Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік қолдау алуға құқығы бар адамдар санатының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 143 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 сәуірде № 10729 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 08.02.2018 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 12-бабының 1-тармағының 24-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік қолдау алуға құқығы бар адамдар санатының тізбесі бекітілсін.
2. Әлеуметтік, көші-қон саясаты және мемлекеттік органдарды дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
________________Т. Дүйсенова
2015 жылғы 3 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
________________Б. Сұлтанов
2015 жылғы 13 наурыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 143 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік қолдау алуға құқығы бар адамдар санатының тізбесі
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексіне сәйкес, жеке табыс салығын салуға жататын табыстарынан салық агентінің мүлікті өтеусіз беру түріндегі табыстарын алып тастау жүргізілетін, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік қолдау алуға құқығы бар адамдар санатына осындай беру күніне:

Об утверждении Перечня категории лиц, имеющих право на социальную поддержку в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 143. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2015 года № 10729. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 08.02.2018 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 24-1) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень категории лиц, имеющих право на социальную поддержку в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департаменту социальной, миграционной политики и развития государственных органов обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
________________Т. Дуйсенова
3 марта 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
________________Б. Султанов
13 марта 2015 года
Утвержден
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 143
Перечень
категории лиц, имеющих право
на социальную поддержку в соответствии
с законодательством Республики Казахстан
К категории лиц, имеющих право на социальную поддержку в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по которым из доходов, подлежащих обложению индивидуальным подоходным налогом, производится исключение доходов в виде безвозмездной передачи налоговым агентом имущества в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), относятся физические лица, которые являются на дату такой выдачи:

1) арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушы;
2) мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды алушы;
3) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді алушы;
4) зейнетақы төлемдерiн алатын мүгедек;
5) кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған он сегіз жасқа толмаған жетім бала мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған бала;
6) Қазақстан Республикасының табысы аз азамат;
7) өткен және ағымдағы жылы болған, дүлей апаттан және басқа төтенше ахуалдан зардап шеккен адам;
8) Қазақстан Республикасының "Халықтың денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 89)-тармақшасына сәйкес бекітілген, әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулардың тізбесіне кіретін ауруы бар адам;
9) екі айдан астам еңбекке уақытша жарамсыздық мерзімі белгіленуі мүмкін ауруы бар адам;
10) Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 68-бабы 4)-тармақшасына, 69-бабы 6)-тармақшасына және 75-бабы 4-тармағына сәйкес бекітілген, кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізіміне кіретін ауруы бар адам болып табылатын жеке тұлғалар жатады.

1) получателем специального государственного пособия;
2) получателем государственных социальных пособий;
3) получателем специальных социальных услуг;
4) инвалидом, получающим пенсионные выплаты;
5) ребенком-сиротой и (или) ребенком, оставшимся без попечения родителей не достигший восемнадцати лет, потерявшим родителей до совершеннолетия;
6) малообеспеченным гражданином Республики Казахстан;
7) лицом, пострадавшим от стихийных бедствий или других чрезвычайных обстоятельств, произошедших в течение предшествующего и текущего года;
8) лицом, имеющим заболевание, входящее в перечень социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих, утверждаемым в соответствии с подпунктом 89) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения";
9) лицом, имеющим заболевание, при котором может устанавливаться срок временной нетрудоспособности более двух месяцев;
10) лицом, имеющим заболевание, входящее в список тяжелых форм некоторых хронических заболеваний, утверждаемым в соответствии с подпунктом 4) статьи 68, подпунктом 6) статьи 69 и пунктом 4 статьи 75 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях".