Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10885 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 630 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 31.12.2024 № 630 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ғылым туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 5-1) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.04.2024 № 160 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидалары және олардың орындалуы жөніндегі есептер бекітілсін.
2. Ғылым комитеті (С.Е. Жолдасбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік 10 күн ішінде мерзімдік ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Т.О. Балықбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Сәрінжіпов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 149 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 10.04.2024 № 160 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10885. Утратил силу приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 630
Сноска. Утратил силу приказом Министра науки и высшего образования РК от 31.12.2024 № 630 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О науке", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 10.04.2024 № 160 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению.
2. Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Жолдасбаев С.И.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Балыкбаева Т.О.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр А. Саринжипов
Утверждены приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 149
Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 10.04.2024 № 160 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения

1. Осы Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы "Ғылым туралы" Заңының 4-бабының 5-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы "Мемлекеттік статистика туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда келесі негізгі ұғымдар қолданылады:
1) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет туралы есеп – ғылыми-техникалық жұмыстың іске асырылуы туралы ақпаратты, ғылыми, ғылыми-техникалық, тәжірибелік-конструкторлық, маркетингтік зерттеулерді, сондай-ақ жоспарланған жұмыстардың әрі қарай жүргізілуінің орындылығы туралы, не аяқталған ғылыми, ғылыми-техникалық жоба мен бағдарлама нәтижесі туралы ақпаратты қамтитын құжат;
2) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша бас ұйым – нысаналы ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны іске асыруға арналған конкурстың қорытындылары бойынша мемлекеттік уәкілетті орган айқындайтын әрі іргелі және қолданбалы зерттеулердің ғылыми, ғылыми- техникалық бағдарламасын іске асыруды сүйемелдеуді және орындалатын бағдарламаның шеңберінде орындаушы ұйымдардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) ғылыми, ғылыми-техникалық жоба мен бағдарлама – өзектілігі, жаңалығы, мақсаты мен міндеттері, ғылыми-практикалық маңыздылығы негізделген ғылыми, ғылыми-техникалық, тәжірибелік-конструкторлық, маркетингтік зерттеулерден тұратын жоспарланған ғылыми-техникалық жұмыстардың мазмұнын қамтитын құжат;
4) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижесі (бұдан әрі – ҒҒТҚН) – ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті орындау барысында тиісті ғылыми әдіс-тәсілдер арқылы алынған және кез келген ақпарат жеткізгіште тіркелген жаңа білім немесе шешімдер, ғылыми әзірлемелер мен технологияларды өндіріске енгізу, сондай-ақ модельдер, макеттер, жаңа бұйымдардың, материалдар мен заттардың үлгілері;
5) ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобалардың мемлекеттік тізілімі (бұдан әрі – ҒТБ МТ) – Қазақстан Республикасында мемлекеттік бюджет есебінен іске асырылатын ғылыми және ғылыми- техникалық бағдарламалар мен жобалардың және олардың орындалуы жөніндегі есептердің тізбесі;

1. Настоящие Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 5-1) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О науке", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок оказания государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению".
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) отчет о научной и (или) научно-технической деятельности - документ, содержащий информацию о реализации научно-технической работы, научные, научно-технические, опытно-конструкторские, маркетинговые исследования, а также информацию о целесообразности дальнейшего проведения планируемых работ либо о результате завершенного научного, научно-технического проекта и программы;
2) головная организация по научной, научно-технической программе - юридическое лицо, определяемое уполномоченным государственным органом по итогам конкурса на реализацию целевой научной, научно-технической программы и осуществляющее сопровождение реализации научной, научно-технической программы фундаментальных и прикладных научных исследований и координацию деятельности организаций-исполнителей в рамках выполняемой программы;
3) научный, научно-технический проект и программа - документ, включающий в себя содержание предполагаемой научно-технической работы, представляющий научные, научно-технические, опытно-конструкторские, маркетинговые исследования с обоснованием цели и задач, актуальности, новизны, научно-практической значимости и целесообразности проведения планируемых работ;
4) результат научной и (или) научно-технической деятельности (далее – РННТД) - новые знания или решения, полученные надлежащими научными методами и средствами в ходе выполнения научной и (или) научно-технической деятельности и зафиксированные на любом информационном носителе, внедрение научных разработок и технологий в производство, а также модели, макеты, образцы новых изделий, материалов и веществ;
5) государственный реестр научных и научно-технических программ и проектов (далее – ГР НТП) – перечень научных и научно-технических программ и проектов, реализуемых в Республике Казахстан за счет государственного бюджета;

6) ғылыми, ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізілімі – мемлекеттік бюджет есебінен алынған ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің тізбесі;
7) Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі (бұдан әрі - уәкілетті орган) – ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында салааралық үйлестіруді және басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
3. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу тәртібі
4. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында (бұдан әрі – Негізгі талаптар тізбесі) қарастырылған құжаттар тізімін көрсетілетін қызметті берушіге is.ncste.kz ақпараттандыру объектісі (бұдан әрі - ақпараттандыру объектісі) арқылы электронды немесе қағаз түрінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес ұсынады.
5. Жобаны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жобаны қаржыландыру басталған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешікпейтін мерзімде Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қазақ және орыс тілдерінде осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес тіркеу карталарын жібереді.
6. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оны мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін жауапты құрылымдық бөлімшеге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) мемлекеттік көрсетілетін қызметті 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетеді: электрондық түрде мемлекеттік көсетілетін қызмет нәтижесі ақпараттандыру объектісі арқылы беру жүзеге асырылады, қағаз түрінде мемлекеттік көсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы беру жүзеге асырылады.

6) государственный реестр результатов научной и научно-технической деятельности – перечень результатов научной и научно-технической деятельности, полученных за счет государственного бюджета;
7) Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий межотраслевую координацию и руководство в области науки и научно- технической деятельности.
3. Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению (далее – государственная услуга) оказывается акционерным обществом "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (далее – услугодатель).
Глава 2. Порядок государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета и отчетов по их выполнению
4. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатель) предоставляют услугодателю посредством объекта информатизации is.ncste.kz (далее – объект информатизации) или в бумажной форме посредством канцелярии услугодателя перечень документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
5. Для государственного учета проекта услугополучатель в срок не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня начала финансирования проекта направляет в соответствии с подпунктом 1) пункта 8 Перечня основных требований регистрационные карты на казахском и русском языках по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
6. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению для оказания государственной услуги.
Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) оказывает государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней: при электронной форме осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством объекта информатизации, при бумажной форме осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством канцелярии услугодателя.

7. Ғылыми, ғылыми техникалық бағдарлама аясында орындалатын жобаны бірнеше көрсетілетін қызметті алушылар орындаған жағдайда, әрқайсысы өзі дербес орындайтын жұмыс бөлігіне тіркеу картасын жібереді.
8. Көрсетілетін қызметті беруші жобаны тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді және мемлекеттік тіркеу нөмірін бере отырып, тіркеу картасын береді.
9. Тіркелген жобаға түзетулер енгізу барысында көрсетілетін қызметті алушы түзету туралы шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге ресми бланкіде еркін түрде ресімделген хат пен осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес тіркеу картасын ұсынады. түзетулер туралы шешім қабылдау
10. Тіркелген жобаны орындау процесінде оны құпияландыру қажеттілігі туындаса, көрсетілетін қызметті алушы құпияландыру туралы шешім қабылданған күннен бастап он күн мерзімде бұл туралы көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша түрде хабарлайды.
11. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны қаржыландыру басталған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, Ұлттық ғылыми кеңестермен қабылданған, Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 25 қыркүйектегі № 487 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33466 болып тіркелді) "Ұлттық ғылыми кеңестер тізбесін және олар туралы ережені бекіту туралы" осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштерін" және "титул парағын" 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рәсімдеп, бағдарламаға еркін түрде түсіндірме жазба мен ағымдағы жылы бағдарламаның тапсырмаларын (кезеңдерін) орындауға бөлінген бюджет қаражатының көлемін растайтын бас ұйымның басшысы қол қойып, мөрімен бекітілген құжатты Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 2-1), 2-2), 2-3) және 2-4) тармақшаларына сәйкес тапсырады.
12. Көрсетілетін қызметті беруші белгіленген тәртіппен тиісті шифр беру арқылы бағдарламаны тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді.
13. Тіркелген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға түзетулер енгізу барысында, көрсетілетін қызметті алушы кезекті жылға арналған жоспарлы көрсеткіштерімен қатар, көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" туралы мәліметтерді Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 2-5) тармақшасына сәйкес ұсынады.
14. Көрсетілетін қызметті алушы есептік жылдың 31 желтоқсанынан кешіктірмей, көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы (жылдық) есепті" және еркін түрде түсіндірме жазбаны Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 2-6) тармақшасына сәйкес жібереді.

7. При исполнении проекта в рамках научной, научно-технической программы несколькими услугополучателями, каждый направляет регистрационную карту на ту часть работы, которая будет выполнена им самостоятельно.
8. Услугодатель регистрирует проект, включает его в ГР НТП и выдает регистрационную карту с присвоением номера государственной регистрации.
9. Услугополучатель в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня принятия решения о корректировке зарегистрированного проекта представляет услугодателю письмо на официальном бланке в произвольной форме и регистрационную карту по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
10. Услугополучатель в десятидневный срок со дня принятия решения о засекречивании зарегистрированного проекта в письменном виде информирует об этом услугодателя.
11. Для государственного учета научной, научно-технической программы услугополучатель не позднее 30 (тридцати) тридцати календарных дней со дня принятия Национальными научными советами, утвержденными приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 25 сентября 2023 года № 487 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33466) "Об утверждении перечня и положения о национальных научных советах" решения о грантовом и программно-целевом финансировании научных и научно-технических программ за счет государственного бюджета представляет в соответствии с подпунктами 2-1), 2-2), 2-3) и 2-4) пункта 8 Перечня основных требований "показатели развернутой научной, научно-технической программы" по форме согласно приложению 4 и "титульный лист" по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, пояснительную записку в произвольной форме к программе и документ, подтверждающий объем бюджетных средств, выделенных на выполнение заданий (этапов) программы в текущем году, подписанный руководителем и скрепленный печатью головной организации.
12. Услугодатель регистрирует научную, научно-техническую программу, включает ее в ГР НТП и выдает свидетельство c присвоением шифра.
13. При внесении корректировок в зарегистрированную научную, научно-техническую программу, наряду с плановыми показателями на очередной год, услугополучатель представляет услугодателю в соответствии с подпунктом 2-5) пункта 8 Перечня основных требований сведения "показатели развернутой научной, научно-технической программы" по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
14. Услугополучатель не позднее 31 декабря отчетного года направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 2-6) пункта 8 Перечня основных требований "отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе" по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и пояснительную записку к нему в произвольной форме.

15. Көрсетілетін қызметті алушы есептік тоқсаннан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей, тоқсан сайын көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес нысанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін, орындау барысы туралы мәліметтерді Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес ұсынады.
16. Есепті мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жобаның жұмыстары (кезеңдері) аяқталғаннан кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге есеп пен осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес мемлекеттік және орыс тілдерінде ақпараттық картаны Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес жібереді.
Есеп МЕМСТ 7.32-2017 мемлекетаралық стандартына сәйкес ресімделеді. "Мемлекетаралық стандарт. Ақпарат, кітапхана ісі және баспа ісі бойынша стандарттар жүйесі. Ғылыми-зерттеу жұмысы туралы есеп. Тіркеу құрылымы мен ережелері"
17. Көрсетілетін қызметті беруші есепті белгіленген тәртіппен оған инвентарлық нөмір беру арқылы тіркейді.
18. Көрсетілетін қызметті алушы ағымдағы есепті жылдың 15 қарашасынан кешіктірмей көрсетілетін қызметті берушіге іске асырылуы келесі күнтізбелік жылға ауысатын шарттар бойынша күнтізбелік жоспарға сәйкес жобаның іске асырылуы туралы қысқаша мәліметтерді осы Қағидалардың 10-қосымшасына және 9-қосымшасына сәйкес қазақ және орыс тілдерінде ақпараттық картаны жібереді.
19. Көрсетілетін қызметті беруші жобаның іске асырылуы туралы қысқаша мәліметтерді белгіленген тәртіппен оған инвентарлық нөмір беру арқылы тіркейді.
20. ҒҒТҚН-ны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелеріне өтінім осы Қағидалардың 11-қосымшасына және ҒҒТҚН туралы мәліметтер нысанын 12-қосымшаға сәйкес ұсынады.
21. Көрсетілетін қызметті беруші өтінімді мемлекеттік номерін беру арқылы тіркейді, ҒҒТҚН-ның мемлекеттік тізіліміне енгізеді және мемлекеттік номерімен өтінімді береді.
22. ҒҒТҚН-нің құқық иеленушілері өзгеру барысында, көрсетілетін қызметті алушы қайта ұйымдастырылған жағдайда, сондай-ақ ҒҒТҚН-ні пайдалануға байланысты емес басқа да негіздер бойынша, өзгеріс туындаған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидалардың 13 - қосымшасына сәйкес нысан бойынша ҒҒТҚН туралы мәліметтерді пайдаланаудың өзгеруі туралы хабарламаны және 14 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҒҒТҚН пайдалану туралы мәліметтерді Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес жібереді.

15. Услугополучатель ежеквартально, не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет услугодателю в соответствии с подпунктом 2-7) пункта 8 Перечня основных требований "Сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении научной, научно-технической программы" по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
16. Для государственного учета отчета услугополучатель после окончания работ (этапов) проекта в течение 30 (тридцати) календарных дней направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 Перечня основных требований отчет и информационную карту на государственном и русском языках по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Отчет оформляется в соответствии с ГОСТ 7.32-2017 "Межгосударственный стандарт. Система стандартов по информации, библиотечному и издательскому делу. Отчет о научно-исследовательской работе. Структура и правила оформления".
17. Услугодатель в установленном порядке регистрирует отчет и выдает информационную карту с присвоением инвентарного номера.
18. Услугополучатель представляет услугодателю не позднее 15 ноября текущего отчетного года краткие сведения о реализации проекта в соответствии с календарным планом реализация которых переходит на следующий календарный год по форме согласно приложению 10 и информационную карту на казахском и русском языках по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
19. Услугодатель в установленном порядке регистрирует краткие сведения о реализации проекта и выдает информационную карту с присвоением инвентарного номера.
20. Для государственного учета РННТД услугополучатель представляет услугодателю в соответствии с подпунктом 4) пункта 8 Перечня основных требований заявку на регистрацию результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 11 и форму по учету сведений о РННТД по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
21. Услугодатель регистрирует заявку, включает в государственный реестр РННТД и выдает заявку с присвоением номера государственной регистрации.
22. При изменении правообладателя РННТД, реорганизации услугополучателя, а также по иным основаниям, не связанным с использованием РННТД, услугополучатель в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня возникновения изменении направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 4) пункта 8 Перечня основных требований извещение об изменении использовании сведений о РННТД по форме согласно приложению 13 и сведения об использовании РННТД по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.

23. ҒҒТҚН-ға құқық тоқтатылған жағдайда ҒҒТҚН-ға құқық тоқтатылған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 15 - қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге нысан бойынша хабарлама Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес жібереді.
24. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың келіп түскен күні оларды қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде сұрау салынған өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
25. Қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасы көрсетілетін қызметті алушыда болған кезде оның өтінішін немесе ілеспе хат қабылдауға міндетті.
Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын, сондай-ақ қолданылу толық ұсынбаған кезде, сондай-ақ қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидалардға 2-қосымшасына сәйкес дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
26. Негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешіммен таныстыру, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша өз ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін өткізілетін тыңдалымның өткізу уақыты мен орны туралы хабарлайды. Хабарлама (ескерту) көрсетілетін қызметті алушының абоненттік ұялы байланыс нөміріне немесе электрондық поштасына немесе басқа да байланыс түрлерін қолдана отырып, мәтіндік хабарлама не/немесе қоңырауды жазуды қамтамасыз ететін байланыс құралдарын пайдалана отырып жіберіледі.
Тыңдалым туралы хабарлама дәлелді бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күн бұрын жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының қарсылығын алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдалым нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдайды немесе дәлелді бас тартуды ресімдейді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

23. При прекращении права на РННТД услугополучатель в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня прекращения права на РННТД направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 4) пункта 8 Перечня основных требований извещение по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
24. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, прием запроса и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
25. Работник услугодателя обязан принять заявление или сопроводительное письмо услугополучателя при наличии у него полного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом, определяющим порядок оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, а также документов с истекшим сроком действия работник услугодателя формирует мотивированный отказ, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
26. При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, месте и способе проведения заслушивания для возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению. Уведомление (извещение) направляется текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию извещения или вызова.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения о мотивированном отказе.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании государственной услуги, либо формирует мотивированный отказ.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги

27. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды тұлға, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүзеге асырады.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлғаға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды тұлға, көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған лауазымды тұлға, көрсетілетін қызметті беруші егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік акт қабылдаса немесе әкімшілік әрекетті қолданса, шағымды оны қарайтын органға жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен шағымы тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
28. Егер заңда өзгеше көзделмесе, шағым берілгеннен кейін сотқа дейінгі тәртіппен сотқа жүгінуге жол беріледі.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызмет атауы: "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу"
Мемлекеттік қызмет түрлерінің атауы:
1) Ғылыми, ғылыми-техникалық жобаны мемлекеттік есепке алу;
2) Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны мемлекеттік есепке алу;
3) Ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың орындалуы бойынша есепті мемлекеттік есепке алу;
4) Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның орындалуы бойынша есепті мемлекеттік есепке алу;
5) Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін мемлекеттік есепке алу.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" Акционерлік қоғам
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілі
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

27. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом, услугодатель, должностное лицо, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
28. Если иное не предусмотрено законом, то обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
Наименование государственной услуги: "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
Наименование подвида государственной услуги:
1) Государственный учет научного, научно-технического проекта;
2) Государственный учет научной, научно-технической программы;
3) Государственный учет отчета по выполнению научных, научно-технических проектов;
4) Государственный учет отчета по выполнению научной, научно-технической программы;
5) Государственный учет результата научной и (или) научно-технической деятельности.
1.
Наименование услугодателя
Акционерное общество "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
2.
Способы предоставления государственной услуги

1) электрондық түрде is.ncste.kz ақпараттандыру объектісі (бұдан әрі – ақпараттандыру объектісі) арқылы;
2) қағаз түрінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі: электрондық – 5 (бес) жұмыс күні; қағаз түрінде – 5 (бес) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету түрі
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) ғылыми, ғылыми-техникалық жобаға – мемлекеттік тіркеу нөмері берілген тіркеу картасы;
2) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға – шифр берілген куәлік;
3) ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың орындалуы бойынша есепке - инвентарлық нөмір берілген ақпарат картасы;
4) іске асырылуы келесі күнтізбелік жылға ауысатын шарттар бойынша күнтізбелік жоспарға сәйкес жобаның іске асырылуы туралы қысқаша мәліметтерге - инвентарлық нөмір берілген ақпарат картасы;
5) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелеріне - мемлекеттік тіркеу нөмері берілген өтінім.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Көрсетілетін қызмет беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ға дейін.
Ақпараттандыру объектісі: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметтер көрсету сұрақтары бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: +7 (727) 355 50 01.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік тіркеу үшін көрсетілетін қызметті берушіге келесі құжаттарды ұсынады:
1) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобаға тіркеу картасы 3-қосымшаға сәйкес нысан;
2) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға келесі қосымшалар:

1) посредством объекта информатизации is.ncste.kz (далее – объект информатизации);
2) в бумажной форме – посредством канцелярии услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания: электронная – 5 (пять) рабочих дней; бумажная – 5 (пять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги
1) на научный, научно-технический проект - выдача регистрационной карты с присвоением номера государственной регистрации;
2) на научную, научно-техническую программу - выдача свидетельства c присвоением шифра;
3) на отчеты по выполнению научных, научно-технических проектов - выдача информационной карты с присвоением инвентарного номера;
4) на краткие сведения о реализации проекта в соответствии с календарным планом реализация, которых переходит на следующий календарный год - выдача информационной карты с присвоением инвентарного номера;
5) на результат научной и (или) научно-технической деятельности - заявка с присвоением номера государственной регистрации.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
7.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодателя - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
Объект информатизации - круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугодателю после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: +7 (727) 355 50 01.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для государственного учета услугополучатели представляют услугодателю следующие документы:
1) на научный, научно-технический проект, финансируемый из государственного бюджета - регистрационную карту по форме согласно приложению 3;
2) на научную, научно-техническую программу, финансируемую из государственного бюджета, следующие приложения:

2-1) Ф1 - біріздендірілген нысан "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" 4-қосымшаға сәйкес нысан;
2-2) Ф1 – біріздендірілген нысанға "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" титулдық беті 5-қосымшаға сәйкес нысан;
2-3) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама жетекшісінің қолы қойылған түсіндірме жазба;
2-4) ағымдағы жылы ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның тапсырмаларын (кезеңдерін) орындауға бөлінген бюджет қаражатының көлемін растайтын, бағдарлама жетекшісі қол қойған құжат; 2-5) Ф1 - түзету нысаны "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" 6-қосымшаға сәйкес нысан;
2-6) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы (жылдық) есеп 7 - қосымшаға сәйкес;
2-7) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы мәлімет 8 - қосымшаға сәйкес;
3) ғылыми, ғылыми-техникалық жоба/бағдарламаның орындалуы туралы есеп МЕМСТ 7.32-2017 "Ғылыми-техникалық жұмыс туралы есеп" Мемлекетаралық стандартына сәйкес ресімделген және ақпарат картасы 9 - қосымшаға сәйкес нысан;
4) іске асырылуы келесі күнтізбелік жылға ауысатын шарттар бойынша күнтізбелік жоспарға сәйкес жобаның іске асырылуы туралы қысқаша мәліметтер 10 - қосымшаға және ақпараттық карта 9 - қосымшаға сәйкес нысандар;
5) 11 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесін тіркеуге өтінім түрінде ресімделген ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесі және 12 - қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді еспке алу жөніндегі нысандар (қажет болған жағдайда) ұсынылады; 13 - қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі - ҒҒТҚН) туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама; 14 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін пайдалану туралы мәліметтер; 15 - қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесін мемлекеттік тізілімінен ҒҒТҚН-ны алып тастау туралы хабарлама.
6) Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себептері
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

2-1) форма Ф1 – унифицированная "Показатели развернутой научной, научно-технической программы" согласно приложению 4;
2-2) титульный лист к форме Ф1 – унифицированная "Показатели развернутой научной научно-технической программы", согласно приложению 5;
2-3) пояснительная записка, подписанная руководителем научной, научно-технической программы;
2-4) документ, подтверждающий объем бюджетных средств, выделенных на выполнение заданий (этапов) программы в текущем году, подписанный руководителем научной, научно-технической программы;
2-5) форма Ф1 - корректировка "Показатели развернутой научной, научно-технической программы" согласно приложению 6;
2-6) отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе согласно приложению 7;
2-7) сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении научной, научно-технической программы согласно приложению 8;
3) отчет по выполнению научного, научно-технического проекта/программы, оформленный в соответствии с Межгосударственным стандартом ГОСТ 7.32-2017 "Отчет о научно-исследовательской работе", с информационной картой по форме согласно приложению 9;
4) краткие сведения о реализации проекта в соответствии с календарным планом в рамках грантового финансирования реализация, которых переходит на следующий календарный год по форме согласно приложению 10 и информационную карту по форме согласно приложению 9;
5) результат научной и (или) научно-технической деятельности оформленный в виде заявки на регистрацию результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 11 и формы по учету сведений о результатах научной и (или) научно-технической деятельности согласно приложению 12; с предоставлением: извещения об изменении сведений о результатах научной и (или) научно-технической деятельности согласно приложению 13; сведения об использовании результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 14; извещения об исключении результата научной и (или) научно-технической деятельности из государственного реестра РННТД согласно приложению 15;
6) Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица получают из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық сандық қолтаңбасы бар болған жағдайда, ақпараттандыру объектісі арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратқа ақпараттандыру объектісі арқылы көрсетілетін қызметтерді қашықтықтан қол жеткізу режимінде немесе көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сонымен қатар, "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
2-қосымша
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" Негізгі талаптар тізбесінің 8, 9 тармақтарына сәйкес келмейтін құжаттарды мемлекеттік тіркеуден бас тарту
Атауы
Көрсетілетін қызмет алушы
Ғылыми жетекші
Негізгі талаптар тізбесінің
8, 9 тармақтар талаптары
Қайтару негіздемесі
1
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Тіркеу картасы
Қайда: 050026, Алматы,
Бөгенбай батыр көшесі, 221
"Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық
сараптама орталығы" Акционерлік қоғам

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством объекта информатизации услугодателя при условии наличия электронной цифровой подписи. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством объекта информатизации, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 2
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Отказ в государственном учете документов, не соответствующих пунктам 8, 9 Перечня основных требований "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
Наименование
Услугополучатель
Научный руководитель
Требования пунктов 8, 9 Перечня основных требований
Обоснование возврата
1
Приложение 3
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
Регистрационная карта
Куда: 050026, Алматы,
ул. Богенбай батыра, 221.
Акционерное общество "Национальный центр государственной
научно-технической экспертизы"

т. + 7 727 355 50 01
Хаттың шығыс №, күні
Мемлекеттік тіркелу нөмірі
Жұмысты орындау мерзімі
Өзгертілген мемлекеттік тіркелу нөмірі Басталуы Аяқталуы
Жұмысты жүргізу үшін негіздеме
Мемлекеттік бағдарлама
Қолданбалы зерттеулер бағдарламасы
Іргелі зерттеу бағдарламасы
Инновациялық жоба
Отандық гранттар
Министрліктің тапсырмасы
Ынталы
Ұйыммен шарт жасау
Күнтізбелік жылдар бойынша қаражат көздері және көлемі (тенге)
Бар-лығы
1- жыл
2-
жыл
3-
жыл
Мемлекеттік бюджеттің қаражаты
Тапсырыс берушінің қаражаты
Меншікті қаражат
Халықаралық гранттар, қорлар
Басқалар
Жұмыс түрі
Іргелі ғылыми-зерттеу жұмысы
Қолданбалы ғылыми-зерттеу жұмысы
Тәжірибелі-конструкторлық, жобалау-конструкторлық
Жобалау-технологиялық
Бағдарламаның шифры
Орындалатын жұмыс бойынша, бағдарлама тапсырмасының шифры ____________
Негізгі ұйым туралы мәліметтер
Телефоны Электрондық мекен-жайы Қала
Министрліктің (ведомствоның) қысқартылған атауы
Көрсетілетін қызметті алушының толық атауы
Көрсетілетін қызметті алушының қысқартылған атауы
Көрсетілетін қызметті алушының мекен-жайы (индекс, республика, облыс, қала, көше, үй)
Қоса орындаушы ұйым
Тапсырыс беруші
Жұмыстың атауы
Күтілетін нәтижелер
Тіркелген жұмыстың күтілетін нәтижелерінің нақты жоспарланған сипаттамалары көрсетілген және зерттеу немесе әзірлеу объектісінің параметрлері еркін түрде сипатталады.
Тегі,аты,әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Ғылыми дәрежесі,
ғылыми атағы
Қолы
Мөр орны
Ұйым жетекшісі
Жұмыс
жетекшісі
5ӘОК индексі
Геолқор шифры
Күні
Тақырыптық айдарлар коды
Түйінді сөздер
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Ф1-біріздендірілген
________________ жылға (жылдарға) арналған кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры ____________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы _____________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындау негізі болған себептер ________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындау мерзімі____________________
Қаржыландырудың көлемі _____жылға__________ теңге
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша көрсетілетін қызметті алушының атауы (толық және аббревиатурасы)
Мекенжай
Телефоны
Факсы, электрондық мекенжайы
Бірінші басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
1
2
3
4
5
Тапсырма-ның, кезеңнің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
Ғылыми техникалық ақпаратардың мемлекетаралық топтамасының коды/түйінді сөздер
Тапсырманы, кезеңдерді орындаушы ұйымның аббревиатурасы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымдардың аккредитциялық белгілері "1" -иә, "2"-жоқ
Тапсырманың, жұмыс кезеңі басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, қызметі
Жұмыс орындалуының жоспарланған мерзімі (тоқсан, жыл)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Жоспарланған мерзімге қаржыландыруға қажеттілік (мың теңге)
Барлығы
Оның ішінде:
Күтілетін нәтижелер
ғылыми зерттеулер
тәжірибе-конструкторлық әзірлемелер
іргелі
қолданбалы
тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстар
бұйымдардың (өнімдердің) тәжірибелік үлгілерін, партияларын дайындау
құрылыс үшін жобалау жұмыстары
10
11
12
13
14
15
16
________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі ___________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"_____" ___________ 20___ ж.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындау үшін қажетті мамандар саны
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры ___________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы ____________________________
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымдардың аккредитациялық белгілері "1" -иә, "2"-жоқ
Барлығы
Оның ішінде
жоғары білімді
оның ішінде ғылыми дәрежелері бар
ғылым докторы
ғылым кандидаты
PhD докторы
бейін бойынша доктор
1
2
3
4
5
6
7
8
9
_________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі ____________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"____" ___________ 20___ ж.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың реквизиттері
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры ________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы __________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы
Көрсетілетін қызметті алушының толық атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Ұйымның орналасқан жері
Бірінші басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қызметі, телефоны
1
2
3
4
5
__________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі ___________________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"_____" ___________ 20___ ж.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Титул парағы _________________________________________________________________ (ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша көрсетілетін қызметті алушының ведомстволық қарастылығы)
"Бекітілді"
__________________________
20______ жыл "__"______
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры: ______________________
ылыми техникалық ақпаратардың мемлекетаралық топтамасының коды: _______
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы)
Орындалу мерзімдері: ________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша көрсетілетін қызметті алушының атауы және орналасқан жері ___________________________________
_____________________________________________________________________
Құжаттың дайындалған жері, уақыты _____________________________________
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Ф1-түзету
_________________жылға (жылдарға) арналған кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры __________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы ____________________________
Тапсырманың, кезеңнің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
Ғылыми техникалық ақпаратардың мемлекетаралық топтамасының коды/түйінді сөздер
Тапсырманы, кезеңдерді орындаушы ұйымның аббревиатурасы
Тапсырма, кезең басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, қызметі
Жұмыс орындалуының жоспарланған мерзімі (тоқсан, жыл)
Күтілетін нәтижелер
Түзетуге негіздеме
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жұмыстың орындалуына нақты шығындар, мың теңге
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымдардың аккредитациялық белгілері "1" -иә, "2"-жоқ
Барлығы
Оның ішінде:
ғылыми зерттеулер
тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелер
іргелі
қолданбалы
тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстар
бұйымдардың (өнімдердің) тәжірибелік үлгілерін, партияларын дайындау
құрылыс үшін жобалау жұмыстары
10
11
12
13
14
15
16
17
18
_________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі ________________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"_____" ___________ 20___ ж.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Әкімшілік деректер нысаны www.nauka.kz интернет-ресурсында орналастырылған Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы есеп (жылдық) Есеп беру кезеңі ______20__ж.
Индекс: 1- (ҒТБ)
Мерзімі: жылдық
Ақпарат ұсынатын тұлғалар: ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысатын заңды тұлғалар
Нысан қайда тапсырылады: "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы
Есепті тапсыру мерзімі: жылына бір рет, есеп жылының 31 желтоқсанынан кешіктірмей
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры ___________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы ____________________________
Бас ұйым _________________________________________________________________
Мекенжай ________________________________________________________________
Басшының Т.А.Ә., телефоны, телефаксы, электрондық мекенжайы ________________
Бөлім 1. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша жұмыстарды қаржыландыру көлемі (теңге)
Көрсеткіш
Барлығы
Оның ішінде, төмендегілер есебінен
республикалық бюджет
мақсатты қорлар арналған
басқа салымдар
бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру
1
2
3
4
5
Бөлінген қаражат (жоспар)
Нақты түскен қаражат
Пайдаланылған қаражат
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің атауы
Жұмыстардың орындалу мерзімі (тоқсан, жыл)
басталуы
аяқталуы
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Жұмысқа арналған нақты шығындар (мың теңге)
Жұмыстардың орындалуының нақты нәтижелері
Жұмыстарды орындаудағы ауытқулар, олардың себептері
Барлығы
оның ішінде
ғылыми-зерттеу жұмыстары
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар
енгізілуі
жабдықтар, технологиялар, есептеу техникасы құралдарын салып алу
10
11
12
13
14
15
16
Бөлім 2. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша ақпарат ұсынатын көрсетілетін қызметті алушы туралы мәлімет (бірлік)
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Мемлекеттік сектор
Жоғары білім секторы
Коммерциялық сектор
Коммерциялық емес сектор
1
2
3
4
5
6
Бөлім 3. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша құқықтық қорғау және жұмыс нәтижелерінің енгізілуі туралы мәліметтер
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Жұмыс нәтижелерін құқықтық қорғау
Жұмыс нәтижелерін енгізу
өндірістік меншікті объектінің атауы (өнертабыс, пайдалы үлгі, өндірістік үлгі)
патенттелген объектінің атауы және оның жаңалығының қысқаша мәні
қорғау құжаттары (атауы, елі, нөмірі, берілу күні)
ел, ұйым, кәсіпорын
енгізілгенін растайтын құжаттың атауы, нөмері және күні
1
2
3
4
5
6
Бөлім 4. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға бөлінген бюджет қаражаты есебінен технологиялар сатып алу
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
Технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарын сатып алу
атауы
құны (теңге)
1
2
3
4
Бөлім 5. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар бойынша тапсырмаларды, жұмыс кезеңдерін орындаушы ұйымдардың мамандармен қамтамасыз етілуі туралы мәлімет
Көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы
ҒТБ бойынша барлығы
Оның ішінде
жоғары білімді
оның ішінде дәрежелері бар
ғылым докторы
ғылым кандидаты
PhD докторы
бейіні бойынша доктор
докторант
магистрант
шетелдік ғалым
өндіріс инженері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Бөлім 6. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша дайындалған құжаттар мен жарияланымдардың саны туралы мәліметтер*
Көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы
Дайындалған құжаттардың саны, оның ішінде:
монографиялар
әдістемелер, құралдар, ұсыныстар
нормативтер
жіктеуіштер, каталогтар
оқу құралдары, бағдарламалар
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Дайындалған құжаттардың саны, оның ішінде:
Жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны
заң жобалары
ғылыми-көпшілік басылымдар (жинақтар, кітаптар, брошюралар т.т.)
сөздіктер, анықтамалықтар
директивалық құжаттар
электрондық оқу құралдары
тұжырымдамалар
отандық басылым
халықаралық басылым
Web of Science
Scopus
7
8
9
10
11
12
13
14
15
__________________________________________________________
* Монографиялардың, оқу құралдары мен мақалалардың тізімін көрсету
________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі___________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"____" ___________ 20___ ж.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды толтыру бойынша түсіндірме Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы есеп (аралық) (Индекс: 1 – (ҒТБ), мерзімі, жылдық)

т. +7 727 355 50 01
Исходящий №, дата письма
Номер государственной регистрации
Сроки выполнения работы
Измененный номер государственной регистрации
Начало
Окончание
Основание для проведения работы Государственная программа
Программа прикладных
Источники и объем финансирования по календарным годам (тенге)
Всего
1-ый год
2-ой год
3-ий год
Исследований
Программа фундаментальных исследований
Инновационный проект
Отечественные гранты
Задание министерства
Инициативная
Договор с организацией
Средства госбюджета
Средства заказчика
Собственные средства
Международные гранты, фонды
Прочие
Вид работы
Научно-исследовательская работа фундаментальная
Научно-исследовательская работа прикладная
Опытно-конструкторская, проектно-конструкторская
Проектно-технологическая
Шифр программы
Шифр задания программы, в рамках которой выполняется работа ____________ Сведения об основной организации
Телефон Электронный адрес Город
Сокращенное наименование министерства (ведомства)
Полное наименование услугополучателя
Сокращенное наименование услугополучателя
Местонахождение организации (индекс, республика, область, город, улица, дом)
Организации-соисполнители
Заказчик
Наименование работы
Ожидаемые результаты
В произвольной форме описываются ожидаемые результаты регистрируемой работы с указанием конкретных планируемых характеристик и параметров объекта исследований или разработки.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Ученая степень, ученое звание
Подпись
Место печати
Руководитель организации
Руководитель работы
Индексы УДК
Шифр геолфонда
Дата
Коды тематических рубрик
Ключевые слова
Приложение 4
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
Ф1-унифицированная
Показатели развернутой научной, научно-технической программы на __________________год (ы)
Шифр научной, научно-технической программы ___________________________________________________
Наименование научной, научно-технической программы ____________________________________________
Основание для выполнения научной, научно-технической программы _________________________________
Сроки выполнения научной, научно-технической программы ________________________________________
Объем финансирования на ____ год ____ тенге
Наименование услугополучателя по научной, научно-технической программе (полное и аббревиатура)
Адрес
Телефон
Факс, e-mail
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя
1
2
3
4
5
Шифр задания, этапа
Наименование задания, этапа
Код межгосударственного рубрикатора научно- технической информации/ ключевые слова
Аббревиатура организации, выполняющей задания, этапы
Бизнес –идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Признак аккредитаций организаций "1"-да, "2"-нет
Ф.И.О. (при его наличии), ученая степень, должность руководителя задания, этапа работ
Планируемые сроки выполнения работ (квартал, год)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Потребность в финансировании на планируемый срок (тенге)
Всего
В том числе:
Ожидаемые результаты
научные исследования
опытно-конструкторские разработки
фундаментальные
прикладные
проектно-конструкторские и технологические работы
изготовление опытных образцов, партий изделий (продукции)
проектные работы для строительства
10
11
12
13
14
15
16
______________________________________
Руководитель научной, научно-технической программы ________________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Численность специалистов, необходимых для выполнения научной, научно-технической программы, человек
Шифр научной, научно-технической программы ___________________________________________________
Наименование научной, научно-технической программы ____________________________________________
Наименование услугополучателя
Бизнес - идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Признак аккредитаций организаций "1" -да, "2"-нет
Всего
В том числе:
с высшим образованием
из них имеющих степень
доктора наук
кандидат наук
доктор PhD
доктор по профилю
1
2
3
4
5
6
7
8
9
______________________________________
Руководитель научной, научно-технической программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Реквизиты организаций, участвующих в выполнении научной, научно-технической программы
Шифр научной, научно-технической программы _______________________________________
Наименование научной, научно-технической программы ________________________________
Аббревиатура услугополучателя
Полное наименование услугополучателя
Бизнес – идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Место нахождение организации
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя, должность, телефон, факс
1
2
3
4
5
______________________________________
Руководитель научной, научно-технической
программы ________________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Приложение 5
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
__________________________________________________________________
Титульный лист
_________________________________________________________________
(ведомственная принадлежность услугополучателя по научной, научно-технической программе)
"Утверждено"
_______________________
от "__" _______ 20__ года
Шифр научной, научно-технической программы: ______________________
Код Межгосударственного рубрикатора научно-технической информации:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование научной, научно-технической программы)
Сроки реализации: ________________________________________________
Наименование и местонахождение услугополучателя по научной,
научно- технической программе _____________________________________
_________________________________________________________________
Место и время создания документа ___________________________________
Приложение 6
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
Ф1-корректировка
Показатели развернутой научной, научно-технической программы на ___________ год (ы)
Шифр научной, научно-технической программы ________________________________________
Наименование научной, научно-технической программы _________________________________
Шифр задания, этапа
Наименование задания, этапа
Код межгосударственного рубрикатора научно- технической информации/ ключевые слова
Аббревиатура организации, выполняющей задания, этапы
Ф.И.О. (при его наличии), ученая степень, должность руководителя задания, этапа работ
Планируемые сроки выполнения работ (квартал, год)
Ожидаемые результаты
Основание для корректировки
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Фактические затраты на выполнение работы, тенге
Наименование услугополучателя
Бизнес - идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Признак аккредитаций организаций "1" -да, "2"-нет
Всего
В том числе:
научные исследования
опытно-конструкторские разработки
фундаментальные
прикладные
проектно-конструкторские и технологические работы
изготовление опытных образцов, партий изделий (продукции)
проектные работы для строительства
10
11
12
13
14
15
16
17
18
______________________________________
Руководитель научной, научно-технической программы ______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Приложение 7
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nauka.kz
Отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе
Отчетный период ________20__г.
Индекс: 1-(НТП) Периодичность: ежегодная
Круг лиц, представляющих информацию: юридические лица,
осуществляющие научную и (или) научно-техническую деятельность
Куда представляется форма: Акционерное общество
"Национальный центр государственной научно-технической экспертизы".
Срок представления: один раз в год, не позднее 31 декабря отчетного года
Шифр научной, научно-технической программы ______________________
Наименование научной, научно-технической программы
________________________________________________________________
Головная организация _____________________________________________
Адрес ___________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя, телефон, факс, электронный адрес
_________________________________________________________________
Раздел 1. Объемы финансирования работ по научной, научно-технической программе (тенге)
Показатель
Всего
В том числе за счет:
Республиканского бюджета
Фондов целевого назначения
Прочих вложений
программно-целевое финансирование
1
2
3
4
5
Выделено средств (план)
Фактически поступило средств
Использовано средств
Шифр задания, этапа работ
Наименование задания, этапа работ
Сроки выполнения работ (квартал, год)
начало
окончание
6
7
8
9
Продолжение таблицы:
Фактические затраты на выполнение работы (тенге)
фактические результаты выполнения работ
отклонения в выполнении работ, их причины
Всего
в том числе
научно-исследовательские работы
опытно-конструкторские работы
внедрение
приобретение оборудования технологий, средств вычислительной техники
10
11
12
13
14
15
16
Раздел 2. Сведения об услугополучателях предоставляющих информацию по научной, научно-технической программе (единицы)
Наименование услугополучателя
Бизнес - идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Государственный сектор
Сектор высшего образования
Коммерческий сектор
Некоммерческий сектор
1
2
3
4
5
6
Раздел 3. Сведения о правовой защите и внедрении результатов работ по научной, научно-технической программе
Шифр задания, этапа работ
Правовая защита результатов работ
Внедрение результатов работ
наименование объекта промышленной собственности (изобретение, полезная модель, промышленный образец)
наименование объекта патентования и краткая сущность его новизны
охранные документы (наименование, страна, номер, дата выдачи)
страна, организация, предприятие
наименование, номер и дата документа, удостоверяющего внедрение
1
2
3
4
5
6
Раздел 4. Приобретение технологий за счет бюджетных ассигнований, выделенных на научную, научно-техническую программу
Шифр задания, этапа работ
Наименование задания, этапа
Приобретение оборудования, технологий и средств вычислительной техники
наименование
стоимость (тенге)
1
2
3
4
Раздел 5. Сведения о кадровом обеспечении организаций, выполняющих задания, этапы работ по научной, научно-технической программе
Аббревиатура услугополучателя
Всего по НТП
В том числе:
с высшим образованием
доктор наук
кандидат наук
доктор PhD
доктор по профилю
докторант
магистрант
зарубежный ученый
инженер с производства
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Раздел 6. Сведения о количестве подготовленных документов и публикаций по научной, научно-технической программе*
Аббревиатура услугополучателя
Количество подготовленных документов, в том числе:
монографии
методики, пособия, рекомендации
нормативы
классификаторы, каталоги
учебные пособия, программы
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Количество подготовленных документов, в том числе:
Количество публикаций (статей, тезисов докладов)
законопроекты
научно-популярные издания (сборники, книги, брошюры и т.д.)
словари, справочники
директивные документы
электронные учебники
концепции
отечественные издания
всего зарубежные издания
Web of Science
Scopus
7
8
9
10
11
12
13
14
15
* Привести перечень монографий, учебных пособий и статей
______________________________________________
Руководитель научной, научно-технической
программы __________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"____" ___________ 20___ год
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе"
(Индекс 1-(НТП), периодичность, ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Түсіндірмеде нысанды толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы есеп (аралық)" (бұдан әрі - Нысан).
2. Нысан толтырылады: ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысатын заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
3. Нысанға ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі, тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан есеп жылының 31 желтоқсанынан кешіктірмей тапсырылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша жұмыстарды қаржыландыру көлемі (теңге)" нысанының 1- бөлімінде:
1 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша бөлінген қаражат (жоспар), нақты түскен қаражат, пайдаланылған қаражат көрсетіледі (теңге).
2 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша барлық бөлінген қаражат (жоспар), нақты түскен қаражат, пайдаланылған қаражат көрсетіледі (теңге).
3 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша республикалық бюджет, бағдарламалық-нысаналы қаржат көрсетіледі (теңге).
4 - бағанда мақсатты қорларға арналған қаражат көрсетіледі (теңге).
5 - бағанда басқа салымдарға арналған қаражат көрсетіледі (теңге).
6 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
7 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің атауы көрсетіледі.
8 - бағанда жұмыстардың орындалу мерзімінің басталуы көрсетіледі (тоқсан, жыл).
9 - бағанда жұмыстардың аяқталуы мерзімі көрсетіледі (тоқсан, жыл).
10 - бағанда жұмыс бойынша нақты шығындар көрсетіледі (теңге).
11 - бағанда ғылыми-зерттеу жұмыстары бойынша арналған нақты шығындар көрсетіледі (теңге).
12 - бағанда тәжірибелік-конструкторлық жұмыстары бойынша нақты шығындар көрсетіледі (теңге).
13 - бағанда енгізілуі жұмыстары бойынша нақты шығындар көрсетіледі (теңге).
14 - бағанда жабдықтар, технологиялар, есептеу техникасы құралдарын салып алуға нақты шығындар көрсетіледі (теңге).
15 - бағанда жұмыстардың орындалуының нақты нәтижелері көрсетіледі.
16 - бағанда жұмыстарды орындаудағы ауытқулар, олардың себептері көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша ақпарат ұсынатын көрсетілетін қызметті алушы туралы мәлімет (бірлік)" нысанының 2-бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының атауы көрсетіледі.
2 - бағанда бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3, 4, 5, 6 – бағандарда көрсетілетін қызметті алушының "Мемлекеттік сектор", "Жоғары білім секторы", "Коммерциялық сектор", "Коммерциялық емес сектор" қай секторға жататыны көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша құқықтық қорғау және жұмыс нәтижелерінің енгізілуі туралы мәліметтер" нысанының 3- бөлімінде:
1 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
2 - бағанда өндірістік меншікті объектінің атауы (өнертабыс, пайдалы үлгі, өндірістік үлгі) көрсетіледі.
3 - бағанда патенттелген объектінің атауы және оның жаңалығының қысқаша мәні көрсетіледі.
4 - бағанда қорғау құжаттары (атауы, елі, нөмірі, берілу күні) көрсетіледі.
5 - бағанда жұмыс нәтижелерін енгізу кәсіпорыны, ұйымы, елі көрсетіледі.
6 - бағанда енгізілгенін растайтын құжаттың атауы, нөмері және күні көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға бөлінген бюджет қаражаты есебінен технологиялар сатып алу" нысанының 4 - бөлімінде:
1 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
2 - бағанда тапсырманың, кезеңнің атауы көрсетіледі.
3 - бағанда технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарын сатып алу мәні көрсетіледі.
4 - бағанда технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарынның аты, құны көрсетіледі, (теңге).
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар бойынша тапсырмаларды, жұмыс кезеңдерін орындаушы ұйымдардың мамандармен қамтамасыз етілуі туралы мәлімет" нысанының 5- бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы көрсетіледі.
2 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша барлық орындаушылыр саны көрсетіледі.
3 - бағанда жоғыры білімі бар орындаушылар саны көрсетеді.
4 - бағанда ғылым докторлары орындаушылар саны көрсетеді.
5 - бағанда ғылым кандидаты орындаушылар саны көрсетіледі.
6 - бағанда PhD докторы орындаушылар саны көрсетіледі.
7 - бағанда бейіні бойынша доктор орындаушылар саны көрсетіледі.
8 - бағанда докторант орындаушылар саны көрсетіледі.
9 - бағанда магистрант орындаушылар саны көрсетіледі.
10 - бағанда шетелдік ғалым орындаушылар саны көрсетіледі.
11 - бағанда өндіріс инженерлері орындаушылар саны көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша дайындалған құжаттар мен жарияланымдардың саны туралы мәліметтер" нысанының 6 - бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы көрсетіледі.
2 - бағанда дайындалған монографиялар саны көрсетіледі.
3 - бағанда дайындалған әдістемелер, құралдар, ұсыныстар саны көрсетеді.
4 - бағанда дайындалған нормативтер құжаттар саны көрсетеді.
5 - бағанда дайындалған жіктеуіштер, каталогтар саны көрсетіледі.
6 - бағанда дайындалған оқу құралдары, бағдарламалар саны көрсетіледі.
7 - бағанда дайындалған заң жобалары саны көрсетіледі.
8 - бағанда дайындалған ғылыми-көпшілік басылымдар (жинақтар, кітаптар, брошюралар т.т.) саны көрсетіледі.
9 - бағанда дайындалған сөздіктер, анықтамалықтар саны көрсетіледі.
10 - бағанда дайындалған директивалық құжаттар саны көрсетіледі.
11 - бағанда дайындалған электрондық оқу құралдары саны көрсетіледі.
12 - бағанда дайындалған тұжырымдамалар саны көрсетіледі.
13 - бағанда отандық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
14 - бағанда Web of Science кіретін халықаралық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
15 - бағанда Scopus кіретін халықаралық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.nauka.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы мәлімет Есеп беру кезеңі ______20__ж.
Индекс: 2-(ҰЖК)
Мерзімі: тоқсандық
Ақпарат ұсынатын тұлғалар: ғылыми және немесе ғылыми-техникалық қызметпен айналысатын заңды тұлғалар
Нысан қайда тапсырылады: "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы
Есепті тапсыру мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күнінен кешіктірмей
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама шифры __________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама атауы _______________________________
Көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы
Есептік кезеңде берілетін мәліметтер
нақты аударылған қаражат (мың теңге)
орындауда ауытқулары бар тапсырмалар, кезеңдер
сомасы
шифры
атауы
жұмыстардың орындалу жағдайы
ауытқу себептері
1
2
3
4
5
6
Жиыны ________________ (есепті кезеңде)
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі_________
М.О. Қолы Т.АӘ. (бар болған жағдайда)
"_____" ___________ 20___ ж.
Бас есепші ______________ Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды толтыру бойынша түсіндірме Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы мәлімет (Индекс: 2-(ҰЖК), мерзімі: тоқсандық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе" (далее - Форма).
2. Форма заполняется: юридическими лицами, осуществляющими научную и (или) научно-техническую деятельность (далее – услугополучатель).
3. Форма подписывается руководителем научной, научно-технической программы, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежегодно не позднее 31 декабря отчетного года.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В разделе 1 формы "Объемы финансирования работ по научной, научно-технической программе (тенге)":
В графе 1 указываются объемы выделенных средств (план), фактически поступивших средств, использованных средств по научной, научно-технической программе (тенге).
В графе 2 указывается всего выделенных средств (план), фактически поступивших средств, использованных средств по научной, научно-технической программе (тенге).
В графе 3 указываются объемы финансирования за счет республиканского бюджета, программно-целевое финансирование (тенге).
В графе 4 указывается объем финансирования за счет фондов целевого назначения (тенге).
В графе 5 указывается объем финансирования за счет прочих вложений (тенге).
В графе 6 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 7 указывается наименование задания, этапа работ.
В графе 8 указывается начало сроков выполнения работ (квартал, год).
В графе 9 указывается окончание сроков выполнения работ (квартал, год).
В графе 10 указывается всего фактических затрат на выполнение работы (тенге).
В графе 11 указываются фактические затраты на выполнение научно-исследовательских работ (тенге).
В графе 12 указываются фактические затраты на выполнение опытно-конструкторских работ (тенге).
В графе 13 указываются фактические затраты на внедрение (тенге).
В графе 14 указываются фактические затраты на приобретение оборудования технологий, средств вычислительной техники (тенге).
В графе 15 указываются фактические результаты выполнения работ.
В графе 16 указываются отклонения в выполнении работ, их причины.
В разделе 2 формы "Сведения об услугополучателях предоставляющих информацию по научной, научно-технической программе (единицы)":
В графе 1 указывается наименование услугополучателя.
В графе 2 указывается бизнес - идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер.
В графах 3, 4, 5, 6 указывается к какому сектору относится услугополучатель "Государственный сектор", "Сектор высшего образования", "Коммерческий сектор", "Некоммерческий сектор".
В разделе 3 формы "Сведения о правовой защите и внедрении результатов работ по научной, научно-технической программе":
В графе 1 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 2 указывается наименование объекта промышленной собственности (изобретение, полезная модель, промышленный образец).
В графе 3 указывается наименование объекта патентования и краткая сущность его новизны.
В графе 4 указываются охранные документы (наименование, страна, номер, дата выдачи).
В графе 5 указывается страна, организация, предприятие внедрения результатов работ.
В графе 6 указывается наименование, номер и дата документа, удостоверяющего внедрение.
В разделе 4 формы "Приобретение технологий за счет бюджетных ассигнований, выделенных на научную, научно-техническую программу":
В графе 1 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 2 указывается наименование задания, этапа.
В графе 3 указывается наименование приобретенного оборудования, технологий и средств вычислительной техники.
В графе 4 указывается стоимость приобретенного оборудования, технологий и средств вычислительной техники (тенге).
В разделе 5 формы "Сведения о кадровом обеспечении организаций, выполняющих задания, этапы работ по научной, научно-технической программе":
В графе 1 указывается аббревиатура услугополучателя.
В графе 2 указывается всего исполнителей по научной, научно-технической программе.
В графе 3 указывается количество исполнителей с высшим образованием.
В графе 4 указывается количество исполнителей докторов наук.
В графе 5 указывается количество исполнителей кандидатов наук.
В графе 6 указывается количество исполнителей докторов PhD.
В графе 7 указывается количество исполнителей докторов по профилю.
В графе 8 указывается количество исполнителей докторантов.
В графе 9 указывается количество исполнителей магистрантов.
В графе 10 указывается количество исполнителей зарубежных ученых.
В графе 11 указывается количество исполнителей инженеров с производства.
В разделе 6 формы "Сведения о количестве подготовленных документов и публикаций по научной, научно-технической программе":
В графе 1 указывается аббревиатура услугополучателя.
В графе 2 указывается количество подготовленных монографий.
В графе 3 указывается количество подготовленных методик, пособий, рекомендаций.
В графе 4 указывается количество подготовленных нормативов.
В графе 5 указывается количество подготовленных классификаторов, каталогов.
В графе 6 указывается количество подготовленных учебных пособий, программ.
В графе 7 указывается количество подготовленных законопроектов.
В графе 8 указывается количество подготовленных научно-популярных изданий (сборники, книги, брошюр и т.д.).
В графе 9 указывается количество подготовленных словарей, справочников.
В графе 10 указывается количество подготовленных директивных документов.
В графе 11 указывается количество подготовленных электронных учебников.
В графе 12 указывается количество подготовленных концепций.
В графе 13 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в отечественных изданиях.
В графе 14 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в зарубежных изданиях, входящих в Web of Sciencе.
В графе 15 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в зарубежных изданиях, входящих в Scopus.
Приложение 8
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nauka.kz
Сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями,
участвующими в выполнении научной, научно-технической программы
Отчетный период ______20__г.
Индекс: 2-(ЭРО)
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: юридические лица, осуществляющие научную
и (или) научно-техническую деятельность
Куда представляется форма: Акционерное общество "Национальный центр государственной
научно-технической экспертизы".
Срок представления: не позднее пятого числа месяца следующего за отчетным кварталом
Шифр научной, научно-технической программы _____________________________________
Наименование научной, научно-технической программы______________________________
Аббревиатура услугополучателя
Сведения, представляемые за отчетный период
фактически перечислено средств (тенге)
задания, этапы, имеющие отклонения в выполнении
сумма
шифр
наименование
состояние выполнения работ
причины отклонений
1
2
3
4
5
6
Итого____________ (за отчетный период)
____________________________
Руководитель научной, научно-технической программы
______________
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Главный бухгалтер ___________ Ф.И.О. (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями,
участвующими в выполнении научной, научно-технической программы
(Индекс: 2-(ЭРО), периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Түсіндірмеде нысанды толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы мәлімет" (бұдан әрі - Нысан).
2. Нысан толтырылады: ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысатын заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
3. Нысанға ұйым басшысы немесе міндеттерін атқарушы адам, тегі мен аты-жөнін көрсетіле отырып және мекеменің бас есепшісі тегі мен аты-жөнін көрсетіле отырып, қол қояды.
4. Нысан есеп тапсырылатын тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күнінен кешіктірмей беріледі.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы көрсетіледі.
2 - бағанда нақты аударылған қаражат (теңге) көрсетіледі.
3 - бағанда орындауда ауытқулары бар тапсырмалар, кезеңдердің шифры көрсетіледі.
4 - бағанда орындауда ауытқулары бар тапсырмалар, кезеңдер атауы көрсетіледі.
5 - бағанда жұмыстардың орындалу жағдайы көрсетіледі.
6 - бағанда ауытқу себептері көрсетіледі.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Қайда: 050026, Алматы
Бөгенбай батыр көшесі, 221
"Ұлттық мемлекеттік ғылыми-
техникалық сараптама
орталығы"
Акционерлік қоғам
т. + 7 727 355 50 01
Ақпарат картасы
Есепті бекіткен күні
Хаттың шығыс № күні
Инвентарлық №
Мемтіркелу нөмірі Құжат түрі Таратылу жағдайы
Қортынды есеп Ақысыз беру
Аралық есеп Келісімді бағамен беру
Жарияланымдар саны
Отандық басылымда
Шетелдік басылымда
Оның ішінде:
Web of Science
Scopus
Енгізілу жағдайы Құжат тілі
Дереккөздер
Кітап саны
Қосымшалар
Көркемдеу
Жалпы беттер саны
Патенттер
Кестелер
Қаржыландыру көлемі, теңге
Бағдарлама шифрі
Орындалатын жұмыс бойынша, бағдарлама тапсырмасының шифры _________ Жұмыстың аталымы
Жұмыс түрі
Іске асыруға ұсынылатын өнімдер
Іргелі ҒЗЖ
Технологиялық құжаттама
А.-ш. дақылдарының сорттары
Қолданбалы ҒЗЖ
Әдістемелік құжаттама
А.-ш. жануарларының тұқымы
Тәжірибелі-конструкторлық,
жобалау-конструкторлық
Программалық құжаттама
Технология
Әдіс, тәсіл
Коллекциялар
Базалар, мәліметтер банкі
Карталар
Жобалау-технологиялық
Модель
Стандарттар, нормативтер
Қаржыландыру көзі
Мембюджет қаражаты
Тапсырушының қаражаты
Меншікті қаражат
Отандық гранттар
Материалдар
Қосылыстар
Препараттар
Техника үлгісі Автоматтандырылған жүйе
Сериялық өнім
Басқа (көрсетіңіз)
Ғылым қоры
Халықаралық гранттар, қорлар
Басқадай
Есеп авторлары
Барлығы - , оның ішінде инженерлер саны - , магистранттар саны - , докторанттар саны - , шетелдік ғалымдар саны -
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер
Телефоны E-mail Қаласы
Министрліктің (ведомствоның) қысқаша аталымы
Көрсетілетін қызметті алушының толық аталымы
Көрсетілетін қызметті алушының қысқаша атауы
Көрсетілетін қызметті алушының мекен-жайы (индекс, республика, облысы, қаласы, көшесі, үйі)
Есептің атауы
Реферат
(Зерттеу нысаны, жасалымы немесе жобалау. Жұмыстың мақсаты. Зерттеу әдістері. Алынған нәтижелері мен жаңалығы. Негізгі конструктивтік және технико-экономикалық көрсеткіштер. Енгізілу дәрежесі. Тиімділігі. Қолданылу аясы)
Халықаралық топтастырғыш рубрикаларының кодтары Жасалымның жүзеге асыруға дайындығы
Қолдануға
Тәжірибелік
Өнеркәсіптік
дайын
байқау
байқау
ӘОК индекстері
Тақырыптық рубрикалар кодтары
Түйінді сөздер
Күні
Тегі, аты-жөні
Ғылыми дәрежесі,
атағы
Қолы
Мөр орны
Ұйым
жетекшісі
Жұмыс жетекшісі
Жұмыстың жауапты орындаушысы
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
10-қосымша
Күнтізбелік жоспарға сәйкес жобаның іске асырылуы туралы қысқаша мәліметтер
Тапсырманың, кезеңнің шифры
Шарт бойынша жұмыстың атауы және оны жүзеге асырудың негізгі кезеңдері
Негізігі нәтижелер
Күнтізбелік жоспарға сәйкес жарияланымдар тізімі
Отандық жарияланымдар
Web of science (квартиль көрсету керек Q1, Q2, Q3, Q4)
Scopus (процентиль көрсету керек 1-100 %)
1
2
Шетелдік жарияланымдар
Web of science (квартиль көрсету керек Q1, Q2, Q3, Q4)
Scopus (процентиль көрсету керек 1-100 %)
1
2
Жоба жетекшісі _______________ _______
Т.А.Ә.       (қолы)
Ұйым жетекшісі _________________________ ________
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)       (қолы)
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін (бұдан әрі - ҒҒТҚН) тіркеуге өтінім
Ғылыми –техникалық қызмет нәтижесін тіркеуіңізді сұраймын __________
____________________________________________________________________
(ҒҒТҚН атауы көрсетіледі)
ғылыми жобаның орындалуы кезінде жасалған ____________________________
____________________________________________________________________
(ғылыми жобаның атауы мен көрсетілетін қызметті берушімен берілген
мемтіркеу нөмері)
Қазақстан Республикасының _____________________________________ негізде
(мемлекеттік тапсырыстың немесе ғылыми-зерттеу, тәжірибелік- конструкторлық және
технологиялық жұмыстарды орындау үшін қаржы ресурстары бөлінген басқа құжаттың
нөмірін көрсетеді)
Мемлекеттік келісімшартта немесе басқа құжатта белгіленген құқықтар көлемімен,
есепке алу объектісіне құқықтардың шарттарын анықтайтын құқықтар шарттары
________________________________________________
(Қазақстан Республикасы құқығының көлемі көрсетіледі)
Қазақстан Республикасы атынан ________________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы көрсетіледі)
Ұйым _______________________________________________________________
(Көрсетілген қызметті алушының толық атауы көрсетіледі)
жатады______________________________________________________________
(орындаушы ұйымның құқықтық көлемі көрсетіледі)
Жоба жетекшісі ___________ _____
Т.А.Ә. (қолы)
Көрсетілген қызметті алушының басшысы _______________ ______
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қолы)
Күні М.О. (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
12-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) туралы мәліметтерді есепке алу бойынша нысаны
ҒҒТҚН тіркеу нөмірі __________________________________________________
Ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды
(бұдан әрі – ғылыми-техникалық қызмет) орындауға қаражат бөлінген мемлекеттік
келісімшарттың немесе құжаттардың тіркеу нөмірі
____________________________________________________________________
Ғылыми жобаның атауы _______________________________________________
Жобаның мемлекеттік тіркелу нөмірі ___________________________________

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении научной, научно-технической программы" (далее - Форма).
2. Форма заполняется: юридическими лицами, осуществляющими научную и (или) научно-техническую деятельность (далее – услугополучатель).
3. Форма подписывается руководителем научной, научно-технической программы, с указанием его фамилии и инициалов и главным бухгалтером организации, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежеквартально не позднее пятого числа месяца следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
В графе 1 указывается аббревиатура услугополучателя.
В графе 2 указывается сумма фактически перечисленных средств (тенге).
В графе 3 указывается шифр задания, этапы, имеющие отклонения в выполнении.
В графе 4 указывается наименование задания, этапов, имеющие отклонения выполнении.
В графе 5 указывается состояние выполнения работ.
В графе 6 указываются причины отклонений.
Приложение 9
к Правилам государственного учета
научных, научно- технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
Информационная карта
Куда: 050096, Алматы,
ул. Богенбай батыра,221
Акционерное общество
"Национальный центр
государственной
научно-технической
экспертизы"
т. +7 727 355 50 01
Дата утверждения отчета
Исходящий № дата письма
Инвентарный №
Номер государственной регистрации
Вид документа
Условия распространения
Отчет по законченной теме
Промежуточный отчет
Безвозмездно
По договорной цене
Публикаций
всего
В отечественных изданиях
В зарубежных изданиях
В том числе:
Web of Science
Scopus
Наличие внедрения
Язык документа
Источников
Количество книг
Приложений
Иллюстраций
Общее кол-во страниц
Патентов
Таблиц
Объем финансирования, тенге
Шифр программы
Шифр задания программы, в рамках которой выполняется работа ________________
Наименование работы
Вид работы
Продукция, предлагаемая к реализации
НИР фундаментальная
Технологическая документация
Сорта с.-х. культур
НИР прикладная
Методическая документация
Породы с.-х.
Опытно-конструкторская, проектно- конструкторская
Программная документация
Технология
Животных
Коллекции
Проектно- технологическая
Метод, способ
Базы, банки данных
Источник финансирования
Средства госбюджета
Средства заказчика
Собственные средства
Отечественные гранты
Международные гранты, фонды
Прочие
Модель
Материалы
Соединения
Препараты
Карты
Стандарты, нормативы
Образец техники
Автоматизированная система
Серийная продукция
Другая (указать)
Авторы отчета
Всего - , в т.ч. кол-во инженеров с производства - , магистрантов - , докторантов - , зарубежных ученых -
Сведения об услугополучателе
Телефон е-mail Город
Сокращенное наименование министерства (ведомства)
Полное наименование услугополучателя
Сокращенное наименование услугополучателя
Адрес услугополучателя (индекс, республика, область, город, улица, дом)
Наименование отчета
Реферат
(Объект исследования, разработки или проектирования. Цель работы. Методы исследования. Полученные результаты и новизна. Основные конструктивные и технико-экономические показатели. Степень внедрения. Эффективность. Область применения)
Коды рубрик международного Готовность разработки к реализации классификатора
Готова к
Опытная апробация
Промышленная апробация
использованию
Индексы УДК
Коды тематических рубрик
Ключевые слова
Дата
Фамилия, инициалы
Ученая степень, ученое звание
Подпись
Место печати
Руководитель организации
Руководитель работы
Ответственный исполнитель работы
Приложение 10
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
Краткие сведения о реализации проекта в соответствии с календарным планом
Шифр задания, этапа
Наименование работ по Договору и основные этапы его выполнения
Основные результаты
Перечень опубликованных работ в соответствии с календарным планом
Отечественные публикации
Web of science (Указать квартиль Q1, Q2, Q3, Q4)
Scopus (Указать процентиль 1-100 %)
1
2
Зарубежные публикации
Web of science (Указать квартиль Q1, Q2, Q3, Q4)
Scopus (Указать процентиль 1-100 %)
1
2
Руководитель работы ___________________________ _______
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
Руководитель организации ____________________ _________
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
Приложение 11
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
Заявка на регистрацию результата научной и (или) научно-технической деятельности (далее - РННТД)
Прошу зарегистрировать результат научной и (или) научно-технической деятельности
____________________________________________________________________
(указывается наименование РННТД)
созданный при выполнении научного проекта ____________________________
____________________________________________________________________
(указывается название научного проекта и номер государственной регистрации
проекта, присвоенный услугодателем Республики Казахстан на основании
____________________________________________________________________
(указывается номер документа, в соответствии с которыми выделены финансовые
средства на выполнение научно-исследовательских, опытно- конструкторских
и технологических работ)
С объемом прав, установленных госконтрактом или иным документом условия прав,
которым определены условия прав на объект учета ________________________
____________________________________________________________________
(указывается объем прав Республики Казахстан)
От имени Республики Казахстан выступает _______________________________
____________________________________________________________________
(указывается полное наименование Заказчика)
Организации ________________________________________________________
(указывается полное наименование услугополучателя принадлежат
____________________________________________________________________
(указывается объем прав организации)
Руководитель проекта ______________________________________ __________
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
Руководитель услугополучателя _______________________________ _________
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата М.П. (при наличии)
Приложение 12
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
и государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
Форма по учету сведений о результатах научной и (или) научно-технической деятельности (далее - РННТД)
Регистрационный номер РННТД ________________________________________
Регистрационный номер государственного контракта или документов,
в соответствии с которыми были выделены средства на выполнение
научно- исследовательских, опытно-конструкторских и технологических работ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Название научного проекта _____________________________________________
_____________________________________________________________________
Номер государственной регистрации проекта______________________________

1. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің жеке
ерешеліктері туралы мәліметтер
1.1. Нәтиженің атауы __________________________________________________
1.2. Нәтиженің қысқаша сипаттамасы ____________________________________
____________________________________________________________________
1.3. Нәтиженің қолданылу саласы_______________________________________
____________________________________________________________________
1.4. Нәтиженің түрі
Технология
Техника, конструкция үлгілері
Программмалық өнім
Әдіс, тәсіл
А.-ш. дақылдарының сорттары
Автоматтандырылған жүйе
Материалдар
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Техникалық құжаттама
Қосылыстар
Коллекциялар
Әдістеме, әдістемелік құжаттама
Препараттар
Карталар
Теория, гипотезалар
Пайдалы модель
Деректер базалары, банктері
Экологиялық мәселелерді шешу
Басқалар (көрсету керек)
1.5. Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгі, сериялық өнім,
қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді табын,
аудандастыру және басқалары (көрсетіңіз)_______________________________
1.6. Нәтижені жетілдіру бағыты _________________________________________
1.7. Енгізілудің болуы (актілер, шарттар) _________________________________
1.8. ҒҒТҚН енгізудің әлеуметтік тиімділігі ________________________________
1.9. ҒҒТҚН енгізудің экономикалық тиімділігі ____________________________
1.10. ҒҒТҚН енгізудің экологиялық тиімділігі _____________________________
1.11. ҒҒТҚН енгізуден импорталмастыру тиімділігінің болуы _______________
1.12. ҒҒТҚН қолдану артықшылығы _____________________________________
1.13. Нәтижелер туралы мәліметтер бар құжаттамалар тізімі ________________
____________________________________________________________________
1.14. ҒТАХТ айдарлары _______________________________________________
2. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті алушы және олармен бірлесіп орындаушылар туралы мәліметтер
Бас ұйым туралы мәліметтер
2.1. Көрсетілетін қызметті алушының атауы ______________________________
2.2. Көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы _________________________
2.3. Министрлігі, ведомствасы __________________________________________
2.4. Қоса орындаушы ұйымның атауы (бар болған жағдайда) _______________
2.5. Көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы _________________________
3. ҒҒТҚН-не Қазақстан Республикасының құқығы туралы мәліметтер _______
____________________________________________________________________
4. Зияткерлік меншік объектілеріне Қазақстан Республикасының құқығы туралы мәліметтер

1. Сведения об индивидуальных особенностях результата научной
и (или) научно- технической деятельности
1.1. Наименование результата ___________________________________________
1.2. Краткое описание результата ________________________________________
_____________________________________________________________________
1.3. Область применения результата ______________________________________
_____________________________________________________________________
1.4. Вид результата
Технология
Образец техники, конструкции
Программный продукт
Метод, способ
Сортасел.-хоз. культур
Автоматизированная система
Материалы
Породы сел.-хоз. животных
Техническая документация
Соединения
Коллекции
Методика, методическая документация
Препараты
Карты
Теория, гипотезы
Полезная модель
Базы, банки данных
Решение экологических проблем
Другие (указать)
1.5. Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный образец,
техническая документация, программное средство, районирование и другие (указать)
_________________________________________________________________________
1.6. Перспективы применения результата _____________________________________
1.7. Наличие внедрений (акт, договор) ________________________________________
1.8. Социальный эффект от внедрения РННТД _________________________________
1.9. Экономический эффект от внедрения РННТД ______________________________
1.10. Экологический эффект от внедрения РННТД _____________________________
1.11. Импортозамещающий эффект от внедрения РННТД _______________________
1.12. Преимущества использования РННТД ___________________________________
1.13. Перечень документации, содержащей сведения о результате _________________
1.14. Коды тематических рубрик _____________________________________________
2. Сведения об услугополучателе, осуществляющего научную и или научно- техническую
деятельность, и их соисполнителях
Сведения о головной организации
2.1. Наименование услугополучателя __________________________________________
2.2. Адрес услугополучателя _________________________________________________
2.3. Министерство, ведомство ________________________________________________
2.4. Наименование организации-соисполнителя (при его наличии) _________________
2.5. Адрес услугополучателя _________________________________________________
3. Сведения о правах Республики Казахстан на РННТД ___________________________
4. Сведения о правах Республики Казахстан на объекты интеллектуальной собственности

4.1. Объектінің түрі ___________________________________________________
4.2. Объектінің атауы _________________________________________________
4.3. Қорғау құжатының нөмірі (зияткерлік меншік объектісін тіркеу туралы куәлік)
______________________________________________________________
4.4. Қолданылу аумағы және мерзімі ____________________________________
4.5. Зияткерлік меншік объектісіне Қазақстан Республикасы құқығының көлемі
____________________________________________________________________
4.6. ХПК индексі _____________________________________________________
4.7. Патент иесі ______________________________________________________
5. ҒҒТҚН авторлары туралы мәліметтер
5.1. Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)__________________________
6. Жоба жетекшісі ___________ _____
Т.А.Ә.       (қолы)
Көрсетілетін қызметті алушының басшысы ____________________ _____
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)       (қолы)
Күні                   М.О.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
13-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама
_________________________________________________________ байланысты
(ҒҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеру мен толықтыру негізі көрсетіледі)
ҒҒТҚН туралы мәліметтерді нақтылауыңызды сұраймын ___________________
(ҒҒТҚН аталуы мен тіркелу нөмірі көрсетіледі)
____________________________________________________________________
Қосымша: ҒҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеруіне негіз болатын құжаттардың
көшірмесі, _____ б.
Жоба жетекшісі ___________ _____
Т.А.Ә. (қолы)
Көрсетілетін қызметті алушының басшысы _______ _________________ _____
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қолы)
Күні                   М.О.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) пайдалану туралы мәлімет
Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға қаржы қаражаты бөлінген
құжаттардың немесе мемлекеттік шарттың тіркеу нөмірі ___________________
ҒҒТҚН тіркеу нөмірі __________________________________________________
Азаматтық құқықтық шарт туралы мәліметтер
Шарттың түрі, күні ___________________________________________________
Нәтиженің атауы _____________________________________________________
Берілетін құқықтардың көлемі __________________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі ___________________________________________
Шарттың қолданылу аумағы ___________________________________________
Шарттың тіркеу нөмірі ________________________________________________
Нәтижені пайдалану мақсаты ___________________________________________
Нәтижені пайдалану саласы ____________________________________________
Нәтиженің түрі
Технология
Пайдалы модель
Техника үлгісі
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Әдіс, тәсіл
А.-ш. дақылдарының сорттары
Деректер базалары, банктері
Бағдарламалы өнім
Материалдар
Қосылыстар
Карталар
Автоматтандырылған жүйе
Препараттар
Коллекциялар
Басқа (көрсетіңіз)
Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгісі, сериялық өнім, қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді табын, аудандастыру және басқалары (көрсетіңіз) _________________________
Нәтиже туралы мәлімет бар берілетін құжаттамалардың тізімі _______________
Лицензиар туралы мәлімет
Ұйымның атауы ______________________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы _________________________________________
Мекенжайы (орналасқан жері)__________________________________________
Салық төлеушінің сәйкестендіру номері/тіркеуге қою себебінің коды_________
Лицензиат туралы мәлімет
Ұйымның атауы ______________________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы _________________________________________
Мекенжайы (орналасқан жері) _________________________________________
Салық төлеушінің сәйкестендіру номері/тіркеуге қою себебінің коды _________
Лицензиар ______________ _______
Т.А.Ә.       Қолы
Күні             М.О.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) мемлекеттік тізілімінен ҒҒТҚН-ны алып тастау туралы хабарлама
_________________________________________________________ байланысты
(тапсырыс берушінің деректер базасынан есепке объектісін алып тастау негізін
тұжырымдау)
ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізіліміне есепке алу
объектісін алып тастау туралы мәліметтер енгізуді сұраймын _______________
____________________________________________________________________
(есепке алу нысанының атауы және оның тіркеу нөмірі)
Қосымша: Есепке алу объектісін ҒҒТҚН МТ-ден алып тастауды негіздейтін
құжаттардың көшірмесі, ____ б.
Көрсетілетін қызметті алушының басшысы ______ ________________________
(қолы) Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Күні             М.О.

4.1. Вид объекта ___________________________________________________________
4.2.Наименование объекта ___________________________________________________
4.3. Номер охранного документа
(свидетельства о регистрации объекта интеллектуальной собственности)
__________________________________________________________________________
4.4. Территория и срок действия ______________________________________________
4.5.Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной собственности
__________________________________________________________________________
4.6. Индекс МПК ___________________________________________________________
4.7. Патентообладатель ______________________________________________________
4.8. Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной
собственности ______________________________________________________________
5. Сведения об авторах РННТД
5.1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
6. Руководитель проекта _________________________________________ ____________
Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
7. Руководитель услугополучателя _________________________________ ___________
Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата М.П.
Приложение 13
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
Извещение об изменении сведений о результатах научной и (или) научно-технической деятельности (далее - РННТД)
Прошу уточнить сведения о РННТД _____________________________________
____________________________________________________________________
(указывается наименование и регистрационный номер РННТД)
в связи с ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указывается основание изменения или дополнения сведений о РННТД)
Приложение: Копии документов, являющихся основанием изменения сведений
о РННТД, на ____ л.
Руководитель проекта ________________________________________ ________
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
Руководитель организации услугополучателя __________________ ___________
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата М.П.
Приложение 14
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
Сведения об использовании результатов научной и (или) научно- технической деятельности (далее - РННТД)
Регистрационный номер государственного контракта или документов,
в соответствии с которыми были выделены финансовые средства
на осуществление научно-технической деятельности
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Регистрационный номер РННТД ________________________________
Сведения о гражданском правовом договоре
Вид договора, дата ____________________________________________
_____________________________________________________________
Наименование результата _______________________________________
Объем передаваемых прав ______________________________________
Срок действия договора ________________________________________
Территория действия договора __________________________________
Регистрационный номер договора________________________________
Цель использования результата __________________________________
Область применения результата__________________________________
Вид результата
Технология
Полезная модель
Образец техники
Породы сел.-хоз. животных
Метод, способ
Сорта сел.-хоз. культур
Базы, банки данных
Программный продукт
Материалы
Соединения
Карты
Автоматизированная система
Препараты
Коллекции
Прочие виды результатов
Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный образец,
серийная продукция, охранный документ, внедрение, методика выведения новой
породы, высокопродуктивное стадо, районирование, и т.д.)
_____________________________________________________________________
Перечень передаваемой документации, содержащей сведения о результате
_____________________________________________________________________
Сведения о лицензиаре
Наименование организации _____________________________________________
Сокращенное наименование организации _________________________________
Адрес (место нахождения) ______________________________________________
Идентификационный номер налогоплательщика/ код причины постановки на учет
_____________________________________________________________________
Лицензиар ______________________________________________ _____________
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата М.П.
Приложение 15
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма
Извещение об исключении результата научной и (или) научно-технической деятельности
(далее - РННТД) из государственного реестра РННТД
Прошу внести в Государственный реестр результатов научной и (или)
научно-технической деятельности сведения об исключении объекта учета
_______________________________________________________________
(наименование объекта учета и его регистрационный номер)
в связи с ________________________________________________________
________________________________________________________________
(формулировка основания исключения объекта учета из базы данных заказчика)
Приложение: Копии документов, обосновывающих исключение объекта учета
из ГР РННТД, на ______л.
Руководитель проекта ___________________________ _______________
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
Руководитель услугополучателя _____________________ ____________
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата М.П.