Білім алушы тұлғаның тұруына және оған ақша сомасын төлеуге арналған шығыстар нормаларын бегілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 233 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10878 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 қаңтардағы № 47 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 23.01.2018 № 47 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 133-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына және 156-бабы 1-тармағының 24), 42) және 43) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 09.01.2017 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшаға сәйкес салық төлеушіге салық салынатын табысты азайту кезінде қолданылатын, салық төлеушімен еңбек қатынастарында тұрмайтын Қазақстан Республикасынан тысқары жерде оқитын жеке тұлғаның тұруына және оған ақша сомасын төлеуге арналған шығыстар нормалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшаға сәйкес салық төлеушіге салық салынатын табысты азайту кезінде қолданылатын, салық төлеушімен еңбек қатынастарында тұрмайтын Қазақстан Республикасының шегінде оқитын жеке тұлғаның тұруына және оған ақша сомасын төлеуге арналған шығыстар нормалары;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшаға сәйкес салық салынбайтын жеке тұлғаның табысын айқындау кезінде қолданылатын, жұмыс берушінің өндірістік қызметімен байланысты мамандық бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде қызметкерді оқытуға, біліктілігін арттыруға немесе қайта даярлауга бағытталған қызметкердің тұруына арналған жұмыс берушінің шығыстар нормалары;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшаға сәйкес салық салынбайтын жеке тұлғаның табысын айқындау кезінде колданылатын, жұмыс берушінің өндірістік қызметімен байланысты мамандық бойынша Қазақстан Республикасының шегінде қызметкерді оқытуға, біліктілігін арттыруға немесе қайта даярлауға бағытталған қызметкердің тұруына арналған жұмыс берушінің шығыстар нормалары;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшаға сәйкес Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) тармақшаларында айқындалған дербес білім беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрмаған, алайда осындай шығыстарды жүзеге асыратын дербес білім беру ұйымының шешімімен айқындалған мамандық бойынша Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) тармақшаларында айқындалған басқа дербес білім беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрған жеке тұлғаны Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде оқытуға, біліктілігін арттыруға немесе қайта даярлауға жіберген кезде білім алушы тұлғаның тұруына жұмсалатын, жеке тұлғаның салық салуға жатпайтын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын осы дербес білім беру ұйымының шығыстар нормалары;

Об установлении норм расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому лицу
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 233. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10878. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 января 2018 года № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 23.01.2018 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 133 и подпунктами 24), 42) и 43) пункта 1 статьи 156 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 09.01.2017 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.Установить прилагаемые:
1) нормы расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому за пределами Республики Казахстан физическому лицу, не состоящему с налогоплательщиком в трудовых отношениях, которые применяются при уменьшении налогооблагаемого дохода налогоплательщика согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) нормы расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому в пределах Республики Казахстан физическому лицу, не состоящему с налогоплательщиком в трудовых отношениях, которые применяются при уменьшении налогооблагаемого дохода налогоплательщика согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) нормы расходов работодателя на проживание работника, направленного на обучение, повышение квалификации или переподготовку за пределы Республики Казахстан по специальности, связанной с производственной деятельностью работодателя, которые применяются при определении доходов физического лица, не подлежащих налогообложению, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) нормы расходов работодателя на проживание работника, направленного на обучение, повышение квалификации или переподготовку в пределах Республики Казахстан по специальности, связанной с производственной деятельностью работодателя, которые применяются при определении доходов физического лица, не подлежащих налогообложению, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) нормы расходов автономной организации образования, определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1 Налогового кодекса, на проживание обучаемого лица, при направлении на обучение, повышение квалификации или переподготовку за пределы Республики Казахстан, не состоящего в трудовых отношениях с данной автономной организацией образования, но состоящего в трудовых отношениях с другой автономной организацией образования, определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1 Налогового кодекса, по специальности, определенной решением автономной организации образования, осуществляющей такие расходы, которые применяются при определении доходов физического лица, не подлежащих налогообложению согласно приложению 5 к настоящему приказу;

6) осы бұйрықтың 6-қосымшаға сәйкес Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) тармақшаларында айқындалған дербес білім беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрмаған, алайда осындай шығыстарды жүзеге асыратын дербес білім беру ұйымының шешімімен айқындалған мамандық бойынша Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) тармақшаларында айқындалған басқа дербес білім беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрған жеке тұлғаны Қазақстан Республикасының шегінде оқытуға, біліктілігін арттыруға немесе қайта даярлауға жіберген кезде білім алушы тұлғаның тұруына жұмсалатын, жеке тұлғаның салық салуға жатпайтын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын осы дербес білім беру ұйымының шығыстар нормалары;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшаға сәйкес салық салуға жатпайтын жеке тұлғанын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын сабақтан тыс қызмет іс-шараларына қатысу, кәсіби тәжірибеден өту және (немесе) оқу үшін Қазақстан Республикасынан тысқары жерде жеке тұлғаға бағытталған кезде осындай дербес білім беру ұйымында оқитын жеке тұлғалардың тұруына Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында айқындалған дербес білім беру ұйымының шығыстар нормалары;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшаға сәйкес салық салуға жатпайтын жеке тұлғанын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын сабақтан тыс қызмет іс-шараларына қатысу, кәсіби тәжірибеден өту және (немесе) оқу үшін Қазақстан Республикасының шегінде жеке тұлғаға бағытталған кезде осындай дербес білім беру ұйымында оқитын жеке тұлғалардың тұруына Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында айқындалған дербес білім беру ұйымының шығыстар нормалары белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 09.01.2017 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кіріс комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңдылықпен белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) Осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде дүркіндік баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында осы бұйрықты орналастыруды қамтамасыз етсін.

6) нормы расходов автономной организации образования, определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1 Налогового кодекса, на проживание обучаемого лица, при направлении на обучение, повышение квалификации или переподготовку в пределах Республики Казахстан, не состоящего в трудовых отношениях с данной автономной организацией образования, но состоящего в трудовых отношениях с другой автономной организацией образования, определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1 Налогового кодекса, по специальности, определенной решением автономной организации образования, осуществляющей такие расходы, которые применяются при определении доходов физического лица, не подлежащих налогообложению согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) нормы расходов автономной организации образования, определенной подпунктом 2) пункта 1 статьи 135-1 Налогового кодекса, на проживание физических лиц, обучающихся в такой автономной организации образования, при направлении физического лица за пределы Республики Казахстан для обучения и (или) прохождения профессиональной практики, участия в мероприятии внеурочной деятельности, которые применяются при определении доходов физического лица, не подлежащих налогообложению, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) нормы расходов автономной организации образования, определенной подпунктом 2) пункта 1 статьи 135-1 Налогового кодекса, на проживание физических лиц, обучающихся в такой автономной организации образования, при направлении физического лица в пределах Республики Казахстан для обучения и (или) прохождения профессиональной практики, участия в мероприятии внеурочной деятельности, которые применяются при определении доходов физического лица, не подлежащих налогообложению, согласно приложению 8 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 09.01.2017 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.

3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 233 бұйрығына 1-қосымша
Салық төлеушіге салық салынатын табысты азайту кезінде
қолданылатын, салық төлеушімен еңбек қатынастарында тұрмайтын,
Қазақстан Республикасынан тысқары жерде оқитын жеке тұлғаның
тұруына және оған ақша сомасын төлеуге арналған шығыстар
нормалары
Р/с
Ел
Күндік шығыстар нормалары
(АҚШ долларымен)
ақша сомасын тлеуге
тұру
1.
Америка Құрама Штаттары, Канада, Жапония, Қытай Халық Республикасы, Батыс және Шығыс Еуропа
80-ге дейін
30-ға дейін
2.
Сингапур, Оңтүстік Корея, Малайзия, Израиль, Сауд Арабиясы, Кувейт, Катар, Бахрейн, Бруней, Оман, Кипр, Австралия, Египет, Тайланд, Біріккен Араб Әмірліктері, Оңтүстік Африка Республикасы, Филиппин
70-ке дейін
25-ке дейін
3.
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері
50-ге дейін
10-ға дейін
4.
Басқа да елдер
60-қа дейін
15-ке дейін
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 233 бұйрығына 2-қосымша
Салық төлеушіге салық салынатын табысты азайту кезінде
қолданылатын, салық төлеушімен еңбек қатынастарында тұрмайтын,
Қазақстан Республикасының шегінде оқитын жеке тұлғаның тұруына
және оған ақша сомасын төлеуге арналған шығыстар нормалары
Оқу орны
Күндік шығыстар (айлық есептік көрсеткіш)
ақша сомасын тлеуге
тұру
1. Облыс, аудан орталықтары
6 АЕК-тен
4 АЕК-ке
2. Астана, Алматы, Атырау қалалары
6 АЕК-ке дейін
5 АЕК-ке дейін
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 233 бұйрығына 3-қосымша
Салық салынбайтын жеке тұлғаның табысын айқындау кезінде
қолданылатын, жұмыс берушінің өндірістік қызметімен байланысты
мамандық бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде
қызметкерді оқытуға, біліктілігін арттыруға немесе қайта
даярлауға бағытталған қызметкердің тұруына арналған жұмыс
берушінің шығыстар нормалары
Ел
Тұруға арналған күндік шығыстар нормалары
(АҚШ долларымен)
1.
Америка Құрама Штаттары, Канада, Жапония, Қытай Халық Республикасы, Батыс және Шығыс Еуропа
30-ға дейін
2.
Сингапур, Оңтүстік Корея, Малайзия, Израиль, Сауд Арабиясы, Кувейт, Катар, Бахрейн, Бруней, Оман, Кипр, Австралия, Египет, Тайланд, Біріккен Араб Әмірліктері, Оңтүстік Африка Республикасы, Филиппин
25-ке дейін
3.
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері
10-ға дейін
4.
Басқа да елдер
15-ке дейін
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 233 бұйрығына 4-қосымша
Салық салынбайтын жеке тұлғаның табысын айқындау кезінде
қолданылатын, жұмыс берушінің өндірістік қызметімен байланысты
мамандық бойынша Қазақстан Республикасының шегінде қызметкерді
оқытуға, біліктілігін арттыруға немесе қайта даярлауға
бағытталған қызметкердің тұруына арналған жұмыс берушінің
шығыстар нормалары
Р/с
Оқу орны
Тұруға арналған күндік шығыстар нормалары (айлық есептік көрсеткіш)
1.
Облыс, аудан орталықтары
4 АЕК-ке дейін
2.
Астана, Алматы, Атырау қалалары
5 АЕК-ке дейін
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 233 бұйрығына 5-қосымша
Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5)
тармақшаларында айқындалған дербес білім беру ұйымымен еңбек
қатынастарында тұрмаған, алайда осындай шығыстарды жүзеге
асыратын дербес білім беру ұйымының шешімімен айқындалған
мамандық бойынша Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1),
2), 3), 4), 5) тармақшаларында айқындалған басқа дербес білім
беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрған жеке тұлғаны
Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде оқытуға,
біліктілігін арттыруға немесе қайта даярлауға жіберген кезде
білім алушы тұлғаның тұруына жұмсалатын, жеке тұлғаның салық
салуға жатпайтын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын осы
дербес білім беру ұйымының шығыстар нормалары
Р/с
Ел
Тұруға арналған күндік шығыстар нормалары
(АҚШ долларымен)
1.
Америка Құрама Штаттары, Канада, Жапония, Қытай Халық Республикасы, Батыс және Шығыс Еуропа
30-ға дейін
2.
Сингапур, Оңтүстік Корея, Малайзия, Израиль, Сауд Арабиясы, Кувейт, Катар, Бахрейн, Бруней, Оман, Кипр, Австралия, Египет, Тайланд, Біріккен Араб Әмірліктері, Оңтүстік Африка Республикасы, Филиппин
25-ке дейін
3.
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері
10-ға дейін
4.
Басқа да елдер
15-ке дейін
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 233 бұйрығына 6-қосымша
Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5)
тармақшаларында айқындалған дербес білім беру ұйымымен еңбек
қатынастарында тұрмаған, алайда осындай шығыстарды жүзеге
асыратын дербес білім беру ұйымының шешімімен айқындалған
мамандық бойынша Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1),
2), 3), 4), 5) тармақшаларында айқындалған басқа дербес білім
беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрған жеке тұлғаны
Қазақстан Республикасының шегінде оқытуға, біліктілігін
арттыруға немесе қайта даярлауға жіберген кезде білім алушы
тұлғаның тұруына жұмсалатын, жеке тұлғаның салық салуға
жатпайтын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын осы дербес
білім беру ұйымының шығыстар нормалары
Р/с
Оқу орны
Тұруға арналған күндік шығыстар нормалары
(айлық есептік көрсеткіш)
1.
Облыс, аудан орталықтары
4 АЕК-ке дейін
2.
Астана, Алматы, Атырау қалалары
5 АЕК-ке дейін
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 233 бұйрығына
7-қосымша
Салық салуға жатпайтын жеке тұлғанын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын сабақтан тыс қызмет іс-шараларына қатысу, кәсіби тәжірибеден өту және (немесе) оқу үшін Қазақстан Республикасынан тысқары жерде жеке тұлғаға бағытталған кезде осындай дербес білім беру ұйымында оқитын жеке тұлғалардың тұруына Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында айқындалған дербес білім беру ұйымының шығыстар нормалары

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 233
Нормы расходов на проживание и выплату суммы денег
обучаемому за пределами Республики Казахстан физическому лицу,
не состоящему с налогоплательщиком в трудовых отношениях,
которые применяются при уменьшении налогооблагаемого дохода
налогоплательщика
п/п
Страна
Нормы расходов в день
(в долларах США)
на выплату суммы денег
на проживание
1
Соединенные Штаты Америки, Канада, Япония, Китайская Народная Республика, Западная и Восточная Европа
до 80
до 30
2
Сингапур, Южная Корея, Малайзия, Израиль, Саудовская Аравия, Кувейт, Катар, Бахрейн, Бруней, Оман, Кипр, Австралия, Египет, Таиланд, Объединенные Арабские Эмираты, Южно-Африканская Республика, Филиппины
до 70
до 25
3
Страны Содружества Независимых Государств
до 50
до 10
4
Другие страны
до 60
до 15
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 233
Нормы расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому
в пределах Республики Казахстан физическому лицу, не состоящему
с налогоплательщиком в трудовых отношениях, которые применяются
при уменьшении налогооблагаемого дохода налогоплательщика
п/п
Место обучения
Нормы расходов в день
(месячный расчетный показатель)
на выплату суммы денег
на проживание
1
Областные, районные центры
до 6 МРП
до 4-х МРП
2
Города Астана, Алматы, Атырау
до 6 МРП
до 5-ти МРП
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 233
Нормы расходов работодателя на проживание работника,
направленного на обучение, повышение квалификации или
переподготовку за пределы Республики Казахстан по специальности,
связанной с производственной деятельностью работодателя, которые
применяются при определении доходов физического лица,
не подлежащих налогообложению
п/п
Страна
Нормы расходов в день на проживание
(в долларах США)
1
Соединенные Штаты Америки, Канада, Япония, Китайская Народная Республика, Западная и Восточная Европа
до 30
2
Сингапур, Южная Корея, Малайзия, Израиль, Саудовская Аравия, Кувейт, Катар, Бахрейн, Бруней, Оман, Кипр, Австралия, Египет, Таиланд, Объединенные Арабские Эмираты, Южно-Африканская Республика, Филиппины
до 25
3
Страны Содружества Независимых Государств
до 10
4
Другие страны
до 15
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 233
Нормы расходов работодателя на проживание работника,
направленного на обучение, повышение квалификации или
переподготовку в пределах Республики Казахстан по специальности,
связанной с производственной деятельностью работодателя, которые
применяются при определении доходов физического лица,
не подлежащих налогообложению
п/п
Место обучения
Нормы расходов в день на проживание (месячный расчетный показатель)
1
Областные, районные центры
до 4-х МРП
2
Города Астана, Алматы, Атырау
до 5-ти МРП
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 233
Нормы расходов автономной организации образования,
определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1
Налогового кодекса на проживание обучаемого лица, при направлении
на обучение, повышение квалификации или переподготовку за пределы
Республики Казахстан, не состоящего в трудовых отношениях с данной
автономной организацией образования, но состоящего в трудовых
отношениях с другой автономной организацией образования,
определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1
Налогового кодекса, по специальности, определенной решением
автономной организации образования, осуществляющей такие расходы,
которые применяются при определении доходов физического лица,
не подлежащих налогообложению
п/п
Страна
Нормы расходов в день на проживание
(в долларах США)
1
Соединенные Штаты Америки, Канада, Япония, Китайская Народная Республика, Западная и Восточная Европа
до 30
2
Сингапур, Южная Корея, Малайзия, Израиль, Саудовская Аравия, Кувейт, Катар, Бахрейн, Бруней, Оман, Кипр, Австралия, Египет, Таиланд, Объединенные Арабские Эмираты, Южно-Африканская Республика, Филиппины
до 25
3
Страны Содружества Независимых Государств
до 10
4
Другие страны
до 15
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 233
Нормы расходов автономной организации образования,
определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1
Налогового кодекса на проживание обучаемого лица, при направлении
на обучение, повышение квалификации или переподготовку в пределах
Республики Казахстан, не состоящего в трудовых отношениях с данной
автономной организацией образования, но состоящего в трудовых
отношениях с другой автономной организацией образования,
определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1
Налогового кодекса, по специальности, определенной решением
автономной организации образования, осуществляющей такие расходы,
которые применяются при определении доходов физического лица,
не подлежащих налогообложению
п/п
Место обучения
Нормы расходов в день на проживание
(месячный расчетный показатель)
1
Областные, районные центры
до 4-х МРП
2
Города Астана, Алматы, Атырау
до 5-ти МРП
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 233

Ескерту. Бұйрық 7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің м.а. 09.01.2017 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Ел
Тұруға арналған күндік шығыстар нормалары (АҚШ долларымен)
тұруға
1
Америка Құрама Штаттары, Канада, Жапония, Қытай Халық Республикасы, Батыс және Шығыс Еуропа
30-ға дейін
2
Сингапур, Оңтүстік Корея, Малайзия, Израиль, Сауд Арабиясы, Кувейт, Катар, Бахрейн, Бруней, Оман, Кипр, Австралия, Египет, Тайланд, Біріккен Араб Әмірліктері, Оңтүстік Африка Республикасы және Филиппин
25-ке дейін
3
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері
10-ға дейін
4
Басқа да елдер
15-ке дейін
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 233 бұйрығына
8-қосымша
Салық салуға жатпайтын жеке тұлғанын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын сабақтан тыс қызмет іс-шараларына қатысу, кәсіби тәжірибеден өту және (немесе) оқу үшін Қазақстан Республикасының шегінде жеке тұлғаға бағытталған кезде осындай дербес білім беру ұйымында оқитын жеке тұлғалардың тұруына Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында айқындалған дербес білім беру ұйымының шығыстар нормалары
Ескерту. Бұйрық 8-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің м.а. 09.01.2017 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Оқу орны
Күндік шығыстар нормалары (айлық есептік көрсеткіш)
тұруға
1
Облыс, аудан орталықтары
4 АЕК-ке дейін
2
Астана, Алматы, Атырау қалалары
5 АЕК-ке дейін

Сноска. Приказ дополнен Приложением 7 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 09.01.2017 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Нормы расходов автономной организации образования, определенной подпунктом 2) пункта 1 статьи 135-1 Налогового кодекса, на проживание физических лиц, обучающихся в такой автономной организации образования, при направлении физического лица за пределы Республики Казахстан для обучения и (или) прохождения профессиональной практики, участия в мероприятии внеурочной деятельности, которые применяются при определении доходов физического лица, не подлежащих налогообложению
п/п
Страна
Нормы расходов в день (в долларах США)
на проживание
1
Соединенные Штаты Америки, Канада, Япония, Китайская Народная Республика, Западная и Восточная Европа
до 30
2
Сингапур, Южная Корея, Малайзия, Израиль, Саудовская Аравия, Кувейт, Катар, Бахрейн, Бруней, Оман, Кипр, Австралия, Египет, Таиланд, Объединенные Арабские Эмираты, Южно-Африканская Республика и Филиппины
до 25
3
Страны Содружества Независимых Государств
до 10
4
Другие страны
до 15
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 233
Сноска. Приказ дополнен Приложением 8 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 09.01.2017 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Нормы расходов автономной организации образования, определенной подпунктом 2) пункта 1 статьи 135-1 Налогового Кодекса, на проживание физических лиц, обучающихся в такой автономной организации образования, при направлении физического лица в пределах Республики Казахстан для обучения и (или) прохождения профессиональной практики, участия в мероприятии внеурочной деятельности, которые применяются при определении доходов физического лица, не подлежащих налогообложению
п/п
Место обучения
Нормы расходов в день
(месячный расчетный показатель)
на проживание
1
Областные, районные центры
до 4-х МРП
2
Города Астана, Алматы и Атырау
до 5-ти МРП