"Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 195 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 қарашадағы № 587 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 29 желтоқсанда № 12602 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 40 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 20.01.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 35-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің
2015 жылғы 19 наурыздағы № 195 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10704 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 17 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерiстер енгізілсін:
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер беру қағидаларында (бұдан әрі - Қағида):
2-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, кентте, ауылда орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елді мекендер жерлеріне салынатын жер салығы;
4) аудандық маңызы бар қалада, кентте, ауылда тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын, көлік құралдарына салынатын салық жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер болып табылады.";
3-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елді мекендер жерлеріне салынатын жер салығы бойынша - аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің мәліметтері бойынша жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардың тізбесіне сүйене отырып;
4) жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдарына салынатын салық бойынша - аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің мәліметтері бойынша тиісінше тұрғылықты жері және заңды мекенжайы аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардың тізбесіне сүйене отырып жергілікті өзін-өзі басқару органдары бөлінісінде салық төлеушілер тізбесін бекітеді.";
көрсетілген Қағидаға қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 195 "Об утверждении Правил предоставления трансфертов органам местного самоуправления"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года № 587. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2015 года № 12602. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 40.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 20.01.2020 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 35 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 195 "Об утверждении Правил предоставления трансфертов органам местного самоуправления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10704, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 17 апреля 2015 года) следующие изменения:
в Правилах предоставления трансфертов органам местного самоуправления (далее - Правила):
подпункты 3) и 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, поселке, селе;
4) налог на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, поселке, селе.";
подпункты 3) и 4) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3) по земельному налогу на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц - исходя из перечня физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке по сведениям акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
4) по налогу на транспортные средства с физических и юридических лиц - исходя из перечня физических и юридических лиц, место жительства и юридический адрес которых, соответственно, находится в городе районного значения, селе, поселке по сведениям акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа.";
приложение к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Е. Досаев
2015 жылғы 30 қараша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 қарашадағы
№ 587 бұйрығына
қосымша
Жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына трансферттерді
беру қағидасына қосымша
Нысан
Жергілікті өзін-өзі басқару трансферттерін пайдалану
нәтижелері туралы есеп

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Е. Досаев
30 ноября 2015 года
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 ноября 2015 года № 587
Приложение
к Правилам предоставления
трансфертов органам
местного самоуправления
Форма
Отчет о результатах использования трансфертов
местного самоуправления

20__ жылғы 1_____________
Мемлекеттік мекеменің атауы _________________________________________
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық ___________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Жол коды
Бір жылға бекітілген жоспар
Бір жылға нақтыланған жоспар
Жарты жылға жоспар
Іс жүзінде орындалуы
Пайлаланбаған сома қалдығы
Жарты жылдық жоспарға орындалуы % (б.6/б.5) х100
Жылдық жоспарға орындалуы % (б.6/б.4) х100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жылдың басына пайдаланылмаған қаражат қалдығы - барлығы
010
Есепті кезеңнің түсімдері, барлығы (021-025 жолдарының сомасы)
020
оның ішінде
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын табыстары бойынша жеке табыс салығы
021
мүлкі аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
022
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке тұлғалардан алынатын елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы
023
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы

на 1_____________ 20__ года
Наименование государственного учреждения
_____________________________________________________________________
Периодичность: полугодовая, годовая _________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Код строки
Утвержденный план год
Уточненный план на год
План на полугодие
Фактическое использование
Остаток неиспользованной суммы
Процент использования к плану на полугодие (гр.6/гр.5) х100)
Процент использования к плану на год (гр.6/гр.4) х100)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Остаток неиспользованных средств на начало года-всего
010
Поступления отчетного периода, всего (сумма строк 021-025)
020
в том числе
индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа
021
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа
022
земельный налог на земли населенных пунктов с физических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке
023
налог на транспортные средства с физических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке

024
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан заңды тұлғалардан алынатын елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы
025
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы
026
Шығыстар - барлығы
050
Оның ішінде, шығыстардың бағыттары бойынша:
Есепті кезеңнің соңында пайдаланылмаған қаражат қалдығы - барлығы
100
Аудандық маңызы бар қаланың,
ауылдың, кенттің, ауыл округінің
әкімі _____________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қаржы қызметінің басшысы _________ __________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Күні _____ж. "__"____________

024
земельный налог на земли населенных пунктов с юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке
025
налог на транспортные средства с юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке
026
Расходы - всего
050
в том числе по направлениям расходов:
Остаток неиспользованных средств на конец отчетного периода - всего
100
Аким города районного значения, села,
поселка, сельского округа __________ ________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
наличии)
Руководитель финансовой
службы ______________ _______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата "__"____________ _____г.