Еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдар ұсынған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 509 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 шілдедегі № 11788 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 желтоқсандағы № 988 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 28.12.2016 № 988 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 17-бабының 11) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес «Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных представленных местными органами по инспекции труда и инструкций по их заполнению
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 509. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2015 года № 11788. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 988.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 28.11.2016 № 988 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
В соответствии с подпунктом 11) статьи 17 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных «Сведения о работе государственных инспекторов труда», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Сведения о работе государственных инспекторов труда», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму, предназначенную для сбора административных данных «Сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) инструкцию по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием», согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму, предназначенную для сбора административных данных «Сведения о состоянии производственного травматизма», согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) инструкцию по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Сведения о состоянии производственного травматизма», согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму, предназначенную для сбора административных данных «Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда», согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) инструкцию по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда», согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму, предназначенную для сбора административных данных «Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием», согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) осы бұйрыққа 10-қосымшасына сәйкес «Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және «Әділет» Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын;
4) осы бұйрықты облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының назарына жеткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі                           Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
__________________ Ә. Смайылов
2015 жылғы 29 маусым
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 509 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
«Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер» Есепті кезең 20___ жылғы ________ тоқсан
Индекс: 1-МЕИ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне ұсынады.
Көрсеткіштер
Барлығы
Ағымдағы жылы
Өткен жылы
20__жыл
20__жыл
есепті кезең
жылдың басынан
есепті кезең
жылдың басынан
1
2
3
4
5
6
1
Мемлекеттік еңбек инспекторларының саны, адам
2
Тексерілетін ұйымдардың саны, дана
3
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнде тексерулерді тағайындау туралы тіркелген актілердің саны, дана
4
Тексерулердің саны, оның ішінде, дана
Ішінара, дана
Жоспардан тыс, дана
5
Бақылаудың өзге де нысандары, дана
6
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнде тіркелмеген тексерулердің саны, оның ішінде, дана:
бюджеттік ұйымдарда, дана
құқық қорғау органдарының бастамасы бойынша, дана
шаруашылықты жүргізу субъектілерінің бастамасы бойынша, дана
өзге де тексерулер, дана
7.
Анықталған/жойылған бұзушылықтардың саны, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, оның ішінде, дана:
- еңбек шартын жасамай қызметкерлердің еңбегін пайдалану (фактілердің саны) бұл ретте еңбек шартынсыз жұмыс істеп жүрген қызметкерлердің саны көрсетілсін, дана
- еңбек шарты мазмұнының сәйкессіздігі, дана
- еңбек шартының заңсыз бұзылуы (фактілердің саны және қызметке қайта орналастырылған қызметкерлердің саны), дана
- жұмыс уақытының нормалары (мерзімнен тыс), дана
- демалыстың берілу мерзімдері, дана
- жалақының төлену мерзімі, дана
- тәртіптік жаза шаралары, дана
- ұжымдық шарттардың жағдайлары, дана
- басқалары, дана
- еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, оның ішінде, дана:
- еңбекті қорғау жөнінде қызметтер құру немесе жауапты адамдарды тағайындау бойынша, дана
- еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қамтамасыз ету бойынша, дана
- қызметкерлерді оқытуды және инструктаж өткізуді ұйымдастыру бойынша, дана
- қызметке жарамдылық бойынша міндетті медициналық тексеріп-қараудың өткізілуін ұйымдастыру бойынша, дана
- қауіпсіз еңбек жағдайларын қамтамасыз ету бойынша, дана
- арнайы киім және аяқ-киіммен, жеке және ұжымдық қорғану құралдарымен қамтамасыз ету бойынша, дана
- әйелдердің және 18 жастағы адамдардың еңбегін қорғау бойынша, дана
- қызметкердің еңбек міндеттерін атқарған кезде, оның өмірі мен денсаулығына келтірілген зиян үшін азаматтық-құқықтық жауапкершілік бойынша сақтандыру бойынша, дана
- өндіріспен байланысты жазатайым оқиғалардың уақтылы тергеп-тексерілмеуі (жасыру), дана
- басқалары, дана
- халықты жұмыспен қамту бойынша, оның ішінде, дана:
- шетелдік жұмыс күшін рұқсатсыз жұмысқа тарту (фактілер саны), адам
бұл ретте анықталған заңсыз еңбек мигранттары, адам
- шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру кезінде анықталған ерекше жағдайларды орындау, дана
- басқалары, дана
8.
Берілген нұсқамалар, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
9.
Тоқтатылған жұмыстың саны, оның ішінде, дана:
станоктардың, машиналардың және жабдықтардың, дана
өндірістік объектілердің, дана
ұйымдардың қызметі, дана
10.
Жұмыстан шеттетілген қызметкерлердің саны, адам
11.
Құқық қорғау органдарына берілген материалдардың саны, оның ішінде, дана:
ішкі істер органдарына, дана
прокуратура органдарына, дана
сот органдарына, дана
12.
Қозғалған қылмыстық істердің саны, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
13.
Салынған әкімшілік айыппұлдардың саны, оның ішінде, дана:
Барлығы, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
Ескертулердің саны, оның ішінде дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
14.
Салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы, оның ішінде, мың теңге:
еңбек қатынастары бойынша, мың теңге
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, мың теңге
халықты жұмыспен қамту бойынша, мың теңге
15.
Төленген айыппұлдардың сомасы, мың теңге
16.
Мемлекеттік еңбек инспекторларының қатысуымен эксплуатацияға қабылданған өндірістік объектілердің саны, дана
17.
Еңбек жағдайы бойынша аттестаттаудан өткізілген объектілердің саны, дана
18.
Қаралған шағымдар мен өтініштердің саны, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
19.
Өткізілген семинарлар мен оқулар, дана
20.
Бұқаралық ақпарат құралдарында ұйымдастырылған сөз сөйлеулер, дана
21.
Дайындалған әдістемелік әзірлемелер мен ұсынымдар, дана
22.
Мемлекеттік еңбек инспекторларының қайтарылған актілерінің саны (барлығы), оның ішінде, дана:
нұсқамалардың, оның ішінде, дана:
прокуратура органдары, дана
сот органдары, дана
Қазақстан Республикасының, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының бас мемлекеттік еңбек инспекторлары, дана
қаулылары, оның ішінде, дана:
прокуратура органдарымен, дана
сот органдарымен, дана
Қазақстан Республикасының, облыстар, Астана, Алматы қалаларының бас мемлекеттік еңбек инспекторларымен, дана
23.
Мемлекеттік еңбек инспекторларының заңсыз әрекеттеріне шағымдардың (өтініштер) саны, дана
оның ішінде расталғандары, дана
24.
Тәртіптік жауапкершілікке тартылған мемлекеттік еңбек инспекторларының саны, оның ішінде, дана:
Ескертулер, дана
Сөгіс, дана
Қатаң сөгіс, дана
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінде белгіленген жағдайларда, жұмыс берушінің бастамасы бойынша еңбек шартын бұзу, дана
Басшы _____________________________________       ___________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)                (қолы)
Орындаушы __________________________________       __________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)               (қолы)
Орындаушының телефоны _______________________________________________
Ұйымның мекенжайы ___________________________________________________
Ұйымның телефоны ____________________________________________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 509 бұйрығына
2-қосымша
«Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер»
әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі
нұсқаулық

10) инструкцию по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием», согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) доведение настоящего приказа до сведения местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Б.Б. Нурымбетова.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан                       Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАНО
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
___________ А. Смаилов
29 июнь 2015 г.
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 509
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
«Сведения о работе государственных инспекторов труда»
Отчетный период ________ квартал 20___ года
Индекс: 1-ГИТ
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих: Управлений по инспекции труда Местных
исполнительных органов областей, городов республиканского значения,
столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом
Показатели
Итого
В текущем году
В истекшем году
20__год
20__год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
6
1
Количество государственных инспекторов труда, человек
2
Количество проверяемых организаций, штук
3
Число зарегистрированных актов о назначении проверок в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, штук
4
Количество проверок, в том числе, штук
выборочные, штук
внеплановых, штук
5
Иные формы контроля, штук
6
Количество проверок, незарегистрированных в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, в том числе, штук:
в бюджетных организациях, штук
по инициативе правоохранительных органов, штук
по инициативе хозяйствующих субъектов, штук
иные проверки, штук
7.
Выявлено/Устранено нарушений, в том числе, штук
по трудовым отношениям, в том числе, штук
- использование труда работников без заключения трудового договора (количество фактов), при этом указать количество работников без трудового договора, штук
- несоответствие содержания трудового договора, штук
- незаконное расторжение трудового договора (количество фактов и количество восстановленных на работу работников), штук
- норм рабочего времени (сверхурочные), штук
- сроков предоставления отпусков, штук
- сроков выплаты заработной платы, штук
- мер дисциплинарного взыскания, штук
- условий коллективных договоров, штук
- иные, штук
по безопасности и охране труда, в том числе, штук:
- по созданию служб или назначению ответственных лиц по охране труда, штук;
- по разработке и обеспечению нормативными правовыми актами по безопасности и охраны труда, штук
- по организации обучения и инструктажа работников, штук
- по организации проведения обязательных медицинских осмотров на профессиональную пригодность, штук
- по обеспечению безопасных условий труда, штук
- по обеспечению средствами индивидуальной и коллективной защиты, специальной одеждой и специальной обувью, штук
- по охране труда женщин и лиц моложе 18 лет, штук
- по страхованию гражданско-правовой ответственности за причинение вреда жизни и здоровью работника при исполнении ими трудовых обязанностей, штук
- несвоевременное расследование (сокрытие) несчастных случаев, связанных с производством, штук
- прочие, штук
по занятости населения, в том числе, штук
- привлечения иностранной рабочей силы без разрешения (количество фактов), человек
при этом выявлено нелегальных трудовых мигрантов, человек
- выполнение особых условий, определяемых при выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы, штук
- прочие, штук
8.
Выдано предписаний, штук:
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
9.
Приостановлена работа, штук:
станков, машин и оборудования, штук
производственных объектов, штук
деятельность организаций, штук
10.
Количество отстраненных от работы работников, штук
11.
Количество переданных материалов в правоохранительные органы, в том числе, штук:
в органы внутренних дел, штук
в органы прокуратуры, штук
в судебные органы, штук
12.
Количество возбужденных уголовных дел, в том числе, штук:
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
13.
Количество наложенных административных штрафов, в том числе, штук:
Всего, штук:
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
Предупреждение, штук:
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
14.
Сумма наложенных административных штрафов, в том числе, тысяч тенге:
по трудовым отношениям, тысяч тенге
по безопасности и охране, тысяч тенге труда
по занятости населения, тысяч тенге
15.
Сумма взысканных штрафов, тысяч тенге
16.
Количество принятых в эксплуатацию производственных объектов с участием государственных инспекторов труда, штук
17.
Количество объектов аттестованных по условиям труда, штук
18.
Количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе, штук:
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
19.
Проведено семинаров и занятий, штук
20.
Организовано выступлений в средствах массовой информации, штук
21.
Подготовлено методических разработок и рекомендаций, штук
22.
Количество отмененных актов государственных инспекторов труда (всего), в том числе, штук:
предписаний, из них штук:
органами прокуратуры, штук
судебными органами, штук
Главными госинспекторами труда областей, городов Астана, Алматы, Республики Казахстана, штук
постановлений, из них, штук:
органами прокуратуры, штук
судебными органами, штук
Главными госинспекторами труда областей, городов Астана, Алматы, Республики Казахстана, штук
23.
Количество жалоб (заявлений) на неправомерные действия госинспекторов, штук
из них - подтвердившихся, штук
24.
Количество государственных инспекторов труда, привлеченных к дисциплинарной ответственности, штук
Замечание, штук
Выговор, штук
Строгий выговор, штук
Расторжение трудового договора по инициативе работодателя в случаях, установленных Трудовым кодексом Республики Казахстан, штук
Руководитель ________________________________________  ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)    (подпись)
Исполнитель _________________________________________  ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)    (подпись)
Телефон исполнителя _________________________________________________
Адрес организации ___________________________________________________
Телефон организации _________________________________________________
М.П.
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 509
Инструкция по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
«Сведения о работе государственных инспекторов труда»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 17-бабының 11) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, «Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары толтырған Нысанды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында мемлекеттік еңбек инспекторларының жалпы саны көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында тексерілетін ұйымдардың жалпы саны көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнде тексерулерді тағайындау туралы тіркелген актілердің саны көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында тексерулердің жалпы, оның ішінде ішінара, жоспардан тыс тексерулердің саны көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанының мәні Нысанның 3 және 6-бағандарының сомасына тең.
10. Нысанның 5-бағанында бақылаудың өзге де нысандарының саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнде тіркелмеген тексерулердің, оның ішінде бюджеттік ұйымдарда, құқық қорғау органдарының бастамасы бойынша, шаруашылықты жүргізу субъектілерінің бастамасы бойынша, өзге де тексерулердің саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында анықталған/жойылған бұзушылықтардың саны, оның ішінде:
еңбек қатынастары бойынша, оның ішінде:
- еңбек шартын жасамай қызметкерлердің еңбегін пайдалану (фактілердің саны), бұл ретте еңбек шартынсыз жұмыс істеп жүрген қызметкерлердің санын көрсету керек;
- еңбек шарты мазмұнының сәйкессіздігі;
- еңбек шартының заңсыз бұзылуы (фактілердің саны және қызметке қайта орналастырылған қызметкерлердің саны);
- жұмыс уақытының нормалары (мерзімнен тыс);
- демалыстың берілу мерзімдері;
- жалақының төлену мерзімі;
- тәртіптік жаза шаралары;
- ұжымдық шарттардың жағдайлары;
- басқалары.
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, оның ішінде:
- еңбекті қорғау жөнінде қызметтер құру немесе жауапты адамдарды тағайындау бойынша;
- еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қамтамасыз ету бойынша;
- қызметкерлерді оқытуды және инструктаж өткізуді ұйымдастыру бойынша;
- қызметке жарамдылық бойынша міндетті медициналық тексеріп-қараудың өткізілуін ұйымдастыру бойынша;
- қауіпсіз еңбек жағдайларын қамтамасыз ету бойынша;
- жеке және ұжымдық қорғану құралдарымен арнайы киіммен және аяқ-киіммен, қамтамасыз ету бойынша;
- әйелдердің және 18 жастағы адамдардың еңбегін қорғау бойынша;
- қызметкердің еңбек міндеттерін атқарған кезде, оның өмірі мен денсаулығына келтірілген зиян үшін азаматтық-құқықтық жауапкершілік бойынша сақтандыру бойынша;
- өндіріспен байланысты жазатайым оқиғалардың уақтылы тергеп-тексерілмеуі (жасыру);
- басқалары.
халықты жұмыспен қамту бойынша, оның ішінде:
- шетелдік жұмыс күшін рұқсатсыз жұмысқа тарту (фактілер саны), бұл ретте анықталған заңсыз еңбек мигранттары;
- шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру кезінде айқындалған ерекше жағдайларды орындау;
- басқалары көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящая инструкция по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Сведения о работе государственных инспекторов труда», разработана в соответствии с подпунктом 11) статьи 17 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», которая детализирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных «Сведения о работе государственных инспекторов труда» (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Управлениями по инспекции труда местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается общее количество государственных инспекторов труда.
7. В графе 2 Формы указывается общее количество проверяемых организаций.
8. В графе 3 Формы указывается число зарегистрированных актов о назначении проверок в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
9. В графе 4 Формы указывается общее количество проверок, в том числе выборочных, внеплановых.
Значение графы 4 Формы равно сумме значений граф 3 и 6 Формы.
10. В графе 5 Формы указываются количество иных форм контроля.
11. В графе 6 Формы указываются количество проверок, в том числе незарегистрированных в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, в том числе в бюджетных организациях, по инициативе правоохранительных органов, по инициативе хозяйствующих субъектов, иные проверки.
12. В графе 7 Формы указывается количество выявленных нарушений, в том числе:
по трудовым отношениям, в том числе:
- использование труда работников без заключения трудового договора (количество фактов), при этом указать количество работников без трудового договора;
- несоответствие содержания трудового договора;
- незаконное расторжение трудового договора (количество фактов и количество восстановленных на работу работников);
- норм рабочего времени (сверхурочные);
- сроков предоставления отпусков;
- сроков выплаты заработной платы;
- мер дисциплинарного взыскания;
- условий коллективных договоров;
- иные.
по безопасности и охране труда, в том числе:
- по созданию служб или назначению ответственных лиц по охране труда;
- по разработке и обеспечению нормативными правовыми актами по безопасности и охраны труда;
- по организации обучения и инструктажа работников;
- по организации проведения обязательных медицинских осмотров на профессиональную пригодность;
- по обеспечению безопасных условий труда;
- по обеспечению средствами индивидуальной и коллективной защиты, специальной одеждой и специальной обувью;
по охране труда женщин и лиц моложе 18 лет;
- по страхованию гражданско-правовой ответственности за причинение вреда жизни и здоровью работника при исполнении ими трудовых обязанностей;
- несвоевременное расследование (сокрытие) несчастных случаев, связанных с производством;
- прочие.
по занятости населения, в том числе:
- привлечения иностранной рабочей силы без разрешения (количество фактов), при этом выявлено нелегальных трудовых мигрантов (всего человек);
- выполнение особых условий, определяемых при выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы;
- прочие.

13. Нысанның 8-бағанында берілген нұсқамалардың, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша жалпы саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында тоқтатылған жұмыстың, оның ішінде станоктардың, машиналардың және жабдықтардың, өндірістік объектілердің саны, ұйымдардың қызметі көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында жұмыстан шеттетілген қызметкерлердің саны көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында құқық қорғау органдарына, оның ішінде ішкі істер органдарына, прокуратура органдарына, сот органдарына берілген материалдардың жалпы саны көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында қозғалған қылмыстық істердің, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша жалпы саны көрсетіледі.
18. Нысанның 13-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың және ескертулердің, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау, халықты жұмыспен қамту бойынша жалпы саны көрсетіледі.
19. Нысанның 14-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша жалпы сомасы көрсетіледі.
20. Нысанның 15-бағанында төленген айыппұлдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
21. Нысанның 16-бағанында мемлекеттік еңбек инспекторларының қатысуымен эксплуатацияға қабылданған өндірістік объектілердің саны көрсетіледі.
22. Нысанның 17-бағанында еңбек жағдайы бойынша аттестаттаудан өткізілген объектілердің саны көрсетіледі.
23. Нысанның 18-бағанында қаралған шағымдар мен өтініштердің, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
24. Нысанның 19-бағанында өткізілген семинарлар мен оқулардың саны көрсетіледі.
25. Нысанның 20-бағанында бұқаралық ақпарат құралдарында ұйымдастырылған сөз сөйлеулердің саны көрсетіледі.
26. Нысанның 21-бағанында дайындалған әдістемелік әзірлемелер мен ұсынымдардың саны көрсетіледі.
27. Нысанның 22-бағанында мемлекеттік еңбек инспекторларының қайтарылған актілерінің, оның ішінде прокуратура, сот органдары және Қазақстан Республикасының, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының бас мемлекеттік еңбек инспекторы қайтарған нұсқамалардың, қаулылардың саны көрсетіледі.
28. Нысанның 23-бағанында мемлекеттік еңбек инспекторларының заңсыз әрекеттеріне шағымдардың (өтініштердің), оның ішінде расталғандарының саны көрсетіледі.
29. Нысанның 24-бағанында тәртіптік жауапкершілікке тартылған мемлекеттік еңбек инспекторларының саны, оның ішінде ескерту, сөгіс, қатаң сөгіс, Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінде белгіленген жағдайларда, жұмыс берушінің бастамасы бойынша еңбек шартын бұзу көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 509 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
«Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек
инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер» Есепті кезең 20___ жылғы ________ тоқсан
Индекс: 1-МЕИ-ШҚ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне ұсынады.
Көрсеткіштер
Барлығы
Ағымдағы жылы
Өткен жылы
20__жыл
20__жыл
есепті кезең
жылдың басынан
есепті кезең
жылдың басынан
1
2
3
4
5
6
1.
Шетелдің қатысуымен құрылған тексерілетін ұйымдардың саны, дана
2.
Қызметкерлердің саны, оның ішінде шетел қызметкерлері, адам
3.
Тексерулердің саны, оның ішінде, дана:
Ішінара, дана
Жоспардан тыс, дана
4.
Бақылаудың өзге де нысандары, дана
5.
Анықталған/жойылған бұзушылықтардың саны, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, оның ішінде, дана:
- еңбек шартын жасамай қызметкерлердің еңбегін пайдалану (фактілердің саны), бұл ретте еңбек шартынсыз жұмыс істеп жүрген қызметкерлердің саны көрсетілсін, адам
- еңбек шарты мазмұнының сәйкессіздігі, дана
- еңбек шартының заңсыз бұзылуы (фактілердің саны және қызметке қайта орналастырылған қызметкерлердің саны), дана
- жұмыс уақытының нормалары (мерзімнен тыс), дана
- демалыстың берілу мерзімдері, дана
- жалақының төлену мерзімі, дана
- тәртіптік жаза шаралары, дана
- ұжымдық шарттардың жағдайлары, дана
- басқалары, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, оның ішінде, дана:
- еңбекті қорғау жөнінде қызметтер құру немесе жауапты адамдарды тағайындау бойынша, дана
- еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қамтамасыз ету бойынша, дана
- қызметкерлерді оқытуды және инструктаж өткізуді ұйымдастыру бойынша, дана
- қызметке жарамдылық бойынша міндетті медициналық тексеріп- қараудың өткізілуін ұйымдастыру бойынша, дана
- қауіпсіз еңбек жағдайларын қамтамасыз ету бойынша, дана
- арнайы киім және аяқ-киіммен, жеке және ұжымдық қорғану құралдарымен қамтамасыз ету бойынша, дана
- әйелдердің және 18 жастағы адамдардың еңбегін қорғау бойынша, дана
- өндіріспен байланысты жазатайым оқиғалардың уақтылы тергеп- тексерілмеуі (жасыру), дана
- басқалары, дана
- халықты жұмыспен қамту бойынша, оның ішінде, дана:
- шетелдік жұмыс күшін рұқсатсыз жұмысқа тарту (фактілер саны), адам
бұл ретте анықталған заңсыз еңбек мигранттары, адам
- шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру кезінде анықталған ерекше жағдайларды орындау, дана
- басқалары, дана
6.
Берілген нұсқамалар, дана:
7.
Тоқтатылған жұмыстың саны, оның ішінде дана:
станоктардың, машиналардың және жабдықтардың, дана
өндірістік объектілердің, дана
ұйымдардың қызметі, дана
8.
Жұмыстан шеттетілген қызметкерлердің саны, адам
9.
Құқық қорғау органдарына берілген материалдардың саны, оның ішінде, дана:
ішкі істер органдарына, дана
прокуратура органдарына, дана
сот органдарына, дана
10.
Қозғалған қылмыстық істердің саны, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
11.
Салынған әкімшілік айыппұлдардың саны, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
Ескертулердің саны, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
12.
Салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы, оның ішінде, мың теңге:
еңбек қатынастары бойынша, мың теңге
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, мың теңге
халықты жұмыспен қамту бойынша, мың теңге
13.
Төленген айыппұлдардың сомасы, мың теңге
14.
Өндірісте зардап шеккендердің саны, оның ішінде, адам
Қайтыс болғандар, адам
15.
Қаралған шағымдар мен өтініштердің саны, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
___________________________________________________
Ұйымның телефоны ____________________________________________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 509 бұйрығына
4-қосымша
«Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек
инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық

13. В графе 8 Формы указывается общее количество выданных предписаний, в том числе по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости.
14. В графе 9 Формы указывается количество приостановленных работ, в том числе станков, машин и оборудования, производственных объектов, деятельность организаций.
15. В графе 10 Формы указывается количество отстраненных работников.
16. В графе 11 Формы указывается общее количество переданных материалов в правоохранительные органы, в том числе в органы внутренних дел, в органы прокуратуры, в судебные органы.
17. В графе 12 Формы указывается общее количество возбужденных уголовных дел, в том числе по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости.
18. В графе 13 Формы указывается общее количество наложенных административных штрафов и предупреждения, в том числе по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости.
19. В графе 14 Формы указывается общая сумма наложенных административных штрафов, в том числе по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости.
20. В графе 15 Формы указывается общая сумма взысканных штрафов.
21. В графе 16 Формы указывается количество принятых в эксплуатацию производственных объектов с участием государственных инспекторов труда.
22. В графе 17 Формы указывается количество объектов аттестованных по условиям труда.
23. В графе 18 Формы указывается количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости.
24. В графе 19 Формы указывается количество проведенных семинаров и занятий.
25. В графе 20 Формы указывается количество организованных выступлений в средствах массовой информации.
26. В графе 21 Формы указывается количество подготовленных методических разработок и рекомендаций.
27. В графе 22 Формы указывается количество отмененных актов государственных инспекторов труда, в том числе, предписаний, постановлений из них органами прокуратуры, судебными органами, Главный государственный инспектор труда областей, городов Астана, Алматы, Главный государственный инспектор труда Республики Казахстан.
28. В графе 23 Формы указывается количество жалоб, заявлений на правомерные действия государственных инспекторов труда, из них подтвердившихся.
29. В графе 24 Формы указывается количество государственных инспекторов труда, привлеченных к дисциплинарной ответственности, а именно замечание, выговор, строгий выговор, расторжение трудового договора по инициативе работодателя в случаях, установленных Трудовым кодексом Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 509
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
«Сведения о работе государственных инспекторов труда
по организациям с иностранным участием»
Отчетный период ________ квартал 20___ года
Индекс: 1-ГИТ-ИУ
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих: Управлений по инспекции труда Местных
исполнительных органов областей, городов республиканского значения,
столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за
отчетным кварталом
Показатели
В текущем году
В истекшем году
20__ год
20__ год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1.
Количество проверяемых организаций с иностранным участием, штук
2.
Численность работающих, в том числе иностранных работников, человек
3.
Количество проверок в организациях с иностранным участием, в том числе, штук:
Выборочные, штук
Внеплановые, штук
4.
Иные формы контроля, штук
5.
Выявлено / устранено нарушений, в том числе, штук:
по трудовым отношениям, штук:
- использование труда работников без заключения трудового договора (количество фактов), при этом указать количество работников без трудового договора, штук
- несоответствие содержания трудового договора, штук
- незаконное расторжение трудового договора (количество фактов и количество восстановленных на работу работников), штук
- норм рабочего времени (сверхурочные), штук
- сроков предоставления отпусков, штук
- сроков выплаты заработной платы, штук
- мер дисциплинарного взыскания, штук
- условий коллективных договоров, штук
- иные, штук
по безопасности охране труда в том числе, штук:
- по созданию служб или назначению ответственных лиц по охране труда, штук
- по разработке и обеспечению нормативными правовыми актами по безопасности и охраны труда, штук
- по организации обучения и инструктажа работников, штук
- по организации проведения обязательных медицинских осмотров на профессиональную пригодность, штук
- по обеспечению безопасных условий труда, штук
- по обеспечению средствами индивидуальной и коллективной защиты, спецодеждой и специальной обувью, штук
- по охране труда женщин и лиц моложе 18 лет, штук
- несвоевременное расследование (сокрытие) несчастных случаев, связанных с производством, штук
- прочие, штук
по занятости населения в части, штук:
- привлечения иностранной рабочей силы без разрешения (количество фактов), человек
при этом выявлено нелегальных трудовых мигрантов, человек
- выполнение особых условий, определяемых при выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы, штук
- прочие, штук
6.
Выдано предписаний, штук
7.
Приостановлена работа, штук:
станков, машин и оборудования, штук
производственных объектов, штук
деятельность организаций, штук
8.
Количество отстраненных от работы работников, человек
9.
Количество переданных материалов в правоохранительные органы, в том числе, штук:
в органы внутренних дел, штук
в органы прокуратуры, штук
в судебные органы, штук
10.
Количество возбужденных уголовных дел, в том числе, штук:
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
11.
Количество наложенных административных штрафов, в том числе, штук:
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
Предупреждение, штук:
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
12.
Сумма наложенных административных штрафов, в том числе, тысяч тенге:
по трудовым отношениям, тысяч тенге
по безопасности и охране труда, тысяч тенге
по занятости населения, тысяч тенге
13.
Сумма взысканных штрафов, тысяч тенге
14.
Количество пострадавших на производстве, в том числе, человек:
со смертельным исходом, человек
15.
Количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе, штук
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
Руководитель ________________________________________  ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)    (подпись)
Исполнитель _________________________________________  ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)    (подпись)
Телефон исполнителя _________________________________________________
Адрес организации ___________________________________________________
Телефон организации _________________________________________________
М.П.
Приложение 4
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 509
Инструкция по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
«Сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 17-бабының 11) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, «Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары толтырған Нысанды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында шетелдің қатысуымен құрылған тексерілетін ұйымдардың жалпы саны көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында қызметкерлердің саны, оның ішінде шетел қызметкерлерінің саны көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдардағы, оның ішінде ішінара, жоспардан тыс тексерулердің жалпы саны көрсетіледі;
9. Нысанның 4-бағанында бақлаудың өзге де нысандарының саны көрсетіледі;
10. Нысанның 5-бағанында анықталған/жойылған бұзушылықтардың саны, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, оның ішінде:
- еңбек шартын жасамай қызметкерлердің еңбегін пайдалану (фактілердің саны), бұл ретте еңбек шартынсыз жұмыс істеп жүрген қызметкерлердің санын көрсету керек;
- еңбек шарты мазмұнының сәйкессіздігі;
- еңбек шартының заңсыз бұзылуы (фактілердің саны және қызметке қайта орналастырылған қызметкерлердің саны);
- жұмыс уақытының нормалары (мерзімнен тыс);
- демалыстың берілу мерзімдері;
- жалақының төлену мерзімі;
- тәртіптік жаза шаралары;
- ұжымдық шарттардың жағдайлары;
- басқалары.
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, оның ішінде:
- еңбекті қорғау жөнінде қызметтер құру немесе жауапты адамдарды тағайындау бойынша;
- еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қамтамасыз ету бойынша;
- қызметкерлерді оқытуды және инструктаж өткізуді ұйымдастыру бойынша;
- қызметке жарамдылық бойынша міндетті медициналық тексеріп-қараудың өткізілуін ұйымдастыру бойынша;
- қауіпсіз еңбек жағдайларын қамтамасыз ету бойынша;
- жеке және ұжымдық қорғану құралдарымен арнайы киіммен және аяқ-киіммен, қамтамасыз ету бойынша;
- әйелдердің және 18 жастағы адамдардың еңбегін қорғау бойынша;
- өндіріспен байланысты жазатайым оқиғалардың уақытылы тергеп-тексерілмеуі (жасыру);
- басқалары.
халықты жұмыспен қамту бойынша, оның ішінде:
- шетелдік жұмыс күшін рұқсатсыз жұмысқа тарту (фактілер саны), бұл ретте анықталған заңсыз еңбек мигранттары (барлығы адам);
- шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру кезінде айқындалған ерекше жағдайларды орындау;
- басқалары көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящая инструкция по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием», разработана в соответствии с подпунктом 11) статьи 17 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», которая детализирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных «Сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием» (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Управлениями по инспекции труда местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается общее количество проверяемых организаций с иностранным участием.
7. В графе 2 Формы указывается численность работающих, в том числе иностранных работников.
8. В графе 3 Формы указывается общее количество проверок в организациях с иностранным участием, в том числе выборочных, внеплановых.
9. В графе 4 Формы указываются количество иных форм контроля.
10. В графе 5 Формы указываются количество выявленных нарушений, в том числе:
по трудовым отношениям, в том числе:
- использование труда работников без заключения трудового договора (количество фактов), при этом указать количество работников без трудового договора;
- несоответствие содержания трудового договора;
- незаконное расторжение трудового договора (количество фактов и количество восстановленных на работу работников);
- норм рабочего времени (сверхурочные);
- сроков предоставления отпусков;
- сроков выплаты заработной платы;
- мер дисциплинарного взыскания;
- условий коллективных договоров;
- иные.
по безопасности и охране труда, в том числе:
- по созданию служб или назначению ответственных лиц по охране труда;
- по разработке и обеспечению нормативными правовыми актами по безопасности и охраны труда;
- по организации обучения и инструктажа работников;
- по организации проведения обязательных медосмотров на профессиональную пригодность;
- по обеспечению безопасных условий труда;
- по обеспечению средствами индивидуальной и коллективной защиты, специальной одеждой и специальной обувью;
по охране труда женщин и лиц моложе 18 лет;
- несвоевременное расследование (сокрытие) несчастных случаев, связанных с производством;
- прочие.
по занятости населения, в том числе:
- привлечения иностранной рабочей силы без разрешения (количество фактов), при этом выявлено нелегальных трудовых мигрантов (всего человек);
- выполнение особых условий, определяемых при выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы;
- прочие.

11. Нысанның 6-бағанында берілген нұсқамалардың жалпы саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында тоқтатылған жұмыстың, оның ішінде станоктардың, машиналардың және жабдықтардың, өндірістік объектілердің саны, ұйымдардың қызметі көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында жұмыстан шеттетілген қызметкерлердің саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында құқық қорғау органдарына, оның ішінде ішкі істер органдарына, прокуратура органдарына, сот органдарына берілген материалдардың жалпы саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында қозғалған қылмыстық істердің, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың және ескертулердің, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау, халықты жұмыспен қамту бойынша жалпы саны көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша жалпы сомасы көрсетіледі.
18. Нысанның 13-бағанында төленген айыппұлдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
19. Нысанның 14-бағанында өндірісте зардап шеккендердің, оның ішінде қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
20. Нысанның 15-бағанында қаралған шағымдар мен өтініштердің, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 509 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
«Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер» Есепті кезең 20___ жылғы ________ тоқсан
Индекс: 1-МЕИ-Ж
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне ұсынады.
Көрсеткіштер
Ағымдағы жылы
Өткен жылы
20__жыл
20__жыл
есепті кезең
жылдың басынан
есепті кезең
жылдың басынан
1
Ұйымдарда жұмыс істейтіндердің саны, адам
оның ішінде әйелдер, адам
2
Жазатайым оқиғалардың саны, дана
оның ішінде топтық, дана
3
Зардап шеккен адамдардың саны, адам
оның ішінде әйелдер, адам
4
Қайтыс болған адамдардың саны, адам
оның ішінде әйелдер, адам
5
Ауыр жарақаттың салдарынан зардап шеккен адамдардың саны, адам
оның ішінде әйелдер, адам
6
Топтық жазатайым оқиға салдарынан зардап шеккен адамдардың саны, дана
оның ішінде қайтыс болған адамдардың саны, адам
7
Топтық жазатайым оқиға салдарынан зардап шеккен әйелдердің саны, адам
оның ішінде қайтыс болған адамдардың саны, адам
8
Мемлекеттік еңбек инспекторлары тергеп-тексерген жазатайым оқиғалардың саны, дана
оның ішінде азаматтардың өтініштері мен басқа да негіздер бойынша, дана
9
1000 адамға шаққанда жазатайым оқиғалардың жиілік коэффициенті (Кж), (өлшем бірліксіз)
10
1000 адамға шаққанда адам өлімімен аяқталған, жазатайым оқиғалардың жиілік коэффициенті (Кжө), (өлшем бірліксіз)
11
Оқиғалар түрлері бойынша зардап шеккен адамдардың саны бойынша мәліметтер
Ұйымның көлігінде болған жол-көлік оқиғасы, дана
12
Қоғамдық көлікте болған жол-көлік оқиғасы, дана
13
Жеке меншік көлікте болған жол-көлік оқиғасы, дана
14
Теміржол көлік оқиғасы, дана
15
Әуе-көлік оқиғасы, дана
16
Сужол көлік оқиғасы, дана
17
Зардап шегушінің құлауы, дана
18
Зардап шегушінің биіктен құлауы, дана
19
Заттардың, материалдардың, жердің және тағы да басқа заттардың құлауы, қирауы, опырылуы, дана
20
Қозғалып тұрған, ұшып жүрген, айналмалы заттар мен бөлшектердің әсері, дана
21
Электр тогымен зақымдану, дана
22
Экстремалдық температуралардың әсері (өрт), дана
23
Зиянды және қауіпті өндірістік факторлар мен заттардың әсері, дана
24
Иондаушы сәулелердің әсері, дана
25
Шамадан тыс жүктемелер, дана
26
Жануарлармен және жәндіктермен жанасу нәтижесіндегі зақымдану, дана
27
Суға бату, дана
28
Кісі өлтіру немесе денесіне зақым келтіру, дана
29
Стихиялық зілзала кезінде зақымдану, дана
30
Оқиғалардың басқа да түрлері, дана
31
Жазатайым оқиғалардың себептері жөніндегі мәліметтер
Жұмыс аймағындағы ауаның шамадан тыс тозаңдануы мен газдануы, дана
32
Шудың жоғары деңгейі, дана
33
Вибрацияның жоғары деңгейі, дана
34
Иондаушы сәулелердің жоғары деңгейі, дана
35
Инфекциялық ауру көздерімен контакт (аурулардың атауы көрсетіледі), дана
36
Шамадан тыс жүктің адам организміне әсері, дана
37
Машиналардың, механизмдердің және жабдықтардың конструктивтік кемшіліктері, дана
38
Ақаулы машиналарды, механизмдерді және жабдықтарды пайдалану, дана
39
Технологиялық процестердің бұзылуы, дана
40
Көлік құралдарын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік талаптарының бұзылуы, дана
41
Автожол қозғалысы ережелерінің бұзылуы, дана
42
Теміржол қозғалысы ережелерінің бұзылуы, дана
43
Жазатайым оқиғалардың себептері жөніндегі мәліметтер
Әуе-көлік қозғалысы ережелерінің бұзылуы, дана
44
Су-көлік қозғалысы ережелерінің бұзылуы, дана
45
Авариялар, дана
46
Жұмыс өндірісінің қанағаттанғысыз ұйымдастырылуы, дана
47
Ғимараттардың, құрылыстардың техникалық қанағаттанғысыз жай-күйі, аумақтардың ұсталуы, жұмыс орындарының ұйымдастырылуындағы кемшіліктер, дана
48
Еңбек қауіпсіздігі тәсілдерін оқытудағы кемшіліктер, дана
49
Жеке қорғану құралдарымен қамтамасыз етілмеуі немесе қолданылмауы, дана
50
Ұжымдық қорғану құралдарымен қамтамасыз етілмеуі, дана
51
Еңбек және өндіріс тәртіптерін бұзу, дана
52
Еңбекті қорғау және еңбек қауіпсіздігі ережелерін бұзу, дана
53
Белгіленген еңбек режимін бұзу, дана
54
Зардап шегушінің өрескел абайсыздығы, дана
55
Өзге де, дана
Өнеркәсіп салаларының атауы
Зардап шеккен адамдардың саны
оның ішінде қайтыс болған адамдардың саны
ағымдағы жылы
өткен жылы
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
56
Тау-кен металлургия өнеркәсібі
57
Энергетикалық өнеркәсіп
58
Мұнай, газ өнеркәсібі (әзірлеу, шығару)
59
Химия өнеркәсібі
60
Құрылыс
61
Машина жасау
62
Автомобиль көлігі саласындағы кәсіпорындар
63
Теміржол көлігі саласындағы кәсіпорындар
64
Шағын бизнес ұйымдары
65
Коммуналдық шаруашылық кәсіпорындары
66
Ақпарат және байланыс кәсіпорындары
67
Ауыл шаруашылығы
68
Бюджеттік ұйымдар
69
Қаржы ұйымдары
70
Басқалар
Басшы _____________________________________       ___________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)                (қолы)
Орындаушы __________________________________       __________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)               (қолы)
Орындаушының телефоны _______________________________________________
Ұйымның мекенжайы ___________________________________________________
Ұйымның телефоны ____________________________________________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 509 бұйрығына
6-қосымша
«Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер»
әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі
нұсқаулық

11. В графе 6 Формы указывается общее количество выданных предписаний.
12. В графе 7 формы указывается количество приостановленных работ, в том числе станков, машин и оборудования, производственных объектов, деятельность организаций.
13. В графе 8 Формы указывается количество отстраненных работников.
14. В графе 9 Формы указывается общее количество переданных материалов в правоохранительные органы, в том числе в органы внутренних дел, в органы прокуратуры, в судебные органы.
15. В графе 10 Формы указывается общее количество возбужденных уголовных дел, в том числе по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости.
16. В графе 11 Формы указывается общее количество наложенных административных штрафов и предупреждения, в том числе по трудовым отношениям, по безопасности и охраны труда, по занятости.
17. В графе 12 Формы указывается общая сумма наложенных административных штрафов, в том числе по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости.
18. В графе 13 Формы указывается общая сумма взысканных штрафов.
19. В графе 14 Формы указывается количество пострадавших на производстве, в том числе со смертельным исходом.
20. В графе 15 Формы указывается количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости.
Приложение 5
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 509
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
«Сведения о состоянии производственного травматизма»
Отчетный период ________ квартал 20___ года
Индекс: 1-ГИТ-Т
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих: Управлений по инспекции труда Местных
исполнительных органов областей, городов республиканского значения,
столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом
Показатели
В текущем году
В истекшем году
20__год
20__год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1
Численность работающих в организациях, человек
в том числе женщин, человек
2
Количество несчастных случаев, штук
в том числе групповых, штук
3
Количество пострадавших, человек
в том числе женщин, человек
4
Количество пострадавших со смертельным исходом, человек
в том числе женщин, человек
5
Количество пострадавших с тяжелым исходом, человек
в том числе женщин, человек
6
Количество пострадавших в групповых несчастных случаях, человек
в том числе со смертельным исходом, человек
7
Количество женщин, пострадавших в групповых несчастных случаях, человек
в том числе со смертельным исходом, человек
8
Количество расследованных несчастных случаев государственными инспекторами труда, штук
в том числе по заявлениям граждан и по другим основаниям, штук
9
Коэффициент частоты несчастных случаев на 1000 работающих (Кч) (без единицы измерения)
10
Коэффициент частоты несчастных случаев со смертельным исходом на 1000 работающих (Кчс) (без единицы измерения)
11
Сведения о количестве пострадавших по видам происшествий
Дорожное происшествие на транспорте организации, штук
12
Дорожное происшествие на общественном транспорте, штук
13
Дорожное происшествие на личном транспорте, штук
14
Железнодорожное транспортное происшествие, штук
15
Воздушно-транспортное происшествие, штук
16
Воднотранспортное происшествие, штук
17
Падение пострадавшего, штук
18
Падение пострадавшего с высоты, штук
19
Обрушение, обвалы, падение предметов, материалов, земли, штук
20
Воздействие движущихся, разлетающихся, вращающихся предметов и деталей, штук
21
Поражение электрическим током, штук
22
Воздействие экстремальных температур (пожар), штук
23
Воздействие вредных и опасных производственных факторов и веществ, штук
24
Воздействие ионизирующих излучений, штук
25
Физические перегрузки, штук
26
Повреждение в результате контакта с животными и насекомыми, штук
27
Утопление, штук
28
Убийство или телесное повреждение, штук
29
Повреждение при стихийных бедствиях, штук
30
Прочие виды происшествия, штук
31
Сведения о причинах, приведших к несчастным случаям
Повышенная запыленность и загазованность воздуха рабочей зоны, штук
32
Повышенный уровень шума, штук
33
Повышенный уровень вибрации, штук
34
Повышенный уровень ионизирующих, излучений, штук
35
Контакт с источниками инфекционных заболеваний (указывается наименование заболеваний), штук
36
Воздействие на организм человека физических перегрузок, штук
37
Конструктивные недостатки машин, механизмов и оборудования, штук
38
Эксплуатация неисправных машин, механизмов и оборудования, штук
39
Нарушение технологических процессов, штук
40
Нарушение требований безопасности при эксплуатации транспортных средств, штук
41
Нарушение правил автодорожного движения, штук
42
Нарушение правил железнодорожного движения, штук
43
Нарушение правил воздушно-транспортного движения, штук
44
Нарушение правил воднотранспортного движения, штук
45
Аварии, штук
46
Неудовлетворительная организация производства работ, штук
47
Неудовлетворительное техническое состояние зданий, сооружений, содержание территорий и недостатки в организации рабочих мест, штук
48
Недостатки в обучении безопасным приемам труда, штук
49
Необеспеченность или неприменение средств индивидуальной защиты, штук
50
Необеспеченность средствами коллективной защиты, штук
51
Нарушение трудовой и производственной дисциплины, штук
52
Нарушение правил безопасности и охраны труда, штук
53
Нарушение установленного режима труда, штук
54
Грубая неосторожность пострадавшего, штук
55
Прочие, штук
Наименование отраслей промышленности
Количество пострадавших, человек
из них погибших, человек
В текущем году
В истекшем году
20__год
20__год
20__год
20__год
всего
женщин
всего
женщин
всего
женщин
всего
женщин
56
Горно-металлургическая промышленность
57
Энергетическая промышленность
58
Нефтегазовая промышленность (разработка, добыча)
59
Химическая промышленность
60
Строительство
61
Машиностроение
62
Предприятия в сфере автомобильного транспорта
63
Предприятия в сфере железнодорожного транспорта
64
Организации малого бизнеса
65
Предприятия коммунального хозяйства
66
Предприятия информации и связи
67
Сельское хозяйство
68
Бюджетные организации
69
Финансовые организации
70
другие
Руководитель ________________________________________  ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)    (подпись)
Исполнитель _________________________________________  ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)    (подпись)
Телефон исполнителя _________________________________________________
Адрес организации ___________________________________________________
Телефон организации _________________________________________________
М.П.
Приложение 6
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 509
Инструкция по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
«Сведения о состоянии производственного травматизма»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 17-бабының 11) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, «Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары толтырған Нысанды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында ұйымдарда жұмыс істейтіндердің, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі (Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің облыстық департаменттері деректерінің негізінде).
7. Нысанның 2-бағанында жазатайым, оның ішінде топтық оқиғалардың саны көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында зардап шеккен адамдардың, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында қайтыс болған адамдардың, оның ішінде әйелдер саны көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында ауыр жарақаттың салдарынан зардап шеккен адамдардың, оның ішінде әйелдер саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында топтық жазатайым оқиға салдарынан зардап шеккен адамдардың, оның ішінде қайтыс болған адамдардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында топтық жазатайым оқиға салдарынан зардап шеккен әйелдердің, оның ішінде қайтыс болған адамдардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында мемлекеттік еңбек инспекторлары тергеп-тексерген жазатайым оқиғалардың, оның ішінде азаматтардың өтініштері мен басқа да негіздері бойынша саны көрсетіледі;
14. Нысанның 9-бағанында жұмыс істейтін 1000 адамға шаққанда жазатайым оқиғалардың жиілік коэффициенті (Кж) көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында жұмыс істейтін 1000 адамға шаққанда адам өлімімен аяқталған жазатайым оқиғалардың жиілік коэффициенті (Кжө) көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящая инструкция по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Сведения о состоянии производственного травматизма», разработана в соответствии с подпунктом 11) статьи 17 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», которая детализирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных «Сведения о состоянии производственного травматизма» (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Управлениями по инспекции труда местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается численность работающих в организациях, в том числе женщин (на основании данных областных департаментов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан по численности).
7. В графе 2 Формы указывается количество несчастных случаев, в том числе групповых.
8. В графе 3 Формы указывается количество пострадавших, в том числе женщин.
9. В графе 4 Формы указываются количество пострадавших со смертельным исходом, в том числе женщин.
10. В графе 5 Формы указываются количество пострадавших с тяжелым исходом, в том числе женщин.
11. В графе 6 Формы указываются количество пострадавших в групповых несчастных случаях, в том числе со смертельным исходом.
12. В графе 7 Формы указывается количество женщин, пострадавших в групповых несчастных случаях, в том числе со смертельным исходом.
13. В графе 8 Формы указывается количество расследованных несчастных случаев государственными инспекторами труда, в том числе по заявлениям граждан и по другим основаниям.
14. В графе 9 Формы указывается коэффициент частоты несчастных случаев на 1000 работающих (Кч).
15. В графе 10 Формы указывается коэффициент частоты несчастных случаев со смертельным исходом на 1000 работающих (Кчс).

Нысанның 11-бағанынан 31-бағанына дейін оқиғалардың түрлері бойынша зардап шеккен адамдардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі, бұл ретте 11-бағаннан 30-бағанға дейінгі сома 3-бағанның мағынасына тең.
16. Нысанның 11-бағанында ұйымның көлігінде болған жол-көлік оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында қоғамдық көлікте болған жол-көлік оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
18. Нысанның 13-бағанында жеке меншік көлікте болған жол-көлік оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
19. Нысанның 14-бағанында теміржол көлігі оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
20. Нысанның 15-бағанында әуе-көлігі оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
21. Нысанның 16-бағанында сужол көлік оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
22. Нысанның 17-бағанында зардап шегушінің құлауы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
23. Нысанның 18-бағанында зардап шегушінің биіктен құлауы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
24. Нысанның 19-бағанында заттардың, материалдардың, жердің және т.б. құлауы, қирауы, опырылуы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
25. Нысанның 20-бағанында қозғалып тұрған, ұшып жүрген, айналмалы заттар мен бөлшектердің әсері нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
26. Нысанның 21-бағанында электр тогымен зақымдану нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
27. Нысанның 22-бағанында экстремалдық температуралардың әсері (өрт) нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
28. Нысанның 23-бағанында зиянды және қауіпті өндірістік факторлар мен заттардың әсері нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
29. Нысанның 24-бағанында иондаушы сәулелердің әсері нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
30. Нысанның 25-бағанында шамадан тыс жүктемелер нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
31. Нысанның 26-бағанында жануарлармен және жәндіктермен жанасу нәтижесіндегі зақымдану нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
32. Нысанның 27-бағанында суға бату нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
33. Нысанның 28-бағанында кісі өлтіру немесе денесіне зақым келтіру нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
34. Нысанның 29-бағанында стихиялық зілзала кезінде зақымдану нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
35. Нысанның 30-бағанында оқиғалардың басқа да түрлерінің нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
Нысанның 31-бағанынан бастап 55-бағанына дейінгі жазатайым оқиғалар себептері туралы мәліметтер көрсетіледі, бұл ретте 31-бағаннан бастап 55-бағанға дейінгі сомасы 2-бағанның мағынасына тең.

В графах с 11 по 31 Формы указывается сведения о количестве пострадавших по видам происшествий, при этом сумма граф с 11 по 30 равно значений графы 3.
16. В графе 11 Формы указывается количество пострадавших в результате дорожного происшествия на транспорте организации.
17. В графе 12 Формы указывается количество пострадавших в результате дорожного происшествия на общественном транспорте.
18. В графе 13 Формы указывается количество пострадавших в результате дорожного происшествия на личном транспорте.
19. В графе 14 Формы указывается количество пострадавших в результате железнодорожного транспортного происшествия.
20. В графе 15 Формы указывается количество пострадавших в результате воздушно-транспортного происшествия.
21. В графе 16 Формы указывается количество пострадавших в результате воднотранспортного происшествия.
22. В графе 17 Формы указывается количество пострадавших в результате падения пострадавшего.
23. В графе 18 Формы указывается количество пострадавших в результате падения пострадавшего с высоты.
24. В графе 19 Формы указывается количество пострадавших в результате обрушения, обвала, падения предметов, материалов, земли.
25. В графе 20 Формы указывается количество пострадавших в результате воздействия движущихся, разлетающихся, вращающихся предметов и деталей.
26. В графе 21 Формы указывается количество пострадавших в результате поражения электрическим током.
27. В графе 22 Формы указывается количество пострадавших в результате воздействия экстремальных температур (пожар).
28. В графе 23 Формы указывается количество пострадавших в результате воздействия вредных и опасных производственных факторов и веществ.
29. В графе 24 Формы указывается количество пострадавших в результате воздействия ионизирующих излучений.
30. В графе 25 Формы указывается количество пострадавших в результате физических перегрузок.
31. В графе 26 Формы указывается количество пострадавших в результате повреждения в результате контакта с животными и насекомыми.
32. В графе 27 Формы указывается количество пострадавших в результате утопления.
33. В графе 28 Формы указывается количество пострадавших в результате убийства или телесного повреждения.
34. В графе 29 Формы указывается количество пострадавших в результате повреждения при стихийных бедствиях.
35. В графе 30 Формы указывается количество пострадавших в результате прочих видов происшествия.
В графах с 31 по 56 Формы указывается сведения о причинах, приведших к несчастным случаям, при этом сумма граф с 32 по 56 равно значений графы 2.

36. Нысанның 31-бағанында «Жұмыс аймағындағы ауаның шамадан тыс тозаңдануы мен газдануы» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
37. Нысанның 32-бағанында «Шудың жоғары деңгейі» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
38. Нысанның 33-бағанында «Вибрацияның жоғары деңгейі» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
39. Нысанның 34-бағанында «Иондаушы сәулелердің жоғары деңгейі» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
40. Нысанның 35-бағанында «Инфекциялық ауру көздерімен контакт (аурулардың атауы көрсетіледі)» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
41. Нысанның 36-бағанында «Шамадан тыс жүктің адам организміне әсері» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
42. Нысанның 37-бағанында «Машиналардың, механизмдердің және жабдықтардың конструктивтік кемшіліктері» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
43. Нысанның 38-бағанында «Ақаулы машиналарды, механизмдерді және жабдықтарды пайдалану» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
44. Нысанның 39-бағанында «Технологиялық процестердің бұзылуы» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
45. Нысанның 40-бағанында «Көлік құралдарын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік талаптарының бұзылуы» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
46. Нысанның 41-бағанында «Автожол қозғалысы ережелерінің бұзылуы» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
47. Нысанның 42-бағанында «Теміржол қозғалысы ережелерінің бұзылуы» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
48. Нысанның 43-бағанында «Әуе-көлік қозғалысы ережелерінің бұзылуы» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
49. Нысанның 44-бағанында «Су-көлік қозғалысы ережелерінің бұзылуы» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
50. Нысанның 45-бағанында «Авариялар» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
51. Нысанның 46-бағанында «Жұмыс өндірісінің қанағаттанғысыз ұйымдастырылуы» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
52. Нысанның 47-бағанында «Ғимараттардың, құрылыстардың техникалық қанағаттанғысыз жай-күйі, аумақтардың ұсталуы, жұмыс орындарының ұйымдастырылуындағы кемшіліктер» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
53. Нысанның 48-бағанында «Еңбек қауіпсіздігі тәсілдерін оқытудағы кемшіліктер» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
54. Нысанның 49-бағанында «Жеке қорғану құралдарымен қамтамасыз етілмеуі немесе қолданылмауы» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.

36. В графе 31 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Повышенная запыленность и загазованность воздуха рабочей зоны».
37. В графе 32 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Повышенный уровень шума».
38. В графе 33 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Повышенный уровень вибрации».
39. В графе 34 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Повышенный уровень ионизирующих излучений».
40. В графе 35 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Контакт с источниками инфекционных заболеваний (указывается наименование заболеваний)».
41. В графе 36 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Воздействие на организм человека физических перегрузок».
42. В графе 37 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Конструктивные недостатки машин, механизмов и оборудования».
43. В графе 38 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Эксплуатация неисправных машин, механизмов и оборудования».
44. В графе 39 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Нарушение технологических процессов».
45. В графе 40 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Нарушение требований безопасности при эксплуатации транспортных средств».
46. В графе 41 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Нарушение правил автодорожного движения».
47. В графе 42 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Нарушение правил железнодорожного движения».
48. В графе 43 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Нарушение правил воздушно-транспортного движения».
49. В графе 44 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Нарушение правил воднотранспортного движения».
50. В графе 45 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Аварии».
51. В графе 46 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Неудовлетворительная организация производства работ».
52. В графе 47 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Неудовлетворительное техническое состояние зданий, сооружений, содержание территорий и недостатки в организации рабочих мест».
53. В графе 48 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Недостатки в обучении безопасным приемам труда».
54. В графе 49 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Необеспеченность или неприменение средств индивидуальной защиты».

55. Нысанның 50-бағанында «Ұжымдық қорғану құралдарымен қамтамасыз етілмеуі» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
56. Нысанның 51-бағанында «Еңбек және өндіріс тәртіптерін бұзу» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
57. Нысанның 52-бағанында «Еңбекті қорғау және еңбек қауіпсіздігі ережелерін бұзу» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
58. Нысанның 53-бағанында «Белгіленген еңбек режимін бұзу» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
59. Нысанның 54-бағанында «Зардап шегушінің өрескел абайсыздығы» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
60. Нысанның 55-бағанында «Өзге де» себебімен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
Зардап шеккен адамдар бойынша Нысанның 56-бағанынан 70-бағанына дейінгі сома Нысанның 3-бағанның мағынасына тең.
Қайтыс болған адамдар бойынша Нысанның 56-бағанынан 70-бағанына дейінгі сома Нысанның 4-бағанның мағынасына тең.
Қайтыс болған әйелдер бойынша Нысанның 56-бағанынан 70-бағанына дейінгі сома Нысанның 4-бағанның мағынасына тең.
61. Нысанның 56-бағанында тау-кен металлургия өнеркәсібі бойынша зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
62. Нысанның 57-бағанында энергетикалық өнеркәсіптегі зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
63. Нысанның 58-бағанында мұнай-газ өнеркәсібіндегі (әзірлеу, шығару) зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
64. Нысанның 59-бағанында химия өнеркәсібіндегі зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
65. Нысанның 60-бағанында құрылыс саласы бойынша зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
66. Нысанның 61-бағанында машина жасау саласы бойынша зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
67. Нысанның 62-бағанында автомобиль көлігі саласындағы кәсіпорындарда зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
68. Нысанның 63-бағанында теміржол көлігі саласындағы кәсіпорындарда бойынша зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
69. Нысанның 64-бағанында шағын бизнес ұйымдарында зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
70. Нысанның 65-бағанында коммуналдық шаруашылық кәсіпорындарында зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.

55. В графе 50 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Необеспеченность средствами коллективной защиты».
56. В графе 51 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Нарушение трудовой и производственной дисциплины».
57. В графе 52 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Нарушение правил безопасности и охраны труда».
58. В графе 53 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Нарушение установленного режима труда».
59. В графе 54 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Грубая неосторожность пострадавшего».
60. В графе 55 Формы указывается количество несчастных случаев по причине «Прочие».
Суммы граф с 56 по 70 по пострадавшим равно значений графы 3 Формы.
Суммы граф с 56 по 70 по пострадавшим со смертельным исходам равно значений графы 4 Формы.
Суммы граф с 56 по 70 по пострадавшим женщинам со смертельным исходам равно значений графы 4 Формы.
61. В графе 56 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в горно-металлургической промышленности.
62. В графе 57 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в энергетической промышленности.
63. В графе 58 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в нефтегазовой промышленности (разработка, добыча).
64. В графе 59 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в химической промышленности.
65. В графе 60 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в строительной отрасли.
66. В графе 61 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в отрасли машиностроения.
67. В графе 62 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин на предприятиях в сфере автомобильного транспорта.
68. В графе 63 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин предприятиях в сфере железнодорожного транспорта.
69. В графе 64 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в организациях малого бизнеса.
70. В графе 65 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин на предприятиях коммунального хозяйства.

71. Нысанның 66-бағанында ақпарат және байланыс кәсіпорындарында зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
72. Нысанның 67-бағанында ауыл шаруашылығы саласында зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
73. Нысанның 68-бағанында бюджеттік ұйымдарда зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
74. Нысанның 69-бағанында қаржы ұйымдарында бойынша зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
75. Нысанның 70-бағанында басқа салаларда зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 509 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
«Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік
мәліметтер» Есепті кезең 20___ жылғы ________ тоқсан
Индекс: 1-ЖМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
Тапсыру мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне ұсынады.
Көрсеткіштер
Ағымдағы жылы
Өткен жылы
20__жыл
20__жыл
есепті кезең
жылдың басынан
есепті кезең
жылдың басынан
1
Тексерілген ұйымдар, дана
2
Анықталған бұзушылықтар, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
3
Берілген нұсқамалар, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
4
Зардап шеккен адамдардың саны, адам
5
Қайтыс болған адамдардың саны, адам
оның ішінде әйелдер, адам
6
Топтық жазатайым оқиғалардың саны, дана
7
Топтық жазатайым оқиғалар нәтижесінде зардап шеккен адамдардың саны, адам
оның ішінде әйелдер, адам
8
Топтық жазатайым оқиғалар нәтижесінде қайтыс болған адамдардың саны, адам
оның ішінде әйелдер, адам
9
Салынған әкімшілік айыппұлдардың саны, дана
10
Салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы, мың теңге
11
Қаралған шағымдар мен өтініштердің саны, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
Басшы _____________________________________       ___________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)                (қолы)
Орындаушы __________________________________       __________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)               (қолы)
Орындаушының телефоны _______________________________________________
Ұйымның мекенжайы ___________________________________________________
Ұйымның телефоны ____________________________________________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 509 бұйрығына
8-қосымша
«Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік
мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды
толтыру жөніндегі нұсқаулық

71. В графе 66 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин на предприятиях информации и связи.
72. В графе 67 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в отрасли сельское хозяйство.
73. В графе 68 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в бюджетных организациях.
74. В графе 69 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в финансовых организациях.
75. В графе 70 Формы указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в других отраслях.
Приложение 7
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 509
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
«Оперативные сведения о работе государственных
инспекторов труда»
Отчетный период за ________ месяц 20___ года
Индекс: 1-ОС
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Управлений по инспекции труда Местных
исполнительных органов областей, городов республиканского значения,
столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно к 3 числу месяца, следующего за
отчетным периодом
№ п/п
Показатели
В текущем году
В истекшем году
20__год
20__год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1
Проверено организаций, штук
2
Выявлено нарушений, в том числе, штук
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
3
Выдано предписаний, в том числе, штук
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
4
Количество пострадавших, человек
5
Количество погибших, человек
в том числе женщин, человек
6
Количество групповых несчастных случаев, штук
7
Количество пострадавших в групповых несчастных случаях, человек
в том числе женщин, человек
8
Количество погибших в групповых несчастных случаях, человек
в том числе женщин, человек
9
Количество наложенных административных штрафов, штук
10
Сумма наложенных административных штрафов, тысяч тенге
11
Количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе, штук
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
Руководитель ________________________________________  ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)    (подпись)
Исполнитель _________________________________________  ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)    (подпись)
Телефон исполнителя _________________________________________________
Адрес организации ___________________________________________________
Телефон организации _________________________________________________
М.П.
Приложение 8
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 509
Инструкция по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
«Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 17-бабының 11) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, «Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары толтырған Нысанды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне ай сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 3-күніне ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында тексерулердің жалпы саны көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында анықталған бұзушылықтардың, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша жалпы саны көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында берілген нұсқамалардың, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында зардап шеккен адамдардың саны көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында қайтыс болған адамдардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында топтық жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында топтық жазатайым оқиғалар нәтижесінде зардап шеккен адамдардың, оның ішінде әйелдер саны көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында топтық жазатайым оқиғалар нәтижесінде қайтыс болған адамдардың, оның ішінде әйелдер саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында қаралған шағымдар мен өтініштердің, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 509 бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
«Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек
инспекторлардың жұмысы жөніндегі оперативтік мәліметтер» Есепті кезең 20___ жылғы ________ тоқсан
Индекс: 1-ЖМ-ШҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
Тапсыру мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне ұсынады.
Көрсеткіштер
Ағымдағы жылы
Өткен жылы
20__жыл
20__жыл
есепті кезең
жылдың басынан
есепті кезең
жылдың басынан
1
Тексерілген ұйымдар, дана
2
Анықталған бұзушылықтар, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
3
Берілген нұсқамалар, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
4
Зардап шеккен адамдардың саны, адам
5
Қайтыс болған адамдардың саны, адам
оның ішінде әйелдер, адам
6
Топтық жазатайым оқиғалардың саны, дана
7
Топтық жазатайым оқиғалар нәтижесінде зардап шеккен адамдардың саны, адам
оның ішінде әйелдер, адам
8
Топтық жазатайым оқиғалар нәтижесінде қайтыс болған адамдардың саны, адам
оның ішінде әйелдер, адам
9
Салынған әкімшілік айыппұлдардың саны, дана
10
Салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы, мың теңге
11
Қаралған шағымдар мен өтініштердің саны, оның ішінде, дана:
еңбек қатынастары бойынша, дана
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, дана
халықты жұмыспен қамту бойынша, дана
Басшы _____________________________________       ___________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)                (қолы)
Орындаушы __________________________________       __________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)               (қолы)
Орындаушының телефоны _______________________________________________
Ұйымның мекенжайы ___________________________________________________
Ұйымның телефоны ____________________________________________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 509 бұйрығына
10-қосымша
«Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек
инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер»
әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі
нұсқаулық

1. Общие положения
1. Настоящая инструкция по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда», разработана в соответствии с подпунктом 11) статьи 17 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», которая детализирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных «Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда» (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Управлениями по инспекции труда местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежемесячно к 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается общее количество проверок.
7. В графе 2 Формы указывается общее количество выявленных нарушений, в том числе по трудовым отношения, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
8. В графе 3 Формы указывается количество выданных предписаний, в том числе по трудовым отношения, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
9. В графе 4 Формы указывается количество пострадавших.
10. В графе 5 Формы указываются количество погибших, в том числе женщин.
11. В графе 6 Формы указываются количество групповых несчастных случаев.
12. В графе 7 Формы указываются количество пострадавших в групповых несчастных случаях, в том числе женщин.
13. В графе 8 Формы указывается количество погибших в групповых несчастных случаях, в том числе женщин.
14. в графе 9 формы указывается количество наложенных административных штрафов.
15. в графе 10 Формы указывается сумма наложенных административных штрафов.
16. в графе 11 Формы указывается количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе по трудовым отношения, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
Приложение 9
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 509
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
«Оперативные сведения о работе государственных
инспекторов труда по организациям с иностранным участием»
Отчетный период за ________ месяц 20___ года
Индекс: 1-ОС-ИУ
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Управлений по инспекции труда Местных
исполнительных органов областей, городов республиканского значения,
столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно к 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Показатели
В текущем году
В истекшем году
20__год
20__год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1
Проверено организаций, штук
2
Выявлено нарушений, в том числе, штук
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
3
Выдано предписаний, в том числе, штук
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
4
Количество пострадавших, человек
5
Количество погибших, человек
в том числе женщин, человек
6
Количество групповых несчастных случаев, штук
7
Количество пострадавших в групповых несчастных случаях, человек
в том числе женщин, человек
8
Количество погибших в групповых несчастных случаях, человек
в том числе женщин, человек
9
Количество наложенных административных штрафов, штук
10
Сумма наложенных административных штрафов, тысяч тенге
11
Количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе, штук
по трудовым отношениям, штук
по безопасности и охране труда, штук
по занятости населения, штук
Руководитель ________________________________________  ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)    (подпись)
Исполнитель _________________________________________  ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)    (подпись)
Телефон исполнителя _________________________________________________
Адрес организации ___________________________________________________
Телефон организации _________________________________________________
М.П.
Приложение 10
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 509
Инструкция по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
«Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 17-бабының 11) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, «Шетелдің қатысуымен құрылған ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер» әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары толтырған Нысанды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне ай сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 3-күніне ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында тексерулердің жалпы саны көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында анықталған бұзушылықтардың, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша жалпы саны көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында берілген нұсқамалардың, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында зардап шеккен адамдардың саны көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында қайтыс болған адамдардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында топтық жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында топтық жазатайым оқиғалар нәтижесінде зардап шеккен адамдардың, оның ішінде әйелдер саны көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында топтық жазатайым оқиғалар нәтижесінде қайтыс болған адамдардың, оның ішінде әйелдер саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында қаралған шағымдар мен өтініштердің, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящая инструкция по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием», разработана в соответствии с подпунктом 11) статьи 17 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», которая детализирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных «Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием» (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Управлениями по инспекции труда местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежемесячно к 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается общее количество проверок.
7. В графе 2 Формы указывается общее количество выявленных нарушений, в том числе по трудовым отношения, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
8. В графе 3 Формы указывается количество выданных предписаний, в том числе по трудовым отношения, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
9. В графе 4 Формы указывается количество пострадавших.
10. В графе 5 Формы указываются количество погибших, в том числе женщин.
11. В графе 6 Формы указываются количество групповых несчастных случаев.
12. В графе 7 Формы указываются количество пострадавших в групповых несчастных случаях, в том числе женщин.
13. В графе 8 Формы указывается количество погибших в групповых несчастных случаях, в том числе женщин.
14. В графе 9 формы указывается количество наложенных административных штрафов.
15. В графе 10 Формы указывается сумма наложенных административных штрафов.
16. В графе 11 Формы указывается количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.