"Инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық преференциялар беруді көздейтiн инвестициялық жобаны іске асыруға инвестициялық келісімшарт жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 20 мамырдағы № 585 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 маусымда № 11457 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № 11-1-4/179 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сыртқы істер министрінің 01.06.2020 № 11-1-4/179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық преференциялар беруді көздейтiн инвестициялық жобаны іске асыруға инвестициялық келісімшарт жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Инвестициялық преференцияларды көздейтін инвестицияларды жүзеге асыратын инвестициялық келісімшарт жасау" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту жөнінде" Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 25 ақпандағы № 51 бұйрығының (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 17 наурызда № 9232 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2014 жылғы 20 қарашада № 227 (27848) болып жарияланған);
2) "Инвестициялық преференцияларды көздейтін инвестицияларды жүзеге асыруға инвестициялық келісімшарт жасау" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрі міндетін атқарушының 2014 жылғы 25 ақпандағы № 51 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 273 бұйрығының (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 23 қаңтарда № 10140 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 ақпанда жарияланған) күшi жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестициялар комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

Об утверждении Регламента государственной услуги "Заключение инвестиционного контракта на реализацию инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление инвестиций и предоставление инвестиционных преференций"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 мая 2015 года № 585. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2015 года № 11457. Утратил силу приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № 11-1-4/179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра иностранных дел РК от 01.06.2020 № 11-1-4/179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соотвествии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Регламент государственной услуги "Заключение инвестиционного контракта на реализацию инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление инвестиций и предоставление инвестиционных преференций" согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 февраля 2014 года № 51 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Заключение инвестиционного контракта на осуществление инвестиций, предусматривающего инвестиционные преференции" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9232, опубликованный в газете "Казахстанская правда" 20 ноября 2014 года № 227 (27848);
2) приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 273 "О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 февраля 2014 года № 51 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Заключение инвестиционного контракта на осуществление инвестиций, предусматривающего инвестиционные преференции" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10140, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 12 февраля 2015 года).
3. Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Хаиров Е.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 20 мамырдағы
№ 585 бұйрығымен
бекітілген
"Инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық
преференциялар беруді көздейтiн инвестициялық жобаны іске
асыруға инвестициялық келісімшарт жасасу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық преференциялар беруді көздейтiн инвестициялық жобаны іске асыруға инвестициялық келісімшарт жасасу" мемлекеттік көрсетілетін кызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін кызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестициялар комитетімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінімді қабылдау және көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерін беру көрсетiлетiн қызметті берушімен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық преференциялар беруді көздейтiн инвестициялық жобаны іске асыруға инвестициялық келісімшарт (бұдан әрі – Келісімшарт) жасасу болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 478 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 28 мамырда № 11216 тіркелген) "Инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық преференцияларды беруді көздейтiн инвестициялық жобаны іске асыруға инвестициялық келісімшарт жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес өтінімді ұсыну болып табылады.

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 20 мая 2015 года № 585
Регламент государственной услуги
"Заключение инвестиционного контракта на реализацию
инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление
инвестиций и предоставление инвестиционных преференций"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение инвестиционного контракта на реализацию инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление инвестиций и предоставление инвестиционных преференций" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявок и выдачу результатов оказания государственной услуги осуществляет услугодатель.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является заключение инвестиционного контракта на реализацию инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление инвестиций и предоставление инвестиционных преференций (далее – Контракт).
Форма представления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявки согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Заключение инвестиционного контракта на реализацию инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление инвестиций и предоставление инвестиционных преференций", утвержденный приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 478 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11216).

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) он бес минуттың ішінде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманымен тіркеу нөмірі және күн көрсетілген өтінімді қабылдау және тіркеу;
2) Инвестициялық преференциялар басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) өтінім тіркелген сәтінен бастап он сегіз жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің өтінімін қарастыруы;
3) 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 286-бабымен белгiленген талаптарға құжаттарына сәйкес келген жағдайда, құжаттарды қарастырған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қызметті берушінің басшысының Келісімшарт жасасу туралы бұйрық қабылданады;
4) Келісімшарт жасасу туралы бұйрықты қабылданған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде Басқарма Келісімшарт жобасын дайындау;
5) тараптармен қол қойылған келісімшартты бес жұмыс күнi iшiнде тiркеу;
6) тіркелген Келісімшартты көрсетілетін қызметті алушуға беру.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 23.02.2016 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мына рәсімдерді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің іс-қимыл нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының Басқармаға қарастыру үшін қарары;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығы;
4) Келісімшарт жобасын дайындау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің Келісімшартты тіркеуі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсететін қызметті берушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
2) Басқарма басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) кеңсенің маманы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттау:
1) он бес минуттың ішінде кеңсе маманымен тіркеу нөмірі мен күні көрсетілген құжаттар тіркеліп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары құжаттарды үш сағат ішінде Басқарма басшысына береді;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация заявки специалистом канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течении пятнадцати минут;
2) рассмотрение заявки Управлением инвестиционных преференций (далее – Управление) услугодателя в течение восемнадцати рабочих дней с момента регистрации заявки;
3) в случае соответствия документов требованиям, установленным статьей 286 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года руководителем услугодателя принимается приказ о заключении Контракта в течение двух рабочих дней по итогам рассмотрения документов;
4) подготовка проекта Контракта Управлением в течение десяти рабочих дней со дня принятия приказа о заключении Контракта;
5) регистрация подписанного сторонами Контракта в течение пяти рабочих дней;
6) выдача зарегистрированного Контракта услугополучателю.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 23.02.2016 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения Управлению;
3) приказ руководителя услогодателя;
4) подготовка проекта Контракта;
5) регистрация Контракта услугодателем.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
2) руководитель Управления;
3) ответственный исполнитель;
4) специалист канцелярии.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями:
1) документы регистрируются специалистом канцелярии с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя, либо его заместителю в течении пятнадцати минут;
2) руководитель услугодателя, либо его заместитель передают документы руководителю Управления в течении трех часов;

3) Басқарма басшысы бір сағат ішінде жауапты орындаушыны анықтап, құжаттарды қарастыруға береді;
4) жауапты орындаушы өтінім тіркелген сәтінен бастап он сегіз жұмыс күні ішінде құжаттарды қарастырады;
5) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексінің 286-бабымен белгiленген талаптарға құжаттары сәйкес келген жағдайда, көрсетілген қызметті берушінің басшысы құжаттар қарастырылған қорытынды бойынша екі жұмыс күні ішінде Келісімшарт жасасу туралы бұйрықты қабылдауды;
6) жауапты орындаушы Келісімшарт жасасу туралы бұйрық қабылданған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде Келiсiмшарт жобасын қол қоюға дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушыға жібереді;
7) тараптармен қол қойылған Келісімшарт жобасы бес жұмыс күнi iшiнде тiркеледі;
8) жауапты орындаушы Келісімшар тіркелген күнді оны кеңсе маманына береді;
9) кеңсе маманы тіркелген Келісімдшартты көрсетілетін қызметті алушуға береді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 23.02.2016 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеттерінің толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық преференцияларды ұсынуды көздейтiн инвестициялық жобаны іске асыруға инвестициялық келісімшарт жасасу" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 23.02.2016 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Инвестицияларды жүзеге асыруды
және инвестициялық преференциялар
беруді көздейтiн инвестициялық
жобаны іске асыруға инвестициялық
келісімшарт жасасу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
"Инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық
преференциялар беруді көздейтiн инвестициялық жобаны іске
асыруға инвестициялық келісімшарт жасасу" мемлекеттік
қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

3) руководитель Управления в течении одного часа определяет ответственного исполнителя и передает документы на рассмотрение;
4) ответственный исполнитель в течение восемнадцати рабочих дней с момента регистрации заявки рассматривает документы;
5) руководитель услугодателя в случае соответствия документов требованиям, установленными статьей 286 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, в течении двух рабочих дней по итогам рассмотрения документов принимает приказ о заключении Контракта;
6) ответственный исполнитель в течение десяти рабочих дней со дня подписания приказа о заключении Контракта подготавливает для подписания проект Контракта и направляет услугополучателю;
7) подписанный сторонами проект Контракта регистрируется услугодателем в течение пяти рабочих дней;
8) ответственный исполнитель в день регистрации Контракта передает его специалисту канцелярии;
9) специалист канцелярии выдает зарегистрированный Контракт услугополучателю.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 23.02.2016 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Заключение инвестиционного контракта на реализацию инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление инвестиций и предоставление инвестиционных преференций" согласно приложению к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 23.02.2016 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Заключение инвестиционного контракта
на реализацию инвестиционного проекта,
предусматривающего осуществление
инвестиций и предоставление
инвестиционных преференций"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Заключение инвестиционного контракта на реализацию
инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление
инвестиций и предоставление инвестиционных преференций"