Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери полиция органдарының арнайы көлік құралдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 370 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 22 мамырда № 11136 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 4 мамырдағы № 381 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 04.05.2023 № 381 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Әскери полиция органдары туралы" 2005 жылғы 21 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 1-тармағына сәйкесБҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери полиция органдарының арнайы көлік құралдарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы (Р.Ф. Жақсылықов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшысы генерал-лейтенант Р.Ф. Жақсылықовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр полиция
генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 17 сәуірдегі
№ 370 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери полиция
органдарының арнайы көлік құралдарының тізбесі
р/с №
Көлік құралдарының түрі
Негізгі тактикалық-техникалық сипаттамалары
Орнатылған арнайы жабдық
Қолдану саласы
1. Әскери автомобильдік полицияның арнайы автомобильдері
1.1 Ілесіп алып жүру автомобилі
1.
Жеңіл
Қозғалтқыш – көлемі 3000 текше см. аспайды; трансмиссиясы – автоматты, механикалық;
екпін алуы 100 км/сағ - 9 сек. аспайды.
Бейнетіркеуіш, радиостанция, жарықты және дыбысты сигнализация, арнайы түсті-графикалық сызбалар бойынша бояу
Әскери лектердің көлік құралдарын ілесіп алып жүру
2.
Жол талғамайтын автомобиль
Қозғалтқыш – көлемі 4000 текше см. аспайды; трансмиссиясы – автоматты, механикалық; екпін алуы 100 км/сағ - 9 сек. аспайды.
3.
Жеңіл
Қозғалтқыш – көлемі 1600 текше см. кем емес; трансмиссиясы – механикалық; екпін алуы 100 км/сағ - 13 сек. аспайды.
4.
Жол талғамайтын автомобиль
Қозғалтқыш – көлемі 2300 текше см. кем емес; трансмиссиясы – автоматты, механикалық;
екпін алуы 100 км/сағ - 13 сек. аспайды.
5.
Жүк
Қозғалтқыш - бензинді, дизельді; трансмиссиясы - автоматты, механикалық; дөңгелек формуласы - толық жетекті
Бейнетіркеуіш, радиостанция, жарықты және дыбысты сигнализация, арнайы түсті - графикалық сызбалар бойынша бояу
Әскери лектердің көлік құралдарын ілесіп алып жүру

Об утверждении перечня специальных транспортных средств органов военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 370. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 11136. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 мая 2023 года № 381.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 04.05.2023 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 21 февраля 2005 года "Об органах военной полиции" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень специальных транспортных
средств органов военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан.
2. Главному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан (Жаксылыков Р.Ф.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением приказа возложить на Главнокомандующего Национальной гвардией Республики Казахстан генерал-лейтенанта Жаксылыкова Р.Ф.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант
К. Касымов
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 17 апреля 2015 года № 370
Перечень
специальных транспортных средств органов военной полиции
Национальной гвардии Республики Казахстан
№ п/п
Тип транспортного средства
Основные тактико-технические характеристики
Установленное специальное оборудование
Область применения
1. Специальные автомобили военной автомобильной полиции
1.1 Автомобиль сопровождения
1.
Легковой
Двигатель - объем не более 3000 куб.см; трансмиссия – автоматическая, механическая;
разгон до 100 км/ч - не более 9 сек.
Видеорегистратор, радиостанция, световая и звуковая сигнализация, окраска по специальным цветографическим схемам
Сопровождение транспортных средств воинских колонн
2.
Внедорожник
Двигатель - объем не более 4000 см. куб.; трансмиссия – автоматическая, механическая;
разгон до 100 км/ч — не более 9 сек.
3.
Легковой
Двигатель - объем не менее 1600 см. куб.; трансмиссия - механическая;
разгон до 100 км/ч - не более 13 сек.
Сопровождение транспортных средств воинских колонн
4.
Внедорожник
Двигатель - объем не менее 2300 куб.см; трансмиссия – автоматическая, механическая;
разгон до 100 км/ч - не более 13 сек.
5.
Грузовой
Двигатель- бензиновый, дизельный; трансмиссия - автоматическая, механическая;
колесная формула-полноприводная
Видеорегистратор, радиостанция, световая и звуковая сигнализация, окраска по специальным цветографическим схемам
Сопровождение транспортных средств воинских колонн

1.2 Жылжымалы техникалық байқау пункті
6.
Шағын автобус
Қозғалтқыш – көлемі 2000 текше см. кем емес; трансмиссиясы – автоматты, механикалық
Бақылау-диагностикалық жабдық, радиостанция, жарықты және дыбысты сигнализация, бейнетіркеуіш, арнайы түсті - графикалық сызбалар бойынша бояу
Міндетті техникалық байқау өткізу кезінде көлік құралдарының техникалық жай - күйін диагностикалау

1.2 Передвижной пункт технического осмотра
6.
Микроавтобус
Двигатель - объем не менее 2000 см. куб.;
трансмиссия - автоматическая, механическая
Контрольно-диагностическое оборудование, радиостанция, световая и звуковая сигнализация, видеорегистратор, окраска по специальным цветографическим схемам
Диагностика технического состояния транспортных средств при проведении обязательного технического осмотра