Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Жылжымайтын мүлік орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорын өндіретін және (немесе) жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 192 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 мамырда № 11190 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 45 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 28.01.2016 № 45 (01.03.2016 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
«Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Жылжымайтын мүлік орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын өндіретін және (немесе) жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағалары бекiтілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны ресми мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық–құқықтық жүйесінде бекітілген кейіннен заңнамада белгіленген тәртіппен жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруы қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Б.Ж.Әбдірайымге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           Б. Имашев
«Келісілді»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________Е. Досаев
2015 жылғы «____»_______
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 192 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
«Жылжымайтын мүлік орталығы» Республикалық мемлекеттік
кәсіпорын өндіретін және (немесе) жұмыстардың, көрсетілетін
қызметтердің бағалары
1. Осы Бағалар «Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы Заңына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Жылжымайтын мүлік орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепiлi бойынша ақпараттық көмек көрсету үшін ақы алуының мөлшері мен тәртібін айқындайды.
2. Жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағалары:
1) міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктi бергенi үшін отыз теңге қосылған құн салығы есебінсіз мөлшерiнде есептеледі;

Об утверждении цен на работы, услуги, производимые и (или) реализуемые республиканским государственным предприятием "Центр по недвижимости" Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 192. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2015 года № 11190. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 45
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 28.01.2016 № 45 (вступает в силу с 01.03.2016).
В соответствии с пунктом 5 статьи 5 Закона Республики Казахстан «О регистрации залога движимого имущества», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые цены на работы, услуги, производимые и (или) реализуемые республиканским государственным предприятием «Центр по недвижимости» Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет» в установленном законодательством порядке;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Имашев
«Согласовано»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________Е. Досаев
«____»__________2015 года
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 192
Цены на работы, услуги, производимые и (или)
реализуемые республиканским государственным предприятием «Центр по недвижимости» Министерства юстиции Республики Казахстан
1. Настоящие Цены разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 1998 года «О регистрации залога движимого имущества» и определяют размер и порядок взимания платы за оказание информационных услуг по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации Республиканским государственным предприятием «Центр по недвижмости» Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Цены на работы, услуги:
1) за выдачу свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации исчисляется в размере тридцати тенге без учета налога на добавленную стоимость (далее - НДС);

2) өтiнiш берушiнiң кiнәсiнен жiберілген тiркеу құжаттарындағы қателердi түзеткені үшін елу тоғыз теңге қосылған құн салығы есебінсіз мөлшерiнде есептеледі.
3. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдің тізілімінен көшірме ақы алынбастан беріледі.
Ескертпе.
- міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктi бергенi үшін, сондай-ақ өтiнiш берушінің кiнәсiнен жiберiлген тiркеу құжаттарындағы қателердi түзеткені үшiн ақыны көрсетiлген іс-әрекет мүддесi үшiн жасалатын заңды және жеке тұлғалар өтініш берілгенге дейін тіркеуші органның есеп шотына аударады.
- тiркеушi органға түбіртек немесе міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктi бергенi үшiн, сондай-ақ өтiнiш берушiнiң кiнәсiнен жiберiлген тiркеу құжаттарындағы қателердi түзеткені үшiн ақы енгізілгені туралы төлем құжатының көшiрмесi ұсынылады.
- прокуратура органдарының, соттардың, анықтау және тергеу органдарының іс жүргізуіндегі істер бойынша, сондай-ақ міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеуді бақылауды жүзеге асыруға уәкілетті мемлекеттік органдардың және Қазақстан Республикасының заң актілерінде кепілдің тізіліміне көшірмені алу құқығы берілген басқа да тұлғалардың сұрау салуы бойынша кепілдің тізілімінен көшірме беріледі.

2) за исправление ошибок в регистрационных документах, допущенных по вине заявителя исчисляется в размере пятидесяти девяти тенге без учета НДС.
3. Выписка из реестра залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации осуществляется без взимания платы.
Примечание:
- плата за выдачу свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, а также за исправление ошибок в регистрационных документах, допущенных по вине заявителя, перечисляется юридическими и физическими лицами, в интересах которых совершаются указанные действия, на расчетный счет регистрирующего органа до подачи заявления;
- в регистрирующий орган представляется квитанция или копия платежного документа о внесении платы за выдачу свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, а также за исправление ошибок в регистрационных документах, допущенных по вине заявителя;
- выписка из реестра залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации выдается по запросам органов прокуратуры, судов, органов дознания и следствия, по находящимся в их производстве делам, а также государственных органов, уполномоченных осуществлять контроль за регистрацией залога движимого имущества, и других лиц, которым право получения выписки из реестра залога предоставлено законодательными актами Республики Казахстан.