Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 96 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 14 шілдеде № 11665 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 31 шілдедегі № 149 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.07.2017 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Валюталық операция туралы немесе шетелдік банкте банк шотын ашу туралы хабарламаны растау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Валюталық операцияны тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "Тіркеушінің қағидалар жиынтығын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес "Қаржылық құралдармен мәміле бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыру қағидаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес "Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес "Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғаны аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
9) осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес "Банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
10) осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес "Сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан
Постановление Председателя Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 96. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2015 года № 11665. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 июля 2017 года № 149
Сноска. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.07.2017 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Подтверждение уведомления о валютной операции или об открытии банковского счета в иностранном банке" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Регистрация валютной операции" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Учетная регистрация микрофинансовых организаций" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Согласование свода правил регистратора" согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги "Согласование правил осуществления клиринговой деятельности по сделкам с финансовыми инструментами" согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги "Выдача согласия на избрание (назначение) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов" согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) регламент государственной услуги "Выдача согласия на избрание (назначение) руководящих работников акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) регламент государственной услуги "Аккредитация физического или юридического лица, имеющего лицензию на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)" согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) регламент государственной услуги "Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга" согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) регламент государственной услуги "Выдача согласия на приобретение статуса страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации" согласно приложению 10 к настоящему постановлению;

11) осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес "Инвестициялық портфельді басқарушының iрi қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
12) осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес "Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
13) осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
14) осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес "Инвестициялық пай қорлары пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
15) осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес "Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
16) осы қаулының 16-қосымшасына сәйкес "Облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
17) осы қаулының 17-қосымшасына сәйкес "Актуарийлерден біліктілік емтиханын қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
18) осы қаулының 18-қосымшасына сәйкес "Кредиттік бюроның пайдалануына кредиттік тарихтардың деректер базасын басқару жүйесін енгізу актісін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
19) осы қаулының 19-қосымшасына сәйкес "Инвестициялық пай қорларының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
20) осы қаулының 20-қосымшасына сәйкес "Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына рұқсат алған бағалы қағаздар эмитенттерінің қаржылық есептілігінің аудитіне шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
21) осы қаулының 21-қосымшасына сәйкес "Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының қатысушы заңды тұлғаларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
22) осы қаулының 22-қосымшасына сәйкес "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызметті жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының аумағына келген шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға виза беру туралы қолдаухат" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
23) осы қаулының 23-қосымшасына сәйкес "Мемлекеттік органдарға беру үшін Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығы қатысушыларының құжаттамасын ағылшын тілінен қазақ және орыс тілдеріне аудару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
24) осы қаулының 24-қосымшасына сәйкес "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноталарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

11) регламент государственной услуги "Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника управляющего инвестиционным портфелем" согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) регламент государственной услуги "Государственная регистрация выпуска объявленных акций" согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) регламент государственной услуги "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций" согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) регламент государственной услуги "Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов" согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) регламент государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения акций" согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) регламент государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения облигаций" согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) регламент государственной услуги "Прием квалификационного экзамена актуариев" согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) регламент государственной услуги "Выдача акта ввода системы управления базы данных кредитных историй в эксплуатацию кредитного бюро" согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) регламент государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда" согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) регламент государственной услуги "Возмещение затрат на аудит финансовой отчетности эмитентов ценных бумаг, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы" согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
21) регламент государственной услуги "Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц-участников регионального финансового центра города Алматы" согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
22) регламент государственной услуги "Ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы" согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
23) регламент государственной услуги "Перевод документации участников регионального финансового центра города Алматы с английского языка на казахский и русский языки для представления в государственные органы" согласно приложению 23 к настоящему постановлению;
24) регламент государственной услуги "Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей" согласно приложению 24 к настоящему постановлению;

25) осы қаулының 25-қосымшасына сәйкес "Банк ашуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
26) осы қаулының 26-қосымшасына сәйкес "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банк операцияларына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
27) осы қаулының 27-қосымшасына сәйкес "Ислам банктері жүзеге асыратын банк операцияларына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
28) осы қаулының 28-қосымшасына сәйкес "Банктерге банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
29) осы қаулының 29-қосымшасына сәйкес "Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
30) осы қаулының 30-қосымшасына сәйкес "Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
31) осы қаулының 31-қосымшасына сәйкес "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
32) осы қаулының 32-қосымшасына сәйкес "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
33) осы қаулының 33-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлеріне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
34) осы қаулының 34-қосымшасына сәйкес "Қайта сақтандыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
35) осы қаулының 35-қосымшасына сәйкес "Сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
36) осы қаулының 36-қосымшасына сәйкес "Бағалы қағаздар нарығында Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
37) осы қаулының 37-қосымшасына сәйкес "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
38) осы қаулының 38-қосымшасына сәйкес "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын және (немесе) сақтандыру холдингін ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
39) осы қаулының 39-қосымшасына сәйкес "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

25) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на открытие банка" согласно приложению 25 к настоящему постановлению;
26) регламент государственной услуги "Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на банковские операции" согласно приложению 26 к настоящему постановлению;
27) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на проведение банковских операций, осуществляемых исламскими банками" согласно приложению 27 к настоящему постановлению;
28) регламент государственной услуги "Выдача лицензии банкам на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан" согласно приложению 28 к настоящему постановлению;
29) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга)" согласно приложению 29 к настоящему постановлению;
30) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности" согласно приложению 30 к настоящему постановлению;
31) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по отрасли "страхование жизни" согласно приложению 31 к настоящему постановлению;
32) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование" согласно приложению 32 к настоящему постановлению;
33) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на виды обязательного страхования, установленные законами Республики Казахстан и являющиеся отдельными классами страхования" согласно приложению 33 к настоящему постановлению;
34) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по перестрахованию" согласно приложению 34 к настоящему постановлению;
35) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера" согласно приложению 35 к настоящему постановлению;
36) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, предусмотренной законодательством Республики Казахстан" согласно приложению 36 к настоящему постановлению;
37) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации" согласно приложению 37 к настоящему постановлению;
38) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на добровольную реорганизацию страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга" согласно приложению 38 к настоящему постановлению;
39) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации" согласно приложению 39 к настоящему постановлению;

40) осы қаулының 40-қосымшасына сәйкес "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына елеулі қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
41) осы қаулының 41-қосымшасына сәйкес "Қоғамды жария компания деп тану немесе қоғамның мәлімдемесі негізінде ол белгілеген тәртіппен оның жария компания мәртебесін кері қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
42) алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 06.01.2016 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
43) алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 06.01.2016 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
44) осы қаулының 44-қосымшасына сәйкес "Банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
45) осы қаулының 45-қосымшасына сәйкес "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйым құруына немесе иеленуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
46) осы қаулының 46-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
47) осы қаулының 47-қосымшасына сәйкес "Шет мемлекеттің аумағындағы Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
48) осы қаулының 48-қосымшасына сәйкес "Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
49) осы қаулының 49-қосымшасына сәйкес "Банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың жарғылық капиталына елеулі қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
50) осы қаулының 50-қосымшасына сәйкес "Банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
51) осы қаулының 51-қосымшасына сәйкес "Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
52) осы қаулының 52-қосымшасына сәйкес "Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті түрде таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

40) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капиталах организаций" согласно приложению 40 к настоящему постановлению;
41) регламент государственной услуги "Признание общества публичной компанией или отзыв у него статуса публичной компании в установленном им порядке на основании заявления общества" согласно приложению 41 к настоящему постановлению;
42) исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 06.01.2016 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
43) исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 06.01.2016 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
44) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации банком и (или) банковским холдингом" согласно приложению 44 к настоящему постановлению;
45) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом" согласно приложению 45 к настоящему постановлению;
46) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства" согласно приложению 46 к настоящему постановлению;
47) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства" согласно приложению 47 к настоящему постановлению;
48) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности кредитного бюро" согласно приложению 48 к настоящему постановлению;
49) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в уставном капитале организаций" согласно приложению 49 к настоящему постановлению;
50) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на добровольную ликвидацию банка" согласно приложению 50 к настоящему постановлению;
51) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда" согласно приложению 51 к настоящему постановлению;
52) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на добровольную ликвидацию добровольного накопительного пенсионного фонда" согласно приложению 52 к настоящему постановлению;

53) осы қаулының 53-қосымшасына сәйкес "Уәкілетті ұйымдарға қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
54) осы қаулының 54-қосымшасына сәйкес "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысының (алушысының) зейнетақы жинақтарының (инвестициялық кірістерін ескере отырып) жай-күйі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
55) осы қаулының 55-қосымшасына сәйкес "Қаржы ұйымының қаржы қызметтерін тұтынушыларға қаржы өнімдерін ұсынуы үшін келісім беру, сондай-ақ микроқаржы ұйымының микрокредиттер ұсынуы үшін келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін;
56) осы қаулының 56-қосымшасына сәйкес "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
57) осы қаулының 57-қосымшасына сәйкес "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
58) осы қаулының 58-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлері бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
59) осы қаулының 59-қосымшасына сәйкес "Исламдық қайта сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 06.01.2016 № 1 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметтердің сапасын бақылау басқармасы (Бәдірленова Ж.Р.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Досмұхамбетов Н.М.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.

53) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по организации обменных операций с наличной иностранной валютой уполномоченным организациям" согласно приложению 53 к настоящему постановлению;
54) регламент государственной услуги "Выдача информации о состоянии пенсионных накоплений (с учетом инвестиционного дохода) вкладчика (получателя) единого накопительного пенсионного фонда" согласно приложению 54 к настоящему постановлению;
55) регламент государственной услуги "Выдача согласия финансовой организации для предложения финансовых продуктов потребителям финансовых услуг, а также выдача согласия микрофинансовой организации для предложения микрокредитов" согласно приложению 55 к настоящему постановлению;
56) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по отрасли "страхование жизни" согласно приложению 56 к настоящему постановлению;
57) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование" согласно приложению 57 к настоящему постановлению;
58) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по видам обязательного страхования, установленным законами Республики Казахстан и являющимся отдельными классами страхования" согласно приложению 58 к настоящему постановлению;
59) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления деятельности по исламскому перестрахованию" согласно приложению 59 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 06.01.2016 № 1 (порядок введения в действие см. п. 5).
2. Управлению контроля качества государственных услуг (Бадырленова Ж.Р.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения (Досмухамбетов Н.М.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.

3. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ғалиеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы, осы қаулының 1-тармағының алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізілетін 3), 4), 5), 8), 9), 10), 11), 17), 18), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 36), 37), 38), 39), 40), 42), 43), 44), 45), 48), 49), 50), 51), 52), 53) және 55) тармақшаларын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қ. Келімбетов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
1-қосымша
"Валюталық операция туралы және шетелдік банкте банк шотын
туралы хабарламаны растау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Валюталық операция туралы немесе шетелдік банкте банк шотын ашу туралы хабарламаны растау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі және оның аумақтық филиалдары (бұдан әрі – АФ) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: қағаз жеткізгіштегі хабарлама туралы куәлік.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Валюталық операция туралы немесе шетелдік банкте банк шотын ашу туралы хабарламаны растау" стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
Шетел тілінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне мемлекеттік тілдегі немесе орыс тіліндегі аудармасымен беріледі.

3. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Галиеву Д.Т.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпунктов 3), 4), 5), 8), 9), 10), 11), 17), 18), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 36), 37), 38), 39), 40), 42), 43), 44), 45), 48), 49), 50), 51), 52), 53) и 55) пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Подтверждение уведомления о валютной операции или об
открытии банковского счета в иностранном банке"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Подтверждение уведомления о валютной операции или об открытии банковского счета в иностранном банке"
(далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан и его территориальными филиалами (далее – ТФ).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги: свидетельство об уведомлении на бумажном носителе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Подтверждение уведомления о валютной операции или об открытии банковского счета в иностранном банке", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Документы, составленные на иностранном языке, представляются в Национальный Банк Республики Казахстан с переводом на государственный или русский язык.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) валюталық операция туралы немесе шетел банкінде банк шотын ашу туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) қабылдау, қарау және көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету процесін, оның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін, автоматтандыру мен мониторингіне арналған ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ МО АЖО) тіркеу:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратында:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің құрылымдық бөлімшелері және банктер арасында электрондық құжаттармен алмасуға арналған ақпарат тасымалдаудың қорғалған жүйесі (бұдан әрі – ҚААТЖ) бойынша түскен хабарламаны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Ақпараттық технологиялар департаментiнің (бұдан әрі – АТД) қабылдауы;
АТД-ның хабарламаны өңдеуі және "Статистика" автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйесіне (бұдан әрі – "Статистика" ААШЖ) қабылдауы;
хабарламаны (валюталық шартты) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төлем балансы, валюталық реттеу және статистика департаментінің халықаралық инвестициялар басқармасы басшысының қарауы (бұдан әрі – ТБВРСД ХИБ), орындаушыны тағайындау;
ТБВРСД ХИБ орындаушысының көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі;
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратындағы рәсімдердің ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күнін құрайды;
АФ-та:
хабарламаны (валюталық шартты) АФ-тың хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті жауапты адамының қабылдауы;
хабарламаны (валюталық шартты) АФ директорының не директор орынбасарының қарауы (бұдан әрі – АФ басшысы), бұрыштама қоюы;
хабарламаны (валюталық шартты) АФ жауапты бөлімшесі басшысының қарауы, орындаушыны тағайындау;
көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді АФ жауапты орындаушының ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі;
АФ-тағы рәсімдердің ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күнін құрайды;
2) ТБВРСД ХИБ орындаушысының немесе АФ жауапты бөлімшесінің хабарламаны (валюталық шартты) қарауы:
қажет болған кезде – ТБВРСД ХИБ орындаушысының немесе АФ жауапты бөлімшесінің көрсетілетін қызметті алушыдан валюталық шартты сұратуы;
ТБВРСД ХИБ орындаушысының немесе АФ жауапты бөлімшесінің валюталық шартты сұратуды ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі;
валюталық шартты ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы осы осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген рәсімдерді қайтадан жүзеге асырады;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, рассмотрение уведомления о валютной операции или об открытии банковского счета в иностранном банке (далее – уведомление) и регистрация сведений об услугополучателе в автоматизированном рабочем месте государственного органа в информационной системе, предназначенной для автоматизации и мониторинга процесса оказания государственных услуг, в том числе оказываемых через центры обслуживания населения (далее – АРМ ГО ИИС ЦОН):
в центральном аппарате Национального Банка Республики Казахстан:
прием уведомления, поступившего по защищенной системе транспорта информации, предназначенной для обмена электронными документами между структурными подразделениями Национального Банка Республики Казахстан и банками (далее – ФАСТИ) Департаментом информационных технологий Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДИТ);
обработка и принятие ДИТ уведомления в автоматизированной информационной подсистеме "Статистика" (далее – АИП "Статистика");
рассмотрение уведомления (валютного договора) руководителем управления международных инвестиций Департамента платежного баланса, валютного регулирования и статистики Национального Банка Республики Казахстан (далее – УМИ ДПБВРС), назначение исполнителя;
регистрация сведений об услугополучателе в АРМ ГО ИИС ЦОН исполнителем УМИ ДПБВРС;
длительность процедур в центральном аппарате Национального Банка Республики Казахстан составляет 1 (один) рабочий день;
в ТФ:
прием уведомления (валютного договора) ответственным лицом ТФ, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции;
рассмотрение уведомления (валютного договора) директором либо заместителем директора ТФ (далее – руководитель ТФ), наложение резолюции;
рассмотрение уведомления (валютного договора) руководителем ответственного подразделения ТФ, назначение исполнителя;
регистрация сведений об услугополучателе в АРМ ГО ИИС ЦОН исполнителем ответственного подразделения ТФ;
длительность процедур в ТФ составляет 1 (один) рабочий день;
2) рассмотрение уведомления (валютного договора) исполнителем УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ:
при необходимости – запрос исполнителем УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ у услугополучателя валютного договора;
регистрация запроса валютного договора в АРМ ГО ИИС ЦОН исполнителем УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ;
после представления услугополучателем валютного договора производится повторное осуществление процедур, указанных в подпункте 1) настоящего пункта;

3) ТБВРСД ХИБ орындаушысының немесе АФ жауапты бөлімшесінің хабарлама туралы куәліктің жобасын (бұдан әрі – куәліктің жобасы) дайындауы:
ТБВРСД ХИБ орындаушысының немесе АФ жауапты бөлімшесінің куәлік туралы ақпаратты "Төлем балансы бойынша деректерді жинау және өңдеу" ААШЖ-ға енгізуі;
ТБВРСД ХИБ орындаушысының немесе АФ жауапты бөлімшесінің куәліктің жобасын ТБВРСД ХИБ-тің немесе АФ жауапты бөлімшесінің басшысына қол қоюға жіберуі;
4) куәліктің жобасын тексеру және "Төлем балансы бойынша деректерді жинау және өңдеу" ААШЖ-ға куәлік туралы ақпаратты енгізу, ТБВРСД ХИБ басшысының немесе АФ жауапты бөлімшесі басшысының куәліктің жобасына қол қоюы;
5) ТБВРСД ХИБ орындаушысының немесе АФ жауапты бөлімшесінің куәлікті бланкіде мемлекеттік тілде және орыс тілінде ресімдеуі;
6) ТБВРСД директорының не директоры орынбасарының (бұдан әрі – ТБВРСД басшысы) немесе АФ басшысының бланкідегі мемлекеттік тілдегі және орыс тіліндегі куәлікке қол қоюы;
7) ТБВРСД ХИБ орындаушысының немесе АФ жауапты бөлімшесінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі;
осы тармақтың 2)-7) тармақшаларында көрсетілген рәсімдердің ұзақтығы 6 (алты) жұмыс күнін құрайды;
8) ТБВРСД ХИБ орындаушысының немесе АФ жауапты бөлімшесінің куәлік туралы ақпаратты "Төлем балансы бойынша деректерді жинау және өңдеу" ААШЖ-да және ТБВРСД ХИБ орындаушысының хабарламаны "Статистика" ААШЖ-да бекітуі;
9) АФ-тың көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы тапсырмасын ресімдеу (қажет болған кезде);
10) ТБВРСД ХИБ орындаушысының немесе АФ жауапты бөлімшесінің қағаз тасымалдағыштағы куәлікті көрсетілетін қызметті алушының, оның сенім білдірген адамының (Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхат негізінде) өтініш беруге қарай, көрсетілетін қызметті алушыға, оның сенім білдірген адамына хабарлама туралы куәліктерді беруді есепке алу журналына қол қойғыза отырып беру.
ТБВРСД ХИБ орындаушысының немесе АФ жауапты бөлімшесінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі берілген күнді ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратында:
1) АТД;
2) ТБВРСД басшысы;
3) ТБВРСД ХИБ басшысы;
4) ТБВРСД ХИБ орындаушысы.
АФ-та:
1) АФ-тың хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілеттік берілген жауапты адамы;

3) подготовка проекта свидетельства об уведомлении (далее – проект свидетельства) исполнителем УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ:
ввод информации о свидетельстве в АИП "Сбор и обработка данных по платежному балансу" исполнителем УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ;
направление проекта свидетельства исполнителем УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ на визирование руководителю УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ;
4) проверка проекта свидетельства и ввода информации о свидетельстве в АИП "Сбор и обработка данных по платежному балансу", визирование проекта свидетельства руководителем УМИ ДПБВРС или руководителем ответственного подразделения ТФ;
5) оформление свидетельства на бланке на государственном и русском языках исполнителем УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ;
6) подписание свидетельства на бланке на государственном и русском языках директором либо заместителем директора ДПБВРС (далее – руководитель ДПБВРС) или руководителем ТФ;
7) регистрация исполнения государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН исполнителем УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ;
длительность процедур, указанных в подпунктах 2)-7) настоящего пункта, составляет 6 (шесть) рабочих дней;
8) утверждение информации о свидетельстве в АИП "Сбор и обработка данных по платежному балансу" исполнителем УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ и уведомления в АИП "Статистика" исполнителем УМИ ДПБВРС;
9) оформление (при необходимости) поручения ТФ о выдаче услугополучателю результата государственной услуги;
10) выдача исполнителем УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ свидетельства на бумажном носителе услугополучателю, его доверенному лицу под роспись в журнале учета выдачи регистрационных свидетельств и свидетельств об уведомлении, при обращении услугополучателя, его доверенного лица (на основании доверенности, оформленной в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан).
Регистрация даты выдачи результата оказания государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН исполнителем УМИ ДПБВРС или ответственного подразделения ТФ.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
в центральном аппарате Национального Банка Республики Казахстан:
1) ДИТ;
2) руководитель ДПБВРС;
3) руководитель УМИ ДПБВРС;
4) исполнитель УМИ ДПБВРС;
в ТФ:
1) ответственное лицо ТФ, уполномоченное на прием и регистрацию корреспонденции;

2) АФ басшысы;
3) АФ жауапты бөлімшесінің басшысы;
4) АФ жауапты бөлімшесінің орындаушысы.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратында мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
АФ-та мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты: көрсетілмейді.
11. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратында мемлекеттік қызметті көрсету кезінде бизнес-процестердің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада келтірілген.
АФ-та мемлекеттік қызметті көрсету кезінде бизнес-процестердің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымшада келтірілген.
"Валюталық операция туралы немесе шетелдік банкте
банк шотын ашу туралы хабарламаны растау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық
аппаратында мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың)
реттілігін сипаттау
"Валюталық операция туралы немесе шетелдік банкте
банк шотын ашу туралы хабарламаны растау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті АФ-та көрсеткен кезде әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың)
реттілігін сипаттау
"Валюталық операция туралы немесе шетелдік банкте
банк шотын ашу туралы хабарламаны растау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
орталық аппаратында көрсеткен кезде мемлекеттік көрсетілетін
қызмет бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Валюталық операция туралы немесе шетелдік банкте
банк шотын ашу туралы хабарламаны растау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызметті АФ-та көрсеткен кезде мемлекеттік
көрсетілетін қызмет бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
2-қосымша
"Валюталық операцияны тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

2) руководитель ТФ;
3) руководитель ответственного подразделения ТФ;
4) исполнитель ответственного подразделения ТФ.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в центральном аппарате Национального Банка Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в ТФ с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при оказании государственной услуги в центральном аппарате Национального Банка Республики Казахстан представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при оказании государственной услуги в ТФ представлен в приложении 4 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Подтверждение уведомления о валютной операции
или об открытии банковского счета в иностранном банке"
Описание последовательности процедур (действий) при
оказании государственной услуги в центральном аппарате
Национального Банка Республики Казахстан с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Подтверждение уведомления о валютной операции
или об открытии банковского счета в иностранном банке"
Описание последовательности процедур (действий) при
оказании государственной услуги в ТФ с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Подтверждение уведомления о валютной операции
или об открытии банковского счета в иностранном банке"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
при оказании государственной услуги в центральном
аппарате Национального Банка Республики Казахстан
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Подтверждение уведомления о валютной операции
или об открытии банковского счета в иностранном банке"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги при оказании государственной услуги в ТФ
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Регистрация валютной операции"

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Валюталық операцияны тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары (бұдан әрі – АФ) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: қағаз жеткізгіштегі тіркеу куәлігі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Валюталық операцияны тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
Шетел тілінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне мемлекеттік тілдегі немесе орыс тіліндегі аудармасымен беріледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды (қосымша құжаттарды) қабылдау, қарау және көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету процесін, оның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін, автоматтандыру мен мониторингіне арналған ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ МО АЖО) тіркеу:
көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды (қосымша құжаттарды) АФ-тың хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті адамының тіркеуі;
АФ басшысының құжаттарды (қосымша құжаттарды) қарауы, бұрыштама қоюы;
АФ жауапты бөлімшесі басшысының құжаттарды (қосымша құжаттарды) қарауы, орындаушыны тағайындауы;
АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі;
АФ рәсімдерінің ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күнін құрайды;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Регистрация валютной операции"
(далее – государственная услуга) оказывается территориальными филиалами Национального Банка Республики Казахстан (далее – ТФ).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: регистрационное свидетельство на бумажном носителе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Регистрация валютной операции", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Документы, составленные на иностранном языке, представляются в Национальный Банк Республики Казахстан с переводом на государственный или русский язык.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, рассмотрение документов (дополнительных документов) и регистрация сведений об услугополучателе в автоматизированном рабочем месте государственного органа в информационной системе, предназначенной для автоматизации и мониторинга процесса оказания государственных услуг, в том числе оказываемых через центры обслуживания населения (далее – АРМ ГО ИИС ЦОН):
регистрация документов (дополнительных документов), представленных услугополучателем, ответственным лицом ТФ, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции;
рассмотрение документов (дополнительных документов) руководителем ТФ, наложение резолюции;
рассмотрение документов (дополнительных документов) руководителем ответственного подразделения ТФ, назначение исполнителя;
регистрация сведений об услугополучателе в АРМ ГО ИИС ЦОН исполнителем ответственного подразделения ТФ;
длительность процедур в ТФ составляет 1 (один) рабочий день;

2) АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының құжаттарды (қосымша құжаттарды) қарауы:
қажет болған кезде – АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының көрсетілетін қызметті алушыдан қосымша құжаттарды сұратуы;
АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының қосымша құжаттарды сұратуды ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі;
қосымша құжаттарды ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген рәсімдерді қайтадан жүзеге асырады;
3) АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының тіркеу куәлігінің жобасын (бұдан әрі – куәліктің жобасы) дайындауы, АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының куәлік туралы ақпаратты "Төлем балансы бойынша деректерді жинау және өңдеу" ААШЖ-ға енгізуі;
АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының куәлік жобасын АФ жауапты бөлімшесінің басшысына бұрыштама қоюға жіберуі;
4) АФ жауапты бөлімшесі басшысының қағаз тасымалдауыштағы куәліктің жобасына бұрыштама қоюы;
АФ жауапты бөлімшесі басшысының ақпараттың "Төлем балансы бойынша деректерді жинау және өңдеу" ААШЖ-ға енгізілуін тексеруі;
5) АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының куәлікті бланкіде мемлекеттік тілде және орыс тілінде дайындауы;
6) АФ директорының не директоры орынбасарының (бұдан әрі – АФ басшысы) куәлікке мемлекеттік тілдегі және орыс тіліндегі бланкіде қол қоюы;
7) АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орындалуын ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі;
осы тармақтың 2)-7) тармақшаларда көрсетілген рәсімдердің ұзақтығы 8 (сегіз) жұмыс күнінен аспайды;
8) АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының куәлік туралы ақпаратты "Төлем балансы бойынша деректерді жинау және өңдеу" ААШЖ-да бекітуі;
9) АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының көрсетілетін қызметті алушы не оның сенім білдірген адамы (Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен ресімделген сенімхат негізінде) өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті алушыға не оның сенім білдірген адамына қағаз жеткізгіштегі куәлікті тіркеу куәліктерін және хабарлама туралы куәліктерді есепке алу журналында қол қойғыза отырып беру.
АФ жауапты бөлімшесі орындаушысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі берілген күнді ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

2) рассмотрение документов (дополнительных документов) исполнителем ответственного подразделения ТФ:
при необходимости – запрос исполнителем ответственного подразделения ТФ у услугополучателя дополнительных документов;
регистрация запроса дополнительных документов в АРМ ГО ИИС ЦОН исполнителем ответственного подразделения ТФ;
после представления услугополучателем дополнительных документов производится повторное осуществление процедур, указанных в подпункте 1) настоящего пункта;
3) подготовка исполнителем ответственного подразделения ТФ проекта регистрационного свидетельства (далее – проект свидетельства), ввод информации о свидетельстве в АИП "Сбор и обработка данных по платежному балансу" исполнителем ответственного подразделения ТФ;
направление проекта свидетельства исполнителем ответственного подразделения ТФ на визирование руководителю ответственного подразделения ТФ;
4) проверка и визирование руководителем ответственного подразделения ТФ проекта свидетельства на бумажном носителе;
проверка руководителем ответственного подразделения ТФ ввода информации о свидетельстве в АИП "Сбор и обработка данных по платежному балансу";
5) подготовка исполнителем ответственного подразделения ТФ свидетельства на бланке на государственном и русском языках;
6) подписание свидетельства на бланке на государственном и русском языках директором либо заместителем директора ТФ (далее – руководитель ТФ);
7) регистрация исполнения государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН исполнителем ответственного подразделения ТФ;
длительность процедур, указанных в подпунктах 2)-7) настоящего пункта, не превышает 8 (восьми) рабочих дней;
8) утверждение информации о свидетельстве в АИП "Сбор и обработка данных по платежному балансу" исполнителем ответственного подразделения ТФ;
9) выдача исполнителем ответственного подразделения ТФ свидетельства на бумажном носителе услугополучателю, его доверенному лицу под роспись в журнале учета выдачи регистрационных свидетельств и свидетельств об уведомлении при обращении услугополучателя, его доверенного лица (на основании доверенности, оформленной в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан).
Регистрация даты выдачи результата оказания государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН исполнителем ответственного подразделения ТФ.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) АФ басшысы;
2) АФ жауапты бөлімшесінің басшысы;
3) АФ жауапты бөлімшесінің орындаушысы;
4) АФ-тың хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері.
7. Мемлекеттік қызметті АФ-та көрсеткен кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
"Валюталық операцияны тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті АФ-та көрсеткен кезде әрбір
рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Валюталық операцияны тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
3-қосымша
"Микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары көрсетілетін қызметті алушы орналасқан жер бойынша, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: микроқаржылық ұйымға оны микроқаржылық ұйымдар тізіліміне (бұдан әрі – тізілім) енгізу туралы хабарлау не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.

1) руководитель ТФ;
2) руководитель ответственного подразделения ТФ;
3) исполнитель ответственного подразделения ТФ;
4) ответственное лицо ТФ, уполномоченное на прием и регистрацию корреспонденции.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в ТФ с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация валютной операции"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в ТФ с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация валютной операции"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Учетная регистрация микрофинансовых организаций"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Учетная регистрация микрофинансовых организаций" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными филиалами Национального Банка Республики Казахстан по месту нахождения услугополучателя, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление микрофинансовой организации о внесении ее в реестр микрофинансовых организаций (далее – реестр), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Учетная регистрация микрофинансовых организаций", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға арналған негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалының әкімшілік-шаруашылық бөлімі қызметкерінің немесе жауапты адамының (бұдан әрі – АФ-тың хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы басшысының (басшының орынбасарына) қарауына беруі – өтініш түскен күні;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы басшысының (бұдан әрі – АФ басшысы) (басшы орынбасарының) құжаттарды қарауы, бұрыштама қоюы – өтініш түскен күні;
3) АФ-тың мемлекеттік қызметті көрсету үшін жауапты бөлімшесі (бұдан әрі – АФ жауапты бөлімшесі) басшысының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі – өтініш түскен күні;
4) құжаттардың толық болуын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындау, АФ басшысының өтінішті қараудан бас тартуға қол қоюы, АФ жауапты бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап – 4 (төрт) жұмыс күні ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда АФ жауапты бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің құжаттарды стандарттың тараптарына сәйкес келуі бойынша қарауы, микроқаржылық ұйымды тізілімге енгізу туралы бұйрықтың (бұдан әрі – бұйрық), микроқаржылық ұйымға оны тізілімге енгізу туралы хабарламаның (бұдан әрі – хабарлама) жобаларын не бас тартуды дайындауы, АФ жауапты бөлімшесінің басшысына келісуге
жіберуі – құжаттарды орындауға алған күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;

2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов для рассмотрения руководителю (заместителю руководителя) территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан работником административно-хозяйственного отдела или ответственным лицом территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан (далее – работник ТФ, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции) – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов, наложение резолюции руководителем (заместителем руководителя) территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан (далее – руководитель ТФ) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника руководителем подразделения ТФ, ответственного за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение ТФ) – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления услугодателю (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководителя ТФ, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ответственного подразделения ТФ – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней со дня получения документов, с 1 января 2016 года – в течение 4 (четырех) рабочих дней;
в случае установления факта полноты документов, их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проектов приказа о включении микрофинансовой организации в реестр (далее – приказ), уведомления микрофинансовой организации о ее внесении в реестр (далее – уведомление) либо отказа, направление на согласование руководителю ответственного подразделения ТФ уполномоченным работником ответственного подразделения ТФ – в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения документов на исполнение, с 1 января 2016 года – в течение 2 (двух) рабочих дней;

5) АФ жауапты бөлімшесі басшысының бұйрықтың, хабарламаның жобаларын не бас тартуды келісуі, АФ маман-заң кеңесшісіне құқықтық сараптамаға жіберуі – құжаттарды келісуге алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
6) АФ маман – заң кеңесшісінің түскен құжаттар топтамасын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келуін қарауы және бұйрықтың, хабарламаның не бас тартудың жобаларын келісуі – құжаттарды келісуге алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
7) АФ жауапты бөлімшесі басшысының АФ маман – заң кеңесшісімен келісілген бұйрықтың, хабарламаның не бас тартудың жобаларын уәкілетті қызметкерге беруі – АФ маман-заң кеңесшісінен құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
8) АФ бөлімшесі уәкілетті қызметкерінің бұйрықты, хабарламаны не бас тартуды бланкіде ресімдеуі – құжаттарды орындауға алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
9) АФ басшысының бланкідегі бұйрыққа, хабарламаға не бас тартуға қол қоюы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
10) АФ бөлімшесі уәкілетті қызметкерінің микроқаржылық ұйымды тізілімге енгізуі, микроқаржылық ұйымды тізілімге енгізу туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің интернет-ресурсына орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау комитетіне (бұдан әрі – БҚД) жіберу, көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің нәтижесі дайын болғаны туралы хабарлау (телефон арқылы), көрсетілетін қызметті алушыға не оның сенім білдірілген адамына (Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхаттың негізінде) жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруі – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде 2 (екі) жұмыс күні ішінде, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) АФ-тың хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері;
2) АФ басшысы;
3) АФ жауапты бөлімшесінің басшысы;
4) АФ жауапты бөлімшесінің уәкілетті қызметкері;
5) АФ маман-заң кеңесшісі.
7. Мемлекеттік қызметті АФ-та көрсеткен кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.

5) согласование проектов приказа, уведомления либо отказа, направление на правовую экспертизу специалисту – юрисконсульту ТФ руководителем ответственного подразделения ТФ – в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов на согласование;
6) рассмотрение специалистом – юрисконсультом ТФ поступившего пакета документов на предмет соответствия законодательству Республики Казахстан и согласование проектов приказа, уведомления либо отказа – в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов на согласование;
7) передача согласованных со специалистом – юрисконсультом ТФ проектов приказа, уведомления либо отказа уполномоченному работнику руководителем ответственного подразделения ТФ – в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов от
специалиста – юрисконсульта ТФ;
8) оформление приказа, уведомления либо отказа на бланке уполномоченным работником подразделения ТФ – в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов на исполнение;
9) подписание приказа, уведомления либо отказа на бланке руководителем ТФ – в течение 2 (двух) рабочих дней, с 1 января 2016 года – в течение 1 (одного) рабочего дня;
10) внесение микрофинансовой организации в реестр, направление в Департамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН) информации о внесении микрофинансовой организации в реестр для размещения на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан, информирование услугополучателя о готовности результата оказания государственной услуги (по телефону), выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю либо его доверенному лицу (на основании доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан) при предъявлении документа, удостоверяющего личность, уполномоченным работником ответственного подразделения ТФ – в течение 2 (двух) рабочих дней в пределах срока оказания государственной услуги, с 1 января 2016 года – в течение 1 (одного) рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник ТФ, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководитель ТФ;
3) руководитель ответственного подразделения ТФ;
4) уполномоченный работник ответственного подразделения ТФ;
5) специалист-юрисконсульт ТФ.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в ТФ с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызметтер портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-рәсім – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда пароль енгізу (авторизациялау процесі);
3) 1-талап – порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі не бизнес сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде қоса беру;
5) 3-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ны таңдауы;
6) 1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің порталда логин мен парольді енгізуі (авторизация);
7) 1-талап – порталда көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын логин мен пароль арқылы тексеру;
8) 2-рәсім – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) тіркеу және оны порталда өңдеу;
9) 2-талап – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан тексеру;
10) 3-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру;
11) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті АФ-та көрсеткен кезде әрбір
рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
блок-схеманың жалғасы
"Микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
Шартты белгілер
"Микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
4-қосымша
"Тіркеушінің қағидалар жиынтығын келісу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;
2) процедура 1 – ввод пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер либо бизнес идентификационный номер) и пароль;
4) процедура 2 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
5) процедура 3 – выбор услугополучателем ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) процедура 1 – ввод работником услугодателя логина и пароля (авторизация) на портале;
7) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
8) процедура 2 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и его обработка на портале;
9) условие 2 – проверка документов, представленных услугополучателем, на предмет соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан;
10) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
11) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Учетная регистрация микрофинансовых организаций"
Описание последовательности процедур (действий) при
оказании государственной услуги в ТФ с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Учетная регистрация микрофинансовых организаций"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Учетная регистрация микрофинансовых организаций"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Согласование свода правил регистратора"

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Тіркеушінің қағидалар жиынтығын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Тіркеушінің қағидалар жиынтығын келісуді растайтын келісу хат (бұдан әрі – хат) және тіркеушінің қағидалар жинағының көрсетілетін қызметті берушінің келісу туралы белгісі қойылған бір данасы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Тіркеушінің қағидалар жиынтығын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қарау үшін беруі – өтініш түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы, бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) орындау үшін жіберуі – өтініш түскен күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Согласование свода правил регистратора" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: письмо, подтверждающее согласование свода правил регистратора (далее – письмо), и один экземпляр свода правил регистратора с отметкой услугодателя о согласовании.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Согласование свода правил регистратора", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов для рассмотрения руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов, наложение резолюции, направление документов для исполнения в Департамент надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в день поступления заявления;

3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы – өтініш түскен күні;
4) құжаттардың толық болуын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – бас тарту) дайындауы, бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, көрсетілетін қызметті алушыға бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің олардың стандарттың тараптарына сәйкес келуі бойынша қарауы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) беруі – күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде;
5) ҚҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
6) ҚҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарауы – күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде;
7) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің хатты бланкіде ресімдеуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюына жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
8) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
9) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің тіркеушінің қағидалар жиынтығына келісу туралы мөртабанды қоюы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін пошта бойынша жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою күні, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) БҚНСҚД басшылығы;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД басшылығы;
6) ҚҚД уәкілетті қызметкері.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника руководством ДНСРЦБ – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ), подписание отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа услугополучателю уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 4 (четырех) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты представленных документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта и направление документов, представленных услугополучателем в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 4 (четырех) календарных дней;
5) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДПО – в течение 1 (одного) календарного дня;
6) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан уполномоченным работником ДПО – в течение 3 (трех) календарных дней;
7) оформление письма на бланке, направление на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;
8) подписание результата оказания государственной услуги руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
9) проставление штампа о согласовании на своде правил регистратора, направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНСРЦБ – в день подписания результата оказания государственной услуги в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНСРЦБ;
4) уполномоченный работник ДНСРЦБ;
5) руководство ДПО;
6) уполномоченный работник ДПО.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Қаржылық құралдармен мәміле бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыру қағидаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық
(ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: қаржылық құралдармен мәміле бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыру қағидаларын келісуді растайтын хат және қаржылық құралдармен мәміле бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыру қағидаларының көрсетілетін қызметті берушінің келісу туралы белгісі қойылған бір данасы (бұдан әрі – хат).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының не тиісті сенімхат негізінде қол қою құқығы берілген тұлғаның қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына арналған негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Қаржылық құралдармен мәміле бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыру қағидаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттар ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қарау үшін беруі – өтініш түскен күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Согласование правил осуществления клиринговой деятельности по сделкам с финансовыми инструментами"(далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: письмо, подтверждающее согласование правил осуществления клиринговой деятельности по сделкам с финансовыми инструментами, и один экземпляр правил осуществления клиринговой деятельности по сделкам с финансовыми инструментами с отметкой услугодателя о согласовании (далее – письмо).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется подписью уполномоченного лица услугодателя, либо лица, наделенного правом подписи на основании соответствующей доверенности.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Согласование правил осуществления клиринговой деятельности по сделкам с финансовыми инструментами", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов для рассмотрения руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;

2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы, бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) орындау үшін жіберуі – өтініш түскен күні;
3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы – өтініш түскен күні;
4) құжаттардың толық болуын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – бас тарту) дайындауы, бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, көрсетілетін қызметті алушыға бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 4 күн ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің олардың стандарттың тараптарына сәйкес келуі бойынша қарауы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) беруі – күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде;
5) ҚҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
6) ҚҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарауы – күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде;
7) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің хатты бланкіде ресімдеуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюына жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
8) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
9) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаржылық құралдармен мәміле бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыру қағидаларын келісу туралы мөртабанды қоюы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін пошта бойынша жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою күні, осы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

2) рассмотрение документов, наложение резолюции, направление документов для исполнения в Департамент надзора за субъектами рынка ценных бумаг (далее – ДНСРЦБ) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника руководством ДНСРЦБ – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ), подписание отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа услугополучателю уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 4 (четырех) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты представленных документов, их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта и направление документов, представленных услугополучателем в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 4 (четырех) календарных дней;
5) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДПО – в течение 1 (одного) календарного дня;
6) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан уполномоченным работником ДПО – в течение 3 (трех) календарных дней;
7) оформление письма на бланке, направление на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;
8) подписание результата оказания государственной услуги руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
9) проставление штампа о согласовании на правилах осуществления клиринговой деятельности по сделкам с финансовыми инструментами, направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНСРЦБ – в день подписания результата оказания государственной услуги в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Қаржылық құралдармен мәміле бойынша
клирингтік қызметті жүзеге асыру
қағидаларын келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет
көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Қаржылық құралдармен мәміле бойынша
клирингтік қызметті жүзеге асыру
қағидаларын келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Қаржылық құралдармен мәміле бойынша
клирингтік қызметті жүзеге асыру
қағидаларын келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
6-қосымша
"Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің
басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлері лауазымына кандидаттарды келісу нәтижелері туралы мәліметтер бар хат жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық форматта ресімделеді және қағазға басылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы мәліметтер көрсетілетін қызметті алушының порталда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.

10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Согласование правил осуществления клиринговой
деятельности по сделкам с финансовыми инструментами"
Описание последовательности процедур (действий) при
оказании государственной услуги в Национальном Банке
Республики Казахстан с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Согласование правил осуществления клиринговой
деятельности по сделкам с финансовыми инструментами"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Согласование правил осуществления клиринговой
деятельности по сделкам с финансовыми инструментами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процесса
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Выдача согласия на избрание (назначение) руководящих
работников финансовых организаций, банковских,
страховых холдингов"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача согласия на избрание (назначение) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя, содержащего сведения о результате согласования кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов.
Форма предоставления сведений о результате оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале сведения о результате оказания государственной услуги направляются услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру" стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарға бұрыштама және қол қоюы, құжаттарды жауапты бөлімшеге жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) жауапты бөлімше басшылығының уәкілетті қызметкерді айқындауы, оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
4) жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін қарауы, ұсынылған құжаттардың толықтығын және мазмұнын, кандидаттың басшы қызметкердің лауазымына тағайындалған күнін және құжаттардың Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылған күнін тексеруі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшы қызметкерді сайлауға (тағайындауға) келісім беруден бас тарту үшін негіздемелер болып табылатын мәліметтердің бар-жоқтығы туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бөлімшелеріне сұрау салулар жіберуі – күнтізбелік 9 (тоғыз) күн шінде;
5) жауапты бөлімше сұратқан ақпаратты Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бөлімшелерінің беруі – күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде;
6) жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкерінің кандидатты келісуге ұсыным дайындауы және ұсынымды кандидаттың құжаттар топтамасымен бірге қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлері лауазымына кандидаттарының сәйкестігін анықтау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) мүшелеріне келісуге не келісуден бас тарту туралы қызметтік жазбаны Комиссия мүшелеріне жіберуі – күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде;

2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Выдача согласия на избрание (назначение) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов представленных услугополучателем, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) наложение резолюции и подписание документов, передача документов в ответственное подразделение руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) определение уполномоченного работника, передача документов ему на исполнение руководством ответственного подразделения – в течение 2 (двух) календарных дней;
4) рассмотрение документов на соответствие требованиям пункта 9 стандарта, проверка полноты и содержания представленных документов, даты назначения кандидата на должность руководящего работника и даты представления документов в Национальный Банк Республики Казахстан, направление запросов в подразделения Национального Банка Республики Казахстан о наличии либо отсутствии сведений, являющихся основаниями для отказа Национального Банка Республики Казахстан в выдаче согласия на избрание (назначение) руководящего работника уполномоченным работником ответственного подразделения – в течение 9 (девяти) календарных дней;
5) представление истребованной ответственным подразделением информации подразделениями Национального Банка Республики Казахстан – в течение 4 (четырех) календарных дней;
6) подготовка представления на согласование кандидата, направление представления с пакетом документов кандидата на согласование членам Комиссии по определению соответствия кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов (далее – Комиссия) либо служебной записки членам Комиссии о рассмотрении вопроса об отказе в согласовании, уполномоченным работником ответственного подразделения – в течение 3 (трех) календарных дней;

7) Комиссия мүшелерінің жауапты бөлімше ұсынған құжаттарды қарауы, кандидаттың шақырумен және тестілеуден өтумен (шақырусыз) келісетіндігі не келісуден бас тартуы туралы шешім қабылдауы, хаттамаға қол қоюы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
8) жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының атына пошта бойынша жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) жауапты бөлімшенің басшылығы;
4) жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкері;
5) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бөлімшелері;
6) Комиссия мүшелері.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызметтер портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-рәсім – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда пароль енгізу (авторизациялау процесі);
3) 1-талап – порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі не бизнес сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде қоса беру;

7) рассмотрение документов, представленных ответственным подразделением, принятие решения о согласовании с приглашением и прохождением тестирования кандидата (без приглашения) либо отказе в согласовании, подписание протокола членами Комиссии – в течение 5 (пяти) календарных дней;
8) направление результата оказания государственной услуги по почте в адрес услугополучателя либо выдача непосредственно услугополучателю или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ответственного подразделения – в течение 5 (пяти) календарных дней в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ответственного подразделения;
4) уполномоченный работник ответственного подразделения;
5) подразделения Национального Банка Республики Казахстан;
6) члены Комиссии.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;
2) процедура 1 – ввод пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер либо бизнес идентификационный номер) и пароль;
4) процедура 2 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлері лауазымына кандидаттарды келісу нәтижелері туралы мәліметтер бар хатты қағаз тасымалдауышпен жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету процесін, оның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін, автоматтандыру мен мониторингіне арналған ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ МО АЖО) тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарға бұрыштама және қол қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) СНСҚД басшылығының уәкілетті қызметкерді айқындауы, оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін қарауы, ұсынылған құжаттардың толықтығын және мазмұнын, кандидаттың басшы қызметкердің лауазымына тағайындалған күнін және құжаттардың Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылған күнін тексеруі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшы қызметкерді сайлауға (тағайындауға) келісім беруден бас тарту үшін негіздемелер болып табылатын мәліметтердің бар-жоқтығы туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бөлімшелеріне сұрау салулар жіберуі – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя, содержащего сведения о результате согласования кандидатов на должности руководящих работников акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" на бумажном носителе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Выдача согласия на избрание (назначение) руководящих работников акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов представленных услугополучателем, регистрация сведений об услугополучателе в автоматизированном рабочем месте государственного органа в информационной системе, предназначенной для автоматизации и мониторинга процесса оказания государственных услуг, в том числе оказываемых через центры обслуживания населения (далее – АРМ ГО ИИС ЦОН), передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) наложение резолюции и подписание документов, передача документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) определение уполномоченного работника, передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) рассмотрение документов на соответствие требованиям пункта 9 стандарта, проверка полноты и содержания представленных документов, даты назначения кандидата на должность руководящего работника и даты представления документов в Национальный Банк Республики Казахстан, направление запросов в подразделения Национального Банка Республики Казахстан о наличии либо отсутствии сведений, являющихся основаниями для отказа Национального Банка Республики Казахстан в выдаче согласия на избрание (назначение) руководящего работника уполномоченным работником ДНССР – в течение 5 (пяти) календарных дней;

5) СНСҚД сұратқан ақпаратты Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бөлімшелерінің беруі – күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде;
6) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің кандидатты келісуге ұсыным дайындауы және оны кандидаттың құжаттар топтамасымен бірге қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлері лауазымына кандидаттарының сәйкестігін анықтау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) мүшелеріне келісуге жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
7) Комиссия мүшелерінің СНСҚД ұсынған құжаттарды қарауы, кандидаттың шақырумен және тестілеуден өтумен (шақырусыз) келісетіндігі не келісуден бас тарту туралы шешім қабылдауы, хаттамаға қол қоюы – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
8) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орындалуын ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының атына пошта бойынша жіберуі не тікелей көрсетілетін қызметті алушыға немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) СНСҚД басшылығы;
4) СНСҚД уәкілетті қызметкері;
5) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бөлімшелері;
6) Комиссия мүшелері.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.

5) представление истребованной ДНССР информации подразделениями Национального Банка Республики Казахстан – в течение 3 (трех) календарных дней;
6) подготовка представления на согласование кандидата, направление представления с пакетом документов кандидата на согласование членам Комиссии по определению соответствия кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций (далее – Комиссия) уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
7) рассмотрение документов представленных ДНССР, принятие решения о согласовании с приглашением и прохождением тестирования кандидата (без приглашения) либо отказа в согласовании, подписание протокола членами Комиссии – в течение 2 (двух) календарных дней;
8) регистрация исполнения государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН, направление результата оказания государственной услуги по почте в адрес услугополучателя либо выдача непосредственно услугополучателю или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, регистрация даты выдачи результата оказания государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня – в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНССР;
4) уполномоченный работник ДНССР;
5) подразделения Национального Банка Республики Казахстан;
6) члены Комиссии.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность: не оказывается.

10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік
беру қоры" акционерлік қоғамының
басшы қызметкерлерін сайлауға
(тағайындауға) келісім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет
көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік
беру қоры" акционерлік қоғамының
басшы қызметкерлерін сайлауға
(тағайындауға) келісім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
8-қосымша
"Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғаны аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғаны аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: аккредиттеу туралы куәлік беру, аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу, телнұсқаларын беру не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғаны аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың себептері жазылған дәлелді жазбаша жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача согласия на избрание (назначение) руководящих
работников акционерного общества "Фонд гарантирования
страховых выплат"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача согласия на избрание (назначение) руководящих
работников акционерного общества "Фонд гарантирования
страховых выплат"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Аккредитация физического или юридического лица, имеющего
лицензию на осуществление деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной собственности,
стоимости нематериальных активов)"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Аккредитация физического или юридического лица, имеющего лицензию на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача свидетельства об аккредитации, переоформление, выдача дубликатов свидетельства об аккредитации, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям (далее – отказ), предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Аккредитация физического или юридического лица, имеющего лицензию на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасына (Төрағасының орынбасарына) (бұдан әрі – Ұлттық Банктің басшылығы) беруі – өтініш түскен күні;
2) Ұлттық Банктің басшылығының көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттарға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) орындау үшін жіберуі – өтініш түскен күні;
3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерін айқындауы, оған құжаттарды орындауға беруі – өтініш түскен күні;
4) құжаттардың толық болуын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде;
ұсынылған құжаттар стандарттың талаптарына сәйкес келген жағдайда, алынған құжаттарды қарау:
аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын беруге өтініш түскен кезде БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасының жобасын дайындауы, аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, көрсетілетін қызметті алушыға аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын не бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
аккредиттеу туралы куәлік беруге немесе қайта ресімдеуге өтініш түскен кезде құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкес келуін қарауы, аккредиттеу туралы куәлік беру туралы, аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасын (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) не бас тартудың жобасын дайындауы, бұйрықтың не бас тартудың жобасын көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қоса бере отырып Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – 1 (бір) жұмыс күні;

2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов представленных услугополучателем, передача документов Председателю (заместителю Председателя) Национального Банка Республики Казахстан (далее – руководство Национального Банка) работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;
2) наложение резолюции на документы, поступившие от услугополучателя, передача документов для исполнения в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) руководством Национального Банка – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника ДНССР, передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 4 (четырех) рабочих дней со дня получения документов;
в случае соответствия представленных документов требованиям стандарта рассмотрение полученных документов:
при поступлении заявления на выдачу дубликата свидетельства об аккредитации, подготовка проекта дубликата свидетельства об аккредитации либо отказа, подписание дубликата свидетельства об аккредитации либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата свидетельства об аккредитации либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу или переоформление свидетельства об аккредитации рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа о выдаче свидетельства об аккредитации, о переоформлении свидетельства об аккредитации (далее – проект приказа) либо отказа, направление на согласование проекта приказа либо отказа с приложением документов, представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня;

5) ҚҚД-ның бұйрықтың не бас тартудың жобасын келісуі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің бұйрықты не бас тартуды бланкіде ресімдеуі, Ұлттық Банктің басшылығына қол қоюға жіберуі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7) Ұлттық Банктің басшылығының бұйрыққа не бас тартуға қол қоюы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
8) (бұйрыққа қол қойылған жағдайда) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің аккредиттеу туралы куәлікті, аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеуді мемлекеттік тілде және орыс тілінде ресімдеуі, Ұлттық Банктің басшылығына қол қоюға жіберуі, Ұлттық Банктің басшылығының аккредиттеу туралы куәлікке, қайта ресімделген аккредиттеу туралы куәлікке қол қоюы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
9) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін пошта бойынша жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою күні, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Ұлттық Банктің басшылығы;
3) СНСҚД басшылығы;
4) СНСҚД уәкілетті қызметкері,
5) ҚҚД.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызметтер портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-рәсім – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда пароль енгізу (авторизациялау процесі);
3) 1-талап – порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі не бизнес сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы тексеру;

5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) оформление приказа либо отказа на бланке, направление на подпись руководству Национального Банка уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) подписание приказа либо отказа руководством Национального Банка – в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) (в случае подписания приказа) оформление свидетельства об аккредитации, переоформление свидетельства об аккредитации на государственном и русском языках, направление на подпись руководству Национального Банка уполномоченным работником ДНССР, подписание свидетельства об аккредитации, переоформленного свидетельства об аккредитации руководством Национального Банка – в течение 1 (одного) рабочего дня;
9) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНССР – в день подписания результата оказания государственной услуги – в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка;
3) руководство ДНССР;
4) уполномоченный работник ДНССР;
5) ДПО.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;
2) процедура 1 – ввод пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер либо бизнес идентификационный номер) и пароль;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесімен қоса банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру туралы хатты жіберу не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче согласия на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;

2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға өзінің бұрыштамаларын қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) БҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
БҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттар алынған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
БҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда оларды стандарт талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарауы, банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру (беруден бас тарту) туралы ұсынымды (бұдан әрі – ұсыным), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру (беруден бас тарту) туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі– қаулының жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 33 (отыз үш) күн ішінде;
5) ҚҚД-ның құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарауы, қаулының жобасын келісуі, келісілген қаулының жобасын БҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
6) БҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілген құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қарауға жіберуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, мәселені Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының отырысына енгізуге қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы, құжаттарды БҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
8) БҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілген құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментіне (бұдан әрі – ҰЖБД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДБН – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДБН – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка представления о выдаче (отказе в выдаче) согласия на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга (далее – представление), проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (отказе в выдаче) согласия на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга (далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДБН – в течение 33 (тридцати трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДБН – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДБН – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан, возврат документов в ДБН руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 5 (пяти) календарных дней;
8) направление проекта постановления с прилагаемыми документами в Департамент организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) уполномоченным работником ДБН – в течение 1 (одного) календарного дня;

9) ҰЖБД-ның қаулының жобасын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) қарауына енгізуге дайындауы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
10) Басқарманың қаулыны қабылдауы және оны Басқарма хатшысының тіркеуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
11) БҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін пошта бойынша жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметтің көрсетілу мерзімінің шегінде, қабылданған қаулы БҚД-ға келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және органының тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) БҚД басшылығы;
4) БҚД уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД;
6) ҰЖБД;
7) Басқарма.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-рәсім – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда пароль енгізу (авторизациялау процесі);
3) 1-талап – порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі не бизнес сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде қоса беру;

9) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление) ДОРК – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
10) принятие постановления Правлением и его регистрация секретарем Правления – в течение 2 (двух) календарных дней;
11) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДБН – в течение 4 (четырех) календарных дней со дня поступления принятого постановления в ДБН – в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) и органа услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДБН;
4) уполномоченный работник ДБН;
5) ДПО;
6) ДОРК;
7) Правление.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;
2) процедура 1 – ввод пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер либо бизнес идентификационный номер) и пароль;
4) процедура 2 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;

5) 3-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ны таңдауы;
6) 1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің порталда логин мен парольді енгізуі (авторизация);
7) 1-талап – порталда көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын логин мен пароль арқылы тексеру;
8) 2-рәсім – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және оны порталда өңдеу;
9) 2-талап – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан тексеру;
10) 3-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру;
11) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы
мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы
мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы
мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
10-қосымша
"Сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін
иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.

5) процедура 3 – выбор услугополучателем ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) процедура 1 – ввод работником услугодателя логина и пароля (авторизация) на портале;
7) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
8) процедура 2 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и его обработка на портале;
9) условие 2 – проверка документов, представленных услугополучателем, на предмет соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан;
10) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
11) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача согласия на приобретение статуса крупного
участника банка или банковского холдинга"
Описание последовательности процедур (действий) при
оказании государственной услуги в Национальном Банке
Республики Казахстан с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача согласия на приобретение статуса крупного
участника банка или банковского холдинга"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача согласия на приобретение статуса крупного
участника банка или банковского холдинга"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Выдача согласия на приобретение статуса страхового холдинга
или крупного участника страховой (перестраховочной)
организации"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача согласия на приобретение статуса страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесімен қоса сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысының мәртебесін иеленуге келісім беру туралы хатты жіберу не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысының мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш жасаған жағдайда нәтиже электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче согласия на приобретение статуса страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача согласия на приобретение статуса страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан
(далее – ДНССР) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;

3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
СНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттар алынған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
СНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда оларды стандарт талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарауы, сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысының мәртебесін иеленуге келісім беру (беруден бас тарту) туралы ұсынымды (бұдан әрі – ұсыным), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысының мәртебесін иеленуге келісім беру (беруден бас тарту) туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулының жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 33 (отыз үш) күн ішінде;
5) ҚҚД-ның құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасының талаптарына сәйкестігін тексеруі, қаулының жобасын келісуі, келісілген қаулы жобасын СНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
6) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулы жобасын қоса берілген құжаттарымен бірге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қарауына жіберуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, мәселені Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына енгізуге қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы, құжаттарды СНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
8) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілген құжаттарымен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментіне (бұдан әрі – ҰЖБД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
9) ҰЖБД-ның қаулының жобасын Басқарманың қарауына шығару үшін дайындауы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн;

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка представления о выдаче (отказе в выдаче) согласия на приобретение статуса страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации (далее – представление), проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (отказе в выдаче) согласия на приобретение статуса страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации (далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДНССР – в течение 33 (тридцати трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДНССР – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДНССР руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 5 (пяти) календарных дней;
8) направление проекта постановления с прилагаемыми документами в Департамент организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
9) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления ДОРК – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесімен қоса инвестициялық портфельді басқарушының iрi қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру туралы хатты жіберу не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Инвестициялық портфельді басқарушының iрi қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш жасаған жағдайда нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче согласия на приобретение статуса крупного участника управляющего инвестиционным портфелем либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника управляющего инвестиционным портфелем", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;

3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттар алынған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде ішінде;
БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда оларды стандарт талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарауы, инвестициялық портфельді басқарушының iрi қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру (беруден бас тарту) туралы ұсынымды (бұдан әрі – ұсыным), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының инвестициялық портфельді басқарушының iрi қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру (беруден бас тарту) туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулы жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 33 (отыз үш) күн ішінде;
5) ҚҚД-ның құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасының талаптарына сәйкестігін тексеруі, қаулының жобасын келісуі, келісілген қаулы жобасын БҚНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
6) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулы жобасын қоса берілген құжаттарымен бірге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қарауына жіберуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, мәселені Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына енгізуге қатысты қызметтік жазбаға қарар жазуы, құжаттарды БҚНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 5 (бес) күн шінде;
8) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілген құжаттарымен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментіне (бұдан әрі – ҰЖБД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
9) ҰЖБД-ның қаулының жобасын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) қарауына шығару үшін дайындауы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
10) Басқарманың қаулыны қабылдауы және Басқарма хатшысының оны тіркеуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка представления о выдаче (отказе в выдаче) согласия на приобретение статуса крупного участника управляющего инвестиционным портфелем, проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (отказе в выдаче) согласия на приобретение статуса крупного участника управляющего инвестиционным портфелем (далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 33 (тридцати трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДНСРЦБ – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
7) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 2 (двух) календарных дней;
8) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДНСРЦБ руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 5 (пяти) календарных дней;
9) направление проекта постановления с прилагаемыми документами в Департамент организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) уполномоченным работником
ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;
10) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление) ДОРК – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;

7) 1-талап – порталда көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын логин мен пароль арқылы тексеру;
8) 2-рәсім – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және оны порталда өңдеу;
9) 2-талап – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан тексеру;
10) 3-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру;
11) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 3-қосымшасында келтірілген.
"Инвестициялық портфельді басқарушының
iрi қатысушысы мәртебесін иеленуге
келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет
көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Инвестициялық портфельді басқарушының
iрi қатысушысы мәртебесін иеленуге
келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Инвестициялық портфельді басқарушының
iрi қатысушысы мәртебесін иеленуге
келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
12-қосымша
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына ілеспе хатпен жіберілетін жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) және көрсетілетін қызметті берушінің оны тіркегені туралы белгісі бар (жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген кезде) акциялар шығарылымы проспектісінің бір данасы не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш жасаған жағдайда нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

7) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
8) процедура 2 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и его обработка на портале;
9) условие 2 – проверка документов, представленных услугополучателем, на предмет соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан;
10) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
11) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача согласия на приобретение статуса
крупного участника управляющего
инвестиционным портфелем"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача согласия на приобретение статуса
крупного участника управляющего
инвестиционным портфелем"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача согласия на приобретение статуса
крупного участника управляющего
инвестиционным портфелем"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Государственная регистрация выпуска объявленных акций"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Государственная регистрация выпуска объявленных акций" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций (далее – свидетельство) и один экземпляр проспекта выпуска акций с отметкой услугодателя о его регистрации (при государственной регистрации выпуска объявленных акций), которые направляются сопроводительным письмом в адрес услугополучателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Государственная регистрация выпуска объявленных акций", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттар топтамасын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) беруі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін қарауы, куәліктің жобасын не бас тартуды дайындауы – күнтізбелік 20 (жиырма) күн ішінде;
5) БҚНСҚД басшылығының куәлік жобасын не бас тартуды келісуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының куәлікке не бас тартуға қол қоюы – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе көрсетілетін қызметті алушыға тікелей немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты тапсырған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) БҚНСҚД басшылығы;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкері.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.

4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ), руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в течение 2 (двух) календарных дней;
4) рассмотрение документов на соответствие требованиям пункта 9 стандарта, подготовка проекта свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций (далее – свидетельство) либо отказа – в течение 20 (двадцати) календарных дней;
5) согласование проекта свидетельства либо отказа руководством ДНСРЦБ – в течение 2 (двух) календарных дней;
6) подписание свидетельства либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня – в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНСРЦБ;
4) уполномоченный работник ДНСРЦБ.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
2. "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына ілеспе хатпен жіберілетін мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) және көрсетілетін қызметті берушінің оны мемлекеттік тіркегені туралы белгісі бар (мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген кезде) облигациялар шығарылымы (облигациялық бағдарлама) немесе облигациялық бағдарлама шеңберіндегі облигациялар шығарылымы проспектісінің бір данасы не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш жасаған жағдайда нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының не тиісті сенімхат негізінде қол қою құқығы берілген адамның қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ), в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (далее – свидетельство) и один экземпляр проспекта выпуска облигаций (облигационной программы) или выпуска облигаций в пределах облигационной программы с отметкой услугодателя о его государственной регистрации (при государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций), которые направляются сопроводительным письмом в адрес услугополучателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя, либо лица наделенного правом подписи на основании соответствующей доверенности.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттар топтамасын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) беруі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін қарауы, куәліктің жобасын не бас тартуды дайындауы – күнтізбелік 20 (жиырма) күн ішінде;
5) БҚНСҚД басшылығының куәлік жобасын не бас тартуды келісуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының куәлікке не бас тартуға қол қоюы – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе көрсетілетін қызметті алушыға тікелей не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде.
6. Облигациялардың тіркелген облигациялық бағдарлама шегінде шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттар топтамасын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – құжаттар келіп түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды БҚНСҚД-ға беруі – құжаттар келіп түскен күні;
3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – құжаттар келіп түскен күні;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін қарауы, куәлік жобасын не бас тартуды дайындауы – күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде;
5) БҚНСҚД басшылығының куәлік жобасын не бас тартуды келісуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в течение 2 (двух) календарных дней;
4) рассмотрение документов на соответствие требованиям пункта 9 стандарта, подготовка проекта свидетельства либо отказа уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 20 (двадцати) календарных дней;
5) согласование проекта свидетельства либо отказа руководством ДНСРЦБ – в течение 2 (двух) календарных дней;
6) подписание свидетельства либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня в пределах срока оказания государственной услуги.
6. При государственной регистрации выпуска облигаций в пределах зарегистрированной облигационной программы:
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления документов;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в ДНСРЦБ руководством Национального Банка Республики Казахстан – в день поступления документов;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в день поступления документов;
4) рассмотрение документов на соответствие требованиям пункта 9 стандарта, подготовка проекта свидетельства либо отказа уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 4 (четырех) календарных дней;
5) согласование проекта свидетельства либо отказа руководством ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;

6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының куәлікке не бас тартуға қол қоюы – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
7) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе көрсетілетін қызметті алушыға тікелей немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты тапсырған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қойылған күні.
7. Облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу кезінде:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттар топтамасын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды БҚНСҚД-ға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн; ішінде
3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін қарауы, куәлік жобасын не бас тартуды дайындауы – күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде;
5) БҚНСҚД басшылығының куәлік жобасын не бас тартуды келісуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының куәлікке не бас тартуға қол қоюы – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе көрсетілетін қызметті алушыға тікелей немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты тапсырған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдау мен тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) БҚНСҚД басшылығы;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкері.
9. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде тіркелген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада келтірілген.

6) подписание свидетельства либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
7) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНСРЦБ – в день подписания результата оказания государственной услуги в пределах срока оказания государственной услуги.
7. При государственной регистрации облигационной программы:
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в ДНСРЦБ руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) рассмотрение документов на соответствие требованиям пункта 9 стандарта, подготовка проекта свидетельства либо отказа уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 7 (семи) календарных дней;
5) согласование проекта свидетельства либо отказа руководством ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;
6) подписание свидетельства либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНСРЦБ;
4) уполномоченный работник ДНСРЦБ.
9. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
Описание последовательности процедур (действий) при государственной регистрации выпуска облигации в пределах зарегистрированной облигационной программы в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Описание последовательности процедур (действий) при государственной регистрации облигационной программы в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Инвестициялық пай қорлары пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: пайлардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) және инвестициялық пай қоры қағидаларының және басқарушы компания қызметінің талаптары мен тәртібін, басқарушы компанияның құрылымдық бөлімшелері мен қызметкерлерінің инвестициялық пай қорын құру, жұмыс істеуін қамтамасыз ету және жұмысын тоқтату жөніндегі қызметін реттейтін, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келетін ішкі құжаттарының бір-бір данасы, егер көрсетілген құжаттар оған дейін көрсетілетін қызметті берушімен келісілмесе, көрсетілетін қызметті берушінің олармен келісуі туралы белгісі қойылады (инвестициялық пай қорлары пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеген кезде), олар ілеспе хатпен көрсетілетін қызметті алушының атына жіберіледі не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Инвестициялық пай қорлары пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш жасаған жағдайда, нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының не тиісті сенімхат негізінде қол қою құқығы берілген адамның қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: свидетельство о государственной регистрации выпуска паев (далее – свидетельство) и по одному экземпляру правил паевого инвестиционного фонда и внутренних документов управляющей компании, регламентирующих условия и порядок ее деятельности, деятельности структурных подразделений и работников управляющей компании по созданию, обеспечению функционирования и прекращению существования паевого инвестиционного фонда, соответствующих требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг, если указанные документы не были ранее согласованы с услугодателем, с отметкой услугодателя об их согласовании (при государственной регистрации выпуска паев паевых инвестиционных фондов), которые направляются сопроводительным письмом в адрес услугополучателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя, либо лица наделенного правом подписи на основании соответствующей доверенности.
На портале результат оказания государственной услуги, направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептің бекітілгені жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының атына жазылған хат (бұдан әрі – хат) және қағаз жеткізгіштегі акцияларды орналастыру қорытындылары туралы (көрсетілетін қызметті берушінің оны бекіткендігі туралы белгісімен) есептің бір данасы не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерін (іс-әрекеттерін) бастауға арналған негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету процесін, оның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін, автоматтандыру мен мониторингіне арналған ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ МО АЖО) тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) құжаттардың мазмұнымен танысу және оларға бұрыштамалар қою, құжаттарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Утверждение отчета об итогах размещения акций" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: письмо в адрес услугополучателя об утверждении отчета об итогах размещения акций (далее – письмо) и один экземпляр отчета об итогах размещения акций (с отметкой услугодателя о его утверждении) на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения акций", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, регистрация сведений об услугополучателе в автоматизированном рабочем месте государственного органа в информационной системе, предназначенной для автоматизации и мониторинга процесса оказания государственных услуг, в том числе оказываемых через центры обслуживания населения (далее – АРМ ГО ИИС ЦОН), передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;

3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және құжаттарды оған орындауға беруі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
4) құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкестігін қарау, БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің хаттың не бас тартудың жобасын дайындауы – 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде;
5) БҚНСҚД басшылығының хаттың не бас тартудың жобасын келісуі – күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының хатқа не бас тартуға қол қоюы – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
7) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орындалуын ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі, мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе тікелей қызметті алушыға не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі берілген күнді ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) БҚНСҚД басшылығы;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкері.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасында келтірілген.
"Акцияларды орналастыру қорытындылары
туралы есепті бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік
қызметті көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың)
ұзақтығы көрсетілген рәсімдер(іс-қимылдар) жүйелілігі
"Акцияларды орналастыру қорытындылары
туралы есепті бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
16-қосымша
"Облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы
есепті бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в течение 2 (двух) календарных дней;
4) рассмотрение документов на соответствие требованиям пункта 9 стандарта, подготовка проекта письма либо отказа уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 5 (пяти) календарных дней;
5) согласование проекта письма либо отказа руководством
ДНСРЦБ – в течение 3 (трех) календарных дней;
6) подписание письма либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарный дня;
7) регистрация исполнения государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН, направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугодателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, регистрация даты выдачи результата оказания государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН, уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня – в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНСРЦБ;
4) уполномоченный работник ДНСРЦБ.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал: не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Утверждение отчета об итогах размещения акций"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Утверждение отчета об итогах размещения акций"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Утверждение отчета об итогах размещения облигаций"

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту туралы хат (бұдан әрі – хат) және қағаз жеткізгіштегі облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есептің бір данасы (көрсетілетін қызметті берушінің оны бекіту туралы белгісі бар) не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметі алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету процесін, оның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін, автоматтандыру мен мониторингіне арналған ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ МО АЖО) тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштамалар қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Утверждение отчета об итогах размещения облигаций" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: письмо в адрес услугополучателя об утверждении отчета об итогах размещения облигаций (далее – письмо) и один экземпляр отчета об итогах размещения облигаций (с отметкой услугодателя о его утверждении) на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения облигаций", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, регистрация сведений об услугополучателе в автоматизированном рабочем месте государственного органа в информационной системе, предназначенной для автоматизации и мониторинга процесса оказания государственных услуг, в том числе оказываемых через центры обслуживания населения (далее – АРМ ГО ИИС ЦОН), передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департаменто надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;

3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкестігін қарауы, хаттың не бас тартудың жобасын дайындауы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
5) БҚНСҚД басшылығының хаттың не бас тартудың жобасын келісуі – күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының хатқа не бас тартуға қол қоюы – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
7) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орындалуын ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі берілген күнді ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) БҚНСҚД басшылығы;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкері.
7. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде көрсетілген кездегі, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Облигацияларды орналастыру қорытындылары
туралы есепті бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті
көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы
көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
"Облигацияларды орналастыру қорытындылары
туралы есепті бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
17-қосымша
"Актуарийлерден біліктілік емтиханын қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в течение 2 (двух) календарных дней;
4) рассмотрение документов на соответствие требованиям пункта 9 стандарта, подготовка проекта письма либо отказа уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 5 (пяти) календарных дней;
5) согласование проекта письма либо отказа руководством ДНСРЦБ – в течение 3 (трех) календарных дней;
6) подписание письма либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
7) регистрация исполнения государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН, направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, регистрация даты выдачи результата оказания государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН, уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня – в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНСРЦБ;
4) уполномоченный работник ДНСРЦБ.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал: не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Утверждение отчета об итогах размещения облигаций"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Утверждение отчета об итогах размещения облигаций"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Прием квалификационного экзамена актуариев"

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Актуарийлерден біліктілік емтиханын қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының атына біліктілік емтиханының нәтижесі көрсетілген хаты.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш жасаған жағдайда нәтиже электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Актуарийлерден біліктілік емтиханын қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастаудың негізі болатын нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметі алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының көрсетілетін қызметі алушы ұсынған құжаттарға бұрыштамалар қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Прием квалификационного экзамена актуариев" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: письмо услугодателя в адрес услугополучателя с указанием результата квалификационного экзамена.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Прием квалификационного экзамена актуариев", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация, представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) наложение резолюции на представленные услугополучателем документы, передача документов на исполнение в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;

3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда өтінішті бұдан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындау, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, СНСҚД уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметі алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда СНСҚД уәкілетті қызметкерінің олардың стандарттың талаптарына сәйкестігін қарауы, көрсетілетін қызметті алушының атына біліктілік емтиханын өткізу күні туралы хатты дайындауы, тестілеуді жүргізуі, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындауы – күнтізбелік 10 (он) күн ішінде;
5) СНСҚД басшылығының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін келісуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қоюы – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) СНСҚД басшылығы;
4) СНСҚД уәкілетті қызметкері.
7. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде көрсетілген кездегі, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты:

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка письма в адрес услугополучателя о дате проведения квалификационного экзамена, проведение тестирования, подготовка результата оказания государственной услуги уполномоченным работником ДНССР – в течение 10 (десяти) календарных дней;
5) согласование результата оказания государственной услуги руководством ДНССР – в течение 2 (двух) календарных дней;
6) подписание результата оказания государственной услуги руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня – в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНССР;
4) уполномоченный работник ДНССР.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Кредиттік бюроның пайдалануына кредиттік тарихтардың деректер базасын басқару жүйесін енгізу актісін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: кредиттік бюроның пайдалануына кредиттік тарихтардың деректер базасын басқару жүйесін енгізу актісін беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қағаз жеткізгіште өтініш жасаған жағдайда нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиясы бар мәліметтерді пайдалануға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімі бар еркін нысанда жазылған өтінішті ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінішті қабылдауы және тіркеуі, өтінішті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінішке бұрыштама қоюы, өтінішті Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚД) орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) БҚД басшылығының уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған өтінішті орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындау, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, БҚД уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметі алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда БҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті қарауы, көрсетілетін қызметті алушының кредиттік бюроның пайдалануына кредиттік тарихтардың деректер базасын басқару жүйесін енгізу бойынша іс-шараларды орындауын тексеру жөніндегі комиссияны (бұдан әрі – Комиссия) құру үшін қызметкерлерді бөлу туралы хаттарды дайындауы және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы ұйымдарын инспекциялау департаментіне (бұдан әрі – ҚҰИД) және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға жіберуі – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача акта ввода системы управления базы данных кредитных историй в эксплуатацию кредитного бюро" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача акта ввода системы управления базы данных кредитных историй в эксплуатацию кредитного бюро.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги заявления, составленного в произвольной форме с согласием на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
5. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация представленного услугополучателем заявления, передача заявления руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) наложение резолюции на представленное услугополучателем заявление, передача заявления на исполнение в Департамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН), руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) определение уполномоченного работника и передача заявления ему на исполнение руководством ДБН – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка мотивированного отказа в оказании государственной услуги (далее – отказ), подписание отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа услугополучателю уполномоченным работником ДБН – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов рассмотрение заявления, подготовка и направление писем о выделении работников для создания комиссии по проверке выполнения услугополучателем мероприятий по вводу системы управления базы данных кредитных историй в эксплуатацию (далее – Комиссия) в Департамент инспектирования финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДИФО) и в уполномоченный орган в сфере информатизации уполномоченным работником ДБН – в течение 5 (пяти) календарных дней;

5) БҚД уәкілетті қызметкерінің БҚД, ҚҰИД қызметкерлерінің және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органның қатысуымен Комиссия құруы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
6) Комиссияның көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша кредиттік бюроның пайдалануына кредиттік тарихтардың деректер базасын басқару жүйесін енгізу бойынша іс-шараларды орындауын тексеруді жүзеге асыруы, кредиттік бюроның кредиттік тарихтардың дерекқорларын басқару жүйесін пайдалануға енгізуге дайын болуын (болмауын) көрсете отырып, кредиттік бюроның пайдалануына кредиттік тарихтардың деректер базасын басқару жүйесін енгізу актісін дайындауы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
7) БҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – осы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойған күні.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) БҚД басшылығы;
4) БҚД уәкілетті қызметкері;
5) ҚҰИД.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-рәсім – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда пароль енгізу (авторизациялау процесі);
3) 1-талап – порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі не бизнес сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы тексеру;

5) создание Комиссии с участием работников ДБН, ДИФО и уполномоченного органа в сфере информатизации уполномоченным работником ДБН – в течение 5 (пяти) календарных дней;
6) осуществление проверки выполнения услугополучателем мероприятий по вводу системы управления базы данных кредитных историй в эксплуатацию по его месту нахождения, подготовка акта ввода системы управления базы данных кредитных историй в эксплуатацию кредитного бюро, с указанием готовности (неготовности) кредитного бюро к вводу системы управления базы данных кредитных историй в эксплуатацию Комиссией – в течение 5 (пяти) календарных дней;
7) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДБН – в день подписания результата оказания государственной услуги в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДБН;
4) уполномоченный работник ДБН;
5) ДИФО.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;
2) процедура 1 – ввод пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер либо бизнес идентификационный номер) и пароль;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Инвестициялық пай қорларының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына инвестициялық пай қорларының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту туралы хат (бұдан әрі – хат) және қағаз жеткізгіштегі инвестициялық пай қорларының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есептің бір данасы (көрсетілетін қызметті берушінің оны бекіту туралы белгісімен) не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Инвестициялық пай қорларының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету процесін, оның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін, автоматтандыру мен мониторингіне арналған ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ МО АЖО) тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Утверждение отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: письмо в адрес услугополучателя об утверждении отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда (далее – письмо) и один экземпляр отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда (с отметкой услугодателя о его утверждении) на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, регистрация сведений об услугополучателе в автоматизированном рабочем месте государственного органа в информационной системе, предназначенной для автоматизации и мониторинга процесса оказания государственных услуг, в том числе оказываемых через центры обслуживания населения (далее – АРМ ГО ИИС ЦОН), передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции – в течение 1 (одного) календарного дня;

10. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Инвестициялық пай қорларының пайларын орналастыру
қорытындылары туралы есепті бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті
көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы
көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
"Инвестициялық пай қорларының пайларын орналастыру
қорытындылары туралы есепті бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
20-қосымша
"Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда
алаңына рұқсат алған бағалы қағаздар эмитенттерінің қаржылық
есептілігінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына рұқсат алған бағалы қағаздар эмитенттерінің қаржылық есептілігінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Директорлар кеңесінің қағаз жеткізгіштегі Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына (бұдан әрі – қаржы орталығы) рұқсат алған бағалы қағаздар эмитенттерінің қаржылық есептілігінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу туралы қаулысының көшірмесін жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына рұқсат алған бағалы қағаздар эмитенттерінің қаржылық есептілігінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу" стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Утверждение отчета об итогах размещения паев
паевого инвестиционного фонда"
Последовательность процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Утверждение отчета об итогах размещения паев
паевого инвестиционного фонда"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Возмещение затрат на аудит финансовой отчетности
эмитентов ценных бумаг, допущенных на специальную
торговую площадку регионального финансового центра
города Алматы"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Возмещение затрат на аудит финансовой отчетности эмитентов ценных бумаг, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление в адрес услугополучателя копии постановления Совета директоров Национального Банка Республики Казахстан о возмещении затрат на аудит финансовой отчетности эмитентов ценных бумаг, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы (далее – финансовый центр), на бумажном носителе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Возмещение затрат на аудит финансовой отчетности эмитентов ценных бумаг, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі шегінде келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің қоса берілген құжаттармен өтінішті қабылдауы және тіркеуі, көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету процесін, оның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін, автоматтандыру мен мониторингіне арналған ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ МО АЖО) тіркеуі – көрсетілетін қызметті алушы өтініш жасаған күні;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығын және исламдық қаржыландыруды дамыту департаментінің (бұдан әрі – АҚӨҚО және ИҚДД) Қаржы орталығын дамыту басқармасының (бұдан әрі – ҚОДБ) уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкестігін қарауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Директорлар кеңесінің Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына (бұдан әрі – қаржы орталығы) рұқсат алған бағалы қағаздар эмитенттерінің қаржылық есептілігінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулы) дайындауы – күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде;
3) АҚӨҚО және ИҚДД ҚОДБ басшылығының қаулы жобасын келісуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – ҚҚД) басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
5) ҚҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуін қарауы, қаулы жобасын келісуі – күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Директорлар кеңесінің ұсынылған құжаттарды қарауы және қаулыны қабылдауы – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
7) АҚӨҚО және ИҚДД ҚОДБ уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орындалуын ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі, көрсетілетін қызметті алушыға қаулының көшірмесін беруі, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі берілген күнді ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) в пределах срока оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация заявления с приложенными документами, регистрация сведений об услугополучателе в автоматизированном рабочем месте государственного органа в информационной системе, предназначенной для автоматизации и мониторинга процесса оказания государственных услуг, в том числе оказываемых через центры обслуживания населения (далее – АРМ ГО ИИС ЦОН), работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день обращения услугополучателя;
2) рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта постановления Совета директоров Национального Банка Республики Казахстан о возмещении затрат на аудит финансовой отчетности эмитентов ценных бумаг, допущенных на специальную торговую площадку финансового центра (далее – постановление), уполномоченным работником Управления развития финансового центра Департамента по развитию регионального финансового центра города Алматы и исламского финансирования Национального Банка Республики Казахстан (далее – УРФЦ ДРРФЦАиИФ) – в течение 7 (семи) календарных дней;
3) согласование проекта постановления руководством УРФЦ ДРРФЦАиИФ – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством Департамента правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) – в течение 1 (одного) календарного дня;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления уполномоченным работником ДПО – в течение 3 (трех) календарных дней;
6) рассмотрение представленных документов и принятие постановления Советом директоров Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
7) регистрация исполнения государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН, выдача услугополучателю копии постановления, регистрация даты выдачи результата оказания государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН уполномоченным работником УРФЦ ДРРФЦАиИФ – в течение 1 (одного) календарного дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги

6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және органның тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) АҚӨҚО және ИҚДД ҚОДБ уәкілетті қызметкері;
3) АҚӨҚО және ИҚДД ҚОДБ басшылығы;
4) ҚҚД уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД басшылығы;
6) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Директорлар кеңесі.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада көрсетілген.
"Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының
арнайы сауда алаңына рұқсат алған бағалы
қағаздар эмитенттерінің қаржылық есептілігінің
аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі шегінде
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті
көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы
көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
"Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының
арнайы сауда алаңына рұқсат алған бағалы
қағаздар эмитенттерінің қаржылық есептілігінің
аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде
мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
21-қосымша
"Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының қатысушы заңды
тұлғаларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті

6. Перечень структурных подразделений (работников) и органа услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) уполномоченный работник УРФЦ ДРРФЦАиИФ;
3) руководство УРФЦ ДРРФЦАиИФ;
4) уполномоченный работник ДПО;
5) руководство ДПО;
6) Совет директоров Национального Банка Республики Казахстан.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Возмещение затрат на аудит финансовой отчетности
эмитентов ценных бумаг, допущенных на специальную
торговую площадку регионального финансового
центра города Алматы"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия) в пределах срока
оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Возмещение затрат на аудит финансовой отчетности
эмитентов ценных бумаг, допущенных на специальную
торговую площадку регионального финансового
центра города Алматы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги в пределах срока оказания государственной услуги
Приложение 21
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Государственная регистрация (перерегистрация)
юридических лиц – участников регионального
финансового центра города Алматы"

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының қатысушы заңды тұлғаларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының қатысушы заңды тұлғаны (бұдан әрі – АӨҚО-ға қатысушы) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының қатысушы заңды тұлғаларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қағаз жеткізгіште өтініш жасаған жағдайда нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ осы мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі шегінде келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің өтінішті қоса берілген құжаттарымен қабылдауы және тіркеуі – көрсетілетін қызметті алушы өтініш жасаған күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы (далее – участник РФЦА) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) в пределах срока оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация заявления с приложенными документами работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день обращения услугополучателя;

2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығын және исламдық қаржыландыруды дамыту департаментінің (бұдан әрі – АҚӨҚО және ИҚДД) Қаржы орталығын дамыту басқармасының (бұдан әрі – ҚОДБ) уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкестігін қарауы, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің АӨҚО-ға қатысушысын тіркеу (қайта тіркеу) туралы электрондық хабарламасын (бұдан әрі – хабарлама) қалыптастыруы не бас тартуды дайындауы – құжаттарды алған күні;
3) АҚӨҚО және ИҚДД ҚОДБ басшылығының электрондық хабарламаны келісуі не бас тартуы – құжаттарды алған күні;
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментінің (бұдан әрі – ҚҚД) құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарауы – құжаттарды алған күні;
5) Қазақстан Республикасының әділет органының мәліметтерді Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне (бұдан әрі – БСН) енгізуі және АӨҚО-ға қатысушыға БСН тағайындауы – құжаттарды алған күні;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының АӨҚО-ға қатысушыны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы тиісті бұйрыққа және анықтамаға не бас тартуға қол қоюы – құжаттарды алған күні;
7) АҚӨҚО және ИҚДД ҚОДБ уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға АӨҚО-ға қатысушы заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы не бас тартуды беруі – құжаттарды алған күні.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) АҚӨҚО және ИҚДД ҚОДБ уәкілетті қызметкері;
3) АҚӨҚО және ИҚДД ҚОДБ басшылығы;
4) ҚҚД;
5) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығы.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;

2) рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, формирование электронного уведомления Национального Банка Республики Казахстан о регистрации (перерегистрации) участника РФЦА (далее – уведомление) либо подготовка отказа уполномоченным работником Управления развития финансового центра Департамента по развитию регионального финансового центра города Алматы и исламского финансирования Национального Банка Республики Казахстан (далее – УРФЦ ДРРФЦАиИФ) – в день получения документов;
3) согласование электронного уведомления либо отказа руководством УРФЦ ДРРФЦАиИФ – в день получения документов;
4) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан Департаментом правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) – в день получения документов;
5) занесение сведений в Национальный реестр бизнес индентификационных номеров (далее – БИН) и присвоение участнику РФЦА БИН органом юстиции Республики Казахстан – в день получения документов;
6) подписание соответствующего приказа и справки о государственной регистрации (перерегистрации) участника РФЦА либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан – в день получения документов;
7) выдача справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – участника РФЦА либо отказа услугополучателю уполномоченным работником УРФЦ ДРРФЦАиИФ – в день получения документов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) уполномоченный работник УРФЦ ДРРФЦАиИФ;
3) руководство УРФЦ ДРРФЦАиИФ;
4) ДПО;
5) руководство Национального Банка Республики Казахстан.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызметті жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының аумағына келетін шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға виза беру туралы қолдаухат" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызметін жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының аумағына келетін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға виза беру туралы қағаз жеткізгіштегі Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы басқармасына қолдаухат (бұдан әрі – қолдаухат).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызметті жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының аумағына келетін шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға виза беру туралы қолдаухат" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі шегінде сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің қоса берілген құжаттармен өтінішті қабылдауы және тіркеуі, көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету процесін, оның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін, автоматтандыру мен мониторингіне арналған ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ МО АЖО) тіркеуі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығын және исламдық қаржыландыруды дамыту департаментінің (бұдан әрі – АӨҚО және ИҚДД) Қаржы орталығын дамыту басқармасының (бұдан әрі – ҚОДБ) уәкілетті қызметкерінің өтінішті қарауы және қолдаухатты дайындауы – 1 (бір) жұмыс күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: письмо-подтверждение в Управление миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы, на бумажном носителе (далее – ходатайство).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) в пределах срока оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация заявления с приложенными документами, регистрация сведений об услугополучателе в автоматизированном рабочем месте государственного органа в информационной системе, предназначенной для автоматизации и мониторинга процесса оказания государственных услуг, в том числе оказываемых через центры обслуживания населения (далее – АРМ ГО ИИС ЦОН) работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции – 1 (один) рабочий день;
2) рассмотрение заявления и подготовка ходатайства уполномоченным работником Управления развития финансового центра Департамента по развитию регионального финансового центра города Алматы и исламского финансирования Национального Банка Республики Казахстан (далее – УРФЦ ДРРФЦАиИФ) – 1 (один) рабочий день;

3) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының қолдаухатқа қол қоюы – 1 (бір) жұмыс күні;
4) АӨҚО және ИҚДД ҚОДБ уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орындалуын ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі, көрсетілетін қызметті алушыға қолдаухатты беруі, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі берілген күнді ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі – қолдаухатқа қол қойған күні.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) АӨҚО және ИҚДД ҚОДБ уәкілетті қызметкері;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
жасау тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызмет берушілерге өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілген қызмет беруші мен көрсетілген қызмет алушының өтініш жасау тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызметті
жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының аумағына
келетін шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға
виза беру туралы қолдаухат" мемлекеттік
өрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете
отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызметті
жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының аумағына
келетін шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға
виза беру туралы қолдаухат" мемлекеттік
өрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде
мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
23-қосымша
"Мемлекеттік органдарға беру үшін Алматы қаласы өңірлік қаржы
орталығы қатысушыларының құжаттамасын ағылшын тілінен қазақ
тіліне және орыс тіліне аудару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті

3) подписание ходатайства руководством Национального Банка Республики Казахстан – 1 (один) рабочий день;
4) регистрация исполнения государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН, выдача ходатайства услугополучателю, регистрация даты выдачи результата оказания государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН уполномоченным работником УРФЦ ДРРФЦАиИФ – в день подписания ходатайства.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) уполномоченный работник УРФЦ ДРРФЦАиИФ;
3) руководство Национального Банка Республики Казахстан.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам
без гражданства, прибывающим на территорию
Республики Казахстан для осуществления деятельности
в региональном финансовом центре города Алматы"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия) в пределах срока оказания
государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам
без гражданства, прибывающим на территорию
Республики Казахстан для осуществления деятельности
в региональном финансовом центре города Алматы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги, в пределах срока оказания государственной услуги
Приложение 23
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Перевод документации участников регионального финансового
центра города Алматы с английского языка на казахский и
русский языки для представления в государственные органы"

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Мемлекеттік органдарға беру үшін Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығы қатысушыларының құжаттамасын ағылшын тілінен қазақ тіліне және орыс тіліне аудару" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: мемлекеттік органдарға беру үшін Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қатысушысына қағаз және электрондық жеткізгіштегі аударылған құжаттаманы беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік органдарға беру үшін Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығы қатысушыларының құжаттамасын ағылшын тілінен қазақ тіліне және орыс тіліне аудару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ осы мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі шегінде келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің қоса берілген құжаттармен өтінішті қабылдауы және тіркеуі, көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету процесін, оның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін, автоматтандыру мен мониторингіне арналған ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ МО АЖО) тіркеуі – қызметті алушы өтініш берген күні;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығын және исламдық қаржыландыруды дамыту департаментінің (бұдан әрі – АӨҚО және ИҚДД) Қаржы орталығын дамыту басқармасының (бұдан әрі – ҚОДБ) уәкілетті қызметкерінің құжаттаманы аударуы, ілеспе хатты дайындауы – күнтізбелік 13 (он үш) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Перевод документации участников регионального финансового центра города Алматы с английского языка на казахский и русский языки для представления в государственные органы" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача участнику регионального финансового центра города Алматы переведенной документации для представления в государственные органы на бумажном и электронном носителе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Перевод документации участников регионального финансового центра города Алматы с английского языка на казахский и русский языки для представления в государственные органы", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) в пределах срока оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация заявления с приложенными документами, регистрация сведений об услугополучателе в автоматизированном рабочем месте государственного органа в информационной системе, предназначенной для автоматизации и мониторинга процесса оказания государственных услуг, в том числе оказываемых через центры обслуживания населения (далее – АРМ ГО ИИС ЦОН) работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции – в день обращения услугополучателя;
2) перевод документации, подготовка сопроводительного письма уполномоченным работником Управления развития финансового центра Департамента по развитию регионального финансового центра города Алматы и исламского финансирования Национального Банка Республики Казахстан (далее – УРФЦ ДРРФЦАиИФ) – в течение 13 (тринадцати) календарных дней;

3) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының ілеспе хатқа қол қоюы – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) АӨҚО және ИҚДД ҚОДБ уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орындалуын ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі, көрсетілетін қызметті алушыға аударылған құжаттаманы беруі, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі берілген күнді ХҚО ИАЖ МО АЖО-да тіркеуі – ілеспе хатқа қол қойған күні.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) АӨҚО және ИҚДД ҚОДБ уәкілетті қызметкері;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл жасау тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызмет берушілерге өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілген қызмет беруші мен көрсетілген қызмет алушының өтініш жасау тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Мемлекеттік органдарға беру үшін
Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығы
қатысушыларының құжаттамасын ағылшын
тілінен қазақ тіліне және орыс тіліне
аудару" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете
отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Мемлекеттік органдарға беру үшін
Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығы
қатысушыларының құжаттамасын ағылшын
тілінен қазақ тіліне және орыс тіліне
аудару" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде
мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
24-қосымша
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдарға банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды
инкассациялауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті

3) подписание сопроводительного письма руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) регистрация исполнения государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН, выдача переведенной документации услугополучателю, регистрация даты выдачи результата оказания государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН уполномоченным работником УРФЦ ДРРФЦАиИФ – в день подписания сопроводительного письма.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) уполномоченный работник УРФЦ ДРРФЦАиИФ;
3) руководство Национального Банка Республики Казахстан.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Перевод документации участников регионального
финансового центра города Алматы с английского
языка на казахский и русский языки для
представления в государственные органы"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия) в пределах срока оказания
государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Перевод документации участников регионального
финансового центра города Алматы с английского
языка на казахский и русский языки для
представления в государственные органы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги в пределах срока оказания государственной услуги
Приложение 24
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций, на инкассацию
банкнот, монет и ценностей"

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда лицензия электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылып, көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қарауына беруі – өтініш түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің Қолма-қол ақша айналысы департаментіне (бұдан әрі – жауапты бөлімше) жіберу – өтініш түскен күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях, предусмотренных пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью услугодателя и подписью руководителя услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции,– в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент наличного денежного обращения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ответственное подразделение) – в день поступления заявления;

3) жауапты бөлімше басшысының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – өтініш түскен күні;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда, жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қарауға жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығында қол қоюы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі белгіленген жағдайда оларды стандарттың талаптарына сәйкес келу мәніне қарау:
лицензияның телнұсқасын беруге өтініш түскен кезде жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкерінің лицензияның телнұсқасының не бас тартуының жобасын дайындауы, лицензияның телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, лицензияның телнұсқасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға беруі – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкерінің лицензияны қайта ресімдеуге өтініш келіп түскен кезде лицензияны қайта ресімдеу туралы құқықтық қорытынды (бұдан әрі – қорытынды) алу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) құжаттарды жіберуі, ҚҚД-ның қорытындысын алуы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасын, қайта ресімделген лицензияның не бас тартудың жобасын дайындауы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрыққа, қайта ресімделген лицензияға не бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беруі – құжаттарды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкерінің лицензия беруге өтініш келіп түскен кезде лицензия беру мүмкіндігі туралы қорытынды алу үшін ҚҚД-ға құжаттарды жіберуі – 6 (алты) жұмыс күні ішінде;
5) ұсынылған құжаттарды ҚҚД-ның қарауы, лицензия беру мүмкіндігі туралы қорытынды дайындау және жауапты бөлімшеге жіберу – 6 (алты) жұмыс күні ішінде;
6) лицензия беру туралы бұйрықтың жобасын (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы), лицензияның жобасын не бас тартуды дайындау, дайындалған құжаттарды жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-ға келісуге жіберуі – 6 (алты) жұмыс күні ішінде;

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководителем ответственного подразделения – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ответственного подразделения – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае установления факта полноты представленных документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ответственного подразделения – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на переформление лицензии направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) для получения правового заключения о возможности переоформления лицензии (далее – заключение), получение заключения ДПО, подготовка проекта приказа о переоформлении лицензии, проекта переоформленной лицензии либо отказа, согласование с ДПО проекта приказа о переоформлении лицензии, проекта переоформленной лицензии либо отказа, подписание приказа о переоформлении лицензии, переоформленной лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ответственного подразделения – в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу лицензии направление документов в ДПО для получения заключения о возможности выдачи лицензии уполномоченным работником ответственного подразделения – в течение 6 (шести) рабочих дней;
5) рассмотрение ДПО представленных документов, подготовка и направление в ответственное подразделение заключения о возможности выдачи лицензии – в течение 6 (шести) рабочих дней;
6) подготовка проекта приказа о выдаче лицензии (далее – проект приказа), проекта лицензии либо отказа, направление на согласование в ДПО подготовленных документов уполномоченным работником ответственного подразделения – в течение 6 (шести) рабочих дней;

7) ҚҚД-ның бұйрықтың жобасын, лицензияның жобасын не бас тартуды келісуі – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
8) жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкерінің құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы –1 (бір) жұмыс күні ішінде;
9) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға не бас тартуға қол қоюы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
10) жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беруі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын және құжаттардың толық болмауына байланысты өтінішті қараудан бас тартуды дайындау рәсімдерінің тәртібін мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысқан көрсетілетін қызметті берушінің әрбір бөлімшесі бойынша мерзімдерді сағаттармен көрсете отырып көрсетілетін қызметті беруші белгілейді.
Көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензия 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірілмей қайта ресімделеді.
Көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу рәсімінің тәртібі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 5-тармағының бірінші бөлігінде көзделген лицензия беру тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) жауапты бөлімшенің басшысы;
4) жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;

7) согласование ДПО проекта приказа, проекта лицензии либо отказа – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
8) представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ответственного подразделения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
9) подписание приказа, лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 3 (трех) рабочих дней;
10) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ответственного подразделения – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Порядок процедуры переоформления лицензии, подготовки дубликата лицензии и отказа в рассмотрении заявления в связи с неполнотой документов с указанием сроков в часах в разрезе каждого подразделения услугодателя, участвующего в оказании государственной услуги, устанавливается приказом услугодателя.
При переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения лицензия переоформляется не позднее 30 (тридцати) рабочих дней.
Порядок процедуры переоформления лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения осуществляется в соответствии с порядком выдачи лицензии, предусмотренным в части первой пункта 5 настоящего регламента государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководитель ответственного подразделения;
4) уполномоченный работник ответственного подразделения;
5) ДПО.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Банкті ашуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының және тиісті рұқсаттың (рұқсат беру туралы шешім қабылданған жағдайда) көшірмелерін қоса Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген"Банкті ашуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін стандарттың (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша банкті ашуға рұқсат беру туралы хатты не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда нәтиже электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттар пакетін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача разрешения на открытие банка"
(далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на открытие банка, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на открытие банка", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан и соответствующего разрешения (при принятии решения о выдаче разрешения).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;

2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысып шығуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) БҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда, жауапты бөлімшенің уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қарауға жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығында қол қоюы, БҚД уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі белгіленген жағдайда оларды стандарттың талаптарына сәйкес келу мәніне қарау, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының банкті ашуға рұқсат беру (рұқсат беруден бас тарту) туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулының жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісу үшін жіберуі – күнтізбелік 33 (отыз үш) күн ішінде;
5) ҚҚД-ның құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуіне қарауы, қаулының жобасын ҚҚД-мен келісуі, келісілген қаулының жобасын БҚД-ға қайтару – күнтізбелік 14 (он төрт) күн;
6) БҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілген құжаттармен бірге не бас тартудың жобасын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қарауына жіберуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, мәселені Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына енгізуге қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы, құжаттарды БҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
8) қаулының жобасын қоса берілген құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментіне (бұдан әрі – ҰЖБД) жіберу – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
9) ҰЖБД-ның қаулының жобасын Басқарманың қарауына енгізу үшін дайындауы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;

2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДБН – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНБ – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (об отказе в выдаче) разрешения на открытие банка
(далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан
(далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДБН – в течение 33 (тридцати трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДБН – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами либо проекта отказа на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДБН – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДБН руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 5 (пяти) календарных дней;
8) направление проекта постановления с прилагаемыми документами в Департамент организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) уполномоченным работником ДБН – в течение 1 (одного) календарного дня;
9) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления ДОРК – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;

6) 1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің порталда логин мен парольді енгізуі (авторизация);
7) 1-талап – порталда көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын логин мен пароль арқылы тексеру;
8) 2-рәсім – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және оны порталда өңдеу;
9) 2-талап – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан тексеру;
10) 3-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру;
11) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Банкті ашуға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете
отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Банкті ашуға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Банкті ашуға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
26-қосымша
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдарға банк операцияларына лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банк операцияларына лицензия беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банк операцияларына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады, қызметті берушінің мөрімен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.

6) процедура 1 – ввод работником услугодателя логина и пароля (авторизация) на портале;
7) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
8) процедура 2 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и его обработка на портале;
9) условие 2 – проверка документов, представленных услугополучателем, на предмет соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан;
10) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
11) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на открытие банка"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на открытие банка"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на открытие банка"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 26
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций,
на банковские операции"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на банковские операции" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на банковские операции", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью услугодателя и подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимыл) бастау үшін негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қабылдау бөлмелеріне қабылдау және тіркеу – өтініш түскен күні;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы, бұрыштамасын қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚД) жіберу – өтініш түскен күні;
3) БҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – өтініш түскен күні;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда, БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттардың стандарттың талаптарына сәйкес келген жағдайда алынған құжаттарды қарауы;
лицензияның телнұсқасын беруге өтініш келіп түскен кезде БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің лицензия телнұсқасының не бас тартудың жобасын дайындауы, лицензияның телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы, лицензия телнұсқасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға ұсынуы – құжаттар алынған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
лицензия беруге немесе лицензияны қайта ресімдеуге өтініш келіп түскен кезде БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің стандарттың 9-тармағына құжаттардың сәйкес келуін қарауы, лицензия беру туралы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасын (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) не бас тартудың жобасын дайындауы, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қоса бере отырып бұйрықтың жобасын келісу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) жіберуі – лицензия беру кезінде 10 (он) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде өтініш келіп түскен күні;

2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДБН – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДБН – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае соответствия представленных документов требованиям стандарта рассмотрение полученных документов:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДБН – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу лицензии или переоформление лицензии рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа о выдаче лицензии, о переоформлении лицензии (далее – проект приказа) либо отказа, направление на согласование проекта приказа либо отказа с приложением документов, представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДБН: при выдаче лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день поступления заявления;

5) бұйрықтың не бас тартудың жобасын ҚҚД-ның келісуі – лицензия беру кезінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алғаннан кейін лицензияның, қайта ресімделген лицензияның жобасын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы – лицензия беру кезінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алған күні;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға, қайта ресімделген лицензияға не бас тартуға қол қоюы – лицензия беру кезінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
8) БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруі – лицензия беру кезінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде – қайта ресімделген лицензияға қол қою күні – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде.
Лицензияны қайта ресімдеу рәсімі, лицензияның телнұсқасын және құжаттардың толық болмауына байланысты өтінішті қараудан бас тартуды дайындау тәртібі мерзімдерін сағатпен көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қатысатын әрбір бөлімшесі бөлігінде көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығымен белгіленеді.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензия 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірілмей қайта ресімделеді.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу тәртібі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 5-тармағының бірінші бөлігінде көзделген лицензия беру тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) БҚД-ның басшылығы;
4) БҚД-ның уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД
6) ҚҚД.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.

5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа: при выдаче
лицензии – в течение 7 (семи) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) после получения от ДПО согласованных документов, подготовка проекта лицензии, переоформленной лицензии, представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДБН: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день получения согласованных документов от ДПО;
7) подписание приказа, лицензии, переоформленной лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан: при выдаче лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ДБН: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день подписания переоформленной лицензии – в пределах срока оказания государственной услуги.
Порядок процедуры переоформления лицензии, подготовки дубликата лицензии и отказа в рассмотрении заявления в связи с неполнотой документов с указанием сроков в часах в разрезе каждого подразделения услугодателя, участвующего в оказании государственной услуги, устанавливается приказом услугодателя.
При переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения лицензия переоформляется не позднее 30 (тридцати) рабочих дней.
Порядок процедуры переоформления лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения осуществляется в соответствии с порядком выдачи лицензии, предусмотренным в части первой пункта 5 настоящего регламента государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДБН;
4) уполномоченный работник ДБН;
6) ДПО.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Ислам банктері жүзеге асыратын банк операцияларына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі: Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілгенбекітілген "Ислам банктері жүзеге асыратын банк операцияларына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште лицензия алуға өтініш жасаған жағдайда, нәтиже электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қабылдау бөлмесіне жіберуі – өтініш түскен күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на проведение банковских операций, осуществляемых исламскими банками" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на проведение банковских операций, осуществляемых исламскими банками", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью услугодателя и подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции – в день поступления заявления;

2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарға бұрыштама қоюы және қарауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚД) жіберуі – өтініш түскен күні;
3) БҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындау үшін жіберуі – өтініш түскен күні;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда, БҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қарауға жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қоюы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттар стандарт талаптарына сәйкес келген жағдайда алынған құжаттарды қарауы;
лицензияның телнұсқасын беруге өтініш келіп түскен кезде БҚД уәкілетті қызметкерінің лицензия телнұсқасының не бас тартудың жобасын дайындауы, лицензия телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы, лицензия телнұсқасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға ұсынуы – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
БҚД уәкілетті қызметкерінің лицензия беруге немесе лицензияны қайта ресімдеуге өтініш келіп түскен кезде құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкес келуін қарауы, лицензия беру туралы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасын (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) не бас тартуды дайындауы, бұйрықтың жобасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қоса бере отырып бұйрықтың жобасын келісу үшін Қазақстан Республикаасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) құжаттарды жіберуі – лицензия беру кезінде 10 (он) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде өтініш түскен күні;
5) бұйрықтың не бас тартудың жобасын ҚҚД-ның келісу – лицензия беру кезінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) БҚД уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алғаннан кейін лицензияның, қайта ресімделген лицензияның жобасын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы – лицензия беру кезінде 3 жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде ҚҚД-нен келісілген құжаттарды алған күні;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға, қайта ресімделген лицензияға не бас тартуға қол қоюы – лицензия беру кезінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;

2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДБН – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДБН – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае соответствия представленных документов требованиям стандарта рассмотрение полученных документов:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДБН – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу лицензии или переоформление лицензии рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа о выдаче лицензии, о переоформлении лицензии (далее – проект приказа) либо отказа, направление на согласование проекта приказа либо отказа с приложением документов представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДБН: при выдаче лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день поступления заявления;
5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа: при выдаче лицензии – в течение 7 (семи) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) после получения от ДПО согласованных документов, подготовка проекта лицензии, переоформленной лицензии, представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДБН: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день получения согласованных документов от ДПО;
7) подписание приказа, лицензии, переоформленной лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан: при выдаче лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Банктерге банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқаларын беру не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген"Банктерге банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште лицензия алуға өтініш жасаған жағдайда, лицензия электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қабылдау бөліміне беруі – өтініш түскен күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии банкам на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии банкам на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью услугодателя и подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;

2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚД) жіберуі – өтініш түскен күні;
3) БҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындау үшін жіберуі – өтініш түскен күні;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда, БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің одан әрі өтінішті қараудан жазбаша дәлелді бас тарту (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы, өтінішті қараудан бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға беруі – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттар стандарт талаптарына сәйкес келген жағдайда алынған құжаттарды қарауы;
лицензияның телнұсқасын беруге өтініш келіп түскен кезде БҚД уәкілетті қызметкерінің лицензия телнұсқасының не бас тартудың жобасын дайындауы, лицензияның телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы, лицензияның телнұсқасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға ұсынуы - құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің лицензия беруге немесе лицензияны қайта ресімдеуге өтініш келіп түскен кезде құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкес келуін қарауы, лицензия беру туралы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасын (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) не бас тартудың жобасын дайындауы, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қоса бере отырып бұйрықтың не бас тартудың жобасын келісу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) құжаттарды жіберуі – лицензия беру кезінде 10 (он) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде өтініш келіп түскен күн;
5) бұйрықтың не бас тартудың жобасын ҚҚД-ның келісуі: лицензия беру кезінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алғаннан кейін лицензияның, қайта ресімделген лицензияның жобасын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы – лицензия берген кезде 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеген кезде келісілген құжаттарды ҚҚД-дан алған күні;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға, қайта ресімделген лицензияға не бас тартуға қол қоюы: лицензия беру кезінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1(бір) жұмыс күні ішінде;

2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов вДепартамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДБН – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДБН – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае соответствия представленных документов требованиям стандарта рассмотрение полученных документов:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДБН – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу лицензии или переоформление лицензии рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа о выдаче лицензии, о переоформлении лицензии (далее – проект приказа) либо отказа, направление на согласование проекта приказа либо отказа с приложением документов, представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДБН: при выдаче лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день поступления заявления;
5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа: при выдаче лицензии – в течение 7 (семи) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) после получения от ДПО согласованных документов, подготовка проекта лицензии, переоформленной лицензии, представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДБН: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день получения согласованных документов от ДПО;
7) подписание приказа, лицензии, переоформленной лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан: при выдаче лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру туралы хатты және көрсетілетін қызметті берушінің ресми рұқсатын жіберу не Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесін қоса бере отырып Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш жасаған жағдайда нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушігне уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қабылдау бөліміне жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга)" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) и официального разрешения услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга)", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;

2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау департаментіне
(бұдан әрі – БҚД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) БҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындау үшін жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толық болуын тексеру:
құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда БҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда БҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттарды стандарттың тараптарына сәйкес келуін қарауы, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының банкті (банк холдингін) еркін қайта құруға рұқсат беру туралы (беруден бас тарту туралы) қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулының жобасы) және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми рұқсатын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
5) құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуін қарауы, қаулының жобасын ҚҚД-мен келісу – күнтізбелік 10 (он) күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына мәселені шығаруға қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы – күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментінің (бұдан әрі – ҰЖБД) қаулының жобасын Басқармасының қарауына шығару үшін дайындауы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
8) Басқарманың қаулыны қабылдауы және оны Басқарма хатшысының тіркеуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
9) БҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе тікелей қызметті алушыға не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхат ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде, қабылданған қаулы БҚД-ға келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде.

2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДБН – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНБ – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (об отказе в выдаче) разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) (далее – проект постановления) и официального разрешения Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДБН – в течение 12 (двенадцати) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО – в течение 10 (десяти) календарных дней;
6) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебной записке касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 3 (трех) календарных дней;
7) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления Департаментом организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
8) принятие постановления Правлением и его регистрация секретарем Правления – в течение 2 (двух) календарных дней;
9) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДБН – в течение 4 (четырех) календарных дней со дня поступления принятого постановления в ДБН – в пределах срока оказания государственной услуги.

10) 3-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру;
11) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде
қайта ұйымдастыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін
сипаттау
"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде
қайта ұйымдастыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде
қайта ұйымдастыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнесс-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
30-қосымша
"Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі: лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, оның телнұсқасы беру не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген"Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш жасаған жағдайда нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушіге уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетке" жіберіледі.

10) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
11) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную
реорганизацию банка (банковского холдинга)"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную
реорганизацию банка (банковского холдинга)"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную
реорганизацию банка (банковского холдинга)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 30
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қабылдау бөліміне жіберуі – өтініш түскен күні;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) жіберуі – өтініш түскен күні;
3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындау үшін жіберуі – өтініш түскен күні;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда, СНСҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы, өтінішті қараудан бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға беруі – құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттар стандарт талаптарына сәйкес келген жағдайда алынған құжаттарды қарауы;
лицензияның телнұсқасын беруге өтініш келіп түскен кезде СНСҚД уәкілетті қызметкерінің лицензия телнұсқасының не бас тартудың жобасын дайындауы, лицензияның телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы, лицензияның телнұсқасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға ұсынуы – құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің лицензия беруге немесе лицензияны қайта ресімдеуге өтініш келіп түскен кезде құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкес келуін қарауы, лицензия беру туралы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасын (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) не бас тартудың жобасын дайындауы, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қоса бере отырып бұйрықтың не бас тартудың жобасын келісу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) құжаттарды жіберуі: лицензия беру кезінде 10 (он) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде өтініш түскен күні;

2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае соответствия представленных документов требованиям стандарта рассмотрение полученных документов:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу лицензии или переоформление лицензии рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа о выдаче лицензии, о переоформлении лицензии (далее – проект приказа) либо отказа, направление на согласование проекта приказа либо отказа с приложением документов, представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день поступления заявления;

5) бұйрықтың не бас тартудың жобасын ҚҚД-ның келісуі: лицензия беру кезінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алғаннан кейін лицензияның, қайта ресімделген лицензияның жобасын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы: лицензия беру кезінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алу күні;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға, қайта ресімделген лицензияға не бас тартуға қол қоюы: лицензия беру кезінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
8) СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруі: лицензия беру кезінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде қайта ресімделген лицензияға қол қою күні.
Лицензияны қайта ресімдеу рәсімінің, лицензияның телнұсқасын және құжаттардың толық болмауына байланысты өтінішті қараудан бас тартуды дайындау тәртібі мерзімдерін сағатпен көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қатысатын әрбір бөлімшесі бөлігінде көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығында белгіленеді.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензия 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей қайта ресімделеді.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу рәсімінің тәртібі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 5-тармағының бірінші бөлігінде көзделген лицензияны беру тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) СНСҚД басшылығы;
4) СНСҚД уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттің 1-қосымшасында берілген.

5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа: при выдаче лицензии – в течение 7 (семи) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) после получения от ДПО согласованных документов, подготовка проекта лицензии, переоформленной лицензии, представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день получения согласованных документов от ДПО;
7) подписание приказа, лицензии, переоформленной лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан: при выдаче лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 3 (рабочих) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день подписания переоформленной лицензии – в пределах срока оказания государственной услуги.
Порядок процедуры переоформления лицензии, подготовки дубликата лицензии и отказа в рассмотрении заявления в связи с неполнотой документов с указанием сроков в часах в разрезе каждого подразделения услугодателя, участвующего в оказании государственной услуги, устанавливается приказом услугодателя.
При переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения лицензия переоформляется не позднее 30 (тридцати) рабочих дней.
Порядок процедуры переоформления лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения осуществляется в соответствии с порядком выдачи лицензии, предусмотренным в части первой пункта 5 настоящего регламента государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНССР;
4) уполномоченный работник ДНССР;
5) ДПО.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқаларын беру не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту) беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште лицензия алуға өтініш жасаған жағдайда, лицензия электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығының қабылдау бөлмесіне беруі – өтініш келіп түскен күн;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және оларға бұрыштамалар қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСКД) беруі – өтініш келіп түскен күн;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по отрасли "страхование жизни" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственнойуслуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по отрасли "страхование жизни", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) – в день поступления заявления;

3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – өтініш келіп түскен күн;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда, СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің бұдан әрі өтінішті қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды дайындауы (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту), өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттар стандарт талаптарына сәйкес келген жағдайда алынған құжаттарды қарауы;
лицензияның телнұсқасын беруге өтініш келіп түскен кезде СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің лицензия телнұсқасының жобасын не бас тартуды дайындауы, лицензияның телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы, көрсетілетін қызметті алушыға лицензияның телнұсқасын не бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің лицензия беруге немесе лицензияны қайта ресімдеуге өтініш келіп түскен кезде құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкес келуін қарауы, лицензия беру туралы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасын (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) не бас тартуды дайындауы, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қоса бере отырып бұйрықтың жобасын не бас тартуды келісу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) жіберуі: лицензия беру кезінде 10 жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде өтініш келіп түскен күні;
5) бұйрықтың жобасын не бас тартуды ҚҚД-ның келісуі: лицензия беру кезінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алғаннан кейін лицензияның, қайта ресімделген лицензияның жобасын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы: лицензия беру кезінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде ҚҚД-ан келісілген құжаттарды алған күні;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға, қайта ресімделген лицензияға не бас тартуға қол қоюы: лицензия беру кезінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
8) СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруі: лицензия беру кезінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі шегінде қайта ресімделген лицензияға қол қойылған күні.
Лицензияны қайта ресімдеу рәсімінің, лицензияның телнұсқасын және құжаттардың толық болмауына байланысты өтінішті қараудан бас тартуды дайындау тәртібі мерзімдерін сағатпен көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қатысатын әрбір бөлімшесі бөлігінде көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығында белгіленеді.
Көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензия 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірілмей қайта ресімделеді.
Көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу тәртібі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 5-тармағының бірінші бөлігінде көзделген лицензияны беру тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае соответствия представленных документов требованиям стандарта рассмотрение полученных документов:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу лицензии или переоформление лицензии рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа о выдаче лицензии, о переоформлении лицензии (далее – проект приказа) либо отказа, направление на согласование проекта приказа либо отказа с приложением документов, представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день поступления заявления;
5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа: при выдаче лицензии – в течение 7 (семи) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) после получения от ДПО согласованных документов, подготовка проекта лицензии, переоформленной лицензии, представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день получения согласованных документов от ДПО;
7) подписание приказа, лицензии, переоформленной лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан: при выдаче лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день подписания переоформленной лицензии – в пределах срока оказания государственной услуги.
Порядок процедуры переоформления лицензии, подготовки дубликата лицензии и отказа в рассмотрении заявления в связи с неполнотой документов с указанием сроков в часах в разрезе каждого подразделения услугодателя, участвующего в оказании государственной услуги, устанавливается приказом услугодателя.
При переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения лицензия переоформляется не позднее 30 (тридцати) рабочих дней.
Порядок процедуры переоформления лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения осуществляется в соответствии с порядком выдачи лицензии, предусмотренным в части первой пункта 5 настоящего регламента государственной услуги.

10) 2-рәсім – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және оны порталда өңдеу;
11) 2-талап – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан тексеру;
12) 3-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру;
13) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша
қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін
сипаттау
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша
қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің диаграммасы
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша
қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
32-қосымша
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру)
қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқаларын беру не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту) беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште лицензия алуға өтініш жасаған жағдайда, лицензия электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.

10) процедура 2 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и его обработка на портале;
11) условие 2 – проверка документов, представленных услугополучателем, на предмет соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан;
12) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
13) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по отрасли "страхование жизни"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по отрасли "страхование жизни"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
ПШЭП Платежный шлюз электронного правительства
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по отрасли "страхование жизни"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 32
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на право осуществления
страховой (перестраховочной) деятельности
по отрасли "общее страхование"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственнойуслуги "Выдача лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлеріне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқаларын беру не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген"Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлеріне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензия алуға қағаз жеткізгіште өтініш жасаған жағдайда, лицензия электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қабылдау бөлмесіне беруі – өтініш келіп түскен күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на виды обязательного страхования, установленные законами Республики Казахстан и являющиеся отдельными классами страхования" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственнойуслуги "Выдача лицензии на виды обязательного страхования, установленные законами Республики Казахстан и являющиеся отдельными классами страхования", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;

2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) жіберуі – өтініш келіп түскен күні;
3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған орындауға құжаттарды беруі – өтініш келіп түскен күні;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттар алынған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттар стандарт талаптарына сәйкес келген жағдайда алынған құжаттарды қарау:
лицензияның телнұсқасын беруге өтініш келіп түскен кезде СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің лицензия телнұсқасының не бас тартудың жобасын дайындауы, лицензияның телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы, лицензия телнұсқасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға ұсынуы – құжаттар алынған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
лицензия беруге немесе лицензияны қайта ресімдеуге өтініш келіп түскен кезде СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің стандарттың 9-тармағына құжаттардың сәйкес келуін қарауы, лицензия беру туралы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасын (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) не бас тартудың жобасын дайындауы, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қоса бере отырып бұйрықтың жобасын келісу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) жіберуі – лицензия беру кезінде 10 (он) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде өтініш келіп түскен күні;
5) бұйрықтың не бас тартудың жобасын ҚҚД-ның келісуі: лицензия беру кезінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алғаннан кейін лицензияның, қайта ресімделген лицензияның жобасын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы: лицензия беру кезінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алған күні;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға, қайта ресімделген лицензияға не бас тартуға қол қоюы: лицензия беру кезінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;

2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае соответствия представленных документов требованиям стандарта рассмотрение полученных документов:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу лицензии или переоформление лицензии рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа о выдаче лицензии, о переоформлении лицензии (далее – проект приказа) либо отказа, направление на согласование проекта приказа с приложением документов, представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день поступления заявления;
5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа: при выдаче
лицензии – в течение 7 (семи) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) после получения от ДПО согласованных документов, подготовка проекта лицензии, переоформленной лицензии, представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день получения согласованных документов от ДПО;
7) подписание приказа, лицензии, переоформленной лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан: при выдаче лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Қайта сақтандыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқаларын беру не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Қайта сақтандыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште лицензия алуға өтініш жасаған жағдайда, лицензия электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қабылдау бөлмесіне беруі – өтініш келіп түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСКД) жіберуі – өтініш келіп түскен күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на деятельность по перестрахованию" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственнойуслуги "Выдача лицензии на деятельность по перестрахованию", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) – в день поступления заявления;

10) 2-рәсім – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және оны порталда өңдеу;
11) 2-талап – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан тексеру;
12) 3-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру;
13) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Қайта сақтандыру жөніндегі қызметке
лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін
сипаттау
"Қайта сақтандыру жөніндегі қызметке
лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Қайта сақтандыру жөніндегі қызметке
лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
35-қосымша
"Сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына
лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқаларын беру не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген"Сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензия алуға қағаз жеткізгіште өтініш жасаған жағдайда, лицензия электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.

10) процедура 2 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и его обработка на портале;
11) условие 2 – проверка документов, представленных услугополучателем, на предмет соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан;
12) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
13) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на деятельность по перестрахованию"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на деятельность по перестрахованию"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
ПШЭП Платежный шлюз электронного правительства
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на деятельность по перестрахованию"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 35
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на право осуществления деятельности
страхового брокера"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Бағалы қағаздар нарығында Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқаларын беру не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Бағалы қағаздар нарығында Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензия алуға қағаз жеткізгіште өтініш жасаған жағдайда, лицензия электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және көрсетілетін қызметті алушының атқарушы органының бірінші басшысына не тиісті түрде ресімделген сенімхат негізінде оның өкіліне беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, предусмотренной законодательством Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, предусмотренной законодательством Республики Казахстан", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью услугодателя и подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя и выдается первому руководителю исполнительного органа услугополучателя либо его представителю на основании надлежащим образом оформленной доверенности.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қабылдау бөлмесіне беруі – өтініш келіп түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) жіберуі – өтініш келіп түскен күні;
3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – өтініш келіп түскен күні;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда, БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттар алынған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда оларды стандарттың талаптарына сәйкес келу мәніне қарау:
лицензияның телнұсқасын беруге өтініш келіп түскен кезде
БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің лицензия телнұсқасының не бас тартудың жобасын дайындауы, лицензияның телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің басшылығына қол қойғызуы, лицензияның телнұсқасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға
беруі – құжаттар алынған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
лицензия беруге немесе лицензияны қайта ресімдеуге өтініш келіп түскен кезде БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің құжаттарды стандарттың 9-тармағына сәйкес келуін қарауы, лицензия беру туралы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасын (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) не бас тартудың жобасын дайындауы, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қоса бере отырып, бұйрықтың не бас тартудың жобасын келісу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) құжаттарды жіберуі – лицензия беру кезінде 10 (он) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде өтініш келіп түскен күні;
5) бұйрықтың не бас тартудың жобасын ҚҚД-ның келісуі: лицензия беру кезінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алғаннан кейін лицензияның, қайта ресімделген лицензияның жобасын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы: лицензия беру кезінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алған күні;

1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменнного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае установления факта полноты представленных документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу лицензии или переоформление лицензии рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа о выдаче лицензии, о переоформлении лицензии (далее – проект приказа) либо отказа, направление на согласование проекта приказа либо отказа с приложением документов, представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДНСРЦБ: при выдаче лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день поступления заявления;
5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа: при выдаче лицензии – в течение 7 (семи) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) после получения от ДПО согласованных документов, подготовка проекта лицензии, переоформленной лицензии, представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНСРЦБ: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день получения согласованных документов от ДПО;

7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға, қайта ресімделген лицензияға не бас тартуға қол қоюы: лицензия беру кезінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
8) БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруі – лицензия беру кезінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде қайта ресімделген лицензияға қол қою күні.
Лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын әзірлеу рәсімі және құжаттардың толық болмауына байланысты өтінішті қараудан бас тарту тәртібі мерзімдерін сағатпен көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қатысатын әрбір бөлімшесі бөлігінде көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығында белгіленеді.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензия 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей қайта ресімделеді.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу рәсімінің тәртібі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 5-тармағының бірінші бөлігінде көзделген лицензияны беру тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының қатысушылары ретінде тіркелген заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету кезінде:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қабылдау бөлмесіне беруі – өтініш келіп түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және бұрыштама қоюы, құжаттарды БҚНСҚД-ға жіберуі – өтініш келіп түскен күні;
3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – өтініш келіп түскен күні;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің өтінішті бұдан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, өтінішті қараудан бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға беруі – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда оларды стандарттың талаптарына сәйкес келу мәніне қарау:
лицензияның телнұсқасын беруге өтініш түскен кезде БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің лицензия телнұсқасының не бас тартудың жобасын дайындауы, лицензияның телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, лицензияның телнұсқасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға беруі – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;

7) подписание приказа, лицензии, переоформленной лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан: при выдаче лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ДНСРЦБ: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день подписания переоформленной лицензии – в пределах срока оказания государственной услуги.
Порядок процедуры переоформления лицензии, подготовки дубликата лицензии и отказа в рассмотрении заявления в связи с неполнотой документов с указанием сроков в часах в разрезе каждого подразделения услугодателя, участвующего в оказании государственной услуги, устанавливается приказом услугодателя.
При переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения лицензия переоформляется не позднее 30 (тридцати) рабочих дней.
Порядок процедуры переоформления лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения осуществляется в соответствии с порядком выдачи лицензии, предусмотренным в части первой пункта 5 настоящего регламента государственной услуги.
При оказании государственной услуги юридическим лицам, зарегистрированным в качестве участников регионального финансового центра города Алматы:
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в ДНСРЦБ – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка отказа в рассмотрении заявления, подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае установления факта полноты представленных документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;

лицензия беруге немесе лицензияны қайта ресімдеуге өтініш келіп түскен кезде БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің құжаттарды стандарттың 9-тармағына сәйкес келуін қарауы, бұйрықтың жобасын не бас тартуды дайындауы, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қоса бере отырып, бұйрықтың жобасын не бас тартуды келісу үшін ҚҚД-ға жіберу: лицензия беру кезінде 6 (алты) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде өтініш келіп түскен күні;
5) бұйрықтың жобасын не бас тартуды ҚҚД-ның келісуі: лицензия беру кезінде 6 (алты) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алғаннан кейін лицензияның, қайта ресімделген лицензияның жобасын дайындауы құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы – ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алған күні;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға, қайта ресімделген лицензияға не бас тартуға қол қоюы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
8) БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруі – лицензияға не қайта ресімделген лицензияға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде қол қою күні.
Лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын әзірлеу рәсімі және құжаттардың толық болмауына байланысты өтінішті қараудан бас тарту тәртібі мерзімдерін сағатпен көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қатысатын әрбір бөлімшесі бөлігінде көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығында белгіленеді.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензия 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей қайта ресімделеді.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу рәсімінің тәртібі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 5-тармағының бірінші бөлігінде көзделген лицензияны беру тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) БҚНСҚД басшылығы;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкері;

при поступлении заявления на выдачу лицензии или переоформление лицензии рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа либо отказа, направление на согласование проекта приказа либо отказа с приложением документов, представленных услугополучателем, в ДПО уполномоченным работником ДНСРЦБ: при выдаче лицензии – в течение 6 (шести) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день поступления заявления;
5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа: при выдаче лицензии – в течение 6 (шести) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) после получения от ДПО согласованных документов, подготовка проекта лицензии, переоформленной лицензии, представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНСРЦБ – в день получения согласованных документов от ДПО;
7) подписание приказа, лицензии, переоформленной лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ДНСРЦБ – в день подписания лицензии либо переоформленной лицензии – в пределах срока оказания государственной услуги.
Порядок процедуры переоформления лицензии, подготовки дубликата лицензии и отказа в рассмотрении заявления в связи с неполнотой документов с указанием сроков в часах в разрезе каждого подразделения услугодателя, участвующего в оказании государственной услуги, устанавливается приказом услугодателя.
При переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения лицензия переоформляется не позднее 30 (тридцати) рабочих дней.
Порядок процедуры переоформления лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения осуществляется в соответствии с порядком выдачи лицензии, предусмотренным в части первой пункта 5 настоящего регламента государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНСРЦБ;
4) уполномоченный работник ДНСРЦБ;

12) 3-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру;
13) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымшада берілген.
11. Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының қатысушылары ретінде тіркелген заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 5-қосымшада берілген.
"Бағалы қағаздар нарығында
Қазақстан Республикасының заңнамасында
көзделген қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет
көрсету кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін
сипаттау
"Бағалы қағаздар нарығында
Қазақстан Республикасының заңнамасында
көзделген қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген Алматы қаласы
өңірлік қаржы орталығының қатысушылары ретінде тіркелген заңды
тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету кезінде рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Бағалы қағаздар нарығында
Қазақстан Республикасының заңнамасында
көзделген қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Бағалы қағаздар нарығында
Қазақстан Республикасының заңнамасында
көзделген қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Бағалы қағаздар нарығында
Қазақстан Республикасының заңнамасында
көзделген қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
5-қосымша
Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының қатысушылары ретінде
тіркелген заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
37-қосымша
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

12) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
13) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 4 к настоящему регламенту государственной услуги.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги юридическим лицам, зарегистрированным в качестве участников регионального финансового центра города Алматы, представлен в приложении 5 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности
на рынке ценных бумаг, предусмотренной
законодательством Республики Казахстан"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности
на рынке ценных бумаг, предусмотренной
законодательством Республики Казахстан"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги юридическим лицам,
зарегистрированным в качестве участников регионального
финансового центра города Алматы с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности
на рынке ценных бумаг, предусмотренной
законодательством Республики Казахстан"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
ПШЭП Платежный шлюз электронного правительства
Информационная система
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности
на рынке ценных бумаг, предусмотренной
законодательством Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности
на рынке ценных бумаг, предусмотренной
законодательством Республики Казахстан"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
при оказании государственной услуги, юридическим лицам,
зарегистрированным в качестве участников регионального
финансового центра города Алматы
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 37
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Выдача разрешения на создание страховой
(перестраховочной) организации"

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы:www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесін қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының атына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру туралы хат жолдау не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттар пакетін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги, направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;

2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттар мазмұнымен танысып шығуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД)
беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттар алынған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттарды стандарттың талаптарына сәйкес келуіне қарау, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру (беруден бас тарту) туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулының жобасы) дайындау, СНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттарды келісу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) жіберуі – күнтізбелік 33 (отыз үш) күн ішінде;
5) ҚҚД-ның құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуіне қарауы, қаулының жобасын келісуі, келісілген қаулының жобасын СНСҚД-ға қайтару – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
6) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қоса берілген құжаттарымен бірге қаулының жобасын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қарауына жіберуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, мәселені Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының
(бұдан әрі – Басқарма) отырысына енгізуге қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы, құжаттарды СНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
8) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қоса берілген құжаттарымен бірге қаулының жобасын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментіне (бұдан әрі – ҰЖБД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан
(далее – ДНССР), руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (отказе в выдаче) разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации (далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДНССР – в течение 33 (тридцати трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДНССР – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДНССР руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 5 (пяти) календарных дней;
8) направление проекта постановления с прилагаемыми документами в Департамент организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесін қоса бере отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын (сақтандыру холдингін) ерікті қайта ұйымдастыруды жүргізуге рұқсат беру туралы хатты, не Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын және (немесе) сақтандыру холдингін ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басылып шығарылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысып шығуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на проведение добровольной реорганизации страховой (перестраховочной) организации (страхового холдинга), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на добровольную реорганизацию страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюции, передача документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан
(далее – ДНССР), руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;

3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда СНСҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күнінен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда, СНСҚД уәкілетті қызметкерінің олардың стандарттың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарауы, құжаттарды стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын (сақтандыру холдингін) ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру (беруден бас тарту) туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулы жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
5) ҚҚД-ның құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарауы, қаулы жобасын келісуі, келісілген қаулы жобасын СНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
6) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулы жобасын қоса берілетін құжаттармен бірге Қазақстан Республикасының Ұлттық Басшылығына қарауға жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулы жобасын қарауы, қаулы жобасын келісуі, мәселені Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына енгізуге қатысты қызметтік жазбада бұрыштама қоюы, құжаттарды СНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
8) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулы жобасын қоса берілетін құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментіне (бұдан әрі – ҰЖБД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
9) ҰЖБД-ның қаулы жобасын Басқарманың қарауына енгізу үшін дайындауы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
10) Басқарманың қаулыны қабылдауы және Басқарма хатшысының оны тіркеуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, рассмотрение документов на соответствие требованиям пункта 9 стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (об отказе в выдаче) разрешения на проведение добровольной реорганизации страховой (перестраховочной) организации
(страхового холдинга) (далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДНССР – в течение 12 (двенадцати) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДНССР – в течение 12 (двенадцати) календарных дней;
6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДНССР руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
8) направление проекта постановления с прилагаемыми документами в Департамент организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) календарный дня;
9) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления ДОРК – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
10) принятие постановления Правлением и его регистрация секретарем Правления – в течение 2 (двух) календарных дней;

11) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – қабылданған қаулы СНСҚД-ға келіп түскен күнінен бастап күнтізбелік 1 күн ішінде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және органның тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) СНСҚД басшылығы;
4) СНСҚД уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД;
6) ҰЖБД;
7) Басқарма.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты:
1) көрсетілетін қызметті алушы тіркеуді порталда көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-рәсім – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда пароль енгізу (авторизациялау процесі);
3) 1-талап – порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі не бизнес сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректер енгізу), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде қоса беру;
5) 3-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ны таңдауы;
6) 1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің порталда логин мен парольді енгізуі (авторизациялау);

11) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня со дня поступления принятого постановления в ДНССР – в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) и органа услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНССР;
4) уполномоченный работник ДНССР;
5) ДПО;
6) ДОРК;
7) Правление.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;
2) процедура 1 – ввод пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер либо бизнес идентификационный номер) и пароль;
4) процедура 2 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
5) процедура 3 – выбор услугополучателем ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) процедура 1 – ввод работником услугодателя логина и пароля (авторизация) на портале;

7) 1-талап – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын логин мен пароль арқылы тексеру;
8) 2-рәсім – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және оны порталда өңдеу;
9) 2-талап – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан тексеру;
10) 3-рәсім – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыру;
11) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын
және (немесе) сақтандыру холдингін
ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде
көрсеткен кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы
көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын
және (немесе) сақтандыру холдингін
ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің диаграммасы
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын
және (немесе) сақтандыру холдингін
ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
39-қосымша
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы:www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.

7) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
8) процедура 2 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и его обработка на портале;
9) условие 2 – проверка документов, представленных услугополучателем, на предмет соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан;
10) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
11) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную
реорганизацию страховой (перестраховочной)
организации и (или) страхового холдинга"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную
реорганизацию страховой (перестраховочной)
организации и (или) страхового холдинга"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную
реорганизацию страховой (перестраховочной)
организации и (или) страхового холдинга"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 39
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную ликвидацию
страховой (перестраховочной) организации"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесін қоса бере отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын (сақтандыру холдингін) ерікті қайта ұйымдастыруды жүргізуге рұқсат беру туралы хатты, не Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басып шығарылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысып шығуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на проведение добровольной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан
(далее – ДНССР), руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;

3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1(бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, СНСҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күнінен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда, СНСҚД уәкілетті қызметкерінің олардың стандарттың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға рұқсат беру (беруден бас тарту) туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулы жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
5) ҚҚД-ның құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігі тұрғысынан қарауы, қаулы жобасын келісуі, келісілген қаулы жобасын СНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
6) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулы жобасын қоса берілетін құжаттармен бірге Қазақстан Республикасының Ұлттық Басшылығына қарауға жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулы жобасын қарауы, қаулы жобасын келісуі, мәселені Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына енгізуге қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы, құжаттарды СНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
8) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулы жобасын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментіне (бұдан әрі – ҰЖҚД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн;
9) ҰЖБД-ның қаулы жобасын Басқарманың қарауына енгізу үшін дайындауы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
10) Басқарманың қаулыны қабылдауы және Басқарма хатшысының оны тіркеуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
11) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – қабылданған қаулы СНСҚД-ға келіп түскен күнінен бастап күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде.

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (об отказе в выдаче) разрешения на проведение добровольной ликвидации страховой (перестраховочной) организации (далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДНССР – в течение 12 (двенадцати) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДНССР – в течение 12 (двенадцати) календарных дней;
6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Председателя Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДНССР руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
8) направление проекта постановления с прилагаемыми документами в Департамент организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) уполномоченным работником
ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
9) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления ДОРК – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
10) принятие постановления Правлением и его регистрация секретарем Правления – в течение 2 (двух) календарных дней;
11) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня со дня поступления принятого постановления в ДНССР – в пределах срока оказания государственной услуги.

10) 3-рәсім – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыру;
11) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті
таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде
көрсеткен кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы
көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті
таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің диаграммасы
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті
таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
40-қосымша
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе)
сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына елеулі қатысуына
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: ҚазақстанРеспубликасы Ұлттық Банкі.
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталдарына елеулі қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы:www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесін қоса бере отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталдарына елеулі қатысуына рұқсат беру туралы хатты, не Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталдарына елеулі қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді және қағазға басып шығарылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.

10) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
11) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную ликвидацию
страховой (перестраховочной) организации"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную ликвидацию
страховой (перестраховочной) организации"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную ликвидацию
страховой (перестраховочной) организации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 40
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на значительное участие страховой
(перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга
в капиталах организаций"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача разрешения на значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капиталах организаций" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капиталах организаций, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капиталах организаций", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттар мазмұнымен танысып шығуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1(бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, СНСҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күнінен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда, СНСҚД уәкілетті қызметкерінің олардың стандарттың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталдарына елеулі қатысуына рұқсат беру туралы қаулысының (бұдан әрі – қаулы жобасы) не бас тартудың жобасын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 33 (отыз үш) күн ішінде.
5) ҚҚД-ның құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігі тұрғысынан қарауы, қаулы жобасын келісуі, келісілген қаулы жобасын СНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде;

2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан
(далее – ДНССР), руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче разрешения на значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капиталах организаций (далее – проект постановления), либо проекта отказа, направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДНССР – в течение 33 (тридцати трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления либо отказа ДПО, возврат согласованного проекта постановления либо отказа в ДНССР – в течение 15 (пятнадцати) календарных дней;

6) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулы жобасын қоса берілетін құжаттармен бірге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банктің басшылығына қарауға жіберуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулы жобасын қарауы, қаулы жобасын келісуі, мәселені Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына енгізуге қатысты қызметтік жазбада бұрыштама қоюы, құжаттарды СНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
8) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулы жобасын қоса берілетін құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментіне (бұдан әрі – ҰЖБД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
9) ҰЖБД-ның қаулы жобасын Басқарманың қарауына енгізу үшін дайындауы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
10) Басқарманың қаулыны қабылдауы және Басқарма хатшысының оны тіркеуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
11) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – қабылданған қаулы СНСҚД-ға келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және органның тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) СНСҚД басшылығы;
4) СНСҚД уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД;
6) ҰЖБД;
7) Басқарма.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты:
1) көрсетілетін қызметті алушы тіркеуді порталда көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;

6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДНССР руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 5 (пяти) календарных дней;
8) направление проекта постановления с прилагаемыми документами в Департамент организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) уполномоченным работником
ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
9) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления ДОРК – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
10) принятие постановления Правлением и его регистрация секретарем Правления – в течение 2 (двух) календарных дней;
11) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР – в течение 3 (трех) календарных дней со дня поступления принятого постановления в ДНССР – в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) и органа услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНССР;
4) уполномоченный работник ДНССР;
5) ДПО;
6) ДОРК;
7) Правление.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Қоғамды жария компания деп тану немесе қоғамның мәлімдемесі негізінде ол белгілеген тәртіпте оның жария компания мәртебесін кері қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі: қағаз жеткізгіште Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының акционерлік қоғамды жария компания деп тану, одан жария компания мәртебесін кері қайтарып алу туралы қаулысы, оның көшірмесі ілеспе хатпен көрсетілетін қызметті алушының атына жіберіледі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Қоғамды жария компания деп тану немесе қоғамның мәлімдемесі негізінде ол белгілеген тәртіпте оның жария компания мәртебесін кері қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету процесін, оның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін, автоматтандыру мен мониторингіне арналған ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ХҚКО ИАЖ МО АЖО) тіркеу, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – өтініш келіп түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысып шығуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) беруі – өтініш келіп түскен күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Признание общества публичной компанией или отзыв у него статуса публичной компании в установленном им порядке на основании заявления общества" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан о признании акционерного общества публичной компанией, отзыв у него статуса публичной компании на бумажном носителе, копия которого направляется сопроводительным письмом в адрес услугополучателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Признание общества публичной компанией или отзыв у него статуса публичной компании в установленном им порядке на основании заявления общества", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, регистрация сведений об услугополучателе в автоматизированном рабочем месте государственного органа в информационной системе, предназначенной для автоматизации и мониторинга процесса оказания государственных услуг, в том числе оказываемых через центры обслуживания населения (далее – АРМ ГО ИИС ЦОН), передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в день поступления заявления;

3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – өтініш келіп түскен күні;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттарды стандарттың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының акционерлік қоғамды жария компания деп тану, одан жария компания мәртебесін кері қайтарып алу туралы қаулы жобасын (бұдан әрі – қаулы жобасын) әзірлеуі, қаулы жобасын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде;
5) ҚҚД-ның құжаттарды Қазақстан Республикасының заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан қарауы, қаулы жобасын келісуі – күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) қарауына мәселені шығаруға қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы – күнтізбелік 2 (екі) күн;
7) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментінің (бұдан әрі – ҰЖБД) қаулы жобасын Басқарманың қарауына енгізу үшін дайындауы – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
8) Басқарманың қаулыны қабылдауы және Басқарма хатшысының оны тіркеуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
9) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің ХҚКО ИАЖ МО АЖО-да мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орындалуын тіркеуі, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін пошта арқылы жіберуі немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алушыға тікелей не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі, ХҚКО ИАЖ МО АЖО-да мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру күнін тіркеуі – мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі шегінде күнтізбелік 1 (бір) күн.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және органның тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) БҚНСҚД басшылығы;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД;
6)ҰЖБД
7) Басқарма.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада көрсетілген.

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в день поступления заявления;
4) рассмотрение документов на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о признании акционерного общества публичной компанией, отзыв у него статуса публичной компании (далее – проект постановления), направление проекта постановления на согласование в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 4 (четырех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО – в течение 4 (четырех) календарных дней;
6) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на рассмотрение Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления Департаментом организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) – в течение 2 (двух) календарных дней;
8) принятие постановления Правлением и его регистрация секретарем Правления – в течение 1 (одного) календарного дня;
9) регистрация исполнения государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН, направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, регистрация даты выдачи результата оказания государственной услуги в АРМ ГО ИИС ЦОН уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) и органа услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНСРЦБ;
4) уполномоченный работник ДНСРЦБ;
5) ДПО;
6) ДОРК;
7) Правление.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.

4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада көрсетілген.
"Қоғамды жария компания деп тану немесе қоғамның
мәлімдемесі негізінде ол белгілеген тәртіппен оның жария
компания мәртебесін кері қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде
көрсеткен кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы
көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Қоғамды жария компания деп тану немесе қоғамның
мәлімдемесі негізінде ол белгілеген тәртіппен оның жария
компания мәртебесін кері қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
42-қосымша
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік
қоғамын ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. 42-қосымша алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 06.01.2016 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
43-қосымша
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамын
ерікті таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
Ескерту. 43-қосымша алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 06.01.2016 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
44-қосымша
"Банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйым құруына
немесе сатып алуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті

4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Признание общества публичной компанией или отзыв у него
статуса публичной компании в установленном им порядке на
основании заявления общества"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Признание общества публичной компанией или отзыв у него
статуса публичной компании в установленном им порядке на
основании заявления общества"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 42
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную реорганизацию
акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
Сноска. Приложение 42 исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 06.01.2016 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 43
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную ликвидацию акционерного
общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
Сноска. Приложение 43 исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 06.01.2016 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 44
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Выдача разрешения на создание или приобретение
дочерней организации банком и (или) банковским холдингом"

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін(бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесін қоса бере отырып, банктің және (немесе) банк холдингінің еншiлес ұйымды құруына немесе сатып алуына рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат беру) туралы хатты және қызметті берушінің банктің және (немесе) банк холдингінің еншiлес ұйымды құруына немесе сатып алуына ресми рұқсатын не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша рұқсат беруден бас тарту туралы дәлеледі жауапты жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации банком и (или) банковским холдингом" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на создание или приобретение банком и (или) банковским холдингом дочерней организации и официального разрешения услугодателя на создание или приобретение банком и (или) банковским холдингом дочерней организации, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации банком и (или) банковским холдингом", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына құжаттар пакеттерін беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштама қоюы, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚД) құжаттарды беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) БҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және орындау үшін оған құжаттарды беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
құжаттар толық болмау фактісі анықталған жағдайда, БҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына өтінішті қараудан бас тартуға қол қойдыруы, қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттар толық болуы фактісі анықталған жағдайда, БҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттар стандарттың талаптарына сәйкес келуін қарауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына рұқсат беру (рұқсат беруден бас тарту) туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулының жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 33 (отыз үш) күн ішінде;
5) құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келуін қарау, ҚҚД қаулысының жобасын келісу, келісілген қаулының жобасын БҚД-ға қайтару – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
6) БҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілген құжаттармен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қарауға жіберуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына мәселесін шығаруға қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы, құжаттарды БҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;

1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДБН – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДБН – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (об отказе в выдаче) разрешения на создание или приобретение банком и (или) банковским холдингом дочерней организации (далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДБН – в течение 33 (тридцати трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДБН – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДБН – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДБН руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 5 (пяти) календарных дней;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесін бере отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйым құруына немесе иеленуіне рұқсат беру туралы хатты не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйым құруына немесе иеленуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша рұқсат беруден бас тарту туралы дәлеледі жауапты жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді және басып шығарылады, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына құжаттар топтамасын беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштама қоюы, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) құжаттарды беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме и распечатывается.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан
(далее – ДНССР) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;

3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және орындау үшін оған құжаттарды беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
құжаттар толық болмау фактісі анықталған жағдайда, СНСҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына өтінішті қараудан бас тартуға қол қойдыруы, қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттар толық болуы фактісі анықталған жағдайда, СНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттар стандарттың талаптарына сәйкес келуін қарауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйым құруына немесе иеленуіне рұқсат беру (рұқсат беруден бас тарту) туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулының жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 33 (отыз) күн ішінде;
5) құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келуін қарау, ҚҚД қаулысының жобасын келісу, келісілген қаулының жобасын СНСҚД-ға қайтару – күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде;
6) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілетін құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қарауға жіберуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына құжаттарды СНСҚД-ға қайтару мәселесін шығаруға қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
8) СНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілетін құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментіне (бұдан әрі – ҰЖБД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
9) ҰЖБД-ның Басқарманың қарауына шығару үшін қаулының жобасын әзірлеуі – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
10) Басқарманың қаулыны қабылдауы және Басқарма хатшысының оны тіркеуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления
(далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (об отказе в выдаче) разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом (далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДНССР – в течение 33 (тридцати трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДНССР – в течение 15 (пятнадцати) календарных дней;
6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебной записке касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДНССР руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 5 (пяти) календарных дней;
8) направление проекта постановления с прилагаемыми документами в Департамент организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) календарного дня;
9) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления ДОРК – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
10) принятие постановления Правлением и его регистрация секретарем Правления – в течение 2 (двух) календарных дней;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру, ол көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына ілеспе хатпен жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығына құжаттарды беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, которое направляется сопроводительным письмом в адрес услугополучателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ), руководствомНационального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;

4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкес келуін қарауы, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарының бұрыштамасын алуы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасына қол қоюға жіберуі – күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде;
5) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы, қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін БҚНСҚД-ға беруі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы, қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін БҚНСҚД-ға беруі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін пошта бойынша жіберуі немесе оны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ресімделген сенімхатты көрсеткен кезде тікелей көрсетілетін қызметті берушіге не оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде күнтізбелік 1 (бір) күн.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасы;
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасары;
3) БҚНСҚД басшылығы;
4) БҚНСҚД уәкілетті қызметкері.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-рәсім – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда пароль енгізу (авторизациялау процесі);
3) 1-талап – порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді логин (жеке сәйкестендіру нөмірі не бизнес сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы тексеру;

4) рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка результата оказания государственной услуги, получение визы курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан, направление на подпись Председателю Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 7 (семи) календарных дней;
5) визирование результата оказания государственной услуги, возврат завизированного результата оказания государственной услуги в ДНСРЦБ курирующим заместителем Председателем Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
6) подписание результата оказания государственной услуги, возврат подписанного результата оказания государственной услуги в ДНСРЦБ Председателем Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) Председатель Национального Банка Республики Казахстан;
3) курирующий заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан;
4) руководство ДНСРЦБ;
5) уполномоченный работник ДНСРЦБ.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;
2) процедура 1 – ввод пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер либо бизнес идентификационный номер) и пароль;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Шет мемлекеттің аумағындағы Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: эмиссиялық бағалы қағаздарды шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығаруға рұқсат беру, ол қызметті алушының атына ілеспе хатпен жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда нәтиже электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Шет мемлекеттің аумағындағы Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығына құжаттарды беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг в соответствии с законодательством иностранного государства, которое направляется сопроводительным письмом в адрес услугополучателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша рұқсат беруден бас тарту туралы дәлеледі жауапты (бұдан әрі – бас тарту) беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда, лицензия электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қабылдау бөлмесіне беруі – өтініш келіп түскен күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности кредитного бюро" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности кредитного бюро", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью услугодателя и подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;

2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұрыштама қоюы және құжаттарды қарауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚД) жіберуі – өтініш келіп түскен күні;
3) БҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – өтініш келіп түскен күні;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда БҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығына бас тартуға қол қойдыруы, көрсетілетін қызметті алушыға бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттар стандарттың талаптарына сәйкес келген жағдайда, алынған құжаттарды қарауы:
лицензияның телнұсқасын беруге өтініш келіп түскен кезде, БҚД уәкілетті қызметкерінің лицензия телнұсқасының не бас тартудың жобасын дайындауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығына лицензияның телнұсқасын не бас тартуға қол қойдыруы, лицензияның телнұсқасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға беруі – құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің лицензия беруге немесе лицензияны қайта ресімдеуге өтініш келіп түскен кезде құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкес келуін қарауы, лицензия беру туралы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасын (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) не бас тартудың жобасын дайындауы, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қоса бере отырып бұйрықтың жобасын келісу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) құжаттарды жіберуі: лицензия беру кезінде күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде өтініш келіп түскен күні;
5) бұйрықтың не бас тартудың жобасын ҚҚД-ның келісуі: лицензия беру кезінде күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алғаннан кейін лицензияның, қайта ресімделген лицензияның жобасын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы: лицензия беру кезінде күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алған күні;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға, қайта ресімделген лицензияға не бас таруға қол қоюы: лицензия беру кезінде күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;

2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководителем ДБН – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДБН – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае установления факта полноты представленных документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДБН – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу лицензии или переоформление лицензии рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа о выдаче лицензии, о переоформлении лицензии (далее – проект приказа) либо отказа, направление на согласование проекта приказа с приложением документов, представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДБН: при выдаче лицензии – в течение 4 (четырех) календарных дней, при переоформлении лицензии – в день поступления заявления;
5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа: при выдаче лицензии – в течение 4 (четырех) календарных дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) после получения от ДПО согласованных документов, подготовка проекта лицензии, переоформленной лицензии, представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 1 (одного) календарного дня, при переоформлении лицензии – в день получения согласованных документов от ДПО;
7) подписание приказа, лицензии, переоформленной лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан: при выдаче лицензии – в течение 2 (двух) календарных дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың жарғылық капиталына елеулі қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесін қоса бере отырып, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың жарғылық капиталына елеулі қатысуына рұқсат беру туралы хатты және қызметті берушінің ресми рұқсатын не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың жарғылық капиталына елеулі қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша рұқсат беруден бас тарту туралы дәлеледі жауапты жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық форматта ресімделеді және басып шығарылады, қағазға басылады және және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача разрешения на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в уставном капитале организаций" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в уставном капитале организаций и официального разрешения услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в уставном капитале организаций", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштамалар қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) БҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
құжаттар толық болмау фактісі анықталған жағдайда, БҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына өтінішті қараудан бас тартуға қол қойдыруы, қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттар толық болуы фактісі анықталған жағдайда, БҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттар стандарттың талаптарына сәйкес келуін қарауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың жарғылық капиталына елеулі қатысуына рұқсат беру (рұқсат беруден бас тарту) туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулының жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 33 (отыз үш) күн ішінде;
5) құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуін қарау, қаулының жобасын ҚҚД-мен келісу, келісілген қаулы жобасын БҚД-ға қайтару – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
6) БҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілген құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығының қарауына жіберуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына мәселесін шығаруға қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы, құжаттарды БҚД-ға қайтару – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;

1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДБН – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНБ – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (об отказе в выдаче) разрешения на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в уставном капитале организаций
(далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДБН – в течение 33 (тридцати трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДБН – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДБН – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДБН руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 5 (пяти) календарных дней;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушыға банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру туралы хатты не Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесін қоса бере отырып, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қойылған қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштамалар қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) БҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на добровольную ликвидацию банка, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на добровольную ликвидацию банка", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент банковского надзора Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДБН) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДБН – в течение 1 (одного) календарного дня;

4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда, БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындауы (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту), өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі белгіленген жағдайда, БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің стандарт талаптарына олардың сәйкес келу тұрғысынан қарауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру туралы (беруден бас тарту туралы) қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулының жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
5) құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуін қарау, қаулының жобасын ҚҚД-мен келісу, келісілген қаулының жобасын БҚД-ға қайтару – күнтізбелік 11 (он бір) күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына мәселені шығаруға қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы, құжаттарды БҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментінің (бұдан әрі – ҰЖБД) қаулының жобасын мемлекеттік тілге аударуы, аударылған қаулы жобасын Басқарманың қарауына шығаруға дайындауы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
8) Басқарманың қаулыны қабылдауы және Басқарма хатшысының оны тіркеуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
9) БҚД-ның уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін пошта бойынша жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі шегінде, қабылданған қаулы БҚД-ға түскен күннен бастап күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және органның тізбесі:

4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНБ – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (об отказе в выдаче) разрешения на добровольную ликвидацию банка (далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДБН – в течение 12 (двенадцати) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДБН – в течение 11 (одиннадцати) календарных дней;
6) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДБН руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления Департаментом организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
8) принятие постановления Правлением и его регистрация секретарем Правления – в течение 2 (двух) календарных дней;
9) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДБН – в течение 4 (четырех) календарных дней со дня поступления принятого постановления в ДБН в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) и органа услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете
отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
51-қосымша
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушыға ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру туралы хатты не Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының тиісті қаулысының көшірмесін қоса бере отырып, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қойылған қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылан электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.

10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную ликвидацию банка"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную ликвидацию банка"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную ликвидацию банка"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 51
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Выдача разрешения на реорганизацию добровольного
накопительного пенсионного фонда"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт) с приложением копии соответствующего постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштамалар қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда, БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындауы (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту), өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қойдыруы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі белгіленген жағдайда, БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің стандарт талаптарына олардың сәйкес келу тұрғысынан қарауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру туралы (беруден бас тарту туралы) қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулының жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 33 (отыз үш) күн ішінде;
5) құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуін қарау, қаулының жобасын ҚҚД-мен келісу, келісілген қаулының жобасын БҚНСҚД-ға қайтару – күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде;

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче (об отказе в выдаче) разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда (далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 33 (тридцати трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДНСРЦБ – в течение 15 (пятнадцати) календарных дней;

6) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілген құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығының қарауына жіберуі – күнтізбелік 2 (екі) күн;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына мәселені шығаруға қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы, құжаттарды БҚНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
8) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілген құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментіне (бұдан әрі – ҰЖБД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
9) ҰЖБД-ның қаулы жобасын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) қарауына шығару үшін дайындауы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
10) Басқарманың қаулыны қабылдауы және Басқарма хатшысының оны тіркеуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
11) БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін пошта бойынша жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – қабылданған қаулы мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі шегінде БҚНСҚД-ға түскен күнінен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және органның тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) БҚНСҚД-ның басшылығы;
4) БҚНСҚД -ның уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД;
6) ҰЖБД;
7) Басқарма.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
8. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты:

6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 2 (двх) календарных дней;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДНСРЦБ руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 5 (пяти) календарных дней;
8) направление проекта постановления с прилагаемыми документами в Департамент организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;
9) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление) ДОРК – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
10) принятие постановления Правлением и его регистрация секретарем Правления – в течение 2 (двух) календарных дней;
11) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 3 (трех) календарных дней со дня поступления принятого постановления в ДНСРЦБ в пределах срока оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) и органа услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНСРЦБ;
4) уполномоченный работник ДНСРЦБ;
5) ДПО;
6) ДОРК;
7) Правление.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті түрде таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушыға ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті түрде таратуға рұқсат беру туралы хатты жіберу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қойылған қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті түрде таратуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттардың мазмұнымен танысуы және оларға бұрыштамалар қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – БҚНСҚД) беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача разрешения на добровольную ликвидацию добровольного накопительного пенсионного фонда"
(далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на добровольную ликвидацию добровольного накопительного пенсионного фонда.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на добровольную ликвидацию добровольного накопительного пенсионного фонда", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных услугополучателем документов, передача документов руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в течение 1 (одного) календарного дня;
2) ознакомление с содержанием документов и наложение на них резолюций, передача документов в Департамент надзора за субъектами рынка ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНСРЦБ) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 1 (одного) календарного дня;

3) БҚНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда – БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойдыруы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 12 (он екі) күн ішінде;
құжаттардың толық болу фактісі белгіленген жағдайда – БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің стандарт талаптарына олардың сәйкес келу тұрғысынан қарауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті түрде таратуға рұқсат беру туралы қаулысының жобасын (бұдан әрі – қаулының жобасы) дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі – күнтізбелік 33 (отыз үш) күн ішінде;
5) құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуін қарау, қаулының жобасын ҚҚД-мен келісу, келісілген қаулының жобасын БҚНСҚД-ға қайтару – күнтізбелік 15 (он төрт) күн ішінде;
6) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілген құжаттармен бірге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қарауына жіберуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды және қаулының жобасын қарауы, қаулының жобасын келісуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) отырысына мәселені шығаруға қатысты қызметтік жазбаға бұрыштама қоюы, құжаттарды БҚНСҚД-ға қайтаруы – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
8) БҚНСҚД уәкілетті қызметкерінің қаулының жобасын қоса берілген құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұйымдастыру жұмысы және бақылау департаментіне (бұдан әрі – ҰЖБД) жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
9) ҰЖБД-ның қаулы жобасын Басқарманың қарауына шығару үшін дайындауы – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
10) Басқарманың қаулыны қабылдауы және Басқарма хатшысының оны тіркеуі – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
11) БҚНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін пошта бойынша жіберуі немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – қабылданған қаулы мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі шегінде БҚНСҚД-ға түскен күнінен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде.

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня получения документов;
в случае установления факта полноты документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта, подготовка проекта постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан о выдаче разрешения на добровольную ликвидацию добровольного накопительного пенсионного фонда (далее – проект постановления), направление документов в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) на согласование уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 33 (тридцати трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, согласование проекта постановления ДПО, возврат согласованного проекта постановления в ДНСРЦБ – в течение 15 (пятнадцати) календарных дней;
6) направление проекта постановления с прилагаемыми документами на рассмотрение руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 2 (двух) календарных дней;
7) рассмотрение документов и проекта постановления, согласование проекта постановления, наложение резолюции на служебную записку касательно вынесения вопроса на заседание Правления Национального Банка Республики Казахстан (далее – Правление), возврат документов в ДНСРЦБ руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 5 (пяти) календарных дней;
8) направление проекта постановления с прилагаемыми документами в Департамент организационной работы и контроля Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДОРК) уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 1 (одного) календарного дня;
9) подготовка проекта постановления для вынесения на рассмотрение Правления ДОРК – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
10) принятие постановления Правлением и его регистрация секретарем Правления – в течение 2 (двух) календарных дней;
11) направление результата оказания государственной услуги по почте или выдача непосредственно услугополучателю либо его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДНСРЦБ – в течение 3 (трех) календарных дней со дня поступления принятого постановления в ДНСРЦБ в пределах срока оказания государственной услуги.

10) 3-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру;
11) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті
түрде таратуға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете
отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті
түрде таратуға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті
түрде таратуға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
53-қосымша
"Уәкiлетті ұйымдарға қолма-қол шетелдiк валютамен айырбастау
операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметтi жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Уәкiлетті ұйымдарға қолма-қол шетелдiк валютамен айырбастау операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары (бұдан әрі – АФ), оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: лицензияны және (немесе) лицензияның қосымшасын беру, қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияның қосымшасының телнұсқаларын беру не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Уәкiлетті ұйымдарға қолма-қол шетелдiк валютамен айырбастау операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша лицензия, лицензияны қайта ресімдеу, оның телнұсқасы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың себептері жазылған дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда лицензия электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.

10) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
11) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную ликвидацию
добровольного накопительного пенсионного фонда"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в Национальном
Банке Республики Казахстан с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную ликвидацию
добровольного накопительного пенсионного фонда"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
Информационная система
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на добровольную ликвидацию
добровольного накопительного пенсионного фонда"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 53
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности
по организации обменных операций с наличной
иностранной валютой уполномоченным организациям"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по организации обменных операций с наличной иностранной валютой уполномоченным организациям" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными филиалами Национального Банка Республики Казахстан (далее – ТФ), в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии, выдача дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по организации обменных операций с наличной иностранной валютой уполномоченным организациям", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью услугодателя и подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) әкімшілік-шаруашылық бөлімі қызметкерінің немесе АФ-тың жауапты тұлғасының (бұдан әрі – АФ-тың хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды АФ-тың басшылығына қарау үшін беруі – өтініш түскен күні;
2) АФ басшысының (бұдан әрі – АФ басшысы) құжаттарды қарауы, бұрыштама қоюы, құжаттарды АФ-тың жауапты бөлімшесіне жіберуі – өтініш түскен күні;
3) АФ жауапты бөлімшелері басшыларының құжаттарды қарауы, олар бойынша АФ-тың уәкілетті қызметкерді тағайындауы және оған құжаттарды орыдау үшін беруі – өтініш түскен күні;
4) ұсынылған құжаттарды қарау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда – құжаттар АФ-ға түкен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде:
АФ-тың уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды (бұдан әрі –бас тарту) дайындауы;
АФ-тың маман-заң кеңесшісінің бас тартуды келісуі;
АФ басшылығының бас тартуға қол қоюы;
АФ-тың уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға бас тартуды беруі;
құжаттардың толық болу фактісі белгіленген жағдайда – олардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан қарауы:
лицензия мен оның қосымшасын беру кезінде – 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні ішінде:
АФ-тың жауапты бөлімшесінің уәкілетті ұйымның айырбастау пунктін оның үй-жайына және техникалық жабдықталуына қойылатын талаптарға сәйкес келуін қарауы – 11 (он бір) жұмыс күні ішінде;
АФ-тың жауапты бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің лицензия мен оның қосымшасын беру туралы не беруден бас тарту туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды), сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындауы, АФ-тың жауапты бөлімшелері басшыларының тиісті құжаттарға бұрыштама қоюы, АФ-тың маман-заң кеңесшісіне қорытынды мен мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін келісуге жіберуі – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
АФ-тың маман-заң кеңесшісінің қорытындыны, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін қарауы және оларға бұрыштама қоюы – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
АФ басшысының қорытындыға, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қоюы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
АФ-тың уәкілетті қызметкерлерінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беруі – мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қойылған күні;
Қолданыстағы лицензияға қосымша беру кезіңде – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
АФ-тың жауапты бөлімшесінің уәкілетті ұйымының айырбастау пунктін оның үй-жайына және техникалық жабдықталуына қойылатын талаптарға сәйкес келуін қарауы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
АФ-тың жауапты бөлімшесінің уәкілетті қызметкерлерінің қосымшаны беру не беруден бас тарту туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды), сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындауы, АФ-тың жауапты бөлімшелері басшыларының тиісті құжаттарға бұрыштама қоюы, АФ-тың маман-заң кеңесшісіне қорытынды мен мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін келісуге жіберуі – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
АФ-тың маман-заң кеңесшісінің қорытындыны, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін қарауы және оларға бұрыштама қоюы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
АФ басшысының қорытындыға, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қоюы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
АФ-тың уәкілетті қызметкерлерінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беруі – мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қойылған күні;
Лицензияны және (немесе) оның қосымшасын қайта ресімдеу кезінде – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
АФ-тың жауапты бөлімшесінің уәкілетті қызметкерлерінің лицензияны және (немесе) оның қосымшасын қайта ресімдеу туралы/ қайта ресімдеуден бас тарту туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды), сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындауы, АФ-тың жауапты бөлімшесі басшының тиісті құжаттарға бұрыштама қоюы, АФ-тың маман-заң кеңесшісіне қорытынды мен мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін келісуге жіберуі – 4 (төрт) жұмыс күні ішінде;
АФ-тың маман-заң кеңесшісінің қорытындыны, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін қарауы және оларға бұрыштама қоюы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
АФ басшысының қорытындыға, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қоюы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
АФ-тың уәкілетті қызметкерлерінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беруі – мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қойылған күні;
Лицензияның телнұсқасын (оның қосымшасының телнұсқасын) беру кезінде – құжаттар АФ-қа түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
АФ-тың жауапты бөлімшесінің уәкілетті қызметкерлерінің лицензияның және (немесе) оның қосымшасының телнұсқасын беру туралы не беруден бас тарту туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды), сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындауы, АФ-тың жауапты бөлімшесі басшының тиісті құжаттарға бұрыштама қоюы, АФ-тың маман-заң кеңесшісіне қорытынды мен мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін келісуге жіберуі;
АФ-тың маман-заң кеңесшісінің қорытындыны, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін қарауы және оларға бұрыштама қоюы;
АФ басшысының қорытындыға, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қоюы;
АФ-тың уәкілетті қызметкерлерінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беруі;

2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов для рассмотрения руководству ТФ работником административно–хозяйственного отдела или ответственным лицом ТФ (далее – работник ТФ, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции) – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов, наложение резолюции, направление документов в ответственное подразделение ТФ руководством ТФ
(далее – руководитель ТФ) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов руководителем ответственного подразделения ТФ, назначение уполномоченного работника ТФ по ним и передача документов ему на исполнение – в день поступления заявления;
4) рассмотрение представленных документов и выдача результата оказания государственной услуги:
в случае установления факта неполноты представленных документов – в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления документов в ТФ:
подготовка мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ) уполномоченным работником ТФ;
согласование отказа специалистом-юрисконсультом ТФ;
подписание отказа руководством ТФ;
выдача отказа услугополучателю уполномоченным работником ТФ;
в случае установления полноты представленных документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан:
при выдаче лицензии и приложения к ней – в течение 28 (двадцати восьми) рабочих дней:
осмотр обменного пункта уполномоченной организации на соответствие требованиям, предъявляемым к его помещению и технической оснащенности, уполномоченным работником ответственного подразделения ТФ – в течение 11 (одиннадцати) рабочих дней;
подготовка заключения о выдаче лицензии и приложения к ней либо об отказе в выдаче (далее – заключение), а также результата оказания государственной услуги уполномоченным работником ответственного подразделения ТФ, визирование соответствующих документов руководителем ответственного подразделения ТФ, направление заключения и результата оказания государственной услуги на согласование специалисту-юрисконсульту ТФ – в течение 10 (десяти) рабочих дней;
рассмотрение и визирование специалистом-юрисконсультом ТФ заключения, а также результата оказания государственной услуги – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
подписание заключения, а также результата оказания государственной услуги руководителем ТФ – в течение 2 (двух) рабочих дней;
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ТФ – в день подписания результата оказания государственной услуги.
При выдаче приложения к действующей лицензии – в течение 8 (восьми) рабочих дней:
осмотр обменного пункта уполномоченной организации на соответствие требованиям, предъявляемым к его помещению и технической оснащенности, уполномоченным работником ответственного подразделения ТФ – в течение 3 (трех) рабочих дней;
подготовка заключения о выдаче приложения либо об отказе в выдаче (далее – заключение), а также результата оказания государственной услуги уполномоченным работником ответственного подразделения ТФ, визирование соответствующих документов руководителем ответственного подразделения ТФ, направление заключения и результата оказания государственной услуги на согласование специалисту-юрисконсульту ТФ – в течение 2 (двух) рабочих дней;
рассмотрение и визирование специалистом-юрисконсультом ТФ заключения, а также результата оказания государственной услуги – в течение 2 (двух) рабочих дней;
подписание заключения, а также результата оказания государственной услуги руководителем ТФ – в течение 1 (одного) рабочего дня;
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ТФ – в день подписания результата оказания государственной услуги.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к ней – в течение 8 (восьми) рабочих дней:
подготовка заключения о переоформлении лицензии и (или) приложения к ней либо об отказе в переоформлении (далее – заключение), а также результата оказания государственной услуги уполномоченным работником ответственного подразделения ТФ, визирование соответствующих документов руководителем ответственного подразделения ТФ, направление заключения и результата оказания государственной услуги на согласование специалисту-юрисконсульту ТФ – в течение 4 (четырех) рабочих дней;
рассмотрение и визирование специалистом-юрисконсультом ТФ заключения, а также результата оказания государственной услуги – в течение 3 (трех) рабочих дней;
подписание заключения, а также результата оказания государственной услуги руководителем ТФ – в течение 1 (одного) рабочего дня;
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ТФ – в день подписания результата оказания государственной услуги.
При выдаче дубликата лицензии (дубликата приложения к лицензии) – в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления документов в ТФ:
подготовка заключения о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к ней либо об отказе в выдаче дубликата (далее – заключение), а также результата государственной услуги уполномоченным работником ответственного подразделения ТФ, визирование соответствующих документов руководителем ответственного подразделения ТФ, направление заключения и результата оказания государственной услуги на согласование специалисту-юрисконсульту ТФ;
рассмотрение и визирование специалистом-юрисконсультом ТФ заключения, а также результата государственной услуги;
подписание заключения, а также результата оказания государственной услуги руководителем ТФ;
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ТФ.

10) 2-рәсім – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және оны порталда өңдеу;
11) 2-талап – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан тексеру;
12) 3-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру;
13) 4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Уәкiлетті ұйымдарға қолма-қол шетелдiк валютамен айырбастау
операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметтi жүзеге асыруға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
АФ-да мемлекеттік қызметті көрсету кезінде әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Уәкiлетті ұйымдарға қолма-қол шетелдiк валютамен айырбастау
операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметтi жүзеге асыруға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Уәкiлетті ұйымдарға қолма-қол шетелдiк валютамен айырбастау
операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметтi жүзеге асыруға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
54-қосымша
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысының (алушысының)
зейнетақы жинақтарының (инвестициялық кірістерін ескере отырып)
жай-күйі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" акционерлік қоғамы.
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысының (алушысының) зейнетақы жинақтарының (инвестициялық кірістерін ескере отырып) жай-күйі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

10) процедура 2 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и его обработка на портале;
11) условие 2 – проверка документов, представленных услугополучателем, на предмет соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан;
12) процедура 3 – формирование результата оказания государственной услуги;
13) процедура 4 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
9. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности
по организации обменных операций с наличной иностранной
валютой уполномоченным организациям"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги в ТФ с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности
по организации обменных операций с наличной иностранной
валютой уполномоченным организациям"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения
Поток сообщений
Процедура
Условие
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Электронный документ, предоставляемый услугополучателю
ПШЭП Платежный шлюз электронного правительства
Информационная система
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности
по организации обменных операций с наличной иностранной
валютой уполномоченным организациям"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 54
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача информации о состоянии пенсионных накоплений
(с учетом инвестиционного дохода) вкладчика (получателя)
единого накопительного пенсионного фонда"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: акционерное общество "Единый накопительный пенсионный фонд".
Государственная услуга "Выдача информации о состоянии пенсионных накоплений (с учетом инвестиционного дохода) вкладчика (получателя) единого накопительного пенсионного фонда" оказывается акционерным обществом "Единый накопительный пенсионный фонд" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жеке өтініш жасаған кезде: көрсетілетін қызметті берушіден салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтары туралы ақпаратты қағаз жеткізгіште алу;
2) портал арқылы өтініш жасаған кезде: көрсетілетін қызметті берушіден салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтары туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қойылған қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысының (алушысының) зейнетақы жинақтарының (инвестициялық кірістерін ескере отырып) жай-күйі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) ұсынылған салымшының (алушының), заңды өкілінің, сенім білдірілген адамының жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасын ұсынылған құжаттың қолданылу мерзіміне тексеру;

1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при личном обращении услугополучателя к услугодателю: получение информации о состоянии пенсионных накоплений вкладчиков (получателей) у услугодателя, на бумажном носителе;
2) при обращении через портал: получение информации о состоянии пенсионных накоплений вкладчиков (получателей) у услугодателя, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения за получением государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Выдача информации о состоянии пенсионных накоплений (с учетом инвестиционного дохода) вкладчика (получателя) единого накопительного пенсионного фонда", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
5. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) при личном обращении услугополучателя к услугодателю:
1) проверка оригинала предоставленного документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя), законного представителя, поверенного лица на срок действия предоставленного документа;

2) сенім білдірілген адам өтініш жасаған кезде нотариат куәландырған құжаттардың дұрыс ресімделуін және мазмұнын тексеру;
сенім білдірілген адамының зейнетақы жинақтарының жай-күйі туралы ақпаратты алуға берілген сенімхаттың түпнұсқасында не нотариат куәландырған көшірмесінде көрсетілген өкілеттіктері;
деректердің: сенім білдірілген адамының сенімхаттың түпнұсқасында не нотариат куәландырған көшірмесінде көрсетілген тегінің, атының, әкесінің атының (бар болса) сенім білдірілген адамының жеке басын куәландыратын құжатында көрсетілген тегіне, атына, әкесінің атына (бар болса) сәйкес келуі;
3) заңды өкілі өтініш жасаған кезде оның жеке басын куәландыратын құжатында көрсетілген тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) жөніндегі деректердің туу туралы куәлігінде, қамқоршыны (қорғаншыны) тағайындау туралы құжатта, баланы патронатқа тәрбиелеуге беру туралы шартта көрсетілген тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) жөніндегі деректерге сәйкес келуін тексеру.
4) салымшының (алушының) деректемелерінің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні және жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), жеке басын куәландыратын құжатының (түпнұсқасы) көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған ақпараттық жүйесіндегі (бұдан әрі – ААЖ) деректерімен сәйкес келуін тексеру;
5) деректер сәйкес келген, ААШЖ-да ашық (қолданыстағы) жеке зейнетақы шоты (бұдан әрі – ЖЗШ) болған жағдайда, ААШЖ арқылы қалыптастырылған ЖЗШ-дан үзінді-көшірмені басып шығару, оған бұрыштама қою және "ЖЗШ үзінді көшірмелері үшін" деген дөңгелек мөрмен куәландыру;
6) ЖЗШ-ның үзінді көшірмесін салымшыларға (алушыларға) берілген жеке зейнетақы шотының үзінді көшірмелерін тіркеу журналында барлық көзделген бағандарды толтырып және салымшының (алушының) заңды өкілінің, сенім білдірілген адамының қолдарын қойдыра отырып тіркеу;
7) салымшыға (алушыға), заңды өкіліне, сенім білдірілген адамына ЖЗШ-ның үзінді көшірмесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің филиалдары;
2) көрсетілетін қызметті берушінің дербес құрылымдық бөлімшелері.
8. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жеке өтініш жасаған кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.

2) при обращении поверенного лица проверка на корректность оформления и содержания нотариально засвидетельствованных документов:
полномочия поверенного лица, указанного в оригинале либо нотариально засвидетельствованной копии доверенности на получение информации о состоянии пенсионных накоплений, а также срока действия доверенности;
соответствия данных: фамилии, имени, отчества (при его наличии) поверенного лица, указанных в оригинале либо нотариально засвидетельствованной копии доверенности – фамилии, имени, отчеству (при его наличии), указанным в документе, удостоверяющем личность поверенного лица;
3) при обращении законного представителя проверка на соответствие данных фамилии, имени, отчества (при его наличии), указанных в документе, удостоверяющем его личность, данным о фамилии, имени, отчестве (при его наличии), указанным в свидетельстве о рождении, в документе о назначении опекуна (попечителя), в договоре о передаче ребенка на воспитание под патронат;
4) проверка на соответствие реквизитов (фамилия, имя, отчество (при его наличии), даты рождения и индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) документа, удостоверяющего личность (оригинал) вкладчика (получателя), с данными автоматизированной информационной системы услугодателя (далее – АИС);
5) в случае соответствия данных и наличия открытого (действующего) индивидуального пенсионного счета (далее – ИПС) в АИС, распечатка выписки с ИПС сформированной посредством АИС, ее визирование и заверение круглой печатью "Для выписок с ИПС";
6) регистрация выписки с ИПС в журнале регистрации выписок с индивидуального пенсионного счета, выданных вкладчикам (получателям), с заполнением всех предусмотренных граф и проставлением подписи вкладчика (получателя), законного представителя, поверенного лица;
7) предоставление выписки с ИПС вкладчику (получателю), законному представителю, поверенному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) филиалы услугодателя;
2) самостоятельные структурные подразделения услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги при личном обращении услугополучателя к услугодателю приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
9. Халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) басқа көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш беру тәртібінің сипаты, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процессінің сипаты, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) жүйелілігінің сипаты:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы заңына сәйкес "Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығы" ақпараттық жүйесін (бұдан әрі – ҰКО АЖ) тұтынушының ЭЦҚ-сын қалыптастыру және тексеру процесін іске асыратын ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті берушіге берілген сұрау салудың негізінде беріледі;
3) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушыны авторизациялау жүзеге асырылады;
4) 2- процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ кілтін таңдауы;
6) 4-процесс - сәйкестендіру деректеріне және көрсетілетін қызметті алушының "ҰКО" АЖ-дағы ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі туралы деректерге сұрау салу;
7) 1-талап – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, тіркеу куәлігінде Ұлттық куәландыру орталығының тиісті қажетті саясаттардыі болуын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты арасындағы) сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы түпнұсқалылығының расталмауына немесе деректердің сәйкес келмеуіне байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;

4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность: не оказывается.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале;
2) услугополучателю предоставляется результат оказания государственной услуги на основе запроса, поданного услугодателю в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя с использованием средств криптографической защиты информации, реализующего процесс формирования, и проверки ЭЦП потребителя информационной системы "Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан" (далее – ИС НУЦ) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";
3) процесс 1 – осуществляется авторизация услугополучателя;
4) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор услугополучателем ключа ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) процесс 4 – запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя в ИС НУЦ;
7) условие 1 – проверка срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, наличия в регистрационном свидетельстве соответствующих необходимых политик применения Национального удостоверяющего центра, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, фамилии, имени, отчества указанных в запросе, и ИИН, фамилии, имени, отчества указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя или несоответствия данных;

9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы қызмет көрсету үшін сұрау салуды куәландыру (қол қою);
10) 7-процесс – ҰКО АЖ-дан және ААЖ-дан қажетті деректерге сұрау салу;
11) 2-талап – электрондық құжатты ЭЦҚ-тың дұрыстығына, сондай-ақ ҰКО АЖ-дан және ААЖ-дан түскен деректерді тексеру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұратылған деректерінің ААЖ-да болмауына және (немесе) сәйкес келмеуіне байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
13) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ААЖ-да қалыптастырылған қызметті көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын қолдана отырып қалыптастырылады.
12. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада берілген.
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысының
(алушысының) зейнетақы жинақтарының
(инвестициялық кірістерін ескере отырып)
жай-күйі туралы ақпарат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жеке
өтініш жасаған кезде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін
сипаттау
ескерту: мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысының
(алушысының) зейнетақы жинақтарының
(инвестициялық кірістерін ескере отырып)
жай-күйі туралы ақпарат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде тартылған
ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің
диаграммасы
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысының
(алушысының) зейнетақы жинақтарының
(инвестициялық кірістерін ескере отырып)
жай-күйі туралы ақпарат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
55-қосымша
"Қаржы ұйымының қаржы қызметтерін тұтынушыларға қаржы өнімдерін
ұсынуы үшін келісім беру, сондай-ақ микроқаржы ұйымының
микрокредиттер ұсынуы үшін келісім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі.
"Қаржы ұйымының қаржы қызметтерін тұтынушыларға қаржы өнімдерін ұсынуы үшін келісім беру, сондай-ақ микроқаржы ұйымының микрокредиттер ұсынуы үшін келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, оның ішінде "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.

9) процесс 6 – удостоверение (подписание) запроса для оказания услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
10) процесс 7 – запрос необходимых данных из ИС НУЦ и АИС;
11) условие 2 – проверка электронного документа на корректность ЭЦП, а также поступивших данных из ИС НУЦ и АИС;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием и (или) несоответствием запрашиваемых данных услугополучателя в ИС НУЦ и (или) АИС;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги, сформированного в АИС. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
13. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача информации о состоянии пенсионных накоплений
(с учетом инвестиционного дохода) вкладчика (получателя)
единого накопительного пенсионного фонда"
Описание последовательности процедур (действий)
при оказании государственной услуги при личном
обращении услугополучателя к услугодателю
примечание:
сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 стандарта
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача информации о состоянии пенсионных накоплений
(с учетом инвестиционного дохода) вкладчика (получателя)
единого накопительного пенсионного фонда"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных при оказании государственной
услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача информации о состоянии пенсионных накоплений
(с учетом инвестиционного дохода) вкладчика (получателя)
единого накопительного пенсионного фонда"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 55
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент
государственной услуги
"Выдача согласия финансовой организации для
предложения финансовых продуктов потребителям
финансовых услуг, а также выдача согласия
микрофинансовой организации для предложения микрокредитов"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача согласия финансовой организации для предложения финансовых продуктов потребителям финансовых услуг, а также выдача согласия микрофинансовой организации для предложения микрокредитов" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан, в том числе через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі: Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген"Қаржы ұйымының қаржы қызметтерін тұтынушыларға қаржы өнімдерін ұсынуы үшін келісім беру, сондай-ақ микроқаржы ұйымының микрокредиттер ұсынуы үшін келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін стандарттың (бұдан әрі – стандарт) 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша қаржы ұйымының қаржы қызметтерін тұтынушыларға қаржы өнімдерін ұсынуы үшін келісім беру, сондай-ақ микроқаржы ұйымының микрокредиттер ұсынуы үшін келісім беру (бұдан әрі - келісім) не стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту (бұдан әрі – бас тарту) туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда нәтиже электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимыл) бастау үшін негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қарауы үшін құжаттарды беруі – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды алу күні;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы, бұрыштамасын қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментіне (бұдан әрі – ҚҚТҚҚД) жіберу - көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды алу күні;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача согласия финансовой организации для предложения финансовых продуктов потребителям финансовых услуг, а также согласия микрофинансовой организации для предложения микрокредитов (далее – согласие) по форме согласно приложениям 1 и 2 к стандарту государственной услуги "Выдача согласия финансовой организации для предложения финансовых продуктов потребителям финансовых услуг, а также выдача согласия микрофинансовой организации для предложения микрокредитов", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт), либо мотивированный ответ с изложением причин отказа в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта (далее – отказ).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов для рассмотрения руководству Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день получения документов услугодателем;
2) рассмотрение документов, наложение резолюции, направление документов для исполнения в Департамент по защите прав потребителей финансовых услуг Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДЗППФУ) руководством Национального Банка Республики Казахстан – в день получения документов услугодателем;

3) ҚҚТҚҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды алу күні;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда, ҚҚТҚҚД-ның уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қол қоюы, ҚҚТҚҚД-ның уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – күнтізбелік 4 (төрт) күннің ішінде (бірақ көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды);
құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда оларды стандарттың талаптарына сәйкес келу мәніне қарау және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды ҚҚТҚҚД-ның уәкілетті қызметкерінің Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) жіберуі – күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде;
5) ҚҚД-ның басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді айқындауы және құжаттарды оған орындауға беруі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
6) ҚҚД-ның уәкілетті қызметкерінің құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуіне қарауы – күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде;
7) ҚҚТҚҚД-ның уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін бланкке ресімдеуі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға жіберуі – күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде;
8) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға беру – күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде;
9) ҚҚТҚҚД-ның уәкілетті қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына немесе тікелей көрсетілетін қызметті алушыға поштамен жіберуі не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне беруі – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қойылған күн.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) ҚҚТҚҚД-ның басшылығы;
4) ҚҚТҚҚД-ның уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД басшылығы;

3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника руководством ДЗППФУ – в день получения документов услугодателем;
4) проверка представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявленияу руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДЗППФУ – в течение 4 (четырех) календарных дней (но не более 5 (пяти) рабочих дней с момента получения документов услугодателем);
в случае установления факта полноты представленных документов их рассмотрение на предмет соответствия требованиям стандарта и направление документов, представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДЗППФУ – в течение 3 (трех) календарных дней;
5) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДПО – в течение 1 (одного) календарного дня;
6) рассмотрение документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан уполномоченным работником ДПО – в течение 3 (трех) календарных дней;
7) оформление результата оказания государственной услуги на бланке, направление на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДЗППФУ – в течение 1 (одного) календарного дня;
8) подписание результата оказания государственной услуги руководством Национального Банка Республики Казахстан – в течение 2 (двух) календарных дней;
9) направление результата оказания государственной услуги по почте в адрес услугополучателя либо выдача непосредственно услугополучателю или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, уполномоченным работником ДЗППФУ – в день подписания результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДЗППФУ;
4) уполномоченный работник ДЗППФУ;
5) руководство ДПО;

Ескерту. 56-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 06.01.2016 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру, не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығының қабылдау бөлмелеріне беруі – өтініш келіп түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) беруі – өтініш келіп түскен күні;
3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – өтініш келіп түскен күні;

Сноска. Постановление дополнено Приложением 56 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 06.01.2016 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по отрасли "страхование жизни" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по отрасли "страхование жизни", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в день поступления заявления;

4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда СНСҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күнінен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттар стандарттың талаптарына сәйкес келген жағдайда алынған құжаттарды қарау:
лицензияның телнұсқасын беру жөнінде өтініш келіп түскен кезде СНСҚД уәкілетті қызметкерінің лицензия телнұсқасының не бас тартудың жобасын дайындауы, лицензияның телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, лицензияның телнұсқасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға беруі – құжаттарды алған күнінен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
лицензияны беру немесе лицензияны қайта ресімдеу жөнінде өтініш келіп түскен кезде СНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкестігі бойынша қарауы, лицензияны беру туралы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) не бас тартудың жобасын дайындауы, бұйрықтың не бас тартудың жобасын көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі: лицензияны берген кезде – 10 (он) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеген кезде – өтініш келіп түскен күні;
5) бұйрықтың не бас тартудың жобасын ҚҚД-ның келісуі: лицензия беру кезінде – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) СНСҚД-тың уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алғаннан кейін лицензияның, қайта ресімделген лицензияның жобасын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы: лицензия беру кезінде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде – ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алған күні;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға, қайта ресімделген лицензияға не бас тартуға қол қоюы: лицензия беру кезінде – 5 (бес) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
8) СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруі: лицензия беру кезінде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде – қайта ресімделген лицензияға қол қойылған күні – осы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензия 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірілмей қайта ресімделеді.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу рәсімі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 5-тармағының бірінші бөлігінде көзделген тәртіпке сәйкес жүзеге асырылады.

4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае соответствия представленных документов требованиям стандарта рассмотрение полученных документов:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу лицензии или переоформление лицензии рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа о выдаче лицензии, о переоформлении лицензии (далее – проект приказа) либо отказа, направление на согласование проекта приказа либо отказа с приложением документов, представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день поступления заявления;
5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа: при выдаче лицензии – в течение 7 (семи) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) после получения от ДПО согласованных документов, подготовка проекта лицензии, переоформленной лицензии, представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день получения согласованных документов от ДПО;
7) подписание приказа, лицензии, переоформленной лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан: при выдаче лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день подписания переоформленной лицензии – в пределах срока оказания государственной услуги.
При переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения лицензия переоформляется не позднее 30 (тридцати) рабочих дней.
Процедура переоформления лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения осуществляется в соответствии с порядком, предусмотренным в части первой пункта 5 настоящего регламента государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) СНСҚД басшылығы;
4) СНСҚД уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. "Электрондық үкімет" веб-портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібін және рәсімдерінің (іс-қимылдары) жүйелілігін сипаттау: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада берілген.
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша исламдық
сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде көрсеткен кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
блок-схеманың жалғасы
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша исламдық
сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
бизнес-процестерінің анықтамалығының жалғасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
57-қосымша
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНССР;
4) уполномоченный работник ДНССР;
5) ДПО.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию "Правительство для граждан", его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право осуществления исламской
страховой деятельности по
отрасли "страхование жизни"
Описание последовательности процедур (действий) при оказании
государственной услуги в Национальном Банке Республики
Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право осуществления исламской
страховой деятельности по
отрасли "страхование жизни"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 57
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой
(перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование"

Ескерту. 57-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 06.01.2016 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру, не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығының қабылдау бөлмелеріне беруі – өтініш келіп түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) жіберуі – өтініш келіп түскен күні;

Сноска. Постановление дополнено Приложением 57 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 06.01.2016 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на право осуществления исламсокй страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) – в день поступления заявления;

Ескерту. 58-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 06.01.2016 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.
"Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлері бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру, не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлері бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: қағаз түріндеі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығының қабылдау бөлмелеріне беруі – өтініш келіп түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) жіберуі – өтініш келіп түскен күні;

Сноска. Постановление дополнено Приложением 58 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 06.01.2016 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по видам обязательного страхования, установленным законами Республики Казахстан и являющимся отдельными классами страхования" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по видам обязательного страхования, установленным законами Республики Казахстан и являющимся отдельными классами страхования", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) – в день поступления заявления;

Ескерту. 59-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 06.01.2016 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.
"Исламдық қайта сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру, не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Исламдық қайта сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығының қабылдау бөлмелеріне беруі – өтініш келіп түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) жіберуі – өтініш келіп түскен күні;
3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – өтініш келіп түскен күні;

Сноска. Постановление дополнено Приложением 59 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 06.01.2016 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на право осуществления деятельности по исламскому перестрахованию" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления деятельности по исламскому перестрахованию", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции, – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в день поступления заявления;