Жер қойнауын пайдаланушылардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуының жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасау және ұсыну нысандары мен қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 538 және Энергетика министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 330 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 маусымда № 11453 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 344 және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 22 мамырдағы № 199 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 18.05.2018 № 344 және ҚР Энергетика министрінің 22.05.2018 № 199 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 19-бабының 22) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді бағдарламасының нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың ұзақ мерзімді бағдарламасының нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы есебінің нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайданалушылардың кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есеп нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасау және ұсыну қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;

Об утверждении форм и Правил составления и представления годовой, среднесрочной, долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах
Совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 538 и Министра энергетики Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 330. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2015 года № 11453. Утратил силу совместным приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 344 и Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2018 года № 199 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 18.05.2018 № 344 и Министра энергетики РК от 22.05.2018 № 199 (вводится в действие с 29.06.2018).
В соответствие с подпунктом 22) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) форму годовой программы закупа товаров, работ и услуг согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму среднесрочной программы закупа товаров, работ и услуг согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму долгосрочной программы закупа товаров, работ и услуг согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) формы отчета недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму отчета недропользователей об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Правила составления и представления годовой, среднесрочной, долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне және жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
_______________ Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
________________ В. Школьник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
_________________ Т. Дүйсенова
2015 жылғы 22 мамыр
Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 538 және
Қазақстан Республикасы Энергетика
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 330
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың
жылдық бағдарламасын құрастыру
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі
Сатып алынатын заттың коды
ӨСЖ бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынатын ТЖҚ атауы мен қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірілігі
1
2
3
4
5
Тауарлар
Жұмыстар
Қызметтер
кестенің жалғасы
Заттай түрінде сатып алуға жоспарланған мөлшер
ҚҚС есепке алмағанда, сатып алуға жоспарланған сомасы, мың теңге
Сатып алу тәсілі
Сатып алуды өткізу орны
Сатып алуды өткізу мерзімі
Жеткізу мерзімі
6
7
8
9
10
11
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар мен қызметтер
ӨСЖ - өнімнің статистикалық жіктеуіші
ҚҚС - қосылған құн салығы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 538 және
Қазақстан Республикасы Энергетика
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 330
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың
орта мерзімді бағдарламасын құрастыру
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі
Сатып алынатын заттың коды
ӨСЖ бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынатын ТЖҚ атауы мен қысқаша (қосымша) сипаттамасы
1
2
3
4
Тауарлар
Жұмыстар
Қызметтер
кестенің жалғасы
Өлшем бірлігі
Заттай түрінде сатып алуға жоспарланған мөлшер
ҚҚС есепке алмағанда, сатып алуға жоспарланған сомасы, мың теңге
Сатып алу тәсілі
Сатып алуды өткізу мерзімі
5
6
7
8
9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар мен қызметтер
ӨСЖ - өнімнің статистикалық жіктеуіші
ҚҚС - қосылған құн салығы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 538 және
Қазақстан Республикасы Энергетика
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 330
бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың
ұзақ мерзімді бағдарламасын құрастыру
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі
Сатып алынатын заттың коды
ӨСЖ бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынатын ТЖҚ атауы мен қысқаша (қосымша) сипаттамасы
1
2
3
4
Тауарлар
Жұмыстар
Қызметтер
кестенің жалғасы
Өлшем бірлігі
Заттай түрінде сатып алуға жоспарланған мөлшер
ҚҚС есепке алмағанда, сатып алуға жоспарланған сомасы, мың теңге
Сатып алуды өткізу мерзімі
5
6
7
8
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар мен қызметтер
ӨСЖ - өнімнің статистикалық жіктеуіші
ҚҚС - қосылған құн салығы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 538 және
Қазақстан Республикасы Энергетика
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 330
бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Жер қойнауын пайдаланушылар сатып алған тауарлар, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтер туралы есебін құрастыру
1-кесте
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі
Сатып алынатын заттың коды
Сатып алу коды
Сатып алу тәсілі
Сатып алудың қорытындысын шығару күні (күн, ай, жыл)
Шарт №
Шарт жасасқан күні (күн, ай, жыл)
Шарт қолдануының аяқталу күні (күн, ай, жыл)
Шарт мәртебесі
ҚҚС есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
ҚҚС есепке алмағанда, ЖСЖ-да жоспарланған сомасы, мың. теңге
ҚҚС есепке алмағанда, шарт бойынша есеп беру кезіндегі нақты төленгені, мың теңге
ТЖҚ-ны жеткізушінің ұйымдық-құқықтық нысаны
ТЖҚ-ны жеткізуші ел
ТЖҚ-ны жеткізушінің атауы
Жеткізушінің БСН (ЖСН)
Жеткізушінің заңды тіркелген елді мекені
Жеткізушінің заңды тіркелген мекен-жайы
Жеткізушінің нақты орналасқан елді мекені
11
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
Жеткізушінің нақты орналасқан мекен жайы
Жеткізушінің электрондық мекен жайы
Жеткізушінің веб-сайты
Жеткізушінің байланыс телефоны
Жеткізуші қызметкерлерінің саны
Жеткізуші қызметкерлерінің жалпы саны
Жеткізуші қызметкерлерінен - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
20
21
22
23
24
25
Жер қойнауының пайдаланушылар сатып алған тауарлар, жұмыстар
мен көрсетілетін қызметтер туралы есебін құрастыру
2-кесте
Шарт №
Сатып алу коды
ӨСЖ бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынатын ТЖҚ атауы мен қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Заттай түрінде сатып алуға жоспарланған мөлшер
ҚҚС есепке алмағанда, сатып алу мөлшерінің құндық тұлғалануы, мың теңге
СТ-KZ сертификаты берілген тауар өндірушінің БСН/ЖСН
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
СТ-KZ сертификатының №
СТ-KZ сертификатының сериясы
СТ-KZ сертификатын беретін органның коды
Күн, ай, жыл СТ-KZ сертификатының берілген күні
СТ-KZ сертификатында көрсетілген тауардағы жергілікті қамту, %
Жұмыстардағы (қызметтердегі) жергілікті қамту, %
9
10
11
12
13
14
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар мен қызметтер
ӨСЖ - өнімнің статистикалық жіктеуіші
ҚҚС - қосылған құн салығы
БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі
ЖСЖ - жылдық сатып алу жоспары
Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 538 және
Қазақстан Республикасы Энергетика
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 330
бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Жер қойнауын пайдаланушылардың кадрлардағы жергілікті қамту
бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы есебін құрастыру
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі
Келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлердің жалпы саны
Келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлердің - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны
Келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлер саны, 1-санат - басшылық құрам, оның ішінде:
Келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлер саны, 2-санат - жоғары және орта кәсіби білімі бар мамандар, оның ішінде:
Келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлер саны, 3-санат - білікті жұмысшылар, оның ішінде:
барлығы
қызметкерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
қызметкерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
қызметкерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 538 және
Қазақстан Республикасы Энергетика
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 330
бірлескен бұйрығына
6-қосымша
Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта
мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын
пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен
қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі
міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасау және ұсыну
қағидалары

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_______________ А. Исекешев
Министр энергетики
Республики Казахстан
____________ В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
_______________ Т. Дуйсенова
22 мая 2015 года
Приложение 1
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 538
и Министра энергетики Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 330
Форма
Составление годовой программы закупа товаров, работ и услуг
Регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию
Код предмета закупа
Код ТРУ по СКП
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых ТРУ
Единица измерения
Планируемый объем закупа в натуральном выражении
Планируемая сумма закупа без учета НДС, тысяч тенге
Способ закупки
Место проведения закупок
Срок проведения закупок
Срок поставки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Товары
Работы
Услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТРУ - товары, работы или услуги
СКП - статистический классификатор продукции
НДС - налог на добавленную стоимость
Приложение 2
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 538
и Министра энергетики Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 330
Форма
Составление среднесрочной программы закупа товаров,
работ и услуг
Регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию
Код предмета закупа
Код ТРУ по СКП
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых ТРУ
Единица измерения
Планируемый объем закупа в натуральном выражении
Планируемая сумма закупа без учета НДС, тысяч тенге
Способ закупки
Срок проведения закупок
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Товары
Работы
Услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТРУ - товары, работы или услуги
СКП - статистический классификатор продукции
НДС - налог на добавленную стоимость
Приложение 3
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 538
и Министра энергетики Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 330
Форма
Составление долгосрочной программы закупа товаров,
работ и услуг
Регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию
Код предмета закупа
Код ТРУ по СКП
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых ТРУ
Единица измерения
Планируемый объем закупа в натуральном выражении
Планируемая сумма закупа без учета НДС, тысяч тенге
Срок проведения закупок
1
2
3
4
5
6
7
8
Товары
Работы
Услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТРУ - товары, работы или услуги
СКП - статистический классификатор продукции
НДС - налог на добавленную стоимость
Приложение 4
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 538
и Министра энергетики Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 330
Форма
Составление отчета недропользователей о приобретенных товарах,
работах и услугах
Таблица 1
Регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию
Код предмета закупа
Код закупки
Способ закупки
Дата подведения итогов закупа (день месяц, год)
№ договора
Дата заключения договора (день месяц, год)
Дата окончания действия договора (день месяц, год)
Статус договора
Общая сумма договора без учета НДС, тысяч тенге
Сумма, запланированная в ГПЗ без учета НДС, тысяч тенге
Фактически оплачено за отчетный период по договору без учета НДС, тысяч тенге
Организационно-правовая форма поставщика ТРУ
Страна поставщика ТРУ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Наименование поставщика ТРУ
БИН (ИИН) поставщика
Населенный пункт юридической регистрации поставщика
Адрес юридической регистрации поставщика
Населенный пункт фактического местонахождения поставщика
Адрес фактического местонахождения поставщика
Электронный адрес поставщика
Веб-сайт поставщика
Контактный телефон поставщика
Численность сотрудников поставщика
Общая численность сотрудников поставщика
Численность сотрудников поставщика граждан Республики Казахстан
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Составление отчета недропользователей о приобретенных товарах,
работах и услугах
Таблица 2
№ договора
Код закупки
Код ТРУ по СКП
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных ТРУ
Единица измерения
Объем закупа в натуральном выражении
Объем закупа без учета НДС в стоимостном выражении, тысяч тенге
БИН/ИИН производителя товара которому выдан сертификат "СТ-КZ"
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
№ сертификата "СТ-КZ"
Серия сертификата "СТ-КZ"
Код органа выдачи сертификата "СТ-КZ"
Дата выдачи сертификата "СТ-КZ", (день, месяц, год)
Местное содержание в товаре, указанное в сертификате "СТ-КZ", %
Местное содержание в работе (услуге), %
9
10
11
12
13
14
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТРУ - товары, работы или услуги
СКП - статистический классификатор продукции
НДС - налог на добавленную стоимость
БИН - бизнес идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ГПЗ - годовой план закупа
Приложение 5
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 538
и Министра энергетики Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 330
Форма
Составление отчета недропользователей об исполнении
обязательств по местному содержанию в кадрах
Регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию
Общее количество сотрудников занятых в рамках Контракта
Общее количество сотрудников граждан Республики Казахстан занятых в рамках Контракта
Кол-во сотрудников занятых в рамках Контракта, руководящий состав - 1 категория, в том числе:
Кол-во сотрудников занятых в рамках Контракта, специалисты с высшим и средним профессиональным образованием - 2 категория, в том числе:
Кол-во сотрудников занятых в рамках Контракта, квалифицированные рабочие - 3 категория, в том числе:
всего
Численность сотрудников граждан Республики Казахстан
всего
Численность сотрудников граждан Республики Казахстан
всего
Численность сотрудников граждан Республики Казахстан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 6
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 538
и Министра энергетики Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 330
Правила составления и представления годовой, среднесрочной,
долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и
об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах

1. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасау және ұсыну қағидалары (бұдан әрі — Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Заң) 19-бабының 22) тармақшасына сәйкес әзірленді және жер қойнауын пайдаланушылардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасаудың және ұсынудың тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда Заңда белгіленген ұғымдар және анықтамалар, сондай-ақ мынадай ұғым қолданылады:
электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиыны.
2. Тауарларды, жұмыстарды мен қызметтерді сатып алудың жылдық,
орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын
пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен
қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі
міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасау тәртібі
1-параграф. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді
сатып алудың жылдық бағдарламасы
3. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасы (1-Қосымша) әрбір тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызметтер жолма-жол, жеке мынадай тәртіпте толтырылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді алдағы жылға жоспарланатын сатып алу туралы ақпаратпен тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасының нысанын толтыру арқылы жүзеге асырылады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда осы Қағидаларға 1-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес Сатып алу мәнінің жіктеуішіне сәйкес сатып алу мәнінің коды көрсетіледі;
3-бағанда Өнімнің (тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің) статистикалық модельдік жіктеуішісіне сәйкес 10 символ деңгейінде тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің коды көрсетіледі;
4-бағанда сатып алынатын тауардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің (техникалық жағдайлары, қасиеті және сипаттамасы) атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы көрсетіледі;
5-бағанда Мемлекетаралық өлшем бірлігі мен есеп жіктеуішіне сәйкес тауарлардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай көрінісіндегі тауардың жоспарланған сатып алу мөлшері көрсетіледі. Жұмыстар, қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
7-бағанда қосылған құн салығын (бұдан әрі - ҚҚС) есептеусіз мың теңгеде (жүздік үлесімен бөлшектік саны) құндық көрінісінде тауарларды, жұмыстарды немесе қызметтерді сатып алудың жоспарланған сомасы көрсетіледі;

1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и представления годовой, среднесрочной, долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 22) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (далее - Закон) и определяют порядок составления и представления годовой, среднесрочной, долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах.
2. В настоящих Правилах используются понятия и определения, установленные в Законе, а также следующее понятие:
электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
2. Порядок составления годовой, среднесрочной, долгосрочной
программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и
об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах
Параграф 1. Годовая программа закупа
товаров, работ и услуг
3. Составление годовой программы закупа товаров, работ и услуг осуществляется путем заполнения формы годовой программы закупа товаров, работ и услуг (Приложение 1) информацией о планируемых на предстоящий год закупках товаров, работ и услуг, которая заполняется построчно, отдельно по каждому товару, работе или услуге в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается код предмета закупа в соответствии с Классификатором предмета закупа, согласно таблице 2 приложения 1 к настоящим Правилам;
в графе 3 указывается код товара, работы или услуги согласно Модельному статистическому классификатору продукции (товаров и услуг) на уровне 10 символов;
в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
в графе 5 указывается единица измерения товара в соответствии с Межгосударственным классификатором единиц измерений и счета. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 6 указывается планируемый объем закупа товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 7 указывается планируемая сумма закупа товаров, работ или услуг в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость (далее - НДС), в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);

8-бағанда Сатып алу тәсілінің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәсілі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетіледі:
Сатып алу тәсіл жіктеуішінің 1-кестесіне сәйкес Заңға сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
Сатып алу тәсіл жіктеуішінің 2-кестесіне сәйкес "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңына (бұдан әрі - Мемлекеттік сатып алу туралы заңы) сәйкес тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
Сатып алу тәсіл жіктеуішінің 3-кестесіне сәйкес жер қойнауын пайдаланушылардың құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар.
9-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуды өткізу орны көрсетіледі;
10-бағанда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес Уақытша кезеңдердің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуды өткізудің мерзімі көрсетіледі;
11-бағанда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес Уақытша кезеңдердің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді жеткізудің мерзімі көрсетіледі.
2-параграф. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді бағдарламасы
4. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді бағдарламасын жасау (2- Қосымша) әрбір тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет бойынша жеке жолма-жол мынадай тәртіппен толтырылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді үш жылға дейінгі кезеңге жоспарланатын сатып алу туралы ақпаратпен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді бағдарламасының нысанын толтыру арқылы жүзеге асырылады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда осы Қағидаларға 1-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес сатып алу мәнінің жіктеуішіне сәйкес сатып алу мәнінің коды көрсетіледі;
3-бағанда Өнімнің (тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің) статистикалық модельдік жіктеуішіне сәйкес 10 символдың деңгейінде тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің коды көрсетіледі;
4-бағанда сатып алынатын тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
5-бағанда Мемлекетаралық өлшем бірлігі мен есеп жіктеуішіне сәйкес тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай көрінісіндегі тауардың жоспарланатын сатып алу мөлшері көрсетіледі. Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
7-бағанда ҚҚС есептеусіз мың теңгеде (жүздік үлесімен бөлшектік сан) құндық көрінісінде тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жоспарланатын сомасы көрсетіледі;

в графе 8 указывается способ закупки товара, работы или услуги, в соответствии с Классификатором способов закупки, согласно приложению 2 к настоящим Правилам:
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Законом, согласно таблице 1 Классификатора способов закупки;
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках" (далее – Закон о госзакупках), согласно таблице 2 Классификатора способов закупки;
юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, согласно таблице 3 Классификатора способов закупки;
в графе 9 указывается место проведения закупок товаров, работ или услуг в соответствии с Классификатором административно-территориальных объектов;
в графе 10 указывается срок проведения закупки товаров, работ или услуг в соответствии с Классификатором временных периодов, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
в графе 11 указывается срок поставки товаров, работ или услуг в соответствии с Классификатором временных периодов, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Параграф 2. Среднесрочная программа закупа
товаров, работ и услуг
4. Составление среднесрочной программы закупа товаров, работ и услуг осуществляется путем заполнения формы среднесрочной программы закупа товаров, работ и услуг (Приложение 2) информацией о планируемых на период до трех лет закупках товаров, работ и услуг, которая заполняется построчно, отдельно по каждому товару, работе или услуге в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается код предмета закупа в соответствии с Классификатором предмета закупа, согласно таблице 2 приложения 1 к настоящим Правилам;
в графе 3 указывается код товара, работы или услуги согласно Модельному статистическому классификатору продукции (товаров и услуг) на уровне 10 символов;
в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
в графе 5 указывается единица измерения товара в соответствии с Межгосударственным классификатором единиц измерений и счета. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 6 указывается планируемый объем закупа товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 7 указывается планируемая сумма закупа товаров, работ или услуг в стоимостном выражении без учета НДС, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);

8-бағанда Сатып алу тәсілінің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәсілі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетіледі:
Сатып алу тәсіл жіктеуішінің 1-кестесіне сәйкес Заңға сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
Сатып алу тәсіл жіктеуішінің 2-кестесіне сәйкес Мемлекеттік сатып алу туралы заңы сәйкес тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
Сатып алу тәсіл жіктеуішінің 3-кестесіне сәйкес жер қойнауын пайдаланушылардың құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар;
9-бағанда осы Қағидаларға 3-қосымшасына сәйкес Уақыт кезеңдерінің жіктеуішіге сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүргізудің жоспарланатын жылы көрсетіледі.
3-параграф. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді
сатып алудың ұзақ мерзімді бағдарламасы
5. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың ұзақ мерзімді бағдарламасын жасау (3- Қосымша) әрбір тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет бойынша жеке жолма-жол мынадай тәртіппен толтырылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді он жылға дейінгі кезеңге жоспарланатын сатып алу туралы ақпаратпен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың ұзақ мерзімді бағдарламасының нысанын толтыру арқылы жүзеге асырылады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда осы Қағидаларға 1-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес сатып алу мәнінің жіктеуішіне сәйкес сатып алу мәнінің коды көрсетіледі;
3-бағанда Өнімнің (тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің) статистикалық модельдік жіктеуішіне сәйкес 10 символ деңгейінде тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің коды көрсетіледі;
4-бағанда сатып алынатын тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
5-бағанда Мемлекетаралық өлшем бірлігі мен есеп жіктеуішіне сәйкес тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай көрінісіндегі тауардың жоспарланатын сатып алу мөлшері көрсетіледі. Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
7-бағанда ҚҚС-ны есептеусіз мың теңгеде (жүздік үлесімен бөлшектік сан) құндық көрінісінде тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жоспарланатын сомасы көрсетіледі;

в графе 8 указывается способ закупа товаров, работ или услуг в соответствии с Классификатором способов закупки согласно Приложению 2 к настоящим Правилам:
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Законом, согласно таблице 1 Классификатора способов закупки;
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Законом о госзакупках, согласно таблице 2 Классификатора способов закупки;
юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, согласно таблице 3 Классификатора способов закупки;
в графе 9 указывается планируемый год проведения закупки товаров, работ или услуг в соответствии с Классификатором временных периодов, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Параграф 3. Долгосрочная программа закупа
товаров, работ и услуг
5. Составление долгосрочной программы закупа товаров, работ и услуг осуществляется путем заполнения формы долгосрочной программы закупа товаров, работ и услуг (Приложение 3) информацией о планируемых на период до десяти лет закупках товаров, работ и услуг, которая заполняется построчно, отдельно по каждому товару, работе или услуге в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается код предмета закупа в соответствии с Классификатором предмета закупа, согласно таблице 2 приложения 1 к настоящим Правилам;
в графе 3 указывается код товара, работы или услуги согласно Модельному статистическому классификатору продукции (товаров и услуг) на уровне 10 символов;
в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
в графе 5 указывается единица измерения товара в соответствии с Межгосударственным классификатором единиц измерений и счета. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 6 указывается планируемый объем закупа товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 7 указывается планируемая сумма закупа в стоимостном выражении без учета НДС, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);

8-бағанда осы Қағидаларға 3-қосымшасына сәйкес Уақыт кезеңдерінің жіктеуішіге сәйкес тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүргізудің жоспарланатын жылы көрсетіледі.
4-параграф. Жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған
тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы есептері
6. Жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы есебі жер қойнауын пайдаланушылардың есепті кезең үшін әрбір жасалған шарт туралы ақпаратпен сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер (4-Қосымша, 1-кесте) туралы есебінің нысанын мынадай тәртіппен жолма-жол толтыру арқылы жүзеге асырылады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда осы Қағидаларға 1-қосымшаның 2-кестесіне сай сатып алу мәнінің жіктеуішіне сәйкес сатып алу мәнінің коды көрсетіледі;
3-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізілімімен берілген сатып алу коды көрсетіледі. Осы бағанды:
кең таралған пайдалы қазбалар жөнінде операцияларды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар;
Мемлекеттік сатып алу туралы заңға сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар толтырмайды;
4-бағанда осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Сатып алу тәсілінің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәсілі көрсетіледі;
Сатып алу тәсіл жіктеуішінің 1-кестесіне сай Заңға сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
Сатып алу тәсіл жіктеуішінің 2-кестесіне сәйкес Мемлекеттік сатып алу туралы заңға сәйкес тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
Сатып алу тәсіл жіктеуішінің 3-кестесіне сәйкес жер қойнауын пайдаланушылардың құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар;
5-бағанда сатып алудың қорытындысын шығару күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
6-бағанда шеңберінде тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет сатып алынған шарттың № көрсетіледі;
7-бағанда шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
8-бағанда шарт қолданысының аяқталу күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;

в графе 8 указывается планируемый год проведения закупки в соответствии с Классификатором временных периодов, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Параграф 4. Отчеты недропользователей о приобретенных товарах,
работах и услугах
6. Отчет недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах составляется путем заполнения формы отчета недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах (Приложение 4, Таблица 1) информацией за отчетный период о каждом заключенном договоре построчно в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается код предмета закупа в соответствии с Классификатором предмета закупа, согласно таблице 2 приложения 1 к настоящим Правилам;
в графе 3 указывается код закупки, присвоенный реестром товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию. Данная графа не заполняется:
недропользователями, осуществляющими операции по общераспространенным полезным ископаемым;
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Законом о госзакупках;
юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу;
в графе 4 указывается способ закупа товара, работы или услуги в соответствии с Классификатором способов закупки согласно Приложению 2 к настоящим Правилам:
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Законом, согласно таблице 1 Классификатора способов закупки;
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Законом о госзакупках, согласно таблице 2 Классификатора способов закупки;
юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, согласно таблице 3 Классификатора способов закупки;
в графе 5 указывается дата подведения итогов закупа (дата, месяц, год);
в графе 6 указывается номер договора, в рамках которого был закуплен товар, работа или услуга;
в графе 7 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
в графе 8 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);

9-бағанда осы Қағидаларға 1-қосымшаның 1-кестесіне сай Шарттар мәртебелерінің жіктеуішіне сәйкес шарт мәртебесі көрсетіледі;
10-бағанда ҚҚС-ны есептеусіз шарт сомасы мың теңгеде (жүздік үлесімен бөлшектік сан) көрсетіледі;
11-бағанда шарт шеңберінде сатып алынған тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жылдық сатып алу бағдарламасында жоспарланған ҚҚС-ны есептеусіз жалпы сатып алу сомасы мың теңгеде (жүздік үлесімен бөлшектік саны) көрсетіледі;
12-бағанда ҚҚС-ны есептеусіз шарт бойынша есепті кезең үшін нақты төленген сомасы мың теңгеде (жүздік үлесімен бөлшектік сан) көрсетіледі;
13-бағанда Ұйымдастырушылық-құқықтық шаруашылық жүргізу нысандарының жіктеуішіне сәйкес тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер жеткізушісінің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанының коды көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
14-бағанда елдің Мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өнім беруші елі көрсетіледі. Егер өнім беруші жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі;
15-бағанда жеткізушінің атауы көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, заңды тұлғаның (заңды тұлғалар үшін) тіркеу анықтамаға сәйкес және жеке кәсіпкерді (жеке тұлғалар үшін) тіркеу туралы куәлігіне сәйкес атауы көрсетіледі;
16-бағанда өнім берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда) көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
17-бағанда өнім берушінің әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес өнім берушінің заңды тіркеу елді мекені көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
18-бағанда өнім берушінің заңды тіркеу мекен жайы: елді мекені, көшесі, үйі, офисі көрсетіледі;
19-бағанда өнім берушінің әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес жеткізушінің нақты орналасқан елді мекенінің коды көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
20-бағанда өнім берушінің нақты орналасқан мекен жайы: елді мекені, көшесі, үйі, офисі көрсетіледі;
21-бағанда өнім берушінің электрондық мекенжайы көрсетіледі;
22-бағанда өнім берушінің веб-сайты (болған жағдайда) көрсетіледі;
23-бағанда өнім берушінің байланыс телефоны, факсы көрсетіледі;
24-бағанда өнім беруші қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
25-бағанда өнім беруші қызметкерлерінің - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болмаған жағдайда, баған толтырылмайды.

в графе 9 указывается статус договора в соответствии с Классификатором статусов договоров согласно таблице 1 приложения 1 к настоящим Правилам;
в графе 10 указывается общая сумма договора без учета НДС, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 11 указывается сумма закупа без учета НДС, запланированная в годовой программе закупа на приобретение товара, работы или услуги, закупленных в рамках договора, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 12 указывается сумма, фактически оплаченная за отчетный период по договору без учета НДС, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 13 указывается организационно-правовая форма поставщика товаров, работ или услуг в соответствии с Классификатором организационно-правовых форм хозяйствования. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 14 указывается страна поставщика товаров, работ и услуг в соответствии с Межгосударственным классификатором стран. В случае если поставщик является резидентом Республики Казахстан, указывается код Республики Казахстан;
в графе 15 указывается наименование поставщика. В случае если поставщик является резидентом Республики Казахстан, наименование указывается в соответствии со справкой о регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);
в графе 16 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика (при наличии). Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 17 указывается населенный пункт юридической регистрации поставщика в соответствии с Классификатором административно-территориальных объектов. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 18 указывается адрес юридической регистрации поставщика: населенный пункт, улица, дом, офис;
в графе 19 указывается код населенного пункта фактического местонахождения поставщика в соответствии с Классификатором административно-территориальных объектов. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 20 указывается адрес фактического местонахождения поставщика: населенный пункт, улица, дом, офис;
в графе 21 указывается электронный адрес поставщика;
в графе 22 указывается веб-сайт поставщика (при наличии);
в графе 23 указывается контактный телефон, факс поставщика;
в графе 24 указывается общая численность сотрудников поставщика. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 25 указывается численность сотрудников поставщика - граждан Республики Казахстан. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан.

7. Жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы есебі жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы есеп нысанының (4-Қосымша, 2-кесте) әр жолына есепті кезеңдегі ақпаратты толтыру арқылы бір шарттың шеңберінде сатып алынатын (сатып алынған) әрбір тауар (жұмыс немесе қызмет) бойынша бөлек-бөлек мынадай тәртіппен жасалады:
1-бағанда шеңберінде тауар, жұмыс немесе қызметтер сатып алынған шарттың нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің және олардың өндірушілердің тізілімімен берілген сатып алу коды көрсетіледі. Бұл бағанды:
кең таралған пайдалы қазбалар жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар;
Мемлекеттік сатып алу туралы заңға сәйкес тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
жер қойнауын пайдаланудың құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесінің) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар толтырмайды;
3-бағанда осы шарттың шеңберінде сатып алынатын Өнімнің (тауарлар мен қызметтердің) модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес тауардың, жұмыстың немесе қызметтің 10 символ деңгейіндегі коды көрсетіледі;
4-бағанда сатып алынған тауардың немесе жұмыстың немесе қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
5-бағанда Мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігі көрсетіледі. Жұмыстар, қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес тауардың заттай мағынадағы сатып алу мөлшері көрсетіледі. Жұмыстар және қызметтер бойынша баған толтырылмайды;
7-бағанда ҚҚС-ны есептеусіз сатып алудың құндық мәндегі көлемі мың теңгеде (жүздік үлесімен бөлшектік сан) көрсетіледі;
8-бағанда "СТ-КZ" нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген тауарды өндірушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда) көрсетіледі. Жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міндетті;
9-бағанда "СТ-КZ" нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификаттың нөмірі көрсетіледі. Жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міндетті;
10-бағанда "СТ-КZ" нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификаттың сериясы көрсетіледі. Жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міндетті;
11-бағанда "СТ-КZ" нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификатты берген органның коды көрсетіледі. Жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міндетті;
12-бағанда "СТ-КZ" нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификаттың берілген күні көрсетіледі. Жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міндетті;
13-бағанда "СТ-КZ" нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген тауардағы жергілікті қамту көрсетіледі, пайыз. Жергілікті жерде - шығарылған тауарлар үшін баған толтырылуға міңдетті;

7. Отчет недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах составляется путем заполнения формы отчета недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах (Приложение 4, Таблица 2) информацией за отчетный период построчно, отдельно по каждому товару (работе/услуге), приобретенному (приобретенной) в рамках одного договора в следующем порядке:
в графе 1 указывается номер договора, в рамках которого был закуплен товар, работа или услуга;
в графе 2 указывается код закупки, присвоенный реестром товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей. Данная графа не заполняется:
недропользователями, осуществляющими операции по общераспространенным полезным ископаемым;
недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Законом о госзакупках;
юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу;
в графе 3 указывается код товара, работы или услуги в соответствии с Модельным статистическим классификатором продукции (товаров и услуг) на уровне 10 символов, закупаемого в рамках данного договора;
в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенного товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики) товара или работы (услуги);
в графе 5 указывается единица измерения в соответствии с Межгосударственным классификатором. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 6 указывается объем закупа в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам и услугам;
в графе 7 указывается объем закупа в стоимостном выражении без учета НДС, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 8 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер (при наличии) производителя товара, которому выдан сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 9 указывается номер сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 10 указывается серия сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 11 указывается код органа выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 12 указывается дата выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 13 указывается местное содержание в товаре, указанное в сертификате о происхождении товара формы "СТ-KZ", в процентах. Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;

14-бағанда қосалқы мердігерліктің барлық деңгейлерін, сондай-ақ осы жұмысты (қызметті) орындау үшін сатып алынған барлық тауарларды ескере отырып, 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 87 Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10711 болып тіркелген) бекітілген Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуы кезінде жергілікті қамтуды есептеудің бірыңғай әдістемесіне сәйкес жұмыстардағы (қызметтегі) жергілікті қамту көрсетіледі, пайызбен (жүздік үлесіне дейін).
5-параграф. Жер қойнауын пайдаланушылардың кадрлардағы
жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы
есебі
8. Жер қойнауын пайдаланушылардың кадрлардағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы есебі жер қойнауын пайдаланушылардың кадрлардағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы есеп нысанына (бұдан әрі - 5-нысан) ақпарат толтыру арқылы мынадай тәртіппен жасалады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлердің жалпы саны көрсетіледі;
3-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған басшылық құрам – бірінші санат қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі;
5-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған басшылық құрам - бірінші санат кызметкерлерінің - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны көрсетіледі;
6-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде камтылған жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандар - екінші санат қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі;
7-бағанда жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандар - екінші санат - қызметкерлерінің Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны көрсетіледі;
8-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлер - үшінші санат кәсіби жұмысшыларының жалпы саны көрсетіледі;
9-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған қызметкерлер - үшінші санат кәсіби жұмысшыларының - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны көрсетіледі.

в графе 14 указывается местное содержание в работе (услуге), в процентах (до сотых долей) в соответствии с Единой методикой расчета организациями местного содержания при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 87 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10711), с учетом всех уровней субподряда, а также всех товаров, приобретенных для выполнения данной работы (услуги).
Параграф 5. Отчет недропользователей об исполнении обязательств
по местному содержанию в кадрах
8. Отчет недропользователей об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах составляется путем заполнения формы отчета недропользователей об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах (далее - Форма 5) информацией в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается общее количество сотрудников, занятых в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 3 указывается общее количество сотрудников - граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 4 указывается общая численность сотрудников руководящего состава - первая категория, занятых в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 5 указывается численность сотрудников руководящего состава - первая категория - граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 6 указывается общая численность сотрудников, специалистов с высшим и средним профессиональным образованием - вторая категория, занятых в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 7 указывается численность сотрудников, специалистов с высшим и средним профессиональным образованием - вторая категория - граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 8 указывается общая численность сотрудников, квалифицированных рабочих - третья категория, занятых в рамках контракта на проведение операций по недропользованию;
в графе 9 указывается численность сотрудников, квалифицированных рабочих - третья категория - граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на проведение операций по недропользованию.

3. Қатты пайдалы қазбаларға (уранды және көмірді қоспағанда),
жерасты суларына және емдік балшықтарға арналған келісімшарттар
бойынша тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың
жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер
қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен
қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі
міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін ұсыну тәртібі
9. Жер қойнауын пайдаланушы, жыл сайын жылдық сатып алу жүргізу үшін жоспарланған 1 ақпаннан кешіктірмей қатты пайдалы қазбаларға (уранды және көмірді қоспағанда), жерасты суларына және емдік балшықтарға арналған келісімшарт тіркелген күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, 1-Қосымшаға сәйкес EXCEL форматында электрондық түрде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасын "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 995 қаулысымен анықталған құзыретті органға (бұдан әрі – Қатты пайдалы қазбалар (уранды және көмірді қоспағанда), жерасты сулар және емдік балшықтар бойынша құзыретті орган) ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
Жер қойнауын пайдаланушы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу кезінде 1-Қосымшаға сәйкес EXCEL форматында электрондық түрде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен осы өзгерістер мен (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты бес жұмыс күні ішінде Қатты пайдалы қазбалар (уранды және көмірді қоспағанда), жерасты сулар және емдік балшықтар бойынша құзыретті органға ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
10. Жер қойнауын пайдаланушы, жыл сайын 1 ақпаннан кешіктірмей қатты пайдалы қазбаларға (уранды және көмірді қоспағанда), жерасты суларына және емдік балшықтарға арналған келісімшарт тіркелген күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, 2, 3-Қосымшаларға сәйкес EXCEL форматында электрондық түрде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді және ұзақ мерзімді бағдарламаларын Қатты пайдалы қазбалар (уранды және көмірді қоспағанда), жерасты сулар және емдік балшықтар бойынша құзыретті органға ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.

3. Порядок представления годовой, среднесрочной, долгосрочной
программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и
об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах для
недропользователей по контрактам на твердые полезные
ископаемые(за исключением угля и урана), подземные воды и
лечебные грязи
9. Недропользователь ежегодно, не позднее 1 февраля планируемого для проведения закупок года либо не позднее шестидесяти календарных дней с даты регистрации контракта на твердые полезные ископаемые (за исключением угля и урана), подземные воды и лечебные грязи представляет в компетентный орган, определенный постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 995 "Некоторые вопросы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее – Компетентный орган по твердым полезным ископаемым (за исключением угля и урана), подземным водам и лечебным грязям), годовую программу закупа товаров, работ и услуг на предстоящий год путем размещения в реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей в электронном виде в формате ЕХСЕL согласно Приложению 1 и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Недропользователь при внесении изменений и (или) дополнений в годовую программу закупа товаров, работ и услуг в течение пяти рабочих дней представляет в Компетентный орган по твердым полезным ископаемым (за исключением угля и урана), подземным водам и лечебным грязям, информацию об этих изменениях и (или) дополнениях путем размещения в реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей в электронном виде в формате ЕХСЕL согласно Приложению 1 и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
10. Недропользователь ежегодно не позднее 1 февраля либо не позднее шестидесяти календарных дней с даты регистрации контракта на твердые полезные ископаемые (за исключением угля и урана), подземные воды и лечебные грязи представляет в Компетентный орган по твердым полезным ископаемым (за исключением угля и урана), подземным водам и лечебным грязям, среднесрочную и долгосрочную программы закупа товаров, работ и услуг на предстоящие периоды путем размещения в реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей в электронном виде в формате ЕХСЕL согласно Приложениям 2, 3 и удостоверяет их электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.

11. Жер қойнауын пайдаланушы, тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей, 4-Қосымшаға сәйкес (1-кесте және 2-кесте) EXCEL форматында электрондық түрде, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы Қатты пайдалы қазбалар (уранды және көмірді қоспағанда), жерасты сулар және емдік балшықтар бойынша құзыретті органға есеп береді және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
12. Жер қойнауын пайдаланушы, тоқсан сайын және жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей, 5-Қосымшаға сәйкес экрандық нысанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен кадрлардағы жергiлiктi қaмту жөнiндегi міндеттемелерді орындау туралы есепті Қатты пайдалы қазбалар (уранды және көмірді қоспағанда), жерасты сулар және емдік балшықтар бойынша құзыретті органға ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
4. Көмірсутегі шикізатына, көмір мен уранға келісімшарттар
бойынша жер қойнауын пайдаланушыларға арналған тауарларды,
жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді,
ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың
сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және
кадрлардағы жергілікті қамту бойынша міңдеттемелердің орындалуы
туралы есептерін ұсыну тәртібі
13. Жер қойнауын пайдаланушы, жыл сайын жылдық сатып алу жүргізу үшін жоспарланған 1 ақпаннан кешіктірмей көмірсутегі шикізатына, көмір мен уранға арналған келісімшарт тіркелген күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, 1-қосымшаға сәйкес ЕХСЕL форматында электрондық түрде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасын "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысымен анықталған құзыретті органның (бұдан әрі – Көмірсутегі шикізаты, көмір мен ураны бойынша құзыретті орган) интернет-ресурсында орналастырады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
Жер қойнауын пайдаланушы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу кезінде 1-қосымшаға сәйкес ЕХСЕL форматында электрондық түрде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен осы өзгерістер мен (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты бес жұмыс күні ішінде Көмірсутегі шикізаты, көмір мен ураны бойынша құзыретті органның интернет-ресурсында орналастырады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.

11. Недропользователь ежеквартально не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в Компетентный орган по твердым полезным ископаемым (за исключением угля и урана), подземным водам и лечебным грязям, отчет о приобретенных товарах, работах и услугах путем размещения в реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей, в электронном виде в формате ЕХСЕL согласно Приложению 4 (Таблица 1 и Таблица 2) и удостоверяет его электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
12. Недропользователь ежеквартально и ежегодно не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в Компетентный орган по твердым полезным ископаемым (за исключением угля и урана), подземным водам и лечебным грязям, отчет об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах путем заполнения в реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей экранной формы согласно Приложению 5 и удостоверяет его электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
4. Порядок представления годовой, среднесрочной, долгосрочной
программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и
об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах для
недропользователей по контрактам на углеводородное сырье, уголь
и уран
13. Недропользователь, ежегодно не позднее 1 февраля планируемого для проведения закупок года либо не позднее шестидесяти календарных дней с даты регистрации контракта на углеводородное сырье, уголь и уран предоставляет в компетентный орган, определенный постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан" (далее – Компетентный орган по углеводородному сырью, углю и урану), годовую программу закупа товаров, работ и услуг на предстоящий год путем размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области нефти и газа в электронном виде в формате ЕХСЕL согласно Приложению 1 и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Недропользователь, при внесении изменений и (или) дополнений в годовую программу закупа товаров, работ и услуг, в течение пяти рабочих дней предоставляет в Компетентный орган по углеводородному сырью, углю и урану, информацию об этих изменениях и (или) дополнениях путем размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области нефти и газа в электронном виде в формате ЕХСЕL согласно Приложению 1 и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.

14. Жер қойнауын пайдаланушы, жыл сайын жылдық сатып алу жүргізу үшін жоспарланған 1-ақпаннан кешіктірмей көмірсутегі шикізатына, көмір мен уранға арналған келісімшарт тіркелген күннен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, 2, 3-қосымшаларға сәйкес ЕХСЕL форматында электрондық түрде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізіліміне орналастыру жолымен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді және ұзақ мерзімді бағдарламасын Көмірсутегі шикізаты, көмір мен ураны бойынша құзыретті органның интернет-ресурсында орналастырады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
15. Жер қойнауын пайдаланушы, тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей, мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның веб-сайтына орналастыру жолымен 4-қосымшаға сәйкес (1-кесте және 2-кесте) ЕХСЕL форматында электрондық түрде сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы есепті Көмірсутегі шикізаты, көмір мен ураны бойынша құзыретті органның интернет-ресурсында орналастырады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
16. Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын және жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның веб-сайтында 5-қосымшаға сәйкес экрандық нысанды толтыру жолымен кадрлардағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелерін орындау туралы есепті Көмірсутегі шикізаты, көмір мен ураны бойынша құзыретті органның интернет-ресурсында орналастырады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
Жер қойнауын пайдаланушылардың
тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алуының жылдық, орта
мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын,
сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтер туралы және
кадрлардағы қазақстандық қамту жөніндегі
міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін
жасаудың және ұсынудың қағидасына
1-қосымша
Шарттардың мәртебе жіктеуіші
1-кесте
Жіктеуіш коды
Атауы
0
Жасалған
1
Орындалған
2
Бұзылған
Сатып алу мәнінің жіктеуіші
2-кесте
Жіктеуіш коды
Атауы
0
Тауар
1
Жұмыс
2
Қызмет
Жер қойнауын пайдаланушылардың
тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алуының жылдық, орта
мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын,
сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтер туралы және
кадрлардағы қазақстандық қамту жөніндегі
міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін
жасаудың және ұсынудың қағидасына
2-қосымша
Сатып алу тәсілінің жіктеуіші
1-кесте
Жіктеуіш коды
Атауы

14. Недропользователь, ежегодно не позднее 1 февраля либо не позднее шестидесяти календарных дней с даты регистрации контракта на углеводородное сырье, уголь и уран предоставляет в Компетентный орган по углеводородному сырью, углю и урану, среднесрочную и долгосрочную программы закупа товаров, работ и услуг на предстоящие периоды путем размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области нефти и газа в электронном виде в формате ЕХСЕL согласно Приложениям 2, 3 и удостоверяет их электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
15. Недропользователь, ежеквартально не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляет в Компетентный орган по углеводородному сырью, углю и урану, отчет о приобретенных товарах, работах и услугах путем размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области нефти и газа в электронном виде в формате ЕХСЕL согласно Приложению 4 (Таблица 1 и Таблица 2) и удостоверяет его электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
16. Недропользователь, ежеквартально и ежегодно не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляет в Компетентный орган по углеводородному сырью, углю и урану, отчет об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах путем заполнения на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области нефти и газа экранной формы согласно Приложению 5 и удостоверяет его электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Приложение 1
к Правилам составления и представления
годовой, среднесрочной, долгосрочной программ
закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах,
работах и услугах и об исполнении обязательств
по местному содержанию в кадрах
Классификатор статусов договоров
Таблица 1
Классификационный код
Наименование
0
Заключен
1
Исполнен
2
Расторгнут
Классификатор предмета закупа
Таблица 2
Классификационный код
Наименование
0
Товар
1
Работа
2
Услуга
Приложение 2
к Правилам составления и представления
годовой, среднесрочной, долгосрочной программ
закупа товаров, работ и услуг, отчетов
недропользователей о приобретенных товарах,
работах и услугах и об исполнении обязательств
по местному содержанию в кадрах
Классификатор способов закупки
Таблица 1
Классификационный код
Наименование