Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін өкілдіктердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2015 жылғы 16 шілдедегі № 11-1-2/295 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 4 қыркүйекте № 12026 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 11-1-4/66-1 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сыртқы істер министрінің 23.02.2018 № 11-1-4/66-1 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі 276-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін өкілдіктердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің Мемлекеттік протокол қызметі:
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы Р. Жошыбаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Р. Бекетаев ____________
30 шілде 2015 жыл
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 16 шілдедегі
№ 11-1-2/295 бұйрығына қосымша
Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін өкілдіктердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 27.07.2016 № 11-1-2/347 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 05.07.2017 № 11-1-2/277 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Өкілдік атауы
Өкілдікке белгіленетін шектеулер
Өкілдік персоналының мүшелері үшін белгіленетін шектеулер
1.
Армения Республикасының Елшілігі
Қосылған құн салықты (бұдан әрі - ҚҚС) қайтару қолма-қол ақшасыз төлеу кезінде ғана жүргізіледі.
ҚҚС-ты қайтару жүргізілмейді.
2.
Аустрия Республикасының Елшілігі
Әкімшілік-техникалық персоналға ҚҚС-ты қайтару жүргізілмейді.
3.
Беларусь Республикасының Елшілігі
ҚҚС-ты қайтару мыналар:
дәрі-дәрмектер алудан басқа медициналық қызметтердің барлық түрлері;
сервистік-тұрмыстық қызмет көрсету (химиялық тазарту, шаштараз);
қосалқы бөлшектерден басқа, тұрмыстық және өзге де техникаларды жөндеу қызметтері;
қосалқы бөлшектерден басқа, жеке автомобильдерді жөндеу қызметі үшін жүргізілмейді.
4.
Бельгия Корольдігінің Елшілігі

Об утверждении перечня представительств, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 16 июля 2015 года № 11-1-2/295. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 сентября 2015 года № 12026. Утратил силу приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 11-1-4/66-1.
Сноска. Утратил силу приказом Министра иностранных дел РК от 23.02.2018 № 11-1-4/66-1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 276 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень представительств, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость согласно приложению к настоящему приказу.
2. Службе государственного протокола Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
Р. Жошыбаев
"Согласовано"
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Р. Бекетаев ___________
30 июля 2015 года
Приложение к приказу
Исполняющего обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 16 июля 2015 года № 11-1-2/295
Перечень представительств, в отношении которых
устанавливаются ограничения по возврату налога на
добавленную стоимость
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра иностранных дел РК от 27.07.2016 № 11-1-2/347 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 05.07.2017 № 11-1-2/277 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование представительства
Ограничение на представительства
Ограничения для членов персонала представительства
1.
Посольство Республики Армения
Возврат налога на добавленную стоимость (далее - НДС) производится только при безналичной оплате.
Возврат НДС не производится.
2.
Посольство Республики Австрия
Не производится возврат НДС административно-техническому персоналу.
3.
Посольство Республики Беларусь
Возврат НДС не производится за:
все виды медицинских услуг, кроме приобретения медикаментов;
услуги по сервисно-бытовому обслуживанию (химчистка, парикмахерская);
услуги по ремонту бытовой и прочей техники, кроме запчастей;
услуги по ремонту личных автомобилей, кроме запчастей.
4.
Посольство Королевства Бельгия

1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы ҚҚС-сыз 123,82 еуро.
2. ҚҚС-ты қайтару мыналар:
тамақ өнімдері;
шетел тілдері курстарына ақы төлеу;
жалға алынатын пәтерлердегі жөндеу-құрылыс жұмыстары (шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттердің консулдық мекемелерінің Басшыларынан (бұдан әрі – тиісінше Өкілдік Басшысы және консулдық мекеме басшысы) басқа);
туристік агенттіктердің қызметтері;
конференциялар, семинарлар, көрмелер, жәрмеңкелер өткізу үшін алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер үшін жүргізілмейді.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы ҚҚС-сыз 247, 64 еуро.
2. ҚҚС-ты қайтару мыналар:
ғимарат сатып алу;
коммуналдық қызметтер (су, газ, электр қуаты, телефон, жылу);
тамақ өнімдері (сусындар, сыра, лимонад);
қонақ үйлерде, дәмханаларда, мейрамханаларда тамақтану;
қонақ үйлерде тұру бойынша көрсетілетін қызмет;
телефон қосу;
туристтік агенттіктердің қызметтері;
банк және қаржы операциялары;
жеке қолданыс заттары: асыл бұйымдар, фабрикалық темекі, аңшылық және спорт мылтықтары, өзін-өзі қорғау қарулары, телефон аппараттары, автожауапбергіштер, мотоциклдер мен оның аксессуарлары, ұшақтар, яхталар, кемелер, қайықтар, кемпингтік автокөліктер, саяхатқа арналған тіркемелер үшін жүргізілмейді.
3. ҚҚС-ты қайтару 1 дипломатқа мыналар:
спиртті ішімдіктер (22%-дан аса) - жылына 90 литр;
шарап (22%-дан төмен) - жылына 450 литр;
темекі жылына - 500 қорап үшін жүргізілмейді.
4. Жанармай үшін ҚҚС-ты қайтару төмендегідей жүргізіледі:
Өкілдіктің Басшысы үшін: бірінші автокөлік жылына - 5000 литр, екіншісіне – жылына 5000 литр;
дипломаттар үшін: бірінші автомобиль жылына - 5000 литр, екіншісі – жылына 3000 литр;
әкімшілік-техникалық персоналға қайтару жүргізілмейді.
5.
Болгария Республикасының Елшілігі
1. ҚҚС-ты қайтару тек мыналар:
қызметтік автомобильдер, мотоциклдер (жөндеусіз және қосалқы бөлшектерсіз) 1 қызметкерге 1 бірлік болған жағдайда ғана;
жиһаз;
электрқұралдары;
құрылыс материалдары мен жөндеу-құрылыс жұмыстары;
аудио, бейне, кеңсе техникасы;
күзет техникасы мен қызметтері;
телекоммуникация техникасы (құны және жөндеу);
телефон қызметтері;
коммуналдық қызметтер;
баспасөзге жазылу;
жаңадан келген дипломаттарға 20 күнге дейін қонақүй қызметтері үшін жүргізіледі.
2. ҚҚС-ты қайтару мыналар:
1 қызметтік автомобиль үшін тоқсанына 900 (750) литр бензин (дизель) үшін жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 35 АҚШ доллары.
2. ҚҚС-ты қайтару тек мыналар:

1. Нижний предел по одному счету-фактуре в день на сумму покупки 123,82 евро без НДС.
2. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
оплату курсов иностранных языков;
ремонтно-строительные работы в арендуемых квартирах (кроме Глав дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан (далее – соответственно Глава представительства и Глава консульского учреждения);
услуги туристических агентств;
товары, работы, услуги, приобретенные для проведения конференций, семинаров, выставок, ярмарок.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре в день на сумму покупки 247,64 евро без НДС.
2. Не производится возврат НДС за:
покупку здания;
коммунальные услуги (вода, газ, электричество, телефон, отопление);
продукты питания (напитки, пиво, лимонад);
питание в гостиницах, кафе, ресторанах;
услуги по проживанию в гостиницах;
подключение телефона;
услуги туристических агентств;
банковские и финансовые операции;
предметы личного пользования:
драгоценные изделия, фабричный табак, охотничьи и спортивные ружья, оружие в целях самозащиты, телефонные аппараты, автоответчики, мотоциклы и аксессуары к ним, самолеты, яхты, корабли, лодки, кемпинговые автомобили, прицепы для путешествий.
3. Возврат НДС производится на 1 дипломата за:
спиртные напитки (свыше 22 %) – 90 литров в год;
вино (менее 22 %) – 450 литров в год;
сигареты - 500 пачек в год.
4. Возврат НДС производится за горючее:
для Главы Представительства первый автомобиль - 5000 литров в год, второй – 5000 литров в год;
для дипломатов: первый автомобиль - 5000 литров в год, второй - 3000 литров в год;
административно-техническому персоналу не производится.
5.
Посольство Республики Болгария
1. Возврат НДС производится только за:
служебные автомобили, мотоциклы (без ремонта и запчастей) при условии 1 единицы на 1 сотрудника;
мебель;
электроприборы;
строительные материалы и ремонтно-строительные работы;
аудио, видео, офисную технику;
охранную технику и услуги;
телекоммуникационную технику (стоимость и ремонт);
телефонные услуги;
коммунальные услуги;
подписку;
услуги гостиницы по вновь прибывшим дипломатам до 20 дней.
2. Возврат НДС производится за бензин (дизель) - 900 (750) литров в квартал на 1 служебный автомобиль.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки в размере 35 долларов США.
2. Возврат НДС производится только за:

жеке автомобильдер мен мотоциклдер (жөндеусіз және қосалқы бөлшектерсіз) отбасының 1 ересек мүшесіне 1 бірлік болған жағдайда;
болудың алғашқы 12 айы кезеңіндегі жиһаз;
электр құралдары;
алғашқы орналасу кезіндегі құрылыс материалдары мен жөндеу-құрылыс жұмыстары, немесе 3 жылда 1 рет;
телекоммуникация техникасы (құны мен жөндеу);
телефон қызметтері;
коммуналдық қызметтер үшін жүргізіледі.
3. ҚҚС қайтару мыналар:
1 жеке автомобиль үшін тоқсанына 600 (450) литр бензин (дизель) үшін жүргізіледі.
6.
Бразилия Федеративтік Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек
8 – айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК).
2.Жоғарғы шегі жоқ.
3. ҚҚС-ты қайтару мыналар:
құрылыс материалдары;
үй-жайды жалдау;
персонал мүшелерінің санына тең саннан аспайтын автомобильдер;
жанар-жағар май 1 қызметтік автомобильге тоқсанына 1200 литр үшін жүргізіледі.
4.Байланыс қызметтері және электр қуаты үшін ҚҚС-ты қайтару шектеусіз жүргізіледі.
1. Төменгі шегі жоқ;
2. ҚҚС-сыз сатып алу сомасының жоғарғы шегі персоналдың 1 мүшесіне айына 500 АҚШ доллары;
3. ҚҚС қайтару:
бір отбасының 2 автомобилі үшін 3 жылда бір рет;
үй-жайды жалдау үшін;
жанар-жағар май 1 жеке меншік автомобильге тоқсанына 750 литр үшін жүргізіледі.
7.
Біріккен Араб Әмірліктерінің Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шегі 8 АЕК.
8.
Біріккен Ұлттар Ұйымының Босқындар істері жөніндегі Жоғарғы Комиссарының басқармасы (бұдан әрі- БҰҰ БЖКБ)
1.Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 8 АЕК.
2.ҚҚС-ты қайтару БҰҰ БЖКБ қызметтік мақсаттарда жеке меншікке маңызды сатып алуларды жүргізетін жағдайларда ғана жүзеге асырылады.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді
9.
Германия Федеративтік Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы
Германия Федеративтік Республикасының Елшілігі
1.Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 100 еуро.
2. ҚҚС-ты қайтару мыналар:
тамақ өнімдері;
темекі өнімдері;
қоғамдық тамақтану жүйесіндегі тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер үшін жүргізілмейді.
3. ҚҚС қайтару мыналар:
егер бірнеше жеке, бірақ бірге табыс етілген шот-фактуралардың жалпы сомасы тоқсанына 100 еуродан асқан жағдайда, электр қуаты, газ және су;
егер, бір жеткізушіден бірнеше жеке, бірақ бірге табыс етілген шот-фактуралардың жалпы сомасы тоқсанына 100 еуродан асқан жағдайда, бензин және дизель жанармайы үшін жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 100 еуро.
2.Жоғарғы шегі - ҚҚС жалпы сомасы 1 қызметкерге жылына 1200 еуро.
3. ҚҚС-ты қайтару мыналар:
тамақ өнімдері;
темекі өнімдері;
қоғамдық тамақтандыру жүйесіндегі тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызмет үшін жүргізіледі.

личные автомобили, мотоциклы (кроме ремонта и запчастей) при условии 1 единица на 1 взрослого члена семьи;
мебель в течение первых 12 месяцев пребывания;
электроприборы;
строительные материалы и ремонтно-строительные работы при первоначальном размещении, или 1 раз в 3 года;
телекоммуникационную технику (стоимость и ремонт);
телефонные услуги;
коммунальные услуги.
3. Возврат НДС производится за бензин (дизель) - 600 (450) литров в квартал на 1 личный автомобиль.
6.
Посольство Федеративной Республики Бразилия
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 кратный размер месячного расчетного показателя (далее – МРП).
2. Верхнего предела нет.
3. Возврат НДС производится за:
строительные материалы;
аренду помещения;
автомобили не более количества, равного количеству членов персонала;
за топливо 1200 литров в квартал на 1 служебный автомобиль.
4. Возврат НДС производится без ограничений за услуги связи и электроэнергию.
1. Нижнего предела нет.
2. Верхний предел сумма покупки без НДС - 500 долларов США в месяц на 1 члена персонала;
3. Возврат НДС производится за:
2 автомобиля на 1 семью один раз в 3 года;
аренду помещения;
топливо 750 литров в квартал на 1 личный автомобиль.
7.
Посольство Объединенных Арабских Эмиратов
Нижний предел по одному счету-фактуре - 8 МРП.
8.
Управление Верховного комиссара Организации Объединенных Наций по делам беженцев (УВКБ ООН)
1. Нижний предел по одному счету-фактуре - 8 МРП.
2. Возврат НДС осуществляется только в случаях, когда УВКБ ООН производит важные закупки собственности в служебных целях.
Возврат НДС не производится.
9.
Генеральное консульство Федеративной Республики Германия
(г. Алматы)
Посольство Федеративной Республики Германия
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 100 евро.
2. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
табачные изделия;
товары, работы, услуги системы общественного питания.
3. Возврат НДС производится за:
электроэнергию, газ и воду, если общая сумма нескольких отдельных, но предоставленных вместе счетов-фактур превысит 100 евро в квартал:
бензин и дизельное топливо, если общая сумма нескольких отдельных, но поданных вместе счетов-фактур от одного поставщика превысит 100 евро в квартал.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 100 евро.
2. Верхний предел – общая сумма НДС 1200 евро в год на 1 сотрудника.
3. Возврат НДС не производится:
продукты питания;
табачные изделия;
товары, работы, услуги системы общественного питания.

4. ҚҚС қайтару мыналар:
Егер, бірнеше жеке, бірақ бірге табыс етілген шот-фактуралардың жалпы сомасы тоқсанына 100 еуродан асқан жағдайда,электр қуаты, газ және су;
Егер,бір жеткізушіден бірнеше жеке, бірақ бірге табыс етілген шот-фактуралардың жалпы сомасы тоқсанына 100 еуродан асқан жағдайда, бензин және дизель жанармайлар;
персонал мүшесіне және отбасының әр ересек мүшесіне шектеусіз екі жылда 1 рет автомобиль үшін жүргізіледі.
10.
Грек Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 250 еуро (ҚҚС қоспағанда)
2. ҚҚС-ты қайтару бойынша 250 еуро болатын төменгі шегі электр қуаты және телефон/ұялы байланыс үшін шотқа қатысты емес.
3. ҚҚС қайтару сатып алынған мына тауарлар:
жиһаз, декор;
шарап, спирттік ішімдіктер;
электр тауарлары, техника;
картиналар, қыштан жасалған заттар, мүсіндер, халық өнерінің қолдан жасалған заттары, мұражайлық көшірмелер;
кеңсе жабдықтары, компьютерлер, көшіру аппараттары;
кеңсе тауарлары;
зергерлік бұйымдар, сағаттар;
күмістен жасалған заттар;
кітаптар, CD, DVD дискілер;
тазартқыш заттар;
тамақ өнімері мен ұлттық мерекелерге арналған кейтерингтер үшін жүргізіледі.
4. ҚҚС-ты қайтару көрсетілген мына қызметтер:
қонақ үйде тұруы (жаңадан келгендер үшін);
мейрамханалар;
телефон, ұялы байланыс, электр, газ;
жеке күзет;
қызметтік автомобильдергеқызмет көрсету, жөндеу;
ғимараттарды жөндеу, қайта салу;
жүк тасымалы;
автотұраққа ай сайынғы төлемақы;
Ұлттық мерекелер мен ресми сапарлар аясындағы қабылдаулар;
халықаралық көрмелерге қатысу, конференциялар ұйымдастыру үшін жүргізіледі.
5. ҚҚС-ты қайтару сатып алынған қызметтік автокөліктер үшін жүргізіледі:
олардың саны дипломатиялық өкілдік мүшелерінің жалпы санының үштен бір бөлігінен аспайды.
6. ҚҚС қайтару мына мұқтаждар үшін сатып алынған жанармайларға:
дипломатиялық өкілдіктің қызметтік автомобиліне жанармай– 540 литр айына;
дипломатиялық өкілдіктің қызметтік үй-жайдынемесе жеке ыдыстағы жанармай бар бөлмені жылытуға арналған жанармай үшін жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 250 еуро (ҚҚС қоспағанда)
2.ҚҚС-ты қайтару бойынша 250 еуро болатын төменгі шегі электр қуаты және телефон/ұялы байланыс үшін шотқа қатысты емес.
3.ҚҚС қайтару сатып алынған мына тауарлар, киім, аяқ киім, керек-жарақтар:
жиһаз, декор;
шарап, спирттік ішімдіктер;
электр тауарлары, техника;
парфюмерия, косметика;
зергерлік бұйымдар, сағаттар;
күмістен жасалған заттар;
кітаптар, CD, DVD дискілер;
үйді тазартқыш заттар үшін жүргізіледі.
4. ҚҚС қайтару мыналар:
қонақ үйде тұруы (жаңадан келгендер үшін);
мейрамханалар қызметтері;
телефон, ұялы байланыс, электр, газ;
спорт залдар үшін;
жеке күзет үшін;
жүк тасымалы;
автотұраққа ай сайынғы төлем-ақы үшін жүргізіледі.

4. Возврат НДС производится за:
электроэнергию, газ и воду, если общая сумма нескольких отдельных, но предоставленных вместе счетов-фактур превысит 100 евро в квартал:
бензин и дизельное топливо, если общая сумма нескольких отдельных, но поданных вместе счетов-фактур от одного поставщика превысит 100 евро в квартал;
автомобиль члена персонала и каждого взрослого члена семьи, 1 раз в два года без ограничений.
10.
Посольство Греческой Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 250 евро (с учетом НДС).
2. Нижний предел в 250 евро по возврату НДС не распространяется на счета за электроэнергию, телефон/мобильную связь.
3. Возврат НДС производится за покупку следующих товаров:
мебель, декор;
вино, спиртные напитки;
электротовары, техника;
картины, керамика, скульптуры, народное искусство ручной работы, музейные копии;
офисное оборудование, компьютеры, копировальные аппараты;
канцелярские товары;
ювелирные изделия, часы;
товары из серебра;
книги, CD, DVD;
чистящие средства;
продукты и кейтеринг для национального праздника.
4. Возврат НДС производится за следующие оказанные услуги:
проживание в гостиницах (для новых прибывших сотрудников);
рестораны;
телефонную, мобильную связь, электричество, газ;
частная охрана;
обслуживание, ремонт служебных автомобилей;
ремонт, перестройка зданий;
перевозка грузов;
помесячная плата за автостоянку;
прием по случаю Национального праздника, официальные приемы в рамках визитов;
участие в международных выставках, организация конференций.
5. Возврат НДС производится по приобретенным служебным автомобилям, количество которых не превышает одну треть от общего числа членов дипломатического представительства.
6. Возврат НДС производится за топливо, приобретенное для следующих нужд:
топливо для служебных автомобилей дипломатического представительства – 540 литров в месяц;
топливо приобретенное дипломатическим представительством, предназначенное для отопления служебных помещений или помещений с отдельной емкостью для топлива.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 250 евро (с учетом НДС).
2. Нижний предел в 250 евро по возврату НДС не распространяется на счета за электроэнергию, телефон/мобильную связь.
3. Возврат НДС производится за покупку следующих товаров:
одежда, обувь, аксессуары;
мебель, декор;
вино, спиртные напитки;
электротовары, техника;
парфюмерия, косметика;
ювелирные изделия, часы;
товары из серебра;
книги, CD, DVD;
чистящие средства для дома.
4. Возврат НДС производится за:
проживание в гостиницах (для новых прибывших сотрудников);
услуги ресторанов;
телефонную, мобильную связь, электричество, газ;
спортзалы;
частная охрана;
перевозка грузов;
помесячная плата за автостоянку.

5. ҚҚС-ты қайтару мынадай жолмен сатып алынған автомобильдер:
дипломатиялық өкілдік басшысы сатып алған 2 бірлік көлеміндегі автомобиль;
некеде тұрған дипломат сатып алған 2 бірлік көлеміндегі автомобиль;
некеде тұрмайтын дипломат сатып алған 1 бірлік көлеміндегі автомобиль;
әкімшілік-техникалық персоналдың Қазақстанға келген келу күнінен бастап алты ай ішінде сатып алған 1 бірлік көлеміндегі автомобиль үшін жүргізіледі.
6. ҚҚС-ты қайтару мына мұқтаждар үшін сатып алынған жанармайларға қайтарылады:
Өкілдік Басшысының автомобиліне жанар май үшін – 680 литр айына;
дипломатиялық қызметкердің автомобиліне жанармай үшін - 540 литр айына;
дипломатиялық Өкілдік жеке үйді немесе пәтерді жылытуға арналып сатып алған жанармай немесе жекелеген ыдыстағы жанар-жағар майы бар бөлме үшін.
11.
Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының заңсыз айналымына қарсы күрес жөніндегі Орталық Азия өңірлік ақпараттық үйлестіру орталығы
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек 8 АЕК.
ҚҚС-ты қайтару жүргізілмейді
12.
Жапония Елшілігі
ҚҚС-ты қайтару мына бензин үшін жүргізіледі:
қызметтік автомобильдерге - 1 автомобильге тоқсанына 1200 литр.
ҚҚС-ты қайтару мына бензин үшін жүргізіледі:
Өкілдік басшысына – 1 автомобильге тоқсанына 1800 литр;
жеке автомобильдерге - 1 автомобильге тоқсанына 1200 литр.
13.
Израиль Мемлекетінің Елшілігі
ҚҚС-ты қайтару мыналар:
тамақ өнімдері;
әуебилеттер;
медициналық шығыстар;
сақтандыру;
білім беру қызметтері;
жанармай;
пошта қызметтері үшін жүргізілмейді.
1. ҚҚС-ты қайтару жалпы сомасының жоғарғы шегі 1 дипломаттық қызметкерге тоқсанына 125 АҚШ доллары.
2. ҚҚС-ты қайтару мыналар:
тамақ өнімдері;
әуебилеттер;
медициналық шығыстар;
сақтандыру;
білім беру қызметтері;
жанармай;
пошта қызметтері үшін жүргізілмейді.
3. Әкімшілік-техникалық персоналға акредиттелген күнінен бастап бірінші 6 айға 250 АҚШ доллары көлемінде ҚҚС-ты қайтару жүргізіледі.
14.
Индонезия Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 50 АҚШ доллары (ҚҚС-ты қоса алғанда)
2. 50 АҚШ доллары болатын төменгі шек электр қуаты, телефон/ұялы байланыс үшін шотқа қатысты емес.
3. ҚҚС-ты қайтару мыналар үшін жүргізіледі:
Елшілік ғимаратын (тұрғын-жайын) және жер учаскелерін жалға алу;
сатып алынған ғимараттар (тұрғын-жайлар), жылжымалы мүлік, соның ішінде жер учаскелеріне меншік құқығы;
коммуналдық қызметтер (электрқуаты, сумен жабдықтау, телекоммуникация, ұялы байланыс, интернет және кабельдік теледидар);
ғимараттар мен тұрғын-жайлардың құрылысы бойынша көрсетілетін қызметтер;
мердігердің қызметтері;
жобалау бойынша қызметтері;
қадағалау бойынша көрсетілетін қызметтер;
ғимарат пен тұрғын-жайларға техникалық қызмет көрсету (лифт, эскалатор, автоматтық есік);
консультациялық қызметтер;
Интернет, кабельдік теледидар желісін орнату;
сату;
жанармай (бензин, дизель, мұнай);
алынған (сатып алынған) көлік құралы (автомобиль, мотоцикл);
автокөлік құралдарын жөндеу мен оларға қызмет көрсету;
қосалқы бөлшектерді, жаңа автошиналарды, автокөлік құралдарына қосымша құралдарды сатып алу;
банк қызметтері (жинақ шоттары, депозиттер, валютаны айырбастау);
жарнама қызметтері (жұмыс туралы хабарландыру, кітаптарды, брошюраларды, парақшаларды, баннерлерді, плакаттарды басып шығару);
қонақүйлер (4,5-жұлдызды) мен мейрамханалар көрсететін қызметтер;
мейрамханаларда, отельдерде (4,5-жұлдызды) банкеттерді өткізу қызметтері;
мейрамханаларда, отельдерде (4,5-жұлдызды) ұлттық мейрамдарға арналған ресми қабылдаулар банкеттерін өткізу қызметтері;
халықаралық және жергілікті ұшулар бойынша әуебилеттерін сатып алу;
әуежай терминалын қолданғаны үшін көрсетілетін қызметтер;
оққағаларлар көрсететін қызметтер;
кеңсе жабдықтары;
тамақ өнімдері (ет, көкөніс, жемістер, консервіленген өнімдер, өсімдік майы, күріш, қант, кофе, шай);
ресми костюмдер/галстуктар;
туфли/сандалийлер;
спирттік ішімдіктер (виски, шарап, сыра);
шылымдар мен сигаралар;
электр-тұрмыстық техника және жабдықтар (теледидар, компьютер, сканер, принтер, фотокөшірме машинасы, факс, тасымалдауыш компьютер, цифрлік камера, бейнекамера, GPS навигатор, Ipod, ұялы телефон, кір жуу машинасы, USB жинақтауыштар/сыртқы қатты дискілер, үй кинотеатры, шаңсорғыш, микротолқынды пеш, блендер, шырын сыққыш, тоңазытқыш, мұздатқыш камерасы және осыған ұқсас жабдық, электр пеші, кондиционер, фен, электр үтігі, сужылытқыш, кофе-машинасы, бейнеойындар, PS, PSP, GameBoy, Nintendo, электрондық музыкалық аспаптар, аудио жүйе, үстіңгі проектор, спорттық жабдық (жүгіру жолы), металіздеуіш, телефон және аспаптары, бейнебақылау жүйесі, дабылбергіш, қоңырау, қауіпсіздік жабдығы мен құралдары, калькулятор және соған ұқсас жабдық, келудің электр машинасы, Hi-Fi стерео, радио-магнитофон);
кеңсе жиһазы (үстелдер мен орындықтар, асхана гарнитуры, диван және кресло, кереует, шамдар, шкафтар);
сәндік бұйымдар;
асхана құралдары мен пышақ бұйымдарының жинағы;
паластар мен кілемдер;
шығармашылық және сурет өнері заттары;
тазарту заттары;
су сүзгіш;
кеңсе тауарлары (қағаз, қаламдар, қарындашар, түзеткіш, степлер, папкалар);
кітаптар, журналдар, газеттер, күнделіктер, таблоидтар;
сейфтер.

5. Возврат НДС производится за автомобили, приобретенные следующим образом:
в количестве 2 единицы автомобилей, приобретенные Главой Представительства
в количестве 2 единицы автомобилей, приобретенные дипломатами, состоящими в браке;
в количестве 1 единицы автомобиля, приобретенного дипломатом, не состоящим (ей) в браке;
в количестве 1 единицы автомобиля, приобретенного членом административно-технического персонала в течение шести месяцев со дня прибытия в Казахстан.
6. Возврат НДС производится за топливо, приобретенное для следующих нужд:
автомобильное топливо для Главы Представительства – 680 литров в месяц;
автомобильное топливо для дипломатического сотрудника – 540 литров в месяц;
топливо, приобретенное дипломатическим представительством, предназначенное для отопления частного дома или квартиры с отдельной емкостью для топлива.
11.
Центральноазиатский региональный информационный координационный центр по борьбе с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров (ЦАРИКЦ)
Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
Возврат НДС не производится.
12.
Посольство Японии
Возврат НДС производится за бензин:
за служебные автомобили 1200 литров в квартал на 1 автомобиль.
Возврат НДС производится за бензин:
Главе Представительства 1800 литров в квартал на 1 автомобиль;
за личные автомобили 1200 литров в квартал на 1 автомобиль.
13.
Посольство Государства Израиль
Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
авиабилеты;
медицинские расходы;
страхование;
образовательные услуги;
горючее;
почтовые услуги.
1. Верхний предел общей суммы НДС за 1 квартал 125 долларов США на 1 дипломатического сотрудника.
2. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
авиабилеты;
медицинские расходы;
страхование;
образовательные
услуги;
горючее;
почтовые услуги.
3. Возврат НДС производится административно-техническому персоналу за первые 6 месяцев со дня аккредитации в размере 250 долларов США.
14.
Посольство Республики Индонезии
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 50 долларов США (с учетом НДС).
2. Нижний предел 50 долларов США не распространяется на счета за электроэнергию, телефон/мобильную связь.
3. Возврат НДС производится за:
аренду здания Посольства (помещения) и земельных участков;
приобретенные здания (помещения), недвижимое имущество, в том числе за право собственности земельными участками;
коммунальные услуги (электроэнергию, водоснабжение, телекоммуникацию, мобильную связь, интернет и кабельное телевидение);
услуги по строительству и реконструкции зданий и помещений;
услуги подрядчика;
услуги по проектированию;
услуги по надзору;
услуги по техническому обслуживанию здания и помещения (лифт, эскалатор, автоматическая дверь);
консультационные услуги;
установку сети Интернета, кабельного телевидения;
продажу;
топливо (бензин, дизель, нефть);
приобретенное (купленное) транспортное средство (автомобиль, мотоцикл);
услуги ремонта и обслуживания автотранспортных средств;
покупку запасных частей, новых автошин, аксессуаров для автотранспортных средств;
услуги банка (сберегательные счета, депозиты, обмен валюты);
услуги рекламы (объявления о работе, печать книг, брошюр, листовок, баннеров, плакатов);
услуги гостиницы (4, 5-звездочных) и ресторанов;
услуги проведения банкетов в ресторанах, отелях (4, 5-звездочных);
услуги проведения банкетов в ресторанах, отелях (4, 5-звездочных) официальных приемов в честь национальных праздников;
покупку авиабилетов по международному и местному перелету;
услуги за использование терминала аэропорта;
услуги телохранителей;
офисные принадлежности;
продукты питания (мясо, овощи, фрукты, консервированные продукты, растительное масло, рис, сахар, кофе, чай);
официальные костюмы/галстуки;
туфли/сандалии;
спиртные напитки (виски, вино, пиво);
сигареты и сигары;
электро-бытовую технику и оборудование (телевизор, компьютер, сканер, принтер, фотокопировальную машину, факс, переносной компьютер, цифровую камеру, видеокамеру, GPS навигатор, Ipod, мобильный телефон, стиральную машину, USB накопители/внешние жесткие диски, домашний кинотеатр, пылесос, микроволновую печь, блендер, соковыжималку, холодильник, морозильную камеру и подобное оборудование, электрическую печь, кондиционер, фен, электрический утюг, водонагреватель, кофе-машину, видеоигры, PS, PSP, GameBoy, Nintendo, электронные музыкальные инструменты, аудио систему, верхний проектор, спортивное оборудование (беговую дорожку), металлоискатель, телефон и приборы к нему, систему видеонаблюдения, сигнализацию, звонок, оборудование и инструменты безопасности, калькулятор и подобное оборудование, электрическую машину посещаемости, Hi-Fi стерео, радиомагнитофон);
офисную мебель (столы и стулья, кухонный гарнитур, диван и кресла, кровать, лампы, шкафы);
украшения;
набор столовых приборов и ножевых изделий;
паласы и ковры;
предметы искусства и живописи;
чистящие средства;
водный фильтр;
канцелярские товары (бумага, ручки, карандаши, корректор, степлер, папки);
книги, журналы, газеты, дневники, таблоиды;
сейфы.

1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 50 АҚШ доллары (ҚҚС-ты қоса алғанда)
2. 50 АҚШ доллары болатын төменгі шек электр қуаты, телефон/ұялы байланыс үшін шотқа қатысты емес.
3. ҚҚС-ты қайтару мыналар үшін жүргізіледі:
Елшілік ғимараты мен тұрғын-жайын (Елшінің және дипломаттардың резиденциясын) және жер учаскелерін жалға алу;
сатып алынған ғимараттар (тұрғын-жайлар), жылжымалы мүлік, соның ішінде жер учаскелеріне меншік құқығы;
коммуналдық қызметтер (электр қуаты, сумен жабдықтау, телекоммуникация, ұялы байланыс, интернет және кабельдік теледидар);
ғимараттар мен тұрғын-жайлардың құрылысы бойынша көрсетілетін қызметтер;
мердігердің қызметтері;
жобалау бойынша қызметтері;
қадағалау бойынша көрсетілетін қызметтер;
ғимарат пен тұрғын-жайларға техникалық қызмет көрсету (лифт, эскалатор, автоматтық есік);
консультациялық қызметтер;
Интернет, кабельдік теледидар желісін орнату;
сату;
жанармай (бензин, дизель, мұнай);
алынған (сатып алынған) көлік құралы (автомобиль, мотоцикл);
автокөлік құралдарын жөндеу мен оларға қызмет көрсету;
қосалқы бөлшектерді, жаңа автошиналарды, автокөлік құралдарына қосымша құралдарды сатып алу;
банк қызметтері (жинақ шоттары, депозиттер, валютаны айырбастау);
жарнама қызметтері (жұмыс туралы хабарландыру, кітаптарды, брошюраларды, парақшаларды, баннерлерді, плакаттарды басып шығару);
қонақүйлер (4,5-жұлдызды) мен мейрамханалар көрсететін қызметтер;
мейрамханаларда, отельдерде (4,5-жұлдызды) банкеттерді өткізу қызметтері;
мейрамханаларда, отельдерде (4,5-жұлдызды) ұлттық мейрамдарға арналған ресми қабылдаулар банкеттерін өткізу қызметтері;
халықаралық және жергілікті ұшулар бойынша әуебилеттерін сатып алу;
әуежай терминалын қолданғаны үшін көрсетілетін қызметтер;
оққағаларлар көрсететін қызметтер;
кеңсе жабдықтары;
тамақ өнімдері (ет, көкөніс, жемістер, консервіленген өнімдер, өсімдік майы, күріш, қант, кофе, шай);
ресми костюмдер/галстуктар;
туфли/сандалийлер;
спирттік ішімдіктер (виски, шарап, сыра);
шылымдар мен сигаралар;
электр-тұрмыстық техника және жабдықтар (теледидар, компьютер, сканер, принтер, фотокөшірме машинасы, факс, тасымалдауыш компьютер, цифрлік камера, бейнекамера, GPS навигатор, Ipod, ұялы телефон, кір жуу машинасы, USB жинақтауыштар/сыртқы қатты дискілер, үй кинотеатры, шаңсорғыш, микротолқынды пеш, блендер, шырын сыққыш, тоңазытқыш, мұздатқыш камерасы және осыған ұқсас жабдық, электр пеші, кондиционер, фен, электр үтігі, сужылытқыш, кофе-машинасы, бейнеойындар, PS, PSP, GameBoy, Nintendo, электрондық музыкалық аспаптар, аудио жүйе, үстіңгі проектор, спорттық жабдық (жүгіру жолы), металіздеуіш, телефон және оның аспаптары, бейнебақылау жүйесі, дабылбергіш, қоңырау, қауіпсіздік жабдығы мен құралдары, калькулятор және соған ұқсас жабдық, келудің электр машинасы, Hi-Fi стерео, радио-магнитофон);
кеңсе жиһазы (үстелдер мен орындықтар, асхана гарнитуры, диван және кресло, кереует, шамдар, шкафтар);
сәндік бұйымдар;
асхана құралдары мен пышақ бұйымдарының жинағы;
паластар мен кілемдер;
шығармашылық және сурет өнері заттары;
тазарту заттары;
су сүзгіш;
кеңсе тауарлары (қағаз, қаламдар, қарындашар, түзеткіш, степлер, папкалар);
кітаптар, журналдар, газеттер, күнделіктер, таблоидтар;
сейфтер.
15.
Иордания Хашимиттік Корольдігінің Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек 8 АЕК.
ҚҚС-ты қайтару тек дипломатиялық персонал және олардың жұбайлары үшін жүргізіледі.
16.
Ирак Республикасының Елшілігі
ҚҚС-ты қайтару дипломатиялық персоналдың екі қызметкеріне ғана жүргізіледі.
17.
Испания Корольдігінің Елшілігі

1. Нижний предел по одному счету-фактуре общая сумма покупки 50 долларов США (с учетом НДС).
2. Нижний предел 50 долларов США не распространяется на счета за электроэнергию, телефон/мобильную связь.
3. Возврат НДС производится за:
аренду зданий и помещений (Резиденцию Посла и дипломатов) и земельных участков;
приобретенные здания (помещения), недвижимое имущество, в том числе за право собственности земельными участками;
коммунальные услуги (электроэнергию, водоснабжение, телекоммуникацию, мобильную связь, интернет и кабельное телевидение);
услуги по строительству и реконструкции зданий и помещений;
услуги подрядчика;
услуги по проектированию;
услуги по надзору;
услуги по техническому обслуживанию здания и помещения (лифт, эскалатор, автоматическая дверь);
консультационные услуги;
установку сети Интернета, кабельного телевидения;
продажу;
топливо (бензин, дизель, нефть);
приобретенное (купленное) транспортное средство (автомобиль, мотоцикл);
услуги ремонта и обслуживания автотранспортных средств;
покупку запасных частей, новых автошин, аксессуаров для автотранспортных средств;
услуги банка (сберегательные счета, депозиты, обмен валюты);
услуги рекламы (объявления о работе, печать книг, брошюр, листовок, баннеров, плакатов);
услуги гостиницы (4, 5-звездочных) и ресторанов;
услуги проведения банкетов в ресторанах, отелях (4, 5-звездочных);
услуги проведения банкетов в ресторанах, отелях (4, 5-звездочных) официальных приемов в честь национальных праздников;
покупку авиабилетов по международному и местному перелету;
услуги за использование терминала аэропорта;
услуги телохранителей;
офисные принадлежности;
продукты питания (мясо, овощи, фрукты, консервированные продукты, растительное масло, рис, сахар, кофе, чай);
официальные костюмы/галстуки;
туфли/сандалии;
спиртные напитки (виски, вино, пиво);
сигареты и сигары;
электро-бытовую технику и оборудование (телевизор, компьютер, сканер, принтер, фотокопировальную машину, факс, переносной компьютер, цифровую камеру, видеокамеру, GPS навигатор, Ipod, мобильный телефон, стиральную машину, USB накопители/внешние жесткие диски, домашний кинотеатр, пылесос, микроволновую печь, блендер, соковыжималку, холодильник, морозильную камеру и подобное оборудование, электрическую печь, кондиционер, фен, электрический утюг, водонагреватель, кофе-машину, видеоигры, PS, PSP, GameBoy, Nintendo, электронные музыкальные инструменты, аудио систему, верхний проектор, спортивное оборудование (беговую дорожку), металлоискатель, телефон и приборы к нему, систему видеонаблюдения, сигнализацию, звонок, оборудование и инструменты безопасности, калькулятор и подобное оборудование, электрическую машину посещаемости, Hi-Fi стерео, радио-магнитофон);
офисную мебель (столы и стулья, кухонный гарнитур, диван и кресла, кровать, лампы, шкафы);
украшения;
набор столовых приборов и ножевых изделий;
паласы и ковры;
предметы искусства и живописи;
чистящие средства;
водный фильтр;
канцелярские товары (бумага, ручки, карандаши, корректор, степлер, папки);
книги, журналы, газеты, дневники, таблоиды;
сейфы.
15.
Посольство Иорданского Хашимитского Королевства
Нижний предел по одному счету-фактуре - 8 МРП.
Возврат НДС производится только дипломатическому персоналу и их супругам.
16.
Посольство Исламской Республики Ирак
Возврат НДС производится только двум сотрудникам дипломатического персонала.
17.
Посольство Королевства Испания

1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 301 еуро.
2. ҚҚС-ты қайтару мыналар:
жөндеу-құрылыс жұмыстары мен құрылыс материалдары үшін жүргізіледі, сатып алудың жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шек- 751 еуро;
кеңсе тауарлары, сатып алудың жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі - 300 еуро;
бензин 1 көлікке тоқсанына 1200 литр.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 240 еуро.
2.Сатып алудың жалпы сомасына бір шот-фактура бойынша жоғарғы шегі 1 отбасына тоқсанына 9 015 еуро.
3. ҚҚС-ты қайтару мыналар:
жөндеу-құрылыс жұмыстары мен құрылыс материалдары үшін жүргізіледі, сатып алудың жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі - 751 еуро;
кеңсе тауарлары, сатып алудың жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі - 300 еуро;
бензин 1 көлікке тоқсанына 1200 литр.
18.
Италия Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 310 еуро.
2.ҚҚС-ты қайтару мыналар:
басқа ұйымдарға немесе жеке тұлғаларға пайдалануға берілген тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер үшін жүргізілмейді.
1.Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 310 еуро.
2.ҚҚС-ты қайтару мыналар:
басқа ұйымдарға немесе жеке тұлғаларға пайдалануға берілген тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер үшін жүргізілмейді.
19.
Канада Елшілігі
1. Өкілдікке ҚҚС қайтару, егер Қазақстан Республикасы аумағында ресми түрде сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің, ҚҚС-ты қоса алғанда әрбір шот-фактураның сомасы 150 канадалық доллардан асатын болса, жүргізіледі.
Осы шектеулер мыналар:
байланыс қызметтері;
электр қуаты;
су;
газ және басқа да коммуналдық қызметтер үшін ақы төлеуге қатысты емес.
2. ҚҚС-ты қайтару:
өкiлдiктер мен ресми резиденциялардың штаттық қызметкері басшылық ететiн өкiлдiктердiң пайдалануына бөлінген, сатып алынған жылжымайтын мүлiктер;
келісім-шарт негiзінде құрылыс-монтаждау жұмыстары мен қызметтер;
өкiлдiк тiкелей сатып алған құрылыс материалдары үшін жүргізіледі.
1. Бірге тұратын олардың жұбайларын қоса алғанда, дипломатиялық және персонал мүшелеріне ҚҚС-ты қайтару, егер ҚҚС-ты қоса алғанда Қазақстан Республикасы аумағында жеке және отбасылық пайдалану үшiн сатып алынған тауарлардың, көрсетілген қызметтердің, орындалған жұмыстардың, әр жеке шот-фактурада 100 канадалық доллардан асып кетсе, жүргізіледі.
Осы шектеулер мыналар:
байланыс қызметтері;
электр қуаты;
су;
газ және басқа да коммуналдық қызметтер үшін ақы төлеуге қатысты емес.
20.
Қатар Мемлекетінің Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 8 АЕК
21.
Корея Республикасының Елшілігі
Корея Республикасының
Бас Консулдығы
(Алматы қ.)
ҚҚС-тың дипломатқа арналған бензин үшін қайтарылуы: айына бір қызметтік көлік үшін 600 литр.

1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 301 евро.
2. Возврат производится за:
ремонтно-строительные работы и стройматериалы, нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 751 евро;
канцтовары, нижний предел по одной счет-фактуре на общую сумму покупки 300 евро;
бензин 1200 литров в квартал на 1 автомобиль.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 240 евро.
2. Верхний предел на общую сумму покупки 9 015 евро в квартал на 1 семью.
3. Возврат производится за:
ремонтно-строительные работы и стройматериалы, нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 751 евро;
канцтовары, нижний предел по одной счет-фактуре на общую сумму покупки 300 евро;
бензин 1200 литров в квартал на 1 автомобиль.
18.
Посольство Итальянской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 310 евро.
2. Возврат НДС не производится за товары, работы, услуги, которые были переданы в пользование другим организациям или физическим лицам.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 310 евро.
2. Возврат НДС не производится за товары, работы, услуги, которые были переданы в пользование другим организациям или физическим лицам.
19.
Посольство Канады
1. Возврат НДС Представительству производится при условии, если сумма официально приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг на территории Республики Казахстан, включая НДС в каждом отдельном счете-фактуре превышает 150 канадских долларов.
Данные ограничения не распространяются на плату за:
услуги связи;
электроэнергию;
воду;
газ и иные коммунальные услуги.
2. Возврат НДС также производится за:
приобретенное, вновь построенное недвижимое имущество, выделенное в пользование представительству, возглавляемое штатным сотрудником представительства и официальной резиденции;
строительно-монтажные работы и услуги на контрактной основе;
строительные материалы, купленные напрямую представительством.
Возврат НДС членам дипломатического персонала, включая их супругов, проживающих вместе с ними, производится при условии, если сумма приобретенных для личного и семейного пользования товаров, выполненных работ, оказанных услуг на территории Республики Казахстан, включая НДС в каждом отдельном счете-фактуре превышает 100 канадских долларов.
Данные ограничения не распространяются на плату за:
услуги связи;
электроэнергию;
воду;
газ и иные коммунальные услуги.
20.
Посольство Государства Катар
Нижний предел по одному счету-фактуре - 8 МРП.
21.
Посольство Республики Корея
Генеральное Консульство Республики Корея
(г. Алматы)
Возврат НДС производится за бензин для дипломата: 600 литров в месяц на один служебный автомобиль

1. ҚҚС қайтару тек дипломатиялық персоналға жүргізіледі.
2. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 47 АҚШ доллары.
3. ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі 1 отбасына жылына 950 АҚШ доллары.
4. ҚҚС-тың дипломатқа арналған бензин үшін қайтарылуы: айына бір қызметтік көлік үшін 400 литр.
5. ҚҚС-ты қайтару:
электр қуаты, газ үшін жүргізілмейді.
22.
Қытай Халық Республикасының Елшілігі
Қытай Халық Республикасының Бас консулдығы (Алматы қ.)
Қытай Халық Республикасы Елшілігінің Сауда-экономикалық бөлімі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 100 АҚШ доллары.
2. ҚҚС-ты қайтару:
су;
электр қуаты;
тұрмыстық газ;
жылу;
жөндеу жұмыстары үшін шектеусіз жүргізіледі.
3. ҚҚС-ты қайтару келесі жағдайларда жүргізілмейді:
егер тауар құны айқын түрде жоғарылатылған немесе тауар саны айқын түрде асырылған болса;
егер тауарлар, жұмыстар, қызметтер басқа мекемелер мен жеке тұлғаларға пайдалануға берілген болса.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 100 АҚШ доллары.
2. ҚҚС-ты қайтару:
су;
электр қуаты;
тұрмыстық газ;
жылу;
жөндеу жұмыстары үшін шектеусіз жүргізіледі.
3. ҚҚС-ты қайтару келесі жағдайларда жүргізілмейді;
егер тауар құны айқын түрде жоғарылатылған немесе тауар саны айқын түрде асырылған болса;
егер тауарлар, жұмыстар, қызметтер басқа мекемелер мен жеке тұлғаларға пайдалануға берілген болса.
23.
Латвия Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 240 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару:
телекоммуникация қызметтері;
үй-жай жалдау;
коммуналдық қызметтер;
күзет қызметтері;
көлік құралдарына арналған жанармайы үшін шектеусіз.
3. Персонал мүшесі санына тең көлік құралдары үшін ҚҚС қайтару үш жылда бір рет жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 67 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару:
телекоммуникация қызметтері;
автокөлік құралдары үшін жанармай үшін шектеусіз.
3. ҚҚС қайтару:
әкімшілік-техникалық персоналға аккредиттеудің тек алғашқы 4 айы ішінде жүргізіледі.
4. ҚҚС-ты қайтару персонал мүшесіне 1 көлік құралы үшін, үш жылда бір рет жүргізіледі.
24.
Ливан Республикасының Елшілігі
Сатып алудың бір шот – фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 200 АҚШ доллары.
1.Сатып алудың бір шот – фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 200 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару:
тұрақты (стационарлы) телефонның байланыс қызметтері үшін;
тұрғын үйді жалға алу үшін;
коммуналдық қызметтер үшін (су және электр қуаты);
автокөліктер, олардың қосалқы бөлшектері және күтімі үшін;
электрондық техника үшін;
кеңсе жабдықтары үшін;
тұрмыстық техника үшін (асханалық техниканы қоспағанда);
киім және аяқ киім үшін;
автокөлікті жалға алу үшін;
зергерлік бұйымдар үшін жүргізіледі.

1. Возврат НДС производится только дипломатическому персоналу.
2. Нижний предел по одном у счету-фактуре на общую сумму покупки 47 долларов США.
3. Верхний предел на общую сумму НДС 950 долларов США в год на 1 семью.
4. Возврат НДС производится за бензин для дипломата: 400 литров в месяц.
5. Возврат НДС не производится за:
электроэнергию, газ.
22.
Посольство Китайской Народной Республики Генеральное консульство Китайской Народной Республики (г. Алматы) Торгово-экономический отдел Посольства Китайской Народной Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 100 долларов США.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
воду;
электричество;
бытовой газ;
отопление;
ремонтные работы.
3. Возврат НДС не производится:
в случае если стоимость товаров очевидно завышена или их количество очевидно превышено;
если товары, работы, услуги, которые были переданы в пользование другим организациям или физическим лицам.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 100 долларов США.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
воду;
электричество;
бытовой газ;
отопление;
ремонтные работы.
3. Возврат НДС не производится:
в случае если стоимость товаров очевидно завышена или их количество очевидно превышено;
если товары, работы, услуги, которые были переданы в пользование другим организациям или физическим лицам.
23.
Посольство Латвийской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 240 долларов США.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
телекоммуникационные услуги;
аренду помещений;
коммунальные услуги;
охранные услуги;
горючее для транспортных средств.
3. Возврат НДС производится 1 раз в три года за количество транспортных средств равное количеству членов персонала.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 67 долларов США.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
телекоммуникационные услуги;
горючее для транспортных средств.
3. Возврат НДС производится:
административно-техническому персоналу только за первые 4 месяца аккредитации.
4. Возврат НДС производится за 1 транспортное средство на члена персонала, 1 раз в три года.
24.
Посольство Ливанской Республики
Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 200 долларов США.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 200 долларов США.
2. Возврат НДС производится за:
услуги связи стационарного телефона;
аренду жилых помещений;
коммунальные услуги (вода и электричество);
автомобили, запчасти к ним и обслуживание;
электронная техника;
офисное оборудование;
бытовая техника (за исключением кухонной);
одежда и обувь;
прокат автомобиля;
ювелирные изделия.

3. Әкімшілік-техникалық персоналға ҚҚС-ты қайтару жүргізілмейді.
25.
Литва Республикасының Елшілігі
Алматы қаласындағы Литва Республикасының Бас консулдығы
1.Сатып алудың бір шот – фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару келесілер үшін шектеусіз жүргізіледі:
коммуналдық қызметтер (жылу, электр қуаты, су, газ);
байланыс қызметтері;
пайдалану қызметтері;
автокөлік жанармайы;
мемлекеттің ұлттық күні құрметіне, Өкілдік басшысының келу/кетуіне, Қазақстандық ресми қонақтарға арналған қабылдауларды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсетулер мен азық-түлік тағамдары.
3. ҚҚС қайтару:
өнер туындылары;
антикварлық және коллекциялық заттар;
қару-жарақ, оқ-дәрі және олардың бөлшектері;
азық-түліктер мен оларға қатысты қызметтер;
өңделген темекі;
фармацевтика және медициналық көмек өнімдері;
туристік қызметтер;
спорт тауарлары мен оларға байланысты қызметтер;
бос уақытқа арналған қызмет көрсетулер;
жолаушылар тасымалы үшін жүргізілмейді.
1.Сатып алудың бір шот – фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер (жылу, электр қуаты, су, газ);
байланыс қызметтері;
пайдалану қызметтері;
өнер туындылары;
антикварлық және коллекциялық заттар;
қару-жарақ, оқ-дәрі және олардың бөлшектері;
азық-түліктер мен оларға қатысты қызмет көрсетулер;
өңделген темекі;
фармацевтика және медициналық көмек өнімдері;
туристік қызметтер;
спорт тауарлары мен оларға байланысты қызмет көрсетулер;
бос уақытқа арналған қызмет көрсетулер;
жолаушылар тасымалы үшін жүргізілмейді.
26.
Мажарстан Елшілігі
Мажарстанның Бас консулдығы (Алматы қ.)
1. ҚҚС қайтару: әуе және темір жол билеттері;
қабылдауға қатысушылар саны 10 адамнан кем болған жағдайда мейрамхана шоттарын төлеу үшін жүргізілмейді.
1. Бір шот-фактура бойынша ҚҚС жалпы сомасының төменгі шегі 2,8 АҚШ доллары.
2. ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі – отбасының 1 мүшесіне жылына 1630 АҚШ доллары.
3. ҚҚС қайтару:
бензин - 1 отбасы мүшесіне жылына 2000 литр;
спирттік ішімдіктер 1 қызметкерге жылына 105 литр үшін жүргізіледі.
4. ҚҚС қайтару:
әуе- және темір жол билеттері;
антиквариат заттары;
бейнелеу өнері заттары;
қабылдауға қатысушылар саны 10 адамнан кем емес болған жағдайда мейрамхана шоттарын төлеу үшін жүргізілмейді.
27.
Малайзия Елшілігі
Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 26 АҚШ доллары.
28.
Нидерланды Корольдігінің Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 225 еуро.
2. ҚҚС-ты қайтару:
қызметкерлер санына тең автокөліктер саны;
көрсетілген барлық қызметтер;
азық-түлік үшін жүргізіледі.

3. Возврат НДС административно-техническому персоналу не производится.
25.
Посольство
Литовской Республики
Генеральное консульство Литовской Республики
(г. Алматы)
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 8 МРП.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:коммунальные услуги (отопление, электроэнергия, вода, газ);
услуги связи;
эксплуатационные услуги;
горючее для автомобилей;
продукты питания и услуги по организации приемов в честь национального дня государства, приезда/отъезда Главы Представительства, прием официальных гостей Казахстана.
3. Возврат НДС не производится за: произведения искусства;
вещи коллекционные и антикварные;
оружие, боеприпасы и их части; продукты питания и услуги связанные с ними;
отработанный табак; продукты фармацевтики и медицинской помощи; услуги туризма;
спортивные товары и услуги связанные с ними;
услуги досуга;
перевозка пассажиров.
1. Нижний предел по одной счет-фактуре общая сумма покупки 8 МРП.
2. Возврат НДС не производится за:
коммунальные услуги (отопление, электроэнергия, вода, газ);
услуги связи;
эксплуатационные услуги;
произведения искусства;
вещи коллекционные и антикварные;
оружие, боеприпасы и их части;
продукты питания и услуги связанные с ними;
отработанный табак;
продукты фармацевтики и медицинской помощи;
услуги туризма;
спортивные товары и услуги связанные с ними;
услуги досуга;
перевозка пассажиров.
26.
Посольство Венгрии
Генеральное консульство Венгрии
(г. Алматы)
Возврат НДС не производится:
за авиа- и железнодорожные билеты;
при оплате ресторанных счетов в тех случаях, когда присутствуют на приеме менее 10 человек.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на сумму НДС 2,8 долларов США.
2. Верхний предел на общую сумму НДС 1630 долларов США в год на 1 члена семьи.
3. Возврат НДС производится за:
бензин 2000 литров в год на 1 члена семьи;
спиртные напитки 105 литров в год на сотрудника.
4. Возврат НДС не производится:
за авиа- и железнодорожные билеты;
за предметы антиквариата;
за предметы изобразительного искусства;
при оплате ресторанных счетов в тех случаях, когда присутствуют на приеме не менее 10 человек.
27.
Посольство Малайзии
Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 26 долларов США.
28.
Посольство Королевства Нидерландов
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 225 евро.
2. Возврат НДС производится за:
количество автомобилей равное количеству членов персонала;
все оказанные услуги;
продукты питания.

3. Бензин үшін ҚҚС қайтару:
Өкілдіктің 5 автокөлігіне дейін тоқсанына 1500 литр, қалғандарына тоқсанына 900 литр бойынша жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 225 еуро.
2. ҚҚС қайтару:
көрсетілген қызметтер;
азық-түлік үшін жүргізілмейді.
3. ҚҚС қайтару:
1 отбасына 2 автокөлік;
темекі - 1 қызметкерге тоқсанына 150 пачка;
алкоголь (22%-дан жоғары): Өкілдік Басшысы үшін жылына - 90 литр, дипломаттар үшін тоқсанына - 60 литр, әкімшілік-техникалық персонал үшін жылына - 30 литр;
Өкілдік басшысына арналған бензин үшін: бірінші автокөлікке тоқсанына - 900 литр, екіншісіне - тоқсанына 600 литр, дипломаттар үшін: бірінші автокөлікке тоқсанына - 900 литр, екіншісіне - тоқсанына -600 литр, әкімшілік -техникалық персонал үшін: бірінші автокөлікке тоқсанына - 600 литр, екіншісін - тоқсанына 300 литр үшін жүргізіледі.
29.
Норвегия Корольдігінің Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша жалпы сомасының төменгі шегі 8 АЕК (ҚҚС қоса алғанда).
2. ҚҚС қайтару келесі сатып алынған қызметтерге, жұмыстарға және тауарларға жүргізіледі:
коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтері – шектеусіз;
өндірістік мақсаттағы барлық тауарлар, жұмыстар, ғимарат пен іргелес аумақты күту үшін қажетті қызметтер;
кеңсе жабдығы;
интерьер заттары;
полиграфиялық жұмыстар;
автомобильдік шиналар мен дискілер;
жылжымайтын мүлік пен автомобильдерге арналған тұрақты жалға алу;
автомобильдер;
автомобильдерге арналған жанармай;
үй-жайды жылытуға арналған жанармай;
дипломатиялық өкілдіктің жаңа ғимаратының құрылысы;
дипломатиялық өкілдік Басшысының жаңа ғимаратының құрылысы;
электр қуаты, байланыс қызметі, күзет. Тек өкілдік Басшысы Резиденциясының сигнализация және қауіпсіздік жүйесі үшін – шектеусіз;
3. ҚҚС:
азық-түлік;
киім;
алкоголь;
темекі өнімдері;
тұрмыстық химия;
музыкалық аспаптар үшін қайтарылмайды.
1. ҚҚС қайтару әкімшілік-техникалық персоналға жүргізілмейді.
2. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 100 АҚШ доллары.
3. ҚҚС қайтару келесі сатып алынған қызметтерге, жұмыстарға және тауарларға жүргізіледі:
электротұрмыстық тауарлар;
компьютерлер;
видео-аудиожазбалар;
интерьер заттары;
музыкалық аспаптар;
визиткалар;
тұрғын-жайды жылытуға арналған жанар май;
автомобиль шиналары мен дискілер;
автомобильдер;
автомобильге арналған жанармай;
электрқуат, байланыс қызметі, күзет. Сигнализация және қауіпсіздік жүйесі тек өкілдік Басшысының Резиденциясы үшін – шектеусіз;
4. ҚҚС қайтарылмайды:
азық-түліктер;
киім;
алкоголь;
темекі өнімдері;
тұрмыстық химия.
30.
Оңтүстік Африка Республикасының Елшілігі

3. Возврат НДС производится за бензин для Представительства до 5 автомобилей по 1500 литров в квартал, остальные по 900 литров в квартал.
1. Нижний предел по одному чеку на общую сумму покупки 225 евро.
2. Возврат НДС не производится за:
оказанные услуги;
продукты питания.
3. Возврат НДС производится за:
2 автомобиля на 1 семью;
табак 150 пачек в квартал на 1 члена персонала;
алкоголь (от 22 %): для Главы Представительства - 90 литров в год, для дипломатов - 60 литров в квартал, для административно-технического персонала - 30 литров в год;
бензин для Главы Представительства: первый автомобиль - 900 литров в квартал, второй – 600 литров в квартал, для дипломатов: первый автомобиль - 900 литров в квартал, второй – 600 литров в квартал, для административно-технического персонала: первый автомобиль - 600 литров в квартал, второй – 300 литров в квартал.
29.
Посольство Королевства Норвегии
1. Нижний предел по одному счету-фактуре общая сумма покупки 8 МРП (с учетом НДС).
2. Возврат НДС производится за:
коммунальные услуги и услуги связи – без ограничений;
все товары промышленного назначения, работы, услуги необходимые для обслуживания и содержания здания и прилегающей территории;
офисное оборудование;
предметы интерьера;
полиграфические работы;
автомобильные шины и диски;
аренду недвижимости и парковочных мест для автомобилей;
автомобили;
топливо для автомобилей;
топливо для обогрева помещений;
строительство нового здания дипломатического представительства;
строительство нового здания Главы Представительства;
электроэнергию, услуги связи, охрану. Сигнализацию и систему безопасности только для Резиденции Главы Представительства без ограничений.
3. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
одежду;
алкоголь;
табачные изделия;
бытовую химию;
музыкальные инструменты.
1. Возврат НДС административно-техническому персоналу не производится.
2. Нижний предел по одной
счет-фактуре общая сумма
покупки 100 долларов США.
3. Возврат НДС производится за:
электробытовые товары;
компьютеры;
видео-аудиозаписи;
предметы интерьера;
музыкальные инструменты;
визитки;
топливо для обогрева
помещений;
автомобильные шины и диски;
автомобили;
топливо для автомобилей;
электроэнергия, услуги связи, охранную сигнализацию и систему безопасности только для Резиденции Главы Представительства – без ограничений.
4. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
одежду;
алкоголь;
табачные изделия;
бытовую химию.
30.
Посольство Южно-Африканской Республики

1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 40 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару тек болу мерзімінің соңғы 3 айына ғана жүргізіледі.
3. ҚҚС қайтару автокөліктер үшін:
дипломаттарға шектеусіз;
әкімшілік-техникалық персоналға алғашқы 6 айға жүргізіледі.
31.
Сербия Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша жалпы сомасының төменгі шегі 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
байланыс қызметі;
электр қуаты;
су;
газ және өзге де коммуналдық қызметтер үшін жүргізілмейді.
32.
Словакия Республикасының Елшілігі
1. ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі жылына 99 340 еуро.
2. ҚҚС қайтару:
3 автокөлік үшін, екі жылда 1 рет шектеусіз;
сатып алынған қызмет түрлері;
жөндеу-құрылыс жұмыстары үшін жүргізіледі.
3. ҚҚС қайтару:
жанармай, 1 автокөлікке жылына 4 000 литр үшін жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 33 еуро.
2. ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі жылына:
Өкілдік Басшысы үшін 3320 еуро;
Консул үшін 3320 еуро;
дипломатиялық персонал үшін 2650 еуро;
әкімшілік-техникалық персонал үшін 2000 еуро.
3. ҚҚС қайтару:
персоналдың 1 мүшесіне 1 автокөлік үшін, 2 жылда 1 рет шектеусіз;
жанармай - 1 автокөлікке жылына 3 200 литр үшін жүргізіледі.
33.
Таиланд Корольдігінің Елшілігі
Сатып алудың бір шот-фактура бойынша жалпы сомасының төменгі шегі 170 АҚШ доллары.
Қайтарылмайды.
34.
Түркия Республикасының Елшілігі
Ақтау қаласындағы Түркия Республикасының Бас консулдығы
Алматы қаласындағы Түркия Республикасының Бас консулдығы
Сатып алудың жалпы сомасының жоғарғы шегі 1 қызметкерге жылына 30 000 еуро.
35.
Украина Елшілігі
ҚҚС қайтару:
қызметтік және тұрғын үй-жайларды жалға алу төлемі;
қонақ үйлерде тұру бойынша көрсетілетін қызметтер;
конференция, семинар, көрме, жәрмеңке өткізу үшін алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін жүргізілмейді.
1.Сатып алудың ҚҚС-сыз жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі 20 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару:
қызметтік және тұрғын үй-жайларды жалға алу төлемі;
қонақ үйлерде тұру бойынша көрсетілетін қызметтер;
конференция, семинар, көрме, жәрмеңке өткізу үшін алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін жүргізілмейді.
36.
Үндістан Республикасының Елшілігі
ҚҚС қайтару тек Астана қаласының аумағында алынған тауарлар және көрсетілген қызметтер үшін ғана жүргізіледі.
1. Тауар сатып алу кезінде 1 чектің төменгі шегі ҚҚС-сыз 35 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару тек Астана қаласының аумағында алынған тауарлар және көрсетілген қызметтер үшін ғана жүргізіледі.
3. 2009 жылдың 3 ақпанынан бастап әкімшілік-техникалық персоналға көрсетілген қызметтер үшін ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
37.
Финляндия Республикасының Елшілігі

1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 40 долларов США.
2. Возврат НДС производится только за последние 3 месяца пребывания.
3. Возврат НДС производится за автомобиль:
дипломатам без ограничений;
административно-техническому персоналу в течение первых 6 месяцев.
31.
Посольство Республики Сербия
1. Нижний предел по одному счету-фактуре общая сумма покупки 8 МРП (с учетом НДС).
2. Возврат НДС не производится за:
услуги связи;
электроэнергию;
воду;
газ и иные коммунальные услуги.
32.
Посольство Словацкой Республики
1. Верхний предел общей суммы НДС 99 340 евро в год.
2. Возврат НДС производится
за:
3 автомобиля, 1 раз в два года без ограничений;
приобретенные услуги;
ремонтно-строительные работы.
3. Возврат НДС производится за топливо, 4 000 литров в год на 1 автомобиль.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму 33 евро.
2. Верхний предел общей суммы НДС в год для:
Главы Представительства 3320 евро;
Консула 3320 евро;
дипломатического персонала 2650 евро;
административно-технического персонала 2000 евро.
3. Возврат НДС производится за:
1 автомобиль на 1 члена персонала, 1 раз в два года без ограничений;
топливо 3 200 литров в год на 1 автомобиль.
33.
Посольство Королевства Таиланд
Нижний предел общей суммы покупки 170 долларов США.
Не возвращается.
34.
Посольство Турецкой Республики Генеральное консульство Турецкой Республики (г. Актау)
Генеральное консульство Турецкой Республики (г. Алматы)
Верхний предел общей суммы покупки 30 000 евро в год на 1 сотрудника.
35.
Посольство Украины
Возврат НДС не производится за:
арендную плату служебных помещений и жилых помещений;
услуги за проживание в гостиницах;
товары, работы, услуги, приобретенные для проведения конференций, семинаров, выставок, ярмарок.
1. Нижний предел по одной счет-фактуре на общую сумму покупки без НДС 20 долларов США.
2. Возврат НДС не производится за:
арендную плату служебных помещений и жилых помещений;
услуги за проживание в гостиницах;
товары, работы, услуги, приобретенные для проведения конференций, семинаров, выставок, ярмарок.
36.
Посольство Республики Индия
Возврат НДС производится только за товары и услуги, приобретенные на территории города Астана.
1. Нижний предел по одному чеку при покупке товаров 35 долларов США без НДС.
2. Возврат НДС производится только за товары и услуги, приобретенные на территории города Астана.
3. Возврат НДС не производится административно-техническому персоналу за услуги с 3 февраля 2009 года.
37.
Посольство Финляндской Республики

1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша жалпы сомасының төменгі шегі 170 еуро (ҚҚС-ты қоса есептегенде).
2. Электр қуаты, телефон байланысы, сумен жабдықтау және отынға қатысты сатып алулардың жалпы сомасы жылдың бір тоқсанында кемі 170 еуроны құраған кезде ҚҚС қайтарылады.
1. ҚҚС қайтару дипломатиялық персоналға жататын адамдарға және олармен бірге тұратын отбасы мүшелеріне ғана жүргізіледі.
2. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша жалпы сомасының төменгі шегі 170 еуро (ҚҚС-ты қоса есептегенде).
3. Электр қуаты, телефон байланысы, сумен жабдықтау және отынға қатысты сатып алулардың жалпы сомасы жылдың бір тоқсанында кемі 170 еуроны құраған кезде ҚҚС қайтарылады.
38.
Француз Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың ҚҚС-сыз жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі 150 еуро (1 дүкенде жасалған бірдей операциялар мен сатып алулар біріктірілуі мүмкін).
2. ҚҚС қайтару:
- жеке пайдалануға арналған бұйымдар (үй техникасы, фотоаппараттар, камералар);
- қонақ күту бойынша қызметтер үшін жүргізілмейді.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
39.
Халықаралық қаржы корпорациясы
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек 8АЕК.
2. Халықаралық қаржы корпорациясының 1956 жылғы 20 шілдедегі келісімі баптарында көрсетілмеген операциялар мен мәмілелер үшін қосылған құн салығы қайтарылмайды.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
40.
Көші-қон жөніндегі халықаралық ұйым
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару тек ресми мақсатта елеулі мөлшерде алынған тауарлар үшін ғана жүргізіледі.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
41.
Швейцария Конфедерациясының Елшілігі
Алматы қаласындағы Швейцария Конфедерациясының Бас консулдығы
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 90 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер;
бензин;
телефон қызметтері үшін шектеусіз жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 90 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер;
бензин;
телефон қызметтері үшін шектеусіз жүргізіледі.
3. ҚҚС қайтару әкімшілік-техникалық персоналға жүргізілмейді.
42.
Эстония Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 8 АЕК.
2. ҚҚС (АЕК 8 төменгі шегі мөлшерінен тәуелсіз):
байланыс қызметтері үшін;
электр қуаты үшін;
су үшін;
газ және басқа да коммуналдық қызметтер үшін шектеусіз қайтарылады.
3. Қосылған құн салығы:
азық-түлік үшін;
бұрын қолдануда болған тауарлар үшін қайтарылмайды.
4. Жоғарғы шегі жоқ.
1. Төменгі шегі жоқ.
2. Қосылған құн салығы:
азық-түлік үшін;
пайдаланылған тауарлар үшін қайтарылмайды.
3. Жоғарғы шегі жоқ.

1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму 170 евро (с учетом НДС).
2. Возврат НДС за электроэнергию, телефонную связь, водоснабжение, топливо производится, если общая сумма покупок не менее 170 евро за один квартал года.
1. Возврат НДС производится только лицам, относящимся к дипломатическому персоналу, и проживающих с ними членам семьи.
2. Нижний предел по одной счет-фактуре общая сумма покупки 170 евро (с учетом НДС).
3. Возврат НДС за электроэнергию, телефонную связь, водоснабжение, топливо производится если общая сумма покупок не менее 170 евро за один квартал года.
38.
Посольство Французской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки без НДС 150 евро (одинаковые операции и покупки в 1 магазине могут объединяться).
2. Не производится возврат НДС за:
предметы личного пользования (домашняя техника, фотоаппараты, камеры);
расходы по приему гостей.
Возврат НДС не производится.
39.
Международная финансовая корпорация (МФК)
1. Нижний предел по одному счету-фактуре 8 МРП.
2. Возврат НДС не производится за операции и сделки, не предусмотренные в статьях соглашения Международной финансовой корпорации от 20 июля 1956 года.
Возврат НДС не производится.
40.
Международная организация по миграции
1. Нижний предел по одной счету-фактуре 8 МРП.
2. Возврат НДС производится только в случае приобретения значительного количества имущества для официальных целей.
Возврат НДС не производится.
41.
Посольство Швейцарской Конфедерации Генеральное консульство Швейцарской Конфедерации (г. Алматы)
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 90 долларов США.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
коммунальные услуги;
бензин;
телефонные услуги.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 90 долларов США.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
коммунальные услуги;
бензин;
телефонные услуги.
3. Возврат НДС не производится административно-техническому персоналу.
42.
Посольство Эстонской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре 8 МРП.
2. Возврат производится без ограничений
(независимо от нижнего предела 8 МРП) за:
услуги связи;
электроэнергию;
воду;
газ и иные коммунальные услуги.
3. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
товары бывшего в употреблении.
4. Верхнего предела нет.
1. Нижнего предела нет.
2. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
подержанные товары.
3. Верхнего предела нет.