Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестатталатын ұйымдарға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 19-2/1053 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 желтоқсанда № 12635 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз!
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 37-бабы 1-тармағының 28-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестатталатын ұйымдарға қойылатын талаптар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң, бірақ 2016 жылғы 1 қаңтардан кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі                    А. Мамытбеков
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Е. Досаев
2015 жылғы 25 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
___________ Қ. Қасымов
2015 жылғы 8 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінiң
2015 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 19-2/1053 бұйрығымен
бекітілген
Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу
құқығына аттестатталатын ұйымдарға қойылатын талаптар
1. Пайдалануға берілген кемінде I класты екі бөгет, (немесе) II класты бес бөгет, (немесе) III класты он бөгет құрылысының жобаларын әзірлеу тәжірибесінің, сондай-ақ, гидротехникалық құрылыстарды жобалау, салу, жөндеу және реконструкциялау, пайдалануда жұмыс тәжірибесінің болуы.
2. Штатта техникалық ғылымдар (гидротехникалық құрылыстарды салу және пайдалану, гидрогеология, геодезия, геология, гидрология, гидромелиорация), ауыл шаруашылығы ғылымдары (су ресурстары және суды пайдалану), жаратылыстану ғылымдары (гидрология) саласында жоғары кәсіптік білімі бар мамандардың, сондай-ақ гидротехникалық құрылыстарды жобалау, салу, жөндеу және реконструкциялау, пайдалануда аттестаттары, сертификаттары, жұмыс тәжірибесі бар, еңбек өтілі 3 жылдан кем емес салааралық мамандардың болуы.

Об утверждении требований, предъявляемых к организациям, аттестуемым на право проведения работ в области безопасности плотин
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 19-2/1053. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2015 года № 12635
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
В соответствии с подпунктом 28-1) пункта 1 статьи 37 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые требования, предъявляемые к организациям, аттестуемым на право проведения работ в области безопасности плотин.
2. Комитету по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования, но не ранее 1 января 2016 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А. Мамытбеков
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
25 декабря 2015 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
___________ К. Касымов
8 декабря 2015 года
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 2 декабря 2015 года № 19-2/1053
Требования, предъявляемые к организациям, аттестуемым на право
проведения работ в области безопасности плотин
1. Наличие опыта разработки проектов строительства плотин, введенных в эксплуатацию, в количестве не менее двух I класса, (или) пяти II класса, (или) десяти III класса, а также опыта работы в проектировании, строительстве, ремонте и реконструкции, эксплуатации гидротехнических сооружений.
2. Наличие в штате специалистов с высшим профессиональным образованием в области технических наук (строительство и эксплуатация гидротехнических сооружений, гидрогеология, геодезия, геология, гидромелиорация), сельскохозяйственных наук (водные ресурсы и водопользование), естественных наук (гидрология), а также межотраслевых специалистов, имеющих аттестаты, сертификаты, опыт работ в проектировании строительства, ремонта и реконструкции, эксплуатации гидротехнических сооружений, со стажем работ не менее 3-х лет.

3. Бөгеттерді жобалау, салу және пайдалану саласындағы нормативтік-техникалық құжаттаманың (ҚР ҚНжЕ 3.04-01-2008 «Гидротехникалық құрылыстар. Жобалаудың негізгі ережелері», ҚР ҚНжЕ 3.04-02-2008 «Топырақты материалдардан тұратын бөгеттер», ҚР ҚНжЕ 3.04-03-2008 «Бетонды және темірбетонды бөгеттер»), сондай-ақ бөгеттердің қауіпсіздігі саласында сараптама жүргізуді регламенттейтін басқа да құжаттардың болуы.

3. Наличие нормативно-технической документации в области проектирования, строительства и эксплуатации плотин (СНиП РК 3.04-01-2008 «Гидротехнические сооружения. Основные положения проектирования», СНиП РК 3.04-02-2008 «Плотины из грунтовых материалов», СНиП РК 3.04-03-2008 «Плотины бетонные и железобетонные»), а также другие документы, регламентирующие проведение экспертизы в области безопасности плотин.