Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында ақпарат ұсыну және мемлекеттік статистика жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 145 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10844 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 23 шілдедегі № 373 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 23.07.2019 № 373 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 16-бабының 25) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында ақпарат ұсыну және мемлекеттік статистика жүргізу қағидалары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрi Д.Р. Арғындықовқа жүктелсiн.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Е. Досаев
2015 жылғы 1 сәуір
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтiк
даму министрiнiң
2015 жылғы 18 наурыздағы
№ 145 бұйрығымен
бекітілген
Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында
ақпарат ұсыну және мемлекеттік статистика жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында ақпарат ұсыну және мемлекеттік статистика жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 16-бабының 25) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.

Об утверждении Правил предоставления информации и ведения государственной статистики в области безопасности и охраны труда
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10844. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 июля 2019 года № 373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 23.07.2019 № 373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 25) статьи 16 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления информации и ведения государственной статистики в области безопасности и охраны труда.
2. Департаменту труда и социального партнерства Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Аргандыкова Д.Р.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
1 апреля 2015 года
Утверждены
приказом Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 18 марта 2015 года № 145
Правила
предоставления информации и ведения государственной статистики
в области безопасности и охраны труда
1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления информации и ведения государственной статистики в области безопасности и охраны труда (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 25) статьи 16 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и Законом Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".

2. Қағидалар еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында ақпарат ұсыну және мемлекеттік статистика жүргізу тәртібін айқындайды.
3. Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында мемлекеттік статистика жүргізу "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылады.
4. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
бастапқы құжаттама – өндірісте жазатайым оқиғалар туындаған кезде жұмыс беруші жасайтын құжаттар;
бастапқы статистикалық деректер – статистикалық нысандардан алынған немесе тіркелген деректер;
еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласындағы деректер банкі – бастапқы құжаттамадан алынатын, еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның және еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органның функцияларын іске асыруға байланысты туындайтын мәліметтер жиынтығы;
жалпымемлекеттік статистикалық байқау – мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган жүргізетін статистикалық байқау.
2. Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында
ақпарат ұсыну және мемлекеттік статистика жүргізу тәртібі
5. Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласындағы ақпаратты жеке және заңды тұлғалар бастапқы құжаттаманың негізінде еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдарға ұсынады. Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласындағы ақпаратты еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдар жүйелейді және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) береді.
6. Еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдар өңірлер бойынша ұсынған ақпарат негізінде жиынтық деректерді қалыптастыру және статистика жүргізу мақсатында Министрлік деректер банкін құрады.
7. Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласындағы жарақаттылық және кәсіптік ауру жөнінде бастапқы статистикалық деректерді заңды тұлғалар статистикалық жұмыстар жоспарына сәйкес статистикалық ақпаратты қалыптастыру үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің аумақтық органдарына береді.
8. Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында мемлекеттік статистика жүргізу "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына және статистикалық жұмыстардың жоспарына сәйкес жүзеге асырылады.

2. Правила определяют порядок предоставления информации и ведения государственной статистики в области безопасности и охраны труда.
3. Ведение государственной статистики в области безопасности и охраны труда осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной статистике" и иными нормативными правовыми актами.
4. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
первичная документация - документы, составляемые работодателем при возникновении несчастных случаев на производстве;
первичные статистические данные - данные, полученные или зарегистрированные в статистических формах;
банк данных в области безопасности и охраны труда – совокупность сведений из первичной документации, которая образуется в связи с реализацией функций уполномоченного государственного органа по труду и местного органа по инспекции труда;
общегосударственное статистическое наблюдение - статистическое наблюдение, проводимое уполномоченным органом в области государственной статистики.
2. Порядок предоставления информации и ведение государственной
статистики в области безопасности и охраны труда
5. Информация в области безопасности и охраны труда предоставляется физическими и юридическими лицами на основе первичной документации местным органам по инспекции труда. Информация в области безопасности и охраны труда систематизируется местными органами по инспекции труда и передается в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Министерство).
6. В целях формирования сводных данных на основании информации по регионам, представленной местными органами по инспекции труда, и ведения статистики Министерством создается банк данных.
7. Первичные статистические данные в области безопасности и охраны труда по травматизму и профессиональным заболеваниям предоставляются юридическими лицами в соответствии с планом статистических работ территориальным органам Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для формирования статистической информации.
8. Ведение государственной статистики в области безопасности и охраны труда осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и планом статистических работ.