Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйым бюджет қаражаты есебінен алған қосылған құн салығы сомасы субсидияларының сомалары жөніндегі мәліметтерді табыс ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 291 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 1 шілдеде № 11518 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 305 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 27.02.2018 № 305 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 583-бабы 7-2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйым бюджет қаражаты есебінен алған қосылған құн салығы сомасы субсидияларының сомалары жөніндегі мәліметтерді табыс ету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
_____________ А.С. Мамытбеков
2015 жыл 22 сәуір
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 291 бұйрығымен
бекітілген
Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның
агроөнеркәсіптік кешен аясындағы дайындаушы ұйым қосылған құн
салығы сомаларының бюджет қаражаты есебінен алған субсидия
сомалары бойынша мәліметтерді беру қағидалары
1. Осы Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның агроөнеркәсіптік кешен аясындағы дайындаушы ұйым қосылған құн салығы сомаларының бюджет қаражаты есебінен алған субсидия сомалары бойынша мәліметтерді беру қағидалары "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 583-бабы 7-2-тармағына сәйкес әзірленген және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйым қосылған құн салығы сомаларының бюджет қаражаты есебінен алған субсидия сомалары бойынша мәліметтерді беру тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил предоставления сведений уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса по суммам полученных субсидий за счет бюджетных средств суммы налога на добавленную стоимость заготовительной организацией в сфере агропромышленного комплекса
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 291. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2015 года № 11518. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 305 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.02.2018 № 305 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 7-2 статьи 583 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления сведений уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса по суммам полученных субсидий за счет бюджетных средств суммы налога на добавленную стоимость заготовительной организацией в сфере агропромышленного комплекса.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________ Мамытбеков А.С.
22 мая 2015 года
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 291
Правила
предоставления сведений уполномоченным органом в области
развития агропромышленного комплекса по суммам полученных
субсидий за счет бюджетных средств суммы налога на добавленную
стоимость заготовительной организацией в сфере
агропромышленного комплекса
1. Настоящие Правила предоставления сведений уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса по суммам полученных субсидий за счет бюджетных средств суммы налога на добавленную стоимость заготовительной организацией в сфере агропромышленного комплекса, формы и срока разработаны в соответствии с пунктом 7-2 статьи 583 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления сведений по суммам полученных субсидий за счет бюджетных средств суммы налога на добавленную стоимость заготовительной организацией в сфере агропромышленного комплекса.

2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мәліметтер - агроөнеркәсіптік кешені саласындағы дайындаушы ұйым қосылған құн салығы сомаларының бюджет қаражаты есебінен алған субсидия сомалары бойынша мәліметтер;
2) уәкілетті орган - салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
3. Осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша жыл сайын 1 желтоқсанға дейінгі мерзімде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидия алған агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйым бойынша уәкілетті органға, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту аясындағы уәкілетті органмен мәліметтер беріледі.
4. Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік жүйесі электрондық байланыс арнасы арқылы мәліметтерді уәкілетті органға жібереді.
Агроөнеркәсіптік кешен аясындағы
дайындаушы ұйым қосылған құн салығы
сомаларының бюджет қаражаты есебінен
алынған субсидия сомалары бойынша
мәліметтердің нысаны мен оны
агроөнеркәсіптік кешенді дамыту
саласындағы уәкілетті органның
оларды беру қағидасына
Қосымша
Нысан
_______ жыл үшін агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы
ұйым қосылған құн салығы сомаларының бюджет қаражаты есебінен
алған субсидия сомалары бойынша мәліметтер
теңге
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі
Субсидиялауға алынған сомасы
Субсидияны алған күні
Субсидия алынған салық кезеңі (тоқсан)
1
2
3
4
5

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) сведения – сведения по суммам полученных субсидий за счет бюджетных средств суммы налога на добавленную стоимость заготовительной организацией в сфере агропромышленного комплекса;
2) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет.
3. Сведения представляются уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса в уполномоченный орган по заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса, получившим субсидирование суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет ежегодно в срок до 1 декабря по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
4. Уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса направляет в уполномоченный орган сведения по каналу электронной связи Единой транспортной системы государственных органов.
Приложение
к Правилам предоставления
сведений уполномоченным
органом в области развития
агропромышленного комплекса
по суммам полученных субсидий
за счет бюджетных средств суммы
налога на добавленную стоимость
заготовительной организацией в
сфере агропромышленного комплекса
Форма
Сведения по суммам полученных субсидий за счет бюджетных
средств суммы налога на добавленную стоимость заготовительной
организацией в сфере агропромышленного комплекса за _______ год в тенге
Бизнес идентификационный номер заготовительной организации в сфере агропромышленного комплекса
Сумма полученной субсидии
Дата получения субсидии
Налоговый период, за который получены субсидии (квартал)
1
2
3
4
5