Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 107 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12757 болып тіркелді.
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Кадрлар департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды қамтамасыз етсін.
3. "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 30 қазандағы № 95 (2015 жылғы 8 желтоқсанда № 12368 Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2015 жылғы 22 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
Н. Әбіқаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
________________ Т. Дүйсенова
2015 жылғы 29 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 107 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімі
Ескерту. Тізілім жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 10.02.2021 № 15/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Буын
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А1
1
Республикалық мемлекеттік мекеменің (бұдан әрі – РММ) және республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның (бұдан әрі – РМҚК) басшысы
1-1
РММ және РМҚК басшысының орынбасары
А2
1
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (бұдан әрі – ҚР ҰҚК ШҚ) Ән-би ансамблінің көркемдік жетекшісі
Қызмет, инспекция бастығы
Бөлімше бастығы (меңгеруші)
РММ және РМҚК бас бухгалтері
РММ және РМҚК қызмет басшысы
1-1
РММ және РМҚК қызмет басшысының орынбасары
РММ және РМҚК басқарма басшысы
2
РММ және РМҚК басқарма басшысының орынбасары
РММ және РМҚК бөлім басшысы
ҚР ҰҚК ШҚ аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызмет басшысы
Бөлімше бастығы (меңгерушісі)
А3
1
Бас: хормейстер, балетмейстер, дыбыс режиссері, кадрлар жөніндегі инспектор, экономист
1-1
Бөлім, бөлімше бастығы
РММ және РМҚК топ жетекшісі
3
Топ бастығы
Дәріхана меңгерушісі
В блогы (негізгі персонал)
В1
1
Бас ғылыми қызметкер, профессор
2
Жетекші ғылыми қызметкер, доцент
Бас сарапшы
3
Аға оқытушы
Аға ғылыми қызметкер
Жетекші сарапшы
4
Кеңесші
Оқытушы
Ғылыми қызметкер
Аға сарапшы
5
Сарапшы
Дәрігер-сарапшы
Кіші ғылыми қызметкер
Әдістемелік кабинетінің әдістемешісі
Ассистент
денсаулық сақтау саласында
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты мамандар: барлық мамандықтағы дәрігерлер
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты мамандар: барлық мамандықтағы дәрігерлер
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты мамандар: барлық мамандықтағы дәрігерлер
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ мамандар: барлық мамандықтағы дәрігерлер
В3
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты мамандар: мейірбике (мейірие), зертханашы, провизор (фармацевт), психолог
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты мамандар: мейірбике (мейірие), зертханашы, провизор (фармацевт), психолог
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты мамандар: мейірбике (мейірие), зертханашы, провизор (фармацевт), психолог
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ мамандар: мейірбике (мейірие), зертханашы, провизор (фармацевт), психолог
В4
1
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі жоғары санатты мамандар: мейірбике (мейірие), медициналық статистик, тіс технигі, фармацевт, фельдшер, зертханашы, рентген зертханашысы, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, оптик және оптикометрист
2
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі бірінші санатты мамандар:, мейірбике (мейірие), медициналық статистик, тіс технигі, фармацевт, фельдшер, зертханашы, рентген зертханашысы, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, оптик және оптикометрист
3
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі екінші санатты мамандар: мейірбике (мейірие), медициналық статистик, тіс технигі, фармацевт, фельдшер, зертханашы, рентген зертханашысы, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, оптик және оптикометрист
4
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар: мейірбике (мейірие), медициналық статистик, медициналық тіркеуші, тіс технигі, фармацевт, фельдшер, зертханашы, рентген зертханашысы, емдәм бикесі, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, оптик және оптикометрист
білім беру саласында
В3
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ мамандар: тәрбиеші, зертханашы
В4
1
Біліктілігі орташа деңгейдегі жоғары санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
2
Біліктілігі орташа деңгейдегі бірінші санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
3
Біліктілігі орташа деңгейдегі екінші санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
4
Біліктілігі орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар: тәрбиеші, зертханашы
өзге де салаларда
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері, барлық мамандықтар инженері (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), эколог
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері, барлық мамандықтар инженері (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), эколог, ветеринариялық дәрігер
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері, барлық мамандықтар инженері (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), эколог, ветеринариялық дәрігер
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), авиация тасымалдарының диспетчері, хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың) хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері, барлық мамандықтар инженері (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), эколог, ветеринариялық дәрігер
В3
1
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі жоғары санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері, инспектор (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), эколог
2
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі бірінші санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері, инспектор (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), ветеринариялық фельдшер, эколог
3
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі екінші санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері, инспектор (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), ветеринариялық фельдшер, эколог
4
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), авиация тасымалдарының диспетчері, хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың) хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері, инспектор (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), ветеринариялық фельдшер, эколог
С блогы (әкімшілік персонал)
С1
Меңгеруші (басшы): электр шаруашылығының, жылу шаруашылығының, баспахананың, балабақшаның, дәріхананың, музейдің, асхананың, кітапхананың, зертхананың, өндірістің, архивтің, қазандықтың (жалпы жылу өнімділігі 50 Гкал/сағ. жоғары), комбинаттың;
шеберхананың, монша-кір жуу комбинатының
С2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: архивші, референт, бухгалтер, статистик, кітапханашы, экономист, дизайнер, суретші, барлық мамандықтар инженері, инспектор, нұсқаушы, менеджер, әдістемеші, бағдарламашы, аудармашы, технолог, редактор, заң кеңесшісі, психолог, музыкалық жетекші, мемлекеттік сатып алу менеджері, механик, жүйелік әкімші, аудитор (ревизор)
С3
Біліктілігі орташа деңгейдегі мамандар: архивші, бухгалтер, статистик, кітапханашы, экономист, дизайнер, шебер, суретші, барлық мамандықтар инженері, инспектор, нұсқаушы, менеджер, әдістемеші, механик, заң кеңесшісі, техник, жаттықтырушы, технолог, әскери есепке алу жөніндегі маман, музыкалық жетекші, бағдарламашы, режиссердің көмекшісі
Мемлекеттік мекемеге және қазыналық кәсіпорынға әкімшілік-шаруашылық қызмет көрсетумен айналысатын құрылымдық бөлімшенің: монша, гараж, қонақ үй, топ, іс жүргізу, сақтау камерасы, кеңсе, қазандық (жалпы жылу өнімділігі 50 Гкал/сағ. кем), наубайхана, кір жуатын орын, қойма, станция, шаруашылық, учаске, бөлім, жатақхана, ауысым, спортзал басшысы
D блогы (қосалқы персонал)
D
Оператор, күзетші, іс жүргізуші, автомобильдік тасымалдау диспетчері, комендант, бақылаушы, рұқсаттама бюросының кезекшісі, кассир, курьер, тәрбиешінің көмекшісі, хатшы, есепші, сызушы, экспедитор, киномеханик, архивариус, мейірбикенің (мейірие) көмекшісі

Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих органов национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 107. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12757.
В соответствии со статьей 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Реестр должностей гражданских служащих органов национальной безопасности Республики Казахстан.
2. Департаменту кадров Комитета национальной безопасности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 95 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих органов национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 12368, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 22 декабря 2015 года).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
Н. Абыкаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
______________ Т. Дуйсенова
29 декабря 2015 года
Утвержден
приказом Председателя
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 107
Реестр должностей гражданских служащих органов национальной безопасности Республики Казахстан
Сноска. Реестр в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 10.02.2021 № 15/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А (управленческий персонал)
А1
1
Руководитель республиканского государственного учреждения (далее – РГУ) и республиканского государственного казенного предприятия (далее – РГКП)
1-1
Заместитель руководителя РГУ и РГКП
А2
1
Художественный руководитель Ансамбля песни и пляски Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – ПС КНБ РК)
Начальник: службы, инспекции
Начальник (заведующий) отделения
Главный бухгалтер РГУ и РГКП
Руководитель службы РГУ и РГКП
1-1
Заместитель руководителя службы РГУ и РГКП
Руководитель управления РГУ и РГКП
2
Заместитель руководителя управления РГУ и РГКП
Руководитель отдела РГУ и РГКП
Руководитель службы территориальных подразделений и подведомственных организаций ПС КНБ РК
Начальник (заведующий) отделения
А3
1
Главный: хормейстер, балетмейстер, звукорежиссер, инспектор по кадрам, экономист
1-1
Начальник: отдела, отделения
Руководитель группы РГУ и РГКП
3
Начальник группы
Заведующий аптекой
Блок В (основной персонал)
В1
1
Главный научный сотрудник, профессор
2
Ведущий научный сотрудник, доцент
Главный эксперт
3
Старший преподаватель
Старший научный сотрудник
Ведущий эксперт
4
Советник
Преподаватель
Научный сотрудник
Старший эксперт
5
Эксперт
Врач-эксперт
Младший научный сотрудник
Методист методического кабинета
Ассистент
в сфере здравоохранения
В2
1
Специалисты высшего уровня квалификации высшей категории: врачи всех специальностей
2
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории: врачи всех специальностей
3
Специалисты высшего уровня квалификации второй категории: врачи всех специальностей
4
Специалисты высшего уровня квалификации без категории: врачи всех специальностей
В3
1
Специалисты высшего уровня квалификации высшей категории: медицинская сестра (медицинский брат), лаборант, провизор (фармацевт), психолог
2
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории: медицинская сестра (медицинский брат), лаборант, провизор (фармацевт), психолог
3
Специалисты высшего уровня квалификации второй категории: медицинская сестра (медицинский брат), лаборант, провизор (фармацевт), психолог
4
Специалисты высшего уровня квалификации без категории: медицинская сестра (медицинский брат), лаборант, провизор (фармацевт), психолог
В4
1
Специалисты среднего уровня квалификации высшей категории: медицинская сестра (медицинский брат), медицинский статистик, зубной техник, фармацевт, фельдшер, лаборант, рентгенолаборант, инструктор по лечебной физкультуре, оптик и оптикометрист
2
Специалисты среднего уровня квалификации первой категории: медицинская сестра (медицинский брат), медицинский статистик, зубной техник, фармацевт, фельдшер, лаборант, рентгенолаборант, инструктор по лечебной физкультуре, оптик и оптикометрист
3
Специалисты среднего уровня квалификации второй категории: медицинская сестра (медицинский брат), медицинский статистик, зубной техник, фармацевт, фельдшер, лаборант, рентгенолаборант, инструктор по лечебной физкультуре, оптик и оптикометрист
4
Специалисты среднего уровня квалификации без категории: медицинская сестра (медицинский брат), медицинский статистик, медицинский регистратор, зубной техник, фармацевт, фельдшер, лаборант, рентгенолаборант, диетическая сестра, инструктор по лечебной физкультуре, оптик и оптикометрист
в сфере образования
В3
1
Специалисты высшего уровня квалификации высшей категории: воспитатель, лаборант
2
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории: воспитатель, лаборант
3
Специалисты высшего уровня квалификации второй категории: воспитатель, лаборант
4
Специалисты высшего уровня квалификации без категории: воспитатель, лаборант
В4
1
Специалисты среднего уровня квалификации высшей категории: воспитатель, лаборант
2
Специалисты среднего уровня квалификации первой категории: воспитатель, лаборант
3
Специалисты среднего уровня квалификации второй категории: воспитатель, лаборант
4
Специалисты среднего уровня квалификации без категории: воспитатель, лаборант
в прочих сферах
В2
1
Специалисты высшего уровня квалификации высшей категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер, инженер всех специальностей (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), эколог
2
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер, инженер всех специальностей (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), эколог, ветеринарный врач
3
Специалисты высшего уровня квалификации второй категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер, инженер всех специальностей (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), эколог, ветеринарный врач
4
Специалисты высшего уровня квалификации без категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), диспетчер по авиационным перевозкам, хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер, инженер всех специальностей (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), эколог, ветеринарный врач
В3
1
Специалисты среднего уровня квалификации высшей категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер, инспектор (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), эколог
2
Специалисты среднего уровня квалификации первой категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер, инспектор (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), ветеринарный фельдшер, эколог
3
Специалисты среднего уровня квалификации второй категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер, инспектор (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), ветеринарный фельдшер, эколог
4
Специалисты среднего уровня квалификации без категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), диспетчер по авиационным перевозкам, хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер, инспектор (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), ветеринарный фельдшер, эколог
Блок С (административный персонал)
С1
Заведующий (руководитель): электрохозяйством, теплохозяйством, типографией, детским садом, аптекой, музеем, столовой, библиотекой, лабораторией, производством, архивом, котельной (при суммарной теплопроизводительности свыше 50 Гкал/ч), комбинатом; мастерской, банно-прачечным комбинатом
С2
Специалисты высшего уровня квалификации: архивист, референт, бухгалтер, статистик, библиотекарь, экономист, дизайнер, художник, инженер всех специальностей, инспектор, инструктор, менеджер, методист, программист, переводчик, технолог, редактор, юрисконсульт, психолог, музыкальный руководитель, менеджер по государственным закупкам, механик, системный администратор, аудитор (ревизор)
С3
Специалисты среднего уровня квалификации: архивист, бухгалтер, статистик, библиотекарь, экономист, дизайнер, мастер, художник, инженер всех специальностей, инспектор, инструктор, менеджер, методист, механик, юрисконсульт, техник, тренер, технолог, специалист по воинскому учету, музыкальный руководитель, программист, помощник режиссера.
Руководитель структурного подразделения, занятого административно-хозяйственным обслуживанием государственного учреждения и казенного предприятия: бани, гаража, гостиницы, группы, делопроизводства, камеры хранения, канцелярии, котельной (при суммарной теплопроизводительности менее 50 Гкал/ч), пекарни, прачечной, склада, станции, хозяйства, участка, части, общежития, смены, спортзала
Блок D (вспомогательный персонал)
D
Оператор, охранник, делопроизводитель, диспетчер по автомобильным перевозкам, комендант, контролер, дежурный бюро пропусков, кассир, курьер, помощник воспитателя, секретарь, учетчик, чертежник, экспедитор, киномеханик, архивариус, помощник медицинской сестры (медицинского брата)