"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 9-1/320 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 желтоқсандағы № 9-1/1099 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 22 желтоқсанда № 12451 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 205 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 05.05.2016 № 205 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 9-1/320 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10763 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау қағидаларында:
29-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«29. Қаржы институты әкімшінің АӨК субъектілерін қаржылық сауықтыру шеңберінде субсидиялар сомаларын аударуы үшін арнайы жеке банктік шот ашады, ал мұндай мүмкіндік болмаған жағдайда, қызмет 015618 көрсететін банкте арнайы шот ашады.
Әкімші қарыз алушы мен қаржы институты қол қойған міндеттемелерді қайта құрылымдау/қайта қаржыландыру туралы шарт жасалған күннен бастап есептелетін субсидияларды қаржы институтына тиісті бюджеттік бағдарламада көзделген төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес алдыңғы тоқсанның соңғы айында арнайы банктік шотқа тоқсан сайын аванстық төлеммен аударуды жүзеге асырады. Бұл үшін әкімші оператордың өтінімі негізінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде тиісті төлем шоттарын қазынашылық органдарына жолдайды.
Қаржы институты арнайы банктік шотты және онда орналасқан ақшалай қаражатты осы Қағидаларда көзделмеген өзге мақсаттарға пайдалана алмайды.»;
31-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«31. Осы Қағидалардың 38 және 58-тармақтарына сәйкес бағдарламадан шығарылған қарыз алушылар бойынша арнайы шотта пайдаланылмаған қаражат қалдығы пайда болған жағдайда, қаржылық сауықтыру комиссияның шешімі қабылдағаннан кейін күнтізбелік бір ай ішінде қаржы институты оларды республикалық бюджетке қайтарады.»;
57-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 9-1/320 "Об утверждении Правил субсидирования процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 декабря 2015 года № 9-1/1099. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2015 года № 12451. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 205
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 05.05.2016 № 205 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 9-1/320 «Об утверждении Правил субсидирования процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10763, опубликованный 8 мая 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет») следующие изменения:
в Правилах субсидирования процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса, утвержденных указанным приказом:
пункт 29 изложить в новой редакции:
«29. Финансовый институт открывает отдельный специальный банковский счет для перечисления администратором сумм субсидий, а в случае отсутствие такой возможности открывает специальный счет в обслуживающем банке.
Администратор осуществляет перечисление субсидий финансовому институту, начисляемых со дня заключения договора о реструктуризации/рефинансировании обязательств, подписываемого заемщиком и финансовым институтом, авансовым платежом ежеквартально на специальный банковский счет в последнем месяце предшествующего квартала в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам, предусмотренным соответствующей бюджетной программой. Для этого администратор в течение 3 (три) рабочих дней на основании заявки оператора направляет соответствующие счета к оплате в органы казначейства.
Финансовый институт не может использовать специальный банковский счет и размещенные на нем денежные средства на иные цели, не предусмотренные настоящими Правилами.»;
пункт 31 изложить в новой редакции:
«31. В случае образования остатка неиспользованных средств на специальном счете по заемщикам, исключенным из программы в соответствии с пунктами 38 и 58 настоящих Правил, в течение одного месяца после принятия решения комиссией по финансовому оздоровлению, финансовый институт возвращает их в республиканский бюджет.»;
пункт 57 изложить в новой редакции:

«57. Әкімші субсидияны қаржы агентіне қаржы институтына қорландыру қаражаты ұсынылған күннен бастап есептелетін аванстық төлеммен тоқсан сайын, алдыңғы тоқсанның соңғы айында жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес тиісті бюджеттік бағдарламада көзделген төлемдер бойынша аударуды жүзеге асырады.»;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымшада:
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«8. Жасалған субсидиялау шартына сәйкес Әкімші Қаржы агентінің арнайы шотына субсидиялар сомасын аванстық төлеммен тоқсан сайын, алдыңғы тоқсанның соңғы айында жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес тиісті бюджеттік бағдарламада көзделген төлемдер бойынша аударуды жүзеге асырады.».
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі                       А. Мамытбеков
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б.Сұлтанов
2015 жылғы 21 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________Е.Досаев
2015 жылғы "___"___________
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
_______________ М. Құсайынов
2015 жылғы 21 желтоқсан

«57. Администратор осуществляет перечисление субсидий финансовому агенту авансовым платежом начисляемых с даты предоставления средств фондирования финансовому институту ежеквартально, в последнем месяце предшествующего квартала, в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам, предусмотренным соответствующей бюджетной программой.»;
в приложении 4 к указанным Правилам:
пункт 8 изложить в новой редакции:
«8. Согласно заключенному договору субсидирования Администратор перечисляет на специальный счет Финансовому агенту сумму субсидий авансовым платежом ежеквартально, в последнем месяце предшествующего квартала, в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам, предусмотренным соответствующей бюджетной программой.».
2. Департаменту инвестиционной политики и финансовых инструментов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А. Мамытбеков
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
от 21 декабря 2015 год
«СОГЛАСОВАН»
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
______________ М.Кусаинов
от 21 декабря 2015 год
«СОГЛАСОВАН»
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Е. Досаев
от «__» _________ 2015 год