2015-2016 оқу жылына жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын мамандықтар бойынша бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 3 шілдедегі № 437 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 шілдеде № 11577 тіркелді
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 15.07.2016 № 452 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 2-1) тармақшасына сәйкес, «Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ, арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2015-2016 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 17 маусымдағы № 453 қаулысын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2015-2016 оқу жылына арналған күндізгі оқу нысанындағы мамандықтар бөлінісінде жоғары білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2015-2016 оқу жылына арналған сырттай қысқартылған оқу нысанындағы мамандықтар бөлінісінде жоғары білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 2015-2016 оқу жылына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 2015-2016 оқу жылына PhD докторларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бөлінсін.
2. Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім және халықаралық ынтымақтастық департаменті (С.С. Ысмағұлова):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр Т.О. Балықбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми түрде жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Сәрінжіпов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 3 шілдедегі
№ 437 бұйрығына
1-қосымша

О распределении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием по специальностям на 2015 - 2016 учебный год
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 3 июля 2015 года № 437. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2015 года № 11577
Сноска. В заголовок приказа внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется, в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 15.07.2016 № 452 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2-1) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 453 «Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным,  послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов) на 2015-2016 учебный год» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Распределить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием на 2015-2016 учебный год в разрезе специальностей по очной форме обучения, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием на 2015-2016 учебный год в разрезе специальностей по заочной сокращенной форме обучения, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) государственный образовательный заказ на подготовку  магистров  на 2015-2016 учебный год согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) государственный образовательный заказ на подготовку  докторов PhD на 2015-2016 учебный год согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего, послевузовского образования и международного сотрудничества (Исмагулова С.С.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Балыкбаева Т.О.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Саринжипов
Приложение 1 к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 3 июля 2015 года № 437
Государственный образовательный заказ
на подготовку специалистов с высшим образованием

2015-2016 оқу жылына арналған күндізгі оқу нысанындағы мамандықтар бөлінісінде жоғары білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 1-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 15.07.2016 № 452 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Шифр
Мамандықтардың атауы
Білім беру гранттары
Жиынтығы
толық оқу
қысқартылған оқу
Барлығы
қазақ
орыс
барлығы
қазақ
орыс

на 2015-2016 учебный год в разрезе специальностей
по очной форме обучения
Сноска. В заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется, в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 15.07.2016 № 452 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Шифр
Наименование специальностей
Образовательные гранты
ИТОГО
полное обучение
сокращенное обучение
всего
казахский
русский
Всего
казахский
русский

Жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін квота (0,5%)
3
Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға квота (2%)
10
Жиыны
500
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрлігінің
2015 жылғы 3 шілдедегі
№ 437 бұйрығына
3-қосымша
2015-2016 оқу жылына магистрлерді даярлауға арналған
мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 19.10.2015 № 603 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрінің 10.02.2016 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.07.2016 № 452 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Код Мамандықтар атауы Орындар саны
ғылыми- педагогикалық бағыт бойынша бейінді бағыт бойынша

Квота для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (0,5%)
3
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан (2 %)
10
ИТОГО
500
Приложение 3 к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 3 июля 2015 года № 437
Государственный образовательный заказ на подготовку
магистров на 2015-2016 учебный год
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа и.о. Министра образования и науки РК от 19.10.2015 № 603 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Министра образования и науки РК от 10.02.2016 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.07.2016 № 452 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код
Наименование специальности
кол-во мест
научно-педагогическое направление
профильное направление

6М120200
Ветеринарлық санитария
40
Барлығы
4786 1900
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрлігінің
2015 жылғы 3 шілдедегі
№ 437 бұйрығына
4-қосымша
2015-2016 оқу жылына РҺD докторларды даярлауға арналған
мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 19.10.2015 № 603 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрінің 10.02.2016 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Код Мамандықтар атауы орындар саны

6M120200
Ветеринарная санитария
40
ИТОГО
4786
1900
Приложение 4 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 3 июля 2015 года № 437
Государственный образовательный заказ на подготовку
докторов PhD на 2015-2016 учебный год
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа и.о. Министра образования и науки РК от 19.10.2015 № 603 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 10.02.2016 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код
Наименование специальности
количество мест