Қазақстан Республикасы Әділет органдарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 660 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12783 болып тіркелді.
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі 139-бабының 7-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет органдарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидасы мен шарттары;
2) Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 30.03.2017 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Заңнама институты" мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидасы мен шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Кадр қызметі департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электронды түрде жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушы
З.Баймолдина
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылы 31 желтоқсандағы
№ 660 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет органдары азаматтық қызметшілерін
аттестаттаудан өткізу қағидасы мен шарттары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы әділет органдары азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағида) 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабы 7-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде және оның аумақтық органдарында, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінде, республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарында лауазым атқаратын азаматтық қызметшілерін (бұдан әрі – қызметшілер) аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттарын айқындайды.

О некоторых вопросах аттестации гражданских служащих органов юстиции Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 660. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12783.
В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих органов юстиции Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) утратил силу приказом Министра юстиции РК от 30.03.2017 № 336 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3) Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих государственного учреждения "Института законодательства Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой службы Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан З. Баймолдина
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанностей
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года
№ 660
Правила
и условия проведения аттестации гражданских служащих органов
юстиции Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих органов юстиции Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих, занимающих должности в Министерстве юстиции Республики Казахстан, его территориальных органах, в подведомственных Министерству юстиции Республики Казахстан государственных учреждениях и республиканском государственном казенном предприятии (далее – служащие).

2. Қызметшілерді аттестаттау – олардың кәсіптік және біліктілік даярлығының, іскерлік қасиеттерінің деңгейін айқындау, біліктілік санатын белгілеу бойынша кезең-кезеңмен жүзеге асырылатын рәсім.
3. Аттестаттау кезінде негізгі бағалау өлшемшарттар қызметшілердің өздеріне жүктелген міндеттерді орындау қабілеті болып табылады.
4. Аттестаттау мынадай бірқатар жүйелі кезеңді қамтиды:
1) аттестаттаудан өткізуге дайындық;
2) аттестаттау комиссиясының қызметшімен әңгіме жүргізуі;
3) аттестаттау комиссиясының шешім шығаруы.
2. Аттестаттаудың шарттары
5. Жүктілігі және босануы бойынша демалыстағы және бала үш жасқа толғанша оған күтім жасау үшін жалақысы сақталмайтын демалыстағыларды қоспағанда, барлық қызметшілер аттестауға жатады.
6. Қызметшілер азаматтық қызметте болған әрбiр кейінгі үш жыл өткен соң, бiрақ осы лауазымға орналасқан күнінен бастап алты айдан бұрын емес аттестаттаудан өтедi.
Бұл ретте аттестаттау көрсетілген мерзім басталған күнінен бастап алты айдан кешіктірілмей өткізілуі тиіс.
Бала күтімі бойынша демалыста жүрген қызметшілер қызметке шыққаннан соң алты айдан кейін ғана аттестатталынады.
Қызметшілерді көрсетілген мерзім біткенге дейін аттестаттау олардың өтініші бойынша өткізіледі.
3. Аттестаттауды өткізу тәртібі
7. Аттестаттауды өткізуге дайындықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің оның аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің, ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің және республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың кадр қызметі (бұдан әрі – аттестаттайтын орган) оның басшысының тапсырмасы бойынша ұйымдастырады және ол мынадай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестатталатындарға қажетті құжаттарды дайындау;
2) аттестаттаудан өткізу кестесін әзірлеу;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын айқындау;
4) аттестаттауды өткізу мақсаттары мен тәртібі туралы түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру;
5) әңгімелесу өткізуге арналған сұрақтарды дайындау.
8. Аттестаттайтын органның кадр қызметі осы Қағиданың 6-тармағына сәйкес аттестаттауға жататын қызметшілерді алты ай ішінде бір рет айқындайды.
9. Аттестаттайтын органның басшысы аттестаттайтын органның кадр қызметінің ұсынымы бойынша бұйрық шығарады, онымен аттестатталатын адамдардың тізімі, аттестаттауды өткізу кестесі мен аттестаттау комиссияларының құрамы бекітіледі.
10. Аттестаттайтын органның кадр қызметі аттестаттаудан өткізу мерзімдері туралы оны өткізу басталғанға дейін бір айдан кешіктірмей қызметшілерді жазбаша хабардар етеді.
11. Аттестаттауға жататын қызметшінің тікелей басшысы қызметтік мінездемені ресімдеп, оны аттестаттайтын органның кадр қызметіне жібереді.

2. Аттестация служащих – периодически осуществляемая процедура по определению уровня их профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств, установлению квалификационных категории.
3. Основным критерием оценки при аттестации является способность служащих выполнять возложенные на них обязанности.
4. Аттестация включает в себя ряд последовательных этапов:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) собеседование со служащим, проводимое аттестационной комиссией;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.
2. Условия аттестации
5. Аттестации подлежат все служащие, за исключением находящихся в отпуске по беременности и родам и отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет.
6. Служащие проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
При этом аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
Служащие, находящиеся в отпуске по уходу за детьми, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
Аттестация служащих, по их заявлению, проводится до истечения указанных сроков.
3. Порядок проведения аттестации
7. Подготовка к проведению аттестации организуется кадровой службой Министерства юстиции Республики Казахстан, его территориальных органов, подведомственных Министерству юстиции Республики Казахстан государственных учреждений и республиканского государственного казенного предприятия (далее – аттестующий орган) по поручению его руководителя, и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации;
5) подготовку вопросов для проведения собеседования.
8. Кадровая служба аттестующего органа один раз в течение шести месяцев определяет служащих, подлежащих аттестации в соответствии с пунктом 6 настоящих Правил.
9. Руководитель аттестующего органа по представлению кадровой службы аттестующего органа издает приказ, которым утверждаются список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
10. Кадровая служба аттестующего органа письменно уведомляет служащих о сроках проведения аттестации не позднее месяца до начала ее проведения.
11. Непосредственный руководитель служащего, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу аттестующего органа.

12. Қызметтік мінездеме аттестатталатын қызметшінің кәсіби, жеке басының қасиеттері мен қызметтік іс-әрекеті нәтижелерінің негізделген, шынайы бағасын қамтуы тиіс.
13. Аттестаттайтын органның кадр қызметі аттестаттау комиссиясының отырысына дейін үш аптадан кешіктірмейтін мерзімде қызметшіні оған берілген қызметтік мінездемемен таныстырады.
14. Қызметші өзіне берілген қызметтік мінездемемен келіспеген жағдайда өзін сипаттайтын ақпаратты аттестаттайтын органның кадр қызметіне ұсынады.
15. Аттестатталатын қызметшіге аттестаттайтын органның кадр қызметі осы Қағидаға қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестатттауға жататын азаматтық қызметшіге аттестаттау парағын ресімдейді.
16. Аттестаттайтын органның кадр қызметі жиналған аттестаттау материалдарын аттестаттау комиссиясына жібереді.
17. Аттестаттау комиссиясын аттестаттайтын органның кадр қызметінің ұсынысы бойынша аттестаттайтын органның басшысы құрады және ол аттестаттау комиссиясының мүшелері мен хатшысынан тұрады. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің ішінен төраға және дауыс құқығы жоқ хатшы тағайындалады. Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметіне басшылық етеді, оның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметі мен өзі қабылдайтын шешімдері үшін жауапты болады.
18. Аттестаттау комиссиясының құрамына құрылымдық бөлімшелердің және аттаттаушы орган кадр қызметінің басшылары кіреді.
Аттестаттау комиссиясының мүшелерінің саны бес адамнан кем емес тақ санды құрайды.
Аттестаттау комиссиясының болмаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
Аттестаттау комиссиясының хатшысы аттестаттайтын органның кадр қызметінің өкілі болып табылады, оны аттестаттайтын органның кадр қызметінің басшысы айқындайды.
Аттестаттау комиссиясының хатшысы аттестаттау комиссиясының отырысына тиісті материалдарды, қажетті құжаттарды дайындайды және ол өткеннен кейін хаттаманы ресімдейді.
19. Аттестаттау комиссиясының отырысы, егер оның құрамының кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп есептеледі.
20. Дауыс беру нәтижелері аттестаттау комиссиясы мүшелерінің көпшілік даусымен айқындалады. Дауыстар тең түскен жағдайда, аттестаттау комиссиясы төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
21. Аттестаттау комиссиясы мүшелері келіспеген жағдайда өз ерекше пікірін білдіре алады.
22. Аттестаттау комиссиясы аттестаттауды аттестатталатын қызметшінің қатысуымен өткізеді.
Аттестатталушы аттестаттау комиссиясының отырысына дәлелді себептермен қатыспаған жағдайда, оны аттестаттау мәселесін қарау комиссия көрсеткен неғұрлым кешірек мерзімге ауыстырылады.

12. Служебная характеристика содержит обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого служащего.
13. Кадровая служба аттестующего органа ознакамливает служащего с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.
14. При несогласии с представленной на него служебной характеристикой, служащий предоставляет в кадровую службу аттестующего органа информацию, характеризующую его.
5. На аттестуемого служащего кадровой службой аттестующего органа оформляется аттестационный лист на гражданского служащего, подлежащего аттестации, по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
16. Кадровая служба аттестующего органа направляет собранные аттестационные материалы в аттестационную комиссию.
17. Аттестационная комиссия создается руководителем аттестующего органа по представлению его кадровой службы и состоит из членов и секретаря аттестационной комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель и секретарь, не имеющий право голоса. Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.
18. В состав аттестационной комиссии включаются руководители структурных подразделений и кадровой службы аттестующего органа.
Количество членов аттестационной комиссии составляет нечетное число не менее пяти человек.
Замещение отсутствующих членов аттестационной комиссии не допускается.
Секретарем аттестационной комиссии является представитель кадровой службы аттестующего органа, который определяется руководителем кадровой службы аттестующего органа.
Секретарь аттестационной комиссии подготавливает материалы к заседанию аттестационной комиссии, необходимые документы и оформляет протокол после его проведения.
19. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей ее состава.
20. Результаты голосования определяются большинством голосов членов аттестационной комиссии. При равенстве голосов голос председателя аттестационной комиссии является решающим.
21. В случае несогласия члены аттестационной комиссии излагают свое особое мнение.
22. Аттестационная комиссия проводит аттестацию в присутствии аттестуемого служащего.
В случае неявки аттестуемого на заседание аттестационной комиссии по уважительной причине, рассмотрение вопроса его аттестации переносится на более поздний срок, указанный комиссией.

23. Отырыс барысында аттестаттау комиссиясы ұсынылған материалдарды зерделейді, аттестатталатын адамды тыңдайды.
Аттестатталатын адамға қойылатын сұрақтар кәсіби және біліктілік даярлық, іскерлік қасиеттер мәселелеріндегі оның құзыреттілігінің деңгейін анықтауға бағытталған.
Аттестаттаушы адамның кәсіби, іскерлік және жеке басы қасиеттерін талқылау шынайы, сыпайы және әділеттілік жағдайда өтеді.
24. Ұсынылған материалдарды зерделеу және қызметшімен әңгімелесу нәтижесінде аттестаттау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) қайта аттестаттауға жатады.
Аттестаттау комиссиясы оң шешім шығару кезінде қызметшінің біліктілік санатына сәйкестігін белгілейді (растайды), не оны белгілеуге негіз жоқ екендігін атап өтеді.
25. Аттестаттау комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Аттестаттау комиссиясы құрамына енген аттестаттаудан өтетін қызметші өзіне қатысты дауыс беруге қатыспайды.
26. Қайта аттестаттау бастапқы аттестаттау өткен күнінен бастап үш айдан кейін осы Қағидада айқындалған тәртіппен өткізіледі. Қайта аттестаттауды өткізген аттестаттау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді.
27. Аттестаттау комиссиясының шешімдері, оның отырысына қатысқан аттестаттау комиссиясы мүшелері мен хатшысы қол қойған хаттамамен ресімделеді.
28. Қызметші аттестаттау комиссиясының шешімімен таныстырылады.
29. Аттестаттау комиссиясының шешімдерін лауазымға тағайындауға құқығы бар тұлға бекітеді.
30. Аттестатау комиссиясының бекітілген шешімдері қызметшілердің аттестациялық парағына енгізіледі.
31. Аттестаттаудан өткен қызметшінің аттестаттау парағы және оған берілген қызметтік мінездеме жеке ісінде сақталады. Ұйымның басшысы бекіткен аттестаттау комиссиясы шешімі де қызметшінің қызмет тізіміне енгізіледі.
Азаматтық қызметшілерді
аттестаттаудан өткізу тәртібі
және шарттарына қосымша
Аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні аттестаттау
парағы
____ ____
Аттестаттау түрі: кезекті - |____|; қайта - |____|
(қажеттісін Х белгісімен белгілеу керек)
1. Т.А.Ә. (бар болған кезде)___________________________________
2. Туған күні ___ж. "___"_________
3. Білімі туралы, біліктілігін арттыру, қайта даярлау туралы
мәліметтер (қашан және қандай оқу орнын аяқтады, білімі бойынша
мамандығы және біліктілігі, білікті арттыру, қайта даярлау, ғылыми
дәрежесі, ғылыми атағы, берілген күні туралы құжаттар)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

23. В ходе заседания аттестационная комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемое лицо.
Вопросы, задаваемые аттестуемому лицу, направлены на выявление уровня его компетентности в вопросах профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств.
Обсуждение профессиональных, деловых и личностных качеств аттестуемого лица проходит в обстановке объективности, корректности и доброжелательности.
24. По результатам изучения представленных материалов и собеседования со служащим аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации.
При вынесении положительного решения аттестационная комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию служащего, либо отмечает об отсутствии оснований для ее установления.
25. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием. Проходящий аттестацию служащий, входящий в состав аттестационной комиссии, в голосовании относительно себя не участвует.
26. Повторная аттестация проводится через три месяца со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами. Аттестационная комиссия, проведя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
27. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом, который подписывается членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
28. Служащий ознакамливается с решением аттестационной комиссии.
29. Решения аттестационной комиссии утверждаются лицом, имеющим право назначение на должность.
30. Утвержденные решения аттестационной комиссии заносятся в аттестационные листы служащих.
31. Аттестационный лист служащего, прошедшего аттестацию, и служебная характеристика на него хранятся в личном деле. Утвержденное руководителем организации решение аттестационной комиссии также заносится в послужной список служащего.
Приложение
к Правилам и условиям проведения
аттестации
гражданских служащих
Аттестационный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
______ ______
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____|
(нужное отметить знаком Х)
1. ФИО (при его наличии) _____________________________________
2. Дата рождения "___"_________ _____г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации,
переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил,
специальность и квалификация по образованию, документы о повышении
квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их
присвоения)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күні, біліктілік
санаты_______________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтілі - ________________________________________
6. Мемлекеттік және азаматтық лауазымдардағы жалпы жұмыс өтілі
_____________________________________________________________________
7. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің айтқан ескертулері мен
ұсыныстары:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Аттестатталанушының пікірі _________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Аттестатталанушының қызметтік мінездемесіне сәйкес азаматтық
қызметшінің қызметін тікелей басшының бағалауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестаттау комиссиясының ______ мүшесі қатысты.
11. Дауысқа салу нәтижелері бойынша аттестаттау комиссиясының
әрбір мүшесі толтыратын азаматтық қызметшінің қызметін қоса берілетін
бағалау парағына сәйкес бағалау:
1) атқаратын лауазымға сәйкес келеді (дауыс саны) ________;
2) қайта аттестаттауға жатады (дауыс саны) ____________;*
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді (дауыс саны) _____.
12. Біліктілік санаты:
1 ________ (жазумен) біліктілік санатына сәйкес келеді
_____________________ (дауыс саны) _________________________________
(әр біліктілік санаты бойынша жеке)
2. біліктілік санатын белгілеуге негіз жоқ (дауыс саны)_______.
Қорытынды бағалау _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(біліктілік санатының сандық белгісі жазумен жазылады)
Аттестаттау комиссиясының ұсынымдары (олар беретін
дәлелдемелерді көрсете отырып)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Ескертпе __________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: ___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
Аттестауды өткізу күні 20___ж. "___"__________
Ұйым басшысының аттестаттау қорытындысы бойынша шешімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым: _______________________________
(азаматтық қызметшінің қолы және күні)
Ұйым мөрінің орны
* 2) қайта аттестаттаудан өткен кезде баға қойылмайды
Аттестаттаудан өтетін
азаматтық қызметшіні
аттестаттау парағына
қосымша
Аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні бағалау парағы
(аттестаттау комиссиясының мүшесі толтырады)
____ ____
Аттестаттау түрі: кезекті - |____|; қайта - |____|
(қажеттінің Х белгісімен белгілеу керек)
Т.А.Ә. (бар болған кезде)
_____________________________________________________________________
Лауазымы ______________________________________________________
Аттестатталушының бағасы
_______________________________________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанғысыз)
Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің шешімі (төмендегінің бірі:
атқаратын лауазымына сәйкес, қайта аттестаттауға жатады*,
атқаратын лауазымына сәйкес келмейді):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясы мүшелері шешімінің негіздемесі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Біліктілік санатына сәйкес келеді______________________________
Біліктілік санатын белгілеуге негіз жоқ
_____________________________________________________________________
Негіздеме:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі ______________________________
(Т.А.Ә. (бар болған кезде), қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы _____________________________
(Т.А.Ә.(бар болған кезде), қолы)
Күні 20__ жылғы "___" ____________
* қайта аттестаттаудан өту кезінде шығарылмайды
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 660 бұйрығына
2-қосымша
Сот-сараптама қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді
аттестаттаудан өткізу қағидасы мен шарттары
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 30.03.2017 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 660 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Заңнама институты" мемлекеттік
мекемесінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан
өткізу қағидасы мен шарттары

4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная
категория
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж ______________________________________
6. Общий стаж работы на должностях государственного и
гражданского служащего _____________________________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии: ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Мнение аттестуемого: ______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным
руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого _______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной
комиссии.
11. Оценка деятельности гражданского служащего по результатам
голосования согласно прилагаемому оценочному листу на гражданского
служащего, подлежащего аттестации, заполняемому каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов) ___
____________________________________________________________________;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) ______;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов)
____________________________________________________________________
12. Квалификационная категория:
1) соответствует __________________ (прописью) квалификационной
категории (количество голосов)_____________________________
_______________________________________________________________
(по каждой квалификационной категории отдельно)
2) отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (количество голосов) ___________________________.
Итоговая оценка
_________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(квалификационная категория с цифровым обозначением
____________________________________________________________________
указывается прописью)
13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются)
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
14. Примечания ______________________________________________
____________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: ________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ___________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: _________________________
(подпись)
____________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "___" __________ 20___г.
Решение руководителя организации по итогам аттестации
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: _________________________
(подпись гражданского служащего и дата)
Место для печати организации
* оценка 2) при проведении повторной аттестации не выставляется
Приложение
к Аттестационному листу
на гражданского служащего,
подлежащего аттестации
Оценочный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
______ ______
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____|
(нужное отметить знаком Х)
ФИО (при его наличии)
________________________________________________________________
Должность ____________________________________________________
Оценка аттестуемого___________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*;
не соответствует занимаемой должности):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Соответствует квалификационной категории ____________
Отсутствуют основания для установления квалификационной
категории __________________________________________________________
Обоснование: _________________________________________________
____________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии _________________________________
(ФИО (при его наличии), подпись)
Секретарь аттестационной комиссии _____________________________
(ФИО (при его наличии), подпись)
Дата "___" ____________ 20__ года
* при проведении повторной аттестации не выносится
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанностей
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года
№ 660
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра юстиции РК от 30.03.2017 № 336 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 660
Правила
и условия проведения аттестации гражданских служащих
государственного учреждения "Институт законодательства
Республики Казахстан"

1. Жалпы ережелер
1. Азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидасы мен шарттары (одан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасы Заңнама институты" мемлекеттік мекемесінде (одан әрі – Институт) қызмет атқаратын азаматтық қызметшілердің (одан әрі – қызметші) аттестаттаудан өткізу қағидасы мен шарттарын анықтайды.
2. Азаматтық қызметшілерді аттестациялау – қызметшілердің кәсіптік және біліктілік даярлығының, іскерлік қасиеттерінің деңгейін айқындау, біліктілік санатын (дәреже) аңықтау бойынша кезең-кезеңмен жүзеге асырылатын рәсім;
3. Аттестациялаудың мақсаты – Институттың қызметшілерінің атқарып отырған лауазымына сай келетіндігін анықтау.
4. Аттестациялау кезінде негізгі бағалау өлшемі қызметшілердің өздеріне жүктелген міндеттерді орындау қабілеті болып табылады.
5. Аттестация мынадай бірқатар дәйекті кезеңді қамтиды:
1) аттестация өткізуге дайындық;
2) аттестация комиссиясының қызметшімен әңгіме жүргізуі;
3) аттестация комиссиясының шешім шығаруы.
6. Аттестацияның негізгі қағидаттары жариялылық, алқалылық және жүйелілік болып табылады.
2. Аттестаттаудың шарттары
7. Жүктілікке және босануға байланысты демалыстағы әйелдер, 3 жасқа дейінгі бала күтіміне байланысты демалыстағы қызметкерлерден басқа, Институттың барлық штаттық қызметкерлері мен қоса атқарудағы қызметшілер аттестациядан өтеді.
8. Қызметшілер мемлекеттiк қызметте болған әрбiр кезектi үш жыл өткен сайын, бiрақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап кемiнде алты ай өткеннен кейiн мерзiмде, аттестациядан өтедi. Бұл ретте, аттестация аталған мерзім басталған күннен бастап алты айдан аспайтын мерзімде өткізілуге тиіс.
Бала күтімі жөніндегі демалыста жүрген Институт қызметшілері қызметке шыққаннан кейін алты айдан кейін аттестацияланады.
9. Институт қызметкерлерін олардың өтініші бойынша белгіленген мерзімге дейін аттестациялаудан өткізеді.
3. Аттестацияны өткізуге дайындықты ұйымдастыру
10. Аттестацияны өткізуге дайындықты директордың тапсырмасы бойынша кадрлық қамтамасыз ету және іс жүргізу бөлімі (одан әрі – кадр бөлімі) ұйымдастырады және ол мынадай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестациядан өтушіге қажетті құжаттарды дайындау;
2) аттестация өткізудің кестесін әзірлеу;
3) аттестация комиссияларының құрамын айқындау;
4) Институт қызметкерлерінің арасында аттестация өткізудің мақсаты мен тәртібі туралы түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру.
11. Кадр бөлімі аттестациялануға тиіс Институт қызметшілерінің кандидатурасын жарты жылда бір рет айқындайды.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих (далее – Правила) разработаны в соотвествии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих (далее – служащих), занимающих должности в государственном учреждении "Института законодательства Республики Казахстан" (далее – Институт).
2. Аттестация гражданских служащих – периодически осуществляемая процедура по определению уровня профессиональной и квалификационной подготовки гражданских служащих, деловых качеств, установлению квалификационных категорий.
3. Целью аттестации является определение соответствия служащих Института занимаемой должности.
4. Основным критерием оценки при аттестации является способность служащего Института выполнять возложенные на них обязанности.
5. Аттестация включает в себя ряд последовательных этапов:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) собеседование с служащими Института, проводимое аттестационной комиссией;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.
6. Основными принципами аттестации является гласность, коллегиальность и системность.
2. Условия аттестации
7. Аттестации подлежат служащие Института, в том числе работающие по совместительству, за исключением женщин находящиеся в отпуске по беременности и родам, служащие, находящиеся в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет.
8. Служащие Института проходят аттестацию по истечению каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности. При этом аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
Служащие Института, находящиеся в отпуске по уходу за детьми, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
9. Аттестация служащих Института проводится до истечения указанных сроков по их заявлению.
3. Порядок подготовки проведения аттестации
10. Подготовка к проведению аттестации осуществляется отделом кадрового обеспечения и делопроизводства (далее – отдел кадров) по поручению директора и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационной комиссий;
4) организацию разъяснительной работы среди гражданских служащих Института о целях и порядке проведения аттестации.
11. Отдел кадров определяет кандидатуры служащих Института, подлежащих аттестации один раз в полугодие.

12. Институт директоры кадр бөлімінің ұсынуымен бұйрық шығарады, сол бұйрықпен аттестацияланатын адамдардың тізімі, аттестация өткізудің кестесі мен аттестация комиссияларының құрамы бекітіледі.
13. Кадр бөлімі аттестация өткізу мерзімі туралы оны өткізудің басталуына кемінде бір ай қалғанда азаматтық Институт қызметшілерін жазбаша хабардар етеді.
Аттестациялануға тиіс қызметші кадр бөліміне өздерінің жарияланған мақалалар тізімін (оттиск) ұсынады.
14. Аттестациялануға тиіс Институт қызметшілердің тікелей басшысы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша қызметтік мінездемені рәсімдеп, оны кадр қызметіне жолдайды.
15. Қызметтік мінездеме аттестацияланушы қызметшілердің кәсіби, жеке басының қасиеттері мен қызметтік іс-әрекеті нәтижелерінің негізделген, шынайы бағасын қамтуға тиіс.
16. Кадр бөлімі аттестация комиссиясының отырысына дейін кемінде екі апта бұрын Институт қызметшілерін оған берілген қызметтік мінездемемен таныстыруға міндетті.
17. Институт қызметшісі өзіне берілген қызметтік мінездемемен келіспейтіні туралы мәлімдеме жасауға және өзінің жасаған жұмысы туралы есепті аттестация комиссиясының отырысына дейін кадр бөліміне ұсынады.
18. Аттестацияланушы Институт қызметшілеріне кадр бөлімі осы Қағидасының қосымшасына сәйкес нысан бойынша аттестациялау парағын рәсімдейді.
19. Кадр бөлімі жиналған аттестациялау материалдарын аттестациялау комиссиясына жолдайды.
4. Аттестациялау комиссиясы
20. Аттестациялау комиссиясын кадр бөлімінің ұсынысы бойынша Институттың директоры аңықтайды және ол комиссия 11 мүшеден және хатшысыдан тұрады. Аттестациялау комиссиясы мүшелерінің ішінен төраға тағайындалады. Аттестациялау комиссиясының төрағасы оның қызметіне басшылық етеді, отырыстарда төраға болады, оның жұмысын ұйымдастырады, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметі мен қабылданатын шешімдері үшін жауапты болады.
21. Аттестациялау комиссиясының болмаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
Аттестация комиссиясының хатшысы кадр бөлімінің өкілі болып табылады және оны бөлім бастығы айқындайды.
Аттестация комиссиясының хатшысы комиссия отырысына тиісті материалдарды, қажетті құжаттарды дайындайды және комиссия отырысы өткеннен кейін хаттама ресімдейді. Хатшы техникалық қызмет көрсетеді және аттестациялау комиссиясының қызметін қамтамасыз етеді және дауыс беруге қатыспайды.
22. Аттестация комиссиясының мүшелері аттестациялаудан уәкілетті органның шешімімен өтеді.
23. Құрамының кемінде үштен екісі қатысқан аттестациялау комиссиясының отырысы заңды деп есептеледі.

12. Директор Института по представлению отдела кадров издает приказ, которым утверждается список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
13. Отдел кадров письменно уведомляет служащих Института о сроках проведения аттестации не позднее одного месяца до начала ее проведения.
Служащий, подлежащий аттестации, представляет в отдел кадров, списки опубликованных статей с имеющимися оттисками.
14. Непосредственный руководитель служащего от Института, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в отдел кадров.
15. Служебная характеристика должна содержать обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого гражданского служащего Института.
16. Отдел кадров ознакамливает служащих Института с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за две недели до заседания аттестационной комиссии.
17. Служащий при своем несогласии с представленной на него служебной характеристикой предоставляет в отдел кадров, до заседания аттестационной комиссии, подготовленный лично отчет о проделанной работе.
18. На аттестуемого служащего Института отделом кадров оформляется аттестационный лист по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
19. Отдел кадров направляет собранные аттестационные материалы в аттестационную комиссию.
4. Аттестационная комиссия
20. Аттестационная комиссия определяется директором Института по представлению отдела кадров и состоит из 11 членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель. Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.
21. Замещение отсутствующих членов аттестационной комиссии не допускается.
Секретарем аттестационной комиссии является представитель отдела кадров, который определяется начальником отдела кадров.
Секретарь аттестационной комиссии подготавливает соответствующие материалы к заседанию комиссии, необходимые документы и оформляет протокол после его проведения. Секретарь осуществляет техническое обслуживание и обеспечивает функционирование аттестационной комиссии и не принимает участие в голосовании.
22. Члены аттестационной комиссии проходят аттестацию по решению уполномоченного органа.
23. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным при присутствии не менее двух третей ее состава.

24. Дауыс берудің нәтижесі комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен айқындалады. Дауыстар тең түскен жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
5. Аттестацияны өткізу
25. Аттестация комиссиясы аттестациялауды аттестацияланушы Институт қызметшілерінің қатысуымен өткізеді. Дәлелсіз себеппен қатыспауға рұқсат етілмейді.
Аттестацияланушы аттестация комиссиясының отырысына дәлелді себептермен (уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша немесе қызметтік іссапар уақытында) қатыспаған жағдайда, оны аттестациялау мәселесін қарау комиссия аңықтаған анағұрлым кейін мерзімге ауыстырылады. Аттестацияны кейінге қалдыру бір реттен аспайды.
26. Отырыс барысында комиссия ұсынылған материалдарды зерттейді және аттестацияланатын қызметшіні тыңдайды.
Аттестацияланатын қызметшіге берілетін сұрақтар кәсіби және біліктілік даярлық, іскерлік қасиеттер мәселелеріндегі құзыреттілігінің деңгейін анықтауға бағытталған болуға тиіс.
Аттестацияланушының кәсіби және біліктілік даярлығын, іскерлік қасиеттерін талқылау шынайы, сыпайы және жанашырлық жағдайында өтуі қажет.
27. Ұсынылған материалдарды зерттеу және Институт қызметшілерімен әңгімелесу нәтижесінде комиссия мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын қызметіне лайықты;
2) қайталап аттестациялауға жатады.
Комиссия шешім шығару кезінде қызметшінің біліктілік санатына сәйкестігін бекітеді (растайды) не оны бекітуге негіз жоқ екендігін көрсетеді.
28. Аттестация комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Аттестация комиссиясы құрамына енген аттестациядан өтуші Институт қызметшісі өзіне қатысты дауыс беруге қатыспайды.
29. Бірінші аттестациядан өтпеген және аттестацияға дәлелді себептермен қатыспаған қызметерлерді қайта аттестациялау бастапқы аттестация өткен күннен бастап үш ай өткеннен кейін осы Қағидада айқындалған тәртіппен өтеді.
Қайта аттестациялауды өткізген аттестациялау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын қызметіне лайықты;
2) атқаратын қызметіне лайықты емес.
30. Аттестациялау комиссиясының шешімдері оның отырысына қатысқан аттестациялау комиссиясының мүшелері мен хатшысы қол қойған хаттамамен рәсімделеді.
31. Институт қызметшілері аттестациялау комиссиясының шешімімен таныстырылады. Аттестациялау комиссиясының шешімін Институт директоры хаттамаға қол қойылған күнен бастап бес жұмыс күні ішінде бекітіледі. Аттестация комиссиясының бекітілген шешімі Институт қызметшілерінің аттестациялық парағына енгізіледі.
Аттестациядан өткен Институттық қызметшісінің қызметтік мінездемесі, сондай-ақ Институт директоры бекіткен аттестациялау комиссиясының шешімі оның жеке ісінде сақталады.
"Қазақстан Республикасы
Заңнама институты" ММ-сі
азаматтық қызметшілерін аттестатаудан
өткізу қағидасы мен шартарына қосымшасы
Аттестациядан өтетін "ҚР Заңнама институты"
ММ қызметкерінің аттестациялау парағы
Аттестация түрі: кезекті - |____|; қайталап - |____|
(керектісін Х белгісімен белгілеу керек).

24. Результаты голосования определяются большинством голосов членов комиссии. При равенстве голосов, голос председателя комиссии является решающим.
5. Проведение аттестации
25. Аттестационная комиссия проводит аттестацию в присутствии аттестуемого служащего Института. Отсутствие без уважительной причины не допускается.
При неявке аттестуемого на заседании комиссии по уважительной причине (временной не трудоспособности или служебной командировке), рассмотрение вопроса о его аттестации переносится на более поздний срок, определяемый комиссией. Перенос аттестации допускается не более одного раза.
26. В ходе заседания, комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемого служащего.
Вопросы, задаваемые аттестуемому лицу, направлены на выявление уровня его компетентности в вопросах профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств.
Обсуждение профессиональных, деловых и личностных качеств аттестуемого лица должно проходить в обстановке объективности, корректности и доброжелательности.
27. По результатам изучения представленных материалов и собеседования со служащим Института комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации.
При вынесении решения, комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию работника, либо отмечает об отсутствии оснований для ее установления.
28. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием. Проходящий аттестацию служащий Института, входящий в состав аттестационной комиссии, в голосовании относительно себя не принимает участия.
29. Повторная аттестация для служащих не прошедших первоначальную аттестацию, а также для служащих, не явившихся на аттестацию по уважительной причине проводится через три месяца со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами.
Аттестационная комиссия, проводя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
30. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом, который подписывается членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
31. Служащий Института ознакамливается с решением аттестационной комиссии. В течение пяти рабочих дней со дня подписания протокола, решение аттестационной комиссии утверждается директором Института. Утвержденное решение аттестационной комиссии заносится в аттестационный лист служащего Института.
Служебная характеристика, а также утвержденное директором Института решение аттестационной комиссии, служащего Института, прошедшего аттестацию хранятся в личном деле.
Приложение
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих ГУ
"Института законодательства
Республики Казахстан"
Аттестационный лист на работника
ГУ "Института законодательства Республики Казахстан",
подлежащего аттестации
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____| (нужное
отметить знаком Х).

1. Тегі, аты, әкесінің аты ____________________________________
2. Туған күні "___" ____________ 19___ ж.
3. Білімі, біліктілігін арттыру, қайта даярлау жөніндегі
мәліметтер (қашан және қандай оқу орнын тәмамдаған, білімі бойынша
мамандығы, біліктілігін арттыру, қайта даярлау, ғылыми дәрежесі,
ғылыми атағы, берілген күні туралы құжаттар)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күні, біліктілік
санаты (дәрежесі)
_____________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтілі: _________________________________________
6. Мемлекеттік және азаматтық лауазымдардағы жалпы жұмыс
өтілі:
_____________________________________________________________________
7. Аттестация комиссиясы мүшелерінің айтқан ескертулері мен
ұсыныстары:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Аттестацияланушының ой-пікірі: _____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Аттестацияланушының қызметтік мінездемесі бойынша азаматтық
азаматтық қызметшілердің қызметін тікелей басшысының бағалауы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестация комиссиясының ______ мүшесі қатысты.
11. Дауысқа салу қорытындысы бойынша аттестация комиссиясының
әрбір мүшесі толтыратын азаматтық азаматтық қызметшілердің қызметін
қоса берілетін бағалау парағына сәйкес бағалау:
1) атқаратын қызметіне лайықты (дауыс саны) ________;
2) қайталап аттестациялауға жатады (дауыс саны) ____________; *
3) атқаратын қызметіне лайықты емес (дауыс саны) _____.*
12. Біліктілік санаты (дәрежесі):
1) ________ (жазумен) біліктілік санатына (дәрежесіне) лайықты
_____________________ (дауыс саны) __________________________________
(әр біліктілік санаты бойынша жеке)

1. Фамилия, имя, отчество ____________________________________
2. Дата рождения "___"_________19___г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации,
переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил,
специальность и квалификация по образованию, документы о повышении
квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их
присвоения) _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная
категория (разряд)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж - ______________________________________
6. Общий стаж работы на должностях государственного и
гражданского служащего ______________________________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии: ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Мнение аттестуемого: __________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________
9. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным
главным экспертом-начальником отдела – центра согласно служебной
характеристике аттестуемого: _______________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной
комиссии.
11. Оценка деятельности работника Института по результатам
голосования согласно прилагаемому оценочному листу, заполняемому
каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов):___;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _______;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество
голосов) __________________________________________________________.*
12. Квалификационная категория (разряд):
1) соответствует ____________________ (прописью)
квалификационной категории (разряду) (количество
голосов) ______________________________
_________________________________________________________________
(по каждой квалификационной категории (разряду) отдельно)

2) біліктілік санатын (дәрежесін) белгілеуге негіз жоқ
(дауыс саны) __________.
Қорытынды бағалау:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(біліктілік санатының (дәрежесінің) сандық белгісі жазумен жазылады)
13. Аттестация комиссиясының ұсыныстары (дәлелдемелерімен
қоса)________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Ескертпелер _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: ___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
Аттестацияның өткізілген күні: "___" _________ 20__ ж.
Институт директорының аттестациялау қорытындысы жөніндегі
шешімі_______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестациялау парағымен таныстым: _____________________________
(Институт қызметкерінің қолы және күні)
Ұйым мөртаңбасының орны
* баға 2) қайталап аттестациялауда қойылмайды
* баға 3) қайталап аттестациялауда қойылады
"Қазақстан Республикасы
Заңнама институты" ММ-сі
азаматтық қызметшілерін аттестатаудан
өткізу қағидасы мен шартарына қосымшасы
Аттестациядан өтетін "ҚР Заңнама институты"
ММ қызметкерінің бағалау парағы
(аттестация комиссиясының мүшесі толтырады)
Аттестация түрі: кезекті - |____|; қайталап өту - |____|
(керектісін Х белгісімен белгілеу керек.
Т.А.Ә
_____________________________________________________________________
Лауазымы
_____________________________________________________________________
Аттестацияланушының бағасы
_____________________________________________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанғысыз)
Аттестация комиссиясы мүшелерінің шешімі (төмендегінің бірі:
атқаратын лауазымына сәйкес, қайталап аттестациялауға жатады*,
атқаратын лауазымына сәйкес келмейді):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестация комиссиясы мүшелері шешімінің негіздемесі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Біліктілік санатына (дәрежесіне) лайықты_______________________
Біліктілік санатын (дәрежесін) белгілеуге негіз жоқ
_____________________________________________________________________
Негіздеме:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестация комиссиясының мүшесі ____________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Аттестация комиссиясының хатшысы ____________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Күні: "___" _________ 20__ ж.
* қайталап аттестациялануға енгізілмейді

2) отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) (количество голосов)
_____________________________________________________________.
Итоговая оценка:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(квалификационная категория (разряд) с цифровым обозначением
__________________________________________________________________
указывается прописью)
13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются) ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________
14. Примечания ________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: ________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: __________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ____________________________
(подпись)
____________________________
(подпись)
____________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "___" __________ 20___г.
Решение директора Института по итогам аттестации:
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: _________________________
(подпись работника Института и дата)
М.П.
* оценка 2) при проведении повторной аттестации не
выставляется
* оценка 3) выставляется при проведении повторной аттестации
Приложение
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих ГУ
"Института законодательства
Республики Казахстан"
Оценочный лист
на работника Института, подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____| (нужное
отметить знаком Х)
Ф.И.О. _______________________________________________________
Должность ____________________________________________________
Оценка аттестуемого __________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*;
не соответствует занимаемой должности):
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
Соответствует квалификационной категории (разряду) __________
Отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) _________________________________________________
Обоснование: __________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
Член аттестационной комиссии _________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Секретарь аттестационной комиссии ____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Дата "___" ____________ 20__ года
* при проведении повторной аттестации не выносится