"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және бейімделген емдік өнімдердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрінің м.а. 2011 жылғы 4 қарашадағы № 786 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 403 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11505 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 666 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.08.2017 № 666 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 88-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халықты дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету жүйесін жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және бейімделген емдік өнімдердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрінің м.а. 2011 жылғы 4 қарашадағы № 786 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7306 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және бейімделген емдік өнімдердің тізбесінде:
"Жергілікті бюджет есебінен" деген 1-бөлімде:
реттік нөмірі 9, 15, 17, 18 және 23-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
Созылмалы жүрек жетіспеушілігі (СЖЖ), оның ішінде дилатациялыкардиомиопатия
Диспансерлік есептегі барлық санаттар – базалық терапия; әлеуметтік қорғалмаған топтарға қосымша терапия. –******; дилатациялы кардиомиопатия диагнозы бар науқастар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Базалық терапия:
Небиволол, таблетка;
Бисопролол, таблетка
Фозиноприл, таблетка;
Спиронолактон, таблетка, капсула;
Торасемид, таблетка, оның ішінде ұзақ әсерлі;
қосымша терапия:
Кандесартан, таблетка;
Рамиприл, таблетка, капсула;
Дигоксин, таблетка;
Фуросемид, таблетка;
Гидрохлортиазид, таблетка;
Эналаприл, таблетка;
";
"
15
Крон ауруы және бейспецификалы ойықжаралыколит
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Месалазин, таблетка, суппозиторийлер;ұзақ әсерлі түйіршектер;
Преднизолон, таблетка; Метотрексат таблетка;
";
"
17
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Вальпроев қышқылы, таблетка, соның ішінде пұзақ әсерліы, капсула, түйір, сироп, ішуге арналған тамышалар; Карбамазепин, соның ішінде таблетка, ұзақ әсерлі; Бензобарбитал, таблетка; Ламотриджин, таблетка, оның ішінде ауыз қуысында еритін және шайналатын таблетка; Топирамат, капсула, таблетка; Леветирацетам, таблетка, ерітінді;
";
"
18
Психикалық аурулар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диазепам, инъекция үшін ерітінді, таблетка; Оланзапин таблетка; Рисперидон, бұлшық етке енгізу үшін ерітінді суспензиялар дайындауға арналған ұнтақ, таблетка, ішуге арналған ерітінді; Галоперидол, таблетка; инъекцияларға арналған ерітінді; Хлорпромазин, инъекцияларға ерітінді, драже, таблетка; Левомепромазин, таблетка; Амитриптилин, таблетка, драже, инъекция үшін ерітінді; Трифлуоперазин, таблетка; Клозапин, таблетка; Тригексифенидил, таблетка; Флуфеназин, инъекцияларға арналған ерітінді; Венлафаксин, капсула, таблетка, оның ішінде ұзақ әсерлі; Палиперидон, таблетка, оның ішінде ұзақ әсерлі;
бұлшық ет ішіне енгізу үшін инъекцияларға арналған суспензия, ұзақ әсерлі; Дулоксетин, капсула; Амисульприд, таблетка, оның ішінде қабықшамен қапталған; ішуге арналған ерітінді;
";
"
23
Онкология
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Қатерлі ісіктердің барлық сатысы

О внесении изменений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 786 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 403. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2015 года № 11505. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 666 (вводится в действие с 01.01.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 29.08.2017 № 666 (вводится в действие с 01.01.2018).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 88 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и в целях совершенствования системы лекарственного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 786 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7306) следующие изменения:
в Перечне лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами, утвержденном указанным приказом:
в разделе 1. "За счет средств местного бюджета":
строки, порядковые номера 9, 15, 17, 18 и 23 изложить в следующей редакции:
"
9
Хроническая сердечная недостаточность (ХСН), в том числе дилятационная кардиомиопатия
Все категории, состоящие на диспансерном учете – базовая терапия;
дополнительная терапия -социально-незащищенным группам. ******; больные с диагнозом дилятационная кардиомиопатия
Все стадии и степени тяжести
Базовая терапия: Небиволол, таблетка; Бисопролол, таблетка Фозиноприл, таблетка; Спиронолактон, таблетка, капсула; Торасемид, таблетка, в том числе пролонгированного действия; дополнительная терапия: Кандесартан, таблетка; Рамиприл, таблетка, капсула; Дигоксин, таблетка; Фуросемид, таблетка; Гидрохлортиазид, таблетка; Эналаприл, таблетка;
";
"
15
Болезнь Крона и неспецифический язвенный колит
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Месалазин, таблетка, суппозитории; гранулы с пролонгированным высвобождением; Преднизолон, таблетка; Метотрексат таблетка;
";
"
17
Эпилепсия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Вальпроевая кислота, таблетка, в том числе пролонгированная, капсула, гранула, сироп, капли для приема внутрь; Карбамазепин, таблетка, в том числе прологированная; Бензобарбитал, таблетка; Ламотриджин, таблетка, в том числе диспергируемая и жевательная; Топирамат, капсула, таблетка; Леветирацетам, таблетка, раствор;
18
Психические заболевания
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Диазепам, раствор для инъекций, таблетка; Оланзапин, таблетка; Рисперидон, порошок для приготовления суспензий для внутримышечного введения, таблетка, раствор для приема внутрь; Галоперидол, таблетка; раствор для инъекций; Хлорпромазин, раствор для инъекций, драже, таблетка; Левомепромазин, таблетка; Амитриптилин, таблетка, драже, раствор для инъекций; Трифлуоперазин, таблетка; Клозапин, таблетка; Тригексифенидил, таблетка; Флуфеназин, раствор для инъекций; Венлафаксин, капсула, таблетка, в том числе пролонгированного действия; Палиперидон, таблетка, в том числе пролонгированного действия; суспензия для иньекций внутримышечного введения, пролонгированного действия; Дулоксетин, капсула; Амисульприд, таблетка, в том числе покрытая оболочкой; раствор для приема внутрь;
";
"
23
Онкология
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии злокачественных новообразований

Капецитабин, таблетка; Темозоломид, капсула; Эпоэтин альфа, шприц-сықпадағы инъекцияға арналған ерітінді; Тамоксифен, таблетка; Фулвестрант, бұлшық ет ішіне енгізуге арналған шприц-сықпадағы ерітінді; Трипторелин, инъекциялық ерітінді дайындауға арналған лиофилизат; Гозерелин, шприц-аппликатордағы тері астына енгізуге арналған ұзақ әсерлі депо-капсула (имплантат); Ципротерон, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді; Летрозол, таблетка; Анастрозол, таблетка; Бикалутамид, таблетка; Торимефен, таблетка; Золедрон қышқылы, инфузия дайындауға арналған концентрат/лиофилизат; Клодрон қышқылы, капсула, таблетка; Интерферон альфа 2а, 2 b, шприц-сықпада; Тегафур, капсула; Филграстим, шприц-сықпа; БЦЖ вакцинасы, жиынтығында ерітіндісі бар интравизикалды енгізуге арналған суспензия дайындау үшін ұнтақ; Тиогуанин****, таблетка; Меркаптопурин, таблетка; Лейпрорелин, суспензия/ инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ/ лиофилизат;
Қатерлі ісіктер кезіндегі паллиативтік терапия
Морфин, инъекцияға арналған ерітінді; Тримепиридина гидрохлорид, инъекцияға арналған ерітінді; Трамадол, ұзақ әсерлі таблетка, капсула, суппозиторийлер, инъекцияға арналған ерітінді; Фентанил, терапиялық трансдермалдық жүйе; Кетопрофен, капсула, таблетка, суппозиторийлер, инъекцияға арналған ерітінді; Диазепам, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді; қорғаныш пастасы бар жиынтықта бір компонентті құрғатылатын илео/колостомдық нәжіс қабылдағыш;
";
"Республикалық бюджет қаражаты есебінен" деген 2-бөлімде:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Қант диабеті
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Инсулинге тәуелді қант диабеті ауырлығының барлық сатысы мен дәрежесі
Инсулин аспарт, картридждердегі, сауыттардағы ерітінді;
Екі фазалы инсулин, орташа ұзақтықты инсулинмен комбинацияда (әсері қысқа және орташа ұзақтықты инсулин аналогтарының қоспасы), картридждердегі суспензия;
Инсулин гларгин, картридждердегі ерітінді;
Инсулин глулизин, картридждердегі, сауыттардағы ерітінді;
Гендік-инженерлік адамға арналған екі фазалы инсулин, сауыттардағы суспензия;
Гендік-инженерлік адамға арналған екі фазалы инсулин, картридждердегі суспензия;
Инсулин детемир, картридждердегі ерітінді;
Тәуліктік (орташа) әсері бар гендік-инженерлік адам инсулин изофан, сауыттардағы суспензия; Тәуліктік (орташа) әсері бар гендік-инженерлік адамға арналған инсулин изофан, катриждердегі суспензия;
Инсулин лизпро, картридждердегі; сауыттардағы ерітінді; сауыттардағы ерітінді;
Орташа ұзақтықтағы инсулинімен екі фазалы инсулин лизпро (әсері қысқа және орташа ұзақтықтағы инсулин аналогтарының қоспасы), картридждердегі суспезия;
Гендік-инженерлік адамға арналған еритін инсулин, сауыттардағы ерітінді;
Гендік-инженерлік адамға арналған еритін инсулин, картридждердегі ерітінді;
Шприц-қаламға инелер;
Кетондық денелерге арналған тест-жолақтар;
Қандағы глюкозаны анықтау үшін тест жолақтар;
18 жасқа дейінгі балалар
Шығыс материалдарымен жиынтықта инсулин помпасы;
".

Капецитабин, таблетка; Темозоломид, капсула; Эпоэтин альфа, раствор для инъекций в шприц-тюбике; Тамоксифен, таблетка; Фулвестрант, раствор для внутримышечного введения в шприц-тюбике; Трипторелин, лиофилизат для приготовления инъекционного раствора; Гозерелин, депо-капсула (имплантат) пролонгированного действия для подкожного введения в шприце-аппликаторе; Ципротерон, таблетка, раствор для инъекций; Летрозол, таблетка; Анастрозол, таблетка; Бикалутамид, таблетка; Торимефен, таблетка; Золедроновая кислота, концентрат/лиофилизат для приготовления инфузий; Клодроновая кислота, капсула, таблетка; Интерферон альфа 2а, 2 b, в шприц-тюбике; Тегафур, капсула; Филграстим, шприц-тюбик; Вакцина БЦЖ, порошок для приготовления суспензий для интравизикального введения в комплекте с растворителем; Тиогуанин****, таблетка; Меркаптопурин, таблетка; Лейпрорелин, порошок лиофилизированный/ лиофилизат для приготовления суспензии/ раствора для инъекций;
Паллиативная терапия при злокачественных новообразованиях
Морфин, раствор для инъекций; Тримепиридина гидрохлорид, раствор для инъекций; Трамадол, таблетка пролонгированного действия, капсула, суппозитории, раствор для инъекций; Фентанил, система терапевтическая трансдермальная; Кетопрофен, капсула, таблетка, суппозитории, раствор для инъекций; Диазепам, таблетка, раствор для инъекций; Однокомпонентный дренируемый илео/колостомный калоприемник в комплекте с защитной пастой;
";
в разделе 2. "За счет средств Республиканского бюджета":
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3
Диабет сахарный
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести инсулинозависимого сахарного диабета
Инсулин аспарт, раствор в картриджах; флаконах; Инсулин аспарт двухфазный, в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспензия в картриджах; Инсулин гларгин, раствор в картриджах; Инсулин глулизин, раствор в картриджах; флаконах; Инсулин двухфазный человеческий генно-инженерный, суспензия во флаконах; Инсулин двухфазный человеческий генно-инженерный, суспензия в картриджах; Инсулин детемир, раствор в картриджах; Инсулин изофан человеческий генно-инженерный суточного действия (средний), суспензия во флаконах; Инсулин изофан человеческий генно-инженерный суточного действия (средний), суспензия в картриджах; Инсулин лизпро, раствор в картриджах; флаконах; Инсулин лизпро двухфазный в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспензия в картриджах; Инсулин растворимый человеческий генно-инженерный, раствор во флаконах; Инсулин растворимый человеческий генно-инженерный, раствор в картриджах; Иглы к шприц-ручке; Тест полосы для кетоновых тел; Тест полосы для определения глюкозы в крови;
Дети до 18 лет
Помпа инсулиновая в комплекте с расходными материалами
".

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін 10 жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы бұйрықтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова

2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова