"Техникалық талаптарды және бақылау-кассалық машиналардың техникалық талаптарға сәйкестілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 636 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 614 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 5 қаңтарда № 12811 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 208 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 16.02.2018 № 208 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 651-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Техникалық талаптарды және бақылау-кассалық машиналардың техникалық талаптарға сәйкестілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 636 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5454 болып тіркелген, 2009 жылғы 20 наурыздағы № 42 (1639) "Заң газеті" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтын 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Ақша есеп айырысу туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарына беруді қамтамасыз етпейтін техникалық талаптар және бақылау-кассалық машиналардың техникалық талаптарға сәйкестілік нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Ақша есеп айырысу туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарына беруді қамтамасыз ететін техникалық талаптар және бақылау-кассалық машиналардың техникалық талаптарға сәйкестілік нысаны бекітілсін.";
аталған бұйрыққа 1-қосымша:
маңдайшасы келесі редакцияда баяндалсын:
"Ақша есеп айырысу туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер
органдарына беруді қамтамасыз етпейтін техникалық талаптар және
бақылау-кассалық машиналардың техникалық алаптарға сәйкестілік нысаны";
реттік нөмірі 15 жол келесі редакцияда баяндалсын:
"
15
БКМ мынадай бақылау чектерінде мөрді қамтамасыз етеді:
1) салық төлеушінің атауы
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
3) БКМ-нің зауыт нөмірі
4) тіркеу нөмірі
5) чектің реттік нөмірі
6) тауар, жұмыс, қызметтің атауы
7) тауарларды сатып алудың, жұмысты орындаудың, қызмет көрсетудің күні мен уақыты

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 636 "Об утверждении технических требований и формы соответствия техническим требованиям контрольно-кассовых машин"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 614. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2016 года № 12811. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 16.02.2018 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 651 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 636 "Об утверждении технических требований и формы соответствия техническим требованиям контрольно-кассовых машин" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5454, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 20 марта 2009 года № 42 (1639)) следующие изменения:
пункт 1 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Технические требования и форму соответствия техническим требованиям контрольно-кассовой машины, не обеспечивающей передачу сведений о денежных расчетах в органы государственных доходов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Технические требования и форму соответствия техническим требованиям контрольно-кассовой машины, обеспечивающей передачу сведений о денежных расчетах в органы государственных доходов согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
в приложении 1 к указанному приказу:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Технические требования и форма соответствия техническим требованиям контрольно-кассовой машины, не обеспечивающей передачу сведений о денежных расчетах в органы государственных доходов";
строку, порядковый номер 15 изложить в следующей редакции:
"
15
ККМ обеспечивает печать в контрольном чеке:
1) наименования налогоплательщика
2) бизнес-идентификационного номера/индивидуального идентификационного номера
3) заводского номера ККМ
4) регистрационного номера
5) порядкового номера чека
6) наименования товара, работы, услуги
7) даты и времени совершения покупки товаров, выполнения работ, оказания услуг

8) тауардың, жұмыстың, қызметтің бағасы
9) сатып алудың сомасы
10) фискалдық белгі
11) Валюта айырбастау, металдар сынығын, шыны ыдысты қабылдау, ломбардтарға қолданылатын БКМ бақылау чегінде сату, сондай-ақ сатып алулар сомасы туралы ақпаратты басып шығаруды қамтамасыз етуі қажет.
12) БКМ-нің 2009 жылдың 1 қаңтарынан кейін қосылған мемлекеттік тізілімге БКМ моделдері, осы тармақта көрcетілген деректемелерді бақылау чегінде басып шығаруды, соның ішінде қазақ тілінде қазақ тілінің ерекше әріптерінің қолдануымен қамтамасыз етуі тиіс.
";
реттік нөмірі 25, 26 және 27 жолдар келесі редакцияда баяндалсын:
"
25
БКМ мынадай деректерді енгізуді қамтамасыз етуі тиіс:
1) БКМ зауыт нөмірі (егер БКМ-нің зауыт нөмірі дайындаушы зауыттағы ФЖ-ға енгізілсе, онда фискальдау кезінде ол енгізілмейді)
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
3) фискализацияны өткізу күні
4) фискалдық жадқа енудің жаңа паролі
5) БКМ-нің тіркеу нөмірі.
26
БКМ төменде келтірілген аббревиатураларға сәйкес Талаптардың 25-тармағында көрcетілген деректерді енгізуді қамтамасыз етеді:
1) МЗН - БКМ зауыт нөмірі
2) БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі
3) МТН - салық органындағы БКМ тіркеу нөмірі
4) ФЖ - БКМ фискалдық белгісі.
27
БКМ қайта тіркеу процесінде мынадай деректерді енгізуді қамтамасыз етуі тиіс:
1) ФЖ-ға енудің бұрын белгіленген паролі;
2) БКМ-нің тіркеу нөмірі
3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
4) қайта тіркеуді өткізудің күні
5) фискалдық жадқа енудің жаңа паролі.
";
реттік нөмірі 41 жол келесі редакцияда баяндалсын:
"
41
БКМ-ын жасап шығарушы техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асыратын тұлғаның апатты жағдайлардағы басқа техникалық құралдарға ФЖ мазмұнын мемлекеттік кірістер органдарының қызметкері оқу мүмкіндігін БКМ авариясы кезінде қарастыруы тиіс. Осы жағдай үшін ФЖ мазмұнын оқу тәртібі. Касса машинасының нақты моделіне жөндеу құжаттамасында көрсетілуі тиіс.
";
реттік нөмірі 47 жол келесі редакцияда баяндалсын:
"
47
"салық инспекторының жұмыс орны" модуліне бастапқы кіру кезінде мемлекеттік кірістер органы маманның логин және паролін енгізумен және БКМ фискалдық деректеріне қол жеткізу үшін крипто-кілттің қалыптастыруы болуы тиіс.
"салық инспекторының жұмыс орны" модуліне кейінгі кіру тек қана қалыптасқан крипто-кілттің және мемлекеттік кірістер органы маманның енгізілген логин және паролі көмегімен қамтамасыз етілуі тиіс – кілт.
";
реттік нөмірі 49 жол келесі редакцияда баяндалсын:
"
49
БКМ бақылау чегі (компьютерлік жүйелер болып табылатын, банктер мен банктік операциялардың жеке түрлерін орындайтын ұйымдармен қолданылатын БКМ қоспағанда) бақылау чегіндегі мөрді қамтамасыз етеді:

8) цены товара, работы, услуги
9) суммы покупки
10) фискального признака
11) ККМ, применяемая в пункте обмена валют, приема лома металлов, стеклопосуды, ломбарде должна обеспечивать печать на контрольном чеке информации, как о сумме продаж, так и о сумме покупок
12) модели ККМ, включенные в государственный реестр ККМ после 1 января 2009 года, должны обеспечивать печать в контрольном чеке реквизитов, указанных в настоящем пункте, в том числе на казахском языке, с использованием специфических букв алфавита казахского языка.
";
строки, порядковые номера 25, 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"
25
ККМ обеспечивает ввод следующих данных:
1) заводской номер ККМ (если заводской номер ККМ введен в ФП на заводе-изготовителе, то при фискализации он не вводится)
2) бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
3) дата проведения фискализации
4) новый пароль доступа к фискальной памяти
5) регистрационный номер ККМ.
26
ККМ обеспечивает ввод данных, указанных в пункте 25 Требований, в соответствии с нижеприведенными аббревиатурами:
1) ЗНМ - заводской номер ККМ
2) БИН – бизнес-идентификационный номер/ИИН - индивидуальный идентификационный номер
3) РНМ - регистрационный номер ККМ в органе государственных доходов
4) ФП - фискальный признак ККМ.
27
В процессе перерегистрации ККМ должна обеспечивать ввод следующих данных:
1) установленный ранее пароль доступа к фискальной памяти
2) регистрационный номер ККМ
3) бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
4) дата проведения перерегистрации
5) новый пароль доступа к фискальной памяти.
";
строку, порядковый номер 41 изложить в следующей редакции:
"
41
Изготовитель ККМ предусматривает при аварии ККМ прочтение работниками органов государственных доходов содержимого ФП на других технических средствах в условиях лица, осуществляющего техническое обслуживание. Порядок прочтения содержимого фискальной памяти для этого случая указан в ремонтной документации на конкретную модель ККМ либо представлен заявителем.
";
строку, порядковый номер 47 изложить в следующей редакции:
"
47
Первичный вход в модуль "Рабочее место налогового инспектора" сопровождается вводом логина и пароля специалиста органа государственных доходов и формированием крипто-ключа для доступа к фискальным данным ККМ. Последующий вход в модуль "Рабочее место налогового инспектора" обеспечивается только с помощью сформированного крипто-ключа, введенного логина и пароля специалиста органа государственных доходов.
";
строку, порядковый номер 49 изложить в следующей редакции:
"
49
Контрольный чек ККМ (за исключением ККМ, являющихся компьютерными системами, применяемыми банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций) обеспечивает печать в контрольном чеке:

1) салық төлеушінің атауы
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
3) БКМ-нің зауыт нөмірі
4) тіркеу нөмірі
5) чектің реттік нөмір
6) операция, тауар, жұмыс, қызметтің атауы
7) тауарларды сатып алудың, операцияны іске асырудың, қызметтерді көрсетудің күні және уақыты
8) операция, тауар, қызметтің, жұмыс сомасы
9) тауар, жұмыс, қызметтің жалпы құны
10) осы тармақта көрcетілген деректемелер, соның ішінде қазақ тілінде қазақ тілінің ерекше әріптерінің қолдануымен қамтамасыз етуі тиіс
";
"Фискальдық жадыда тіркелетін ақпараттарға талаптар" 1-кесте аталған бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
аталған бұйрыққа 2-қосымша:
маңдайшасы келесі редакцияда баяндалсын:
"Ақша есеп айырысу туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер
органдарына беруді қамтамасыз ететін техникалық талаптар және
бақылау-кассалық машиналардың техникалық алаптарға сәйкестілік нысаны";
реттік нөмірі 15 және 16 жолдар келесі редакцияда баяндалсын:
"
15.
БКМ фискалдық деректер операторының серверіне мемлекеттік кірістер органдары қойған касса бойынша операцияларды тоқтату хабарламасын алғаннан кейін жұмысты тоқтатуды қамтамасыз етеді. Сонымен бірге касса ауысымын ашқанда БКМ мемлекеттік кірістер органдары талаптары бойынша тоқтатылғандығы (экранда немесе чек лентасында басып шығару арқылы) туралы хабарлама шығады.
16.
БКМ фискалдық деректер операторының серверінен түскен мемлекеттік кірістер органдары хабарламаларынан құрастырылған хабарламаның шығарылуын қаматамасыз етуі тиіс. Хабарламалар БКМ экрандарында пайда болады немесе БКМ Z, X-есептерін шешкенде чек лентасында басылып шығуы керек. Фискалдық деректер операторының серверімен жұмысқа қойылатын талаптар
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 17.1 жолмен толықтырылсын:
"
17.1
2015 жылдың 1 шілдесіне дейін БКМ мемлекеттік тізіліміне қосылған БКМ жаңғыртудан кейін GSM, LTE, Wi-Fi, Wi-Max, Ethernet стандарттарында жұмыс жасайтын бір немесе одан да тәуелсіз көп қабылдау беру арналарын ұстанады.*
Ескертпе: *Жаңғырту – БКМ ескі моделдерін техникалық шарттардың, жаңа талаптарына және нормаларына сәйкес келтіру.
";
реттік нөмірі 19.3 жол келесі редакцияда баяндалсын:
"
19.3
3) мемлекеттік кірістер органдарындағы БКМ тіркеу нөмірі
";
реттік нөмірі 20.3 және 20.4 жолдар келесі редакцияда баяндалсын:
"
20.3
3) мемлекеттік кірістер органдарындағы БКМ тіркеу нөмірі
20.4
4) БКМ зауыт нөмірі
";
реттік нөмірі 34.2 жол келесі редакцияда баяндалсын:
"
34.2
2) БКМ тіркеу нөмірі (БКМ нөмірі мемлекеттік кірістер органдарында тіркелген);
";

1) наименования налогоплательщика
2) бизнес-идентификационного номера/индивидуального идентификационного номера
3) заводского номера ККМ
4) регистрационного номера
5) порядкового номера чека
6) наименования операции, товара, работы, услуги
7) даты и времени совершения операции, покупки товаров, выполнения работ, оказания услуг
8) суммы операции, цены товара, работы, услуги
9) общей стоимости товара, работы, услуги
10) реквизитов, указанных в настоящем пункте, в том числе на казахском языке, с использованием специфических букв алфавита казахского языка.
";
таблицу 1 "Требования к информации, регистрируемой в фискальной памяти" изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу;
в приложении 2 к указанному приказу:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Технические требования и форма соответствия техническим требованиям контрольно-кассовой машины, обеспечивающей передачу сведений о денежных расчетах в органы государственных доходов";
строки, порядковые номера 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"
15.
ККМ обеспечивает блокировку работы при получении от сервера оператора фискальных данных сообщения с требованием о приостановлении операций по кассе, выставленным органами государственных доходов. При открытии кассовой смены на ККМ выводится сообщение о том, что ККМ заблокирована по требованию органов государственных доходов (на экране или печатью на чековой ленте).
16.
ККМ обеспечивает вывод сообщений, получаемых от сервера оператора фискальных данных, с уведомлениями, сформированными органами государственных доходов. Сообщения выводятся на экран ККМ или печатаются на чековой ленте при снятии X, Z - отчетов с ККМ.
";
дополнить строкой, порядковый номер 17.1 следующего содержания:
"
17.1
ККМ, включенная в Государственный реестр ККМ до 1 июля 2015 года, после модернизации поддерживает один или более независимых каналов приема передачи данных, работающих в стандартах GSM, LTE, Wi-Fi, Wi-Max, Ethernet. *
Примечание: *Модернизация – приведение старой модели ККМ в соответствие с новыми требованиями и нормами, техническими условиями.
";
строку, порядковый номер 19.3 изложить в следующей редакции:
"
19.3
3) Регистрационный номер ККМ в органах государственных доходов
";
строки, порядковые номера 20.3 и 20.4 изложить в следующей редакции:
"
20.3
3) Регистрационный номер ККМ в органах государственных доходов
20.4
4) Заводской номер ККМ
";
строку, порядковый номер 34.2 изложить в следующей редакции:
"
34.2
2) регистрационного номера ККМ (номера ККМ под которым она зарегистрирована в органах государственных доходов);
";

реттік нөмірі 48 және 49 жолдар келесі редакцияда баяндалсын:
"
48.
БКМ фискалдық деректер операторының серверінен мемлекеттік кірістер органдарымен қойылған касса бойынша операцияларды тоқтату хабарламасын алғаннан кейін жұмысты тоқтатуды қамтамасыз ету керек.
Сонымен бірге касса ауысымын ашқан кезде, БКМ мемлекеттік кірістер органдары талаптары бойынша тоқтатылған деген хабарламаны БКМ шығады (экранда немесе чек лентасында басылып шығу арқылы).
49.
БКМ фискалдық деректер операторының серверінен немесе мемлекеттік кірістер органдарымен құрастырылған хабарламалардын шығаруын қамтамасыз етуі тиіс. Хабарламалар БКМ экрандарында пайда болуы тиіс немесе кассалық ауысым ашылғанда чек лентасында басылып шығу керек.
Фискалдық деректер серверімен жұмысына қойылатын талаптар.
";
реттік нөмірі 52.3 жол келесі редакцияда баяндалсын:
"
52.3
3) мемлекеттік кірістер органдарындағы БКМ тіркеу нөмірі
";
реттік нөмірі 53.3 және 53.4 жолдар келесі редакцияда баяндалсын:
"

строки, порядковые номера 48 и 49 изложить в следующей редакции:
"
48.
ККМ обеспечивает блокировку работы при получении от сервера оператора фискальных данных сообщения с требованием о приостановлении операций по кассе, выставленным органами государственных доходов. При открытии кассовой смены на ККМ выводится сообщение о том, что ККМ заблокирована по требованию органов государственных доходов (на экране или печатью на чековой ленте).
49.
ККМ обеспечивает вывод сообщений, получаемых от сервера оператора фискальных данных, с уведомлениями, сформированными органами государственных доходов или оператором фискальных данных. Сообщения должны выводиться на экран ККМ или печататься на чековой ленте при открытии кассовой смены.
";
строку, порядковый номер 52.3 изложить в следующей редакции:
"
52.3
3) Регистрационный номер ККМ в органах государственных доходов
";
строки, порядковые номера 53.3 и 53.4 изложить в следующей редакции:
"

53.3
3) мемлекеттік кірістер органдарындағы БКМ тіркеу нөмірі
53.4
4) БКМ зауыт нөмірі
";
реттік нөмірі 64.2 жол келесі редакцияда баяндалсын:
"
64.2
2) БКМ тіркеу нөмірі (БКМ нөмірі мемлекеттік кірістер органдарында тіркелген);
";
реттік нөмірі 81 және 82 жолдар келесі редакцияда баяндалсын:
"
81.
БКМ фискалдық деректер операторының серверіне мемлекеттік кірістер органдарымен қойылған касса бойынша операцияларды тоқтату хабарламасын алғаннан кейін жұмысын тоқтатуды қамтамасыз ету керек.
Бұл ретте БКМ кассалық ауысымын ашуда БКМ мемлекеттік кірістер органдары талаптары бойынша тоқтатылған (экранда немесе чек лентасында басылып шығу арқылы) деген хабарлама пайда болады.
82.
БКМ фискалдық деректер операторының серверінен алынған хабарламалар, мемлекеттік кірістер органдары құрастырған хабарламалармен қаматамсыз етілуі тиіс. Хабарламалар БКМ экрандарында пайда болады немесе кассалық ауысым ашылғанда чек лентасында басылып шығу керек.
";
реттік нөмірі 85.3 және 85.4 жолдар келесі редакцияда баяндалсын:
"
85.3
3) мемлекеттік кірістер органдарындағы БКМ тіркеу нөмірі
85.4

53.3
3) Регистрационный номер ККМ в органах государственных доходов
53.4
4) Заводской номер ККМ
";
строку, порядковый номер 64.2 изложить в следующей редакции:
"
64.2
2) регистрационного номера ККМ (номера ККМ под которым она зарегистрирована в органах государственных доходов);
";
строки, порядковые номера 81 и 82 изложить в следующей редакции:
"
81.
ККМ обеспечивает блокировку работы при получении от сервера оператора фискальных данных сообщения с требованием о приостановлении операций по кассе, выставленным органами государственных доходов. При открытии кассовой смены на ККМ выводится сообщение о том, что ККМ заблокирована по требованию органов государственных доходов (на экране или печатью на чековой ленте).
82.
ККМ обеспечивает вывод сообщений, получаемых от сервера оператора фискальных данных, с уведомлениями, сформированными органами государственных доходов. Сообщения выводятся на экран ККМ или печататься на чековой ленте при снятии X, Z - отчетов с ККМ.
";
строки, порядковые номера 85.3 и 85.4 изложить в следующей редакции:
"
85.3
3) Регистрационный номер ККМ в органах государственных доходов
85.4

4) БКМ зауыт нөмірі
";
реттік нөмірі 86.3 және 86.4 жолдар келесі редакцияда баяндалсын:
"
86.3
3) мемлекеттік кірістер органдарындағы БКМ тіркеу нөмірі
86.4
4) БКМ зауыт нөмірі
".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 614 бұйрығына
қосымша
1 кесте
Фискалдық жадта тіркелетін ақпаратқа талаптар
Жазба түрі
Деректемесі
Ондық разряд деректемелерінің разрядтылығы
Жазба саны
Талаптың орнатылуы
Жасап шығарушы зауыт құжаттамасында көрсетілген мәліметтер
Орнатылған талаптар
Жасап шығарушы зауыт құжаттамасында көрсетілген мәліметтер
Нөмір
бақылау-касса машинасының (бұдан әрі – БКМ) зауыт нөмірі
12
1
БКМ фискализациясы
БКМ тіркеу нөмірі
8
1
БКМ үшін қолданушы бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН/ЖСН)
12
Фискализация күні
6
Жаңадан тіркеуін жүргізу және фискалдық есепті алу үшін пароль
8
БКМ жаңадан тіркеу
БКМ тіркеу нөмірі
8
1
БКМ үшін қолданушы БСН/ЖСН-і
12
Жаңадан тіркеу күні
6
Ауысымды жабудың соңғы нөмірі
4
Жаңадан тіркеуін жүргізу және фискалдық есепті алу үшін пароль
8
Ауысымды жабу
Есеп күні
6

4) Заводской номер ККМ
";
строку, порядковый номер 86.3 изложить в следующей редакции:
"
86.3
3) Регистрационный номер ККМ в органах государственных доходов
";
строку, порядковый номер 86.4 изложить в следующей редакции:
"
86.4
4) Заводской номер ККМ
".
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 614
Таблица 1
Требования к информации, регистрируемой в фискальной памяти
Вид записи
Реквизит
Разрядность реквизита десятичных разрядов
Количество записей
Установленные требования
Сведения, указанные в документации завода-изготовителя
Установленные требования
Сведения, указанные в документации завода-изготовителя
Номер
Заводской номер контрольно-кассовой машины (далее – ККМ)
12
1
Фискализация ККМ
Регистрационный номер ККМ
8
1
бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
(далее - БИН/ИИН) пользователя ККМ
12
Дата фискализации
6
Пароль для проведения перерегистрации и получения фискального отчета
8
Перерегистрация ККМ
Регистрационный номер ККМ
8
1
БИН/ИИН пользователя ККМ
12
Дата перерегистрации
6
Номер последнего закрытия смены
4
Пароль для проведения перерегистрации и получения фискального отчета
8
Закрытие смены
Дата отчета
6

3000
Ауысымды жабу нөмірі
4
Ауысымдық сатып алулар қорытындысы
7
*Ауысымдық сатудың қорытындысы
7
Қызметтік ақпарат (міндетті)
Жазбалардың бақылау сомалары
Жасап-шығарушы мен анықталады
ФЖ-де тіркелетін қорытынды мәндеріндегі үтірдің орналасу орны Қызметтік индекстер, белгілер, тулар
* Деректемелер валюта айырбастау, металлдардың сынығын, шыны ыдысты қабылдау пунктері, ломбардтар үшін Касса машиналарына жатады.
Көрсетілген деректерді физикалық сақтау фискалдық жады блогында жүзеге асырылады.

3000
Номер закрытие смены
4
Итог сменных покупок
7
* Итог сменных продаж
7
Служебная информация (обязательная)
Контрольные суммы записей
Определяется изготовителем
Место положения запятой в регистрируемых в ФП значениях итогов
Служебные индексы, признаки, флаги
*Реквизит относится к ККМ для пунктов обмена валюты, приема лома металлов, стеклопосуды, ломбардов.
Физическое хранение указанных данных осуществляется в блоке фискальной памяти.