Әскери қызметшілерге ондағы қызметі жыл сайынғы негізгі демалысқа қосымша 10 тәулік демалыс беру құқығын беретін жергілікті жерлердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 11 маусымдағы № 333 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 қыркүйекте № 12062 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 29.01.2018 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 46-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 16.04.2024 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Әскери қызметшілерге ондағы қызметі жыл сайынғы негізгі демалысқа қосымша 10 тәулік демалыс беру құқығын беретін жергілікті жерлердің тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 29.01.2018 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Кадрлар департаментінің бастығы:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдасын;
2) мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымдарына және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жолдасын;
3) ресми жарияланғаннан кейін бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің веб-сайтына орналастырсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Кадрлар департаментінің бастығына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 16.04.2024 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
И. Тасмағамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
1-сыныпты мемлекеттік
әділет кеңесшісі
____________А. Дауылбаев
2015 жылғы 14 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
________________Н. Әбіқаев

Об утверждении перечня местностей, служба в которых дает военнослужащим право на предоставление к ежегодному основному отпуску дополнительно 10 суток отпуска
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 11 июня 2015 года № 333. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2015 года № 12062.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра обороны РК от 29.01.2018 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра обороны РК от 16.04.2024 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень местностей, служба в которых дает военнослужащим право на предоставление к ежегодному основному отпуску дополнительно 10 суток отпуска.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра обороны РК от 29.01.2018 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Начальнику Департамента кадров Министерства обороны Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации копию настоящего приказа направить в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования;
3) после официального опубликования приказ разместить на веб-сайте Министерства обороны Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на начальника Департамента кадров Министерства обороны Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 – в редакции приказа Министра обороны РК от 16.04.2024 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
И. Тасмагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
государственный советник
юстиции 1 класса
____________ А. Даулбаев
14 августа 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
______________ Н. Абыкаев

2015 жылғы 27 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет қызметінің
бастығы генерал-майор
___________А. Күреңбеков
2015 жылғы 11 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
______________ Қ. Қасымов
2015 жылғы 23 маусым
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 11 маусымдағы
№ 333 бұйрығымен
бекітілген
Әскери қызметшілерге ондағы қызметі жыл сайынғы негізгі демалысқа қосымша 10 тәулік демалыс беру құқығын беретін жергілікті жерлердің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 15.03.2021 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Абай облысында – Абай, Аягөз, Бесқарағай, Жарма, Жаңасемей, Мақаншы, Үржар аудандарында, Семей, Курчатов қалаларында, оның ішінде Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары үшін – Бородулиха ауданында.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 16.04.2024 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-1. Ақмола облысында – Аршалы, Есіл, Жақсы, Жарқайың, Қорғалжын, Целиноград аудандарында, Степногорск қаласында, Ерейментау ауданының Сілеті ауылдық округінде, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының бөлімшелері үшін – Атбасар қаласында.
Ескерту. Тізбе 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қорғаныс министрінің 27.10.2022 № 967 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Ақтөбе облысында – Байғанин, Мұғалжар аудандарында, оның ішінде Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары үшін – Әйтеке би, Қарғалы, Мәртөк, Қобда, Хромтау, Шалқар аудандарында;
3. Алматы облысында – Балқаш, Еңбекшіқазақ, Жамбыл, Іле, Қарасай, Кеген, Райымбек, Талғар, Ұйғыр аудандарында, Алатау қаласында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының бөлімшелері үшін – Алматы қаласы Медеу ауданының Алатау кентінде, Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары үшін – Алматы қаласының Бостандық ауданында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 16.04.2024 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Атырау облысында – облыстың барлық аумағында;
5. Шығыс Қазақстан облысында – Зайсан, Қатон-Қарағай, Күршім, Марқакөл, Үлкен Нарын, Тарбағатай аудандарында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының бөлімшелері үшін – Шемонаиха ауданында, Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары үшін – Алтай, Глубоковское, Шемонаиха аудандарында, Риддер қаласында.

27 июля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Начальник Службы
государственной охраны
Республики Казахстан
генерал-майор
_________ А. Куренбеков
11 августа 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
______________ К. Касымов
23 июня 2015 года
Утвержден
приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 11 июня 2015 года № 333
Перечень местностей, служба в которых дает военнослужащим право на предоставление к ежегодному основному отпуску дополнительно 10 суток отпуска
Сноска. Перечень - в редакции приказа Министра обороны РК от 15.03.2021 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В области Абай – в Абайском, Аягозском, Бескарагайском, Жарминском, Жаңасемей, Мақаншы, Урджарском районах, городах Семее, Курчатове, в том числе для органов национальной безопасности Республики Казахстан – Бородулихинском районе.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра обороны РК от 16.04.2024 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-1. В Акмолинской области – в Аршалынском, Есильском, Жаксынском, Жаркаинском, Коргалжынском, Целиноградском районах, городе Степногорске, Селетинском сельском округе Ерейментауского района, в том числе для подразделений Национальной гвардии Республики Казахстан – городе Атбасаре.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 1-1 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 27.10.2022 № 967 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В Актюбинской области – в Байганинском, Мугалжарском районах, в том числе для органов национальной безопасности Республики Казахстан – Айтекебийском, Каргалинском, Мартукском, Хобдинском, Хромтауском, Шалкарском районах;
3. В Алматинской области – в Балхашском, Енбекшиказахском, Жамбылском, Илийском, Карасайском, Кегенском, Райымбекском, Талгарском, Уйгурском районах, городе Алатау, в том числе для подразделений Национальной гвардии Республики Казахстан – поселке Алатау Медеуского района города Алматы, для органов национальной безопасности Республики Казахстан – Бостандыкском районе города Алматы.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра обороны РК от 16.04.2024 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В Атырауской области – вся территория области;
5. В Восточно-Казахстанской области – в Зайсанском, Катон-Карагайском, Курчумском, Марқакөл, Үлкен Нарын, Тарбагатайском районах, в том числе для подразделений Национальной гвардии Республики Казахстан –Шемонаихинском районе, для органов национальной безопасности Республики Казахстан – Алтай, Глубоковском, Шемонаихинском районах, городе Риддере.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 16.04.2024 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Жамбыл облысында – Байзақ, Қордай, Мойынқұм, Талас, Шу аудандарында, Сарысу ауданының Жаңатас қаласында, оның ішінде Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары үшін – Жамбыл, Жуалы, Мерке, Тұрар Рысқұлов атындағы аудандарында;
6-1. Жетісу облысында – Алакөл, Ескелді, Кербұлақ, Көксу, Панфилов, Сарқан аудандарында, оның ішінде Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары үшін – Ақсу ауданында.
Ескерту. Тізбе 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қорғаныс министрінің 27.10.2022 № 967 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Батыс Қазақстан облысында – Бөкейорда, Жаңақала аудандарында, Теректі ауданының Тайпақ ауылдық округінде, оның ішінде Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары үшін – Бәйтерек, Бөрілі, Жәнібек, Казталов, Тасқала, Теректі, Шыңғырлау аудандарында;
8. Қарағанды облысында – Абай, Ақтоғай, Қарқаралы, Нұра, Шет аудандарында, Балқаш, Приозерск қалаларында.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 27.10.2022 № 967 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Қостанай облысында – Арқалық қаласында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының бөлімшелері үшін – Әулиекөл, Жітіқара аудандарында, Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары үшін – Денисов, Жітіқара, Қарабалық, Меңдіқара, Бейімбет Майлин, Ұзынкөл, Федоров аудандарында;
10. Қызылорда облысында – облыстың барлық аумағында;
11. Маңғыстау облысында – облыстың барлық аумағында;
12. Павлодар облысында – Аққулы, Май аудандарында, оның ішінде Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары үшін – Железинка, Ертіс, Тереңкөл, Успенка, Шарбақты аудандарында;
13. Солтүстік Қазақстан облысында – Айыртау ауданында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының бөлімшелері үшін – Есіл ауданында, Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары үшін – Ақжар, Жамбыл, Қызылжар, Мағжан Жұмабаев атындағы, Мамлют, Уәлиханов аудандарында;
14. Түркістан облысында – Сарыағаш, Созақ аудандарында, Түркістан қаласында, оның ішінде Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары үшін – Қазығұрт, Мақтаарал, Отырар, Төле би, Шардара аудандарында.

Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра обороны РК от 16.04.2024 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В Жамбылской области – в Байзакском, Кордайском, Мойынкумском, Таласском, Шуском районах, городе Жанатасе Сарысуского района, в том числе для органов национальной безопасности Республики Казахстан – Жамбылском, Жуалынском, Меркенском, имени Турара Рыскулова районах;
6-1. В области Жетісу – в Алакольском, Ескельдинском, Кербулакском, Коксуском, Панфиловском, Саркандском районах, городе Текели, в том числе для органов национальной безопасности Республики Казахстан – Аксуском районе.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 6-1 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 27.10.2022 № 967 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В Западно-Казахстанской области – в Бокейординском, Джангалинском районах, Тайпакском сельском округе Теректинского района, в том числе для органов национальной безопасности Республики Казахстан – Бәйтерек, Бурлинском, Жанибекском, Казталовском, Таскалинском, Теректинском, Чингирлауском районах;
8. В Карагандинской области – в Абайском, Актогайском, Каркаралинском, Нуринском, Шетском районах, городах Балхаше, Приозерске.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра обороны РК от 27.10.2022 № 967 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. В Костанайской области – в городе Аркалыке, в том числе для подразделений Национальной гвардии Республики Казахстан – Аулиекольском, Житикаринском районах, для органов национальной безопасности Республики Казахстан – Денисовском, Житикаринском, Карабалыкском, Мендыкаринском, Беимбета Майлина, Узункольском, Федоровском районах;
10. В Кызылординской области – вся территория области;
11. В Мангистауской области – вся территория области;
12. В Павлодарской области – в Аккулинском, Майском районах, в том числе для органов национальной безопасности Республики Казахстан – Железинском, Иртышском, Теренкольском, Успенском, Щербактинском районах;
13. В Северо-Казахстанской области – в Айыртауском районе, в том числе для подразделений Национальной гвардии Республики Казахстан – Есильском районе, для органов национальной безопасности Республики Казахстан – Акжарском, Жамбылском, Кызылжарском, имени Магжана Жумабаева, Мамлютском, Уалихановском районах;
14. В Туркестанской области – Сарыагашском, Сузакском районах, в городе Туркестане, в том числе для органов национальной безопасности Республики Казахстан – Казыгуртском, Мактааральском, Отырарском, Толебийском, Шардаринском районах.

15. Ұлытау облысында – Жаңаарқа, Ұлытау аудандарында, Жезқазған, Қаражал қалаларында.
Ескерту. Тізбе 15-тармақпен толықтырылды - ҚР Қорғаныс министрінің 27.10.2022 № 967 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескертпе:
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарында және Мемлекеттік күзет қызметінде қызмет өткеретін әскери қызметшілер үшін жыл сайынғы демалыс ұзақтығы "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген ерекшеліктерді ескере отырып есептеледі.
Ескерту. Ескертпе жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 16.04.2024 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

15. В области Ұлытау – в Жанаркинском, Улытауском районах, городах Жезказгане, Каражале.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 15 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 27.10.2022 № 967 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание:
Для военнослужащих проходящих службу в органах национальной безопасности и Службе государственной охраны Республики Казахстан, продолжительность ежегодного отпуска исчисляется с учетом особенностей, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан".
Сноска. Примечание – в редакции приказа Министра обороны РК от 16.04.2024 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).