"Шитті мақта сапасының куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 4-6/964 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 2 желтоқсанда № 12336 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 283 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.09.2020 № 283 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Шитті мақта сапасының куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Шитті мақта сапасының куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 1 сәуірдегі № 6-1/181 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9363 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылы 27 мамырда жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 қазандағы
№ 4-6/964 бұйрығымен
бекітілген
"Шитті мақта сапасының куәлігін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Шитті мақта сапасының куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аккредиттелген сынақ зертханалары (орталықтар) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) көрсетіледі.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача удостоверения качества хлопка-сырца"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 4-6/964. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 декабря 2015 года № 12336. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 283.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 11.09.2020 № 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги "Выдача удостоверения качества хлопка-сырца".
2. Признать утратившим силу приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 апреля 2014 года № 6-1/181 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача удостоверения качества хлопка-сырца"" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9363, опубликованный 27 мая 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Утвержден
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 30 октября 2015 года
№ 4-6/964
Регламент государственной услуги
"Выдача удостоверения качества хлопка-сырца"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача удостоверения качества хлопка-сырца" (далее – государственная услуга) оказывается аккредитованными испытательными лабораториями (центрами) (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - шитті мақта сапасының куәлігі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 маусымдағы № 4-5/544 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12069 болып тіркелген) бекітілген "Шитті мақта сапасының куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес шитті мақта сапасына сараптама жүргізуге арналған өтінімнің болуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы:
қағаз жеткізгіштегі өтінімді қабылдайды, оның көшірмесіне құжаттар топтамасын қабылдау уақыты мен күнін және құжатты қабылдаған жауапты тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (жеке басты куәландыратын құжатта бар болса) көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қояды – 30 (отыз) минут ішінде;
өтінімді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісіне қарар жазу үшін жолдайды – өтінімді және құжаттарды ресімдеу уақыты – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісі көрсетілетін қызметті берушінің шитті мақта сапасына сараптама жүргізу жөніндегі жауапты орындаушысын (бұдан әрі – зертхана (орталық) маманы) анықтайды, оған көрсетілетін қызметті алушының өтінімнің көшірмесін және құжаттарды өтінім берілген сәттен бастап 1 сағат ішінде жолдайды;
3) зертхана (орталық) маманы:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-5/280 бұйрығымен бекітілген Шитті мақтаның сапасына сараптама жүргізу және шитті мақтаның сапасы туралы куәлік беру (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12152 болып тіркелген)қағидаларына (бұдан әрі - Қағидалар) сәйкес нысан бойынша шитті мақтаның сынамаларын іріктеп алуды және сынамаларды тіркеу журналында тіркеуді өтiнiм тiркелген сәттен бастап 1 жұмыс күні мерзімінде жүргiзедi;
өтінімде көрсетілген сапа көрсеткіштері және сынау әдістері бойынша органолептикалық (шитті мақтаның сыртқы түрін стандарттық үлгілермен салыстырып байқау арқылы) және құралдық бағалау арқылы сынау жүргізеді - 1 жұмыс күнінен артық емес;

3. Результат оказания государственной услуги - удостоверение качества хлопка-сырца.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основание для начала процедур (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявки на проведение экспертизы качества хлопка-сырца, согласно приложению к Стандарту государственной услуги "Выдача удостоверения качества хлопка-сырца", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 июня 2015 года № 4-5/544 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12069).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя:
принимает заявку на бумажном носителе, делает отметку на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества (при наличии в документе, удостоверяющем личность) ответственного лица, принявшего заявку в течение 30 (тридцать) минут;
направляет заявку и документы заведующему услугодателя для наложения резолюции – время оформления заявки и документов – 15 (пятнадцать) минут;
2) заведующий услугодателя рассматривает и определяет ответственного исполнителя услугодателя по проведению экспертизы качества хлопка-сырца (далее – специалист лаборатории (центра)), направляет ему копию заявки и документы услугополучателя в течение 1 часа с момента подачи заявки;
3) специалист лаборатории (центра):
проводит отбор проб и регистрацию в журнале регистрации проб хлопка-сырца по форме, согласно Правилам проведения экспертизы качества хлопка-сырца и выдачи удостоверения о качестве хлопка-сырца утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-5/280 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12152) (далее - Правила) в срок 1 рабочего дня с момента регистрации заявки;
проводит испытания по указанным в заявке показателям качества и методам испытаний посредством органолептической (путем сличения со стандартными образцами внешнего вида хлопка-сырца) и инструментальной оценки - 1 рабочего дня;

4) көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісі нөмірленген шитті мақта сынамаларын тіркеу журналына қол қояды, шитті мақта сапасы туралы куәлікті ресімдейді және оған қол қояды - 3 сағаттан артық емес;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы бекітілген Қағидаларға сәйкес шитті мақтаның сапасы туралы куәліктерді тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді - 30 (отыз) минуттан артық емес.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісі;
2) зертхана (орталық) маманы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы қағаз жеткізгіштегі өтінімді қабылдайды, оның көшірмесіне құжаттар топтамасын қабылдану уақыты мен күнін және құжатты қабылдаған жауапты тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (жеке басты куәландыратын құжатта бар болса), көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қояды – 30 (отыз) минут ішінде;
өтінімді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісіне қарар жазу үшін жолдайды – өтінімді және құжаттарды ресімдеу уақыты – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісі өтінімді қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды - өтінім берілген сәттен бастап 1 сағат ішінде;
3) зертхана (орталық) маманы:
бекітілген Қағидаларға сәйкес нысан бойынша шитті мақтаның сынамаларын іріктеп алуды және тіркеу журналында тіркеуді өтiнiм тiркелген сәттен бастап 1 жұмыс күн мерзімінде жүргiзедi;
органолептикалық (шитті мақтаның сыртқы түрін стандарттық үлгілермен салыстырып байқау арқылы) және құралдық бағалау арқылы өтінімде көрсетілген сапа көрсеткіштері және сынау әдістері бойынша сынау - 1 жұмыс күнінде жүргізеді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісі нөмірленген шитті мақта сынамаларын тіркеу журналына қол қояды, шитті мақта сапасы туралы куәлікті ресімдейді және оған қол қояды – 3 сағаттан артық емес;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы бекітілген Қағидаларға сәйкес нысан бойынша шитті мақтаның сапасы туралы куәліктерді тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді - 30 (отыз) минуттан артық емес.

4) заведующий услугодателя подписывает пронумерованный журнал проб хлопка-сырца, оформляет и подписывает удостоверение о качестве хлопка-сырца – не более 3 часов;
5) специалист канцелярии услугодателя регистрирует в журнале регистрации удостоверений о качестве хлопка-сырца по форме, согласно утвержденных Правил выдает услугополучателю – не более 30 (тридцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) заведующий услугодателя;
2) специалист лаборатории (центра);
3) специалист канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии услугодателя принимает заявку на бумажном носителе, делает отметку на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества (при наличии в документе, удостоверяющем личность) ответственного лица, принявшего заявку в течение 30 (тридцать) минут;
направляет заявку и документы заведующему услугодателя для наложения резолюции – время оформления заявки и документов – 15 (пятнадцать) минут;
2) заведующий услугодателя рассматривает заявку и определяет ответственного исполнителя - в течение 1 часа с момента подачи заявки;
3) специалист лаборатории (центра):
проводит отбор проб и регистрацию в журнале регистрации проб хлопка-сырца по форме, согласно утвержденных Правил в срок 1 рабочего дня с момента регистрации заявки;
проводит испытания по указанным в заявке показателям качества и методам испытаний посредством органолептической (путем сличения со стандартными образцами внешнего вида хлопка-сырца) и инструментальной оценки - 1 рабочего дня;
4) заведующий услугодателя подписывает пронумерованный журнал регистрации проб хлопка-сырца, оформляет и подписывает удостоверение о качестве хлопка-сырца – не более 3 часов;
5) специалист канцелярии услугодателя регистрирует в журнале регистрации удостоверений о качестве хлопка-сырца по форме, согласно утвержденных Правил и выдает услугополучателю – не более 30 (тридцать) минут.

8. "Шитті мақта сапасының куәлігін беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестер анықтамалығы осы Регламентке қосымшаға сәйкес көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) басқа да
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің,
сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну мүмкіндігі көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүгіну мүмкіндігі көзделмеген.
"Шитті мақта сапасының
куәлігін беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
нысан
"Шитті мақта сапасының куәлігін беру" мемлекеттік қызметін
көрсетудің бизнес-процестері

8. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача удостоверения качества хлопка-сырца" указан, согласно приложению к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
9. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям.
10. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя через веб-портал "электронного правительства".
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверения качества
хлопка-сырца"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача удостоверения качества хлопка-сырца"