"Сот сараптамаларының күрделілік санаттарын айқындау және күрделілік санаттарына қарай сот сараптамаларын жүргізу мерзімдерін есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 46 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 20 қарашадағы № 585 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 қарашада № 12323 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 27 наурыздағы № 303 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 27.03.2017 № 303 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы" 2010 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сот сараптамаларының күрделілік санаттарын айқындау және күрделілік санаттарына қарай сот сараптамаларын жүргізу мерзімдерін есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 46 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10306 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 17 наурызда, "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылғы 18 маусымдағы № 113 (28591) жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
Сот сараптамаларының күрделілік санаттарын айқындау және күрделілік санаттарына қарай сот сараптамаларын жүргізу мерзімдерін есептеу қағидаларында:
4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сот сараптамасын жүргізу мерзімі сот сараптамасы органы, сот-сараптама қызметін лицензия негізінде жүзеге асыратын тұлға сот сараптамасын тағайындау туралы қаулыны (ұйғарымды) және оның объектілерін өндірісіне қабылдаған күннен бастап есептеліп, оларды кеңсеге тапсырылған күнімен аяқталады.".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның заңнамада белгіленген тәртіпте ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
Б. Имашев

О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 46 "Об утверждении Правил исчисления сроков производства судебных экспертиз в зависимости от категории их сложности и определения категорий сложности судебных экспертиз"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 ноября 2015 года № 585. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 ноября 2015 года № 12323. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 303 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 27.03.2017 № 303 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 46 "Об утверждении Правил исчисления сроков производства судебных экспертиз в зависимости от категории их сложности и определения категорий сложности судебных экспертиз" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10306, опубликованный 17 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет", в газете "Казахстанская правда" от 18 июня 2015 года № 113 (27989)) внести следующее изменение:
В Правилах исчисления сроков производства судебных экспертиз в зависимости от категории их сложности и определения категорий сложности судебных экспертиз:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок производства экспертизы исчисляется со дня принятия органом судебной экспертизы, физическим лицом, осуществляющим судебно-экспертную деятельность на основании лицензии, к производству постановления (определения) о назначении судебной экспертизы и ее объектов, а заканчивается в день сдачи их в канцелярию."
2. Центру судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование в порядке, установленном законодательством.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Заместителя министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев