Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша Қазынашылық департаменттері туралы ережелерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрағасының 2015 жылғы 15 қазандағы № 127 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 қарашада № 12308 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің 2022 жылғы 25 тамыздағы № 4146 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің 25.08.2022 № 4146 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 436 "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті туралы ережені бекіту туралы" бұйрығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
2) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
3) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
4) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Атырау облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
5) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
6) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
7) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
8) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
9) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
10) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Қызылорда облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
11) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
12) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;

Об утверждении Положений о Департаментах казначейства по областям, городам Астана и Алматы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 15 октября 2015 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 ноября 2015 года № 12308. Утратил силу приказом Председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 25 августа 2022 года № 4146
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета казначейства Министерства финансов РК от 25.08.2022 № 4146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 436 "Об утверждении Положения о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Департаменте казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
2) Положение о Департаменте казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
3) Положение о Департаменте казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
4) Положение о Департаменте казначейства по Атырауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
5) Положение о Департаменте казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
6) Положение о Департаменте казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
7) Положение о Департаменте казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
8) Положение о Департаменте казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
9) Положение о Департаменте казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
10) Положение о Департаменте казначейства по Кызылординской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
11) Положение о Департаменте казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
12) Положение о Департаменте казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;

13) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
14) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
15) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Астана қаласы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже;
16) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Алматы қаласы бойынша Қазынашылық департаменті туралы ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетінің Кадр қызметі басқармасы (К.Б.Арыстанбекова) заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қ. Баеділов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Қазынашылық
комитеті төрағасының
2015 жылғы 15 қазандағы
№ 127 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің Ақмола облысы бойынша
Қазынашылық департаменті туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаменті (әрі қарай - Департамент) республикалық бюджетті атқару және жергiлiктi бюджеттердің атқарылуына қызмет көрсету, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы бойынша операцияларды есепке алу, қамтамасыз ету саласында және мемлекеттік мекемелердің қолма-қол ақшаның тиісті бақылау шоттары мен шетел валюталар шоттары және де квазимемлекеттік секторларының субъектілері шоттары (әрі қарай - КСС) бойынша операцияларды өткізу салаларындағы функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің және Қазынашылық комитеті төрағасының бұйрықтарына (өкімдерін), өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүргізеді.

13) Положение о Департаменте казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
14) Положение о Департаменте казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
15) Положение о Департаменте казначейства по городу Астана Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
16) Положение о Департаменте казначейства по городу Алматы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Управлению кадровой службы (Арыстанбекова К.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель
К. Баедилов
Утверждено
приказом председателя Комитета
казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан
от 15 октября 2015 г. № 127
ПОЛОЖЕНИЕ
о Департаменте казначейства по Акмолинской области Комитета
казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет казначейства), осуществляющим функции в сфере исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов, обеспечению учета операций по исполнению республиканского и местных бюджетов и проведению операций государственных учреждений по контрольным счетам наличности и счетам в иностранной валюте, а также по счетам субъектов квазигосударственного сектора (далее - СКС).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, бюджетным законодательством Республики Казахстан, приказами (распоряжениями) Министра финансов Республики Казахстан и председателя Комитета казначейства, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

3. Департамент ұйымдық-құқықтық нысандағы республикалық мемлекеттік мекеме, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органдарында және 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде (бұдан әрі – Бюджет кодексі) қарастырылған, Қазақстан Республикасында халықаралық келісім-шарттармен бекітілген жағдайларда шоттары бар заңды тұлға болып табылады.
4. Департаменттің республикалық мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының Үкіметі құратын және тарататын аумақтық органдары бар, оларға: Қазынашылық комитетінің және Департаменттің бақылауындағы және оған есеп беретін аудандық, қалалық қазынашылық басқармалары жатады.
5. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Департамент өз қызметінде мемлекеттік бюджетке түсетін түсімдер, оларды жергілікті бюджеттер бойынша үйлестіру, жергілікті бюджеттерге түсімдерді бөлу нормативтерін жүргізу, қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын (бұдан әрі - ҚБШ) мемлекеттік мекемелердің шетел валюта шоттарын, КСС шоттарын, аударым операцияларын жүргізу және оларды есепке алу мәселелері бойынша жергілікті атқарушы және уәкілетті органдармен өзара қарым-қатынас жасайды.
7. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Департаменттің құрылымы құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Горький көшесі, 73А үй.
10. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
13. Департаментке кәсіпкерлік субъектiлерiмен Департаменттің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында келісім-шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Комитетке заңнамалық актiлермен кірістер әкелетін қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жіберіледі.

3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также, счета в территориальных органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и в случаях, предусмотренных Бюджетным кодексом Республики Казахстан, международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, иные счета.
4. Департамент имеет территориальные органы, являющиеся юридическими лицами, в форме республиканского государственного учреждения, создаваемые и упраздняемые Правительством Республики Казахстан, к которым относятся: районные управления казначейства, подконтрольные и подотчетные Комитету казначейства и Департаменту.
5. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. В своей деятельности Департамент взаимодействует с местными исполнительными и уполномоченными органами по вопросам поступлений в государственный бюджет, ведения нормативов распределения поступлений в местные бюджеты, ведения контрольных счетов наличности (далее - КСН), счетов в иностранной валюте государственных учреждений и счетов СКС, переводных операций и ведения их учета.
7. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Положение о Департаменте и его штатное расписание утверждаются председателем Комитета казначейства. Структура Департамента утверждается председателем Комитета казначейства на основании Структуры, утверждаемой ответственным секретарем Министерства финансов Республики Казахстан.
Штатная численность Департамента утверждается ответственным секретарем Министерства финансов Республики Казахстан по согласованию с Министром финансов Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, г.Кокшетау, ул.Горького, дом 73А.
10. Полное наименование Департамента - республиканское государственное учреждение "Департамент казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
12. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из средств республиканского бюджета.
13. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.

2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары мен құқықтары
14. Департаменттің міндеттері:
1) республикалық бюджетті атқару және жергiлiктi бюджеттердің атқарылуына қызмет көрсету;
2) бюджеттердің түсімдер бойынша атқарылуын өз құзыреті шегінде және заңнамамен белгіленген тәртіпте қамтамасыз ету;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді орындау.
15. Департаменттің функциялары:
1) қазынашылықтың біріктірілген ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ҚИАЖ) түсімдер мен төлемдерді қаржыландырудың жиынтық жоспарын, жергілікті бюджеттердің міндеттемелері бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын және олардың өзгерістерін енгізу;
2) мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерді қаржыландырудың жеке жоспарларын, мемлекеттік мекемелердің өз өкімінде қалатын тауарларды (қызмет, жұмыстарды) сатудан түсетін түсімдер мен шығыстар жоспарларын және олардың өзгерістерін ҚИАЖ-ға енгізу;
3) республикалық және жергілікті бюджеттердің, сондай-ақ мемлекеттік мекеменің құзыретінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) сатудан түсетін қаражаты есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің азаматтық-құқықтық мәмілелерін бюджеттік заңнамамен белгіленген тәртіпте тіркеуді жүзеге асыру;
4) республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің төлем шоттарын және КСС төлем тапсырмаларын бюджеттік заңнамамен белгіленген тәртіпте енгізу және бекіту;
5) "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінде төлемдерді өткізу;
6) мемлекеттік мекемелердің кодтарын, тиісті бюджеттердің қолма-қол ақшаның бақылау шотын, ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқарудың, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайтадан айырбастаудың шоттарын, шетел валютасындағы шоттарды, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарын, сыртқы қарыздардың немесе байланысты гранттардың арнайы шоттарына ашылатын шоттарды және КСС шоттарын жүргізу;
7) облыстық бюджет пен облыстық мәслихаттың шешімімен бекітілетін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттер арасында түсімдерді бөлу нормативтерін енгізу;
8) республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің бюджеттік бағдарламаларын (кіші бағдарламаларын) қаржыландырудың жеке жоспарларын және кассалық шығыстарын, сондай-ақ ақылы қызметтер, демеушілік және қайырымдылық көмек бойынша ҚБШ, ақшаны уақытша орналастыру, мақсаттық қаржыландыру, шетел валютасындағы және мемлекеттік мекемелердің Қазақстан Республикасының Бюджеттік заңнамасында қарастырылған өзге де шоттарды есепке алуды қамтамасыз ету;

2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
14. Задачи Департамента:
1) исполнение республиканского бюджета и обслуживание исполнения местных бюджетов;
2) обеспечение исполнения бюджетов по поступлениям в пределах компетенции и в порядке, установленных законодательством;
3) выполнение иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
15. Функции Департамента:
1) ввод в интегрированную информационную систему казначейства (далее - ИИСК) сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам местных бюджетов и изменений к ним;
2) ввод в ИИСК индивидуальных планов финансирования государственных учреждений, финансируемых за счет средств государственного бюджета, планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении и изменения к ним;
3) осуществление регистрации гражданско-правовых сделок государственных учреждений, финансируемых за счет средств республиканского и местных бюджетов, а также за счет средств, получаемых государственными учреждениями от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в распоряжении государственного учреждения в порядке, установленном бюджетным законодательством;
4) ввод и утверждение счетов к оплате государственных учреждений, финансируемых за счет средств республиканского и местных бюджетов, а также платежных поручений СКС в порядке, установленном бюджетным законодательством;
5) проведение платежей в Информационной системе "Казначейство – клиент";
6) ведение кодов, контрольных счетов наличности соответствующих бюджетов, платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счетов в иностранной валюте, специальных счетов внешних займов или связанных грантов, счетов к специальным счетам внешних займов или связанных грантов государственных учреждений/счетов СКС;
7) ввод нормативов распределения поступлений между областным бюджетом и его районными (городов областного значения) бюджетами, устанавливаемых решением маслихата области;
8) обеспечение учета исполнения индивидуальных планов финансирования бюджетных программ (подпрограмм) и кассовых расходов государственных учреждений, содержащихся за счет средств республиканского и местных бюджетов, а также расходов по КСН по платным услугам, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, целевого финансирования, счетов в иностранной валюте и иным счетам государственных учреждений, предусмотренных бюджетным законодательством Республики Казахстан;

9) төлемдерді өткізу барысындағы төлем шоттарын тексеру кезінде төмендегі сәйкестіктерге ағымдық бақылау жасауды жүзеге асырады:
төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына;
тіркелген азаматтық-құқықтық мәмілелерге;
бірыңғай бюджеттік сыныптамаға;
нысандар бойынша, толықтығы және дұрыс толтырылуы бойынша Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасының талаптарына сәйкестігі;
ғимараттарды, имараттарды, жолдарды салуға немесе қайта жөндеуден өткізуге, үй-жайларды, ғимараттарды, имараттарды, жолдарды және басқа да нысандарды түбегейлі жөндеуден өткізуге қатысты жобалық (жобалық-сметалық) құжаттамасын жасау құны келісім-шарттың құнына кіргізілген шығыстар бойынша, аванстан кейінгі төлемдерді жүргізу кезіндегі жобалық (жобалық-сметалық) құжаттамасына кешенді ведомстводан тыс сараптаманың оң қорытындысының болуын қосымша тексеру;
10) бюджеттік заңнамамен белгіленген тәртіпте кассалық шығыстарды қалпына келтіру;
11) республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің және КСС ұсынған құжаттар негізінде ақша алушылардың анықтамалығын жүргізу;
12) мемлекеттік кірістер органдарының бюджеттен түсімдер сомасын қайтару не оларды салық берешектерін өтеу есебіне есепке алу жөніндегі төлем құжаттарын орындау;
13) республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің кассалық шығыстарын қалпына келтіру және тасымалдауды іске асыру;
14) бюджеттік заңнамамен белгіленген тәртіпте республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерді екінші деңгейдегі банктер арқылы қолма - қол ақшамен қамтамасыз етуді ұсымдастыру;
15) "Қазпошта" АҚ филиалдары арқылы бюджетте салықтар мен басқа да міндетті төлемдерді төлеуге жеке тұлғалардан және мемлекеттік мекемелердің өкілдерінен алынған қолма-қол ақшаны есептеу бойынша мәліметтер құрастыру;
16) бюджетте салықтар мен басқа да міндетті төлемдерді төлеуге жеке тұлғалардан және мемлекеттік мекемелердің өкілдерінен алынған қолма-қол ақшаны есептеу бойынша салыстыруды жүзеге асыру;
17) "Ұлттық валютада анықталғанға дейін екіжақты есеп бойынша аударылған сомалар" 902 шоты бойынша төлемдерді есепке алу, бақылау және өткізуді жүргізу;
18) жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы күнделікті, ай сайынғы, тоқсан сайынғы және жылдық есептілікті қалыптастыру;
19) Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес мүдделі мемлекеттік органдарға жергілікті бюджеттердің атқарылуы бойынша есептерді және басқа да есептерді дайындау және ұсыну;

9) осуществление текущего контроля при проведении платежей, который заключается в проверке счетов к оплате на соответствие:
индивидуальному плану финансирования по платежам;
зарегистрированным гражданско-правовым сделкам;
единой бюджетной классификации;
требованиям бюджетного законодательства Республики Казахстан по форме, полноте и правильности заполнения;
по расходам, связанным со строительством либо с реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора, дополнительно проверять наличие положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации при проведении платежа, следующего за авансовым;
10) восстановление кассовых расходов в порядке установленном бюджетным законодательством;
11) ведение справочника получателей денег на основе документов, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми за счет средств республиканского и местных бюджетов и СКС;
12) исполнение платежных документов органов государственных доходов по возврату из бюджета сумм поступлений, либо их зачета в счет погашения налоговой задолженности;
13) осуществление восстановления и переноса кассовых расходов государственных учреждений, содержащихся за счет средств республиканского и местных бюджетов;
14) организация обеспечения государственных учреждений, финансируемых за счет средств республиканского и местных бюджетов, наличными деньгами через банки второго уровня в порядке установленном бюджетным законодательством;
15) составление сведений о зачисленных в бюджет наличных деньгах, принятых от физических лиц и представителей государственных учреждений в уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет через филиалы АО "Казпочта";
16) осуществление сверки по зачислению принятых наличных денег от физических лиц и представителей государственных учреждений в уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет;
17) ведение учета, контроля и проведение платежей по счету 902 "Суммы, перечисленные по взаимным расчетам, до выяснения в национальной валюте";
18) формирование ежедневных, ежемесячных, квартальных и годовых отчетов по исполнению местных бюджетов;
19) подготовка и представление в заинтересованные государственные органы отчетности по исполнению местных бюджетов и иной отчетности в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;

20) республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бағдарламалар, кіші бағдарламалар мен ерекшеліктер бөлінісінде есептілік нысандарын беру, сондай-ақ, шоттар бойынша операциялар жүргізілген жағдайда, көшірмелерін беру;
21) КСС шоттары бойынша өткізілген операциялар туралы есептерді қалыптастыру, басып шығару және ұсыну;
22) инкассалық өкімді, мемлекеттік кірістер органдарының шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімін, сот актілерін, анықтау және алдын ала тергеу органдарының қаулыларын, атқарушылық іс жүргізу органдарының қаулыларын және басқа да мемлекеттік органдардың құжаттарын Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте орындау;
23) мемлекеттік мекемелер ұсынған шетел валютасын конвертациялау, реконвертациялауға, шетел валютасындағы ақшаны аударуға ұсынған өтініштерін бюджеттік заңнамаға сәйкестігін тексеруді жүзеге асыру;
24) мемлекеттік мекемелердің жеке қаржыландыру жоспарына, жиынтық қаржыландыру жоспарына, Бірыңғай бюджеттік сыныптама кодтарына, республикалық бюджеттен бөлінетін мақсатты трансферттер мен несиелер бойынша төмендегі бюджеттердің қаржыландыру жоспарлары жоғары бюджеттердің қаржыландыру жоспарларына сәйкестігін бақылау;
25) мемлекеттік мекемелердің шоттарына тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) сатудан, демеушiлiк, қайырымдылық көмектен, мемлекеттік мекемелердің ақшасын ҚБШ-на уақытша сақтаудан түсетін ақшаның есепке алынуының дұрыстығын бақылау;
26) Департаменттің аумақтық органдарында ведомстволық бақылауды жүзеге асыру;
27) мемлекеттік мекемелердің ұсынатын міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларының, түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарларының, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларының, жеке қаржыландыру жоспарларына, түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарларына, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізу туралы анықтамалардың, төлем тапсырмаларының, шот-фактуралардың, шетел валютасын аударуға өтініштердің, шетел валютасын конвертациялауға, реконвертациялауға тапсырыстардың, аккредитивтерді ашуға өтініштердің, хабарлама-шоттардың, орындалған жұмыстар актілерінің, жүкқұжаттардың және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген басқа да құжаттардың және азаматтық-құқықтық мәмілелердің Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес келуін тексеру;
28) КСС төлемдерін өткізуде төлем тапсырмаларын тексеру кезінде келесі құжаттардың болуына:
шот-фактураның немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (акт) немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге де құжат түрінің көшірмелері;
бағалы қағаздар нарығын қадағалау мен реттеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi органның куәлiгiн не КСС жарғылық капиталын ұлғайтуға ақша аударылған жағдайда басқару органдарының тиiстi шешiмi;
үлгілердің толтырылуының толықтығы мен дұрыстығын Қазақстан Республикасы банк заңнамасының талаптарына сәйкестігіне ағымдағы тексерісті жүзеге асыру;

20) предоставление государственным учреждениям, финансируемым из республиканского и местных бюджетов, отчетных форм о произведенных кассовых расходах в разрезе программ, подпрограмм и специфик, а также, в случаях проведения операций по счетам и предоставление выписок;
21) формирование, распечатка и предоставление отчетов о проведенных операциях по счетам СКС;
22) исполнение инкассовых распоряжений, распоряжений органа государственных доходов о приостановлении расходных операций, судебных актов, постановлений органов дознания и предварительного следствия, постановлений органов исполнительного производства и документов иных государственных органов в порядке установленном законодательством Республики Казахстан;
23) осуществление проверки представляемых государственными учреждениями заявок на конвертацию, реконвертацию иностранной валюты, заявлений на перевод денег в иностранной валюте на соответствие бюджетному законодательству;
24) контроль за соответствием сводному плану финансирования индивидуальных планов финансирования государственных учреждений, а также на соответствие кодам Единой бюджетной классификации, соответствие планов финансирования нижестоящих бюджетов планам финансирования вышестоящего бюджета по целевым трансфертам и кредитам, выделяемым из республиканского бюджета;
25) контроль за правильностью зачисления денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), от спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег на КСН государственных учреждений;
26) осуществление ведомственного контроля в территориальных органах Департамента;
27) осуществление проверки представляемых государственными учреждениями индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам, сводных планов поступлений и финансирования, сводных планов финансирования по обязательствам, справок о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, сводные планы поступлений и финансирования, сводный план финансирования по обязательствам, платежных поручений, счетов к оплате, заявлений на перевод иностранной валюты, заявок на конвертацию, реконвертацию иностранной валюты, заявлений на открытие аккредитива, счетов-фактур, счет - извещений, актов выполненных работ, накладных и других документов, установленных законодательством Республики Казахстан и гражданско-правовых сделок на соответствие бюджетному законодательству Республики Казахстан;
28) осуществление текущего контроля при проведении платежей СКС, который заключается в проверке платежных поручений на:
наличие документов, подтверждающих обоснованность платежа: копии счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан;
наличие свидетельства уполномоченного органа, осуществляющего регулирование и надзор за рынком ценных бумаг, либо соответствующего решения органов управления в случае перечисления денег на увеличение уставного капитала СКС;
соответствие требованиям банковского законодательства Республики Казахстан по полноте и правильности заполнения формы;

29) бағдарламалық – аппаратты және телекоммуникациялық кешенді сүйемелдеуді және қауіпсіздік талаптарының сақталуын қамтамасыз ету;
30) Бюджет кодексінің және Бюджет кодексінде қабылдануы қарастырылған бюджеттің атқарылуы тәртібін анықтайтын басқа да нормативтік құқықтық актілер талаптарының бұзылуы кезінде мемлекеттік мекемелердің және КСС ұсынған құжаттарды орындамай қайтару;
31) қазынашылық пен мемлекеттік мекеме немесе КСС арасында электронды қол қоюды қолдану туралы келісімдер жасау;
32) мемлекеттік мекемелерге және КСС "Қазынашылық - Клиент" ақпараттық жүйесі арқылы қызмет көрсету;
33) мұнай саласы ұйымдарын Бюджет кодексінің 22 бабы 3 тармағына сәйкес бекітілген Мұнай саласы ұйымдарының тізімімен бюджетке түскен кезде салыстыру;
34) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың мемлекеттік органдардың функцияларын беру кезінде бюджеттік алуларды, мақсатты трансферттерді уақытында аударуын бақылауды жүзеге асыру;
35) мемлекеттік мекемелердің және КСС-нің досьелерін жүргізу және қалыптастыру;
36) мемлекеттік мекемелердің және КСС анықтамалығына өзгерістер енгізу;
37) Департаменттің кадр және ұйымдастыру жұмыстарын жүзеге асыру;
38) Департаментті қаржылық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыру;
39) Қазақстан Республикасы заңнамасында қарастырылған өзге де функцияларды атқару.
16. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
1) Қазынашылық комитетінен, жергілікті атқарушы және уәкілетті органдардан, республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелерден мемлекеттік бюджеттің атқарылуын ұйымдастыру үшін қажетті ақпараттар пен мәліметтерді алу;
2) қазынашылық жүйесінің қызметін жетілдіру және оның атқаратын міндеттері мен функцияларын орындауды ұйымдастыру жөнінде ұсыныстар енгізу;
3) мемлекеттік бюджетке қатысты және оның қаражаты есебінен ұлттық және шетелдік валютада (олардың жүзеге асырылуын үшінші тұлғаларға беру құқығынсыз); сонымен қатар, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) сатудан түскен ақшаларға; Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін және олардың демеушiлiктен, қайырымдылық көмектен, гранттардан түскен ақшаларына; Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғалардың мемлекеттік мекемелерге оларды қайтарып алу шартында немесе сәйкес бюджетке, болмаса, үшінші тұлғаға белгілі-бір шарттардың кез-келген кезде аударатын ақшаларына қатысты, республикалық бюджет туралы заңда немесе жергілікті бюджет туралы мәслихат шешімінде тиісті қаржылық жылында қарастырылған КСС жарғылық капиталдарын ұлғайтуға және инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға қолдануға қатысты келесі банктік операцияларды:
ҚБШ, мемлекеттік мекемелердің шоттарын шетел валютасында, КСС шоттарын жүргізу;
аударым операциялары: мемлекеттік мекемелердің төлеуге арналған шоттарының, КСС және мемлекеттік кірістер органдарының төлем тапсырыстарының негізінде төлемдерді өткізу;

29) обеспечение сопровождения программно-аппаратного и телекоммуникационного комплекса и соблюдения требований безопасности;
30) возврат без исполнения документов, предоставляемых государственными учреждениями и СКС при нарушении требований Бюджетного кодекса Республики Казахстан и других нормативных правовых актов, определяющих порядок исполнения бюджета, принятие которых предусмотрено Бюджетным кодексом Республики Казахстан;
31) заключение соглашений об использовании электронно-цифровой подписи между казначейством и государственным учреждением или СКС;
32) обслуживание государственных учреждений и СКС посредством Информационной системы "Казначейство – клиент";
33) проведение сверки организаций нефтяного сектора с Перечнем организаций нефтяного сектора, утвержденным совместным приказом Министра финансов Республики Казахстан и Министра энергетики Республики Казахстан в момент поступлений в бюджет;
34) осуществление контроля над своевременностью перечисления местными уполномоченными органами по исполнению бюджета бюджетных изъятий, целевых трансфертов при передаче функций государственных органов;
35) ведение и формирование досье государственных учреждений и СКС;
36) внесение изменений в справочник государственных учреждений и СКС;
37) осуществление работы по кадровым и организационным вопросам в Департаменте;
38) осуществление работы по финансовому, материально-техническому обеспечению Департамента;
39) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности Департамента:
Права:
1) получать от Комитета казначейства, местных исполнительных и уполномоченных органов, государственных учреждений, содержащихся за счет средств республиканского и местных бюджетов, информацию и сведения, необходимые для организации исполнения государственного бюджета;
2) вносить предложения по совершенствованию деятельности системы казначейства и организации выполнения ее задач и функций;
3) осуществлять следующие банковские операции в национальной и иностранной валюте в отношении и за счет средств государственного бюджета (без права делегирования их осуществления третьим лицам), а также в отношении денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг); денег от спонсорской благотворительной помощи для государственных учреждений, получаемой ими в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан; денег, передаваемых государственному учреждению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам, денег, предусмотренных на соответствующий финансовый год в законе о республиканском бюджете либо в решении маслихата о местном бюджете, на увеличение уставных капиталов СКС и их использованием на реализацию инвестиционных проектов:
ведение КСН, счетов в иностранной валюте государственных учреждений, счетов СКС;
переводные операции: проведение платежей на основании счетов к оплате государственных учреждений, платежных поручений органов государственных доходов и СКС;

4) бюджет заңнамасында көзделген жағдайда азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеуді, төлемдерді өткізу мен ақша аударымдарын жүргізуді және бюджеттік бағдарламалар әкімшісін қаржыландыруды Бюджеттік кодексінің талаптарын бұзған жағдайда және Бюджет кодексінде қабылдануы қарастырылған бюджеттің атқарылу тәртібін анықтайтын басқа да нормативтік құқықтық актілер талаптарының бұзылған жағдайда тоқтатып қоюға;
5) мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, жеке немесе заңды тұлғалардың сұраныстары бойынша банктік және басқа да заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді заңнамамен белгіленген тәртіпте ұсынуға;
6) Департаменттің аумақтық органдарының қызметтеріне тексеруді жүзеге асыру, оларды жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу.
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
3. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
17. Департамент аумақтық органдарға басшылық етуді жүзеге асырады.
18. Департаментті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті төрағасының ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрі қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.
Басшының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент басшысының ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің төрағасы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасарлары болады.
19. Департамент басшысы Департамент жұмысын ұйымдастырады және басқарады және Департаментке жүктелген функциялар мен міндеттердің орындалмағаны үшін дербес жауапты болады.
20. Департамент басшысы мынадай өкілеттіктерді жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің аумақтық органдары және құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн белгілейдi;
2) Департаменттің номенклатурасы болып табылатын қызметкерлерді заңнамаға сәйкес лауазымға тағайындайды және босатады;
3) Департамент қызметкерлеріне және Департаменттің аумақтық қазынашылық органдары басшыларының орынбасарларына заңнамаға сәйкес белгiленген тәртіппен тәртiптiк жаза қолданады;
4) Құрылымның және штат саны лимиті негізінде Департамент туралы Ережені, Департаменттің құрылымы мен штат кестесін әзірлеуді қамтамасыз етеді және оларды Қазынашылық комитетінің төрағасына бекітуге береді;
5) Департаменттің аумақтық органдары мен құрылымдық бөлімшелері туралы Ережелерді бекітеді;
6) заңнамада белгіленген тәртіппен Департаменттің қызметкерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын іссапарға жіберу, оларға демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемақы төлеу және сыйлық беру мәселелерін шешеді;

4) приостановление регистрации гражданско-правовых сделок, проведения платежей и переводов денег, в случаях предусмотренных Бюджетным законодательством, финансирования администратора бюджетных программ в случае нарушении требований Бюджетного кодекса Республики Казахстан и других нормативных правовых актов, определяющих порядок исполнения бюджета, принятие которых предусмотрено Бюджетным кодексом Республики Казахстан;
5) представление сведений, содержащих банковскую и иную охраняемую законом тайну по запросам государственных и правоохранительных органов, физических, юридических и иных лиц в порядке, установленном законодательством;
6) осуществлять проверку деятельности территориальных органов Департамента.
7) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Департамента
17. Департамент осуществляет руководство территориальными органами.
18. Департамент возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности ответственным секретарем Министерства финансов Республики Казахстан по представлению председателя Комитета казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности председателем Комитета казначейства по представлению руководителя Департамента в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19.Руководитель Департамента организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за не выполнение возложенных на Департамент функций и задач.
20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей территориальных органов и структурных подразделений Департамента;
2) в соответствии с законодательством назначает на должность и освобождает от должности работников, являющихся номенклатурой Департамента;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на работников, являющихся номенклатурой Департамента;
4) обеспечивает разработку Положения о Департаменте, структуры и штатного расписания Департамента, на основании Структуры и лимита штатной численности утверждаемой ответственным секретарем Министерства финансов Республики Казахстан и представляет их на утверждение председателю Комитета казначейства;
5) утверждает Положения о территориальных органах и структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Департамента и руководителей районных управлений казначейства Департамента;

7) Департаменттің бұйрықтарына қол қояды;
8) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін заңнамаға сәйкес қорғайды;
9) сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға жеке басымен жауапкершілік алады;
10) Департаменттің заң қызметі бөлімшесіне жетекшілік етеді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құзыреттерді іске асырады.
21. Басшы болмаған уақытта оның міндеттерін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің төрағасының немесе оны алмастырушының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Жауапты хатшысының белгілеуімен оның орынбасарларының бірі атқарады.
22. Департамент қазынашылық органдарының қызметтерінің мәселелерін қарайтын және консультативтік-кеңес органы болып табылатын алқа құруы мүмкін. Алқаның саны мен дербес құрамын Департамент басшысы бекітеді.
4. Департаменттің мүлкі
23. Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болады.
Департаментке бекітіп берілген мүлік республикалық меншікке жатады, негізгі қорлардан және айналым қаражаттардан тұратын оған мемлекет тапсырған мүліктің есебінен, сондай-ақ құны Департаменттің теңгерімінде көрсетілетін өзге де мүліктен қалыптастырылады
24. Департаменттің өзiне бекiтіліп берiлген мүлiктi өз бетiнше иелiктен шығаруға немесе оған өзге тәсiлмен билiк жүргiзуге құқығы жоқ.
25. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген жағдайларда және шекте Департаментке мүлiкке билiк ету құқығы берiлуi мүмкiн.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Қазынашылық
комитеті төрағасының
2015 жылғы 15 қазандағы
№ 127 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің Алматы облысы бойынша
Қазынашылық департаменті туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаменті (әрі қарай - Департамент) республикалық бюджетті атқару және жергiлiктi бюджеттердің атқарылуына қызмет көрсету, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы бойынша операцияларды есепке алу, қамтамасыз ету саласында және мемлекеттік мекемелердің қолма-қол ақшаның тиісті бақылау шоттары мен шетел валюталар шоттары және де квазимемлекеттік секторларының субъектілері шоттары (әрі қарай - КСС) бойынша операцияларды өткізу салаларындағы функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.

7) подписывает приказы Департамента;
8) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
10) курирует юридическое подразделение Департамента;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Во время отсутствия руководителя Департамента его обязанности исполняет один из его заместителей, определяемый ответственным секретарем Министерства финансов Республики Казахстан, на основании представления председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан или лица, его замещающего.
22. Департамент может образовать коллегию, которая рассматривает вопросы деятельности органов казначейства и является консультативно-совещательным органом. Численный и персональный состав коллегии утверждается руководителем Департамента.
4. Имущество Департамента
23. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности, формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных фондов и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Департамента.
24. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
25. Департаменту может быть предоставлено право распоряжаться имуществом в случаях и в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом председателя Комитета
казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан
от 15 октября 2015 г. № 127
Положение о Департаменте казначейства по Алматинской области
Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет казначейства), осуществляющим функции в сфере исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов, обеспечению учета операций по исполнению республиканского и местных бюджетов и проведению операций государственных учреждений по контрольным счетам наличности и счетам в иностранной валюте, а также по счетам субъектов квазигосударственного сектора (далее - СКС).

2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің және Қазынашылық комитеті төрағасының бұйрықтарына (өкімдерін), өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүргізеді.
3. Департамент ұйымдық-құқықтық нысандағы республикалық мемлекеттік мекеме, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органдарында және 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде (бұдан әрі – Бюджет кодексі) қарастырылған, Қазақстан Республикасында халықаралық келісім-шарттармен бекітілген жағдайларда шоттары бар заңды тұлға болып табылады.
4. Департаменттің республикалық мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының Үкіметі құратын және тарататын аумақтық органдары бар, оларға: Қазынашылық комитетінің және Департаменттің бақылауындағы және оған есеп беретін аудандық, қалалық қазынашылық басқармалары жатады.
5. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Департамент өз қызметінде мемлекеттік бюджетке түсетін түсімдер, оларды жергілікті бюджеттер бойынша үйлестіру, жергілікті бюджеттерге түсімдерді бөлу нормативтерін жүргізу, қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын (бұдан әрі - ҚБШ) мемлекеттік мекемелердің шетел валюта шоттарын, КСС шоттарын, аударым операцияларын жүргізу және оларды есепке алу мәселелері бойынша жергілікті атқарушы және уәкілетті органдармен өзара қарым-қатынас жасайды.
7. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Департаменттің құрылымы құрылымы мен штат санының
лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 040008, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Біржан сал көшесі, № 130/132 үй.
10. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.

2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, бюджетным законодательством Республики Казахстан, приказами (распоряжениями) Министра финансов Республики Казахстан и председателя Комитета казначейства, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также, счета в территориальных органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и в случаях, предусмотренных Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (далее - Бюджетный кодекс), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, иные счета.
4. Департамент имеет территориальные органы, являющиеся юридическими лицами, в форме республиканского государственного учреждения, создаваемые и упраздняемые Правительством Республики Казахстан, к которым относятся: районные, городские управления казначейства, подконтрольные и подотчетные Комитету казначейства и Департаменту.
5. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. В своей деятельности Департамент взаимодействует с местными исполнительными и уполномоченными органами по вопросам поступлений в государственный бюджет, ведения нормативов распределения поступлений в местные бюджеты, ведения контрольных счетов наличности (далее - КСН), счетов в иностранной валюте государственных учреждений и счетов СКС, переводных операций и ведения их учета.
7. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 040008, Республика Казахстан, Алматинская область, город Талдыкорган, улица Биржан Сал, дом № 130/132.
10. Полное наименование Департамента - республиканское государственное учреждение "Департамент казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
12. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из средств республиканского бюджета.

3) мемлекеттік бюджетке қатысты және оның қаражаты есебінен ұлттық және шетелдік валютада (олардың жүзеге асырылуын үшінші тұлғаларға беру құқығынсыз); сонымен қатар, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) сатудан түскен ақшаларға; Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін және олардың демеушiлiктен, қайырымдылық көмектен, гранттардан түскен ақшаларына; Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғалардың мемлекеттік мекемелерге оларды қайтарып алу шартында немесе сәйкес бюджетке, болмаса, үшінші тұлғаға белгілі-бір шарттардың кез-келген кезде аударатын ақшаларына қатысты, республикалық бюджет туралы заңда немесе жергілікті бюджет туралы мәслихат шешімінде тиісті қаржылық жылында қарастырылған КСС жарғылық капиталдарын ұлғайтуға және инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға қолдануға қатысты келесі банктік операцияларды:
ҚБШ, мемлекеттік мекемелердің шоттарын шетел валютасында, КСС шоттарын жүргізу;
аударым операциялары: мемлекеттік мекемелердің төлеуге арналған шоттарының, КСС және мемлекеттік кірістер органдарының төлем тапсырыстарының негізінде төлемдерді өткізу;
4) бюджет заңнамасында көзделген жағдайда азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеуді, төлемдерді өткізу мен ақша аударымдарын жүргізуді және бюджеттік бағдарламалар әкімшісін қаржыландыруды Бюджеттік кодексінің талаптарын бұзған жағдайда және Бюджет кодексінде қабылдануы қарастырылған бюджеттің атқарылу тәртібін анықтайтын басқа да нормативтік құқықтық актілер талаптарының бұзылған жағдайда тоқтатып қоюға;
5) мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, жеке немесе заңды тұлғалардың сұраныстары бойынша банктік және басқа да заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді заңнамамен белгіленген тәртіпте ұсынуға;
6) Департаменттің аумақтық органдарының қызметтеріне тексеруді жүзеге асыру, оларды жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу.
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
3. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
17. Департамент аумақтық органдарға басшылық етуді жүзеге асырады.
18. Департаментті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті төрағасының ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрі қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.
Басшының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент басшысының ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің төрағасы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасарлары болады.

3) осуществлять следующие банковские операции в национальной и иностранной валюте в отношении и за счет средств государственного бюджета (без права делегирования их осуществления третьим лицам), а также в отношении денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), денег от спонсорской благотворительной помощи для государственных учреждений, получаемой ими в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, денег, передаваемых государственному учреждению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам, денег, предусмотренных на соответствующий финансовый год в законе о республиканском бюджете либо в решении маслихата о местном бюджете, на увеличение уставных капиталов СКС и их использованием на реализацию инвестиционных проектов:
ведение КСН, счетов в иностранной валюте государственных учреждений, счетов СКС;
переводные операции: проведение платежей на основании счетов к оплате государственных учреждений, платежных поручений органов государственных доходов и СКС;
4) приостановление регистрации гражданско-правовых сделок, проведения платежей и переводов денег, в случаях предусмотренных бюджетным законодательством, финансирования администратора бюджетных программ в случае нарушении требований Бюджетного кодекса и других нормативных правовых актов, определяющих порядок исполнения бюджета, принятие которых предусмотрено Бюджетным кодексом;
5) представление сведений, содержащих банковскую и иную охраняемую законом тайну по запросам государственных и правоохранительных органов, физических или юридических лиц в порядке, установленном законодательством;
6) осуществлять проверку деятельности территориальных органов Департамента;
7) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Департамента
17. Департамент осуществляет руководство территориальными органами.
18. Департамент возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности ответственным секретарем Министерства финансов Республики Казахстан по представлению председателя Комитета казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности председателем Комитета казначейства по представлению руководителя Департамента в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

24. Департаменттің өзiне бекiтіліп берiлген мүлiктi өз бетiнше иелiктен шығаруға немесе оған өзге тәсiлмен билiк жүргiзуге құқығы жоқ.
25. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген жағдайларда және шекте Департаментке мүлiкке билiк ету құқығы берiлуi мүмкiн.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Қазынашылық
комитеті төрағасының
2015 жылғы 15 қазандағы
№ 127 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің Ақтөбе облысы бойынша
Қазынашылық департаменті туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаменті (әрі қарай - Департамент) республикалық бюджетті атқару және жергiлiктi бюджеттердің атқарылуына қызмет көрсету, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы бойынша операцияларды есепке алу, қамтамасыз ету саласында және мемлекеттік мекемелердің қолма-қол ақшаның тиісті бақылау шоттары мен шетел валюталар шоттары және де квазимемлекеттік секторларының субъектілері шоттары (әрі қарай - КСС) бойынша операцияларды өткізу салаларындағы функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің және Қазынашылық комитеті төрағасының бұйрықтарына (өкімдерін), өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүргізеді.
3. Департамент ұйымдық-құқықтық нысандағы республикалық мемлекеттік мекеме, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органдарында және 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде (бұдан әрі – Бюджет кодексі) қарастырылған, Қазақстан Республикасында халықаралық келісім-шарттармен бекітілген жағдайларда шоттары бар заңды тұлға болып табылады.
4. Департаменттің республикалық мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының Үкіметі құратын және тарататын аумақтық органдары бар, оларға: Қазынашылық комитетінің және Департаменттің бақылауындағы және оған есеп беретін аудандық қазынашылық басқармалары жатады.

24. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
25. Департаменту может быть предоставлено право распоряжаться имуществом в случаях и в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом председателя Комитета
казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан
от 15 октября 2015 г. № 127
Положение о Департаменте казначейства по Актюбинской области
Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет казначейства), осуществляющим функции в сфере исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов, обеспечению учета операций по исполнению республиканского и местных бюджетов и проведению операций государственных учреждений по контрольным счетам наличности и счетам в иностранной валюте, а также по счетам субъектов квазигосударственного сектора (далее - СКС).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, бюджетным законодательством Республики Казахстан, приказами (распоряжениями) Министра финансов Республики Казахстан и председателя Комитета казначейства, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также, счета в территориальных органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и в случаях, предусмотренных Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (далее - Бюджетный кодекс), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, иные счета.
4. Департамент имеет территориальные органы, являющиеся юридическими лицами, в форме республиканского государственного учреждения, создаваемые и упраздняемые Правительством Республики Казахстан, к которым относятся: районные управления казначейства, подконтрольные и подотчетные Комитету казначейства и Департаменту.

24. Департаменттің өзiне бекiтіліп берiлген мүлiктi өз бетiнше иелiктен шығаруға немесе оған өзге тәсiлмен билiк жүргiзуге құқығы жоқ.
25. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген жағдайларда және шекте Департаментке мүлiкке билiк ету құқығы берiлуi мүмкiн.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Қазынашылық
комитеті төрағасының
2015 жылғы 15 қазандағы
№ 127 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша
Қазынашылық департаменті туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаменті (әрі қарай-Департамент) республикалық бюджетті атқару және жергiлiктi бюджеттердің атқарылуына қызмет көрсету, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы бойынша операцияларды есепке алу, қамтамасыз ету саласында және мемлекеттік мекемелердің қолма-қол ақшаның тиісті бақылау шоттары мен шетел валюталар шоттары және де квазимемлекеттік секторларының субъектілері шоттары (әрі қарай - КСС) бойынша операцияларды өткізу салаларындағы функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің және Қазынашылық комитеті төрағасының бұйрықтарына (өкімдерін), өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүргізеді.
3. Департамент ұйымдық-құқықтық нысандағы республикалық мемлекеттік мекеме, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органдарында және 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде (бұдан әрі – Бюджет кодексі) қарастырылған, Қазақстан Республикасында халықаралық келісім-шарттармен бекітілген жағдайларда шоттары бар заңды тұлға болып табылады.
4. Департаменттің республикалық мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының Үкіметі құратын және тарататын аумақтық органдары бар, оларға: Қазынашылық комитетінің және Департаменттің бақылауындағы және оған есеп беретін аудандық қазынашылық басқармалары жатады.

24. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
25. Департаменту может быть предоставлено право распоряжаться имуществом в случаях и в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом председателя Комитета
казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан
от 15 октября 2015 г. № 127
Положение о Департаменте казначейства по Западно-Казахстанской
области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет казначейства), осуществляющим функции в сфере исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов, обеспечению учета операций по исполнению республиканского и местных бюджетов и проведению операций государственных учреждений по контрольным счетам наличности и счетам в иностранной валюте, а также по счетам субъектов квазигосударственного сектора (далее - СКС).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, бюджетным законодательством Республики Казахстан, приказами (распоряжениями) Министра финансов Республики Казахстан и председателя Комитета казначейства, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также, счета в территориальных органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и в случаях, предусмотренных Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (далее - Бюджетный кодекс), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, иные счета.
4. Департамент имеет территориальные органы, являющиеся юридическими лицами, в форме республиканского государственного учреждения, создаваемые и упраздняемые Правительством Республики Казахстан, к которым относятся: районные управления казначейства, подконтрольные и подотчетные Комитету казначейства и Департаменту.

7) Департаменттің бұйрықтарына қол қояды;
8) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін заңнамаға сәйкес қорғайды;
9) сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға жеке басымен жауапкершілік алады;
10) Департаменттің заң қызметі бөлімшесіне жетекшілік етеді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құзыреттерді іске асырады.
21. Басшы болмаған уақытта оның міндеттерін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің төрағасының немесе оны алмастырушының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Жауапты хатшысының белгілеуімен оның орынбасарларының бірі атқарады.
22. Департамент қазынашылық органдарының қызметтерінің мәселелерін қарайтын және консультативтік-кеңес органы болып табылатын алқа құруы мүмкін. Алқаның саны мен дербес құрамын Департамент басшысы бекітеді.
4. Департаменттің мүлкі
23. Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болады.
Департаментке бекітіп берілген мүлік республикалық меншікке жатады, негізгі қорлардан және айналым қаражаттардан тұратын оған мемлекет тапсырған мүліктің есебінен, сондай-ақ құны Департаменттің теңгерімінде көрсетілетін өзге де мүліктен қалыптастырылады
24. Департаменттің өзiне бекiтіліп берiлген мүлiктi өз бетiнше иелiктен шығаруға немесе оған өзге тәсiлмен билiк жүргiзуге құқығы жоқ.
25. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген жағдайларда және шекте Департаментке мүлiкке билiк ету құқығы берiлуi мүмкiн.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Қазынашылық
комитеті төрағасының
2015 жылғы 15 қазандағы
№ 127 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша
Қазынашылық департаменті туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаменті (әрі қарай - Департамент) республикалық бюджетті атқару және жергiлiктi бюджеттердің атқарылуына қызмет көрсету, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы бойынша операцияларды есепке алу, қамтамасыз ету саласында және мемлекеттік мекемелердің қолма-қол ақшаның тиісті бақылау шоттары мен шетел валюталар шоттары және де квазимемлекеттік секторларының субъектілері шоттары (әрі қарай - КСС) бойынша операцияларды өткізу салаларындағы функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.

7) подписывает приказы Департамента;
8) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
10) курирует юридическое подразделение Департамента;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Во время отсутствия руководителя Департамента его обязанности исполняет один из его заместителей, определяемый ответственным секретарем Министерства финансов Республики Казахстан, на основании представления председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан или лица, его замещающего.
22. Департамент может образовать коллегию, которая рассматривает вопросы деятельности органов казначейства и является консультативно-совещательным органом.
Численный и персональный состав коллегии утверждается руководителем Департамента.
4. Имущество Департамента
23. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности, формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных фондов и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Департамента
24. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
25. Департаменту может быть предоставлено право распоряжаться имуществом в случаях и в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом председателя Комитета
казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан
от 15 октября 2015 г. № 127
Положение о Департаменте казначейства по Северо-Казахстанской
области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет казначейства), осуществляющим функции в сфере исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов, обеспечению учета операций по исполнению республиканского и местных бюджетов и проведению операций государственных учреждений по контрольным счетам наличности и счетам в иностранной валюте, а также по счетам субъектов квазигосударственного сектора (далее - СКС).

4) бюджет заңнамасында көзделген жағдайда азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеуді, төлемдерді өткізу мен ақша аударымдарын жүргізуді және бюджеттік бағдарламалар әкімшісін қаржыландыруды Бюджеттік кодексінің талаптарын бұзған жағдайда және Бюджет кодексінде қабылдануы қарастырылған бюджеттің атқарылу тәртібін анықтайтын басқа да нормативтік құқықтық актілер талаптарының бұзылған жағдайда тоқтатып қоюға;
5) мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, жеке, заңды және басқа да тұлғалардың сұраныстары бойынша банктік және басқа да заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді заңнамамен белгіленген тәртіпте ұсынуға;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
3. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
16. Департаментті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті төрағасының ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрі қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.
Басшының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент басшысының ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің төрағасы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасарлары болады.
17. Департамент басшысы Департамент жұмысын ұйымдастырады және басқарады және Департаментке жүктелген функциялар мен міндеттердің орындалмағаны үшін дербес жауапты болады.
18. Департамент басшысы мынадай өкілеттіктерді жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн белгілейдi;
2) Департамент қызметкерлерін заңнамаға сәйкес лауазымға тағайындайды және босатады;
3) Департамент қызметкерлеріне заңнамаға сәйкес белгiленген тәртіппен тәртiптiк жаза қолданады;
4) Құрылымның және штат саны лимиті негізінде Департамент туралы Ережені, Департаменттің құрылымы мен штат кестесін әзірлеуді қамтамасыз етеді және оларды Қазынашылық комитетінің төрағасына бекітуге береді;
5) Департаменттің құрылымдық бөлімшелері туралы Ережелерді бекітеді;
6) заңнамада белгіленген тәртіппен Департаменттің қызметкерлерін іссапарға жіберу, оларға демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемақы төлеу және сыйлық беру мәселелерін шешеді;
7) Департаменттің бұйрықтарына қол қояды;
8) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін заңнамаға сәйкес қорғайды;

4) приостановление регистрации гражданско-правовых сделок, проведения платежей и переводов денег, в случаях предусмотренных бюджетным законодательством, финансирования администратора бюджетных программ в случае нарушении требований Бюджетного кодекса и других нормативных правовых актов, определяющих порядок исполнения бюджета, принятие которых предусмотрено Бюджетным кодексом;
5) представление сведений, содержащих банковскую и иную охраняемую законом тайну по запросам государственных и правоохранительных органов, физических, юридических и иных лиц в порядке, установленном законодательством;
6) осуществлять иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Департамента
16. Департамент возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности ответственным секретарем Министерства финансов Республики Казахстан по представлению председателя Комитета казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности председателем Комитета казначейства по представлению руководителя Департамента в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Руководитель Департамента организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за не выполнение возложенных на Департамент функций и задач.
18. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей структурных подразделений Департамента;
2) в соответствии с законодательством назначает на должность и освобождает от должности работников Департамента;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента;
4) обеспечивает разработку Положения о Департаменте, структуры и штатного расписания Департамента, на основании Структуры и лимита штатной численности, и представляет их на утверждение председателю Комитета казначейства;
5) утверждает Положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Департамента;
7) подписывает приказы Департамента;
8) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;