Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 253 және Қазақстан Республикасының Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 241 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 мамырда № 11000 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 12 сәуірдегі № 214 және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 16 сәуірдегі № 119 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.04.2019 № 214 және ҚР Энергетика министрінің 16.04.2019 № 119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 19-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына және "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интернет-порталында орналастыруды;
4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне және жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию
Совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 253 и Министра энергетики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 241. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2015 года № 11000. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 апреля 2019 года № 214 и Министра энергетики Республики Казахстан от 16 апреля 2019 года № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.04.2019 № 214 и Министра энергетики РК от 16.04.2019 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интернет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
______________ Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_____________ В. Школьник
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2015 жылғы
27 ақпандағы № 253 және
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 241 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде
тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді (бұдан әрі – ТЖҚ) сатып алудың жылдық және (немесе) орта мерзімді және (немесе) ұзақ мерзімді бағдарламаларында көзделген жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың уәкілетті адамдарының, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылар немесе жер қойнауын пайдаланушылардың уәкілетті адамдарымен жұмысы Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімінің жұмысымен үйлестірілген, Интернет желісінің қазақстандық сегментінде орналастырылған электрондық сатып алу жүйесін пайдалана отырып, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге байланысты жекелеген жұмыстарды орындау үшін тартатын мердігерлердің ТЖҚ сатып алу тәртібін айқындайды.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ТЖҚ сатып алуға байланысты тапсырыс берушілердің сатып алуды жүзеге асыру рәсімдері Қазақстан Республикасының аумағында жүргізіледі.
2. Осы Қағидалар:
1) кең таралған пайдалы қазбаларды барлау немесе өндіру бойынша операцияларды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушыларға;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес ТЖҚ-ны сатып алатын жер қойнауын пайдаланушыларға;
3) дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызын тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдинг иеленетін жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғаларға қолданылмайды.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_______________ А. Исекешев
Министр энергетики
Республики Казахстан
_______________ В. Школьник
Утверждены совместным
приказом Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 253
и Министра энергетики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 241
Правила
приобретения товаров, работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
1. Общие положения
1. Настоящие Правила приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (далее – Закон) и определяют порядок приобретения товаров, работ и услуг (далее – ТРУ) недропользователями и их уполномоченными лицами при проведении операций по недропользованию, предусмотренных в годовой и (или) среднесрочной и (или) долгосрочной программах закупа ТРУ, а также подрядчиками, привлекаемыми недропользователями или их уполномоченными лицами для выполнения отдельных видов работ, связанных с проведением операций по недропользованию с использованием систем электронного закупа, расположенных в казахстанском сегменте сети Интернет, работа которых синхронизирована с работой реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей.
Процедуры осуществления закупа заказчиками, связанные с приобретением ТРУ при проведении операций по недропользованию, проводятся на территории Республики Казахстан.
2. Действие настоящих Правил не распространяется на:
1) недропользователей, осуществляющих операции по разведке или добыче общераспространенных полезных ископаемых;
2) недропользователей, приобретающих ТРУ в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
3) юридических лиц, обладающих правом недропользования, пятьюдесятью и более процентами голосующих акций (долей участия) которых прямо или косвенно владеет национальный управляющий холдинг.

3. Осы Қағидаларда Заңда белгіленген ұғымдар мен анықтамалар, сондай-ақ мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуетті жеткізуші – жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖҚ-ны сатып алу процесіне қатысушы жеке адам, заңды адам, заңды адамдардың уақытша бірлестігі (консорциум);
2) алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
3) біртекті ТЖҚ – бірдей болып табылмайтын, ұқсас сипаттамалары бар және бір функцияны орындауға және өзара алмасымды болуға мүмкіндік беретін ұқсас құрамдастардан тұратын ТЖҚ;
4) жанама қызмет – жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге байланысты емес және лицензиялық келісімшарттық талаптарды орындауға бағытталған, шығыстарын құзыретті орган жер қойнауын пайдаланушының келісімшарттық міндеттемелерін орындау ретінде есепке алатын қызмет;
5) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖҚ-ны сатып алуды және олардың өндірушілерін бақылау және мониторингілеу, сондай-ақ электрондық сатып алу жүргізу мен жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖҚ тізбесін қалыптастыруға арналған мемлекеттік ақпараттық жүйе;
6) жер қойнауын пайдаланушының уәкілетті адамы – осы Қағидаларға сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ТЖҚ-ны жер қойнауын пайдаланушы атынан сатып алуды жүзеге асыруға жер қойнауын пайдаланушы уәкілеттік берген жеке немесе заңды адам;
7) конкурстық комиссия – осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 4)тармақшаларында белгіленген тәртіппен және тәсілдермен ТЖҚ-ны сатып алуды жүргізудің рәсімдерін орындау үшін тапсырыс беруші құратын алқалы орган;
8) конкурстық құжаттама – ашық конкурсты өткізу шарттарын қамтитын конкурстық өтінімді және конкурстық баға ұсынысын дайындау үшін әлеуетті жеткізушіге ұсынылатын, тапсырыс беруші бекіткен құжаттама;
9) кешенді жұмыс – қатты пайдалы қазбалар саласындағы жер қойнауын пайдаланушыларға ғана таралатын және жобалық және іздестіру жұмыстарын, толық аяқталған құрылыс, жобалау және зерттеу жұмыстарын толық аяқталған құрылысты (қажет болған жағдайда) басқаруды қамтитын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің жиынтығы және көрсетілген жұмыстарға ілеспелі тауарларды жеткізу, қызметтерді көрсету;

3. В настоящих Правилах используются понятия и определения, установленные в Законе, а также следующие понятия:
1) потенциальный поставщик – физическое лицо, юридическое лицо, временное объединение юридических лиц (консорциум), участвующие в процессе приобретения ТРУ, используемых при проведении операций по недропользованию;
2) исключен совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) однородные ТРУ – ТРУ, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции и быть взаимозаменяемыми;
4) сопутствующая деятельность – деятельность, не связанная с проведением операций по недропользованию и направленная на выполнение лицензионных контрактных условий, расходы на которую учитываются компетентным органом в качестве исполнения недропользователем контрактных обязательств;
5) реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей (далее – реестр) – государственная информационная система, предназначенная для контроля и мониторинга приобретения ТРУ, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей, а также проведения электронных закупок и формирования перечня ТРУ, используемых при проведении операций по недропользованию;
6) уполномоченное лицо недропользователя – физическое или юридическое лицо, уполномоченное недропользователем осуществлять от имени недропользователя приобретение ТРУ при проведении операций по недропользованию в соответствии с настоящими Правилами;
7) конкурсная комиссия – коллегиальный орган, создаваемый заказчиком для выполнения процедуры проведения приобретения ТРУ в порядке и способами, установленными подпунктами 1), 4) пункта 6 настоящих Правил;
8) конкурсная документация – утвержденная заказчиком документация, в которой содержатся условия проведения открытого конкурса, представляемая потенциальному поставщику для подготовки конкурсной заявки и конкурсного ценового предложения;
9) комплексная работа – совокупность работ и услуг, распространяемая только на недропользователей в сфере твердых полезных ископаемых и включающая выполнение проектных и изыскательских работ, строительство "под ключ", управление проектными и изыскательскими работами, строительством "под ключ" (при необходимости), и сопутствующая (ие) указанным работам поставка товаров, оказание услуг;

10) Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы – "электрондық үкіметтің", мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелердің қатысушыларына қызмет көрсететін куәландырушы орталық;
11) қаржылық жыл – Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес айқындалған уақыт кезеңі;
12) мердігер – жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге байланысты жұмыстардың жекелеген түрлерін орындау үшін жер қойнауын пайдаланушы немесе оның уәкілетті адамы тартатын жеке немесе заңды адам;
13) сатып алу – келісімшарттық міндеттемелерді және осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және тәсілдермен жүзеге асырылатын, келісімшартта жанама ретінде көзделген қызметті орындау үшін қажетті жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ТЖҚ-ны меншікті қаражат есебінен сатып алу;
13) сатып алу коды – осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 3), 4)тармақшаларында көрсетілген тәсілдермен ТЖҚ-ны сатып алуды жүргізу туралы хабарландыруларды қалыптастыру кезінде немесе осы Қағидалардың 6-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тәсілмен ТЖҚ-ны сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасын қалыптастыру кезінде жүйемен қалыптастырылған код;
15) тапсырыс беруші – осы Қағидаларға сәйкес ТЖҚ-ны сатып алуды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушы, мердігер, жер қойнауын пайдаланушының уәкілетті адамы;
16) толық аяқталған құрылыс – салу, оны қамтамасыз ету және пайдалануға дайын объектіні тапсырыс берушіге өткізу;
16-1) Толық аяқталған ұңғыма құрылыс – жобалау жұмыстарын, құрылыс, бұрғылау, сынақтан өткізу (сынама алу), зерттеу, ұңғымаларды жою және консервациялау, қалдықтарды залалсыздандыру және көрсетілген жұмыстарға (қызметтерге) ілеспелі тауарларды жеткізу, қызметтерді көрсетудің кезеңдерін көздейтін жұмыстар мен қызметтердің жиынтығы;
17) шартты баға – ашық конкурс шеңберінде сатып алынатын тауарлардың қазақстандық өндірушісі немесе жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушісі болып табылатын, ашық конкурсқа қатысушының конкурстық өтінім бағасының жиырма пайызға шартты түрде азайтылуы ескеріле отырып есептелген және тек конкурс жеңімпазын айқындау мақсатында ғана конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру кезінде пайдаланылатын баға;
18) шарттың елеулі талаптары – бұл шарттың нысанасы, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімдері мен орындары, төлеу тәртібі;
19) электрондық сатып алу жүйесі (бұдан әрі – жүйе) – сатып алуды ұйымдастырушылар (жер қойнауын пайдаланушы немесе жер қойнауын пайдаланушылар уәкілеттік берген тұлғалар) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін пайдаланатын, индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган мұнай және газ саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп бекітетін жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібіне сәйкес құрылатын және пайдаланылатын электрондық ақпараттық жүйе;

10) Национальный удостоверяющий центр Республики Казахстан – удостоверяющий центр, обслуживающий участников "электронного правительства", государственных и негосударственных информационных систем;
11) финансовый год – период времени, определенный в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
12) подрядчик – физическое или юридическое лицо, привлекаемое недропользователем или его уполномоченным лицом для выполнения отдельных видов работ, связанных с проведением операций по недропользованию;
13) закуп – приобретение за счет собственных средств ТРУ при проведении операций по недропользованию, необходимых для выполнения контрактных обязательств и деятельности, предусмотренной в контракте в качестве сопутствующей, осуществляемое в порядке и способами, установленными настоящими Правилами;
14) код закупки – код, сформированный системой, при формировании объявлений о проведении закупа ТРУ способами, указанными в подпунктах 1), 3), 4) пункта 6 настоящих Правил, или при формировании протокола подведения итогов закупа ТРУ способом, указанным в подпункте 2) пункта 6 настоящих Правил;
15) заказчик – недропользователь, подрядчик, уполномоченное лицо недропользователя, осуществляющие приобретение ТРУ в соответствии с настоящими Правилами;
16) строительство "под ключ" – строительство, его обеспечение и сдача заказчику объекта, готового к эксплуатации;
16-1) строительство скважин "под ключ" – совокупность работ и услуг, предусматривающая этапы проектирования, строительства, бурения, испытания (опробование), исследования, ликвидации или консервации скважин, утилизацию отходов и сопутствующая указанным работам (услугам) поставка товаров и оказание услуг;
17) условная цена – цена, рассчитанная с учетом условного снижения цены конкурсной заявки участника конкурса, являющегося казахстанским производителем товаров, закупаемых в рамках конкурса, или казахстанским производителем работ и (или) услуг, на двадцать процентов и используемая исключительно при оценке и сопоставлении конкурсных заявок с целью определения победителя конкурса;
18) существенные условия договора – это условия о предмете договора, сроках и месте поставки товара, выполнения работ, оказания услуг, порядке оплаты;
19) система электронных закупок (далее – система) – электронная информационная система, используемая организаторами закупа (недропользователем или лицами, уполномоченными недропользователями) для приобретения ТРУ, создаваемая и эксплуатируемая в соответствии с порядком приобретения ТРУ при проведении операций по недропользованию, утверждаемым уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности совместно с уполномоченным органом в области нефти и газа;

20) электрондық цифрлық қолтаңба – бұл электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар тізілімі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
4. Сатып алу рәсімдерін жүргізу және сатып алу бойынша барлық құжаттама, оның ішінде әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдері, қоса тіркелетін құжаттармен бірге мемлекеттік және орыс тілдерінде, конкурстық құжаттамада көзделген жағдайларда басқа тілдердегі аудармасы қоса беріле отырып, жүзеге асырылады.
Тапсырыс беруші бекіткен және (немесе) әлеуетті жеткізуші ұсынған құжаттардағы аудармалар арасында келіспеушіліктер туындаған жағдайда, мемлекеттік тілде ұсынылған құжаттар артықшылыққа ие болады.
5. Бағалау рәсімдерін жеңілдету және сатып алуға қатысатын әлеуетті жеткізушілер ұсынған, әртүрлі валюталармен көрсетілген бағаларды салыстыру үшін қолданылатын валюта, бағаларды бағалау және салыстыру күні Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша Қазақстан Республикасының валютасы - теңге болып табылады.
6. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ТЖҚ-ны сатып алуды тапсырыс беруші жүйені пайдалана отырып, мынадай тәсілдердің бірімен жүзеге асырады:
1) ашық конкурс;
2) бір көзден;
3) баға ұсыныстарын сұрату;
4) электрондық сатып алу жүйесі арқылы.
Тауар биржалары арқылы тауарларды сатып алу Қазақстан Республикасының тауар биржалары туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Осы Қағидаларда айқындалған барлық сатып алу рәсімдерінің іске асырылуын қамтамасыз ететін функционалды көздейтін жүйені жеке және заңды адамлар жасайды. Жүйені пайдалану тәртібін оның жеке меншік иесі немесе иесі айқындайды.
7. Тапсырыс беруші өзінің шешімімен тапсырыс берушінің атынан ақпаратты қалыптастыру және жүйеге орналастыру бойынша осы Қағидаларда көзделген іс-қимылдарды жасайтын уәкілетті адамны айқындайды.
8. Әлеуетті жеткізушіге ашық конкурс тәсілімен және электронды сатып алу жүйесі арқылы ТЖҚ-ны сатып алуды жүргізу кезінде мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) құқықтық қабілеттілікке (заңды адамлар үшін), азаматтық іс-әрекет қабілеттілігіне (жеке адамлар үшін) ие болу;
2) төлемге қабілетті болу;
3) тарату немесе банкроттық рәсімдерге жатпау.

20) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Проведение процедур закупа и вся документация по закупу, в том числе конкурсные заявки потенциальных поставщиков с прилагаемыми документами, осуществляются на государственном и русском языках с приложением в случаях, предусмотренных конкурсной документацией, перевода на других языках.
В случае разногласия между переводами в утвержденных заказчиком и (или) представленных потенциальным поставщиком документах, преимущество будут иметь документы, представленные на государственном языке.
5. Валютой, применяемой для облегчения процедуры оценки и сопоставления цен, предложенных потенциальными поставщиками, участвующими в приобретении ТРУ, выраженных в различных валютах, является валюта Республики Казахстан - тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату оценки и сопоставления цен.
6. Приобретение ТРУ при проведении операций по недропользованию осуществляется с использованием заказчиком системы одним из следующих способов:
1) открытый конкурс;
2) из одного источника;
3) запрос ценовых предложений;
4) через систему электронных закупок.
Приобретение товаров через товарные биржи осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о товарных биржах.
Система, предусматривающая функционал, обеспечивающий реализацию всех процедур закупа, определенных настоящими Правилами, создается физическими и юридическими лицами. Порядок эксплуатации системы определяется ее собственником или владельцем.
7. Заказчик своим решением определяет уполномоченное лицо, которое от имени заказчика совершает предусмотренные настоящими Правилами действия по формированию и размещению информации в системе.
8. При проведении приобретения ТРУ способом открытого конкурса и через систему электронных закупок к потенциальному поставщику предъявляются следующие квалификационные требования:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц), гражданской дееспособностью (для физических лиц);
2) являться платежеспособным;
3) не подлежать процедуре ликвидации или банкротства.

Көрсетілген талаптарға сәйкестікті растау үшін әлеуетті жеткізуші осы Қағидалардың 40-тармағының 2), 5), 10) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
9. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖҚ-ны сатып алу мынадай қағидаттарды сақтай отырып, жүзеге асырылады:
1) сатып алу процесінің жариялылығы мен ашықтығы;
2) әлеуетті жеткізушілердің арасындағы адал бәсекелестік;
3) қазақстандық ТЖҚ-ны өндірушілерді қолдау.
Тапсырыс беруші жеңімпазды анықтау рәсімі және нәтижелер хаттамасын жасау сәтіне дейін осы Қағидаларға сәйкес нормаларды бұзған жағдайда, тапсырыс беруші осы сатып алуды өткізуден және осындай сатып алуды (алуларды) қайтадан өткізуден бас тартады.
Әлеуетті жеткізуші тапсырыс берушінің сатып алуды өткізуден бас тарту туралы шешімімен келіспеген жағдайда, өзінің мүдделерін қорғау үшін сотқа жүгінуге болады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
10. Сатып алу процесі мыналарды қамтиды:
1) сатып алуды жоспарлау;
2) жеткізушіні таңдау және онымен сатып алу туралы шарт жасасу;
3) сатып алу туралы шартты орындау.
11. ТЖҚ-ны сатып алуға заңды адамлардың уақытша бірлестіктерінің (консорциумдар) қатысуына жол беріледі. Сатып алуға осындай заңды адамлардың уақытша бірлестіктері қатысқан жағдайда, оның қатысушылары осы Қағидалардың 40-тармағында көзделген өздерінің біліктілік талаптарын растайтын құжаттардан басқа:
1) бірлестікке (консорциумға) кіретін заңды адамлардың уәкілетті өкілдері қол қойған және осы заңды адамлардың фирмалық мөрлерімен бекітілген бірлескен шаруашылық қызметі туралы шарттың сканерленген көшірмесін;
2) егер әлеуетті жеткізушінің осындай қызметі Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы қолданыстағы заңнамасына сәйкес лицензиялауға жатқан жағдайда, онда консорциумның бір немесе бірнеше қатысушысының (қатысушыларының) бірлескен шаруашылық қызметі туралы шартта көзделген қызмет бөлігінде тауарларды сату, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету құқығына тиісті лицензияларының сканерленген көшірмелерін ұсынады.
12. Жүйе арқылы жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ТЖҚ-ны сатып алуға қатысу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығында электрондық цифрлық қолтаңба алу немесе тіркеу куәліктерінің тіркелімін енгізу, заңды және (немесе) жеке адамны жүйеге сатып алуға қатысушы (тапсырыс беруші және (немесе) жеткізуші) ретінде тіркеу, сондай-ақ жүйеде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті адамдарды жүйеде тіркеу қажет.

В подтверждение соответствия указанным требованиям потенциальный поставщик представляет документы, указанные в подпунктах 2), 5), 10) пункта 40 настоящих Правил.
9. Приобретение ТРУ, используемых при проведении операций по недропользованию, осуществляется с соблюдением следующих принципов:
1) гласности и прозрачности процесса закупок;
2) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
3) поддержки казахстанских производителей ТРУ.
В случае нарушения заказчиком норм, согласно настоящим Правилам, до момента процедуры определения победителя и составления протокола итогов, заказчик отказывается от проведения данного закупа и проводит такую закупку (ки) вновь.
Потенциальный поставщик в случае несогласия с решением заказчика об отказе от проведения закупа может обратиться за защитой своих интересов в суд.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Процесс приобретения ТРУ включает в себя:
1) планирование приобретения ТРУ;
2) выбор поставщика и заключение с ним договора о приобретении ТРУ;
3) исполнение договора о приобретении ТРУ.
11. Допускается участие в приобретении ТРУ временных объединений юридических лиц (консорциумов). В случае участия в приобретении ТРУ таких временных объединений юридических лиц, его участниками помимо документов для подтверждения своих квалификационных требований, предусмотренных пунктом 40 настоящих Правил, представляются:
1) сканированная копия договора о совместной хозяйственной деятельности, подписанного уполномоченными представителями юридических лиц, входящих в объединение (консорциум), и скрепленного фирменными печатями этих юридических лиц;
2) сканированные копии соответствующих лицензий одного или нескольких участника (ов) консорциума на право реализации товара, выполнения работ, оказания услуг, в части деятельности, предусмотренной договором о совместной хозяйственной деятельности, в случае, если такая деятельность потенциального поставщика подлежит лицензированию в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан о лицензировании.
12. Для участия в приобретении ТРУ при проведении операций по недропользованию посредством системы необходимо получить или внести в регистр регистрационных свидетельств электронную цифровую подпись в Национальном удостоверяющем центре Республики Казахстан, зарегистрировать физическое и (или) юридическое лицо в системе в качестве участника закупа (заказчик и (или) поставщик), а также в системе зарегистрировать лиц, уполномоченных на формирование и размещение информации в системе.

Бұл талап осы Қағидалардың 6-тармағының 2) тармақшасында көзделген тәсілдер арқылы өткізілетін сатып алуға қолданылмайды.
Белгіленген мерзімде жүйенің оларды ашу сәтіне дейін жүйе арқылы ашық конкурсқа қатысушылар және (немесе) әлеуетті жеткізушілер ұсынған конкурстық баға ұсыныстарын, баға ұсыныстарын электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алу бойынша баға ұсыныстарын тапсырыс берушінің қарауына жол берілмейді.
Тапсырыс беруші өткізетін сатып алуға қатысу үшін әлеуетті жеткізушілер ұсынған құжаттарды тапсырыс берушінің жоюына және (немесе) өзгертеуіне жол берілмейді.
2. Сатып алуды жоспарлау
13. ТЖҚ-ны сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламалары жер қойнауын пайдаланушының жұмыс бағдарламасы және тиісті бюджеттері негізінде әзірленеді.
Жұмыс бағдарламасы болмаған жағдайда ТЖҚ-ны сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламалары жер қойнауын пайдаланушының бекітілген бюджеттері негізінде әзірленеді.
ТЖҚ-ны сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларында жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тікелей қолдану үшін және келісімшартта жанама көзделген қызметтер үшін сатып алынатын барлық ТЖҚ көрсетіледі.
ТЖҚ сатып алудың жылдық, орта, ұзақ мерзімді бағдарламаларын тапсырыс беруші жүйеде орналастыруы тиіс.
14. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жер қойнауын пайдаланушының немесе уәкілетті адамың ТЖҚ-ны сатып алу рәсімі ТЖҚ-ны сатып алудың жылдық бағдарламасына сәйкес жүзеге асырылады. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жер қойнауын пайдаланушының немесе уәкілетті адамның ТЖҚ-ны сатып алу рәсімі осы Қағидалардың 168-тармағында көзделген жағдайларда сатып алудың орта мерзімді немесе ұзақ мерзімді бағдарламасына сәйкес жүзеге асырылады.
15. Қажет болған жағдайда ТЖҚ сатып алудың жылдық, орта мерзімді және ұзақ мерзімді бағдарламаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілуі мүмкін.
16. Жер қойнауын пайдаланушының ТЖҚ-ны сатып алудың бекітілген жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларында көзделген ТЖҚ-ны сатып алуға арналған шығыстар қысқартылған жағдайда, сатып алуды жүзеге асырудан бас тартуға жол беріледі.
3. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ашық конкурс тәсілімен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердi сатып алу тәртібі
1-параграф. Жалпы ережелер
17. Ашық конкурс тәсілімен біртекті болып табылмайтын ТЖҚ-ны сатып алуды жүзеге асыру кезінде тапсырыс берушіге конкурстық құжаттамада мұндай ТЖҚ-ны лоттарға міндетті түрде бөле отырып, көрсетілген тәсілмен бірыңғай сатып алуды ұйымдастыруына және жүргізуіне жол беріледі.
Ашық конкурс тәсілімен біртекті ТЖҚ-ның бірнеше түрлерін сатып алу ТЖҚ-ны олардың біртекті түрлері бойынша лоттарға және оларды жеткізудің (орындаудың, көрсетудің) орны бойынша бөлу арқылы жүзеге асырылады. Тапсырыс беруші ашық конкурсты өткізген кезде өзінің қалауы бойынша лоттарды тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың және (немесе) қызметтерді көрсетудің бір орнына ие біртекті ТЖҚ-ның саны (көлемі) бойынша қосымша бөле алады.
Тапсырыс беруші біртекті тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жер қойнауын пайдалануға арналған бірнеше келісімшарт шеңберінде өткізген жағдайда, осындай тауарларды немесе жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша сатып алынатын тауарлардың немесе жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтер көлемдерінің бөлінуі көрсетілген жағдайда бір лотпен сатып алуға жол беріледі.
Толық аяқталған құрылыс, толық аяқталған ұңғыма құрылыс және кешенді жұмыстар бір лотпен сатып алынады.
Ашық конкурс сегіз кезеңде өткізіледі:

Данное требование не распространяется на закупки проводимые способом, предусмотренным подпунктом 2) пункта 6 настоящих Правил.
Не допускается просмотр заказчиком конкурсных ценовых предложений, ценовых предложений, ценовых предложений по закупу способом через систему электронных закупок, представленных участниками открытого конкурса и (или) потенциальными поставщиками посредством системы до момента их вскрытия системой в установленный срок.
Не допускается удаление и (или) изменение заказчиком документов, представленных потенциальными поставщиками для участия в приобретении ТРУ, проводимых заказчиком.
2. Планирование закупа
13. Годовая, среднесрочная, долгосрочная программы закупа ТРУ разрабатываются на основе рабочей программы и соответствующих бюджетов недропользователя.
В случае отсутствия рабочей программы, годовая, среднесрочная, долгосрочная программы закупа ТРУ разрабатываются на основе утвержденных бюджетов недропользователя.
В годовой, среднесрочной, долгосрочной программах закупа ТРУ отражаются все ТРУ, приобретаемые как для непосредственного использования при проведении операций по недропользованию, так и для деятельности, предусмотренной в контракте в качестве сопутствующей.
Годовая, среднесрочная, долгосрочная программы закупа ТРУ подлежат размещению заказчиком в системе.
14. Процедура закупа ТРУ недропользователем или уполномоченным лицом при проведении операций по недропользованию осуществляется в соответствии с годовой программой закупа ТРУ. Процедура приобретения ТРУ недропользователем или уполномоченным лицом при проведении операций по недропользованию осуществляется в соответствии со среднесрочной или долгосрочной программой закупа в случаях, предусмотренных пунктом 168 настоящих Правил.
15. При необходимости в годовую, среднесрочную, долгосрочную программы закупа ТРУ могут вноситься изменения и (или) дополнения.
16. Допускается отказ от осуществления приобретения ТРУ в случае сокращения расходов на приобретение ТРУ, предусмотренных в утвержденных годовой, среднесрочной, долгосрочной программах закупа ТРУ недропользователя.
3. Порядок приобретения товаров, работ и услуг способом
открытого конкурса при проведении операций по недропользованию
Параграф 1. Общие положения
17. При осуществлении приобретения способом открытого конкурса ТРУ, не являющихся однородными, допускаются организация и проведение заказчиком единого закупа указанным способом с обязательным разделением таких ТРУ в конкурсной документации на лоты.
Приобретение нескольких видов однородных ТРУ способом открытого конкурса осуществляется путем разделения ТРУ на лоты по их однородным видам и по месту их поставки (выполнения, оказания). Заказчик при проведении открытого конкурса может по своему усмотрению дополнительно подразделять лоты по количеству (объемам) однородных ТРУ с одним местом поставки, выполнения работ и (или) оказания услуг.
В случае проведения заказчиком приобретения однородных товаров, работ или услуг в рамках нескольких контрактов на недропользование допускается закуп таких товаров или работ или услуг одним лотом с указанием распределения объемов закупаемых товаров или работ или услуг по контрактам на недропользование.
Строительство "под ключ", строительство скважин "под ключ" и комплексные работы закупаются единым лотом.
Открытый конкурс проводится в восемь этапов:

1) конкурстық комиссияны қалыптастыру;
2) конкурстық құжаттаманы қалыптастыру және бекіту;
3) ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруды және конкурстық құжаттаманы жүйеде орналастыру, сондай-ақ ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруды аптасына кемінде үш рет жарияланатын және мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында орналастыру;
4) конкурстық өтінімдерді жинау;
5) конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасын жасай отырып, жүйеде конкурстық өтінімдерді ашу;
6) 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған шарттың шеңберінде сатып алуды жүзеге асыру кезінде (шарттың әрекет ету мерзіміне немесе 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін, оқиғаның қайсысы бұрын басталатынына қарай қолданылады) конкурстық комиссияның ашық конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті жеткізушінің:
"жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушісі" (егер әлеуетті жеткізуші ашық конкурстың сатып алу мәні болып табылатын жұмыстарды орындаған немесе қызметтерді көрсеткен жағдайда);
"тауарлардың қазақстандық өндірушісі" (егер, әлеуетті жеткізуші ашық конкурстың сатып алу нысанасы болып табылатын тауарларды өндірген жағдайда) мәртебесіне сәйкестігін немесе сәйкес келмейтіндігін көрсете отырып, ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасын жасай отырып, ашық конкурстың талаптарына сәйкес келуіне конкурстық өтінімдерді қарауы;
7) ашық конкурсқа қатысушылардың жүйедегі әрбір лот бойынша конкурстық баға ұсыныстарын ұсынуы және жүйе арқылы қорытынды шығару хаттамаларын жасай отырып, ашық конкурстың жеңімпазын айқындау;
8) ашық конкурстың жеңімпазымен шарт (шарттар) жасасу.
Осы тармақта көзделген жағдайларда әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін қарау, ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру, сондай-ақ ашық конкурстың жеңімпазын айқындау конкурстық құжаттамада көзделген әрбір лот бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрықтарымен.
2-параграф. Конкурстық комиссиясын қалыптастыру
18. Тапсырыс берушіге жеке ашық конкурсқа да, сондай-ақ тұрақты негізде де, бірақ бір қаржы жылынан аспайтын мерзімге конкурстық комиссияны құруға жол беріледі.

1) формирование конкурсной комиссии;
2) формирование и утверждение конкурсной документации;
3) размещение объявления о проведении открытого конкурса и конкурсной документации в системе, а также размещение объявления о проведении открытого конкурса в периодическом печатном издании, публикуемом не реже трех раз в неделю и распространяемом на территории Республики Казахстан, на государственном и русском языках;
4) сбор конкурсных заявок;
5) вскрытие конкурсных заявок в системе с составлением протокола вскрытия конкурсных заявок;
6) рассмотрение конкурсной комиссией конкурсных заявок на соответствие условиям открытого конкурса с составлением протокола допуска к участию в открытом конкурсе с указанием соответствия или несоответствия допущенного к участию в открытом конкурсе потенциального поставщика статусу:
"казахстанский производитель работ, услуг" (в случае, если потенциальный поставщик выполняет работы или оказывает услуги, являющиеся предметом закупа открытого конкурса);
"казахстанский производитель товаров" (в случае, если потенциальный поставщик производит товары, являющиеся предметом закупа открытого конкурса) при осуществлении закупок в рамках контракта на недропользование, заключенного до 1 января 2015 года (до окончания срока действия контракта или до 1 января 2021 года в зависимости от того, какое событие наступит раньше);
7) представление участниками открытого конкурса конкурсных ценовых предложений по каждому лоту в системе и определение победителя открытого конкурса с составлением протокола подведения итогов посредством системы;
8) заключение договора (ов) с победителем открытого конкурса.
В случаях, предусмотренных настоящим пунктом, рассмотрение конкурсных заявок потенциальных поставщиков, оценка и сопоставление конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса, а также определение победителя открытого конкурса осуществляются по каждому лоту, предусмотренному в конкурсной документации.
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Параграф 2. Формирование конкурсной комиссии
18. Допускается создание конкурсной комиссии заказчиком, как на отдельный открытый конкурс, так и на постоянной основе, но на срок не более одного финансового года.

19. Конкурстық комиссияның құрамына төраға, төрағаның орынбасары және конкурстық комиссияның мүшелері кіреді. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ саннан тұрады. Конкурстық комиссияның құрамында кемінде үш адам болуы тиіс. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурстық комиссияның мүшесі болып табылмайды және конкурстық комиссияның шешім қабылдауы кезінде дауыс беруге болмайды.
20. Конкурстық комиссияның отырыстары конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілігі қатысқан жағдайда өткізіледі және қатысқан конкурстық комиссия мүшелері, оның төрағасы, оның орынбасары мен конкурстық комиссияның хатшысы қол қоятын хаттамамен ресімделеді. Конкурстық комиссияның қандай да бір мүшесі қатыспаған жағдайда, конкурстық комиссия отырысының хаттамасында оның қатыспау себебі көрсетіліп, осы фактіні растайтын құжат қоса беріледі.
21. Конкурстық комиссияның шешімі ашық дауыс беруарқылы қабылданады және оған отырысқа қатысып отырған конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берген жағдайда, ол қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, конкурстық комиссияның төрағасы немесе, ол болмаған жағдайда, төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданған болып есептеледі. Конкурстық комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда, конкурстық комиссияның кез келген мүшесі айрықша пікірге ие болады, ол жазбаша түрде жазылуы және конкурстық комиссия отырысының хаттамасына қоса берілуі тиіс.
22. Конкурстық комиссияның төрағасы оның жұмысына басшылық жасайды, комиссияның отырыстарында төрағалық етеді.
23. Конкурстық комиссияның хатшысы ТЖҚ-ны сатып алу бойынша ашық конкурс рәсімдерінің өткізілуін ұйымдастырады. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурстық комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды дайындайды, конкурстық комиссияны қажетті құжаттармен қамтамасыз етеді, конкурстық комиссия отырысының өткізілуін ұйымдастырады, жүйемен қалыптастырылған конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасына, ашық конкурсқа қатысуға рұқсат хаттамасына, ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасына, конкурстық комиссия отырыстарының басқа да хаттамаларына қол қояды, ТЖҚ-ны сатып алу бойынша ашық конкурстың құжаттары мен материалдарының сақталуын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
3-параграф. Конкурстық құжаттамасын
қалыптастыру және бекіту

19. В состав конкурсной комиссии входят председатель, заместитель председателя и члены конкурсной комиссии. Общее количество членов комиссии составляет нечетное число. Состав конкурсной комиссии должен быть не менее трех человек. Секретарь конкурсной комиссии не является членом конкурсной комиссии и не может голосовать при принятии конкурсной комиссией решений.
20. Заседания конкурсной комиссии проводятся при условии присутствия простого большинства из общего числа членов конкурсной комиссии и оформляются протоколом, который подписывается присутствующими членами конкурсной комиссии, ее председателем, его заместителем и секретарем конкурсной комиссии. В случае отсутствия какого-либо члена конкурсной комиссии, в протоколе заседания конкурсной комиссии указывается причина его отсутствия с приложением документа, подтверждающего данный факт.
21. Решение конкурсной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов конкурсной комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя. В случае несогласия с решением конкурсной комиссии любой член конкурсной комиссии имеет особое мнение, которое излагается в письменном виде и прилагается к протоколу заседания конкурсной комиссии.
22. Председатель конкурсной комиссии руководит ее работой, председательствует на заседаниях комиссии.
23. Секретарь конкурсной комиссии организует проведение процедур открытого конкурса по закупу ТРУ. Секретарь конкурсной комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседания конкурсной комиссии, обеспечивает конкурсную комиссию необходимыми документами, организует проведение заседания конкурсной комиссии, подписывает сформированные системой протокол вскрытия конкурсных заявок, протокол допуска к участию в открытом конкурсе, протокол подведения итогов открытого конкурса, другие протоколы заседаний конкурсной комиссии, обеспечивает сохранность документов и материалов открытого конкурса по закупу ТРУ.
Сноска. Пункт 23 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 3. Формирование и утверждение конкурсной документации

24. Конкурстық құжаттама ТЖҚ-ны сатып алудың талаптары мен шарттары туралы әлеуетті жеткізушілерді хабардар етуге арналған. Конкурстық құжаттаманы тапсырыс беруші әзірлейді және бекітеді.
25. Конкурстық құжаттамада мынадай талаптар көрсетіледі:
1) ашық конкурс тәсілімен сатып алудың нысанасы (ашық конкурс нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атаулары мен нөмірлері);
2) әлеуетті жеткізуші өзінің біліктілік талаптарының растау үшін ұсынатын осы Қағидалардың 40-тармағының 2), 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың тізбесі;
3) тапсырыс берушінің атауы (заңды адам үшін), тегі, аты, әкесінің аты (жеке адам үшін), заңды және нақты мекенжайы;
4) ұлттық стандарт немесе Қазақстан Республикасы өндірушілерінің коммерциялық емес ұйымдары бекіткен үкіметтік емес стандарт болған кезде оны көрсете отырып, ал қажет болған жағдайда, жоспарларды, сызбалар мен нобайларды көрсете отырып, сатып алынатын ТЖҚ-ның функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану және өзге де сипаттамаларын сипаттай отырып, әр лот бойынша техникалық ерекшелік, сондай-ақ ТЖҚ-ның осы талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі;
5) конкурстық баға ұсынысын қалыптастырудың тәртібі, оның ішінде сатып алынатын ТЖҚ бағасынан басқа, қосылған құн салығын (бұдан әрі – ҚҚС) есепке алмағанда, оларды тасымалдау, сақтандыру, кедендік баждарды, салықтарды алымдарды төлеу шығыстарын, сондай-ақ тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттарында көзделген өзге де шығыстарды шығыстар лотына қосу;
6) төлем шарттары;
7) әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны, орындалатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің көлемі;
8) әрбір лот бойынша тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау немесе қызметтерді көрсету орындары;
9) шартты жасаған күннен бастап әрбір лот бойынша тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың немесе қызметтерді көрсетудің мерзімдері;
10) конкурстық өтінімдерді ұсынудың басталу мен аяқталу уақыты, олардың қолданылу мерзімі;
11) конкурстық өтінімдерді ашу күні мен уақыты;
12) елеулі талаптары мен қорытындылар шығарылған күннен бастап шарттың мерзімі көрсетілген шарттың жобасы;
13) Заңның 78-бабы 7-тармағының ережелерін ескере отырып, Заңның 78-бабының 4 және 5-тармақтарында көзделген тиісті өлшемге сәйкес келетін тапсырыс берушінің шартты жеңілдіктер ұсыну туралы міндеттемесі және әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінің шартты бағасын есептеу үшін осы Қағидалардың 42-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі;
14) конкурстық өтінімнің мазмұнына және оны ресімдеуге қойылатын талаптар, сондай ақ әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерінің ең аз қолданылу мерзімі;

24. Конкурсная документация предназначена для информирования потенциальных поставщиков о требованиях и условиях приобретения ТРУ. Конкурсная документация разрабатывается и утверждается заказчиком.
25. В конкурсной документации указываются следующие условия:
1) предмет приобретения ТРУ способом открытого конкурса (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) перечень документов, указанных в подпунктах 2), 5) пункта 40 настоящих Правил, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его квалификационным требованиям;
3) наименование (для юридического лица), фамилия, имя, отчество (для физического лица), юридический и фактический адрес заказчика;
4) техническая спецификация по каждому лоту с описанием функциональных, технических, качественных и эксплуатационных и иных характеристик закупаемых ТРУ, с указанием национального стандарта или неправительственного стандарта, утвержденного некоммерческими организациями производителей Республики Казахстан, при его наличии, а при необходимости, планы, чертежи и эскизы, а также перечень документов, подтверждающих соответствие ТРУ этим требованиям;
5) порядок формирования конкурсного ценового предложения, в том числе включения помимо цены приобретаемых ТРУ расходов на их транспортировку, страхование, оплату таможенных пошлин, налогов, сборов, а также иных расходов, предусмотренных условиями поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, без учета налога на добавленную стоимость (далее - НДС);
6) условия платежа;
7) количество приобретаемого товара, объемы выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту;
8) места поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг по каждому лоту;
9) сроки поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг по каждому лоту с даты заключения договора;
10) время начала и окончания представления конкурсных заявок, срок их действия;
11) дата и время вскрытия конкурсных заявок;
12) проект договора с указанием существенных условий и срока заключения договора с даты подведения итогов;
13) обязанность заказчика о предоставлении условной скидки соответствующей критерию, предусмотренному пунктами 4 и 5 статьи 78 Закона с учетом положений пункта 7 статьи 78 Закона и перечень документов, указанных в пункте 42 настоящих Правил, для расчета условной цены конкурсной заявки потенциального поставщика;
14) требования к содержанию и оформлению конкурсной заявки, а также минимальный срок действия конкурсных заявок потенциальных поставщиков;

15) әлеуетті жеткізушілерге конкурстық құжаттама бойынша түсіндірулерге сұрау салуға болатын тәсілдер;
16) әлеуетті жеткізушілер жүгіне алатын тапсырыс берушінің уәкілетті адамдарының электрондық почтасының мекенжайы мен телефон нөмірлері;
17) конкурстық өтінімді және (немесе) сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізудің көлемі (егер конкурстық құжаттамада конкурстық өтінімді қамтамасыз ету және (немесе) сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету көзделсе);
18) әрбір лот бойынша ҚҚС-ты есепке алмағанда ашық конкурстың нысанасы болып табылатын ТЖҚ-ны сатып алуға бөлінген сомалар туралы мәліметтер;
19) осы Қағидалардың 35-тармағына сәйкес тапсырыс берушінің ТЖҚ-ны сатып алу бойынша ашық конкурсты өткізуден бас тартудың мерзімдері мен тәртібі туралы мәліметтер;
20) жұмыстарды орындау шартын орындау кезінде (әлеуетті жеткізушінің мердігерлік шартты орындау үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған жағдайда) осы Қағидаларды сақтау туралы жер қойнауын пайдаланушының әлеуетті жеткізушіге (мердігеріге) қоятын міндетті талабы;
21) 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде сатып алуды жүзеге асыру кезінде (шарттың әрекет ету мерзіміне немесе 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін, оқиғаның қайсысы бұрын басталатынына қарай) қолданылады сатып алынған: тауарлардағы әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген (0-ден 100-ге дейін);
жұмыстардағы немесе көрсетілген қызметтердегі әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) жергілікті қамту бойынша ең аз талаптар;
22) Заңның 19 бабының 22)-тармақшасына сәйкес бекітілетін Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасаудың және ұсынудың нысандары мен тәртібі бойынша жергілікті қамту бойынша есептілікті өткізу туралы әлеуетті жеткізушіге қойылатын талап;
23) есептерде көрсетілген ақпараттың мазмұны, есептіліктерді ұсыну мерзімдерінің бұзылуы және әлеуетті жеткізушілердің жергілікті қамту бойынша міндеттемелерін сақтамағаны үшін жауапкершілік.
Тапсырыс беруші конкурстық құжаттама шарттарында әлеуетті жеткізушіде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аккредиттелген ұйым сертификаттаған мемлекеттік стандарттардың талаптарына сәйкес сапа менеджменті жүйесінің (сертификатталған жүйелердің) болуын растайтын құжаттарды ұсыну туралы талаптарды көрсетуге болады.
Тапсырыс берушінің конкурстық құжаттамада да ашық конкурс тәсілімен сатып алудың жеңімпазына әрбір лот бойынша жеке конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізуді растайтын құжаттың түпнұсқасын ұсыну туралы талаптарды белгілеуіне жол беріледі. Бұл құжатты ашық конкурс жеңімпазы шартқа қол қою мерзімі аяқталғанға дейін ұсынады.
Жылдық көлемі құндық көріністе тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінен асып түсетін жұмыстарды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде, сондай-ақ осындай қызмет түрлерімен айналысуға лицензияның болуын талап ететін қауіпті, ерекше қауіпті жұмыс түрлерін сатып алу кезінде тапсырыс берушіге әлеуетті жеткізушіде сатып алынатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында және (немесе) белгілі бір салада жұмыс тәжірибесінің болуын көздейтін, жұмыстарды орындаған, қызметтерді көрсетіп жүрген ұйымдардың атынан кепілдеме хаттардың немесе оң пікірлердің сканерден өткізілген көшірмелерімен расталған, орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді қабылдау-беруді растайтын тиісті актілердің сканерден өткізілген көшірмелерін қоса бере отырып, біліктілік талаптарын белгілеуге жол беріледі. Бұл ретте жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету саласында 5 (бес) жылдан асатын жұмыс тәжірибесінің болуы туралы талап белгілеуге жол берілмейді.
Жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар жұмыс тәжірибесінің әрбір жылы үшін ұсынылады.
Он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінен асып түсетін шарт сомасына құжаттар жұмыс тәжірибесінің жылына ұсынылуға рұқсат етіледі.
Тапсырыс берушіге конкурстық құжаттамада тауарлардың өндірушісі берген әлеуетті жеткізушінің конкурстық құжаттамада белгіленген көлемде және сапада тауарды жеткізу туралы ашық конкурс шарттарын орындау мүмкіндігі бар екенін растайтын хатты ұсыну туралы талапты белгілеуге жол беріледі.

15) способы, с помощью которых потенциальные поставщики могут запрашивать разъяснения по конкурсной документации;
16) адрес электронной почты и номера телефонов уполномоченных лиц заказчика для обращения потенциальных поставщиков;
17) объем внесения обеспечения конкурсной заявки и (или) исполнения договора о приобретении ТРУ (в случае, если конкурсной документацией предусматривается обеспечение конкурсной заявки и (или) исполнения договора о приобретении ТРУ);
18) сведения о суммах, выделенных для закупа ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса по каждому лоту без учета НДС;
19) сведения о сроках и порядке отказа заказчиком от проведения открытого конкурса по приобретению ТРУ в соответствии с пунктом 35 настоящих Правил;
20) обязательное требование недропользователя к потенциальному поставщику (подрядчику) о соблюдении настоящих Правил при исполнении договора на выполнение работ (в случае приобретения потенциальным поставщиком ТРУ, необходимых для исполнения договора подряда);
21) минимальные требования по местному содержанию в закупаемых:
работах (услугах), выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
товарах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100) при осуществлении закупок в рамках контракта на недропользование, заключенного до 1 января 2015 года (до окончания срока действия контракта или до 1 января 2021 года в зависимости от того, какое событие наступит раньше);
22) требование к потенциальному поставщику о сдаче отчетности по местному содержанию по формам и порядку составления и предоставления годовой, среднесрочной, долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах, утверждаемым согласно подпункту 22) статьи 19 Закона;
23) ответственность за содержание информации, отраженной в отчетах, нарушение сроков представления отчетности и несоблюдение потенциальными поставщиками обязательств по местному содержанию.
Заказчик может отразить в условиях конкурсной документации требование о представлении потенциальными поставщиками документов, подтверждающих наличие у потенциального поставщика сертифицированной аккредитованной согласно действующему законодательству Республики Казахстан организацией системы (сертифицированных систем) менеджмента качества в соответствии с требованиями государственных стандартов.
Допускается установление заказчиком в конкурсной документации требования к победителю закупа способом открытого конкурса о представлении оригинала документа, подтверждающего внесение обеспечения конкурсной заявки отдельно по каждому лоту. Такой документ представляется победителем открытого конкурса до окончания срока подписания договора.
При приобретении работ и (или) услуг, годовой объем которых в стоимостном выражении превышает четырнадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, а также при приобретении опасных, особо опасных видов работ, требующих наличия лицензий на занятие такими видами деятельности допускается установление заказчиком квалификационных требований, предусматривающих наличие у потенциального поставщика опыта работы на рынке закупаемых работ, услуг и (или) в определенной отрасли, подтвержденного сканированными копиями рекомендательных писем или положительных отзывов от организаций, для которых потенциальный поставщик выполнял работы, оказывал услуги, с приложением сканированных копий соответствующих актов, подтверждающих прием-передачу выполненных работ (оказанных услуг). При этом не допускается установление требования о наличии опыта в сфере выполнения работ, оказания услуг превышающего 5 (пять) лет.
Документы, подтверждающие опыт работы, представляются за каждый год опыта работы.
Допускается предоставление документов на сумму договора, превышающую четырнадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, за один год опыта работы.
Допускается установление заказчиком в конкурсной документации требования о представлении письма, выданного производителем закупаемых товаров, подтверждающего, что потенциальный поставщик имеет возможность выполнить условия открытого конкурса по поставке товара в объеме и с качеством, установленными конкурсной документацией.

Ескерту. 25-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрықтарымен.
26. Конкурстық құжаттамада жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тапсырыс берушіде бар жабдықты жете жинақтау, жаңғырту, жөндеу және жете жарақтандыру үшін ТЖҚ сатып алуды қоспағанда, тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларға, патенттерге, пайдалы үлгілерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығу орнының атауы мен өндірушінің атауына, сондай-ақ сатып алынатын ТЖҚ-ның жеке әлеуетті жеткізушіге және (немесе) сатып алынатын тауар өндірушісіне тиесілілігін айқындайтын өзге де сипаттамаларға сілтемелердің мазмұнын көрсетуге жол берілмейді.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
27. Тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған, бекітілген конкурстық құжаттаманы тапсырыс беруші жүйеде орналастырады.
Ашық конкурсқа қатысу үшін әлеуетті жеткізушілер әрбір лот бойынша конкурстық құжаттаманы және техникалық ерекшелікті жүктейді (көшіріп алады).
Ашық конкурс лотына осы лот бойынша конкурстық құжаттаманы және техникалық ерекшелікті жүктемеген (көшіріп алмаған) әлеуетті жеткізушінің қатысуына жол берілмейді.
Әрбір лот бойынша конкурстық құжаттаманың және техникалық ерекшеліктің көшірмесін ұсыну (тізілімнен алу) фактісі тізілімде автоматты түрде тіркеледі.
28. Конкурстық құжаттаманы ашық конкурсты өткізу туралы хабарландырудың мәтіні жарияланғанға дейін ұсынуға жол берілмейді.
29. Әлеуетті жеткізушінің конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен тапсырыс берушіге жүгінуге оны жүйеде орналастыру арқылы жол беріледі, бірақ ол конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге дейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірілмеуі тиіс. Тапсырыс беруші сұрау салу тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оған жауап береді және сұрау салудың кімнен түскенін көрсетпестен, түсіндіруді жүйеде орналастырады.

Сноска. Пункт 25 с изменениями, внесенным совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. В конкурсной документации не допускается содержание указаний на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных характеристик, определяющих принадлежность приобретаемых ТРУ отдельному потенциальному поставщику и (или) производителю приобретаемого товара, и (или) указывающую на определенную продукцию, технологию и (или) техническое решение, за исключением приобретения ТРУ при проведении операций по недропользованию для доукомплектования, модернизации, ремонта и дооснащения имеющегося у заказчика оборудования.
Сноска. Пункт 26 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Утвержденная, подписанная электронной цифровой подписью заказчика конкурсная документация, размещается заказчиком в системе.
Для участия в открытом конкурсе потенциальные поставщики загружают (скачивают) конкурсную документацию и техническую спецификацию по каждому лоту.
Не допускается участие в лоте открытого конкурса потенциальных поставщиков, не загрузивших (не скачавших) конкурсную документацию и техническую спецификацию по данному лоту.
Факт представления (получения из системы) копии конкурсной документации и технической спецификации по каждому лоту автоматически регистрируется в системе.
28. Не допускается представление конкурсной документации до опубликования текста объявления о проведении открытого конкурса.
29. Допускается обращение потенциального поставщика к заказчику с запросом о разъяснении положений конкурсной документации путем размещения его в системе, но не позднее пяти рабочих дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. Заказчик в течение трех рабочих дней с даты регистрации запроса отвечает на него и без указания от кого поступил запрос размещает разъяснение в системе.

Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
30. Тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 25-тармағының 1) тармақшасында көзделген мәліметтерді қоспағанда, конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізуге жол беріледі. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды конкурстық өтінімді ұсынудың түпкілікті мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірілмейтін мерзімде енгізуге жол беріледі. Өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген кезде тапсырыс беруші конкурстық құжаттаманы қайтадан бекітуі тиіс және тапсырыс беруші конкурстық өтінімді ұсынудың түпкілікті мерзімін әлеуетті жеткізушілер бұл өзгерістерді конкурстық өтінімдерде ескеруі үшін кемінде бес жұмыс күні мерзіміне ұзартылады.
Тапсырыс беруші енгізілген өзгерістер мен (немесе) толықтырулар ескерілген конкурстық құжаттаманың көшірмесін өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген күннен бастап күнтізбелік бір күннен кешіктірмей барлық әлеуетті жеткізушілерге оны тізілімде орналастыру арқылы ұсынады.
Конкурстық өтінімді ұсыну мерзімдерін ұзарту туралы ақпарат жүйеде орналастырылуы тиіс.
Конкурстық өтінімдерді ұсынудың мерзімін ұзартудың негіздемесі конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтырулардың енгізілуі болып табылады.
Осы тармаққа сәйкес тапсырыс берушінің ТЖҚ-ны сатып алуды жүзеге асырудан бас тартуына байланысты ашық конкурс тәсілімен сатып алудың нысанасы болып табылатын, осы ТЖҚ-ның кейбір лоттарын алып тастау осы Қағидалардың 25-тармағының 1) тармақшасында көзделген мәліметтерге өзгерістер енгізу деп саналмайды.
4-параграф. Ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруды және
конкурстық құжаттаманы жүйеде орналастыру, сондай-ақ ашық
конкурсты өткізу туралы хабарландыруды мерзімді баспасөз
басылымдарында орналастыру
31. Ашық конкурсты өткізген кезде тапсырыс берушінің уәкілеттік берген адамы ашық конкурс өткізу туралы хабарламаны мемлекеттік және орыс тілдерінде жүйеде және тізілімнің барлық қолданушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген қолданушыларға рұқсат етілген бөлігінде орналастырып, тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасын қойылады.
Сатып алуды өткізу және олардың қорытындылары туралы хабарландыру да Заңның 77 бабының 4-тармағына сәйкес мерзімді баспа басылымдарында жариялануға тиіс.
32. Көмірсутекті шикізаттарға арналған келісімшарттар бойынша ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыру:

Сноска. Пункт 29 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. Допускается внесение заказчиком изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию, за исключением сведений, предусмотренных подпунктом 1) пункта 25 настоящих Правил. Внесение изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию допускается в срок не позднее пяти календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. При внесении изменений и (или) дополнений конкурсная документация подлежит повторному утверждению заказчиком, и окончательный срок представления конкурсных заявок продлевается заказчиком на срок не менее чем пять рабочих дней для учета потенциальными поставщиками этих изменений в конкурсных заявках.
Копия конкурсной документации с учетом внесенных изменений и (или) дополнений не позднее одного календарного дня с даты внесения изменений и (или) дополнений представляется заказчиком всем потенциальным поставщикам путем размещения ее в системе.
Информация о продлении сроков представления конкурсной заявки подлежит размещению в системе.
Основанием для продления окончательного срока представления конкурсных заявок является внесение изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию.
В соответствии с настоящим пунктом не признается внесением изменений в сведения, предусмотренные подпунктом 1) пункта 25 настоящих Правил, исключение некоторых лотов ТРУ, являющихся предметом закупа способом открытого конкурса в связи с отказом заказчика от осуществления приобретения этих ТРУ.
Параграф 4. Размещение объявления о проведении открытого
конкурса и конкурсной документации в системе, а также
размещение объявления о проведении открытого конкурса в
периодическом печатном издании
31. При проведении открытого конкурса объявление о проведении открытого конкурса размещается и подписывается электронной цифровой подписью заказчика в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре, лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе на государственном и русском языках.
Объявление о проведении приобретения ТРУ и об их итогах также подлежат опубликованию в периодических печатных изданиях в соответствии с пунктом 4 статьи 77 Закона.
32. Объявление о проведении открытого конкурса по контрактам на углеводородное сырье размещается:

1) егер әрбір лот бойынша сатып алынатын тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің жалпы көлемі құндық көрінісінде тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткішке тең немесе одан аспайтын болса, конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын орналастырылады.
2) егер әрбір лот бойынша сатып алынатын тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің жалпы көлемі құндық көрінісінде тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштен асатын болса, конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік отыз күн бұрын орналастырылады.
33. Қайталама ашық конкурс өткізілген жағдайда:
1) егер әрбір лот бойынша сатып алынатын тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің жалпы көлемі құндық көрінісінде тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткішке тең немесе одан аспайтын болса, конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік жеті күн бұрын;
2) егер әрбір лот бойынша сатып алынатын тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің жалпы көлемі құндық көрінісінде тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштен асатын болса, конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын орналастырылады.
Қатты пайдалы қазбаларға, жерасты суларына, емдік балшықтарға, ағынды суларды лақтыруға арналған жер қойнауын барлауға, барлау және (немесе) игеруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыру конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын орналастырылады.
Қайталама ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыру конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік жеті күн бұрын орналастырылады.
34. Жүйеде орналастырылатын ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) ашық конкурстың нысанасы (егер ашық конкурстың нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атаулары және нөмірлері);
2) әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес тапсырыс берушінің атауы мен орналасқан орны;
3) әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың сипаттамасы, өлшем бірлігі, орындалатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер көлемі, сондай-ақ әрбір лот бойынша техникалық ерекшеліктің сканерден өткізілген көшірмесі;

1) не менее чем за пятнадцать календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, в случае если общий объем приобретаемого товара, работы и услуги по каждому лоту в стоимостном выражении равен или не превышает четырнадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленный на соответствующий финансовый год;
2) не менее чем за тридцать календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, в случае если общий объем приобретаемого товара, работы и услуги по каждому лоту в стоимостном выражении превышает четырнадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленный на соответствующий финансовый год.
33. В случае проведения повторного открытого конкурса объявление размещается:
1) не менее чем за семь календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, в случае если общий объем приобретаемого товара, работы и услуги по каждому лоту в стоимостном выражении равен или не превышает четырнадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленный на соответствующий финансовый год;
2) не менее чем за пятнадцать календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, в случае если общий объем приобретаемого товара, работы и услуги по каждому лоту в стоимостном выражении превышает четырнадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленный на соответствующий финансовый год.
Объявление о проведении открытого конкурса по контрактам на твердые полезные ископаемые, подземные воды, лечебные грязи, разведку недр для сброса сточных вод, строительство и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанные с разведкой и (или) добычей размещается не менее чем за пятнадцать календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
Объявление о проведении повторного открытого конкурса размещается не менее чем за семь календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
34. В объявлении о проведении открытого конкурса, размещаемом в реестре и системе, указываются следующие сведения:
1) предмет открытого конкурса (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
3) описание, единица измерения, количество закупаемых товаров, объем выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту, а также сканированная копия технической спецификации по каждому лоту;

4) шартты жасаған күннен бастап әрбір лот бойынша тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау немесе қызметтерді көрсету мерзімдері, әрбір лот бойынша тауарларды жеткізудің, қызметтерді көрсетудің, жұмыстарды орындаудың мерзімі және орны;
5) конкурстық құжаттаманың сканерден өткізілген көшірмесі;
6) жүйеде конкурстық өтінімдерді ұсынудың басталу және аяқталу уақыты, сондай-ақ конкурстық өтінімдерді ашу күні мен уақыты;
7) әрбір лот бойынша, ҚҚС-ны есепке алмағанда, тауарларды сатып алуға немесе жұмыстарды орындауға немесы қызметтерді көрсетуге бөлінген сома;
8) ашық конкурстың қорытындылары шығарылған күннен бастап әрбір лот бойынша шарт жасасудың талап етілетін мерзімі;
9) әлеуетті жеткізушілердің жүгінуіне арналған электрондық почтаның мекенжайы мен телефон нөмірлері;
10) 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде сатып алуды жүзеге асыру кезінде (шарттың әрекет ету мерзіміне немесе 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін, оқиғаның қайсысы бұрын басталатынына қарай) сатып алынған: әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) тауарлардағы;
әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) жұмыстардағы (көрсетілген қызметтердегі) жергілікті қамту бойынша ең аз талаптар;
11) олардың шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (-тардың) нөмірі (-лер);
12) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бағасынан басқа, әлеуетті жеткізушінің конкурстық баға ұсынысына, ҚҚС есептемегенде, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету талаптарында көзделген өзге шығыстарды қосудың қажеттілігі туралы талап;
13) сатып алу коды.
Мерзімде баспа басылымдарында жарияланатын ТЖҚ-ны сатып алудың өткізілуі туралы хабарландыру осы тармағының 1), 2), 7), 13) тармақшаларында көрсетілген ақпаратты және сатып алу өткізілетін ақпараттық жүйенің интернетресурсының мекенжайын қамтиды.
Ескерту. 34-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
35. Тапсырыс берушіге ашық конкурс тәсілімен сатып алуды өткізуден бас тарту туралы жүйеде хабарлау арқылы конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей ТЖҚ-ны сатып алу бойынша ашық конкурсты өткізуден бас тартуға жол беріледі.
ТЖҚ-ны сатып алу жөніндегі ашық конкурсты өткізуден бас тартқан жағдайда, тапсырыс беруші ашық конкурсты өткізуден бас тартылған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей ашық конкурсқа қатысуға арналған өтінімдерді қамтамасыз ету ретінде тапсырыс берушінің есебіне салынған кепілдік ақшалай жарналарды қайтарады.

4) сроки поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг по каждому лоту с даты заключения договора, место поставки товаров, оказания услуг, выполнения работ по каждому лоту;
5) сканированная копия конкурсной документации;
6) время начала и окончания представления конкурсных заявок в системе, а также дата и время вскрытия конкурсных заявок;
7) сумма, выделенная на закуп товара или выполнение работ, или оказание услуг по каждому лоту, без учета НДС;
8) требуемый срок заключения договора о приобретении ТРУ по каждому лоту с даты подведения итогов открытого конкурса;
9) адрес электронной почты и номера телефонов для обращения потенциальных поставщиков;
10) минимальные требования по местному содержанию в закупаемых:
работах (услугах), выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
товарах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100) при осуществлении закупок в рамках контракта на недропользование, заключенного до 1 января 2015 года (до окончания срока действия контракта или до 1 января 2021 года в зависимости от того, какое событие наступит раньше);
11) номер (а) контракта (ов) на недропользование, в рамках которого (ых) осуществляется закуп;
12) требование о необходимости включения потенциальным поставщиком в конкурсное ценовое предложение помимо цены закупаемых товаров, работ и услуг иных расходов, предусмотренных условиями поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, без учета НДС;
13) код закупки.
Объявление о проведении закупа ТРУ, публикуемое в периодическом печатном издании, содержит информацию, указанную в подпунктах 1), 2), 7), 13) настоящего пункта и адрес интернет ресурса информационной системы, на которой проводится закуп.
Сноска. Пункт 34 с изменением, внесенным совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
35. Допускается отказ заказчика от проведения открытого конкурса по закупу ТРУ не позднее одного рабочего дня до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок посредством извещения в системе об отказе от проведения закупа способом открытого конкурса.
В случае отказа от проведения открытого конкурса по закупу ТРУ, заказчик не позднее трех рабочих дней с даты отказа от проведения открытого конкурса возвращает поступившие гарантийные денежные взносы, внесенные на счет заказчика в качестве обеспечения заявок на участие в открытом конкурсе.

36. Тапсырыс беруші ашық конкурстың қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей аптасына кемінде үш рет басып шығарылатын, мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының аумағында таралатын мерзімді баспа басылымдарында мынадай ақпаратпен қамтылған хабарландыруды орналастырады:
1) тапсырыс берушінің атауы мен әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес орналасқан орны;
2) өнімнің модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес ашық конкурстың нысанасы (ашық конкурстың нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы);
3) сатып алудың коды мен жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы.
5-параграф. Конкурстық өтінімнің жинау
37. Конкурстық өтінім ашық конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті жеткізушінің конкурстық құжаттаманың шарттарына сәйкес тауарларды жеткізуді немесе жұмысты орындауды немесе қызметтерді көрсетуді жүзеге асыруға келісімін білдіру болып табылады.
38. Ашық конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті жеткізуші тапсырыс берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген мерзімде және нысан бойынша жүйеде электрондық цифрлық қолтаңба қойылған ашық конкурс тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысуға конкурстық өтінімді (бұдан әрі - Конкурстық өтінім) ұсынады. Конкурстық өтінім және конкурстық өтінімге құжаттама жүйеде мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде орналастырылады.
Құжаттар конкурстық құжаттама тілінен басқа тілде ұсынылған жағдайларда, әлеуетті жеткізуші конкурстық өтінімге осындай құжаттардың нотариус куәландырған мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріндегі аудармасының сканерден өткізілген көшірмесін қоса береді.
Әлеуетті жеткізушіге конкурстық өтінімді не конкурстық өтінімнің құрамдас бөлігі болып табылатын құжаттарды және (немесе) материалдарды конкурстық өтінімдер қабылданғанға дейін және (немесе) конкурстық құжаттамада көрсетілген ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін ұсынуға жол берілмейді.
Конкурстық баға ұсыныстарын ұсыну рәсімі басталғанға дейін сатып алынатын ТЖҚ бағасы мен тарифтері туралы ақпаратты қамтитын мәліметтерді тапсырыс берушінің талап етуіне, сондай-ақ әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімде көрсетуіне жол берілмейді.
Конкурстық өтінімге қоса берілетін құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелерімен бірге әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтініміне әлеуетті жеткізушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және жүйеде орналастырылады.
Құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелері құжаттамалардың түпнұсқаларымен түрлі-түсті форматта ұсынылады.
Құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелері әлеуетті жеткізушіде құжаттамалардың түпнұсқаларының қағаз нұсқасы болған жағдайда ұсынылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйенің құралдары арқылы алынған электрондық құжаттың қағаз көшірмесінен сканерленіп алынған құжаттарды ұсынуды қоспағанда немесе әріптік, цифрлық және өзге де нышандармен сәйкестендіруге келмейтін ақпаратты қамтитын құжаттарды ұсынуды қоспағанда, көшірмеден және (немесе) телнұсқадан сканерленіп алынған құжатты әлеуетті жеткізуші ұсынбаған болып есептелінеді және конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін ретінде басталуы тиіс.

36. Заказчик не позднее пяти рабочих дней со дня подписания протокола об итогах открытого конкурса размещает объявление об его итогах в периодическом печатном издании, публикуемом не реже трех раз в неделю и распространяемом на территории Республики Казахстан, на государственном и русском языках, которое содержит следующую информацию:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) предмет открытого конкурса в соответствии с модельным статистическим классификатором продукции (наименования лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
3) код закупки и адрес интернет-ресурса системы.
Параграф 5. Сбор конкурсной заявки
37. Конкурсная заявка является выражением согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в открытом конкурсе, осуществить поставку товара или выполнить работу, или оказать услугу в соответствии с условиями конкурсной документации.
38. Потенциальный поставщик, выразивший согласие на участие в открытом конкурсе, представляет в системе заказчику в установленные сроки и по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подписанную электронной цифровой подписью конкурсную заявку на участие в приобретении ТРУ способом открытого конкурса (далее – конкурсная заявка). Конкурсная заявка и документация к конкурсной заявке размещается в системе на государственном и русском языках.
В случаях представления документов на языках, отличных от языков конкурсной документации, потенциальный поставщик прикладывает к конкурсной заявке сканированную копию перевода таких документов на государственный и (или) русский языки, засвидетельствованного нотариусом.
Не допускается представление потенциальным поставщиком конкурсной заявки либо документов и (или) материалов, являющихся составной частью конкурсной заявки до начала приема конкурсных заявок и/или после истечения окончательного срока их представления, указанного в конкурсной документации.
Не допускается истребование заказчиком, а также представление потенциальным поставщиком в конкурсной заявке сведений, содержащих информацию о ценах и тарифах приобретаемых ТРУ до начала процедур представления конкурсных ценовых предложений.
Конкурсная заявка потенциального поставщика со сканированными копиями прилагаемых к конкурсной заявке документов подписывается электронной цифровой подписью потенциального поставщика и размещается в системе.
Сканированные копии документов представляются с оригиналов документов в цветном формате.
Сканированные копии документов представляются при условии наличия у потенциальных поставщиков оригинала таких документов на бумажных носителях.
Документ, отсканированный с копии и (или) дубликата, за исключением представления документов, отсканированных с бумажной копии электронного документа полученного посредством государственных информационных систем, или содержащий информацию, которая не может быть идентифицирована с буквенными, цифровыми и иными символами, считается не представленным потенциальным поставщиком и подлежит отклонению как не соответствующий требованиям конкурсной документации.

Техникалық ерекшелікте және осы Қағидалардың 40-тармағында көзделмеген қосымша құжаттарды әлеуетті жеткізушінің Қағидалардың 4-тармағын және аталған тармағын бұза отырып ұсынуы, конкурстық өтінімге бас тартуға негіз бола алмайды.
Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
39. Ашық конкурс хабарламасында көрсетілген конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталғаннан кейін ұсынылған ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық өтінімдері жүйеде орналастырылмайды.
40. Әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінде мыналар:
1) әлеуетті жеткізушінің бірінші басшысы немесе өзге уәкілетті адамы қол қойған және әлеуетті жеткізушінің қолымен және мөрімен (болған кезде) бектілген оның қолданылу мерзімі көрсетілген ашық конкурсқа қатысуға арналған өтінімнің сканерден өткізілген көшірмесі;
2) құрылтай құжаттардың (заңды тұлғалар үшін) және жеке басын куәландыру құжаттардың (жеке тұлғалар үшін) сканерден өткізілген көшірмелері қамтылады.
Жеке адам жеке сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – ЖСН) көрсете отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың сканерден өткізілген көшірмесін және (немесе) жеке немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, (егер әлеуетті жеткізуші дара кәсіпкерлік субъектісі болып табылған жағдайда) дара кәсіпкерлік субъектісі ретінде тіркелгені туралы құжаттың сканерден өткізілген көшірмесін ұсынады. Қазақстан Республикасының бейрезиденті жеке басты куәландыратын құжаттың сканерден өткізілген көшірмесін ұсынады.
Заңды тұлға мынадай құжаттарды ұсынады:
жарғының сканерден өткізілген көшірмесі немесе мемлекеттік тіркеу туралы өтініштің сканерден өткізілген көшірмені;
бизнес-сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – БСН) көрсете отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың сканерден өткізілген көшірмені;
жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтер қамтылмаған жағдайда құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтерді қамтитын құрылтай құжаттарынан алынған үзіндінің сканерден өткізілген көшірмесі;
конкурстық өтінімдерді ашу күнінің алдында бір айдан бұрын емес берілген акцияларды ұстаушылар тізілімінен алынған үзіндінің сканерден өткізілген көшірмесі (акционерлік қоғамдар үшін);
егер осындай талаптар конкурстық құжаттамада көзделген болса жарғы құрылтайшылар немесе құрылтайшылар құрамы туралы мәліметттерді не жеке тұлғалар туралы мәліметтерді ашуға дейін әлеуетті жеткізушінің жарғылық капиталында қатысушы акционерлер туралы, әлеуетті жеткізушінің құрылтайшыларына қатысушылар және басқа адамдар туралы мәліметтерді;

Дополнительные документы, не предусмотренные технической спецификацией и пунктом 40 настоящих Правил, представленные потенциальными поставщиками с нарушением пункта 4 настоящих Правил и настоящего пункта, не являются основанием для отклонения конкурсной заявки.
Сноска. Пункт 38 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
39. В системе не размещаются конкурсные заявки участников открытого конкурса, представляемые после истечения срока окончания представления конкурсных заявок, указанного в объявлении открытого конкурса.
40. В конкурсной заявке потенциального поставщика содержатся:
1) сканированная копия подписанной первым руководителем или иным уполномоченным лицом потенциального поставщика и скрепленной печатью (при ее наличии) потенциального поставщика заявки на участие в открытом конкурсе с указанием срока ее действия;
2) сканированные копии учредительных документов (для юридических лиц), и документов удостоверяющих личность (для физических лиц).
Физическим лицом представляется сканированная копия документа, удостоверяющего личность, с указанием индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и (или) сканированная копия документа о регистрации в качестве субъекта индивидуального предпринимательства с указанием индивидуального или бизнес-идентификационного номера (в случае, если потенциальный поставщик является субъектом индивидуального предпринимательства). Нерезидентами Республики Казахстан представляется сканированная копия документа, удостоверяющего личность.
Юридическим лицом представляются следующие документы:
сканированная копия устава либо сканированная копия заявления о государственной регистрации;
сканированная копия свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица с указанием бизнес-идентификационного номера (далее – БИН);
в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей представляется сканированная копия выписки из учредительных документов, содержащей сведения об учредителе или составе учредителей;
сканированная копия выписки из реестра держателей акций, выданная не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конкурсных заявок (для акционерных обществ);
сведения об акционерах, участниках потенциального поставщика и других лицах, опосредованно участвующих в уставном капитале потенциального поставщика до раскрытия сведений о физических лицах, если такое требование предусмотрено в конкурсной документации;

3) құжаттардың (лицензия, патент, куәлік) сканерден өткізілген көшірмелері және (немесе) сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге арналған әлеуетті жеткізушінің құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері немесе әлеуетті жеткізушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге құқығын растайтын құжаттардың болу қажеттілігінің жоқтығы туралы хаттың сканерден өткізілген көшірмесі;
4) егер ТЖҚ сатып алу нысанасы стандарттың немесе міндетті түрде сертификаттауға жататын болса, адамдардың өмірі, денсаулығы, азаматтардың мүлкі және қоршаған ортаның қауіпсіздігін қамтамасыз ететін өзге нормативтік құжаттың талаптарына сәйкес келуі сертификаттардың немесе сертификаттардың берілуі туралы кепілдеме хаттың сканерден өткізілген көшірмесі;
5) төлем қабілеттілігін растайтын мынадай құжаттар:
"Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 28 ақпанда № 6793 тіркелді) сәйкес банктің немесе банк филиалының алдындағы әлеуетті жеткізушінің міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан астам созылған мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы әлеуетті жеткізушіге қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қолы және мөрі (болған кезде) қойылған анықтаманың сканерден өткізілген көшірмесі (егер әлеуетті жеткізуші екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, осы анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады). Анықтама конкурстық өтінімдер ашылатын күннің алдындағы бір айдан кейін берілуге тиіс. Анықтамаға қол қойған лауазымды адамның өкілеттігін растайтын құжаттың болмауы, мұндай әлеуетті жеткізушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмейтін ретінде танылуы үшін негіздеме болып табылмайды;
үш айдан астам уақыттағы салықтық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің (Қазақстан Республикасының салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда) жоқтығы туралы не конкурстық өтінімдерді ашу күнінің алдындағы бір айдан кейін берілген бір теңгеден кем салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болуы туралы тиісті салық органы анықтамасының сканерден өткізілген көшірмесі;
ҚҚС бойынша төлеушіні есепке қою туралы құжаттың сканерден өткізілген көшірмесі (егер әлеуетті жеткізуші ҚҚС төлеушісі болып табылса) немесе конкурстық өтінімді ұсыну күніне әлеуетті жеткізуші ҚҚС төлеушісі болмағанын растайтын кепіл хаттың сканерден өткізілген көшірмесі;

3) сканированные копии документов (лицензия, патент, свидетельство) и (или) копии документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию приобретаемых товаров, выполнение работ и оказание услуг, или сканированная копия письма об отсутствии необходимости наличия документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию приобретаемых товаров, выполнение работ и оказание услуг;
4) сканированные копии сертификатов или сканированная копия гарантийного письма о представлении сертификатов на соответствие требованиям стандарта или иного нормативного документа, обеспечивающих безопасность для жизни, здоровья людей, имущества граждан и окружающей среды, если предмет приобретения ТРУ подлежит обязательной сертификации;
5) документы, подтверждающие платежеспособность:
сканированная копия справки банка или филиала банка с подписью и печатью (при ее наличии), в котором обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" (зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6793) (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а так же иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков). Справка должна быть выдана не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конкурсных заявок. Отсутствие документа, подтверждающего полномочие лица, подписавшего справку, не является основанием для признания такого потенциального поставщика не соответствующим квалификационным требованиям;
сканированная копия справки соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более чем за три месяца (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан о налогах и других обязательных платежах в бюджет) либо о наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям менее одного тенге, выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конкурсных заявок;
сканированная копия документа о постановке на учет плательщика по НДС (если потенциальный поставщик является плательщиком НДС) или сканированная копия гарантийного письма, подтверждающего, что потенциальный поставщик на дату предоставления конкурсной заявки не является плательщиком НДС;

6) ТЖҚ-ның функционалдық, техникалық, сапалық, пайдалану және өзге де сипаттамалары қамтылған техникалық ерекшелік, сондай-ақ ТЖҚ-ның осы талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған жағдайда).
Тауарды сатып алған жағдайда, техникалық ерекшелікте тауардың шығарылған елі, өндіруші зауыт, модельдің атауы және техникалық сипаттамалары көрсетіледі.
Егер әлеуетті жеткізуші әртүрлі өндірушілер өндірген тауарды жеткізуге ұсынған жағдайда, техникалық ерекшелікте жеткізуге ұсынылып отырған тауардың шығарылған елі, өндіруші зауыт, модельдің атауы және техникалық сипаттамалары туралы ақпарат әрбір тауар бойынша бөлек көрсетіледі.
Әлеуетті жеткізуші сондай-ақ жеткізілетін тауардың өзге де сипаттамаларын көрсетуге құқылы;
7) ұсынылатын пайыздарда көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) жұмыстардағы (көрсетілген қызметтердегі);
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде сатып алуды жүзеге асыру кезінде (келісімшарттың қолдану мерзімі аяқталғанға дейін немесе 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін, оқиғаның қайсысы бұрын басталатынына қарай) пайыздарда көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) тауарлардағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелер;
8) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге байланысты жұмыстардың жекелеген түрлерін орындауға арналған шартты орындау кезінде мердігердің осы Қағидаларды сақтау туралы міндеттемесі (мердігерлік жұмыстарды сатып алған жағдайда);
9) әлеуетті жеткізуші мердігерлерінің осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар немесе әлеуетті жеткізушінің мердігерлерді тарту ниетінің жоқ екендігін растайтын кепілхатының сканерден өткізілген көшірмесі (мердігерлік жұмыстарды сатып алған жағдайда);
10) әлеуетті жеткізушінің осы Қағидалардың 8-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген өткізілетін ашық конкурсқа қатысуға тыйым салатын негіздемелердің жоқтығы туралы кепіл хаттар;
11) әлеуетті жеткізушіде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аккредиттелген ұйым сертификаттаған мемлекеттік стандарттардың талаптарына сәйкес сапа менеджменті жүйесінің (сертификатталған жүйелердің) болуын растайтын құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелері (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған жағдайда);
12) әлеуетті жеткізушіде сатып алынатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында және (немесе) белгілі бір салада жұмыс тәжірибесінің болуын растайтын құжаттар: осындай қызмет түрлерімен айналысуға лицензиялардың болуын талап ететін қауіпті, ерекше қауіпті жұмыс түрлерін сатып алу кезінде, сондай-ақ орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді қабылдау-беруді растайтын тиісті актілердің сканерден өткізілген көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті жеткізуші тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінен кем емес шарт сомасына әлеуетті жеткізуші жұмыстар орындаған, қызметтер көрсеткен ұйымдардан ұсыныс хаттардың немесе оң пікірлердің сканерден өткізілген көшірмелері (конкурстық құжаттамадағы тиісті талап болған жағдайда);

6) техническая спецификация с описанием функциональных, технических, качественных, эксплуатационных и иных характеристик ТРУ, а также перечень документов, подтверждающих соответствие ТРУ этим требованиям (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации).
В случае приобретения товара в технической спецификации указывается страна происхождения, завод изготовитель, наименование модели и технические характеристики предлагаемого к поставке товара.
В случае, если потенциальный поставщик предлагает к поставке товар, изготовленный разными производителями, в технической спецификации указывается информация о стране происхождения, заводе изготовителе, наименовании модели и технических характеристиках предлагаемого к поставке товара по каждому товару отдельно.
Потенциальный поставщик так же вправе отразить иные характеристики поставляемого товара;
7) обязательства по местному содержанию в предлагаемых:
работах (услугах), выраженные в процентах (от 0 до 100);
товарах, выраженные в процентах (от 0 до 100) при осуществлении закупок в рамках контракта на недропользование, заключенного до 1 января 2015 года (до окончания срока действия контракта или до 1 января 2021 года в зависимости от того, какое событие наступит раньше);
8) обязательства подрядчика о соблюдении настоящих Правил при исполнении договора на выполнение отдельных видов работ, связанных с проведением операций по недропользованию (в случае приобретения подрядных работ);
9) документы, подтверждающие соответствие подрядчиков потенциального поставщика квалификационным требованиям, предусмотренным пунктом 8 настоящих Правил или сканированная копия гарантийного письма, подтверждающего, что потенциальный поставщик не намеревается привлекать подрядчиков (в случае приобретения подрядных работ);
10) гарантийные письма потенциального поставщика об отсутствии оснований, ограничивающих участие в проводимом открытом конкурсе, указанных в подпункте 3) пункта 8 настоящих Правил;
11) сканированные копии документов, подтверждающих наличие у потенциального поставщика сертифицированной аккредитованной согласно действующему законодательству Республики Казахстан организацией системы (сертифицированных систем) менеджмента качества в соответствии с требованиями государственных стандартов (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
12) документы, подтверждающие наличие у потенциального поставщика опыта работы на рынке приобретаемых работ, услуг и (или) в определенной отрасли сканированные копии рекомендательных писем или положительные отзывов от организаций, для которых потенциальный поставщик выполнял работы, оказывал услуги, в том числе на сумму договора не менее четырнадцатитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, а также опасные, особо опасные виды работ, требующих наличия лицензий на занятие такими видами деятельности, с приложением сканированных копий соответствующих актов, подтверждающих прием-передачу выполненных работ, оказанных услуг (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);

13) әлеуетті жеткізушінің шарт жобасының елеулі талаптарымен келіскендігін растайтын кепілхаты;
14) сатып алынатын тауарларды өндіруші тапсырыс берушіге берген, әлеуетті жеткізушінің тауарларды конкурстық құжаттамада белгіленген көлемде және сапада (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған кезде) жеткізу бойынша ашық конкурс талаптарын орындау мүмкіндігі бар екендігін растайтын хаттың сканерленген көшірмесі;
15) конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізуді растайтын құжаттар (егер конкурстық құжаттамада конкурстық өтінімді қамтамасыз ету көзделсе).
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
41. Егер әлеуетті жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті емес болған жағдайда, онда оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін осы Қағидалардың 40-тармағының 2), 5), 10) тармақшаларында көзделген құжаттарды не нотариус куәландырған мемлекеттік және орыс тіліндегі аудармасымен қоса Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті жеткізуші туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттарды ұсынады.
42. Әлеуетті жеткізушілер шартты бағаны есептеу үшін осы Қағидалардың 40-тармағында көзделген құжаттардан басқа мыналарды ұсынады:
1) егер әлеуетті жеткізуші ашық конкурстың сатып алу нысанасы болып табылатын тауарлардың қазақстандық өндірушісі болып табылған жағдайда, Қазақстан Республикасының аумағында шығарылғанын растайтын, "Тауардың шығу тегі жөнінде сертификаттар бланкілерінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 6 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 ақпанда № 10235 тіркелді) бекітілген "CT-KZ" нысандағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың сканерден өткізілген көшірмесі;
2) егер әлеуетті жеткізуші ашық конкурстың сатып алу нысанасы болып табылатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушісі болып табылған жағдайда, әлеуетті жеткізушінің бірінші басшысы немесе өзге уәкілетті адамы қол қойған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлердің санын қамтитын және әлеуетті жеткізушінің мөрімен (болған кезде) бектілген сканерленген құжат көшірмесі.
1) тармақшаның ережелері 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде сатып алуды жүзеге асыру кезінде (шарттың әрекет ету мерзіміне немесе 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін, оқиғаның қайсысы бұрын басталатынына қарай) қолданылады.

13) гарантийное письмо, подтверждающее согласие потенциального поставщика с существенными условиями проекта договора;
14) сканированная копия письма, выданного производителем закупаемых товаров заказчику, подтверждающего, что потенциальный поставщик имеет возможность выполнить условия открытого конкурса по поставке товара в объеме и с качеством, установленными конкурсной документацией (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
15) документы подтверждающие внесение обеспечения конкурсной заявки (в случае, если конкурсной документацией предусматривается обеспечение конкурсной заявки).
Сноска. Пункт 40 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
41. В случае, если потенциальный поставщик-нерезидент Республики Казахстан, то для подтверждения его соответствия квалификационным требованиям предоставляются документы, указанные в подпунктах 2), 5), 10) пункта 40 настоящих Правил, либо документы, содержащие аналогичные сведения о потенциальном поставщике-нерезиденте Республики Казахстан с засвидетельствованным нотариусом переводом на государственный и русский языки.
42. Для расчета условной цены потенциальными поставщиками помимо документов, предусмотренных пунктом 40 настоящих Правил, представляются:
1) в случае, если потенциальный поставщик является казахстанским производителем товаров, являющихся предметом приобретения открытого конкурса, сканированная копия сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ", утвержденного приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 января 2015 года № 6 "Об утверждении форм бланков сертификатов о происхождении товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10235), подтверждающего происхождение на территории Республики Казахстан;
2) в случае, если потенциальный поставщик является казахстанским производителем работ и услуг, являющихся предметом приобретения открытого конкурса, сканированная копия документа, содержащего сведения о наличии и количестве работников по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, подписанного первым руководителем или иным уполномоченным лицом потенциального поставщика и скрепленного печатью (при ее наличии) потенциального поставщика.
Положения подпункта 1) применяются при осуществлении закупок в рамках контракта на недропользование, заключенного до 1 января 2015 года (до окончания срока действия контракта или до 1 января 2021 года в зависимости от того, какое событие наступит раньше).

Ескерту. 42-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрықтарымен.
43. Тапсырыс беруші конкурстық өтінімдердің қолданылу мерзімі өткенге дейін әлеуетті жеткізушілерге осы мерзімді қосымша уақыт кезеңіне ұзарту туралы сұрау салу жібере алады. Әлеуетті жеткізуші сұрау алуды қабылдамаған жағдайда, соңғысы өз конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімі ұзартылмаған кезеңде өткізілген ашық конкурсқа қатысу құқығынан айырылмайды.
44. Әлеуетті жеткізуші конкурстық өтінімді конкурстық құжаттамада көрсетілген оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі аяқталғанға дейін жүйеде ұсынады.
Әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімді ұсыну фактісі жүйеде автоматты түрде тіркеледі.
45. Әлеуетті жеткізушіге конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуынан кешіктірмей мыналарға:
1) конкурстық өтінімді өзгертуге және (немесе) толықтыруға;
2) өзі енгізген конкурстық өтінімдерді қамтамасыз етуді қайтару құқығын жоғалтпай, өзінің конкурстық өтінімін қайтарып алуға жол беріледі.
46. Мыналарды:
1) әлеуетті жеткізушіге бір лотқа бір конкурстық өтінімнен артық;
2) әлеуетті жеткізушіге конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі аяқталғаннан кейін конкурстық өтінімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
Әлеуетті жеткізушілерге конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі аяқталған соң конкурстық өтінімді қайтарып алуға жол берілмейді.
47. Әлеуетті жеткізуші ашық конкурс тәсілімен сатып алудың бірнеше лотына қатысқан жағдайда, осы Қағидалардың 40-тармағының 1), 3), 4), 6), 7), 9), 12), 13), 14), 15) тармақшаларында көзделген құжаттар ашық конкурс тәсілімен сатып алудың әрбір лоты үшін жеке ұсынылады.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
48. Әлеуетті жеткізуші өзінің ашық конкурс тәсілімен сатып алуға қатысуымен байланысты барлық шығыстарды көтереді. Тапсырыс беруші сатып алудың қорытындыларына қарамастан, осы шығындарды өтеу бойынша міндеттемелерді атқармайды.

Сноска. Пункт 42 с изменением, внесенным совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. До истечения срока действия конкурсных заявок допускается направление заказчиком запроса потенциальным поставщикам о продлении срока на дополнительный период времени. В случае отклонения запроса потенциальным поставщиком, последний не утрачивает права на участие в проводимом открытом конкурсе в течение не продленного срока действия его конкурсной заявки.
44. Конкурсная заявка представляется в системе потенциальным поставщиком до истечения окончательного срока представления, указанного в конкурсной документации.
Факт представления потенциальным поставщиком конкурсной заявки автоматически регистрируется в системе.
45. Потенциальным поставщиком не позднее окончания срока представления конкурсных заявок допускается:
1) изменить и (или) дополнить конкурсную заявку;
2) отозвать свою конкурсную заявку, не утрачивая права на возврат внесенного им обеспечения конкурсной заявки.
46. Не допускаются внесение:
1) потенциальным поставщиком более одной конкурсной заявки на один лот;
2) потенциальным поставщиком изменений и (или) дополнений в конкурсную заявку после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
Не допускается потенциальным поставщиком отзыва конкурсной заявки после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
47. В случае участия потенциального поставщика в нескольких лотах закупа способом открытого конкурса, документы, предусмотренные подпунктами 1), 3), 4), 6), 7), 9), 12), 13), 14), 15) пункта 40 настоящих Правил, представляются для каждого лота приобретения способом открытого конкурса отдельно.
Сноска. Пункт 47 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с его участием в приобретении ТРУ способом открытого конкурса. Заказчик не несет обязательства по возмещению этих расходов независимо от итогов приобретения ТРУ.

6-параграф. Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету
49. Тапсырыс берушіге аталған тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алу үшін конкурстық құжаттамада көзделген сомадан бір пайыздан артық конкурстық өтінімді қамтамасыз ету мөлшерін белгілеуге жол берілмейді.
50. Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай тәсілдердің бірімен енгізуге жол беріледі:
1) тапсырыс берушінің банк шотына енгізілетін кепілдікті ақшалай жарнасы;
2) Қазақстан Республикасының бір немесе бірнеше екінші деңгейдегі банктерінің банк кепілдігі.
Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу тәсілін таңдау құқығын әлеуетті жеткізуші жүзеге асырады.
51. Жеткізушінің шарт бойынша міндеттемелерін толық орындағанға дейін үшінші адамларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға толық не бір бөлігінде талап ету құқығының туындауына әкелетін әрекет жасауына жол берілмейді.
52. Жеткізуші енгізген кепілдікті ақшалай жарнаны осы Қағидалардың 54-тармағында көзделген жағдайлар туындағанға дейін тапсырыс берушінің пайдалануына жол берілмейді.
53. Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу туралы талап мүгедектердің қоғамдық ұйымдарына қолданылмайды.
54. Тапсырыс беруші конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі туындаған кезде:
1) ашық конкурстың жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті жеткізуші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса;
2) ашық конкурстың жеңімпазы сатып алу туралы шарт жасасып, егер оның енгізілуі конкурстық құжаттамада көзделген жағдайда, сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы конкурстық құжаттамада белгіленген талаптарды орындамаса қайтармайды.
55. Осы Қағидалардың 54-тармағында көзделген жағдайлардың бірі туындаған жағдайда, конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасы тапсырыс берушінің кірісіне есептеледі.
56. Тапсырыс беруші әлеуетті жеткізушіге өзі енгізген конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай:
1) осы әлеуетті жеткізуші конкурстық өтінімді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін өзінің конкурстық өтінімін кері қайтарып алған;
2) тапсырыс беруші ашық конкурсқа қатысуға рұқсаттама хаттамасына қол қойған. Аталған тармақшаның шарттары сатып алуға қатысуға рұқсат алмаған әлеуетті жеткізушілерге қолданылады;
3) тапсырыс беруші ашық конкурс тәсілімен сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасына қол қойған. Аталған тармақша ашық конкурс жеңімпазы деп айқындалған ашық конкурсқа қатысушыға қолданылмайды;
4) сатып алу туралы шарт күшіне енген және ашық конкурс жеңімпазы егер оның енгізілуі конкурстық құжаттамада көзделген жағдайда, сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізген;

Параграф 6. Обеспечение конкурсной заявки
49. Не допускается установление заказчиком размера обеспечения конкурсной заявки более одного процента от суммы, предусмотренной конкурсной документацией для приобретения данного товара, работы, услуги.
50. Допускается внесение обеспечения конкурсной заявки одним из следующих способов:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковскую гарантию одного или нескольких банков второго уровня Республики Казахстан.
Право выбора способа внесения обеспечения конкурсной заявки осуществляется потенциальным поставщиком.
51. Не допускается совершение поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом, либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору.
52. Не допускается использование заказчиком гарантийного денежного взноса, внесенного поставщиком, до наступления случаев, предусмотренных пунктом 54 настоящих Правил.
53. Требование о внесении обеспечения конкурсной заявки не распространяется на общественные организации инвалидов.
54. Обеспечение конкурсной заявки не возвращается заказчиком при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем открытого конкурса, уклонился от заключения договора о приобретении ТРУ;
2) победитель открытого конкурса, заключив договор о приобретении ТРУ, не исполнил требования, установленные конкурсной документацией о внесении обеспечения исполнения договора о приобретении ТРУ, в случае, если его внесение предусмотрено конкурсной документацией.
55. При наступлении одного из случаев, предусмотренных пунктом 54 настоящих Правил, сумма обеспечения конкурсной заявки зачисляется в доход заказчика.
56. Заказчик возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение конкурсной заявки в течение трех рабочих дней со дня наступления случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок;
2) подписания заказчиком протокола допуска к участию в открытом конкурсе. Условия настоящего подпункта распространяются на потенциальных поставщиков, не получивших доступ к участию в приобретении ТРУ;
3) подписания заказчиком протокола подведения итогов закупа способом открытого конкурса. Данный подпункт не распространяется на участника открытого конкурса, определенного победителем открытого конкурса;
4) вступления в силу договора о приобретении ТРУ и внесения победителем открытого конкурса обеспечения исполнения договора о приобретении ТРУ, в случае, если его внесение предусмотрено конкурсной документацией;

5) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімі өткен, жағдайлар туындаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады;
6) Тапсырыс берушінің ашық конкурс тәсілімен сатып алулардың нысаны болып табылатын ТЖҚ-ді сатып алудан бас тартуына байланысты ТЖҚ бойынша жекелеген лоттарды алып тастау.
Ескерту. 56-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
7-параграф. Конкурстық өтінімдерді ашу
57. Конкурстық өтінімді ұсыну фактісі мынадай мәліметтерді көрсете отырып, жүйеде автоматты режимде тіркеледі:
1) ашық конкурстың нысанасы (егер ашық конкурс нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда лоттардың атаулары мен нөмірлері);
2) әлеуетті жеткізушінің атауы мен орналасқан орнының мекен жайы (заңды адамлар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке адамлар үшін);
3) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімді ұсынған күні және уақыты;
4) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімді қайтарып алған күні мен уақыты.
58. Жүйеде әлеуетті жеткізушілердің конкурстық құжаттамада көрсетілген, оларды ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін ұсынылатын конкурстық өтінімдері орналастырылмайды.
59. Электрондық цифрлық қолтаңба қойылған әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін ашу жүйеде конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімде жүзеге асырылады.
60. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасын тапсырыс беруші жүйеде қалыптастырады, тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және конкурстық өтінімдерді ашу күнінен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей жүйеде және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде тапсырыс берушінің ақпаратты қалыптастыру мен орналастыруға уәкілеттік берген адамы тізілімде орналастырады.
Жүйеде қалыптастырылған конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасының қағаз нұсқасына төраға және (немесе) төрағаның орынбасары, хатшы және конкурстық өтінімдерді ашу күні қатысқан барлық конкурстық комиссия мүшелеріні қол қояды.
Әлеуетті жеткізушінің тиісті жазбаша сұрау салуы бойынша үш жұмыс күні ішінде конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасының көшірмесі жіберіледі.
61. Жүйеде қалыптастырылатын конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасында Осы Қағидаларға 3-қосымшасында көрсетілген мәліметтер көрсетіледі.

5) истечение срока действия конкурсной заявки потенциального поставщика;
6) исключение одного или нескольких лотов ТРУ, являющихся предметом закупа способом открытого конкурса в связи с отказом заказчика от осуществления приобретения ТРУ.
Сноска. Пункт 56 с изменениями, внесенными совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 7. Вскрытие конкурсных заявок
57. Факт представления конкурсной заявки в автоматическом режиме регистрируется в системе с указанием следующих сведений:
1) предмет открытого конкурса (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц) потенциального поставщика;
3) дата и время представления конкурсной заявки потенциального поставщика;
4) дата и время отзыва потенциальным поставщиком конкурсной заявки.
58. В системе не размещаются конкурсные заявки потенциальных поставщиков, представляемые после истечения окончательного срока их представления, указанного в конкурсной документации.
59. Вскрытие конкурсных заявок потенциальных поставщиков, подписанных электронной цифровой подписью, осуществляется в системе в установленный конкурсной документацией срок.
60. Протокол вскрытия конкурсных заявок, представленных потенциальными поставщиками для участия в открытом конкурсе по приобретению ТРУ по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, формируется в системе заказчиком, подписывается электронной цифровой подписью заказчика и размещается в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, не позднее одного рабочего дня, следующего за днем вскрытия конкурных заявок.
Бумажный экземпляр протокола вскрытия конкурсных заявок, сформированный системой, подписывается председателем и (или) заместителем председателя, секретарем и всеми присутствующими на дату вскрытия конкурсных заявок членами конкурсной комиссии.
По соответствующему письменному запросу потенциального поставщика в течение трех рабочих дней направляется копия протокола вскрытия конкурсных заявок.
61. В протоколе вскрытия конкурсных заявок, представленных потенциальными поставщиками для участия в открытом конкурсе, формируемом в системе, указываются сведения, указанные в приложении 3 к настоящим Правилам.

8-параграф. Конкурстық комиссияның ашық конкурстың талаптарына сәйкес келуіне конкурстық өтінімдерді қарауы
62. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімдерді қарайды және егер конкурстық құжаттамада өзгеше ұзақ мерзім көзделмесе, әлеуетті жеткізушілерді әрбір лот бойынша жеке конкурстық өтінімдерді ашқан күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы шешім қабылдайды.
Ескерту. 62-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
63. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімді, егер ол конкурстық құжаттамада көрсетілген талаптарға сәйкес келсе не конкурстық құжаттамада жазылған сипаттамалары, шарттар мен өзге де талаптарды елеулі өзгертпейтін немесе олардан маңызды шегіну болып табылмайтын маңызды емес ауытқулар бар болса немесе онда конкурстық өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге келетін грамматикалық қателер бар болса, талаптарға сәйкес келетін өтінім ретінде қарайды.
64. Конкурстық өтінімдерді қараған кезде:
1) конкурстық өтінімдерді қарауды жеңілдету үшін конкурстық комиссияның жүйеде орналастыру арқылы ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінен олардың мазмұнын өзгертпестен, бірақ конкурстық өтінімдерді қараудың соңғы мерзімі өткенге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей, олардың конкурстық өтінімдеріне байланысты түсіндірмеге сұрау салуға жол беріледі. Әлеуетті жеткізуші сұрау салуды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күн ішінде оған жауап береді және түсіндірмені жүйеде орналастырады;
2) тапсырыс берушіге әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтініміне қандай да бір өзгеріс енгізуге жол берілмейді;
3) конкурстық құжаттаманың және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтін конкурстық өтінімді осы талаптарға сәйкес келтіру үшін ешқандай сұрау салуларға, ұсыныстар немесе рұқсаттамаларға жол берілмейді.
Ескерту. 64-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
65. Конкурстық комиссия мынадай негіздер бойынша конкурстық өтінімді қабылдамайды және әлеуетті жеткізушіні ашық конкурсқа қатысуға жібермейдіі:
1) осы Қағидалардың 40-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылмаса;
2) конкурстық өтінім осы Қағидалардың және конкурстық құжаттаманың талаптарын бұза отырып ресімделген (сканерден өткізілген) құжаттарды қамтыса;

Параграф 8. Рассмотрение конкурсной комиссией конкурсных заявок на соответствие условиям открытого конкурса
62. Конкурсная комиссия рассматривает конкурсные заявки и принимает решение о допуске к участию в открытом конкурсе потенциальных поставщиков отдельно по каждому лоту не позднее пяти рабочих дней, следующих за днем вскрытия конкурсных заявок, если иной больший срок не предусмотрен конкурсной документацией.
Сноска. Пункт 62 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
63. Конкурсная комиссия рассматривает конкурсную заявку как отвечающую требованиям, если она соответствует требованиям конкурсной документации либо в ней присутствуют незначительные отклонения, которые существенно не изменяют или не являются существенным отступлением от характеристик, условий и прочих требований, изложенных в конкурсной документации, или если в ней присутствуют грамматические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа конкурсной заявки.
64. При рассмотрении конкурсных заявок:
1) для облегчения рассмотрения конкурсных заявок допускается запрос конкурсной комиссией путем размещения в системе у потенциальных поставщиков открытого конкурса разъяснений в связи с их конкурсными заявками без изменения их содержания, но не позднее трех рабочих дней до истечения окончательного срока рассмотрения конкурсных заявок. Потенциальный поставщик в течение двух рабочих дней с даты регистрации запроса отвечает на него и размещает разъяснение в системе;
2) не допускается заказчику вносить какие-либо изменения в конкурсную заявку потенциального поставщика;
3) не допускаются никакие запросы, предложения или разрешения, чтобы привести конкурсную заявку, не отвечающую требованиям конкурсной документации и настоящих Правил, в соответствие с этими требованиями.
Сноска. Пункт 64 c изменениями, внесенными совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
65. Конкурсная комиссия отклоняет конкурсную заявку и не допускает потенциального поставщика к участию в открытом конкурсе по следующим основаниям:
1) не представлены документы, указанные в пункте 40 настоящих Правил;
2) конкурсная заявка, содержит документы, оформленные (отсканированные) с нарушением требований настоящих правил и конкурсной документации;

3) конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімнен аз болса;
4) конкурстық өтінім және (немесе) қоса берілген құжаттама әріптік, цифрлық және өзге де нышандармен сәйкестендіруге келмейтін ақпаратты қамтыса, сондай-ақ файлды ашу қатесімен ұсынылса;
5) конкурстық өтінімде және (немесе) қоса беріллген құжаттамада конкурстық өтінім бағасын қалыптастыру үшін сатып алынатын ТЖҚ және (немесе) тарифтердің құны көрсетілсе;
6) конкурстық өтінім және (немесе) қоса берілген құжаттама конкурстық құжаттама тілінен өзгеше тілде ұсынылса;
7) конкурстық өтінімді және (немесе) нотариуспен куәландырылған конкурстық құжаттама тіліне аудармасыз конкурстық құжаттама тіліне ұқсамайтын оған қоса берілетін құжаттама тілінде ұсыну;
8) банк немесе банк филиалының қолы және мөрі бар анықтаманың сканерден өткізілген көшірмесінде әлеуетті жеткізушінің аталған анықтаманың берілген күнінің алдындағы үш айдан артық созылып келе жатқан міндеттеме түрлерінің біреуінен болса да мерзімі өткен қарыздардың болуы;
9) тиісті салық органының анықтамасында үш айдан астам бір теңге немесе одан көп мөлшерінде салық берешегі және міндетті зейнетақы жарнасы мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі туралы мәліметтердің болуы (Қазақстан Республикасының салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы заңнамасына сәйкес төлем мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда);
10) әлеуетті жеткізушінің конкурстық құжаттаманың техникалық ерекшелігінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті ұсынуы;
11) осы шарт негізінде аталған база иелерінің үшінші адамдарына қол жеткізуге рұқсат берілетін ақпараттық базаларда қамтылған мәліметтерге сәйкес әлеуетті жеткізуші, оның құрылтайшылары, акционерлер немесе құрылтайшының қатысушылары немесе әлеуетті жеткізушінің жарғылық капиталына жанама қатысатын өзге де адамдар сыбайлас жемқорлық немесе өзге де құқыққа қарсы қызметке араласса;
12) конкурстық құжаттамада көрсетілген әрбір лот бойынша пайыздармен (0-ден 100-ге дейін) тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша міндеттеме кем болса.
Осы тармақта көзделмеген негіздемелер бойынша конкурстық өтінімдерден бас тартуға жол берілмейді.
Рұқсат беру хаттамасында конкурстық комиссиясы әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімін қабылдамауға негіз болған себептерді түсіндіре отырып, Қағидалардың осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген конкурстық өтінімдерді қабылдамау негіздемесін көрсетеді.

3) срок действия конкурсной заявки менее срока, установленного в конкурсной документации;
4) конкурсная заявка и (или) прилагаемая документация содержит информацию, которая не может быть идентифицирована с буквенными, цифровыми и иными символами, а также представлена с ошибкой открытия файла;
5) в конкурсной заявке и (или) прилагаемой документации указана стоимость закупаемых ТРУ и (или) тарифов для формирования цены конкурсной заявки;
6) конкурсная заявка и (или) прилагаемая документация представлена на языках, отличных от языков конкурсной документации;
7) представление конкурсной заявки и (или) прилагаемой к ней документации на языках, отличных от языков конкурсной документации, без засвидетельствованного нотариусом перевода на языки конкурсной документации;
8) наличие в сканированной копии справки банка или филиала банка с подписью и печатью просроченной задолженности хотя бы по одному виду обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи данной справки;
9) наличие в справке соответствующего налогового органа сведений о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям в размере одного тенге и более (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан о налогах и других обязательных платежах в бюджет), более чем за три месяца;
10) представление потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей требованиям, установленным в технической спецификации конкурсной документации;
11) наличие сведений, содержащихся в информационных базах, доступ к которым предоставляется третьим лицам собственниками данных баз на основании договора, согласно которым потенциальный поставщик, его учредители, акционеры или участники учредителя либо иные лица, опосредованно участвующие в уставном капитале потенциального поставщика, замешаны в коррупционной или иной противоправной деятельности;
12) обязательства по местному содержанию в работах (услугах) или товарах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100), ниже минимальных требований по местному содержанию, указанных в конкурсной документации.
Отклонение конкурсных заявок по основаниям, не предусмотренным настоящим пунктом, не допускается.
В протоколе допуска конкурсной комиссией указываются основания для отклонения конкурсных заявок, указанные в части первой настоящего пункта, с пояснением причин, послуживших основанием для отклонения конкурсной заявки потенциального поставщика.

Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
66. Конкурстық комиссия әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін қарау кезінде, әлеуетті жеткізушінің Заңның 78-бабының 7-тармағының ережелерін ескере отырып, Заңның 4 және 5-тармақтарында көзделген өлшемге сәйкес келетіндігін айқындау үшін әлеуетті жеткізуші ұсынған мәліметтерді әр лот бойынша бөлек ескереді.
Әлеуетті жеткізуші конкурстық өтінім бағасына әсер ететін критерийге өзінің сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынбаған жағдайда, конкурстық комиссия осындай әлеуетті жеткізушінің конкурстық баға ұсынысына бағаны шартты төмендетуді қолданбайды.
Ескерту. 66-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
67. Әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімін тапсырыс берушінің конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімін ұзартуына байланысты оның төлем қабілеттілігін растайтын құжаттардың қолдану мерзімінің өтуі себебі бойынша бас тартуға жол берілмейді.
68. Егер неғұрлым жақсы функционалдық және басқа да сипаттамалары бар тауарлар мен көрсетілетін қызметтер ұсынылса, сондай-ақ егер неғұрлым жақсы технологиялық шешімдер және (немесе) ең жақсы материалдардан жасалған жұмыстарды орындау ұсынылса, конкурстық құжаттамада көрсетілген техникалық ерекшелікке әлеуетті жеткізушінің техникалық ерекшелігінің сәйкессіздігіне жол беріледі.
69. Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасын осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес тапсырыс беруші жүйеде қалыптастырады, оған тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және егер конкурстық құжаттамада өзгеше ұзақ мерзім көзделмесе, жүйеде тапсырыс берушінің ақпаратты қалыптастыру мен орналастыруға уәкілеттік берген адамы оны конкурстық өтінімдерді ашу күнінен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей жүйеде және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде орналастырады.
Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат хаттамасының қағаз нұсқасына конкурстық комиссияның төрағасы және (немесе) төрағасының орынбасары, хатшысы және қатысуға рұқсат беру рәсіміне қатысқан конкурстық комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
Әлеуетті жеткізушінің тиісті жазбаша сұрау салуы бойынша үш жұмыс күні ішінде ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасының көшірмесі жіберіледі.
Ескерту. 69-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.

Сноска. Пункт 65 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
66. Конкурсная комиссия при рассмотрении конкурсных заявок потенциальных поставщиков учитывает сведения, представленные потенциальным поставщиком, для определения соответствия потенциального поставщика критерию, предусмотренному пунктами 4 и 5 статьи 78 Закона с учетом положений пункта 7 статьи 78 Закона, отдельно по каждому лоту.
В случае непредставления потенциальным поставщиком документов, подтверждающих его соответствие критерию, влияющему на цену конкурсной заявки, конкурсная комиссия не применяет к конкурсному ценовому предложению такого потенциального поставщика условное уменьшение цены.
Сноска. Пункт 66 с изменением, внесенным совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
67. Не допускается отклонение конкурсной заявки потенциального поставщика по причине истечения срока действия документов, подтверждающих его платежеспособность, в связи с продлением заказчиком окончательного срока представления конкурсных заявок.
68. Допускается несоответствие технической спецификации потенциального поставщика технической спецификации, указанной в конкурсной документации, если предлагаются товары и услуги с более лучшими функциональными и другими характеристиками, а также когда предлагаются более лучшие технологические решения и (или) выполнение работ из лучших материалов.
69. Протокол допуска потенциальных поставщиков к участию в открытом конкурсе по приобретению ТРУ, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, формируется в системе заказчиком, подписывается электронной цифровой подписью заказчика и размещается в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре, лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, не позднее пяти рабочих дней следующих за днем вскрытия конкурсных заявок, если иной больший срок не предусмотрен конкурсной документацией.
Бумажный экземпляр протокола допуска к участию в открытом конкурсе подписывается председателем и (или) заместителем председателя, секретарем и всеми присутствующими при процедуре допуска к участию членами конкурсной комиссии.
По соответствующему письменному запросу потенциального поставщика в течение трех рабочих дней направляется копия протокола допуска к участию в открытом конкурсе.

70. Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат потенциалды жеткізушілердің беру хаттамасы Осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген мәліметтерді қамтиды.
71. Конкурстық комиссия, егер ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында өзгеше ұзақ мерзім көзделмесе, конкурстық баға ұсыныстарын ашуды және соңғы қабылдау күнін ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасына қол қойған күннен бастап екі жұмыс күнінен кейінгі күнге белгілейді.
Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру нәтижелері туралы мүдделі органдарды хабардар ету тапсырыс берушінің жүйеде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті адамының ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасын орналастыру болып табылады.
Ескерту. 71-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
72. Ашық конкурстың барлық лоттары бойынша әлеуетті жеткізушілер ұсынған немесе жүйеде бас тартылмаған конкурстық өтінімдер жоқ болған жағдайда, ашық конкурсты өткізілмеді деп тану туралы шешім қабылданады және осы Қағидалардың 89-тармағында келтірілген тәртібіне сәйкес және Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша қорытындысын шығару хаттамасы ресімделеді.
9-параграф. Ашық конкурсқа қатысушылардың жүйедегі әрбір лот бойынша конкурстық баға ұсыныстарын ұсынуы
73. Электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған ашық конкурсқа қатысушының конкурстық баға ұсынысы сатып алынатын ТЖҚ-ның бағасынан басқа, оларды тасымалдауға және сақтандыруға, кедендік баждарды, салықтар мен алымдарды төлеуге кететін шығыстарды, сондай-ақ ҚҚС-ны есепке алмағанда тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттарымен көзделген өзге де шығындарды ескере отырып, жүйеде әрбір лот бойынша бөлек ұсынылады.
74. Ашық конкурстың қатысушылары конкурстық баға ұсыныстарын ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында көрсетілген мерзімінен кешіктірмей ұсынады.
Конкурстық баға ұсыныстарын қабылдау басталғанға дейін және (немесе) ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында көрсетілген оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін әлеуетті жеткізушінің конкурстық баға ұсыныстарын не конкурстық баға ұсынысының құрамдас бөлігі болып табылатын құжаттарды және/немесе материалдарды ұсынуға жол берілмейді.

70. Протокол допуска потенциальных поставщиков к участию в открытом конкурсе по приобретению ТРУ содержит сведения, указанные в приложении 4 к настоящим Правилам.
71. Конкурсная комиссия назначает дату окончания приема и вскрытие конкурсных ценовых предложений на дату не ранее двух рабочих дней со дня подписания протокола допуска к участию в открытом конкурсе, если иной больший срок не предусмотрен протоколом допуска к участию в открытом конкурсе.
Извещением заинтересованных лиц о результатах допуска к участию в открытом конкурсе является размещение в системе лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, протокола допуска к участию в открытом конкурсе.
Сноска. Пункт 71 с изменением, внесенным совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
72. В случае отсутствия по всем лотам открытого конкурса представленных потенциальными поставщиками конкурсных заявок или не отклоненных конкурсных заявок в системе, принимается решение о признании открытого конкурса несостоявшимся и оформляется протокол подведения итогов открытого конкурса по приобретению ТРУ в порядке согласно пункту 89 настоящих Правил, и по формам согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Параграф 9. Представление участниками открытого конкурса
конкурсных ценовых предложений по каждому лоту в системе
73. Подписанное электронной цифровой подписью конкурсное ценовое предложение участника открытого конкурса представляется в системе отдельно по каждому лоту с учетом включения помимо цены закупаемых ТРУ расходов на их транспортировку и страхование, оплату таможенных пошлин, налогов и сборов, а также иных расходов, предусмотренных условиями поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, без учета НДС.
74. Участники открытого конкурса представляют конкурсные ценовые предложения не позднее срока, указанного в протоколе допуска к участию в открытом конкурсе.
Не допускается представление потенциальным поставщиком конкурсного ценового предложения либо документов и (или) материалов, являющихся составной частью конкурсного ценового предложения, до начала приема конкурсных ценовых предложений и (или) после истечения окончательного срока их представления, указанного в протоколе допуска к участию в открытом конкурсе.

75. Ашық конкурстың қатысушысының жүйеде бір лотқа бір конкурстық баға ұсынысынан артық ұсынуына, жол берілмейді.
76. Ашық конкурстың қатысушыларына конкурстық баға ұсыныстарын ұсынудың мерзімі аяқталуынан кешіктірмей мыналарға:
1) өзінің конкурстық баға ұсынысын өзгертуге;
2) өзінің енгізген конкурстық өтінімді қамтамасыз етуін қайтару құқығын жоғалтпай, конкурстық баға ұсынысын қайтарып алуға рұқсат етіледі.
10-параграф. Ашық конкурстың жеңімпазын айқындау
77. Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында көрсетілген конкурстық баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі өткеннен кейін ұсынылатын ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстары жүйеде орналастырылмайды.
78. Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында белгіленген мерзімде конкурстық баға ұсыныстарын ұсынған ашық конкурстың қатысушылары туралы мәліметтер жүйеде автоматты түрде тіркеледі.
79. Ашық конкурсқа қатысушының уәкілетті адамы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған конкурстық баға ұсынысын жүйеде орналастырған кезде, конкурстық баға ұсынысын беру фактісі мынадай мәліметтерді көрсету арқылы жүйеде автоматты түрде тіркеледі:
1) өнімнің модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес ашық конкурстың нысанасы (ашық конкурс нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атаулары);
2) әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес ашық конкурсқа қатысушының атауы және орналасқан орнының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке адамлар үшін);
3) ашық конкурсқа қатысушының конкурстық баға ұсынысын ұсынған күні мен уақыты;
4) әр лотқа конкурстық баға ұсынысының бағасы.
80. Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында белгіленген күні, уақытта жүйеде ұсынылған конкурстық баға ұсыныстарын салыстыру және бағалау жүзеге асырылады.
81. Әлеуетті жеткізушінің электрондық цифрлық қолтаңба қойылған конкурстық баға ұсыныстарын ашу жүйеде жүзеге асырылады.
82. Ашық конкурсқа қатысушының конкурстық баға ұсынысының бағасы ашық конкурстың (лоттың) нысанасы болып табылатын ТЖҚ-ны сатып алуға бөлінген сомадан асқан жағдайда, ұсынылған конкурстық баға ұсыныстары жүйеде қабылданбайды.
83. Конкурстық баға ұсынысы ашық конкурстың немесе қайталама ашық конкурс шарттарына сәйкес келмейді деп қабылданбай қоймаған ашық конкурс немесе қайталама ашық конкурстың жалғыз қатысушысы болған жағдайда, бұл қатысушы жеңімпаз болып танылады.

75. Не допускается представление участником открытого конкурса в системе более одного конкурсного ценового предложения на один лот.
76. Участниками открытого конкурса не позднее окончания срока представления конкурсных ценовых предложений допускается:
1) изменить свое конкурсное ценовое предложение;
2) отозвать свое конкурсное ценовое предложение, не утрачивая права на возврат внесенного им обеспечения конкурсной заявки.
Параграф 10. Определение победителя открытого конкурса
77. В системе не размещаются конкурсные ценовые предложения участников открытого конкурса, представляемые после истечения срока представления конкурсных ценовых предложений, указанного в протоколе допуска к участию в открытом конкурсе.
78. Сведения об участниках открытого конкурса, представивших конкурсные ценовые предложения в сроки, установленные в протоколе допуска к участию в открытом конкурсе, автоматически регистрируются в системе.
79. При размещении в системе уполномоченным лицом участника открытого конкурса конкурсного ценового предложения, подписанного электронной цифровой подписью в системе, факт представления конкурсного ценового предложения автоматически регистрируется в системе с указанием следующих сведений:
1) предмет открытого конкурса в соответствии с модельным статистическим классификатором продукции (наименования лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов участника открытого конкурса;
3) дата и время представления конкурсного ценового предложения участника открытого конкурса;
4) цена конкурсного ценового предложения на каждый лот.
80. В установленные протоколом допуска к участию в открытом конкурсе дату, время в системе осуществляются оценка и сопоставление представленных конкурсных ценовых предложений.
81. Вскрытие конкурсных ценовых предложений, подписанных электронной цифровой подписью потенциального поставщика, осуществляется в системе.
82. В системе отклоняются представленные конкурсные ценовые предложения, если цена конкурсного ценового предложения участника открытого конкурса превышает сумму, выделенную на приобретение ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса (лота).
83. В случае наличия единственного участника открытого конкурса или повторного открытого конкурса, конкурсное ценовое предложение которого не было отклонено, как не соответствующее условиям открытого конкурса или повторного открытого конкурса, такой участник признается победителем.

84. Осы Қағидалардың 82-тармағында келтірілген шарт бойынша қабылданған конкурстық баға ұсыныстары тізілімде салыстырылады және бағаланады және Заңның 78-бабы 7-тармағының ережелерін ескере отырып, 4 және 5-тармақтарында көзделген бағаны шартты төмендету өлшемін ескере отырып, конкурстық баға ұсынысының ең төмен бағасының негізінде (лот бойынша) ашық конкурстың жеңімпазы айқындалады.
Ескерту. 84-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
85. Ашық конкурстың жеңімпазын айқындау кезінде Заңның 78-бабы 7-тармағының ережелерін ескере отырып, Заңның 78-бабының 4 және 5-тармақтарында көзделген бағаны шартты төмендету бойынша критерийді қолдануды ескере отырып, ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының бағасы тең болған жағдайда, басымдық қазақстандық тауар өндірушіге, қазақстандық жұмысты, көрсетілетін қызметті өндірушіге беріледі.
Ескерту. 85-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
86. Осы Қағидалардың 25-тармағы 21) тармақшасының ережелерін ескере отырып өткізілген ашық конкурстың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-дағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің ең үлкен пайызын ұсынған ашық конкурсқа қатысушысы мынадай жағдайларда:
1) Заңның 78-бабы 7-тармағының ережелерін ескере отырып, Заңның 78-бабы 4 және 5-тармақтарында көзделген бағаны шартты төмендету бойынша өлшемді қолдануды ескере отырып, тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылатын ашық конкурстың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары тең болғанда;
2) тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылмайтын ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары тең болған жағдайларда, ашық конкурстың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-де жергілікті қамту бойынша ең көп пайыз ұсынғанда жеңімпаз болып танылады.
Ескерту. 86-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.

84. В реестре оцениваются и сопоставляются конкурсные ценовые предложения, которые не были отклонены по условию, приведенному в пункте 82 настоящих Правил, и определяется победитель открытого конкурса (по лотам) на основе самой низкой цены конкурсного ценового предложения с учетом критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктами 4 и 5 статьи 78 Закона с учетом положений пункта 7 статьи 78 Закона.
Сноска. Пункт 84 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
85. При определении победителя открытого конкурса, в случае равенства цен конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса, с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктами 4 и 5 статьи 78 Закона с учетом положений пункта 7 статьи 78 Закона, предпочтение отдается казахстанскому производителю товаров, казахстанскому производителю работ, услуг.
Сноска. Пункт 85 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
86. Победителем признается участник открытого конкурса, проведенного с учетом положений подпункта 21) пункта 25 настоящих Правил, предложивший наибольший процент по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса, в случаях:
1) равенства цен конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктами 4 и 5 статьи 78 Закона с учетом положений пункта 7 статьи 78 Закона, являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;
2) равенства цен конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса, не являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг.
Сноска. Пункт 86 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

87. Конкурстық баға ұсынысы басқа ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарынан тізіліміне бұрын түскен ашық конкурсқа қатысушысы:
1) Заңның 78-бабы 7-тармағының ережелерін ескере отырып, Заңның 4 және 5-тармақтарында көзделген бағаны шартты төмендету бойынша критерийді қолдануды ескере отырып, конкурстық баға ұсыныстары және тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылатын ашық конкурсқа қатысушылар ұсынған ашық конкурстың мәні болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-дағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісі тең болғанда;
2) конкурстық баға ұсыныстары және тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылмайтын ашық конкурсқа қатысушылар ұсынған ашық конкурстың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ–дағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісі тең болғанда;
3) 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап немесе әрекет ету мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың шеңберінде өткізілетін ашық конкурстың нысанасы болып табылатын сатып алынатын тауарлардың конкурстық баға ұсыныстары конкурстық баға ұсынысы басқа ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарынан бұрын жүйеде түскен ашық конкурсқа қатысушы жеңімпаз болып танылады.
Ескерту. 87-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
88. Жалпы немесе жеке лот бойынша ашық конкурстың қорытындыларын шығарған кезде жүйеде тапсырыс беруші уәкілеттік берген адам мына шешімдердің бірін қалыптастырады:
1) ашық конкурстың немесе қайталама ашық конкурстың жеңімпазын жариялау туралы;
2) ұсынылған конкурстық өтінімдердің болмауына байланысты ашық конкурсты немесе қайталама ашық конкурсты өтпеді деп тану туралы;
3) әлеуетті жеткізушілердің барлық конкурстық өтінімдері немесе барлық конкурстық баға ұсыныстары ашық конкурстың немесе қайталама ашық конкурстың шарттарына сәйкес келмейтіндер ретінде қабылданбаған жағдайда, ашық конкурсты немесе қайталама ашық конкурсты өтпеді деп тану туралы;
4) ашық конкурстың немесе қайталама ашық конкурстың қатысушылары ұсынған конкурстық баға ұсыныстарының болмауына байланысты ашық конкурсты немесе қайталама ашық конкурсты өтпеді деп тану туралы.
89. Конкурстық баға ұсыныстарын салыстыру және бағалау қорытындылары бойынша шешімді конкурстық баға ұсыныстары ашылған күнінен кешіктірмей жүйеде және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасы түрінде тапсырыс берушінің жүйеде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілеттік берген адамы қалыптастырады және жариялайды.
Жүйеде қалыптастырылған ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасының қағаз нұсқасына төраға және (немесе) төрағаның орынбасары, хатшы және осы Қағидалардың 88-тармағында келтірілген мәліметтерді көрсете отырып, конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру күнінен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей конкурстық комиссия мүшелерінің қорытындысын шығару күні барлық қатысқан конкурстық комиссия мүшелері қол қояды.
Әлеуетті жеткізушінің тиісті жазбаша сұрау салуы бойынша үш жұмыс күні ішінде ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасының көшірмесі жіберіледі.

87. Победителем признается участник открытого конкурса, конкурсное ценовое предложение которого поступило в реестре ранее конкурсных ценовых предложений других участников открытого конкурса в случаях:
1) равенства цен конкурсных ценовых предложений с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктами 4 и 5 статьи 78 Закона с учетом положений пункта 7 статьи 78 Закона, и процентного выражения обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса, предложенных участниками открытого конкурса, являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;
2) равенства цен конкурсных ценовых предложений и процентного выражения обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса, предложенных участниками открытого конкурса, не являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;
3) равенства цен конкурсных ценовых предложений в закупаемых товарах, являющихся предметом открытого конкурса, проводимого в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года либо контрактов на недропользование, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года, предложенных участниками открытого конкурса.
Сноска. Пункт 87 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
88. При подведении итогов открытого конкурса в целом или по отдельному лоту в системе лицом, уполномоченным заказчиком формируется одно из следующих решений:
1) об объявлении победителя открытого конкурса или повторного открытого конкурса;
2) о признании открытого конкурса или повторного открытого конкурса несостоявшимся в связи с отсутствием представленных конкурсных заявок;
3) о признании открытого конкурса или повторного открытого конкурса несостоявшимся в случае, когда все конкурсные заявки или все конкурсные ценовые предложения потенциальных поставщиков были отклонены как несоответствующие условиям открытого конкурса или повторного открытого конкурса;
4) о признании открытого конкурса или повторного открытого конкурса несостоявшимся в связи с отсутствием представленных участниками открытого конкурса или повторного открытого конкурса конкурсных ценовых предложений.
89. Решение по итогам оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений не позднее дня вскрытия конкурсных ценовых предложений формируется и публикуется в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре, лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе в виде протокола подведения итогов открытого конкурса по приобретению ТРУ, подписанного электронной цифровой подписью заказчика, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Бумажный экземпляр протокола подведения итогов открытого конкурса по приобретению ТРУ, сформированного в системе, подписывается председателем и (или) заместителем председателя, секретарем и всеми присутствующими на дату подведения итогов членами конкурсной комиссии не позднее одного рабочего дня со дня проведения оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений с указанием сведений, приведенных в приложении 5 к настоящим Правилам.
По соответствующему письменному запросу потенциального поставщика в течение трех рабочих дней направляется копия протокола подведения итогов открытого конкурса.

90. ТЖҚ-ны сатып алу бойынша ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасы осы Қағидаларға 5-қосымшада көрсетілген мәліметтерді қамтиды.
91. Ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруда белгіленген мерзімде ашық конкурстың жеңімпазымен ашық конкурс жеңімпазының конкурстық өтініміндегі, конкурстық баға ұсынысындағы шарттарға және шарттың елеулі талаптарына сәйкес келетін талаптарда шарт жасалады.
Шарт жасасу кезінде тараптардың өзара келісімі бойынша елеулі болып табылмайтын шарт жобасының талаптарын өзгертуге жол беріледі.
92. Егер өткізілген ашық конкурс нәтижелері бойынша ашық конкурс жеңімпазы:
1) конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің енгізілуін растайтын құжаттың түпнұсқасын ұсынбаса;
2) ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруға сәйкес белгіленген мерзімде шартқа қол қоймаса және оны тапсырыс берушіге ұсынбаса;
3) сатып алу туралы шартқа қол қойып, шарт бойынша міндеттемелерін орындауға кіріспестен, шартты орындаудан бас тартса осындай әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдері шарттарында ұсыныстары ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасына сәйкес жеңімпаздың ұсынысынан кейін неғұрлым басым болған ашық конкурстың кейінгі қатысушыларымен шарт жасасуға жол беріледі.
93. Егер ашық конкурс осы Қағидалардың 88-тармағының 2), 3), 4) тармақшаларындакөзделген себептер бойынша өткізілмеді деп танылса, онда осы Қағидалардың 25-тармағының 1) тармақшасында көзделген мәліметтерді қоспағанда, конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізуге және тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 31, 32, 33-тармақтарында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, қайталама ашық конкурс өткізуге не болмаса осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мерзімде бір көзден сатып алу тәсілі арқылы сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
Егер қайталама конкурс осы Қағидалардың 88-тармағының 2), 3), 4) тармақшаларында көзделген себептермен өткізілмеді деп танылса, тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 31, 32, 33-тармақтарында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, жаңа конкурс өткізуіне не осы Қағидалармен белгіленген тәртіппен және мерзімде бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды өткізуіне жол беріледі.
Егер ашық конкурс осы Қағидалардың 88-тармағының 3) тармақшасында көзделген себеп бойынша әлеуетті жеткізушілер тауарлардағы немесе жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша конкурстық құжаттамадағы ең аз талаптарынан төмен болып табылатын міндеттемелерді ұсыну салдарынан өткізілмеді деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші қайталама ашық конкурсты өткізген кезде тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша талаптарды азайту жағына қарай өзгертеді.

90. Протокол подведения итогов открытого конкурса по приобретению ТРУ содержит сведения, указанные в приложении 5 к настоящим Правилам.
91. В срок, установленный объявлением о проведении открытого конкурса, с победителем открытого конкурса заключается договор на условиях, соответствующих условиям конкурсной заявки, конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса и существенных условий договора.
При заключении договора допускается по обоюдному согласию сторон изменение условий проекта договора, не являющихся существенными.
92. Допускается заключение договора с последующими участниками открытого конкурса, предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя в соответствии с протоколом подведения итогов открытого конкурса на условиях конкурсных заявок таких потенциальных поставщиков, в случае, если по результатам проведенного открытого конкурса победитель открытого конкурса:
1) не представил оригинал документа, подтверждающего внесение обеспечения конкурсной заявки (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
2) не подписал и не представил заказчику договор в сроки, установленные в соответствии с объявлением о проведении открытого конкурса;
3) подписав договор о приобретении ТРУ, отказался от исполнения договора, не приступив к исполнению обязательств по договору.
93. Если открытый конкурс признан несостоявшимся по причинам, предусмотренным подпунктами 2), 3), 4) пункта 88 настоящих Правил, то допускается внесение изменений и дополнений в конкурсную документацию за исключением сведений, предусмотренных подпунктом 1) пункта 25 настоящих Правил, и проведение заказчиком повторного открытого конкурса с применением способов информирования, указанных в пунктах 31, 32, 33 настоящих Правил, либо осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
Если повторный конкурс признан несостоявшимся по причинам, предусмотренным подпунктами 2), 3),4) пункта 88 настоящих Правил, то допускается проведение заказчиком нового конкурса с применением способов информирования, указанных в пунктах 31, 32, 33 настоящих Правил либо осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
В случае, если открытый конкурс признан несостоявшимся по причине, предусмотренной подпунктом 3) пункта 88 настоящих Правил, вследствие предложения потенциальными поставщиками обязательств по местному содержанию в товарах или работах, или услугах ниже минимальных требований конкурсной документации, заказчик при проведении повторного открытого конкурса изменяет требования по местному содержанию в товарах или работах, или услугах в сторону уменьшения.

94. Егер өтінімдері ашық конкурстың шарттарына сәйкес келмейді деп кері қайтарылмаған барлық жеткізушілер сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жағдайда, тапсырыс беруші осы Қағидалардың 31, 32, 33-тармақтарында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, жаңа ашық конкурсты өткізеді.
4. Бір көзден алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды немесе
көрсетілетін қызметтерді сатып алудың тәртібі
95. Бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу мынадай жағдайларда өткізіледі, егер:
1) ашық немесе қайталама ашық конкурс:
әлеуетті жеткізушілер ұсынған конкурстық өтінімдердің болмауына байланысты;
әлеуетті жеткізушілердің барлық конкурстық өтінімдері мен барлық конкурстық баға ұсыныстары конкурстың шарттарына сәйкес келмейтін ретінде қабылданбаған жағдайда;
конкурсқа қатысушылар ұсынған конкурстық баға ұсыныстарының болмауына байланысты өткізілмеді деп танылса;
2) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу немесе қайталама сатып алу баға ұсыныстарының болмауына не болмаса қабылданбай қоймаған баға ұсыныстарының болмауына байланысты өткізілмеді деп танылса;
3) электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алу немесе қайталама сатып алу:
әлеуетті жеткізушілер ұсынған конкурстық өтінімдердің болмауына байланысты;
әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдері сатып алу шарттарына сәйкес келмеген деп қабылданбаған жағдайда;
қатысушылардың ұсынған конкурстық баға ұсыныстарының болмауына байланысты өткізілмеді деп танылса.
96. Бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ сатып алу мыналарды:
1) қандай да бір жеткізушіден ТЖҚ-ны сатып алған тапсырыс берушінің қолда бар ТЖҚ-мен үйлесімділігін біріздендіру, стандарттау немесе қамтамасыз ету мақсатында дәл сол жеткізушіден ТЖҚ-ны сатып алудың қажеттілігі туындаса;
2) қызметкерлерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтерді;
3) жол сапарларында кідірмей қалпына келтіруді талап ететін сынықтар пайда болғанда, механизмдер, агрегаттар істен шыққан кезде ТЖҚ-ны;
4) іссапар шығыстарын жүзеге асыруға байланысты көрсетілетін қызметтерді;
5) мүлікті сенімгерлік басқару жөніндегі көрсетілетін қызметтерді;
6) жылжымайтын мүлікті жалға алу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді;
7) табиғи монополия субъектілерінен реттелетін ТЖҚ-ны;
8) қызметінің негізгі мәні бойынша мемлекеттік монополия субъектісінен сатып алынатын ТЖҚ-ді;
9) төтенше жағдайлардың салдарын оқшаулау және (немесе) жою, аварияларды жою үшін, оның ішінде жабдықтардың істен шығуы (жабдықтардың авариялық тоқтауы), барлық өндірістік циклды тоқтауына әкелетін істен шығу (авариялық тоқтау) жағдайларында ТЖҚ-ны;

94. В случае, если все поставщики, заявки которых не были отклонены, как несоответствующие условиям открытого конкурса, уклонились от заключения договора о приобретении ТРУ, заказчиком проводится новый открытый конкурс с применением способов информирования, указанных в пунктах 31, 32, 33 настоящих Правил.
4. Порядок приобретения товаров, работ и услуг
способом из одного источника
95. Приобретение ТРУ способом из одного источника проводится в случаях, когда:
1) открытый или повторный открытый конкурс признан несостоявшимся:
в связи с отсутствием представленных потенциальными поставщиками конкурсных заявок;
когда все конкурсные заявки или все конкурсные ценовые предложения потенциальных поставщиков были отклонены как несоответствующие условиям конкурса;
в связи с отсутствием представленных участниками конкурсных ценовых предложений;
2) приобретение или повторное приобретение способом запроса ценовых предложений признан несостоявшимся в связи с отсутствием ценовых предложений либо отсутствием не отклоненных ценовых предложений;
3) приобретение или повторное приобретение через систему электронных закупок признан несостоявшимся:
в связи с отсутствием представленных потенциальными поставщиками конкурсных заявок;
когда конкурсные заявки потенциальных поставщиков были отклонены как несоответствующие условиям приобретения;
в связи с отсутствием представленных участниками конкурсных ценовых предложений.
96. Приобретение ТРУ способом из одного источника применяется при приобретении:
1) когда у заказчика, закупившего ТРУ у какого-либо поставщика, возникает необходимость приобрести ТРУ у того же поставщика в целях унификации, стандартизации или обеспечения совместимости с имеющимися ТРУ;
2) услуг по подготовке, переподготовке и повышению квалификации работников;
3) ТРУ при возникновении поломок, выхода из строя механизмов, агрегатов в пути следования, требующих незамедлительного восстановления;
4) услуг, связанных с осуществлением командировочных расходов;
5) услуг по доверительному управлению имуществом;
6) услуг по аренде недвижимого имущества;
7) регулируемых ТРУ у субъектов естественной монополии;
8) ТРУ у субъекта государственной монополии по основному предмету его деятельности;
9) ТРУ для локализации и (или) ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, ликвидации аварий, в том числе в случае выхода из строя оборудования (аварийной остановки оборудования), выход из строя (аварийная остановка) которого приведет к остановке производственного цикла;

10) ауыр жұмыстарда, зиянды (ерекше зиянды) және (немесе) қауіпті еңбек жағдайларында жұмыс істейтін, сондай-ақ қауіптілігі жоғары, машиналармен және механизмдермен байланысты жұмыстарда жұмыс істейтін жұмысшыларды міндетті медициналық қараудан өткізу бойынша көрсетілетін қызметтерді;
11) мүгедектердің республикалық қоғамдық бірлестіктері құрған және сатып алынатын ТЖҚ-ны өндіретін ұйымдардан ТЖҚ-ны;
12) өкілдік шығыстарға байланысты тауарларды, көрсетілетін қызметтерді;
13) көрмелер, семинарлар, конференциялар, кеңестер, форумдар, симпозиумдер, тренингтердің материалдарын сатып алу, сондай-ақ көрсетілген іс-шараларға қатысқаны үшін төлемдер төлеуді;
14) қағаз және (немесе) электрондық жеткізгіштердегі мерзімді баспасөз басылымдарын, бұқаралық ақпарат құралдарында ақпаратты орналастыру бойынша қызметтерді, сондай-ақ интернет-ресурстарында орналастырылған ақпаратты, әртүрлі магниттік жеткізгіштерде шығарылған дыбыстандырылған кітаптарды, рельефтік-нүктелік қаріппен басылған кітаптарды ұсыну бойынша қызметтерді;
15) жер қойнауын пайдаланушының жұмысшыларды, олардың балаларын, жер қойнауын пайдаланушының есебінде тұрған зейнеткерлерді емдеуге, олардың демалысын ұйымдастыруға байланысты қызметтерді (емдеу, демалыс орындарына дейін тасымалдау мен жөнелтуді қоса алғанда);
16) рейтингтік агенттіктер көрсететін қызметтерді, қаржылық қызметтерді;
17) мамандандырылған кітапханалар көрсететін қызметтерді;
18) сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтерге қатысты айрықша құқықтарға ие адамдан зияткерлік меншік объектілері болып табылатын ТЖҚ-ны;
19) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес сауда-саттықта (аукциондарда) өткізілетін мүлікті (активтерді);
20) үйлестірілген электрондық сатып алу жүйесін пайдалану қызметтерін;
21) қазақстандық жұмыс (көрсетілетін қызмет) өндірушілерінен ғылыми-зерттеу және/немесе тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды (көрсетілетін қызметтерді);
22) өндірістік қуаттары қалдықтарды олардың түзілу көзінен барынша аз тасымалдауды қамтамасыз ететін, шаруашылық қызмет процесінде жеткізушіде түзілетін қалдықтарды қайта өңдеу, алып тастау, орналастыру, тасымалдау және кәдеге жарату жұмыстарын;
23) тамақ өнімдерін және/немесе тамақтануды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді;
24) келісімшартты орындау кезінде тартылған Қазақстан Республикасы азаматтары болып табылатын қызметкерлерді оқыту, біліктілігін арттыру және қайта даярлау бойынша немесе Қазақстан Республикасы азаматтарын Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасына сәйкес құзыретті органмен келісілген мамандықтардың тізбесі бойынша оқыту жөнінде жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттық міндеттемелерін орындау үшін білім беру мекемелері көрсететін қызметтерді;

10) услуг по обязательному медицинскому осмотру работников, занятых на тяжелых работах, работах с вредными (особо вредными) и (или) опасными условиями труда, а также на работах, связанных с повышенной опасностью, машинами и механизмами;
11) ТРУ у организаций, созданных республиканскими общественными объединениями инвалидов и производящих приобретаемые ТРУ;
12) товаров, услуг, связанных с представительскими расходами;
13) материалов выставок, семинаров, конференций, совещаний, форумов, симпозиумов, тренингов, а также оплачивается участие в указанных мероприятиях;
14) периодических печатных изданий на бумажном и (или) электронном носителях, услуги по размещению информации в средствах массовой информации, а также услуги по представлению информации, размещенной на интернет-ресурсах, озвученных книгах, изданных на различных магнитных носителях, книгах, изданных рельефно-точечным шрифтом;
15) услуг, связанных с организацией отдыха, лечения работников недропользователя, их детей, пенсионеров, состоящих на учете недропользователя (включая транспортировку и сопровождение до мест отдыха, лечения);
16) услуг рейтинговых агентств, финансовых услуг;
17) услуг специализированных библиотек;
18) ТРУ, являющиеся объектами интеллектуальной собственности, у лица, обладающего исключительными правами в отношении приобретаемых ТРУ;
19) имущества (активов), реализуемого на торгах (аукционах) в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан;
20) услуг пользования синхронизированной системой электронного закупа;
21) научно-исследовательских и (или) опытно-конструкторских работ (услуг) у казахстанских производителей работ (услуг);
22) работ по переработке, удалению, размещению, транспортировке и утилизации образуемых в процессе хозяйственной деятельности отходов у поставщика, производственные мощности которого обеспечивают минимальное перемещение отходов от источника их образования;";
23) продуктов питания и (или) услуг по организации питания;
24) услуг образовательных учреждений для исполнения контрактных обязательств недропользователей по обучению, повышению квалификации и переподготовке работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта, или обучения граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о недрах и недропользовании;

25) 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын (қайсысының бұрынырақ болуына байланысты, келісімшарттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін, немесе 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін) тауарлардағы жергілікті қамтудың үлесі кемінде 65 (алпыс бес) пайызды құраған жағдайда тауарларды (көмірсутек шикізаты саласындағы тауарларды сатып алу үшін);
26) 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын (қайсысының бұрынырақ болуына байланысты, келісімшарттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін, немесе 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін) тауарлардағы жергілікті қамтудың үлесі кемінде 50 (елу) пайызды құраған жағдайда тауарларды (көмірсутек шикізаты саласындағы тауарларды сатып алуды қоспағанда);
27) дәрілік құралдарды;
28) нотариат көрсететін қызметтерді;
29) телефон және ұялы байланыс қызметтерін, Интернетке қол жеткізу қызметтерін;
30) коммуналдық қызметтерді;
31) құзыретті орган құрған пайдалы қазбалар кен орындарын барлау және игеру жөніндегі орталық комиссияның тізімінде тұрған тәуелсіз сарапшылардан жобалау құжаттамасын сараптау бойынша көрсетілетін қызметтерді:
32) бірінші, екінші және үшінші деңгейдегі мұнайдың авариялық төгілуін жою және алдын алуды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтерді;
33) авторлық қадағалау қызметтерін;
34) моноқалаларда тіркелген жалғыз қала қалыптастырушы кәсіпорын тапсырыс берушінің кәсіпорны болып табылатын қазақстандық ТЖҚ өндірушілерінен ТЖҚ-ны;
35) жылдық көлемі құндық көріністе тиісті қаржы жылына белгіленген екі жүз еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын ТЖҚ-ны сатып алу кезінде қолданылады;
36) Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 1 тамыздағы №874 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамытудың 2015-2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жасалған оффтейк-шарттар мен технологиялық келісімдер шеңберінде өндірілген тауарларды.
Ескерту. 96-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрықтарымен.
97. Осы Қағидалардың 95-тармағының 1), 3) тармақшаларына сәйкес бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу өткізілген жағдайда, сатып алудың шарттары өтпеген сатып алудың конкурстық құжаттамасының талаптарына сәйкес болуы тиіс.

25) товаров при условии, что доля местного содержания в этих товарах составит не менее 65 (шестьдесят пять) процентов (для закупа товаров в сфере углеводородного сырья), приобретаемых в рамках контракта на недропользование, заключенного до 1 января 2015 года (до окончания срока действия контракта или до 1 января 2021 года в зависимости от того, какое событие наступит раньше);
26) товаров при условии, что доля местного содержания в этих товарах составит не менее 50 (пятьдесят) процентов (за исключением закупа товаров в сфере углеводородного сырья), приобретаемых в рамках контракта на недропользование, заключенного до 1 января 2015 года (до окончания срока действия контракта или до 1 января 2021 года в зависимости от того, какое событие наступит раньше);
27) лекарственных средств;
28) нотариальных услуг;
29) услуг телефонной и сотовой связи, доступа в Интернет;
30) коммунальных услуг;
31) услуг по экспертизе проектной документации у независимых экспертов, состоящих в списке центральной комиссии по разведке и разработке месторождений полезных ископаемых, созданной компетентным органом;
32) услуг по обеспечению реагирования и ликвидации аварийных разливов нефти первого, второго и третьего уровней;
33) услуг авторского надзора;
34) ТРУ у казахстанских производителей ТРУ, зарегистрированных в моногородах, где единственным градообразующим предприятием являются предприятие заказчика;
35) ТРУ, годовой объем которых в стоимостном выражении не превышает двухсоткратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год;
36) товаров, произведенных в рамках оффтейк-договоров и технологических соглашений, заключенных в рамках реализации Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015-2019 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 1 августа 2014 года № 874.
Сноска. Пункт 96 с изменениями, внесенным совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
97. В случае проведения приобретения ТРУ способом из одного источника в соответствии с подпунктами 1), 3) пункта 95 настоящих Правил, условия закупа должны соответствовать требованиям конкурсной документации несостоявшегося закупа.

Осы Қағидалардың 95-тармағының 2) тармақшасына сәйкес бір көзден сатып алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу өткізілген жағдайда сатып алудың шарттары өтпеген сатып алу шартының жобасындағы елеулі талаптарына сәйкес келуі тиіс.
Егер сатып алу осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 3), 4) тармақшаларына сәйкес осы Қағидаларды бұза отырып, өткізілген болса, осы Қағидалардың 95-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларына сәйкес бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды қолдануға жол берілмейді.
98. Бір көзден алу тәсілімен біртекті болып табылмайтын ТЖҚ-ны сатып алуды өткізген кезде тапсырыс берушіге сатып алудың қорытындысын шығару хаттамасында мұндай ТЖҚ-ны міндетті түрде лоттарға бөле отырып, көрсетілген тәсілмен бірыңғай сатып алуды ұйымдастыруға және өткізуге жол беріледі.
Бір көзден алу тәсілімен біртекті ТЖҚ-ның бірнеше түрін сатып алу ТЖҚ-ны олардың біртекті түрлері және оларды жеткізудің (орындаудың, көрсетудің) орындары бойынша лотқа бөлу арқылы жүзеге асырылады.
Біртекті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жер қойнауын пайдалануға арналған бірнеше келісімшарттың шеңберінде бір көзден алу тәсілімен сатып алуды тапсырыс беруші жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша сатып алынатын ТЖҚ көлемдерінің үлестірілуін міндетті түрде көрсету арқылы жүзеге асырады.
99. Бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасы осы Қағидаларға 5-қосымшада көрсетілген ақпаратты қамтиды.
100. Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасы жүйеде қалыптастырылады, оған тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және осы Қағидаларға 6-қосымшада келтірілген мәліметтерді көрсете отырып, шарт жасалған күннен кешіктірмей тапсырыс берушінің жүйеде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілеттік берген адамы оны жүйеде және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде орналастырады.
Жүйеде қалыптастырылған бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасының қағаз нұсқасына тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі қол қояды.
Жеткізушінің тиісті жазбаша сұрау салуы бойынша үш жұмыс күні ішінде бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасының көшірмесі жіберіледі.
Сатып алу туралы шарт бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасына қол қойған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жасалады.

В случае проведения приобретения ТРУ из одного источника в соответствии с подпунктом 2) пункта 95 настоящих Правил, условия закупа должны соответствовать существенным условиям проекта договора несостоявшегося закупа.
Если закупки в соответствии с подпунктами 1), 3), 4) пункта 6 настоящих Правил проведены с нарушением настоящих Правил, не допускается применение закупа способом из одного источника в соответствии с подпунктами 1), 2), 3) пункта 95 настоящих Правил.
98. При осуществлении закупа ТРУ способом из одного источника, не являющихся однородными, допускаются организация и проведение заказчиком единого закупа указанным способом с обязательным разделением таких ТРУ в протоколе подведения итогов закупа из одного источника на лоты.
Закуп нескольких видов однородных ТРУ способом из одного источника осуществляется путем разделения ТРУ на лоты по их однородным видам и месту их поставки (выполнения, оказания).
Закуп способом из одного источника однородных товаров, работ или услуг в рамках нескольких контрактов на недропользование осуществляется заказчиком с обязательным указанием распределения объемов закупаемых ТРУ по контрактам на недропользование.
99. Протокол подведения итогов приобретения ТРУ способом из одного источника содержит информацию, указанную в приложении 6 к настоящим Правилам.
100. Протокол подведения итогов приобретения ТРУ способом из одного источника по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, формируется, подписывается электронной цифровой подписью заказчика в системе и размещается в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре, лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, не позднее даты заключения договора с указанием сведений, приведенных в приложении 6 к настоящим Правилам.
Бумажный экземпляр протокола итогов закупа из одного источника, сформированного системой, подписывается первым руководителем заказчика или уполномоченным представителем заказчика.
По соответствующему письменному запросу поставщика в течение трех рабочих дней направляется копия протокола подведения итогов приобретения ТРУ способом из одного источника.
Договор о приобретении ТРУ заключается в течение десяти рабочих дней с даты подписания протокола подведения итогов приобретения ТРУ способом из одного источника.

5. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен тауарларды, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерді сатып алудың тәртібі
101. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу тапсырыс беруші үшін сипаттамасының елеулі маңызы жоқ ТЖҚ-ға өткізіледі, бұл ретте шешуші шарт баға болып табылады.
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің техникалық сипаттамаларын көрсете отырып сипаттауға жол берілмейді.
102. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілі белгілі бір тауарды не болмаса белгілі бір жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алудың жылдық көлемі құндық көріністе тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспаған жағдайда қолданылады.
103. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілін қолдану мақсатында белгілі бір тауарды, белгілі бір жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алудың жылдық көлемін қаржы жылының ішінде біреуінің мөлшері осы Қағидалардың 102-тармағында көзделген мөлшерден кем болатын бөліктерге бөлуге жол берілмейді.
104. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен біртекті ТЖҚ-ның бірнеше түрін сатып алу ТЖҚ-ны олардың біртекті түрлері және оларды жеткізудің (орындаудың, көрсетудің) орындары бойынша лоттарға бөлу арқылы жүзеге асырылады.
Тапсырыс беруші біртекті тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды жер қойнауын пайдалануға арналған бірнеше келісімшарттың шеңберінде өткізген жағдайда, тауарларды жеткізудің, қызметтерді көрсетудің немесе жұмыстарды орындаудың бірыңғай жері және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша сатып алынатын ТЖҚ көлемдерінің үлестірілуі міндетті түрде көрсетілсе, осындай ТЖҚ-ны бір лотпен сатып алуға жол беріледі.
Осы тармақта көзделген жағдайларда, баға ұсыныстарын қарау, бағалау және салыстыру, сондай-ақ жеңімпазды айқындау сатып алу туралы хабарландыруда көзделген әрбір лот бойынша жүзеге асырылады.
105. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыру баға ұсыныстарын ұсыну мерзімінің аяқталуына дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей жүйеде қалыптастырылады, оған тапсырыс берушінің жүйеде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілеттік берген адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде орналастырады және аптасына кемінде үш рет басылып шығарылатын және Қазақстан Республикасы аумағында таралатын мерзімді баспасөз басылымында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайталама сатып алуды өткізген жағдайда, жер қойнауын пайдаланушы немесе оның уәкілетті адамы осы тармақта көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті хабарламаның жариялануын қамтамасыз етеді.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу туралы хабарландыруда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тапсырыс берушіде бар жабдықты жете жинақтау, жаңғырту, жөндеу және жете жарақтандыру үшін ТЖҚ сатып алуды қоспағанда, тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларға, патенттерге, пайдалы үлгілерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығу орнының атауы мен өндірушінің атауына, сондай-ақ сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің жеке әлеуетті жеткізушісіне және (немесе) өндірушісіне тиесілілігін айқындайтын өзге де сипаттамалардың мазмұнын көрсетуге жол берілмейді.

5. Порядок приобретения товаров, работ и услуг способом
запроса ценовых предложений
101. Приобретение ТРУ способом запроса ценовых предложений проводится на ТРУ, характеристики которых не имеют для заказчика существенного значения, при этом решающим условием является цена.
Не допускается описание закупаемых товаров, работ и услуг с указанием технических характеристик.
102. Способ запроса ценовых предложений применяется в случае, если годовой объем закупок определенного товара либо определенной работы, услуги в стоимостном выражении не превышает четырнадцатитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год.
103. Не допускается в целях применения способа запроса ценовых предложений дробление годового объема закупок определенного товара, определенной работы, услуги в течение финансового года на части, размер одной из которых менее предусмотренного пунктом 102 настоящих Правил.
104. Приобретение нескольких видов однородных ТРУ способом запроса ценовых предложений осуществляется путем разделения ТРУ на лоты, по их однородным видам и месту их поставки (выполнения, оказания).
В случае проведения заказчиком закупа способом запроса ценовых предложений однородных товаров, работ или услуг в рамках нескольких контрактов на недропользование, допускается закуп таких ТРУ одним лотом, при условии единого места поставки товаров, оказания услуг или выполнения работ и обязательного указания распределения объемов закупаемых ТРУ по контрактам на недропользование.
В случаях, предусмотренных настоящим пунктом, рассмотрение, оценка и сопоставление ценовых предложений, а также определение победителя осуществляются по каждому лоту, предусмотренному в объявлении о приобретении ТРУ.
105. Объявление о проведении приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений не позднее пяти рабочих дней до окончания срока представления ценовых предложений формируется в системе, подписывается электронной цифровой подписью лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, и размещается в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре, лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, и публикуется в периодическом печатном издании, публикуемом не реже трех раз в неделю и распространяемом на территории Республики Казахстан, на государственном и русском языках.
В случае проведения повторного приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений, недропользователь или его уполномоченное лицо обеспечивают опубликование соответствующего объявления не менее чем за пять рабочих дней до окончания срока представления ценовых предложений с применением способов информирования, указанных в настоящем пункте.
В объявлении о проведении приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений не допускается содержание указаний на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных характеристик, определяющих принадлежность закупаемого товара, работы, услуги отдельному потенциальному поставщику и (или) производителю закупаемого товара, за исключением следующих случаев осуществления приобретения ТРУ при проведении операций по недропользованию для доукомплектования, модернизации, ремонта и дооснащения имеющегося у заказчика оборудования.

Ескерту. 105-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
106. Жүйеде және тізілімде орналастырылатын баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың өткізілуі туралы хабарландыру мыналарды қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауы мен әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес орналасқан орны;
2) өнімнің модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасы (егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу нысанасына бірнеше лоттар кірген жағдайда лоттардың атаулары және нөмірлері);
3) өлшем және есеп бірліктерінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігі, сипаты, әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі;
4) әрбір лот бойынша тауарларды жеткізудің, қызметтерді көрсетудің, жұмыстарды орындаудың мерзімі және орны;
5) баға ұсыныстарын қабылдаудың басталу және аяқталу күні, уақыты;
6) баға ұсыныстарын ашудың күні және уақыты;
7) ҚҚС-ны есепке алмағанда, теңгеде көрсетілген әрбір лот бойынша тауарды сатып алуға, жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге бөлінген сома;
8) әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысына, ҚҚС-ны есепке алмағанда, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсетуге байланысты барлық шығыстарды қосудың қажеттілігі туралы талап;
9) әлеуетті жеткізушілердің жүгінуі үшін электрондық почтаның мекенжайы мен телефон нөмірлері;
10) қорытындылар шығарылған күннен бастап сатып алу туралы шарт жасасудың талап етілетін мерзімі. Шартты жасасу мерзімі осы Қағидалардың 168-тармағына сәйкес айқындалады;
11) 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде сатып алуды орындау кезінде (келісімшарттың әрекет ету мерзіміне немесе 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін, оқиғаның қайсысы бұрын басталатынына қарай) ұсынылатын:
әрбір лот бойынша пайыздарда көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) тауарлардағы;
әрбір лот бойынша пайыздарда көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) жұмыстардағы (көрсетілген қызметтердегі) жергілікті қамту бойынша ең аз талаптар;
12) елеулі талаптары көрсетілген әрбір лот бойынша сатып алу туралы шарт жобасы. Жүйеде баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізу туралы хабарландыруды орналастырғаннан кейін сатып алу туралы шарт жобасының елеулі талаптарына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді;

Сноска. Пункт 105 c изменениями, внесенными совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
106. Объявление о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений, размещаемое в системе и реестре, содержит:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) предмет приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений в соответствии с модельным статистическим классификатором продукции (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов);
3) описание, единицу измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество закупаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг по каждому лоту;
4) сроки и место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг по каждому лоту;
5) дату, время начала и окончания приема ценовых предложений;
6) дату и время вскрытия ценовых предложений;
7) сумму, выделенную на закуп товара, выполнение работ и оказание услуг по каждому лоту, выраженную в тенге, без учета НДС;
8) требование о необходимости включения потенциальным поставщиком в ценовое предложение всех расходов, связанных с поставкой товаров, выполнением работ, оказанием услуг, без учета НДС;
9) адрес электронной почты и номера телефонов для обращения потенциальных поставщиков;
10) требуемый срок заключения договора о приобретении ТРУ с даты подведения итогов. Срок заключения договора определяется в соответствии с пунктом 168 настоящих Правил;
11) минимальные требования по местному содержанию в закупаемых:
работах (услугах), выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
товарах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100) при осуществлении закупок в рамках контракта на недропользование, заключенного до 1 января 2015 года (до окончания срока действия контракта или до 1 января 2021 года в зависимости от того, какое событие наступит раньше);
12) проект договора о приобретении ТРУ по каждому лоту с указанием существенных условий. Не допускается внесение изменений и (или) дополнений в существенные условия проекта договора о приобретении ТРУ, после размещения объявления о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений в системе;

13) олардың шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт(-тардың) нөмір(-лер)і;
14) сатып алу коды және жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы.
Ескерту. 106-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
107. Мерзімді баспа басылымдарында жарияланатын баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізу туралы хабарландыру осы Қағидалардың 106-тармағының 1), 2), 5), 7), 14)тармақшаларында көрсетілген ақпаратты қамтиды.
108. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысу және сатып алу туралы шарт жобасының елеулі талаптарымен танысу үшін әлеуетті жеткізушілер сатып алу туралы шарт жобасын жүктейді (көшіріп алады).
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға сатып алу туралы шарт жобасын жүктемеген (көшіріп алмаған) әлеуетті жеткізушінің қатысуына жол берілмейді.
Шарт жобасының көшірмесін ұсыну фактісі жүйеде автоматты түрде тіркеледі.
109. Тапсырыс берушіге баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізуден бас тарту туралы жүйеде хабарлау арқылы баға ұсыныстарын қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей ТЖҚ-ны сатып алуды жүзеге асырудан бас тартуына жол беріледі.
110. Әлеуетті жеткізушіге баға ұсыныстарын ұсынудың соңғы мерзімінен кешіктірмей:
1) баға ұсынысын өзгертуге және (немесе) толықтыруға;
2) өзінің баға ұсынысын кері қайтарып алуға жол беріледі.
111. Әлеуетті жеткізушіге мыналарға:
1) бір лотқа біреуден артық баға ұсынысын енгізуге;
2) баға ұсыныстарын ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғаннан кейін баға ұсынысына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізуге және кері қайтарып алуға жол берілмейді.
112. Әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысын ұсынуы сатып алу туралы шарттың жобасында көзделген елеулі талаптарды сақтай отырып, оның тауарды жеткізуді, жұмысты орындауды, қызметті көрсетуді жүзеге асыруға келісімін білдірудің нысаны болып табылады.
113. Әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысы мыналарды қамтиды:
1) атауы, орналасқан орнының мекенжайы, БСН-і (заңды тұлға үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны, ЖСН-і немесе БСН-і (жеке тұлға үшін);
2) өнімнің модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасы (егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасына бірнеше лот кірсе, лоттардың атауы мен нөмірлері);

13) номер (а) контракта (ов) на недропользование, в рамках которого (ых) осуществляется закуп;
14) код закупки и адрес интернет-ресурса системы.
Сноска. Пункт 106 с изменением, внесенным совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
107. Объявление о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений, публикуемое в периодическом печатном издании, на государственном и русском языках содержит информацию, указанную в подпунктах 1), 2), 5), 7), 14) пункта 106 настоящих Правил.
108. Для участия в приобретении ТРУ способом запроса ценовых предложении и ознакомления с существенными условиями проекта договора о приобретении ТРУ потенциальные поставщики загружают (скачивают) проект договора о приобретении ТРУ.
Не допускается участие в приобретении ТРУ способом запроса ценовых предложений потенциальных поставщиков не загрузивших (не скачавших) проект договора о приобретении ТРУ.
Факт представления копии проекта договора автоматически регистрируется в системе.
109. Допускается отказ заказчиком от приобретения ТРУ не позднее одного рабочего дня до истечения окончательного срока приема ценовых предложений посредством извещения в системе об отказе от проведения приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений.
110. Потенциальным поставщиком не позднее окончательного срока представления ценовых предложений допускается:
1) изменить и (или) дополнить ценовое предложение;
2) отозвать свое ценовое предложение.
111. Не допускаются потенциальным поставщиком:
1) внесение более одного ценового предложения на один лот;
2) внесение изменений и (или) дополнений и отзыв ценового предложения после истечения окончательного срока представления ценовых предложений.
112. Представление потенциальным поставщиком ценового предложения является формой выражения его согласия осуществить поставку товара, выполнение работ, оказание услуг с соблюдением существенных условий, предусмотренных в проекте договора о приобретении ТРУ.
113. В ценовом предложении потенциального поставщика содержатся:
1) наименование, адрес местонахождения, БИН (для юридического лица) или фамилия, имя, отчество и местонахождение, ИИН или БИН (для физического лица);
2) предмет закупа способом запроса ценовых предложений в соответствии с модельным статистическим классификатором продукции (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов);

3) өлшем және есеп бірліктерінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігі, сипаты, әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі;
4) әрбір лот бойынша тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау және (немесе) қызметтерді көрсетудің мерзімдері мен орны;
5) әлеуетті жеткізушінің лот үшін ұсынған бағасы;
6) 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде сатып алуды орындау кезінде (келісімшарттың әрекет ету мерзіміне немесе 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін, оқиғаның қайсысы бұрын басталатынына қарай) ұсынылатын:
әрбір лот бойынша пайыздарда көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) тауарлардағы;
әрбір лот бойынша пайыздарда көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) жұмыстардағы (көрсетілген қызметтердегі) жергілікті қамту бойынша міндеттемелер;
7) сатып алу туралы шарт жобасының елеулі талаптарымен келісуі.
Ескерту. 113-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
114. Тапсырыс беруші баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізу туралы орналастырған хабарландыруда көрсетілген шарттарға сәйкес баға ұсынысында тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсетудің шарттары көрсетіледі.
115. Электрондық цифрлық қолтаңба қойылған баға ұсынысы тапсырыс берушіге баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізу туралы хабарландырумен белгіленген мерзімде жүйеде орналастыру арқылы әлеуетті жеткізушінің уәкілетті адамы береді.
116. Баға ұсынысын беру фактісі осы Қағидалардың 113-тармағында көзделген мәліметтерді көрсете отырып жүйеде автоматты түрде тіркеледі.
117. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыруда көзделген ұсыну мерзімі өтіп кеткеннен кейін баға ұсыныстары жүйеде орналастырылмайды.
118. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізу туралы хабарландыруда белгіленген мерзімде жүйеде баға ұсыныстарын ашу жүзеге асырылады.
119. Әлеуетті жеткізушілердің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған және жүйеде орналастырылған баға ұсыныстары ашылған күннен кешіктірілмей жүйеде әлеуетті жеткізушілердің баға ұсыныстарын ашу хаттамасы қалыптастырылады және осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындылары шығарылады.
120. Баға ұсыныстарын ашу мен баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасы осы Қағидаларға 7-қосымшада көрсетілген мәліметтерді қамтиды.

3) описание, единица измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество предоставляемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг по каждому лоту;
4) сроки и место поставки товаров, выполнения работы и (или) оказания услуг по каждому лоту;
5) цена, предложенная потенциальным поставщиком на лот;
6) обязательства по местному содержанию в предлагаемых:
работах (услугах), выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
товарах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100) при осуществлении закупок в рамках контракта на недропользование, заключенного до 1 января 2015 года (до окончания срока действия контракта или до 1 января 2021 года в зависимости от того, какое событие наступит раньше);
7) согласие с существенными условиями проекта договора о приобретении ТРУ.
Сноска. Пункт 113 с изменением, внесенным совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
114. Условия поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг указываются в ценовом предложении в соответствии с условиями, содержащимися в размещенном заказчиком объявлении о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений.
115. Подписанное электронной цифровой подписью ценовое предложение представляется заказчику посредством размещения в системе уполномоченным лицом потенциального поставщика в сроки, установленные объявлением о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений.
116. Факт представления ценового предложения автоматически регистрируется в системе с указанием сведений, предусмотренных пунктом 113 настоящих Правил.
117. В системе не размещаются ценовые предложения после истечения срока их представления, предусмотренного объявлением о проведении приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений.
118. В установленный объявлением о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений срок в системе осуществляется вскрытие ценовых предложений.
119. Не позднее дня вскрытия ценовых предложений потенциальных поставщиков, подписанных электронной цифровой подписью и размещенных в системе, в системе формируется протокол вскрытия ценовых предложений потенциальных поставщиков и подведения итогов приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
120. Протокол вскрытия ценовых предложений и подведения итогов приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений содержит сведения, указанные в приложении 7 к настоящим Правилам.

121. Баға ұсыныстарын ашу мен баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасы қалыптастырылады, оған тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады, осы Қағидаларға 7-қосымшада келтірілген мәліметтерді көрсете отырып, жүйеде және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде баға ұсыныстарын ашу күнінен кешіктірілмей орналастырылады.
Жүйеде қалыптастырылған баға ұсыныстарын ашу мен баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасының қағаздағы нұсқасына тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі қол қояды.
Әлеуетті жеткізушінің тиісті жазбаша сұрау салуы бойынша үш жұмыс күнінің ішінде баға ұсыныстарын ашу хаттамасының көшірмесі жіберіледі.
Ескерту. 121-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
122. Егер:
1) ол аталған ТЖҚ-ны сатып алу үшін лотқа бөлінген сомадан асып кетсе;
2) ол жүйеде орналастырылған баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың өткізілуі туралы хабарландыруда тапсырыс беруші көрсеткен мөлшерден кем болатын ұсынылатын тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша міндеттемелерді қамтыса;
3) әлеуетті жеткізуші сатып алу туралы шарт жобасының елеулі талаптарымен келіспесе немесе оларды өзгертуді және (немесе) толықтыруды ұсынса, әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысынан бас тартылады.
Өзге негіздемелер бойынша баға ұсыныстарының қабылданбауына жол берілмейді.
123. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы жүйеде ең төменгі баға ұсынысының негізінде айқындалады.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыруда белгіленген мерзімде, сатып алудың жеңімпазымен шарттың елеулі талаптарын және сатып алудың жеңімпазының баға ұсыныстарын сақтай отырып, шарт жасалады.
124. Баға ұсынысынан бас тартылмаған жалғыз әлеуетті жеткізуші болған жағдайда, осындай әлеуетті жеткізуші жеңімпаз болып танылады.
125. Осы Қағидалардың 106-тармағы 11) тармақшасының талаптарын ескере отырып ең төменгі баға ұсынысын бірнеше әлеуетті жеткізуші ұсынған жағдайда, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-дағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің ең үлкен пайызын ұсынған әлеуетті жеткізуші жеңімпаз болып танылады.

121. Протокол вскрытия ценовых предложений и подведения итогов приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений формируется, подписывается электронной цифровой подписью заказчика, размещается в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре, с указанием сведений, приведенных в приложении 7 к настоящим Правилам, не позднее дня вскрытия ценовых предложений.
Бумажный экземпляр протокола вскрытия ценовых предложений и подведения итогов приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений, сформированный системой, подписывается первым руководителем заказчика или уполномоченным представителем заказчика.
По соответствующему письменному запросу потенциального поставщика в течение трех рабочих дней направляется копия протокола вскрытия ценовых предложений.
Сноска. Пункт 121 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
122. Ценовое предложение потенциального поставщика подлежит отклонению, если:
1) оно превышает сумму, выделенную для приобретения данных ТРУ на лот;
2) оно содержит обязательства по местному содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах в меньшем размере, чем заказчик указал в объявлении о проведении приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений, размещенном в системе;
3) потенциальный поставщик не согласен либо предлагает изменить и (или) дополнить существенные условия проекта договора о приобретении ТРУ.
Отклонение ценовых предложений по иным основаниям не допускается.
123. Победитель приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений определяется заказчиком в системе на основании наименьшего ценового предложения.
В срок, установленный объявлением о проведении приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений, с победителем закупа заключается договор с соблюдением существенных условий договора и ценового предложения победителя закупа.
124. В случае наличия единственного потенциального поставщика, ценовое предложение которого не было отклонено, такой потенциальный поставщик признается победителем.
125. В случае, если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими потенциальными поставщиками, победителем признается потенциальный поставщик, предложивший наибольший процент обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом закупа способом запроса ценовых предложений с учетом требований подпункта 11) пункта 106 настоящих Правил.

Әлеуетті жеткізушілердің баға ұсыныстары мен баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-дағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің пайыздық көрсеткіші тең болған жағдайда, осы Қағидалардың 106-тармағы 11) тармақшасының талаптарын ескере отырып баға ұсынысын басқа әлеуетті жеткізушілердің баға ұсыныстарынан бұрын түскен әлеуетті жеткізуші жеңімпаз болып танылады.
Ескерту. 125-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
126. Осы Қағидалардың 122-тармағына сәйкес бас тартылмаған баға ұсыныстары болмаған жағдайда, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу немесе баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайталама сатып алу өтпеді деп танылады.
127. Егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу баға ұсыныстарының болмауына не осы Қағидалардың 122-тармағына сәйкес бас тартылмаған баға ұсыныстарының жоқтығына байланысты өтпеді деп танылса, онда осы Қағидалардың 106-тармағының 2) тармақшасында көзделген мәліметтерді қоспағанда, шарт жобасына өзгерістер мен толықтырулар енгізуге және тапсырыс берушіге баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны қайталама сатып алуды жүргізуге немесе осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мерзімде бір көзден алу тәсілі арқылы сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
Егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайталама сатып алу баға ұсыныстарының болмауына не осы Қағидалардың 122-тармағына сәйкес бас тартылмаған баға ұсыныстарының жоқтығына байланысты өтпеді деп танылса, онда тапсырыс берушіге баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны жаңадан сатып алуды жүргізуге немесе осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мерзімде бір көзден алу тәсілі арқылы сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, ұсыныстары баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындысын шығарудың хаттамасына сәйкес жеңімпаздың ұсынысынан кейін анағұрлым басым болып табылатын, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың басқа қатысушыларымен шарт жасасуға жол беріледі.
Егер өткізілген сатып алудың нәтижелері бойынша сатып алу жеңімпазы сатып алу туралы шартқа қол қойып, шарт бойынша міндеттемелеріне кіріспестен, шартты орындаудан бас тартса, ұсыныстары осындай әлеуетті жеткізушілердің баға ұсыныстары шарттарында конкурстың қорытындысын шығару хаттамасына сәйкес жеңімпаздың ұсынысынан кейін анағұрлым басым болып табылатын сатып алудың кейінгі қатысушыларымен шарт жасасуға жол беріледі.

При равенстве ценовых предложений потенциальных поставщиков и процентного выражения обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом закупа способом запроса ценовых предложений с учетом требований подпункта 11) пункта 106 настоящих Правил, победителем признается потенциальный поставщик, ценовое предложение которого поступило ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков.
Сноска. Пункт 125 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
126. В случае отсутствия ценовых предложений, не отклоненных в соответствии с пунктом 122 настоящих Правил, закуп способом запроса ценовых предложений или повторный закуп способом запроса ценовых предложений признаются несостоявшимися.
127. Если закуп способом запроса ценовых предложений признан несостоявшимся в связи с отсутствием ценовых предложений либо отсутствия ценовых предложений, не отклоненных в соответствии с пунктом 122 настоящих Правил, то допускается внесение изменений и дополнений в проект договора за исключением сведений, предусмотренных подпунктом 2) пункта 106 настоящих Правил и проведение заказчиком повторного закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений или осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
Если повторный закуп способом запроса ценовых предложений признан несостоявшимся в связи с отсутствием ценовых предложений либо отсутствия ценовых предложений, не отклоненных в соответствии с пунктом 122 настоящих Правил, то допускается проведение заказчиком нового закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений или осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
В случае отказа победителя закупа способом запроса ценовых предложений заключить договор, допускается заключение договора с другими участниками закупа способом запроса ценовых предложений, предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя в соответствии с протоколом подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений.
В случае, если по результатам проведенного закупа победитель закупа, подписав договор о приобретении ТРУ, отказался от исполнения договора не приступив к исполнению обязательств по договору, допускается заключение договора с последующими участниками закупа, предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя в соответствии с протоколом подведения итогов на условиях ценовых предложений таких потенциальных поставщиков.

128. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындысы шығарылған күнінен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей тапсырыс беруші аптасына кемінде үш рет мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланатын Қазақстан Республикасының аумағында таралатын мерзімді баспасөз басылымында баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындылары туралы мынадай ақпаратты қамтитын хабарландыруды орналастырады:
1) тапсырыс берушінің атауы және әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес орналасқан орны;
2) өнімнің модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасы (баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атаулары мен нөмірлері), сипаттамасы, өлшем және есеп бірліктерінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігі, әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі;
3) сатып алудың коды мен жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы.
6. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы ТЖҚ-ны
сатып алудың тәртібі
129. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуға қатысу үшін әлеуетті жеткізушілер әрбір лот бойынша конкурстық құжаттаманы және техникалық ерекшелікті жүктейді (көшіріп алады).
130. Әрбір лот бойынша конкурстық құжаттаманы және техникалық ерекшелікті жүктемеген (көшіріп алмаған) әлеуетті жеткізушінің электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуға қатысуға жол беріледі.
Конкурстық құжаттаманың және техникалық ерекшеліктің көшірмесін ұсыну фактісі жүйеде автоматты түрде тіркеледі.
131. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы ТЖҚ-ны сатып алу рәсімдері конкурстық баға ұсыныстарын ұсынудың және осындай сатып алудың жеңімпазын айқындау рәсімдерін қоспағанда, ашық конкурс тәсілімен сатып алудың рәсімдеріне сәйкес келеді.
132. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуға қатысуға жіберілген әлеуетті жеткізушілер конкурстық баға ұсыныстарының бағаларын электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алу бойынша жалпы немесе жүйедегі жеке лот бойынша ұсынады және оларға электрондық цифрлық қолтаңба қояды.
Конкурстық өтінімдердің бағаларын ұсыну мерзімі – егер конкурстық құжаттамада осыдан қысқа мерзім көзделмесе, электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуға қатысуға рұқсат беру хаттамасы жүйеде орналастырылған сәттен бастап, қырық сегіз сағат. Осындай мерзім бес сағаттан кем болмауы тиіс және осы тармақтың соңғы абзацында жазылған талаптарды ескере отырып, Астана уақыты бойынша 9-00-ден 20-00-ге дейінгі уақыт аралығында болуы тиіс.

128. Не позднее пяти рабочих дней со дня подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений заказчик размещает объявление об итогах закупа способом запроса ценовых предложений в периодическом печатном издании, публикуемом не реже трех раз в неделю и распространяемом на территории Республики Казахстан, на государственном и русском языках, которое содержит следующую информацию:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) предмет закупа способом запроса ценовых предложений в соответствии с модельным статистическим классификатором продукции (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов), описание, единица измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество закупаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг по каждому лоту;
3) код закупки и адрес интернет-ресурса системы.
6. Порядок приобретения ТРУ через систему
электронных закупок
129. Для участия в приобретении ТРУ способом через систему электронных закупок, потенциальные поставщики загружают (скачивают) конкурсную документацию и техническую спецификацию по каждому лоту.
130. Не допускается участие в приобретении ТРУ способом через систему электронных закупок потенциальных поставщиков не загрузивших (не скачавших) конкурсную документацию и техническую спецификацию по каждому лоту.
Факт представления копии конкурсной документации и технической спецификации автоматически регистрируется в системе.
131. Процедуры закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, соответствуют процедурам закупа открытого конкурса, за исключением процедур представления конкурсных ценовых предложений и определения победителя такого закупа.
132. Потенциальные поставщики, допущенные к участию в приобретении ТРУ способом через систему электронных закупок, представляют цены конкурсных ценовых предложений в целом по закупу через систему электронных закупок или отдельному лоту в системе и подписывают их электронной цифровой подписью.
Срок представления цен конкурсных заявок - сорок восемь часов с момента размещения в системе протокола допуска к участию в приобретении ТРУ через систему электронных закупок, если менее короткий срок не предусмотрен конкурсной документацией. Такой срок не может быть менее пяти часов и должен быть в периоде времени с 9-00 до 20-00 часов времени Астаны с учетом требований, изложенных в последнем абзаце настоящего пункта.

Электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуға қатысуға рұқсат беру хаттамасын сауда-саттықты жүргізу үшін қажетті уақытты ескере отырып, тек қана жұмыс күндерінде орналастыруға жол беріледі, бұл күндер "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңға сәйкес демалыс күндеріне және (немесе) мереке күндеріне сәйкес келмеуі немесе олармен үзілмеуі тиіс.
133. Әлеуетті жеткізуші ұсынатын конкурстық баға ұсыныстарының саны шектелмеген, жеткізуші өз баға ұсынысын бірнеше рет төмендету жағына өзгерте алады.
134. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуға қатысушылар шартты баға ескерілген конкурстық баға ұсыныстарын және сатып алуға қатысатын, олардың атауы көрсетілмеген әлеуетті жеткізушілердің санын көру мүмкіндігіне ие.
135. Егер сауда-саттықтың жабылуына дейінгі үш минуттың ішінде әлеуетті жеткізушілердің біреуі жаңа ең төменгі конкурстық баға ұсынысын енгізсе, сауда-саттықтың жабылу уақыты автоматты түрде он бес минутқа ұзартылады, бірақ үш реттен артық емес.
136. Сауда-саттық қорытындылары бойынша жүйеде тапсырыс беруші уәкілеттік берген адам осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан электрондық сатып алу жүйесі арқылы ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасы қалыптастырады.
137. Сауда-саттық нәтижелері жүйеде орналастырылады және оларға жүйеде еркін қол жеткізуге болады.
138. Тапсырыс берушіге сауда-саттыққа қатысуға өтінімдерді қабылдау мерзімінің аяқталуына дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуды жүргізуден бас тартуға жол беріледі.
Бұл ретте, егер электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілмен сатып алуды өткізу туралы хабарлама жүйеде орналастырылса, электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілмен сатып алуды өткізуден бас тарту туралы хабарлама тізілімге автоматты түрде берілуге жатады.
139. Конкурстық баға ұсыныстарының бағаларын бағалау және салыстыру тізілімде жүзеге асырылады және Заңның 78-бабы 7-тармағының ережелерін ескере отырып, Заңның 4 және 5-тармақтарында көзделген бағаны шартты түрде азайту өлшемін ескере отырып, конкурстық баға ұсынысының ең төменгі бағасының негізінде оның жеңімпазы айқындалады.
ТЖҚ-ны электрондық сатып алу жүйесі тәсілімен сатып алу жеңімпазын айқындау кезінде, Заңның 78-бабы 7-тармағының ережелерін ескере отырып, Заңның 78-бабының 4 және 5-тармақтарында көзделген бағаны шартты азайту өлшемінің қолданылуын ескере отырып, сатып алуға қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстары тең болған жағдайда, тауарларды қазақстандық өндірушіге, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушісіне артықшылық беріледі.

Размещение протокола допуска к участию в приобретении ТРУ способом через систему электронных закупок допускается только в рабочие дни с учетом времени, необходимого для проведения торгов, которые не должны выпадать или быть прерваны выходными и (или) праздничными днями в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
133. Количество представляемых потенциальным поставщиком конкурсных ценовых предложений не ограничено, поставщик имеет возможность многократно изменить свое ценовое предложение в сторону уменьшения.
134. Участники приобретения ТРУ способом через систему электронных закупок, имеют возможность видеть конкурсные ценовые предложения с учетом условной цены и количество участвующих в приобретении ТРУ потенциальных поставщиков без указания их наименования.
135. Если в течение трех минут до закрытия торгов один из потенциальных поставщиков вводит новое наименьшее конкурсное ценовое предложение, время закрытия торгов автоматически продлевается на пятнадцать минут, но не более трех раз.
136. По итогам торгов в системе, лицом, уполномоченным заказчиком формируется протокол подведения итогов приобретения ТРУ способом через систему электронных закупок по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
137. Результаты торгов размещаются в системе и находятся в свободном доступе в системе.
138. Допускается отказ от проведения приобретения ТРУ способом через систему электронных закупок заказчиком не позднее пяти рабочих дней до истечения срока приема заявок на участие в торгах.
При этом в случае, если объявление о проведении приобретения способом через систему электронных закупок было размещено в системе, извещение об отказе от проведения закупа способом через систему электронных закупок подлежит автоматической передаче в реестр.
139. Оценка и сопоставление цен конкурсных ценовых предложений осуществляются в реестре, и определяется победитель на основе самой низкой цены конкурсного ценового предложения с учетом критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктами 4 и 5 статьи 78 Закона с учетом положений пункта 7 статьи 78 Закона.
При определении победителя приобретения ТРУ способом через систему электронных закупок, в случае равенства цен конкурсных ценовых предложений участников приобретения ТРУ, с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктами 4 и 5 статьи 78 Закона с учетом положений пункта 7 статьи 78 Закона, предпочтение отдается казахстанскому производителю товаров, казахстанскому производителю работ, услуг.

Ескерту. 139-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
140. Мынадай жағдайларда:
1) Заңның 78-бабы 7-тармағының ережелерін ескере отырып, Заңның 78-бабының 4 және 5-тармақтарында көзделген бағаны шартты азайту критерийінің қолданылуын ескере отырып, тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылатын электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары тең болса;
2) тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылмайтын, электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары тең болса;
Тауарларды сатып алуды жүзеге асыру кезінде осы тармақтың ережелері 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша (келісімшарттың әрекет ету мерзімінің аяқталуына немесе 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін, оқиғаның қайсысы бұрын басталатынына қарай) қолданылады.
Ескерту. 140-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
141. Мынадай жағдайларда:
1) Заңның 78-бабы 7-тармағының ережелерін ескере отырып, Заңның 78-бабының 4 және 5-тармақтарында көзделген бағаны шартты азайту өлшемінің қолданылуын ескере отырып, конкурстық баға ұсыныстарының бағалары және тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылатын электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысушылар ұсынған электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-ның жергілікті қамтуы бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісі тең болса;
2) конкурстық баға ұсыныстарының бағалары және тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылмайтын электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысушылар ұсынған электрондық сатып алу жүйесі арқылы ТЖҚ-ны сатып алудың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-ның жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісі тең болса;

Сноска. Пункт 139 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
140. Победителем признается участник закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, предложивший наибольший процент обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом закупа ТРУ способом через систему электронных закупок в случаях:
1) равенства цен конкурсных ценовых предложений участников закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктами 4 и 5 статьи 78 Закона с учетом положений пункта 7 статьи 78 Закона, являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;
2) равенства цен конкурсных ценовых предложений участников закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, не являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг.
При осуществлении закупок товаров, положения настоящего пункта применяются по контрактам на недропользование, заключенным до 1 января 2015 года (до окончания срока действия контракта или до 1 января 2021 года в зависимости от того, какое событие наступит раньше).
Сноска. Пункт 140 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
141. Победителем признается участник закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, конкурсное ценовое предложение которого поступило ранее конкурсных ценовых предложений других участников закупа ТРУ способом через систему электронных закупок в случаях:
1) равенства цен конкурсных ценовых предложений с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктами 4 и 5 статьи 78 Закона с учетом положений пункта 7 статьи 78 Закона, и процентного выражения обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, предложенных участниками закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;
2) равенства цен конкурсных ценовых предложений и процентного выражения обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, предложенных участниками закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, не являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;

3) ашық конкурстың қатысушыларымен ұсынылған 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап немесе әрекет ету мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде өткізілетін электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен тауарды алудың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары тең болса.
Ескерту. 141-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
142. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы жалпы немесе жеке лот бойынша сатып алудың қорытындылары бойынша жүйеде мынадай шешімдердің бірі қалыптастырылады:
1) электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алудың немесе қайталама сатып алудың жеңімпазын жариялау туралы;
2) әлеуетті жеткізушілер ұсынған конкурстық өтінімдердің болмауына байланысты электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алу немесе қайталама сатып алуды өтпеді деп тану туралы;
3) әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдері электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алу немесе қайталама сатып алу шарттарына сәйкес келмейтіндер ретінде бас тартылған жағдайда, электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуды немесе қайталама сатып алуды өтпеді деп тану туралы;
4) әлеуетті жеткізушілердің ұсынылған конкурстық баға ұсыныстарының болмауына байланысты электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуды немесе қайталама сатып алуды өтпеді деп тану туралы.
143. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындысы бойынша жүйеде электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындысын шығару хаттамасы қалыптастырылады, онда осы Қағидаларға 8-қосымшада келтірілген мәліметтер көрсетіледі.
144. Конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру қорытындылары бойынша шешім конкурстық баға ұсыныстары ашылған күннен кешіктірмей жүйеде және тапсырыс берушінің ақпаратты жүйеде қалыптастыруға және орналастыруға уәкілеттік берген адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алу қорытындысын шығару хаттамасы түрінде барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімге тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде қалыптастырылады және жарияланады.
145. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыруға сәйкес белгіленген мерзімде жеңімпазбен конкурстық өтінімнің, жеңімпаздың конкурстық баға ұсынысының және шарттың елеулі талаптарына сәйкес келетін талаптарда шарт жасалады.
Шарт жасасу кезінде тараптардың өзара келісімі бойынша маңызды болып табылмайтын шарт жобасының талаптарын өзгертуге жол беріледі.

3) равенства цен конкурсных ценовых предложений в закупаемых товарах, являющихся предметом закупа способом через систему электронных закупок, проводимого в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года либо контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года, предложенных участниками открытого конкурса.
Сноска. Пункт 141 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
142. По итогам закупа через систему электронных закупок в целом или по отдельному лоту в системе формируется одно из следующих решений:
1) об объявлении победителя закупа или повторного закупа через систему электронных закупок;
2) о признании закупа или повторного закупа через систему электронных закупок несостоявшимся в связи с отсутствием представленных потенциальными поставщиками конкурсных заявок;
3) о признании закупа или повторного закупа через систему электронных закупок несостоявшимся в случае, когда конкурсные заявки потенциальных поставщиков были отклонены как несоответствующие условиям закупа или повторного закупа через систему электронных закупок;
4) о признании закупа или повторного закупа через систему электронных закупок несостоявшимся в связи с отсутствием представленных потенциальными поставщиками конкурсных ценовых предложений.
143. По итогам приобретения ТРУ способом через систему электронных закупок, в системе формируется протокол подведения итогов приобретения ТРУ способом через систему электронных закупок, в котором указываются сведения, приведенные в приложении 8 к настоящим Правилам.
144. Решение по итогам оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений не позднее дня вскрытия конкурсных ценовых предложений формируется и публикуется в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре в виде протокола подведения итогов приобретения ТРУ способом через систему электронных закупок, подписанного электронной цифровой подписью лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе.
145. В срок, установленный в соответствии с объявлением о проведении закупа способом через систему электронных закупок, с победителем заключается договор на условиях, соответствующих условиям конкурсной заявки, конкурсного ценового предложения победителя и существенных условий договора.
При заключении договора допускается по обоюдному согласию сторон изменение условий проекта договора не являющихся существенными.

146. Егер электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен өткізілген сатып алу нәтижелері бойынша сатып алу жеңімпазы:
1) конкурстық өтінімдерді қамтамасыз ететін құжаттың түпнұсқасын ұсынбаса (конкурстық құжаттамада тиісті талаптар болған жағдайда);
2) электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуды өткізу туралы хабарландыруға сәйкес белгіленген мерзімдерде шартқа қол қоймаса және оны тапсырыс берушіге ұсынбаса;
3) сатып алу туралы шартқа қол қойып, шарт бойынша міндеттемелерін орындауға кіріспестен, шартты орындаудан бас тартса, осындай әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдері талаптарында ұсыныстары электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алудың қорытындысын шығару хаттамасына сәйкес жеңімпаздың ұсынысынан кейін анағұрлым басым болып табылатын электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алудың кейінгі қатысушыларымен шарт жасасуға жол беріледі.
147. Егер осы Қағидалардың 142-тармағының 2), 3) 4) тармақшаларында көзделген себептер бойынша электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылса, онда конкурстық құжаттамаға осы Қағидалардың 25-тармағының 1) тармақшасында көзделген мәліметтерді қоспағанда, осы Қағидалардың 31, 32, 33-тармақтарында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, өзгерістер мен толықтыруларды енгізуге жол беріледі және тапсырыс берушіге электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен қайталама сатып алуды өткізуге немесе осы Қағидаларда белгіленген тәртіппене және мерзімде бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
Егер осы Қағидалардың 142-тармағының 2), 3) 4) тармақшаларында көзделген себептер бойынша электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен қайталама сатып алу өтпеді деп танылса, онда тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 31, 32, 33-тармақтарында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен жаңадан сатып алуды өткізуге немесе осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мерзімде бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
Егер электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу осы Қағидалардың 142-тармағының 3) тармақшасында көзделген себеп бойынша әлеуетті жеткізушілер тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша конкурстық құжаттаманың талаптарынан төмен болатын міндеттемелерді ұсыну салдарынан өтпеді деп танылса, онда тапсырыс беруші электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізген кезде тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша талаптарды азайту жағына қарай өзгертеді.

146. Допускается заключение договора с последующими участниками закупа через систему электронных закупок, предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя в соответствии с протоколом подведения итогов приобретения ТРУ способом через систему электронных закупок на условиях конкурсных заявок таких потенциальных поставщиков, в случае, если по результатам проведенного закупа способом через систему электронных закупок победитель закупа:
1) не представил оригинал документа, подтверждающего внесение обеспечения конкурсной заявки (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
2) не подписал и не представил заказчику договор в сроки, установленные в соответствии с объявлением о проведении закупа через систему электронных закупок;
3) подписав договор о приобретении ТРУ, отказался от исполнения договора, не приступив к исполнению обязательств по договору.
147. Если закуп способом через систему электронных закупок признан несостоявшимся по причинам, предусмотренным подпунктами 2), 3), 4) пункта 142 настоящих Правил, то допускается внесение изменений и дополнений в конкурсную документацию, за исключением сведений, предусмотренных подпунктом 1) пункта 25 настоящих Правил, и проведение заказчиком повторного закупа способом через систему электронных закупок с применением способов информирования, указанных в пунктах 31, 32, 33 настоящих Правил или осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
Если повторный закуп способом через систему электронных закупок признан несостоявшимся по причинам, предусмотренным подпунктами 2), 3), 4) пункта 142 настоящих Правил, то допускается проведение заказчиком нового закупа способом через систему электронных закупок с применением способов информирования, указанных в пунктах 31, 32, 33 настоящих Правил или осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
В случае, если закупа ТРУ способом через систему электронных закупок признан несостоявшимся по причине, предусмотренной подпунктом 3) пункта 142 настоящих Правил, вследствие предложения потенциальными поставщиками обязательств по местному содержанию в товарах или работах, или услугах ниже минимальных требований конкурсной документации, заказчик при проведении повторного закупа ТРУ способом через систему электронных закупок изменяет требования по местному содержанию в товарах или работах, или услугах в сторону уменьшения.

148. Егер өтінімдері электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың шарттарына сәйкес келмейді деп бас тартылмаған барлық жеткізушілер сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса, тапсырыс беруші осы Қағидалардың 31, 32, 33-тармақтарында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, электрондық сатып алу жүйесі арқылы жаңа сатып алуды өткізеді.
149. Жүйеде қалыптастырылған электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасының қағаз нұсқасына конкурстық комиссияның төрағасы, мүшелері және ақпаратты жүйеде қалыптастыруға және орналастыруға тапсырыс беруші уәкілеттік берген адам қол қояды.
150. Алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.01.2016 № 139 және ҚР Энергетика министрінің 23.02.2016 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
7. ТЖҚ-ны сатып алу туралы шарттың
орындалуын қамтамасыз ету
151. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді сатып алудың жеңімпазы оның өзімен жасалған сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін уақтылы, толық және тиісті түрде орындайтындығының кепілдігі ретінде, конкурстық құжаттамада көзделген жағдайларда енгізеді.
Шартты орындауды қамтамасыз ету сатып алу туралы шартты жасасқан күннен бастап он жұмыс күні ішінде енгізіледі.
152. Тапсырыс берушіге ашық конкурс тәсілімен сатып алу (әрбір лот бойынша) үшін көзделген сомадан үш пайыздан артық болатын сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мөлшерін, оның ішінде конкурстық баға ұсыныстарын төмендетіп белгілеуге жол берілмейді.
153. Шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мынадай тәсілдерінің бірі арқылы енгізуге жол беріледі:
1) тапсырыс берушінің банк шотына енгізілетін кепілдікті ақшалай жарнасы;
2) Қазақстан Республикасының бір немесе бірнеше екінші деңгейдегі банктерінің банктік кепілдігі.
Шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізу тәсілін таңдау құқығын ТЖҚ жеткізушісі жүзеге асырады.
154. Жеткізушіге шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші адамларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға толығымен не бір бөлігінде талап ету құқықтарының туындауына әкелетін іс-қимылдарды жасауына жол берілмейді.
155. Тапсырыс берушіге шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін жеткізуші енгізген кепілдікті ақшалай жарнаны пайдалануға жол берілмейді.
156. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы талап мүгедектердің қоғамдық ұйымдарына қолданылмайды.
157. Егер әлеуетті жеткізуші өзімен жасалған ТЖҚ сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерін орындамаса, тапсырыс беруші ТЖҚ сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтармайды.

148. В случае, если все поставщики, заявки которых не были отклонены, как несоответствующие условиям закупа ТРУ способом через систему электронных закупок уклонились от заключения договора о приобретении ТРУ, заказчиком проводится новый закуп способом через систему электронных закупок с применением способов информирования, указанных в пунктах 31, 32, 33 настоящих Правил.
149. Бумажный экземпляр протокола подведения итогов закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, сформированного в системе, подписывается председателем, членами конкурсной комиссии и лицом заказчика, уполномоченного на формирование и размещение информации в системе.
150. Исключен совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.01.2016 № 139 и Министра энергетики РК от 23.02.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Обеспечение исполнения договора о приобретении ТРУ
151. Обеспечение исполнения договора о приобретении ТРУ вносится победителем закупа в случаях, предусмотренных конкурсной документацией, в качестве гарантии того, что он своевременно, полно и надлежащим образом исполнит свои обязательства по заключенному с ним договору о приобретении ТРУ.
Обеспечение исполнения договора вносится в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора о приобретении ТРУ.
152. Не допускается установление заказчиком размера обеспечения исполнения договора о приобретении ТРУ более трех процентов от суммы, предусмотренной для закупа способом открытого конкурса (по каждому лоту), в том числе с понижением конкурсных ценовых предложений.
153. Допускается внесение обеспечения исполнения договора одним из следующих способов:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковскую гарантию одного или нескольких банков второго уровня Республики Казахстан.
Право выбора способа внесения обеспечения исполнения договора осуществляется поставщиком ТРУ.
154. Не допускается совершение поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору.
155. Не допускается использование заказчиком гарантийного денежного взноса, внесенного поставщиком до полного исполнения обязательств по договору.
156. Требование о внесении обеспечения исполнения договора о приобретении ТРУ не распространяется на общественные организации инвалидов.
157. Обеспечение исполнения договора о приобретении ТРУ не возвращается заказчиком, в случае, если потенциальный поставщик не исполнил свои обязательства по заключенному с ним договору о приобретении ТРУ.

Ескерту. 157-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
158. ТЖҚ жеткізуші ТЖҚ сатып алу туралы онымен жасалған шарт бойынша міндеттемелерді тиісті түрде орындамаған жағдайда Тапсырыс беруші шартты орындауды қамтамасыз ету сомасынан шартта көзделген айыппұл санкцияларының сомасын ұстап қалуға құқылы.
Шартты орындауды қамтамасыз етудің қалған сомасы шартта көзделген ТЖҚ қабылдау-беру актісіне қол қойылған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде жеткізушіге қайтарылады.
Ескерту. 158-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
159. Тапсырыс беруші әлеуетті жеткізушіге ол енгізген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, онымен жасалған сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін уақтылы, толық және тиісті түрде орындаған жағдайда, үш жұмыс күні ішінде қайтарады.
8. ТЖҚ-ны сатып алу туралы шарт
160. Тапсырыс беруші сатып алудың қорытындысы туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде сатып алудың жеңімпазына өткізілген сатып алудың талаптарындағы сатып алу туралы шарттың жобасын жібереді. Егер сатып алу бірнеше лот бойынша өткізілсе, сатып алу туралы шарттардың жобаларын тапсырыс беруші әрбір лотқа жеке жасайды.
Әлеуетті жеткізуші бірнеше лот бойынша жеңімпаз болып танылған жағдайда, жекелеген техникалық ерекшеліктер бойынша лоттарды міндетті түрде бөле отырып, бірыңғай шарт жасауға жол беріледі. Бұл ретте лоттар бойынша техникалық ерекшеліктер шартқа бір қосымшада жазылуы мүмкін.
Ескерту. 160-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
161. Қазақстан Республикасының резиденті емеспен сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасының, Қазақстан Республикасының трансферттік баға белгілеу туралы заңнамасының және осы Қағидалардың талаптарын ескере отырып, ол ұсынып отырған нысан бойынша сатып алу туралы шартты ресімдеуге жол беріледі.
162. Сатып алу туралы шарт:
1) жұмыстарды орындауға арналған шартты орындаған кезде осы Қағидаларды сақтау бойынша мердігердің міндеттемесін (мердігерлік жұмыстар сатып алынған жағдайда);

Сноска. Пункт 157 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
158. В случае ненадлежащего исполнения поставщиком ТРУ обязательств по заключенному с ним договору о приобретении ТРУ, заказчик удерживает из суммы обеспечения исполнения договора суммы неустойки, предусмотренных договором.
Оставшаяся сумма обеспечения исполнения договора возвращается поставщику в течение трех рабочих дней с даты подписания актов приема-передачи ТРУ, предусмотренных договором.
Сноска. Пункт 158 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
159. Заказчик возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение исполнения договора о приобретении ТРУ в течение трех рабочих дней, в случае, если он своевременно, полно и надлежащим образом исполнил свои обязательства по заключенному с ним договору о приобретении ТРУ.
8. Договор о приобретении ТРУ
160. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня подписания протокола об итогах закупок направляет победителю закупа проект договора о приобретении ТРУ на условиях проведенного закупа. В случае, если закупки состоялись по нескольким лотам, проекты договоров о приобретении ТРУ составляются заказчиком на каждый лот отдельно.
Допускается заключение единого договора в случае признания потенциального поставщика победителем по нескольким лотам с обязательным разделением лотов на отдельные технические спецификации по лотам. При этом технические спецификации по лотам могут быть изложены в одном приложении к договору.
Сноска. Пункт 160 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
161. В случаях заключения договора о приобретении ТРУ с нерезидентом Республики Казахстан допускается оформление договора о приобретении ТРУ в предлагаемой им форме с учетом требований гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства о трансфертном ценообразовании Республики Казахстан и настоящих Правил.
162. Договор о приобретении ТРУ содержит:
1) обязательство подрядчика по соблюдению настоящих Правил при исполнении договора на выполнение работ (в случае закупа подрядных работ);

2) жұмыстарды орындауға арналған шартты орындаған кезде осы Қағидаларды сақтамағаны үшін мердігердің жауапкершілігін (мердігерлік жұмыстар сатып алынған жағдайда);
3) сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасына сәйкес тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша жеткізушінің міндеттемесін;
4) сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасына сәйкес тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін жеткізушінің жауапкершілігін;
4-1) шарт жасалған күннен бастап күнтізбелік алпыс күннен кем емес (көмірсутегі шикізатына келісімшарттар бойынша) жеткізу мерзімі туралы талапты;
4-2) жеткізілген тауар, орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер), оның ішінде нақты жеткізілген тауарларға, орындалған жұмыстарға төлеу туралы шарт тауарларды қабылдау-беру, орындалған жұмыстар (объетілерді пайдалануға беру) (көмірсутегі шикізатына келісімшарттар бойынша) актісіне қол қойылған күннен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей төленгені туралы талапты;
5) конкурстық құжаттамада көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді қамтиды.
Ескерту. 162-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
163. Тапсырыс беруші тауарлардың қазақстандық өндірушісімен сатып алу туралы шартты жасасқан жағдайда, шарттың ережелерінде жеткізушінің, Қазақстан Республикасының аумағында шығарылғанын растайтын, өткізілетін сатып алу номенклатурасына сәйкес келетін "Тауардың шығу тегі жөнінде сертификаттар бланкілерінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 6 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 ақпанда № 10235 тіркелді) бекітілген "CT-KZ" нысандағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынуы туралы талапты енгізуге жол беріледі, бұл ретте сертификатта көрсетілген тауар көлемінің жасалған шарттың шеңберінде жеткізілетін тауар көлемінен кем болуына жол берілмейді.
164. Тапсырыс беруші жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушімен сатып алу туралы шартты жасасқан жағдайда, шарттың ережелерінде Заңның 19 бабының 22)-тармақшасына сәйкес бекітілетін нысан бойынша және тапсырыс беруші белгілеген мерзімдерде сатып алынатын ТЖҚ туралы есеп беруі туралы талабы көрсетіледі.

2) ответственность подрядчика за несоблюдение настоящих Правил при исполнении договора на выполнение работ (в случае закупа подрядных работ);
3) обязательство поставщика по местному содержанию в товарах или работах, или услугах согласно протоколу подведения итогов закупа;
4) ответственность поставщика за неисполнение обязательств по местному содержанию в товарах или работах, или услугах согласно протоколу подведения итогов закупа;
4-1) условие о сроке поставки (по контрактам на углеводородное сырье), которое не должно составлять менее шестидесяти календарных дней с даты заключения договора;
4-2) условие об оплате за поставленный товар, выполненные работы (оказанные услуги), в том числе за фактическую поставку товаров, выполненных работ (оказанных услуг), не позднее шестидесяти календарных дней с даты подписания акта приема-передачи товаров, выполненных работ, оказанных услуг (приемки объекта в эксплуатацию) (по контрактам на углеводородное сырье);
5) иные права и обязанности, предусмотренные конкурсной документацией.
Сноска. Пункт 162 c изменениями, внесенными совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
163. В случае заключения заказчиком договора о приобретении с казахстанским производителем товара, в положениях договора допускается требование о представлении поставщиком нотариально заверенной копии сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ", утвержденного приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 января 2015 года № 6 "Об утверждении форм бланков сертификатов о происхождении товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10235), подтверждающего происхождение на территории Республики Казахстан, соответствующего номенклатуре проводимого закупа, при этом не допускается, чтобы объем товара, указанный в сертификате, был менее объема товара, поставляемого в рамках заключенного договора.
164. В случае заключения заказчиком договора о приобретении ТРУ с казахстанским производителем работ или услуг, в положениях договора указывается требование о представлении поставщиком отчета о приобретаемых ТРУ по форме, утверждаемой согласно подпункту 22) статьи 19 Закона, и в сроки установленные заказчиком.

165. Жеткізуші жұмыстарды орындау үшін қосалқы мердігерлік ұйымдарды тартқан жағдайда, шартта тапсырыс беруші Заңның 19 бабының 22)-тармақшасына сәйкес бекітілетін нысан бойынша және тапсырыс беруші белгілеген мерзімдерде, қосалқы мердігерлік ұйымдардың жеткізушіге сатып алынатын ТЖҚ туралы есепті ұсынуы туралы талабы көрсетіледі.
166. Сатып алу туралы жасалған шартқа жеткізушінің таңдау үшін негіз болған, сапасы мен басқа талаптарының тұрақтылығы жағдайында өзгерістер енгізуге жол беріледі:
1) табиғи монополия субъектілерімен не мемлекеттік монополия субъектілерімен оның қызметінің негізгі мәні бойынша жасалған шарттар бойынша;
2) осы тауарды сатып алу туралы жасалған шартта көрсетілген тауар бірлігі үшін бағаның өзгермеу шартымен сатып алынатын тауар көлеміндегі қажеттіліктің артуына байланысты шарттың жалпы сомасының он пайызынан астам шарт сомасын ұлғайту бөлігінде. Тауарларды сатып алу туралы жасалған шарттағы мұндай өзгеріс осы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін жылдық және (немесе) орта мерзімді және (немесе) ұзақ мерзімді бағдарламада көзделген сома шегінде жол беріледі;
3) сатып алынатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер көлеміндегі қажеттіліктің артуына байланысты шарттың жалпы сомасының он пайызынан астам шарт сомасын ұлғайту бөлігінде. Жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы жасалған шарттағы мұндай өзгеріс осы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін жылдық және (немесе) орта мерзімді және (немесе) ұзақ мерзімді бағдарламада көзделген сома шегінде жасалған шарттың мән-мағынасын өзгертпей және оны қамтамасыз ету мақсатында жол беріледі;
4) тиісті кезеңге айқындалған инфляция деңгейіне сүйене отырып, бір қаржы жылынан астам кезеңге жасалған ТЖҚ-ны сатып алу туралы шарт бағасын тараптар келісімі бойынша жыл сайын өзгерту бөлігінде;
5) тауардың бірлігіне бағаның өзгермеу шартымен сатып алынатын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің, сондай-ақ сатып алынатын тауарлардың көлеміндегі қажеттіліктің төмендеуіне байланысты шарт сомасының азаюы бөлігінде;
6) маңызды болып табылмайтын талаптар бөлігінде;
7) қолданыстағы валюталық реттеу туралы заңнаманың талаптарына негізделген тауарды (тауарларды) мерзімінде жеткізбеу және (немесе) төлемеу, жұмысты (жұмыстарды) орындамау, қызметті (қызметтерді) көрсетпеу жағдайында, Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын ТЖҚ жеткізушісімен жасасқан шарттың қолданылу мерзімін өзгерту бөлігінде;
8) сатып алынатын тауардың өндірісіне қажетті қазақстандық өндіруші шығарған тауарды жеткізу мерзімін арттыруға қатысты;

165. В случае привлечения поставщиком субподрядных организаций для выполнения работы, в договоре указывается требование о представлении субподрядными организациями отчета поставщику о приобретаемых ТРУ по форме, утверждаемой согласно подпункту 22) статьи 19 Закона, и в сроки, установленные заказчиком.
166. Внесение изменения в заключенный договор о приобретении ТРУ при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, допускается:
1) по договорам с субъектами естественной монополии либо с субъектами государственной монополии по основному предмету их деятельности;
2) в части увеличения суммы договора на не более десяти процентов от общей суммы договора, связанной с увеличением потребности в объеме закупаемых товаров при условии неизменности цены за единицу товара, указанной в заключенном договоре о приобретении данного товара. Такое изменение заключенного договора о приобретении товаров допускается в пределах сумм, предусмотренных в годовой и (или) среднесрочной и (или) долгосрочной программах закупа для приобретения данных товаров;
3) в части увеличения суммы договора на не более десяти процентов от общей суммы договора, связанной с увеличением потребности в объеме приобретаемых работ, услуг. Такое изменение заключенного договора о приобретении работ, услуг допускается в пределах сумм, предусмотренных в годовой и (или) среднесрочной и (или) долгосрочной программах закупа для приобретения данных работ, услуг при условии неизменности предмета договора и в целях его обеспечения;
4) в части ежегодного изменения по соглашению сторон цены договора о приобретении ТРУ, заключаемого на период более одного финансового года, исходя из уровня инфляции, определенного на соответствующий период;
5) в части уменьшения суммы договора, связанного с уменьшением потребности в объеме закупаемых работ, услуг, а также закупаемых товаров при условии неизменности цены за единицу товара;
6) в части условий, не являющихся существенными;
7) в части изменения срока действия договора, заключенного с поставщиком ТРУ, являющимся нерезидентом Республики Казахстан, в случае несвоевременной поставки и/или оплаты товара (товаров), выполнения работы (работ), оказания услуги (услуг), обусловленного требованиями действующего законодательства о валютном регулировании;
8) в части увеличения срока поставки товара, произведенного казахстанским производителем, необходимого для производства приобретаемого товара;

9) тауарларды сатып алу туралы шарт жасалынған күннен кейін ұлттық валюта (теңге) құнсызданған (қымбаттаған) жағдайда тараптардың келісімі бойынша тауарлардың сатып алу туралы шартының бағасын өзгерту бөлігінде;
10) лизингтік төлемдер мөлшерінің, сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне, шарт сомасын индекстеуге байланысты тауарды лизингке беру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарттың сомасын өзгерту бөлігінде.
Ескерту. 166-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
167. Егер сатып алуды өткізу туралы хабарландыруда өзгеше мерзім көзделмесе, сатып алу туралы шарт сатып алу қорытындылары шығарылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жасалады.
168. Сатып алу туралы шарт мынадай жағдайларды қоспағанда, бір қаржы жылынан аспайтын мерзімге жасалады:
1) жұмыстарды жобалау-сметалық құжаттамада көзделген, аяқталу мерзімі келесі (кейінгі) қаржы жылындағы (жылдар) мерзіммен сатып алу;
2) дайындаудың технологиялық мерзімінің ұзақтығы олардың келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдар) жеткізілуіне негіздейтін активтерді және басқа тауарларды сатып алу;
3) орындаудың ұзақтығына байланысты орындау (көрсету, жеткізу) мерзімі жұмыс бағдарламасында белгіленген келесі (кейінгі) қаржы жылына (жылдарына) негізделген ТЖҚ-ны сатып алу;
4) орта мерзімді және (немесе) ұзақ мерзімді ТЖҚ-ны сатып алу бағдарламаларында көзделген ТЖҚ-ны сатып алу.
169. Сатып алу туралы шарт, тапсырыс беруші мен жеткізуші көрсетілген шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді толық орындаған жағдайда орындалды деп есептеледі.
170. Егер жеткізуші осы Қағидаларда белгіленген мерзімдерде тапсырыс берушіге қол қойылған сатып алу туралы шартты ұсынбаған жағдайда, мұндай әлеуетті жеткізуші сатып алу туралы шарт жасаудан жалтарды деп танылады.
171. Егер жеткізуші сатып алу туралы шарт жасасып, осы Қағидаларда белгіленген жағдайларда сатып алу туралы шартты орындауды қамтамасыз етуін енгізбеген жағдайда, мұндай әлеуетті жеткізуші шарт жасаудан бас тартты және шарт бойынша міндеттемелерді орындаудан жалтарды деп танылады.
Егер жеткізуші сатып алу туралы шартқа қол қойып, шарт бойынша міндеттемелерді орындауға кіріспестен, шартты орындаудан бас тартқан жағдайда, мұндай әлеуетті жеткізуші шарт жасаудан бас тартты және шарт бойынша міндеттемелерді орындаудан жалтарды деп танылады.

9) в части изменения цены договора о приобретении товаров по соглашению сторон в случае девальвации (ревальвации) национальной валюты (тенге) после даты заключения договора о приобретении товаров;
10) в части изменения суммы договора финансового лизинга, связанного с изменением размера лизинговых платежей, ставки вознаграждения, индексацией суммы договора.
Сноска. Пункт 166 c изменениями, внесенными совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
167. Договор о приобретении ТРУ заключается в течение десяти рабочих дней со дня подведения итогов закупа, если иной срок не предусмотрен объявлением о проведении закупа.
168. Договор о приобретении ТРУ заключается на срок не более одного финансового года, за исключением случаев:
1) приобретения работ со сроком их завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), предусмотренном в проектно-сметной документации;
2) приобретения активов и других товаров, длительность технологического срока изготовления которых обуславливает их поставку в следующем (последующие) финансовом году (годы);
3) приобретения ТРУ, срок выполнения (оказания, поставки) которых в связи с длительностью исполнения обусловлен в следующем (последующем) финансовом году (годы), установленном в рабочей программе;
4) приобретения ТРУ, предусмотренных среднесрочной и (или) долгосрочной программами закупа ТРУ.
169. Договор о приобретении ТРУ считается исполненным при условии полного выполнения заказчиком и поставщиком принятых обязательств по указанному договору.
170. В случае, если поставщик в сроки, установленные настоящими Правилами, не представил заказчику подписанный договор о приобретении ТРУ, то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора о приобретении ТРУ.
171. В случае, если поставщик, заключив договор о приобретении ТРУ, потенциальный поставщик не внес обеспечение исполнения договора о приобретении ТРУ в случаях, предусмотренных настоящими Правилами, такой потенциальный поставщик считается отказавшимся от заключенного договора и уклонившийся от исполнения обязательств по договору.
В случае, если поставщик, подписав договор о приобретении ТРУ, отказался от исполнения договора не приступив к исполнению обязательств по договору, такой потенциальный поставщик считается отказавшимся от заключенного договора и уклонившийся от исполнения обязательств по договору.

172. Әлеуетті жеткізуші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жеткізуші деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші олардың енгізілуі конкурстық құжаттамамен көзделген жағдайда ол енгізген (қайталама сатып алуға) ашық конкурсқа, электрондық сатып алу жүйесі ақылы сатып алуға (қайталама) қатысуға арналған өтінімді қамтамасыз етуді ұстап қалады.
Егер әлеуетті жеткізуші шарт жасаудан бас тартқан және шарт бойынша міндеттемелерді орындаудан жалтарды деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасына сәйкес және өткізілген сатып алу шарттарында сатып алу жеңімпазының бағасынан кейін баға ұсынысы анағұрлым басым болып танылған келесі әлеуетті жеткізушімен шарт жасайды.
9. Ерекше шарттар
173. Қазақстан Республикасының резиденті емеспен мәмілелер (ТЖҚ-ны сатып алу туралы шарттар) Қазақстан Республикасының трансферттік баға белгілеу туралы заңнамасына сәйкес бақылауға жатады.
Жер қойнауын пайдалану
жөніндегі операцияларды
жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ашық конкурс тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысуға конкурстық өтінім
(ашық конкурстың атауы)
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
1. Әлеуетті жеткізушінің атауы;
2. Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес әлеуетті жеткізушінің орналасқан жері;
3. Әлеуетті жеткізушінің ашылған конкурстық өтінімінің мазмұны туралы ақпарат:
ЛОТ №
ӨСЖ коды
ТЖҚ-ның қысқаша сипаттамасы
1
2
3
Конкурстық өтінімнің мазмұны туралы мәліметтер:
1) құрылтай құжаттардың (заңды тұлғалар үшін), жеке басын куәландыру құжаттардың (жеке тұлғалар үшін) сканерден өткізілген көшірмелері;
2) құжаттардың (лицензия, патент, куәлік) сканерден өткізілген көшірмелері және/немесе әлеуетті жеткізушінің сатып алынатын тауарларды өндіру, қайта өңдеу, жеткізу мен өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсетуге құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері немесе әлеуетті жеткізушінің сатып алынатын тауарларды өндіру, қайта өңдеу, жеткізу және өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету құқығын растайтын құжаттардың болу қажеттілігінің жоқтығы туралы хаттың сканерден өткізілген көшірмесі;
3) егер ТЖҚ сатып алу нысанасы стандарттың немесе міндетті түрде сертификаттауға жататын болса, адамдардың өмірі, денсаулығы, азаматтардың мүлкі және қоршаған ортаның қауіпсіздігін қамтамасыз ететін өзге нормативтік құжаттың талаптарына сәйкес келуі сертификаттардың немесе сертификаттардың берілуі туралы кепілдеме хаттың сканерден өткізілген көшірмесі;

172. В случае признания потенциального поставщика уклонившимся от заключения договора о приобретении ТРУ, заказчик удерживает внесенное им обеспечение заявки на участие в открытом (повторном) конкурсе, приобретении ТРУ (повторном приобретении ТРУ) через систему электронных закупок, в случае, если их внесение предусмотрено конкурсной документацией.
В случае, если потенциальный поставщик признан отказавшимся от заключенного договора и уклонившимся от исполнения обязательств по договору, заказчик заключает договор со следующим потенциальным поставщиком, чье ценовое предложение признано наиболее предпочтительным после цены победителя закупа в соответствии с протоколом подведения итогов закупа и на условиях проведенного закупа.
9. Особые условия
173. Сделки (договора о приобретении ТРУ) с нерезидентом Республики Казахстан подлежат контролю согласно законодательству о трансфертном ценообразовании Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
Сноска. Приложение 1 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Конкурсная заявка на участие в приобретении ТРУ способом открытого конкурса
(название открытого конкурса)
1. Наименование потенциального поставщика;
2. Местонахождение потенциального поставщика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
3. Информация о содержании вскрытой конкурсной заявки потенциального поставщика:
ЛОТ №
Код СКП
Краткое описание ТРУ
1
2
3
Сведения о содержании конкурсной заявки:
1) сканированные копии учредительных документов (для юридических лиц), и документов удостоверяющих личность (для физических лиц);
2) сканированные копии документов (лицензия, патент, свидетельство) и/или копии документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ и оказание услуг, или сканированная копия письма об отсутствии необходимости наличия документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ и оказание услуг;
3) сканированные копии сертификатов или сканированная копия гарантийного письма о представлении сертификатов на соответствие требованиям стандарта или иного нормативного документа, обеспечивающих безопасность для жизни, здоровья людей, имущества граждан и окружающей среды, если предмет приобретения ТРУ подлежит обязательной сертификации;

4) төлем қабілеттілігін растайтын құжаттар;
5) ТЖҚ-ның функционалдық, техникалық, сапалық, пайдаланушылық және өзге де сипаттамалары бар техникалық ерекшелік, сондай-ақ ТЖҚ-ның осы талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған кезде);
6) ұсынылатын тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі әрбір лот бойынша пайыздарда көрсетілген жергілікті қамту бойынша міндеттемелер (0-ден 100-ге дейін);
7) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізумен байланысты жұмыстардың жекелеген түрлерін орындауға арналған шартты орындау кезінде мердігердің осы Қағидаларды сақтау туралы міндеттемелері (мердігерлік жұмыстарды сатып алған жағдайда);
8) әлеуетті жеткізуші мердігерлерінің осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар немесе әлеуетті жеткізушінің мердігерлерді тарту ниетінің жоқ екендігін растайтын кепілдемелік хатының сканерден өткізілген көшірмесі (мердігерлік жұмыстарды сатып алған жағдайда);
9) 8-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген, өткізілетін ашық конкурсқа қатысуын шектейтін негіздемелердің жоқтығы туралы әлеуетті жеткізушінің кепілхаттары;
10) әлеуетті жеткізушіде қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аккредиттелген ұйыммен сертификатталған мемлекеттік стандарттардың талаптарына сәйкес сапа менеджменті жүйенің (сертификатталған жүйенің) болуын растайтын құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелері (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған кезде);
11) әлеуетті жеткізушіде сатып алынатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында және/немесе белгілі бір салада жұмыс тәжірибесінің болуын растайтын құжаттар: осындай қызмет түрлерімен айналысуға лицензияның болуын талап ететін қауіпті, ерекше қауіпті жұмыс түрлерін сатып алу кезінде, сондай-ақ орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді қабылдау-беруді растайтын жүкқұжаттардың, тиісті актілердің сканерден өткізілген көшірмелерін қоса бере отырып, тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінен кем емес шарт сомасына әлеуетті жеткізуші жұмыстарды орындаған, қызметтерді көрсеткен ұйымдардан кепілхаттардың/оң пікірлердің сканерден өткізілген көшірмелері (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған кезде);
12) әлеуетті жеткізушінің шарт жобасының елеулі шарттарымен келісетіндігін растайтын кепілхат;
13) сатып алынатын тауарларды өндірушімен берілген, әлеуетті жеткізушінің тауарларды конкурстық құжаттамада белгіленген көлемде және санда (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған кезде) жеткізу бойынша ашық конкурс талаптарын орындау мүмкіндігі бар екендігін растайтын хаттың сканерленген көшірмесі;

4) документы, подтверждающие платежеспособность;
5) техническая спецификация с описанием функциональных, технических, качественных, эксплуатационных и иных характеристик ТРУ, а также перечень документов, подтверждающих соответствие ТРУ этим требованиям (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
6) обязательства по местному содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
7) обязательства подрядчика о соблюдении Правил при исполнении договора на выполнение отдельных видов работ, связанных с проведением операций по недропользованию (в случае закупа подрядных работ);
8) документы, подтверждающие соответствие подрядчиков потенциального поставщика квалификационным требованиям, предусмотренным пунктом 8 Правил или сканированная копия гарантийного письма, подтверждающего, что потенциальный поставщик не намеревается привлекать подрядчиков (в случае закупа подрядных работ);
9) гарантийные письма потенциального поставщика об отсутствии оснований, ограничивающих участие в проводимом открытом конкурсе, указанных в подпункте 3) пункта 8;
10) сканированные копии документов, подтверждающих наличие у потенциального поставщика сертифицированной аккредитованной согласно действующему законодательству Республики Казахстан организацией системы (сертифицированных систем) менеджмента качества в соответствии с требованиями государственных стандартов (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
11) документы, подтверждающие наличие у потенциального поставщика опыта работы на рынке закупаемых работ, услуг и/или в определенной отрасли: сканированные копии рекомендательных писем/положительных отзывов от организаций, для которых потенциальный поставщик выполнял работы, оказывал услуги при закупе опасных, особо опасных видов работ, требующих наличия лицензий на занятие такими видами деятельности, а так же на сумму договора не менее четырнадцатитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, с приложением сканированных копий накладных, соответствующих актов, подтверждающих прием-передачу выполненных работ, оказанных услуг (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
12) гарантийное письмо, подтверждающее согласие потенциального поставщика с существенными условиями проекта договора;
13) сканированная копия письма, выданного производителем закупаемых товаров, подтверждающего, что потенциальный поставщик имеет возможность выполнить условия открытого конкурса по поставке товара в объеме и с качеством, установленными конкурсной документацией (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);

14) шартты бағаны есептеуге арналған құжаттар (болған кезде);
15) конкурстық өтінімді қамтамасыз ету (конкурстық құжаттамада тиісті талаптар болған кезде).
Конкурстық өтінімнің жарамдылық мерзімі __ күн;
4. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану
жөніндегі операцияларды
жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қызметкерлердің болуы және саны туралы мәліметтер
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты
Лауазымы
Осы ашық конкурста сатып алынатын жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету саласындағы еңбек өтілі
Дипломы, куәлігі және білімі туралы басқа да құжат бойынша біліктілігі немесе мамандығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың №
Еңбек шартының №
Азаматтығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Қол қою және мөрі (болған кезде) ______________
Ұсыну күні мен уақыты
Жер қойнауын пайдалану
жөніндегі операцияларды
жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Сатып алу бойынша ашық конкурсқа қатысу үшін
(ашық конкурс атауы) әлеуетті жеткізушілер ұсынған
конкурстық өтінімдерді ашудың
№ _____ ХАТТАМАСЫ
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.03.2017 № 168 және ҚР Энергетика министрінің 10.04.2017 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
____________________________
(Өткізу күні мен уақыты)
1. Тапсырыс берушінің атауы ________________________________________________
__________________________________________________________________________
2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны _______________________________________
__________________________________________________________________________
3. Мына құрамдағы конкурстық комиссия:
Конкурстық комиссияның төрағасы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның мүшелері:
__________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
__________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның хатшысы:
__________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
конкурстық өтінімдерін ашу рәсімін өткізді.

14) документы для расчета условной цены (при наличии);
15) обеспечение конкурсной заявки (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации).
Срок действия конкурсной заявки ___ дней;
4. Подписи.
Приложение 2
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
Сноска. Приложение 2 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Сведения о наличии и количестве работников
№ п/п
Фамилия, имя, отчество
Должность
Стаж работы в сфере выполнения работ, оказания услуг, закупаемых на данном открытом конкурсе
Квалификация или специальность по диплому, свидетельству и другим документам об образовании
№ документа, удостоверяющего личность
№ трудового договора
Гражданство
1
2
3
4
5
6
7
8
Подпись и печать (при ее наличии) ______________________
Дата и время представления.
Приложение 3
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
Сноска. Приложение 3 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.03.2017 № 168 и Министра энергетики РК от 10.04.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
ПРОТОКОЛ № _____
вскрытия конкурсных заявок, представленных потенциальными поставщиками
для участия в открытом конкурсе по приобретению ТРУ
(название открытого конкурса)
_________________________
(Дата и время проведения)
1. Наименование заказчика
________________________________________________________________________________
2. Местонахождение заказчика
________________________________________________________________________________
3. Конкурсная комиссия в составе:
Председатель конкурсной комиссии:
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Члены конкурсной комиссии:
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Секретарь конкурсной комиссии
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
произвела процедуру вскрытия конкурсных заявок.

4. Ашық конкурстың мәні:
Лот № және атауы:
Сатып алу мәні
Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Сатып алынатын тауарлар саны немесе орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер көлемі
1
2
3
4
5. Олардың шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар нөмірлері: ________________________________________________.
Лот № және атауы:
____________№ ___________________ келісімшарт.
6. Конкурстық өтінімдерді мына әлеуетті жеткізушілер ұсынды:
Лот № және атауы:
Р\с №
Әлеуетті жеткізушінің атауы (жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты), орналасқан орнының мекенжайы
Конкурстық құжаттаманы алатын күні мен уақыты
1
2
3

4. Предмет открытого конкурса:
№ и наименование лота:
Предмет закупки
Описание товаров, работ и услуг
Единица измерения
Количество закупаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг
1
2
3
4
5. Номера контрактов на недропользование, в рамках которых осуществляется закуп:
№ и наименование лота:
Контракт № ____________ от _______________.
6. Конкурсная документация представлена следующим потенциальным поставщикам:
№ и наименование лота:
№ п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество - для физического лица) потенциального поставщика, адрес местонахождения
Дата и время получения конкурсной документации
1
2
3

9. Әлеуетті жеткізушілердің ашылған конкурстық өтінімдерінің мазмұны туралы ақпарат: ________________________________________________________________________
10. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді
сатып алу қағидаларына
4-қосымша
нысан
Әлеуетті жеткізушілерді сатып алу жөніндегі ашық конкурсқа
(ашық конкурстың атауы) қатысуға рұқсат берудің
№ _____ ХАТТАМАСЫ
__________________________ ______________________________
(Өткізу орны) (Өткізу күні мен уақыты)
1. Тапсырыс берушінің атауы
_____________________________________________________________________
_________________________________
2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны
_____________________________________________________________________
_________________________________
3. Мына құрамдағы конкурстық комиссия:
Конкурстық комиссияның төрағасы:
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның мүшелері:
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның хатшысы:
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерді қарау рәсімін
өткізді және мыналарды сатып алу бойынша ашық конкурсқа қатысуға
рұқсат берілді:
4. Ашық конкурс нысанасы:
Лот № және атауы:
Сатып алу нысанасы
Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Сатып алынатын тауарлар саны немесе орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер көлемі
1
2
3
4
5. Олардың шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын
пайдалануға арналған келісімшарттар нөмірлері:
Лот № және атауы:
_______________ № ____________ келісімшарт.

9. Информация о содержании вскрытых конкурсных заявок потенциальных поставщиков:
10. Подписи.
Приложение 4
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
форма
ПРОТОКОЛ № _____
допуска потенциальных поставщиков
к участию в открытом конкурсе по приобретению ТРУ
(название открытого конкурса)
__________________________
(Место проведения)
____________________________
(Дата и время проведения)
1. Наименование заказчика
_____________________________________________________________________
__________________________________
2. Местонахождение заказчика
_____________________________________________________________________
___________________________________
3. Конкурсная комиссия в составе:
Председатель конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Члены конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
___________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
_____________________________________________________________________
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Секретарь конкурсной комиссии
_____________________________________________________________________
___________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
провела процедуру рассмотрения конкурсных заявок потенциальных
поставщиков и допуска к участию в открытом конкурсе по закупке:
4. Предмет открытого конкурса:
№ и наименование лота
Предмет закупки
Описание товаров, работ и услуг
Единица измерения
Количество приобретаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг
1
2
3
4
5. Номера контрактов на недропользование, в рамках которых
осуществляется закуп:
№ и наименование лота:
Контракт № ____________ от ______________.

2) мына әлеуетті жеткізушілер ашық конкурс қатысушылары болып танылсын:
Лот № және атауы:
Р/с
Әлеуетті жеткізушінің атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Бағаны шартты азайтуды қолдану
1
2
3
Ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын
орналастырудың уақытын, орнын, басталу және аяқталу күнін __________
бастап ___________ дейін деп белгіленсін.
Ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын
бағалау және салыстыру _____________________________ белгіленсін.
8. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді
сатып алу қағидаларына
5-қосымша
нысан
Сатып алу бойынша ашық конкурстың
(ашық конкурс атауы) қорытындысын шығарудың
№ ____ ХАТТАМАСЫ
_____________________
(Өткізу күні мен уақыты)
1. Тапсырыс берушінің атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Мына құрамдағы конкурстық комиссия:
Конкурстық комиссияның төрағасы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның мүшелері:
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның хатшысы:
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
мыналарды сатып алу бойынша ашық конкурс жеңімпазын айқындау рәсімін өткізді:
4. Ашық конкурс нысанасы:
Лот № және атауы:
Сатып алу нысанасы
Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Сатып алынатын тауарлар саны немесе орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер көлемі
1
2
3
4
5. Олардың шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын
пайдалануға арналған келісімшарттар нөмірлері:
Лот № және атауы:
_______________ № ____________ келісімшарт.

2) Признать участниками открытого конкурса следующих
потенциальных поставщиков:
№ и наименование лота
№ п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество - для физических лиц) потенциального поставщика
Применение условного уменьшения цены
1
2
3
Назначить дату, место, время начала и окончания размещения
конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса
с _____________ по _________________.
Назначить оценку и сопоставление конкурсных ценовых предложений
участников открытого конкурса на ____________________________.
8. Подписи.
Приложение 5
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
форма
ПРОТОКОЛ № _____
подведения итогов открытого конкурса по приобретению ТРУ
(название открытого конкурса)
__________________________
(Дата и время проведения)
1. Наименование заказчика
_____________________________________________________________________
________________________________
2. Местонахождение заказчика
_____________________________________________________________________
_______________________________
3. Конкурсная комиссия в составе:
Председатель конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
_______________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Члены конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
_______________________________
(Фамилия, имя, отчество)
_____________________________________________________________________
________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Секретарь конкурсной комиссии
_____________________________________________________________________
________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
провела процедуру определения победителя открытого конкурса по
закупке:
4. Предмет открытого конкурса:
№ и наименование лота
Предмет закупки
Описание товаров, работ и услуг
Единица измерения
Количество приобретаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг
1
2
3
4
5. Номера контрактов на недропользование, в рамках которых
осуществляется закуп:
№ и наименование лота:
Контракт № ____________ от _______________.

2) ашық конкурс өтпеді деп танылсын (тиісті себебін көрсету)
Лот № және атауы:
11. Тапсырыс беруші мына:
________________________________________________ ашық конкурс
тәсілімен өткізілген сатып алу нәтижелері бойынша ашық конкурс
қорытындылары шығарылған күннен бастап ____________ күн ішінде
(жеңімпаздың атауы (жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты), нақты
орналасқан орнының мекенжайы, ұсынылған баға) жеңімпазбен шарт
жасассын.
12. Сатып алу коды: _____________
Жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы: ______________.
13. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді
сатып алу қағидаларына
6-қосымша
нысан
Бір көзден алу тәсілімен сатып алу (сатып алу атауы)
қорытындыларын шығару хаттамасы
1. Тапсырыс берушінің атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу негіздемесі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

2) Признать открытый конкурс несостоявшимся
(указать соответствующую причину)
№ и наименование лота
11. Заказчику заключить договор с победителем:
№ и наименование лота
_____________________________________________________________________
(Наименование (фамилия, имя, отчество - для физических лиц)
победителя, адрес фактического местонахождения, предложенная цена)
по результатам проведенного закупа способом открытого конкурса
в течение _________________________________________ дней с даты
подведения итогов открытого конкурса.
12. Код закупки: _____________
Адрес интернет-ресурса системы: ______________.
13. Подписи.
Приложение 6
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
форма
Протокол подведения
итогов по приобретению ТРУ способом из одного источника
(название закупа)
1. Наименование заказчика
_____________________________________________________________________
________________________________
2. Местонахождение заказчика
_____________________________________________________________________
________________________________
3. Основание для закупа способом из одного источника:
_____________________________________________________________________
________________________________

6. Жеткізушілер атауы, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау,
қызметтерді көрсету мерзімдері және орны:
Лот № және атауы:
Р/с
Жеткізушінің атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Жеткізушінің орналасқан орнының мекенжайы
Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімі
Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, көрсетілетін қызметтерді көрсету орны
1
2
3
4
5
7. Тауарларды жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді
көрсетуге байланысты барлық шығыстарды қамтитын, теңгемен көрсетілген
әрбір лот бойынша ұсынылатын ТЖҚ-ға жеткізуші ұсынған баға:
Лот № және атауы:
ҚҚС-ны есепке алмағанда, сатып алу үшін бөлінген сома:
______________________________________ теңге.
Р/с
Жеткізушінің атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
ҚҚС-ны есепке алмағанда, ұсынылған баға
Ұсынылатын тауарларда немесе жұмыстарда немесе көрсетілетін қызметтерде, пайыздық көріністегі (0-ден 100-ге дейін) қазақстандық қамту бойынша міндеттемелер
Шарт жасау мерзімі
1
2
3
4
5

6. Наименование поставщика, сроки и место поставки товаров,
выполнения работ, оказания услуг:
№ и наименование лота
№ п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество - для физических лиц) поставщика
Адрес местонахождения поставщика
Срок поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг
Место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг
1
2
3
4
5
7. Цена, предложенная поставщиком на предлагаемые ТРУ по
каждому лоту, выраженная в тенге, включающая в себя все расходы,
связанные с поставкой товаров, выполнением работ, оказанием услуг:
№ и наименование лота
Сумма, выделенная для закупа, без учета НДС: ___________ тенге.
№ п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество - для физических лиц) поставщика
Предложенная цена без учета НДС
Обязательства по казахстанскому содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах (от 0 до 100)
Срок заключения договора
1
2
3
4
5

8. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді
сатып алу қағидаларына
7-қосымша
нысан
Баға ұсыныстарын ашу және баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен
сатып алу (сатып алудың атауы) бойынша қорытындыларын шығару
хаттамасы
______________________
(Өткізу күні мен уақыты)
1. Тапсырыс берушінің атауы
_____________________________________________________________________
______________________________
2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны
_____________________________________________________________________
______________________________

8. Подписи.
Приложение 7
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
форма
Протокол
вскрытия ценовых предложений и подведения итогов
приобретения ТРУ способом запроса ценовых предложений
(название приобретения ТРУ)
________________________
(Дата и время проведения)
1. Наименование заказчика
_____________________________________________________________________
_________________________________
2. Местонахождение заказчика
_____________________________________________________________________
__________________________________

2) Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өтпеді деп
танылсын
(тиісті себебін көрсету)
Лот № және атауы
10. Тапсырыс беруші мына жеңімпазбен:
Лоттың № және атауы
_____________________________________________________________________
(Жеңімпаздың атауы (жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты
нақты орналасқан орнының мекенжайы, ұсынған бағасы)
баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен өткізілген сатып алудың
қорытындысы бойынша баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың
қорытындысы шығарылған күннен бастап __________ күннің ішінде шарт
жасассын.
11. Сатып алудың коды: ________________________________________
Жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы:________________________.
12. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді
сатып алу қағидаларына
8-қосымша
нысан
Электрондық сатып алу жүйесі тәсілімен сатып алу
қорытындыларын шығарудың
№ _____ ХАТТАМАСЫ
________________________
(Өткізу күні мен уақыты)
1. Тапсырыс берушінің атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________ 2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Мына құрамдағы конкурстық комиссия:
Конкурстық комиссияның төрағасы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның мүшелері:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның хатшысы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
мыналарды сатып алу бойынша электрондық сатып алу жүйесі арқылы
тәсілімен сатып алу жеңімпазын айқындау рәсімін өткізді:
4. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алу
нысанасы:
Лот № және атауы
ҚҚС-ны есепке алмағанда, сатып алуға бөлінген сома
_______________________________________________ теңге.
тып алудың нысанасы
Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі
1
2
3
4

2) Признать закуп способом запроса ценовых предложений
несостоявшимся (указать соответствующую причину)
№ и наименование лота
10. Заказчику заключить договор с победителем:
№ и наименование лота
____________________________________________________________________
(Наименование (фамилия, имя, отчество - для физических лиц)
победителя, адрес фактического местонахождения, предложенная цена)
по результатам проведенного закупа способом запроса ценовых
предложений в течение _________________________________________ дней
с даты подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений.
11. Код закупки: _____________
Адрес интернет-ресурса системы: ______________.
12. Подписи.
Приложение 8
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
форма
ПРОТОКОЛ № _____
подведения итогов приобретения ТРУ способом через систему
электронных закупок (название приобретения ТРУ способом через
систему электронных закупок)
________________________
(Дата и время проведения)
1. Наименование заказчика
_____________________________________________________________________
____________________
2. Местонахождение заказчика
3. Конкурсная комиссия в составе:
Председатель конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________ (Фамилия, имя, отчество)
Члены конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________ (Фамилия, имя, отчество)
_____________________________________________________________________
_____________________ (Фамилия, имя, отчество)
Секретарь конкурсной комиссии
_____________________________________________________________________
_____________________ (Фамилия, имя, отчество)
провела процедуру определения победителя приобретения ТРУ
способом через систему электронных закупок по закупке:
4. Предмет приобретения ТРУ способом через систему электронных
закупок:
№ и наименование лота
Сумма, выделенная для закупа, без учета НДС: _________ тенге.
Предмет закупки
Описание товаров, работ и услуг
Единица измерения
Количество приобретаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг
1
2
3
4

5. Оның шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын
пайдалануға арналған келісімшарттар нөмірлері:
Лот № және атауы:
_______________ № ____________ келісімшарт.
6. Конкурстық баға ұсыныстарын электрондық сатып алу жүйесі
тәсілімен сатып алуға мына қатысушылар ұсынды:
Лот № және атауы:
Р/с
Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуға қатысушының атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуға қатысушының орналасқан орнының мекенжайы
Конкурстық баға ұсынысын ұсынған күні мен уақыты
1
2
3
4

5. Номера контрактов на недропользование, в рамках которых
осуществляется приобретение ТРУ:
№ и наименование лота:
Контракт № ____________ от _______________.
6. Конкурсные ценовые предложения представлены следующими
участниками приобретения ТРУ способом через систему электронных
закупок:
№ и наименование лота
№ п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество - для физических лиц) участника закупа способом через систему электронных закупок
Адрес местонахождения участника закупа способом через систему электронных закупок
Дата и время представления конкурсного ценового предложения
1
2
3
4

7. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуға
қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары:
Лот № және атауы:
Сатып алуға бөлінген сома ____________________________ теңге.
Р\с
Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуға қатысушының атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
ҚҚС-ны есепке алмағанда, теңгедегі құны
ҚҚС-ны есепке алмағанда, теңгедегі шартты бағасы
1
2
3
4
8. Конкурстық комиссия электрондық сатып алу жүйесі тәсілімен
сатып алуға қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын бағалады және
бағаларын салыстырды және мынадай шешім қабылдады (қажеттісін
таңдау):

7. Цены конкурсных ценовых предложений участников приобретения
ТРУ способом через систему электронных закупок:
№ и наименование лота
Сумма, выделенная для приобретения ТРУ__________________ тенге.
№ п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество - для физических лиц) участника закупа способом через систему электронных закупок
Стоимость в тенге без учета НДС
Условная цена в тенге без учета НДС
1
2
3
4
8. Конкурсная комиссия оценила и сопоставила цены конкурсных
ценовых предложений участников приобретения ТРУ способом через
систему электронных закупок и приняла решение (выбрать нужное):

2) электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алу
өтпеді деп танылсын
(тиісті себебін көрсету)
Лот № және атауы
9. Тапсырыс беруші мына:
Лоттың № және атауы
_____________________________________________________________________
____________________________ электрондық сатып алу жүйесі арқылы
тәсілі мен өткізілген сатып алудың нәтижелері бойынша электрондық
сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алу қорытындылары шығарылған
күннен бастап ____________________________ күн ішінде
(жеңімпаздың атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің
аты), нақты орналасқан орнының мекенжайы, ұсынған бағасы)
жеңімпазымен шарт жасассын.
10. Сатып алудың коды: ________________________________________
Жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы:________________________.
11. Қолдары.

2) признать приобретение ТРУ способом через систему электронных
закупок несостоявшимся
(указать соответствующую причину)
№ и наименование лота
9. Заказчику заключить договор с победителем:
№ и наименование лота
_____________________________________________________________________
___________________________________________________
(Наименование (фамилия, имя, отчество - для
физических лиц) победителя,
адрес фактического местонахождения,
предложенная цена)
по результатам проведенного приобретения ТРУ способом через
систему электронных закупок в течение
____________________________________ дней с даты подведения итогов
приобретения ТРУ способом через систему электронных закупок.
10. Код закупки: _____________
Адрес интернет-ресурса системы: ______________.
11. Подписи.