"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарындағы кадрлармен жұмысты ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агнеттігінің 2014 жылғы 7 қазандағы № 10 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 99 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 мамырда № 11020 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істер министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 17 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істер министрінің 27.01.2016 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік қызмет істері және сыбалас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында конкурстық іріктеу жүргізуді жетілдіру мақсатында, «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарындағы кадрлармен жұмысты ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9784 тіркелген, 2014 жылғы 14 қазандағы «Егемен Қазақстан» № 200 (28423) газетінде жарияланған) 2014 жылғы 7 қазандағы № 10 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға орналасу үшін конкурс және тағылымдама өткізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Агенттіктің, аумақтық бөлімшелер басшыларының, олардың орынбасарларының, сондай-ақ қажет болған жағдайда ішкі қауіпсіздік бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурсты Агенттік өткізеді.»;
10-тармақта:
5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«5) медициналық куәландыру, полиграфиялық зерттеу;
6) дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсыру;»;
10-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Заңның 6-бабының 1 және 2-тармақтары мен 10-бабының талаптарына, бiлiктiлiк талаптарға сәйкес келген үміткерлер конкурстың кейінгі кезеңдеріне (тестілеу, медициналық куәландыру, полиграфологиялық зерттеу, дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсыру, әңгімелесу) конкурстың алдыңғы кезеңдерінен өткен жағдайда жіберіледі. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурстың келесі кезеңдеріне жіберілген үміткерлерге конкурстың кезеңдерін өткізу күні туралы телефон арқылы немесе олардың электрондық мекенжайларына және ұялы телефондарына ақпарат жолдау арқылы хабарлайды.»;

О внесении изменений и дополнений в приказ Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 7 октября 2014 года № 10 "О некоторых вопросах организации работы с кадрами в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 2 апреля 2015 года № 99. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2015 года № 11020. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 17
Сноска. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы РК от 27.01.2016 № 17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования проведения конкурсного отбора в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции, в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 7 октября 2014 года № 10 «О некоторых вопросах организации работы с кадрами в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9784, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 14 октября 2014 года № 200 (27821) следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан, осуществляющих правоохранительную деятельность, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Конкурс на занятие вакантных должностей Агентства, руководителей территориальных подразделений, их заместителей, а также в случае необходимости вакантных должностей подразделений внутренней безопасности, проводится Агентством.»;
в пункте 10:
подпункты 5) и 6) изложить в следующей редакции:
«5) медицинское освидетельствование, полиграфологическое исследование;
6) сдачу нормативов по физической подготовке;»;
часть вторую пункта 10 изложить в следующей редакции:
«Кандидаты, соответствующие требованиям пункта 1 статьи 6 и  статье 10 Закона, квалификационным требованиям, допускаются к последующим этапам конкурса (тестирование, медицинское освидетельствование, полиграфологическое исследование, сдача нормативов по физической подготовке, собеседование) при условии прохождения предыдущих этапов конкурса. Кандидаты, допущенные к следующим этапам конкурса, уведомляются секретарем конкурсной комиссии о дате проведения этапов конкурса по телефону, либо посредством направления информации на электронные адреса и их мобильные телефоны.»;

мынадай мазмұндағы 10-1–тармақпен толықтырылсын:
«10-1. Үміткерлер конкурсқа қатысу бойынша шығыстарды (әңгімелесу өтетiн жерге келу және қайту, тұрғын үй-жайды жалдау, байланыс қызметiнiң барлық түрлерiн пайдалану) өздерiнiң қаражаттары есебiнен жүргiзедi.»;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Конкурстық комиссияны Агенттікте – Агенттік Төрағасы, аумақтық бөлімшелерде – аумақтық бөлімшенің басшысы (бұдан әрі – уәкілетті басшы) құрады.»;
15-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Конкурстық комиссияның құрамына сотқа дейінгі тергеу қызметінің, ішкі қауіпсіздіктің, персоналмен жұмыс жасау қызметінің басшылары, психолог, Агенттіктің, оның аумақтық бөлімшелерінің жанындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі қоғамдық кеңестердің құрамына кіретін тұлғалар, сондай-ақ осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген адам айқындайтын өзге тұлғалар енгізіледі.»;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«23. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтар конкурс өткiзетiн Агенттіктің, аумақтық органның персоналмен жұмыс қызметіне мынадай құжаттарын тапсырады:
1) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысандағы өтінішті;
2) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысандағы конкурсқа қатысуға арналған сауалнаманы;
2-1) осы Қағидалардың 3-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша А4 форматында өз қолымен жазылған және басылған түрдегі өмірбаянын;
3) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) бiлiмi туралы құжаттардың көшiрмелерiн;
4-1) еңбек қызметін растайтын құжаттың нотарилады түрде куәландырылған көшірмесі;
4-2) қызметтік тізім (құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлері ұсынады);
5) әскери қызмет өткергені немесе Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери оқытылған резервті даярлау жөніндегі әскери даярлықтан өткені, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мерзімді әскери қызметке әскерге шақырудан босатылғаны немесе кейінге қалдырылғаны туралы растайтын құжаттың көшірмесі;
6) өлшемі 4х6 фотосурет (4 дана).
3), 4), 5) тармақшаларда көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырылып тексерілгеннен кейін үміткерге қайтарылады.
Құжаттардың толық емес пакетін ұсыну конкурстық комиссиямен оларды қараудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.»;
26-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Электронды пошта арқылы конкурсқа қатысу үшін құжаттарын берген азаматтар осы Қағидалардың 23-тармағы 3)-5) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын салыстырып тексеру үшін тестілеу өткізілгенге дейін бір күннен кешіктірмей ұсынады.»;
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
«10-1. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения собеседования и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами связи всех видов) кандидаты производят за счет собственных средств.»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. Конкурсная комиссия в Агентстве формируется Председателем Агентства, в территориальных подразделениях - руководителем территориального подразделения (далее – уполномоченный руководитель).»;
часть вторую пункта 15 изложить в следующей редакции:
«В состав конкурсной комиссии включаются руководители службы досудебного расследования, внутренней безопасности, службы работы с персоналом, психолог, лица, входящие в состав общественных советов по противодействию коррупции при Агентстве, его территориальных подразделениях, а также иные лица, определяемые лицом, указанным в пункте 14 настоящих Правил.»;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
«23. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в службу работы с персоналом Агентства, территориального подразделения Агентства, проводящего конкурс, следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) анкету для участника конкурса по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2-1) автобиографию, написанную собственноручно и в отпечатанном виде в формате А4 по форме, согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам;
3) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
4) копии документов об образовании;
4-1) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, засвидетельствованного нотариально;
4-2) послужной список (предоставляется бывшими сотрудниками правоохранительных органов);
5) копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) фотографию размером 4х6 (4 штуки).
Оригиналы документов перечисленных в подпунктах 3), 4), 5) после сверки с копиями, возвращаются кандидату.
Представление неполного пакета документов является основанием для отказа в их рассмотрении конкурсной комиссией.»;
часть вторую пункта 26 изложить в следующей редакции:
«Граждане, подавшие документы для участия в конкурсе по электронной почте, представляют для сверки оригиналы документов, перечисленных в подпунктах 3), 4), 5) пункта 23 настоящих Правил, не позднее, чем за один рабочий день до прохождения тестирования.»;
пункт 27 изложить в следующей редакции:

«27. Құжаттарды қолма-қол қабылдау кезінде үміткерге құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні, уақыты мен күні көрсетілген талон беріледі. Құжаттарды электронды түрде ұсынған жағдайда, бақылау және құжат айналымы қызметі үміткерге құжаттардың алынғаны туралы растау жолдайды.»;
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«30. Конкурстық комиссия ұсынылған құжаттарды қарау қорытындысы бойынша құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде конкурсқа қатысушыларды конкурс кезеңдерінен өтуге рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді шешім қабылдайды.
Шешім хаттама түрінде ресімделеді және Төраға, конкурстық комиссияның мүшелері және хатшысы қол қояды.
Конкурстың келесі кезеңдеріне жіберілген үміткерлердің тізімі тексеру жүргізу үшін Агенттіктің ішкі қауіпсіздік қызметіне жолданады.»;
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«42. Медициналық куәландыру нәтижелері бойынша қызметке жарамды деп танылған үміткерлер дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсырады.»;
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«49. Үміткерлерді медициналық куәландыру Заңның 6-бабының негізінде, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 8-бабы 12) тармақшасына сәйкес жүзеге асырылады.
Медициналық куәландыруды ұйымдастыру персоналмен жұмыс жасау қызметіне жүктеледі.
Медициналық куәландырудың нәтижелері бойынша қызметке жарамды деп танылған үміткерлерге мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының тиісті бөлімшелерінде полиграфологиялық зерттеуден өтуге жолдама беріледі.»;
52-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Әңгімелесу барысында үміткерге дәлелді сұрақтар және құзыреті бойынша сұрақтар қойылады, ахуалдық тапсырмалар қолданылады, әңгімелесу парақтары жүргізіледі.»;
53-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«53. Үміткерлермен әңгімелесу хаттама түрінде ресімделеді және техникалық жазба құралдарының (аудио және (немесе) бейне) көмегімен куәландырылады.»;
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«54. Әңгімелесу аяқталғаннан кейiн үш жұмыс күннен кешіктірмей өткiзiлуi тиiс қорытынды отырыста конкурстық комиссия үміткерлерді берген құжаттары, тестілеудің, медициналық куәландырудың, полиграфологиялық зерттеулердің, дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсырудың, өткiзiлген әңгiмелесудiң нәтижелерi негiзiнде бағалайды және олардың қатарынан бос лауазымға орналастыру үшiн iрiктеудi жүзеге асырады.»;
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«27. При приеме документов нарочно кандидату выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, их принявшего. В случае подачи документов в электронном виде, кандидату службой контроля и документооборота направляется подтверждение о получении документов.»;
пункт 30 изложить в следующей редакции:
«30. По результатам рассмотрения представленных документов конкурсная комиссия в течение трех рабочих дней после окончания срока приема документов принимает решение о допуске кандидатов к последующим этапам конкурса либо мотивированно отказывает в допуске.
Решение оформляется в виде протокола и подписывается Председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии.
Список кандидатов, допущенных к последующим этапам конкурса, направляется для проведения проверки в службу внутренней безопасности Агентства.»;
пункт 42 изложить в следующей редакции:
«42. Нормативы по физической подготовке сдают кандидаты, признанные по результатам медицинского освидетельствования годными к службе.»;
пункт 49 изложить в следующей редакции:
«49. Медицинское освидетельствование кандидатов осуществляется на основании статьи 6 Закона, в соответствии с подпунктом 12) статьи 8 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения».
Организация проведения медицинского освидетельствования возлагается на службу работы с персоналом.
Кандидатам, признанным по результатам медицинского освидетельствования годными к службе, выдается направление на прохождение полиграфологического исследования в соответствующих подразделениях органов по делам государственной службы и противодействию коррупции.»;
часть вторую пункта 52 изложить в следующей редакции:
«В процессе собеседования кандидату задаются мотивационные вопросы и вопросы по компетенциям, применяются ситуационные задачи, ведутся листы собеседования.»;
часть первую пункта 53 изложить в следующей редакции:
«53. Собеседование с кандидатами оформляется в виде протокола и фиксируется с помощью технических средств записи (аудио и (или) видео).»;
пункт 54 изложить в следующей редакции:
«54. На заключительном заседании, которое проводится не позднее трех рабочих дней после окончания собеседования, конкурсная комиссия оценивает кандидатов на основании представленных документов, результатов тестирования, медицинского освидетельствования, полиграфологических исследований, сдачи нормативов по физической подготовке, проведенного собеседования и осуществляет отбор из их числа для занятия вакантной должности.»;
пункт 62 изложить в следующей редакции:

«62. Конкурстық комиссияның мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарына құқық қорғау қызметіне қабылдау туралы оң шешім қабылданған үміткер мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының тиісті құрылымдық бөлімшесіне тағылымдамадан өту үшін жіберіледі. Үміткердің құжаттары ұлттық қауіпсізідік органдарына арнайы тексеріс жүргізу үшін жолданады.»;
64-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«64. Құқық қорғау қызметіне алғашқы рет қабылданатын, конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған үміткер тағылымдамадан өтуге жатады.»;
Осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға орналасу үшін конкурс және тағылымдама өткізу қағидаларында:
осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес 3-1 қосымшасымен толықтырылсын;
осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес 4-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес 6-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға конкурстан тыс орналасу қағидалары мен шарттарында:
6-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Қызметке қабылдау туралы оң шешім алған жағдайда әңгімелесу өткеннен кейін бес жұмыс күн ішінде персоналмен жұмыс жасау қызметіне мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшадағы нысанға сәйкес өтініш;
2) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысандағы конкурсқа қатысуыға арналған сауалнама;
2-1) осы Қағидалардың 3-1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша А4 форматында өз қолымен жазылған және басылған өмірбаянын;
3) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) білімі туралы құжаттардың көшірмесі;
4-1) еңбек қызметін растайтын құжаттың нотарилады түрде куәландырылған көшірмесі;
4-2) қызметтік тізім (құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлерімен ұсынылады);
5) әскери қызмет өткергені немесе Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери оқытылған резервті даярлау жөніндегі әскери даярлықтан өткенін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мерзімді әскери қызметке әскерге шақырудан босатылғанын немесе кейінге қалдырылғанын растайтын құжат көшірмесі;
6) 4х6 көлемдегі суреті (4 дана);

«62. Кандидат, в отношении которого конкурсной комиссией принято положительное решение о приеме на правоохранительную службу в органы по делам государственной службы и противодействию коррупции, направляется для прохождения стажировки в соответствующее структурное подразделение органа по делам государственной службы и противодействию коррупции. Материалы кандидата направляются для проведения специальной проверки в органы национальной безопасности.»;
часть первую пункта 64 изложить в следующей редакции:
«64. Стажировке подлежит кандидат, впервые принимаемый на правоохранительную службу в, получивший положительное заключение конкурсной комиссии.»;
в Правилах проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан, осуществляющих правоохранительную деятельность, утвержденных указанным приказом:
дополнить приложением 3-1 согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в Правилах и условиях внеконкурсного занятия должностей в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан, осуществляющих правоохранительную деятельность, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. При получении положительного решения о приеме на службу кандидат после прохождения собеседования, в течение пяти рабочих дней предоставляет в службу работы с персоналом следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) анкету для участника конкурса по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2-1) автобиографию, написанную собственноручно и в отпечатанном виде в формате А4 по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
4) копии документов об образовании;
4-1) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, засвидетельствованного нотариально;
4-2) послужной список (предоставляется бывшими сотрудниками правоохранительных органов);
5) копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) фотографию размером 4х6 (4 штуки);

7) үміткер және оның зайыбы (жұбайы) «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының заңына сәйкес тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік кіріс органдарына табыстары және мүлкі туралы декларацияны табыс еткенін растайтын құжаттар.»;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Қаржы полициясы органдарының, мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының, сондай-ақ басқа құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлерін қызметке қабылдау кезінде персоналмен жұмыс жасау қызметі мұрағаттық жеке істі зерделейді және осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген жаңартылған құжаттарды тіркейді.»;
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға конкурстан тыс орналасу қағидалары мен шарттарында:
осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес 3-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Әкімшілік жұмыс департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің Төрағасы             Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
2015 жылғы 2 ақпандағы
№ 99 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл органдарында
құқық қорғау қызметін жүзеге
асыратын лауазымдарға орналасу
үшін конкурс және тағылымдама
өткізу қағидаларына
3-1-қосымша
Нысан
ӨМІРБАЯН
(өз қолымен толтырылады)
Өмірбаян қатысушының өз қолымен, еркін түрде, түзетусіз, шимақсыз, мынадай мәліметтерді міндетті түрде көрсетумен толтырылады:
- аты, әкесінің аты, тегі, туған күні мен жері, ұлты, ана тілі, қандай шетел тілдерін біледі;
- қашан, қайда, қандай оқу мекемелерін бітірген, білім бойынша мамандығы;
- қандай қызметте, қашан, қайда жұмыс атқарған, мекеменің немесе ұйымның толық атауы, мекен жайы, бір мекемеден екінші мекемеге ауысу себебі, тәртіптік, әкімшілік, материалдық немесе қоғамдық шаралар қолданылған ба, қолданылса, қашан, кіммен, не үшін (қандай шара);
- әскери міндетке қатысы: қашан және кіммен нақты әскери қызметке шақырылған (егер шақырылмаса, не себептен), қандай әскери бөлімде (нөмірі), қандай қызметте қызмет атқарған, қашан және қандай лауазымнан Қарулы Күштер қатарынан босатылған, әскери атағы;
- жанұя жағдайы: қашан некеге тұрған, жұбайының (зайыбының) аты, әкесінің аты, тегі, туған күні мен жері, ұлты, жұмыс орны, лауазымы, егер қатысушының, оның жұбайының (зайыбының), жақын туыстарының тегі өзгертілген болса, олардың алғашқы аты-жөнін көрсету, туыстарының бірі құқық қорғау органдарында қызмет атқарады ма (туысқандық дәрежесі, аты, әкесінің аты, тегі, қайда қызмет атқарады, лауазымы, арнайы атағы);
- қатысушы, оның жұбайы (зайыбы) немесе туыстарының бірі шетел азаматтығында болған немесе бар ма (кім, туысқандық дәрежесі), олардың ішінде шетелде болған ба (қашан, қайда, қандай мақсатпен) немесе шетелге тұрақты тұру үшін шығу туралы қолдау хат ұсынған ба (қашан, қандай себептермен), шетел азаматы болып табылатын туыстар мен таныстар, шетелде тұратын, бірақ қазақстандық азамат болып табылатын туыстар мен таныстар бар ма (аты, әкесінің аты, тегі, туысқандық дәрежесі, шұғылданатын кәсібі, мекен жайы), олармен қандай қарым-қатынаста. Қатысушы, оның жұбайы (зайыбы), жақын туыстары қылмыстық жауапкершілікке тартылған ба (қашан, не үшін, қандай жазаға).
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (оның бар болған жағдайында)
20___ж. «___» _________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
2015 жылғы 2 ақпандағы
№ 99 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл органдарында
құқық қорғау қызметін жүзеге
асыратын лауазымдарға орналасу
үшін конкурс және тағылымдама
өткізу қағидаларына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының сыбайлас
жемқорлық қызметіне орналасу конкурсына қатысушыларды
тестілеу бағдарламасы
Тестілеудің бағдарламасы
Шекті мәндер
Нормативтік құқықтық актілердің атауы
Сұрақтардың саны
Тестілеудің жалпы уақыты
1
Қазақстан Республикасының Конституциясы
10
100 минут
В-РК-1, В-РК-2, ВРК-3, С-РКО-1, С-РКО-2
санаттары үшін жалпы сұрақ санынан
70% төмен емес
В-РК-4, В-РК-5, С-РКО-3, С-РКО-4, С-РКО-5
санаттары үшін жалпы сұрақ санынан
60% төмен емес
В-РК-6, В-РК-7, В-РК-8, В-РК-9, С-РКО-3, С-РКО-6, С-РКО-7 С-РКО-8, С-РКО-9
санаттары үшін жалпы сұрақ санынан
50% төмен емес
2
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі
10
3
Қазақстан Республикасының Қылмыстық–процестік кодексі
10
4
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі
10
5
«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының заңы
10
6
«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының заңы
10
7
«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңы
10
8
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі
10
11
Мемлекеттік тілді білуге арналған тест
20
20 минут
белгіленбейді
12
Жеке басының құзыреті бойынша тест
-
60 минуттан көп емес
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
2015 жылғы 2 ақпандағы
№ 99 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл органдарында
құқық қорғау қызметін жүзеге
асыратын лауазымдарға орналасу
үшін конкурс және тағылымдама
өткізу қағидаларына
6-қосымша
Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер
Ерлер үшін
Жаттығудың атауы
Баға
Жас тобы

7) документы, подтверждающие предоставление кандидатом и его супругой (супругом) в органы государственных доходов по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с Законом Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией».»;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. При приеме на службу бывших сотрудников органов финансовой полиции, органов по делам государственной службы и противодействию коррупции, а также других правоохранительных органов служба работы с персоналом изучает архивное личное дело и прикладывает обновленные документы, указанные в пункте 6 настоящих Правил.»;
в Правилах и условиях внеконкурсного занятия должностей в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан, осуществляющих правоохранительную деятельность, утвержденных указанным приказом:
дополнить приложением 3 согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту административной работы Агентства обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
и противодействию коррупции                К. Кожамжаров
Приложение 1
к Приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 2 апреля 2015 года № 99
Приложение 3-1
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия должностей
в органах по делам государственной службы
и противодействию коррупции
Республики Казахстан, осуществляющих
правоохранительную деятельность
Форма
АВТОБИОГРАФИЯ
(заполняется собственноручно)
Автобиография пишется участником собственноручно, в
произвольной форме, без помарок и исправлений, с обязательным
указанием следующих сведений:
- фамилия, имя, отчество, дата и месторождения, национальность,
родной язык, какими языками еще владеет;
- когда, где, в каких учебных заведениях учился, специальность
по образованию;
- кем, когда и где работал с указанием полного наименования и
адреса предприятия, учреждения или организации, причины перехода с
одной работы на другую, применялись ли меры дисциплинарного,
административного, материального или общественного воздействия, если
да, то когда, кем, за что (мера воздействия);
- отношение к воинской обязанности: когда и кем призван на
действительную военную службу (если не призывался, то указать
причину), в каких воинских частях (указать номер) и в качестве кого
проходил службу, когда и с какой должности уволен в запас Вооруженных
Сил, воинское звание;
- семейное положение: когда вступил в брак, фамилия, имя,
отчество, дата и месторождения, национальность, место работы и
должность, место жительства супруги (супруга), если участник, его
супруга (супруг) или их близкие родственники меняли фамилию, указать
прежние установочные данные, служит ли кто из родственников в
правоохранительных органах (степень родства, фамилия, имя отчество,
где служит, должность, специальное звание);
- состоял или состоит ли участник, его супруга (супруг) или
кто-нибудь из их родственников в иностранном гражданстве (кто,
степень родства), кто из них был за границей (где, когда, с какой
целью) или ходатайствовал о выезде за границу на постоянное место
жительства (когда, по какой причине), имеются ли родственники и
знакомые из числа иностранцев, родственники и знакомые из числа
казахстанских граждан, проживающих за границей (фамилия, имя,
отчество, степень родства, род занятий, где проживают), в чем
выражается связь с ними; привлекался ли участник, его супруга
(супруг) или кто-либо из их близких родственников к уголовной
ответственности (когда, за что, мера наказания).
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
«____» ____________________ 20____ г.
Приложение 2
к Приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 2 апреля 2015 года № 99
Приложение 4
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия должностей
в органах по делам государственной службы
и противодействию коррупции
Республики Казахстан, осуществляющих
правоохранительную деятельность
Программа тестирования
участников конкурса на поступление в антикоррупционную
службу органов по делам государственной службы
и противодействию коррупции Республики Казахстан
Программа тестирования
Пороговое значение
Наименование нормативных правовых актов
Количество вопросов
Общее время тестирования
1
Конституция Республики Казахстан
10
100 минут
Для категорий
В-РК-1, В-РК-2,
ВРК-3,С-РКО-1,
С-РКО-2
не менее 70% от
общего количества
вопросов
2
Уголовный кодекс Республики Казахстан
10
3
Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан
10
4
Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
10
Для категорий
В-РК-4, В-РК-5,
С-РКО-3,
С-РКО-4, С-РКО-5
не менее 60% от
общего количества
вопросов
5
Закон Республики Казахстан
«О борьбе с коррупцией»
10
6
Закон Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»
10
7
Закон Республики Казахстан «Об оперативно-розыскной деятельности»
10
Для категорий
В-РК-6, В-РК-7,
В-РК-8, В-РК-9,
С-РКО-3,
С-РКО-6, С-РКО-7
С-РКО-8, С-РКО-9
не менее 50% от
общего количества
вопросов
8
Кодекс чести государственных служащих Республики Казахстан
10
11
Тест на знание государственного языка
20
20 минут
не устанавливается
12
Тест по личностным компетенциям
-
не более
60 минут
Приложение 3
к Приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 2 апреля 2015 года № 99
Приложение 6
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия должностей
в органах по делам государственной службы
и противодействию коррупции
Республики Казахстан, осуществляющих
правоохранительную деятельность
Нормативы по физической подготовке
Для мужчин
Наименование упражнения
Оценка
Возрастные группы