Байланыс саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 531 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 маусымда № 11380 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 549 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.12.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасының радиожиілілік спектрін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (С.С. Сарсенов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, бұйрықтың көшірмесін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында жариялануын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении стандартов государственных услуг в области связи
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 531. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2015 года № 11380. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 549 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций РК от 27.12.2018 № 549 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Распределение ресурса нумерации и выделение номеров, а также их изъятие" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств" согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Сарсенов С.С.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление копии приказа на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________________ Е. Досаев
2015 жылғы 19 мамырда
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 531 бұйрығына
1-қосымша
"Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартын Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру мыналар:
1) "көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген сәттен бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезде – 15 (он бес) жұмыс күн;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күн;
лицензиялау кезіндегі біліктілік талаптарға сәйкестігін тексеру жағдайында лицензияттың - заңды тұлғаның қайта құрылуы кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде - 10 (он) жұмыс күн;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын берген кезде – 2 (екі) жұмыс күн.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған болса көрсетілетін қызметті беруші белгіленген уақытта өтінішті қарастыру туралы дәлелді бас тарту береді;

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН":
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
"19" мая 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 531
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
выдача лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня;
переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата, в случае подтверждения соответствия квалификационным требованиям, предъявляемым при лицензировании - 10 (десять) рабочих дней;
выдача дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;

2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1, 2-қосымшаларына сәйкес нысанда ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, телнұсқасы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден көрсетілетін қызметті берушінің дәлелді бас тартуы.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған (бұдан әрі - ЭЦҚ) электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін қағаз тасығышта алуға жүгінсе, мемлекеттік қызметтің нәтижесі электрондық нысанда рәсімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен және мөрімен расталады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі. Лицензияға қосымшаларды (лицензия қосымшаларының телнұсқаларын) бергенде лицензиялық алым төленбейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті алушымен орналасқан жері бойынша бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:
1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия берген кездегі лицензиялық алым 6 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 АЕК көп емес;
3) лицензия телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысандарда екінші деңгейдегі банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электронды сұраныс портал арқылы берілген жағдайда, төлем "электронды үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги:
лицензия и (или) приложение к лицензии, в форме согласно приложениям 1, 2 к настоящему стандарту государственной услуги, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на предоставление услуг в области связи, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной-цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель). При выдаче приложений к лицензии (дубликатов приложений к лицензии) лицензионный сбор не взимается.
При оказании государственной услуги по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 6 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанд (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішт пен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе уәкілетті өкілдің: құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлға) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3, 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша өтініштер;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
қызметтің кіші түріне байланысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сай біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
төлем ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі құжат;
қызметтің кіші түріне байланысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сай біліктілік талаптарына сәйкес құжаттар;
2) лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3, 4-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініштер;
қызметтің кіші түріне байланысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сай біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
қызметтің кіші түріне байланысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сай біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
1) для получения лицензии:
к услугодателю:
заявления по формам согласно приложениям 3, 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
документы, подтверждающие соответствие заявителя квалификационным требованиям согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги, в зависимости от подвида деятельности;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
документы, подтверждающие соответствие заявителя квалификационным требованиям согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги, в зависимости от подвида деятельности;
2) для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия:
к услугодателю:
заявления по формам согласно приложениям 3, 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
документы, подтверждающие соответствие заявителя квалификационным требованиям согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги, в зависимости от подвида деятельности;
на портале:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документы, подтверждающие соответствие заявителя квалификационным требованиям согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги, в зависимости от подвида деятельности;

3) лицензияны қайта ресімдеу үшін мыналар ұсынылады:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6, 7-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініштер;
төлем ЭҮТШ арқылы ақысын төлеуді қоспағанда, лицензиялық алым төлегенін растайтын құжат;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмелерін;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
төлем ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі құжат;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмелерін;
4) лицензияның телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге (егер бұған дейінгі берілген лицензия қағаз нысанда рәсімделген болса):
еркін нысандағы өтініш;
лицензияның телнұсқасын беру үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады.
Жеке тұлғаны куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), өтініш берушінің жеке кәсіпкер ретінде тіркелуі туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде – өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің кеңесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін алу мерзімі көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемелері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) лицензиялық алым енгізілмеуі;
3) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
4) лицензиар тиісті келісуші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алуы;

3) для переоформления лицензии подаются:
к услугодателю:
заявления по формам согласно приложениям 6, 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
4) для получения дубликата лицензии услугополучатель подает услугодателю (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):
заявление в произвольной форме;
копию документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
4) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;

5) өтініш берушіге қатысты қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болуы;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салуы болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым Министрліктің www.miс.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе 010000, Астана қаласы, Мәңгілік ел көшесі 8, 14- кіреберіс, 8 (7172) 74-03-64 телефоны бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар жұмыс күндері жазбаша нысанда поштамен, портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегін және аты-жөнінің бірінші әріптерін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығының телефондары бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінде" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өндеу барысында жаңартылады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекен-жайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:
жеке тұлғаның – оның тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекен-жайы көрсетіледі;
заңды тұлғаның – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен мерзімі көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.

5) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц,
по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, размещенным на интернет-ресурсе Министерства: www.miс.gov.kz в разделе "Государственные услуги" либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Мәңгілік Ел, 8, Дом министерств, 14 подъезд, телефон 8 (7172) 74 03 64.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра:1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба подписывается услугополучателем.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электронды нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін пандустар көзделген ғимараттарда көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті берушінің ғимаратында анықтама бюросы, күтуге арналған кресло және өтініш бланкілерін толтыру үлгілері берілген ақпараттық стендтер орналастырылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) www.miс.gov.kz – Министрліктің интернет-ресурсында;
2) порталда орналастырылған.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. ЭЦҚ болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушы қашықтан қатынау режимінде порталдағы "жеке кабинет" көмегімен, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету деңгейі мен қарастыру тәртібі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің www.miс.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Байланыс саласындағы
қызметтерді көретуге лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Лицензия
20 ____ жылғы "___" ___________ № _____________
_______________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
_______________________________________________________ айналысуға
_____________________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ерекше шарттары ______________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес)
Ескерту: __________________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы)
Лицензиар ________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _____________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы ______________ (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Алғашқы берілген күні: " " ____________ _______ ж.
Лицензияның қолданылу кезеңі: " " ____________ _______ ж.
Берілген орны ____________________________
"Байланыс саласындағы қызметтерді
көретуге лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Лицензияға қосымша
Лицензияның нөмірі ____________
Лицензияның берілген күні 20__ жылғы _________________
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі(лері)
_____________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына сәйкес лицензияланатын қызметтің кіші түрінің атауы)
Лицензиат
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өндiрiстік база
_____________________________________________________________________ (орналасқан жерi)
Лицензияның қолданылуының ерекше шарттары
_____________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес)
Лицензиар ___________________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға)
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы ______________ (қағаз тасығыштағы қосымшалар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы қосымшалар үшін)
Қосымшаның нөмірі __________________________________
Қолданылу мерзiмi "____" _______________ _____ ж.
Қосымшаның берілген күні ________________ 20 ____ ж.
Берілген орны ______________________________________
"Байланыс саласындағы
қызметтерді көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
3-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға берілетін қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші

Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями. В здании услугодателя располагаются: справочное бюро, кресла ожидания и информационные стенды с образцами заполнения бланков заявлений.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства – www.miс.gov.kz;
2) портале.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства www.mic.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление услуг в
области связи"
Форма
Лицензия
"___" ___________ 20 ___ года № _____________
Выдана ______________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица/полностью
фамилия, имя, отчество (в случае наличия), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
на занятие
_____________________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии с
Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия
_____________________________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О
разрешениях и уведомлениях")
Примечание:
_____________________________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар
_____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо)
__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
____________________ подпись (для лицензий на бумажных носителях)
Место печати (для лицензий на бумажных носителях)
Дата первичной выдачи: "___" _________ _________ г.
Срок действия лицензии: "____" __________ ______ г.
Место выдачи ________________________________________________________
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление услуг в
области связи"
Форма
Приложение к лицензии
Номер лицензии _________________
Дата выдачи лицензии ________________ 20 __ года
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности __________________________
_____________________________________________________________________
(наименование подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии
с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиат ___________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица/полностью
фамилия, имя, отчество (в случае наличия), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
Производственная база _______________________________________________
(местонахождение)
Особые условия действия лицензии ____________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О
разрешениях и уведомлениях")
Лицензиар
_____________________________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо) __________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
_____________________ подпись (для приложений на бумажных носителях)
Место печати (для приложений на бумажных носителях)
Номер приложения ____________
Срок действия "____" __________ ______ г.
Дата выдачи приложения ________________ 20 ____ года
Место выдачи __________________________
Приложение 3
к стандарту
государственной услуги
"Выдача лицензии на
предоставление
услуг в области связи"

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
______________________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған
жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын. Заңды тұлғаның мекенжайы
________________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар)
нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары
арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________
__________________________________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Байланыс саласындағы
қызметтерді көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға берілетін қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
в_______________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от
________________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического
лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) на
бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию
на бумажном носителе)
Адрес юридического лица
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта
________________________________________________________________________________
Телефоны
________________________________________________________________________________
Факс
________________________________________________________________________________
Банковский счет
________________________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий(операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и(или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью
работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания
населения).
Руководитель ___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                               Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 4
к стандарту
государственной услуги
"Выдача лицензии на
предоставление услуг
в области связи"

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi
сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта
__________________________________________________________________________
Телефондары
__________________________________________________________________________
Факс
__________________________________________________________________________
Банк шоты
__________________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға __________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20 ___ жылғы "__" ___________
"Байланыс саласындағы
қызметтерді көретуге лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
Өтініш берушінің біліктілік талаптарының сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесі
Р/С
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Өтініш берушінің біліктілік талаптарының сәйкестігін растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Қызметтің барлық кіші түрлері үшін
1.
Техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамы
Тиісті білімі мен мамандығы бойынша кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамының тізімі
Басшының қолы қойылған тізім
Дипломдардың көшірмелері
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
Жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтар
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
Еңбек кітапшаларының немесе еңбек шарттарының көшірмелері
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
Байланыс саласында даярлық және біліктілігін арттыру бойынша курстардан өткені туралы куәліктер немесе сертификаттар
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады *
2.

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения к
лицензии
в ______________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
________________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе _____
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банковский счет
________________________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к
лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника
центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо ___________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)                   Дата заполнения: "___"_____ 20__ года
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление услуг в
области связи"
Перечень документов, подтверждающих соответствие заявителя
квалификационным требованиям
№ п\п
Квалификационные требования включают наличие:
Документы, подтверждающие соответствие заявителя квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4
Для всех подвидов деятельности
1.
Квалифицированного состава технических руководителей и специалистов
Список квалифицированного состава технических руководителей и специалистов, имеющих соответствующее образование и опыт практической работы по специальности не менее трех лет
Список с подписью руководителя
Копии дипломов
Предоставляется электронная копия документа *
Приказы о принятии на работу
Предоставляется электронная копия документа *
Копии трудовых книжек или трудовых договоров
Предоставляется электронная копия документа *
Свидетельства или сертификаты о прохождении курсов по подготовке и повышению квалификации в области связи
Предоставляется электронная копия документа *
2.

"Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 17 және 19-баптарының талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген байланыс операторының деректер таратуды өлшеу жүйесі мен қосылу ұзақтығын өлшеу жүйесі бар болуы міндетті трафикті есепке алу жүйелері, қолданыстағы тексеру сертификаты
Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізілімінен үзінді көшірме
"Өлшем құралдары" электрондық тізілімін пайдалана отырып тексеріледі
Қолданыстағы тексеру сертификаттарының көшірмелері
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
3.
"Байланыс туралы" 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес барлық байланыс желілерінде жедел-іздестіру шараларын жүргізуді қамтамасыз ету үшін, сондай-ақ барлық байланыс желілеріндегі абоненттер туралы қызметтік ақпаратты жинау және екі жыл ішінде сақтауды жүзеге асыру мүмкіндігі бар аппараттық-бағдарламалық және техникалық құралдар
Сәйкестік сертификаттары
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
4.
Меншік құқығында және өзге заңды негізде телекоммуникация құралдары (байланыс құралдары)
Меншік құқығын немесе жалға алу шартын растайтын құжаттардың көшірмелері
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
Жылжымалы жерсеріктік байланыс қызметтерін көрсету үшін
5.
Жерсеріктік байланыстың жердегі станциялары
Меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
Сәйкестік сертификаттары
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
6.
Шетелдік байланыс операторларының телекоммуникациялық желілерімен тоғысқан нүктелердің техникалық әзірлігі
Жылжымалы жерсеріктік байланыс операторларымен ынтымақтасу мүмкіндігін растайтын келісімдердің немесе ниеттену туралы хаттамалардың көшірмелері
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
Ұялы байланыс қызметтерін көрсету үшін (стандарттың атауын көрсете отырып)
7.
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылмайды
"е-лицензиялау" МДҚ пайдалана отырып тексеріледі
Қалааралық телефон байланысы қызметтерін көрсету үшін
8.
Магистральдық байланыс желілері
Байланыс желілерін пайдалануға енгізу актілерінің, сатып алу-сату шарттарының көшірмелері
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
Халықаралық телефон байланысы қызметтерін көрсету үшін
9.
Магистральдық байланыс желілері
Байланыс желілерін пайдалануға енгізу актілерінің немесе сатып алу-сату шарттарының көшірмелері
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
10.
Қазақстан Республикасы аумағындағы басқару орталығы
Меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
11.
Өтініш берушінің акционерлері (қатысушылары) арасында акциялар пакетін (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) бөлу жөніндегі ақпарат
Өтініш берушінің құрылтай құжаттарының көшірмелері және бағалы қағаздарды ұстаушылар (серіктестік қатысушыларының) тізілімдері көшірмелері
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
12.
Шетелдік байланыс операторларының телекоммуникациялық желілерімен тоғысқан нүктелердің техникалық әзірлігі
Кейін трафикпен алмасуды жүзеге асыру үшін шетелдік байланыс операторларымен ынтымақтасу мүмкіндігін растайтын ниеттері туралы шарттардың немесе хаттамалардың көшірмелері
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
Шетелдік байланыс операторларымен қиылысудың географиялық координаталары көрсетілген, басшының қолы қойылған өтініш берушінің хаты
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
13.
Басқару орталықтарының телекоммуникация желілерін орталықтан басқару жүйесіне қосылудың техникалық әзірлігі
Телекоммуникация желілерін орталықтан басқару жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін "МТҚ" РМК-нің келісім хаты
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады*
Ескертпе:
* Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Электрондық құжат алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2004 жылғы 17 сәуірдегі
№ 430 қаулысымен бекітілген Электрондық құжат айналымының ережесінде белгіленген тәртіпте құрылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
"е-лицензиялау" МДБ - "е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры;
"МТҚ" РМК – "Мемлекеттік техникалық қызмет" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
"Байланыс саласындағы
қызметтерді көретуге лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
6-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта
ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің
Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетіне
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________ жүзеге асыруға (қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды)
берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын) қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

Системы учета трафика, которая должна иметь систему измерения длительности соединений и систему измерения передачи данных оператора связи, внесенную в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан, действующий сертификат поверки в соответствии с требованиями статей 17 и 19 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений"
Выписка из реестра государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан
Проверяется с использованием электронного реестра "Средств измерений"
Копии действующих сертификатов поверки
Предоставляется электронная копия документа *
3.
Аппаратно-программных и технических средств для обеспечения проведения оперативно-розыскных мероприятий на всех сетях связи, а также сбора и хранения в течение двух лет служебной информации об абонентах всех сетей связи в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи"
Сертификаты соответствия
Предоставляется электронная копия документа *
4.
Средства телекоммуникаций (средства связи) на праве собственности и ином законном основании
Копии документов, подтверждающих права собственности или договора аренды
Предоставляется электронная копия документа *
Для предоставления услуг спутниковой подвижной связи
5.
Земных станций спутниковой связи
Копии документов, подтверждающих права собственности
Предоставляется электронная копия документа *
Сертификаты соответствия
Предоставляется электронная копия документа *
6.
Технической готовности точек стыка с сетями телекоммуникаций иностранных операторов связи
Копии соглашений или протоколов о намерениях, подтверждающих возможности сотрудничества с операторами спутниковой подвижной связи
Предоставляется электронная копия документа *
Для предоставления услуг сотовой связи (с указанием наименования стандарта)
7.
Разрешения на использование радиочастотного спектра
Электронная копия документа не предоставляется
Проверяется с использованием ГБД "е-лицензирование"
Для предоставления услуг междугородной телефонной связи
8.
Магистральных линий связи
Копии актов ввода в эксплуатацию, договоров купли-продажи линий связи
Предоставляется электронная копия документа *
Для предоставления услуг международной телефонной связи
9.
Магистральных линий связи
Копии актов ввода в эксплуатацию или договоров купли-продажи линий связи
Предоставляется электронная копия документа *
10.
Центра управления на территории Республики Казахстан
Копии документов, подтверждающих права собственности
Предоставляется электронная копия документа *
11.
Информации по распределению пакетов акций (долей участия в уставном капитале) между акционерами (участниками) заявителя
Копии учредительных документов заявителя и реестра держателей ценных бумаг (участников товарищества)
Предоставляется электронная копия документа *
12.
Технической готовности точек стыка с сетями телекоммуникаций иностранных операторов связи
Копии договоров или протоколов о намерениях, подтверждающих возможности сотрудничества с зарубежными операторами связи, для последующего осуществления обмена трафиком
Предоставляется электронная копия документа*
Письмо заявителя, скрепленное подписью руководителя, с указанием географических координат стыка с зарубежными операторами связи
Предоставляется электронная копия документа *
13.
Технической готовности подключения центров управления с системой централизованного управления сетями телекоммуникаций
Письмо-согласование от РГП "ГТС", обеспечивающего функционирование системы централизованного управления сетями телекоммуникаций
Предоставляется электронная копия документа *
Примечание:
*Созданные и удостоверенные электронной цифровой подписью в порядке, определенном Правилами электронного документооборота, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2004 года № 430.
Расшифровка аббревиатур:
ГБД "е-лицензирование" – государственная база данных "е-лицензирование";
РГП "ГТС" - Республиканское государственное предприятие "Государственная техническая служба".
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление услуг в
области связи"
Форма
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20 ___ года, выданную(ое)(ых)
_____________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к
лицензии)
На осуществление
_____________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____ қайта құру ____ қосылу ____ бөліп шығару ____бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ____
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің
өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ ________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__"
"Байланыс саласындағы қызметтерді
көретуге лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
7-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің
Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетіне
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________ (қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға 20___ жылғы " " ___________ № ____________, _______________ берілген, (лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын) қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с
порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О
разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке
Х):
слияния ___________
преобразования ____
присоединения _____
выделения _________
разделения ________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ____
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу
третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена
приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" _______________________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его
физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием
объектов _____________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан____________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ___________________
8) изменение наименования подвида деятельности ________________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица
_____________________________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс,
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс___________________________________________________________
Банковский счет________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае
обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 7
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление услуг в
области связи"
Форма
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) _____________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего
_____________________________________________________________________
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ____________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности) по следующему(им) основанию(ям) (укажите в
соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
өзгеруі _______
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ______
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі _______
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _______
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _______
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
_______________________________________________________________________________________________ (пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта
_____________________________________________________________________
Телефондары
_____________________________________________________________________
Факс
_____________________________________________________________________
Банк шоты
_____________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар нөмірі) ______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға ____________ _______________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 531 бұйрығына
2-қосымша
"Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды
алып қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии)
физического лица-лицензиата ______________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его наименования _______________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его юридического адреса ________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу
третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена
приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" ____________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его
физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием
объектов _________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан ________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ___________________
8) изменение наименования подвида деятельности _____________ на
бумажном носителе _______ (поставить знак Х в случае, если необходимо
получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта
_____________________________________________________________________
Телефоны
_____________________________________________________________________
Факс
_____________________________________________________________________
Банковский счет
_____________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий
(операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае
обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "__" _____ 20__ года
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 531
Стандарт государственной услуги
"Распределение ресурса нумерации и выделение номеров,
а также их изъятие"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Распределение ресурса нумерации и выделение номеров, а также их изъятие" (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартын Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру мыналар:
3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – мемлекеттік корпорация);
4) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 20 (жиырма) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
2) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 минут.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.01.2016 № 14 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі: көрсетілетін қызметті берушінің нөмірлеу ресурсын бөлу немесе алып қою туралы бұйрығы.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түрде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз тасығышта алуға жүгінсе, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электронды нысанда рәсімделеді, басып шығарылады және мөрмен расталып, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасымен қол қойылады.

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 20 (двадцать) рабочих дней;
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственной корпорации – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 20 минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.01.2016 № 14 (порядок введения в действие см. п.4).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги: приказ услугодателя о выделении или изъятии ресурса нумерации.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорация – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – сенбі аралығында сағ. 9.00-ден 20.00-ге дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тіркелу орны бойынша/нөмірлеу ресурсын пайдалану орны бойынша көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жедел қызмет көрсетусіз электрондық кезек күту тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
2) портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішт пен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелсін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.01.2016 № 14 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе уәкілетті өкілдің: өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлға; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлға) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
нөмірлеу ресурсын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірыңғай телекоммуникациялар желісінің нөмірлеу ресурсын бөлуге өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша түсіндірме жазба;
қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторын таңдау префиксін алу үшін осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген құжаттар тізбесіне қосымша оператор қатысатын әрбір өңірде қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторын таңдау мақсатында желілері қосылатын стандартты нүктесі болып табылатын оператордың транзиттік коммутациялық станциялардың тізбесі ұсынылады;
жаңадан енгізіліп отырған қызметке немесе бұрыннан қолданыстағы қызметке қол жеткізу кодын пайдалана отырып, байланыс қызметтерін көрсететін "Х1Х2Х3Х4" оператордың кодын алу үшін құжаттар тізбесіне қосымша мынадай құжаттар ұсынылады:
көрсетілетін қызметтің толық сипаттамасы;
байланыс қызметін ұйымдастыру орындылығының негіздемесі;
ұсынылатын байланыс қызметін көрсету тәсілінің нақты сипаттамасы;
шақыруларды тарифтеу және бағыттау жөніндегі ұсыныстар.

7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенье и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя/по месту регистрации/по месту использования ресурса нумерации в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 19.01.2016 № 14 (порядок введения в действие см. п.4).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
1) в Государственную корпорацию:
для получения ресурса нумерации:
заявление на выделение ресурса нумерации единой сети телекоммуникаций, по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
пояснительную записку, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения префикса выбора оператора междугородной и (или) международной связи дополнительно к перечню документов, указанному в подпункте 1) настоящего пункта, представляется перечень транзитных коммутационных станций сети оператора, являющихся стандартными точками присоединения сетей с целью выбора операторов междугородной и (или) международной связи в каждом регионе присутствия оператора;
для получения кода оператора "Х1Х2Х3Х4", предоставляющего услуги связи с использованием кода доступа к услуге во вновь вводимой или в действующей ранее услуге дополнительно к перечню документов представляются следующие документы:
подробное описание услуги;
обоснование целесообразности организации услуги связи;
конкретное описание способа оказания предлагаемой услуги связи;
предложения по тарификации и маршрутизации вызовов.

"Х4Х5Х6Х7" көрсетілетін қызметтер абоненттерінің логикалық нөмірлерін байланыс операторы (қызмет провайдері) қызметті абоненттеу кезінде бөледі;
нөмірлеу ресурсын алып қою үшін:
көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің нөмірлеу ресурсын бөлу жөніндегі бұйрығы туралы мәліметтерді көрсете отырып ресімдеген бірыңғай телекоммуникациялар желісінің нөмірлеу ресурсын алып қоюға өтініш.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекттік ақпарттық жүйелерден алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электрондық көшірмелерін шығарады, одан кейн осы құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорация қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді мемлекеттік қызметті көрсету кезінде пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
2) порталға:
нөмірлеу ресурсын алу үшін:
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекетттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімдеген бірыңғай телекоммуникациялар желісінің нөмірлеу ресурсын бөлуге өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша түсіндірме жазба;
қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторын таңдау префиксін алу үшін осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген құжаттар тізбесіне қосымша оператор қатысатын әрбір өңірде қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторын таңдау мақсатында желілері қосылатын стандартты нүктесі болып табылатын оператордың транзиттік коммутациялық станциялардың тізбесі ұсынылады;
жаңадан енгізіліп отырған қызметке немесе бұрыннан қолданыстағы қызметке қол жеткізу кодын пайдалана отырып, байланыс қызметтерін көрсететін "Х1Х2Х3Х4" оператордың кодын алу үшін құжаттар тізбесіне қосымша мынадай құжаттар ұсынылады:
көрсетілетін қызметтің толық сипаттамасы;
байланыс қызметін ұйымдастыру орындылығының негіздемесі;
ұсынылатын байланыс қызметін көрсету тәсілінің нақты сипаттамасы;
шақыруларды тарифтеу және бағыттау жөніндегі ұсыныстар.
"Х4Х5Х6Х7" көрсетілетін қызметтер абоненттерінің логикалық нөмірлерін байланыс операторы (қызмет провайдері) қызметті абоненттеу кезінде бөледі;
нөмірлеу ресурсын алып қою үшін:
көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің нөмірлеу ресурсын бөлу жөніндегі бұйрығы туралы мәліметтерді көрсете отырып, ресімдеген бірыңғай телекоммуникациялар желісінің нөмірлеу ресурсын алып қоюға өтініш.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы сәйкес мемлекеттік ақпарттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жеке кәулікті көрсеткен кезде (немесе оның өкілінің нотариалды куәландырылған сенімхаты бойынша) тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтиженің бір айға сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға бір ай өткен соң жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға дейін құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, "жеке кабинет" мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын (егер қағаз тасығышта берілсе, алу орнын көрсету қажет) көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрауды қабылдау туралы мәртебесі жіберіледі.

Логические номера абонентов услуг "Х4Х5Х6Х7" выделяются оператором связи (провайдером услуги) при абонировании услуги;
для изъятия ресурса нумерации:
заявление на изъятие ресурса нумерации единой сети телекоммуникаций, оформленное услугополучателем государственной услуги с указанием сведении о приказе услугодателя о выделении ресурса нумерации по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает данные документы услугополучателю.
Работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
2) на портал:
для получения ресурса нумерации:
заявление на выделение ресурса нумерации единой сети телекоммуникаций, оформленное услугополучателем государственной услуги по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
пояснительную записку по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения префикса выбора оператора междугородной и (или) международной связи дополнительно к перечню документов, указанному в подпункте 1) настоящего пункта, представляется перечень транзитных коммутационных станций сети оператора, являющихся стандартными точками присоединения сетей с целью выбора операторов междугородной и (или) международной связи в каждом регионе присутствия оператора;
для получения кода оператора "Х1Х2Х3Х4", предоставляющего услуги связи с использованием кода доступа к услуге во вновь вводимой или в действующей ранее услуге дополнительно к перечню документов представляются следующие документы:
подробное описание услуги;
обоснование целесообразности организации услуги связи;
конкретное описание способа оказания предлагаемой услуги связи;
предложения по тарификации и маршрутизации вызовов.
Логические номера абонентов услуг "Х4Х5Х6Х7" выделяются оператором связи (провайдером услуги) при абонировании услуги;
для получения изъятия ресурса нумерации:
заявление на изъятие ресурса нумерации единой сети телекоммуникаций, оформленное услугополучателем государственной услуги с указанием сведении о приказе услугодателя о выделении ресурса нумерации по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В Государственной корпорации выдача результата государственной услуги осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени (если выдача на бумажном носителе необходимо указать место получения) получения результата государственной услуги.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.01.2016 № 14 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.01.2016 № 14 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым Министрліктің www.miс.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе 010000, Астана қаласы, Мәңгілік ел көшесі 8, 14- кіреберіс, 8 (7172) 74-03-64 телефоны бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар жұмыс күндері жазбаша нысанда поштамен, портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегін және аты-жөнінің бірінші әріптерін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығының телефондары бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінде" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өндеу барысында жаңартылады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.01.2016 № 14 (порядок введения в действие см. п.4).
10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.01.2016 № 14 (порядок введения в действие см. п.4).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, размещенным на интернет-ресурсе Министерства: www.miс.gov.kz в разделе "Государственные услуги либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Мәңгілік Ел, 8, Дом министерств, 14 подъезд, телефон 8 (7172) 74 03 64.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра:1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13 және 14-тармақтарында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша Мемлекеттік корпорацияның басшысына жіберіледі.
Қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы Мемлекеттік корпорацияға келіп түскен шағымның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатта қойылады) оның қабылдауын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:
жеке тұлғаның – оның тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
заңды тұлғаның – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен мерзімі көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электронды нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Заңнамада көрсетілген тәртіпте өз өзіне қызмет көрсетуден толық немесе ішінара қабілеттілігі мен мүмкіншілігінен айырылған, өз бетімен жүре алмайтын, бағдарлана алмайтын көрсетілетін қызметті алушы Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорация қызметкері жүргізеді.

Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пунктах 13 и 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации рассматривается в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорацией с выездом по месту жительства посредством обращения через Единный контакт- центр 1414, 8 800 080 7777.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.01.2016 № 14 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары:
1) www.miс.gov.kz – Министрліктің интернет-ресурсында;
2) www.gov4c.kz – Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсында;
3) порталда орналастырылған.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. ЭЦҚ болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушы қашықтан қатынау режимінде порталдағы "жеке кабинет" көмегімен, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету деңгейі мен қарастыру тәртібі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің www.miс.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Нөмірлеу ресурсын бөлу және
нөмірлерді беру, сондай-ақ
оларды алып қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрлігінің
Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат
комитетіне
Бірыңғай телекоммуникация желісінің
нөмірлеу ресурсын бөлуге өтініш
1. Өтініш беруші (заңды тұлғалар үшін – толық және қысқаша атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________________________________________
2. ЖСН/БСН ___________________________________________________
3. Пошталық мекенжайы ________________________________________
4. Байланыс деректемелері (телефон, факс, телекс) ____________
Банк деректемелері ___________________________________________
6. Байланыс саласындағы уәкілетті орган берген лицензиялардың және оның қосымшаларының деректемелері (лицензияланатын байланыс қызметтерін көрсеткен жағдайда) ____________________________________
7. Желінің толық және қысқартылған атауы (егер болса)_________
8. Желіні құруға және пайдалануға жауапты тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә.А.
_______________________________________________________________

Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.01.2016 № 14 (порядок введения в действие см. п.4).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства – www.miс.gov.kz;
2) интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.gov4c.kz;
3) портале.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства www.mic.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Распределение ресурса нумерации и
выделение номеров, а также их изъятие"
Форма
Заявление
на выделение ресурса нумерации
единой сети телекоммуникаций
1. Заявитель (для юридических лиц – полное и сокращенное
наименование, для физических лиц – фамилию, имя, отчество).
_____________________________________________________________________
2. ИИН/БИН ____________________________________________________
3. Почтовый адрес _____________________________________________
4. Контактные реквизиты (телефон, факс, телекс)._______________
5. Банковские реквизиты._______________________________________
6. Реквизиты лицензии и приложения к ней, выданной
уполномоченным органом в области связи (в случае оказания
лицензируемых услуг связи)._________
7. Полное и сокращенное (если имеется) наименование сети.______
8. Должность, Ф.И.О. лица, ответственного за создание и
эксплуатацию сети.___________________________________________________

9. Сұратылатын нөмірлеу ресурсының көлемі _____________________
10. Сұратылатын нөмірлеу ресурсын пайдалану жоспарланған аумақ
_______________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттар:
1) "Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес ресімделген түсіндірме жазба;
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
____________________ __________________________________________
(өтінішке қол қоюға өкілеттігі бар тұлғаның лауазымы) (лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.А.) М.О.
"Нөмірлеу ресурсын бөлу және
нөмірлерді беру, сондай-ақ
оларды алып қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Түсiндiрме жазба
1. Желiнiң атауы және түрi.
2. Желiнiң жұмыс істеуін қамтамасыз етудің әкiмшiлiк-ұйымдық қағидаттары (меншiк нысандары, иесi, пайдаланатын ұйымдар, ұйым – халықаралық оператор, олардың құқықтық және функционалдық қатынастары).
3. Өтiнiм берілген кезде желiнiң пайдалануға әзірлігі (немесе пайдалануды бастау мерзiмi).
4. Желi құрудың қысқаша техникалық қағидаттары:
1) құрылымы, оның iшiнде қалааралық (халықаралық, аймақiшiлiк) желiлермен өзара iс-қимылды жүзеге асыратын элементтер;
2) қалааралық (халықаралық) желiлермен түйiндесудi техникалық қамтамасыз ету (желiаралық түйiндесу хаттамалары, тiкелей түйiндесу, байланыс арналарының түрлерi және оларды ұйымдастыру тәсiлдерi).
5. Желінің қалааралық және халықаралық байланыс қызметтерiн, Интернет желісіне қолжетімділік қызметтерін, IP-телефония қызметтерiне (Интернет-телефония) және байланыстың зияткерлік желiлер қызметтерiне ұсыну үшiн ұйымдастыру-техникалық дайындығы (шет елдердiң түйiндесу желiлерiнiң операторларымен, отандық желiлермен немесе транзит беру туралы халықаралық транзиттiк тораптармен, халықаралық арналар жабдықтаушыларымен келiсiмдердiң бар-жоғы, техникалық құралдардың бар-жоғы және функционалдық дайындығы).
6. Желiнің жұмыс істеу ауқымы:
1) желi топологиясы (желi қамтитын Қазақстан Республикасының, ТМД елдерiнiң, басқа да шет елдердiң қалалары мен өңірлерінің тiзбесi);
2) пайдаланушылардың, оның iшiнде қалааралық (халықаралық) байланыс қызметтерiн пайдаланатындардың саны;
3) тiкелей түйiндесу жүргiзiлетiн шетел желiлерi мен транзиттiк тораптарының тiзбесi;
4) пайдаланушыларға мәлімделген желiмен тiкелей түйiндесуi жоқ шетел желiлерiнiң абоненттерiне шығуды ұсыну мүмкiндiгi;
5) қалааралық (халықаралық) трафик (кiрiс, шығыс);
6) көрсетілетін қызметтердiң құрамы.

9. Объем запрашиваемого ресурса нумерации. ____________________
10. Территория, на которой предполагается использовать
запрашиваемый ресурс нумерации.______________________________________
Прилагаемые документы: ________________________________________
1) пояснительная записка, в форме согласно с приложением 2 к
стандарту государственной услуги "Распределение ресурса нумерации и
выделение номеров, а также их изъятие";______________________________
____________________________________ ________________________________
(должность лица, имеющего полномочия (Ф.И.О. должностного лица)
на подпись заявки) М.П.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Распределение ресурса нумерации и
выделение номеров, а также их изъятие"
Пояснительная записка
1. Наименование и тип сети.
2. Административно-организационные принципы обеспечения функционирования сети (формы собственности, владелец, эксплуатирующие организации, организация – международный оператор, их правовые и функциональные отношения).
3. Эксплуатационная готовность сети на момент подачи заявления (или срок начала эксплуатации).
4. Краткие технические принципы построения сети:
1) структура, в том числе элементы, осуществляющие взаимодействие с междугородными (международными, внутризоновыми) сетями;
2) техническое обеспечение сопряжения с междугородными (международными) сетями (протоколы межсетевого сопряжения, непосредственное сопряжение, типы каналов связи и способы их организации).
5. Организационно-техническая готовность сети для предоставления услуг междугородной и международной связи, услуг доступа к сети интернет, услугам IP-телефонии (интернет-телефонии) и услугам интеллектуальных сетей связи (наличие соглашений с операторами зарубежных сетей сопряжения, с отечественными сетями или международными транзитными узлами о предоставлении транзита, с поставщиками международных каналов, наличие и функциональная готовность технических средств).
6. Масштабы функционирования сети:
1) топология сети (перечень городов и регионов Республики Казахстан, стран СНГ, других зарубежных стран, охватываемых сетью);
2) количество пользователей, в том числе пользующихся услугами междугородной (международной) связи;
3) перечень зарубежных сетей и транзитных узлов, с которыми будет осуществляться непосредственное сопряжение;
4) возможность предоставления пользователям выхода к абонентам зарубежных сетей, не имеющим непосредственного сопряжения с заявляемой сетью;
5) междугородный (международный) трафик (входящий, исходящий);
6) состав услуг.

7. Желiнi нөмiрлеу жоспарын құру қағидаттары.
8. Көрсетілетін қызметтердiң сипаттамасы.
Ескертпелер:
1) 4, 5-тармақтар бойынша мәлiметтер өтiнiш беру кезiндегi жағдайы бойынша жазылады және желiнi дамыту жоспарлары бойынша деректер келтiрiледi;
2) 5-тармақ тек нөмiрлеу аймағының "DEF" кодтарын, "DEFХ1" және "DEF Х1 Х2" кодтарын, көрсетілетін қызметтерге қолжетімділік кодттарында "Х1Х2Х34)" байланыс операторларының (көрсетілетін қызметтер провайдерлерiнiң) кодтарын сұрататын операторлар үшiн, оператордың таңдау префиксiн сұрататын қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторлары үшiн қолданылады;
3) 6-тармақтың 3) – 5) тармақшалары тек нөмiрлеу аймағының "DEF" кодтарын, "DEF Х1" және "DEF Х1Х2" кодтарын сұрататын операторлар үшiн қолданылады;
4) егер бұрын лицензия алуға түсiндiрме жазбадағы нөмiрлеу жоспары өзгертiлсе, осы түсіндірме жазбаның 7-тармағы бойынша жаңа нөмiрлеу жоспары қоса берiледi.
"Нөмірлеу ресурсын бөлу және
нөмірлерді беру, сондай-ақ
оларды алып қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрлігінің Байланыс,
ақпараттандыру және ақпарат комитетіне
Бірыңғай телекоммуникация желісінің
нөмірлеу ресурсын алып қоюға
өтініш
1. Өтініш беруші (заңды тұлға үшін – толық және қысқаша атауы, жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты).
2. ЖСН/БСН.
3. Пошталық мекенжайы.
4. Байланыс деректемелері (телефон, факс, телекс).
5. Алып қоюға ұсынылатын нөмірлеу ресурсының көлемі.
6. Нөмірлеу ресурсын алып қоюға өтініш берген аумақ.
7. Нөмірлеу ресурсын алып қоюға өтініш беру себептері.
______________________________________________________________
(өтінішке қол қоюға өкілеттігі бар тұлғаның лауазымы) (лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.А.)
М.О.
"Нөмірлеу ресурсын бөлу және
нөмірлерді беру, сондай-ақ
оларды алып қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің
аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.А.),
не көрсетілетін қызметті алушы
ұйымының атауы)
_______________________________
_______________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.01.2016 № 14 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № ___ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:

7. Принципы построения плана нумерации сети.
8. Описание услуг.
Примечания:
1) по пунктам 4, 5 настоящей пояснительной записки излагаются сведения по состоянию на момент подачи заявления и приводятся данные по планам развития сети;
2) пункт 5 настоящей пояснительной записки действителен только для операторов, запрашивающих коды зон нумерации "DEF", коды "DEFХ1" и "DEF Х1Х2", коды операторов связи (провайдеров услуг) "Х1Х2Х3Х4" в кодах доступа к услугам, для операторов междугородной и (или) международной связи, запрашивающих префикс выбора оператора;
3) подпункты 3)-5) пункта 6 настоящей пояснительной записки действительны только для операторов, запрашивающих коды зон нумерации "DEF", коды "DEF Х1" и "DEF Х1Х2";
4) по пункту 7 настоящей пояснительной записки прилагается новый план нумерации, если представленный ранее в пояснительной записке на получение лицензии, был изменен.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Распределение ресурса нумерации и
выделение номеров, а также их изъятие"
Форма
Заявление
на изъятие ресурса нумерации единой сети телекоммуникаций
1. Заявитель (для юридических лиц – полное и сокращенное
наименование, для физических лиц – фамилию, имя, отчество).
2. ИИН/БИН.
3. Почтовый адрес.
4. Контактные реквизиты (телефон, факс, телекс).
5. Объем предлагаемого на изъятие ресурса нумерации.
6. Территория, на которой предлагается изъять ресурс
нумерации.
7. Причины на изъятие ресурса нумерации.
________________________________ ___________________________________
(должность лица, имеющего (Ф.И.О. должностного лица)
полномочия на подпись заявки)
М.П.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Распределение ресурса нумерации и
выделение номеров, а также их изъятие"
Форма
(Фамилия, имя, при наличии
отчество (далее – Ф.И.О),
либо наименование организации
услугополучателя)
_____________________________
(адрес услугополучателя)
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.01.2016 № 14 (порядок введения в действие см. п.4).
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ________________________________________________________....
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа бір-біреуден жасалды.
Т.А.Ә.А. (Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.А. ___________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Алдым: ________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә.А. қолы
20 __ жылғы "___"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 531 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасының радиожиілілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.01.2016 № 14 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Қазақстан Республикасының радиожиілілік спектрін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартын Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкімет" www.еgov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ________________________________________________________....
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон ________________________
Получил:
_____________________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 531
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на
использование радиочастотного спектра Республики Казахстан"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.01.2016 № 14 (порядок введения в действие см. п.4).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
порталға жүгінген сәттен бастап – 25 (жиырма бес) жұмыс күні.
Халықаралық үйлестiруді жүргізу қажет болған жағдайда мерзімі төрт айдан аспайтын уақытқа ұзартылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық түрде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін (бұдан әрі – РЖС) пайдалануға рұқсат, не осы стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түрде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз тасығышта алуға жүгінсе, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электронды нысанда рәсімделеді, басып шығарылады және мөрмен расталып, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасымен қол қойылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттiк қызметті көрсету үшін ақы төлеу осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жүзеге асырылады.
Төлем қолма-қол және қолма-қол емес нысандарда екінші деңгейдегі банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алу үшін электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).

4. Срок оказания государственной услуги:
При обращении на портал – 25 (двадцать пять) рабочих дней.
В случае необходимости проведения международной координации срок продлевается не более чем на четыре месяца.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги:
разрешение на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан (далее – РЧС), по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным в пункте 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной-цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
Ставка платы осуществляется в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Оплата осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
сұралып отырған радиожиіліктер белдеулерінің (номиналдың) негіздемесі келтірілетін түсіндірме жазба, онда жоспарланып отырған радиожелінің (радиотораптың) мақсаты мен сипаты, пайдаланылатын стандарттар мен хаттамалардың, пайдалануға жоспарланған РЭҚ ерекшеліктері, байланысты ұйымдастыру сызбасы егжей-тегжейлі баяндалады. Оның ішінде, түсіндірме жазбаға:
HUB-станциясымен спутниктік байланысты ұйымдастыру үшін бөлінетін радиожиілік номиналдарын (жолағын), ЭИСҚ, сәуле шығару класы, VSAT-станциялар үлгісін көрсете отырып, спутниктік байланыс операторы хатының көшірмесін;
Қазақстан Республикасының аумағында геостационарлық емес спутниктерді пайдалану үшін Халықаралық электр байланыс одағының Радио байланыс регламентіне сәйкес геостационарлық емес спутниктік желісін тіркеуге Халықаралық электр байланыс одағының оң қорытындысының көшірмесі;
телерадио хабарларын тарату үшін жиілік белдеуін, радиожиілікті (радиожиілікті арналарды) бөлу бойынша өткізілген конкурстың оң нәтижесі;
Қазақстан Республикасының аумағындағы шет мемлекеттердің дипломатиялық және консулдық өкілдіктері үшін Қазақстан Республикасының аумағында РЖС рұқсатын алуға келісім туралы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі хатының көшірмесі қоса беріледі;
РЭҚ-ға тиісті радиобайланыс түріне осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша толтырылған сауалнама (кеме станциялары үшін техникалық деректерімен осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған сауалнама).
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті берушінің егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгесі көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалану үшін жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы жүгінген жағдайда, "жеке кабинетте" мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрауды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты (егер қағаз тасығышта берілсе, алу орнын көрсету қажет) көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Порталда электрондық сұрауды қабылдау мемлекеттік қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
на портал:
запрос по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
пояснительную записку, в которой приводится обоснование запрашиваемой полосы (номинала) радиочастот, где подробно излагаются сведения о назначении и характере планируемой радиосети (радиолинии), используемых стандартах и протоколах, технических характеристиках РЭС, планируемых к применению, схема организации связи. В том числе, к пояснительной записке прилагаются:
для организации спутниковой связи с HUB-станцией, копия письма оператора спутниковой связи с указанием номиналов (полосы) выделяемых радиочастот, ЭИИМ, класса излучения, типа VSAT-станций;
для эксплуатации негеостационарных спутников на территории Республики Казахстан, копия положительного заключения Международного союза электросвязи заявки на регистрацию негеостационарной спутниковой сети в соответствии с Регламентом радиосвязи Международного союза электросвязи;
для целей телерадиовещания положительный результат проведенного конкурса по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов);
для дипломатических и консульских представительств иностранных государств на территории Республики Казахстан, копия письма Министерства иностранных дел Республики Казахстан о согласия на получение Разрешения на РЧС на территории Республики Казахстан;
заполненную анкету на РЭС на соответствующий вид радиосвязи по формам, согласно приложениям 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к настоящему стандарту государственной услуги (для судовых станций заполненная анкета с техническими данными по форме, согласно приложению 11 к настоящему стандарту государственной услуги).
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени (если выдача на бумажном носителе необходимо указать место получения) получения результата государственной услуги.
На портале прием электронного запроса осуществляется в "личном кабинете" услугополучателя.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде   мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер:
1) мәлімдеделген радиожиілік белдеулерінің, радиожиіліктердің (радиожиілік арнасының) ұлттық жиіліктер белдеулерін бөлу кестесіне сәйкес келмеуі;
2) мәлімдеделген радиоэлектрондық құралдардың сәуле шығару және қабылдау параметрлерінің радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың электромагниттік үйлесімділігін қамтамасыз ету саласындағы талаптарына, нормаларына сәйкес келмеуі;
3) қолданыстағы және пайдаланылуы жоспарланған радиоэлектрондық құралдармен электромагниттік үйлесімділік сараптамасының теріс қорытындысы;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте пайдаланушыларға бұрын иелікке берілген мәлімделген радиожиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арнасын) азаматтық пайдаланушылардың пайдалануы;
5) көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен беретін, байланыс саласындағы радиожиіліктерді пайдаланатын кәсіпкерлік қызмет түріне тиісті лицензияның болмауы;
6) жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арнасын) Қазақстан Республикасы әскери басқармасының орталық атқарушы органымен келісу жүргізудің теріс нәтижелері;
7) радиожиілікті (радиожиілік арнасын) халықаралық үйлестіру рәсімдерін жүргізудің, егер мұндай рәсім Халықаралық электрбайланыс одағының радиобайланыс регламентінде және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында көзделсе, теріс нәтижелері болып табылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының,әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, услугодатель в установленные сроки отказывает в дальнейшем рассмотрении заявлений.
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) несоответствие заявленной полосы частот, радиочастоты (радиочастотного канала) национальной таблице распределения полос частот;
2) несоответствие параметров излучения и приема заявленных радиоэлектронных средств требованиям, нормам в области обеспечения электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств;
3) отрицательное заключение экспертизы электромагнитной совместимости с действующими и планируемыми для использования радиоэлектронными средствами;
4) занятость гражданскими пользователями заявленной полосы частот, радиочастоты (радиочастотного канала), ранее присвоенных пользователям в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
5) отсутствие соответствующей лицензии на вид предпринимательской деятельности в области связи с использованием радиочастот, выдаваемой услугодателем в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
6) отрицательные результаты проведения согласования полосы частот, радиочастоты (радиочастотного канала) с центральным исполнительным органом военного управления Республики Казахстан;
7) отрицательные результаты проведения процедуры международной координации радиочастоты (радиочастотного канала), если такая процедура предусматривается регламентом радиосвязи Международного союза электросвязи и международными договорами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Алып тасталды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары:
1) www.miс.gov.kz – Министрліктің интернет-ресурсында;
2) порталда орналастырылған.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. ЭЦҚ болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы қашықтан қатынау режимінде порталдағы "жеке кабинет" көмегімен, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету деңгейі мен қарастыру тәртібі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің www.miс.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының
радиожиілілік спектрін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
Елтаңба Байланыс саласындағы уәкілетті орган
Герб Уполномоченный орган в области связи
_____________________________________________________________________
KZ №
000000*
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
РҰҚСАТ
РАЗРЕШЕНИЕ
на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді (заңды және жеке тұлғалардың атауы)
Выдано (наименование юридического или физического лица)
Ұйымдастыру үшін (радиобайланыс түрі) -
Для организации (вид радиосвязи) -
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерін пайдалануға рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/с
№№
п/п
Орнатылу пункті
Пункт установки
Жабдық түрі
Вид оборудования
Тасымалдау жиіліктері
Несущие частоты, МГц
Қуат
Мощность
Вт
Антеннаның іліну биіктігі
Высота подвеса антенны, м
Ескертулер
Примечание
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: келесі күнтізбелік жылдың 25 наурызына дейін.
Срок действия Разрешения: до 25 марта следующего календарного года.
Берілген күні: 20___жылғы " " __________________ М.О./М.П.
Дата выдачи: "____"__________________ 20___года М.П.
Басшы Т.А.Ә.А.
Руководитель _____________________________ Ф.И.О.
(қолы/ подпись)
(келесі жағы)
(оборотная сторона)
ӨБЖН
УИНЗ
Негіз
Основание
Қосымша ақпарат
Дополнительная информаци
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Исключен приказом Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства – www.miс.gov.kz;
2) портале.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при наличии ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Интернет-ресурсе www.mic.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан"
Форма
____________________________________________________________________
Елтаңба Байланыс саласындағы уәкілетті орган
Герб Уполномоченный орган в области связи
____________________________________________________________________
KZ № 000000*
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
РҰҚСАТ
РАЗРЕШЕНИЕ
на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді (заңды және жеке тұлғалардың атауы)
Выдано (наименование юридического или физического лица)
Ұйымдастыру үшін (радиобайланыс түрі) -
Для организации (вид радиосвязи) -
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерін пайдалануға рұқсат
етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/с №№ п/п
Орнатылу пункті
Пункт установки
Жабдық түрі
Вид оборудования
Тасымалдау жиіліктері Несущие частоты, МГц
Қуат Мощность
Вт
Антеннаның іліну биіктігі Высота подвеса антенны, м
Ескертулер Примечание
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: келесі күнтізбелік жылдың 25 наурызына дейін.
Срок действия Разрешения: до 25 марта следующего календарного года.
Берілген күні: 20___жылғы " " __________________
М.О./М.П.
Дата выдачи: "____"__________________ 20___года М.П.
Басшы Т.А.Ә.А.
Руководитель _____________________________ Ф.И.О.
(қолы/ подпись)
(келесі жағы)
(оборотная сторона)
ӨБЖН
УИНЗ
Негіз
Основание
Қосымша ақпарат
Дополнительная информаци
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Төлемақының жылдық мөлшерлемелері республикалық бюджет туралы заңда белгiленген және салық кезеңiнiң бiрiншi күнi қолданыста болған айлық есептiк көрсеткiш (бұдан әрi – төлемақы мөлшерлемесі) мөлшерiнің негiзінде, радиобайланыс түрiне, пайдаланылатын жиiлiктердiң номиналдарына (диапазон белдеулеріне), радиоұзартқыштар жинақтамаларына, пайдалану аумағына, сондай-ақ байланыс қызметтерi ұсынылатын елді мекен аумағында тұратын халықтың санына, сондай-ақ таратушы радиоэлектрондық құралдың қуатына байланысты айқындалады.

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Ставки платы
1. Годовые ставки платы определяются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете (далее – ставка платы) и действующего на первое число налогового периода, в зависимости от вида радиосвязи, номиналов (полос диапазонов) используемых частот, комплектов радиоудлинителей, территории использования, а также численности населения, проживающего на территории населенного пункта, на которой предоставляются услуги связи, а также от мощности передающего радиоэлектронного средства.

4)
қалған әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер (кент, ауыл, ауылдық округ)
5
15.
Теңiздегi радиобайланыс (радиомодем, жағалаулық байланыс, телеметрия, радиолокациялық және т.б.), бiр радиоарна үшiн
облыс
10
3. Қоса алғанда алты айға дейiнгі мерзімде тәжiрибелiк пайдалану, жарыстар, көрмелер және өзге де iс-шаралар өткiзу кезеңiнде радиожиiлiк спектрiн пайдаланған кезде төлемақы радиобайланыс түрiне, радиожиiлiк спектрiн пайдалану аумағына және таратушы радиоэлектрондық құралдың қуатына қарай, оны нақты пайдалану мерзiмiне сәйкес мөлшерде, бiрақ төлемақының жылдық мөлшерлемесінің кемiнде 1/12 мөлшерiнде белгiленедi.
Енi осы баптың мөлшерлемелерінде көрсетiлгеннен өзгеше дуплекстi арна белдеуiн пайдаланатын технологияларды қолданған жағдайда, төлемақы мөлшерлемелері төлеушi нақты қолданатын дуплекстi арна белдеуi енiнiң үлес салмағының осы баптың мөлшерлемелерінде көрсетiлген дуплекстi арна белдеуiнiң енiне ара қатынасы негiзге алына отырып айқындалады.

4)
остальные административно-территориальные единицы (поселок, село, сельский округ)
5
15.
Морская радиосвязь (радиомодем, береговая связь, телеметрия, радиолокационная и т. д.), за один радиоканал
Область
10
3. При использовании радиочастотного спектра на период проведения опытной эксплуатации, соревнований, выставок и иных мероприятий сроком до шести месяцев включительно, плата устанавливается в зависимости от вида радиосвязи, территории использования радиочастотного спектра и мощности передающего радиоэлектронного средства в размере, соответствующем сроку фактического его использования, но не менее 1/12 размера годовой ставки платы.
В случае применения технологий с использованием полосы дуплексного канала шириной, отличающейся от указанной в ставках платы, ставки платы определяются исходя из удельного веса фактически применяемой плательщиком ширины полосы дуплексного канала к ширине полосы дуплексного канала, указанной в ставках платы.

Кең белдеулi сигнал (КБС) технологиясын пайдалану кезiнде төлемақы енi қабылдауға 2 МГц/беруге 2 МГц белдеу үшiн алынады.
"Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
3-қосымша
Нысан
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат / радиоэлектрондық құралдарды (жоғарғы
жиілікті құрылғы) пайдалануға рұқсат / электромагниттік үйлесімділік қорытындысын
беруіңізді сұраймын.
ӨТІНІМ
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының қаласын, ауданын, облысын көрсету)
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны _______________________________________________________________
2. Құрылған жылы ________________________________________________________________
3. Мекенжайы ___________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, ауданы, көшесі, үйдің №, телефон)
4. Өтінім беруші туралы байланыс мәліметі
________________________________________________________________________________
(Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жұмыс
телефоны, электрондық мекенжай)
5. Есеп айырысу шоты
________________________________________________________________________________
(шот №, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Банктік реквизиттер
________________________________________________________________________________
7. БСН/ЖСН _____________________________________________________________________
8. Қызмет көрсету түрі ____________________________________________________________
(лицензиялы қызмет көрсету болған жағдайда,лицензияның нөмірі және сериясы)
9. Қоса берілетін құжаттар:
Басшы ________________ _________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
20___ жылғы "____" __________________
Өтініш алынды:     20___ жылғы "___" _________________
________________________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
"Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
4-қосымша
Ұялы байланыстың базалық станциясына сауалнама (2G, 3G, 4G)

При использовании технологии широкополосного сигнала (ШПС) плата взимается за полосу шириной 2 МГц на прием/2 МГц на передачу.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
От
________________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица)
ЗАЯВКА
Прошу выдать разрешение на использование радиочастотного спектра / на
эксплуатацию радиоэлектронного средства (высокочастотного устройства) на территории /
заключения на электромагнитную совместимость
________________________________________________________________________________
( указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об организации:
1. Форма собственности
________________________________________________________________________________
2. Год создания
________________________________________________________________________________
3. Адрес
________________________________________________________________________________
( почтовый индекс, область, район, улица, № дома, телефон)
4. Контактные данные заявителя
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) исполнителя, рабочий телефон, электронный адрес)
5. Расчетный счет _______________________________________________________________
( № счета, наименование и местонахождение банка)
6. Банковские реквизиты___________________________________________________________
7. БИН/ИИН_____________________________________________________________________
8. Тип деятельности
________________________________________________________________________________
(номер и серия лицензии, в случае лицензионной деятельности)
9. Перечень прилагаемых документов:
Руководитель ________________                   ____________________________________
(подпись)                   (Фамилия, имя, отчество (при наличии))
М.П. "____" __________________20___ года
Заявление получено:                               "___" _________________20___ года
________________________________________________________________________________
(подпись ответственного лица, фамилия, имя, отчество (при наличии))
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан"

1-БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a.
Орнатылатын облыс
1-b.
Орнатылатын аудан
1-c.
Елді мекен
1-d.
Өндіруші
1-e.
А/к түрі және мем.нөмірі (мобилді радиостанция үшін)
1-f.
Сериялық нөмірі
1-g.
Сәуле шығару класы
1-h.
Шақыру сигналы
1-i.
Қабылдағыш-тың сезгіштігі, мкВ
1-j.
Қабылдағыштың аралық жиілігі, МГц
2. Антенна сипаттамасы
2-a.
Өндіруші
2-b.
Моделі
2-c.
Күшейту коэффициенті, дБи
2-d.
АФҚ-дағы шығындар, дБ
2-e.
Полярландыруы
2-f.
Қабылдау жиілігі, МГц
2-g.
Тарату жиілігі, МГц
2-h.
Қуаты, Вт
2-i.
-30 дБ деңгейіндегі сәуле шығару белдеуінің ені, МГц
2-j.
-30 дБ деңгейі бойынша өткізу белдеуінің ені, МГц
2-k.
Дуплексті алшақтату, МГц
2-БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензия нөмірі
Лицензия берілген күн
РЭҚ иесі* ЖСН/БСН
Автомобиль түрі
немесе мемлекеттік №
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Мен осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
ТАӘА
Қолы
Лауазымы
Күні
Тел.
Ескертпе: жылжымалы радиоэлектронды құралдарға сауалнамасында көрсетілген негізгі қысқартулар:
* - РЭҚ теңгерімінде бар жеке және/немесе заңды тұлға;
АФҚ – антенналық-фидерлық құрылы;
АЖС – амплитудалық-жиілік сиппаттама;
Вт – Ватт;
дБ – децибел;
дБи – эталондық кемшіліксіз антенна жөнінде децибел;
дБм – 1 мВт жөнінде децибел;
ЖСН/БСН – жекеше сәйкестендіру нөмір / бизнес сәйкестендіру нөмір;
ЖРҚ – жылжымалы радиоэлектронды құрал;
МГц – мегагерц;
мкВ – микровольт;
мВт – миливатт;
РЭҚ – радиэлектрондық құралы.
"Қазақстан Республикасының
радиожиілілік спектрін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
11-қосымша
Кеме станциялары үшін техникалық деректер
(кеме станцияларының УҚТ, ҚТ KU-диапазондарында жұмыс істеу үшін)
Кеме атауы ___________________________ Иесі: ________________________
Атауы
РЭҚ түрі
Зауыттық нөмірі
Қуат, Вт
Сәуле шығару класы
Жиілік белдеулері (шартты белгілері)
Негізгі радиожабдықтар
Авариялық радиожабдықтар
Құтқару құралдарының радиожабдықтары
Радиолокациялық жабдықтар
Жерсеріктік байланыс құралдары
Басшы __________ _____________________________ "___" ________ 20__ ж.
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
МО
"Қазақстан Республикасының
радиожиілілік спектрін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
12-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 531 бұйрығына
4-қосымша
"Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалануға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.01.2016 № 14 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.

РАЗДЕЛ 1 – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1.Общие данные
1-a.
Область эксплуатации
1-b.
Район эксплуатации
1-c.
Населенный пункт
1-d.
Производитель
1-e.
Тип и гос.номер а/м (для мобильной радиостанции)
1-f.
Серийный номер
1-g.
Класс излучения
1-h.
Позывной сигнал
1-i.
Чувствительность приемника, мкВ
1-j.
Промежуточная частота приемника, МГц
2.Характеристики антенны
2-a.
Производитель
2-b. Модель
2-c.
Коэффициент усиления, дБи
2-d.
Потери в АФУ, дБ
2-e.
Поляризация
2-f.
Частота приема, МГц
2-g.
Частота передачи, МГц
2-h.
Мощность, Вт
2-i.
Ширина полосы излучения на уровне -30 дБ, МГц
2-j.
Ширина полосы пропускания на уровне -30 дБ, МГц
2-k.
Дуплексный разнос, МГц
РАЗДЕЛ 2 – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер лицензии
Дата выдачи лицензии
Владелец РЭС* ИИН/БИН
Тип и государственный № автомобиля
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
Должность
Дата
Тел.
Примечание: основные сокращения, указанные в перечне анкеты на
подвижное радиоэлектронное средство:
* - физическое и/или юридическое лицо, на балансе которого
находится РЭС;
АФУ – антенно-фидерное устройство;
АЧХ – амплитудно-частотная характеристика;
Вт – Ватт;
дБ – децибел;
дБи – децибел относительно эталонной идеальной антенны;
дБм – децибел относительно 1 мВт;
МГц – мегагерц;
мкВ – микровольт;
мВт – миливатт;
ИИН/БИН – индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер;
ПРС – подвижное радиоэлектронной средство;
РЭС – радиэлектронное средство.
Приложение 11
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан"
Форма
ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ ДЛЯ СУДОВЫХ СТАНЦИЙ
(для судовых станций в УКВ, KB и KU-диапазонах)
Название судна ____________________. Владелец: ________________
Наименование
Тип РЭС
Заводской номер
Мощность, Вт
Класс излучения
Полосы частот (условное обозначение)
Основное радиооборудование
Аварийное радиооборудование
Радиооборудование спасательных средств
Радиолокационное оборудование
Средства спутниковой связи
Руководитель _____________ ________________ "____" _________ 20___г.
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
М.П.
Приложение 12
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан"
Сноска. Исключено приказом Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 531
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.01.2016 № 14 (порядок введения в действие см. п.4).

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық
нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің
ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
13. Заңнамада көрсетілген тәртіпте өз өзіне қызмет көрсетуден толық немесе ішінара қабілеттілігі мен мүмкіншілігінен айырылған, өз бетімен жүре алмайтын, бағдарлана алмайтын көрсетілетін қызметті алушы Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорация қызметкері жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары:
1) www.miс.gov.kz – Министрліктің интернет-ресурсында;
2) порталда орналастырылған.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. ЭЦҚ болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы қашықтан қатынау режимінде порталдағы "жеке кабинет" көмегімен, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету деңгейі мен қарастыру тәртібі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің www.miс.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің бланкісі
№ Э-ААА/ВВВВВВ*
Радиоэлектрондық құралдарды пайдалану құқығына
РҰҚСАТ
Пайдаланушы **
Байланыс түрі
Радиоэлектрондық құралдың үлгісі
Радиоэлектрондық құралдың зауыттық нөмірі
Қабылдау жиілігі (-тері), МГц
Тарату жиілігі (-тері), МГц
Облыс
Қуаты, Вт
Аудан
Жұмыс кестесі***
(ҰҚТ және ҚТ үшін)
Азимут
Пункт
Орнатылған жері
Координаттары***
(ҰОТ және ҚТ үшін)
Сәуле шығару класы
Хабар тарату бағдарламасы***
(РТ және ТВ үшін)
Антенна диаметрі***
(Жерсеріктік байланыстың жердегі станциялары үшін)
Арна нөмірі***
(ТВ үшін)
Шақыру*** (ҚТ, ҰҚТ үшін)
Базалық станцияның сәйкестендіру нөмірі (BSIC)
Базалық станция сотасының сәйкестендіргіші (Cell ID/CI)
РЭҚ иесі **** (ЖСН/БСН)
Берілген күні:
Ескертпе:
Рұқсатта көрсетілген техникалық өлшемдер РЭҚ деректеріне және РЭҚ пайдалануға рұқсатта сауалнамаға толығымен сәйкес келуі керек. Кез келген параметрлер өзгертілген жағдайда, уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшелерінде міндетті түрде қайта рұқсат алу талап етіледі.
Басшы ______________ _______________________
(қолы)
РЭҚ пайдалану құқығына рұқсаттың келесі жағы
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Исключен приказом Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства – www.miс.gov.kz;
2) портале.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при наличии ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mic.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
Форма
Бланк территориального подразделения уполномоченного органа
№ Э–ААА/ВВВВВВ*
РАЗРЕШЕНИЕ
на эксплуатацию радиоэлектронных средств
Пользователь**
Вид связи
Тип радиоэлектронного средства
Заводской номер радиоэлектронного средства
Частота(-ты) приема, МГц
Частота(-ты) передачи, МГц
Область
Мощность, Вт
Район
Расписание работы***
(для ДСВ и КВ)
Пункт
Место установки
Координаты*** (для ДСВ и КВ)
Класс излучения
Азимут
Программа вещания***
(для РВ и ТВ)
Диаметр антенны***
(для земной станции спутниковой связи)
Номер канала***(для ТВ)
Позывной*** (для КВ, УКВ)
Идентификационный номер базовой станций (BSIC)
Идентификатор соты базовой станции (Cell ID/CI)
Владелец РЭС****
Дата выдачи:
Примечание:
Технические параметры указанные в разрешении, должны полностью соответствовать анкете на данную РЭС и разрешению на использование РЧС. В случае изменения любых параметров, требуется обязательное переоформление в соответствующих территориальных подразделениях уполномоченного органа.
Руководитель __________________________ _________________
(подпись)
Оборотная сторона разрешения на право эксплуатации РЭС
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. Техникалық параметрлер, РЭҚ орнатылған орны өзгертілген жағдайда, РЭҚ иесіне заңнамада белгіленген тәртіппен РЭҚ пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеуі қажет.
2. РЭҚ барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттарына сәйкес келуі қажет.
Условия действия Разрешения:
1. В случае изменения технических параметров, места установки РЭС, владельцу РЭС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в установленном порядке.
2. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Ескертпе: көрсетілген тізімдегі негізгі қысқартулар:
* - ААА – Қазақстан Республикасы әкімшілік-аумақтық бөлу коды, ВВВВВВ – РЭҚ пайдалануға рұқсаттың реттік нөмірі;
** - жиіліктер белдеуі немесе радиожиілік (радиожиілік арнасы) иелікке берілген (тағайындалған) жеке немесе заңды тұлға;
*** - аталған ұстанымдар жақшада көрсетілген байланыс түрлері үшін ғана толтырылады.
**** - РЭҚ теңгерімінде бар жеке және/немесе заңды тұлға.
Вт – ватт;
МГц – мегагерц;
РТ – радио тарату;
РЭҚ – радиоэлектрондық құрал;
ТВ – телевидение;
УҚТ – ультрақысқа толқын;
BSIC – base station identification channel (базалық станцияның сәйкестендіру нөмірі);
Cell ID/CI – cell identification (базалық станция сотаның сәйкестендігі).
"Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің бланкісі
№ Э–ААА/ВВВВВВ*
Жылжымалы радиоэлектрондық құралдарды пайдалану құқығына
РҰҚСАТ
_________________________________
РҰҚСАТ № СПС/ТР-AAA/BBBBBB*
______________ қаласы және/немесе
_______ облыс аумағында жылжымалы
радиостанцияны пайдалану құқығына
Радиобайланыс түрі:
_________________________________
Пайдаланушы ** __________________
РЭҚ иесі *** ____________________
РЭҚ үлгісі:__________________________
Зауыттық нөмірі: ________________
Автомобильдің типі және мемлекеттік №:
______________________________
Қабылдау жиілігі, МГц:
______________________________
Тарату жиілігі, МГц:
______________________________
Шақыру: ____________ Қуаты, Вт
Берілген күні: _______________
Ескертпе: Рұқсат радиостанциямен бірге сақталуы керек және ҚР ИДМ және ҚР ІІМ лауазымды тұлғаларының талабы бойынша ұсынылуы қажет.
Басшы ________________________
______________________________
(қолы)
РЭҚ пайдалануға рұқсаттың келесі беті
Рұқсаттың қолданылу талаптары:

1. Техникалық параметрлер, РЭҚ орнатылған орны өзгертілген жағдайда, РЭҚ иесіне заңнамада белгіленген тәртіппен РЭҚ пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеуі қажет.
2. РЭҚ барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттарына сәйкес келуі қажет.
Условия действия Разрешения:
1. В случае изменения технических параметров, места установки РЭС, владельцу РЭС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в установленном порядке.
2. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Примечание: основные сокращения, указанные в перечне:
* – ААА – код административно–территориального деления Республики Казахстан,
ВВВВВВ – порядковый номер разрешения на эксплуатацию РЭС;
** - физическое или юридическое лицо, которому присвоена (назначена) полоса частот или радиочастота (радиочастотный канал);
*** – данные позиции заполняются только для указанных в скобках видов связи;
**** - физическое и/или юридическое лицо, на балансе которого находится РЭС;
Вт – ватт;
ДСВ – длинные и средние волны;
МГц – мегагерц;
КВ – короткие волны;
Пользователь - физическое или юридическое лицо, которому присвоена (назначена) полоса частот или радиочастота (радиочастотный канал);
Расписание работы – данные позиции заполняются только для указанных в скобках видов связи;
РВ – радиовещение;
РЭС – радиоэлектронное средство;
ТВ – телевещание;
УКВ – ультракороткие волны;
BSIC – base station identification channel (идентификационный номер базовой станций);
Cell ID/CI – cell identification (идентификатор соты базовой станции).
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
Форма
Бланк территориального подразделения уполномоченного органа
№ Э–ААА/ВВВВВВ*
Разрешение
на эксплуатацию подвижных радиоэлектронных средств
Территориальное подразделение уполномоченного органа
________________________________
РАЗРЕШЕНИЕ № СПС/ТР-ААА/ВВВВВВ*
На право эксплуатации подвижного радиоэлектронного средства, на территории ______________ и/или _________________________ области
Вид радиосвязи:
_________________________
Пользователь**___________________
Владелец РЭС***__________________
Тип РЭС:________________________
Заводской номер: ________________
Тип и государственный № автомобиля: _____________________
Частоты приҰма, МГц:
__________________________
Частоты передачи, МГц:_________________________
Позывной: _____________
Мощность, Вт___________
Дата выдачи: ___________
Примечание: Разрешение должно храниться вместе с радиостанцией и предъявляться по требованию должностных лиц МИР РК и МВД РК.
Руководитель __________________________
(подпись)
Оборотная сторона разрешения на право эксплуатацию РЭС
Условия действия Разрешения:

1. Техникалық параметрлер, РЖС пайдалану аумағы өзгертілген жағдайда, РЖС иесіне заңнамамен белгіленген тәртіпте РЭҚ-ды пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеуі қажет.
4. РЭҚ барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттарына сәйкес келуі қажет.
Ескертпе: Рұқсат радиостанциямен бірге сақталуы керек және ҚР ИДМ және ҚР ІІМ лауазымды тұлғаларының талабы бойынша ұсынылуы қажет.
Ескертпе: тізбеде көрсетілген негізгі қысқартулар:
* - ААА - Қазақстан Республикасы әкімшілік-аумақтық бөлу коды;
ВВВВВВ - РЭҚ (жылжымалы РЭҚ) пайдалануға рұқсаттаманың реттік нөмірі;
** - жиіліктер белдеуі және/немесе радиожиілік (радиожиілік арнасы) иелікке берілген (тағайындалған) жеке немесе заңды тұлға;
*** - РЭҚ теңгерімінде бар жеке және/немесе заңды тұлға;
Вт – Ватт;
РЭҚ – радиоэлектрондық құрал;
РЖС – радиожиілік спектр;
ҚР ІІМ – Қазақстан Республика Ішкі істер министрлігі;
ҚР ИДМ – Қазақстан Республика Инвестиция және даму министрлігі;
МГц – Мегагерц.
"Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне
Телефон арнасының радиоұзартқышын пайдалану құқығына рұқсат
ресімдеуге өтініш* / Телефон арнасының радиоұзартқышын
пайдалану құқығына рұқсат**
1.
Тегі, аты, әкесінің аты/ Ұйымның атауы
2.
Жеке куәлік №, ЖСН
3.
Мекенжайы
4.
Телефон нөмірі
5.
Радиоұзартқыштың моделі
6.
Радиоұзартқыштың (терминалдың/ базалық станцияның) зауыттық нөмірі
7.
Радиоұзартқыштың орнатылған орны (ұтқыр РЭҚ үшін - автокөлік маркасы, мемлекеттік нөмірі/ базалық станция мекен-жайы)
8.
Таратқыш (терминал/базалық станция) қуаты, Вт
9.
Жұмыс жиіліктері, МГц
10.
Телефон арнасы радиоұзартқышының пайдалану аумағы
11.
Сауалнама толтырылған күн
Осы сауалнама-өтініш негізінде маған телефон арнасы радиоұзартқышын пайдалану құқығына рұқсат ресімдеуді өтінемін*.
М.О. ____________________________ *
(өтінім берушінің қолы)
Берілген күні:
Ескертпе. Рұқсатта көрсетілген техникалық өлшемдер сауалнамаға толығымен сәйкес келуі керек. Кез келген параметрлер өзгертілген жағдайда, уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшелерінде міндетті түрде қайта рұқсат алу талап етіледі**.
Басшы** __________________________ М.О. _____________________________
(қолы)
* - телефон арнасы радиоұзартқышын пайдалану құқығына рұқсат ресімдеуге өтінім жолдаған жағдайда;
** - аумақтық органмен телефон арнасы радиоұзартқышын пайдалану құқығына рұқсат ресімделген жағдайда.
"Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құралдарды
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
4-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері/ мемлекеттік техникалық қызметтің аумақтық бөлімшесіне

1. В случае изменения технических параметров, территория использования, владельцу РЧС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в установленном порядке.
2. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Примечание: Разрешение должно храниться вместе с радиостанцией и предъявлять по требованию должностных лиц МИР РК и МВД РК.
Примечание: основные сокращения, указанные в перечне:
* - ААА - код административно-территориального деления Республики Казахстан;
ВВВВВВ - порядковый номер разрешения на эксплуатацию РЭС (подвижной РЭС);
** - физическое и/или юридическое лицо, имеющее разрешение на использование радиочастотного спектра;
*** - физическое и/или юридическое лицо, на балансе которого находится РЭС;
Вт – Ватт;
Пользователь - физическое и/или юридическое лицо, имеющее разрешение на использование радиочастотного спектра;
РЭС – радиоэлектронное средство;
РЧС – радиочастотный спектр;
МВД РК – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МИР РК – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
МГц – Мегагерц.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
Форма
Заявление на оформление разрешения на право эксплуатации
радиоудлинителя телефонного канала* / Разрешения на
право эксплуатации радиоудлинителя телефонного канала**
1.
Фамилия, имя, отчество
/Наименование организации
2.
№ удостоверения личности, ИИН
3.
Адрес
4.
Номер телефона
5.
Модель радиоудлинителя
6.
Заводской номер радиоудлинителя (терминала/ базовой станции)
7.
Место установки радиоудлинителя (для мобильного – марка автомобиля, государственный номер/ адрес базовой станции)
8.
Мощность передатчика (терминала / базовой станции), Вт
9.
Рабочие частоты, МГц
10.
Территория эксплуатации радиоудлинителя телефонного канала
11.
Дата заполнения анкеты
На основании настоящей анкеты-заявления прошу оформить мне разрешение на право эксплуатации радиоудлинителя телефонного канала*.
М.П. ___________________________________________ *
(Ф.И.О., подпись заявителя)
Дата подачи*/выдачи**:
Примечание. Технические параметры указанные в разрешении, должны полностью соответствовать анкете. В случае изменения любых параметров, требуется обязательное переоформление в соответствующих территориальных подразделениях уполномоченного органа**.
Руководитель** _________ __________
(подпись) (ФИО)
* – в случае подачи заявителем заявки на использование радиоудлинителей телефонного канала;
** – в случае выдачи территориальным органам разрешения на использование радиоудлинителей телефонного канала.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат / радиоэлектрондық құралдарды (жоғарғы жиілікті
құрылғы) пайдалануға рұқсат / электромагниттік үйлесімділік қорытындысын беруіңізді
сұраймын.
ӨТІНІМ
_________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының қаласын, ауданын, облысын көрсету)
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны__________________________________________________________
2. Құрылған жылы _________________________________________________________
3. Мекенжайы______________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, ауданы, көшесі, үйдің №, телефон)
4. Өтінім берушінің байланыс деректері
________________________________________________________________________________
(орындаушының Т.А.Ә.А, жұмыс телефоны, электронды адресі)
5. Есеп айырысу шоты ______________________________________________________
(шот №, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Банктік реквизиттер_______________________________________________________
7. БСН/ЖСН_______________________________________________________________
8. Қызмет көрсету түрі ______________________________________________________
(лицензиялы қызмет көрсету болған жағдайда, лицензияның нөмірі және сериясы)
9. Қоса берілетін құжаттар:
Басшы ________________ _________________________
МО (қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты)
20___ ж. "____" __________________
Өтініш алынды: 20___ ж. "___" _________________
________________________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, Т.А.Ә.А.)
"Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құралдарды
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
5-қосымша
Ұялы байланыстың базалық станциясына сауалнама (2G, 3G, 4G)
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
В территориальное подразделение уполномоченного органа / государственную техническую
службу
От _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица)
ЗАЯВКА
Прошу выдать разрешение на использование радиочастотного спектра / на
эксплуатацию радиоэлектронного средства (высокочастотного устройства) на территории /
заключения на электромагнитную совместимость
________________________________________________________________________________
( указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об организации:
1. Форма собственности
________________________________________________________________________________
2. Год создания
________________________________________________________________________________
3. Адрес
________________________________________________________________________________
( почтовый индекс, область, район, улица, № дома, телефон)
4. Контактные данные заявителя
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) исполнителя, рабочий телефон, электронный адрес)
5. Расчетный счет ________________________________________________________________
( № счета, наименование и местонахождение банка)
6. Банковские реквизиты___________________________________________________________
7. БИН/ИИН_____________________________________________________________________
8. Тип деятельности ______________________________________________________________
(номер и серия лицензии, в случае лицензионной деятельности)
9. Перечень прилагаемых документов:
Руководитель ________________                   ____________________________________
(подпись)                   (Фамилия, имя, отчество (при наличии))
М.П. "____" __________________20___ года
Заявление получено:                               "___" _________________20___ года
________________________________________________________________________________
(подпись ответственного лица, фамилия, имя, отчество (при наличии))
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Анкета на базовую станцию сотовой связи (2G, 3G, 4G)

Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
I БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a, 1-b, 1-c. Қызмет ету аумағы
1-d. Көше
1-e. Үй\Құрылыс
1-f. Географиялық координаталар (С.Е.)
1-f. Географиялық координаталар (Ш.Б.)
1-g. Байланыс стандарты
1-h. Модуляция түрі
1-i. Көрші арна бойынша таңдау, дБ
1-j. Интермодуляциялық таңдау, дБ
1-k. Антеннаның бағыттылығы
1-l. Секторлардың жалпы саны
1-m. Wi-Fi стандарты бойынша жиілік жоспары
1-n. Қондырғы өндірушісі
1-o. Қондырғы моделі
1-p. Қабылдағыш өндірушісі
1-q. Қабылдағыш моделі
1-r. Сериялық нөмірі
1-s. Қабылдағыш сезімталдығы, мкВ
1-t. Поляризация
1-u. Қызмет көрсету аймағының жоспарланған радиусы, км
1-v. Деректер тарату жылдамдығы, Мбит/с
1-w. Сәуле шығару классы
Қажетті жолақ ені
Өлш. бірл.
Негізгі тасымалдаушының модуляция түрі
Негізгі тасымалдаушыны модуляциялайтын
сигнал(дар)дың сипаты
Жіберілетін ақпарат түрі
Сигнал(дар) туралы толық деректер
Тығыздалу сипаты
(сектор)
2-a.
Антенна өндірушісі
2-b.
Антенна моделі
2-c. Күшейту коэффициенті, дБи
2-d.
Макс. сәуле шығару азимуты, град
2-e.
Антеннаның іліну биіктігі, м
2-f.
Орынның бұрышы, град
2-g.
АФҚ-ғы шығындар, дБ
(сектор)
2-h.
Таратқыштың қуаты
(секторға), Вт
2-i.
Қабылдағыш жиілігі (мин.шегі), МГц
2-j.
Қабылдағыш жиілігі (макс.шегі), МГц
2-k.
Тарату қуаты (мин.шегі), МГц
2-l.
Тарату қуаты (макс.шегі, МГц
2-m.
Қабылдаудың тасымалдаушы жиілігі, МГц
2-n.
Таратудың тасымалдаушы жиілігі, МГц
II БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалану рұқсатының нөмірі
Рұқсат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Қосымша: Planet форматында антенналардың көлденең/тік жазықтықтағы нормаланған бағытталу диаграммалары, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Мен осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қолы
Лауазымы
Күні
Ескертпе: сымсыз радиобайланыс жүйесінің (WLL) радиоэлектрондық құралы сауалнамасында көрсетілген негізгі қысқартулар:
АФҚ
антенна-фидерлік құрылғы;
АЖС
амплитудалық-жиіліктік сипаттама;
Вт
ватт;
С.Е. және Ш.Б
солтүстік ұзындық және шығыс бойлық;
град.
градус;
дБ
децибел;
дБи
изотропты децибел;
кГц
килогерц;
МГц
мегагерц;
км
километр;
м
метр;
Мбит/с
мегабит секундына;
мкВ
микровольт;
ИИН/БИН
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі;
РЭҚ
радиоэлектронды құрал;
РЖС
радиожиілік спектр;
СБР
сымсыз радиобайланыс жүйесі;
Wi-Fi
Wireless Fidelity (сымсыз дәлдік);
WLL
Wireless local loop (сымсыз қолжетімділік жүйесі).
"Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құралдарды
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
10-қосымша
1 - ЖСЖ нысаны
Жер станциясына сауалнама
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.12.2017 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
І БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a, 1-b, 1-c. Қызмет аумағы
1-d. Көше
1-e. Үй\Құрылыс
1-f. Географиялық координаттары С.Е.
1-g. Географиялық координаттары Ш.Б.
1-h. Тағайындалуы
1-i. Рұқсат түрі
2. Таратқыштың техникалық деректері
2-а. Өндіруші
2-b. Моделі
2-с. Сериялық нөмірі
2-d. Қуаты, Вт
2-e. Модуляция түрі
2-f. Таратуға арналған жиіліктер номиналы, МГц
2-g. Жолақ ені, кГц
2-h. Сәуле шығару класы
Қажетті жолақ ені
Өлш. бірл.
Негізгі тасымалдаушының модуляция түрі
Негізгі тасымалдаушыны модуляциялайтын
сигнал(дар)дың сипаты
Жіберілетін ақпарат түрі
Сигнал(дар) туралы толық деректер:
Тығыздықтың сипаттамасы:
2-i. Деректерді тарату жылдамдығы, Мбит/с
3. Қабылдағыштың техникалық деректері
3-a. Сезгіштігі, dBm/мкВ
3-b. Қабылдау жүйесінің шуыл температурасы, К
3-с. Қабылдауға арналған жиіліктер номиналы, МГц
3-d. Белдеудің ені, кГц
3-e. Сәуле шығару класы
Белдеудің қажетті ені
Өлшеу бірлігі
Негізгі тасымалдаушының модуляция түрі
Негізгі тасымалдаушыны модуляциялау сигналын(дар)ының сипаттамасы
Жіберілетін ақпараттың түрі
Сигнал(дар) туралы толық деректер:
Тығыздықтың сипаттамасы:
3-f. Сигнал/шуыл қатынасы (C/N), dB
4. Антенна сипаттамалары
4-a. Өндіруші
4-b. Моделі
4-с. Диаметрі, м
4-d. Антенна аспасының жер деңгейінен биіктігі, м.
4-e. Орынның бұрышы, град
4-f. Ең жоғарғы сәуле шығарудың азимуты, град
4-g. Қабылдауға арналған полярландыру
4-h. Таратуға арналған полярландыру
4-i. Қабылдауды күшейту коэффициенті,, дБи
4-j. Таратуды күшейту коэффициенті, дБи
4-k. БД ені, көлденең жазықтықтағы град.
4-l. БД ені, тігінен жазықтықтағы град.
4-m. Қапталдағы ебелектер сипаттамасы
5. ЖЖС бойынша деректер
5-a. ЖЖС
5-b. Тұрақ нүктесі
5-с. Сәуленің атауы
ІІІ БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға арналған рұқсаттың нөмірі
Рұқсат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Қосымша: Planet форматында антенналардың көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Мен осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Лауазымы
Қолы
Күні
Ескертпе: жер станциясына арналған сауалнаманың тізбесінде көрсетілген негізгі қысқартулар
Вт – ватт;
град. – градус;
дБ – децибел;
дБи – изотропты децибел;
БД – бағыттылық диаграммасы;
дБм/мкВ – децибел-милливатт/ микровольт;
м – метр;
РЖС – радиожиілік спектр;
С.Е. және Ш.Б – солтүстік ұзындық және шығыс бойлық;
Мбит/с – секундына мегабит;
кГц – килогерц;
МГц – мегагерц;
К – Кельвин;
ИИН/БИН – жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖЖС – жердің жасанды серігі;
ЖС – жер станциясы;
РЭҚ – радиоэлектрондық құрал.
"Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
11-қосымша
1-ЖРҚ нысаны
Жылжымалы радиоэлектронды құралдарға сауалнама
1-БӨЛІМ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a.
Орнатылатын облыс
1-b.
Орнатылатын аудан
1-c.
Елді мекен
1-d.
Өндіруші
1-e.
А/к түрі және мем.нөмірі (мобилді радиостанция үшін)
1-f.
Сериялық нөмірі
1-g.
Сәуле шығару класы
1-h.
Шақыру сигналы
1-i.
Қабылдағыштың сезгіштігі, мкВ
1-j.
Қабылдағыштың аралық жиілігі, МГц
2. Антенна сипаттамасы
2-a.
Өндіруші
2-b.
Моделі
2-c.
Күшейту коэффициенті, дБи
2-d.
АФҚ-дағы шығындар, дБ
2-e.
Полярландыруы
2-f.
Қабылдау жиілігі, МГц
2-g.
Тарату жиілігі, МГц
2-h.
Қуаты, Вт
2-i.
-30 дБ деңгейіндегі сәуле шығару белдеуінің ені, МГц
2-j.
-30 дБ деңгейі бойынша өткізу белдеуінің ені, МГц
2-k.
Дуплексті алшақтату, МГц
2-БӨЛІМ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензия нөмірі
Лицензия берілген күн
РЭҚ иесі* ЖСН/БСН
Автомобиль түрі немесе мемлекеттік №
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Мен осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
ТАӘА
Қолы
Лауазымы
Күні
Тел.
Ескертпе: жылжымалы радиоэлектронды құралдарға сауалнамасында көрсетілген негізгі қысқартулар:
* - РЭҚ теңгерімінде бар жеке және/немесе заңды тұлға;
АФҚ – антенналық-фидерлық құрылы;
АЖС – амплитудалық-жиілік сиппаттама;
Вт – Ватт;
дБ – децибел;
дБи – эталондық кемшіліксіз антенна жөнінде децибел;
дБм – 1 мВт жөнінде децибел;
ЖСН/БСН – жекеше сәйкестендіру нөмір / бизнес сәйкестендіру нөмір;
ЖРҚ – жылжымалы радиоэлектронды құрал;
МГц – мегагерц;
мкВ – микровольт;
мВт – миливатт;
РЭҚ – радиэлектрондық құралы.
"Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
12-қосымша
1 - ЖЖ нысаны
Жоғары жиілікті құрылғыға сауалнама-рұқсат
1 БӨЛІМ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекенжайы
Телефон (кодты қоса)
Факс (кодты қоса)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
2 ТАРАУ - ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жоғары жиіліктік құрылғының (бұдан әрі - ЖЖҚ) техникалық деректері
1-a. Үлгісі
1-b. Зауыттық нөмірі
1-с. Ең жоғары шығару қуаты, кВт
1-d. Жиілік ауқымы, кГц
1-е. Қалаулы жиілік жұмыс белдеуі (өнеркәсіптік ЖЖ генераторлар үшін ғана)
1- f. Тағайындау (тек өндірістік ЖЖ генераторлар үшін)
1-g. Кедергілердің сәуле шығаруынан қорғау құралдарының болуы (бар қорғау құралдарын санамалау)
1-h. Өндіруші зауыт және шығарылған күні
2. Қосымшалар
2-a. ЖЖҚ-ды орнататын ұйымның қолдаухаты
2-b. Ерекшеліктерімен принципиалды сызбасы (типтік емес ЖЖ генераторларына ғана)
2-c. Энергия желісіне орнатуды қосуға келісімі туралы энергожабдықтаудан анықтама (тек өнеркәсіптік ЖЖ генераторлар үшін)
3 БӨЛІМ - ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Сатып алуға және орнатуға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Келісу
Сертификат нөмірі, берілген күні
Сертификаттау органы
Бұл анықтамадағы мәліметтер толық және дұрыс екендігін растаймын.
Т.А.Ә.
Қолы М.О.
Лауазымы
Күні
Телефон
IV БӨЛІМ - АУМАҚТЫҚ БӨЛІМШЕНІҢ РҰҚСАТЫ
Шекті жол берілетін индустриялық радиокедергілер нормаларына сәйкес
болған жағдайда _________________ кГц-тен ________________ кГц дейін
жиілік белдеуінде ЖЖҚ жұмысына рұқсат етіледі.
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі 20__ жылғы "____" _________________ дейін.
Аумақтық бөлімшенің басшысы ___________________________________
М.О. (қолы)
"Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
13-қосымша
Нысан
(Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.А.),
не көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы)
______________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № ___ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) _________________________________________________________ ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә.А. (Мемлекеттік корпорация қызметкері)
(қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.А. ___________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Алдым: ________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә.А. қолы
20__ жылғы "___" ____________

Сноска. Приложение 9 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма 1-СБР
Анкета на радиоэлектронное средство системы беспроводной радиосвязи (WLL)
№ (сектора)
2-a.
Производитель антенны
2-b.
Модель антенны
2-c. Коэффициент усиления, дБи
2-d.
Азимут макс. излучения, град
2-e.
Высота подвеса антенны, м
2-f.
Угол места, град
2-g.
Потери в АФУ, дБ
№ (сектора)
2-h.
Мощность перед.
(на сектор), Вт
2-i.
Частота приема (мин. граница), МГц
2-j.
Частота приема (макс. граница), МГц
2-k.
Частота передачи (мин. граница), МГц
2-l.
Частота передачи (макс. граница), МГц
2-m.
Несущая частота приема, МГц
2-n.
Несущая частота передачи, МГц
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности.
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Подпись
Должность
Дата
Примечание: основные сокращения, указанные в перечне анкеты на радиоэлектронное средство системы беспроводной радиосвязи (WLL):
АФУ
антенно-фидерное устройство;
АЧХ
амплитудно-частотная характеристика;
Вт
ватт;
С.Ш. и В.Д
северной широты и восточной долготы;
град.
градус;
дБ
децибел;
дБи
изотропный децибел;
кГц
килогерц;
МГц
мегагерц;
км
километр;
м
метр;
Мбит/с
мегабит в секунду;
мкВ
микровольт;
ИИН/БИН
индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер;
РЭС
радиоэлектронное средство;
РЧС
радиочастотный спектр;
СБР
система беспроводной радиосвязи;
Wi-Fi
Wireless Fidelity (беспроводная точность);
WLL
Wireless locol loop (система беспроводного радиодоступа).
Приложение 10
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на
эксплуатацию радиоэлектронных
средств и высокочастотных
устройств"
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма 1-ЗССС
Анкета на земную станцию
РАЗДЕЛ І – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности.
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Подпись
Примечание: основные сокращения, указанные в перечне анкеты на земную станцию
* - физическое и/или юридическое лицо, на балансе которого находится РЭС;
Вт – ватт;
град. – градус;
дБ – децибел;
дБи – изотропный децибел;
ДН – диаграмма направленности;
дБм/мкВ – децибел-милливатт/ микровольт;
м – метр;
РЧС – радиочастотный спектр;
С.Ш. и В.Д – северной широты и восточной долготы;
Мбит/с – мегабит в секунду;
кГц – килогерц;
МГц – мегагерц;
К –Кельвин;
ИИН/БИН – индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер;
ИСЗ – искусственный спутник земли;
ЗС – земная станция;
РЭС – радиоэлектронное средство.
Приложение 11
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на
эксплуатацию радиоэлектронных
средств и высокочастотных
устройств"
Форма 1-ПРС
Анкета на подвижное радиоэлектронное средство
РАЗДЕЛ 1 – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1.Общие данные
1-a.
Область эксплуатации
1-b.
Район эксплуатации
1-c. Населенный пункт
1-d. Производи-тель
1-e.
Тип и гос.номер а/м (для мобильной радиостанции)
1-f.
Серийный номер
1-g.
Класс излучения
1-h. Позывной сигнал
1-i. Чувствительность приемника, мкВ
1-j. Промежуточная частота приемника, МГц
2.Характеристики антенны
2-a.
Производитель
2-b.
Модель
2-c.
Коэффициент усиления, дБи
2-d.
Потери в АФУ, дБ
2-e.
Поляризация
2-f.
Частота приема, МГц
2-g.
Частота передачи, МГц
2-h.
Мощность, Вт
2-i.
Ширина полосы излучения на уровне
-30 дБ, МГц
2-j.
Ширина полосы пропускания на уровне
-30 дБ, МГц
2-k.
Дуплексный разнос, МГц
РАЗДЕЛ 2 – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер лицензии
Дата выдачи лицензии
Владелец РЭС* ИИН/БИН
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/ вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
Должность
Дата
Тел.
Примечание: основные сокращения, указанные в перечне анкеты на подвижное радиоэлектронное средство:
* - физическое и/или юридическое лицо, на балансе которого находится РЭС;
АФУ – антенно-фидерное устройство;
АЧХ – амплитудно-частотная характеристика;
Вт – Ватт;
дБ – децибел;
дБи – децибел относительно эталонной идеальной антенны;
дБм – децибел относительно 1 мВт;
МГц – мегагерц;
мкВ – микровольт;
мВт – миливатт;
ИИН/БИН – индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер;
ПРС – подвижное радиоэлектронной средство;
РЭС – радиэлектронное средство.
Приложение 12
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на
эксплуатацию радиоэлектронных
средств и высокочастотных
устройств"
Форма 1-ВЧ
Анкета - разрешение на высокочастотное устройство
РАЗДЕЛ 1 - ИНФОРМАЦИЯ О УСЛУГОПОЛУЧАТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
Ф.И.О. и должность первого руководителя
Ф.И.О. и должность технического руководителя
РАЗДЕЛ 2 - ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1. Технические данные высокочастотного устройства (далее - ВЧУ)
1-а. Тип
1-b. Заводской номер
1-c. Максимальная выходная мощность, кВт
1-d. Диапазон частот, кГц
1-е. Желательная рабочая полоса частот (только для промышленных высокочастотных генераторов (далее - ВЧ генераторов)
1- f. Назначение (только для промышленных ВЧ генераторов)
1-g. Наличие средств защиты от излучения помех (перечислить имеющиеся средства защиты)
1-h. Завод изготовитель и дата выпуска
2. Приложения
2-а. Ходатайство организации, устанавливающей ВЧУ
2-b. Принципиальная схема со спецификацией (только на нетиповые ВЧ генераторы)
2-е. Справка из энергосбыта о согласии на подключение установки к энергосети (только для промышленных ВЧ генераторов)
РАЗДЕЛ 3 - ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на приобретение и установку, дата выдачи
Согласование
Номер сертификата, дата выдачи
Орган сертификации
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
Ф.И.О.
Подпись
МП.
Должность
Дата
Телефон
РАЗДЕЛ 4 - РАЗРЕШЕНИЕ ТЕРРИТОРИАЛЬНОГО ПОДРАЗДЕЛЕНИЯ
Разрешается работа ВЧУ в полосе частот от ________________ кГц до _______________ кГц при условии соответствия нормам на предельно допустимые индустриальные радиопомехи.
Срок действия разрешения до "___" _____________ 20___ года
Руководитель территориального подразделения _______________ М.П.
(подпись)
Приложение 13
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на
эксплуатацию радиоэлектронных
средств и высокочастотных
устройств"
Сноска. Приложение 13 исключено приказом Министра информации и коммуникаций РК от 12.12.2017 № 429 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).