"Тарифтік жеңілдіктер беру қағидаларын және тарифтік жеңілдіктер берілетін тауарлардың тізбесін бекіту туралы" 2015 жылғы 30 наурыздағы № 279 Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 қарашадағы № 737 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 8 қаңтарда № 12832 болып тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 121-бабының 3-тармағына және «Сауда қызметін реттеу туралы» 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Тарифтік жеңілдіктер беру қағидаларын және тарифтік жеңілдіктер берілетін тауарлардың тізбесін бекіту туралы» 2015 жылғы 30 наурыздағы № 279 Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің міндетін атқарушының бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11069 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 маусымда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес тарифтік жеңілдіктер берілетін тауарлардың тізбесі осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі                  Е. Досаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
____________________ А. Мамытбеков
2015 жылғы 12 қараша
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________Б. Сұлтанов
2015 жылғы "__"__________
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
______________Ә.Исекешев
2015 жылғы 30 қараша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика Министрінің
2015 жылғы 27 қарашадағы
№ 737 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика Министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 279 бұйрығына
2-қосымша
Тарифтік жеңілдіктер берілетін тауарлардың тізбесі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды (ЕАЭО СЭҚ ТН) Тауардың атауы1

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 279 "Об утверждении Правил предоставления тарифных льгот и Перечня товаров, в отношении которых предоставляются тарифные льготы"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года № 737. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 января 2016 года № 12832
В соответствии с пунктом 3 статьи 121 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» и подпунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года «О регулировании торговой деятельности», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 279 «Об утверждении Правил предоставления тарифных льгот и Перечня товаров, в отношении которых предоставляются тарифные льготы» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11069, опубликован в информационно-правовой системе «Әділет» 12 июня 2015 года) следующее изменение:
Перечень товаров, в отношении которых предоставляются тарифные льготы, согласно приложению 2 к указанному приказу, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития внешнеторговой деятельности обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан                       Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________ А. Мамытбеков
12 ноября 2015 год
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
«___»_____________ 2015 год
«СОГЛАСОВАН»
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________ А. Исекешев
30 ноября 2015 год
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 ноября 2015 года № 737
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 279
Перечень товаров, в отношении которых предоставляются
тарифные льготы
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
Наименование товара1

1. Құрылтайшының жарғылық капиталына салымы ретінде үшінші
елдерден әкелінетін тауарлар
8432
(ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына сәйкес тауарлардан басқа:
8432 10 000 0,
8432 21 000 0,
8432 29 300 0,
8432 30 190 0)
Жерді дайындауға және өңдеуге арналған ауыл шаруашылығы, бау-бақша немесе орман шаруашылығы машиналары, көгалдар мен спорт алаңдарына арналған аунақтар
8433
(ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына сәйкес тауарлардан басқа:
8433 51 000 1,
8433 51 000 9,
8433 59 110 1,
8433 59 110 9,
8433 59 850 9,
8433 20 900 0)
Пресс жинағыштарды қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер, сабанды немесе пішенді дестелерге буып-түюге арналған престер; пішен шалғылары және көгал шалғылары, жұмыртқаларды, жемістерді немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сорттауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
8434
Сауын қондырғылары мен аппараттары, сүт өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтар
8435
Шарап жасауға, сидр, жеміс шырындарын және осыған ұқсас сусындар өндірісі үшін ұсақтағыштар және осыған ұқсас жабдықтар
8436
Ауыл шаруашылығына, бағбандыққа, орман шаруашылығына, құс шаруашылығына немесе бал ара шаруашылығына арналған жабдықтар, механикалық немесе жылытқыш құрылғылары бар тұқым өсіруге арналған жабдықтарды қоса алғанда, өзгелер; құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
8437
(ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына сәйкес тауарлардан басқа
8437 10 000 0)
Тұқымды, астықты және құрғақ бұршақ дәнді дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе іріктеуге арналған машиналар, ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын жабдықтардан басқа ұн тарту өнеркәсібіне арналған немесе дәнді немесе құрғақ бұршақ дәнді дақылдарды өңдеуге арналған жабдықтар
8438
Мал немесе ұшпайтын өсімдік майларын немесе май бөліп алуға немесе жасауға арналған жабдықтардан басқа, аталған топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген азық-түлік өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік жолмен жасауға немесе өндіру үшін жабдықтар
8701
(ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына сәйкес, тауарлардан басқа:
8701 20 101 3,
8701 20 101 8,
8701 20 109 0,
8701 20 901 4)
Тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
8709
Зауыттарда, қоймаларда, кемежайларда немесе әуежайларда жүктерді шағын қашықтықтарға тасымалдау үшін пайдаланылатын, көтергіш немесе тиегіш қондырғылармен жабдықталмаған өздігінен жүретін өндірістік мақсаттағы өзге электр көлік құралдары, теміржол платформаларында пайдаланылатын тракторлар; жоғарыда аталған көлік құралдарының жаңа, сол сияқты бұрын пайдалануда болған бөлшектері
8716 39 300 9
Жүктерді тасымалдауға арналған өзге жаңа жартылай тіркемелер

1. Товары, ввозимые из третьих стран в качестве вклада учредителя в уставный капитал
8432
(кроме товаров, соответствующих Кодам ТН ВЭД ЕАЭС:
8432 10 000 0,
8432 21 000 0,
8432 29 300 0,
8432 30 190 0)
машины сельскохозяйственные, садовые или лесохозяйственные для подготовки и обработки почвы; катки для газонов или спортплощадок
8433
(кроме товаров, соответствующих Кодам ТН ВЭД ЕАЭС:
8433 51 000 1,
8433 51 000 9,
8433 59 110 1,
8433 59 110 9,
8433 59 850 9,
8433 20 900 0)
машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов
8434
установки и аппараты доильные, оборудование для обработки и переработки молока
8435
прессы, дробилки и аналогичное оборудование для виноделия, производства сидра, фруктовых соков или аналогичных напитков
8436
оборудование для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства, включая оборудование для проращивания семян с механическими или нагревательными устройствами, прочее; инкубаторы для птицеводства и брудеры
8437
(кроме товаров, соответствующих Кодам ТН ВЭД ЕАЭС 8437 10 000 0)
машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки зерновых или сухих бобовых культур, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах
8438
оборудование для промышленного приготовления или производство пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления животных или нелетучих растительных жиров или масел
8701
(кроме товаров, соответствующих Кодам ТН ВЭД ЕАЭС:
8701 20 101 3
8701 20 101 8,
8701 20 109 0,
8701 20 901 4)
тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709)
8709
прочие электрические транспортные средства промышленного назначения, самоходные, не оборудованные подъемными или погрузочными устройствами, используемые на заводах, складах, в портах или аэропортах для перевозки грузов на короткие расстояния; тракторы, используемые на платформах железнодорожных станций; части вышеназванных транспортных средств, как новые, так и бывшие в эксплуатации
8716 39 300 9
прочие новые полуприцепы для транспортировки грузов

8716 39 590 9
Жүктерді тасымалдауға арналған өзге жаңа тіркемелер
8716 39 800 8
Жүктерді тасымалдауға арналған өзге бұрын пайдалануда болған тіркемелер мен жартылай тіркемелер
8802 11 000
Бос снарядталған аппараттың массасымен 2000 кг аспайтын тікұшақтар
8802 30 000 7
Бос снарядталған аппараттың массасымен 2000 кг асатын, бірақ 15 000 кг аспайтын, саны 50 адамнан асатын жолаушы орындары бар азаматтық жолаушы ұшақтары, өзгелер
8802 40 001 6
Бос снарядталған аппараттың массасымен
15 000 кг асатын, бірақ 20 000 кг аспайтын, саны 50 адамнан асатын жолаушы орындары бар азаматтық жолаушы ұшақтары, өзгелер
8802 40 003 4
Бос снарядталған аппараттың массасымен
20 000 кг асатын, бірақ 90 000 кг аспайтын, саны 50 адамнан аспайтын жолаушы орындары бар азаматтық жолаушы ұшақтары
8802 40 003 5
Бос снарядталған аппараттың массасымен
20 000 кг асатын, бірақ 90 000 кг аспайтын, саны 50 адамнан асатын, бірақ 300 адамнан аспайтын жолаушы орындары, отырғыштардың арасында екі өту жолы бар магистральды, кең фюзеляжды азаматтық жолаушы ұшақтары
8802 40 003 6
Бос снарядталған аппараттың массасымен

8716 39 590 9
прочие новые прицепы для транспортировки грузов
8716 39 800 8
прочие бывшие в эксплуатации прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов
8802 11 000
вертолеты с массой пустого снаряженного аппарата не более 2000 кг
8802 30 000 7
самолеты гражданские пассажирские с массой пустого снаряженного аппарата более 2 000 кг, но не более 15 000 кг с количеством пассажирских мест более 50 человек, прочие
8802 40 001 6
самолеты гражданские пассажирские с массой пустого снаряженного аппарата более 15 000 кг, но не более 20 000 кг с количеством пассажирских мест более 50 человек, прочие
8802 40 003 4
самолеты гражданские пассажирские с массой пустого снаряженного аппарата более 20 000 кг, но не более 90 000 кг., с количеством пассажирских мест не более, чем на 50 человек
8802 40 003 5
самолеты гражданские пассажирские с массой пустого снаряженного аппарата более 20 000 кг, но не более 90 000 кг с количеством пассажирских мест более, чем на 50 человек, но не более, чем на 300 человек, дальнемагистральные, широкофюзеляжные, два прохода между креслами
8802 40 003 6

20 000 кг асатын, бірақ 90 000 кг аспайтын, саны 50 адамнан асатын, бірақ 300 адамнан аспайтын жолаушы орындары бар азаматтық жолаушы ұшақтары
8901 10 100 1
Теңіз паромдары
9406 00 310 0
Жиналатын құрылыс конструкциялар, жылыжайлар
9406 00 800 9
Өзге материалдардан жасалған жиналатын құрылыс конструкциялары
2. Қант өндіретін кәсіпорындарға үшінші елдерден
әкелінетін тауарлар
1701 13
Тростниктік шикі қант
1701 14
Өзге тростниктік шикі қант
Ескертпе:
1Тарифтік жеңілдіктер қолдану мақсаттары үшiн тауарлар СЭҚ ТН
кодтарымен ғана айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалану
қолайлылығы үшiн келтiрiлген.

самолеты гражданские пассажирские с массой пустого снаряженного аппарата более 20 000 кг., но не более 90 000 кг с количеством пассажирских мест более, чем на 50 человек, но не более, чем на 300 человек
8901 10 100 1
морские паромы
9406 00 310 0
сборные строительные конструкции, теплицы
9406 00 800 9
сборные строительные конструкции, из прочих материалов
2. Товары, ввозимые из третьих стран предприятиями-производителями сахара
1701 13
тростниковый сахар-сырец
1701 14
тростниковый сахар-сырец прочий
Примечание:
1 Для целей применения тарифных льгот товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД. Наименования товаров приведены для удобства пользования.