Жоғары білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 11 маусымдағы № 327 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 шілдеде № 11617 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 35 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 22.01.2016 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін  күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жоғары білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына қабылдау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Білім және ғылым департаментінің бастығы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі                          И. Тасмағамбетов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Сәрінжіпов
2015 жылғы «__»________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 11 маусымдағы
№ 327 бұйрығымен бекітілген
Жоғары білімнің кәсіби оқу бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу
орындарына қабылдау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы жоғары білімнің кәсіби оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына қабылдау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі, «Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы» 2005 жылғы 7 қаңтардағы, «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді және жоғары білімнің кәсіби оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына (бұдан әрі – әскери оқу орындары) қабылдау тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил приема в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 11 июня 2015 года № 327. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2015 года № 11617. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 35
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 22.01.2016 № 35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 39 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приема в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования.
2. Начальнику Департамента образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан                       И. Тасмагамбетов
«СОГЛАСОВАН»
Министр образования и науки
Республики Казахстан
_____________ А. Саринжипов
«__» ________ 2015 года
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 11 июня 2015 года № 327
Правила
приема в военные учебные заведения Министерства обороны
Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные
программы высшего образования
1. Общие положения
1. Настоящие правила приема в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования, (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», от 7 января 2005 года «Об обороне и Вооруженных силах Республики Казахстан», от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих» и определяют порядок приема в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования (далее – военные учебные заведения).

2. Әскери оқу орындарына мыналар түседі:
1) әскери қызмет өткермеген, оқуға түсетін жылы он жеті жасқа толған, бірақ жиырма бір жастан үлкен емес азаматтар;
2) әскери қызмет өткерген азаматтар және мерзімді әскери қызмет өткеріп жатқан әскери қызметшілер оқуға түсетін жылы жиырма төрт жасқа толғанға дейін;
3) келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеріп жатқан әскери қызметшілер жиырма бес жасқа толғанға дейін.
3. Оқуға түсушілер әскери оқу орындарының қабылдау комиссиясына мынадай құжаттардың түпнұсқаларын ұсынады:
1) жеке куәлік;
2) әскери билет (тек әскери қызметшілер);
3) білімі туралы құжаттар;
4) мынадай пәндер бойынша кемінде 50 балл тестілеу нәтижелерімен ұлттық бірыңғай тестілеу (бұдан әрі – ҰБТ) немесе талапкерлердің кешенді тестілеу (бұдан әрі – ТКТ) сертификаты: мемлекеттік немесе орыс тілі (оқыған тілі), Қазақстан тарихы, математика және таңдау бойынша пән (физика, жағрафия, дүниежүзі тарихы, химия, биология) соның ішінде бейіндік пән (математика) бойынша кемінде – 7 балл, ал қалған пәндер бойынша кемінде – 4 балл;
5) «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексі 8-бабының 12) тармақшасына сәйкес бекітілетін Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери-дәрігерлік сараптаманы жүргізу қағидаларына (бұдан әрі – ӘДС қағидалары) сәйкес әскери оқу орнына түсетін азаматтың медициналық куәландыру картасы;
6) 3х4 өлшемді төрт фотосурет.
Құжаттардың толық тізбесін ұсынбаған оқуға түсушілер қабылдауға жіберілмейді.
4. Әскери оқу орындарына қабылдау конкурстық негізде 5 кезеңде жүзеге асырылады:
1) I кезең – оқуға қабылдау жылын 20-30 шілдесін қоса алғандағы кезеңінде өткізілетін алдын ала кәсіби-психологиялық іріктеу;
2) II кезең – «Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі дене дайындығы жөніндегі нормативтерді бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2014 жылғы 5 мамырдағы № 195 бұйрығымен белгіленген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеудің тізбесінде № 9518 тіркелген), оқуға қабылдау жылын 20-30 шілдесін қоса алғандағы кезеңінде өткізілетін дене дайындығын тексеру;
3) III кезең – оқуға қабылдау жылының 1-10 тамызды қоса алғандағы кезеңінде өткізілетін ӘДС қағидаларына сәйкес қорытынды медициналық куәландыру;
4) IV кезең – оқуға қабылдау жылының 11-19 тамызды қоса алғандағы кезеңінде жас жауынгер курсы кезеңінде өткізілетін түпкілікті кәсіби-психологиялық іріктеу;

2. В военные учебные заведения поступают:
1) граждане, не проходившие воинской службы, достигшие в год поступления возраста семнадцати лет, но не старше двадцати одного года;
2) граждане, прошедшие воинскую службу, и военнослужащие, проходящие срочную воинскую службу, до достижения ими в год поступления возраста двадцати четырех лет;
3) военнослужащие, проходящие воинскую службу по контракту, до достижения ими возраста двадцати пяти лет.
3. Поступающие представляют в приемную комиссию военного учебного заведения подлинники следующих документов:
1) удостоверение личности;
2) военный билет (только военнослужащие);
3) документы об образовании;
4) сертификат единого национального тестирования (далее – ЕНТ) или комплексного тестирования абитуриентов (далее – КТА) с результатом тестирования не менее 50 баллов по следующим предметам: государственному или русскому языку (язык обучения), истории Казахстана, математике и предмету по выбору (физика, география, всемирная история, химия, биология), в том числе не менее 7 баллов по профильному предмету (математика), а по остальным предметам – не менее 4 баллов;
5) карта медицинского освидетельствования гражданина, поступающего в военное учебное заведение, в соответствии с Правилами проведения военно-врачебной экспертизы в Вооруженных Силах Республики Казахстан, утверждаемыми в соответствие с подпунктом 12) статьи 8 Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», (далее – Правила ВВЭ);
6) четыре фотокарточки размером 3х4.
Поступающие, не предоставившие полный перечень документов, к приему не допускаются.
4. Прием в военные учебные заведения осуществляется на конкурсной основе в 5 этапов:
1) I этап – предварительный профессионально-психологический отбор, проводимый в период с 20 по 30 июля года приема включительно;
2) II этап – проверка физической подготовленности, установленной приказом Министра обороны Республики Казахстан от 5 мая 2014 года  № 195 «Об утверждении нормативов по физической подготовке в Вооруженных Силах Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 9518) (далее - нормативы по физической подготовке), проводимая в период с 20 по 30 июля года приема включительно;
3) III этап – окончательное медицинское освидетельствование в соответствии с Правилами ВВЭ, проводимое в период с 1 по 10 августа года приема включительно;
4) IV этап – окончательный профессионально-психологический отбор, проводимый в период курса молодого бойца с 11 по 19 августа года приема включительно;

5) V кезең – оқуға қабылдау жылының 20-21 тамызды қоса алғандағы кезеңінде өткізілетін конкурстық іріктеу мен қабылдау.
Қабылдаудың әрбір кезеңінен тек бір рет өтуге жол беріледі.
5. Әскери оқу орындарында оқитындардың құрамына қабылдауға конкурс өткізу кезінде бірдей көрсеткіштер болған жағдайда мыналардың басым құқығы бар:
әскери даярлық бойынша қосымша бағдарламалары бар Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі білім беру ұйымдарының тәрбиеленушілері (бұдан әрі – Мектеп бітірушілер);
қызмет өткеру уақытында қаза болған, хабарсыз кеткен немесе әскери қызмет өткеру кезеңінде мүгедектік алған әскери қызметшілердің балалары.
2. Әскери оқу орындарына қабылдау тәртібі
6. Әскери оқу орындарының бастықтары, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері түрлерінің бас қолбасшылары, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Кадрлар департаментінің, Спорт комитеті – Армия орталық спорт клубының бастықтары оқуға қабылдау жылының 1 маусымына дейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Білім және ғылым департаментіне (бұдан әрі – БҒД) оқуға қабылдау жылы 1 шілдеге дейін әзірленетін әрбір әскери оқу орны үшін қабылдау комиссиясының құрамын бекіту туралы Қорғаныс министрі бұйрығының жобасына қосу үшін өкілдер бойынша мәліметтер ұсынады.
Қабылдау комиссиясының төрағасы әскери оқу орнының бастығы, төрағаның орынбасары – әскери оқу орны бастығының оқу және ғылыми жұмыс жөніндегі орынбасары болып табылады.
Қабылдау комиссиясының құрамы мүшелердің тақ санынан тұрады. Шешімдер қабылдау комиссиясы мүшелерінің жалпы санынан көпшілік қарапайым дауыспен қабылданады.
Дауыстар тең болған жағдайда қабылдау комиссиясы төрағасының даусы шешуші болып табылады.
Қабылдау комиссиясының отырыстары қабылдау комиссиясының төрағасы бекітетін жұмыс жоспарына сәйкес өткізіледі, хаттамаларды ресімдеумен сүймелденеді.
7. Бірінші курсты жасақтауға жауапты негізгі атқарушы орган әскери оқу орнының кадрлар органы болып табылады.
8. Әскери оқу орнында кәсіби-психологиялық іріктеуді тәрбие және идеологиялық жұмыстар бөлімі ұйымдастырады және жүргізеді.
9. Оқуға түсушілердің дене дайындығын тексеруді әскери оқу орнының дене дайындығы және спорт кафедрасы ұйымдастырады және өткізеді.
10. Бірыңғай талаптарды сақтауды қамтамасыз ету, даулы мәселелерді шешу мақсатында әскери оқу орны бастығының бұйрығымен қабылдау комиссиясының жұмысы кезеңінде әрекет ететін апелляциялық комиссия құрылады.
Бағалау нәтижелерімен келіспейтін оқуға түсушілердің өтініштері нәтижелер жарияланғаннан кейін келесі күні сағат 10-ға дейін қабылданады.
Хаттамамен ресімделген апелляция мәнісі бойынша шешім өтініш келіп түскен күннен бастап 1 күнтізбелік күн ішінде шығарылады.

5) V этап – конкурсный отбор и зачисление, проводимые в период с 20 по 21 августа года приема включительно.
Прохождение каждого этапа приема допускается только один раз.
5. В случае одинаковых показателей при проведении конкурса на зачисление в состав обучающихся военных учебных заведений преимущественное право имеют:
воспитанники организаций образования Министерства обороны Республики Казахстан с дополнительными программами по военной подготовке (далее – выпускники Школы);
дети военнослужащих, погибших, пропавших без вести во время прохождения службы или получивших инвалидность в период прохождения воинской службы.
2. Порядок приема в военные учебные заведения
6. До 1 июня года приема начальники военных учебных заведений, Главнокомандующие видов Вооруженных Сил Республики Казахстан, начальники Департамента кадров, Спортивного комитета - Центрального спортивного клуба армии Министерства обороны Республики Казахстан представляют в Департамент образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан (далее – ДОН) сведения по представителям для включения в проект приказа Министра обороны об утверждении состава приемной комиссии для каждого военного учебного заведения, разрабатываемый до 1 июля года приема.
Председателем приемной комиссии является начальник военного учебного заведения, заместителем председателя – заместитель начальника военного учебного заведения по учебной и научной работе.
Состав приемной комиссии состоит из нечетного количества членов. Решения принимаются простым большинством голосов от общего числа членов приемной комиссии.
В случае равенства голосов, голос председателя приемной комиссии является решающим.
Заседания приемной комиссии проводятся в соответствии с планом работы, утверждаемым председателем приемной комиссии, сопровождаются оформлением протоколов.
7. Основным исполнительным органом, ответственным за комплектование первого курса, является кадровый орган военного учебного заведения.
8. Профессионально-психологический отбор в военном учебном заведении организовывает и проводит отдел воспитательной и идеологической работы.
9. Проверку физической подготовленности поступающих организовывает и проводит кафедра физической подготовки и спорта военного учебного заведения.
10. В целях обеспечения соблюдения единых требований, разрешения спорных вопросов приказом начальника военного учебного заведения создается апелляционная комиссия, действующая в период работы приемной комиссии.
Заявления от поступающих, несогласных с результатами оценки, принимаются до 10 часов следующего дня после объявления результатов.
Решение по существу апелляции, оформленное протоколом, выносится в течение 1 календарного дня со дня поступления заявления.

11. Әскери оқу орнына түсу үшін әскери қызметшілер қатарынан оқуға түсуші әскери оқу орны мен мамандығының атауларын көрсетумен әскери бөлім командирінің атына оқуға түсу жылының 1 маусымына дейін оған оқуға түсетін жылдың 1 шілдесінен бастап оқу демалысын беруге баянат береді.
Әскери бөлімнің командирі мемлекеттік құпияларға рұқсатнаманы ресімдеу және ӘДС қағидаларына сәйкес алдын ала медициналық куәландырудан өту жөніндегі жұмысты ұйымдастырады.
Оқуға жарамдылығы туралы медициналық қорытынды алынған кезде оқуға түсушіге қызмет орнына жақын ҰБТ-ны қабылдау пунктіне ТКТ тапсыру үшін оқу демалысы беріледі.
Кемінде 50 балл жинаған оқуға түсушілер оқуға түсу жылының 26 шілдесіне дейін әскери оқу орнына келеді.
12. Мектеп бітірушілері қатарынан оқуға түсуші әскери оқу орнына түсу үшін оқуға түсу жылының 1 сәуіріне дейін әскери оқу орны мен мамандығының атауларын көрсетумен Мектеп бастығының атына өтініш жазады.
Мектеп бастығы мыналар бойынша жұмысты ұйымдастырады:
1) мемлекеттік құпияларға рұқсатнаманы ресімдеу;
2) ӘДС қағидаларына сәйкес алдын ала медициналық куәландырудан өткізу;
3) дене дайындығы бойынша нормативтерді тапсыру;
4) кәсіби-психологиялық тестілеуді тапсыру;
5) ҰБТ тапсыру.
Мектептегі дене дайындығы және кәсіби-психологиялық тестілеу бойынша нормативтерді тапсыру нәтижелері қабылдаудың I және II кезеңдерінің нәтижелері болып табылады.
Кемінде 50 балл жинаған оқуға түсушілер оқуға түсу жылының 30 шілдесіне дейін қабылдаудың III, IV және V кезеңдерінен өту үшін әскери оқу орнына келеді.
13. Азаматтар қатарынан оқуға түсуші әскери оқу орнына түсу үшін оқуға түсу жылының 10 шілдесіне дейінгі мерзімде әскери оқу орны мен мамандық атауларын көрсетумен тұрғылықты жері бойынша қорғаныс істері жөніндегі бөлім (басқарма) бастығының атына өтініш береді.
Қорғаныс істері жөніндегі бөлімнің (басқарманың) бастығы мемлекеттік құпияларға рұқсаттаманы ресімдеу және ӘДС қағидаларына сәйкес алдын ала медициналық куәландырудан өту бойынша жұмысты ұйымдастырады.
ҰБТ-дан кемінде 50 балл жинаған оқуға түсушілер оқуға түсу жылының 20-23 шілдесін қоса алғандағы кезеңінде әскери оқу орнына келеді және оқуға түсу жылының 1 тамызынан бастап тұрғын үймен және тамақпен қамтамасыз етіледі.
ТКТ-дан кемінде 50 балл жинаған оқуға түсушілер оқуға түсу жылының 20-26 шілдесін қоса алғандағы кезеңінде әскери оқу орнына келеді және оқуға түсу жылының 1 тамызынан бастап тұрғын үймен және тамақпен қамтамасыз етіледі.
14. Қабылдаудың алғашқы үш кезеңінен өткен оқуға түсушілер рейтингілік балға сәйкес төртінші кезеңге жіберіледі. БҒД рейтингілік балл есебінің кестесін оқуға қабылдау жылының 1 тамызына дейін әскери оқу орындарына жолдайды. Қабылдаудың төртінші кезеңі оқуға түсу жылының 11-19 тамызын қоса алғандағы кезеңінде лагерьлік жиындарда жас жауынгер курсы нысанында өткізіледі.

11. Поступающий из числа военнослужащих для поступления в военное учебное заведение до 1 июня года поступления подает рапорт на имя командира воинской части на предоставление ему учебного отпуска с 1 июля года поступления с указанием наименования военного учебного заведения и специальности.
Командир воинской части организует работу по оформлению допусков к государственным секретам и прохождению предварительного медицинского освидетельствования в соответствии с Правилами ВВЭ.
При получении медицинского заключения о годности к обучению поступающему предоставляется учебный отпуск для сдачи КТА в ближайшем к месту службы пункте приема ЕНТ.
Поступающие, набравшие не менее 50 баллов, прибывают в военное учебное заведение до 26 июля года поступления.
12. Поступающий из числа выпускников Школы для поступления в военное учебное заведение до 1 апреля года поступления подает заявление на имя начальника Школы с указанием наименования военного учебного заведения и специальности.
Начальник Школы организует работу по:
1) оформлению допусков к государственным секретам;
2) прохождению предварительного медицинского освидетельствования в соответствии с Правилами ВВЭ;
3) сдаче нормативов по физической подготовке;
4) сдаче профессионально-психологического тестирования;
5) сдаче ЕНТ.
Результаты сдачи в Школе нормативов по физической подготовке и профессионально-психологического тестирования являются результатами I и II этапов приема.
Поступающие, набравшие не менее 50 баллов, прибывают в военное учебное заведение до 30 июля года поступления для прохождения III, IV и V этапов приема.
13. Поступающий из числа граждан для поступления в военное учебное заведение в срок до 10 июля года поступления подает заявление на имя начальника отдела (управления) по делам обороны по месту жительства с указанием наименования военного учебного заведения и специальности.
Начальник отдела (управления) по делам обороны организует работу по оформлению допуска к государственным секретам и прохождению предварительного медицинского освидетельствования в соответствии с Правилами ВВЭ.
Поступающие, набравшие не менее 50 баллов на ЕНТ, прибывают в военное учебное заведение в период с 20 по 23 июля года поступления включительно и обеспечиваются жильем и питанием с 1 августа года поступления.
Поступающие, набравшие не менее 50 баллов на КТА, прибывают в военное учебное заведение в период с 20 по 26 июля года поступления включительно и обеспечиваются жильем и питанием с 1 августа года поступления.
14. Поступающие, прошедшие первые три этапа приема, допускаются к четвертому этапу в соответствии с рейтинговым баллом. Таблица расчета рейтингового балла до 1 августа года приема высылается ДОН в военные учебные заведения. Четвертый этап приема проводится на лагерных сборах в период с 11 по 19 августа года поступления включительно в форме курса молодого бойца.

15. Қабылдаудың төрт кезеңінен өткен және мемлекеттік құпияларға рұқсатнама алған оқуға түсушілер факультеттер бойынша конкурстық іріктеуге жіберіледі.
16. Қабылдау комиссиясының жұмысы аяқталғаннан кейін оқуға түсетін жылдың 20 тамызында оқуға қабылдау немесе одан бас тарту туралы шешім қабылданады және сол күні оқуға түсушілерге жарияланады.
17. Әскери оқу орнына қабылдау оқуға қабылдау жылының 21 тамызында әскери оқу орны бастығының бұйрығымен жүзеге асырылады.
18. Оқуға қабылданған күні 18 жасқа толмаған әскери оқу орнына оқуға қабылданған оқуға түсуші және оның ата-анасы (оларды ауыстыратын адамдар) әскери оқу орнының бастығымен білім беру қызметтерін көрсетуге шарт жасасады.
19. Оқуға қабылданған күні 18 жасқа толған әскери оқу орнына оқуға қабылданған оқуға түсуші әскери оқу орнының бастығымен әскери қызмет өткеру туралы келісімшарт жасасады.
20. Оқуға түсушілердің сауалнамалық деректерін көрсете отырып, қабылдау комиссиясының оқуға қабылдау немесе одан бас тарту туралы шешімі оқуға түсетін жылдың 25 тамызына дейін БҒД-ға ұсынылады.
21. Әскери оқу орнының кадрлар органы 10 жұмыс күні ішінде қорғаныс істері жөніндегі департаменттерге және әскери бөлімдерге қабылдау туралы бұйрықтан үзінді-көшірмелерді жолдайды.

15. Поступающие, прошедшие четыре этапа приема и получившие допуск к государственным секретам, допускаются к конкурсному отбору по факультетам.
16. По завершению работы приемной комиссии 20 августа года поступления принимается решение о зачислении на учебу или отказе и в тот же день объявляется поступающим.
17. Зачисление в военное учебное заведение осуществляется приказом начальника военного учебного заведения 21 августа года приема.
18. Поступающий, зачисленный на обучение в военное учебное заведение, не достигший 18-летнего возраста на день зачисления, и его родители (лица их заменяющие) заключают договор оказания образовательных услуг с начальником военного учебного заведения.
19. Поступающий, зачисленный на обучение в военное учебное заведение, достигший 18-летнего возраста на день зачисления, заключает контракт о прохождении воинской службы с начальником военного учебного заведения.
20. Решение приемной комиссии о зачислении на учебу или отказе с указанием анкетных данных поступивших до 25 августа года поступления представляется в ДОН.
21. Кадровый орган военного учебного заведения в течение 10 рабочих дней направляет в департаменты по делам обороны и воинские части выписки из приказа о зачислении.