Мемлекеттік қызметтер көрсету, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманың, қызмет этикасының және мемлекеттік қызметтер көрсету және мемлекеттік қызмет саласында сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуы бойынша тексеру парақтарының нысандарын және мемлекеттік органдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2015 жылғы 30 маусымдағы № 203 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылы 8 шілдедегі № 506 бірлескен бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істер министрінің 2016 жылғы 11 ақпандағы № 32 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 89 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істер министрінің 11.02.2016 № 32 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.02.2016 № 89 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін  күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 2) тармақшасына, 13-бабы 3-тармағына және 15-бабы 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса берілген:
1) Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың және аталған саладағы сабайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуы бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тексеру парағының нысаны осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың және аталған саладағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуы бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) Мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың, қызмет этикасының және мемлекеттік қызмет саласында сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуы бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тексеру парағының нысаны осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) Мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың, қызмет этикасының және мемлекеттік қызмет саласында сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуы бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері осы бірлескен бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлық профилактикасы департаменті (Ә.А. Көмекбаев):

Об утверждении форм проверочных листов и критериев оценки степени рисков деятельности государственных органов по соблюдению законодательства в сфере оказания государственных услуг, государственной службы, служебной этики и антикоррупционного законодательства в сфере оказания государственных услуг и государственной службы
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30 июня 2015 года № 203 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 8 июля 2015 года № 506. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 августа 2015 года № 11852. Утратил силу совместным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 11 февраля 2016 года № 32 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 89
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра по делам государственной службы РК от 11.02.2016 № 32 и Министра национальной экономики РК от 19.02.2016 № 89 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, пунктом 3 статьи 13 и пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) форму проверочного листа деятельности государственных органов по соблюдению законодательства в сфере оказания государственных услуг и антикоррупционного законодательства в данной сфере согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) критерии оценки степени рисков деятельности государственных органов по соблюдению законодательства в сфере оказания государственных услуг и антикоррупционного законодательства в данной сфере согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
3) форму проверочного листа деятельности государственных органов по соблюдению законодательства о государственной службе, служебной этики и антикоррупционного законодательства в сфере государственной службы согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
4) критерии оценки степени рисков деятельности государственных органов по соблюдению законодательства о государственной службе, служебной этики и антикоррупционного законодательства в сфере государственной службы согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту государственной службы и профилактики коррупции Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (Комекбаев А.А.) обеспечить:

1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының орынбасары С.Қ. Ахметжановқа жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының         Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және    Ұлттық экономика Министрі
сыбайлас жемқорлыққа қарсы         ______________ Е. Досаев
іс-қимыл агентігінің Төрағасы
______________ Қ. Қожамжаров
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
___________С. Айтпаева
2015 жылғы 30 маусым
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Төрағасының
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 203 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
Министрінің
2015 жылғы 8 шілдедегі
№ 506 бірлескен
бұйрығына 1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметтер көрсету заңнаманың және осы саладағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуы бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік органның атауы ___________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы _________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) БСН (ЖСН), ____________________
_____________________________________________________________________
Орналасқан мекен-жайы _______________________________________________
Талаптар тізімі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарымен белгіленген қызмет көрсету мерзімдерін сақтау
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандартының болуы
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген регламентінің болуы
4
Мүмкіндігі шектеулі адамдардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуы кезінде оларға қажетті жағдайлардың болуы
5
Көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы қолжетімді нысанда толық және анық ақпаратты ұсынуы
6
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызметкерлердің біліктілігін арттыруы
7
Көрсетілетін қызметті алушылардың шағымдарының мемлекеттік қызмет көрсету саласындағы Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңымен белгіленген мерзімдерде қаралуы және олардың қарау нәтижелері туралы хабардар етілуі
8
Көрсетілетін қызметті алушылардың сұрау салуы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орындалу сатысы туралы хабардар ету
9
Көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіруге бағытталған шараларды қабылдау
10
Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз ету
11
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерінің қолжетімділігін қамтамасыз етуі
12
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы ақпаратты ұсыну
13
Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылауды жүргізу
14
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жобасын жария талқылаудың тәртібі Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың талаптарына сәйкес болу
15
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын әзірлеу және бекіту мерзімдерін сақтау
16
Мемлекеттік қызмет көрсетудің регламентін әзірлеу және бекіту мерзімдерін сақтау
17
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілген немесе өзгертілгеннен кейін оның көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңарту
18
«Электрондық үкіметтің» веб-порталында, интернет-ресурстарда және басқа да бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі қызмет туралы есепті орналастыру
19
Көрсетілетін қызметті берушілердің, мүдделі жеке және заңды тұлғалардың қатысуымен мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызмет туралы есептерге жария талқылаулар өткізу
20
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингі қорытындысын ескере отырып, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру жөнінде шаралар қабылдау
21
Қазақстан Республикасының заңдарымен тегін ұсынылуға кепілдік берілген мемлекеттік қызметтерді тегін негізде көрсету
22
Көрсетілетін қызмет алушыларды мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы хабардар ету
23
Мемлекеттік қызмет көрсету саласында сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайлардың болмауы
24
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласында заңда көзделмеген мүлiктiк игiлiктер мен артықшылықтар алуға байланысты сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың болуы
25
Бұрын жүргізілген тексерулер нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды қайталау
26
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына жеке және заңды тұлғалардан түскен бір және одан да көп негізді шағымдардың болмауы
27
Орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің, көрсетілетін қызмет берушілердің, халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекен-жайларына түскен көрсетілетін қызметті алушылардың шағымдардын қарау мерзімдерін сақтау
28
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарымен белгіленген қызмет көрсету мерзімдерін бұзу жөнінде негізді шағымдардың немесе өтініштің болмауы
29
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуға қажетті құжаттар тізімінде көзделмеген құжаттарды сұрату жөнінде негізді шағымдардың немесе өтініштің болмауы
30
Тексерілетін субъектілермен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша есептік мәліметтерді заңнамамен белгіленген мерзімінде ұсыну
31
Тексерілетін субъектілермен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша есептік мәліметтерді ұсыну
32
Тексерілетін субъектілердің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша есептік мәліметтерінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарымен белгіленген мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері бұзылуының болмауы
33
Тексерілетін субъектілердің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша есептік мәліметтерінде мемлекетті көрсетілетін қызметтер сапасына шағымдардың болмауы
34
Тексерілетін субъектілермен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша бұрыс және (немесе) толық есептік мәліметтердің ұсынуы
35
Тексерілетін субъектілердің интернет-ресурстарында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына жүргізілген бақылау нәтижелерін орналастыру
36
Тексерілетін субъектілердің «электрондық үкімет» веб-порталда, интернет-ресурстарында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын орналастыры
37
Тексерілетін субъектілердің «электрондық үкімет» веб-порталда, интернет-ресурстарында және басқа да бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі қызмет туралы есепті орналастыру
38
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік орган мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жобасын жария талқылау үшін оны «электрондық үкіметтің» веб-порталында, өзінің интернет-ресурсында және (немесе) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының, қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің интернет-ресурстарында орналастыру
39
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жобасын әзірлейтін орталық мемлекеттік орган «электрондық үкіметтің» веб-порталында, өзінің интернет-ресурсында және (немесе) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының, қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің интернет-ресурстарында мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жобасын жария талқылаудың аяқталғаны туралы есебін орналастыру
40
Ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органның «Мониторинг» ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің мәліметіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарымен белгіленген қызмет көрсету мерзімдерін сақтау
41
Мемлекеттік қызметін бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның әлеуметтік тапсырысы бойынша қоғамдық мониторинг жүргізу кезінде сұратылған мемлекеттік құпияларды, коммерциялық және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету саласына жататын қажетті орталық мемлекеттік органдардан, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарынан, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінен, осы ақпарат олардың интернет-ресурстарында болмаған ақпаратты ұсыну
42
«Мемлекеттік қызметтер көрсету» бағыты бойынша мемлекеттік органның жыл сайынғы тиімділігін бағалау қорытындылары бойынша тиімді қызметті көрсету
Лауазымды тұлға (лар) ____________ ___________________________
(лауазымы)           (қолы)      (Т.А.Ж.(болған жағдайда)
Тексерілген субъектінің
басшысы              ____________ _____________________________
(қолы)      (Т.А.Ж. (болған жағдайда),
лауазымы)
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Төрағасының
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 203 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
Министрінің
2015 жылғы 8 шілдедегі
№ 506 бірлескен
бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың және аталған саладағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуы бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері

1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции Ахметжанова С.К.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства                       Министр
Республики Казахстан по делам             национальной экономики
государственной службы и               Республики Казахстан
противодействию коррупции
____________ К. Кожамжаров            ____________ Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
________________ С. Айтпаева
30 июня 2015 года
Приложение 1
к совместному приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы и
противодействию коррупции
от 30 июня 2015 года № 203 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 8 июля 2015 года № 506
Форма
Проверочный лист
деятельности государственных органов по соблюдению
законодательства в сфере оказания государственных услуг и
антикоррупционного законодательства в данной сфере
Государственный орган, назначивший проверку ________________________
____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки __________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) _______________________
____________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) _________________________
____________________________________________________________________
Адрес места нахождения _____________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
Соблюдение сроков оказания государственных услуг, установленных стандартами государственных услуг
2
Наличие утвержденного стандарта государственной услуги
3
Наличие утвержденного регламента государственной услуги
4
Наличие необходимых условий для лиц с ограниченными возможностями при получении ими государственных услуг
5
Предоставление полной и достоверной информации о порядке оказания государственных услуг услугополучателям в доступной форме
6
Повышение квалификации работников в сфере оказания государственных услуг
7
Рассмотрение подтвержденных жалоб услугополучателей, своевременное информирование их о результатах рассмотрения в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах»
8
Информирование по запросу услугополучателей о стадии исполнения государственной услуги
9
Принятие мер, направленных на восстановление нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателей
10
Обеспечение внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги
11
Обеспечение доступности стандартов и регламентов государственных услуг
12
Предоставление информации о порядке оказания государственных услуг в Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг
13
Проведение внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг
14
Соответствие отчета о завершении публичного обсуждения проекта стандарта государственной услуги требованиям Закона Республики Казахстан «О государственных услугах»
15
Соблюдение сроков разработки и утверждения стандарта государственной услуги
16
Соблюдение сроков разработки и утверждения регламента государственной услуги
17
Соблюдение сроков актуализации информации о порядке оказания государственной услуги после утверждения или изменения стандарта государственной услуги
18
Размещение на веб-портале «электронного правительства», интернет-ресурсе и других средствах массовой информации отчета о деятельности по вопросам оказания государственных услуг
19
Проведение публичных обсуждений отчетов о деятельности в сфере оказания государственных услуг с участием услугодателей, заинтересованных физических и юридических лиц
20
Принятие мер по повышению качества оказания государственных услуг с учетом заключений общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
21
Предоставление государственной услуги на бесплатной основе, бесплатное предоставление которых гарантировано законами Республики Казахстан
22
Информирование получателей услуг о порядке оказания государственной услуги
23
Отсутствие причин и условий, способствующих совершению коррупционных правонарушений в сфере оказания государственных услуг
24
Отсутствие коррупционных правонарушений, связанных с противоправным получением благ и преимуществ в сфере оказания государственных услуг
25
Повторные нарушения, ранее выявленные по результатам предыдущих проверок
26
Отстутствие одного и более подтвержденной жалобы или обращения на качество оказанных государственных услуг, поступивших от физических или юридических лиц
27
Соблюдение сроков рассмотрения подтвержденной жалобы услугополучателя, поступившей в адрес центрального государственного органа, местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа, услугодателя, центра обслуживания населения
28
Отсутствие подтвержденной жалобы или обращения касательно нарушения сроков оказания государственных услуг, установленных стандартами государственных услуг
29
Отсутствие подтвержденной жалобы или обращения касательно истребования документов, не предусмотренных перечнем необходимых документов для получения государственной услуги согласно стандарту государственной услуги
30
Своевременное предоставление проверяемыми субъектами отчетной информации по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг в установленные законодательством сроки
31
Предоставление проверяемыми субъектами отчетной информации по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
32
Отсутствие нарушений сроков оказания государственных услуг, установленных стандартами государственных услуг, в отчетных данных проверяемых субъектов по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
33
Отсутствие жалоб на качество оказания государственных услуг в отчетной информации проверяемых субъектов по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
34
Предоставление достоверной и (или) полной информации проверяемыми субъектами в отчетной информации по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
35
Размещение на интернет-ресурсах проверяемых субъектов результатов контроля качества оказания государственных услуг
36
Размещение стандартов государственных услуг на веб-портале «электронного правительства», интернет-ресурсах проверяемых субъектов
37
Размещение проверяемыми субъектами на веб-портале «электронного правительства», интернет-ресурсах и других средствах массовой информации отчета о деятельности по вопросам оказания государственных услуг
38
Размещение центральным государственным органом, разрабатывающего стандарт государственной услуги, проекта стандарта государственной услуги для его публичного обсуждения на веб-портале «электронного правительства», своем интернет-ресурсе и (или) интернет-ресурсах местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
39
Размещение центральным государственным органом, разрабатывающего проект стандарта государственной услуги, отчета о завершении публичного обсуждения проекта стандарта государственной услуги на веб-портале «электронного правительства», своем интернет-ресурсе и (или) интернет-ресурсах местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
40
Соблюдение сроков оказания государственных услуг согласно информации Интегрированной информационной системы «Мониторинг» уполномоченного органа в сфере информатизации
41
Предоставление необходимой информации, относящейся к сфере оказания государственных услуг, в случае отсутствия данной информации на интернет-ресурсах проверяемых субъектов, за исключением информации, составляющей государственные секреты, коммерческую и иную охраняемую законом тайну, в соответствии с законодательством Республики Казахстан при проведении общественного мониторинга качества оказания государственных услуг по государственному социальному заказу уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг
42
Эффективная деятельность государственного органа по результатам ежегодной оценки по направлению «оказание государственных услуг»
Должностное (ые) лицо (а) ___________ _______________________________
(должность)           (подпись)    (Ф.И.О. (при его наличии)
Руководитель
проверяемого субъекта
(Ф.И.О. (при его наличии), ________________
должность)                (подпись)
Приложение 2 к
совместному приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы и
противодействию коррупции
от 30 июня 2015 года № 203 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 8 июля 2015 года № 506
Критерии оценки степени рисков деятельности
государственных органов по соблюдению законодательства
в сфере оказания государственных услуги антикоррупционного
законодательства в данной сфере

1. Осы мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың және аталған салада сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуы бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері (бұдан әрі – Критерийлер) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы»«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» және «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы Заңдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 900 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі туралы ережеге сәйкес тексерілетін субъектілерді белгілі бір тәуекел тобына жатқызу үшін әзірленген.
2. Критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тексерілетін субъектілер – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері;
2) тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері – салалық даму ерекшеліктері мен олардың дамуына әсер ететін факторларды ескере отырып, тексерілетін субъектілердің тікелей қызметімен байланысты, әртүрлі тәуекел дәрежесіне жатқызуға мүмкіндік беретін сандық және сапалық көрсеткіштердің жиынтығы;
3) тәуекел – мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсету және мемлекеттік қызметтердің стандарттары мен регламенттерін қолдану нәтижесінде мемлекеттік қызмет алушыларға зиян келтіру ықтималдығы.
3. Тексерілетін субъектілерді тәуекел дәрежелері бойынша анықтау объективті және субъективті критерийлер, тәукеле дәрежелерін бағалау арқылы анықталады.
4. Объективті критерийлер бойынша барлық тексерілетін субъектілер алғашқыда жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылады.
5. Жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылған тексерілетін субъектілерге қатысты іріктеп тексерулер, жоспардан тыс тексерулер жүргізіледі.
6. Іріктеп тексеру жүргізу мерзімділігі жылына бір реттен аспауы тиіс.
7. Субъективтік критерийлер мынадай ақпарат көздері:
1) бұрынғы тексерулер нәтижелері. Бұл ретте, бұзушылықтар аурлығының дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз) тексеру парағында көрсетілген мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді.
2) жеке және заңды тұлғалардан келіп түскен мемлекеттік қызметтердің сапасына расталған шағымдар мен арыздардың болуы;
3) тексерілетін субъектілер ұсынатын, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу нәтижелері;

1. Настоящие критерии оценки степени рисков деятельности государственных органов по соблюдению законодательства в сфере оказания государственных услуг и антикоррупционного законодательства в данной сфере (далее – Критерии) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», «О государственных услугах» и «О борьбе с коррупцией», а также Положением об Агентстве Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 900, для отнесения проверяемых субъектов к определенной группе риска.
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) проверяемые субъекты – центральные государственные органы, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, оказывающие государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) критерии оценки степени риска – совокупность количественных и качественных показателей, связанных с непосредственной деятельностью проверяемого субъекта, особенностями отраслевого развития и факторами, влияющими на это развитие, позволяющих отнести проверяемых субъектов к различным степеням риска;
3) риск – вероятность причинения вреда получателям государственных услуг в результате некачественного оказания государственных услуг и применения стандартов и регламентов оказания государственных услуг.
3. Определение проверяемых субъектов по степеням риска осуществляется путем объективных и субъективных критериев, по оценке степени рисков.
4. По объективным критериям первоначально все проверяемые субъекты относятся к высокой степени риска.
5. В отношении проверяемых субъектов, отнесенных к высокой степени риска проводятся выборочные проверки, внеплановые проверки.
6. Кратность проведения выборочной проверки не может быть чаще одного раза в год.
7. Субъективные критерии определяются на основании следующих информационных источников:
1) результаты предыдущих проверок. При этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства в сфере оказания государственных услуг, отраженной в проверочном листе;
2) наличие подтвержденных жалоб и обращений на качество оказанных государственных услуг, поступивших от физических или юридических лиц;
3) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых проверяемыми субъектами, а также получаемых из информационных систем государственных органов;

4) мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарын, бұқаралық ақпарат құралдарын талдау;
5) сұраныс бойынша уәкілетті органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді, есептік ақпаратты талдау нәтижелері негізінде анықталады.
8. Осы Критерийлердің 7-тармағында белгіленген ақпарат көздері негізінде осы Критерийлердің қосымшасына сәйкес субъективтік критерийлер белгіленеді.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша тексерілетін субъект мыналарға жатады:
1) жоғары тәуекел дәрежесі - 60-тан 100-ге дейінгі тәуекел дәрежесінің көрсеткіші кезінде және оған қатысты іріктеп тексеру, жоспардан тыс тексеру және басқа бақылау нысандары жүргізіледі;
2) жоғары дәрежеге жатпайтын тәуекел дәрежесі – 0-ден 60-қа дейінгі тәуекел дәрежесінің көрсеткіші кезінде және оған қатысты іріктеп тексеру жүргізілмейді, жоспардан тыс тексеру және басқа бақылау нысандары жүргізіледі.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткішін есептеу кезінде орындалмаған индикаторлардың үлестік салмағы анықталады.
Өрескел дәрежесінің талабы орындалмауының бірі 100 көрсеткішіне теңеледі.
Өрескел дәрежесінің индикаторы анықталмаған жағдайда тәуекел дәрежесінің көрсеткішін анықтау үшін елеулі және елеусіз дәрежелердегі индикаторлар сомасының көрсеткіші есептеледі.
Елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткішін анықтау үшін 0,7 коэффициенті қолданылады және аталған көрсеткіш келесі формула бойынша саналады:
ЕРз – елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
ЕР1 – тексерілетін субъектіге тексеруге (талдауға) талап етілетін елеулі дәрежедегі бұзушылықтар көрсеткішінің жалпы саны;
ЕР2 – бұзылған елеулі дәрежедегі индикаторлардың саны.
Елеусіз дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткішін анықтау үшін
0,3 коэффициенті қолданылады және аталған көрсеткіш келесі формула бойынша саналады:
ЕРн – елеусіз дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
ЕР1 – тексерілетін субъектіге тексеруге (талдауға) талап етілетін елеусіз дәрежедегі бұзушылықтар көрсеткішінің жалпы саны;
ЕР2 – бұзылған елеусіз дәрежедегі индикаторлардың саны.
Жалпы тәуекел дәрежесінің көрсеткіші (ЕР) 0-ден 100-ге дейінгі өлшем бойынша есептеледі және көрсеткіштерді қосу арқылы келесі формула бойынша анықталады:
ЕР – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
ЕРз – елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
ЕРн – елеусіз дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші.
9. Іріктеп тексерулер тиісті есептік кезең басталғанға дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей құқықтық статистика және арнайы есептер бойынша уәкілетті органға жіберілетін жүргізілген талдау және бағалау нәтижелері бойынша жартыжылдыққа қалыптастыратын іріктеп тексерулер тізімдері негізінде жүргізіледі.
10. Іріктеп тексерулердің тізімдері:

4) анализ официальных интернет-ресурсов государственных органов, средств массовой информации;
5) результаты анализа сведений, отчетных данных, представляемых уполномоченными органами и организациями по запросу, общественного мониторинга качества оказания государственных услуг.
8. На основании информационных источников, определенных в пункте 7 настоящих Критериев определяются субъективные критерии, согласно приложению к настоящим Критериям.
По показателям степени риска проверяемый субъект относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 и в отношении него проводится выборочная проверка, внеплановая проверка и иные формы контроля;
2) неотнесенный к высокой степени риска – при показателе степени риска от 0 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка, проводятся внеплановая проверка и иные формы контроля.
При расчете показателя степени риска определяется удельный вес не выполненных требований (индикаторов).
Одно невыполненное требование грубой степени приравнивается к показателю 100.
В случае если индикаторов грубой степени не выявлено, то для определения показателя степени риска рассчитывается суммарный показатель индикаторов значительной и незначительной степени.
При определении показателя нарушений значительной степени применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рз – показатель нарушений значительной степени;
Р1 – общее количество индикаторов значительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 - количество нарушенных индикаторов значительной степени.
При определении показателя нарушений незначительной степени применяется коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рн – показатель нарушений незначительной степени;
Р1 – общее количество индикаторов незначительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 - количество нарушенных индикаторов незначительной степени.
Общий показатель степени риска (Р) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей по следующей формуле:
Р - общий показатель степени риска;
Рз - показатель нарушений значительной степени;
Рн - показатель нарушений незначительной степени.
9. Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на полугодие  по результатам проводимого анализа и оценки, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам в срок не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.
10. Списки выборочных проверок составляются с учетом:

1. Осы мемлекеттік қызмет, қызмет этикасы және мемлекеттік қызмет саласында сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасының сақталуы бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері (бұдан әрі – Критерийлер) «Мемлекеттік қызмет туралы»«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы Заңдарына, Ар-намыс кодексіне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 900 Жарлығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі туралы ережеге сәйкес, тексерілетін субъектілерді белгілі бір тәуекел тобына жатқызу үшін әзірленген.
2. Критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бақылау субъектілері – Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары (мемлекеттік қызметшілер және өзге де мемлекеттiк мiндеттердi атқаруға уәкiлеттiк берiлген тұлғалар және соларға теңестiрiлген тұлғалар);
2) тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері – салалық даму ерекшеліктері мен олардың дамуына әсер ететін факторларды ескере отырып, тексерілетін субъектілердің тікелей қызметімен байланысты, әртүрлі тәуекел дәрежесіне жатқызуға мүмкіндік беретін сандық және сапалық көрсеткіштердің жиынтығы;
3) тәуекел – меритократиялық, тиімділік, нәтижелілік, транспаренттік принциптеріне негізделген, мемлекеттік қызмет жүйесінің кәсібилендірілуінің төмендеуіне, мемлекеттік қызметшілердің, сонымен бірге жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын бұзу және заңды мүдделеріне зиян келтіру ықтималдығы.
3. Тексерілетін субъектілерді тәуекел дәрежелері бойынша анықтау объективті және субъективті критерийлер, тәукеле дәрежелерін бағалау арқылы анықталады.
4. Объективті критерийлер бойынша барлық тексерілетін субъектілер алғашқыда жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылады.
5. Жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылған тексерілетін субъектілерге қатысты іріктеп тексерулер, жоспардан тыс тексерулер жүргізіледі.
6. Іріктеп тексеру жүргізу мерзімділігі жылына бір реттен аспауы тиіс.
7. Субъективтік критерийлер мынадай ақпарат көздері:
1) бұрынғы тексерулердің нәтижелері. Бұл ретте, бұзушылықтардың ауырпалық дәрежесі (өрескел, едәуір және елеусіз) тексеру парағында көрсетілген мемлекеттік қызмет, қызмет этикасы және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнаманың талаптарын сақтамау жағдайында анықталады;
2) мемлекеттік қызмет, қызмет этикасы және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнаманың талаптарын бұзу туралы жеке және заңды тұлғалардың расталған шағымдарының болуы;

1. Настоящие критерии оценки степени рисков деятельности государственных органов по соблюдению законодательства о государственной службе, служебной этики и антикоррупционного законодательства в сфере государственной службы (далее – Критерии) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан «О государственной службе», «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», Кодекса чести, а также Положением об Агентстве Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 900, для отнесения проверяемых субъектов к определенной группе риска.
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) проверяемые субъекты - государственные органы Республики Казахстан (государственные служащие и иные лица, уполномоченные на выполнение государственных функций, и лица, приравненные к ним);
2) критерии оценки степени риска – совокупность количественных и качественных показателей, связанных с непосредственной деятельностью проверяемого субъекта, особенностями отраслевого развития и факторами, влияющими на это развитие, позволяющих отнести проверяемых субъектов к различным степеням риска;
3) риск - вероятность ухудшения профессионализации системы государственной службы, основанной на принципах меритократии, эффективности, результативности, транспарентности, нарушение прав и причинения вреда законным интересам физических и юридических лиц, государственных служащих.
3. Определение проверяемых субъектов по степеням риска осуществляется путем объективных и субъективных критериев, по оценке степени рисков.
4. По объективным критериям первоначально все проверяемые субъекты относятся к высокой степени риска объективных критериев.
5. В отношении проверяемых субъектов, отнесенных к высокой степени риска проводятся выборочные проверки, внеплановые проверки.
6. Кратность проведения выборочной проверки не может быть чаще одного раза в год.
7. Субъективные критерии определяются на основании следующих информационных источников:
1) результаты предыдущих проверок. При этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства о государственной службе, служебной этики и антикоррупционного законодательства, отраженных в проверочном листе;
2) наличие подтвержденных жалоб от физических и юридических лиц на нарушения требований законодательства о государственной службе, служебной этики и антикоррупционного законодательства в сфере государственной службы;

3) мемлекеттік органдардың қызмет тиімділігін «персоналды басқару» бағыты бойынша бағалау нәтижелері;
4) мемлекеттік органдармен ұсынылатын есептік деректер мен мәліметтерді талдау нәтижелері;
5) бұқаралық ақпарат құралдарындағы мемлекеттік органдар, мемлекеттік қызметшілер және өзге де мемлекеттiк мiндеттердi атқаруға уәкiлеттiк берiлген тұлғалар және соларға теңестiрiлген тұлғаларға қатысты келеңсіз теріс публикациялар мен жариялымдарды талдау.
8. Осы Критерийлердің 7-тармағында белгіленген ақпарат көздері негізінде осы Критерийлердің қосымшасына сәйкес субъективтік критерийлер белгіленеді.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша тексерілетін субъект мыналарға жатады:
1) жоғары тәуекел дәрежесі–60-тан 100-ге дейінгі тәуекел дәрежесінің көрсеткіші кезінде және оған қатысты іріктеп тексеру, жоспардан тыс тексеру және басқа бақылау нысандары жүргізіледі;
2) жоғары дәрежеге жатпайтын тәуекел дәрежесі – 0-ден 60-қа дейінгі тәуекел дәрежесінің көрсеткіші кезінде және оған қатысты іріктеп тексеру жүргізілмейді, жоспардан тыс тексеру және басқа бақылау нысандары жүргізіледі.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткішін есептеу кезінде орындалмаған индикаторлардың үлестік салмағы анықталады.
Өрескел дәрежесінің талабы орындалмауының бірі 100 көрсеткішіне теңеледі.
Өрескел дәрежесінің индикаторы анықталмаған жағдайда тәуекел дәрежесінің көрсеткішін анықтау үшін елеулі және елеусіз дәрежелердегі индикаторлар сомасының көрсеткіші есептеледі.
Елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткішін анықтау үшін
0,7 коэффициенті қолданылады және аталған көрсеткіш келесі формула бойынша саналады:
ЕРз – елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
ЕР1 – тексерілетін субъектіге тексеруге (талдауға) талап етілетін елеулі дәрежедегі бұзушылықтар көрсеткішінің жалпы саны;
ЕР2 – бұзылған елеулі дәрежедегі индикаторлардың саны.
Елеусіз дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткішін анықтау үшін
0,3 коэффициенті қолданылады және аталған көрсеткіш келесі формула бойынша саналады:
ЕРн – елеусіз дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
ЕР1 – тексерілетін субъектіге тексеруге (талдауға) талап етілетін елеусіз дәрежедегі бұзушылықтар көрсеткішінің жалпы саны;
ЕР2 – бұзылған елеусіз дәрежедегі индикаторлардың саны.
Жалпы тәуекел дәрежесінің көрсеткіші (ЕР) 0-ден 100-ге дейінгі өлшем бойынша есептеледі және көрсеткіштерді қосу арқылы келесі формула бойынша анықталады:
ЕР – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
ЕРз – елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
ЕРн – елеусіз дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші.
9. Іріктеп тексерулер тиісті есептік кезең басталғанға дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей құқықтық статистика және арнайы есептер бойынша уәкілетті органға жіберілетін жүргізілген талдау және бағалау нәтижелері бойынша жартыжылдыққа қалыптастыратын іріктеп тексерулер тізімдері негізінде жүргізіледі.
10. Іріктеп тексерулердің тізімдері:

3) результаты оценки эффективности деятельности государственных органов по направлению «управление персоналом»;
4) результаты анализа сведений и отчетных данных, предоставляемых государственными органами;
5) Обоснованные обвинения в средствах массовой информации в отношении государственных органов, государственных служащих и иных лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций.
8. На основании информационных источников, определенных в пункте 7 настоящих Критериев определяются субъективные критерии, согласно приложению к настоящим Критериям.
По показателям степени риска проверяемый субъект относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 и в отношении него проводится выборочная проверка, внеплановая проверка и иные формы контроля;
2) неотнесенный к высокой степени риска – при показателе степени риска от 0 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка, проводятся внеплановая проверка и иные формы контроля.
При расчете показателя степени риска определяется удельный вес не выполненных требований (индикаторов).
Одно невыполненное требование грубой степени приравнивается к показателю 100.
В случае если индикаторов грубой степени не выявлено, то для определения показателя степени риска рассчитывается суммарный показатель индикаторов значительной и незначительной степени.      При определении показателя нарушений значительной степени применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рз – показатель нарушений значительной степени;
Р1 – общее количество индикаторов значительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 - количество нарушенных индикаторов значительной степени.
При определении показателя нарушений незначительной степени применяется коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рн – показатель нарушений незначительной степени;
Р1 – общее количество индикаторов незначительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 - количество нарушенных индикаторов незначительной степени.
Общий показатель степени риска (Р) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей по следующей формуле:
Р - общий показатель степени риска;
Рз - показатель нарушений значительной степени;
Рн - показатель нарушений незначительной степени.
3. Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на полугодие по результатам проводимого анализа и оценки, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам в срок не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.
4. Списки выборочных проверок составляются с учетом:

1) субъективті критерийлер бойынша ең жоғары тәуекел дәрежесі көрсеткіші бар тексерілетін субъектілердің басымдығын;
2) мемлекеттік органның тексерулерді жүргізетін лауазымдық тұлғаларына түсетін жүктемелерін ескере отырып жасалады.
11. Әр тексерілетін субъектіге тексеруді тағайындау туралы актінің, тексеру бойынша тексеру парағының, анықталған бұзушылықтар мен оларды жасауға ықпал ететін жағдайларды жою бойынша енгізілген ұсыныстардың көшірмелері, тексеру нәтижелері және мемлекеттік қызмет, қызмет этикасы, мемлекеттік қызмет саласында сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасының талаптарын орындау туралы ақпарат тігілетін арнайы тігінді жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет, қызмет этикасы
және мемлекеттік қызмет саласында
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
заңнамасының сақталуы бойынша
мемлекеттік органдар қызметінің
тәуекел дәрежесін бағалау
критерийлеріне қосымша
Субъективті критерийлер
(ауыртпалық дәрежесі төменде көрсетілген талаптарды сақтамау кезінде анықталады)
Критерийлер Бұзушылықтардың дәрежесі
Бұрынғы тексерулердің нәтижелері бойынша
1
Мемлекеттік қызметшілермен мемлекеттік және еңбек тәртібінің сақталуы
Елеулі
2
Мемлекеттік қызметке кірген тұлғалардың «Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңымен (бұдан әрі – Заң) көрсетілген талаптарына сәйкестігі
Өрескел
3
Мемлекеттiк органдарда жұмыс уақыты ұзақтығының Заңда көзделген ерекшелiктер ескерiле отырып, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасы талаптарына сәйкестігі
Елеулі
4
Iссапарлар кезiндегi мемлекеттік қызметшілердің кепiлдiктері мен өтем ақыларының сақталуы
Елеусіз
5
Мүдделер қақтығысында Заңның талаптарының сақталуы
Өрескел
6
Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің мемлекеттік әкімшілік қызметке кіру, басқа лауазымға ауысу және мемлекеттік қызметті тоқтату тәртібі талаптарының сақталуы
Өрескел
7
Мемлекеттік қызметшіге еңбек демалысын беру кезіндегі талаптарының сақталуы
Елеусіз
8
Мемлекеттiк қызметшiлерге қатысты әлеуметтiк қорғау шараларын қамтамасыз ету бойынша талаптарының сақталуы
Елеулі
9
Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің антын қабылдау тәртібі «Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшісі антының мәтінін және Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің ант беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 29 желтоқсандағы № 319 Жарлығының талаптарына сәйкестігі
Елеусіз
10
Қазақстан Республикасының мемлекеттік әкімшілік қызметшіге тәртіптік жаза қолдануда Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 31 желтоқсандағы № 321 Жарлығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне тәртіптік жаза қолдану туралы ережесі тәртібінің сақталуы
Өрескел
11
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы № 327 Жарлығымен бекітілген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметіне жыл сайынғы бағалау жүргізу және оларды аттестаттаудан өткізу қағидаларымен қарастырылған мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметіне жыл сайынғы бағалау жүргізу және оларды аттестаттаудан өткізу тәртібінің сақталуы
Елеулі
12
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 10 наурыздағы № 357 Жарлығымен бекітілген, Мемлекеттік қызмет өткеру тәртібі туралы Ережесі талаптарының сақталуы
Елеулі
13
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы № 1457 Жарлығымен бекітілген, мемлекеттік қызметшілерін даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру ережесімен қарастырылған, мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттырудың кезеңділігі талаптарының сақталуы
Елеулі
14
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/32 бұйрығымен бекітілген Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымға орналасуға конкурс өткізу және конкурс комиссиясын қалыптастыру қағидалары талаптарының сақталуы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 8380 тіркелген)
Өрескел
15
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 4 желтоқсандағы № 1243 Жарлығымен бекітілген, Мемлекеттік қызметтің кадр резерві туралы ережесі талаптарының сақталуы
Өрескел
16
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері Агенттігі Төрағасының 2003 жылғы № 02-0102/59 бұйрығымен бекітілетін, мемлекеттік қызметшінің қызметтік тізімін толтыру нысаны бойынша ұсыныстарының сақталуы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 2290 тіркелген)
Елеусіз
17
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 58 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарымен қарастырылған «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдары санаттарының А, В, С, Б, Е санаттары топтарының біліктілік талаптарына, «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына тағайындалған тұлғалардың сәйкестігі (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 10080 тіркелген)
Өрескел
18
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 12 тамыздағы № 02-01-02/164 бұйрығымен бекітілген, Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің лауазымдық нұсқаулығын әзірлеумен бекіту жөніндегі ережесімен көзделген талаптарға Мемлекеттік қызметшілердің лауазымдық нұсқаулықтарының сәйкестігі (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 7157 тіркелген)
Елеусіз
19
Мемлекеттік органдарда саяси партия ұйымдарын құру бойынша шектеулердің сақталуы
Өрескел
20
Мемлекеттік қызметшілермен Заңның 20-1 бабы және Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 5 мамырдағы № 1567 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі талаптарының сақталуы
Өрескел
21
Мемлекеттік қызметшінің, мемлекеттік қызметке кіргеннен кейін үш күн мерзімде Ар-намыс Кодексімен жазбаша түрде таныстырылуы
Елеулі
22
Ар-намыс Кодексінің мәтінінің мемлекеттік органдардың ғимараттарында баршаға көрінетіндей жерлерде орналастырылуы
Елеулі
23
Мемлекеттік қызмет саласында сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайлардың болуы
Елеулі
24
Жеке істе мемлекеттiк қызметшінің міндетті өтетін арнайы тексерудің оң нәтижелерін алғаны туралы ұлттық қауіпсіздік органы хатының болуы жөніндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасы талаптарының сақталуы
Елеулі
25
«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржылық бақылау шараларының сақталуы
Өрескел
26
Мемлекеттік қызметшілермен өздерiнiң жақын туыстары (ата-аналары, балалары, бала асырап алушылар, асырап алған балалар, ата-анасы бiр және ата-анасы бөлек аға-iнiлерi мен апа-сiңлiлерi, аталары, әжелерi, немерелерi) немесе ерi (зайыбы) атқаратын қызметтерге тiкелей бағынысты лауазымдарды, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, атқаруына болмайтын туралы шектеулердің сақталуы
Өрескел
27
Мемлекеттік қызметшілермен мемлекеттік қызмет саласында сыбайлас жемқорлық заңнамасымен көзделген мемлекеттік функцияларды орындаумен сыйыспайтын басқа қызметпен айналысу бойынша шектеулердің сақталуы
Өрескел
28
Мемлекеттік қызмет саласында сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасымен көзделген сыбайлас жемқорлыққа жағдай туғызатын құқық бұзушылықтардың болуы
Өрескел
29
Мемлекеттік қызмет саласында игiлiктер мен артықшылықтарды заңсыз алуға байланысты сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың болуы
Өрескел
30
Мемлекеттік қызмет саласында бұрын жүргізілген тексерулер мен өзге нысанды бақылау нәтижелерімен анықталған бұзушылықтардың қайталануы
Өрескел
Мемлекеттік қызмет, қызмет этикасы және мемлекеттік қызмет саласында сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасының талаптарын бұзу туралы жеке және заңды тұлғалардың негізді деп табылған шағымдарының болуы бойынша
31
Мемлекеттік қызмет туралы заңнама талаптарын бұзу туралы жеке және заңды тұлғалардың расталған бір немесе одан көп шағымдарының болуы
Елеулі
32
Мемлекеттік қызмет саласында сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнама талаптарын бұзу туралы жеке және заңды тұлғалардың расталған бір немесе одан көп шағымдарының болуы
Елеулі
33
Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексі талаптарын бұзу туралы жеке және заңды тұлғалардың расталған бір немесе одан көп шағымдарының болуы
Елеулі
«Персоналды басқару» бағыты бойынша мемлекеттік органдардың қызмет тиімділігін бағалау нәтижелері
34
«Персоналды басқару» бағыты бойынша жыл сайынғы бағалау нәтижелері бойынша мемлекеттік органдардың қызмет тиімділігінің төмен дәрежесі
Өрескел
Мемлекеттік органдармен ұсынылатын есептік деректер мен мәліметтерді талдау нәтижелері бойынша
35
Мемлекеттік қызметте кадр жағдайы мониторингі бойынша есептерді сапалы және уақытылы ұсыну
Елеулі
36
Конкурстық комиссия отырысының «Б» корпусының кадр резервiне алуға ұсыным жасау жөнiндегi хаттамасынан үзiндiнi, конкурсқа қатысушының жеке iспарағын және оның «Б» корпусының кадр резервiне алынуға жазбаша келiсiмiн уақытылы ұсыну (он жұмыс күнi iшiнде)
Елеулі
37
Кадр резервінде тұрған тұлғалармен әңгімелесу нәтижелері бойынша қабылданған шешiм туралы хабарламаны уақытылы ұсыну (резервшілер тізімін алған күннен бастап он бес жұмыс күнi iшiнде)
Елеулі
38
Қайта даярлау және біліктілігін арттырудан өткендер есебін сапалы және уақытылы ұсыну (жыл қорытындысы бойынша келесі жылдың
10 қаңтарына дейін)
Елеулі
Бұқаралық ақпарат құралдарындағы мемлекеттік органдар, мемлекеттік қызметшілер және өзге де мемлекеттiк мiндеттердi атқаруға уәкiлеттiк берiлген тұлғалар және соларға теңестiрiлген тұлғаларға қатысты келеңсіз теріс публикациялар бойынша
39
Бұқаралық ақпарат құралдарында және интернет-ресурстарда мемлекеттік органдарға қатысты негізделген айыптаулардың болуы
Елеулі
40
Бұқаралық ақпарат құралдарында және интернет-ресурстарда мемлекеттік қызметшілер және өзге де мемлекеттiк мiндеттердi атқаруға уәкiлеттiк берiлген тұлғалар және соларға теңестiрiлген тұлғаларға қатысты негізделген айыптаулардың болуы
Елеулі

1) приоритетности проверяемых субъектов (объектов) с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям;
2) нагрузки на должностных лиц, осуществляющих проверки, государственного органа.
На каждого проверяемого субъекта ведется подшивка, в котором подшиваются копии актов о назначении проверок, проверочных листов по проверке, копии внесенных рекомендаций по устранению выявленных нарушений и условий, способствующих их совершению, сведения о результатах проверки и проводимых мероприятий по исполнению требований законодательства о государственной службе, служебной этикии антикоррупционного законодательства в сфере государственной службы.
Приложение
к Критериям оценки степени рисков
деятельности государственных органов
по соблюдению законодательства
о государственной службе, служебной
этики и антикоррупционного
законодательства в сфере
государственной службы
Субъективные критерии
(степень тяжести устанавливается при несоблюдении
нижеперечисленных требований)
Критерии
Степень нарушения
По результатам предыдущих проверок
1
Соблюдение государственными служащими государственной и трудовой дисциплины
Значительное
2
Соответствие лиц, поступающих на государственную службу требованиям установленным Законом Республики Казахстан «О государственной службе» (далее – Закон)
Грубое
3
Соответствие продолжительности рабочего времени в государственных органах требованиям трудового законодательства Республики Казахстан с учетом особенностей, предусмотренных Законом
Значительное
4
Соблюдение гарантий и компенсаций государственных служащих при командировках
Незначительное
5
Соблюдение требований Закона при конфликте интересов
Грубое
6
Соблюдение требований порядка поступления на административную государственную службу, перевода и прекращения государственной службы административными государственными служащими
Грубое
7
Соблюдение требований при предоставлении государственным служащим трудовых отпусков
Незначительное
8
Соблюдение требований по обеспечению мер социальной защиты в отношении государственных служащих
Значительное
9
Соблюдение порядка принесения присяги административными государственными служащими Республики Казахстан в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года № 319 «Об утверждении текста присяги административного государственного служащего Республики Казахстан и Правил принесения присяги административными государственными служащими Республики Казахстан»
Незначительное
10
Соблюдение порядка наложения дисциплинарных взысканий на административных государственных служащих Республики Казахстан, установленных Правилами наложения дисциплинарных взысканий на административных государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1999 года № 321
Грубое
11
Соблюдение порядка проведения ежегодной оценки деятельности и аттестации административных государственных служащих Республики Казахстан, предусмотренного Правилами проведения ежегодной оценки деятельности и аттестации административных государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года № 327
Значительное
12
Соблюдение требований Положения о порядке прохождения государственной службы, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года № 357
Значительное
13
Соблюдение требований периодичности подготовки, переподготовки и повышения квалификации административных государственных служащих Республики Казахстан, предусмотренных Правилами подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1457
Значительное
14
Соблюдение требований Правил проведения конкурса на занятие административной государственной должности и формирования конкурсной комиссии, утвержденных приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/32 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов под № 8380)
Грубое
15
Соблюдение требований Положения о кадровом резерве государственной службы, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2003 года № 1243
Грубое
16
Соблюдение рекомендации по заполнению формы послужного списка государственного служащего, утверждаемого приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 апреля 2003 года № 02-01-02/59 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов под № 2290)
Незначительное
17
Соответствие лиц, назначенных на административные государственные должности корпуса «Б», квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей групп категорий А, В, С, D, Е корпуса «Б», предусмотренных Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденных приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 11 декабря 2014 года № 58 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов под № 10080)
Грубое
18
Соответствие должностных инструкций государственных служащих Правилам по разработке и утверждению должностной инструкции административного государственного служащего, утвержденных приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 12 августа 2011 года № 02-01-02/164 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов под № 7157)
Незначительное
19
Соблюдение ограничений по созданию в государственных органах организаций политических партий
Грубое
20
Соблюдение государственными служащими требований статьи 20-1 Закона и Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года № 1567
Грубое
21
Ознакомление государственного служащего с Кодексом чести в письменной форме, в трехдневный срок после поступления на государственную службу
Значительное
22
Размещение текста Кодекса чести в зданиях государственных органов в местах, доступных для всеобщего обозрения
Значительное
23
Наличие причин и условий, способствующих совершению коррупционных правонарушений в сфере  государственной службы
Значительное
24
Соблюдение требований антикоррупционного законодательства на предмет наличия в личном деле письма органов национальной безопасности о результатах прохождения государственным служащим обязательной специальной проверки
Значительное
25
Соблюдение мер финансового контроля в соответствии с Законом Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией»
Грубое
26
Соблюдение государственными служащими ограничений по занятию должности, находящейся в непосредственной подчиненности должностям, занимаемыми их близкими родственниками (родителями, детьми, усыновителями, усыновленными, полнородными и неполнородными братьями и сестрами, дедушками, бабушками, внуками) или супругом (супругой), за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Грубое
27
Соблюдение государственными служащими ограничений по занятию иной деятельности, несовместимой с выполнением государственных функций, установленных антикоррупционным законодательством в сфере государственной службы
Грубое
28
Наличие правонарушений, создающих условия для коррупции, установленных антикоррупционным законодательством в сфере государственной службы
Грубое
29
Наличие коррупционных правонарушений, связанных с противоправным получением благ и преимуществ в сфере государственной службы
Грубое
30
Повторные нарушения, выявленных по результатам предыдущих проверок и иных форм контроля в сфере государственной службы
Грубое
По наличию подтвержденных жалоб от физических и юридических лиц на нарушения требований законодательства о государственной службе, служебной этики и антикоррупционного законодательства в сфере государственной службы
31
Наличие одного и более подтвержденной жалобы физических и юридических лиц на нарушение требований законодательства о государственной службе
Значительное
32
Наличие одного и более подтвержденной жалобы физических и юридических лиц на нарушение требований антикоррупционного законодательства в сфере государственной службы
Значительное
33
Наличие одного и более подтвержденной жалобы физических и юридических лиц на нарушение требований норм Кодекса чести
Значительное
Результаты оценки эффективности деятельности государственных органов по направлению «управление персоналом»
34
Низкая степень эффективности деятельности государственных органов по результатам ежегодной оценки по направлению «управление персоналом»
Грубое
По результатам анализа сведений и отчетных данных, представляемых государственными органами
35
Качественное и своевременное предоставление отчетов по мониторингу состояния кадров государственной службы
Значительное
36
Своевременное предоставление выписки из протокола заседания конкурсной комиссии с рекомендацией о зачислении в кадровый резерв корпуса "Б", личного дела участника конкурса и его письменного согласия быть зачисленным в кадровый резерв корпуса "Б" (в течение десяти рабочих дней)
Значительное
37
Своевременное уведомление о принятом решении по результатам проведенного собеседования с лицами состоявших в кадровом резерве (в течение пятнадцати рабочих дней со дня получения списка резервистов)
Значительное
38
Качественное и своевременное предоставление отчета, прошедших переподготовку и повышение квалификации (по итогам года до 10 января следующего года)
Значительное
По негативным публикациям в средствах массовой информации, интернет-ресурсах в отношении государственных органов, государственных служащих и иных лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций
39
Обоснованные обвинения в средствах массовой информации и интернет - ресурсах в отношении государственных органов
Значительное
40
Обоснованные обвинения в средствах массовой информации и интернет - ресурсах в отношении государственных служащих и иных лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций
Значительное