Тұқым сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертханаларды аттестаттау қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4-2/60 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 мамырда № 11010 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 20 ақпандағы № 80 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.02.2018 № 80 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тұқым сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертханаларды аттестаттау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік етуші Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
____________________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 7 сәуір
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жылғы 31 наурыз
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 4-2/60 бұйрығымен
бекітілген
Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленген және тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил аттестации лабораторий по экспертизе качества семян
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4-2/60. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2015 года № 11010. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 80 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 20.02.2018 № 80 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила аттестации лабораторий по экспертизе качества семян.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
________ А. Исекешев
7 апреля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________ Е. Досаев
31 марта 2015
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 4-2/60
Правила
аттестации лабораторий по экспертизе качества семян
1. Общие положения
1. Настоящие Правила аттестации лабораторий по экспертизе качества семян (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" и определяют порядок аттестации лабораторий по экспертизе качества семян.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылды:
1) құрылымдық бөлімше - тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың құрамына кіретін және тұқымдардың сорттық және егу сапасына зерттеулер жүргiзуге арналған аумақтық оқшауланған бөлiмше;
2) өтініш беруші – аттестаттаудан өту және тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесiн алу үшін тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган) өтініш берген заңды тұлға;
3) тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау – заңды тұлғаның тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесiне сәйкестiгiн анықтау (растау);
4) тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау туралы куәлік – мемлекеттің тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың қызметін танығандығы туралы куәландыратын, өз құзыреті шегінде жергілікті атқарушы орган берген құжат.
3. Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттауды жергілікті атқарушы орган осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау туралы куәлікті бере отырып, жүргізеді (бұдан әрі – аттестаттау туралы куәлік).
4. Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттауды жүргізу үшін жергілікті атқарушы органының қаулысымен құрамында кемінде бес адам (комиссияның төрағасы және төрт мүшесі) бар тұрақты жұмыс істейтін аттестаттау комиссиясы (бұдан әрі – комиссия) құрылады.
Комиссия жергілікті атқарушы органның өкілдерінен тұрады.
Жергілікті атқарушы органның ауыл шаруашылығы басқармасы немесе бөлімі комиссияның жұмыс органы (бұдан әрі – Жұмыс орган) болып табылады.
5. Заңды тұлғаға тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесін беру өтініш берушінің осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларға қойылатын талаптарға (бұдан әрі – талаптар) сәйкес болған жағдайда жергілікті атқарушы органның қаулысымен жүзеге асырылады.
2. Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды
аттестаттауды жүргізу тәртібі
Параграф 1. Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі
зертханаларды алғашқы аттестаттауды жүргізу
6. Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесiн алу үшін өтініш беруші Жұмыс органына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттауды (қайта аттестаттауды) жүргізу туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш);

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) структурное подразделение – территориально обособленное подразделение, входящее в состав лаборатории по экспертизе качества семян и предназначенное для проведения исследований сортовых и посевных качеств семян;
2) заявитель – юридическое лицо, обратившееся в соответствующий местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы (далее – местный исполнительный орган) для прохождения аттестации и присвоения статуса лаборатории по экспертизе качества семян;
3) аттестация лаборатории по экспертизе качества семян – установление (подтверждение) соответствия юридического лица статусу лаборатории по экспертизе качества семян;
4) свидетельство об аттестации лаборатории по экспертизе качества семян – документ, выданный в пределах компетенции местным исполнительным органом, свидетельствующий о признании государством деятельности аттестованной лаборатории по экспертизе качества семян.
3. Аттестация лаборатории по экспертизе качества семян проводится местным исполнительным органом с выдачей свидетельства об аттестации лаборатории по экспертизе качества семян по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – свидетельство об аттестации).
4. Для проведения аттестации лабораторий по экспертизе качества семян постановлением местного исполнительного органа создается постоянно действующая аттестационная комиссия (далее – комиссия) с численным составом не менее пяти человек (председатель и четыре члена комиссии).
Комиссия состоит из представителей местного исполнительного органа.
Рабочим органом комиссии является управление или отдел сельского хозяйства местного исполнительного органа (далее – Рабочий орган).
5. Присвоение юридическому лицу статуса лаборатории по экспертизе качества семян осуществляется постановлением местного исполнительного органа, при условии соответствия заявителя требованиям, предъявляемым к лабораториям по экспертизе качества семян, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам (далее – требования).
2. Порядок проведения аттестации лабораторий по экспертизе
качества семян
Параграф 1. Проведение первичной аттестации лабораторий по
экспертизе качества семян
6. Для получения статуса лаборатории по экспертизе качества семян заявитель представляет в Рабочий орган следующие документы:
1) заявление о проведении аттестации (переаттестации) лаборатории по экспертизе качества семян по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – заявление);

2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларға қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны).
Өтініш берушіні мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліміттерді Жұмыс органы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Өтініш беруші электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электронды нысанда құжаттарын тапсыра алады.
7. Комиссия өтініш берушінің осы Қағидалардың 6-тармағында көрcетiлген құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Өтініш беруші құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, Жұмыс органы екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді түрде бас тартады.
8. Осы Қағидалардың 6-тармағында көрcетiлген құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, комиссия сегіз жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жергілікті жерге бара отырып, өтініш берушінің және (немесе) оның құрылымдық бөлімшелерінің (бар болса) талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2017 № 233 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Өтініш берушіні және (немесе) оның құрылымдық бөлімшелерін (бар болса) тексеру нәтижелері бойынша комиссия бір жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру актісін (бұдан әрі – тексеру актісі) екі данада жасайды. Бір данасы комиссияда қалады, екіншісі өтініш берушіге беріледі.
10. Комиссия осы Қағидалардың 6-тармағында көрcетiлген құжаттарды, сондай-ақ тексеру актілерін қарау қорытындысы бойынша екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесін беру не бас тарту туралы шешім қабылдайды, ол хаттамамен ресімделеді және оған комиссияның барлық қатысушы мүшелері қол қояды.
11. Комиссияның өтініш берушіге тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесін беру туралы шешімі негізінде Жұмыс органы үш жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы орган қаулысының тиісті жобасын дайындайды, ол бекітілгеннен кейiн Жұмыс органы өтініш берушіге мерзімі үш жылға жарамды аттестаттау туралы куәлік береді.
Өтініш берушінің құрылымдық бөлімшелері болған жағдайда, олар аттестаттау туралы куәлікке қосымшада көрсетіледі.

2) форму сведений о соответствии требованиям, предъявляемым к лабораториям по экспертизе качества семян, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – форма сведений о соответствии требованиям).
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя Рабочий орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронное правительство".
Заявитель может подать документы в электронной форме через веб-портал "электронного правительства", при наличии электронной цифровой подписи.
7. Комиссия в течение двух рабочих дней с момента получения документов заявителя, указанных в пункте 6 настоящих Правил, проверяет полноту представленных документов.
В случае представления заявителем неполного пакета документов Рабочий орган в течение двух рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
8. При предоставлении полного пакета документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, комиссия в срок не более восьми рабочих дней с выездом на место проводит обследование заявителя и (или) его структурных подразделений (при наличии) на предмет соответствия требованиям.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2017 № 233 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. По результатам обследования заявителя и (или) его структурных подразделений (при наличии) комиссией в течение одного рабочего дня составляется акт обследования на соответствие требованиям, предъявляемым к лабораториям по экспертизе качества семян (далее – акт обследования), по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в двух экземплярах. Один экземпляр остается у комиссии, второй выдается заявителю.
10. Комиссия по итогам рассмотрения документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, а также акта обследования в течение двух рабочих дней принимает решение о присвоении либо об отказе в присвоении заявителю статуса лаборатории по экспертизе качества семян, которое оформляется протоколом и подписывается всеми присутствующими членами комиссии.
11. На основании решения комиссии о присвоении заявителю статуса лаборатории по экспертизе качества семян Рабочим органом в течение трех рабочих дней подготавливается соответствующий проект постановления местного исполнительного органа, после утверждения которого Рабочим органом выдается заявителю свидетельство об аттестации, со сроком действия – три года.
При наличии у заявителя структурных подразделений, они указываются в приложении к свидетельству об аттестации.

12. Өтінішті қарастырудың жалпы мерзімі өтініш беруші осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынған күннен бастап он алты жұмыс күнін құрайды.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2017 № 233 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Талаптарға сәйкес келмеген өтініш берушіге Жұмыс органы осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген мерзім ішінде бас тартудың себептерін көрсете отырып, жазбаша түрде дәлелді жауап береді.
Комиссияның шешіміне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағымдануға болады.
13-1. Тұқым сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертханаларды аттестаттаудан өткізуден бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
1) өтініш беруші аттестаттау жүргізу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) аттестаттау жүргізу үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Ескерту. 1-параграф 13-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2017 № 233 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Параграф 2. Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі
зертхананың атауы немесе ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген
жағдайда аттестаттау туралы куәлікті қайта ресімдеу
14. Атауы немесе ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда, тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана аттестаттау туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туындаған сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде Жұмыс органына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау туралы куәлікті және (немесе) аттестаттау туралы куәлікке қосымшаны қайта ресімдеу туралы өтініш (бұдан әрі – қайта ресімдеу туралы өтініш);
2) мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ақпараттар бар құжаттарды қоспағанда, аттестаттау туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмесі;
3) аттестаттау туралы куәліктің түпнұсқасы.
15. Комиссия осы Қағидалардың 14-тармағында көрcетiлген құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын текесереді және аттестаттау туралы куәлікті қайта ресімдеу не қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды, ол хаттамамен ресімделелі және оған комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
Осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбау аттестаттау туралы куәлікті қайта ресімдеуден бас тартудың негізі болып табылады.

12. Общий срок рассмотрения заявления составляет шестнадцать рабочих дней со дня представления заявителем документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2017 № 233 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Заявителю, не соответствующему требованиям, Рабочим органом в течение срока, указанного в пункте 12 настоящих Правил, дается мотивированный письменный ответ с указанием причины отказа.
Решение комиссии может быть обжаловано в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
13-1. Основаниями для отказа в проведении аттестации лаборатории по экспертизе качества семян являются:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для проведения аттестации, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных данных и сведений, необходимых для проведения аттестации, требованиям, установленным настоящими Правилами.
Сноска. Правила дополнено пунктом 13-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2017 № 233 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Параграф 2. Переоформление свидетельства об аттестации в случае изменения наименования либо организационно-правовой формы лабораторий по экспертизе качества семян
14. В случаях изменения наименования либо организационно-правовой формы, лаборатория по экспертизе качества семян в течение тридцати календарных дней с момента возникновения изменений, послуживших основанием для переоформления свидетельства об аттестации, представляет в Рабочий орган следующие документы:
1) заявление о переоформлении свидетельства об аттестации и (или) приложения к свидетельству об аттестации лаборатории по экспертизе качества семян по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – заявление о переоформлении);
2) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления свидетельства об аттестации, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
3) оригинал свидетельства об аттестации.
15. Комиссия в течение двух рабочих дней с момента получения документов, указанных в пункте 14 настоящих Правил, проверяет полноту представленных документов и принимает решение о переоформлении либо отказе в переоформлении свидетельства об аттестации, которое оформляется протоколом и подписывается всеми членами комиссии.
Основанием для отказа в переоформлении свидетельства об аттестации является предоставление неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящих Правил.

16. Комиссияның оң шешімі негізінде Жұмыс органы жергілікті атқарушы орган қаулысының тиісті жобасын дайындайды, ол бекітілгеннен кейін Жұмыс органы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаға аттестаттау туралы қайта ресімделген куәлікті береді.
17. Аттестаттау туралы қайта ресімделген куәлікке жаңа тіркеу нөмірі беріледі.
Аттестаттау туралы қайта ресімделген куәліктің жарамдылық мерзімі бұрын берілген аттестаттау туралы куәліктің жарамдылық мерзіміне тең болып қалады.
18. Қайта ресімдеу туралы өтінішті қарастырудың жалпы мерзімі осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап алты жұмыс күнінен аспауы тиіс.
Параграф 3. Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі
зертханалардың құрылымдық бөлімшелерінің саны азайған жағдайда
аттестаттау туралы куәлікке қосымшаны қайта ресімдеу
19. Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханалардың құрылымдық бөлімшелерінің саны азайған жағдайда, тиісті шешім қабылданған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде Жұмыс органына ұсынады:
1) қайта ресімдеу туралы өтініш;
2) құрылымдық бөлімшені қайта ұйымдастыру немесе тарту туралы бұйрықтың көшірмесі;
3) аттестаттау туралы куәлікке қосымшаның түпнұсқасы.
Өтініш беруші электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы элктронды нысанда құжаттарын тапсыра алады.
20. Комиссия осы Қағидалардың 19-тармағында көрcетiлген құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын текесереді және құрылымдық бөлімшені шығарып тастау немесе шығарудан бас тарту туралы шешім қабылдайды, ол хаттамамен ресімделелі және оған комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
Осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбау аттестаттау туралы құрылымдық бөлімшені шығарудан бас тартудың негізі болып табылады.
21. Комиссияның оң шешімі негізінде Жұмыс органы жергілікті атқарушы орган қаулысының тиісті жобасын дайындайды, ол бекітілгеннен кейін Жұмыс органы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаға аттестаттау туралы куәлікке қайта ресімделген қосымшаны береді.
22. Құрылымдық бөлімшені шығаруға байланысты қайта ресімдеу туралы өтінішті қарастырудың жалпы мерзімі осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап алты жұмыс күнінен аспауы тиіс.
Параграф 4. Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі
зертханалардың құрылымдық бөлімшелерінің саны көбейген жағдайда
аттестаттау туралы куәлікке қосымшаны қайта ресімдеу
23. Құрылымдық бөлімшелердің саны көбейген жағдайда, тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана Жұмыс органына мынадай құжаттарды ұсынады:

16. На основании положительного решения комиссии Рабочим органом подготавливается соответствующий проект постановления местного исполнительного органа, после утверждения которого Рабочим органом выдается лаборатории по экспертизе качества семян переоформленное свидетельство об аттестации.
17. Переоформленному свидетельству об аттестации присваивается новый регистрационный номер.
Срок действия переоформленного свидетельства об аттестации остается равным сроку действия ранее выданного свидетельства об аттестации.
18. Общий срок рассмотрения заявления о переоформлении не должен превышать шести рабочих дней со дня представления документов, указанных в пункте 14 настоящих Правил.
Параграф 3. Переоформление приложения к свидетельству об аттестации в случае уменьшения количества структурных подразделений лабораторий по экспертизе качества семян
19. В случае уменьшения количества структурных подразделений, лаборатория по экспертизе качества семян представляет в Рабочий орган в течение пяти рабочих дней со дня принятия соответствующего решения:
1) заявление о переоформлении;
2) копию приказа о реорганизации или ликвидации структурного подразделения;
3) оригинал приложения к свидетельству об аттестации.
Заявитель может подать документы в электронной форме через веб-портал "электронного правительства", при наличии электронной цифровой подписи.
20. Комиссия в течение двух рабочих дней с момента получения документов, указанных в пункте 19 настоящих Правил, проверяет полноту представленных документов и принимает решение об исключении либо об отказе в исключении структурного подразделения, которое оформляется протоколом и подписывается всеми членами комиссии.
Основанием для отказа в исключении структурного подразделения является предоставление неполного пакета документов, указанных в пункте 19 настоящих Правил.
21. На основании положительного решения комиссии Рабочим органом подготавливается соответствующий проект постановления местного исполнительного органа, после утверждения которого Рабочим органом выдается лаборатории по экспертизе качества семян переоформленное приложение к свидетельству об аттестации.
22. Общий срок рассмотрения заявления о переоформлении в связи с исключением структурного подразделения не должен превышать шести рабочих дней со дня представления документов, указанных в пункте 19 настоящих Правил.
Параграф 4. Переоформление приложения к свидетельству об аттестации в случае увеличения количества структурных подразделений лабораторий по экспертизе качества семян
23. В случае увеличения количества структурных подразделений, лаборатория по экспертизе качества семян представляет в Рабочий орган следующие документы:

1) қайта ресімдеу туралы өтініш;
2) талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
3) аттестаттау туралы куәлікке қосымшаның түпнұсқасы.
24. Жаңа құрылымдық бөлімшені тексеру осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
25. Комиссия осы Қағидалардың 23-тармағында көрсетілген құжаттарды және құрылымдық бөлімшені тексеру актісін қарау қорытындысы бойынша жаңа құрылымдық бөлімшені тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың құрамына кіретін аттестаттау туралы куәлікке қосымшада көрcетілген құрылымдық бөлімшелердің тізбесіне (бұдан әрі - құрылымдық бөлімшелердің тізбесі) енгізу немесе енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді және оған комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
26. Комиссияның оң шешімі негізінде Жұмыс органы жергілікті атқарушы орган қаулысының тиісті жобасын дайындайды, ол бекітілгеннен кейін Жұмыс органы аттестаттау туралы куәлікке қайта ресімделген қосымшаны береді.
27. Құрылымдық бөлімшені құрылымдық бөлімшелер тізбесіне қосуға байланысты қайта ресімдеу туралы өтінішті қарастырудың жалпы мерзімі осы Қағидалардың 23-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап он алты жұмыс күнінен аспауы тиіс.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2017 № 233 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Жаңа құрылымдық бөлімше талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, Жұмыс органы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаға жаңа құрылымдық бөлімшені құрылымдық бөлімшелер тізбесіне енгізуден бас тартудың себептерін көрсете отырып, жазбаша дәлелді жауап жібереді.
Параграф 5. Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі
зертханаларды қайта аттестаттауды жүргізу
29. Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы қайта аттестаттау осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен аттестаттау туралы куәліктің жарамдылық мерзімі аяқталған кейін үш жылда бір рет жүргізіледі.
Сапаға сараптама жасау жөніндегі зертхананы қайта аттестаттау рәсімін өткізген жағдайда, құрылымдық бөлімшелердің тізбесіне енгізілген құрылымдық бөлімше аттестаттау туралы куәліктің жарамдылық мерзімі өтуіне өткенге дейінгі алты ай ішінде тексеруге жатпайды.
Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы қайта аттестаттау туралы өтінішті қарастырудың жалпы мерзімі осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген мерзімнен аспауы тиіс.
30. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта аттестаттауға өтініш аттестаттау туралы куәлiктің жарамдылық мерзімі өткенге дейінгі күнтiзбелiк отыз күннен кешіктірмей беріледі.

1) заявление о переоформлении;
2) форму сведений о соответствии требованиям;
3) оригинал приложения к свидетельству об аттестации.
24. Проведение обследования нового структурного подразделения проводится в порядке, установленном настоящими Правилами.
25. Комиссия по итогам рассмотрения документов, указанных в пункте 23 настоящих Правил, и акта обследования структурного подразделения принимает решение о включении или отказе во включении нового структурного подразделения в перечень структурных подразделений, входящих в состав лаборатории по экспертизе качества семян, указанных в приложении к свидетельству об аттестации (далее – перечень структурных подразделений). Решение комиссии оформляется протоколом и подписывается всеми членами комиссии.
26. На основании положительного решения комиссии Рабочим органом подготавливается соответствующий проект постановления местного исполнительного органа, после утверждения которого, Рабочим органом выдается переоформленное приложение к свидетельству об аттестации.
27. Общий срок рассмотрения заявления о переоформлении в связи с включением структурного подразделения в перечень структурных подразделений не должен превышать шестнадцати рабочих дней со дня представления документов, указанных в пункте 23 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 27 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2017 № 233 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
28. В случае несоответствия нового структурного подразделения требованиям, Рабочим органом направляется лаборатории по экспертизе качества семян письменный мотивированный ответ с указанием причины отказа во включении нового структурного подразделения в перечень структурных подразделений.
Параграф 5. Проведение переаттестации лабораторий по экспертизе качества семян
29. Переаттестация лаборатории по экспертизе качества семян проводится в порядке, установленном настоящими Правилами, по истечении срока действия свидетельства об аттестации один раз в три года.
При прохождении процедуры переаттестации лаборатории по экспертизе качества структурное подразделение, включенное в перечень структурных подразделений за шесть месяцев до истечения срока действия свидетельства об аттестации, обследованию не подлежит.
Общий срок рассмотрения заявления на переаттестацию лаборатории по экспертизе качества семян не должен превышать срок, указанный в пункте 12 настоящих Правил.
30. Заявление на переаттестацию по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам подается не позднее тридцати календарных дней до истечения срока действия свидетельства об аттестации.

3. Қорытынды ережелер
31. Аттестаттау туралы куәлікті немесе аттестаттау туралы куәлікке қосымшаны қайта ресімдеген жағдайда, қайтадан берілген аттестаттау туралы куәлікте немесе аттестаттау туралы куәлікке қосымшада Жұмыс органы қайта ресімдеудің күні мен негізін көрсете отырып, белгі жасайды.
32. Аттестаттау туралы куәлiк:
1) заңды тұлға қайта ұйымдастырылған немесе таратылған;
2) аттестаттау туралы куәліктің жарамдылық мерзімі аяқталған жағдайларда өзінің қолданысын тоқтатады.
Тұқым сапасына сараптама
жасау жөніндегі зертханаларды
аттестаттау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
№____ Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы
аттестаттау туралы куәлік
____________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның толық атауы)
20 __ жылғы "__" ___________ № ______ жергілікті атқарушы орган
қаулысының негізінде _______________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________________________________________________
(тұқым сапасына сараптама жасалатын ауыл шаруашылығы өсiмдiктерін
көрсету)
тұқымдарының сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесі
берілді.
Аттестаттау туралы куәлікке қосымшаға сәйкес нысан бойынша (бар
болса) заңды тұлғаның құрамына кiретiн құрылымдық бөлiмшелердің
тізбесі.
Қайта ресімдеу негізі (қайта ресімделген жағдайда толтырылады): ____
____________________________________________________________________
Басшы ______________________________________ ___________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса)) (қолы)
Лауазымы ___________________________________________________________
Берілген күні 20____жылғы "___" ____________________
Мөр орны
Жарамдылық мерзімі 20____жылғы "____"____________ дейін
Тұқым сапасына сараптама
жасау жөніндегі зертхананы
аттестаттау туралы куәлікке
қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның құрамына кіретін құрылымдық бөлiмшелердің
тізбесі
р/с
Атауы
Тұқым сапасына сараптама жасалатын ауыл шаруашылығы өсiмдiктерінiң атаулары
Почталық мекенжайы
1
2
3
4
Қайта ресімдеу күні және негізі (қайта ресімделген жағдайда
толтырылады): _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы ____________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Мөр орны
Тұқым сапасына сараптама
жасау жөніндегі зертханаларды
аттестаттау қағидаларына
2-қосымша
Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларға
қойылатын талаптар
Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларға қойылатын талаптарға:

3. Заключительные положения
31. При переоформлении свидетельства об аттестации или приложения к свидетельству об аттестации на вновь выданном свидетельстве об аттестации или приложении к свидетельству об аттестации Рабочим органом делается отметка с указанием даты и основания переоформления.
32. Свидетельство об аттестации прекращает свое действие в случаях:
1) реорганизации или ликвидации юридического лица;
2) окончания срока действия свидетельства об аттестации.
Приложение 1
к Правилам по аттестации
лабораторий по экспертизе
качества семян
Форма
Свидетельство об аттестации лаборатории по экспертизе качества
семян № __
Выдано ________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
которому на основании постановления местного исполнительного органа _____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа)
от "__" __________ 20__ года № _____ присвоен статус лаборатории по экспертизе качества семян ___________________________________________
(указать сельскохозяйственные растения,
_____________________________________________________________________
по которым проводится экспертиза качества семян)
Перечень структурных подразделений, входящих в состав юридического лица, по форме согласно приложению к свидетельству об аттестации (при наличии).
Основание для переоформления (заполняется в случае переоформления):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель ___________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Должность __________________________________________________________
Дата выдачи "__" _____________ 20__ года
Место печати
Действительно до "__" _____________ 20__ года
Приложение
к свидетельству об аттестации
лаборатории по экспертизе
качества семян
Форма
Перечень структурных подразделений, входящих в состав
юридического лица
п/п
Наименование
Наименования
сельскохозяйственных
растений, по которым
проводится экспертиза
качества семян
Почтовый адрес
1
2
3
4
Дата и основание для переоформления (заполняется в случае переоформления):_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель ____________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Место печати
Приложение 2
к Правилам по аттестации
лабораторий по экспертизе
качества семян
Требования, предъявляемые к
лабораториям по экспертизе качества семян
Требования, предъявляемые к лабораториям по экспертизе качества семян, включают наличие:

1) меншік құқығындағы немесе өзге заңды негізде (кемінде бір жыл мерзіммен иелену) ғимараттың (үй-жайдың);
2) Қазақстан Республикасының өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету мемлекеттiк жүйесі тiзiлiміне енгiзiлген және Қазақстан Республикасының өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету саласындағы заңнамаға сәйкес салыстырылып тексерілген зертханалық жабдықтың және өлшем құралдарының:
зертханалық таразы;
ылғал өлшегiштер;
термометрлер;
сағаттар (1, 3 минуттық, сигналдық құмсағаттар);
зертханалық електер жиынтықтары, оның ішінде: қақпағы және тұғыры бар № 1, 2 елек, шөпке арналған қақпағы және тұғыры бар шағын габариттi елеуiштер;
оптикалық құралдар (микроскоптар, лупалар);
+50-ден +150 С-ға дейінгі реттеу диапазоны бар кептіргiш шкафтар;
тұқым өсiруге арналған термостаттар (жылытқыш және суытқыш);
зертханалық диірмен;
сынама алуға арналған сүңгілер;
секундомер;
механикалық тұқым бөлгiш;
саңылауларының диаметрi 1, 1,5, 2,5 миллиметрлік електер;
тоңазытқыш (суытқыш термостат болмаған кезде);
құмды қыздыруға арналған пеш;
тұқым есептегіш-тарқатқыш;
топырақ електері жиыны (мақта тұқымы үшін);
люминесценттік шам;
3) тұқым сапасын анықтау әдiстерiне нормативтiк-техникалық құжаттама талаптарына сәйкес тұқымның сапа көрсеткiштерiн анықтауды қамтамасыз етуге арналған құрал-сайманның:
сыйымдылығы әртүрлi шыны ыдыс;
құрастырмалы тақтайшалар;
зертханалық қалақтар;
препаральды инелер;
торлы түбі бар метал цилиндр, цилиндрлер;
тұқым өсіретін ыдыстар;
өлшеуіш колбалар;
эксикатор;
өлшеуіш цилиндрлер;
бюкстер;
зертханалық скальпель немесе пышақ;
тигельдік қысқаштар;
петри шыныаяғы;
4) кемінде бір штаттық тұқым сарапшысының болуы кіреді.
Тұқым сапасына сараптама
жасау жөніндегі зертханаларды
аттестаттау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
_________________________________________________________________ ға
(жергілікті атқарушы органның толық атауы)
Кімнен _____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы және бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды
аттестаттауды (қайта аттестаттауды) жүргізу туралы өтініш
Аттестаттаудан, қайта аттестаттаудан (қажеттісінің астын сызу
керек) өткiзуді және _______________________________________________
(тұқым сапасына сараптама жасалатын ауыл шаруашылығы өсiмдiктерін
____________________________________________________________________
көрсету)
тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесiн беруді
сұраймын
Заңды тұлға туралы мәліметтер:
Мекенжайы: _________________________________________________________
(индекс, аудан, облыс, қала (ауыл), көше, үй нөмірі, телефон,
____________________________________________________________________
электрондық мекенжайы)
Қоса берілетiн құжаттар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттауды
(қайта аттестаттауды) жүргізу туралы өтінішке қосымшаға сәйкес нысан
бойынша заңды тұлғаның құрамына кiретiн құрылымдық бөлiмшелердің
тiзбесі (бар болса) қоса беріліп отыр.
Басшы ______________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса)) (қолы)
Мөр орны толтыру күні: 20__ жылғы "___" _____________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін ___ 20__ жылғы "___"_____
Өтініш 20____ жылғы "___" ________________ қарауға қабылданды
_______________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса)) (қолы)
Тұқым сапасына сараптама
жасау жөніндегі зертханаларды
аттестаттауды (қайта аттестаттауды)
жүргізу туралы өтінішке
қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның құрамына кiретiн құрылымдық бөлімшелердің
тiзбесі (бар болса)
р/с
Атауы
Почталық мекенжайы
Электрондық мекен-жайы
Байланыс телефондары
Тұқым сапасына сараптама жасалатын ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнің атауы
1
2
3
4
5
6
Басшы __________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса)) (қолы)
Тұқым сапасына сараптама
жасау жөніндегі зертханаларды
аттестаттау қағидаларына
4-қосымша
Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларға
қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны*
Тұқым сапасына сараптама жасауды өткізуге арналған ғимараттың
(үй-жайдың) болуы туралы мәлімет:
р/с
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы
Меншік құқығын немесе өзге заңды негізді растайтын құжаттың атауы, нөмірі және күні
1
2
3
Зертханалық жабдықтар және өлшем құралдарының болуы туралы
мәліметтер:
р/с
Зертханалық жабдықтардың, өлшем құралдарының атауы
Өлшем бірлігі
20__ жылғы ___
қолда бары
Зертханалық жабдықтардың, өлшем құралдарының зауыттық нөмірі
Салыстырып тексеру (аттестаттау) туралы сертификаттың нөмірі және күні
1
2
3
4
5
6
Құрал-саймандардың болуы туралы мәліметтер:
р/с
Құрал-сайман атауы
Өлшем бірлігі
20__жылғы ____
қолда бары
1
2
3
4
Тұқымдық сарапшылардың болуы туралы ақпарат:
р/с
Маманның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Білімі бойынша мамандығы
Жергілікті атқарушы орган тұқымдық сарапшыдан алынған, тұқымның сұрыптық және егістік сапасына сараптаманы жүргізу бойынша қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарламаның нөмірі және күні
1
2
3
4
Ескерту: * әр құрылымдық бөлімше бойынша толтырылады (бар болса).
Тұқым сапасына сараптама
жасау жөніндегі зертханаларды
аттестаттау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларға
қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру актісі
20___ жылғы "____" ___________ № _____
Комиссия_______________________________________________________
(заңды тұлғаның (құрылымдық бөлiмшенің) толық атауы)
тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесiн беру
үшiн ________________________________________________________________
(тұқым сапасына
_____________________________________________________________________
сараптама жүргiзiлетін ауыл шаруашылығы өсiмдiктерін көрсету)
тұқымға сараптама жасау жөніндегі зертханаларға қойылатын талаптарға
сәйкестiгін тексеру нәтижелері туралы осы актіні жасады.
Тексеру нәтижесiнде мыналардың:
Тұқым сапасына сараптама жасауды өткізуге арналған ғимараттың
(үй-жайдың) болуы белгіленеді:
р/с
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы
Меншік құқығы немесе өзге заңды негізді растайтын құжаттың атауы, нөмірі және күні
1
2
3
Зертханалық жабдықпен және өлшем құралдарымен қамтамасыз
етілуі:
р/с
Зертханалық жабдықтардың, өлшем құралдарының атауы
Өлшем бірлігі
20__жылғы __
қолда бары
Зертханалық жабдықтардың, өлшем құралдарының зауыттық нөмірі
Салыстырып тексеру (аттестаттау) туралы сертификаттың нөмірі және күні
Жай-күйі
1
2
3
4
5
6
7
Құрал-сайманмен қамтамасыз етілуі:
р/с
Құрал-сайман атауы
Өлшем бірлігі
20__жылғы ____
қолда бары
1
2
3
4
Тұқымдық сарапшылардың бар болуы:
р/с
Маманның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Білімі бойынша мамандығы
Жергілікті атқарушы орган тұқымдық сарапшыдан алынған, тұқымның сұрыптық және егістік сапасына сараптама жүргізу бойынша қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарламаның нөмірі және күні
1
2
3
4
Комиссия төрағасы ___________________________________________ _______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымы) (қолы)
Комиссия мүшелерi ___________________________________________ _______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымы) (қолы)
___________________________________________ _______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымы) (қолы)
___________________________________________ _______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымы) (қолы)
___________________________________________ _______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымы) (қолы)
Тұқым сапасына сараптама
жасау жөніндегі зертханаларды
аттестаттау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның толық атауы)
Кімнен______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы және бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау
туралы куәлікті және (немесе) аттестаттау туралы куәлікке
қосымшаны қайта ресімдеу туралы өтініш
____________________________________________________________________
(қайта ресімдеуге негіз көрсету)
байланысты 20__ жыл "____" ___________ № ________ тұқым сапасына
сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау туралы куәлікті
немесе аттестаттау туралы куәлікке қосымшаны қайта ресімдеуді,
құрылымдық бөлімшені шығаруды немесе қосуды (қажеттісінің астын сызу
керек) сұраймын.
Мекен-жайы: ________________________________________________________
(индекс, аудан, облыс, қала (ауыл), көше, үй нөмірі, телефон,
____________________________________________________________________
электрондық мекенжайы)
Қоса берілетін құжаттар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Басшы _________________________________________ ________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Мөр орны толтырылған күн: "__" _________ 20 __ жыл
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін ____ 20_ жылғы "__" _____
Өтініш 20 ___ жылғы "__" ________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса)) (қолы)
Тұқым сапасына сараптама
жасау жөніндегі зертхананы
аттестаттау туралы куәлікті
және (немесе) аттестаттау туралы
куәлікке қосымшаны қайта ресімдеу
туралы өтінішке қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның құрамына кіретін немесе құрамынан шығарылатын
құрылымдық бөлімшелердің тізбесі*
Р/с
Атауы
Почталық мекенжайы
Электрондық мекенжайы
Байланыс телефондары
Тұқым сапасына сараптама жасалатын ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнің атауы
1
2
3
4
5
6
Ескерту: * құрылымдық бөлімшелерді қосқан немесе шығарған
жағдайларда толтырылады.
Басшы ______________________________________ _________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)

1) здания (помещения) на праве собственности или ином законном основании (со сроком владения не менее одного года);
2) лабораторного оборудования и средств измерений, внесенных в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан и поверенных в соответствии с законодательством в области обеспечения единства измерений Республики Казахстан:
весы лабораторные;
влагомеры;
термометры;
часы (песочные 1, 3 минутные, сигнальные);
комплекты лабораторных решет в том числе: решет № 1, 2 с крышкой и поддоном, малогабаритных сит для трав с крышкой и поддоном;
оптические приборы (микроскопы, лупы);
сушильные шкафы с диапозоном регулированя от +50 до +150 С;
термостаты для проращивания семян (обогреваемый и охлаждаемый);
мельница лабораторная;
щупы для отбора проб;
секундомер;
делитель семян механический;
решета с отверстиями диаметром 1, 1,5, 2,5 миллиметров;
холодильник (при отсутствии охлаждаемого термостата);
печь для прокаливания песка;
счетчик – раскладчик семян;
набор почвенных сит (для хлопчатника);
лампа люминесцентная;
3) инвентаря для обеспечения определения показателей качества семян в соответствии с требованиями нормативно-технической документации на методы определения качества семян:
посуда стеклянная различной емкости;
доски разборочные;
совки лабораторные;
иглы препаровальные;
цилиндр металлический с сетчатым дном, цилиндры;
растильни;
колбы мерные;
эксикатор;
цилиндры мерные;
бюксы;
скальпель или нож лабораторный;
щипцы тигельные;
чашки Петри;
4) не менее одного штатного семенного эксперта.
Приложение 3
к Правилам по аттестации
лабораторий по экспертизе
качества семян
Форма
В _____________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа)
от __________________________________________________________________
(полное наименование и бизнес идентификационный номер
юридического лица)
Заявление
о проведении аттестации (переаттестации) лаборатории по
экспертизе качества семян
Прошу провести аттестацию, переаттестацию (нужное подчеркнуть) и присвоить статус лаборатории по экспертизе качества семян _____________________________________________________________________
(указать сельскохозяйственные растения,по которым
_____________________________________________________________________
проводится экспертиза качества семян)
Сведения о юридическом лице:
Адрес: _____________________________________________________________
(индекс, район, область, город (село), улица, номер дома, телефон, электронный адрес)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Перечень структурных подразделений, входящих в состав юридического
лица (при наличии), по форме согласно приложению к заявлению о
проведении аттестации (переаттестации) лаборатории по экспертизе
качества семян, прилагается.
Руководитель _____________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Место печати дата заполнения: "__" _________ 20 __ года
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах _______________
"___" _____________ 20 __ года
Заявление принято к рассмотрению "___" __________ 20__года
_____________________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Приложение
к заявлению о проведении
аттестации (переаттестации)
лаборатории по экспертизе
качества семян
Форма
Перечень структурных подразделений, входящих в состав
юридического лица (при наличии)
п/п
Наименование
Почтовый адрес
Электронный адрес
Контактные телефоны
Наименование сельскохозяйственных растений, по которым проводится экспертиза качества семян
1
2
3
4
5
6
Руководитель ___________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Приложение 4
к Правилам по аттестации
лабораторий по экспертизе
качества семян
Форма сведений о соответствии требованиям, предъявляемым к
лабораториям по экспертизе качества семян*
Сведения о наличии здания (помещения), предназначенного для проведения экспертизы качества семян:
п/п
Адрес объекта недвижимости
Наименование, номер и дата документа, подтверждающего право собственности или иное законное основание
1
2
3
Сведения о наличии лабораторного оборудования и средств измерений:
п/п
Наименование лабораторного оборудования, средства измерения
Единица измерения
Наличие на ____ 20_ год
Заводской номер лабораторного оборудования, средства измерения
Номер и дата сертификата о поверке (аттестации)
1
2
3
4
5
6
Сведения о наличии инвентаря:
п/п
Наименование инвентаря
Единица измерения
Наличие на ______ 20__ год
1
2
3
4
Сведения о наличии семенных экспертов:
п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии) специалиста
Специальность по образованию
Номер и дата уведомления о начале осуществления деятельности по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян, полученного местным исполнительным органом от семенного эксперта
1
2
3
4
Примечание: *заполняется по каждому структурному подразделению (при наличии).
Приложение 5
к Правилам по аттестации
лабораторий по экспертизе
качества семян
Форма
Акт
обследования на соответствие требованиям, предъявляемым к
лабораториям по экспертизе качества семян,
от "__" _________ 20__ года № __
Комиссией составлен настоящий акт о результатах обследования_________________________________________________________
(полное наименование юридического лица (структурного подразделения)
на соответствие требованиям, предъявляемым к лабораториям по экспертизе семян, для присвоения статуса лаборатории по экспертизе
качества cемян ______________________________________________________
(указать сельскохозяйственные растения, по которым
_____________________________________________________________________
проводится экспертиза качества семян)
В результате обследования установлено:
Наличие здания (помещения), предназначенного для проведения экспертизы качества семян:
п/п
Адрес объекта недвижимости
Наименование, номер и дата документа, подтверждающего право собственности или иное законное основание
1
2
3
Обеспеченность лабораторным оборудованием и средствами измерения:
п/п
Наименование лабораторного оборудования, средства измерения
Единица измерения
Наличие на ____ 20_ год
Заводской номер лабораторного оборудования, средства измерения
Номер и дата сертификата о поверке (аттестации)
Состояние
1
2
3
4
5
6
7
Обеспеченность инвентарем:
п/п
Наименование инвентаря
Единица измерения
Наличие на ______ 20__ год
1
2
3
4
Наличие семенных экспертов:
п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии) специалиста
Специальность по образованию
Номер и дата уведомления о начале осуществления деятельности по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян, полученного местным исполнительным органом от семенного эксперта
1
2
3
4
Председатель комиссии ____________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
Члены комиссии ___________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
_____________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
_____________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
_____________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность) (подпись)
Приложение 6
к Правилам по аттестации
лабораторий по экспертизе
качества семян
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа)
от __________________________________________________________________
(полное наименование и бизнес идентификационный номер
юридического лица)
Заявление
о переоформлении свидетельства об аттестации и (или) приложения
к свидетельству об аттестации лаборатории по экспертизе
качества семян
Прошу переоформить свидетельство об аттестации и (или) приложение к свидетельству об аттестации лаборатории по экспертизе качества семян № _________ от "____" ____________20__ года, исключить или включить структурное подразделение (нужное подчеркнуть) в связи с _____________________________________________________________________
(указать основание для переоформления)
Адрес: ______________________________________________________________
(индекс, район, область, город (село), улица,
номер дома, телефон, электронный адрес)
Прилагаемые документы:___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель _________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Место печати дата заполнения: "__" _________ 20 __ года
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах _______________
"___" _____________ 20 __ года
Заявление принято к рассмотрению "___" __________ 20__года
_______________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Приложение
к заявлению о переоформлении
свидетельства об аттестации и (или)
приложения к свидетельству об
аттестации лаборатории по
экспертизе качества семян
Форма
Перечень структурных подразделений, исключаемых или включаемых
в состав юридического лица*
п/п
Наименование
Почтовый адрес
Электронный адрес
Контактные телефоны
Наименование сельскохозяйственных растений, по которым
проводится экспертиза качества
семян
1
2
3
4
5
6
Примечание: *заполняется в случаях исключения или включения структурных подразделений.
Руководитель __________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)