Жеке және заңды тұлғалар бюджет қаражаты есебінен сатып алған асыл тұқымды және селекциялық малдарды пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 3-3/401 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 22 маусымда № 11410 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 3 желтоқсандағы № 3-3/1060 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 03.12.2015 № 3-3/1060 (02.06.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы және 13-бабының 26) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жеке және заңды тұлғалар бюджет қаражаты есебінен сатып алған асыл тұқымды және селекциялық малдарды пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А Мамытбеков
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ Б. Султанов
2015 жылғы 23 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 3-3/401 бұйрығымен
бекітілген
Жеке және заңды тұлғалар бюджет қаражаты
есебінен сатып алған асыл тұқымды және селекциялық малдарды
пайдалану қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. «Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 18 бабы және 13-бабының 26) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес, жеке және заңды тұлғалар бюджет қаражаты есебінен сатып алған асыл тұқымды және селекциялық малдарды пайдалану қағидасы, бюджет қаражаты есебінен сатып алған жеке және заңды тұлғалардың асыл тұқымды және селекциялық малдарды пайдалануы тәртібін айқындайды.
2. Бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды және
селекциялық малдарды пайдалану туралы тәртіп

Об утверждении Правил использования племенных и селекционных животных, приобретенных физическими и юридическими лицами за счет бюджетных средств
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 3-3/401. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июня 2015 года № 11410. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 декабря 2015 года № 3-3/1060 (вводится в действие со 2 июня 2016)
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 03.12.2015 № 3-3/1060 (вводится в действие со 02.06.2016).
В соответствии с подпунктом 26) статьи 13 и статьи 18 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования племенных и селекционных животных, приобретенных физическими и юридическими лицами за счет бюджетных средств.
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
23 мая 2015 года
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 3-3/401
Правила
использования племенных и селекционных животных, приобретенных
физическими и юридическими лицами за счет бюджетных средств
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования племенных и селекционных животных, приобретенных физическими и юридическими лицами за счет бюджетных средств разработаны в соответствии с подпунктом 26) статьи 13 и статьи 18 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве" (далее - Закон) и определяют порядок использования племенных и селекционных животных физическими и юридическими лицами за счет бюджетных средств.
2. Порядок использования племенных и селекционных животных,
приобретенных физическими и юридическими лицами за счет
бюджетных средств

2. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - Сатып алушы) бюджет қаражаты есебінен сатып алған асыл тұқымды және селекциялық малдар табынының өсімін молайту мақсатында пайдаланылады.
3. Сатып алушы бюджет қаражаты есебінен сатып алған асыл тұқымды және селекциялық малдарға қатысты мыналарды жүзеге асырады:
1) барлық мал басына бірдейлендіру нөмірлерін беру және малдардың малдарды бірдейлендіру базасында тіркелуін қамтамасыз ету;
2) асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық базасында тіркелуді қамтамасыз ету;
3) зоотехникалық нормаларға сәйкес күтіп-бағу және барлық қажетті ветеринариялық іс-шараларды жүргізу;
4) аналық мал басының табын өсімін молайту мақсатында кемінде екі жыл пайдалану;
5) асыл тұқымды аталықтарды екі шағылыстыру маусымы бойы пайдалану;
6) шет елден сатып алынған импортты асыл тұқымды мал бастары мен оның төлдерін табын өсімін молайту үшін тек Қазақстан Республикасының аумағында үш жыл ішінде пайдалану;
7) шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған асыл тұқымды аталықтардың ұрығымен ұрықтандыру және/немесе қолдан шағылыстыруда өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды аталықтарды пайдалану;
8) шағылыстыру контингентін қолдан ұрықтандыру кезінде ұрпағының сапасы бойынша бағаланған асыл тұқымды аталықтардың ұрығын пайдалану;
9) сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өнеркәсіптік шағылыстыру үшін пайдалануды болдырмау.
4. Жеке және заңды тұлғалардың асыл тұқымды және селекциялық малдарды пайдалануы мемлекеттік бақылауды, Заңның 16-бабы 3 тармағы 4) тармақшасына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік инспекторлар жүзеге асырады.

2. Племенные и селекционные животные, приобретенные за счет бюджетных средств, физическими и юридическими лицами (далее – Покупатель), используются для воспроизводства и улучшения их породных и продуктивных качеств.
3. Покупатель в отношении племенных и селекционных животных приобретенных за счет бюджетных средств осуществляет:
1) присвоение всему поголовью идентификационных номеров и обеспечение регистрации животных в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
2) обеспечение регистрации в информационной базе селекционной и племенной работы;
3) содержание в соответствии с зоотехническими нормами и проведение всех необходимых ветеринарных мероприятий;
4) использование маточного поголовья в воспроизводстве для улучшения породных качеств и получения приплода – не менее двух лет;
5) использование племенных производителей на протяжении двух случных сезонов;
6) использование приобретенного из-за рубежа импортного племенного поголовья и его приплода, в течение трех лет только на территории Республики Казахстан;
7) осеменение случного контингента семенем племенных производителей, оцененных по качеству потомства, и/или использование в ручной случке племенных производителей оцененных по собственной продуктивности;
8) при искусственном осеменении случного контингента использование семени племенных производителей, оцененных по качеству потомства;
9) избежание использования приобретенного племенного маточного поголовья для промышленного скрещивания.
4. Государственные инспектора по племенному животноводству осуществляет государственный контроль за порядком использования физическими и юридическими лицами племенных животных приобретенных за счет бюджетных средств, в соответствии с подпунктом 4) пункта 3 статьи 16 Закона.