Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 18-03/288 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 шілдеде № 11631 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 12 мамырдағы № 215 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.05.2016 № 215 бұйрығымен.
«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 42) тармақшасына және «Рұқсаттар және хабарламалар туралы» 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Коса беріліп отырған Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ - қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі                  А. Мамытбеков
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
_____________Ә. Исекешев
2015 жылғы 17 сәуір
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
____________ Е. Досаев
2015 жылғы 9 маусым
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 18-03/288 бұйрығымен
қосымша
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына
түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын
жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу қағидалары 1. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 18-03/288. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2015 года № 11631. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 мая 2016 года № 215
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 12.05.2016 № 215.
В соответствии с подпунктом 42) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года «О разрешениях и уведомлениях», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А. Мамытбеков
«СОГЛАСОВАН»
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
__________ А. Исекешев
17 апреля 2015 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
9 июня 2015 года
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 18-03/288
Правила
регистрации в административном органе физических и юридических
лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды
которых включены в приложения I и II Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения
1. Общие положения

1. Осы Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңына және «Рұқсаттар және хабарламалар туралы» Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 12-бабы 1–тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімшілік орган – Қазақстан Республикасының Үкіметі тағайындаған ұлттық әкімшілік орган;
2) жануарлар дүниесі объектілерін жасанды өсіру – жануарлар түрлерін қолда және (немесе) жартылай ерікті жағдайларда ұстау және өсіру;
3) өтінім беруші – Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарлардың қолдан өсірілуін тіркеу туралы әкімшілік органға өтінім берген жеке немесе заңды тұлға.
2. Тіркеу тәртібі
3. Өтінім беруші әкімшілік органға қағаз нысанында не «Е – лицензиялау» мемлекеттік дерекқоры ақпараттық жүйесінің порталы арқылы электрондық нысанда Қағидаларының 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңдылығын растайтын құжаттардың көшірмесін қоса құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды тіркеуге өтінім (бұдан әрі – өтінім) береді.
4. Әкімшілік орган өтінімді және оған қоса тіркелген құжаттарды қарап, құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды тіркеу туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлік) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үш жұмыс күні ішінде рәсімдейді.
5. Куәлік нөмірі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды тіркеу журналдағы (бұдан әрі – журнал) тіркеудің нөмірленуіне сәйкес қойылады.

1. Настоящие Правила регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года  «О разрешениях и уведомлениях» и определяют порядок регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) административный орган – национальный административный орган, назначенный Правительством Республики Казахстан;
2) искусственное разведение объектов животного мира – содержание и разведение видов животных в неволе и (или) полувольных условиях;
3) заявитель – физическое или юридическое лицо, представившее в административный орган заявку о регистрации искусственного разведения животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
2. Порядок регистрации
3. Заявитель представляет в административный орган заявку на регистрацию физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – заявка) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в бумажном виде либо через портал информационной системы государственной базы данных «Е – лицензирование» в электронной форме с приложением копии документа подтверждающего законность приобретения видов животных.
4. Административный орган рассматривает заявку и прилагаемые к ней документы, и в течение трех рабочих дней производит оформление свидетельства о регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. Номер свидетельства ставится в соответствии с нумерацией регистрации в журнале регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее - журнал) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

6. Өтінім берушіге рұқсат беруден келесі жағдайларда бас тартылады:
1) өтінім белгіленген нысан бойынша берілмеген;
2) ұсынылған құжаттарда дұрыс емес мәліметтер болған жағдайларда.
7. Өтінім беруші немесе сенімхат бойынша басқа адам мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға қағаз тасымалдағыш арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электронды нысанда ресімделеді және қағазға басылып, қызмет берушінің мөрімен және оның уәкілетті адамының қолымен куәландырылып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсаттар беру журналына қол қойғызылып беріледі.
8. Журнал нөмірленеді, тігіледі және оған әкімшілік органның мөрі басылады.
9. Әкімшілік органмен куәлікті кері қайтарып алуына:
1) құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асырудан өз еркiмен бас тарту;
2) құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асырған кезінде Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптарын бұзу негіз болып табылады.
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен
флора түрлерімен халықаралық сауда туралы
конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері
енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге
асыратын жеке және заңды тұлғаларды
әкімшілік органда тіркеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Әкiмшiлiк орган
___________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы және бизнес-
сәйкестендiру нөмiрi,
___________________________________________
жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған жағдайда)
___________________________________________
және жеке сәйкестендiру нөмiрi, мекенжайы
___________________________________________
телефон нөмірі)
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына
түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын
жеке және заңды тұлғаларды тіркеуге
өтінім
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды тіркеу туралы куәлік берулеріңізді сұраймын.
1.
Жануар түрлерінің мемлекеттік, орыс және латын тілдеріндегі атауы
2.
Жануарлар түрлерінің шығу тегі (табиғаттан алынды, жасанды жолмен шығарылды немесе өсірілді немесе басқа елден қандай құжаттардың негізінде импортталды, тәркіленді, сатып алынды, сый немесе мұра ретінде алынды және басқалар)
3.
Жануарлар түрлерінің саны, жасы және жынысы (жынысы – балықтардың жыныс мүшелері жетілген жағдайда)
4.
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге (жануарлар түрлері басқа мемлекеттерден әкелінген жағдайда) рұқсаттың нөмірі берілген күні, жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың нөмірі және берілген күні (жануарлар түрлері Қазақстан Республикасы аумағында табиғи ортадан алынған жағдайда)
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және шынайы емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауап беретінім туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпияны қорғайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20___жылғы _________________ ________________________________________
(өтінім берілген күн) (жеке тұлғаның/жеке кәсіпкердің/заңды
тұлғаның қолы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар оннын болған кезінде)
Мөр орны
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен
флора түрлерімен халықаралық сауда туралы
конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері
енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге
асыратын жеке және заңды тұлғаларды
әкімшілік органда тіркеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына
түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын
жеке және заңды тұлғаларды тіркеу туралы
№ ___ куәлік
__________________________________________________________ берілді
(жануар иесінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде)
/ұйымның атауы)
Орналасқан жерінің мекенжайы: _______________________________________
мына жануарлар түрлерін жасанды өсіруді жүзеге асырады:
р/с №
Жануар түрлері
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қосымшасы
Мемлекеттік тілде
Орыс тілінде
Латын тілінде
Жануарлардың саны, жасы және жынысы (жынысы - балықтардың жыныс мүшелері жетілген жағдайда)
1.
Куәлік берілген сәттен бастап үш жыл ішінде жарамды.
_____________________________________________________________________
(Уәкілетті адам тегі, аты, әкесінің аты
(бар оннын болған кезінде) қолы)
Мөр орны
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен
флора түрлерімен халықаралық сауда туралы
конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері
енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге
асыратын жеке және заңды тұлғаларды
әкімшілік органда тіркеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің
халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына
түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын
жеке және заңды тұлғаларды тіркеу журналы
р/с №
Куәліктің нөмірі және күні
Жеке тұлғаның/жеке кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)/заңды тұлғаның атауы
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарлар орналасқан жердің мекенжайы
Қолы
Беруші
Алушы
1.

6. В выдаче свидетельства заявителю отказывается в следующих случаях:
1) представления заявки не по установленной форме;
2) наличия в представленных документах недостоверных сведений.
7. В случае обращения заявителя или другого лица по доверенности за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя и выдается под роспись в журнале.
8. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью административного органа.
9. Основанием для отзыва свидетельства административным органом является:
1) добровольный отказ от осуществления искусственного разведения животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
2) нарушение требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира при осуществлении искусственного разведения животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
Приложение 1
к Правилам регистрации в
административном органе физических
и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных,
виды которых включены в приложения I
и II Конвенции о международной
торговле видами дикой
фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения
Форма
Административный орган
От _________________________________________
(полное наименование и бизнес-
индентификационый номер юридического лица)
____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и индивидуальный
индентификационный номер физического лица)
_________________________________________
(адрес, номер телефона)
Заявка
на регистрацию физических и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных, виды которых включены в
приложения I и II Конвенции о международной торговле
видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения
Прошу выдать свидетельство о регистрации физических и
юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных,
виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения.
1.
Наименование видов животных на государственном, русском и латинском языках
2.
Происхождение видов животных (изъято из природы, выведено или выращено в искусственных условиях, или на основании каких документов импортировано из другой страны, конфисковано, куплено, получено в качестве дара или наследства и другие)
3.
Количество, возраст и пол (пол – для половозрелых рыб) видов животных
4.
Номер и дата выдачи разрешения на ввоз в Республику Казахстан животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (в случае если виды животных были ввезены из других государств), номер и дата выдачи разрешения на пользование животным миром (в случае если виды животных изъяты из природной среды на территории Республики Казахстан)
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
__________ 20 ____ года _____________________________________________
(дата подачи заявки)     (подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Место печати (для юридического лица).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах __________
«__» ____ 20 __ года (подпись).
Приложение 2
к Правилам регистрации в
административном органе физических
и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных,
виды которых включены в приложения I
и II Конвенции о международной
торговле видами дикой
фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения
Форма
Свидетельство № ___
о регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных, виды которых включены в
приложения I и II Конвенции о международной торговле видами
дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Выдано ______________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
владельца/наименование организации)
Адрес местонахождения:_______________________________________________
в том, что осуществляет искусственное разведение следующих видов животных:
п\п
Вид животного
Приложение
Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения
На государственном
языке
На русском
языке
Латинское
название
Количество,
возраст и пол
(пол – для
половозрелых
рыб) животных
1.
Свидетельство действительно в течение трех лет с момента его регистрации.
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица (при его наличии).
Место печати.
Приложение 3
к Правилам регистрации в
административном органе физических
и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных,
виды которых включены в приложения I
и II Конвенции о международной
торговле видами дикой
фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения
Форма
Журнал
регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных, виды которых включены в
приложения I и II Конвенции о международной торговле видами
дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
п/п
Номер и дата свидетельства
Фамилия, имя,отчество (при его наличии) физического лица/ индивидуального предпринимателя/ наименование юридического лица
Адрес местонахождения животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Подпись
Получателя
Выдавшего