Мүдделі ұйымдардың өкілдерін стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің, стандарттау жөніндегі халықаралық және өңірлік ұйымдардың отырыстарына қатысу үшін тарту жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1157 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12653 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 қаңтардағы № 4-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 16.01.2020 № 4-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Техникалық реттеу туралы" 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 3-тармағының 11) тармақшасына
сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мүдделі ұйымдардың өкілдерін стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің, стандарттау жөніндегі халықаралық және өңірлік ұйымдардың отырыстарына қатысу үшін тарту жөніндегі қағидалар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (Б.Б. Қанешев):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсына және мемлекеттік органдардың интранет-порталына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәлімет беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
А. Рау
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1157 бұйрығымен
бекітілген
Мүдделі ұйымдардың өкілдерін стандарттау жөніндегі техникалық
комитеттердің, стандарттау жөніндегі халықаралық және өңірлік
ұйымдардың отырыстарына қатысу үшін тарту жөніндегі қағидалар

Об утверждении Правил по привлечению представителей заинтересованных организаций для участия в заседаниях технических комитетов по стандартизации, международных и региональных организаций по стандартизации
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1157. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12653. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2020 года № 4-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 16.01.2020 № 4-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 11) части 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила по привлечению представителей заинтересованных организаций для участия в заседаниях технических комитетов по стандартизации, международных и региональных организаций по стандартизации.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Канешев Б.Б.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Рау
Утверждены
приказом и.о. Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1157
Правила по привлечению представителей заинтересованных
организаций для участия в заседаниях технических комитетов
по стандартизации, международных и региональных
организаций по стандартизации

1. Жалпы ережелер
1. Осы Мүдделі ұйымдардың өкілдерін стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің, стандарттау жөніндегі халықаралық және өңірлік ұйымдардың отырыстарына қатысу үшін тарту жөніндегі қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) "Техникалық реттеу туралы" 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 3-тармағының 11) тармақшасына сәйкес әзірленді және мүдделі ұйымдардың өкілдерін стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің, стандарттау жөніндегі халықаралық және өңірлік ұйымдардың отырыстарына қатысу үшін тарту тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалар стандарттау бойынша халықаралық және өңірлік ұйымдарының толық құқылы мүшелері болып табылатын Қазақстан Республикасының стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерінің өкілдеріне қолданылмайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) мүдделі ұйымның өкілі – стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің, стандарттау бойынша халықаралық және өңірлік ұйымдарының отырыстарына (жұмыс топтарына, кеңестеріне) қатысуға тартылған тұлға;
2) Стандарттау, метрология, сертификаттау және аккредиттеу бойынша Еуразиялық кеңесінің стандарттау жөніндегі техникалық комитеті – өңірлік стандарттарды әзірлеу үшін, сондай-ақ оларға бекітіп берілген стандарттау объектілері немесе салалары бойынша өңірлік стандарттау жөнінде дайындық және қосалқы жұмыстарды жүргізу үшін құрылған Стандарттау, метрология, сертификаттау және аккредиттеу бойынша Еуразиялық кеңесінің жұмыс органы;
3) стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымының техникалық комитеті – өзіне бекітілген қызмет салаларында халықаралық стандарттарды әзірлеу үшін құрылған халықаралық ұйымның жұмыс органы;
4) стандарттау бойынша өңірлік ұйым – қызметіне қатысу тек бір ғана – географиялық, экономикалық өңірдің тиісті стандарттау жөніндегі органдары үшін ашық болатын стандарттау жөніндегі ұйым;
5) стандарттау жөніндегі халықаралық ұйым – оған мүше болу әлемнің кез келген елінің тиісті ұлттық органы үшін ашық болатын стандарттау жөніндегі ұйым.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (бұдан әрі – Комитет) Қазақстан Республикасы стандарттау бойынша халықаралық және өңірлік ұйымдарының мүшесі болып табылатын осы стандарттау бойынша халықаралық және өңірлік ұйымдарының стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерінің отырыстарына (жұмыс топтарына, кеңестеріне) қатысу үшін мүдделі ұйымдардың өкілдерін тартуды жүзеге асырады.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила по привлечению представителей заинтересованных организаций для участия в заседаниях технических комитетов по стандартизации, международных и региональных организаций по стандартизации (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) части 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании" и определяют порядок привлечения представителей заинтересованных организаций в заседаниях (рабочих группах, совещаниях) технических комитетов по стандартизации, международных и региональных организаций по стандартизации.
Настоящие Правила не распространяются на представителей технических комитетов по стандартизации Республики Казахстан, которые являются полноправными членами международных и региональных организаций по стандартизации.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) представитель заинтересованной организации – лицо, привлекаемое для участия в заседаниях (рабочих группах, совещаниях) технических комитетов по стандартизации, международных и региональных организаций по стандартизации;
2) технический комитет по стандартизации Евразийского совета по стандартизации, метрологии, сертификации и аккредитации – рабочий орган Евразийского совета по стандартизации, метрологии и сертификации, созданный для разработки региональных стандартов, а также проведения подготовительных и вспомогательных работ по региональной стандартизации по закрепленным за ним объектам стандартизации или областям;
3) технический комитет международной организации по стандартизации – рабочий орган международной организации, созданный для разработки международных стандартов в закрепленных за ним областях деятельности;
4) региональная организация по стандартизации – организация
по стандартизации, участие в деятельности которой открыто для соответствующих органов по стандартизации только одного региона: географического, экономического;
5) международная организация по стандартизации – организация по стандартизации, членство в которой открыто для соответствующего национального органа любой страны мира.
3. Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляет привлечение представителей заинтересованных организаций для участия в заседаниях (рабочих группах, совещаниях) технических комитетов по стандартизации в международных и региональных организации по стандартизации, где Республика Казахстан является членом в данных международных и региональных организациях по стандартизации.

2. Мүдделі ұйымдардың өкілдерін стандарттау жөніндегі
техникалық комитеттердің, стандарттау жөніндегі халықаралық
және өңірлік ұйымдардың отырыстарына қатысу үшін тарту
жөніндегі
4. Комитет өзінің ресми интернет-ресурсында алдағы стандарттау бойынша жөніндегі техникалық комитеттерінің, стандарттау бойынша халықаралық және өңірлік ұйымдарының отырыстары (жұмыс топтары, кеңестері) туралы ақпаратты орналастырады.
Ақпаратта отырыстарға (жұмыс топтарына, кеңестерге) өтінімдерді қабылдау және қабылдауды аяқтау күні, өткізілетін күні мен орны, отырысты (жұмыс тобын, кеңесті) ұйымдастырушы көрсетіледі.
5. Мүдделі ұйым осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша Комитетке өтінімді алдағы отырысқа (жұмыс тобына, кеңеске) дейінгі 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей мерзімде жолдайды.
6. Комитет стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерінің, стандарттау бойынша халықаралық және өңірлік стандарттау ұйымдарының отырыстарына (жұмыс топтарына, кеңестеріне) қатысу үшін отырыстың (жұмыс тобының, кеңестің) тақырыбына сәйкес келетін қызмет саласында тәжірибесі бар білікті мамандарды тартады.
Қажет болған жағдайда, халықаралық іс-шараларға қатысу үшін шетел тілін білу ескеріледі.
7. Өтінімді қарау нәтижелерінің негізінде Комитет өтінімді қабылдау аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде стандарттау жөніндегі техникалық комиттерінің, стандарттау бойынша халықаралық және өңірлік стандарттау ұйымдарының тиісті отырыстарына (жұмыс топтарына, кеңестеріне) қатысу үшін мүдделі ұйымның өкілін тарту туралы шешім қабылдайды.
8. Өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен кейін түскен өтінімдер қаралмайды және өтінімді алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мүдделі ұйымның өкіліне хабарламаны жолдау арқылы бас тартуға жатқызылады.
9. Оң шешім қабылданған жағдайда Комитет шешім қабылданған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мүдделі ұйымға стандарттау жөніндегі техникалық комиттерінің, стандарттау бойынша халықаралық және өңірлік стандарттау ұйымдарының тиісті отырыстарына (жұмыс топтарына, кеңестеріне) қатысу үшін осы ұйымның өкілін тарту туралы өз шешімін жолдайды.
10. Мүдделі ұйымның өкілі стандарттау жөніндегі техникалық комитетінің, халықаралық және өңірлік стандарттау ұйымдарының отырысы (жұмыс тобы, кеңесі) аяқталған соң 5 (бес) жұмыс күні ішінде Комитетке мыналарды:
1) отырыс туралы ақпаратты;

2. Порядок привлечения представителей заинтересованных
организаций для участия в заседаниях технических комитетов по
стандартизации, международных и региональных организаций по
стандартизации
4. Комитет размещает на своем официальном интернет-ресурсе информацию о предстоящих заседаниях (рабочих группах, совещаниях) технических комитетов по стандартизации, международных и региональных организаций по стандартизации.
В информации указывается дата приема и завершения заявок, дата и место проведения предстоящего заседания (рабочей группы, совещания), организатор проведения заседания (рабочей группы, совещания).
5. Заинтересованная организация направляет заявку в Комитет по форме, согласно приложению к настоящим Правилам, в срок не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней до предстоящего заседания (рабочей группы, совещания).
6. Комитет для участия в заседаниях (рабочих группах, совещаниях) технических комитетов по стандартизации, международных и региональных организаций по стандартизации привлекает квалифицированных специалистов, имеющих опыт в области деятельности соответствующей тематики заседания (рабочей группы, совещания).
При необходимости учитывается знание иностранного языка для участия в международных мероприятиях.
7. На основании результатов рассмотрения заявки Комитет в течение 5 (пяти) рабочих дней после даты завершения приема заявок принимает решение о привлечении представителя заинтересованной организации для участия в соответствующих заседаниях (рабочих группах, совещаниях) технических комитетов по стандартизации, международных и региональных организаций по стандартизации.
8. Заявки, поступившие после даты завершения приема заявок, не рассматриваются и подлежат отклонению с направлением уведомления представителю заинтересованной организации в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения заявки.
9. При положительном решении Комитет в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента принятия решения направляет заинтересованной организации свое решение о привлечении представителя данной организации в соответствующих заседаниях (рабочих группах, совещаниях) технических комитетов по стандартизации, международных и региональных организаций по стандартизации.
10. Представитель заинтересованной организации по завершению заседания (рабочей группы, совещания) технического комитета по стандартизации, международных и региональных организаций по стандартизации в течение 5 (пяти) рабочих дней представляет в Комитет информацию о командировке, которая включает:
1) информацию о заседании;

2) отырыстың хаттамасын (болған жағдайда);
3) таныстыру материалдарын (болған жағдайда) қамтитын іс-сапар туралы ақпаратты ұсынады.
Мүдделі ұйымдардың өкілдерін
стандарттау жөніндегі техникалық
комитеттердің, стандарттау
жөніндегі халықаралық және өңірлік
ұйымдардың отырыстарына қатысу
үшін тарту жөніндегі қағидаларға
қосымша
Нысан
Мүдделі ұйымдардың өкілдерін стандарттау жөніндегі техникалық
комитеттердің, стандарттау жөніндегі халықаралық және өңірлік
ұйымдардың отырыстарына қатысу үшін тарту жөніндегі тартуға
өтінім
Кімге:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің толық атауы)
Кімнен:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қатысушының Т.А.Ә.)
Іс-шараның атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Іс-шараны өткізу күні
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Іс-шараны өткізген ел, қала
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ұйымдастырушы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қатысу мақсаты
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мүдделі ұйым өкілінің біліктілігі туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(білімі, арнайы білімі немесе кәсіби дайындығы бар екені туралы
құжат, салыстыру үшін түпнұсқасын ұсыну арқылы жеке басын
куәландыратын құжаттың көшірмесі, еңбек қызметін растайтын құжат)
Басшысы ____________________________________
Қолы _________________________
Өтінім берілген күн: _____________

2) протокол заседания (при наличии);
3) презентационные материалы (при наличии).
Приложение
к Правилам по привлечению
представителей заинтересованных
организаций для участия в заседаниях
технических комитетов по стандартизации,
международных и региональных
организаций по стандартизации
Форма
Заявка
на привлечение в качестве представителей заинтересованных
организаций для участия в заседаниях (рабочих группах,
совещаниях) технических комитетов по стандартизации,
международных и региональных организациях по стандартизации
Кому:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование государственного учреждения)
От кого:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(Ф.И.О. участника)
Наименование мероприятия
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Дата проведения мероприятия
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Страна, город проведения мероприятия
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Организатор
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Цель участия
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Сведения о квалификации представителя заинтересованной организаций
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(документ об образовании, наличии специальных знаний или
профессиональной подготовки, копия документа удостоверяющего
личность, с представлением оригинала для сверки, документ,
подтверждающий трудовую деятельность)
Уполномоченное лицо: __________________________________________
Подпись: _________________________
Дата подачи заявки: _____________