Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 476 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 маусымда № 11350 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 30 мамырдағы № 120/НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 30.05.2023 № 120/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Компьютер жүйесінің бақылау-кассалық машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 01.06.2020 № 224/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы сақтауға беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) Күші жойылды – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 22.12.2017 № 229/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 22.12.2017 № 229/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.06.2020 № 224/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (С.С. Сарсенов):
1) осы бұйрық заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне және бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға көшірмесін жіберуді;

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере информатизации
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 476. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2015 года № 11350. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 мая 2023 года № 120/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 30.05.2023 № 120/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги "Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 01.06.2020 № 224/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) стандарт государственной услуги "Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) утратил силу приказом Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 22.12.2017 № 229/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Сарсенов С. С.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление копии приказа на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министрі А.Қ. Жұмағалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
__________________ Е. Досаев
2015 жылғы 15 мамыр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 21 сәуірдегі
№ 476 бұйрығына 1-қосымша
"Компьютер жүйесінің бақылау-кассалық машиналарының мемлекеттік тізіліміне
енгізу үшін техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Компьютер жүйесінің бақылау-кассалық машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған кезеңнен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі белгіленген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту береді.

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Жумагалиева А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН":
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ Е. Досаев
15 мая 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и иразвитию
Республики Казахстан
от 21 апреля 2015 года № 476
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключений о соответствии компьютерной системы
техническим требованиям для включения в государственный реестр
контрольно-кассовых машин"
1. Общее положение
1. Государственная услуга "Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом связи, информатизации и информации Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в установленные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны беру (бұдан әрі – қорытынды).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Қорытындыны көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға қорытынды туралы куәлікті беру журналында жеке қол қойғызып береді, не көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін жеткізу пошта немесе курьерлік қызметпен, сондай-ақ порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жеткізу жүзеге асырылады
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасындағы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден бастап 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштерді қабылдау және нәтижелерін беру сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден бастап 17.30-ға дейін белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (қызмет алушы өтініш білдірген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты, демалыс және мереке күндері біткеннен кейін мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштерді қабылдау және нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге және порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған сауалнама-өтініш немесе электрондық құжат нысанында порталда сұрау салу (көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған);
заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама не куәлік;
жеке тұлға үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
компьютерлік жүйенің (бұдан әрі – КЖ) функционалдық мүмкіндіктері мен сипаттамаларын сипаттау;
"Салық инспекторының жұмыс орны" модулін пайдалану жөніндегі нұсқаулық;
банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын банктер мен ұйымдарда қолданылатындарды қоспағанда, КЖ орнату және іске қосу жөніндегі нұсқаулық;

5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача заключения о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в Государственный реестр контрольно-кассовых машин (далее – заключение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
Заключение выдается сотрудником канцелярии услугодателя услугополучателю под личную расписку в журнале выдачи свидетельства о заключении, либо доставка услугополучателю результата государственной услуги осуществляется почтовой или курьерской службой, а также услугополучателю через портал в "личный кабинет".
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заполненную анкету-заявление по форме согласно приложению 2;
описание функциональных возможностей и характеристик компьютерной системы (далее – КС);
инструкцию по эксплуатации модуля "Рабочее место налогового инспектора";
инструкцию по установке и запуску КС, за исключением применяемой в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций;

КЖ құрамына кіретін және ақпараттық процеске (ҚР СТ МЕМСТ РИСО/МЭК 15408-2006 "Қауіпсіздікті қамтамасыз ету әдістері мен құралдары. Ақпараттық технологиялар қауіпсіздігін бағалау критерийлері") қатысатын фискалдық режимнің, фискалдық жадының техникалық және бағдарламалық құралдарының ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестік сертификаты;
банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда қолданылатындарды қоспағанда, КЖ-нің функционалдық көшірмесін (порталда сұрау салуды берген кезде көрсетілетін қызметті берушіге пошта арқылы жіберу қажет) қамтитын электрондық ақпараттық тасығыш.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттар, анықтамалар немесе куәлік туралы мәліметтерді, жеке тұлға үшін – жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Осы тармақтың 1) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге ұсыну осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2, 3-қосымшаларға сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады;
көрсетілетін қызметті алушының порталы арқылы "жеке кабинетке" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күні мен уақытының көрсетіп, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу қабылданғаны туралы мәртебе жібереледі;
2) порталда:
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
КС функционалдық мүмкіндіктерін және сипаттамаларын суреттейтін электрондық құжат;
"Салық инспекторының жұмыс орны" модулін пайдалану жөніндегі нұсқаулықтың электрондық құжаты;
банкілік операциялардың жеке түрлерін жүзеге асыратын банктер және ұйымдарда қолданылатынды қоспағанда, КС орнату және іске қосу жөніндегі нұсқаулықтың электрондық құжаты;
сәйкестік сертификатының электрондық құжаты.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне,
әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғалардың шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрлік басшылығының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті берушінің шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:

сертификат соответствия требованиям информационной безопасности технических и программных средств фискального режима, фискальной памяти, входящих в состав КС и участвующих в информационном процессе (СТ РК ГОСТ Р ИСО/МЭК 15408-2006 "Методы и средства обеспечения безопасности. Критерии оценки безопасности информационных технологий") (далее – сертификат соответствия);
электронный информационный носитель, содержащий функциональную копию КС, за исключением применяемой в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
Справки или свидетельства о государственной регистрации, (перерегистрации) юридического лица, свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Представление документов, указанных в подпункте 1) настоящего пункта, к услугодателю осуществляется согласно приложениям 2, 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты и времени получения результата государственной услуги;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписи услугополучателя;
электронный документ описание функциональных возможностей и характеристик КС;
электронный документ инструкцию по эксплуатации модуля "Рабочее место налогового инспектора";
электронный документ инструкцию по установке и запуску КС, за исключением применяемой в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций;
электронный документ сертификата соответствия.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия),
услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги либо на имя руководителя Министерства.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметі, оның ішінде электрондық нысанда көрсету
ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mid.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі болады.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі туралы ақпаратты 1414 бірыңғай байланыс орталығы телефоны, Министрліктің интернет-ресурсында көрсетілген қызмет берушінің телефондары бойынша: www.mid.gov.kz немесе Министрліктің 8 (7172) 75-43-23, 75-43-24 телефондары бойынша алуға болады.
"Компьютер жүйесінің бақылау-
кассалық машиналарының мемлекеттік
тізіліміне енгізу үшін техникалық
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Бақылау-касса машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестiгi туралы қорытынды
Астана қ. 20__ ж. "___" _______________
1. Өтініш беруші ____________________________________________________
2. Өтініш берушінің орналасқан жері _________________________________
облысы _______________________ қаласы _______________________________
ауданы _______________________ көшесі _______ үй ____________________
телефоны ____________________________ факс __________________________
3. _________________________________________________________________,
(КЖ атауы)
Нұсқасы ____________________, әзірленген күні ______________________,
Әзірлеуші ___________________________________________________________
Әзірлеушінің орналасқан жері ________________________________________
облысы ______________________ қаласы ________________________________
ауданы _______________________ көшесі _______________ үй ____________
телефоны _____________________________ факс _________________________
Бақылау-касса машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесінiң техникалық талаптарға сәйкестiгi туралы қорытынды
беру қағидаларында көзделген техникалық талаптарға сәйкес келеді.
Уәкілетті орган ведомствосының басшысы ______________________________
(қолы)
"Компьютер жүйесінің бақылау-
кассалық машиналарының мемлекеттік
тізіліміне енгізу үшін техникалық
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Сауалнама өтініш
Өтініш берушінің атауы_______________________________________________
ЖСН/БСН______________________________________________________________
Өтініш берушінің орналасқан жері _________ облысы ___________________
қаласы _______________ ауданы ____________________ көшесі ________ үй
Компьютер жүйесінің (бұдан әрі – КЖ) атауы __________________________
КЖ әзірлеушісі ______________________________________________________
Нұсқасы ___________________ КЖ әзірленген күн _______________________
Инсталляция пакетінің көлемі ________________________________________
Инсталляция пакеті жасалған күн _____________________________________
КЖ әзірлеушісі орналасқан жер _______________________________________
облысы ____________________ қаласы __________________________________
ауданы ___________________ көшесі ____________ үй ___________________
Өтініш беруші жоғарыда аталған КЖ-нің мынадай талаптарға сәйкес
екенін растайды:
нақты тіркелген КЖ-да фискалдау режимін сипаттау жүзеге
асырылады (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ___________
_____________________________________________________________________
серверді пайдаланушыны сәйкестендіру операциялық жүйе (ОЖ) деңгейінде
жүзеге асырылады (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі),
атап айтқанда _______________________________________________________
КЖ пайдаланушыларын сәйкестендіру дерекқорын басқару жүйесі (бұдан
әрі – ДҚБЖ) деңгейінде жүзеге асырылады (иә/жоқ, қандай құралдармен
қамтамасыз етіледі) _________________________________________________
Парольді таңдаған жағдайда, ДҚБЖ құралдарымен серверге қол жеткізуді
бұғаттау (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
Парольдің қолданылу мерзімі (күндер саны): пайдаланушының
___________________________________ 8 белгіден кем емес жүйе әкімшісі
_____________________________________________________________________
дерекқор әкімшісі ___________________________________________________
Парольдің ең төменгі ұзындығы (нышандар саны):
пайдаланушы үшін ____________________________________________________
жүйе әкімшісі үшін __________________________________________________
дерекқор әкімшісі үшін ______________________________________________
КЖ-да парольдің күрделілігін тексеру (цифрлар мен арнайы нышандарды
міндетті пайдалану) (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
КЖ парольдің ұзындығын автоматы бақылауды қамтамасыз етеді
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
КЖ бірдей есептік жазбамен екі және одан көп пайдаланушының серверлік
және клиенттік қосымшасына қосылу мүмкіндігін болдырмайды
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
қосымшаларды пайдаланушылардың КЖ-ға қосымшаның өзінен айырмасы бар
құралдармен қосылудың мүмкін болмауы (иә/жоқ, қандай құралдармен
қамтамасыз етіледі) _________________________________________________
пайдаланушылардың КЖ-дағы ақпаратқа ДҚБЖ құралдарымен қол жеткізу
құқықтарын шектеу (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
әрбір операция пайдаланушы, күні мен уақыты бойынша сәйкестендіріледі
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
әрбір операция бірізді бірегейн өмірмен бір мәнді айқындалады
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
КЖ мынадай құрылымды білдіреді:
клиент-сервер, хост-терминал (керектісін сызу қажет) кез келген
ақпарат КЖ-ға тек қосымшаның көмегімен енгізіледі (иә/жоқ, қандай
құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
КЖ-ға енгізілген және клиенттік тарапта орналасқан ақпаратты операция
басталғаннан кейін әртүрлі құралдармен түзету мүмкіндігінің болмауы
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
Қате енгізілген операция "қайта" операциясын жүзеге асыру жолымен
түзетіледі (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
соңғы пайдаланушы өзі орындайтын функциялар шеңберінде ғана КЖ-ға қол
жеткізу құқығына ие (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
қосымша әкімшілері, ДҚБЖ және операциялық жүйелерінің әкімшілері
арасында құқықтарды бөлу (әкімшілердің әрекетін регламенттейтін
актілерді көрсету қажет) ____________________________________________
аудит журналдары әкімшілік құқықтары мен пайдаланушылық құқықтары бар
пайдаланушылардың барлық әрекетін автоматты түрде тіркейді (иә/жоқ,
қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
аудит журналдары пайдаланушылардың барлық әрекетін автоматты түрде
тіркейді (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
белгілі уақыт ішінде іркіліс болған жағдайда, клиенттік қосымшаны
КЖ-дан ажырату (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі, уақыт
аралығы) ____________________________________________________________
уақыт бойынша КЖ-мен жұмыс істеу кезінде клиенттік қосымшаның
әрекетін шектеу (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі, уақыт
аралығы) ____________________________________________________________
ОЖ құралдарымен авторланбаған қол жеткізе алатын (guest, anonymous
және басқалар) есептік жазбаларды бұғаттау (иә/жоқ, қандай
құралдармен қамтамасыз етіледі, уақыт аралығы) ______________________
Компьютерлік жүйе, электрлік қоректендіру және басқалар іркілген
жағдайда деректерді резервтеу жөніндегі шаралар:
Деректерді резервтеу жөніндегі шаралар
Иә
Жоқ

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, по телефонам услугодателей, указанным на интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz, либо по телефонам Министерства 8 (7172) 75-43-23, 75-43-24.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений о соответствии
компьютерной системы техническим
требованиям для включения
в государственный реестр
контрольно-кассовых машин"
Заключение
о соответствии компьютерной системы техническим
требованиям для включения в государственный реестр
контрольно-кассовых машин
г. Астана "__" ____________ 20 ___ г.
1. Заявитель ________________________________________________________
2. Местонахождение заявителя ________________________________________
_____________________________________________________________________
область ______________________ город ________________________________
район ___________________ улица ______________ дом __________________
телефон ______________________ факс _________________________________
3. __________________________________________________________________
(наименование КС)
версия ____________________, дата разработки _______________________,
Разработчик _________________________________________________________
Местонахождение разработчика:
страна _____________ область __________________ город _______________
район ___________________ улица _____________________ дом ___________
телефон __________________________ факс _____________________________
Соответствует техническим требованиям, предусмотренным Правилами
выдачи заключений о соответствии компьютерной системы техническим
требованиям для включения в государственный реестр
контрольно-кассовых машин.
Руководитель ведомства уполномоченного органа _______________________
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений о соответствии
компьютерной системы техническим
требованиям для включения
в государственный реестр
контрольно-кассовых машин"
Анкета-заявление
Наименование заявителя ______________________________________________
ИИН/БИН
Местонахождение заявителя
область ____________________________ город __________________________
район ______________________ улица _______________ дом ______________
Название компьютерной системы (далее – КС) __________________________
Разработчик КС ______________________________________________________
Версия ___________________ Дата разработки КС _______________________
Размер инсталляционного пакета ______________________________________
Дата создания инсталляционного пакета _______________________________
Местонахождение разработчика КС область _____________________________
город __________________район ___________________ улица _____________
дом ____________
Заявитель подтверждает, что вышеназванная КС соответствует следующим
требованиям:
в конкретной регистрируемой КС осуществляется описание режима
фискализации (да/нет какими средствами обеспечивается)
_____________________________________________________________________
идентификация пользователя сервера осуществляется на уровне
операционной системы (ОС) (да/нет, какими средствами обеспечивается)
какими именно _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
идентификация пользователей КС осуществляется на уровне системы
управления базой данных (далее – СУБД) (да/нет, какими средствами
обеспечивается) _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
блокировка доступа к серверу средствами СУБД, в случае подбора пароля
(да/нет, какими средствами обеспечивается)___________________________
_____________________________________________________________________
Срок действия пароля (количество дней):
пользователя ________________________________ не менее 8-ми знаков
администратор системы _______________________________________________
администратор базы данных ___________________________________________
Минимальная длина пароля (количество символов):
для пользователя ____________________________________________________
для администратора системы___________________________________________
для администратора базы данных ______________________________________
проверка сложности пароля в КС (обязательное использование цифр и
специальных символов) (да/нет, какими средствами обеспечивается)
_____________________________________________________________________
КС обеспечивает автоматический контроль длины пароля (да/нет, какими
средствами обеспечивается)___________________________________________
_____________________________________________________________________
КС исключает возможность подключения к серверному и клиентскому
приложению двух и более пользователей под одной учетной записью
(да/нет, какими средствами обеспечивается) __________________________
_____________________________________________________________________
невозможность подключения пользователей приложения к КС средствами,
отличными от самого приложения (да/нет, какими средствами
обеспечивается) _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
разграничение прав доступа пользователей к информации в КС средствами
СУБД (да/нет, какими средствами обеспечивается) _____________________
_____________________________________________________________________
каждая операция идентифицируется по пользователю, дате и времени
(да/нет, какими средствами обеспечивается) __________________________
_____________________________________________________________________
каждая операция однозначно определяется последовательным уникальным
номером (да/нет, какими средствами обеспечивается)___________________
_____________________________________________________________________
КС представляет собой архитектуру: клиент-сервер, хост-терминал
(нужное подчеркнуть)любая информация вносится в КС только с помощью
приложения (да/нет, какими средствами обеспечивается) _______________
_____________________________________________________________________
невозможность корректировки внесенной в КС и находящейся на
клиентской стороне информации различными средствами после начала
операции (да/нет, какими средствами обеспечивается) _________________
_____________________________________________________________________
ошибочно введенная операция исправляется путем осуществления операции
"повторно (да/нет, какими средствами обеспечивается)
_____________________________________________________________________
конечный пользователь имеет права доступа к КС только в рамках
выполняемых им функций (да/нет, какими средствами обеспечивается)
_____________________________________________________________________
разделение прав между администраторами приложения, СУБД и
операционной системы (указать акты, регламентирующие действия
администраторов)_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
журналы аудита автоматически фиксируют все действия пользователей с
административными правами и пользовательскими правами (да/нет, какими
средствами обеспечивается) __________________________________________
_____________________________________________________________________
журналы аудита автоматически фиксируют все действия пользователей
(да/нет, какими средствами обеспечивается) __________________________
_____________________________________________________________________
отключение клиентского приложения от КС в случае простоя в течение
определенного времени (да/нет, какими средствами обеспечивается,
временной интервал) _________________________________________________
_____________________________________________________________________
ограничение действий клиентского приложения при работе с КС по
времени (да/нет, какими средствами обеспечивается, временной
интервал) ___________________________________________________________
блокировка учетных записей, имеющих доступ без авторизации (guest,
anonymous и другие) средствами ОС (да/нет, какими средствами
обеспечивается, временной интервал)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Меры по резервированию данных в случае сбоев компьютерной системы,
электропитания и других:
Меры по резервированию данных
Да
Нет

Қосарланушы серверді пайдалану, "кластерлік" жүйені пайдалану серверлерде әртүрлі деңгейдегі (1-5) RAID кіші жүйелерін қолдану транзакциялар мен дерекқор журналдарының резервтік көшірмелерін жасау
Өзге (көрсету қажет) ________________________________________________
КЖ мен транзакциялардың жүйелік журналының резервтік көшірмелерін
жасау:
КЖ үшін
Транзакциялар журналы үшін
резервтік көшірмелерді жасау мерзімділігі (айына, жылына/бір) резервтік көшірмелер саны (дана) резервтік көшірмелерді сақтау мерзімі (жыл) резервтік көшірмелерді сақтау орны (резервтік орталық/сейф және т.б.)
жүйені толық қалпына келтіру уақыты _________________________________
КЖ резервтік көшірмелерін қалпына келтіру журналының болуы (иә/жоқ)
_____________________________________________________________________
"Салық инспекторының жұмыс орны" модулінің болуы (иә/жоқ) ___________
_____________________________________________________________________
"Салық инспекторының жұмыс орны" модулін пайдалану жөніндегі
құжаттамада компьютерлік жүйені фискалдау жөніндегі толық
рәсімдерінің болуы (иә/жоқ)_________________________________________;
"Салық инспекторының жұмыс орны" модулінде КЖ фискалдық режимін
іске асыру (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) __________
_____________________________________________________________________
фискалдық деректерге қол жеткізу үшін криптографиялық кілттер
қалыптастыру режимін іске асыру (иә/жоқ, қандай алгоритмдер мен
стандарттар пайдаланылады) _________________________________________;
фискалдық есептерді әрі қарай дайындау үшін ауысым жабылған уақытта
деректерді сақтау кезінде криптографиялық функцияларды КЖ-да іске
асыру (иә/жоқ, қандай алгоритмдер мен стандарттар пайдаланылады) ___;
"Салық инспекторының жұмыс орны" модулінде фискалдық есептер
қалыптастыруды іске асыру (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз
етіледі) ___________________________________________________________;
"Салық инспекторының жұмыс орны" модулін пайдалану жөніндегі
құжаттаманың болуы (иә/жоқ) ________________________________________;
(Өтініш берушінің немесе оның басшысының Т.А.Ә.) (қолы)
М.О.
"Компьютер жүйесінің бақылау-
кассалық машиналарының мемлекеттік
тізіліміне енгізу үшін техникалық
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Мәлімет нысаны
1. Жалпы ақпарат
1. Өтініш беруші ____________________________________________________

использование дублирующего сервера, использование "кластерной" системы применение на серверах подсистемы RAID разных уровней (1-5) создание резервных копий журналов транзакций и базы данных
Иное (указать) ______________________________________________________
Создание резервных копий КС и системного журнала транзакций:
для КС
Для журнала транзакций
периодичность создания резервных копий (раз/месяц, год) количество резервных копий (шт.) срок хранения резервных копий (лет) место хранения резервных копий (резервный центр/сейф и т.д.)
время полного восстановления системы ________________________________
наличие журнала восстановления КС резервных копий(да/нет)
____________________________________________________________________;
наличие модуля "Рабочее место налогового инспектора" (да/нет)
____________________________________________________________________;
наличие подробных процедур по фискализации компьютерной системы в
документации по использованию "Рабочее место налогового инспектора"
(да/нет)_____________________________________________________________
____________________________________________________________________;
реализация в "Рабочее место налогового инспектора" фискального режима
КС (да/нет, какими средствами обеспечивается) _______________________
____________________________________________________________________;
реализация режима формирования криптографических ключей для доступа к
фискальным данным (да/нет, какие алгоритмы и стандарты используются)
____________________________________________________________________;
реализация в КС криптографических функций при сохранении данных во
время закрытия смены для последующей подготовки фискальных отчетов
(да/нет, какие алгоритмы и стандарты используются)
_____________________________________________________________________
реализация в модуле "Рабочее место налогового инспектора"
формирования фискальных отчетов (да/нет, какими средствами
обеспечивается)_____________________________________________________;
наличие документации по использованию модуля "Рабочее место
налогового инспектора" (да/нет) ____________________________________
____________________________________________________________________;
(Ф.И.О. заявителя или его руководителя) подпись
М.П.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений о соответствии
компьютерной системы техническим
требованиям для включения
в государственный реестр
контрольно-кассовых машин"
Форма сведения
1. Общая информация
1. Заявитель ________________________________________________________

2. ЖСН/БСН __________________________________________________________
3. Атауы ____________________________________________________________
4. Ұсынылған құжаттар: __________________________________ ___________
"Салық инспекторының жұмыс орны" модулін пайдалану жөніндегі
нұсқаулық __________________________________________________ (иә/жоқ)
Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
ұйымдарда қолданылатындарды қоспағанда, компьютер жүйесін орнату және
іске қосу жөніндегі нұсқаулық
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Уәкілетті орган ведомствосының кіріс хатының нөмірі
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Уәкілетті орган ведомствосының кіріс хатының күні
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
2. КЖ сипаттамасы
5. КЖ атауы ________________________________________________ (иә/жоқ)
Нұсқасы ____________________________________________________ (иә/жоқ)
КЖ әзірленген күн __________________________________________ (иә/жоқ)
Инсталляция пакетінің көлемі _______________________________ (иә/жоқ)
Инсталляция пакетінің жасалған күні ________________________ (иә/жоқ)
Тіркеу күні ________________________________________________ (иә/жоқ)
Мәліметтердің өзгеру күн ___________________________________ (иә/жоқ)
3. Сәйкестік сертификаты
6. Аккредиттелген сынақ зертханасының сынақ хаттамасының нөмірі
_____________________________________________________________________
Аккредиттелген сынақ зертханасының сынақ хаттамасының күні
_____________________________________________________________________
Сынақ зертханасының атауы ___________________________________________
Сертификаттың нөмірі ________________________________________________
Сертификаттың берілген күні _________________________________________
Сертификаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні __________________
КЖ № ________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 21 сәуірдегі
№ 476 бұйрығына 2-қосымша
"Куәландыру орталықтарын аккредиттеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 01.06.2020 № 224/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 21 сәуірдегі
№ 476 бұйрығына 3-қосымша
"Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық
кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы сақтауға беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

2. ИИН/БИН __________________________________________________________
3. Наименование _____________________________________________________
4. Представленные документы:
Инструкция по эксплуатации модуля "Рабочее место налогового
инспектора"
____________________________________________________________(да/нет)
Инструкция по установке и запуску компьютерной системы, за
исключением применяемой в банках и организациях, осуществляющих
отдельные виды банковских операций
_________________________________________(да/нет)
Номер входящего письма ведомства уполномоченного органа
____________________________________________________________(да/нет)
Дата входящего письма ведомства уполномоченного органа
____________________________________________________________(да/нет)
2. Описание КС
5. Наименование КС __________________________________________(да/нет)
Версия ______________________________________________________(да/нет)
Дата разработки КС __________________________________________(да/нет)
Размер инсталляционного пакета ______________________________(да/нет)
Дата создания инсталляционного пакета _______________________(да/нет)
Дата регистрации ____________________________________________(да/нет)
Дата изменений сведений _____________________________________(да/нет)
3. Сертификат соответствия
6. Номер протокола испытаний аккредитованной испытательной
лаборатории _________________________________________________________
Дата протокола испытаний аккредитованной испытательной лаборатории
_____________________________________________________________________
Наименование испытательной лаборатории ______________________________
Номер сертификата ___________________________________________________
Дата выдачи сертификата _____________________________________________
Дата окончания действия сертификата _________________________________
№ КС ________________________________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 21 апреля 2015 года № 476
Стандарт государственной услуги
"Аккредитация удостоверяющих центров"
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 01.06.2020 № 224/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 21 апреля 2015 года № 476
Стандарт государственной услуги
"Депонирование информационных систем, программных продуктов,
программных кодов и нормативно-технической документации"

1. Жалпы ережелер
1. "Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы сақтауға беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Мемлекеттік техникалық қызмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 20 (жиырма) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – депозитке салу объектісі депозитарийге қабылданғаны туралы анықтама беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы депозитке салу өтінімі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғаның растау құжаттар пакетін алған мерзімі, тегі, аты, әкесінің аты мен қабылдау уақыты көрсетіле отырып, көршірмесіндегі белгі болып табылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Государственная техническая служба" Комитета связи, информатизации и информации Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги услугодателем:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 20 (двадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача справки о принятии объекта депонирования в депозитарий.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно, физическим и юридическим лицам.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявка на депонирование установленной формы, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии с указанием даты его получения, фамилии, имени, отчества и времени приема пакета документов.

3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушілер басшысының атына немесе Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта бойынша немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mid.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.

3. Порядок обжалования, действий (бездействия), а также
услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий), услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателей по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги либо на имя руководителя Министерства.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

14. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны, Министрліктің www.mid.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің телефондары немесе Министрліктің 8 (7172) 75-43-23, 75-43-24 телефондары бойынша алуға болады.
"Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық
өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және
нормативтік-техникалық құжаттаманы
сақтауға беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты қосымша
Нысан
Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және
нормативті-техникалық құжаттаманы сынақтан өткізуге
өтініш
Тіркеу №: __________ тіркелген күні: 20_ жылғы "___" ________________
(Депозитарийдің қызметкерлері толтырады)
Өтініш беруші ұйымның толық атауы немесе өтініш беруші жеке тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты:
_____________________________________________________________________
Депозитке салу объектісінің атауы
_____________________________________________________________________
АР ж АЖ Тіркеліміндегі
объектінің тіркеу нөмірі ____________________________________________
Даналар саны:
Әрбірі мынадай жинақтамада:
р/с
CD/файлдың/ құжаттың атауы
CD сериялық нөмірі
CD көлемі
(Мгб)
Қағаз тасығыштың парақтар саны
Түпнұсқа (Т)
Көшірме (К)
Депозитке салу объектісін иеленуші туралы мәліметтер
Иеленушінің толық атауы ____________________________________________
Ведомстволық бағыныстылығы: ________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы: ________________________________________
Мекен-жайы:
_____________________________________________
индекс
Тел.:
Факс:
E-mail:
Http://
Байланысушы тұлға
____________________________________________________
толық тегі, аты, әкесінің аты; телефоны
Депозитке салу объектілерін әзірлеуші туралы мәліметтер
Ұйымның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты:
___________________________________________________________________
Ведомстволық бағыныстылығы: _______________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы: _______________________________________
Мекен-жайы:
индекс
Тел:
Факс:
E-mail:
Http://
Байланысушы тұлға: _________________________________________________
толық тегі, аты, әкесінің аты; лауазымы, телефоны
Авторлар туралы мәліметтер
Автор(лар): _______________________________________________________
___________________________________________________________________
Сертификаттау туралы мәліметтер: __________________________________
Шығарылған жылы:
Нұсқасы:
бағдарламалау тілі(дері):
Шығарылған күні
Түсініктеме (мақсаты): _____________________________________________
Компьютердің түрі, процессор, сопроцессор, жиілік: _____________
Жедел жады (RAM): ____________
Винчестерде қажет етілетін: ___
Операциялық жүйелер: ___________________________________________
Бейне жүйесі: __________________________________________________
Акустикалық жүйе: ______________________________________________
Қосымша құрал-жабдық: __________________________________________
Қосымша бағдарламалық құралдар: ________________________________
Басқа: _________________________________________________________
Заңсыз таралудан қорғау (бар болуы, жалпы сипаттамасы):
__________________________________________________________________
Қаржыландыру көздері (астын сызу):
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
өзге де заңды және жеке тұлғалардың қаражаты
мемлекеттік бюджеттен тыс қорлар
меншікті қаражат
грант қаражаты
сыртқы қарыздар
кредит
____________________
иеленушінің қолы
МО
____________________
күні
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 21 сәуірдегі
№ 476 бұйрығына 4-қосымша
"Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді
электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің
мемлекеттік тіркелімінде тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты

14. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, по телефонам услугодателей, указанным на интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz, либо по телефонам Министерства 8 (7172) 75-43-23, 75-43-24.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Депонирование программных продуктов,
программных кодов и нормативно-технической
документации"
форма
ЗАЯВКА
на депонирование программных продуктов, программных кодов
и нормативно-технической документации
№ регистрации: _______________ дата регистрации: "___" ______ 20__г.
(заполняется сотрудниками Депозитария)
Полное наименование организации - заявителя или фамилия, имя,
отчество физического лица-заявителя:
_____________________________________________________________________
Наименование объекта депонирования
_____________________________________________________________________
Регистрационный номер
объекта в Регистре ИР и ИС __________________________________________
В количестве
экземпляров:
Каждый в следующей комплектации:
№ п/п
Наименование CD / файла/ документа
Серийный Номер CD
Объем CD (Мгб)
Количество листов бумажного носителя
Оригинал (О) Копия (К)
1
Сведения о владельце объектов депонирования
Полное наименование владельца
Ведомственная подчиненность:
Сокращенное наименование организации:
_________________________________
_________________________________
_________________________________
Адрес:
индекс
__________________________________
Тел.:
Факс:
E-mail:
Http://
Лицо для контактов:
фамилия, имя, отчество полностью; телефон
Сведения о разработчике объектов депонирования
Наименование организации полное или фамилия, имя, отчество физического ли
____________________________________________________________________
Ведомственная подчиненность: _______________________________________
Сокращенное наименование организации: ______________________________
Адрес:
индекс
__________________________________
Тел.:
Факс:
E-mail:
Http://
Лицо для контактов:
фамилия, имя, отчество полностью;
должность, телефон
Сведения об авторах
Автор (ы):___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения о сертификации:
______________________________________
Год издания:
___
Версия:
____
Язык (и)
программирования:
______
Дата издания
___________
Аннотация (назначение):
____________________________________________________________________
Тип компьютера, процессор,
сопроцессор, частота:
__________________________________
Оперативная память
(RAM):
__________________
Необходимо
на
винчестере:
______________
Операционные системы:______________________________________________
Видеосистема:______________________________________________________
Акустическая система:______________________________________________
Дополнительное оборудование:_______________________________________
Дополнительные программные средства:_______________________________
Другое:____________________________________________________________
Защита от незаконного распространения (наличие, общая
характеристика):
Источники финансирования (подчеркнуть):
республиканский бюджет
местный бюджет
средства иных юридических и физических лиц
государственные внебюджетные фонды
собственные средства
средства гранта
внешние займы
кредит
_____________________
МП подпись владельца
_____________________
Дата
Приложение 4
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 21 апреля 2015 года № 476
Стандарт государственной услуги
"Регистрация электронных информационных ресурсов и
информационных систем в государственном регистре электронных
информационных ресурсов и информационных систем"

1. Жалпы ережелер
1. "Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 43 (қырық үш) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ақпараттық ресурстарды және ақпараттық жүйелерді Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімде тіркеу туралы куәлікті беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін белгіленеді.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 3, 4 және 5 қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы қағаз және электрондық тасығыштағы өтінім болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушілер басшысының атына немесе Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсете отырып, шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті берушінің шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом связи, информатизации и информации Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 43 (сорок три) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства о регистрации информационных ресурсов и информационных систем в Государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю (либо его представителя по доверенности) представляется заявка, установленной формы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5, к настоящему стандарту государственной услуги, на бумажном и электронном носителях.
3. Порядок обжалования, действий (бездействия), услугодателей и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий), услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателей по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги либо на имя руководителя Министерства.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметі көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mid.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны, Министрліктің www.mid.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің телефондары немесе Министрліктің 8 (7172) 75-43-23, 75-43-24 телефондары бойынша алуға болады.
"Электрондық ақпараттық ресурстар
мен ақпараттық жүйелерді электрондық
ақпараттық ресурстар мен ақпараттық
жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 1-қосымша
Нысан
Бағдарламалық өнімді Электрондық ақпараттық ресурстар мен
ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу
туралы өтінім
Бағдарламалық өнімді (бұдан әрі - БӨ)/ ақпараттық жүйені (бұдан әрі - АЖ) тіркеу
Мәліметтерді жаңғырту
Тіркеу нөмірі
Мәліметтерді ұсыну күні
1. БӨ/АЖ сәйкестендіру деректері
1. БӨ/АЖ атауы
БӨ
АЖ
2. Аббревиатура
3. Нұсқасы
4. Еншілік БӨ/АЖ атауы
2. БӨ/АЖ иеленуші туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ведомствоның атауы
3. Иеленушінің мәртебесі
4. Басшысы
5. Мекен-жайы
6. Телефоны
7. Факс
8. E-mail
3. БӨ/АЖ туралы мәліметтер
1. Мақсаты
2. Функционалдық мүмкіндіктері
3. Интеграциялау деңгейі
4. Осы әзірлемені пайдаланатын орталық және жергілікті атқарушы, өзге де мемлекеттік органдар
5. Авторлық құқығының куәлігі
6. Сертификаттау туралы куәлігі
7. Лицензиялау туралы мәліметтер
8. Лицензияның жарамдылық мерзімі
9. Лицензия түрі
4. БӨ/АЖ әзірлеуші туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ұйымның қысқаша атауы
3. Мекенжайы
4. Телефоны
5. Интернет-ресурс
6. Факс
7. E-mail
5. БӨ/АЖ бағдарламалық-техникалық сипаттамасы
1. Электрондық-есептеу машина
Сервердің түрі мен маркасы, дербес компьютерлер
Конфигурациясы
2. Операциялық жүйе
Операциялық жүйенің атауы
Операциялық жүйенің нұсқасы
3. Деректер қорын басқару жүйесі
Деректер қорын басқару жүйесінің атауы
Деректер қорын басқару жүйесінің нұсқасы

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, по телефонам услугодателей, указанным на интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz, либо по телефонам Министерства 8 (7172) 75-43-23, 75-43-24.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация электронных
информационных ресурсов и
информационных систем в
государственном регистре
электронных информационных
ресурсов и информационных систем"
форма
Заявка
о регистрации программного продукта в государственном
регистре электронных информационных ресурсов и
информационных систем
Регистрация программного продукта (далее-ПП)/ информационной системы (далее-ИС)
Обновление сведений
Регистрационный номер
Дата представления сведений
1. Идентификационные данные ПП/ИС
1. Наименование
ПП/ИС
ПП
ИС
2. Аббревиатура
3. Версия
4. Наименование
родительского
ПП/ИС
2. Наименование ведомства
3. Статус владельца
4. Руководитель
5. Адрес
6. Телефон
8. E-mail
7. Факс
2. Сведения о ПП/ИС
1. Назначение
2. Функциональные
возможности
3. Уровень интеграции
4. Центральные и местные
исполнительные, иные
государственные органы,
использующие данную разработку
5. Свидетельство авторского права
6. Свидетельство о сертификации
7. Сведения о лицензии
8. Срок действия лицензии
9. Тип лицензии
4. Сведения о разработчике ПП/ИС
1. Наименование
организации
2. Сокращенное
наименование
организации
3. Адрес
4. Телефон
6. Факс
5. Интернет- ресурс
7. E-mail
5. Программно-техническая характеристика ПП/ИС
1. Электронно-
вычислительная
машина
2. Операционная
система
3. Система управления
базами данных

4. Бағдарламалау тілдері
6. БӨ/АЖ қаржыландыру туралы мәліметтер
1. Әзірлеу кезеңі
2. Өнеркәсіптік пайдалануға енгізу жылы
3. Дамыту кезеңі
4. Әзірлемені қаржыландыру туралы мәліметтер
Қаржыландыру көздерінің атауы
Әзірлеменің құны, мың теңге
5. Қызмет көрсетуді, дамытуды қаржыландыру туралы мәліметтер
Қаржыландыру көздерінің атауы
Дамыту құны, мың теңге
6. Қосымша мәліметтер
7. Ақпараттық қауіпсіздік туралы мәліметтер
1. Аттестаттаудан өту мерзімі
2. Аттестат туралы мәліметтер
8. Сынақтан өткізулер туралы мәлiметтер
1. Сынақтардан өту кезеңі
2. Сынақтан өткізу хаттамасы туралы мәліметтер
________________________
иеленушінің қолы
МО
________________________
күні
"Электрондық ақпараттық ресурстар
мен ақпараттық жүйелерді электрондық
ақпараттық ресурстар мен ақпараттық
жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
Нысан
Интернет-ресурсты Электрондық ақпараттық ресурстар
мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде
тіркеу туралы өтінім
Интернет-ресурсты тіркеу
Мәліметтерді жаңғырту
Тіркеу нөмірі
Мәліметтер ұсынылған күні
1. Интернет-ресурсты сәйкестендіру деректері
1. Интернет-ресурстың атауы
2. Атауының толық нысаны (http)
3. Нұсқасы
4. Лицензиясы туралы мәліметтер
5. Лицензияның жарамдылық мерзімі
Лицензияның түрі
2. Интернет-ресурсты иеленуші туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ведомствоның атауы
3. Иеленушінің мәртебесі
4. Басшысы
5. Мекенжайы
6. Телефоны
7.Факс
8. E-mail
9. Провайдердің атауы
3. Интернет-ресурстың құрылымдық-мазмұнды сипаттамасы
1. Мазмұны
2. Сайттың тілі
4. Интернет-ресурсты әзірлеуші туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ұйымның қысқаша атауы
3. Мекенжайы
4. Телефоны
5. Сайты
6. Факсы
7. E-mail
5. Интернет-ресурстың бағдарламалық-техникалық сипаттамасы
Түрі, маркасы
Конфигурациясы
1. Серверлер
Атауы
Нұсқасы
2. ОЖ
7. Көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы
1. Көрсетілетін қызметтер
Атауы
Ақылы
2. Сұрау салулардың саны
7. Қаржыландыру туралы мәліметтер
1. Құру кезеңі
2. Құруды қаржыландыру туралы мәліметтер
Қаржыландыру көздерінің атауы
Құрудың құны, мың теңге
3. Қызмет көрсетуді қаржыландыру туралы мәліметтер
Қаржыландыру көздерінің атауы
Қызмет көрсетудің құны, мың теңге
4. Қосымша мәліметтер
8. Сынақтан өткізулер туралы мәлiметтер
1. Сынақтан өту кезеңі
2. Сынақтан өткізу хаттамасы туралы мәліметтер
________________________
иеленушінің қолы
МО
________________________
күні
"Электрондық ақпараттық ресурстар
мен ақпараттық жүйелерді электрондық
ақпараттық ресурстар мен ақпараттық
жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 3-қосымша
Нысан
Деректерді беру желісін Электрондық ақпараттық ресурстар мен
ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу туралы
өтінім
Деректерді беру желісін тіркеу
Мәліметтерді жаңғырту
Тіркеу нөмірі
Мәліметтер ұсынылған күні
1. Деректерді беру желісіні сәйкестендіру деректері
1. Атауы

4. Языки
программирования
Тип и марка сервера, персональные компьютеры
Конфигурация
Наименование операционной системы
Версия операционной системы
Наименование системы управления базами данных
Версия системы управления базами данных
4. Сведения о финансировании ПП/ИС
1. Период разработки
2. Год ввода в промышленную эксплуатацию
3. Период развития
4. Сведения о
финансировании
разработки
Наименование источника финансирования
Стоимость разработки, тысяч тенге
Наименование источника финансирования
Стоимость разработки, тысяч тенге
5. Сведения о
финансировании
обслуживания,
развития
6. Дополнительные сведения
5. Сведения о финансировании обслуживания, развития
1. Период
прохождения
аттестации
2. Сведения об аттестате
8. Сведения об испытаниях
1. Период
прохождения
испытаний
2. Сведения о
протоколе
испытаний
__________________
подпись владельца
МП
__________________
дата
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация электронных
информационных ресурсов и
информационных систем в
государственном регистре
электронных информационных
ресурсов и информационных систем"
форма
Заявка
о регистрации интернет-ресурса в государственном
регистре электронных информационных ресурсов и
информационных систем
Регистрация
интернет
ресурса
Обновление
сведений
Дата представления
сведений
Регистрационный номер
1. Идентификационные данные интернет-ресурса
1. Наименование интернет-ресурса
2. Полная форма
имени (с http)
3. Версия
4. Сведения о
лицензии
5. Срок действия
лицензии
6. Тип лицензии
2. Сведения о владельце интернет-ресурса
1. Наименование
организации
2. Наименование
ведомства
3. Статус
владельца
4. Руководитель
5. Адрес
6. Телефон
8. E-mail
9. Наименование
провайдера
7. Факс
3.Структурно-содержательная характеристика интернет-ресурса
1. Содержание
2. Язык
сайта
4.Сведения о разработчике интернет-ресурса
1. Наименование
организации
2. Сокращенное
наименование
организации
3. Адрес
4. Телефон
6. Факс
5. Сайт
7. E-mail
5. Программно-техническая характеристика интернет-ресурса
1. Серверы
Тип, марка
Конфигурация
Наименование
Версия
2. ОС
6. Характеристика услуг
1. Услуги
Наименование
Платные
2. Количество
запросов
7. Сведения о финансировании
1. Период
создания
2. Сведения о
финансировании
создания
3. Сведения о
финансировании
обслуживания
4. Дополнительные
Сведения
Наименование источника финансирования
Стоимость создания, тысяч тенге
Наименование источника финансирования
Стоимость обслуживания, т. тенге
8. Сведения об испытаниях
1. Период прохождения испытаний
2. Сведения о протоколе испытаний
_______________________
подпись владельца
МП
_______________________
дата
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Регистрация электронных
информационных ресурсов и
информационных систем в
государственном регистре
электронных информационных
ресурсов и информационных систем"
форма
Заявка
о регистрации сети передачи данных в государственном
регистре электронных информационных ресурсов и
информационных систем
Регистрация
сети передачи
данных
Обновление
сведений
Дата представления
сведений
Регистрационный номер
1. Идентификационные данные сети передачи данных
1. Наименование

2. Аббревиатура
3. Тиістілігі
4. Лицензиясы
2. Деректерді беру желісін иеленуші туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ведомствоның атауы
3. Иеленушінің мәртебесі
4. Басшысы
5. Мекенжайы
6. Телефоны
7.Факс
8. E-mail
9. Делдал
3. Деректерді беру желісінің сипаттамасы
1. Топология сипаттамасы
2. Берілетін ақпараттың түрі
3. Байланыс арналары
4. Көліктік хаттама
5. Коммутациялау тораптарының саны
6. Жалпы өткізу қабілеттілігі, секундына мегабит,
7. Өткізу қабілеттілігі
Тораптың түрі
Өткізу қабілеттілігі, секундына мегабит,
4. Қаржыландыру туралы мәліметтер
1. Құру кезеңі
2. Құруды қаржыландыру туралы мәліметтер
Қаржыландыру көздерінің атауы
Құрудың құны, мың теңге
3. Қызмет көрсетуді қаржыландыру туралы мәліметтер
Қаржыландыру көздерінің атауы
Қызмет көрсетудің құны, мың теңге
4. Қосымша мәліметтер
5. Сынақтан өткізулер туралы мәлiметтер
1. Сынақтан өту кезеңі
2. Сынақтан өткізу хаттамасы туралы мәліметтер
________________________
иелнушінің қолы
МО
________________________
күні
"Электрондық ақпараттық ресурстар мен
ақпараттық жүйелерді электрондық
ақпараттық ресурстар мен ақпаратты
жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Нысан
Деректер қорын Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық
жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу туралы өтінім
Деректер қорын тіркеу
Деректер қоры туралы мәліметтерді жаңғырту
Тіркеу нөмірі
Мәліметтер ұсынылған күні
1. Деректер қорының сәйкестендіру деректері
1. Атауы
2. Аббревиатура
3. Нұсқасы
4. Автоматтандырылған жүенің құрамына кіреді
2. Деректер қорын иеленуші туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ведомствоның атауы
3. Иеленушінің мәртебесі
4. Басшысы
5. Мекенжайы
6. Телефоны
7. Сайт
8. Факс
9. E-mail
3. Деректер қорының құрылымдық-мазмұнды сипаттамасы
1. Мақсаты
2. Деректер қорының тақырыптамасы
3. Пайдалану саласы
4. Түрі
5. Жазбалар тілі
6. Объектілері
Деректер қоры объектісі түрінің атауы
Объектілердің саны
4. Деректер қорының көлемді-уақыттық сипаттамасы
1. Көлемі (Мегабайт)
2. Жаңарту кезеңі
3. Жаңарту тәртібі
5. Деректер қорының бағдарламалық-техникалық сипаттамасы
1. Операциялық жүйе
Операциялық жүйенің атауы
Операциялық жүйенің нұсқасы
2. Деректер қорын басқару жүйесі
Деректер қорын басқару жүйесінің атауы
Деректер қорын басқару жүйесінің нұсқасы
3. Электрондық-есептеу машиналар
Маркасы және түрі
Конфигурациясы
4. Абоненттік пункттің техникалық құралдары
Техникалық құралдың атауы
Саны
6. Деректер қорының функционалдық-пайдаланушылық сипаттамасы
1. Жеткізу нысаны
2. Тасымалдағыштың түрі
3. Баспасөз басылымдары
4. Қызмет көрсетудің түрлері
5. Пайдаланушылар саны
6. Пайдаланушылар

2. Аббревиатура
3. Принадлежность
4. Лицензия
2. Сведения о владельце сети передачи данных
1. Наименование организации
2. Наименование ведомства
3. Статус владельца
4. Руководитель
5. Адрес
6. Телефон
8. E-mail
9. Посредник
7. Факс
3. Характеристика сети передачи данных
1. Описание топологии
2. Тип передаваемой информации
4. Транспортный протокол
7. Пропускная способность
3. Каналы связи
5. Количество узлов коммутации
6. Общая пропускная способность, мегабит в секунду
Тип узла
Пропускная способность, мегабит в секунду
4. Сведения о финансировании
1. Период создания
2. Сведения о финансировании
создания
3. Сведения о финансировании обслуживания
4. Дополнительные сведения
Наименование источника финансирования
Стоимость создания, тысяч тенге
Наименование источника финансирования
Стоимость обслуживания, тысяч тенге
5. Сведения об испытаниях
1. Период прохождения испытаний
2. Сведения о протоколе испытаний
________________________
(подпись владельца)
МП
________________________
дата
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Регистрация электронных
информационных ресурсов и
информационных систем в
государственном регистре
электронных информационных
ресурсов и информационных систем"
форма
Заявка
о регистрации базы данных в государственном регистре
электронных информационных ресурсов и
информационных систем
Регистрация базы данных
Обновление сведений о базе данных
Дата представления сведений
Регистрационный номер
1. Идентификационные данные базы данных
1. Наименование
2. Аббревиатура
4. Входит в состав автоматизированной системы
3. Версия
2. Сведения о владельце базы данных
1. Наименование организации
2. Наименование ведомства
3. Статус владельца
4. Руководитель
5. Адрес
6. Телефон
8. Факс
7. Сайт
9. E-mail
3. Структурно-содержательная характеристика базы данных
1. Назначение
2. Тематика базы данных
3. Область применения
4. Тип
6. Объекты
5. Язык записей
Наименование типа объекта базы данных
Число объектов
4. Объемно-временная характеристика базы данных
1. Объем
(Мегабайт)
2. Период
обновления
3. Режим обновления
5. Программно-техническая характеристика базы данных
1. Операционная система
2. Система
управления базами данных
3. Электронно- вычислительные
машины
4. Технические средства абонентского пункта
Название операционной системы
Версия операционной системы
Название системы управления базами данных
Версия системы управления базами данных
Тип и марка
Конфигурация
Наименование технического средства
Количество
6. Функционально-эксплуатационная характеристика базы данных
1. Форма
поставки
2. Тип
носителя
3. Печатные
издания
4. Виды
обслуживания
5. Число пользователей
6. Пользователи

7. Деректер қорының авторлық-құқықтық сипаттамасы
1. Меншік иесінің құқығының негізі
2. Құқығының шектелуі
3. Лицензия туралы мәліметтер
4. Лицензияның жарамдылық мерзімі
5. Лицензияның түрі
8. Қаржыландыру туралы мәліметтер
1. Құру кезеңі
2. Құрды қаржыландыру туралы мәліметтер
Қаржыландыру көзінің атауы
Құрудың құны, мың теңге
3. Қызмет көрсетуді қаржыландыру туралы мәліметтер
Қаржыландыру көзінің атауы
Қызмет көрсетудің құны, мың теңге
4. Қосымша мәліметтер
9. Ақпараттық қауіпсіздік туралы мәліметтер
1. Аттестаттаудан өту кезеңі
2. Аттестат туралы мәліметтер
10. Сынақтан өткізулер туралы мәлiметтер
1. Сынақтан өту кезеңі
2. Сынақтан өткізу хаттамасы туралы мәліметтер
________________________
иеленушінің қолы
МО ________________________
күні
"Электрондық ақпараттық ресурстар мен
ақпараттық жүйелерді электрондық
ақпараттық ресурстар мен ақпаратты
жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
Нысан
Ақпараттық есептеу құралдарын Электрондық ақпараттық ресурстар
мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеуі
туралы өтінім
1. Бірыңғай бюджеттік жіктеу коды:
2. Иеленушінің атауы:
3. Басшысы
Лауазымы:
Тегі, аты, әкесінің аты
4. Мекенжайы
5. Жауапты орындаушы:
6. Телефоны:
7. Факс:
8. E-mail:
М.О. ____________________________
басшының қолы
Лицезияланған бағдарламалық қамтамасыз ету туралы мәліметтер
р/с
Бағдарламалық қамтамасыз етудің атауы
Бағдарламалық қамтамасыз етудің нұсқасы
Сатып алынған жылы
Лицензиялар, бірліктер саны
Сатып алудың құны, мың теңге
Техникалық қолдаудың құны, теңге
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
А.
Орталық аппарат және құрылымдық бөлімшелер
Барлығы:
Б.
Аумақтық органдар
Барлығы:
Тапсырыс берілген бағдарламалық өнімдер туралы мәліметтер
р/с
Ақпараттық жүйенің атауы
Пайдалануға енгізілген жылы
Ақпараттық жүйенің нөмірі
Деректер қорының нөмірі
Сатып алудың құны, мың теңге
Сүйемелдеу құны, мың теңге
Өнім беруші
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
А.
Орталық аппарат және құрылымдық бөлімшелер;
Барлығы:
Б.
Аумақтық органдар:
Барлығы:
Серверлер
р/с
Түрi, маркасы
RAM көлемi, Мега-байт
HDD
Өндiрушi- фирма
Шығарылған жылы
Сатып алынған жылы
Саны, бірлігі
Бағасы, мың теңге
Құны, мың теңге
Саны
Көлемi, Гб
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
А.
Орталық аппарат және құрылымдық бөлімшелер
Барлығы:
Б.
Аумақтық органдар:
Барлығы:
Дербес компьютерлер
р/с
Түрi, маркасы
RAM көлемi, Мега-байт
HDD
Өндiрушi- фирма
Шығарылған жылы
Сатып алынған жылы
Бағасы, мың теңге
Жалпы құны, мың теңге
Саны
Көлемi, Гб
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
А.
Орталық аппарат және құрылымдық бөлімшелер
Барлығы:
Б.
Аумақтық органдар:
Барлығы:
Тасымалданатын компьютерлер
р/с
Түрi, маркасы
RAM көлемi, Мега-байт
HDD
Өндiрушi- фирма
Шығарылған жылы
Сатып алынған жылы
Бағасы, мың теңге
Құны, мың теңге
Саны
Көлемi, Гб
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
А.
Орталық аппарат және құрылымдық бөлімшелер
Барлығы:
Б.
Аумақтық органдар:
Барлығы:
Желілік принтерлер
р/с
Моделі
Басып шығару технологиясы
Өндiрушi- фирма
Шығарылған жылы
Сатып алынған жылы
Саны, бірлігі
Бағасы, мың теңге
Құны, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
А.
Орталық аппарат және құрылымдық бөлімшелер
Барлығы:
Б.
Аумақтық органдар:
Барлығы:
Локалдық принтерлер
р/с
Моделі
Басып шығару технологиясы
Өндiрушi- фирма
Шығарылған жылы
Сатып алынған жылы
Саны, бірлігі
Бағасы, мың теңге
Құны, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
А.
Орталық аппарат және құрылымдық бөлімшелер
Барлығы:
Б.
Аумақтық органдар:
Барлығы:
Сканерлер
р/с
Моделі
Өндiрушi-фирма
Шығарылған жылы
Сатып алынған жылы
Саны, бірлігі
Бағасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
А.
Орталық аппарат және құрылымдық бөлімшелер
Барлығы:
Б.
Аумақтық органдар
Барлығы:
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 21 сәуірдегі
№ 476 бұйрығына 5-қосымша
"Мемлекеттік ақпараттық жүйелерді және мемлекеттік ақпараттық жүйелермен ықпалдасатын мемлекеттік емес ақпараттық жүйелерді ақпараттық қауіпсіздік талаптарына және Қазақстан Республикасының аумағында қабылданған стандарттарға сәйкестігі тұрғысынан аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 22.12.2017 № 229/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

7. Авторско-правовая характеристика базы данных
1. Основание прав собственности
2. Ограничение прав
3. Сведения о лицензии
4. Срок действия лицензии
5. Тип лицензии
8. Сведения о финансировании
1. Период создания
2. Сведения о финансировании создания
3. Сведения о финансировании обслуживания
4. Дополнительные сведения
Наименование источника финансирования
Стоимость создания, тысяч тенге
Наименование источника финансирования
Стоимость обслуживания, тысяч тенге
9. Сведения об информационной безопасности
1. Период прохождения аттестации
2. Сведения об аттестате
10. Сведения об испытаниях
1. Период прохождения испытаний
2. Сведения о протоколе испытаний
________________________
подпись владельца
МП
________________________
Дата
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Регистрация электронных
информационных ресурсов и
информационных систем в
государственном регистре
электронных информационных
ресурсов и информационных систем"
форма
Заявка
о регистрации информационно-вычислительных средств в
государственном регистре электронных информационных
ресурсов и информационных систем
МП ____________________ подпись руководителя
Сведения о лицензионном программном обеспечении
№ п/п
Наименование программного обеспечения
Версия программного обеспечения
Год приобретения
Количество лицензий, единиц
Стоимость приобретения, тысяч тенге
Стоимость технической поддержки, тысяч тенге
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
А.
Центральный аппарат и структурные подразделения
Итого:
Б.
Территориальные органы
Итого:
Сведения о заказных программных продуктах
№ п/п
Наименование информационной системы
Год ввода в эксплуатацию
Номер информаци онной системы
Номер базы данных
Стоимость приобретения, тысяч тенге
Стоимость сопровождения, тысяч тенге
Поставщик
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
А.
Центральный аппарат и структурные подразделения
Итого:
Б.
Территориальные органы
Итого:
Серверы
№ п/п
Тип, марка
Объем RAM, Мега байт
HDD
Фирма-производитель
Год выпуска
Год приобретения
Кол - во, единиц
Цена, тысяч тенге
Стоимость, тысяч тенге
Кол-во
объем, Гб
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
А.
Центральный аппарат и структурные подразделения
Итого:
Б.
Территориальные органы
Итого:
Персональные компьютеры
№ п/п
Тип, марка
Объем RAM, Мегабайт
HDD объем, Гигабайт
Фирма-производитель
Год выпуска
Год приобретения
Количество, единиц
Цена, тысяч тенге
Общая стоимость, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
А.
Центральный аппарат и структурные подразделения
Итого:
Б.
Территориальные органы
Итого:
Переносные компьютеры
п/п
Тип, марка
Объем RAM, Мега
байт
HDD объем, гигабайт
Фирма-производитель
Год выпуска
Год приобретения
Количество, единиц
Цена, тысяч тенге
Стоимость, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
А.
Центральный аппарат и структурные подразделения
Итого:
Б.
Территориальные органы
Итого:
Сетевые принтеры
№ п/п
Модель
Технология печати
Фирма-производитель
Год выпуска
Год приобретения
Количество, единиц
Цена, тысяч тенге
Стоимость, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
А.
Центральный аппарат и структурные подразделения
Итого:
Б.
Территориальные органы
Итого:
Локальные принтеры
№ п/п
Модель
Технология печати
Фирма-производитель
Год выпуска
Год приобретения
Количество, единиц
Цена, тысяч тенге
Стоимость, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
А.
Центральный аппарат и структурные подразделения
Итого:
Б.
Территориальные органы
Итого:
Сканеры
п/п
Модель
Фирма-производитель
Год выпуска
Год приобретения
Количество, единиц
Цена, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
А.
Центральный аппарат и структурные подразделения
Итого:
Б.
Территориальные органы
Итого:
Приложение 5
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 21 апреля 2015 года № 476
Стандарт государственной услуги
"Аттестация государственных информационных систем и
негосударственных информационных систем, интегрируемых с
государственными информационными системами, на соответствие их
требованиям информационной безопасности и принятым на
территории Республики Казахстан стандартам"
Сноска. Приложение 5 утратило силу приказом Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 22.12.2017 № 229/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).