Қазақстан Республикасы Қаржы Министрiнiң кейбiр бұйрықтарына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 520 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 қарашада № 12273 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің
2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған) бұйрығына:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында
01 "Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер" сыныбында:
7 "Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша" ішкі сыныбында:
мынадай мазмұндағы 18-ерекшелікпен толықтырылсын:
"18 Мамандандырылған ұйымдарды қоспағанда, жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар";
5 "Бюджеттік кредиттерді өтеу" санатында:
01 "Бюджеттік кредиттерді өтеу" сыныбында:
1 "Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 21-ерекшелікпен толықтырылсын:
"21 Мамандандырылған ұйымдарды қоспағанда, жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттерді өтеу";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
2 "Спорт" функционалдық кіші тобында:
381 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
002 "Жергілікті деңгейде спорттық жарыстар өткiзу" бюджеттік бағдарлама бойынша:

О внесении дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики   Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 октября 2015 года № 520. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 ноября 2015 года № 12273
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 17 октября 2014 года):
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 «Неналоговые поступления»:
в классе 01 «Доходы от государственной собственности»:
в подклассе 7 «Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета»:
дополнить спецификой 18 следующего содержания:
«18 Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета юридическим лицам, за исключением специализированных организаций»;
в категории 5 «Погашение бюджетных кредитов»:
в классе 01 «Погашение бюджетных кредитов»:
в подклассе 1 «Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета»:
дополнить спецификой 21 следующего содержания:
«21 Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета юридическим лицам, за исключением специализированных организаций»;
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 08 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство»:
в функциональной подгруппе 2 «Спорт»:
по администратору бюджетных программ 381 «Управление физической культуры и спорта города республиканского значения»:
по бюджетной программе 002 «Проведение спортивных соревнований на местном уровне»:

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2) "Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9760 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 15 қазанда жарияланған) бұйрығына:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесінде:
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында
01 "Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер" сыныбында:
7 "Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Мамандандырылған ұйымдарды қоспағанда, жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
2
01
7
18
100
100
100
";
5 "Бюджеттік кредиттерді өтеу" санатында
01 "Бюджеттік кредиттерді өтеу" сыныбында:
1 "Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Мамандандырылған ұйымдарды қоспағанда, жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
5
01
1
21
100
100
100
".

дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
2) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 «Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9760, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 15 октября 2014 года):
в Таблице распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в категории 2 «Неналоговые поступления»:
в классе 01 «Доходы от государственной собственности»:
в подклассе 7 «Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета»:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета юридическим лицам, за исключением специализированных организаций
2
01
7
18
100
100
100
»;
в категории 5 «Погашение бюджетных кредитов»:
в классе 01 «Погашение бюджетных кредитов»:
в подклассе 1 «Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета»:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета юридическим лицам, за исключением специализированных организаций
5
01
1
21
100
100
100
».

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрі
Б. Сұлтанов

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов