Темекі бұйымдарындағы никотин мен шайырлы заттар құрамының шекті рұқсат етілген деңгейлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 маусымдағы № 424 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 шілдеде № 11689 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-277/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.12.2020 № ҚР ДСМ-277/2020 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 159-бабының 10-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған темекі бұйымдарындағы никотин мен шайырлы заттар құрамының шекті рұқсат етілген деңгейлері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсына және мемлекеттік органдардың интернет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
_______________ Т. Дүйсенова
2015 жылғы 17 маусым
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 9 маусымдағы
№ 424 бұйрығымен
бекітілген
Темекі бұйымдарындағы никотин мен шайырлы заттар құрамының
шекті рұқсат етілген деңгейлері
Темекі бұйымдарының түрлері
Темекі бұйымы 1 бірлігінің түтініндегі никотин құрамының шекті рұқсат етілген деңгейі, сигаретке миллиграмм
Темекі бұйымы 1 бірлігінің түтініндегі шайырлы заттар құрамының шекті рұқсат етілген деңгейі, сигаретке миллиграмм
Фильтрі бар сигарета
1,2

Об утверждении предельно допустимых уровней содержания никотина и смолистых веществ в табачных изделиях
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 424. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2015 года № 11689. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-277/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 15.12.2020 № ҚР ДСМ-277/2020 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 10 статьи 159 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые предельно допустимые уровни содержания никотина и смолистых веществ в табачных изделиях.
2. Комитету по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
____________ Т. Дуйсенова
17 июня 2015 г.
Утвержден
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 9 июня 2015 года № 424
Предельно допустимые уровни содержания
никотина и смолистых веществ в табачных изделиях
Виды табачных изделий
Предельно допустимый уровень содержания никотина в дыме 1 единицы табачного изделия, миллиграмм на сигарету
Предельно допустимый уровень содержания смолистых веществ в дыме 1 единицы табачного изделия, миллиграмм на сигарету
Сигарета с фильтром
1,2