Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 тамызда № 11960 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 маусымдағы № 397 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.06.2017 № 397 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 34-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті (А.М. Құрманов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде осы бұйрықтың көшірмесін мерзімдік баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму бірінші вице-министрі С.З. Қайырбековаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушы
Б. Нұрымбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
______________________ Т. Жақсылықов
2015 жылғы 31 шілде
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 шілдедегі
№ 638 бұйрығымен бекітілген
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету
жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу
қағидалары
Жалпы ережелер

Об утверждении Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат
Приказ и.о Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2015 года № 11960. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2017 года № 397 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 07.06.2017 № 397 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 34 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат.
2. Комитету оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (Курманову А.М.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Каирбекову С.З.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Т. Жаксылыков
31 июля 2015 года
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 30 июля 2015 года № 638
Правила
выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат
1. Общие положения

1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің (бұдан әрі – Денсаулық туралы кодекс) 34-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
Қағидалар:
1) мемлекеттік мекеме болып табылатын;
2) мемлекеттік тапсырманы орындауға жауапты;
3) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11795 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге бюджет қаражатының есебінен емделуге жіберу қағидаларына сәйкес ем көрсететін;
4) Денсаулық туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағының 81) тармақшасының негізінде айқындалған тәртіппен отандық медициналық ұйымдар жағдайларында шетелде емделуге үміткер Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарға ем көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарын қоспағанда Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін (бұдан әрі – ТМККК) көрсету жөніндегі қызметтер берушілерді таңдауды жүзеге асыру және олардың шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) азаматтарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек ұйымдарына бекіту – медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) ұйымдарының МСАК көрсету және азаматтардың ТМККК шеңберінде оны алу құқықтарын іске асыру жөніндегі міндеттемелерін тіркеу;
2) әлеуетті қосалқы мердігер – ТМККК көрсетуге арналған шарт бойынша міндеттемелердің бір бөлігін орындауға үміткер денсаулық сақтау субъектісі;
3) әлеуетті қызметтер беруші – ТМККК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі;
4) бақылаушылар – "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер өңірлік палаталарының, пациенттердің және денсаулық сақтау субъектілерінің мүдделерін осы өңірде ұсынатын коммерциялық емес ұйымдардың және қоғамдық бірлестіктердің, денсаулық сақтау қызметкерлері кәсіби одақтарының өкілдері;
5) бекіту жөніндегі комиссия – Қазақстан Республикасының азаматтарын және оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін бекіту науқанына (бұдан әрі – бекіту науқаны) қатысу үшін қызметтер берушілерді таңдау жөніндегі комиссия – осы Қағидаларға сәйкес ДСБ құратын тұрақты жұмыс істейтін алқалы орган;
6) бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі не облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармалары (бұдан әрі – ДСБ);

1. Настоящие Правила выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 34 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс о здоровье).
Правила определяют порядок выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) гражданам Республики Казахстан и оралманам и возмещения его затрат за счет бюджетных средств, за исключением организаций здравоохранения:
1) являющихся государственными учреждениями;
2) ответственных за выполнение государственного задания;
3) оказывающих лечение в соответствии с Правилами направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11795;
4) оказывающих лечение гражданам Республики Казахстан и оралманам, претендующим на лечение за рубежом, в условиях отечественных медицинских организаций, возмещение которым осуществляется в порядке, определенном подпунктом 81) пункта 1 статьи 7 Кодекса о здоровье.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) прикрепление граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи – регистрация обязательств организаций первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) по оказанию ПМСП и реализации прав граждан на ее получение в рамках ГОБМП;
2) потенциальный субподрядчик – субъект здравоохранения, претендующий на оказание части обязательств поставщика по договору на оказание ГОБМП;
3) потенциальный поставщик – субъект здравоохранения, претендующий на оказание ГОБМП;
4) наблюдатели – представители региональных палат Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", некоммерческих организации и общественных объединений, представляющих интересы пациентов и субъектов здравоохранения в данном регионе, профессиональных союзов работников здравоохранения;
5) комиссия по прикреплению – постоянно действующий коллегиальный орган, создаваемый УЗ для определения потенциальных поставщиков ПМСП для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП (далее – кампания по прикреплению), в соответствии с настоящими Правилами;
6) администратор бюджетных программ (далее – администратор) – Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан или управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы (далее – УЗ);

7) денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру субъектісі (бұдан әрі – ақпараттандыру субъектісі) – ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді және денсаулық сақтау субъектілерімен ұйымдастырушылық-әдістемелік жұмысты, емделіп шығу жағдайларын алдын ала бағалауды қоса алғанда, денсаулық сақтау жүйесінің ақпараттық жүйелерін ақпараттық-техникалық сүйемелдеу бөлігінде денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру саласында қызметті жүзеге асыратын және құқықтық қатынастарға түсетін заңды тұлға;
8) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы, медициналық қызметтер көрсету сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
9) денсаулық сақтау субъектісі – денсаулық сақтау ұйымы, не жеке медициналық практикамен және фармацевтикалық қызметпен айналысатын жеке тұлға;
10) жаңадан енгізілетін денсаулық сақтау объектісі – бюджет қаражатының есебінен салынған, алғаш рет пайдалануға берілген, оны басқару аталған объектіде тиісті қызметті жүзеге асыруға лицензия берілген денсаулық сақтау ұйымына тапсырылған объект;
11) комиссия – осы Қағидаларға сәйкес тапсырыс беруші қызметтер берушілер және қосалқы мердігерлер таңдауын жүргізу үшін құратын тұрақты жұмыс істейтін алқалы орган;
12) қатысуға өтінім – әлеуметті қызметтер беруші ұсынатын қызметтер берушілерді таңдау рәсіміне қатысуға өтінім немесе әлеуетті МСАК қызметтер берушісі ұсынатын бекіту науқанына қатысуға өтінім немесе әлеуетті қосалқы мердігер ұсынатын қосалқы мердігерді таңдау рәсіміне қатысуға үшін өтінім;
13) қосалқы мердігер – қосалқы мердігерлердің электрондық тізіліміне қосылған қосалқы мердігерлік шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
14) қосалқы мердігерлерді таңдау – электрондық тізілімге қосу үшін осы Қағидалардың талаптарына әлеуетті қосалқы мердігерлердің сәйкестігін айқындауға бағытталған өзара байланысты реттілік іс-шаралар кешенінен тұратын рәсім;
15) қосалқы мердігерлердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – электрондық тізілім) – қосалқы мердігерге қойылатын осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін комиссия айқындаған және ТМККК көрсетуге рұқсат берілген денсаулық сақтау субъектілерінің электрондық тізілімі;
16) қосалқы мердігерлік шарт – ТМККК көрсетуге арналған шарт міндеттемелерінің бөлігін орындау үшін осы Қағидаларға сәйкес қосалқы мердігер мен қызметтер берушінің арасында жасалған азаматтық-құқықтық шарт;

7) субъект информатизации в области здравоохранения (далее – субъект информатизации) – юридическое лицо, осуществляющее деятельность и вступающее в правоотношения в сфере информатизации в области здравоохранения в части информационно-технического сопровождения информационных систем здравоохранения включая обеспечение информационной безопасности и организационно-методическую работу с субъектами здравоохранения, предварительную оценку пролеченных случаев;
8) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, контроля за качеством медицинских услуг;
9) субъект здравоохранения – организация здравоохранения, либо физическое лицо, занимающееся частной медицинской практикой и фармацевтической деятельностью;
10) вновь вводимый объект здравоохранения – объект, построенный за счет бюджетных средств, впервые сданный в эксплуатацию, управление которым передано организации здравоохранения, которой выдана лицензия на осуществление соответствующей деятельности на данный объект;
11) комиссия – постоянно действующий коллегиальный орган, создаваемый заказчиком для проведения выбора поставщиков и субподрядчиков в соответствии с настоящими Правилами;
12) заявка на участие – заявка на участие в процедуре выбора поставщика, предоставляемая потенциальным поставщиком, или заявка на участие в кампании по прикреплению, предоставляемая потенциальным поставщиком ПМСП, или заявка на участие в процедуре выбора субподрядчиков, предоставляемая потенциальным субподрядчиком.
13) субподрядчик – субъект здравоохранения, включенный в электронный реестр субподрядчиков, с которым заключен договор субподряда;
14) выбор субподрядчиков – процедура, состоящая из комплекса взаимосвязанных последовательных мероприятий, направленных на определение соответствия потенциальных субподрядчиков требованиям настоящих Правил для включения в электронный реестр;
15) электронный реестр субподрядчиков (далее – электронный реестр) – электронный реестр субъектов здравоохранения, определенных комиссией соответствующими требованиям Правил, предъявляемым потенциальному субподрядчику и допущенных к оказанию ГОБМП на основании договора субподряда;
16) договор субподряда – гражданско-правовой договор, заключенный между субподрядчиком и поставщиком для исполнения части обязательств поставщика по договору на оказание ГОБМП;

17) қызметтер беруші – ТМККК көрсетуге шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
18) МСАК әлеуетті қызметтер берушісі – ТМККК шеңберінде МСАК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі;
19) өндірістік база – лицензияға қосымшаға сәйкес медициналық қызметтер көрсету орны;
20) тапсырыс беруші – осы Қағидаларға сәйкес республикалық немесе жергілікті бюджет қаражатының есебінен ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық департаменті немесе ДСБ;
21) тарификатор – Денсаулық туралы кодекстің 35-бабының 5-тармағына сәйкес құны көрсетілген медициналық қызметтердің бекітілген тізбесі;
22) ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушілерді таңдау (бұдан әрі – қызметтер берушілерді таңдау) – осы Қағидалардың талаптарына қызметтер берушінің сәйкестігін айқындауға және ТМККК көрсетуге шарт жасасу арқылы ТМККК орналастыруға бағытталған өзара байланысты реттілік іс-шаралар кешенінен тұратын рәсім;
23) ТМККК көрсетуге арналған шарт (бұдан әрі – шарт) – тапсырыс беруші мен қызметтер берушінің арасында жасалған ТМККК көрсетуге арналған азаматтық-құқықтық шарт;
24) ТМККК көрсетуге ниет білдіру шарты (бұдан әрі бекіткен ниет білдіру шарты) – әлеуетті қызметтер беруші мен қосалқы мердігердің арасында жасалған азаматтық-құқықтық шарт;
25) ТМККК-ні орналастыру – комиссияның әлеуетті қызметтер берушілерге міндеттемелер мен әкімшінің төлемдері бойынша бюджеттік бағдарларламалардың (кіші бағдарламалардың) қаржыландыру жоспарларында көзделген ТМККК көлемін айқындауы.
2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау тәртібі
1-параграф. ТМККК жөніндегі қызметтер берушіні таңдаудың
негізгі ережелері
3. ТМККК қызметтерін берушіні таңдау:
1) мыналарды:
медициналық-санитариялық алғашқы көмекті;
медициналық-санитариялық алғашқы көмек маманының және бейінді мамандардың жолдамасы бойынша консультациялық-диагностикалық көмекті қамтитын амбулаториялық-емханалық көмек;
2) республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының психикалық, онкологиялық аурулармен және туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға медициналық қызметтерді көрсетуін;
санаторийлерде медициналық қызметтер көрсетуін қоса алғанда, медициналық-санитариялық алғашқы көмек маманының немесе медициналық ұйымның жолдамасы бойынша, шұғыл көрсетілімдер бойынша – жолдаманың болуына/болмауына қарамастан;
стационарлық көмек пен стационарды алмастыратын көмек;

17) поставщик – субъект здравоохранения, с которым заключен договор на оказание ГОБМП;
18) потенциальный поставщик ПМСП – субъект здравоохранения, претендующий на оказание ПМСП в рамках ГОБМП;
19) производственная база – место оказания медицинских услуг согласно приложению к лицензии;
20) заказчик – территориальный департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – ТД КОМУ) или УЗ, осуществляющие выбор поставщика услуг по оказанию ГОБМП за счет средств республиканского или местного бюджетов в соответствии с настоящими Правилами;
21) тарификатор – утвержденный перечень медицинских услуг с указанием их стоимости согласно пункту 5 статьи 35 Кодекса о здоровье;
22) выбор поставщика услуг ГОБМП (далее – выбор поставщика) – процедура, состоящая из комплекса взаимосвязанных последовательных мероприятий, направленных на определение соответствия потенциальных поставщиков требованиям Правил и размещение ГОБМП с заключением договоров на оказание ГОБМП;
23) договор на оказание ГОБМП (далее – договор) – гражданско-правовой договор на оказание ГОБМП, заключенный между заказчиком и поставщиком;
24) договор о намерениях на оказание ГОБМП (далее – договор намерения) – гражданско-правовой договор, заключенный между потенциальным поставщиком и субподрядчиком;
25) размещение ГОБМП – определение комиссией объемов ГОБМП в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора, потенциальным поставщикам.
2. Порядок выбора поставщика услуг
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Параграф 1. Основные положения выбора поставщика услуг ГОБМП
3. Выбор поставщика услуг ГОБМП осуществляется:
за счет средств республиканского бюджета по следующим видам медицинской помощи:
доврачебная;
квалифицированная, специализированная, высокотехнологичная медицинская услуга, медико-социальная, которые оказываются в следующих формах:
1) амбулаторно-поликлиническая помощь, включающая:
первичную медико-санитарную помощь;
консультативно-диагностическую помощь по направлению специалиста первичной медико-санитарной помощи и профильных специалистов;
2) стационарная медицинская помощь по направлению специалиста первичной медико-санитарной помощи или медицинской организации, по экстренным показаниям – вне зависимости от наличия направления, включая оказание республиканскими организациями здравоохранения:
медицинских услуг больным: психическими, онкологическими заболеваниями и туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией;
медицинских услуг в санаториях;

3) республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының психикалық, онкологиялық аурулармен және туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға медициналық қызметтерді көрсетуін қоса алғанда, медициналық-санитариялық алғашқы көмек маманының немесе медициналық ұйымның жолдамасы бойынша стационарды алмастыратын медициналық көмек;
4) қалпына келтіру емі және медициналық оңалту нысандарында көрсетілетін медициналық көмектің дәрігерге дейінгі, білікті, мамандандырылған, жоғары технологиялық медициналық қызмет, медициналық-әлеуметтік түрлері бойынша республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын ТМККК көрсетуді қоспағанда, медициналық көмектің түрлері мен нысандары бойынша облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді қоса алғанда, жергілікті бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Қызметтер берушілерді таңдау:
1) ТМККК қолжетімділігін қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандардың денсаулық сақтау субъектілерін еркін таңдауын іске асыру;
3) ТМККК көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін пайдаланылатын ақша қаражатын қызметтер берушінің ұтымды жұмсауын қамтамасыз ету;
4) қызметтер берушілерді таңдау рәсіміне қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерге тең мүмкіндіктер беру;
5) қызметтер берушілерді таңдау процесінің ашықтығы мен айқындылығы;
6) әлеуетті қызметтер берушілердің арасындағы адал бәсекелестік;
7) аумақтылығы (қызметтер берушілерді таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы хабарламада көрсетілген ТМККК көрсету орны бойынша қызметтер берушінің өндірістік базасының орналасуы) қағидаттарын сақтай отырып, жүзеге асырылады.
5. Қызметтер берушіні таңдау тапсырыс берушінің шешімі бойынша:
1) әкімші бекіткен міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарының және (немесе) уәкілетті органның жанындағы тұрақты жұмыс істейтін консультациялық-кеңес органы хаттамалық шешімінің негізінде;
2) толық емес көлемде орналастырылған ТМККК-ға;
3) қызметтер берушілердің ТМККК көрсетуге жасалған шарттар бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамауының және (немесе) тиісінше орындамауының нәтижесінде босатылған ТМККК көлеміне;
4) мынадай:
тариф құнының ұлғаюына, оның ішінде 2009 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 42-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін жоғары технологиялық медициналық қызметтердің түрлерін қайта қарау нәтижесінде;
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісіне бекітілген халықтың санын және (немесе) жыныс-жас құрылымын өзгертуге;

3) стационарозамещающая медицинская помощь по направлению специалиста первичной медико-санитарной помощи или медицинской организации, включая оказание республиканскими организациями здравоохранения медицинских услуг больным: психическими, онкологическими заболеваниями и туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией;
4) восстановительное лечение и медицинская реабилитация;
за счет средств местного бюджета, включая целевые текущие трансферты, выделяемые из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы, по видам и формам медицинской помощи, за исключением оказания ГОБМП, осуществляемого за счет средств республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
4. Выбор поставщика осуществляется с соблюдением принципов:
1) обеспечения доступности ГОБМП;
2) реализации свободного выбора гражданами Республики Казахстан и оралманами субъекта здравоохранения;
3) обеспечения поставщиком рационального расходования денежных средств, используемых для осуществления деятельности по оказанию ГОБМП;
4) предоставления потенциальным поставщикам равных возможностей для участия в процедуре выбора поставщика;
5) гласности и прозрачности процедуры выбора поставщика;
6) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
7) территориальности (расположение производственной базы поставщика по месту оказания ГОБМП, указанному в извещении об осуществлении процедуры выбора поставщика).
5. Выбор поставщика осуществляется по решению заказчика:
1) на основании утвержденного администратором индивидуального плана финансирования по обязательствам и (или) протокольного решения постоянно действующего консультативно–совещательного органа при уполномоченном органе;
2) на размещенный не в полном объеме ГОБМП;
3) на высвободившийся объем ГОБМП в результате неисполнения и (или) не надлежащего исполнения поставщиками принятых обязательств по заключенным договорам на оказание ГОБМП;
4) на выделенные дополнительные денежные средства на оказание ГОБМП, в том числе за счет средств, высвободившихся по результатам контроля качества и объема, за исключением выделения дополнительных денежных средств, которые размещаются заказчиком без проведения процедуры выбора поставщика, в случаях:
увеличения стоимости тарифов, в том числе вследствие пересмотра видов высокотехнологичных медицинских услуг, утверждаемых в соответствии с пунктом 2 статьи 42 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс);
изменения численности и (или) половозрастной структуры прикрепленного населения к субъекту здравоохранения, оказывающему ПМСП;

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11526 болып тіркелген) бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде іс-шаралар кешенін көрсетуге қатысатын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметкерлерін көтермелеу қағидаларымен айқындалған тәртіппен түпкілікті нәтиженің қол жеткізілген индикаторларының негізінде МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметкерлерін ынталандыруға;
халықтың еркін таңдауы және (немесе) шұғыл және жедел медициналық көмектің өсуінің нәтижесінде ТМККК-ның көзделген көлемінен тыс көрсетілген медициналық қызметтерді өтеу үшін қосымша ақшалай қаражатты бөлуге;
ТМККК шеңберінде қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техника үшін лизинг төлемдерін өтеуге;
тапсырыс берушінің қызметтердің қосымша көлемін көрсету қажеттілігін айқындауына;
осы Қағидалармен әлеуетті қызметтер берушілерге қойылатын талаптарға сәйкес келетін жаңадан енгізілетін денсаулық сақтау объектілері үшін;
пилоттық ұйымдар үшін тапсырыс беруші қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүргізбей орналастыратын қосымша ақшалай қаражатты бөлуді қоспағанда, ТМККК көрсетуге бөлінген қосымша ақшалай қаражатқа, оның ішінде сапа мен көлем бақылауының нәтижелері бойынша босатылған қаражаттың есебінен жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-1. Қосымша қаражатты бөлумен байланысты қызметтер берушіні ағымдағы қаржы жылының ішінде таңдау тапсырыс берушінің шешімі бойынша ағымдағы қаржы жылына ТМККК көрсетуге шарттар жасалған қызметтер берушілердің арасында және (немесе) жаңа қызметтер берушілерді тарта отырып жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-параграф 5-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптар:
1) құқық қабілеттілігінің (заңды тұлғалар үшін), қызмет қабілеттілігінің (жеке тұлғалар үшін) болуы;
2) төлем қабілеттілігінің болуы, салық берешегінің болмауы;
3) банкроттық не тарату рәсіміне жатпауы;
4) материалдық және еңбек ресурстарының болуы.
7. Денсаулық сақтаудың аккредиттелген қызметтер берушілер ТМККК шеңберінде шарт жасасуға артықшылықты құқыққа ие.
8. Қызметтер берушілерді таңдау рәсімі мынадай кезеңдерден тұрады:

изменения суммы на стимулирование работников субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основе достигнутых индикаторов конечного результата, в соответствии с Правилами поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11526);
выделение дополнительных денежных средств для возмещения оказанных медицинских услуг сверх предусмотренного объема ГОБМП в результате свободного выбора населением и (или) роста экстренной и неотложной медицинской помощи;
на возмещение лизинговых платежей за медицинскую технику, приобретенную на условиях финансового лизинга в рамках ГОБМП;
на определение заказчиком необходимости оказания дополнительного объема услуг;
для вновь вводимых объектов здравоохранения, соответствующих требованиям, предъявляемым к потенциальным поставщикам настоящими Правилами;
для пилотных организаций.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
5-1. Выбор поставщика в течение текущего финансового года в связи с выделением дополнительных средств осуществляется по решению заказчика среди поставщиков, с которыми заключены договора на оказание ГОБМП на текущий финансовый год, и (или) с привлечением новых поставщиков.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Требования, предъявляемые к потенциальному поставщику:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц), гражданской дееспособностью (для физических лиц);
2) являться платежеспособным, не иметь налоговой задолженности;
3) не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации;
4) обладать материальными и трудовыми ресурсами;
7. Преимущественное право на заключение договора на оказание услуг ГОБМП имеют потенциальные поставщики, аккредитованные в сфере здравоохранения.
8. Процедура выбора поставщика услуг ГОБМП состоит из следующих этапов:

1) бекіту науқанына қатысу үшін МСАК әлеуетті қызметтер берушісін таңдау;
2) қосалқы мердігерлердің электрондық тізіліміне қосу үшін ТМККК қызметтерінің әлеуетті қосалқы мердігерлерін таңдау;
3) ТМККК жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және ТМККК-ні орналастыру.
2-параграф. Бекіту науқанына қатысу үшін МСАК әлеуетті
қызметтер берушісін таңдау тәртібі
9. МСАК әлеуетті қызметтер берушілерін бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіні таңдау осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес МСАК әлеуетті қызметтер берушілеріне қойылатын талаптарға және осы Қағидалардың 13-тармағымен көзделген ұсынылған құжаттармен расталатын ТМККК жөніндегі қызметтер берушінің сәйкестігін (сәйкессіздігін) айқындау үшін жүргізіледі.
Бекіту науқаны Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11268 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 281 бұйрығымен (бұдан әрі - № 281 бұйрық) бекітілген Азаматтарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек ұйымдарына бекіту қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
МСАК әлеуетті қызметтер берушілері бекіту науқанына қатысады.
10. Бекіту жөніндегі комиссияның құрамын және оның жұмысының қағидаларын қалыптастыруды ДСБ осы Қағидалардың 44-57-тармақтарына ұқсас жүзеге асырады.
Бекіту жөніндегі комиссия Бекіту науқанына қатысу үшін қағидалардың талаптарына әлеуетті қызметтер берушінің сәйкестігін (сәйкессіздігін) айқындайды.
11. ДСБ МСАК әлеуетті қызметтер берушілерін бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілердің сәйкестігін (сәйкессіздігін) айқындау рәсімін өткізудің басталуына бір ай қалғанда осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекіту науқанына қатысу үшін рұқсат беру рәсіміне қатысуға арналған рәсімді қабылдау туралы хабарлама беру жолымен хабарлайды, ол астананың, республикалық маңызы бар қаланың, тиісті облыстың аумағында таралатын мерзімді баспасөз басылымында және ДСБ интернет-ресурсында жарияланады (бекіту науқанын өткізу туралы хабарлама).
12. МСАК әлеуетті қызметтер берушісі ДСБ-ға Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсіміне қатысуға өтінімді осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ДСБ айқындаған мерзімде, бірақ ДСБ бекіту науқанын өткізу туралы хабарламаны орналастырған күнінен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынады.
13. МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісі қатысуға арналған өтінімге мынадай құжаттарды қоса береді:

1) выбор потенциального поставщика ПМСП для участия в кампании по прикреплению;
2) выбор потенциального субподрядчика услуг ГОБМП для включения в электронный реестр потенциальных субподрядчиков;
3) выбор поставщика услуг ГОБМП и размещение ГОБМП.
Параграф 2. Порядок выбора потенциального поставщика ПМСП для
участия в кампании по прикреплению
9. Выбор потенциального поставщика ПМСП для участия в кампании по прикреплению проводится УЗ для определения соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг ГОБМП требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику согласно пункту 6 и подтверждаемым представленными документами, предусмотренными пунктом 13 настоящих Правил.
Кампания по прикреплению осуществляется в соответствии с Правилами прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 281, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11268 (далее – приказ № 281).
Потенциальные поставщики ПМСП участвуют в кампании по прикреплению.
10. Формирование состава комиссии по прикреплению и правила ее работы УЗ осуществляет аналогично пунктам 4457 настоящих Правил.
Комиссия по прикреплению определяет соответствие (несоответствие) потенциального поставщика требованиям Правил для участия в кампании по прикреплению.
11. УЗ извещает потенциальных поставщиков ПМСП об осуществлении процедуры определения соответствия (несоответствия) потенциальных поставщиков для участия в кампании по прикреплению за один месяц до ее начала путем подачи объявления о приеме заявок на участие в процедуре допуска к участию в кампании по прикреплению по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, которое публикуется в периодическом печатном издании, распространяемом на территории столицы, города республиканского значения, соответствующей области, и интернет-ресурсе УЗ (далее – объявление о проведении кампании по прикреплению).
12. Потенциальный поставщик ПМСП предоставляет в УЗ заявку
на участие в процедуре определения потенциальных поставщиков для
участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики
Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в срок, определенный УЗ, но не менее десяти рабочих дней со дня размещения УЗ объявления о проведении кампании по прикреплению.
13. Потенциальный поставщик ПМСП прилагает к заявке на участие следующие документы:

1) мыналардың:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың (анықтаманың электрондық нысаны нотариат куәландырмайды);
тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың (жеке тұлға үшін);
сенімгерлік басқару шартының (бар болса);
МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісі тиісті медициналық қызметтер көрсетуге арналған құқығын растайтын медициналық қызметпен айналысуға лицензиялар мен оларға қосымшалардың (электрондық лицензияны және оған қосымшаларды нотариат куәландырмайды) нотариат куәландырған көшірмелерін;
2) мыналардың:
жеке басын куәландыратын құжаттың (жеке тұлға үшін);
жарғының (егер жарғыда құрылтайшылардың, қатысушылардың немесе акционерлердің құрамы көрсетілмесе, сондай-ақ құрылтайшылардың, қатысушылардың құрамы туралы үзінді көшірме немесе құрылтай шартының нотариат куәландырған көшірмесі немесе акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірме ұсынылады);
денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу туралы куәліктің (бар болса) көшірмелері;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық білімі бар медицина қызметкерлерінің біліктілігі туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 127 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10735 болып тіркелген) бекітілген Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларына сәйкес берілген аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда бұл мәліметтер ұсынылмайды);
Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмайтын МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісі осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес оның әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігін растау үшін осы тармақпен көзделген құжаттарды ұсынады.
Қатысуға арналған өтінім мен оған қоса берілетін құжаттарға МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісінің басшысы қол қояды.
Қатысуға арналған өтінім бекіту жөніндегі комиссияның хатшысына түзетулерсіз және жөндеулерсіз нөмірленген парақтармен, соңғы парағы басшының қолымен куәландырылған және мөрмен бекітілген (бар болса), тігілген түрде оларды ұсынудың соңғы мерзімінің өтуіне дейін қолма-қол ұсынылады.
Қатысуға арналған өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісі басшысының қолымен расталған және мөрімен бекітілген (бар болса), қатысуға өтінім беру құқығына сенімхаттың негізінде МСАК әлеуетті қызметтер берушісінің өкілінің ұсынуына жол беріледі.

1) нотариально засвидетельствованные копии:
свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (электронная версия справки нотариально не свидетельствуется);
документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для физического лица);
договора доверительного управления (при его наличии);
лицензии на занятие медицинской деятельностью и приложений к ним, подтверждающих право потенциального поставщика ПМСП на оказание соответствующей медицинской помощи (электронные лицензия и приложения к ней нотариально не свидетельствуется);
2) копии:
документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
устава (в случае, если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также представляются выписка о составе учредителей, участников или копия учредительного договора, или выписка из реестра держателей акций);
свидетельства об аккредитации в сфере здравоохранения (при его наличии);
3) сведения о квалификации медицинских работников с медицинским образованием по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – сведения о квалификации кадров) (при наличии свидетельства об аккредитации, выданного в соответствии с Правилами аккредитации в области здравоохранения, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 127 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10735) данные сведения не представляются).
Потенциальный поставщик ПМСП, не являющийся резидентом Республики Казахстан, в подтверждение его соответствия требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику согласно пункту 6 настоящих Правил, представляет документы, предусмотренные настоящим пунктом.
Заявка на участие и прилагаемые к ней документы подписываются руководителем потенциального поставщика ПМСП.
Заявка на участие предоставляется до истечения окончательного срока, указанного в объявлении, секретарю комиссии по прикреплению нарочно в прошитом виде с пронумерованными страницами без исправлений и помарок, заверенной на последней странице подписью руководителя и скрепленной печатью (при наличии).
Допускается предоставление заявки на участие и документов, прилагаемых к ней, представителем потенциального поставщика ПМСП на основании доверенности на право подачи заявки на участие, заверенной подписью руководителя потенциального поставщика ПМСП и скрепленной печатью (при наличии).

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Комиссияның хатшысы қатысуға өтінімді қабылдайды және Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін бекіту науқанына қатысу үшін медициналық-санитариялық алғашқы көмектің әлеуетті қызметтер берушілерін айқындау рәсіміне қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына тіркеуді осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырады, ол нөмірленеді, тігіледі және оның соңғы парағы басшының қолымен куәландырылды және мөрмен бекітілуі тиіс.
15. МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісіне қатысуға өтінімді тіркегеннен кейін бекіту жөніндегі комиссияның хатшысы:
осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдау туралы қолхат;
мынадай:
1) қатысуға арналған өтінім мен оған қоса берілетін құжаттар тиісінше ресімделмеген;
2) қатысуға өтінімде осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген тізбе бойынша құжаттардың толық пакеті ұсынылмаған жағдайда осы Қағидаларға 4-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Бекіту жөніндегі комиссия қатысуға арналған өтінімдерді берудің соңғы мерзімі аяқталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде МСАК әлеуетті қызметтер берушілерінің қатысуға арналған өтінімдерін қарау нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісіне осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкессіздігі) туралы шешім қабылдайды, ол осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттамамен ресімделеді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Бекіту жөніндегі комиссия бекіту науқанына қатысу үшін осы Қағидалардың 6-тармағының талаптарына сәйкес келмейтін МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушілерін айқындайды және мынадай:
1) осы Қағидалардың 13-тармағымен көзделген ұсынылған құжаттар жалған ақпараттан тұрса;
2) мәлімделген медициналық көмек ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтерге сәйкессіздігі;
3) әлеуетті қызметтер берушінің немесе оның өкілдігінің (өкілдік қатысуға өтінім берген кезде) өндірістік базасының қызметтер берушілерін таңдау рәсімдерін жүзеге асыру туралы хабарламада тапсырыс беруші айқындаған ұсынылған құжаттарда көрсетілген аумақтан тыс орналасуы жағдайларында оларды бекіту науқанына қатысуға жіберілмеді деп таниды.

Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
14. Прием и регистрацию заявки на участие осуществляет секретарь комиссии в журнале регистрации заявок на участие в процедуре определения потенциальных поставщиков первичной медико-санитарной помощи для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, который пронумерован, прошнурован и на последней странице заверен подписью руководителя и скреплен печатью.
15. Потенциальному поставщику ПМСП после регистрации заявки на участие секретарем комиссии по прикреплению выдается:
расписка о приеме документов по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам;
расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4-2 к настоящим Правилам в случаях:
1) заявка на участие и документы, прилагаемые к ней, оформлены ненадлежащим образом;
2) к заявке на участие прилагается неполный пакет документов по перечню, предусмотренному пунктом 13 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
16. Комиссия по прикреплению в течение трех рабочих дней со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие по результатам рассмотрения заявок на участие потенциальных поставщиков ПМСП принимает решение о соответствии (несоответствии) потенциальных поставщиков ПМСП требованиям предъявляемым к потенциальному поставщику согласно пункту 6 настоящих Правил, для участия в кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь, которое оформляется протоколом по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
17. Комиссия по прикреплению определяет потенциальных поставщиков ПМСП, не соответствующими требованиям пункта 6 настоящих Правил, и признает их не допущенными к кампании по прикреплению в случаях:
1) представления недостоверных документов и информации в документах, предусмотренных пунктом 13 настоящих Правил;
2) несоответствия заявленной медицинской помощи сведениям, указанным в представленных документах;
3) расположения производственной базы потенциального поставщика или его представительства (при подаче заявки на участие представительством), указанной в представленных документах, вне территории, определенной заказчиком в извещении об осуществлении процедуры выбора поставщика.

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Бекіту жөніндегі комиссия шешімінің негізінде комиссияның төрағасы:
МСАК әлеуетті қызметтер берушілеріне қойылатын осы Қағидалардың 6-тармағының талаптарына сәйкес келетін және бекіту науқанына қатысуға жіберілген;
МСАК әлеуетті қызметтер берушілеріне қойылатын осы Қағидалардың 6-тармағының талаптарына сәйкес келмейтін және бекіту науқанына қатысуға жіберілмеген МСАК әлеуетті қызметтер берушілерінің тізбесін жариялайды.
18-1. Осы Қағидаларға 5-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ДСБ Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкессіздігі) туралы хаттамадан үзінді көшірмені МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушілеріне береді.
Ескерту. 2-параграф 18-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. ДСБ бекіту науқаны жөніндегі комиссия шешім қабылдаған күннен бастап:
күнтізбелік үш күн ішінде бекіту науқанына қатысуға жіберілген МСАК әлеуетті қызметтер берушілерінің тізбесін олардың орналасу жерін және байланыс телефондарын көрсете отырып, астананың, республикалық маңызы бар қаланың, облыстың аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында және ДСБ-ның интернет-ресурсында жариялайды;
бір жұмыс күнінен кешіктірмей ақпараттандыру субъектісіне бекіту науқанына қатысуға жіберілген МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушілеріне "Бекітілген халық тіркелімі" (бұдан әрі – БХТ) порталына қол жеткізу үшін құпиясөз бен логинді беру үшін хаттамадан үзінді көшірмені жібереді.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Ақпараттандыру субъектісі "БХТ" порталына қол жеткізу үшін құпиясөз бен логинді бекіту науқанына қатысуға жіберілген МСАК әлеуетті қызметтер берушісінің жауапты адамына бекіту науқанының басталуына дейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
21. Бекіту науқанына қатысуға жіберілген МСАК әлеуетті қызметтер берушісі ақпараттандыру субъектісіне Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6774 болып тіркелген, "Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының ержесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 қаңтардағы бұйрығымен айқындалған тәртіппен "БХТ" порталын жүргізуге дербес жауапкершілік жүктелген жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесін жолдайды.

Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
18. На основании решения комиссии по прикреплению председатель комиссии оглашает перечень потенциальных поставщиков ПМСП:
соответствующих требованиям пункта 6 настоящих Правил, предъявляемым потенциальному поставщику ПМСП, и допущенных к участию в кампании по прикреплению;
не соответствующих требованиям пункта 6 настоящих Правил, предъявляемым потенциальному поставщику ПМСП, и не допущенных к участию в кампании по прикреплению.
18-1. Выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику, для участия в кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 5-1 к настоящим Правилам выдается УЗ потенциальным поставщикам ПМСП.
Сноска. Правила дополнены пунктом 18-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
19. УЗ со дня принятия комиссией по прикреплению решения:
в течение трех календарных дней публикует список потенциальных поставщиков ПМСП, допущенных к участию в кампании по прикреплению с указанием места их нахождения и контактных телефонов, в периодическом печатном издании, распространяемом на территории столицы, города республиканского значения, соответствующей области, и интернет-ресурсе УЗ;
в срок не позднее одного рабочего дня направляет субъекту информатизации выписку из протокола для предоставления потенциальным поставщикам ПМСП, допущенным к участию в кампании по прикреплению, пароля и логина доступа в портал "Регистр прикрепленного населения" (далее - "РПН").
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
20. Субъект информатизации представляет пароль и логин доступа в портал "РПН" ответственному лицу потенциального поставщика ПМСП, допущенного к участию в кампании по прикреплению, в срок не позднее одного рабочего дня до начала кампании по прикреплению.
21. Потенциальный поставщик ПМСП, допущенный к участию в кампании по прикреплению, направляет субъекту информатизации копию приказа о назначении ответственного лица, на которого возложена персональная ответственность за ведение портала "РПН" в порядке, определенном приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 января 2011 года № 7 "Об утверждении Положения о деятельности организаций здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6774.

22. Бекіту науқанын өткізуге дейін бекіту науқанына қатысуға жіберілген МСАК әлеуетті қызметтер берушілері халық арасында ақпараттық-түсіндірме жұмысын жүргізеді.
23. ДСБ ағымдағы жылғы 1 желтоқсаннан кешіктірмей бекіту науқаны бойынша қорытынды жасайды және бекіту жөніндегі комиссияға "БХТ" порталында тіркелген, оған бекітілген халықтың санын көрсете отырып, бекіту науқанына алғаш рет қатысып отырған МСАК әлеуетті қызметтер берушілерін көрсете отырып МСАК әлеуетті қызметтер берушілерінің тізбесін ұсынады.
24. Бекіту жөніндегі комиссия Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 281 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11268 болып тіркелген) бекітілген алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларының 11-тармағының 11) тармақшасына және Азаматтарды алғашқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекіту қағидаларына сәйкес бекіту науқанының кезеңі аяқталған күннен бастап он жұмыс күнінің ішінде бекіту науқанын қорытындыларын қарайды және:
қызметтер берушіні таңдау рәсіміне қатысуға жіберілген, "БХТ" порталында тіркелген, оған бекітілген халықтың санын көрсете отырып, МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушілерінің тізбесін айқындау туралы;
қызметтер берушіні таңдау рәсіміне қатысуға жіберілмеген, "БХТ" порталында тіркелген, оған бекітілген халықтың санын көрсете отырып, МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушілерінің тізбесін айқындау туралы осы Қағидаларға 5-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанының қорытындылары туралы хаттамамен ресімделетін шешім қабылдайды.
Қызметтер берушіні таңдау рәсіміне жіберілмеген МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісіне бекіту науқаны кезеңінде халықтан бекітілуге түсетін өтініштерден бас тартылады, ал "БХТ" порталында тіркелген, бекітілуге (бекітуден алып тастауға) өтініштер расталмайды.
Қызметтер берушіні таңдау рәсіміне жіберілмеген МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушілері бекіту науқаны кезеңінде оларға бекітілген халықты ағымдағы жылдың соңына дейін хабарлайды және халықты хабарлау туралы растауды ДСБ-ға ұсынады.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанының қорытындылары бойынша хаттамадан үзінді көшірме МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушілеріне қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүргізу кезінде қарауға ұсыну үшін беріледі.

22. До проведения кампании по прикреплению, потенциальные поставщики ПМСП, допущенные к участию в кампании по прикреплению, проводят информационно-разъяснительную работу среди населения.
23. УЗ не позднее 1 декабря текущего года подводит итоги кампании по прикреплению и предоставляет комиссии по прикреплению перечень потенциальных поставщиков ПМСП с указанием численности прикрепленного к ним населения, зарегистрированного в портале "РПН", с выделением потенциальных поставщиков ПМСП, впервые участвующих в кампании по прикреплению.
24. Комиссия по прикреплению в течение десяти рабочих дней со дня завершения периода кампании по прикреплению согласно подпункту 4) пункта 11 Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 281 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11268) рассматривает итоги кампании прикрепления и принимает решение, которое оформляется протоколом об итогах проведения кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 5-2 к настоящим Правилам:
об определении перечня потенциальных поставщиков ПМСП с указанием численности прикрепленного к ним населения, зарегистрированного в портале "РПН", которые допускаются к процедуре выбора поставщика;
об определении перечня потенциальных поставщиков ПМСП с указанием численности прикрепленного к ним населения, зарегистрированного в портале "РПН", которые не допускаются к процедуре выбора поставщика.
Заявления от населения на прикрепление в период кампании прикрепления к потенциальному поставщику ПМСП, который не допущен к процедуре выбора поставщика, отклоняются, а запросы на прикрепление (открепление), зарегистрированные в портале "РПН", не подтверждаются.
Потенциальные поставщики ПМСП, которые не допускаются к процедуре выбора поставщика, уведомляют население, прикрепившееся к ним в период кампании прикрепления, до конца текущего года и представить подтверждение об уведомлении населения в УЗ.
Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
25. Выписка из протокола по итогам кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам выдается потенциальным поставщикам ПМСП для предъявления на рассмотрение комиссии при проведении процедуры выбора поставщика.

Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25-1. Ақпараттандыру субъектісі бекіту науқанына қатыспаған МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісінің өтініші бойынша осы Қағидаларға 6-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатыспаған МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушілеріне бекітілген халықтың саны туралы мәліметті қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүргізу кезінде қарауға ұсыну үшін береді.
Ескерту. 2-параграф 25-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Қызметтер берушіні таңдау рәсіміне:
қалалық деңгейде кемінде 2000 бекітілген адам саны бар;
аудандық деңгейде кемінде 1000 бекітілген адам саны бар МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушілері жіберіледі.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Бекіту жөніндегі комиссия:
1) қатысуға өтінімдер болмаған;
2) МСАК әлеуетті қызметтер берушілердің ешқайсысы осы Қағидалардың 6-тармағының талаптарына сәйкес келмеген;
3) МСАК әлеуетті қызметтер берушілердің ешқайсысы ұсынған құжаттары осы Қағидалардың 13-тармағымен көзделгендерге сәйкес келмеген жағдайларда бекіту науқанына қатысу үшін МСАК әлеуетті қызметтер берушісін айқындау рәсімін болмады деп тану және оны қайта өткізу туралы шешім қабылдайды, ол осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттамамен ресімделеді.
3-параграф. Әлеуетті қосалқы мердігерлердің электрондық
тізіліміне қосу үшін ТМККК қызметтерінің әлеуетті қосалқы
мердігерін таңдау тәртібі
28. ДСБ жыл сайын 15 қарашадан кешіктірмей, осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде медициналық көмектің әлеуетті қосалқы мердігерлерінің электрондық тізіліміне қосу үшін әлеуетті қосалқы мердігерлерді таңдау рәсімдерін жүзеге асыру туралы хабарлайды, ол қатысуға арналған өтінімдерді қабылдаудың аяқталуына бес жұмыс күні қалғанда тиісті облыстың, Астана және Алматы қалаларының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымында және әкімшінің интернет-ресурсында жарияланады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Әлеуетті қосалқы мердігер ДСБ-ға осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық тізілімге қосу үшін әлеуетті қосалқы мердігерлерді таңдау рәсіміне қатысуға өтінімді ұсынады.

Сноска. Пункт 25 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
25-1. Субъект информатизации по запросу потенциального поставщика ПМСП, не участвовавшего в кампании по прикреплению, выдает сведения о численности прикрепленного населения к потенциальным поставщикам ПМСП, не участвовавших в кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам для предъявления на рассмотрение комиссии при проведении процедуры выбора поставщика.
Сноска. Правила дополнены пунктом 25-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
26. К процедуре выбора поставщика допускаются потенциальные поставщики ПМСП:
на городском уровне с численностью прикрепленного населения не менее 2000 человек;
на районном уровне с численностью прикрепленного населения не менее 1000 человек.
Сноска. Пункт 26 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
27. Комиссия по прикреплению принимает решение о признании процедуры определения потенциальных поставщиков ПМСП для участия в кампании по прикреплению несостоявшейся и о повторном ее проведении, которое оформляется протоколом по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, в случаях:
1) отсутствия заявок на участие;
2) несоответствия ни одного из потенциальных поставщиков ПМСП требованиям пункта 6 настоящих Правил;
3) представленные документы ни одного из потенциальных поставщиков ПМСП не соответствуют предусмотренным пунктом 13 настоящих Правил.
Параграф 3. Порядок выбора потенциального субподрядчика услуг
ГОБМП для включения в электронный реестр потенциальных
субподрядчиков
28. УЗ ежегодно не позднее 15 ноября извещает путем подачи объявления об осуществлении процедуры выбора потенциальных субподрядчиков для включения в электронный реестр по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам, которое публикуется в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей области, городов Астаны и Алматы, и интернет-ресурсе администратора.
Сноска. Пункт 28 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
29. Потенциальный субподрядчик предоставляет УЗ заявку на участие в процедуре выбора потенциальных субподрядчиков для включения в электронный реестр по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам в срок, определенный УЗ.

Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. Әлеуетті қосалқы мердігер қатысуға өтінімге мынадай құжаттарды:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың (анықтаманың электрондық нысаны нотариатпен расталмайды);
тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың (жеке тұлға үшін);
сенімгерлік басқару шартының (ол болған жағдайда);
тапсырыс беруші көрсеткен аумақта тиісті медициналық қызметтер көрсетуге арналған құқығын растайтын медициналық қызметпен айналысуға арналған лицензиялар мен оларға қосымшалардың (электрондық лицензия және оған қосымшалар нотариатпен расталмайды) нотариат куәландырған көшірмелерін;
2) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің немесе паспорттың (жеке тұлға үшін);
жарғының (егер жарғыда құрылтайшылардың, қатысушылардың немесе акционерлердің құрамы көрсетілмесе, сондай-ақ құрылтайшылардың, қатысушылардың құрамы туралы үзінді көшірме немесе құрылтай шартының нотариат куәландырған көшірмесі немесе акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірме ұсынылады);
денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу туралы куәліктің (ол болған жағдайда) көшірмелерін;
3) кадрлардың біліктілігі туралы мәліметтер (аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда бұл мәліметтер ұсынылмайды);
4) оның мүддесін білдіретін адамға (-дарға) комиссия отырыстарында да тізілімге қосу үшін өтінім беруге, қол қою құқығына сенімхат.
Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмайтын әлеуетті қосалқы мердігер осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес оның қойылатын талаптарға сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденті сияқты құжаттарды не осы талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер бар құжаттарды ұсынады.
Қатысуға өтінім бекіту жөніндегі комиссияның хатшысына тігілген түрде нөмірленген парақтармен түзетулер мен жөндеулерсіз, өтінімнің соңғы парағы басшының қолымен куәландырылған және мөрмен бекітілген, оларды ұсынудың соңғы мерзімдері өтуіне дейін ұсынылады.
31. Осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша комиссияның хатшысы қатысуға өтінімді қабылдауды және қосалқы мердігерлердің электрондық тізілімін қалыптастыру үшін әлеуетті қосалқы мердігерлерді айқындау рәсіміне қатысуға өтінімді тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады, ол нөмірленуі, тігілуі және оның соңғы парағы басшының қолымен куәландырылуы және мөрмен бекітілуі тиіс.

Сноска. Пункт 29 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
30. Потенциальный субподрядчик прилагает к заявке на участие следующие документы:
1) нотариально засвидетельствованные копии:
свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (электронная версия справки нотариально не свидетельствуется);
документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для физического лица);
договора доверительного управления (при наличии);
лицензий на занятие медицинской деятельностью и приложений к ним, подтверждающих право на оказание соответствующих медицинских услуг (электронные лицензия и приложения к ней нотариально не свидетельствуется);
2) копии:
удостоверения личности или паспорта гражданина Республики Казахстан (для физического лица);
устава (в случае, если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также представляются выписка о составе учредителей, участников или нотариально засвидетельствованная копия учредительного договора, или выписка из реестра держателей акций);
свидетельства об аккредитации в сфере здравоохранения (при его наличии);
3) сведения о квалификации кадров (при наличии свидетельства об аккредитации данные сведения не представляются);
4) доверенность лицу (-ам), представляющему (-им) его интересы на право подачи, подписания заявки для включения в реестр и в заседаниях комиссии.
Потенциальный субподрядчик, не являющийся резидентом Республики Казахстан, в подтверждение его соответствия требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику согласно пункту 6 настоящих Правил, представляет документы, предусмотренные настоящим пунктом, или аналогичные сведения подтверждающие соответствие данным требованиям.
Заявка на участие предоставляется секретарю комиссии нарочно в прошитом виде с пронумерованными страницами без исправлений и помарок, заверенном на последней странице подписью руководителя и скрепленном печатью до истечения окончательного срока их предоставления.
31. Прием и регистрацию заявки на участие осуществляет секретарь комиссии в журнале регистрации заявок на участие в процедуре определения потенциальных субподрядчиков для формирования электронного реестра субподрядчиков по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам, который пронумерован, прошнурован и на последней странице заверен подписью руководителя и скреплен печатью.

32. Әлеуетті қосалқы мердігерге қатысуға өтінімді тіркегеннен кейін бекіту жөніндегі комиссияның хатшысы:
құжаттарды қабылдау туралы қолхат;
мынадай жағдайларда:
1) қатысуға өтінім және оған қоса берілетін құжаттар тиісінше ресімделмеген;
2) қатысуға өтінімде осы Қағидалардың 30-тармағымен көзделген тізбе бойынша құжаттардың толық пакеті ұсынылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
33. Әлеуетті қосалқы мердігердің қатысуға өтінімдерін қарауды және әлеуетті қосалқы мердігерді тиісті жылға электрондық тізілімге енгізу үшін әлеуетті қосалқы мердігердің осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкессіздігі) туралы шешім қабылдауды комиссия осы Қағидалардың 44-57-тармақтарына сәйкес жүзеге асырады.
34. Әлеуетті қосалқы мердігерді тиісті жылға электрондық тізілімге енгізу үшін әлеуетті қосалқы мердігердің осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкессіздігі) туралы комиссия шешімі осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттамамен ресімделеді.
Әлеуетті қосалқы мердігердің немесе оның өкілінің сұратуы бойынша осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі қосалқы мердігерлерінің электрондық тізіліміне қосу туралы немесе одан бас тарту туралы хаттамадан үзінді көшірме беріледі.
35. Комиссия әлеуетті қосалқы мердігерді тиісті жылға электрондық тізілімге енгізу үшін әлеуетті қосалқы мердігердің осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті қосалқы мердігерлерді айқындайды және мынадай:
1) осы Қағидалардың 30-тармағымен көзделген ұсынылған құжаттар жалған ақпараттан тұрса;
2) мәлімделген медициналық көмек ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайларда оларды қосалқы мердігерлік шарттың негізінде ТМККК көрсетуге жіберілмеді деп таниды.
36. Комиссия шешімінің негізінде комиссияның төрағасы:
тиісті жылға электрондық тізілімге енгізу үшін әлеуетті қосалқы мердігердің осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкес келетін және қосалқы мердігерлік шарттың негізінде ТМККК көрсетуге жіберілген;
тиісті жылға электрондық тізілімге енгізу үшін әлеуетті қосалқы мердігердің осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкес келмейтін және қосалқы мердігерлік шартының негізінде ТМККК көрсетуге жіберілмеген әлеуетті қосалқы мердігерлерінің тізбесін жариялайды.
37. Осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ДСБ комиссия шешімінің негізінде электрондық тізілімді қалыптастырады және әкімшінің интернет-ресурсында кейіннен тиісті жылдың ішінде оған өзгерістер мен толықтырулар енгізе отырып, ағымдағы жылғы 1 желтоқсаннан кешіктірмей орналастырады.

32. Потенциальному субподрядчику после регистрации заявки на участие секретарем комиссии выдается:
расписка о приеме документов;
расписка об отказе в приеме документов в случаях:
1) заявка на участие и документы, прилагаемые к ней, оформлены ненадлежащим образом;
2) к заявке на участие прилагается неполный пакет документов по перечню, предусмотренному пунктом 30 настоящих Правил.
33. Рассмотрение заявок на участие потенциального субподрядчика и принятие решения о соответствии (несоответствии) потенциального субподрядчика требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил для включения в электронный реестр на соответствующий год осуществляет комиссия в порядке, определенном согласно пунктам 4457 настоящих Правил.
34. Решение комиссии о соответствии (несоответствии) потенциального субподрядчика требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил для включения в электронный реестр на соответствующий год оформляется протоколом по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
По запросу потенциального субподрядчика или его представителя по доверенности выдается выписка из протокола о включении или об отказе включения в электронный реестр субподрядчиков гарантированного объема бесплатной медицинской помощи согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
35. Комиссия, определяет потенциальных субподрядчиков несоответствующих требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил, к ним для включения в электронный реестр на соответствующий год, и признает их, не допущенными к оказанию ГОБМП на основании договора субподряда, в следующих случаях:
1) в представленных документах, предусмотренных пунктом 30 настоящих Правил содержится недостоверная информация;
2) несоответствие заявленной медицинской помощи сведениям, указанным в представленных документах.
36. Председатель комиссии на основании решения комиссии оглашает перечень потенциальных субподрядчиков:
соответствующих требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил, потенциальному субподрядчику для включения в электронный реестр на соответствующий год, и допущенных к оказанию ГОБМП на основании договора субподряда;
не соответствующих требованиям, предъявляемым пунктами 6 настоящих Правил, потенциальному субподрядчику для включения в электронный реестр на соответствующий год, и не допущенных к оказанию ГОБМП на основании договора субподряда.
37. УЗ на основании решения комиссии формирует электронный реестр по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам и размещает на интернет-ресурсе администратора не позднее 1 декабря текущего года, в дальнейшем, в течение соответствующего года по мере внесения в него изменений и дополнений.

Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Тиісті жылға арналған электрондық тізілім Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында қолданылады.
39. Осы Қағидалардың 29-тармағына сәйкес әлеуетті қосалқы мердігер тиісті жылға арналған электрондық тізілімнің қолданыста болуы кезеңінде электрондық тізілімге қосу үшін өтінімді береді.
40. Тиісті жылға арналған электрондық тізілімге өзгерістер мен толықтыруларды енгізу осы Қағидалардың 29-37-тармақтарымен айқындалған тәртіппен комиссия шешімінің негізінде әлеуетті қосалқы мердігерлерді таңдау рәсімін хабарламай жүзеге асырылады.
41. Комиссия:
1) қатысуға өтінімдер болмаған;
2) МСАК әлеуетті қосалқы мердігерлердің ешқайсысы осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкес келмеген;
3) МСАК әлеуетті қызметтер берушілерінің ешқайсысының ұсынған құжаттары осы Қағидалардың 30-тармағымен көзделгендерге сәйкес келмеген жағдайларда электрондық тізілімге қосу үшін әлеуетті қосалқы мердігерлерді таңдау рәсімін болмады деп тану және оны қайта өткізу туралы шешім қабылдайды, ол осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттамамен ресімделеді.
4-параграф. ТМККК жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және
ТМККК-ні орналастыру тәртібі
42. ТМККК жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсімі тапсырыс берушінің мынадай жалғаспалы іс-шаралардың:
1) тапсырыс берушінің әлеуетті қызметтер берушілерді қызметтер берушілерді таңдау рәсімін жүзеге асыруды бастау туралы хабарлауын;
2) комиссия құрамын қалыптастыру мен оны бекітуін;
3) қызметтер берушілерді таңдау рәсіміне қатысуға өтінімдерді қабылдауын;
4) комиссияның ТМККК жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің әлеуетті қызметтер берушілерге қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкессіздігін) айқындау үшін қатысуға өтінімді қарауын;
5) комиссияның әлеуетті қызметтер берушілерге қойылатын талаптарға сәйкес келетін және ТМККК-ны орналастыруға рұқсат берілген әлеуетті қызметтер берушілерге ТМККК-ны орналастыруын;
6) ТМККК қызметтерін көрсетуге шарт жасауын;
7) ТМККК-ны орналастыру қорытындыларын жариялауын көздейді.
43. Тапсырыс берушінің әлеуетті қызметтер берушілерге қызметтер берушілерді таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы хабарлауы осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарландыру беру арқылы жүзеге асырылады, ол тиісті облыстың, Астана және Алматы қалаларының аумақтарында таратылатын мерзімді баспасөз басылымында және әкімшінің интернет-ресурсында өтінімдерді қабылдау күніне бес жұмыс күні қалғанда жарияланады.

Сноска. Пункт 37 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
38. Электронный реестр на соответствующий год действует на всей территории Республики Казахстан.
39. Потенциальный субподрядчик в период действия электронного реестра на соответствующий год подает заявку для включения в электронный реестр в соответствии с пунктом 29 настоящих Правил.
40. Внесение изменений и дополнений в электронный реестр на соответствующий год осуществляется на основании решения комиссии в порядке, определенном пунктами 2937 настоящих Правил, без объявления процедуры выбора потенциальных субподрядчиков.
41. Комиссия принимает решение о признании процедуры выбора потенциальных субподрядчиков для включения в электронный реестр несостоявшейся и о повторном ее проведении, которое оформляется протоколом по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам, в случаях:
1) отсутствия заявок на участие;
2) несоответствия ни одного из потенциальных субподрядчиков требованиям пункта 6 настоящих Правил;
3) представленные документы ни одного из потенциальных поставщиков ПМСП не соответствуют предусмотренным пунктом 30 настоящих Правил.
Параграф 4. Порядок выбора поставщика услуг ГОБМП и
размещение ГОБМП
42. Процедура выбора поставщика услуг ГОБМП предусматривает выполнение заказчиком следующих последовательных мероприятий:
1) извещение заказчиком потенциальных поставщиков о начале осуществления процедуры выбора поставщика;
2) формирование и утверждение состава комиссии;
3) прием заявок на участие в процедуре выбора поставщика;
4) рассмотрение комиссией заявок на участие для определения соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг ГОБМП требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику;
5) размещение ГОБМП комиссией потенциальным поставщикам, соответствующим требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику, и допущенным к размещению ГОБМП;
6) заключение договора на оказание услуг ГОБМП;
7) извещение об итогах размещения ГОБМП.
43. Извещение заказчиком потенциальных поставщиков об осуществлении процедуры выбора поставщика осуществляется путем подачи объявления по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам, которое публикуется в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей области, городов Астаны и Алматы и интернет-ресурсе администратора за пять рабочих дней до даты окончания приема заявок на участие.

44. Комиссияның құрамына комиссияның төрағасы, комиссия төрағасының орынбасары және комиссияның басқа да мүшелері кіреді. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды және бес адамнан кем емес.
Комиссияның құрамына қосу тапсырыс берушінің жазбаша өтініші (ерікті нысанда) бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті тиісті аумақтық департаменттерінің (бұдан әрі – МФҚБК АД) және МҚАК АД-ның (егер тапсырыс беруші ДСБ болса), ДСБ-ның (егер тапсырыс беруші МҚАК АД болса) жазбаша ұсынған, басшыларының орынбасарларынан төмен емес кандидатураларының негізінде жүзеге асырылады.
Комиссияның құрамы тапсырыс берушінің бұйрығымен бекітіледі.
Комиссияның отырыстарын өткізу осы комиссияның хаттамалық шешімімен айқындалады.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Комиссияның төрағасы тапсырыс берушінің бірінші басшысы болып табылады.
Комиссияның төрағасы комиссияның жұмысын жоспарлайды, комиссияның отырыстарына төрағалық етеді және осы Қағидалармен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Төраға болмаған кезде оның функцияларын комиссия төрағасының орынбасары орындайды.
46. Комиссия төрағасының орынбасары тапсырыс беруші ұйымы басшысының орынбасары болып табылады.
47. Комиссияның ұйымдастырушылық қызметін комиссияның хатшысы қамтамасыз етеді, ол тапсырыс берушінің лауазымды тұлғаларының қатарынан айқындалады. Комиссияның хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды және оның комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы болмайды.
48. Комиссия оны құру туралы шешім қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданыста болады және өзінің қызметін тапсырыс беруші комиссияның жаңа құрамын құру туралы бұйрықты шығарған күні тоқтатады.
49. Комиссияның отырысы оған комиссия мүшелерінің жалпы санының басым көпшілігі қатысса, заңды болып табылады.
Комиссияның отырысын комиссияның төрағасы және комиссия төрағасының орынбасары бір мезгілде болмаған кезде өткізуге жол берілмейді.
Комиссияның бір мүшесі болмаған жағдайда, комиссия отырысының хаттамасында оның болмау себебі көрсетіледі. Комиссияның жұмысында негізделген себептер бойынша қатыса алмайтын комиссияның мүшесін комиссия отырысының басталуына дейін МФҚБК АД және МҚАК АД-ның (егер тапсырыс беруші ДСБ болса), ДСБ-ның (егер тапсырыс беруші МҚАК АД болса) еркін нысанда тиісті кандидатураларды ұсынуының негізінде басқа тиісті кандидатураға ауыстыруға жол беріледі.

44. Комиссия состоит из председателя комиссии, заместителя председателя комиссии и других членов комиссии. Общее количество членов комиссии составляет нечетное число и не менее пяти человек.
Включение в состав комиссии осуществляется по письменному запросу (в произвольной форме) заказчика на основе письменно представленных кандидатур не ниже заместителя руководителя соответствующих территориальных департаментов Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – ТД ККМФД) и ТД КОМУ (в случае если заказчиком является УЗ), УЗ (если заказчиком является ТД КОМУ).
Состав комиссии утверждается приказом заказчика.
Проведение заседаний комиссии определяется протокольным решением данной комиссии.
Сноска. Пункт 44 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
45. Председателем комиссии является первый руководитель организации заказчика.
Председатель комиссии планирует работу, руководит деятельностью комиссии, председательствует на заседаниях комиссии и осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя комиссии.
46. Заместителем председателя комиссии является заместитель руководителя организации заказчика.
47. Организационная деятельность комиссии обеспечивается секретарем комиссии, определяемым из числа должностных лиц заказчика. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решения.
48. Комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность в день издания заказчиком приказа о создании нового состава комиссии.
49. Заседание комиссии является правомочным, если на нем присутствует простое большинство от общего числа членов комиссии.
Не допускается проведение заседания комиссии в отсутствие председателя комиссии и заместителя председателя комиссии одновременно.
В случае отсутствия одного из членов комиссии в протоколе заседания комиссии указывается причина его отсутствия. Допускается замена члена комиссии, который не может принять участие в работе комиссии по обоснованным причинам, другой соответствующей кандидатурой до начала заседания комиссии на основании письменного представления в произвольной форме соответствующих кандидатур ТД ККМФД и ТД КОМУ (в случае если заказчиком является УЗ), УЗ (если заказчиком является ТД КОМУ).

Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
50. Қатысуға өтінімді комиссияның отырысын өткізбей қарауға рұқсат етілмейді.
51. Комиссияның хатшысы қызметтер берушіні таңдау рәсімін өткізу күніне кемінде үш күн қалғанда комиссияның мүшелерін және бақылаушыларды комиссия отырысының мерзімдері туралы еркін нысанда хабарлайды.
Ескерту. 51-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
52. Қатысуға арналған өтінімдерді қарау кезінде комиссияның отырыстарында әлеуетті қызметтер берушілер өкілдерінің және бақылаушылардың әлеуетті қызметтер берушінің басшысы қол қойған және мөрімен бекітілген (бар болса) сенімхаттың негізінде комиссия қызметіне араласпай қатысуына және аудиожазба және (немесе) бейнетүсірімді жүргізуге жол беріледі.
Әлеуетті қызметтер берушілердің өкілдері және бақылаушылар комиссия отырысының басталуына дейін комиссияның хатшысына комиссияның отырысына қатысатыны және аудиожазба және (немесе) бейнетүсірімдер жүргізетіні туралы хабарлайды.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Комиссияның отырысында қатысуға өтінімді қарау барысында комиссияның хатшысы комиссияның мүшелеріне және басқа қатысып отырған адамдарға ұсынылған қатысуға өтінімдерді және оларға қоса берілген құжаттарды атайды.
54. Әлеуетті қызметтер берушінің банкрот және (немесе) жою рәсімдеріне жатпау сәйкестігін нақтылау қажеттілігі кезінде комиссия банкрот және (немесе) жою рәсімдерін өткізуге бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған ақпаратын қарайды.
55. Комиссияның қатысуға арналған өтінімдерді жетіспейтін құжаттармен толықтырумен, жасалатын қатысуға өтінімдерді осы Қағидалардың 13, 30 және 61-тармақтарының талаптарына сәйкес келтірумен, қатысуға арналған өтінімге салынған құжаттарды ауыстыруға, тиісінше ресімделмеген құжаттарды осы Қағидалардың 13, 30 және 61-тармақтарымен көзделген талаптарға сәйкес келтірумен байланысты сұрату жіберуіне және өзге де іс-қимылдарына жол берілмейді.
55-1. Комиссия қажет болған жағдайда қызметтер берушінің орналасу жеріне бара отырып, өтінімдерде көрсетілген деректердің қойылатын талаптарға дәйектілігін бағалау үшін комиссия мүшелерінен жұмыс тобын (бұдан әрі – Жұмыс тобы) құрады және (немесе) тәуелсіз сарапшыларды және (немесе) бейінді мамандардан сарапшыларды тартады.
Жұмыс тобы әлеуетті қызметтер берушінің өндірістік базасын қарау нәтижелері бойынша сараптамалық қорытынды береді, ол еркін нысанда ресімделеді және комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі.
Ескерту. 4-параграф 55-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 49 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
50. Не допускается рассмотрение заявок на участие без проведения заседания комиссии.
51. Секретарь комиссии не позднее трех календарных дней до даты проведения процедуры выбора поставщика оповещает уведомлением в произвольной форме членов комиссии и наблюдателей о сроках заседания комиссии.
Сноска. Пункт 51 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
52. Допускается на заседаниях комиссии при рассмотрении заявок на участие присутствие представителей потенциальных поставщиков на основании доверенности, подписанной руководителем потенциального поставщика и скрепленной печатью (при наличии), и наблюдателей, не вмешиваясь в деятельность комиссий, и проведение аудиозаписи и (или) видеосъемки.
Представители потенциальных поставщиков и наблюдатели до начала заседания комиссии уведомляют секретаря комиссии о своем участии на заседании комиссии и проведении аудиозаписи и (или) видеосъемки.
Сноска. Пункт 52 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
53. На заседании комиссии в ходе рассмотрения заявок на участие секретарь комиссии перечисляет членам комиссии и другим присутствующим представленные заявки на участие и документы, приложенные к ним.
54. При необходимости уточнения соответствия потенциального поставщика непричастности к процедуре банкротства и (или) ликвидации комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства и (или) ликвидации.
55. Не допускаются направление запроса и иные действия комиссии, связанные с приведением приложенных к заявке на участие документов в соответствие с предусмотренными пунктами 13, 30, и 61 настоящих Правил, заключающиеся в дополнении заявки на участие недостающими документами, замене документов, приложенных в заявке на участие, приведение ненадлежащим образом оформленных документов в соответствие с предусмотренными пунктами 13, 30, и 61 настоящих Правил.
55-1. Комиссия при необходимости создает рабочую группу из членов комиссии и (или) привлекает независимых экспертов и (или) экспертов из профильных специалистов (далее – Рабочая группа) для оценки достоверности, указанных в заявке данных предъявляемым требованиям, путем выезда по месту нахождения потенциального поставщика.
Рабочая группа дает экспертное заключение по результатам осмотра производственной базы потенциального поставщика, которое оформляется в произвольной форме и прилагается к протоколу заседания комиссии.
Сноска. Правила дополнены пунктом 55-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).

56. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған отырысқа қатысып отырған комиссия мүшелерінің жалпы санының басым көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссияның төрағасы, ол болмаған жағдайда, комиссия отырысының төрағасы дауыс берген комиссия мүшелерінің шешімі қабылданды деп саналады.
Комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда комиссияның мүшесі дәлелді пікірін жазбаша түрде білдіреді.
57. Комиссияның шешімін комиссияның хатшысы хаттама түрінде ресімдейді, оған қатысып отырған комиссияның төрағасы, оның орынбасары, комиссияның басқа мүшелері қол қояды және оған комиссияның хатшысы қол қоюмен растайды.
Комиссия отырысының хаттамасы дауыстардың санын көрсете отырып (иә, жоқ), қатысқан, қатыспаған адамдар, комиссия отырысында қабылданған шешім туралы мәліметті қамтиды.
Төраға комиссия шешімінің негізінде ТМККК-ны орналастыруға жіберілген және жіберілмеген әлеуетті қызметтер берушілердің тізбесін атап өтеді.
Әлеуетті қызметтер беруішінің немесе оның өкілінің сұрауы бойынша қабылданған шешімге қатысты комиссия отырысының хаттамасынан үзінді көшірме беріледі.
58. Комиссия хатшысы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні айқындау рәсіміне қатысуға өтінімдерді қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырады, бұл ретте журналдың соңғы парағы басшының қолымен куәландырылады және мөрмен бекітіледі.
59. Әлеуеттті қызметтер беруші немесе оның өкілі сенімхат бойынша қатысуға өтінімді комиссияның хатшысына тігілген түрде, нөмірленген парақтармен тузетулер мен жөндеулерсіз береді, бұл ретте соңғы парағы басшының қолымен куәландырылады және мөрмен бекітіледі.
60. Әлеуетті қызметтер берушіге қатысуға арналған өтінімді тіркегеннен кейін комиссияның хатшысы:
осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдау туралы қолхат;
мынадай жағдайларда:
1) қатысуға арналған өтінім және оған қоса берілетін құжаттар тиісінше ресімделмеген;
2) қатысуға арналған өтінімде осы Қағидалардың 61-тармағында көзделген тізбе бойынша құжаттардың толық пакеті ұсынылмаған жағдайда осы Қағидаларға 4-2-қосымашаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. 60-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
61. Осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуетті қызметтер беруші тапсырыс берушіге ТМККК қызметтерін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсіміне қатысуға арналған өтінімді тапсырыс беруші айқындаған мерзімде береді.
Қатысуға арналған өтінімге әлеуетті қызметтер беруші мынадай құжаттарды:

56. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение членов комиссии, за которое проголосовал председатель комиссии, в случае его отсутствия, заместитель председателя комиссии.
При несогласии с решением комиссии член комиссии представляет председателю мотивированные возражения в письменном виде.
57. Решения комиссии оформляется секретарем комиссии в виде протокола, который подписывается присутствующими председателем комиссии, его заместителем, другими членами комиссии и парафируется секретарем комиссии.
Протокол заседания комиссии содержит сведения о присутствующих, отсутствующих членах комиссии, решении, принятом на заседании комиссии с указанием числа голосов (за, против).
Председатель на основании решения комиссии оглашает перечень потенциальных поставщиков, допущенных и не допущенных к процедуре размещения ГОБМП.
По запросу потенциального поставщика или его представителя выдается выписка из протокола заседания комиссии относительно принятого решения.
58. Прием и регистрацию заявки на участие осуществляет секретарь комиссии в журнале регистрации заявок на участие в процедуре выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам, при этом последняя страница журнала заверяется подписью руководителя и скрепляется печатью.
59. Заявка на участие представляется потенциальным поставщиком или его представителем по доверенности секретарю комиссии в прошитом виде с пронумерованными страницами без исправлений и помарок, при этом последняя страница заверяется подписью руководителя и скрепляется печатью.
60. Потенциальному поставщику после регистрации заявки на участие секретарем комиссии выдается:
расписка о приеме документов по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам.
расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4-2 к настоящим Правилам в случаях:
1) заявка на участие и документы, прилагаемые к ней, оформлены ненадлежащим образом;
2) к заявке на участие прилагается неполный пакет документов по перечню, предусмотренному пунктом 61 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 60 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
61. Потенциальный поставщик предоставляет заказчику заявку на участие в процедуре выбора поставщика услуг ГОБМП по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам в срок, определенный заказчиком.
К заявке на участие прилагаются следующие документы потенциального поставщика:

1) мыналардың:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың (анықтаманың электрондық нысанын нотариат куәландырмайды);
тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың (жеке тұлға үшін);
сенімгерлік басқару шартының (бар болса);
тапсырыс беруші көрсеткен аумақта тиісті медициналық қызметтер көрсетуге арналған құқығын растайтын медициналық қызметпен айналысуға арналған лицензиялардың және оның қосымшаларының (электрондық лицензияны және оған қосымшаларды нотариат куәландырмайды);
стационарлық медициналық көмек көрсетуге өтінімді берген жағдайда, есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысы саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған лицензиялардың және оның қосымшаларының (электрондық лицензияны және оған қосымшаларды нотариат куәландырмайды) (қажет болса);
мәлімделген медициналық қызметтер көрсетуге арналған құқығын растайтын, атом энергиясын пайдалану саласындағы лицензиялардың және (немесе) оларға қосымшалардың (электрондық лицензияларды және оған қосымшаларды нотариат куәландырмайды) нотариат куәландырған көшірмелерін (қажет болса);
2) мыналардың:
жеке басын куәландыратын құжаттың (жеке тұлға үшін);
жарғының (жарғыда құрылтайшылардың, қатысушылардың немесе акционерлердің құрамы көрсетілмеген жағдайда, құрылтайшылардың, қатысушылардың құрамы туралы үзінді көшірме немесе құрылтайшы шарттың нотариат куәландырған көшірмесі немесе акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірме ұсынылады);
денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу туралы куәліктің (бар болса);
көрсетілетін қызметтер бойынша ұлттық стандарттардың талаптарына сәйкес сапа менеджментінің сертификатталған жүйесінің (сертификатталған жүйелерінің) болуын растайтын құжаттың (бар болса);
МФҚБД АД Кодекстің 42-бабымен айқындалған тәртіппен медициналық ұйымның жоғары технологиялық медициналық қызметтер көрсетуге өткізілген бағалау қорытындысының (консультациялық-диагностикалық, стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуге өтінім берген жағдайда);
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 534 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11743 болып тіркелген) бекітілген Тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) алу, дайындау, сақтау, консервациялау, тасымалдау және тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау жөніндегі денсаулық сақтау ұйымдарының тізбесін қалыптастыру қағидаларымен айқындалған тәртіппен әлеуетті қызметтер берушіні тіндерді (тіндердің бөліктерін) немесе ағзалар (ағзалардың бөліктерін) алу, дайындау, сақтау, консервациялау, тасымалдау бойынша денсаулық сақтау ұйымдарының тізбесіне қосу туралы уәкілетті орган шешімінің көшірмелерін (ЖТМҚ көрсетуге өтінім берген жағдайда);

1) нотариально засвидетельствованные копии:
свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (электронная версия справки нотариально не свидетельствуется);
документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для физического лица);
договора доверительного управления (при наличии);
лицензии на занятие медицинской деятельностью и приложений к ним, подтверждающих право на оказание заявленных медицинских услуг и расположение производственной базы потенциального поставщика по месту их оказания на территории, указанной заказчиком в извещении об осуществлении процедуры выбора поставщика (электронные лицензия и приложения к ней нотариально не свидетельствуется);
лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и приложения к ней (электронные лицензия и приложения к ней нотариально не свидетельствуется), в случае подачи заявки на оказание стационарной медицинской помощи (при необходимости);
лицензии и (или) приложений к лицензии в сфере использования атомной энергии, подтверждающих право на оказание заявленных медицинских услуг (электронные лицензия и приложения к ней нотариально не свидетельствуется) (при необходимости);
2) копии:
документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
устава (в случае, если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также представляются выписка о составе учредителей, участников или нотариально засвидетельствованная копия учредительного договора, или выписка из реестра держателей акций);
свидетельства об аккредитации в сфере здравоохранения (при его наличии);
документа, подтверждающего наличие сертифицированной системы (сертифицированных систем) менеджмента качества в соответствии с требованиями национальных стандартов по оказываемым услугам (при его наличии);
заключения проведенной оценки соответствия медицинской организации к оказанию высокотехнологичных медицинских услуг, выданного ТД ККМФД в порядке, определенном статьей 42 Кодекса (в случае подачи заявки на оказание консультативно-диагностической помощи, стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи);
решения уполномоченного органа о включении потенциального поставщика в перечень организаций здравоохранения по изъятию, заготовке, хранению, консервации, транспортировке тканей (части ткани) или органов (части органов) и трансплантации тканей (части тканей) или органов (части органов) в порядке, определенном Правилами формирования перечня организаций здравоохранения по изъятию, заготовке, хранению, консервации, транспортировке тканей (части ткани), или органов (части органов) и трансплантации тканей (части тканей) или органов (части органов), утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 534 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11743) (в случае подачи заявки на участие по оказанию ВТМУ);

3) осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оны қызметтер беруші ретінде айқындаған күннен бастап төлем алғанға дейін шарт талаптарында көзделген қызметтер көрсету үшін дербес қатысу кезінде тамақтандыру ұйымының растауымен немесе аутсорсинг шарты бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 234 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10982 болып тіркелген) бекітілген "Қоғамдық тамақтану объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларының талаптарына сәйкес келетін ұйымды тарта отырып, дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар бойынша, тамақ өнімдері бойынша кемінде бір ай мерзімге арналған материалдық ресурстар қорының болуын растайтын ақпарат қоса берілген кепілдік міндеттеме (бағдарламалық амбулаториялық гемодиализ қызметтерін көрсету кезінде стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуге өтінім берген жағдайда);
4) осы Қағидаларға 20-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кодекстің 7-бабының 6) тармақшасына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкестігі жөніндегі кепілхат (аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда кепілхат ұсынылмайды)
5) көлік құралының болуын немесе шарттық негізде көлік қызметтерін көрсететін ұйымды тартуын растайтын ақпаратты қоса бере отырып, осы Қағидаларға 20-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдік міндеттеме (бағдарламалық амбулаториялық гемодиализ қызметтерін көрсету кезінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек, стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуге өтінім берген жағдайда);
6) ағымдағы кезеңге арналған кредиторлық берешегі туралы ақпарат;
7) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық білімі бар медицина қызметкерлерінің біліктілігі туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 127 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10735 болып тіркелген) бекітілген Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларына сәйкес берілген аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда бұл мәліметтер ұсынылмайды);
8) осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық көмектің түрлері мен нысандары туралы мәліметтер;
9) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанының қорытындылары бойынша хаттамадан үзінді көшірме немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатыспаған МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісіне бекітілген халық саны туралы мәліметтер;

3) гарантийное обязательство по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам с приложением информации, подтверждающей наличие у него запаса материальных ресурсов на срок не менее одного месяца по лекарственным средствам и изделиям медицинского назначения, по продуктам питания с подтверждением организации питания при самостоятельном участии или с привлечением на договорной основе объекта общественного питания, соответствующего требованиям Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам общественного питания", утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 234 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10982) (в случае подачи заявки на оказание стационарной медицинской помощи и стационарозамещающей медицинской помощи при оказании услуг программного амбулаторного гемодиализа) для оказания услуг со дня определения его поставщиком до получения оплаты, предусмотренной условиями договора;
4) гарантийное письмо о соответствии стандартам в области здравоохранения в соответствии с подпунктом 6) статьи 7 Кодекса (при наличии свидетельства об аккредитации гарантийное письмо не представляется) по форме согласно приложению 20-1 к настоящим Правилам;
5) гарантийное обязательство по форме согласно приложению 20-2 к настоящим Правилам с приложением информации, подтверждающей наличие транспортного средства, или привлечение организации, оказывающей транспортные услуги, на договорной основе (в случае подачи заявки на оказание первичной медико-санитарной помощи, стационарозамещающей медицинской помощи при оказании услуг программного амбулаторного гемодиализа);
6) информация о кредиторской задолженности на текущий период;
7) сведения о квалификации медицинских работников с медицинским образованием по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (при наличии свидетельства об аккредитации выданного в соответствии с Правилами аккредитации в области здравоохранения, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 127 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10735) данные сведения не представляются);
8) сведения о видах и формах медицинской помощи по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам;
9) выписка из протокола по итогам кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам или сведения о численности прикрепленного населения к потенциальным поставщикам ПМСП, не участвовавших в кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП по форме согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам;

10) осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төсек қоры туралы мәліметтер;
11) осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық техниканың болуы туралы мәліметтер.
Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмайтын әлеуетті қосалқы мердігер осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес оның әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігін растау үшін осы тармақпен көзделген құжаттарды ұсынады.
Қатысуға арналған өтінімге және оған қоса берілетін құжаттарға әлеуетті қосалқы мердігердің басшысы қол қояды.
Қатысуға арналған өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды әлеуетті қызметтер беруші берген, басшының қолымен расталған және мөрімен бекітілген (бар болса), қатысуға өтінім беру құқығына сенімхаттың негізінде әлеуетті қызметтер берушінің сенім білдірілген тұлғасының ұсынуына жол беріледі.
Ескерту. 61-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
62. Комиссия қатысуға арналған өтінімді тапсырыс беруші айқындаған ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғаннан күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қатысуға арналған өтінімдерді қарайды және тиісті жылға ТМККК көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкессіздігі) туралы шешім қабылдайды, ол осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттамамен ресімделеді.
Ескерту. 62-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
63. Комиссия әлеуетті қызметтер берушілерді осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкес келмейтін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындайды және мынадай:
1) дұрыс емес құжаттарды және осы Қағидалардың 61-тармағымен көзделген құжаттарда дұрыс емес ақпаратты ұсынса;
2) мәлімделген медициналық көмек ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтерге сәйкес келмесе;
3) әлеуетті қызметтер берушінің немесе оның өкілдігінің (өкілдік қатысуға өтінімді берген кезде) өндірістік базасының қызметтер берушілерін таңдау рәсімдерін жүзеге асыру туралы хабарламада тапсырыс беруші айқындаған ұсынылған құжаттарда көрсетілген аумақтан тыс орналасуы;
4) осы Қағидалардың 61-тармағымен көзделген, Кодекстің 7-бабының 6) тармақшасына сәйкес мәлімделген медициналық көмектің денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкестігін растайтын тізбе бойынша құжаттардың толық пакеті ұсынылмаған жағдайларында оларды ТМККК-ны орналастыруға жіберілмеді деп таниды.

10) сведения о коечном фонде по форме согласно приложению 22 к настоящим Правилам;
11) сведения о наличии медицинской техники по форме согласно приложению 23 к настоящим Правилам.
Потенциальный поставщик, не являющийся резидентом Республики Казахстан, в подтверждение его соответствия требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику согласно пункту 6 настоящих Правил, представляет документы, предусмотренные настоящим пунктом.
Заявка на участие и прилагаемые к ней документы подписываются руководителем потенциального поставщика.
Допускается предоставление заявки на участие и документов, прилагаемых к ней, доверенным лицом потенциального поставщика на основании доверенности на право подачи заявки на участие, выданной потенциальным поставщиком, заверенной подписью руководителя и скрепленной печатью (при наличии).
Сноска. Пункт 61 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
62. Комиссия в течение трех рабочих дней со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие, указанного в объявлении, рассматривает заявки на участие и принимает решение о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил, потенциальному поставщику для участия в оказании ГОБМП на соответствующий год, которое оформляется протоколом по форме согласно приложению 25 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 62 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
63. Комиссия, определяет потенциальных поставщиков несоответствующих требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил и признает их, не допущенными к процедуре размещения ГОБМП, в случаях:
1) представления недостоверных документов и информации в документах, предусмотренных пунктом 61 настоящих Правил;
2) несоответствия заявленной медицинской помощи сведениям, указанным в представленных документах;
3) расположения производственной базы потенциального поставщика или его представительства (при подаче заявки на участие представительством), указанной в представленных документах, вне территории, определенной заказчиком в извещении об осуществлении процедуры выбора поставщика;
4) к заявке на участие прилагается неполный пакет документов по перечню, предусмотренному пунктом 61 настоящих Правил, подтверждающих соответствие заявленной медицинской помощи стандартам в области здравоохранения в соответствии с подпунктом 6) статьи 7 Кодекса.

Ескерту. 63-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
64. Комиссия шешім қабылдайтын күні комиссияның төрағасы:
тиісті жылға ТМККК көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкес келетін және ТМККК орналастыру рәсіміне жіберілген;
тиісті жылға ТМККК көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкес келетін, бірақ осы Қағидалардың 26, 67, 68, 68-1, 68-2 және 69-тармақтарына сәйкес ТМККК орналастыру рәсіміне жіберілмеген;
тиісті жылға ТМККК көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкес келмейтін және ТМККК орналастыру рәсіміне жіберілмеген әлеуетті қызметтер берушілердің тізбесін жариялайды.
Әлеуетті қызметтер берушінің немесе оның өкілінің сұрауы бойынша осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкессіздігі) туралы хаттамадан үзінді көшірме әлеуетті қызметтер берушілерге беріледі.
Ескерту. 64-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
65. Комиссия:
1) қатысуға өтінімдер болмаған;
2) әлеуетті қызметтер берушілердің ешқайсысы осы Қағидалардың 6-тармағының талаптарына сәйкес келмеген;
3) МСАК әлеуетті қызметтер берушілерінің ешқайсысы ұсынған құжаттары осы Қағидалардың 61-тармағымен көзделгендерге сәйкес келмеген жағдайларда әлеуетті қызметтер берушілерді таңдау рәсімін болмады деп тану және оны қайта өткізу туралы шешім қабылдайды, ол осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттамамен ресімделеді.
66. Комиссия осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттамамен ресімделетін тиісті жылға ТМККК көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкес келетін әлеуетті қызметтер берушілердің тізбесін жариялағаннан кейін үш жұмыс күнінің ішінде ТМККК қажеттілігін есепке ала отырып, бөлінген бюджет қаражатының және осы Қағидалардың 67, 68, 68-1, 68-2 және 69-тармақтарында көзделген критерийлер шегінде ТМККК орналастыру (орналастырмау) туралы шешім қабылдайды.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 63 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
64. В день принятия решения комиссии председатель комиссии оглашает перечень потенциальных поставщиков:
соответствующих требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил, потенциальному поставщику для участия в оказании ГОБМП на соответствующий год, и допущенных к процедуре размещения;
соответствующих требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил, потенциальному поставщику для участия в оказании ГОБМП на соответствующий год, но не допущенных к процедуре размещения ГОБМП в соответствии с пунктами 26, 67, 68, 68-1, 68-2 и 69 настоящих Правил;
не соответствующих требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил, потенциальному поставщику для участия в оказании ГОБМП на соответствующий год, и не допущенных к процедуре размещения ГОБМП.
По запросу потенциального поставщика или его представителя выдается выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику для участия в оказании гарантированного объема бесплатной медицинской помощи согласно приложению 26 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 64 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
65. Комиссия принимает решение о признании процедуры выбора поставщика несостоявшейся и о повторном ее проведении, которое оформляется протоколом по форме согласно приложению 27 к настоящим Правилам, в случаях:
1) отсутствия заявок на участие;
2) несоответствия ни одного из потенциальных субподрядчиков требованиям пункта 6 настоящих Правил;
3) представленные документы ни одного из потенциальных поставщиков ПМСП не соответствуют предусмотренным пунктом 61 настоящих Правил.
66. Комиссия принимает решение о размещении (не размещении) ГОБМП с учетом потребности в ГОБМП в пределах выделенных бюджетных средств, и критериев, предусмотренных пунктами 67, 68, 68-1, 68-2 и 69 настоящих Правил, в течение трех рабочих дней после оглашения перечня потенциальных поставщиков, соответствующих требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил, потенциальному поставщику для участия в оказании ГОБМП на соответствующий год, которое оформляется протоколом об итогах размещения (не размещения) гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 28 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 66 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).

67. Комиссия:
Осы қағидалардың 25-тармағына сәйкес бекіту жөніндегі комиссия хаттамасынан үзінді көшірменің негізінде бекіту науқанының қорытындылары бойынша;
МСАК көрсететін денсаулық сақтау ұйымының аумақтық қызмет көрсету аймағын жаңадан енгізілетін денсаулық сақтау объектісі жағдайында, МСАК-тың қызметтерінің қолжетімділігін барынша қамтамасыз етуді ескере отырып, бір әкімшілік аумақтық бірлік шегінде өзгерту туралы ДСБ ұсынған шешімнің негізінде;
Осы қағидалардың 25-1-тармағына сәйкес бекіту науқанына қатыспаған МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушілеріне бекіту науқанының соңғы күні бекітілген халықтың саны туралы ақпараттандыру субъектісі деректерінің негізінде МСАК әлеуетті қызметтер берушілерінің ТМККК-ны орналастыру туралы "БХТ" порталында тіркелген, оларға бекітілген халық саны бөлігінде шешім қабылдайды.
Ескерту. 67-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
68. Комиссия МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушілеріне амбулаториялық-емханалық қызметтерді "Денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 627 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11976 болып тіркелген) (бұдан әрі − № 627 бұйрық) денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидаларына сәйкес айқындалған қызметтердің тізбесі бойынша консультациялық-диагностикалық көмекті ескере отырып орналастырады.
Ескерту. 68-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
68-1. Комиссия стационарлық медициналық көмекті осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкес келетін әлеуетті қызметтер берушілерге егер бейінді бөлімшелер Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6173 болып тіркелген) бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтеріне 3-қосымшаға сәйкес ауруханалардың бейінді бөлімшелерінің үлгі штаттары мен штат нормативтеріне кестеге сәйкес төсектердің ең төменгі саны кезінде ұйымдастырылған жағдайда орналастырады.
Ескерту. 4-параграф 68-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

67. Комиссия принимает решение о размещении ГОБМП потенциальным поставщикам ПМСП в части численности прикрепленного населения к ним, зарегистрированного в портале "РПН":
по итогам кампании по прикреплению на основании выписки из протокола комиссии по прикреплению согласно пункта 25 настоящих Правил;
на основании представленного УЗ решения об изменении зоны территориального обслуживания организации здравоохранения, оказывающей ПМСП, в пределах одной административной территориальной единицы с учетом максимального обеспечения доступности услуг ПМСП в случае вновь вводимого объекта здравоохранения;
на основании данных субъекта информатизации о численности прикрепленного населения на конец даты кампании по прикреплению к потенциальным поставщикам ПМСП, не участвовавших в кампании по прикреплению согласно пункту 25-1 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 67 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
68. Комиссия размещает амбулаторно-поликлинические услуги ГОБМП потенциальным поставщикам ПМСП с учетом консультативно-диагностической помощи по перечню услуг, в соответствии с Правилами возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 627 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11976) (далее – приказ № 627).
Сноска. Пункт 68 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
68-1. Комиссия размещает стационарную медицинскую помощь потенциальным поставщикам, соответствующим требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил, в случае если профильные отделения организованы при минимальных количествах коек в соответствии с таблицей к Типовым штатам и штатным нормативам профильных отделений больниц согласно приложению 3 к Типовым штатам и штатным нормативам организаций здравоохранения, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 6173).
Сноска. Правила дополнены пунктом 68-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).

68-2. Комиссия стационарды алмастыратын медициналық көмекті осы Қағидалардың 6-тармағымен қойылатын талаптарға сәйкес келетін әлеуетті қызметтер берушілерге ТМККК шеңберінде кемінде 5 төсек және жылына кемінде 360 емделіп шыққан жағдайы бар төсек қоры кезінде орналастырады.
Ескерту. 4-параграф 68-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
69. Әлеуетті қызметтер берушіге ТМККК-ны орналастыру (орналастырмау) кезінде комиссия мынадай критерийлерді:
қатысуға арналған өтінімде көрсетілген медициналық көмектің түрлері мен нысандары бойынша әлеуетті қызметтер берушінің жұмыс өтілінің болуын;
бейінді бөлімшелердің болуы және олардың төсек қуаттылығын (стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсететін қызметтер берушілер үшін);
бір ауысымда халықты қабылдау санын (амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін қызметтер берушілер үшін);
бекітілген халық санын (медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушілер үшін);
соңғы үш жылғы өлім (қайтыс болу) көрсеткішін;
МФҚБД АД тіркеген соңғы үш жылдағы шағымдардың санын;
соңғы үш жылдағы бұрын ТМККК қызметтерін көрсетуге арналған шарттар бойынша қызметтер берушінің міндеттемелерді орындауын (орындамауын) ескереді (бар болса).
Ескерту. 69-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
70. Осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті жылға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің қызметтерін берушілердің тізімін тапсырыс беруші астананың, республикалық маңызы бар қаланың, тиісті облыстың аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымында және әкімшінің интернет-ресурсында ТМККК орналастыру қорытындыларын жүргізген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде жариялайды.
70-1. Тапсырыс беруші ТМККК орналастырудың қорытындыларын шығарған күннен бастап үш жұмыс күнінің ішінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі жөніндегі әлеуетті қызметтер берушіге тиісті қаржы жылына осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шарттың жобасын (бұдан әрі – Шарт) жібереді.
Ескерту. 4-параграф 70-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
70-2. Әлеуетті қызметтер беруші шарттың жобасын алған күннен бастап үш жұмыс күнінің ішінде шартқа қол қояды және тапсырыс берушіге береді.
Әлеуетті қызметтер беруші белгіленген мерзімде қол қойылған шартты ұсынбаған жағдайда, осындай әлеуетті қызметтер беруші шарт жасасудан жалтарды деп танылады, ал бұл шарт бойынша көзделген ТМККК-ның көлемі толық көлемде орналастырылмаған ақшалай қаражатқа жатқызылады.
Ескерту. 4-параграф 70-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

68-2. Комиссия размещает стационарозамещающую медицинскую помощь потенциальным поставщикам, соответствующим требованиям, предъявляемым пунктом 6 настоящих Правил, при коечном фонде в рамках ГОМП не менее 5 коек и не менее 360 пролеченных случаев в год.
Сноска. Правила дополнены пунктом 68-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
69. При размещении (не размещении) ГОБМП потенциальному поставщику комиссией учитываются следующие критерии:
опыт работы потенциального поставщика по видам и формам представления медицинской помощи, указанным в заявке на участие;
наличие профильных отделений и их коечная мощность (для поставщиков, оказывающих стационарную и стационарозамещающую медицинскую помощь);
количество посещений населением в смену (для поставщиков, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь);
количество прикрепленного населения (для поставщиков, оказывающих первичную медико-санитарную помощь);
показатель смертности (летальности) за последние три года;
количество жалоб, зарегистрированных ТД ККМФД, за последние три года;
исполнение (неисполнение) обязательств потенциального поставщика по ранее заключенным договорам на оказание ГОБМП за последние три года (при их наличии).
Сноска. Пункт 69 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
70. Список поставщиков услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на соответствующий год по форме согласно приложению 29 к настоящим Правилам, публикуется заказчиком в течение десяти календарных дней со дня подведения итогов размещения ГОБМП в периодическом печатном издании, распространяемом на территории столицы, города республиканского значения, соответствующей области, и интернет-ресурсе администратора.
70-1. Заказчик в течение трех рабочих дней со дня подведения итогов размещения ГОБМП направляет потенциальному поставщику услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на соответствующий финансовый год проект договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам (далее – договор).
Сноска. Правила дополнены пунктом 70-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
70-2. Потенциальный поставщик в течение трех рабочих дней со дня получения проекта договора подписывает договор и представляет его заказчику.
В случае не представления потенциальным поставщиком в установленные сроки подписанного договора, то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора, а предусмотренный по данному договору объем ГОБМП относится к денежным средствам, не размещенным в полном объеме.
Сноска. Правила дополнены пунктом 70-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).

71. Қызметтер берушілер шартты жасасу күнінен бастап бір айдың ішінде әкімшілік-аумақтық бірліктердің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымында және/немесе интернет-ресурста (бар болса), сондай-ақ жалпыға ортақ шолу үшін қолжетімді жерлерде (қызметтер берушінің орналасқан жері бойынша) көрсетілетін қызметтер мен технологиялардың түрлерін, нысандарын көрсету арқылы оларда орналастырылған ТМККК туралы ақпаратты жариялайды және Тапсырыс берушіге хабарлайды.
Ескерту. 71-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
қызметтерін берушінің шығындарын өтеу тәртібі
72. Қызметтер берушілердің шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеуді тапсырыс беруші ТМККК көрсетуге арналған шарттың негізінде тиісті қаржы жылына әкімшінің міндеттемелері және төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) қаржыландыру жоспарларымен көзделген қаражатының шегінде Қазақстан Республикасы азаматтарының ТМККК көрсететін денсаулық сақтау субъектісін еркін таңдауын және Денсаулық туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағының 81) тармақшасының негізінде айқындалған тәртіппен медициналық көмектің сапа мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып жүзеге асырады.
73. Тапсырыс беруші комиссияның шешіміне сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі жөніндегі қызметтер берушілер тізбесіне қосылған әлеуетті қызметтер берушімен тиісті қаржы жылына шартты ТМККК орналастырудың қорытындыларын шығарған күннен бастап жеті жұмыс күнінің ішінде жасасады.
Шарт оған тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 96-бабының 5-тармағына сәйкес бюджетті орындау жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінде міндетті тіркелуге жатады.
Ескерту. 73-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
74. Шығындарды өтеу Денсаулық туралы кодекстің 35-бабының 5-тармағының негізінде әкімші бекіткен тарифтер бойынша, қалыптастыру Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді жасау және шығындарды жоспарлау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен айқындалған тәртіппен жүзеге асырылатын орындалған жұмыстар (қызметтер) актілерінің негізінде жүзеге асырылады.

71. Поставщики в течение месяца со дня заключения договора публикуют информацию о размещенном у них ГОБМП с указанием видов и форм предоставления медицинской помощи в периодическом печатном издании, распространяемом на территории административно-территориальной единицы и на своем интернет – ресурсе (при его наличии), а также в местах, доступных для всеобщего обозрения (по месту расположения поставщика) и информируют Заказчика.
Сноска. Пункт 71 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Порядок возмещения затрат поставщика услуг
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
72. Возмещение затрат поставщикам за счет бюджетных средств осуществляется заказчиком на основании заключенных договоров на оказание ГОБМП в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора на соответствующий финансовый год с учетом реализации гражданами Республики Казахстан права свободного выбора субъекта, оказывающего ГОБМП, и результатов контроля качества и объема медицинской помощи, в порядке, определенном на основании подпункта 81) статьи 7 Кодекса о здоровье.
73. Заказчик заключает договор с потенциальным поставщиком, включенным в список поставщиков услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи согласно решению комиссии, на соответствующий финансовый год, в течение семи рабочих дней со дня подведения итогов размещения ГОБМП.
Договор вступает в силу после подписания его сторонами и подлежит обязательной регистрации в территориальном подразделении центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета в соответствии с пунктом 5 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
Сноска. Пункт 73 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
74. Возмещение затрат осуществляется, на основании актов выполненных работ (услуг), по тарифам, утвержденным администратором бюджетных программ на основании пункта 5 статьи 35 Кодекса о здоровье формирование которых осуществляется в порядке, определенном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 "Об утверждении Методики формирования тарифов и планирования затрат на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697.

75. Қазақстан Республикасының аумағында жүрген шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарға ТМККК қызметтерін көрсеткені үшін шығындарды өтеу айналасындағыларға қауіп төндіретін жіті аурулар кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11317 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы сәуірдегі № 194 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында жүрген шетелдіктер мен
азаматтығы жоқ адамдар тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін алуға құқылы болатын айналадағылар үшін қауіп
төндіретін жіті аурулардың тізбесіне сәйкес жүзеге асырылады.
76. ТМККК шеңберінде қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техника үшін лизинг төлемдерін өтеу № 627 бұйрықпен бекітілген денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 76-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
77. Жекеше медициналық практикамен айналысатын жеке тұлғаларға ТМККК көрсету қызметімен байланысты шығындарын өтеу Денсаулық туралы кодекстің 7-бабы 1-тармағының 81) тармақшасының негізінде айқындалған тәртіпен жүзеге асырылады.
78. Қызметтер беруші осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес ТМККК көрсету жөніндегі өз міндеттемелерінің бір бөлігін беру арқылы электрондық тізілімнен қосалқы мердігерлерді тартады.
Қызметтер беруші тапсырыс берушімен шарт жасағаннан кейін үш жұмыс күнінің ішінде тапсырыс берушіге қосалқы мердігерді электрондық тізілімнен тарту туралы хабарлайды және қосалқы мердігер шартының көшірмесін ұсынады.
Қызметтер берушінің қосалқы мердігерге қызметтер үшін ақы төлеуі Денсаулық туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағының 81) тармақшасының негізінде айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
79. Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандардың денсаулық сақтау субъектісін еркін таңдау құқығына сәйкес ТМККК-ның орналастырылған көлемі қызметтер берушімен ТМККК көрсетуге арналған шартқа қосымша келісім жасасу арқылы түзетіледі.
80. Қызметтер берушілер бірігу, қосылу, бөліну, қайта құрылу немесе бөлініп шығу жолымен қайта ұйымдастыру кезінде олардың алдағы қайта ұйымдастыру туралы құжатты алған күннен бастап бір жұмыс күнінің ішінде тапсырыс берушіге тиісті құжаттарды қоса бере отырып, жазбаша хабарламаны жібереді.
Қайта ұйымдастырылатын қызметтер берушінің құқықтары мен міндеттері Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес құқықтық мирасқорға өтеді.
Тапсырыс беруші егер оның ТМККК көрсету бойынша міндеттемелері құқықтық мирасқорға өтпесе немесе құқықтық мирасқор болмаса, қайта ұйымдастырылған қызметтер беруші ТМККК көлемін босатқан кезде осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылатын қызметтер берушілерді таңдау рәсімін өткізу туралы шешім қабылдайды.

75. Возмещение затрат за оказание услуг ГОБМП иностранцам и лицам без гражданства, находящимся на территории Республики Казахстан, осуществляется при острых заболеваниях, представляющих опасность для окружающих, в соответствии с Перечнем острых заболеваний, представляющих опасность для окружающих, при которых иностранцы и лица без гражданства, находящиеся на территории Республики Казахстан, имеют право на получение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 1 апреля 2015 года № 194, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11317.
76. Возмещение лизинговых платежей за медицинскую технику, приобретенную на условиях финансового лизинга в рамках ГОБМП, осуществляется в соответствии с Правилами возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств, утвержденными приказом № 627.
Сноска. Пункт 76 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
77. Физическим лицам, занимающимся частной медицинской практикой, возмещение затрат, связанных с их деятельностью по оказанию ГОБМП, осуществляется в порядке, определенном на основании подпункта 81) статьи 7 Кодекса о здоровье.
78. Поставщик привлекает субподрядчиков из электронного реестра путем заключения договора субподряда на оказание услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 32 к настоящим Правилам.
Поставщик в течение трех рабочих дней после заключения договора субподряда уведомляет заказчика о привлечении субподрядчика из электронного реестра субподрядчиков и предоставляет копию договора субподряда.
Оплата услуг поставщиком субподрядчику осуществляется в порядке, определенном на основании подпункта 81) статьи 7 Кодекса о здоровье.
79. В соответствии с правом свободного выбора граждан Республики Казахстан и оралманов субъекта здравоохранения, размещенный объем ГОБМП корректируется путем заключения дополнительного соглашения к договору на оказание ГОБМП с поставщиком.
80. Поставщики при реорганизации путем слияния, присоединения, разделения, преобразования или выделения в течение одного рабочего дня со дня получения ими документа о предстоящей реорганизации направляют заказчику письменное уведомление с приложением соответствующих документов.
Права и обязанности реорганизуемого поставщика переходят правопреемнику в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Заказчик принимает решение о проведении процедуры выбора поставщика, которая осуществляется согласно настоящим Правилам, при высвобождении объема ГОБМП реорганизованным поставщиком, если его обязательства по оказанию ГОБМП не переходят правопреемнику или отсутствует правопреемник.

81. Тапсырыс беруші және қызметтер берушілер:
дербес деректерге санкцияланбаған жетімділіктің алдын алуды;
егер осындай рұқсаттың алдын алу мүмкіндігі болмаса, дербес деректерге санкцияланбаған жетімділік фактілерін уақтылы анықтауды;
дербес деректерге санкцияланбаған жетімділіктің жағымсыз салдарларын азайтуды қамтамасыз етуді қоса алғанда, ТМККК көрсетілген қызметтері бойынша дербес деректерден тұратын электрондық ақпараттық денсаулық сақтау жүйелерін және олармен ықпалдастырылған ақпараттық жүйелерді (бұдан әрі – денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелері) қорғау бойынша шараларды қабылдайды.
Қызметтер берушілер ТМККК қызметтерін есепке алуды қамтамасыз ететін денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерімен жұмыс істеу үшін интернетпен және кадрлық ресурстармен қамтамасыз етуге жауапты.
82. Тапсырыс берушінің, қызметтер берушінің немесе "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының бастамасы бойынша ТМККК көрсетуге арналған шартты орындау процесінде туындайтын дауларды шешу бойынша тең өкілдікке ие болатын келісу комиссиялары құрылады.
83. ТМККК көрсетуге арналған шартты немесе қосалқы мердігерлік шартты орындау процесінде туындайтын барлық даулар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес шешіледі.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Бекіту науқанына қатысуға рұқсат беру рәсіміне қатысуға арналған өтінімдерді қабылдау туралы хабарлама
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
(ДСБ-ның атауы, пошта және электрондық мекенжайы)
жылға Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына бекіту науқанына (бұдан әрі – бекіту науқаны) қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсімін
________________________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы)
аумағында өткізу туралы хабарлайды.
Бекіту науқанына қатысу үшін өтінімдері мен нысандары _________________
(интернет-ресурс)
интернет-ресурсында орналастырылған оған қоса берілетін құжаттардың тізбесін әлеуетті қызметтер берушілер
____________________________________________________________
(ДСБ-ның атауы)
мекенжайы бойынша, № ______ кабинетке немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ-ның (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) ________ облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Департаментіне ұсынады.
Қатысуға арналған өтінімдерді және оған қоса берілетін құжаттарды ұсынудың соңғы мерзімі "___" ________ сағат _______ дейін немесе Мемлекеттік корпорация арқылы "___" ___________ сағат ___________ дейін.
Бекіту науқанына қатысуға арналған өтінімдер 20__ жылғы "___" _______, сағат ______________________ мынадай мекенжай бойынша: ________, № ______ кабинетте қаралатын болады.
Қосымша ақпаратты және анықтаманы мынадай телефон(дар) арқылы алуға болады: ___________________________________________________________________.
(қаланың коды мен телефон(дардың) нөмірін(лерін) көрсету)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Тапсырыс берушіге ______________________________________________________________
(ДСБ-ның атауы)
_______________________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсіміне қатысуға арналған өтінім

81. Заказчик и поставщики принимают меры по защите электронных информационных систем здравоохранения и интегрированных с ними информационных систем (далее – информационные системы здравоохранения), содержащих персональные данные по оказанным услугам ГОБМП, включая обеспечение:
предотвращения несанкционированного доступа к персональным данным;
своевременного обнаружения фактов несанкционированного доступа
к персональным данным, если такой доступ не удалось предотвратить;
минимизации неблагоприятных последствий несанкционированного доступа к персональным данным.
Поставщики несут ответственность за обеспеченность интернет и кадровыми ресурсами для работы с информационными системами здравоохранения, обеспечивающими учет услуг ГОБМП.
82. По инициативе заказчика, поставщика или Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" создаются согласительные комиссии с равным представительством по разрешению споров, возникающих в процессе исполнения договора на оказание ГОБМП.
83. Все споры, возникающие в процессе исполнения договора на оказание ГОБМП или договора субподряда, разрешаются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Объявление о приеме заявок на участие в процедуре допуска к участию в кампании
по прикреплению
_____________________________________________________________________________
(наименование, почтовый и электронный адрес УЗ)
объявляет о проведении процедуры определения потенциальных поставщиков для участия
в кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам
здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь (далее –
кампания по прикреплению), на 20___ год, на территории
_____________________________________________________________________________.
(наименование области, города республиканского значения или столицы)
Заявки на участие в кампании по прикреплению и перечень прилагаемых к нему
документов, формы которых размещены на интернет - ресурсе _______________________,
(интернет - ресурс)
представляются потенциальными поставщиками в __________________________________
(наименование УЗ)
по адресу: ______________________, кабинет № ______или Департамент "Центр
обслуживания населения" - филиала НАО "Государственная корпорация "Правительство
для граждан" по ________области (далее - Государственная корпорация).
Окончательный срок представления заявок на участие и прилагаемых к нему
документов до _______ часов "___" ____________20__ года или через Государственную
корпорацию до _______ часов "___" ____________.
Заявки на участие в кампании по прикреплению будут рассмотрены в ____ часов
"___"_______ 20___ года по следующему адресу: ___________, кабинет № ______.
Дополнительную информацию и справки можно получить по телефону (-ам)
_________________________________________.
(код города и номер (-а) телефона (-ов).
Приложение 2
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді таңдау рәсіміне қатысуға үміткер заңды (жеке) тұлға (бұдан әрі – МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісі) туралы мәліметтер:
МСАК әлеуетті қызметтер берушісінің заңды, пошталық мекенжайы мен байланыс телефондары;
МСАК әлеуетті қызметтер берушісінің банк деректемелері (ЖСН, БСН, ЖСК), сондай-ақ, МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісіне қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының атауы мен мекенжайы;
МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісі бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
2. ________________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
осы өтініммен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларында көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіні айқындау рәсіміне қатысуға ниет білдіреді.
3. Осы өтініммен әлеуетті қызметтер берушілерге қойылатын талаптардың бұзылмағанын және ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын растайды.
Қосымша:
_______________________________________________________________________
(парақтардың санын көрсете отырып, құжаттың атауы)
______________________________________________________________
(МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісі басшысының лауазымы,
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және оның қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
Толтырылған күні ______________
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Медициналық білімі бар медицина қызметкерлерінің біліктілігі туралы мәліметтер

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Заказчику_______________________________________________________________
(наименование УЗ)
от____________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка
на участие в процедуре определения потенциальных поставщиков для
участия в кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к
субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь
1. Сведения о юридическом (физическом) лице, претендующем на участие в
процедуре определения потенциальных поставщиков для участия в кампании
прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения,
оказывающим первичную медико-санитарную помощь (далее – потенциальный
поставщик ПМСП):
юридический, почтовый адрес и контактные телефоны потенциального поставщика
ПМСП;
банковские реквизиты потенциального поставщика ПМСП (ИИН, БИН, ИИК), а
также полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором потенциальный
поставщик ПМСП обслуживается;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя потенциального
поставщика ПМСП.
2. ___________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в процедуре определения
потенциальных поставщиков для участия в кампании прикрепления граждан Республики
Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-
санитарную помощь, в качестве потенциального поставщика в соответствии с
требованиями и условиями, предусмотренными Правилами выбора поставщика услуг по
оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его
затрат, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов
Республики Казахстан за № 11960).
3. Настоящей заявкой подтверждает отсутствие нарушений требований,
предъявляемых к потенциальному поставщику и достоверность представленных сведений.
Приложение:
_______________________________________________________________________.
(наименование документа с указанием количества страниц)
_______________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя потенциального поставщика ПМСП, подпись)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения ______________
Приложение 3
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
р/с
ЖСН
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Білімі (дипломның №, оқу орнының атауы және бітірген жылы)
Жалпы медициналық өтілі
Мамандығы бойынша еңбек өтілі
Біліктілік санаты берілген (берілмеген) маман сертификаты (№ және берілген күні)
Соңғы 5 жылда біліктілігін арттырғаны туралы құжат (бар болса)
Ғылыми дәрежесінің, атағының болуы туралы құжат (бар болса)
Жұмысқа қабылдау туралы бұйрық (№, күні)
Штат кестесіне сәйкес алатын мөлшерлемесі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескертпе:
*аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда бұл мәліметтер ұсынылмайды. _________________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер беруші басшысының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және оның қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін медициналық-санитариялық алғашқы көмектің әлеуетті қызметтер берушілерін айқындау рәсіміне (тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі қызметтерін берушіні таңдау рәсіміне)* қатысуға арналған өтінімдерін тіркеу журналы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Күні, уақыты (сағат, минут)
БСН/ ЖСН
Әлеуетті қызметтер берушінің атауы
Өтінім мен оған қоса берілетін құжаттар парақтарының саны
Әлеуетті қызметтер берушінің бірінші басшысының немесе өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Сенімхаттың № және жарамдылық мерзімі **
Әлеуетті қызметтер беруші өкілінің жеке куәлігінің №, кім берді, берілген күні
Әлеуетті қызметтер берушінің бірінші басшысының немесе өкілінің сенімхатты алуы туралы қолы
Комиссия хатшысының қолы
Ескертпелер
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескертпе:
* Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларына сәйкес
**сенімхат өкілдің жеке куәлігі болған жағдайда жарамды
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Сведения о квалификации медицинских работников с медицинским образованием*
_______________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
№ п/п
ИИН
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Занимаемая должность
Образование (№ диплома, наименование учебного заведения и год окончания)
Общий медицинский стаж
Стаж по специальности
Сертификат специалиста с (без) присвоением(-я) квалификационной категории (№ и дата выдачи)
Документ о повышении квалификации за последние 5 лет (при его наличии)
Документ о наличии ученой степени, звания (при его наличии)
Приказ о приеме на работу (№, дата)
Занимаемая ставка в соответствии со штатным расписанием
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание:
*при наличии свидетельства об аккредитации данные сведения не представляются.
_____________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя потенциального поставщика, подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 4
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Журнал регистрации заявок на участие в процедуре определения потенциальных
поставщиков первичной медико-санитарной помощи для участия в кампании
прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам
здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь (в
процедуре выбора поставщиков услуг гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи)* (нужное указать)
№ п/п
Дата, время (часов, минут)
БИН/ИИН
Наименование потенциального поставщика
Количество страниц заявки и прилагаемых к ним документов
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя или представителя потенциального поставщика
№ доверенности и срок ее действия*
№ удостоверения личности представителя потенциального поставщика, кем выдано, дата выдачи
Подпись первого руководителя или представителя потенциального поставщика о получении расписки
Подпись секретаря комиссии
Примечание
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание:
*указывается при проведении процедуры выбора поставщика услуг ГОБМП в
соответствии с Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденными
приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за №
11960);
**доверенность действительна при наличии удостоверения личности
представителя.

4-1-қосымша
Нысан
_____________________________ 20__ жылғы "__"_____________ № ___
(орналасқан жері)
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат
Ескерту. Қағида 4-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Комиссияның хатшысы_________________________ (комиссия хатшысының, тапсырыс берушінің немесе ДСБ-ның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) атауы мен мекенжайы көрсетілсін) қатысуға арналған өтінімді ________________________________________________________________________________ (ТМККК жөніндегі қызметтер берушінің немесе медициналық-санитариялық алғашқы көмектің әлеуетті қызметтер берушісі өкілінің атауы мен мекенжайы және оның өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетілсін) тігілген, нөмірленген түрде _____ парақта қоса беріліп отырған құжаттармен алды және Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысуға өтінімдерін (тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсіміне) қатысуға арналған өтінімдерді тіркеу журналына (қажеті көрсетілсін) тіркеу журналында №_____ болып тіркелді)
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
Комиссияның хатшысы _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Қолхатты алды:
Әлеуетті қызметтер берушінің өкілі
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Ескертпе:
* Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен бекітілген Қазақстан (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларына сәйкес.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
4-2-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. Қағида 4-2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________ 20__ жылғы "__"_________ № ___
(орналасқан жері)
Комиссияның хатшысы_________________________ (комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ДСБ-ның атауы мен мекенжайы) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі жөніндегі қызметтер берушілерді таңдау рәсіміне, Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу рәсіміне қатысуға арналған өтінімдерді және оларға қоса берілген құжаттарды қабылдаудан:
1) Сіз Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар) көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін толық ұсынбауыңызға;
2) Сіз Қағидаларда көзделген тізбеге сәйкес қоса беріліп отырған құжаттар пакетін тиісінше ресімдемеуіңізге байланысты бас тартады.
Ұсынылмаған құжаттардың атаулары:______________________________.
(құжаттардың тізбесі)
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Комиссияның хатшысы ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Қолхатты алды:
Әлеуетті қызметтер берушінің өкілі ___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
_______________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және
хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолдары)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы хаттама*

Приложение 4-1
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Правила дополнены Приложением 4-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Расписка о приеме документов
___________________                   №_________       "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
Секретарь комиссии ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
секретаря комиссии, наименование и адрес заказчика или УЗ)
получил(-а) заявку на участие с прилагаемыми документами на _____ страницах в
прошитом, пронумерованном виде от
_____________________________________________________________________________,
(указать наименование потенциального поставщика услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи или потенциального поставщика первичной медико-
санитарной помощи и фамилия, имя, отчество (при его наличии) его представителя)
которая зарегистрирована за №____ в журнале регистрации заявок на участие в процедуре
определения потенциальных поставщиков первичной медико-санитарной помощи для
участия в кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к
субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь, (в
процедуре выбора поставщиков услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи)* (нужное указать)
Настоящая расписка составлена в двух экземплярах, по одному для каждой
стороны.
Секретарь комиссии ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Расписку получил:
Представитель потенциального поставщика: _________________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Примечание:
*в соответствии с Правилами выбора поставщика услуг по оказанию
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат,
утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов
Республики Казахстан за № 11960).
Приложение 4-2
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Правила дополнены Приложением 4-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
___________________                               №____ "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
Секретарь комиссии ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________________
(секретаря комиссии, наименование и адрес заказчика или УЗ)
отказывает в приеме заявки на участие в процедуре выбора поставщика услуг по оказанию
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в процедуре определения
потенциальных поставщиков первичной медико-санитарной помощи для участия в
кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам
здравоохранения, оказывающим первичной медико-санитарной помощи (нужное указать)
и документы, прилагаемые к ней, в ввиду:
1) представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденными
приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за
№ 11960) (далее – Правила);
1) ненадлежащего Вами оформления прилагаемого пакета документов согласно
перечню, предусмотренному Правилами.
Наименование отсутствующих документов: _________________________________.
(перечислить перечень документов)
Настоящая расписка составлена в двух экземплярах, по одному для каждой
стороны.
Секретарь комиссии _____________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Расписку получил:
Представитель потенциального поставщика:_________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подписи председателя,
его заместителя, членов и секретаря комиссии)
Приложение 5
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________ 20__ жылғы "___" _____________
(орналасқан жері)
1. Мынадай құрамдағы комиссия:
________________________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымы)
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсіміне қатысуға мынадай әлеуетті қызметтер берушінің өтінімін (бұдан әрі – қатысуға арналған өтінім) қарады:
БСН/ ЖСН
Әлеуетті қызметтер берушінің атауы
Заңды мекенжайы
Өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке куәлігінің №, кім берді, берілген күні
1
2
3
4
Қатысуға арналған өтінімді қарау кезінде әлеуетті қызметтер берушінің өкілі:
___________________________________________________.
(қатысты/қатысқан жоқ)
2. Қатысуға арналған өтінім қаралды және мынадай құжаттарды қамтиды:
р/с
Құжаттың атауы
Парақтардың саны
Бекітілген нысанға сәйкес келеді немесе сәйкес келмейді
Тиісті қолдар мен мөрлердің болуы
Қатысуға өтінімде жән оған қоса берілген құжаттарда қамтылған мәліметтердің сәйкес келуі
1
2
3
4
5
6

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Протокол о соответствии (несоответствии) потенциальных поставщиков ПМСП
требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику для участия в
кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам
здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь*
___________________                                      "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
1. Комиссия в составе:____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность
председателя, его заместителя, членов комиссии)
рассмотрела заявку на участие в процедуре определения потенциальных поставщиков для
участия в кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к
субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь (далее
– заявка на участие), следующего потенциального поставщика:
БИН/ИИН
Наименование потенциального поставщика
Юридический адрес
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя, № удостоверения личности, кем выдан, дата выдачи
1
2
3
4
При рассмотрении заявки на участие представителя потенциального поставщика:
______________________________________________________.
(присутствовал/отсутствовал)
2. Заявка на участие рассмотрена и содержит следующие документы:
№ п/п
Наименование документа
Количество страниц
Соответствует или не соответствует утвержденной форме
Наличие соответствующих подписей и печатей
Соответствие сведений, содержащихся в заявке на участие и прилагаемых к ней документах
1
2
3
4
5
6

3. Қатысуға арналған өтінімді қарау нәтижелері бойынша комиссия ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:______________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларымен қойылатын талаптарға сәйкес келеді (сәйкес келмейді) және Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысуға жіберілді (жіберілген жоқ).
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ __________ дауыс;
ЖОҚ _________ дауыс.
_____________________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің
және хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолдары)
Ескертпе:
*әрбір әлеуетті қызметтер берушіге жеке толтырылады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
5-1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкессіздігі) туралы хаттамадан үзінді көшірме
Ескерту. Қағида 5-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________ 20__ жылғы "___" _____________
(орналасқан жері)
Бұйрықпен құрылған комиссия ___________________________________
(ДСБ-ның атауы)
20___жылғы_______________________ №__________________________________
(бұйрықтың атауы)
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне _____________ жылға бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсіміне қатысуға арналған өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ: ____________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларыымен қойылатын талаптарға (сәйкес келмейді) және Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысуға жіберілді (жіберілген жоқ).
ДСБ-ның басшысы _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына

3. Комиссия по результатам рассмотрения заявки на участие путем открытого
голосования РЕШИЛА: _________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
соответствует (не соответствует) требованиям, предъявляемыми Правилами выбора
поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и возмещения его затрат, утвержденных приказом исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июля
2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов Республики Казахстан за № 11960) и допущен (не допущен) к участию
кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам
здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь.
За данное решение проголосовали: ЗА ________ голосов;
ПРОТИВ _________ голосов.
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подписи председателя, его
заместителя, членов и секретаря комиссии)
Примечание:
* заполняется отдельно на каждого потенциального поставщика
Приложение 5-1
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Правила дополнены Приложением 5-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям,
предъявляемым потенциальному поставщику, для участия в кампании
прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам
здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь
___________________                                      "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
Комиссия, созданная приказом _____________________________________________
(наименование УЗ)
от ___________________________20____года № ____________________________________
(название приказа)
по результатам рассмотрения заявки на участие в процедуре определения потенциальных
поставщиков для участия в кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и
оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную
помощь, на _____________ год путем открытого голосования РЕШИЛА:
_____________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
соответствует (не соответствует) требованиям, предъявляемыми Правилами выбора
поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и возмещения его затрат, утвержденных приказом исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июля
2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов Республики Казахстан за № 11960) и допущен (не допущен) к участию
кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам
здравоохранения, оказывающим ПМСП по следующим основаниям: __________________.
(указать основание)
Руководитель УЗ ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати

5-2-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау сукбъектілеріне Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды бекіту науқанын өткізу қорытындылары туралы хаттама
Ескерту. Қағида 5-2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________ 20__ жылғы "___" _________
(орналасқан жері)

Приложение 5-2
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Правила дополнены Приложением 5-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Протокол об итогах проведения кампании прикрепления граждан Республики
Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную
медико-санитарную помощь
___________________                                      "__" _________ 20__ года
(местонахождение)

1. Мынадай құрамдағы комиссия:_____________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының,
мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымы)
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекітунауқанының қорытындыларын қарады.
2. Комиссия тіркеу науқанының қорытындыларын қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ: "БХТ" порталында тіркелген, оларға бекітілген халықтың санын көрсете отырып, қызметтер берушіні таңдау рәсіміне жіберілген МСАК әлеуетті қызметтер берушілерінің тізбесі айқындалсын:
р/с№
БСН/ ЖСН
МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісінің атауы
Заңды мекенжайы
Өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке куәлігінің №, берген орган, берілген күні
"БХТ" порталында тіркелген, бекітілген халықтың саны
1
2
3
4
5
6

1. Комиссия в составе: ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность
председателя, его заместителя, членов комиссии)
рассмотрела итоги кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к
субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь.
2. Комиссия по результатам рассмотрения итогов кампании прикрепления путем
открытого голосования РЕШИЛА: определить перечень потенциальных поставщиков
ПМСП с указанием численности прикрепленного к ним населения, зарегистрированного в
портале "РПН", которые допускаются к процедуре выбора поставщика:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование потенциального поставщика ПМСП
Юридический адрес
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя, № удостоверения личности, кем выдан, дата выдачи
Численность прикрепленного населения, зарегистрированного в портале "РПН"
1
2
3
4
5
6

3. Комиссия бекіту науқанының қорытындыларын қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ: "БХТ" порталында тіркелген, оларға бекітілген халықтың санын көрсете отырып, қызметтер берушіні таңдау рәсіміне жіберілмеген МСАК әлеуетті қызметтер берушілерінің тізбесі айқындалсын:
р/с№
БСН/ ЖСН
МСАК әлеуетті қызметтер берушісінің атауы
Заңды мекенжайы
Өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке куәлігінің №, берген орган, берілген күні
"БХТ" порталында тіркелген, бекітілген халықтың саны
1
2
3
4
5
6
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ ___________дауыс;
ЖОҚ ___________дауыс.
_______________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және
хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолдары)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанының қорытындылары туралы хаттамадан үзінді көшірме
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________ 20__ жылғы "___" _________
(орналасқан жері)
Бұйрықпен құрылған комиссия ___________________________________
(ДСБ-ның атауы)
20____жылғы_______________________ №_________________________________
(бұйрықтың атауы)
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне _____________ жылға бекіту науқанының қорытындыларын қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларымен қойылатын талаптарға сәйкес қызметтер берушіні таңдау рәсіміне жіберілді (жіберілген жоқ):
р/с№
БСН/ ЖСН
МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісінің атауы
Заңды мекенжайы
Өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке куәлігінің №, берген орган, берілген күні
"БХТ" порталында тіркелген, бекітілген халықтың саны
1
2
3
4
5
6
ДСБ-ның басшысы _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Мөрдің орны
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына

3. Комиссия по результатам рассмотрения итогов кампании прикрепления путем
открытого голосования РЕШИЛА: определить перечень потенциальных поставщиков
ПМСП с указанием численности прикрепленного к ним населения, зарегистрированного в
портале "РПН", которые не допускаются к процедуре выбора поставщика:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование потенциального поставщика ПМСП
Юридический адрес
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя, № удостоверения личности, кем выдан, дата выдачи
Численность прикрепленного населения, зарегистрированного в портале "РПН"
1
2
3
4
5
6
За данное решение проголосовали: ЗА _________ голосов;
ПРОТИВ _________ голосов.
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подписи
председателя, его заместителя, членов и секретаря комиссии)
Приложение 6
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Выписка из протокола по итогам кампании прикрепления граждан Республики
Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную
медико-санитарную помощь
___________________                                      "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
Комиссия, созданная приказом __________________________________
(наименование УЗ)
от ______________________________20____года       №___________________________
(название приказа)
по результатам рассмотрения итогов кампании прикрепления граждан Республики
Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-
санитарную помощь, на _______________ год путем открытого голосования РЕШИЛА:
допустить (не допустить) к процедуре выбора поставщика в соответствии требованиями,
предъявляемыми Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденных
приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за №
11960):
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование потенциального поставщика ПМСП
Юридический адрес
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя, № удостоверения личности, кем выдан, дата выдачи
Численность прикрепленного населения, зарегистрированного в портале "РПН"
1
2
3
4
5
6
Руководитель УЗ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати

6-1-қосымша
Нысан
_______ жылға Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатыспаған МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісіне бекітілген халық саны туралы мәліметтер
Ескерту. Қағида 6-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________ 20__ жылғы "___" _________
(орналасқан жері)
Бұйрықпен құрылған комиссия ___________________________________
(ДСБ-ның атауы)
20____жылғы_______________________ №_________________________________
(бұйрықтың атауы)
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанының нәтижелері бойынша "БХТ" порталында тіркелген, бекітілген халықтың саны _____________ жылға мыналарды құрайды:
р/с№
БСН/ ЖСН
МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісінің атауы
Заңды мекенжайы
Өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке куәлігінің №, берген орган, берілген күні
"БХТ" порталында тіркелген, бекітілген халықтың саны
1
2
3
4
5
6
Ақпараттандыру субъектісінің басшысы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Мөрдің орны
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсімін болмады деп тану және оны қайта өткізу туралы хаттама
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________ 20__ жылғы "___" ___________
(орналасқан жері)
Мынадай құрамдағы комиссия: ___________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), лауазымы)
___________________________________________________________________
(тиісті себебі: Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсіміне қатысуға арналған өтінімнің (бұдан әрі – қатысуға өтінім) болмауы; қатысуға өтінім берген әлеуетті қызметтер берушілердің ешқайсысының Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларымен (бұдан әрі – Қағидалар) қойылатын талаптарға сәйкес келмеуі; МСАК әлеуетті қызметтер берушілердің ешқайсысының ұсынған құжаттары Қағидалармен қойылатын талаптарға сәйкес келмейді) байланысты ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:

Приложение 6-1
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Правила дополнены Приложением 6-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Сведения о численности прикрепленного населения к потенциальным поставщикам
ПМСП, не участвовавших в кампании прикрепления граждан Республики
Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП на
_____год
___________________                                      "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
Комиссия, созданная приказом ____________________________________________
(наименование УЗ)
от __________________________20____года №___________________________________
(название приказа)
по результатам кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к
субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь, на
_______________ год численность прикрепленного населения, зарегистрированного в
портале "РПН" составляет:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование потенциального поставщика ПМСП
Юридический адрес
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя, № удостоверения личности, кем выдан, дата выдачи
Численность прикрепленного населения, зарегистрированного в портале "РПН"
1
2
3
4
5
6
Руководитель субъекта информатизации_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати
Приложение 7
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Протокол о признании процедуры определения потенциальных поставщиков для
участия в кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к
субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь,
несостоявшейся и повторном ее проведении
___________________                                      "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
Комиссия в составе: ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность
председателя, его заместителя, членов комиссии)
в связи _______________________________________________________________________
(указать соответствующую причину: отсутствие заявок на участие в процедуре
определения потенциальных поставщиков для участия в кампании прикрепления граждан
Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим
первичную медико-санитарную помощь (далее – заявка на участие); несоответствие ни
одного из потенциальных поставщиков, подавших заявки на участие, требованиям,
предъявляемыми Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденных
приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за №
11960) (далее – Правила); представленные документы ни одного из потенциальных
поставщиков ПМСП не соответствуют требованиям, предъявляемым Правилами)
путем открытого голосования РЕШИЛА:

1) Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсімі өткізілмеді деп танылсын және ол 20__жылғы "___" ____________ мерзімге дейін қайта өткізілсін;
2) ДСБ ____________________________________________
(ДСБ-ның атауы)
20__ жылғы "___" ________ дейінгі мерзімде 20__ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсімі өткізілмеді деп тану және оны қайта
өткізу туралы жариялау үшін хабарландырудың мәтінін жіберсін.
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ ________________________ дауыс;
ЖОҚ ________________________ дауыс.
________________________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және хатшысының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), қолдары)
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Әлеуетті қосалқы мердігерлердің электрондық тізіліміне қосу
үшін әлеуетті қосалқы мердігерлерді таңдау рәсімін өткізу
туралы хабарлама
(тапсырыс берушінің атауы, пошта және электрондық мекенжайы)
__________ жылға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін
көрсетуге арналған шарт бойынша міндеттемелердің бір бөлігін көрсету
үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтерін көрсететін әлеуетті
қосалқы мердігерлердің электрондық тізілімін (бұдан әрі – әлеуетті
қосалқы мердігерлердің электрондық тізілімі)
_____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы)
аумағында қалыптастыру туралы хабарлайды.
Әлеуетті қосалқы мердігерлердің электрондық тізіліміне қосу
үшін қатысуға өтінімдері мен нысандары ______________________________
(интернет-ресурс)
интернет-ресурсында орналастырылған оған қоса берілетін құжаттардың
тізбесін әлеуетті қызметтер берушілер
_____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
______________________ мекенжайы бойынша, № ______ кабинетке ұсынады.
Қатысуға өтінімдерді және оған қоса берілетін
құжаттарды ұсынудың соңғы мерзімі "___" ________ сағат _______ дейін.
Әлеуетті қосалқы мердігерлер тізіліміне қосу үшін қатысуға
арналған өтінімдер 20__ жылғы "___" ____________, сағат _____________
мына мекенжай бойынша: ________, № ______ кабинетте қаралатын болады.
Қосымша ақпаратты және анықтаманы мынадай телефон(дар) арқылы
алуға болады: ______________________________________________________.
(қаланың коды мен телефон(дардың) нөмірін(лерін) көрсету)
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Тапсырыс берушіге __________________
(тапсырыс берушінің атауы)
____________________________________
(әлеуетті қосалқы мердігердің атауы)
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық көмектері қосалқы
мердігерлерінің электрондық тізіліміне қосу үшін өтінім

1) процедуру определения потенциальных поставщиков для участия в кампании
прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения,
оказывающим первичную медико-санитарную помощь, от "__" _______ 20__ года
признать несостоявшейся и провести ее повторно в срок до "__" ______ 20__года;
2) УЗ _________________________________________________
(наименование УЗ)
в срок до "___" ________ 20___года направить текст объявления о признании процедуры
определения потенциальных поставщиков для участия в кампании прикрепления граждан
Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим
первичную медико-санитарную помощь, от "___"_________ 20__ года несостоявшейся и
повторном ее проведении для опубликования.
За данное решение проголосовали: ЗА _________ голосов;
ПРОТИВ _________ голосов.
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подписи
председателя, его заместителя, членов и секретаря комиссии)
Приложение 8
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Форма
Объявление
об осуществлении процедуры
выбора потенциальных субподрядчиков
для включения в электронный реестр
_______________________________________________________________
(наименование, почтовый и электронный адреса заказчика)
объявляет о формировании электронного реестра потенциальных
субподрядчиков, оказывающих консультативно-диагностические услуги
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, для оказания
части обязательств по договору на оказание гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи (далее – электронный реестр
потенциальных субподрядчиков) на___________год, на территории
____________________________________________________________________.
(наименование области, города республиканского значения или столицы)
Заявки на участие для включения в электронный реестр
потенциальных субподрядчиков и перечень прилагаемых к нему
документов, формы которых размещены на
интернет-ресурсе________________________________________,
(интернет-ресурс)
представляются потенциальными поставщиками в ________________________
(наименование заказчика)
по адресу: ______________________, кабинет № ______.
Окончательный срок представления заявок на участие и
прилагаемых к нему документов до _______ часов "___" ____________.
Заявки на участие для включения в реестр потенциальных
субподрядчиков будут рассмотрены в ____ часов "___" _______ 20___
года по следующему адресу: ___________, кабинет № ______
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону (ам):
_____________________________________.
(код города и номер (а) телефона (ов)
Приложение 9
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Форма
Заказчику ____________________________________
(наименование заказчика)
от ___________________________________________
(наименование потенциального субподрядчика)
Заявка
на участие в процедуре выбора потенциальных субподрядчиков
для включения в электронный реестр

1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық көмектің әлеуетті қосалқы
мердігерлерінің электрондық тізіліміне (бұдан әрі – тізілім) қосылуға
үміткер заңды (жеке) тұлға туралы мәліметтер:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық көмектің әлеуетті қосалқы
мердігерлерінің (бұдан әрі – әлеуетті қосалқы мердігер) заңды,
пошталық мекенжайы мен байланыс телефондары;
әлеуетті қосалқы мердігердің банктік деректемелері (ЖСН, БСН,
ЖСК), сондай-ақ, әлеуетті қосалқы мердігерге қызмет көрсететін
банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы;
әлеуетті қосалқы мердігердің бірінші басшысының Т.А.Ә.
2. Мынадай консультациялық-диагностикалық қызметтерге:
______________________________________________________ өтінім береді.
(әлеуетті қосалқы мердігер көрсетуге үміткер
консультациялық-диагностикалық қызметтер)
3. ____________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
осы өтініммен Денсаулық туралы кодекстің 34-бабының 4-тармағының
негізінде айқындалған тәртіппен бекітілген бекітілген Тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларында
көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес
консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсету үшін тізілімге қосу
туралы ниет білдіреді.
4. Осы өтініммен әлеуетті қосалқы мердігерге қойылатын
талаптардың бұзылмағанын және ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын
растаймыз.
Қосымша:
______________________________________________________________.
(парақтардың санын көрсете отырып, құжаттың атауы)
____________________________________________________/_________
(әлеуетті қосалқы мердігердің бірінші басшысының лауазымы,
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және оның қолы)
МӨРДІҢ ОРНЫ
Толтырылған күні ______________
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Қосалқы мердігерлердің электрондық тізілімін қалыптастыру үшін
әлеуетті қосалқы мердігерлердің қатысуға өтінімдерін тіркеу
журналы
Р/с
Күні, уақыты (сағат, минут)
Әлеуетті қызметтер берушінің атауы
Өтінім мен оған қоса берілетін құжаттар парақтарының саны
Әлеуетті қосалқы мердігердің бірінші басшысының немесе өкілінің Т.А.Ә.*
Әлеуетті қосалқы мердігер өкілі сенімхатының № және жарамдылық мерзімі
Әлеуетті қосалқы мердігер өкілінің жеке куәлігінің №, кім берген, берілген күні*
Әлеуетті қосалқы мердігердің бірінші басшысының немесе өкілінің қолы
Комиссия хатшысының қолы
Ескертпелер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпе:
*сенімхат өкілдің жеке куәлігі болған жағдайда жарамды
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Әлеуетті қосалқы мердігерлердің электрондық тізіліміне қосу
үшін әлеуетті қосалқы мердігердің қойылатын талаптарға
сәйкестігі (сәйкессіздігі) туралы хаттама
___________________ 20__ жылғы "___" __________
(орналасқан жері)

1. Сведения о юридическом (физическом) лице, претендующем на
включение в электронный реестр субподрядчиков гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи (далее – реестр):
юридический, почтовый адрес и контактные телефоны
потенциального субподрядчика гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи (далее – потенциальный субподрядчик);
банковские реквизиты потенциального субподрядчика (ИИН, БИН,
ИИК), а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в
котором потенциальный субподрядчик обслуживается;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя
потенциального субподрядчика.
2. Заявляет на следующие услуги (виды и формы медицинской помощи):
____________________________________________________________________.
(услуги, на оказание которых претендует потенциальный субподрядчик).
3. ___________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
настоящей заявкой выражает желание о включении в реестр для оказания
ГОБМП в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными
Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденными
в порядке, определенном на основании пункта 4 статьи 34 Кодекса о
здоровье.
4. Настоящей заявкой подтверждаем отсутствие нарушений
требований, предъявляемых к потенциальному субподрядчику, и
достоверность представленных сведений.
Приложение: __________________________________________________.
(наименование документа с указанием количества листов)
__________________________________________________/___________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого
руководителя потенциального субподрядчика и его подпись)
Место печати
Дата заполнения ______________
Приложение 10
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Форма
Журнал регистрации заявок
на участие в процедуре определения потенциальных субподрядчиков
для формирования электронного реестра субподрядчиков
№ п/п
Дата, время (часов, минут)
Наименование потенциального поставщика
Количество листов заявки и прилагаемых к ним документов
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя или представителя потенциального поставщика
№ доверенности и срок ее действия*
№ удостоверения личности представителя потенциального поставщика, кем выдано, дата выдачи
Подпись первого руководителя или представителя потенциального поставщика о получении расписки
Подпись секретаря комиссии
Примечания
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечание:
*доверенность действительна при наличии удостоверения личности
представителя
Приложение 11
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Форма
Протокол
о соответствии (несоответствии) потенциального субподрядчика
предъявляемым требованиям для включения в электронный реестр
субподрядчиков
__________________ "__" _________ 20 __ года
(местонахождение)

1. Мынадай құрамдағы комиссия:
_____________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы)
әлеуетті қосалқы мердігерлердің электрондық тізіліміне қосуға
арналған мынадай әлеуетті қосалқы мердігердің өтінімін (бұдан әрі –
тізілімге қосу үшін өтінім) қарады:
Әлеуетті қосалқы мердігердің атауы
Заңды мекенжайы
Өкілдің Т.А.Ә., жеке куәлігінің №, кім берген, берілген күні
1
2
3
Қатысуға өтінімді қарау кезінде әлеуетті қосалқы мердігердің өкілі:
____________________________________________________________________.
(қатысты/қатысқан жоқ)

1. Комиссия в составе: ________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность
председателя, его заместителя, членов комиссии)
рассмотрела заявку на включение в электронный реестр потенциальных
субподрядчиков (далее – заявка для включения в реестр) следующего
потенциального субподрядчика:
Наименование потенциального субподрядчика
Юридический адрес
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя, № удостоверения личности, кем выдан, дата выдачи
1
2
3
При рассмотрении заявки на участие представитель потенциального
субподрядчика: __________________________________________________.
(присутствовал/отсутствовал)

1) ________________________________ қойылатын талаптарға сәйкес
(әлеуетті қосалқы мердігердің атауы)
Денсаулық туралы кодекстің 34-бабының 4-тармағының негізінде
айқындалған тәртіппен бекітілген бекітілген Тегін медициналық
көмектің кепілдік берліген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларының 6 және
47-тармақтарының қойылатын талаптарына сәйкес келеді (сәйкес
келмейді) және тиісті консультациялық-диагностикалық
қызметтердің түрлері бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемінің консультациялық-диагностикалық қызметтерін
көрсетуге арналған әлеуетті қосалқы мердігерлердің тізіліміне
қатысуға жіберілді (жіберілген жоқ).
2) комиссия хатшысы ____ жылғы "___" _________ мерзімге дейін
аталған әлеуетті қосалқы мердігерді облыстың, Астана және Алматы
қалаларының денсаулық сақтау басқармасының интернет-ресурсында
қалыптастырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемін көрсетуге арналған әлеуетті қосалқы мердігерлердің
электрондық тізіліміне қосу үшін осы хаттаманың көшірмесін облыстың,
Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармаларына
жолдасын.
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ ________________________ дауыс;
ЖОҚ ________________________ дауыс.
_______________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және
хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолдары)
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Әлеуетті қосалқы мердігерлердің электрондық тізіліміне қосу
немесе қосудан бас тарту туралы хаттамадан үзінді көшірме
__________________ 20__ жылғы "___" ___________
(орналасқан жері)
20____жылғы № _______________________________________________________
(бұйрықтың атауы)
__________________________________________бұйрықпен құрылған комиссия
(тапсырыс берушінің атауы)
____________________________________________________________________
_______________ жылға әлеуетті қосалқы мердігерлердің электрондық
тізіліміне қосу үшін әлеуетті қосалқы мердігерлерді айқындау рәсіміне
қатысуға арнаған өтінімді қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру
арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:
_____________________________________________________________________
(әлеуетті қосалқы мердігердің атауы)
Денсаулық туралы кодекстің 34-бабының 4-тармағының негізінде
айқындалған тәртіппен бекітілген бекітілген Тегін медициналық
көмектің кепілдік берліген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларының талаптарына
қойылатын талаптарға сәйкес (сәйкес келмейді) әлеуетті қосалқы
мердігерлердің электрондық тізіліміне қосу үшін қатысуға рұқсат
берілді (рұқсат берілмеді).
Қызметтер берушінің басшысы
________________________________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
қосалқы мердігерлерінің тізілімі
Р/с
Қосалқы мердігердің атауы
Орналасқан жерінің мекенжайы
Тізілімге қосылған күні
Хаттаманың № мен күні
Консультациялық-диагностикалық қызметтер тізбесі
1
2
3
4
5
6
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Қосалқы мердігерлер электрондық тізіліміне қосу үшін әлеуетті
қосалқы мердігерлерді айқындау рәсімін болмады деп тану және
оны қайта өткізу туралы хаттама
(орналасқан жері) 20 жылғы " " №
Мынадай құрамдағы комиссия: ___________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының,
мүшелерінің Т.А.Ә., лауазымы)
_____________________________________________________________________
(тиісті себебін көрсету: Қосалқы мердігерлер электрондық тізіліміне
қосу үшін әлеуетті қосалқы мердігерлерді айқындау рәсіміне қатысуға
өтінімнің (бұдан әрі – қатысуға өтінім) болмауы, қатысуға өтінім
берген әлеуетті қосалқы мердігерлердің ешқайсысының әлеуетті қосалқы
мердігерге қойылатын талаптарға сәйкес келмеуі) байланысты ашық дауыс
беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:

1) __________________________________________________________
(наименование потенциального субподрядчика)
соответствует (не соответствует) предъявляемым требованиям пунктами 6 и 47 Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат,
утвержденных в порядке, определенном на основании пункта 4 статьи 34
Кодекса о здоровье и допущен (не допущен) к включению в электронный
реестр потенциальных субподрядчиков на оказание гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи по видам: _____________________.
(указывается вид медицинской помощи)
2) секретарю комиссии в срок до "___" _________ ____ года
направить копию настоящего протокола управлению здравоохранения
области, городов Астаны и Алматы для включения данного потенциального
субподрядчика в электронный реестр потенциальных субподрядчиков на
оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи,
формируемый на интернет-ресурсе управления здравоохранения области,
городов Астаны и Алматы.
За данное решение проголосовали: ЗА _________ голосов;
ПРОТИВ _________ голосов.
_______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подписи
председателя, его заместителя, членов и секретаря комиссии)
Приложение 12
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Форма
Выписка из протокола
о включении или об отказе включения в электронный реестр
субподрядчиков
_________________ "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
Комиссия, созданная приказом __________________________________
(наименование заказчика)
от ___________________________20____года №___________________________
(название приказа)
по результатам рассмотрения заявки на участие для включения в
электронный реестр потенциальных субподрядчиков на оказание
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи путем открытого
голосования РЕШИЛА:
__________________________________________________________________
(наименование потенциального субподрядчика)
соответствует (не соответствует) предъявляемым требованиям Правил
выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденных в
порядке, определенном на основании пункта 4 статьи 34 Кодекса о
здоровье и допущен (не допущен) к включению в электронный реестр
потенциальных субподрядчиков на оказание гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи по видам медицинской
помощи: _______________.
(указать)
Руководитель заказчика ______________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
Место печати
Приложение 13
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Форма
Реестр
субподрядчиков гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
№ п/п
Наименование субподрядчика
Адрес местонахождения
Дата включения в реестр
№ и дата протокола
Перечень услуг
1
2
3
4
5
6
Приложение 14
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Форма
Протокол
о признании процедуры определения потенциальных субподрядчиков
для формирования электронного реестра субподрядчиков
несостоявшейся и повторном ее проведении
______________________ "___" ________ 20__ года
(местонахождение)
Комиссия в составе: ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность
председателя, его заместителя, членов комиссии)
в связи ____________________________________________________________
(указать соответствующую причину: отсутствие заявок на участие
в процедуре определения потенциальных субподрядчиков для формирования
электронного реестра субподрядчиков (далее – заявка на участие),
несоответствие ни одного из потенциальных субподрядчиков, подавших
заявки на участие, требованиям, предъявляемым к потенциальному
субподрядчику) путем открытого голосования РЕШИЛА:

1) 20__ жылғы "___" _____________ бөлінген ____________________
(__________________________) теңге сомаға 20__ жылғы "___" __________
(сомасы санмен және жазбаша)
немесе қосалқы мердігерлер электрондық тізіліміне қосу үшін әлеуетті
қосалқы мердігерлерді айқындау рәсімі өткізілмеді деп танылсын және
ол 20__ жылғы "___" ____________ мерзімге дейін қайта өткізілсін;
2) тапсырыс беруші ____________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
20__ жылғы "___" ________ дейінгі мерзімде 20__ жылғы "___" _________
қосалқы мердігерлер электрондық тізіліміне қосу үшін әлеуетті қосалқы
мердігерлерді айқындау рәсімі өткізілмеді деп тану және оны қайта
өткізу туралы жариялау үшін хабарландырудың мәтінін жіберсін.
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ ________________________ дауыс;
ЖОҚ ________________________ дауыс.
_______________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және
хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолдары)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі қызметтерін берушіні таңдау рәсімін өткізу туралы хабарлама
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы, пошталық және электрондық мекенжайы)
_______ жылға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні (бұдан әрі – ТМККК көрсету бойынша қызметтер) таңдау рәсімін (бұдан әрі – рәсім) өткізу туралы хабарлайды:
медициналық көмектің түрі(-лері) бойынша: __________________________;
медициналық көмектің нысаны(-дары) бойынша: ________________________.
ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер _________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың
және астананың атауы)
аумағында көрсетілуі тиіс.
Рәсімге қатысуға өтінімдер және нысандары __________________________________
(интернет-ресурс)
интернет-ресурсында орналасқан қоса берілген құжаттардың тізбесін әлеуетті қызметтер берушілер ____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
мекенжайы бойынша, № ______ кабинетке немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ-ның (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) ________ облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Департаментіне ұсынады.
Рәсімге қатысуға өтінімдерді және оларға қоса берілетін құжаттарды Тапсырыс берушіге тапсырудың соңғы мерзімі "___" ___________ сағат ___________ дейін немесе Мемлекеттік корпорация арқылы "___" ___________ сағат ___________ дейін.
Рәсімге қатысуға арналған өтінімдер 20__ жылғы "___" _________, сағат ___________ мына мекенжай бойынша: ___________, № _____________ кабинетте қаралатын болады.
Қосымша ақпаратты және анықтаманы мынадай телефон(дар) арқылы алуға болады: ___________________________________________________________________.
(қаланың коды мен телефон(-дардың) нөмірі(-лері)
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету
жөніндегі қызметтер берушілерді таңдау рәсіміне қатысуға
өтінімдерді тіркеу журналы

1) процедуру определения потенциальных субподрядчиков для
формирования электронного реестра субподрядчиков от " " 20__ года на
выделенную сумму _______________________ (__________________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
признать несостоявшейся и провести ее повторно в срок до " " 20__ года;
2) заказчику __________________________________________________
(наименование заказчика)
в срок до " " 20___ года направить текст объявления о признании
процедуры определения потенциальных субподрядчиков для формирования
электронного реестра субподрядчиков от " " 20__ года несостоявшейся и повторном ее проведении для опубликования.
За данное решение проголосовали: ЗА ____________ голосов;
ПРОТИВ _______ голосов.
______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подписи
председателя, его заместителя, членов и секретаря комиссии)
Приложение 15
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 15 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Объявление о проведении процедуры выбора поставщика услуг по оказанию
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
_____________________________________________________________________________
(наименование, почтовый и электронный адреса заказчика)
объявляет о проведении процедуры выбора поставщика услуг по оказанию
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – услуги по оказанию
ГОБМП) на _______ год (далее – процедура):
по виду (-ам) медицинской помощи: ____________________________________________;
по форме (-ам) медицинской помощи: ____________________________________________.
Услуги по оказанию ГОБМП оказываются на территории
_____________________________________________________________________________
(наименование области, города республиканского значения или столицы)
Заявки на участие в процедуре и перечень прилагаемых к ним документов, формы
которых размещены на интернет - ресурсе___________________________, представляются
(интернет - ресурс)
потенциальными поставщиками в ________________________________________________
(наименование заказчика)
по адресу: ______________________, кабинет № ______ или Департамент "Центр
обслуживания населения" - филиала НАО "Государственная корпорация "Правительство
для граждан" по ________области (далее - Государственная корпорация).
Окончательный срок представления заявок на участие в процедуре и прилагаемых
к ним документов Заказчику до _______ часов "___" ____________ или через
Государственную корпорацию до _______ часов "___" ____________.
Заявки на участие в процедуре будут рассмотрены в ____ часов "___" _______
20___ года по следующему адресу: ____________, кабинет № ______.
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону
(ам):_____________________________________________.
(код города и номер (а) телефона (ов)
Приложение 16
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат

Ескерту. 16-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат
Ескерту. 17-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 18-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Тапсырыс берушіге _________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
__________________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі қызметтерін берушіні таңдау рәсіміне қатысуға арналған өтінім
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні (бұдан әрі - әлеуетті қызметтер беруші) таңдау рәсіміне қатысуға ниет білдірген заңды (жеке) тұлға туралы мәліметтер:
әлеуетті қызметтер берушінің заңды, пошталық мекенжайы және байланыс телефондары;
әлеуетті қызметтер берушінің банк деректемелері (ЖСН, БСН, ЖСК), сондай-ақ әлеуетті қызметтер берушіге қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының толық атауы және мекенжайы;
әлеуетті қызметтер беруші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
2. Мынадай медициналық көмектің нысаны(-дары) бойынша:
____________________________, оның ішінде мынадай жоғары технологиялық медициналық қызметтер (ЖТМҚ) бойынша: _______________ мынадай медициналық көмектің түріне(-леріне) өтінім береді: ____________________.
3. ________________________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
осы өтініммен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларында көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес әлеуетті қызметтер беруші ретінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушілерді таңдау рәсіміне қатысуға ниет білдіреді.

Сноска. Приложение 16 исключено в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Приложение 17
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 17 исключено в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Приложение 18
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 18 исключено в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Приложение 19
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 19 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Заказчику ______________________________________________________________
(наименование заказчика)
от ________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка на участие в процедуре выбора поставщика услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
1. Сведения о юридическом (физическом) лице, претендующем на участие в
процедуре выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи (далее –потенциальный поставщик):
юридический, почтовый адрес и контактные телефоны потенциального
поставщика;
банковские реквизиты потенциального поставщика (ИИН, БИН, ИИК), а также
полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором потенциальный
поставщик обслуживается;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя потенциального
поставщика.
2. Заявляет на следующий (-ие) вид (-ы) медицинской помощи:________________,
по форме (-ам) медицинской помощи:_________________, в том числе по следующим
высокотехнологичным медицинским услугам (ВТМУ) _________________________.
3. ______________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в процедуре выбора поставщика
услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в качестве
потенциального поставщика в соответствии с требованиями и условиями,
предусмотренными Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденными
приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за №
11960).

4. Осы өтініммен әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптардың бұзылмағанын және ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын растайды.
Қосымша: _______________________________________________________________
(парақтардың санын көрсете отырып, құжаттың атауы)
______________________________________________________/______________
(әлеуетті қызметтер беруші басшысының лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
Толтырылған күні _________________________
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
20-қосымша
Нысан
_________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
кепілдік міндеттемесі

4. Настоящей заявкой подтверждает отсутствие нарушений требований,
предъявляемых к потенциальному поставщику и достоверность представленных сведений.
Приложение:
_____________________________________________________________.
(наименование документа с указанием количества страниц)
_____________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
руководителя потенциального поставщика, подпись)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения ______________
Приложение 20
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат

20-1-қосымша
Нысан
Денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкестігі жөніндегі кепілхат
Ескерту. Қағида 20-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
қолданылуының барлық кезеңіне шарт жасасу кезінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкестігіне кепілдік береді:
____________________________________________________________ сәйкес.
(уәкілетті орган бекіткен нормативтік-құқықтық актінің нөмірі мен күні және толық атауы көрсетілсін)
____________________________________________________/_________
(әлеуетті қызметтер беруші басшысының лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына

Приложение 20-1
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Правила дополнены Приложением 20-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Гарантийное письмо
о соответствии стандартам в области здравоохранения
___________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
при заключении договора на весь период его действия гарантирует о соответствии
стандартам в области здравоохранения
согласно _______________________________________________________________
(указать номер и дату, и полное наименование нормативно-правового акта, утвержденного
уполномоченным органом)
________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя потенциального поставщика, подпись)
Место печати (при наличии)

20-2-қосымша
Нысан
Кепілдік міндеттеме
Ескерту. Қағида 20-2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
мынадай ақпаратты қоса бере отырып, медициналық көмекті үздіксіз жүзеге асыруды қамтамасыз ету үшін көлік құралының болуына кепілдік береді:

Приложение 20-2
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Правила дополнены Приложением 20-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Гарантийное обязательство
____________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
гарантирует наличие транспортного средства для обеспечения бесперебойного
осуществления медицинской помощи с приложением следующей информации:

1. Көлік құралдарының болуы туралы ақпарат:
р/с
Көлік құралының атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
Ескертпе:
* Көлік қызметтерін көрсететін ұйымды тартқан жағдайда, көлік қызметтерін ұсынуды ұйымдастыру жөнінде жасалған шарттардың көшірмелері қоса беріледі:
р/с №
БИН/ ЖСН
Қызметтер берушінің атауы
Шарттың № мен күні
Қызметтер берушінің орналасу мекенжайы
1
2
3
4
5
________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер беруші басшысының лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
21-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
медициналық көмектің түрлері мен нысандары туралы мәліметтер
Ескерту. 21-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. МСАК ұйымдарына соңғы 3 жылда бекітілген халық туралы мәліметтер*:
Медициналық көмектің көлемдері
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
Ағымдағы жыл
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
Ескертпе:
* әлеуетті қызметтер беруші бекітілген халқы болған кезде көрсетеді.
Егер әлеуетті қызметтер берушінің медициналық көмек көрсету кезеңі үш жылдан кем болса, мәліметтер өзге кезең үшін ұсынылады.
2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде соңғы 3 жылда* көрсетілген және ___________ кезеңіне мәлімделген КДҚ қызметтерінің саны туралы мәліметтер:
р/с
Қызметтің коды
Қызметтің атауы
Көрсетілген қызметтердің саны
20___ жылға өтінім
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
Ескертпе:
* әлеуетті қызметтер беруші көрсетеді.
Егер әлеуетті қызметтер берушінің медициналық көмек көрсету кезеңі үш жылдан кем болса, мәліметтер өзге кезең үшін ұсынылады.
3. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде соңғы 3 жылда** көрсетілген және ___________ кезеңіне мәлімделген жоғары технологиялық медициналық қызметтердің (бұдан әрі – ЖТМҚ) тізбесі туралы мәліметтер***
Р/с
АХЖ-9 бойынша коды
ЖТМҚ технологияларының атауы
ЖТМҚ технологиялары бойынша қызметтердің көлемі
Оның технологиялардың тізбесі бойынша мәлімделген кезеңге медициналық көмек көрсетуге талаптарға сәйкестігіне арналған қорытындының № мен күні
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
20___ жылға өтінім
Ескертпе:
*ЖТМҚ технологияларын көрсетуге арналған өтінімдер болған жағдайда толтырылады;
** егер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде әлеуетті қызметтер берушінің медициналық көмек көрсету кезеңі үш жылдан кем болса, мәліметтер ЖТМҚ қызметтерін көрсетудің нақты кезеңі үшін ұсынылады.
*** шарттың қолданылу кезеңінде шарт сомасы шеңберінде ЖТМҚ технологиялар тізбесі өзгерген жағдайда қызметтер беруші тапсырыс берушіге уәкілетті орган айқындаған тәртіппен қорытынды ұсынады.

1. Информация о наличии транспортных средств:
№ п/п
Наименование транспортного средства
Единица измерения
Количество
1
2
3
4
Примечание:
*В случае привлечения организации, оказывающей транспортные услуги,
прилагаются копии заключенных договоров по организации предоставлению
транспортных услуг:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование поставщика
№ и дата договора
Адрес местонахождения поставщика
1
2
3
4
5
__________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
потенциального поставщика, подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 21
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 21 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Сведения о видах и формах медицинской помощи
_______________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
1. Сведения о количестве прикрепленного населения к организации ПМСП за последние 3 года*:
Объемы медицинской помощи
20___ год
20___ год
20___ год
Количество
Сумма (в тенге)
Количество
Сумма (в тенге)
Количество
Сумма (в тенге)
Примечание:
* указывается потенциальным поставщиком при наличии прикрепленного
населения.
Если период оказания потенциальным поставщиком медицинской помощи составляет
менее трех лет, сведения представляются за иной период.
2. Сведения о количестве оказанных КДУ услуг за последние 3 года* и заявленные
на период ___________в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи:
№ п/п
Код услуги
Наименование услуги
Количество оказанных услуг
Заявка на 20___год
20___ год
20___ год
20___ год
Примечание:
* указывается потенциальным поставщиком.
Если период оказания потенциальным поставщиком медицинской помощи составляет
менее трех лет, сведения представляются за иной период.
3. Сведения о перечне высокотехнологичных медицинских услуг* (далее–ВТМУ),
оказанных за последние 3 года**и заявленные на период ___________в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи ***
№ п/п
Код по МКБ 9
Наименование технологии ВТМУ
Объем услуг по технологиям ВТМУ
№ и дата заключения на соответствие его требованиям к оказанию медицинской помощи по перечню технологий на заявленный период
20___ год
20___ год
20___ год
Заявка на 20___ год
Примечание:
* заполняется в случае заявки потенциальным поставщиком на оказание
технологий ВТМУ;
** если период оказания потенциальным поставщиком медицинской помощи в
рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи составляет менее трех
лет, сведения представляются за фактический период оказания услуг ВТМУ.
*** в случае изменения перечня технологий ВТМУ в пределах суммы договора в
период действия договора поставщик предоставляет заказчику заключение, выданное в
порядке, определяемом уполномоченным органом.

4. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде соңғы 3 жылдағы* және ___________ кезеңіне мәлімделген амбулаториялық бағдарламалық гемодиализ қызметтерінің көлімі туралы мәліметтер:
Медициналық көмектің көлемдері
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
20___ жылға өтінім
Науқастардың саны
Сеанстардың саны
сомасы
(теңге)
Науқастардың саны
Сеанстардың саны
сомасы
(теңге)
Науқастардың саны
Сеанстардың саны
сомасы
(теңге)
Науқастардың саны
Сеанстардың саны
сомасы
(теңге)
Ескертпе:
* егер әлеуетті қызметтер берушінің медициналық көмек көрсету кезеңі үш жылдан кем болса, мәліметтер өзге кезең үшін ұсынылады.
5. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде соңғы 3 жылдағы* және ___________ кезеңіне мәлімделген мамандандырылған медициналық көмек туралы мәліметтер:
Медициналық көмектің түрлері
Медициналық көмектің нысандары
Медициналық көмектің көлемдері
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
20___ жылға өтінім
Төсек-орын саны
Емделіп шыққан жағдайлардың саны
Сомасы
(теңге)
Төсек-орын саны
Емделіп шыққан жағдайлардың саны
Сомасы
(теңге)
Төсек-орын саны
Емделіп шыққан жағдайлардың саны
Сомасы
(теңге)
Төсек-орын саны
Емделіп шыққан жағдайлардың саны
Сомасы
(теңге)
Ескертпе:
* егер әлеуетті қызметтер берушінің медициналық көмек көрсету кезеңі үш жылдан кем болса, мәліметтер өзге кезең үшін ұсынылады.
__________________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер беруші басшысының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
22-қосымша
Нысан
Төсек қоры туралы мәліметтер
Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
р/с
Төсек-орын бейінінің
атауы
Төсек-орын саны
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
20__ жылға жоспарланатын
1
2
3
4
5
6
Ересек халық үшін:
Балалар үшін:
ЖИЫНЫ (тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету үшін төсек-орындардың жалпы саны)
Ескертпе:
* егер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде әлеуетті қызметтер берушінің медициналық көмек көрсету кезеңі үш жылдан кем болса, мәліметтер өзге кезең үшін ұсынылады.
____________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер беруші басшысының лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
23-қосымша
Нысан
Медициналық техниканың болуы туралы мәліметтер

4. Сведения об объеме услуг амбулаторного программного гемодиализа за
последние 3 года* и заявленные на период ___________в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
Объемы медицинской помощи
20___ год
20___ год
20___ год
Заявка на 20___год
Количество больных
Количество сеансов
Сумма (в тенге)
Количество больных
Количество сеансов
Сумма (в тенге)
Количество больных
Количество сеансов
Сумма (в тенге)
Количество больных
Количество сеансов
Сумма (в тенге)
Примечание:
* если период оказания потенциальным поставщиком медицинской помощи
составляет менее трех лет, сведения представляются за иной период.
5. Сведения о специализированной медицинской помощи за последние 3 года* и
заявленные на период ___________в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
Виды медицинской помощи
Формы медицинской помощи
Объемы медицинской помощи
20___ год
20___ год
20___ год
Заявка на 20_ год
Количество коек
Количество пролеченных случаев
Сумма (в тенге)
Количество коек
Количество пролеченных случаев
Сумма (в тенге)
Количество коек
Количество пролеченных случаев
Сумма (в тенге)
Количество коек
Количество пролеченных случаев
Сумма (в тенге)
Примечание:
* если период оказания потенциальным поставщиком медицинской помощи
составляет менее трех лет, сведения представляются за иной период.
_____________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
потенциального поставщика, подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 22
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 22 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Сведения о коечном фонде
_____________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
№ п/п
Наименование профиля койки
Число коек
20___ год
20___ год
20___ год
Планируемое на 20__ год
1
2
3
4
5
6
Для взрослого населения:
Для детского населения:
ИТОГО (общее количество коек для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи)
Примечание:
* если период оказания потенциальным поставщиком медицинской помощи в
рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи составляет менее трех
лет, сведения представляются за иной период.
_____________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
первого руководителя потенциального поставщика, подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 23
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат

1. Мынадай құрамдағы комиссия:
_________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) лауазымы)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсіміне қатысуға мынадай әлеуетті қызметтер берушінің өтінімін (бұдан әрі – қатысуға арналған өтінім) қарады:
БСН/ ЖСН
Әлеуетті қызметтер берушінің атауы
Заңды мекенжайы
Өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке куәлігінің №, кім берді, берілген күні
1
2
3
4
Қатысуға арналған өтінімді қарау кезінде әлеуетті қызметтер берушінің өкілі:
___________________________________________________.
(қатысты/қатысқан жоқ)
2. Қатысуға арналған өтінім қаралды және мынадай құжаттарды қамтиды:
рр/с
Құжаттың атауы
Парақтардың саны
Бекітілген нысанға сәйкес келеді немесе сәйкес келмейді
Тиісті қолдар мен мөрлердің болуы
Қатысуға өтінімде жән оған қоса берілген құжаттарда қамтылған мәліметтердің сәйкес келуі
1
2
3
4
5
6

1. Комиссия в составе: ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность
председателя, его заместителя, других членов комиссии)
рассмотрела заявку на участие в процедуре выбора поставщика услуг по оказанию
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – заявка на участие)
следующего потенциального поставщика:
БИН/ИИН
Наименование потенциального поставщика
Юридический адрес
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя, № удостоверения личности/паспорта, кем выдан, дата выдачи
1
2
3
4
При рассмотрении заявки на участие представитель потенциального
поставщика: ________________________________________________.
(присутствовал/отсутствовал)
2. Заявка на участие рассмотрена и содержит следующие документы:
№ п/п
Наименование документа
Количество услуг
Соответствует или не соответствует утвержденной форме
Наличие соответствующих подписей и печатей
Соответствие сведений, содержащихся в документе заявке на участие
1
2
3
4
5
6

3. Мынадай негіздемелер бойынша сәйкес келмейді:
_______________________________________________________________________________
4. Қатысуға өтінімді қарау нәтижелері бойынша комиссия ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:
__________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларымен қойылатын талаптарға сәйкес келеді (сәйкес келмейді) және Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін бекітунауқанына қатысуға жіберілді (жіберілген жоқ).
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ ______________дауыс;
ЖОҚ ______________дауыс.
_______________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің
және хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолдары)
Ескертпе:
*әрбір әлеуетті қызметтер берушіге жеке толтырылады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
26-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкессіздігі) туралы хаттамадан үзінді көшірме
Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________ 20__ жылғы "___" _____________
(орналасқан жері)
Бұйрықпен құрылған комиссия ___________________________________
(ДСБ-ның атауы)
20___жылғы_______________________ №__________________________________
(бұйрықтың атауы)
әлеуетті қызметтер берушінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсіміне қатысуға өтінімін қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:
_____________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
мынадай негіздемелер бойынша:
________________________________________________
(негіздемесі көрсетілсін)
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларырымен қойылатын талаптарға (сәйкес келмейді) және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін ____________жылға орналастыру рәсіміне қатысуға жіберілді (жіберілген жоқ).
Тапсырыс берушінің басшысы ______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
27-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі қызметтерін берушіні таңдау рәсімін болмады деп тану және оны қайта өткізу туралы хаттама

3. Не соответствует по следующим основаниям:______________________________
(указать основание и причину не допуска)
4. Комиссия по результатам рассмотрения заявки на участие путем открытого
голосования РЕШИЛА: _________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
соответствует (не соответствует) требованиям, предъявляемыми Правилами выбора
поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и возмещения его затрат, утвержденными приказом исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июля
2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов Республики Казахстан за № 11960) и допущен (не допущен) к участию в
процедуре размещения гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
За данное решение проголосовали: ЗА _________ голосов;
ПРОТИВ _________ голосов.
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подписи председателя, его
заместителя, других членов и секретаря комиссии)
Примечание:
* заполняется отдельно на каждого потенциального поставщика.
Приложение 26
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 26 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям,
предъявляемым потенциальному поставщику для участия в оказании
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
___________________                                      "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
Комиссия, созданная приказом _____________________________________________
(наименование заказчика)
от "___" ______________________20____года №___ ________________________________
(название приказа)
по результатам рассмотрения заявки на участие в процедуре выбора поставщика услуг по
оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи путем открытого
голосования РЕШИЛА:_________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
соответствует (не соответствует) требованиям, предъявляемыми Правилами выбора
поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и возмещения его затрат, утвержденными приказом исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июля
2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов Республики Казахстан за № 11960) и допущен (не допущен) к участию в
процедуре размещения гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на
____________год по следующим основаниям:______________________________________.
(указать основание)
Руководитель заказчика ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати
Приложение 27
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат

Ескерту. 27-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________ 20__ жылғы "___" ______________
(орналасқан жері)
Мынадай құрамдағы комиссия: ______________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының,
мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)
________________________________________________________________________________
(тиісті себебі: тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушілерді таңдау рәсіміне қатысуға арнаған өтінімнің (бұдан әрі – қатысуға өтінім) болмауы; қатысуға өтінім берген әлеуетті қосалқы мердігерлердің ешқайсысының Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларымен қойылатын талаптарға сәйкес келмеуі; МСАК әлеуетті қызметтер берушілерінің ешқайсының ұсынған құжаттары Қағидаларымен қойылатын талаптарға сәйкес келмейді) байланысты ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:
1) 20__ жылғы "___" _____________ бөлінген ____________________
(__________________________) теңге сомаға 20__ жылғы "___" ____
(сомасы санмен және жазбаша)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсімі өткізілмеді деп танылсын және ол 20__ жылғы "___" ____________ мерзімге дейін қайта өткізілсін;
2) тапсырыс берушіге _______________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
20__ жылғы "___" ________ дейінгі мерзімде 20__ жылғы "___" _________ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушілерді таңдау рәсімі өткізілмеді деп тану және оны қайта өткізу туралы жариялау үшін хабарландырудың мәтіні жіберілсін.
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ ________________________ дауыс;
ЖОҚ ________________________ дауыс.
_______________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің
және хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолдары)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
28-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттама*

Сноска. Приложение 27 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Протокол о признании процедуры выбора поставщика услуг гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи несостоявшейся и повторном ее
проведении
___________________                                      "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
Комиссия в составе: ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и
должность председателя, его заместителя, членов комиссии)
в связи _______________________________________________________________________
(указать соответствующую причину: отсутствие заявок на участие в процедуре выбора
поставщика услуг ГОБМП (далее – заявка на участие); несоответствие ни одного из
потенциальных поставщиков, подавших заявки на участие, требованиям, предъявляемыми
Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденных приказом исполняющего
обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от
30 июля 2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов за № 11960) (далее – Правила), представленные документы
ни одного из потенциальных поставщиков ПМСП не соответствуют требованиям,
предъявляемыми Правилами)
путем открытого голосования РЕШИЛА:
1) процедуру выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи от "__ "________20__года на выделенную сумму
______________________________________(__________________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
признать несостоявшейся и провести ее повторно в срок до "__ " 20__ года;
2) заказчику _____________________________________________________________
(наименование заказчика)
в срок до "__ "__________ 20___ года направить текст объявления о признании
процедуры выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи от "__ "_________ 20__ года не состоявшейся и повторном ее
проведении для опубликования.
За данное решение проголосовали: ЗА ____________ голосов;
ПРОТИВ _______ голосов.
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подписи
председателя, его заместителя, других членов и секретаря комиссии)
Приложение 28
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат

Ескерту. 28-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________ 20__ жылғы "___" _________
(орналасқан жері)
1. Мынадай құрамдағы комиссия:
___________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы) медициналық көмектің түрлері мен нысандары бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің мәлімделген көлемін қарады.
2. _____________________________ бюджеттік бағдарламасы бойынша
(бюджеттік бағдарламаның атауы) _________________________________ бюджеттік кіші бағдарламасы бойынша (бюджеттік кіші бағдарламаның атауы) міндеттемелер жөніндегі жеке қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген сомасы
__________ (_____________) теңге.
(сомасы санмен және жазбаша)
3. Комиссия әлеуметтік қызметтер берушілердің талаптарға сәйкестігін айқындау және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлеміне қажеттілікті бағалау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:
1) мынадай әлеуетті қызметтер берушілерде
____________________________________________ бюджеттік бағдарламасы бойынша
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
_______________________________________ бюджеттік кіші бағдарламасы бойынша
(бюджеттік кіші бағдарламаның атауы)
______________________________________________________ медициналық көмектің
(медициналық көмектің нысаны) нысаны бойынша,
__________________, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық қызметтер бойынша (ЖТМҚ):_______________________________.
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі орналастырылсын.
Бұл ретте:
- амбулаториялық-амбулаториялық көмек, бекітілген халыққа:_________ адам;
- стационарлық көмектің, мынадай бейіндер бойынша: _________________________;
(бейіннің атауы)
- стационарды алмастыратын көмек, мынадай бейіндер бойынша: _________________;
(бейіннің атауы)
- консультациялық-диагностикалық көмек: ____________________________________
(қызметтер бейінінің атауы) көрсету бойынша.
Р/с
БСН/ЖСН
Әлеуетті қызметтер берушінің атауы
ТМККК көрсету орны (облыс, қала, аудан көрсетілсін)
Қаржыландыру сомасы
(мың теңге)
1
2
3
4
5
2) тапсырыс беруші ________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы және орналасқан жері)
___________ жылғы "___" _______ дейінгі мерзімде жоғарыда көрсетілген әлеуетті қызметтер берушілермен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шарт жасасын;

Сноска. Приложение 28 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Протокол об итогах размещения (не размещения) гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи*
___________________                                      "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
1. Комиссия в составе: ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность
председателя, его заместителя, других членов комиссии)
рассмотрела заявленные объемы гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи по видам и формам медицинской помощи.
2. Выделенная сумма по индивидуальному плану финансирования по
обязательствам по бюджетной программе: _________________________________________
(наименование бюджетной программы)
по бюджетной подпрограмме ______________________________________________
(наименование бюджетной подпрограммы)
_______________ (__________________) тенге.
(сумма цифрами и прописью)
3. Комиссия по результатам определения соответствия требованиям потенциальных
поставщиков (в том числе с субподрядчиками) и оценки потребности в гарантированном
объеме бесплатной медицинской помощи путем открытого голосования РЕШИЛА:
1) разместить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи у
следующих потенциальных поставщиков по следующему (-им) виду (-ам) медицинской
помощи:
__________________, по форме (-ам) медицинской помощи:
__________________, в том числе по следующим высокотехнологичным технологиям
медицинских услуг (ВТМУ):_______________________________.
по бюджетной программе:_________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
по бюджетной подпрограмме ______________________________________________
(наименование бюджетной подпрограммы)
При этом, по оказанию:
- амбулаторно-поликлинической помощи, на прикрепленное население:__________
человек;
- стационарной помощи, по профилям:______________________________________;
(наименование профиля)
- стационарозамещающей помощи, по профилям: ____________________________;
(наименование профиля)
- консультативно-диагностической помощи:_________________________________.
(наименование профиля услуг)
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование потенциального поставщика
Место оказания ГОБМП (указать область, город, район)
Сумма финансирования (тыс. тенге)
1
2
3
4
5
2) заказчику _____________________________________________________________
(наименование и местонахождение заказчика)
в срок до "___" _______ ______ года заключить договор на оказание гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи свыше указанными потенциальными
поставщиками;

3) тапсырыс беруші ________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
_____ жылғы "___" ___ дейінгі мерзімде тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымында және
_____________________________ әкімшінің интернет-ресурсында тегін медициналық
(әкімшінің веб-сайты)
көмектің кепілдік берілгенкөлемін орналастырудың қорытындыларын жарияласын.
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларына сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін орналастыруға мынадай қызметтер берушілер жіберілмесін (тиісті тармақ көрсетілсін):
Р/с
БСН/ЖСН
Әлеуетті қызметтер берушінің атауы
Медициналық көмектің түрі мен нысаны
Себебі
(негіздемесі)
1
2
3
4
5
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ ____________ дауыс;
ЖОҚ ___________ дауыс.
____________________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және
хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолдары)
Ескертпе:
*медициналық көмектің әрбір нысаны бойынша жеке толтырылады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
29-қосымша
Нысан
_____ жылға арналған тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің қызметтер берушілерінің тізімі
Ескерту. 29-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
(өңірдің атауы)
________________________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
мынадай қызметтер берушілермен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі шарттар жасасу туралы хабарлайды:
Р/с
БСН/ЖСН
Қызметтер берушінің атауы
Медициналық көмектің түрі
Медициналық көмектің нысаны
1
2
3
4
5
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
30-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шарт
Ескерту. 30-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________ 20__ жылғы "___" ________________
(орналасқан жері)
Бұдан әрі "тапсырыс беруші" деп аталатын _________________________________
(жарғы, ереже және т.б.)
негізінде әрекет ететін _____________________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы)
________________________________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
атынан бір тараптан, бұдан әрі "қызметтер беруші" деп аталатын _______________________
(жарғы, ереже және т.б.)
негізінде әрекет ететін ____________________________________________________ атынан
(қызметтер берушінің толық атауы)
________________________________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)

3) заказчику _____________________________________________________________
(наименование заказчика)
в срок до "___" _________ ____ года опубликовать итоги размещения гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи в периодическом печатном издании,
распространяемом на территории соответствующей области, города республиканского
значения и столицы интернет - ресурсе администратора _____________________________.
(веб-сайт администратора)
4) Не допустить к размещению гарантированный объем бесплатной медицинской
помощи в соответствии с Правилами выбора поставщика услуг по оказанию
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат,
утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за
№ 11960) (указать соответствующий пункт) следующих поставщиков:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование потенциального поставщика
Вид и форма медицинской помощи
Причина (основание)
1
2
3
4
5
За данное решение проголосовали: ЗА _____ голосов;
ПРОТИВ _____ голосов.
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подписи
председателя, его заместителя, других членов и секретаря комиссии)
Примечание:
* заполняется отдельно по каждой форме медицинской помощи.
Приложение 29
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 29 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Список поставщиков услуг
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на 20_____ год по
_____________________________________________________________________________
(наименование региона)
_____________________________________________________________________________
(наименование заказчика)
объявляет о заключении договоров на оказание гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи со следующими поставщиками:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование поставщика
Вид медицинской помощи
Форма медицинской помощи
1
2
3
4
5
Приложение 30
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 30 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Договор на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
___________________                                      "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
_____________________________________________________________________________
(полное наименование заказчика)
именуемый (-ое, -ая) в дальнейшем "заказчик", в лице
_____________________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица)
действующий на основании _____________________________________, с одной стороны
_____________________________________________________________________________,
(полное наименование поставщика)
именуемый (-ое, -ая) в дальнейшем "поставщик" ___________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), уполномоченного лица)
действующего на основании ____________________________________________________,
(устава, положения и т.п.)
с другой стороны, а в дальнейшем совместно именуемые "стороны", на основании

екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "тараптар" деп аталатындар "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексіне (бұдан әрі - Денсаулық сақтау туралы кодексі) және "______" _________________ жылы өткен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі жөніндегі қызметтер берушілерді таңдау қорытындыларына сәйкес төмендегілер туралы осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтер көрсетуге арналған шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
1. Шарттың мәні
1. Қызметтер беруші осы шартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынатын қызметтердің тізбесіне сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету (бұдан әрі – қызмет) бойынша
____________________________________________ бюджеттік бағдарламасы бойынша
(бюджеттік бағдарламаның коды мен атауы көрсетілсін)
________________________________________________ бюджеттік кіші бағдарлама бойынша
(бюджеттік кіші бағдарламаның коды мен атауы көрсетілсін)
______________________________________________________________ ерекшелігі бойынша
(ерекшеліктің коды мен атауы көрсетілсін)
жалпы _______________________________________(_______) теңге сомасына, оның ішінде:
(сомасы санмен және жазбаша)
________________________________________________ бюджеттік кіші бағдарлама бойынша
(бюджеттік кіші бағдарламаның коды мен атауы көрсетілсін)
_________________________________________________________ (_______) теңге сомасына
(сомасы санмен және жазбаша)
медициналық көмек көрсетуге:_____________________________________________________
(медициналық көмектің түрі мен нысаны көрсетілсін)
осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес;
____________________________________________________ бюджеттік кіші бағдарлама бойынша (бюджеттік кіші бағдарламаның коды мен атауы көрсетілсін)
__________________________________________________________(_______) теңге сомасына
(сомасы санмен және жазбаша)
осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтер көрсетудің ай сайынғы жоспарына (бұдан әрі – 2-қосымша) сәйкес қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техника үшін лизинг төлемдерін өтеуге өзіне міндеттеме қабылдайды (қызметтер берушіде шығындары "Денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 627 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11976 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 627 бұйрық) сәйкес өтелетін қаржы лизингі шарты болған жағдайда).

Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе
здравоохранения" (далее – Кодекс) и итогов процедуры выбора поставщика услуг
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, прошедших "______"
___________ года, заключили настоящий Договор на оказание медицинских услуг в
рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – Договор) и
пришли к соглашению о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1. Поставщик принимает на себя обязательства по оказанию гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи в соответствии с перечнем закупаемых услуг по
форме согласно приложению 1 к настоящему Договору (далее – услуга) по бюджетной
программе
________________________________________________________________________
(указать код и наименование бюджетной программы)
по специфике__________________________________________________________________
(указать код и наименование специфики)
на общую сумму ______________________________________(_______) тенге, из которой:
(сумма цифрами и прописью)
по бюджетной подпрограмме ____________________________________________________
(указать код и наименование бюджетной подпрограммы)
на сумму ________________________________________________________(_______) тенге
(сумма цифрами и прописью)
на оказание медицинской помощи: _______________________________________________
(указать вид и форму медицинской помощи)
в соответствии с приложением 2 к настоящему Договору;
по бюджетной подпрограмме ____________________________________________________
(указать код и наименование бюджетной подпрограммы)
на сумму ________________________________________________________(_______) тенге
(сумма цифрами и прописью)
на возмещение лизинговых платежей за медицинскую технику приобретенную на
условиях финансового лизинга согласно помесячного плана оказания медицинских услуг
в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно
приложению 2 к настоящему Договору (далее – приложение 2) (при наличии у
поставщика договора финансового лизинга, по которому возмещение осуществляется в
соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 627 "Об
утверждении правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет
бюджетных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11976) (далее – приказ № 627).

2. Қызметтер берушіге аванс беру осы Шартқа 3-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көретуге арналған шарт бойынша аванс беруге арналған өтінімге сәйкес орындалған жұмыстар (қызметтер) актілері бойынша ақы төлеуге жататын сомаларды кейіннен ұстай отырып, оның Шарт сомасының 30 пайызынан аспайтын мөлшерде аванс беруге арналған өтінімі бойынша жүзеге асырылады.
3. Қызметтер көрсету орны (өндірістік база):
_____________________________________________________________________.
(қызмет көрсетілетін объектінің(-лердің) мекенжайы көрсетілсін)
2. Есеп айырысу тәртібі
4. Тапсырыс беруші қызметтер берушіге "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 16 қыркүйектегі № 725 бұйрығымен бекітілген тарифтер бойынша ақы төлеуді жүзеге асырады, бұл ретте осы Шарттың қолданылу кезеңінде тарифтің мөлшері, оның қолданылуы мен таралуы қайта қаралуы мүмкін.
5. Ақы төлеу осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес осы Шартта көзделген қаражат шегінде және № 627 бұйрыққа сәйкес айқындалған тәртіппен көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін (бар болса) ескере отырып, орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісіне сәйкес ай сайын жүзеге асырылады.
6. Қызметтер беруші тапсырыс берушіге № 627 бұйрықпен айқындалған нысанда, мерзімде және тәртіппен көрсетілген қызметтердің есеп-тізілімдерін ұсынады.
7. Тапсырыс беруші қызметтер берушіге № 627 бұйрықпен айқындалған нысанда, мерзімде және тәртіппен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін ұсынады.
Қызметтер беруші орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оған қол қояды немесе жазбаша түрде ұсынылған дәлелді негіздемелерін көрсете отырып, қол қоюдан бас тартады.
Қызметтер беруші белгіленген мерзімдерде дәлелді негіздемелерді ұсынбай, орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісіне қол қоюдан бас тартқан жағдайда, Тапсырыс беруші Қызметтер берушіге әрбір өткен күн үшін осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес есепті кезеңде көзделген шарт сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық сомасын есептейді.
8. Қызметтер берушінің көрсетілген қызметтердің есеп-тізіліміне және орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісіне электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып, қол қоюына рұқсат етіледі.
Тапсырыс берушінің орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісіне электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып, қол қоюына рұқсат етіледі.

2. Авансирование Поставщика осуществляется по его заявке на авансирование в
размере не более 30 процентов от суммы Договора с последующим удержанием из сумм,
подлежащих к оплате по актам выполненных работ (услуг) согласно заявке на
авансирование по договору на оказание гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи согласно приложению 3 к настоящему Договору.
3. Место оказания услуги (производственная база):
_______________________________________________________________
(указать адрес(-а) объекта (-ов), на котором оказывается услуга)
2. Порядок расчета
4. Заказчик осуществляет оплату поставщику по тарифам, утвержденным приказом
Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 16 сентября
2015 года № 725 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи", при этом размер тарифа, его
применение и распространение пересматриваются в период действия настоящего
Договора.
5. Оплата осуществляется ежемесячно в соответствии с актом выполненных работ
(услуг) с учетом результатов контроля качества и объема оказанной медицинской помощи
(при их наличии) в пределах средств, предусмотренных настоящим Договором согласно
приложению 2 к настоящему Договору, и в порядке, определяемом в соответствии с
приказом № 627.
6. Поставщик представляет заказчику счет-реестры оказанных услуг по форме, в
сроки и порядке, определенном приказом № 627.
7. Заказчик направляет Поставщику акт выполненных работ (услуг) по форме, в
сроки и порядке, определенном приказом № 627.
Поставщик не позднее трех рабочих дней со дня получения акта выполненных
работ (услуг) подписывает его либо отказывается подписывать с указанием
аргументированных обоснований, представленных в письменном виде.
В случае если Поставщик отказывается подписывать акт выполненных работ
(услуг), не представив при этом в установленные сроки аргументированные обоснования,
то Заказчик начисляет Поставщику сумму неустойки за каждый день просрочки в размере
0,1% в день от суммы договора, предусмотренной в отчетном периоде согласно
приложению 2 к настоящему Договору.
8. Допускается подписание Поставщиком счет-реестра оказанных услуг и акта
выполненных работ (услуг) с использованием электронной цифровой подписи.
Допускается подписание Заказчиком акта выполненных работ (услуг) с
использованием электронной цифровой подписи.

9. Көрсетілген қызметтердің құны мынадай:
осы Шарттың қолданысы кезеңінде тарифті өзгерту;
№ 627 бұйрыққа сәйкес айқындалған тәртіппен медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша сомаларды алу жағдайларында түзетуге (азайтуға/ұлғайтуға) жатады.
10. Қызметтер беруші осы Шартқа 2-қосымшада көзделген ай сайынғы соманы арттырған жағдайда ақы төлеу № 627 бұйрыққа сәйкес айқындалған тәртіппен шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолдана отырып, қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияның шешімі бойынша жүзеге асырылады.*
Ескертпе:
*республикалық бюджет қаражатының есебінен стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандарында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін қызметтер берушілерге қолданылады.
Егер Қызметтер беруші осы Шартқа 2-қосымшада көзделген ай сайынғы соманы үш ай қатарынан 5%-дан жоғары арттырған болса, онда Тапсырыс беруші Қызметтер берушіге осы Шарт бойынша міндеттемелерді тиісінше орындамау туралы хабарлама жолдайды және қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияның қарауына шығарады, оның шешімі хаттамамен ресімделеді.
11. Тапсырыс беруші шешуге жататын және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайтын емделіп шыққан жағдайлар бойынша сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша есепте кезеңде немесе осы Шарттың қолданылу мерзімінде Қызметтер берушімен кейінгі есептеулерде соманы шешуді № 627 бұйрыққа сәйкес айқындалған тәртіппен жүргізеді.
12. Сапаны бақылауды жүргізуге байланысты осы Шарттың қолданысы кезінде ақы төлеуге қабылданбаған, сондай-ақ осы Шарт қолданылатын жылдың 1 желтоқсанынан бастап осы Шарттың қолданылу мерзімі аяқталатын күнге дейін есеп-тізілімге енгізілмеген осы Шартқа сәйкес ТМККК шеңберіндегі медициналық көмек көрсету жағдайы үшін ақы төлеу осы Шарт қолданылатын жылдан кейінгі жылы жүргізіледі.
13. Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техника үшін лизинг төлемдерін төлеу № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.*
Ескертпе:
* Бұл тармақ қаржы лизингі шарттарында медициналық техника сатып алған қызметтер берушілерге қолданылады.
3. Тараптардың міндеттері
14. Қызметтер беруші:
1) осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес көлемдер мен мерзімдерге сәйкес ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге;
2) осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді денсаулық саласындағы уәкілетті орган бекіткен медициналық көмек көрсету ережелері мен стандарттарына сәйкес көрсетуге;

9. Стоимость оказанных услуг подлежит корректировке (уменьшение/увеличение)
в случаях:
изменения тарифа в период действия настоящего Договора;
снятия сумм по результатам контроля качества и объема медицинских услуг в
порядке, определенном в соответствии с приказом № 627.
10. В случае превышения Поставщиком помесячной суммы, предусмотренной
приложением 2 к настоящему Договору, оплата за оказанные медицинские услуги
осуществляется на основании решения комиссии по оплате услуг с применением
линейной шкалы оценки исполнения договора в порядке, определенном в соответствии с
приказом № 627.*
Примечание:
* Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих
специализированную медицинскую помощь в формах стационарной и (или)
стационарозамещающей медицинской помощи за счет средств республиканского
бюджета.
В случае превышения Поставщиком помесячной суммы, предусмотренной
приложению 2 к настоящему Договору, в течение трех месяцев подряд более чем на 5%,
Заказчик направляет уведомление Поставщику о ненадлежащем исполнении обязательств
по настоящему Договору и выносит на рассмотрение комиссии по оплате медицинских
услуг, решение которой оформляется протоколом.
11. Заказчик по результатам контроля качества и объема по пролеченным случаям,
подлежащих снятию и не подлежащим оплате, в том числе частично, производит в
отчетном периоде или при последующих расчетах с поставщиком в период срока действия
настоящего Договора снятие суммы в порядке, определенном в соответствии с приказом № 627.
12. Оплата за случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП в
соответствии с настоящим Договором, не принятые к оплате в течение действия
настоящего Договора в связи с проведением контроля качества, а также не вошедшие в
счет-реестр с 1 декабря года, в котором действует настоящий Договор, до даты окончания
срока действия настоящего Договора производится в году, следующем за годом действия
настоящего Договора.
13. Выплаты лизинговых платежей за медицинскую технику, приобретенную на
условиях финансового лизинга осуществляются в порядке, определенном приказом № 627.*
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, приобретших медицинскую
технику на условиях финансового лизинга.
3. Обязанности сторон
14. Поставщик обязан:
1) оказывать медицинские услуги в рамках ГОБМП в соответствии с объемами и
сроками согласно приложению 2 к настоящему Договору;
2) оказывать медицинские услуги в рамках ГОБМП согласно приложению 2 к
настоящему Договору в соответствии с утвержденными уполномоченным органом в
области здравоохранения положениями и стандартами оказания медицинской помощи;

3) ТМККК шеңберінде медициналық қызметтер көрсетуді орналасу жері бойынша (өндірістік базаның) қамтамасыз етуге;
4) ТМККК шеңберінде сапалы медициналық қызметтер көрсетуге, бұл ретте:
4.1) Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярға қосылған дәрілік заттарды (иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфициялық), мемлекеттік тіркеуден өткен және белгіленген талаптарға сәйкес келетін медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы Денсаулық сақтау туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағының 67) және 70-1) тармақшаларына сәйкес айқындалған тәртіппен пайдалануға;
4.2) кемінде бір ай мерзіміне дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың төмендемейтін қорының болуына;
4.3) қажет болған жағдайда, олар болмаған жағдайда, консультацияларды, зертханалық, аспаптық зерттеулерді қосалқы мердігерлерді тарта отырып өткізуді қамтамасыз етуге (ұйымдастыруға);
4.4) уәкілетті орган белгілеген нысандар бойынша медициналық құжаттаманың тиісті есепке алу-есеп жүргізу мен жаңартуды жүзеге асыруға;
4.5) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген талаптарға сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық режимнің сақталуын, медициналық (биологиялық) және қатты тұрмыс қалдықтарын іске жаратуды қамтамасыз етуге;
4.6) белсенді заттектердің дезинфекциялайтын заттектерде, құралдарда және ерітінділердің концентрациясын айқындауды қамтамасыз етуге;
4.7) дезинфекциялайтын-зарарсыздандыру жабдығын, тазаланған және (немесе) дистиллирленген суды зертханалық (бактериологиялық, химиялық, физикалық, физикалық-химиялық) бақылауды қамтамасыз етуге;
4.8) дәріханада дайындалатын дәрілік заттардың (дәрілік нысандардың) сапасына бақылау өткізуді, ескерту іс-шараларын өткізуді (дәрілік заттарды дайындау, өндіру кезінде) қамтамасыз етуге (дәріхана болған жағдайда);
4.9) пайдаланылатын медициналық техниканың, медициналық жабдықтың және медициналық газдардың инженерлік-техникалық инфрақұрылымының қауіпсіздігін, сондай-ақ оларға үнемі сервистік қызмет көрсетуді, қосалқы бөліктерін, шығыс материалдарын және медициналық газдарды ауыстыруды қамтамасыз етуге;
4.10) орталықтандырылған немесе автономды жылу беру жүйелерін пайдалана отырып, сумен-электрмен жабдықтауды, су тартуды, ғимараттар мен үй-жайларды жылытуды қамтамасыз етуге;
4.11) ғимараттар мен үй-жайларды, инженерлік инфрақұрылымды тиісті пайдалануды, қажет болса, ғимараттар мен үй-жайларды қорғауды қамтамасыз етуге;
4.12) жұмыскерлердің еңбегі үшін тиісті және қауіпті жағдайды, оның ішінде жұмыскерлердің тиісті санаттарына сүт немесе оған тең бағалы тамақ өнімдерін, емдеу-профилактикалық тамақтандыруды, арнайы киімді және басқа жеке қорғаныс заттарын беруді қамтамасыз етуге, оларды ұжымдық қорғау заттарымен, санитарлық-тұрмыстық үй-жайлармен және құрылғылармен қамтамасыз етуге;

3) обеспечить оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП по месту нахождения
(производственное базы);
4) оказывать качественные медицинские услуги в рамках ГОБМП, при этом:
4.1) использовать лекарственные средства (иммунобиологические,
диагностические, дезинфицирующие), включенных в Казахстанский национальный
лекарственный формуляр, изделия медицинского назначения и медицинскую технику,
прошедшие государственную регистрацию и соответствующие установленным
требованиям в порядке, определҰнном согласно подпунктов 67) и 70-1) пункта 1 статьи 7
Кодекса;
4.2) иметь неснижаемый запас лекарственных средств и изделий медицинского
назначения в объеме на срок не менее одного месяца;
4.3) обеспечивать (организовать) при необходимости проведение консультаций,
лабораторных, инструментальных исследований в случае их отсутствия с привлечением
субподрядчиков;
4.4) осуществлять ведение и обновление соответствующей учетно-отчетной
медицинской документации по формам, установленным уполномоченным органом;
4.5) обеспечивать соблюдение санитарно-эпидемиологического режима,
утилизацию медицинских (биологических) и твердых бытовых отходов в соответствии с
требованиями, установленными законодательством Республики Казахстан;
4.6) обеспечивать определение концентрации активно-действующих веществ в
дезинфицирующих веществах, средствах и растворах;
4.7) обеспечивать проведение лабораторного (бактериологический, химический,
физический, физико-химический) контроля дезинфекционно-стерилизационного
оборудования, воды очищенной и (или) дистиллированной;
4.8) обеспечивать проведение контроля качества лекарственных средств
(лекарственных форм), изготавливаемых в аптеке, проведение предупредительных
мероприятий (при изготовлении, производстве лекарственных средств) (при наличии
аптеки);
4.9) обеспечивать безопасность используемой медицинской техники, медицинского
оборудования, оборудования и инженерно-технической инфраструктуры медицинских
газов, а также их регулярное сервисное обслуживание, замену запасных частей,
расходных материалов и медицинских газов;
4.10) обеспечивать водо-электроснабжение, водоотведение, отопление зданий и
помещений, в том числе с использованием централизованных или автономных систем
отопления;
4.11) обеспечивать надлежащую эксплуатацию зданий и помещений, инженерной
инфраструктуры, при необходимости обеспечить охрану зданий и помещений;
4.12) обеспечивать надлежащие и безопасные условия труда для работников, в т.ч.
предоставление соответствующим категориям работникам молока или равноценных
пищевых продуктов, лечебно-профилактического питания, специальной одежды и других
средств индивидуальной защиты, обеспечения их средствами коллективной защиты,
санитарно-бытовыми помещениями и устройствами;

4.13) медициналық көмек көрсету үшін және ұйымның жұмыс істеуі үшін қажетті санитариялық және қосалқы автокөлікті пайдалануға және оларға уақтылы техникалық қызмет көрсетуді қамтамасыз етуге;
4.14) радиациялық қауіпсіздікке бақылауды, жұмыс орындарына радиациялық бақылау жүргізуге, персоналды дозиметриялық бақылауды (атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыру кезінде) қамтамасыз етуге;
4.15) онкологиялық науқастарға (диагнозды анықтауға жіберілген, обыр алды аурулары бар науқастарға) медициналық көмектің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету және № 627 бұйрыққа сәйкес айқындалған тәртіппен олардың еркін таңдау құқығын іске асыру мақсатында ТМККК шеңберінде медициналық қызметтер көрсетуге*;
Ескертпе:
* Бұл тармақ онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін қызметтер берушілерге қолданылады.
4.16) "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімінде" онкологиялық науқастарды есепке алуды, есептен "өлім" себебімен алуды тіркеуді және азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын аумақтық органмен (АХАЖ) деректерді салыстыруды жүзеге асыруға*;
Ескертпе:
* Бұл тармақ онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін қызметтер берушілерге қолданылады.
4.17) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету кезінде бекітілген халыққа Қазқстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 қаңтардағы № 7 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6774 болып тіркелген) Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың қызметі туралы ережесіне сәйкес мыналарды қамтамасыз етуге*:
1) өзінің құрамында:
бөлімше меңгерушісінің кабинеті;
жалпы практика дәрігерінің, учаскелік қызметтің (дәрігер-терапевт/педиатр) қабылдау кабинеттері;
акушер-гинеколог дәрігердің және (немесе) акушердің кабинеті;
күндізгі стационар;
қосалқы бөлімшелер: медициналық статистика, талдау және ақпараттандыру кабинеті;
тіркеу бөлімі;
дәрігерге дейінгі кабинет (фильтр);
емшара кабинеті;
екпе жасау кабинеті;
зертхана;
химизатор кабинеті;
қақырық алу кабинеті;
құрамында мыналар:
акушерлік қабылдау кабинеті (тексеріп қарау);
әлеуметтік қызметкер кабинеті;
психолог кабинеті;
салауатты өмір салты кабинеті;
дені сау бала кабинеті;
денсаулықты нығайту мектебі;
босануға дайындау мектебінің болуын;
2) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмекті қамтамасыз ету бойынша МСАК жұмысының кестесі, демалыс және мейрам күндері МСАК және КДК кезекші дәрігерлерінің жұмысын сағат 09.00-ден 13.00-ге дейін қамтамасыз ете отырып, барлық мамандар мен құрылымдық бөлімшелер үшін жылжымалы график бойынша сағат 08.00-ден 20.00-ге дейін.

4.13) использовать необходимый санитарный и вспомогательный автотранспорт
для оказания медицинской помощи и функционирования организации, а также обеспечить
их своевременное техническое обслуживание;
4.14) обеспечивать контроль за радиационной безопасностью, проведение
радиационного контроля рабочих мест, дозиметрического контроля персонала (при
осуществлении деятельности в сфере использования атомной энергии);
4.15) оказывать медицинские услуги в рамках ГОБМП с целью обеспечения
доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным (больным с
предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) и реализации их
права на свободный выбор в порядке, определенном согласно приказа № 627;*
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих медицинскую
помощь онкологическим больным.
4.16) своевременно осуществлять учет онкологических больных, регистрацию
снятия с учета по причине "смерть" в "Электронном регистре онкологических больных" и
сверку данных с территориальным органом, осуществляющим государственную
регистрацию актов гражданского состояния (ЗАГС);*
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих медицинскую
помощь онкологическим больным.
4.17) обеспечивать прикрепленному населению при оказании первичной медико-
санитарной помощи в соответствии с Положением о деятельности организаций
здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь, утвержденному
приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан
от 5 января 2011 года № 7, (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 6774) следующее*:
1) наличие в своем составе:
кабинет заведующего отделением;
кабинеты приема врачей общей практики, участковой службы (врача-
терапевта/педиатра);
кабинет врача акушер-гинеколога и (или) акушерки;
дневной стационар;
вспомогательные подразделения: кабинет медицинской статистики, анализа и
информатизации;
регистратуру;
доврачебный кабинет (фильтр);
процедурный кабинет;
прививочный кабинет;
лабораторию;
кабинет химизатора;
кабинет забора мокроты;
отделение профилактики и социально-психологической помощи, имеющий в
составе:
кабинет акушерского приема (смотровой);
кабинет социального работника;
кабинет психолога;
кабинет здорового образа жизни;
кабинет здорового ребенка;
школу по укреплению здоровья;
школу по подготовке к родам;
2) режим работы ПМСП по обеспечению медицинской помощи в рамках
гарантированного объема медицинской помощи, с 08.00 до 20.00 часов по скользящему
графику для всех специалистов и структурных подразделений с обеспечение работы
дежурных врачей ПМСП и КДП в выходные и праздничные дни с 09.00 до 13.00 часов.

3) бекітілген халыққа амбулаториялық жағдайда, үйде, күндізгі стационарда, үйдегі стационарда медициналық-санитариялық алғашқы көмек (дәрігерге дейінгі, білікті) көмек көрсетуді;
Ескертпе:
* Бұл тармақ бекітілген халыққа медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушілерге қолданылады.
4.18) "Республиканың мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында тамақтанудың заттай нормаларын және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтаудың ең төменгі нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 қаңтардағы № 128 қаулысына* және "Қазақстан Республикасының халқына нефрологиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының қызметі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 15 ақпандағы № 86 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7461 болып тіркелген)** сәйкес химиялық құрамы, тағам құндылығы, өнім жиынтығы, тамақтану режимдері мен нормалары бойынша белгіленген талаптарға сәйкес пациенттерді тамақтандыруды қамтамасыз етуге (тамақтандыруды ұйымдастыру);
Ескертпе:
*стационарлық медициналық қызметтер берушілерге қолданылады;
** амбулаториялық гемодиализ қызметтерін көрсету жөніндегі стационарды алмастыратын қызметтер берушілерге қолданылады.
4.19) бір төсек-орынды бөле отырып, пациенттерді палаталарда орналастыруды, сондай-ақ пациенттерге қажетті жұмсақ жиһаз беруді қамтамасыз етуге;
Ескертпе:
*Бұл тармақ стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық қызметтер берушілерге қолданылады.
4.20) "Қазақстан Республикасының халқына нефрологиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының қызметі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 15 ақпандағы № 86 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7461 болып тіркелген) сәйкес қамтамасыз етеді*:
үздіксіз электр қуатын беру;
сумен қамтуды тазарту жүйесінің болуы;
үй-жайды үздіксіз салқындатуды, жылу беруді және электрлендіруді қамтамасыз ететін жүйемен жабдықтау;
В және С гепатит вирусын жұқтырған науқастарды емдеу үшін жекелеген аппараттардың және/немесе гемодиализ аппараттары бар бөлменің болуы;
гемодиализ сеансын жүргізуге белгіленген тарифтің шегінде гемодиализ сеансын жүргізу үшін пациенттерді тасымалдауды қамтамасыз етеді*;
Ескертпе:
*Бұл тармақ гемодиализ қызметтерін көрсету жөніндегі стационарды алмастыратын медициналық қызметтер берушілерге қолданылады;
5) медициналық қызметтер көрсету үшін Денсаулық сақтау туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағының 68) тармақшасына сәйкес Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техника тізіміне қосылған дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды Бірыңғай дистрибьютордан сатып алуды жүзеге асыруға;

3) оказание первичной медико-санитарной помощи (доврачебной,
квалифицированной) прикрепленному населению в амбулаторных условиях, на дому,
дневном стационаре, стационаре на дому;
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих первичную
медико-санитарную помощь прикрепленному населению.
4.18) обеспечивать питание (организацию питания) пациентов в соответствии с
установленными требованиями по химическому составу, пищевой ценности, набору
продуктов, режиму и нормам питания в соответствии постановлением Правительства
Республики Казахстан от 26 января 2002 года № 128 "Об утверждении натуральных норм
на питание и минимальных норм оснащения мягким инвентарем государственных
организаций здравоохранения республики"* и приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан от 15 февраля 2012 года № 86 "Об утверждении Положения о
деятельности организаций здравоохранения, оказывающих нефрологическую помощь
населению Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 7461)**;
Примечание:
* Распространяется на поставщиков, оказывающих стационарную медицинскую
помощь.
**Распространяется на поставщиков, оказывающих стационарозамещающую
медицинскую помощь по оказанию услуг гемодиализа.
4.19) обеспечивать размещение пациентов в палатах с выделением одного койко-
места, а также обеспечить предоставление пациентам необходимого мягкого инвентаря*;
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих стационарную и
стационарозамещающую медицинскую помощь.
4.20) обеспечивает в соответствии с приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан от 15 февраля 2012 года № 86 "Об утверждении Положения о
деятельности организаций здравоохранения, оказывающих нефрологическую помощь
населению Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 7461):*
бесперебойная подача электроэнергии;
наличие системы очистки водоснабжения;
снабжение системой, обеспечивающей бесперебойное охлаждение, отопление и
электропитание помещения;
наличие отдельных аппаратов и/или комнаты с аппаратами гемодиализа для
лечения больных, инфицированных вирусом гепатита В и С;
обеспечивает транспортировку пациентов для проведения сеанса гемодиализа в
пределах установленного тарифа на проведение сеанса гемодиализа*;
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, стационарозамещающую
медицинскую помощь по оказанию услуг гемодиализа.
5) для оказания медицинских услуг осуществлять закуп лекарственных средств и
изделий медицинского назначения, включенных в Список лекарственных средств,
изделий медицинского назначения и медицинской техники согласно подпункта 68) пункта
1 статьи 7 Кодекса;

6) Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, Қазақстан Республикасындағы шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға медициналық көмек көрсетудің түрлері мен нысандарын көрсете отырып, ТМККК медициналық қызметтерінің тізбесі мен көлемдері туралы, сондай-ақ осы Шартқа сәйкес ТМККК көрсету шарттары туралы ақпаратты жалпыға көрінетін орындарда олардың орналасу орны бойынша ұсынуға;
7) мемлекеттік бюджеттен және олардың ақылы медициналық қызметтерді көрсеткені үшін келіп түсетін кірістер мен шығыстар бойынша жеке есеп жүргізуге;
8) тапсырыс берушіге № 627 бұйрыққа сәйкес айқындалған мерзімде және тәртіппен есеп-тізілімді ұсынуға;
9) мынадай басымдықтардағы: қызметкерлердің еңбегін төлеу және бюджетке міндетті салық аударымдары, жинақтаушы зейнетақы қорларына зейнетақы жарналары мен жалақыдан басқа да ұстап қалулар; дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар; тамақтану; ұйымның коммуналдық шығыстары және басқа ақшалай түсімдерді жұмсауды қамтамасыз етуге;
10) ТМККК шеңберінде көрсетілетін қызметтердің сапасын арттыруға қосқан үлесі үшін персоналдың уәждемеленген еңбегін қамтамасыз етуге;
11) қызметкерлерге жалақыны ай сайын төлеуді есепті айдың 30-күніне дейінгі мерзімде жүзеге асыруға;
12) "Медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау қағидаларын және қосымша медициналық және фармацевтикалық білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 11 қарашадағы № 691 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5904 болып тіркелген) сәйкес іссапар шығыстарына арналған шығындарды ескере отырып, мамандардың кемінде 20 %-ын қамти отырып, біліктілікті арттыруды және қайта даярлауды қамтамасыз етуге;
13) кредиторлық берешекті өтеу үшін ақша қаражатының жоқтығы немесе жеткіліксіздігі тәуекеліне жол бермеу бойынша шараларды қамтамасыз етуге;
14) лизинг шарттарында медициналық техника сатып алуға арналған қаражатты олардың нысаналы мақсатына сәйкес жұмсауды жүзеге асыруға (тармақ қаржы лизингі шарттарында медициналық техника сатып алуға шарт жасасқан ұйымдарға арналған)*;
Ескертпе:
*Бұл тармақ медициналық техниканы қаржы лизингі шарттарында сатып алған қызметтер берушілерге қолданылады.
15) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ақпараттық жүйелеріне аванс қаражатын жұмсау жөнінде, шығыстар құрылымы туралы, жұмыскерлерге сараланған жалақы төлеу туралы, біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау туралы деректерді бастапқы қаржы құжаттамасының негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күніне дейін енгізуге (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) және енгізудің нәтижелері бойынша тапсырыс берушіге № 627 бұйрықпен айқындалған нысанда және тәртіппен ұсынуға;

6) представлять гражданам Республики Казахстан, оралманам, иностранцам и
лицам без гражданства, находящимся на территории Республики Казахстан информацию
о перечне и объеме медицинских услуг ГОБМП с указанием видов и форм предоставления
медицинской помощи, также об условиях оказания ГОБМП в соответствии с настоящим
Договором в местах, доступных для всеобщего обозрения населения по месту его
расположения;
7) проводить раздельный учет по доходам и расходам средств, поступающих из
государственного бюджета и от оказания им платных медицинских услуг;
8) представлять заказчику счет-реестры в сроки и в порядке, определенном
согласно приказа № 627;
9) обеспечивать расходование денежных поступлений в следующей
приоритетности: оплата труда работников и обязательных налоговых отчислений в
бюджет, пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды, взносы и отчисления
на обязательное социальное медицинское страхование, и другие удержания из заработной
платы; лекарственные средства и изделия медицинского назначения; питание; коммунальные
расходы организации;
10) обеспечивать мотивированный труд персонала за вклад в повышение качества
услуг в рамках ГОБМП;
11) осуществлять ежемесячную выплату заработной платы работникам в срок до 30
числа отчетного месяца;
12) обеспечивать повышение квалификации и переподготовку с охватом не менее
20 % специалистов с учетом затрат на командировочные расходы в соответствии с
приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан
от 11 ноября 2009 года № 691 "Об утверждении Правил повышения квалификации и
переподготовки медицинских и фармацевтических кадров и квалификационных
требований к организациям, реализующим программы дополнительного медицинского и
фармацевтического образования" (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 5904);
13) обеспечивать меры по недопущению рисков отсутствия или недостаточности
денежных средств для погашения кредиторской задолженности;
14) осуществлять расходование средств, предназначенных на приобретение
медицинской техники на условиях лизинга в соответствии с их целевым назначением
(пункт предназначен для организаций, заключивших договор на приобретение
медицинской техники на условиях финансового лизинга);*
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, приобретших медицинскую
технику на условиях финансового лизинга.
15) вводить в информационные системы Министерства здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан данные по расходованию средств аванса, о
структуре расходов, о дифференцированной оплате труда работников, о повышении
квалификации и переподготовке кадров на основании первичной финансовой
документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь –
до 25 декабря) и по результатам ввода предоставлять заказчику отчеты по форме и в
порядке, определенном приказом № 627;

16) денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне деректерді № 627 бұйрықпен айқындалған мерзімде және тәртіппен енгізудің уақтылығы мен дұрыстығын қамтамасыз етуге;
17) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ақпараттық жүйелеріндегі көрсетілген ТМККК қызметтері бойынша дербес деректерге санкцияланбаған қолжетімділіктің алдын алуды қамтамасыз етуге;
18) тапсырыс берушінің немесе Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фамацевтикалық қызметті бақылау комитеті аумақтық департаментінің (бұдан әрі – МФҚБК АД) жазбаша сұрау салуы бойынша сапа мен көлем бақылауын жүргізу үшін қажетті медициналық құжаттаманы олар белгілеген мерзімдерде ұсынуға;
19) тапсырыс берушіге қосалқы мердігерлік шартын жасасқаннан кейін үш жұмыс күнінің ішінде бұл қосалқы мердігерлік шарттарының көшірмелерін ұсынуға және тапсырыс берушінің жазбаша сұрау салуы бойынша қосалқы мердігерлік шарттарын орындау бойынша төлем құжаттарының көшірмелерін ұсынуға;
20) мынадай:
қызметі немесе медициналық қызметтің түрі тоқтатыла тұрған;
таратылған, біріктіру, қосу, бөлу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған;
ұйымның атауы өзгерген;
ұйымның орналасқан жері өзгерген;
төсек қоры өзгерген, оның ішінде ол қысқартылған және/немесе қайта бейінделген;
банк деректемелері өзгерген;
медициналық қызметтер көрсету жағдайлары өзгерген;
жөндеу жұмыстарын өткізу кезінде;
карантин енгізген жағдада өзгерістер туындаған сәттен бастап он жұмыс күнінің ішінде тапсырыс берушіге көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті құжаттармен қоса, ақпарат ұсынуға;
21) міндеттемелерді орындаудың мүмкін болмауына байланысты барлық мән-жайлар мен олардың себептері туралы жазбаша түрде тапсырыс берушіге шұғыл түрде хабарландыруға міндетті.
15. Тапсырыс беруші:
1) көрсетілген медициналық көмек үшін қызметтер берушіге ақы төлеуді № 627 бұйрықпен айқындалған мерзімде жүргізуге;
2) қызметтер берушіні осы Шарттың шеңберінде оның жұмысын регламенттейтін қажетті нормативтік құжаттармен уақтылы қамтамасыз етуге;
3) денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерінің үздіксіз жұмыс істеуіне мониторинг жүргізуге;
4) "ҚазМедТех" АҚ-мен жасасқан шарт (-тар) бойынша қызметтер берушіге қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техника үшін лизинг төлеміне арналған шығыстарды № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен өтеуге міндеттенеді.
4. Тараптардың жауапкершілігі
16. Қызметтер беруші:
1) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен, медициналық көмек көрсету ережелері мен стандарттарына сәйкес ТМККК шеңберінде медициналық қызметтердің тиісті көлемі мен сапасын көрсеткені үшін;

16) обеспечивать своевременность и достоверность ввода данных в
информационные системы Министерства здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан в сроки и порядке, определенном приказом № 627;
17) обеспечивать предотвращения несанкционированного доступа к персональным
данным по оказанным услугам ГОБМП, содержащихся в информационных системах
Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
18) представлять по письменному запросу заказчика или территориального
департамента Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности
Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее –
ТД ККМФД) в установленные ими сроки необходимую медицинскую документацию для
проведения контроля качества и объема;
19) представлять заказчику в течение трех рабочих дней после заключения
договора субподряда копии данных договоров субподряда и по письменному запросу
заказчика предоставлять копии платежных документов по исполнению договоров
субподряда;
20) представлять заказчику информацию с приложением соответствующих
документов, подтверждающих указанные сведения, в течение десяти рабочих дней с
момента возникновения изменений в случае:
приостановления деятельности организации или вида медицинской деятельности;
ликвидации, реорганизации в форме слияния, присоединения, выделения или
преобразования;
изменения наименования организации,
изменения местонахождения организации;
изменения коечного фонда, в том числе его сокращении и/или
перепрофилировании;
изменения банковских реквизитов;
изменения условий оказания медицинских услуг:
при проведении ремонтных работ,
введении карантина.
21) незамедлительно уведомить заказчика в письменном виде обо всех
обстоятельствах и причинах, связанных с невозможностью исполнения обязательства;
15. Заказчик обязуется:
1) производить оплату поставщику за оказанную медицинскую помощь в порядке и
сроки, определенные приказом № 627;
2) своевременно обеспечить поставщика необходимыми нормативными
документами, регламентирующими его работу в рамках настоящего Договора;
3) проводить мониторинг за функционированием информационных систем
Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) возместить расходы за лизинговые платежи за медицинскую технику,
приобретенную на условиях финансового лизинга поставщику по заключенному (-ым)
договору (-ам) финансового лизинга с АО "КазМедТех" в порядке, определенном
приказом № 627.
4. Ответственность сторон
16. Поставщик несет ответственность:
1) за своевременное оказание медицинских услуг надлежащего объема и качества,
входящие в ГОБМП в соответствии с утвержденными уполномоченным органом в
области здравоохранения положениями и стандартами оказания медицинской помощи;

2) тапсырыс берушіден алынған қаражатты нысаналы пайдаланғаны үшін;
3) ТМККК көрсету кезінде қаржылық-шаруашылық қызметтің жүргізілуі мен оның нәтижелері үшін;
4) интернет-ресурстармен (байланыс арналары және қол жеткізу нүктелері) және ұйымдық техникамен қамтамасыз етілуі үшін;
5) ақпараттық жүйелермен, оның ішінде статистикалармен және операторлармен жұмыс істеу бойынша кадрлармен қамтамасыз еткені үшін;
6) денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне енгізілетін деректерді № 627 бұйрықпен айқындалған мерзімде және тәртіппен уақтылы енгізбегені және сапасыз енгізгені үшін;
7) "Бекітілген халық тіркелімі" порталында (бұдан әрі – БХТ) учаскелер бойынша бекітілген халық және персонал туралы деректерді енгізудің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз ету және оларды Қазқстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 қаңтардағы № 7 бұйрығымен бекітілген, (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6774 болып тіркелген) Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың қызметі туралы ережесіне (бұдан әрі – № 7 бұйрық) 2-қосымшаға сәйкес "БХТ" порталын жүргізуге сәйкес уақтылы өзектілендіру үшін жауап береді.*
Ескертпе:
* Бұл тармақ медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушілерге қолданылады.
8) "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ОНЭТ) тіркелген онкологиялық науқастар деректерінің толықтығын және оларды енгізудің дәйектілігін қамтамасыз ету үшін*;
Ескертпе:
* Бұл тармақ онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін қызметтер берушіге қолданылады;
9) мыналарды:
қызметтер беруші басшысының бұйрығымен ақпараттық жүйелерді жүргізу жүктелген, қызметтер берушінің жауапты адамдарының қол жеткізуін;
дербес деректерге санкцияланбаған жетімділіктің алдын алуды;
егер осындай рұқсаттың алдын алу мүмкіндігі болмаса, дербес деректерге санкцияланбаған жетімділік фактілерін уақтылы анықтауды;
дербес деректерге санкцияланбаған жетімділіктің жағымсыз салдарларын азайтуды қамтамасыз етуді қоса алғанда, ТМККК көрсетілген қызметтері бойынша дербес деректерден тұратын электрондық ақпараттық денсаулық сақтау жүйелерін және олармен ықпалдастырылған ақпараттық жүйелерді қорғау бойынша шараларды қабылдау үшін.
10) тапсырыс берушіні осы Шарттың 14-тармағында көзделген жағдайларда және тәртіппен хабарландыру үшін жауапты болады.
17. Тапсырыс беруші:
1) № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметтер берушіге көрсетілген қызметтерге ақшалай қаражатты есеп айырысу шотына уақтылы аудару үшін;

2) за целевое использование средств, полученных от заказчика;
3) за ведение и результаты финансово-хозяйственной деятельности при оказании
ГОБМП;
4) за обеспеченность интернет-ресурсами (каналы связи и точки доступа) и
организационной техникой;
5) за обеспечение кадрами ответственными по работе с информационными
системами, в том числе статистиками и операторами;
6) за обеспечение корректности и достоверности данных, вводимых в
информационные системы здравоохранения, в установленные сроки и в порядке,
определенном приказом № 627;
7) за обеспечение полноты и достоверности ввода данных о прикрепленном
населении по участкам и о персонале в портале "Регистр прикрепленного населения"
(далее – РПН) и их своевременную актуализацию в соответствии с ведением портала
"РПН" согласно приложению 2 к Положению о деятельности организаций
здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь, утвержденного
приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан
от 5 января 2011 года № 7 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 6774) (далее – приказ № 7).*
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих первичную
медико-санитарную помощь.
8) за обеспечение полноты и достоверности ввода данных о зарегистрированных
онкологических больных в информационной системе "Электронный регистр
онкологических больных" (далее – ЭРОБ);*
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих медицинскую помощь
онкологическим больным.
9) за принятие мер по защите электронных информационных систем Министерства
здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и интегрированных с
ними информационных систем, содержащих персональные данные по оказанным услугам
ГОБМП, включая обеспечение:
доступа ответственных лиц поставщика, на которых приказом руководителя
поставщика возложено ведение информационных систем;
предотвращения несанкционированного доступа к персональным данным;
своевременного обнаружения фактов несанкционированного доступа к
персональным данным, если такой доступ не удалось предотвратить;
минимизации неблагоприятных последствий несанкционированного доступа к
персональным данным.
10) за уведомление заказчика в случаях и порядке предусмотренных пунктом 14
настоящего договора;
17. Заказчик несет ответственность:
1) за своевременное перечисление денежных средств на расчетный счет
поставщика за оказанные услуги в порядке, определенном приказом № 627 и в
соответствии с законодательством Республики Казахстан;

2) "БХТ" порталында халықты бекіту (бекітуден алып тастау) туралы мәліметтердің № 7 бұйрықпен айқындалған мерзімдерде және тәртіппен мониторингі үшін*;
Ескертпе:
*Бұл тармақ тапсырыс беруші медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушіге ақы төлеуді жүзеге асырған кезде қолданылады.
3) № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен және мерзімде ОНЭТ-та онкологиялық науқастарды тіркеу, қайта тіркеу және есептен алу туралы мәліметтердің мониторингі үшін жауапты болады*.
Ескертпе:
* Бұл тармақ онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін қызметтер берушілерге қолданылады;
18. Осы шарттың талаптары қызметтер берушінің тарапынан бұзылған және (немесе) тиісінше орындалмаған жағдайда, тапсырыс беруші қызметтер берушіге төменде көрсетілген санкциялардың бірін қолданады:
1) көрсетілген қызмет үшін тапсырыс берушінің соманы мөлшерлес азайтады;
2) тапсырыс берушінің шартты бұзуына және орындалмаған немесе тиісінше орындалмаған міндеттемелер бойынша соманы қайтарады;
3) қызметтер берушінің міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздықты шегереді.
Тұрақсыздықтың мөлшері орындалмаған немесе тиісінше орындалмаған міндеттеменің сомасына медициналық көмектің түрі мен нысаны бойынша жәніе осы Шарттың жоспарлы айлық сомасының 1%-нан аспайтын сомада пайыздарда айқындалады.
19. Осы Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталуы осы мерзім біткенше орын алған бұзушылық үшін тараптарды жауапкершіліктен босатпайды.
20. Қызметтер берушінің қосалқы мердігерді тартуы қызметтер берушіні тапсырыс берушінің алдында осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындаудан және ол бойынша жауапкершіліктен босатпайды.
21. Тапсырыс беруші қызметтер берушінің қызметті негізсіз қымбаттату және (немесе) медициналық қызметтердің көрсетілмеуі (қосып жазу) немесе толық көлемде көрсетілмеу және (немесе) ТМККК тізбесіне жататын медициналық көмекті көрсету кезінде пациенттің дәрі-дәрмектерін және ақшалай қаражатты тарту фактілері бірқатар мәрте анықталған жағдайда, тапсырыс беруші Шарттың сомасы ақы төлеуден ұсталып, № 627 бұйрықпен айқындалған мөлшерде және тәртіппен азайтылады.
Тапсырыс беруші медициналық көмектің сапасын бақылау және қызметтер берушінің ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметінің уәкілетті орган бекіткен денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкестігін бағалау үшін жазбаша түрде МФҚБК АД-ға сұрау салады.
5. Шартты өзгерту және бұзу
22. Осы Шарттың сомасы:
1) № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша сомаларды алып тастау;

2) за мониторинг сведений о прикреплении (откреплении) населения в портале
"РПН" в сроки и порядке определенном приказом № 7;*
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих первичную
медико-санитарную помощь.
3) за мониторинг сведений о регистрации, перерегистрации и снятие с учета
онкологических больных в ЭРОБ в сроки и порядке определенном приказом № 627.*
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих медицинскую
помощь онкологическим больным.
18. В случае нарушения и (или) ненадлежащего исполнения условий настоящего
Договора со стороны поставщика заказчиком применяется к поставщику одна из санкций,
указанных ниже:
1) к соразмерному уменьшению заказчиком суммы за оказанную услугу;
2) к расторжению заказчиком договора и возврату сумм по неисполненным или
ненадлежаще исполненным обязательствам;
3) взыскание неустойки за неисполнение либо ненадлежащее исполнение
обязательств поставщиком.
Размер неустойки определяется в процентах к сумме неисполненного либо
ненадлежаще исполненного обязательства поставщиком в сумме, не превышающей 1% от
плановой месячной суммы договора на оказание ГОБМП настоящего Договора.
Уплата неустойки в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения
обязательства не освобождают поставщика от исполнения обязательства по договору на
оказание ГОБМП.
19. Окончание срока действия настоящего Договора не освобождает стороны от
ответственности за его нарушение, имевшее место до истечения этого срока.
20. Привлечение поставщиком субподрядчика не освобождает поставщика перед
заказчиком от исполнения обязательств по настоящему Договору и ответственности по
нему.
21. В случае выявления заказчиком неоднократных фактов необоснованного
удорожания услуги поставщиком и (или) не оказанных (приписка) или оказанных в
неполном объеме медицинских услуг и (или) привлечения медикаментов и денежных
средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в перечень ГОБМП,
заказчиком удерживается с оплаты и уменьшается сумма Договора в размере и в порядке,
определенном приказом № 627.
Заказчик направляет в письменном виде запрос в ТД ККМФД для контроля
качества медицинской помощи и оценки соответствия деятельности поставщика по
оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП утвержденным уполномоченным
органом стандартам в области здравоохранения.
5. Изменение и расторжение Договора
22. Сумма настоящего Договора подлежит корректировке
(уменьшению/увеличению) в случае:
1) снятия сумм по результатам контроля качества и объема медицинских услуг в
порядке, определенном приказом № 627;

2) қызметтердің көлемі өзгерістерін тапсырыс беруші айқындаған;
3) қаржы лизингі шарттарында медициналық техника үшін қызметтер берушіге лизингтік төлемдерін өтеуге ақша қаражатын бөлген;
4) қызмет берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді дұрыс орындамаған;
5) қызмет берушінің Шарт бойынша міндеттемелердің бөлігін орындаудан бас тартқан жағдайда түзетуге (азайтуға/ұлғайтуға) жатады.
Қызмет беруші бас тартуға дейін 2 (екі) күн бұрын соманы, себепті, міндеттемелердің бөлігін орындаудан бас тартудың басталған күнін көрсете отырып, тапсырыс берушіні жазбаша түрде хабарлайды.
23. Шартты өзгерту және бұзу тараптардың келісімі бойынша мүмкін болады. Осы Шарттың 25-тармағымен көзделген жағдайларды есепке алмағанда, тараптар Шартты өзгерту немесе бұзудың болжамды күніне дейін кемінде он күн бұрын бір-біріне хабарлауға міндеттенеді.
24. Шартқа өзгерістер:
1) Шарттың 14-тармағының 23) тармақшасында көзделген;
2) Шарттың 21-тармағында көзделген;
3) ТМККК қызметі тарифінің мөлшері өзгерген;
4) МСАК көрсететін қызметтер берушіге бекітілген халықтың саны және (немесе) жыныс-жас құрылымы өзгерген*;
Ескертпе:
* Бұл тармақ медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушілерге қолданылады.
5) түпкілікті нәтиженің қол жеткізілген индикаторларының нәтижелері бойынша МСАК көрсететін қызметтер берушінің жұмыскерлерін ынталандыру сомасы өзгерген*;
Ескертпе:
* Бұл тармақ медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушілерге қолданылады.
6) "ОНЭТ" АЖ-да тіркелген онкологиялық науқастардың саны өзгерген;*
Ескертпе:
* Бұл тармақ онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін қызметтер берушілерге қолданылады;
7) осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес №1-4 Медициналық қызметер тізбелері бойынша ЖТМҚ саны және (немесе) тізбесі өзгерген жағдайда осы осы Шарттың сомасы шегінде, бірақ жылына екі реттен артық емес;
8) осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде медициналық қызметтер көрсетудің ай сайынғы жоспары осы Шарт сомасының шегінде тоқсанына бір реттен артық емес өзгерген;
9) осы Шартқа 3-қосымшаға сәйкес ұстап қалу графигі және аванс мөлшері өзгерген жағдайларда енгізіледі.
25. Тапсырыс беруші:
1) тапсырыс беруші осы Шарттың 22-тармағының 1), 2), 4) және 5) тармақшаларында көзделген негіздемелер бойынша Шартқа қосымша келісімді жасасудан бас тартқан;

2) определения заказчиком изменения объема услуг;
3) выделения денежных средств поставщику на возмещение лизинговых платежей
за медицинскую технику, приобретенную на условиях финансового лизинга;
4) в случае ненадлежащего исполнения поставщиком обязательств по настоящему
Договору, в том числе вследствие взыскания с поставщика неустойки;
5) отказа поставщика от исполнения части обязательств по настоящему Договору.
Поставщик за 2 (два) рабочих дня до отказа уведомляет заказчика в письменном
виде с указанием суммы, причины, даты начала отказа от исполнения части обязательств.
23. Изменение и расторжение договора возможны по соглашению сторон. Стороны
обязаны уведомить друг друга не менее чем за десять рабочих дней до предполагаемой
даты изменения или расторжения Договора, за исключением случаев, предусмотренных
пунктом 25 настоящего Договора.
24. Изменения в Договор вносятся в случаях:
1) предусмотренных подпунктом 23) пункта 14 Договора;
2) предусмотренных пунктом 22 Договора;
3) изменения размера тарифа услуги ГОБМП;
4) изменения численности и (или) половозрастной структуры прикрепленного
населения к поставщику, оказывающему ПМСП;*
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих первичную
медико-санитарную помощь.
5) изменения суммы на стимулирование работников поставщика, оказывающего
ПМСП, по результатам достигнутых индикаторов конечного результата;*
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих первичную
медико-санитарную помощь.
6) изменения численности онкологических больных, зарегистрированных в ИС
"ЭРОБ";*
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, оказывающих медицинскую
помощь онкологическим больным.
7) изменения количества и (или) перечня медицинских услуг, в том числе
технологий ВТМУ, по Перечням медицинских услуг № 1 - 4 согласно приложению 2 к
настоящему Договору в пределах суммы настоящего Договора, не более двух раз в год;
8) изменения помесячного плана оказания медицинских услуг в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи согласно приложению 2 к
настоящему Договору в пределах суммы настоящего Договора не более одного раза в
квартал;
9) изменения графика удержания и размера аванса согласно приложению 3 к
настоящему Договору.
25. Заказчик расторгает Договор в одностороннем порядке, направив поставщику,
письменное уведомление за пять рабочих дня до расторжения Договора в случаях:
1) отказа поставщика от заключения дополнительного соглашения к Договору по
основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 4) и 5) пункта 22 настоящего Договора;

2) қызмет берушілер заңнамамен елеулі деп айқындалған шарт жағдайларын:
шарттың мәнін;
қызметтерді көрсету орнын;
қызметтерді көрсету мерзімін;
қызметтер көрсетудің сапасы мен толықтығын бұзған жағдайларда осы Шартты бір жақты бұзады.
6. Жойылмайтын күш жағдайлары
26. Қызметтер берушінің тарапынан бақылауға бағынбайтын, оның қателігіне немесе ұқыпсыздығына байланысты емес және тосын сипатқа ие оқиғалар жойылмайтын күш жағдайларына жатады. Мұндай оқиғалар табиғи және/немесе техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды немесе төтенше жағдайлардың алдын алу жөніндегі іс-қимылдар секілді құбылыстарды қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектелмейді.
27. Жойылмайтын күш жағдайларына:
1) қызметтер берушінің қасақана және абайсыз іс-қимылдарынан туындаған оқиғалар;
2) осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін адал атқаратын қызметтер берушінің алдын ала болжауына және жоюына байланысты болатын оқиғалар;
3) қызметтер берушіде ақшалай қаражаттың болмауы немесе осы Шарттың міндеттемелерін орындамауына және/немесе тиісінше орындамауына байланысты тапсырыс берушінің төлемақыны жүзеге асырмауы жатпайды.
28. Жойылмайтын күш жағдайлары туындаған кезде қызметтер беруші бір жұмыс күнінің ішінде тапсырыс берушіге мұндай мән-жайлар және олардың себептері туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуі тиіс.
Қазақстан Республикасының уәкілетті органының жойылмайтын күш жағдайлары туындағанын растайтын ресми құжаттары жойылмайтын күштің дәлелі болады.
29. Уақтылы хабарламау қызметтер берушіні міндеттемелерді орындау бойынша жауапкершіліктен босататын негіз ретінде осы Шарттың 26-тармағында көзделген мән-жайларға сілтеме жасау құқығынан айырады.
30. Жойылмайтын күш жағдайлары тоқтағаннан кейін үш жұмыс күнінің ішінде қызметтер беруші тапсырыс берушіге жойылмайтын күштің тоқтағаны туралы жазбаша хабарлайды және осы шарт бойынша өз міндеттемелерін жүзеге асыруды қайтадан бастайды.
7. Қорытынды ережелер
31. Медициналық қызметтер көрсетуге қосалқы мердігерлік шартын жасау және "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларына (бұдан әрі - № 638 бұйрық) сәйкес айқындалған тәтіппен ТМККК көрсету бойынша өзінің міндеттемедерінің бөлігін беру жолымен қосалқы мердігерлердің электрондық тізілімінен қосалқы мердігерлерді тартуды қоспағанда, қызметтер берушінің осы Шартқа 1-қосымшаға сәйкес түрлер мен нысандар бойынша ТМККК көрсету бойынша өзінің міндеттемелерін үшінші тарапқа толығымен не ішінара беруге құқығы жоқ.

2) нарушения поставщиком условий договора, определенных существенными:
предмет договора;
место оказания услуг;
срок оказания услуг;
качество и полнота оказания услуг.
6. Обстоятельства непреодолимой силы
26. К обстоятельствам непреодолимой силы относятся события, не подвластные
контролю со стороны поставщика, не связанные с его просчетом или небрежностью и
имеющие непредвиденный характер. Такие события включают, но не ограничиваться
явлениями, такими как: чрезвычайные ситуации природного и/или техногенного
характера, или действиями по предупреждению чрезвычайных ситуаций.
27. К обстоятельствам непреодолимой силы не относятся:
1) события, вызванные умышленными и неосторожными действиями поставщика;
2) события, которые поставщик, добросовестно выполняющий свои обязательства
по настоящему Договору, мог предвидеть и преодолеть;
3) отсутствие денежных средств у поставщика или неосуществление оплаты
заказчиком, в связи с неисполнением и/или ненадлежащим исполнением обязательств
настоящего Договора.
28. При возникновении обстоятельств непреодолимой силы поставщик в течение
одного рабочего дня направляет заказчику письменное уведомление о таких
обстоятельствах и их причинах.
Доказательством обстоятельств непреодолимой силы будут служить официальные
документы уполномоченного органа Республики Казахстан, подтверждающие
возникновение обстоятельств непреодолимой силы.
29. Несвоевременное уведомление лишает поставщика права ссылаться на
обстоятельства, предусмотренные пунктом 26 Договора, как на основание,
освобождающее от ответственности по исполнению обязательства.
30. В течение трех рабочих дней после прекращения обстоятельств непреодолимой
силы, поставщик письменно уведомляет заказчика о прекращении обстоятельств
непреодолимой силы и возобновляет осуществление своих обязательств по настоящему
Договору.
7. Заключительные положения
31. Поставщик ни полностью, ни частично не имеет права передавать свои
обязательства по оказанию ГОБМП по видам и формам, согласно приложению 1, 2 к
настоящему Договору, третьей стороне. Допускается привлечение субподрядчиков из
электронного реестра субподрядчиков путем заключения договора субподряда на
оказание медицинской помощи по видам: _________________, по формам: _____________
(указать)                    (указать)
и передачи им части своих обязательств по оказанию ГОБМП в порядке, определенном
согласно Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденных приказом
исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за №
11960) (далее – приказ № 638).

32. Қызметтер беруші қосалқы мердігерлік шартын жасасқаннан кейін үш жұмыс күнінің ішінде тапсырыс берушіге қосалқы мердігерлердің электрондық тіркелімінен тарту туралы жазбаша түрде хабарлайды және қосалқы мердігерлік шартының көшірмесін ұсынады.
Қызметтер берушінің қосалқы мердігерге(-лерге) осы Шарттың жалпы сомасының үштен екі бөлігінен асатын сомаға медициналық қызметтерді беруіне жол берілмейді.
Қызметтер берушінің қосалқы мердігер қызметтеріне ақы төлеуі № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
Шарт бойынша міндеттемелердің бөлігін қосалқы мердігерге беру Қызметтер берушіні жауапкершіліктен және осы Шарт міндеттемелерінен босатпайды.
33. Тапсырыс беруші шарт міндеттемелерінің шеңберінде қызметтер берушінің қызметіне араласпай, кез келген уақытта көрсетілетін қызметтердің барысы мен сапасын, оның ішінде сауалнама жүргізу нысанында қызметтер берушіде пациенттің қызметтерге қанағаттануын бағалауды жүргізу арқылы, оның ішінде қызметтер көрсетілетін жерге барып және Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін басқа да тәсілдермен тексеру жүргізуге құқылы.
34. Осы Шарт бірдей заңды күші бар екі данада жасалды, бір данасы тапсырыс берушіде, екіншісі қызметтер берушіде болады.
Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады. Тараптар алмасатын осы Шартқа қатысты барлық хат алмасу мен басқа да құжаттама осы талаптарға сәйкес болуы тиіс.
35. Осы Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жолдайтын кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасын ұсына отырып пошталық байланыс, факс және өзге де коммуникациялық құралдар арқылы жолданады.
36. Осы Шарт тапсырыс берушінің орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық бөлімшесінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 20__ "___" ____________ дейін қолданылады.
Осы Шарттың талаптары тараптардың 20__ "___" _______________ бастап туындаған қатынастарына қолданылады.
8. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері
Тапсырыс беруші
________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
_____________________/__________
(Басшы, тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда) / қолы)
Мөрдің орны
Қызметтер беруші
_________________________________
(қызметтер берушінің атауы)
_______________________/__________
(Басшы, тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда) / қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық бөлімшесінде тіркелген күні: _____________________
Осы ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді көрсетуге арналған шарт тапсырыс берушінің ТМККК көрсету бойынша қызметті берушіні таңдау жөніндегі рәсімдерді жүзеге асыруы кезінде тапсырыс беруші мен қызметтер берушінің арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Осы Шартқа енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына, ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсімдеріне қатысуға өтінімге жәнеь ТМККК орналастыру қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес болуға тиіс.
_____ жылғы "__" _____ №____
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсетуге арналған шартқа
1-қосымша
Нысан
Сатып алынатын қызметтердің тізбесі
Р/с
Қызметтің атауы
Бюджеттік бағдарламаның, Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы
Медициналық көмектің түрі
Медициналық көмектің нысаны
Шарт сомасы, теңге
1.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету
Тапсырыс беруші
________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
_____________________/__________
(Басшы, тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда) / қолы)
Мөрдің орны
Қызметтер беруші
_________________________________
(қызметтер берушінің атауы)
_______________________/__________
(Басшы, тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда) / қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
____ жылғы "__" ____ №___
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсетуге арналған шартқа
2-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтер көрсетудің ай сайынғы жоспары
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама):
______________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) нөмірі мен атауы)
_____________ теңге сомасының шегінде стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек
(сомасы санмен)
нысанында* мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге
төмендегі ай сайынғы жоспарға сәйкес:
р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы (теңге), оның ішінде:
1
стационарлық медициналық көмек (теңге), оның ішінде:

32. Поставщик в течение трех рабочих дней после заключения договора субподряда
уведомляет в письменном виде заказчика о привлечении субподрядчика из электронного
реестра субподрядчиков и предоставляет копию договора субподряда.
Не допускается передавать поставщиком субподрядчику (-ам) медицинские услуги
(указать перечень медицинских услуг) и на сумму, превышающую две трети от общей
суммы настоящего Договора.
Оплата услуг поставщиком субподрядчику осуществляется в порядке,
определенном приказом № 627.
Передача части обязательств по Договору субподрядчику не освобождает
Поставщика от ответственности и обязательств по настоящему Договору.
33. Заказчик в рамках договорных обязательств вправе в любое время проверять
ход и качество оказываемых услуг, в том числе путем проведения у поставщика в форме
анкетирования оценки удовлетворенности пациента услугами, не вмешиваясь в
деятельность поставщика, в том числе с выездом на место оказания услуг и другими, не
противоречащими законодательству Республики Казахстан способами, не более одного
раза в месяц.
34. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую
юридическую силу, один экземпляр находится у заказчика, другой – у поставщика.
Настоящий Договор составлен на государственном и русском языках. Вся
относящаяся к настоящему Договору переписка и иная документация, которой
обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
35. Уведомления, сторон направляемые другой стороне в соответствии с
настоящим Договором, высылаются посредством почтовой связи, факса и иными
средствами коммуникации с последующим представлением оригиналов.
36. Настоящий Договор вступает в силу со дня регистрации территориальном
органе Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан по месту
нахождения заказчика и действует до "____" ________ 20__ года.
Условия настоящего Договора распространяются на отношения сторон, возникшие
с "____" ________ 20__ года.
8. Адреса и реквизиты сторон
Заказчик
________________________________
(наименование заказчика)
_____________________/__________
(Руководитель, фамилия, имя,
отчество (при его наличии) /
подпись)
Место печати
Поставщик
_________________________________
(наименование поставщика)
_______________________/__________
(Руководитель, фамилия, имя,
отчество (при его наличии) /
подпись)
Место печати (при наличии)
Дата регистрации в территориальном органе Комитета казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан: _____________________
Настоящий Договор на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП регулирует
правоотношения, возникающие между заказчиком и поставщиком в процессе
осуществления заказчиком процедур по выбору поставщика услуг по оказанию ГОБМП.
Изменения и дополнения, вносимые в настоящий Договор, должны соответствовать
законодательству Республики Казахстан, заявке на участие в процедуре выбора
поставщика услуг по оказанию ГОБМП и протоколу об итогах размещения ГОБМП.
Приложение 1
к Договору на оказание
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
от 29 декабря 2016 год № 1130
Форма
Перечень закупаемых услуг
№ п/п
Наименование услуги
Наименование бюджетной программы, бюджетной подпрограммы
Вид медицинской помощи
Форма медицинской помощи
Сумма договора, тенге
1.
Оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Заказчик
________________________________
(наименование заказчика)
_____________________/__________
(Руководитель, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)/
подпись)
Место печати
Поставщик
_________________________________
(наименование поставщика)
_______________________/__________
(Руководитель, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)/
подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 2
к Договору на оказание
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
от 29 декабря 2016 год № 1130
Форма
Помесячный план оказания медицинских услуг в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
Бюджетная программа (подпрограмма): ___________________________________________
(номер и наименование бюджетной программы (подпрограммы)
на оказание специализированной медицинской помощи по форме стационарной и
стационарозамещающей медицинской помощи* в пределах
суммы______________________ тенге согласно нижеследующего помесячного плана:
(сумма цифрами)
п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
Сумма договора на оказание специализированной медицинской помощи (тенге), в том числе:
1.
стационарная медицинская помощь (тенге), в том числе:

1)
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолданумен **
2)
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолданбай ***
2.1)
№ 1 Медициналық қызметтер тізбесі бойынша стационарлық медициналық көмек, (теңге);
2.2)
ЖТМҚ қолдана отырып, № 3 Медициналық қызметтер тізбесі бойынша:
2.
стационарды алмастыратын медициналық көмек (теңге),оның ішінде:
1)
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолданумен **:
2)
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолданбай ***:
2.1)
№ 2 Медициналық қызметтер тізбесі бойынша:
2.2)
ЖТМҚ қолдана отырып, № 4 Медициналық қызметтер тізбесі бойынша:
№ 1 Медициналық қызметтер тізбесі
р/с №
АХЖ-9 коды
Қызметтердің атауы
____жылға емделіп шыққан жағдайлардың саны
I тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
II тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
III тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
IV тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
№ 2 Медициналық қызметтер тізбесі
р/с №
АХЖ-9 коды
Қызметтердің атауы
____жылға емделіп шыққан жағдайлардың саны
I тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
II тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
III тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
IV тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
ЖТМҚ қолдана отырып, № 3 Медициналық қызметтер тізбесі
р/с №
АХЖ-9 коды
Қызметтердің атауы
____жылға емделіп шыққан жағдайлардың саны
I тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
II тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
III тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
IV тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
ЖТМҚ қолдана отырып, № 4 Медициналық қызметтер тізбесі
р/с №
АХЖ-9 коды
Қызметтердің атауы
____жылға емделіп шыққан жағдайлардың саны
I тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
II тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
III тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
IV тоқсанға емделіп шыққан жағдайлардың саны
Ескертпе:
*республикалық бюджет қаражатының есебінен қаржыландырылатын қызметтер берушілерге қолданылады, стационарды алмастыратын көмек көрсетіледі (көрсетілген жағдайда);
** № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласы қолданылатын медициналық көмек көрсетуге арналған қаражаттың көлемін қамтиды;
*** № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласы қолданылмайтын медициналық көмек көрсетуге арналған қаражаттың көлемін қамтиды.
Стационарды алмастыратын медициналық көмек* нысаны бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы _______ теңге
р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы (теңге), оның ішінде:

1)
с применением линейной шкалы оценки исполнения договора**:
2)
без применения линейной шкалы оценки исполнения договора***:
2.1)
по Перечню медицинских услуг № 1:
2.2)
по Перечню медицинских услуг с применением ВТМУ № 3:
2.
стационарозамещающая медицинская помощь(тенге), в том числе:
1)
с применением линейной шкалы оценки исполнения договора**:
2)
без применения линейной шкалы оценки исполнения договора***:
2.1)
по Перечню медицинских услуг № 2:
2.2)
по Перечню медицинских услуг с применением ВТМУ № 4:
Перечень медицинских услуг № 1:
№ п/п
Код МКБ-9
Наименование услуг
Количество пролеченных случаев на ____год
Количество пролеченных случаев на I квартал
Количество пролеченных случаев на II квартал
Количество пролеченных случаев на III квартал
Количество пролеченных случаев на IV квартал
Перечень медицинских услуг № 2:
№ п/п
Код МКБ-9
Наименование услуг
Количество пролеченных случаев на ____год
Количество пролеченных случаев на I квартал
Количество пролеченных случаев на II квартал
Количество пролеченных случаев на III квартал
Количество пролеченных случаев на IV квартал
Перечень медицинских услуг с применением ВТМУ № 3:
№ п/п
Код МКБ-9
Наименование услуг
Количество пролеченных случаев на ____год
Количество пролеченных случаев на I квартал
Количество пролеченных случаев на II квартал
Количество пролеченных случаев на III квартал
Количество пролеченных случаев на IV квартал
Перечень медицинских услуг с применением ВТМУ № 4:
№ п/п
Код МКБ-9
Наименование услуг
Количество пролеченных случаев на ____год
Количество пролеченных случаев на I квартал
Количество пролеченных случаев на II квартал
Количество пролеченных случаев на III квартал
Количество пролеченных случаев на IV квартал
Примечание:
* распространяется на поставщиков, финансируемых за счет средств
республиканского бюджета, указывается стационарозамещающая помощь (в случае
оказания);
** включает объем средств на оказание медицинской помощи, на который
распространяется действие линейной шкалы оценки исполнения договора в порядке,
определенном приказом № 627;
*** включает объем средств на оказание медицинской помощи, на который не
распространяется действие линейной шкалы оценки исполнения договора в порядке,
определенном приказом № 627.
Сумма договора на оказание специализированной медицинской помощи по
форме стационарозамещающей медицинской помощи*_______ тенге
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание специализированной медицинской помощи (тенге), в том числе:

1)
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолданумен стационарды алмастыратын медициналық көмек**
2)
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолданбай стационарды алмастыратын медициналық көмек***
Ескертпе:
*амбулаториялық-емханалық денсаулық сақтау субъектілері және гемодиализ қызметін көрсететін, республикалық бюджет қаражатының есебінен қаржыландырылатын денсаулық сақтау субъектілері болып
табылатын қызметтер берушілерге қолданылады;
** № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласы қолданылатын медициналық көмек көрсетуге арналған қаражаттың көлемін қамтиды;
*** № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласы қолданылмайтын медициналық көмек көрсетуге арналған қаражаттың көлемін қамтиды.
Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың
сомасы _______________________________________ теңге.
Онкологиялық науқастардың жыдық орташа тізімдік саны: ________ адам
Айына 1 онкологиялық науқасқа шаққандағы кешенді тариф: _______ теңге
р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы (теңге)
1)
ақы төлеуі бір онкологиялық науқасқа кешенді тариф бойынша жүзеге асырылатын, ТМККК шеңберінде онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету:
2)
онкологиялық науқастарға таргетті препараттарды қолдану
3)
онкологиялық науқастарға химиопрепараттарды қолдану
4)
сәулелік терапии көрсету
5)
олардың еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде онкологиялық науқастарға (диагнозды анықтауға жіберілген, обыр алды аурулары бар науқастарға) медициналық көмектің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету мақсатында ТМККК шеңберінде медициналық қызметтер көрсету
Ескертпе:
*онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф бойынша қаржыландырылатын қызметтер берушілерге қолданылады.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек және консультациялық-диагностикалық көмек* нысандары бойынша бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған шарттың
сомасы __________________ теңге.
Тіркелген халық саны: _______ адам.
Айына тіркелген бір адамға шаққандағы амбулаториялық-емханалық
көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив:
___________________________________ теңге, оның ішінде:
кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген бөлігі ________ теңге;
кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы бөлігі _______________ теңге.
р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы, оның ішінде:

1)
стационарозамещающая медицинская помощь с применением линейной шкалы оценки исполнения договора**
2)
стационарозамещающая медицинская помощь без применения линейной шкалы оценки исполнения договора***
Примечание:
* распространяется на поставщиков, являющихся амбулаторно-поликлиническими
субъектами здравоохранения и субъектами здравоохранения, оказывающими услуги
гемодиализа, финансируемых за счет средств республиканского бюджета;
** включает объем средств на оказание медицинской помощи, на который
распространяется действие линейной шкалы оценки исполнения договора в порядке,
определенном приказом № 627;
*** включает объем средств на оказание медицинской помощи, на который не
распространяется действие линейной шкалы оценки исполнения договора в порядке,
определенном приказом № 627.
Сумма договора на оказание медицинской помощи онкологическим больным
__ (общая сумма)_______________ тенге
Годовая среднесписочная численность онкологических больных: ________ человек
Комплексный тариф на 1 онкологического больного в месяц: ________ тенге
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание медицинской помощи онкологическим больным (тенге), в том числе:
1)
оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках ГОБМП, оплата которой осуществляется по комплексному тарифу на одного онкологического больного в месяц:
2)
применение таргетных препаратов онкологическим больным
3)
применение химиопрепаратов онкологическим больным
4)
оказание лучевой терапии
5)
оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП с целью обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) при реализации их права на свободный выбор
Примечание:
* распространяется на поставщиков, финансируемых по комплексному тарифу на
онкологического больного.
Сумма договора на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
прикрепленному населению по формам: первичная медико-санитарная помощь и
консультативно-диагностическая помощь*__________________ тенге
Численность прикрепленного населения: _______ человек.
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической
помощи в расчете на одного прикрепленного человека в месяц: ___ тенге, в том
числе: гарантированная часть комплексного подушевого норматива
___________тенге;
стимулирующая часть комплексного подушевого норматива ____________ тенге.
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению (тенге), в том числе:

1)
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған
2)
бағалау индикаторларының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін МСАК көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға арналған
Ескертпе:
*амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша қаржыландырылатын қызметтер берушілерге қолданылады.
_________ (медициналық көмектің нысанын(-дарын) көрсету)
нысаны (-дары) бойынша ауыл халқына медициналық көмек көрсетуге
арналған шарттың сомасы __________ теңге.
Ауыл халқының саны: _______ адам.
Айына бір адамға шаққандағы ауыл халқына медициналық көмек
көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив: __________ теңге, оның ішінде:
кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген бөлігі ________ теңге;
кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы бөлігі _______________ теңге.
р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Ауыл халқына медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы (теңге), оның ішінде:
1)
медициналық көмек көрсетуге арналған
2)
бағалау индикаторларының негізінде қызметтерінің соңғы нәтижесіне қол жеткізгені үшін МСАК көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға арналған
Ескертпе:
*ауыл халқына медициналық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша қаржыландырылатын аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері болып табылатын қызметтер берушілерге қолданылады.
_________ (медициналық көмектің нысанын(-дарын) көрсету)*
нысаны(-дары) бойынша медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың
сомасы __________ теңге
р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы (теңге), оның ішінде:
1)
медициналық көмектің нысанын көрсету
Ескертпе:
*республикалық бюджет қаражатының есебінен қаржыландырылатын қызметтер берушілерге қолданылмайды.
Бюджеттік кіші бағдарлама: ___________________________
(бюджеттік кіші бағдарламаның нөмірі мен атауы)
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада медициналық қызметтер
көрсетуге арналған шарттың сомасы _________ теңге
р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техника бойынша лизинг төлемдерін өтеуге арналған сома (теңге), оның ішінде:
2
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникадағы медициналық қызметтердің жоспарлы саны, оның ішінде:
Қаржы лизингі шарттарының тізбесі:
р/с
Қаржы лизингі шартының №
Қаржы лизингі шартының күні
Медициналық техниканың атауы
Медициналық техниканың коды
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техника бойынша лизинг төлемдерін өтеуге арналған жылдық сома (теңге)
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникадағы медициналық қызметтердің жылдық жоспарлы саны
1
Барлығы
Ескертпе:
*бұл тармақша медициналық техниканы қаржы лизингі шарттарында сатып алған қызметтер берушілерге қолданылады.
Тапсырыс беруші
________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
_____________________/__________
(Басшы, тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда) / қолы)
Мөрдің орны
Қызметтер беруші
_________________________________
(қызметтер берушінің атауы)
_______________________/__________
(Басшы, тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда) / қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
_____ жылғы "__" _____ №____
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсетуге арналған шартқа
3-қосымша
Нысан
Тапсырыс берушіге ____________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
__________________________________________________________________
(қызметтер берушінің атауы)
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге
арналған шарт бойынша аванс беруге 20__ жылғы "___" ___________
№ _________ өтінім

1)
на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
2)
на стимулирование работников организации, оказывающей ПМСП, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
Примечание:
* распространяется на поставщиков, финансируемых по комплексному
подушевому нормативу на оказание амбулаторно-поликлинической помощи.
Сумма договора на оказание медицинской помощи сельскому населению по форме
(-ам): _______________(указать форму (-ы) медицинской помощи)______ тенге
Численность сельского населения:_______ человек.
Комплексный подушевой норматив на оказание медицинской помощи сельскому
населению в расчете на 1 одного человека в месяц:_______ тенге, в том числе:
гарантированная часть комплексного подушевого норматива ______________ тенге;
стимулирующая часть комплексного подушевого норматива _____________ тенге.
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание медицинской помощи сельскому населению (тенге), в том числе:
1)
На оказание медицинской помощи
2)
на стимулирование работников организации, оказывающей ПМСП, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
Примечание:
* распространяется на поставщиков, являющихся субъектами здравоохранения
районного значения и села, финансируемых по комплексному подушевому нормативу на
оказание медицинской помощи сельскому населению.
Сумма договора на оказание медицинской помощи по форме (-ам):
____________(указать форму (-ы) медицинской помощи)* _____ тенге
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание медицинской помощи (тенге), в том числе:
1)
Указать форму медицинской помощи
Примечание:
* не распространяется на поставщиков, финансируемых за счет средств республиканского бюджета.
Бюджетная подпрограмма: ___________________________
(номер и наименование бюджетной подпрограммы)
Сумма договора на оказание медицинских услуг на медицинской технике,
приобретенной на условиях финансового лизинга* _________ тенге
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма на возмещение лизинговых платежей по медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга (тенге), в том числе:
2
Плановое количество медицинских услуг на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, в том числе:
Перечень договоров финансового лизинга:
№ п/п
№ договора финансового лизинга
Дата договора финансового лизинга
Наименование медицинской техники
Код медицинской техники
Годовая сумма на возмещение лизинговых платежей по медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга (тенге)
Годовое плановое количество медицинских услуг на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга
1
Всего
Примечание:
*Данный пункт распространяется на поставщиков, приобретших медицинскую
технику на условиях финансового лизинга.
Заказчик
________________________________
(наименование заказчика)
_____________________/__________
(Руководитель, фамилия, имя,
отчество (при его наличии) / подпись)
Место печати
Поставщик
_________________________________
(наименование поставщика)
_______________________/__________
(Руководитель, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)/ подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 3
к Договору на оказание
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
от 29 декабря 2016 год № 1130
Форма
Заказчику_____________________________________________________________________
(наименование заказчика)
от____________________________________________________________________________
(наименование поставщика)
Заявка
на авансирование по договору на оказание гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи от "___" ___________ 20___ года № ____

1. Бұдан әрі "қызметтер беруші" деп аталатын _________________,
(қызметтер берушінің толық атауы)
осы өтініммен 20__ жылғы "___" _____________ № ____ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шарттың жалпы сомасының
_________________________________________ пайызы мөлшерінде
(пайыз сомасымен және жазбаша)
_____________ айында ___________________ теңге аванс төлеуді сұрайды.
(айдың атауы) (аванс сомасы санмен және жазбаша)

1. _____________________________________________________________________,
(наименование поставщика)
именуемый (-ое,-ая) в дальнейшем "поставщик" настоящей заявкой просит оплатить аванс
в ____________________ месяце в размере__________________(_______) процентов от
(наименование месяца)                    (процент цифрой и прописью)
общей суммы договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи от "___"________20 __ года №______ в сумме________(________________)тенге.
(сумма аванса цифрой и прописью)

4. Осы өтінім 20__ жылғы "___" ___________________ № ____ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шарттың қолданылу мерзімі өткенге дейін қолданылады.
____________________________________________________________________
(қызметтер берушінің бірінші басшысының не оның орынбасарының лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса) және олардың қолдары)
Мөрдің орны (бар болса)
Толтырылған күні ___________________
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
31-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін
көрсетуге арналған шартқа № қосымша келісім
Ескерту. 31-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер
берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу
қағидаларына
32-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген қызметтерін көрсетуге
арналған № ______ қосалқы мердігерлік шарт
Ескерту. 32-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.12.2016 № 1130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________ 20__ жылғы "___" _________
(орналасқан жері)
Бұдан әрі "қызметтер беруші" деп аталатын _____________________
(қызметтер берушінің толық атауы) атынан _______________ негізінде әрекет ететін _____________________ (уәкілетті органның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты) бір тараптан, және бұдан әрі "қосалқы мердігер" деп аталатын
________________________________________________________________________________
(қосалқы мердігердің толық атауы)
атынан _____________________________________________________ негізінде әрекет ететін
(жарғы, ережелер және т.б.)
______________________________________________________________ екінші тараптан,
(уәкілетті органның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 638 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11960 болып тіркелген) бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларының негізінде ТМККК жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және олардың шығындарын өтеу қағидаларының негізінде және Тапсырыс берушімен жасалған 20 ___ жылғы ______ № _____ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шартқа сәйкес төмендегілер туралы медициналық қызметтер көрсетуге осы Қосалқы мердігерлік шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

4. _____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
первого руководителя поставщика либо его заместителя и их подписи)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения _________
Приложение 31
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 31 исключено в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Приложение 32
к Правилам выбора поставщика услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и возмещения его затрат
Сноска. Приложение 32 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.12.2016 № 1130 (вводится в действие с 01.01.2017).
Форма
Договор субподряда на оказание услуг гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи № ______
___________________                                      "__" _________ 20__ года
(местонахождение)
_____________________________________________________________________________
(полное наименование поставщика)
именуемый (-ое, -ая) в дальнейшем "Поставщик", в лице
_____________________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя поставщика)
действующий на основании ______________________________________________, с одной
стороны ________________________________________________, именуемый (-ое, -ая)
(полное наименование поставщика)
в дальнейшем "Субподрядчик" __________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя субподрядчика)
действующего на основании ____________________________________________________,
(устава, положения и т.п.)
с другой стороны, а в дальнейшем совместно именуемые "стороны", на основании Правил
выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и возмещения его затрат, утвержденных приказом исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июля
2015 года № 638 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов Республики Казахстан за № 11960) и в соответствии с договором на
оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи от "__"
__________20__ года №___, заключенного между Заказчиком________________________
(указать наименование Заказчика)
и Поставщиком заключили настоящий Договор субподряда на оказание медицинских
услуг (далее – Договор) о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1. Қосалқы мердігер осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметтер тізбесі бойынша қызметтер беруші жолдаған халыққа (бұдан әрі – пациенттер) медициналық қызметтер (бұдан әрі – қызметтер) көрсетуге міндеттеме қабылдайды.
2. Қызметтер ______________________________________________________________
(қызмет көрсетілетін орын: ауыл, кент, ауылдық округ, қаладағы
аудан, қала, аудан, облыс) аумағында көрсетіледі.
3. Қызметтер көрсету орны: _________________________________________________.
(қызмет көрсетілетін объектінің (объектілердің)
мекенжайы (мекенжайлары)
2. Есеп айырысу тәртібі
4. Қызметтер беруші бюджеттік бағдарламалардың бекіткен тариф бойынша қосалқы мердігерге ақы төлеуді жүзеге асырады.
Осы шарттың қолданылу кезеңінде тарифтің мөлшері, оның қолданылуы мен таралуы қайта қаралуы мүмкін.
5. Ақы төлеу осы Шартта көзделген қаражаттың шегінде және көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін ескере отырып, орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісіне сәйкес ай сайын жүргізіледі.
6. Қосалқы мердігер тапсырыс берушіге "Тараптар" деп аталатындар "Денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 627 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11976 болып тіркелген) бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидаларының (бұдан әрі - № 627 бұйрық) айқындалған мерзімде және тәртіппен көрсетілген қызметтердің есеп-тізілімдерін ұсынады.
7. Есеп-тізілімнің негізінде Қосалқы мердігер есепті кезең үшін екі тарап қол қоятын орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін құрады.
Қызметтер берушінің көрсетілген қызметтердің есеп-тізіліміне және орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісіне электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып, қол қоюына рұқсат етіледі.
8. Қосалқы мердігерге аванс беру Шарт сомасынан _________ пайыздан аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады.
9. Көрсетілген қызметтердің құны мынадай жағдаларда түзетуге (азайтуға/ұлғайтуға) жатады:
осы Шарттың күші бар кезеңінде тарифті өзгерту;
Денсаулық туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағының 81) тармақшасының негізінде айқындалған тәртіппен Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша сомаларды алу.
10. Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайтын, сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша анықталған емделіп шығу жағдайлары бойынша бюджет қаражатының сомасын ұстап қалу немесе алу осы Шарттың қолданылуы мерзімі кезеңінде есепті кезеңде немесе қызметтер берушімен келесі есеп айырысу кезінде жүргізіледі.

1. Предмет Договора
1. Субподрядчик обязуется оказывать медицинские услуги ГОБМП населению по
направлению Поставщика (далее – пациенты) по перечню согласно приложению к
Договору, являющемуся неотъемлемой частью настоящего Договора (далее – услуги) на
сумму ___________________________(_______) тенге.
(сумма цифрами и прописью)
2. Услуги оказываются на территории _______________________________________
(село, поселок, сельский округ, район в городе, город, район, область)
3. Место оказания услуги: ________________________________________________.
(адрес(-а) объекта(-ов), на котором оказывается услуга)
2. Порядок расчета
4. Поставщик осуществляет оплату Субподрядчику по тарифам утвержденному
администратором бюджетных программ.
Размер тарифа, его применение и распространение пересматриваются в период
действия настоящего Договора.
5. Оплата осуществляется ежемесячно в соответствии с актом выполненных работ
(услуг) с учетом результатов контроля качества и объема оказанной медицинской помощи
(при их наличии) в пределах средств, предусмотренных настоящим Договором.
6. Субподрядчик представляет Поставщику счет-реестры оказанных услуг в сроки
и порядке, определенном в порядке, определенном Правилами возмещения затрат
организациям здравоохранения за счет бюджетных средств, утвержденных приказом
исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 627 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за №
11976) (далее – приказ № 627).
7. На основании счета-реестра Субподрядчик составляет акт выполненных услуг за
отчетный период, подписываемый сторонами.
Допускается подписание поставщиком счет-реестра оказанных услуг и акта
выполненных работ (услуг) с использованием электронной цифровой подписи.
8. Авансирование Субподрядчика осуществляется в размере не более __ процентов
от суммы Договора.
9. Стоимость оказанных услуг подлежит корректировке (уменьшение/увеличение)
в случаях:
изменения тарифа в период действия настоящего Договора;
снятия сумм по результатам контроля качества и объема медицинских услуг, в
порядке, определенном на основании подпункта 81) пункта 1 статьи 7 Кодекса.
10. Удержание или снятие суммы бюджетных средств по пролеченным случаям, не
подлежащим оплате, в том числе частично, выявленным по результатам контроля
качества и объема, производятся в отчетном периоде или при последующих расчетах с
поставщиком в период срока действия настоящего Договора.

11. Қызметтер беруші Қосалқы мердігерге пациентке нақты көрсетілген қызметтердің көлемі қызметтер берушіге ұсынылған медициналық құжаттамада көрсетілген қызметтер көлеміне сәйкес келмеген кезде қызметтерге ақы төлеуден бас тартады.
3. Тараптардың міндеттері
12. Қосалқы мердігер:
1) Қызметтер берушінің жолдамасы бойынша пациенттерге қызметтер көрсетуге;
2) көрсетілетін қызметтердің шот-тізілімін әрбір пациент бойынша көрсетілген қызметтердің көлемдері, түрлері мен құны бөлінісінде жүргізуге және ақпараттық жүйеге уақтылы енгізуді қамтамасыз етуге;
3) қызметтер берушіге есепті кезең үшін шот-тізілімді тарификатордың негізінде № 627 бұйрықпен айқындалған мерзімде және тәртіппен беруге;
4) уәкілетті орган бекіткен медициналық құжаттаманы жүргізуді қамтамасыз етуге;
5) Қызметтер берушіге пациенттерге көрсетілген қызметтердің көлемі мен түрлері туралы ақпаратты ұсынуға;
6) пациенттерге қызметтер көрсетудің тізбесі, көлемі мен шарттары туралы ақпаратты ұсынуға;
7) Қызметтер берушінің немесе Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетітің аумақтық департаментінің сұрау салуы бойынша сапа мен көлемге бақылау жүргізу үшін қажетті медициналық құжаттаманы ұсынуға;
8) Қызметтер берушіге көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті құжаттарды қоса бере отырып:
қызметті тоқтата тұру;
бірігу, қосылу, бөліну, қайта құрылу немесе бөлініп шығу жолымен жою, қайта ұйымдастыру;
ұйымның атауы, орналасқан жерінің өзгеруі;
төсек қорының өзгеруі, оның ішінде оны қысқарту және/немесе қайта бейіндеу;
банк деректемелері өзгерген;
медициналық қызметтер көрсету жағдайлары өзгерген жағдайда өзгерістер туындаған сәттен бастап үш күннің ішінде ақпарат беруге;
9) деректерді денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне енгізудің уақтылығы мен нақтылығын № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен қамтамасыз етуге;
10) денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріндегі көрсетілген ТМККК қызметтері бойынша дербес деректерге санкцияланбайтын қолжетімділікті болдырмауды қамтамасыз етуге;
11) Қызметтер берушіні міндеттемені орындай алмаумен байланысты барлық жағдайлар мен себептер туралы жедел жазбаша түрде хабарлауға;
12) қызметтер берушіні кейіннен хабарлай отырып, шұғыл жағдайларда медициналық көрсетілімдер бойынша пациентке медициналық қызметтердің қосымша кешенін белгілеуге;
13) шығыстар құрылымы туралы есепті № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен беруге міндетті.
13. Қызметтер беруші:
1) қосалқы мердігердің қызметтеріне уәкілетті орган айқындаған тәртіппен, көлемде және мерзімде уақтылы ақы төлеуге;

11. Поставщик отказывает субподрядчику в оплате услуг, при несоответствии
объема фактически оказанных услуг пациенту, объему услуг, указанных в медицинской
документации, представленных поставщику.
3. Обязанности сторон
12. Субподрядчик обязуется:
1) оказывать пациентам услуги по направлению Поставщика;
2) вести реестр оказанных услуг, в разрезе объемов, видов и стоимости оказанных
услуг по каждому пациенту и обеспечить своевременный ввод в информационную
систему;
3) предоставлять поставщику счет-реестр оказанных услуг за отчетный период на
основании тарификатора, в сроки и порядке, определенном приказом № 627;
4) обеспечить ведение медицинской документации, утвержденной
уполномоченным органом;
5) представлять информацию Поставщику об объемах и видах оказанных услуг
пациентам;
6) представлять пациентам информацию о перечне, объеме и условиях оказания
услуг;
7) своевременно представлять по запросу Поставщика или территориального
департамента Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности
Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
необходимую медицинскую документацию для проведения контроля качества и объема;
8) представлять Поставщику информацию с приложением соответствующих
документов, подтверждающих указанные сведения, в течение трех дней с момента
возникновения изменений в случае:
приостановления деятельности;
ликвидации, реорганизации в форме слияния, присоединения, выделения или
преобразования;
изменения наименования организации, местонахождения;
изменения коечного фонда, в том числе его сокращении и/или
перепрофилировании;
изменения банковских реквизитов;
изменения условий оказания медицинских услуг.
9) обеспечивать своевременность и достоверность ввода данных в
информационные системы здравоохранения в сроки и порядке, определенном приказом № 627;
10) обеспечивать предотвращения несанкционированного доступа к персональным
данным по оказанным услугам ГОБМП, содержащихся в информационных системах
здравоохранения;
11) незамедлительно уведомить Поставщика в письменном виде о всех
обстоятельствах и причинах, связанных с невозможностью исполнения обязательства;
12) назначать дополнительный комплекс медицинских услуг пациенту по
медицинским показаниям в экстренных случаях с последующим уведомлением
поставщика;
13) представлять отчет о структуре расходов в сроки и порядке, определенном
приказом № 627.
13. Поставщик обязуется:
1) своевременно оплачивать услуги субподрядчика в порядке, объеме и сроках,
определенных уполномоченным органом;

2) пациентті осы Шарттың шеңберінде қосалқы мердігер көрсететін қызметтер ұсынудың шарттарымен таныстыруға міндетті.
4. Тараптардың жауапкершілігі
14. Қосалқы мердігер:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ТМККК кіретін қызметтерді уақтылы көрсеткені үшін;
2) тапсырыс берушіден алынған қаражатты нысанасыз пайдаланғаны үшін;
3) интернет-ресурстармен (байланыс арналары және қол жеткізу нүктелері) және ұйымдық техникамен қамтамасыз етілуі үшін;
4) ақпараттық жүйелермен, оның ішінде статистикалармен және операторлармен жұмыс істеу бойынша кадрлармен қамтамасыз еткені үшін;
5) денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне деректерді № 627 бұйрықпен айқындалған мерзімде және тәртіппен уақтылы енгізбегені және сапасыз енгізгені үшін;
6) "Бекітілген халық тіркелімі" порталында тіркелген халық жөніндегі деректердің орынды болуы мен дұрыстығы және оларды уақтылы өзектілендіруді қамтамасыз ету үшін жауапты болады*.
Ескертпе:
*бұл тармақша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушілерге қолданылады.
15. Тапсырыс беруші:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметтер берушіге көрсетілген қызметтерге ақы төлеуге арналған ақшалай қаражатын уақтылы аудару үшін;
2) "Бекітілген халық тіркелімі" порталындағы деректердің орынды болуы мен дұрыстығы үшін жауапты болады*.
Ескертпе:
*бұл тармақша тапсырыс беруші медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушіге ақы төлеуді жүзеге асырған кезде қолданылады.
16. Осы Шарт талаптарының қосалқы мердігер тарапынан бұзылуы төменде көрсетілген санкциялардың біріне:
1) осы Шарттың 14-тармағының 1) тармақшасының орындалмағаны үшін тапсырыс берушінің көрсетілген қызмет сомасын мөлшерлес азайтуына;
2) тапсырыс берушінің шартты бұзуына және орындалмаған немесе тиісінше орындалмаған міндеттемелер бойынша соманы қайтаруға әкеп соғуы мүмкін.
17. Осы Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталуы осы мерзім біткенше орын алған бұзушылық үшін тараптарды жауапкершіліктен босатпайды.
5. Шартты өзгерту және тоқтату мерзімі
18. Осы Шарттың сомасы:
1) № 627 бұйрықпен айқындалған тәртіппен медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша сомаларды алып тастаған;
2) қызметтердің көлемі өзгерістерін тапсырыс беруші айқындаған;
3) қосалқы мердігердің Шарт бойынша міндеттемелерді тиісінше орындамаған;
4) қосалқы мердігердің Шарт бойынша міндеттемелердің бөлігін орындаудан бас тартқан жағдайда түзетуге (азайтуға/ұлғайтуға) жатады;
Қосалқы мердігер бас тартуға дейін отыз күн бұрын міндеттемелердің бөлігін орындаудан бас тартудың басталған күнін көрсете отырып, соманы, себепті, тапсырыс берушіні жазбаша түрде хабарлайды.

2) ознакомить пациента с условиями предоставления услуг, оказываемых
субподрядчиком в рамках настоящего Договора.
4. Ответственность сторон
14. Субподрядчик несет ответственность:
1) за своевременное оказание медицинских услуг надлежащего объема и качества,
входящие в ГОБМП в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) за целевое использование средств, полученных от Поставщика;
3) за обеспеченность интернет-ресурсами (каналы связи и точки доступа) и
организационной техникой;
4) за обеспечение кадрами по работе с информационными системами, в том числе
статистиками и операторами;
5) за своевременный и качественный ввод данных в информационные системы
здравоохранения в сроки и порядке, определенном приказом № 627;
6) за обеспечение корректности и достоверности данных по прикрепленному
населению в портале "Регистр прикрепленного населения" и их своевременную
актуализацию.*
Примечание:
* Данный подпункт распространяется на поставщиков, оказывающих первичную
медико-санитарную помощь.
15. Поставщик несет ответственность:
1) за своевременное перечисление денежных средств на оплату Субподрядчику за
оказанные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) за корректность и достоверность данных в портале "Регистр прикрепленного населения".*
Примечание:
* Данный подпункт распространяется при осуществлении Поставщиком оплаты
Субподрядчику, оказывающим первичную медико-санитарную помощь.
16. Нарушение условий настоящего Договора со стороны Субподрядчика влечет:
1) пропорциональное уменьшение Поставщиком суммы за оказанную услугу за
неисполнение подпункта 1) пункта 14 настоящего Договора;
2) к расторжению Поставщиком договора и возврату сумм по неисполненным или
ненадлежаще исполненным обязательствам.
17. Окончание срока действия настоящего Договора не освобождает стороны от
ответственности за его нарушение, имевшее место до истечения этого срока.
5. Изменение и расторжение Договора
18. Сумма настоящего Договора подлежит корректировке
(уменьшению/увеличению) в случае:
1) снятия сумм по результатам контроля качества и объема медицинских услуг в
порядке, определенном приказом № 627;
2) определения Поставщиком изменения объема услуг;
3) в случае ненадлежащего исполнения Субподрядчиком обязательств по
настоящему Договору;
4) отказа Субподрядчика от исполнения части обязательств по настоящему
Договору.
Субподрядчик за тридцать дней до отказа уведомляет заказчика в письменном виде
с указанием суммы, причины, даты начала отказа от исполнения части обязательств.

19. Шартты өзгерту және бұзу тараптардың келісімі бойынша мүмкін болады. Осы Шарттың 21-тармағымен көзделген жағдайларды қоспағанда, тараптар Шартты өзгерту немесе бұзудың болжамды күніне кемінде 30 (отыз) күн бұрын бір-біріне хабарлауға міндеттенеді.
20. Шартқа өзгерістер:
1) Шарттың 12-тармағының 8) тармақшасында көзделген;
2) Шарттың 18-тармағымен көзделген;
3) медициналық көмек түрінің және/немесе қызметтің кіші түрінің атауы өзгерген жағдайларда енгізіледі.
21. Қызметтер беруші осы Шартты:
1) Қосалқы мердігер осы Шарттың 18-тармағының 1), 2), 3), 4) тармақшаларымен көзделген негіздемелер бойынша Шартқа қосымша келісімді жасасудан бас тартқан;
2) Қосалқы мердігер заңнамамен елеулі деп айқындалған шарт жағдайларын:
шарттың мәнін;
қызметтер көрсету орнын;
қызметтер көрсету мерзімін;
қызметтер көрсетудің сапасы мен толықтығын бұзған жағдайларда бір жақты бұзады және Қосалқы мердігерге Шартты бұзуға бес күн қалғанда жазбаша хабарлама жібереді.
6. Жойылмайтын күш жағдайлары
22. Қосалқы мердігердің бақылауына бағынбайтын, оның қателігіне немесе ұқыпсыздығына байланысты емес және тосын сипатқа ие оқиғалар жойылмайтын күш жағдайларына жатады. Мұндай оқиғалар табиғи және (немесе) техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды немесе төтенше жағдайлардың алдын алу жөніндегі іс-қимылдар секілді құбылыстарды қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектелмейді.
23. Жойылмайтын күш жағдайларына:
1) қосалқы мердігердің қасақана және абайсыз іс-қимылдарынан туындаған оқиғалар;
2) осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін адал атқаратын қосалқы мердігердің алдын ала болжауына және жоюына болатын оқиғалар;
3) қосалқы мердігердің ақша қаражатының болмауы немесе осы Шарттың міндеттерін орындамауына және/немесе тиісінше орындамауына байланысты қызметтер берушінің төлемақыны жүзеге асырмауы жатпайды.
24. Жойылмайтын күш жағдайлары туындаған кезде қосалқы мердігер бір жұмыс күнінің ішінде қызметтер берушіге мұндай мән-жайлар және олардың себептері туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуі тиіс.
Қазақстан Республикасының уәкілетті органының бой бермейтін күштің туындағанын растайтын ресми құжаттары жойылмайтын күштің дәлелі болады.
25. Уақтылы хабарламау қосалқы мердігерді міндеттемелерді орындау бойынша жауапкершіліктен босататын негіз ретінде осы Шарттың 22-тармағында көзделген мән-жайларға сілтеме жасау құқығынан айырады.
26. Жойылмайтын күш тоқтағаннан кейін үш жұмыс күнінің ішінде қосалқы мердігер қызметтер берушіге жойылмайтын күш тоқтағаны туралы жазбаша хабарлайды және осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін жүзеге асыруды қайтадан бастайды.

19. Изменение и расторжение договора возможны по соглашению сторон. Стороны
обязаны уведомить друг друга не менее чем за 30 (тридцать) дней до предполагаемой даты
изменения или расторжения Договора, за исключением случаев,
предусмотренных пунктом 21 Договора.
20. Изменения в Договор вносятся в случаях:
1) предусмотренных подпунктом 8) пункта 12 Договора;
2) предусмотренных пунктом 18 Договора;
3) изменения наименования вида и/или подвида медицинской помощи;
21. Поставщик расторгает Договор в одностороннем порядке направив
Субподрядчику письменное уведомление за пять дней до расторжения Договора в
случаях:
1) отказа Субподрядчика от заключения дополнительного соглашения к Договору
по основаниям предусмотренными подпунктами 1), 2), 3), 4) пункта 18 Договора;
2) нарушения поставщиком условий договора, определенных существенными:
предмет договора;
место оказания услуг;
срок оказания услуг;
качество и полнота оказания услуг.
6. Обстоятельства непреодолимой силы
22. К обстоятельствам непреодолимой силы относятся события, не подвластные
контролю со стороны Субподрядчика, не связанные с его просчетом или небрежностью и
имеющие непредвиденный характер. Такие события включают, но не ограничиваться
явлениями, такими как: чрезвычайные ситуации природного и/или техногенного
характера, или действиями по предупреждению чрезвычайных ситуаций.
23. К обстоятельствам непреодолимой силы не относятся:
1) события, вызванные умышленными и неосторожными действиями поставщика;
2) события, которые Субподрядчик, добросовестно выполняющий свои
обязательства по настоящему Договору, мог предвидеть и преодолеть;
3) отсутствие денежных средств у Субподрядчика или неосуществление оплаты
Поставщиком, в связи с неисполнением и/или ненадлежащим исполнением обязательств
настоящего Договора.
24. При возникновении обстоятельств непреодолимой силы Субподрядчик в
течение одного рабочего дня направляет Поставщику письменное уведомление о таких
обстоятельствах и их причинах.
Доказательством обстоятельств непреодолимой силы будут служить официальные
документы уполномоченного органа Республики Казахстан, подтверждающие
возникновение обстоятельств непреодолимой силы.
25. Несвоевременное уведомление лишает Субподрядчика права ссылаться на
обстоятельства, предусмотренные пунктом 22 настоящего Договора, как на основание,
освобождающее от ответственности по исполнению обязательства.
26. В течение трех рабочих дней после прекращения обстоятельств непреодолимой
силы, Субподрядчик письменно уведомляет Поставщика о прекращении обстоятельств
непреодолимой силы и возобновляет осуществление своих обязательств по настоящему
Договору.

7. Қорытынды ережелер
27. Қосалқы мердігер осы Шартқа қосымшаға сәйкес түрлер мен нысандар бойынша ТМККК көрсету бойынша өзінің міндеттемелерін үшінші тарапқа толығымен не ішінара беруге құқығы жоқ.
28. Тапсырыс беруші Қосалқы мердігердің қызметіне араласпай, кез келген уақытта көрсетілетін қызметтердің барысы мен сапасын, оның ішінде сауалнама жүргізу нысанында Қосалқы мердігерде пациенттің қызметтерге қанағаттануын бағалауды жүргізу арқылы, оның ішінде қызметтер көрсетілетін жерге барып және Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін басқа да тәсілдермен тексеру жүргізуге құқылы.
29. Осы Шарт бірдей заңды күші бар екі данада жасалды, бір данасы тапсырыс берушіде, екіншісі Қосалқы мердігерде болады.
Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады. Тараптар алмасатын осы Шартқа қатысты барлық хат алмасу мен басқа да құжаттама осы талаптарға сәйкес болуы тиіс.
30. Осы Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жолдайтын кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасын ұсына отырып пошталық байланыс, факс және өзге де коммуникациялық құралдар арқылы жолданады.
31. Осы Шарт тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және 20__ "___" ____________ дейін қолданылады.
Осы Шарттың талаптары тараптардың 20__ "___" _______________ бастап туындаған қатынастарына қолданылады.
8. Тараптардың мекенжайлары және деректемелері
Тапсырыс беруші
________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
_____________________/__________
(Басшы, тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда) / қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
Қызметтер беруші
_________________________________
(қызметтер берушінің атауы)
_______________________/__________
(Басшы, тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда) / қолы)
Мөрдің орны (бар болса)

7. Заключительные положения
27. Субподрядчик ни полностью, ни частично не имеет права передавать свои
обязательства по оказанию ГОБМП по видам и формам, согласно приложению к
настоящему Договору, третьей стороне.
28. Поставщик вправе в любое время проверять ход и качество оказываемых услуг,
в том числе путем проведения у Субподрядчика в форме анкетирования оценки
удовлетворенности пациента услугами, не вмешиваясь в деятельность Субподрядчика, в
том числе с выездом на место оказания услуг и другими, не противоречащими
законодательству Республики Казахстан способами.
29. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую
юридическую силу, один экземпляр находится у Поставщика, другой – у Субподрядчика.
Настоящий Договор составлен на государственном и русском языках. Вся
относящаяся к настоящему Договору переписка и иная документация, которой
обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
30. Уведомления, сторон направляемые другой стороне в соответствии с
настоящим Договором, высылаются посредством почтовой связи, факса и иными
средствами коммуникации с последующим представлением оригиналов.
31. Настоящий Договор вступает в силу со дня подписания сторонами и действует
до "____" ________ 20__ года.
Условия настоящего Договора распространяются на отношения сторон возникшие
с "____" ________ 20__ года.
8. Адреса и реквизиты сторон
Поставщик ________________________________
(наименование)
_____________________/_____________________
(Руководитель, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (при наличии)
Субподрядчик
_________________________________
(наименование)
_______________________/__________
(Руководитель, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (при наличии)