Дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 176 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 маусымда № 11445 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 158 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.05.2020 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Республикалық және өңірлік спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмiр бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы" спорттық атақтарын және біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Спорт түрлерін, спорт салаларын тану" мемлекетік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Олимпиадалық резервтің республикалық мамандандырылған мектеп-интернаттары-колледждеріне және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттарына құжаттарды қабылдау" мемлекетік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекетік көрсетілетін қызмет регламенті.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 мая 2015 года № 176. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2015 года № 11445. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 158.
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 29.05.2020 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Аккредитация республиканских и региональных спортивных федераций" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных званий: "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", "мастер спорта международного класса Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан", "Заслуженный тренер Республики Казахстан" и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации высшей категории, тренер среднего уровня квалификации высшей категории, методист высшего уровня квалификации высшей категории, методист среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, национальный спортивный судья высшей категории, национальный спортивный судья" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Компенсационная выплата членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Признание видов спорта, спортивных дисциплин" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги "Прием документов в республиканские специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные школы-интернаты для одаренных в спорте детей" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги "Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта согласно приложению 7 к настоящему приказу.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2019 № 190 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылы 4 наурыздағы № 72 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9230 тіркелген, 2014 жылы 25 қыркүйекте № 187 (28410) "Егемен Қазақстан" газетінде; 2014 жылы 25 қыркүйекте № 187 (27808) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (Е.Б. Қанағатов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы тармақпен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді іс-шараларды орындағаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі С.Ж. Мұсайбековке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2015 жылғы 14 мамырдағы
№ 176 бұйрығына 1-қосымша
"Республикалық және өңірлік спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.02.2016 № 57 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген "Республикалық және өңірлік спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш қабылдау және олардың нәтижелерін беру:
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2019 № 190 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 4 марта 2014 года № 72 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9230, опубликованный в газете "Егемен Қазақстан" от 25 сентября 2014 года № 187 (28410); "Казахстанская правда" от 25 сентября 2014 года № 187 (27808).
3. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (Канагатов Е.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, в течении десяти рабочих дней со дня исполнения мероприятий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан Мусайбекова С.Ж.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Приложение 1
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
14 мая 2015 года № 176
Регламент государственной услуги
"Аккредитация республиканских и региональных спортивных
федераций"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.02.2016 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Аккредитация республиканских и региональных спортивных федераций", утвержденным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11276 (далее – стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10095 болып тіркелген "Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығымен бекітілген нысандар бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы қайта ресімделген куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасы (бұдан әрі – аккредиттеу туралы куәлік) не осы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен бекітілген "Республикалық және өңірлік спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағымен (бұдан әрі – Стандарт) көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - дәлелді бас тарту) болып табылады.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияда алу үшін уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің әзірлігі туралы хабарлама алады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
4. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме заңды тұлғадан (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) стандарттың 9-тармағында көзделген Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы қабылданған құжаттар болып табылады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом государственной услуги является свидетельство об аккредитации спортивной федерации, переоформленное свидетельство об аккредитации спортивной федерации, дубликат свидетельства об аккредитации спортивной федерации, по формам, утвержденным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121 "Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10095 (далее – свидетельство об аккредитации), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 стандарта государственной услуги "Аккредитация республиканских и региональных спортивных федераций", утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139, зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11276 (далее – Стандарт) (далее – мотивированный отказ).
На портале – уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица, для получения в Государственной корпорации результата государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги являются документы от юридического лица (далее – услугополучателя), предусмотренные пунктом 9 стандарта, принятые Государственной корпорацией или через портал.

5. Орындау ұзақтығын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) құжаттар түскен күні мемлекеттік қызметтерді көрсетудің мониторингтің ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МҚКМ АЖ) арқылы Стандарттың 9-тармағына сәйкес келетін құжаттардың электрондық көшірмелерін қабылдауды және тіркеуді жүзеге асыру (егер құжаттар сағат 18:00-ден кейін келіп түскен жағдайда құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні тіркеледі);
2) өтінішті тіркелгеннен кейін төрт күнтізбелік күн ішінде жауапты қызметкердің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды спорт федерацияларын аккредиттеу жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – комиссия) отырысына қарау үшін дайындауды жүзеге асыруы;
3) құжаттар комиссия қарауына келіп түскен кезде құжаттарды қарау және комиссия отырысының хаттамасына қол қою, не комиссияның теріс шешімі кезінде дәлелді бас тартуын дайындау және оған қол қоюы бір күнтізбелік күн ішінде;
4) комиссияның оң шешімі кезінде үш күнтізбелік күн ішінде комиссия отырысы хаттамасының негізінде көрсетілетін қызметті берушінің спорт федерациясын аккредиттеу туралы бұйрықты (бұдан әрі – бұйрық) дайындау, қол қою және тіркеу;
5) бекітілген бұйрық негізінде бір күнтізбелік күн ішінде аккредиттeу туралы куәлікті даярлау және қол қою.
6) аккредиттeу туралы куәлікке, не дәлелді бас тартуына қол қойылғаннан кейін оны кейіннен Мемлекеттік корпорацияға жолдау үшін көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесіне және бір күнтізбелік күн ішінде МҚКМ АЖ-не сұрату жіберуді жүзеге асыру.
Өтініш дұрыс рәсімделген және өтініштің жинақталған жағдайында, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезден есептеледі: спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу және (немесе) телнұсқасы беру – 5 (бес) күнтізбелік күн.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) тіркелген өтініш;
2) стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар;
3) комиссия отырысының қол қойылған хаттамасы;
4) бекітілген бұйрық;
5) қол қойылған аккредиттеу туралы куәлік не дәлелді бас тарту;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги с указанием длительности выполнения:
1) прием и регистрация электронных копий документов, соответствующих пункту 9 Стандарта, ответственным исполнителем услугодателя осуществляется посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг (далее – ИС МОГУ), в день поступления документов (в случае поступления после 18:00 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день);
2) после регистрации заявления осуществление в течение четырех календарных дней ответственным исполнителем подготовки пакета документов услугополучателя для рассмотрения на заседании комиссии об аккредитации спортивных федераций (далее – комиссия);
3) при поступлении документов в комиссию рассмотрение документов и подписание протокола заседания комиссии в течение одного календарного дня;
4) на основании протокола заседания комиссии подготовка, подписание и регистрация приказа услугодателя об аккредитации спортивных федераций (далее – приказ) в течение трех календарных дней;
5) при отрицательном решении комиссии подготовка и подписание мотивированного отказа в течение одного календарного дня;
6) на основании утвержденного приказа подготовка и подписание руководством услугодателя свидетельства об аккредитации в течение одного календарного дня;
7) после подписания свидетельства об аккредитации, либо мотивированного отказа осуществление ответственным исполнителем направления готового результата государственной услуги в канцелярию услугодателя для последующей отправки в Государственную корпорацию и отправки запроса в ИС МОГУ в течение одного календарного дня.
В случае правильности оформления и комплектности заявления срок оказания государственной услуги исчисляется с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал: переоформление и (или) выдача дубликата свидетельства об аккредитации – 5 (пять) календарных дней.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление;
2) документы соответствующие пункту 9 стандарта;
3) подписанный протокол заседания комиссии;
4) утвержденный приказ;
5) подписанное свидетельство об аккредитации, либо мотивированный отказ;

6) өтініштің шығыс нөмірі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) комиссия мүшелері;
3) басқарма басшысы, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер қызметкерлері арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің МҚКМ АЖ арқылы құжаттардың электрондық көшірмелерін құжаттарды тапсырған күні қабылдауы және тіркеуі (егер құжаттар сағат 18:00-ден кейін келіп түскен жағдайда құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні тіркеледі);
2) төрт күнтізбелік күн ішінде жауапты қызметкердің көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын комиссия мүшелерінің қарауы үшін дайындауды жүзеге асыруы;
3) бір күнтізбелік күн ішінде комиссия мүшелері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарау және комиссия отырысының хаттамасына қол қою, не комиссияның теріс шешімі кезінде дәлелді бас тартуын дайындау және оған қол қоюы;
4) комиссияның оң шешім кезінде екі күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері бұйрық жобасын дайындап, басқарма басшысына және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға беріледі;
5) бір күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері бұйрықты тіркейді;
6) бір күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері аккредиттеу туралы куәлікті толтырып, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қойдыруға жолдайды;
7) бір күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қол қойылған аккредиттeу туралы куәлікті, немесе дәлелді бас тартуы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы кейіннен сұратуды Мемлекеттік корпорацияға жіберу үшін жолдауы және МҚКМ АЖ-не сұратуды жолдайды.

6) исходящий номер запроса.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) члены комиссии;
3) руководитель управления, руководство услугодателя;
4) канцелярия услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием и регистрация электронной копии документа ответственным исполнителем услугодателя посредством ИС МОГУ, в день поступления документов (в случае поступления после 18:00 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день);
2) осуществление в течение четырех календарных дней ответственным исполнителем подготовки пакета документов услугополучателя для рассмотрения членами комиссии;
3) рассмотрение документов услугополучателя и подписание протокола заседания комиссии членами комиссии в течение одного календарного дня;
4) при положительном решении комиссии ответственным исполнителем услугодателя подготавливается проект приказа и передается на визирование (подписание) руководителем управления и руководством услугодателя в течение двух календарных дней;
5) ответственным исполнителем услугодателя приказ регистрируется в течение одного календарного дня;
6) ответственным исполнителем услугодателя заполняется свидетельство об аккредитации и направляется на подписание руководству услугодателя в течение одного календарного дня;
7) при отрицательном решении комиссии подготовка и визирование мотивированного отказа в течение одного календарного дня;
8) ответственный исполнитель направляет подписанное свидетельство об аккредитации, либо мотивированный отказ в канцелярию услугодателя для последующей отправки в Государственную корпорацию и отправляет запрос в ИС МОГУ в течение одного календарного дня.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық кезек" тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді. Қажеттілігіне байланысты мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы электрондық кезекті "броньдауына" болады;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтініштерін қабылдауды және тіркеуді жүргізеді және құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде көрсетілетін қызметті берушіге Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ куәландырылған МҚКМ АЖ арқылы жолдайды.
Көрсетілген органның құжатты қабылдаған күні және жоспарланған нәтижені беру күні туралы белгі қоя отырып, көрсетілетін қызметті алушыға берілетін қолхат өтініштің қабылданғандығын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтініш қабылдаудан бас тартады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде өзіне берілген қолхатпен Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға аккредиттеу туралы куәлікті немесе дәлелді бас тартуы береді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру – 15 минут.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Жүгіну тәртібін және портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес диаграмма:

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для получения государственной услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания. При необходимости услугополучатель имеет возможность "бронирования" электронной очереди посредством портала;
2) работник Государственной корпорации в течение 15 минут производит прием и регистрацию заявления услугополучателя и направляет услугодателю в форме электронных копий документов посредством ИС МОГУ, удостоверенных ЭЦП работника Государственной корпорации.
Подтверждением принятия заявления является расписка, которая вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанным органом и датой планируемой выдачи результата.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с распиской, которая была ему вручена, при подаче заявления обращается в Государственную корпорацию;
2) работник Государственной корпорации выдает услугополучателю свидетельство об аккредитации, либо мотивированный отказ, длительность выдачи результата оказания государственной услуги – 15 минут.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал, диаграмма согласно приложению 1 к настоящему регламенту:

1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталға тіркеледі;
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және паролін (авторизациялау процесі) енгізу процесі;
3) 1-шарт – порталда ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан дәлелді бас тарту туралы порталда хабарламаның қалыптасуы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін экранға сұрату нысанын шығару және нысанды (деректерді енгізу) және олардың құрылымы мен пішінді талаптарын есепке ала отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұрату нысанына бекіту, сондай-ақ сұратуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұратуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен дәлелді бас тарту туралы хабарламаның қалыптасуы;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұратуын өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар топтамасын (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) МҚКМ АЖ-не жолдауы;
9) 6-процесс – осы регламенттің 5-тармағының 2)-5) тармақшаларымен көзделген рәсімдерді (іс-қимылдарды) жүзеге асыру;
10) 7-процесс – күнін, уақытын және Мемлекеттік корпорацияда қызмет нәтижені алу орнын көрсете отырып, порталда қалыптастырылған хабарламаны алу.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимылдары рәсімдері (іс-қимылдарының) ретіттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Республикалық және өңірлік спорт
федерацияларын аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Бастапқы хабарлама
Соңғы хабарлама
Қате
Ақпараттық жүйе
Процесс
Шарт
Басқару ағыны
Хабарлама ағыны
Соңғы пайдаланушыға берілетін құжат
"Республикалық және өңірлік
спорт федерацияларын
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Республикалық және өңірлік спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных на портале услугополучателей);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения о мотивированном отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного пакета документов (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателем через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в ИС МОГУ для обработки запроса услугодателем;
9) процесс 6 – осуществление процедур (действий), предусмотренных подпунктами 2)-6) пункта 5 настоящего регламента;
10) процесс 7 – получение уведомления, сформированное порталом, с указанием даты, времени и места получения результата в Государственной корпорации.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Аккредитация республиканских и
региональных спортивных федераций"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
через портал
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Аккредитация республиканских и
региональных спортивных федераций"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аккредитация республиканских
и региональных спортивных федераций"

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2015 жылғы 14 мамырдағы
№ 176 бұйрығына 2-қосымша
"Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмiр бойы ай сайынғы
материалдық қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.02.2016 № 57 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген "Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмiр бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш қабылдау және олардың нәтижелерін беру:
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі еркін нысанда өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не осы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен бекітілген "Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмiр бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағымен (бұдан әрі – Стандарт) көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - дәлелді бас тарту) болып табылады.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияда алу үшін уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің әзірлігі туралы хабарлама алады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
- начало или завершение оказания государственной услуги;
- наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
- вариант выбора;
- переход к следующей процедуре (действию).
Приложение 2
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
14 мая 2015 года № 176
Регламент государственной услуги
"Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения
спортсменам и тренерам"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.02.2016 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам", утвержденным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11276 (далее – стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом государственной услуги является уведомление о выплате пожизненного материального обеспечения в произвольной форме (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 стандарта государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам", утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139, зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11276 (далее – Стандарт) (далее – мотивированный отказ).
На портале получает уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица, для получения в Государственной корпорации результата государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
4. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме заңды тұлғадан (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) стандарттың 9-тармағында көзделген Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы қабылданған құжаттар болып табылады.
5. Орындау ұзақтығын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметтерді көрсетудің мониторингтің ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МҚКМ АЖ) арқылы Стандарттың 9-тармағына сәйкес келетін құжаттардың электрондық көшірмелерін қабылдауды және тіркеуді жүзеге асыру (егер құжаттар сағат 18:00-ден кейін келіп түскен жағдайда құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні тіркеледі);
2) жауапты қызметкердің көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қарауды, хабарламаны немесе дәлелді бас тартуын дауындауды және басқарма басшысының, көрсетілетін қызметті беруші басшылығына қарауына енгізуді он бір күнтізбелік күн ішінде жүзеге асырылады;
3) басқарма басшысының, көрсетілетін қызметті беруші басшылығының хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға үш жұмыс күн ішінде қолы қойылады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының хабарламаны немесе дәлелді бас тартуын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы кейіннен сұратуды Мемлекеттік корпорацияға жіберу үшін жолдауы және МҚКМ АЖ-не сұратуды жолдауы бір жұмыс күн ішінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсіміндерінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) тіркелген өтініш;
2) стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар;
3) хабарлама немесе дәлелді бас тарту;
4) өтініштің шығыс нөмірі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги являются документы от физического лица (далее – услугополучателя), предусмотренные пунктом 9 стандарта, принятые Государственной корпорацией или через портал.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги с указанием длительности выполнения:
1) прием и регистрация электронных копий документов, соответствующих пункту 9 Стандарта, ответственным исполнителем услугодателя осуществляется посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг (далее – ИС МОГУ), в день поступления документов (в случае поступления после 18:00 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день);
2) рассмотрение пакета документов ответственным исполнителем, подготовка уведомления, либо мотивированного отказа и внесение на рассмотрение руководителю управления, руководству услугодателя в течение одиннадцати календарных дней;
3) визирование (подписание) руководителем управления, руководством услугодателя уведомления в течение трех рабочих дней;
4) осуществление в течение одного рабочего дня ответственным исполнителем услугодателя направления уведомления, либо мотивированного отказа в канцелярию услугодателя для последующей отправки в Государственную корпорацию и отправки запроса в ИС МОГУ.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление;
2) документы, соответствующие пункту 9 стандарта;
3) уведомление, либо мотивированный отказ;
4) исходящий номер запроса.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) басқарма басшысы, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер қызметкерлері арасындағы рәсімдердің іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің МҚКМ АЖ арқылы құжаттардың электрондық көшірмелерін құжаттарды тапсырған күні қабылдауы және тіркеуі (егер құжаттар сағат 18:00-ден кейін келіп түскен жағдайда құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні тіркеледі);
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері он күнтізбелік күн ішінде құжаттарды қарауы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бір күнтізбелік күн ішінде хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды дайындау және басқарма басшысына және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының оң шешімі кезінде үш жұмыс күн ішінде хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қойылады;
5) бір жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы кейіннен сұратуды Мемлекеттік корпорацияға жіберу үшін жолдауы және МҚКМ АЖ-не сұратуды жолдауы.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:

Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель управления, руководство услугодателя;
3) канцелярия услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием и регистрация электронной копии документа ответственным исполнителем услугодателя посредством ИС МОГУ, в день поступления документов (в случае поступления после 18:00 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день);
2) рассмотрение документов ответственным исполнителем услугодателя в течение десяти календарных дней;
3) подготовка ответственным исполнителем услугодателя уведомления, либо мотивированного отказа и передача на рассмотрение руководителю управления и руководству услугодателя в течение одного календарного дня;
4) при положительном решении руководства услугодателя визирование (подписание) уведомления в течение трех рабочих дней;
5) ответственный исполнитель направляет подписанное уведомление, либо мотивированный отказ в канцелярию услугодателя для последующей отправки в Государственную корпорацию и отправляет запрос в ИС МОГУ в течение одного рабочего дня.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:

6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұратуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен дәлелді бас тарту туралы хабарламаның қалыптасуы;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұратуын өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар топтамасын (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) МҚКМ АЖ-не жолдауы;
9) 6-процесс – осы регламенттің 5-тармағының 2)-4) тармақшаларымен көзделген рәсімдерді (іс-қимылдарды) жүзеге асыру;
10) 7-процесс – күнін, уақытын және Мемлекеттік корпорацияда қызмет нәтижені алу орнын көрсете отырып, порталда қалыптастырылған хабарламаны алу.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимылдарының рәсімдері (іс-қимылдар) реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Спортшылар мен жаттықтырушыларға
өмiр бойы ай сайынғы материалдық
қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Бастапқы хабарлама
Соңғы хабарлама
Қате
Ақпараттық жүйе
Процесс
Шарт
Басқару ағыны
Хабарлама ағыны
Соңғы пайдаланушыға берілетін құжат
"Спортшылар мен жаттықтырушыларға
өмiр бойы ай сайынғы материалдық
қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
"Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмiр бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2015 жылғы 14 мамырдағы
№ 176 бұйрығына 3-қосымша
"Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы" спорттық атақтарын және біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного пакета документов (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателем через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в ИС МОГУ для обработки запроса услугодателем;
9) процесс 6 – осуществление процедур (действий), предусмотренных подпунктами 2)-4) пункта 5 настоящего регламента;
10) процесс 7 – получение уведомления, сформированное порталом, с указанием даты, времени и места получения результата в Государственной корпорации.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выплата пожизненного
ежемесячного материального
обеспечения спортсменам и
тренерам"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выплата пожизненного
ежемесячного материального
обеспечения спортсменам и
тренерам"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения
спортсменам и тренерам"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
- начало или завершение оказания государственной услуги;
- наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
- вариант выбора;
- переход к следующей процедуре (действию).
Приложение 3
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
14 мая 2015 года № 176
Регламент государственной услуги
"Присвоение спортивных званий: "Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан", "мастер спорта международного класса
Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан",
"Заслуженный тренер Республики Казахстан" и квалификационных
категорий: тренер высшего уровня квалификации высшей категории,
тренер среднего уровня квалификации высшей категории, методист
высшего уровня квалификации высшей категории, методист среднего
уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации высшей категории, национальный
спортивный судья высшей категории, национальный спортивный
судья"

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.02.2016 № 57 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген "Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы" спорттық атақтарын және біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш қабылдау және олардың нәтижелерін беру:
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9675 болып тіркелген "Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығымен бекітілген нысандар бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі спорттық атақты беру туралы куәлік, біліктілік санатын беру туралы куәлік немесе спорттық атақты, біліктілік санатын беру туралы бұйрықтың көшірмесі (бұдан әрі – куәлік (және) немесе бұйрықтың көшірмесі) не осы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы" спорттық атақтарын және біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағымен (бұдан әрі – Стандарт) көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) болып табылады.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияда алу үшін уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің әзірлігі туралы хабарлама алады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

Сноска. Регламент в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.02.2016 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Присвоение спортивных званий: "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", "мастер спорта международного класса Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан", "Заслуженный тренер Республики Казахстан" и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации высшей категории, тренер среднего уровня квалификации высшей категории, методист высшего уровня квалификации высшей категории, методист среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, национальный спортивный судья высшей категории, национальный спортивный судья", утвержденным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11276 (далее – стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом государственной услуги является удостоверение о присвоении спортивного звания, удостоверение о присвоении квалификационной категории, по формам, утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года "Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9675, или копия приказа о присвоении спортивного звания, квалификационной категории (далее – удостоверение или копия приказа), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 стандарта государственной услуги "Присвоение спортивных званий: "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", "мастер спорта международного класса Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан", "Заслуженный тренер Республики Казахстан" и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации высшей категории, тренер среднего уровня квалификации высшей категории, методист высшего уровня квалификации высшей категории, методист среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, национальный спортивный судья высшей категории, национальный спортивный судья", утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139, зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11276 (далее – Стандарт) (далее – мотивированный отказ).
На портале получает уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица, для получения в Государственной корпорации результата государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
4. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме жеке тұлғадан (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) стандарттың 9-тармағында көзделген, Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы қабылданған құжаттар болып табылады.
5. Орындау ұзақтығын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметтерді көрсетудің мониторингтің ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МҚКМ АЖ) арқылы Стандарттың 9-тармағына сәйкес келетін құжаттардың электрондық көшірмелерін қабылдауды және тіркеуді жүзеге асыру (егер құжаттар сағат 18:00-ден кейін келіп түскен жағдайда құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні тіркеледі);
2) құжаттарды тіркеген соң он төрт күнтізбелік күн ішінде жауапты қызметкер көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын спорттық атақтарды және біліктілік санаттарды беру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – комиссия) отырысына қарау үшін дайындауды жүзеге асыруы;
3) құжаттар комиссия отырысына келіп түскен кезде, бір жұмыс күні ішінде құжаттарды қарау және комиссия отырысының хаттамасына қол қою, не комиссияның теріс шешімі кезінде дәлелді бас тартуды дайындау және қол қою;
4) комиссияның оң шешімі кезінде көрсетілетін қызметті берушінің спорттық атақтарды және біліктілік санаттарды беру жөніндегі бұйрығын (бұдан әрі – бұйрық) үш жұмыс күні ішінде дайындау, оған қол қою және тіркеу;
5) бекітілген бұйрық негізінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы күнтізбелік бес күн ішінде баспахана арқылы куәлікті дайындауы;
6) бір жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы куәлікті және (немесе) бұйрықтың көшірмесін немесе дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы кейіннен сұратуды Мемлекеттік корпорацияға жіберу үшін жолдауы және МҚКМ АЖ-не сұратуды жолдауы.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги являются документы от физического лица (далее – услугополучателя), предусмотренные пунктом 9 стандарта, принятые Государственной корпорацией или через портал.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги с указанием длительности выполнения:
1) прием и регистрация электронных копий документов, соответствующих пункту 9 Стандарта, ответственным исполнителем услугодателя осуществляется посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг (далее – ИС МОГУ), в день поступления документов (в случае поступления после 18:00 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день);
2) после регистрации заявления осуществление в течение четырнадцати календарных дней ответственным исполнителем подготовки документов услугополучателя для рассмотрения на заседании комиссии по присвоению спортивных званий и квалификационных категорий (далее – комиссия);
3) при поступлении документов в комиссию рассмотрение документов и подписание протокола заседания комиссии в течение одного рабочего дня;
4) на основании протокола заседания комиссии подготовка, подписание и регистрация приказа услугодателя о присвоении спортивных званий и квалификационных категорий (далее – приказ) в течение трех рабочих дней подготовка;
5) на основании утвержденного приказа осуществление в течение пяти календарных дней ответственным исполнителем услугодателя посредством типографии изготовления удостоверения;
6) при отрицательном решении комиссии подготовка и подписание мотивированного отказа в течение одного рабочего дня;
7) осуществление в течение одного рабочего дня ответственным исполнителем услугодателя направления удостоверения и (или) копии приказа, либо мотивированного отказа в канцелярию услугодателя для последующей отправки в Государственную корпорацию и отправки запроса в ИС МОГУ.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсіміндерінің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) тіркелген өтініш;
2) стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар;
3) комиссия отырысының қол қойылған хаттамасы;
4) бекітілген бұйрық;
5) дайын куәлік және (немесе) бұйрықтың көшірмесі немесе дәлелді бас тарту;
6) сұратудың шығыс нөмірі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) комиссия мүшелері;
3) басқарма басшысы, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер қызметкерлері арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің МҚКМ АЖ-не құжаттардың электрондық көшірмелерін құжаттарды тапсырған күні қабылдауы және тіркеуі (егер құжаттар сағат 18:00-ден кейін келіп түскен жағдайда құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні тіркеледі);
2) он төрт күнтізбелік күн ішінде жауапты қызметкер көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын комиссия мүшелеріне қарау үшін дайындауды жүзеге асыруы;
3) бір жұмыс күн ішінде комиссия мүшелері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және комиссия отырысының хаттамасына қол қоюы, не комиссияның теріс шешімі кезінде дәлелді бас тартуды дайындау және қол қоюы;
4) комиссияның оң шешімі кезінде екі жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері бұйрық жобасын дайындап, басқарма басшысына және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға беруі;
5) бір жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері бұйрықты тіркейді;
6) бекітілген бұйрық негізінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы күнтізбелік бес күн ішінде баспахана арқылы спорттық атақтар және біліктілік санаттарына куәліктерді дайындауы;

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление;
2) документы, соответствующие пункту 9 стандарта;
3) подписанный протокол заседания комиссии;
4) утвержденный приказ;
5) готовое удостоверение и (или) копия приказа, либо мотивированный отказ;
6) исходящий номер запроса.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) члены комиссии;
3) руководитель управления, руководство услугодателя;
4) канцелярия услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием и регистрация электронной копии документа ответственным исполнителем услугодателя в ИС МОГУ, в день поступления документов (в случае поступления после 18:00 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день);
2) осуществление в течение четырнадцати календарных дней ответственным исполнителем подготовки документов услугополучателя для рассмотрения членами комиссии;
3) рассмотрение документов услугополучателя и подписание протокола заседания комиссии членами комиссии в течение одного рабочего дня;
4) при положительном решении комиссии ответственным исполнителем услугодателя подготавливается проект приказа и передается на визирование (подписание) руководителем управления и руководством услугодателя в течение двух рабочих дней;
5) ответственным исполнителем услугодателя приказ регистрируется в течение одного рабочего дня;
6) на основании утвержденного приказа осуществление в течение пяти календарных дней ответственным исполнителем услугодателя посредством типографии изготовления удостоверения;

11. Жүгіну тәртібін және портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес диаграмма:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталға тіркеледі;
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және паролін (авторизациялау процесі) енгізу процесі;
3) 1-шарт – порталда ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан дәлелді бас тарту туралы порталда хабарламаның қалыптасуы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін экранға сұрату нысанын шығару және нысанды (деректерді) және олардың құрылымы мен пішінді талаптарын есепке ала отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұрату нысанына бекіту, сондай-ақ сұратуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұратуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен дәлелді бас тарту туралы хабарламаның қалыптасуы;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұратуын өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар топтамасын (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) МҚКМ АЖ-не жолдауы;
9) 6-процесс – осы регламенттің 5-тармағының 2)-6) тармақшалармен көзделген рәсімдерін (іс-қимылдарын) жүзеге асыру;
10) 7-процесс – күнін, уақытын және Мемлекеттік корпорацияда қызмет нәтижені алу орнын көрсете отырып, порталда қалыптастырылған хабарламаны алу.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимылдарының рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi",
"Қазақстан Республикасының спорт шеберi",
"Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
жаттықтырушысы" спорттық атақтарын және
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi
жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты
әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
жоғары санатты нұсқаушы-спортшы,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi біліктілік
санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Бастапқы хабарлама
Соңғы хабарлама
Қате
Ақпараттық жүйе
Процесс
Шарт
Басқару ағыны
Хабарлама ағыны
Соңғы пайдаланушыға берілетін құжат
"Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi",
"Қазақстан Республикасының спорт шеберi",
"Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
жаттықтырушысы" спорттық атақтарын және
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта
деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты
әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi
жоғары санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық
спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы" спорттық атақтарын және біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал, диаграмма согласно приложению 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных на портале услугополучателей);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения о мотивированном отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного пакета документов (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателем через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в ИС МОГУ для обработки запроса услугодателем;
9) процесс 6 – осуществление процедур (действий), предусмотренных подпунктами 2)-6) пункта 5 настоящего регламента;
10) процесс 7 – получение уведомления, сформированное порталом, с указанием даты, времени и места получения результата в Государственной корпорации.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных званий:
"Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан", "мастер
спорта международного класса
Республики Казахстан", "мастер
спорта Республики Казахстан",
"Заслуженный тренер Республики
Казахстан" и квалификационных
категорий: тренер высшего уровня
квалификации высшей категории,
тренер среднего уровня
квалификации высшей категории,
методист высшего уровня
квалификации высшей категории,
методист среднего уровня
квалификации высшей категории,
инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации высшей
категории, национальный
спортивный судья высшей категории,
национальный спортивный судья"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных званий:
"Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан", "мастер
спорта международного класса
Республики Казахстан", "мастер
спорта Республики Казахстан",
"Заслуженный тренер Республики
Казахстан" и квалификационных
категорий: тренер высшего уровня
квалификации высшей категории,
тренер среднего уровня
квалификации высшей категории,
методист высшего уровня
квалификации высшей категории,
методист среднего уровня
квалификации высшей категории,
инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации высшей
категории, национальный
спортивный судья высшей категории,
национальный спортивный судья"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Присвоение спортивных званий: "Заслуженный мастер спорта Республики
Казахстан", "мастер спорта международного класса Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан", "Заслуженный
тренер Республики Казахстан" и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации высшей категории, тренер
среднего уровня квалификации высшей категории, методист высшего уровня квалификации высшей категории, методист среднего
уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории,
национальный спортивный судья высшей категории, национальный спортивный судья"

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.08.2016 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 14 мамырдағы
№ 176 бұйрығына
4-қосымша
"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының
(спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың
халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы
төлемдерін төлеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Бұйрық 4-қосымшамен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.10.17 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген "Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижесін беру көрсететін қызмет берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу туралы хабардар ету (бұдан әрі – төлеу туралы хабардар ету) не осы стандартының 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.08.2016 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
- начало или завершение оказания государственной услуги;
- наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
- вариант выбора;
- переход к следующей процедуре (действию).
Приложение 4
к приказу Министра культуры и
спорта Республики Казахстан
от 14 мая 2015 года № 176
Сноска. Приказ дополнен приложением 4 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 11.10.2017 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Регламент государственной услуги
"Компенсационная выплата членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Компенсационная выплата членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях", утвержденным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11276 (далее – стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом государственной услуги является уведомление о компенсационной выплате членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях (далее – уведомление о выплате), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта (далее – мотивированный отказ).
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет беруші
құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме жеке тұлғадан (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) құжаттар түскен күні кеңсе жұмыскері электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі – ЭҚАБЖ) көрсетілетін қызметті алуға өтінішті қабылдау және тіркеу, құжаттар қабылданған күнін және уақытын көрсете отырып, тіркеу туралы белгімен өтініштің көшірмесін беру;
2) алты күнтізбелік күн ішінде жауапты орындаушының құжаттар топтамасын қарауы, қорытынды дайындауы және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға енгізуі;
3) қорытындының негізінде төрт күнтізбелік күн ішінде бұйрықты дайындау, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қою үшін енгізу және бұйрықты тіркеуді жүзеге асыру;
4) бекітілген бұйрықтың негізінде төрт күнтізбелік күн ішінде төлеу туралы хабардар етуді не дәлелді бас тартуды дайындау және ЭҚАБЖ арқылы жіберу, сондай-ақ қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қою үшін енгізу;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойғаннан кейін бір күнтізбелік күн ішінде кеңсе жұмыскерінің төлеу туралы хабардар етуді не дәлелді бас тартуды тіркеуді жүзеге асыруы;
6) кеңсе жұмыскерінің тоғыз күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз тасығышта беру.
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижесі:
1) тіркелген өтініш;
2) стандарттың 9-тармағына сәйкес келетін құжаттар;
3) қорытынды;
4) бекітілген бұйрық;
5) төлеу туралы хабардар ету не дәлелді бас тарту;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің шығыс нөмірі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) жауапты орындаушы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) кеңсе.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер қызметкерлері арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:

Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является документы от физического лица (далее – услугополучатель), предусмотренные пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) прием и регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии в Единой системе электронного документооборота (далее – ЕСЭДО), выдача копии заявления услугополучателю с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема документов в день поступления документов;
2) рассмотрение пакета документов ответственным исполнителем, подготовка заключения и внесение на рассмотрение руководству услугодателя в течение шести календарных дней;
3) на основании заключения подготовка приказа, внесение его на подписание (визирование) руководству услугодателя и осуществление регистрации приказа в течение четырех календарных дней;
4) на основании утвержденного приказа подготовка уведомления о выплате, либо мотивированного отказа и направление посредством ЕСЭДО, а также внесение на бумажном носителе на визирование (подписание) руководству услугодателя в течение четырех календарных дней;
5) после подписания руководством услугодателя осуществления работником канцелярии регистрации уведомления о выплате, либо мотивированного отказа в течение одного календарного дня;
6) выдача работником канцелярии на бумажном носителе результата оказания государственной услуги услугополучателю в течение девяти календарных дней.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление;
2) документы, соответствующие пунктом 9 стандарта;
3) заключение;
4) утвержденный приказ;
5) уведомление о выплате, либо мотивированный отказ;
6) исходящий номер результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель;
2) руководство услугодателя;
3) канцелярия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):

1) құжаттар түскен күні кеңсе жұмыскері электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі – ЭҚАБЖ) көрсетілетін қызметті алуға өтінішті қабылдау және тіркеу, құжаттар қабылданған күнін және уақытын көрсете отырып, тіркеу туралы белгімен өтініштің көшірмесін беру;
2) кеңсе жұмыскері күн ішінде (құжаттар түскен күні) құжаттар топтамасын жауапты орындаушыға қарау үшін жіберу;
3) алты күнтізбелік күн ішінде жауапты орындаушының құжат топтамасын қарауы, қорытындысын дайындауы және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарау үшін енгізуі;
4) қорытындының негізінде үш күнтізбелік күн ішінде бұйрықты дайындау, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қою үшін енгізу;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойғаннан кейін жауапты орындаушысымен бір күнтізбелік күн ішінде бұйрықты тіркеуді жүзеге асыру;
6) бекітілген бұйрықтың негізінде үш күнтізбелік күн ішінде төлеу туралы хабардар етуді не дәлелді бас тартуды дайындау және ЭҚАБЖ арқылы жіберу, сондай-ақ қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қою үшін енгізу;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының бір күнтізбелік күн ішінде төлеу туралы хабардар етуге не дәлелді бас тартуға қол қою;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойғаннан кейін бір күнтізбелік күн ішінде жауапты орындаушының төлеу туралы хабардар етуді не дәлелді бас тарту қағаз тасығышта кеңсеге шығыс нөмірін тіркеуді жүзеге асыру үшін көрсетілген қызметті берушінің кеңсесіне жіберу;
9) кеңсе жұмыскерінің тоғыз күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз тасығышта беруі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары рәсімдері (іс-қимылдарының) ретіттілігінің толық сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама
командаларының (спорт түрлері бойынша
ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне
олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар
алуы және мертігуі кезінде өтемақы
төлемдерін төлеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының
(спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың)
мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар
алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ       - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылдары;
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылының) және (немесе) ҚФБ атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2015 жылғы 14 мамырдағы
№ 176 бұйрығына
5-қосымша
"Спорт түрлерін, спорт салаларын тану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Бұйрық регламентпен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 14.02.2019 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) прием и регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии посредством ЕСЭДО, выдача копии заявления услугополучателю с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема документов в день поступления документов;
2) передача пакета документов работником канцелярии на рассмотрение ответственному исполнителю в течение дня (в день поступления документов);
3) рассмотрение ответственным исполнителем пакета документов, подготовка заключения и внесение на рассмотрение руководству услугодателя в течение шести календарных дней;
4) на основании заключения подготовка приказа, внесение его на подписание (визирование) руководству услугодателя в течение трех календарных дней;
5) после подписания (визирования) руководством услугодателя осуществление ответственным исполнителем регистрации приказа в течение одного календарного дня;
6) на основании утвержденного приказа подготовка уведомления о выплате, либо мотивированного отказа и направление посредством ЕСЭДО, а также внесение на бумажном носителе на подписание (визирование) руководству услугодателя в течение трех календарных дней;
7) подписание (визирование) уведомления о выплате, либо мотивированного отказа руководством услугодателя в течение одного календарного дня;
8) после подписания (визирования) руководством услугодателя направление ответственным исполнителем уведомления о выплате, либо мотивированного отказа на бумажном носителе в канцелярию услугодателя для осуществления регистрации исходящего номера в течение одного календарного дня;
9) выдача результата оказания государственной услуги сотрудником канцелярии на бумажном носитете услугополучателю в течение девяти календарных дней.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Компенсационная
выплата членам сборных команд
Республики Казахстан по видам
спорта (национальных сборных
команд по видам спорта) при
получении ими спортивных
травм и увечий на
международных спортивных
соревнованиях"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Компенсационная выплата членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя;
Приложение 5
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 14 мая 2015 года № 176
Регламент государственной услуги
"Признание видов спорта, спортивных дисциплин"
Сноска. Приказ дополнен приложением 5 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 14.02.2019 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген, "Дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен бекітілген "Спорт түрлерін, спорт салаларын тану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижесін беру көрсететін қызмет берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Спорт түрлерін, спорт салаларын тану туралы бұйрықтың көшірмесі не стандарттың 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) болып табылады.
Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет беруші құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме жеке тұлғадан (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға құжаттарды қабылдауы және оларды стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толықтығы мәніне қарауы;
көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтінішті қабылдаудан бас тартады;
көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алуға өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі – ЭҚАБЖ) тіркейді және құжаттарды жауапты орындаушыға береді;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Признание видов спорта, спортивных дисциплин", утвержденным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11276 (далее – стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является копия приказа о признании видов спорта, спортивных дисциплин либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта (далее – мотивированный отказ).
В случае представления неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, услугодатель отказывает в приеме заявления.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является документы от юридического лица (далее – услугополучатель), предусмотренные пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) прием канцелярией услугодателя документов на получение государственной услуги и рассмотрение их на предмет полноты согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, канцелярия услугодателя отказывает в приеме заявления услугополучателя.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, канцелярия услугодателя регистрирует заявление на получение государственной услуги с прилагаемыми документами посредством Единой системы электронного документооборота (далее – ЕСЭДО) и передает документы ответственному исполнителю в день поступления документов;

2) екі жұмыс күні ішінде жауапты қызметкердің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9912 болып тіркелген, "Спорт түрлерін, спорт салаларын тану және спорт түрлерінің тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 28 қазандағы № 55 бұйрығына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші құратын комиссияның (бұдан әрі – комиссия) отырысына қарау үшін дайындауды жүзеге асыруы;
3) төрт жұмыс күні ішінде комиссияның көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және комиссия отырысының хаттамасына қол қоюы;
4) комиссия отырысының хаттамасы негізінде:
комиссия оң шешім шығарған жағдайда – бір жұмыс күні ішінде спорт түрлерін, спорт салаларын тану туралы бұйрықты (бұдан әрі – бұйрық), ілеспе хатты дайындау және қол қою;
комиссия теріс шешім шығарған жағдайда – бір жұмыс күні ішінде дәлелді бас тартуды дайындау және қол қою;
5) бір жұмыс күні ішінде жауапты орындаушының бұйрықтың көшірмесін ілеспе хатпен не дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беруі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыға бір жұмыс күні ішінде пошта байланысы арқылы бұйрықтың көшірмесін ілеспе хатпен не дәлелді бас тартуды жөнелтеді.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижесі:
1) тіркелген өтініш;
2) стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес келетін құжаттар;
3) комиссия отырысының қол қойылған хаттамасы;
4) қол қойылған және тіркелген бұйрық, қол қойылған ілеспе хат не қол қойылған дәлелді бас тарту;
5) тіркелген ілеспе хат немесе дәлелді бас тарту.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) жауапты орындаушы;
2) комиссия мүшелері;
3) басқарма басшысы, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
4) кеңсе.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер қызметкерлері арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алуға құжаттарды қабылдауы және оларды стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толықтығы мәніне қарауы.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алуға өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге ЭҚАБЖ-да тіркейді;

2) осуществление подготовки документов услугополучателя ответственным исполнителем для рассмотрения на заседании комиссии, создаваемой услугодателем в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 55 "Об утверждении Правил признания видов спорта, спортивных дисциплин и формирования реестра видов спорта", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9912, (далее – комиссия) в течение двух рабочих дней;
3) рассмотрение комиссией документов услугополучателя и подписание протокола заседания комиссии в течение четырех рабочих дней;
4) на основании протокола заседания комиссии:
в случае положительного решения комиссии – подготовка и подписание приказа о признании видов спорта, спортивных дисциплин (далее - приказ), сопроводительного письма в течение одного рабочего дня;
в случае отрицательного решения комиссии – подготовка, визирование, и подписание мотивированного отказа в течение одного рабочего дня;
5) передача ответственным исполнителем копии приказа с сопроводительным письмом либо мотивированного отказа в канцелярию услугодателя в течение одного рабочего дня;
6) канцелярия услугодателя отправляет копию приказа с сопроводительным письмом либо мотивированный отказ посредством почтовой связи услугополучателю в течение одного рабочего дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление;
2) документы, соответствующие перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта;
3) подписанный протокол заседания комиссии;
4) подписанный и зарегистрированный приказ, подписанное сопроводительное письмо или подписанный мотивированный отказ;
5) зарегистрированное сопроводительное письмо или мотивированный отказ.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель;
2) члены комиссии;
3) руководитель управления, руководство услугодателя;
4) канцелярия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием работником канцелярии услугодателя документов на получение государственной услуги и рассмотрение их на предмет полноты согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник канцелярии услугодателя отказывает в приеме заявления.
В случае представления полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник канцелярии услугодателя регистрирует заявление на получение государственной услуги с прилагаемыми документами посредством ЕСЭДО в день поступления документов;

2) кеңсе қызметкерінің күн ішінде (құжаттар түскен күні) құжаттарды жауапты орындаушыға қарау үшін жіберуі;
3) екі жұмыс күні ішінде жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын комиссия мүшелерінің қарауы үшін дайындауы;
4) төрт жұмыс күні ішінде комиссия мүшелерінің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және комиссия отырысының хаттамасына қол қоюы;
5) комиссия шешімінің негізінде:
оң шешім болған кезде бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бұйрық жобасын ілеспе хатпен дайындап, басқарма басшысына және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға береді;
теріс шешім болған кезде бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы дәлелді бас тартуды дайындап, басқарма басшысына және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға береді;
6) бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бұйрықтың көшірмесін ілеспе хатпен не дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне береді;
7) кеңсе қызметкерінің бір жұмыс күні ішінде ілеспе хатпен бұйрықтың көшірмесін не дәлелді бас тартуды тіркеуі және пошта байланысы арқылы жөнелтуі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары рәсімдері (іс-қимылдарының) реттілігінің толық сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Спорт түрлерін, спорт
салаларын тану" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Спорт түрлерін, спорт салаларын тану" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 14 мамырдағы
№ 176 бұйрығына
6-қосымша
Ескерту. Бұйрық регламентпен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2019 № 190 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Олимпиадалық резервтің республикалық мамандандырылған мектеп-интернаттары-колледждеріне және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттарына құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген, "Дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен бекітілген "Олимпиадалық резервтің республикалық мамандандырылған мектеп-интернаттары-колледждеріне және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттарына құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт) "Олимпиадалық резервтің республикалық мамандандырылған мектеп-интернаттары-колледждеріне және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттарына құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) олимпиада резервінің республикалық мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері мен спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижесін беру көрсететін қызмет берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

2) передача документов работником канцелярии услугодателя на рассмотрение ответственному исполнителю в течение дня (в день поступления документов);
3) подготовка ответственным исполнителем документов услугополучателя для рассмотрения их членами комиссии в течение двух рабочих дней;
4) рассмотрение членами комиссии документов услугополучателя и подписание протокола заседания комиссии в течение четырех рабочих дней;
5) на основании решения комиссии:
при положительном решении ответственным исполнителем услугодателя подготавливается проект приказа с сопроводительным письмом и передается руководителю управления для его визирования и руководству услугодателя для его подписания в течение одного рабочего дня;
при отрицательном решении ответственным исполнителем услугодателя подготавливается мотивированный отказ и передается руководителю управления для его визирования, руководству услугодателя для его подписания в течение одного рабочего дня;
6) передача ответственным исполнителем услугодателя копии приказа с сопроводительным письмом либо мотивированного отказа работнику канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня;
7) регистрация и направление работником канцелярии сопроводительного письма с копией приказа либо мотивированного отказа посредством почтовой связи в течение одного рабочего дня.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Признание видов спорта,
спортивных дисциплин"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Признание видов спорта, спортивных дисциплин"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя;
Приложение 6
к приказу Министра культуры
и спорта Республики Казахстан
от 14 мая 2015 года № 176
Регламент государственной услуги "Прием документов в республиканские специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные школы-интернаты для одаренных в спорте детей"
Сноска. Приказ дополнен приложением 6 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 05.07.2019 № 190 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прием документов в республиканские специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные школы-интернаты для одаренных в спорте детей" (далее – государственная услуга) оказывается республиканскими специализированными школами-интернатами-колледжами олимпийского резерва и областными школами-интернатами для одаренных в спорте детей (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов в республиканские специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные школы-интернаты для одаренных в спорте детей", утвержденным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139 "Об утвержении стандартов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11276 (далее – стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: құжаттарды қабылдау туралы түбіртек немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметтерді ұсынудан бас тарту туралы негізделген жауап.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет беруші құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме жеке тұлғадан (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті ұсынылған құжаттармен қоса қабылдау және оларды стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкестігіне 5 (бес) минут ішінде қарастыруы.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алуға өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге түскен күні тіркейді. Өтінішті тіркегеннен кейін кеңсе қызметкері құжаттарды комиссия мүшесіне оны қарастыру үшін 5 (бес) минут ішінде жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті қабылдаудан 4 (төрт) минут ішінде бас тартады;
2) қабылдау комиссиясы мүшесімен өтінішті ұсынылған құжаттармен қоса 7 (жеті) минут ішінде қарастыруы;
3) қабылдау комиссиясы мүшесімен тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы түбіртекке немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне 7 (жеті) минут ішінде жіберуі;
4) құжаттарды қабылдау туралы түбіртекті немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы негізделген жауапты 2 (екі) минут ішінде беру.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижесі:

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является расписка о приеме документов либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы согласно пункту 9 стандарта, принятые канцелярией услугодателя от физического лица (далее – услугополучатель).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) прием работником канцелярии услугодателя заявления для получения государственной услуги с прилагаемыми документами и рассмотрение их на соответствие перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, в течение 5 (пяти) минут.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник канцелярии услугодателя регистрирует заявление для получения государственной услуги с прилагаемыми документами в день поступления документов. После регистрации заявления работник канцелярии услугодателя передаҰт документы члену приемной комиссии для их рассмотрения в течение 5 (пяти) минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник канцелярии услугодателя отказывает в приеме заявления услугополучателя в течение 4 (четырех) минут;
2) рассмотрение членом приемной комиссии заявления с прилагаемыми документами в течение 7 (семи) минут;
3) подписание и передача членом приемной комиссии расписки о приеме документов либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги работнику канцелярии услугодателя в течение 7 (семи) минут;
4) выдача расписки либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю в течение 2 (двух) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) кеңсе қызметкерімен тіркелген өтініш;
2) құжаттардың қабылданғаны туралы түбіртектің немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы;
3) құжаттардың қабылданғаны туралы қол қойылған түбіртек немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қол қойылған дәлелді жауап.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) қабылдау комиссиясының мүшесі.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті ұсынылған құжаттармен қоса қабылдау және оларды стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкестігіне 5 (бес) минут ішінде қарастыруы.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алуға өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге түскен күні тіркейді. Өтінішті тіркегеннен кейін кеңсе қызметкері құжаттарды комиссия мүшесіне оны қарастыру үшін 5 (бес) минут ішінде жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті қабылдаудан бас тартады және өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге көрсетілетін қызметті алушыға 4 (минут) ішінде қайтарады;
2) қабылдау комиссиясы мүшесімен өтінішті ұсынылған құжаттармен қоса қарастыруы және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін 7 (жеті) минут ішінде әзірлеуі;
3) қабылдау комиссиясы мүшесімен тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы түбіртекке немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін 7 (жеті) минут ішінде жіберуі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері құжаттардың қабылданғаны туралы түбіртекті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға 2 (екі) минут ішінде беру.

1) зарегистрированное заявление работником канцелярии;
2) проект расписки о приеме документов либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
3) подписанная расписка о приеме документов либо подписанный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) член приемной комиссии.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием работником канцелярии услугодателя от услугополучателя заявления для получения государственной услуги с прилагаемыми документами и рассмотрение их на соответствие перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, в течение 5 (пяти) минут.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник канцелярии услугодателя регистрирует заявление для получения государственной услуги с прилагаемыми документами в день поступления документов. После регистрации заявления работник канцелярии услугодателя передаҰт документы члену приемной комиссии для их рассмотрения в течение 5 (пяти) минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник канцелярии услугодателя отказывает в приеме заявления и возвращает заявление с прилагаемыми документами услугополучателю в течение 4 (четырех) минут;
2) рассмотрение членом приемной комиссии заявления с прилагаемыми документами и подготовка проекта результата государственной услуги в течение 7 (семи) минут;
3) подписание и передача членом приемной комиссии расписки о приеме документов либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги работнику канцелярии услугодателя для выдачи услугополучателю в течение 7 (семи) минут.
4) выдача работником канцелярии услугодателя расписки о приеме документов либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю в течение 2 (двух) минут.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары рәсімдері (іс-қимылдарының) реттілігінің толық сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Олимпиадалық резервтің
республикалық
мамандандырылған мектеп-
интернаттары-колледждеріне
және спорттағы дарынды
балаларға арналған облыстық
мектеп-интернаттарына
құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Олимпиадалық резервтің республикалық мамандандырылған мектеп-интернаттары-колледждеріне және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттарына құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 14 мамырдағы
№ 176 бұйрығына
7-қосымша
"Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Бұйрық регламентпен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2019 № 190 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11276 болып тіркелген, "Дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығымен бекітілген "Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт) "Дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыратын ұйымдармен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижесін беру көрсететін қызмет берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: құжаттарды қабылдау туралы түбіртек немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметтерді ұсынудан бас тарту туралы негізделген жауап.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Прием документов
в республиканские
специализированные
школы-интернаты-колледжи
олимпийского резерва и
областные школы-интернаты
для одаренных в спорте детей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Прием документов в республиканские специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные школы-интернаты для одаренных в спорте детей"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя;
Приложение 7
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 14 мая 2015 года № 176
Регламент государственной услуги "Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта"
Сноска. Приказ дополнен приложением 7 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 05.07.2019 № 190 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта" (далее – государственная услуга) оказывается организациями, осуществляющими деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта", утвержденным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 139 "Об утвержении стандартов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11276 (далее – стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является расписка о приеме документов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случае и по основанию, предусмотренному пунктом 10 стандарта.
В случае представления неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет беруші құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме жеке тұлғадан (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері өтінішті қабылдау және оларды стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкестігіне 15 (он бес) минут ішінде қарастыруы.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алуға өтінімді қоса берілген құжаттармен бірге 15 (он бес) минут ішінде тіркейді.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті қабылдаудан 15 (он бес) минут ішінде бас тартады;
2) құжаттардың қабылданғаны туралы түбіртекке немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою және оны көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар келіп түскен күні қайтару.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижесі:
1) кеңсе қызметкерімен тіркелген өтінім;
2) құжаттардың қабылданғаны туралы түбіртектің немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы;
3) құжаттардың қабылданғаны туралы қол қойылған түбіртек немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қол қойылған дәлелді жауап.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі (қызметкер) – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті қабылдау және оларды стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкестігіне 15 (он бес) минут ішінде қарастыруы.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алуға өтінімді қоса берілген құжаттармен бірге тіркейді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесінің жобасын 15 (он бес) минут ішінде әзірлейді.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға 15 (он бес) минут ішінде қайтарады;

Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы согласно пункту 9 стандарта, принятые канцелярией услугодателя от физического или юридического лица (далее – услугополучатель).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) прием работником канцелярии услугодателя документов для получения государственной услуги и рассмотрение их на соответствие перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, в течение 15 (пятнадцати) минут.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник канцелярии услугодателя регистрирует заявку с прилагаемыми документами для получения государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник канцелярии услугодателя отказывает в приеме документов услугополучателя в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) подписание и выдача расписки о приеме документов либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю в день поступления документов.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированная заявка работником канцелярии;
2) проект расписки о приеме документов либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
3) подписанная расписка о приеме документов либо подписанный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Структурное подразделение (работник) услугодателя, которое участвует в процессе оказания государственной услуги – канцелярия услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием работником канцелярии услугодателя от услугополучателя документов для получения государственной услуги и рассмотрение их на соответствие перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, в течение 15 (пятнадцати) минут.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник канцелярии услугодателя регистрирует заявку с прилагаемыми документами для получения государственной услуги и подготавливает проект результата государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник канцелярии услугодателя отказывает в приеме документов и возвращает документы услугополучателю в течение 15 (пятнадцати) минут;

2) құжаттардың қабылданғаны туралы түбіртекке немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою және оны көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар келіп түскен күні қайтару.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары рәсімдері (іс-қимылдарының) реттілігінің толық сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Дене шынықтыру және спорт
саласында кадрларды даярлауға,
қайта даярлауға және
біліктілігін арттыруға
құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылдары;

2) подписание и выдача расписки о приеме документов либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю в день поступления документов.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Прием документов на
подготовку, переподготовку,
повышение квалификации
кадров
в области физической
культуры и спорта"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя;