"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексімен көзделген өтініштер нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 659 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 желтоқсанда № 12629 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 87 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 30.01.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 27, 35, 41, 48, 55, 63, 80, 84, 91, 135, 152, 261, 439-баптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өтініштер нысанын бекіту:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес кеден қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру туралы;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес тауарлар жіктелімі бойынша алдын ала шешімдер қабылдау туралы;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру туралы;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес преференциалдық және преференциалдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдер қабылдау туралы;
10) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес кедендік баждарды төлеу мерзімін кейінге қалдыруды немесе бөліп-бөліп төлеуді ұсыну туралы;
11) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз етуді тіркеу туралы;
12) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес жекеменшік тауарларды сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы;
13) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес зияткерлік меншік обьектілерінің құқығын қорғау туралы.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіпте:

Об утверждении форм заявлений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 659. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2015 года № 12629. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2018 года № 87.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.01.2018 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 27, 35, 41, 48, 55, 63, 80, 84, 91, 135, 152, 261, 439 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы заявлений:
1) о включении в реестр таможенных представителей согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) о включении в реестр таможенных перевозчиков согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) о включении в реестр владельцев складов временного хранения согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) о включении в реестр владельцев таможенных складов согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) о присвоении статуса уполномоченного экономического оператора согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) о принятии предварительного решения по классификации товаров согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) о выдаче решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) о принятии предварительного решения относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты таможенных пошлин согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) о регистрации обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) о включении в реестр владельцев складов хранения собственных товаров, помещений или открытых площадок согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) о защите прав на объекты интеллектуальной собственности согласно приложению 13 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін оны күнтізбелік он күн ішінде мерзiмдi баспа басылымдарында және "Әділет" құқықтық-ақпараттық жүйесіне ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б.Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 1-қосымша
Нысан
____________________________________
заңды тұлғаның толық атауы
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органың атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 27-бабына сәйкес
кеден өкілдерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Біздің иелігімізде:
Банктерде ашылған шоттар туралы мәліметтер___________________________
____________________________________________________________________;
кеден өкілі ретінде өз қызметін солар арқылы жүзеге асыруды жоспарлап
отырған оқшауланған құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі және орналасқан
жері туралы мәліметтер_______________________________________________
____________________________________________________________________;
штатында кедендік декларациялау жөніндегі мамандар туралы
мәліметтер___________________________________________________________
____________________________________________________________________;
кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз ету туралы
мәліметтер
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
кедендік декларациялау жөніндегі мамандардың біліктілік аттестаттары
туралы мәліметтер____________________________________________________
____________________________________________________________________;
өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты
(шарттары) туралы мәліметтер_________________________________________
____________________________________________________________________;
тек қана "Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті көрсету щеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен
қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім_________
____________________________________________________________________.
Осы өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмыз:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
______________________________________
полное наименование юридического лица
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 27 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан",
включить в реестр таможенных представителей.
В нашем распоряжении:
Сведения об открытых банковских счетах ______________________________
____________________________________________________________________;
сведения о перечне и местонахождении его обособленных структурных
подразделений, через которые планируется осуществлять деятельность в
качестве таможенного представителя __________________________________
____________________________________________________________________;
сведения об имеющихся в штате специалистах по таможенному
декларированию ______________________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения об обеспечении уплаты таможенных пошлин, налогов ___________
____________________________________________________________________;
сведения о договоре (договорах) страхования гражданско-правовой
ответственности заявителя ___________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о квалификационных аттестатах специалистов по таможенному
декларированию ______________________________________________________
____________________________________________________________________;
согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках
оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных
представителей" _____________________________________________________
____________________________________________________________________.
К заявлению прилагаем следующие документы:

1) Кедендік декларациялау жөніндегі мамандарды жұмысқа қабылдау
туралы бұйрықтар не олармен жасалған еңбек шарттары__________________
____________________________________________________________________;
2) "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің 16-тарауына сәйкес кедендік баждардың,
салықтардың төленуін қамтамасыз етуді растайтын құжаттар;____________
____________________________________________________________________;
3) азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шарты_________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні____________________________
Қолы____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
____________________________________
заңды тұлғаның толық атауы
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 35-бабына сәйкес
кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Біздің иелігімізде:
Банктерде ашылған шоттар туралы мәліметтер___________________________
____________________________________________________________________;
жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру мерзімі туралы
мәліметтер___________________________________________________________
____________________________________________________________________;
кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз ету туралы
мәліметтер __________________________________________________________
____________________________________________________________________;
егер жүктерді тасымалдау жөніндегі қызмет Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжатының болуын талап етсе, аталған
құжаттың болуы туралы мәліметтер_____________________________________
____________________________________________________________________;
кедендік тасымалдаушы ретінде қызметті жүзеге асыру кезінде
пайдаланылуы көзделетін иелігіндегі халықаралық тасымалдаудың көлік
құралдары, оның ішінде кедендік пломбалары және мөрлері бар
тауарларды тасымалдау үшін жарамды көлік құралдары туралы (жалпы
саны, техникалық сипаттамалары) мәліметтер___________________________
____________________________________________________________________;
әрбір көлік құралында кеден органына сигнал беру арқылы аталған көлік
құралының тұрған жерін анықтауға мүмкіндік беретін техникалық
жабдықтың бар екендігі туралы мәліметтер_____________________________
____________________________________________________________________;
тек қана "Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті көрсету щеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен
қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім_________
____________________________________________________________________.
Осы өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмыз:

1) Приказы о приеме на работу специалистов по таможенному
декларированию либо заключенные с ними трудовые договора
____________________________________________________________________;
2) документы, подтверждающие обеспечение уплаты таможенных
пошлин, налогов в соответствии с главой 16 Кодекса Республики
Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" ________________
____________________________________________________________________;
3) договор страхования гражданско-правовой ответственности ____
____________________________________________________________________.
Дата подачи ____________________
Фамилия и инициалы заявителя ____________________________
Подпись ____________
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
______________________________________
полное наименование юридического лица
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 35 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" включить
в реестр таможенных перевозчиков.
В нашем распоряжении:
Сведения об открытых банковских счетах
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о сроке осуществления деятельности по перевозке грузов
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения об обеспечении уплаты таможенных пошлин, налогов ___________
____________________________________________________________________;
сведения о наличии разрешительного документа на осуществление
деятельности по перевозке грузов, если такой вид деятельности требует
наличия указанного документа в соответствии с законодательством
Республики Казахстан ________________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о находящихся во владении транспортных средствах
международной перевозки (общее количество, технические
характеристики), которые предполагается использовать при
осуществлении деятельности в качестве таможенного перевозчика, в том
числе о транспортных средствах, пригодных для перевозки товаров под
таможенными пломбами и печатями _____________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о наличии технического оборудования на каждом транспортном
средстве, позволяющего таможенному органу определять местонахождение
данного транспортного средства путем передачи сигнала _______________
____________________________________________________________________;
согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках
оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных
перевозчиков" _______________________________________________________
____________________________________________________________________.
К заявлению прилагаем следующие документы:

1) "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің 16-тарауына сәйкес кедендік баждардың,
салықтардың төленуін қамтамасыз етуді растайтын құжаттар_____________
____________________________________________________________________;
2) кедендік тасымалдаушы ретінде қызметті жүзеге асыру кезінде
пайдаланылуы көзделетін халықаралық тасымалдаудың көлік құралдарына
иелік ету құқығын растайтын құжаттардың нотариат куәландырған
көшірмелері__________________________________________________________
____________________________________________________________________;
3) халықаралық тасымалдаудың көлік құралдарын кедендік
пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жіберу туралы
куәліктері___________________________________________________________
____________________________________________________________________;
4) егер, қызметтің мұндай түрі көрсетілген құжаттың болуын
талап етсе, жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
арналған рұқсат ету құжаттары туралы мәліметтер______________________
____________________________________________________________________;
5) қызмет аймағына тұлға тіркелген кеден ісі саласындағы
уәкілетті орган аумақтық бөлімшесінің мынадай шарттарға (тауарларды
тасымалдау үшін пайдаланылатын көлік құралдарының, оның ішінде
кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдау үшін
жарамды көлік құралдарының меншігінде, шаруашылық жүргізуінде,
оралымды басқаруында, жалға алынған болуы; әрбір көлік құралында
кеден органына сигнал беру арқылы аталған көлік құралының тұрған
жерін анықтауға мүмкіндік беретін техникалық жабдықтың болуы)
сәйкестігіне қорытындысы____________________________________________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні____________________________
Қолы____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 3-қосымша
Нысан
____________________________________
заңды тұлғаның толық атауы
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 41-бабына сәйкес
уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Біздің иелігімізде:
Банктерде ашылған шоттар туралы мәліметтер___________________________
____________________________________________________________________;
өтініш берушінің иелігіндегі және уақытша сақтау қоймасы ретінде
пайдалануға арналған үй-жайлар және (немесе) ашық алаңдар туралы,
олардың тұрған жері, жайластырылуы, жабдықталуы және
материалдық-техникалық жарақтануы туралы мәліметтер__________________
____________________________________________________________________;
өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты
(шарттары) туралы мәліметтер ________________________________________
____________________________________________________________________;
қажетті тиеу-түсіру тетіктерінің және арнайы техниканың, сондай-ақ
орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипатына сәйкес
сертификатталған таразы жабдығының, ал арнаулы сақтау орнына газ
орналастырылатын жағдайда тиiстi есептеу аспаптарының болуы туралы
мәліметтер___________________________________________________________
____________________________________________________________________;
тек қана "Уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету щеңберінде ақпараттық
жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға
келісім______________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні_____________________
Қолы____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 4-қосымша
Нысан
____________________________________
заңды тұлғаның толық атауы
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 48-бабына сәйкес
кеден қоймалары иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Біздің иелігімізде:
Банктерде ашылған шоттар туралы мәліметтер___________________________
____________________________________________________________________;
кеден қоймасының типі туралы мәліметтер______________________________
____________________________________________________________________;
өтініш берушінің иелігіндегі және кеден қоймасы ретінде пайдалануға
арналған үй-жайлар және (немесе) ашық алаңдар туралы, олардың тұрған
жері, жайластырылуы, жабдықталуы және материалдық-техникалық
жарақтануы туралы мәліметтер_________________________________________
____________________________________________________________________;
өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты
(шарттары) туралы мәліметтер_________________________________________
____________________________________________________________________;
қажетті тиеу-түсіру механизмдерінің және арнаулы техниканың,
сондай-ақ орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипатына
сәйкес сертификатталған таразы жабдығының, ал арнаулы сақтау орнына
газ орналастырылатын жағдайда тиісті есептеу аспаптарының бар
екендігі туралы мәліметтер___________________________________________
____________________________________________________________________;
тек қана "Кеден қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті көрсету щеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен
қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім_________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні___________________
Қолы____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 5-қосымша
Нысан
____________________________________
заңды тұлғаның толық атауы
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 55-бабына сәйкес
бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Біздің иелігімізде:
Банктерде ашылған шоттар туралы мәліметтер___________________________
____________________________________________________________________;
иелігіндегі және бажсыз сауда дүкені ретінде пайдалануға арналған
үй-жайлар туралы, олардың тұрған жері, жайластырылуы туралы
мәліметтер___________________________________________________________
___________________________________________________________________;
егер бөлшек саудаға арналған тіркеу немесе рұқсат құжаттарын алу
міндеті Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделсе, ол
құжаттардың болуы туралы мәліметтер__________________________________
____________________________________________________________________;
тек қана "Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету щеңберінде ақпараттық
жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға
келісім______________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні________________________
Қолы____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 6-қосымша
Нысан
____________________________________
заңды тұлғаның толық атауы
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 63-бабына сәйкес
уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізілгені туралы
куәлік беруіңізді сұраймыз.
Біздің иелігімізде:
Кедендік баждардың, салықтардың төленуін бас қамтамасыз ету туралы
ақпарат______________________________________________________________
____________________________________________________________________;
кеден органына өтініш жасаған күнге дейін үш жыл бойы сыртқы
экономикалық қызметті жүзеге асыру туралы ақпарат____________________
____________________________________________________________________;
кеден органына өтініш жасалған күнге Қазақстан Республикасының кеден
заңнамасына сәйкес кедендік төлемдер мен салықтар бойынша берешектің
бары/жоғы туралы ақпарат_____________________________________________
____________________________________________________________________;
кеден органына өтініш жасалған күнге Қазақстан Республикасының салық
заңнамасына сәйкес берешектің (бересінің) бары/жоғы туралы
ақпарат______________________________________________________________
____________________________________________________________________;
кеден органына өтініш жасалған күнге өтініш берушінің,
құрылтайшылардың, акциялардың бақылау пакеті бар акционерлердің 1997
жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 209,
214 және 250-баптарына, сондай-ақ 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан
Республикасы Қылмыстық кодексінің 234, 236 және 286-баптарына сәйкес
жойылмаған сотталғандығы фактілерінің болмауы бары/жоғы туралы
ақпарат______________________________________________________________
____________________________________________________________________;
кеден органына өтініш жасалған күнге өтініш берушінің бір жыл ішінде

1) Документы, подтверждающие обеспечение уплаты таможенных
пошлин и налогов в соответствии с главой 16 Кодекса Республики
Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
2) нотариально засвидетельствованные копии документов,
подтверждающих право владения транспортными средствами международной
перевозки, которые предполагается использовать при осуществлении
деятельности в качестве таможенного перевозчика _____________________
____________________________________________________________________;
3) копии свидетельств о допущении транспортных средств
международной перевозки для перевозки товаров под таможенными
пломбами и печатями _________________________________________________
____________________________________________________________________;
4) копия разрешительного документа на осуществление
деятельности по перевозке грузов, если такой вид деятельности требует
наличие указанного документа ________________________________________
____________________________________________________________________;
5) заключение территориального подразделения уполномоченного
органа в сфере таможенного дела, в зоне деятельности которого
зарегистрировано лицо на соответствие следующим условиям (нахождения
в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении,
аренде используемых для перевозки товаров транспортных средств, в том
числе транспортных средств, пригодных для перевозки товаров под
таможенными пломбами и печатями; наличие технического оборудования на
каждом транспортном средстве, позволяющего таможенному органу
определять место нахождения данного транспортного средства путем
передачи сигнала)____________________________________________________
____________________________________________________________________.
Дата подачи: ____________________
Фамилия и инициалы заявителя ________________________
Подпись ________________________
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
_______________________________________
полное наименование юридического лица
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 41 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" включить
в реестр владельцев складов временного хранения.
В нашем распоряжении:
Сведения об открытых банковских счетах ______________________________
____________________________________________________________________;
сведения о помещениях и (или) открытых площадках, находящихся во
владении заявителя и предназначенных для использования в качестве
склада временного хранения, об их месте нахождения, об устройстве,
оборудовании и материально-техническом оснащении ____________________
____________________________________________________________________;
сведения о договоре (договорах) страхования гражданско-правовой
ответственности заявителя ___________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о наличии необходимых погрузочно-разгрузочных механизмов и
специальной техники, а также сертифицированного весового
оборудования, соответствующего характеру помещаемых товаров и
транспортных средств, а в случае помещения газа в специальные
хранилища–наличие соответствующих приборов учета ____________________
____________________________________________________________________;
согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках
оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев
складов временного хранения" ________________________________________
____________________________________________________________________.
Дата подачи: ____________________
Фамилия и инициалы заявителя ________________
Подпись ___________________
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
_______________________________________
полное наименование юридического лица
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 48 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" включить
в реестр владельцев таможенных складов.
В нашем распоряжении:
Сведения об открытых банковских счетах ________________________
____________________________________________________________________;
сведения о типе таможенного склада __________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о помещениях и (или) открытых площадках, находящихся во
владении заявителя и предназначенных для использования в качестве
таможенного склада, об их месте нахождения, обустройстве,
оборудовании и материально-техническом оснащении ____________________
____________________________________________________________________;
сведения о договоре (договорах) страхования гражданско-правовой
ответственности заявителя ___________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о наличии необходимых погрузочно-разгрузочных механизмов и
специальной техники, а также сертифицированного весового
оборудования, соответствующего характеру помещаемых товаров и
транспортных средств, а в случае помещения газа в специальные
хранилища – наличие соответствующих приборов учета __________________
____________________________________________________________________;
согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках
оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев
таможенных складов" _________________________________________________
____________________________________________________________________.
Дата подачи ____________________
Фамилия и инициалы заявителя ________________
Подпись _________________
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
_______________________________________
полное наименование юридического лица
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 55 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" включить
в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли.
В нашем распоряжении:
Сведения об открытых банковских счетах ______________________________
____________________________________________________________________;
сведения о помещениях, находящихся во владении заявителя и
предназначенных для использования в качестве магазина беспошлинной
торговли, об их месте нахождения, обустройстве ______________________
____________________________________________________________________;
сведения о наличии регистрационных или разрешительных документов на
розничную торговлю, если обязанность их получения предусмотрена
законодательством Республики Казахстан ______________________________
____________________________________________________________________;
согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках
оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев
магазинов беспошлинной торговли" ____________________________________
____________________________________________________________________.
Дата подачи: ____________________
Фамилия и инициалы заявителя ______________
Подпись ____________
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
_______________________________________
полное наименование юридического лица
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 63 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан", выдать
свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических
операторов.
В нашем распоряжении:
Информация о наличии генерального обеспечения уплаты таможенных
пошлин, налогов _____________________________________________________
____________________________________________________________________;
информация об осуществлении внешнеэкономической деятельности в
течение трех лет до дня обращения в таможенный орган
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
информация о наличии/отсутствии на день обращения в таможенный орган
задолженности по таможенным платежам и налогам в соответствии с
таможенным законодательством Республики Казахстан ___________________
____________________________________________________________________;
информация о наличии/отсутствии на день обращения в таможенный орган
задолженности (недоимки) в соответствии с налоговым законодательством
Республики Казахстан ________________________________________________
____________________________________________________________________;
информация, о наличии/отсутствии на день обращения в таможенный орган
у заявителя, учредителей, акционеров, имеющих контрольный пакет
акций, фактов наличия непогашенной судимости в соответствии со
статьями 209, 214 и 250 Уголовного кодекса Республики Казахстан от 16
июля 1997 года, а также со статьями 234, 236 и 286 Уголовного кодекса
Республики Казахстан от 3 июля 2014 года ____________________________
____________________________________________________________________;
информация о наличии/отсутствии на день обращения в таможенный орган
у заявителя фактов привлечения в течение одного года к
административной ответственности в соответствии со статьями 404, 405,
409, 410, 411, 412, 413, 413-2, 414, 415, 417, 417-1, 418, 421, 423,
424, 426434, 438 и 438-1 Кодекса Республики Казахстан об

3) аудиторлық есеп_____________________________________________
____________________________________________________________________;
4) өндірістік операциялар жүзеге асырылатын үй-жайларға, ашық
алаңдарға және өзге де аумақтарға меншік құқығын немесе шаруашылық
жүргізу құқығын немесе жедел басқару немесе жалдау (қосалқы жалдау)
не өзге заңды негіздегі құқығын растайтын құжаттар___________________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні____________________________
Қолы____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 7-қосымша
Нысан
____________________________________
жеке/заңды тұлға
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 80-бабына сәйкес
сыныптау жөніндегі алдын ала шешімді қабылдауыңызды сұраймыз.
Тауарларды сыныптау жөніндегі алдын ала шешімді қабылдау туралы
өтініште тауарлардың толық коммерциялық атауы, фирмалық атауы,
негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары және тауарларды бірдей
сыныптауға мүмкіндік беретін өзге де ақпарат_________________________
____________________________________________________________________.
Осы өтінішке қоса беріледі:
1) Тауардың және оның құрамдас бөліктерінің техникалық
сипаттамасы, жұмыс істеу принципі мен функциялары, оның құрамдас
бөліктері жасалған материалдардың сипаттамасы (болған кезде) ________
парақта;
2) тауардың арнаулы сипаттамасы (болған кезде)_________________
____________________________________________________________________;
3) өндірушінің каталогтары (болған кезде) _____________________
____________________________________________________________________;
4) фотосуреттері (болған кезде) _______________________________
____________________________________________________________________;
5) жинақтау сызбалары (болған кезде)___________________________
____________________________________________________________________;
6) схемалары (болған кезде)____________________________________
____________________________________________________________________;
7) жөнелтуші елдің кедендік декларациясы (болған кезде)________
____________________________________________________________________;

3) аудиторский отчет __________________________________________
____________________________________________________________________;
4) документы, подтверждающие право собственности или право
хозяйственного ведения, или право оперативного управления или аренды
(субаренды) либо иного законного основания на помещения, открытые
площадки и иные территории, где осуществляются производственные
операции ____________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Дата подачи ____________________
Фамилия и инициалы заявителя ________________
Подпись _______________________
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
_______________________________________
физическое/юридическое лицо
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
ИИН/БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 80 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан", принять
предварительное решение по классификации товара.
Полное коммерческое наименование, фирменное наименование,
основные технические, коммерческие характеристики товаров и иная
информация, позволяющая однозначно классифицировать товары __________
____________________________________________________________________.
К настоящему заявлению прилагаем:
1) Техническое описание товара и его компонентов, принципа
действия и функций, описание материалов, из которых произведен товар
и его компоненты (при наличии) на ___ листах;
2) описание предназначения товара (при наличии) _______________
____________________________________________________________________;
3) каталоги производителей (при наличии) ______________________
____________________________________________________________________;
4) фотографии (при наличии) ___________________________________
____________________________________________________________________;
5) сборочные чертежи (при наличии) ____________________________
____________________________________________________________________;
6) схемы (при наличии) ________________________________________
____________________________________________________________________;
7) таможенные декларации страны отправления (при наличии) _____
____________________________________________________________________;

8) тәуелсіз сарапшы ұйымдардың қорытындылары, анықтамалары
(болған кезде)_______________________________________________________
____________________________________________________________________;
9) алдын ала шешім қабылдау үшін төлем төленгені туралы төлем
құжатының көшірмесі_________________________________________________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні________________________
Қолы____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 8-қосымша
Нысан
____________________________________
заңды тұлғаның толық атауы
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 84-бабына сәйкес
белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиямен әкелу көзделген,
құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде
жинақталмаған немесе аяқталмаған түрдегі тауарды сыныптау туралы
шешімді қабылдауыңызды сұраймыз.
Тауардың атауы_______________________________________________________
____________________________________________________________________;
тауар орналастырылатын кедендік рәсім________________________________
____________________________________________________________________;
тауарды декларациялау жүзеге асырылатын мемлекеттік кірістер
органының атауы______________________________________________________
____________________________________________________________________;
нотариат куәландырған сыртқы сауда шарты (келісімшарты)______________
____________________________________________________________________;
тауар туралы мәлімет (тауардың құрамдас бөліктерінің арнайы
тiзбесі)_____________________________________________________________
____________________________________________________________________;
тауарды жеткізу мерзімі туралы мәлімет_______________________________
____________________________________________________________________.
Осы өтінішке қоса беріледі:
Жұмыс істеу принципі мен функцияларын көрсете отырып, тауардың
және оның құрамдас бөліктерінің техникалық сипаттамасы, монтаждау
немесе жинау тәсілдерінің сипаттамасы, тауар және оның құрамдас
бөліктері жасалған материалдардың сипаттамасы, жинақтау сызбалары,
схемалары, мүмкін болса тауардың фотосуреттері, өндірушілердің
каталогтары, бейне материалдар, тауардың егжей-тегжейлі ерекшелігі
(болған кезде)_______________________________________________________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні______________________
Қолы____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 9-қосымша
Нысан
____________________________________
жеке/заңды тұлға
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 91-бабына сәйкес
преференциалдық және преференциялдық емес режимдерді қолдану кезінде
тауардың шығарылған елін айқындауға алдынала шешім қабылдауыңызды
сұраймыз.
Тауардың атауы______________________________________________________;
өтінімде көрсетілетін тауарларды шығарушы ел_________________________
____________________________________________________________________;
сыртқы экономикалық қызметінің тауар наменклатурасының
коды________________________________________________________________.
Осы өтінішке қоса беріледі:

8) заключения, справки независимых экспертных организаций (при
наличии) ____________________________________________________________
____________________________________________________________________;
9) копию платежного документа об уплате платы за принятие
предварительного решения ____________________________________________
____________________________________________________________________.
Дата подачи: ____________________
Фамилия и инициалы заявителя ________________
Подпись _________________
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
_______________________________________
полное наименование юридического лица
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 84 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан", принять
решение о классификации товара, в несобранном или разобранном виде, в
том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого
предполагается различными товарными партиями в течение определенного
периода времени.
Наименование товара _________________________________________________
____________________________________________________________________;
таможенная процедура, под которую будет помещен товар
____________________________________________________________________;
наименование органа государственных доходов, где будет осуществляться
декларирование товара _______________________________________________
____________________________________________________________________;
внешнеторговый договор (контракт), нотариально засвидетельствованный
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о товаре (перечень компонентов товара)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о сроке поставки товара ____________________________________
____________________________________________________________________.
К настоящему заявлению прилагаем:
Техническое описание товара и его компонентов с указанием
принципа действия и функций, описание способа монтажа или сборки,
описание материалов, из которых произведен товар и его компоненты,
сборочные чертежи, схемы. Фотографии, каталоги производителей,
видеоматериал, подробная спецификация товара (при наличии) __________
____________________________________________________________________.
Дата подачи: ____________________
Фамилия и инициалы заявителя _____________
Подпись _____________
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
_______________________________________
физическое/юридическое лицо
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
ИИН/БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 91 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан", принять
предварительное решение относительно страны происхождения товара при
применении преференциального и непреференциального режимов.
Наименование товара ________________________________________________;
заявляемая страна происхождения ____________________________________
____________________________________________________________________;
код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
____________________________________________________________________.
К настоящему заявлению прилагаем:

1) Тауар жасалған материалдар туралы мәлімет___________________
____________________________________________________________________;
2) ораудың сипаттамасы (болған кезде)__________________________
____________________________________________________________________;
3) коммерциялық нысанасы және басқа да қосымша ақпараттар
(болған кезде)_______________________________________________________
____________________________________________________________________;
4) тауарды жасаудың технологиялық процесінің сипаттамасы
(болған кезде)_______________________________________________________
____________________________________________________________________;
5) сыртқы экономикалық қызмет туралы мәліметтер (болған
кезде)_______________________________________________________________
____________________________________________________________________;
6) тауарға ілеспе құжаттар; кеден зертханасы кеден сарапшысының
қорытындысы не тауардың тәуелсіз сараптамасын жүзеге асыратын
аккредиттелген сынақ зертханасының тауарды зерттеу нәтижелері туралы
акт (анықтама)_______________________________________________________
____________________________________________________________________;
7) тауардың шығуы туралы сертификат (болған кезде)_____________
____________________________________________________________________;
8) фотосуреттері, суреттері____________________________________
____________________________________________________________________;
9) сызбалары, технологиялық кестелері (болған кезде)___________
____________________________________________________________________;
10) осы тауар толықтай шығарылған немесе тауардың шыққан елі
аумағында жеткілікті түрде қайта өңделгенің куәландыратын басқа да
құжаттар (болған кезде)______________________________________________
____________________________________________________________________;
11) тауарлардың сынамалары мен үлгілері (болған кезде)_________
____________________________________________________________________;
12) алдын ала шешім қабылдау үшін төлем төлегендігі туралы
төлем құжатының көшірмесі____________________________________________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні____________________________
Қолы____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 10-қосымша
Нысан
____________________________________
жеке/заңды тұлға
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 135-бабына сәйкес
кедендік баждарды төлеу мерзімін кейінге қалдыруды/бөліп-бөліп
төлеуді ұсыну туралы шешім беруіңізді сұраймыз (қажеттісінің астын
сызу).
Біздің иелігімізде:
Тауарлардың атауы туралы мәліметтер__________________________________
____________________________________________________________________;
сыртқы сауда шартының (халықаралық шарттың) деректемелері туралы
мәліметтер___________________________________________________________
____________________________________________________________________;
мерзімін кейінге қалдыруды/бөліп-бөліп төлеуді ұсыну негіздемесі
туралы мәліметтер____________________________________________________
____________________________________________________________________;
мерзімін кейінге қалдыру/бөліп-бөліп төлеу сұралып отырған кедендік
баждардың сомасы_____________________________________________________
____________________________________________________________________;
кейінге қалдыру/бөліп-бөліп төлеу сұралған мерзім____________________
____________________________________________________________________;
бөліп-бөліп төлеу сұралатын кедендік баждардың сомасын кезең-кезеңмен
төлеу кестесі________________________________________________________
____________________________________________________________________;
кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша берешегі бар, не болмаса
өтініш берушіге қатысты банкроттық рәсімі қозғалған немесе кеден
заңнамасын бұзушылықтармен байланысты қылмыс белгілері бойынша
қылмыстық іс қозғалғаны туралы мәліметтер____________________________
____________________________________________________________________;
кедендік баждардың төленуін мынадай тәсілмен қамтамасыз
етеміз_______________________________________________________________
___________________________________________________________________;
кедендік баждардың төленуін қамтамасыз етуді растайтын құжат_________
____________________________________________________________________;
кедендік баждардың төленуін қамтамасыз ету сомасы____________________
____________________________________________________________________.
Осы өтінішке мерзімін кейінге қалдыруды/бөліп-бөліп төлеуге
рұқсат беру негізділігін растайтын (Қазақстан Республикасы Қаржы
министрінің "Кедендік баждарды төлеу мерзімін кейінге қалдыруды
немесе бөліп төлеуді ұсыну туралы шешім қабылдау үшін қажетті

1) Сведения о материалах, из которых изготовлен товар _________
____________________________________________________________________;
2) описание упаковки (при наличии) ____________________________
____________________________________________________________________;
3) коммерческое назначение и другая дополнительная информация
(при наличии) _______________________________________________________
____________________________________________________________________;
4) описание технологического процесса изготовления товара (при
наличии) ____________________________________________________________
____________________________________________________________________;
5) сведения о внешнеэкономической сделке (при наличии) _______
____________________________________________________________________;
6) товаросопроводительные документы; заключение таможенного
эксперта таможенной лаборатории, либо акта (справки) о результатах
исследований товара аккредитованной испытательной лаборатории,
осуществляющей независимую экспертизу товара _______________________;
7) сертификат о происхождении товара (при наличии) ____________
____________________________________________________________________;
8) фотографии, рисунки ________________________________________
____________________________________________________________________;
9) чертежи, технологические схемы (при наличии) _______________
____________________________________________________________________;
10) другие документы, свидетельствующие о том, что данный товар
полностью произведен или подвергнут достаточной переработке на
территории страны происхождения товара (при наличии) ________________
____________________________________________________________________;
11) пробы и образцы товара (при наличии) ______________________
____________________________________________________________________;
12) копию платежного документа об уплате платы за принятие
предварительного решения ____________________________________________
____________________________________________________________________.
Дата подачи: ____________________
Фамилия и инициалы заявителя ___________
Подпись _______________
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
_______________________________________
физическое/юридическое лицо
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
ИИН/БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 135 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" выдать
решение о предоставлении отсрочки/рассрочки уплаты таможенных пошлин
(нужное подчеркнуть).
В нашем распоряжении:
Сведения о наименовании товаров _____________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о реквизитах внешнеторгового договора (международного
договора) ___________________________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения об основаниях для предоставления отсрочки/рассрочки ________
____________________________________________________________________;
сумма таможенных пошлин, в отношении которой запрашивается
отсрочка/рассрочка __________________________________________________
____________________________________________________________________;
срок, на который запрашивается отсрочка/рассрочка ___________________
____________________________________________________________________;
график поэтапной уплаты сумм таможенных пошлин, в отношении которых
запрашивается рассрочка _____________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения об имеющейся задолженности по уплате таможенных пошлин,
налогов, либо в возбуждении в отношении заявителя процедуры
банкротства или уголовное дело по признакам преступления, связанного
с нарушением таможенного законодательства ___________________________
____________________________________________________________________;
уплату таможенных пошлин обеспечиваем следующим способом ____________
____________________________________________________________________;
документ, подтверждающий обеспечение уплаты таможенных пошлин _______
____________________________________________________________________;
сумма обеспечения уплаты таможенных пошлин __________________________
____________________________________________________________________.
К заявлению прилагаем документы, подтверждающие основания для
предоставления отсрочки/рассрочки (предусмотренные приказом

құжаттардың тізбесін бекіту туралы" 2015 жылғы 2 шілдедегі № 398
бұйрығында көзделген) құжаттарды қоса беріп отырмыз:_________________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні____________________________
Қолы____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 11-қосымша
Нысан
____________________________________
жеке/заңды тұлға
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 152-бабына сәйкес
кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз етуге тіркеу
жүргізуді сұраймыз.
Біздің иелігімізде:
Кеден одағының кедендік шекарасын болжамды кесіп өту орнында
орналасқан мемлекеттік кірістер органының атауы (мұндай ақпарат бар
болған жағдайда) туралы мәліметтер___________________________________
____________________________________________________________________;
кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз ету тәсілі_______
____________________________________________________________________;
аталған қамтамасыз ету кедендік баждардың, салықтардың төленуін бас
қамтамасыз ету болып табылатыны туралы ақпарат_______________________
____________________________________________________________________;
кедендік операция түрі______________________________________________;
кедендік операциясы бойынша міндеттемені орындау мерзімі_____________
____________________________________________________________________;
төлем тапсырмасының, банк кепілдігінің, мүлік кепілі шартының,
кепілгерлік шартының, сақтандыру шартының нөмірі мен берілген күні
(қажеттісінің астын сызу);
кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз ету
сомасы______________________________________________________________;
инвойстың, келісім шарттың (болған кезде) т.б. нөмiрі мен күні_______
____________________________________________________________________;
кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз етуге кепілдік
беруші болып табылатын тұлға туралы ақпарат (банк, кепілгер, кепіл
беруші, сақтандыру ұйымы) (қажеттісінің астын сызу);
кепіл беруші таңдаған кедендік баждарды, салықтарды төлеуді
қамтамасыз ету тәсілі_______________________________________________;
кепіл беруші ұсынған төлем тапсырмасының, банк кепілдігінің,
мүлік кепілі шартының, кепілгерлік шартының, сақтандыру шартының
нөмірі мен берілген күні (қажеттісінің астын сызу);
банк кепілдігінің, мүлік кепілі шартының, кепілгерлік шартының,
сақтандыру шартының қолданылу мерзімі (қажеттісінің астын сызу).
Осы өтінішке қоса беріледі:
таңдалған төлеуді қамтамасыз ету тәсіліне байланысты:

Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 398 "Об
утверждении Перечня документов, необходимых для принятия решения о
предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты таможенных пошлин"): ___
____________________________________________________________________.
Дата подачи ____________________
Фамилия и инициалы заявителя _____________
Подпись ________________
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
_______________________________________
физическое/юридическое лицо
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
ИИН/БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 152 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан"
произвести регистрацию обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов.
В нашем распоряжении:
Сведения о наименовании таможенного органа, расположенного в месте
предполагаемого пересечения таможенной границы Таможенного союза (в
случае наличия такой информации) ____________________________________
____________________________________________________________________;
способ обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов ________________
____________________________________________________________________;
информация о том, является ли данное обеспечение генеральным
обеспечением уплаты таможенных пошлин, налогов _____________________;
вид таможенной операции ____________________________________________;
срок исполнения обязательства по таможенной операции _______________
____________________________________________________________________;
номер и дата платежного поручения, банковской гарантии, договора
залога имущества, договора поручительства, договора страхования
(нужное подчеркнуть);
сумма обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов _________________
____________________________________________________________________;
номер и дата контракта (при наличии), инвойса и т.д. ________________
____________________________________________________________________;
информация о лице, являющемся гарантом обеспечения уплаты таможенных
пошлин, налогов (банке, поручителе, залогодателе, страховой
организации) (нужное подчеркнуть);
способ обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов, выбранный
поручителем ________________________________________________________;
номер и дата платежного поручения, банковской гарантии, договора
залога имущества, договора залога имущества, договора страхования,
представленных поручителем (нужное подчеркнуть);
срок действия банковской гарантии, договора залога имущества,
договора поручительства, договора страхования (нужное подчеркнуть).
К настоящему заявлению прилагаем:
в зависимости от выбранного способа обеспечения уплаты:

1) Кеден органының ақшаны уақытша орналастыру шотына ақшаның
аударылғаны туралы төлем құжатының көшірмесі;
2) төлеуші мен кеден органы арасында жасалған мүліктік кепіл
шартын және бағалаушының кепілдегі мүліктің нарықтық құнын бағалау
туралы есебі;
3) кепілгер банк пен төлеуші арасында жасалған банк кепілдемесі
шарты және банк кепілдігі;
4) кепілгерлік шарты;
5) сақтандыру шарты.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні____________________________
Қолы___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 12-қосымша
Нысан
____________________________________
заңды тұлғаның толық атауы
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 261-бабына сәйкес өз
тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Біздің иелігімізде:
Меншігінде, шаруашылық жүргізуінде, жедел басқаруында немесе
жалдауында үй-жайлар және (немесе) ашық алаңдар болу туралы
мәлімет______________________________________________________________
____________________________________________________________________;
қажетті тиеу-түсіру механизмдері және арнаулы техникасы болуға,
сондай-ақ орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипатына
сәйкес келетін сертификатталған таразы жабдығы, ал арнаулы сақтау
орнына газ орналастырылатын жағдайда тиісті есепке алу аспаптарының
болуы туралы мәлімет_________________________________________________
____________________________________________________________________;
аумақтарының, жапсарлас тиеу-түсіру алаңдарының болуы туралы
мәлімет______________________________________________________________
____________________________________________________________________;
техникалық жарамды кіреберіс жолдар, сондай-ақ тауарларды тексеріп
қарауға арналған орындар, оның ішінде электр жарығымен
жарақтандырылған жабық алаңдар болуы туралы мәлімет__________________
____________________________________________________________________;
жапсарлас тиеу-түсіру алаңдарын (бір немесе бірнеше қойма үй-жайлары
және алаңдарды) қоса алғанда аумақтарының болуы туралы
мәлімет______________________________________________________________
____________________________________________________________________;
тек қана "Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету щеңберінде ақпараттық
жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға
келісім______________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні____________________________
Қолы___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 659 бұйрығына 13-қосымша
Нысан
____________________________________
жеке/заңды тұлға
____________________________________
заңды мекен-жайы
____________________________________
нақты мекен-жайы
____________________________________
БСН
____________________________________
электрондық мекен-жайы, телефоны
____________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 439-бабына сәйкес
зияткерлік меншік объектілері құқығын қорғауыңызды сұраймыз.
Біздің иелігімізде:

1) Копию платежного документа о перечислении денег на счет
временного размещения денег таможенного органа;
2) договор залога имущества, заключенного между плательщиком и
таможенным органом, и отчета оценщика об оценке рыночной стоимости
залогового имущества;
3) договор гарантии банка, заключенного между банком - гарантом
и плательщиком, и банковской гарантии;
4) договор поручительства;
5) договор страхования.
Дата подачи: ____________________
Фамилия и инициалы заявителя _________________
Подпись ________________
Приложение 12
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
_______________________________________
полное наименование юридического лица
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 261 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан",
включить в реестр владельцев складов хранения собственных товаров,
помещений или открытых площадок.
В нашем распоряжении:
Сведения о нахождение в собственности, хозяйственном ведении,
оперативном управлении или в аренде помещений и (или) на открытых
площадках ___________________________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о наличии необходимых погрузочно-разгрузочных механизмов и
специальной техники, а также сертифицированного весового
оборудования, соответствующего характеру помещаемых товаров и
транспортных средств, а в случае помещения газа в специальные
хранилища – наличие соответствующих приборов учета __________________
____________________________________________________________________;
сведения о наличии территорий, включая примыкающие
погрузочно-разгрузочные площадки ____________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о наличии технически исправных подъездных путей, а также
мест для досмотра товаров, в том числе крытых площадок, оснащенных
электрическим освещением ____________________________________________
____________________________________________________________________;
сведения о территории, включая примыкающие погрузочно-разгрузочные
площадки (одно или несколько складских помещений и площадок) ________
____________________________________________________________________;
согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках
оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев
складов хранения собственных товаров" _______________________________
____________________________________________________________________.
Дата подачи: ____________________
Фамилия и инициалы заявителя ____________
Подпись _____________
Приложение 13
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 659
Форма
_______________________________________
физическое/юридическое лицо
_______________________________________
юридический адрес
_______________________________________
фактический адрес
_______________________________________
ИИН/БИН
______________________________________
электронный адрес, телефон
_________________________________________
наименование органа государственных доходов
Заявление
Просим Вас согласно статье 439 Кодекса Республики Казахстан от
30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" о защите
прав на объекты интеллектуальной собственности.
В нашем распоряжении:

1) Зияткерлік меншіктің тиісті объектілері туралы, құқық
иеленушіге оның құқығын қорғауда кеден органдарының жәрдемі қажет
болатын мерзім туралы ақпарат, оның ішінде электронды нысандағы
ақпарат, сондай-ақ сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар
номенклатурасына сәйкес бірінші алты таңба деңгейінде тауарлар коды
көрсетіле отырып, зияткерлік меншік объектілері бар тауарлардың
сипаттамасы, кеден органдарына зияткерлік меншік құқықтары бұзылған
тауарын анықтауға мүмкiндiк беретiн құқық иеленушінің тауарлар туралы
егжей тегжейлі мәлімет;
2) егер тауарлардың зияткерлік меншік құқығы бұзылған тауар
болып табылмайтыны белгіленген жағдайларда, декларантқа және өзге
адамдарға зиянының орнын толтыру, сондай-ақ олар зияткерлік меншік
құқығы бұзылған тауар болып табылады деп болжанған зияткерлік меншік
объектісі бар тауарларды шығаруды тоқтата тұруға байланысты туындауы
мүмкін кеден органдарының шығындарын өтеу туралы өтініш берушінің
міндеттемесі.
Осы өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмыз:
зияткерлік меншік құқығының бар екендігін (түпнұсқалар не
олардың нотариат куәландырған көшірмелері) және тиесілі екенін
растайтын құжаттар (куәлік, лицензиялық шарт), құқық иеленушінің
өзінің мүддесін білдіретін тұлғаға берген сенімхаты, өтініш берушінің
басқа тұлғаларға келтірген зияны үшін азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін сақтандыру шарты;
зияткерлік меншік құқығы бұзылған тауарлардың ерекше
белгілерінің сипаттамасы;
зияткерлік меншiк объектiсi бар тауарлардың үлгілері және
зияткерлік меншік құқығы бұзылған тауарлар, оның ішінде олардың
электрондық түрдегі бейнелері (болған кезде).
Тек қана "Авторлық құқық пен сабақтас құқық, тауар таңбалары,
қызмет көрсету таңбалары обьектілерін және тауарларды шығарған
жерлердің атауларын зияткерлік меншік обьектілерінің кедендік
тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету
щеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын
мәліметтерді пайдалануға келісім_____________________________________
____________________________________________________________________.
Берген күні:____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөні____________________________
Қолы___________

1) Информация, в том числе в электронной форме, о
соответствующих объектах интеллектуальной собственности, сроке, в
течение которого правообладателю потребуется содействие органов
государственных доходов в защите его прав, а также описание товаров,
содержащих объекты интеллектуальной собственности, с указанием кодов
товаров на уровне первых шести знаков в соответствии с единой
Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности, подробные
сведения правообладателя о товарах, позволяющие таможенным органам
выявить товары с нарушением прав интеллектуальной собственности;
2) обязательство заявителя о возмещении вреда декларанту и иным
лицам, а также затрат таможенных органов, которые могут возникнуть в
связи с приостановлением выпуска товаров, содержащих объекты
интеллектуальной собственности, в отношении которых предполагается,
что они являются товарами с нарушением прав интеллектуальной
собственности, - в случаях, если будет установлено, что товары не
являются товарами с нарушением прав интеллектуальной собственности.
К заявлению прилагаем следующие документы:
Подтверждающие наличие и принадлежность права интеллектуальной
собственности (свидетельство, лицензионный договор), доверенность,
выданная правообладателем лицу, представляющему его интересы, договор
страхования гражданско-правовой ответственности заявителя за
причинение вреда другим лицам (оригиналы либо нотариально
засвидетельствованные их копии);
описание отличительных признаков товаров с нарушением прав
интеллектуальной собственности;
образцы товаров, содержащих объекты интеллектуальной
собственности, и товаров с нарушением прав интеллектуальной
собственности, в том числе их изображения в электронной форме (при
наличии).
Согласие на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно
в рамках оказания государственной услуги "Включение объектов
авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и
наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов
интеллектуальной собственности" _____________________________________
____________________________________________________________________.
Дата подачи ____________________
Фамилия и инициалы заявителя __________________
Подпись ______________