«Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 13 қарашадағы № 641 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 20 қаңтарда № 12878 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 24 мамырдағы № 215 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 24.05.2016 № 215 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН :
1. «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тізілімінде № 11229 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 3 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Парниктік газдар шығарындыларына сертификат беру және қайта ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін қысқарту, сондай-ақ парниктік газдарды түгендей туралы есепті растау саласындағы кәсіби верификациялық және валидациялық (детерминициялық) қызметті жүзеге асыратын тәуелсіз ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет алушылар) тегін көрсетіледі».
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты алған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың порталында орналастыруды;

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2015 года № 641. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2016 года № 12878. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 24 мая 2016 года № 215
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 24.05.2016 № 215.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11229, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» 3 августа 2015 года) следующие изменения:
стандарт государственной услуги «Выдача и переоформление сертификатов на выбросы парниковых газов», утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги «Аккредитация независимых организаций, осуществляющих профессиональную верификационную и валидационную (детерминационную) деятельность в области сокращения выбросов и поглощений парниковых газов, а также подтверждения отчета об инвентаризации парниковых газов», утвержденном указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическими лицам (далее – услугополучатели)».
2. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней со дня его получения в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;

5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі                        В. Школьник
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_______________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 14 желтоқсан
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жылғы 30 қараша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 13 қарашадағы
№ 641 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
8-қосымша
«Парниктік газдар шығарындыларына сертификат беру және қайта
ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Парниктік газдар шығарындыларына сертификат беру және қайта ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде - 30 күнтізбелік күн;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – парниктік газдар шығарындыларына сертификат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу үшін қағаз түрінде өтініш берген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделіп, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және уәкілетті адамның қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамның электронды цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жолданады.

5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан                       В. Школьник
«СОГЛАСОВАН»
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________А. Исекешев
14 декабря 2015 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________Е. Досаев
30 ноября 2015 года
Приложение
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 13 ноября 2015 года № 641
Приложение 8
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
«Выдача и переоформление сертификатов на выбросы парниковых
газов» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача и переоформление сертификатов на выбросы парниковых газов» (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал - 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем - 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - сертификат на выбросы парниковых газов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, полписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін.
Өтініш қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 17-30-ға дейін;
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілет қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) Сертификатты алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы парниктік газдар шығарындыларына сертификат алу үшін өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес есепті жылға парниктік газдарды түгендеу туралы есеп;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес қондырғы паспорты;
парниктік газдар шығарындыларын азайту бағдарламасы;
парниктік газдар шығарындыларын азайту бойынша жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
Парниктік газдар шығарындыларына сертификат алу үшін өтініштен басқа жоғарыда көрсетілген құжаттарды тәуелсіз аккредиттелген ұйым растайды.
Квоталарды бөлудің ұлттық жоспарына енгізілген қолданыстағы қондырғылар бойынша сертификаттар алуға құжаттар оның қолданылуының бірінші жылының 1 мамырына дейін беріледі.
2) Жаңа қондырғылар үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы парниктік газдар шығарындыларына сертификат алу үшін өтініш;
жоспарланып отырған қуатын (қуатының жоспарланып отырған ұлғаюын) бағалауы;
энергия үнемдеу сараптамасының қорытындысы.
Квоталарды бөлудің ұлттық жоспарына енгізілмеген жаңа қондырғылар бойынша құжаттар парниктік газдар шығарындыларын квоталау бойынша талаптарға сай келетін жаңа қондырғы пайдалануға енгізілгенге дейін беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы есептік кезең ішінде алдында берілген парниктік газдар шығарындыларына квоталар көлемін өзгерту үшін:
қондырғылардың сипатында немесе жұмыс істеуінде жоспарланған өзгерістер;
парниктік газдардың жаңа көздерін енгізген жағдайларда жүгінеді.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам, (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги устанавливается с 9-00 часов до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) Для получения сертификата:
заявление на получение сертификата на выбросы парниковых газов по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
отчет об инвентаризации парниковых газов за отчетный год, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
паспорт установки, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
программу сокращения выбросов парниковых газов;
план мероприятий по реализации проектов по сокращению выбросов парниковых газов.
Вышеуказанные документы, за исключением заявления на получение сертификата на выбросы парниковых газов, подтверждаются независимой аккредитованной организацией.
Документы на получение сертификатов по действующим установкам, включенным в национальный план распределения квот, подаются до 1 мая первого года его действия.
2) Для новых установок:
заявление на получение сертификата на выбросы парниковых газов по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
оценка планируемой мощности (планируемого увеличения мощности);
заключение экспертизы энергосбережения.
Услугополучатель обращается для изменения объема ранее выданных квот на выбросы парниковых газов в течение отчетного периода в случаях:
изменений, планируемых в характере или функционировании установок;
введения новых источников парниковых газов.

3) квоталарды өзгерту үшін:
осы мемлекеттік қызмет стандартының 4 қосымшасына сәйкес нысан бойынша парниктік газдар шығарындыларына квотаны өзгертуге өтініш;
тәуелсіз аккредиттелген ұйым растаған квота көлемінің өзгеруін негіздейтін есептеулер;
тәуелсіз аккредиттелген ұйым растаған өзгерістерді ескере отырып, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес қондырғы паспорты мониторинг жоспарымен қоса.
Парниктік газдар шығарындыларына берілген квоталардың көлемін өзгертуге құжаттар тиісті ұлттық жоспар қолданылуының соңғы жылының 1 қазанына дейінгі мерзімде ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының ауысуына (иеліктен айыру, қайта ұйымдастыру, ұйымдастыру-құқықтық нысанының, заңды тұлға атауының өзгеруіне) байланысты:
4) сертификатты қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
қондырғы операторы ауысқан (иеліктен айырған) жағдайда - қондырғыны сатып алу-сату шарты не қабылдау-беру актісі.
порталға:
5) сертификатты алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы парниктік газдар шығарындыларына сертификат алу үшін өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес есепті жылға парниктік газдарды түгендеу туралы есептің электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес қондырғы паспортын электрондық көшірмесі;
парниктік газдар шығарындыларын азайтуға бағдарламасының электрондық көшірмесі;
парниктік газдар шығарындыларын азайтуға бойынша жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының электрондық көшірмесі.
Парниктік газдар шығарындыларына сертификат алу үшін өтінішітен басқа жоғарыда көрсетілген құжаттарды тәуелсіз аккредиттелген ұйымдар растайды.
Квоталарды бөлудің ұлттық жоспарына енгізілген қолданыстағы қондырғылар бойынша сертификаттар алуға құжаттар оның қолданылуының бірінші жылының 1 мамырына дейін беріледі.
6) жаңа қондырғылар үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы парниктік газдар шығарындыларына сертификат алу үшін өтініш;
жоспарланып отырған қуатын (қуатының жоспарланып отырған ұлғаюын) бағалаудың электрондық көшірмесі;
энергия үнемдеу сараптамасы қорытындысының электрондық көшірмесі.
Квоталарды бөлудің ұлттық жоспарына енгізілмеген жаңа қондырғылар бойынша құжаттар парниктік газдар шығарындыларын квоталау бойынша талаптарға сай келетін жаңа қондырғы пайдалануға енгізілгенге дейін беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы есептік кезең ішінде алдында берілген парниктік газдар шығарындыларына квоталар көлемін өзгерту үшін:
қондырғылардың сипатында немесе жұмыс істеуінде жоспарланған өзгерістер;
парниктік газдардың шығарындыларының жаңа көздерін енгізген жағдайларда жүгінеді.

3) Для изменения квот:
заявление на изменение объемы квоты на выбросы парниковых газов, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
расчеты, обосновывающие изменение объема квоты, подтвержденные независимой аккредитованной организацией;
паспорт установки и план мониторинга согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги с учетом изменений, подтвержденные независимой аккредитованной организацией.
Документы на изменение объема выданных квот на выбросы парниковых газов в срок до 1 октября последнего года действия национального плана.
В связи со сменой услугополучателя (отчуждение, реорганизация, изменение организационно-правовой формы, наименование юридического лица).
4) Для переоформления сертификата:
заявление по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
договор купли-продажи либо акт приема-передачи установки - в случае смены оператора установки (отчуждение).
на портал:
5) Для получения сертификата:
заявление на получение сертификата на выбросы парниковых газов по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
электронная копия отчета об инвентаризации парниковых газов за отчетный год, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия паспорта установки согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия программы сокращения выбросов парниковых газов;
электронная копия плана мероприятий по реализации проектов по сокращению выбросов парниковых газов.
Вышеуказанные документы, за исключением заявления на получение сертификата на выбросы парниковых газов, подтверждаются независимой аккредитованной организацией.
Документы на получение сертификатов по действующим установкам, включенным в национальный план распределения квот, подаются до 1 мая первого года его действия.
6) Для новых установок:
заявление на получение сертификата на выбросы парниковых газов по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия оценки планируемой мощности (планируемого увеличения мощности);
электронная копия заключения экспертизы энергосбережения.
Документы по новым установкам, не включенным в национальный план распределения квот, подаются до ввода в эксплуатацию новой установки, подподающей под требования по квотированию выбросов парниковых газов.
Услугополучатель обращается для изменения объема ранее выданных квот на выбросы парниковых газов в течение отчетного периода в случаях:
изменений, планируемых в характере или функционировании установок;
введения новых источников парниковых газов.

7) квоталарды өзгерту үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы парниктік газдар шығарындыларына квотаны өзгертуге өтініш;
тәуелсіз аккредиттелген ұйым растаған квота көлемінің өзгеруге негіздейтін есептеулердің электрондық көшірмесі;
тәуелсіз аккредиттелген ұйым растаған өзгерістерді ескере отырып, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес қондырғы паспорты мониторинг жоспарын қоса.
Парниктік газдар шығарындыларына берілген квоталардың көлемін өзгертуге құжаттар тиісті ұлттық жоспар қолданылуының соңғы жылының 1 қазанына дейінгі мерзімде ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының ауысуына (иеліктен айыру, қайта ұйымдастыру, ұйымдастыру-құқықтық нысанының, заңды тұлға атауының өзгеруіне) байланысты:
8)сертификатты қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
қондырғы операторы ауысқан (иеліктен айырған) жағдайда қондырғыны сатып алу-сату шарты не қабылдау-беру актісінің элетрондық көшірмесі;
Қондырғының операторы ауысқан жағдайда тиісті ұлттық жоспармен белгіленген квотаның көлемі өзгерсе, қондырғы операторы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының квоталарды өзгерту үшін көрсетілген құжаттарын тапсырады.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) құжаттары туралы мәліметтерді «электрондық үкіметтің» шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, оның тіркелгені туралы көшірмесіндегі белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
порталға тапсырған кезде – «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне,
әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Министрлікке мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі, № 8, № 14 кіреберіс, телефон 8 (7172) 74 08 55.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің не Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде шағымның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші нұсқасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Шағымда:

7) Для изменения квот:
заявление на изменение объемы квоты на выбросы парниковых газов согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия расчетов, обосновывающих изменение объема квот, подтвержденных независимой аккредитованной организацией;
электронная копия паспорта установки (с планом мониторинга), согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги с учетом изменений, подтвержденные независимой аккредитованной организацией.
Документы на изменение объема выданных квот на выбросы парниковых газов в срок до 1 октября последнего года действия национального плана.
В связи со сменой услугополучателя (отчуждение, реорганизация, изменение организационно-правовой формы, наименование юридического лица):
8) Для переоформления сертификата:
заявление по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия договора купли-продажи либо акта приема-передачи установки - в случае смены оператора установки (отчуждение).
В случае, когда при сене оператора установки происходит изменение объема квоты, установленного соответствующим национальным планом, оператор установки предоставляет документы, указанные для изменения квот настоящего стандарта государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица предоставляются из соответствующих государственных информационных систем через шлюз «электронного правительства».
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
на портал - в «личный кабинет» направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействия) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо Министерства по адресу: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 55.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В жалобе:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Қарастырылған шағымның нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почталық байланыс арқылы жіберіледі, не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінен қолма-қол беріледі.
Электронды түрде портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы өтініш туралы ақпаратты «жеке кабинетінен» көре алады, ол өтініштерді көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі барысында жаңартылып тұрады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.»;
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету оның ішінде электрондық нысанда
ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда:
1) Министрліктің – www.energo.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің – www.ecokomitet.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастарылған;
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
«Парниктік газдар шығарындыларына
сертификат беру және қайта ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық
реттеу, бақылау және мемлекеттік
инспекция комитетіне
Парниктік газдар шығарындыларына сертификат алу үшін өтініш

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства.
В случае электронного обращения через портал, услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства - www.energo.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) услугодателя - www.ecokomitet.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средствам «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача и переоформление
сертификатов на выбросы
парниковых газов»
В Комитет экологического регулирования,
контроля и государственной инспекции
в нефтегазовом комплексе
Министерства энергетики
Республики Казахстан
Заявление
на получение сертификата на выбросы парниковых газов

1. Қондырғы операторының атауы
2. Жалпы мәліметтер:
2.1. Заңды мекенжайы
2.2. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
2.3. Байланыс телефоны, факс, электрондық почта
3. Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы бойынша парниктік газдар шығарындыларын квоталау талаптарына сай келетін қондырғыға қатысты экономика секторы (атауы мен коды)
4. Парниктік газдар шығарындыларына сұралатын квоталар көлемі:
4.1. Ұлттық жоспардан (жаңа қондырғылар үшін толтырылмайды)
4.2. Ұлттық жоспардың квота көлемі қорының (жаңа және кеңейтілген қондырғылар үшін)
__________________________ тонна
__________________________ тонна
__________________________ тонна
5. Парниктік газдар шығарындыларына квотаны алудың көзі
6. Парниктік газдар шығарындыларына квоталар арналған уақыт кезеңі
20____ жылға
7. Өтінімге мына құжаттардың түп нұсқалары қоса беріледі:
Қолданыстағы қондырғылар үшін:
1) есепті жылға парниктік газдарды түгендеу туралы есеп;
2) қондырғының паспорты;
3) парниктік газдар шығарындыларын қысқарту бағдарламасы;
4) парниктік газдар шығарындыларын қысқарту бойынша жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
Жаңа қондырғылар үшін:
1) жоспарланып отырған қуатын (қуатының жоспарланып отырған ұлғаюын) бағалаудың электрондық көшірмесі;
2) энергия үнемдеу сараптамасы қорытындысының электрондық көшірмесі.
Ақпараттық жүйелерде қамтыған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш беруші мәліметтердің дұрыстығына жауапты болады.
Басшы
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы, мөр орны)
«Парниктік газдар шығарындыларына
сертификат беру және қайта ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
Парниктік газдарды түгендеу туралы есеп
1. Ұйымның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі -
БСН), _______________________________________________________________
2. Ұйымның заңды мекенжайы (аудан, қала, ауыл) _____________________________________________________________________
3. Парниктік газдар шығарындыларына берілген сертификат нөмірі
__________________
4. Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуіші бойынша парниктік
газдар шығарындыларын квоталауды жүзеге асыратын қызмет түрі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Парниктік газдарды түгендеу туралы есеп бойынша жауапты адам
(Тегі, аты және әкесінің аты – бар болған жағдайда (бұдан әрі -ТАӘ))
_____________________________________________________________________
6. Парниктік газдарды түгендеу туралы есеп беру бойынша жауапты
адамның байланыс деректері _

1. Наименование оператора установки
2. Общие сведения:
2.1. Юридический адрес
2.2. Бизнес-идентификационный номер (БИН)
2.3. Контактные телефоны, факс, электронная почта
3. Сектор экономики, к которому относится установка,
подпадающая под требования по
квотированию выбросов
парниковых газов (код и
название) по общему классификатору видов экономической деятельности
4. Объем запрашиваемой квоты на выбросы парниковых газов из:
4.1. Национального плана (для новых установок не заполняется)
4.2. Резерва объема квот национального плана (для новых и расширяемых установок)
__________________________ тонн
__________________________ тонн
__________________________ тонн
5. Источник для получения квоты на выбросы парниковых газов
6. Период времени, на который предназначается квота на выбросы парниковых газов
На 20____ год
7. К заявке прилагаются оригиналы следующих документов:
Для действующих установок:
1) отчет об инвентаризации парниковых газов за отчетный год;
2) паспорт установки;
3) программа сокращения выбросов парниковых газов;
4) план мероприятий по реализации проектов по сокращению выбросов парниковых газов;
Для новых установок:
1) Оценка планируемой мощности (планируемой увеличению мощности);
2) Заключение экспертизы энергосбережения;
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Заявитель отвечает за достоверность сведений.
Руководитель
(Фамилия, имя и отчество (при наличии), должность, подпись,
место печати)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача и переоформление
сертификатов на выбросы
парниковых газов»
Отчет об инвентаризации парниковых газов
1. Полное наименование организации, бизнес-идентификационный
номер (далее - БИН),________________________________________________
2. Юридический адрес организации (область, район/город,
населенный пункт) ___________________________________________________
3. Номер сертификата на выбросы парниковых газов_______________
4. Вид деятельности, по которому осуществляется квотирование
выбросов парниковых газов по общему классификатору видов
экономической деятельности___________________________________________
5. Ответственное лицо по отчету об инвентаризации парниковых
газов (Фамилия, имя и отчество – при наличии (далее - ФИО))
__________________________________________________________________
6. Контактные данные ответственного лица по отчету
об инвентаризации парниковых газов__________________________________

15. Есептік жыл ішінде мониторинг жоспарындағы өзгерістер
Жол коды
Көрсеткіштердің атауы
Көздің №
Көздің атауы
Мониторинг жоспарымен сәйкес мерзімділік
Мониторинг жоспарынан ауытқу
Ауытқу себептері
Ескертпе
А
Б
В
Г
Д
Е
Ж
1
2
3
4
5
16. Ұйым басшысының қолы (ТАӘ), мөр
17. Есепті верификатор
маңыздылық деңгейімен (%)____________________________________
куәландыру деңгейімен (саналы немесе шектеулі)
_________________ растады
1) верификацияны жүзеге асыратын ұйымның толық атауы, БСН;
2) аккредиттеу туралы куәліктің нөмірі, сериясы, берілген күні;
3) ұйымның заңды мекенжайы;
4) телефон, факс;
5) электрондық поштасы;
6) басшының ТАӘ;
7) верификацияға жауапты адамның ТАӘ;
8) мына көлемдегі:
_____ тонна көміртегі қос тотығының парниктік газдар
шығарындылары;
_____ тонна көміртегінің қос тотығына тең келетін ПГ жалпы
шығарындылары растала ма;
9) ұйым басшысының қолы (ТАӘ), мөр.
«Парниктік газдар шығарындыларына
сертификат беру және қайта ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 3-қосымша
Қондырғы паспорты
1. Қондырғы паспортын тіркеу нөмірі (уәкілетті орган толтырады)
_______________________________________________________________
2. Паспортты толтыру күні _____________________________________
3. Ұйымның (қондырғы операторының) толық атауы ________________
4. Ұйымның (қондырғы операторының) заңды мекенжайы ____________
5. Телефон ____________________________________________________
6. Факс _______________________________________________________
7. Электрондық почта __________________________________________
8. Ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) ______
9. Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы бойынша
ұйымның негізгі қызмет түрі _________________________________________
10. Ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан
әрі - Т.А.Ә.) _______________________________________________________
11. Қондырғы паспортын даярлауға жауапты адамның Т.А.Ә.
_____________________________________________________________________

15. Изменения в плане мониторинга за отчетный год
Код строки
Наименование источника
№ источника
Наименование источника
Периодичность в соответствии с планом мониторинга
Отклонения от плана мониторинга
Причины отклонения
Примечание
А
Б
В
Г
Д
Е
Ж
1
2
3
4
5
16. Подпись руководителя организации (ФИО), печать
17. Отчет подтвержден верификатором с
уровнем существенности (%) ___________________________________
уровнем заверения (разумный или ограниченный)
___________________
1) полное наименование организации, осуществляющей верификацию,
БИН;
2) дата, серия, номер свидетельства об аккредитации;
3) юридический адрес организации;
4) телефон, факс;
5) электронная почта;
6) ФИО руководителя;
7) ФИО, ответственного за верификацию;
8) подтверждаются ли выбросы парниковых газов в следующем
объеме:
_____ тонн двуокиси углерода;
_____ тонн общих выбросов ПГ в эквиваленте двуокиси углерода;
9) подпись руководителя организации (ФИО), печать.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача и переоформление сертификатов
на выбросы парниковых газов»
Паспорт установки
1. Регистрационный номер паспорта установки (заполняется
уполномоченным органом)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Дата заполнения паспорта _________________________________________
3. Полное наименование организации (оператора установки) _____________________________________________________________________
4. Юридический адрес организации (оператора установки)
_____________________________________________________________________
5. Телефон ____________________________
6. Факс _______________________________
7. Адрес электронной почты
_____________________________________________________________________
8. Бизнес-идентификационный номер организации (далее - БИН)__________
_________________________________________________________________
9. Основной вид деятельности организации по общему классификатору
видов экономической деятельности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Фамилия, имя, отчество - при наличии руководителя организации
(далее - Ф.И.О.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Ф.И.О. ответственного лица за подготовку паспорта установки
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

12. Жауапты адамның байланыстары ______________________________
13. Қондырғы бойынша деректер:
Қондыр ғы №
Қондыр ғының атауы
Экономи калық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауы
шы бойынша қызмет түрі
География лық орналас қан жері
Парниктік газдар шығарынды ларының көзі болып табылатын қолданылатын отын немесе өнеркәсіптік процесс түрі
Көміртегі қос тотығының тоннасына балама парниктік газдар шығарындыларының базалық көлемі
Көміртегі қос тотығының тоннасына балама барлық қондырғылар бойынша шығарындыларының жалпы көлемі
14. Әр қондырғы үшін қолданылатын технология, қуат пен жұмыстың
уақыт кезеңінің сипаттамалары (бу мен ыстық су өндіру үшін
қазандықтар, түрлі технологиялық процестер үшін қажетті жылу энергия
көздері, цемент немесе балқыту пештері, көміртегі шикізатын
тасымалдау үшін стационарлық жүйелер, алауларда ілеспелі газды жағу,
парниктік газдар шығарындыларына байланысты технологиялық процестер
және тағы басқа).
15. Парниктік газдар шығарындыларын есептеу әдістемесін қоса
алғанда, мониторинг жоспары.
16. Ұйым басшысының (қондырғы операторының) қолы, мөр
_____________________________________________________________________
17. _________________________________________________ расталған
1) верификацияны жүзеге асыратын ұйымның толық атауы, БСН;
2) аккредитация туралы куәліктің нөмірі, сериясы, күні;
3) ұйымның заңды мекенжайы;
4) телефон, факс;
5) электрондық почта;
6) басшының Т.А.Ә.;
7) верификацияға жауапты адамның тегі, аты-жөні;
8) парниктік газдар шығарындылары мына көлемде расталады ма:
көміртегі қос тотығының _________ тонна балама;
9) басшының қолы, мөр.
«Парниктік газдар шығарындыларына
сертификат беру және қайта ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 4-қосымша
Парниктік газдар шығарындыларына квотаны
өзгерту үшін өтініш
Есепті кезең 20___ж.
Индексі: № 1-ПГ
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: Парниктік газдар шығарындыларына
квоталар бөлудің ұлттық жоспарына кірген табиғат пайдаланушылар
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Энергетика
министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және
мемлекеттік инспекциялау комитетіне
Тапсыру мерзімі: 1 қазанға дейін
1. Қондырғы операторының атауы
2. Жалпы мәліметтер:
2.1. Заңды мекенжайы
2.2. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
2.3. Байланыс телефоны, факс, электрондық пошта
3 Парниктік газдар шығарындыларын квоталау талаптарына жататын қондырғыға қатысты экономикалық қызмет түрлерінің Жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрі (атауы мен коды)

12. Контактные данные ответственного лица
_____________________________________________________________________
13. Данные по установке:
№ источника
Наименование источника
Вид деятельности по общему классификатору экономической деятельности
Географическое место расположения
Вид используемого топлива или промышленного процесса, являющегося источником выбросов парниковых газов
Базовый объем выбросов парниковых газов в эквиваленте тонны двуокиси углерода
Общий объем выбросов по всем установкам в эквиваленте тонны двуокиси углерода
14. Характеристики используемой технологии, мощности и временного
периода работы для каждой установки (котлы для производства пара или
горячей воды, источники тепловой энергии, необходимой для различных
технологических процессов, цементные или плавильные печи,
стационарные системы для транспортировки углеродного сырья, сжигания
попутного газа на факелах, технологические процессы, связанные с
выбросами парниковых газов и так далее).
15. План мониторинга, включая методику расчета выбросов парниковых газов.
16. Подпись руководителя организации (оператора установки),
печать_______________________________________________________________
17. Подтвержден______________________________________________________
_____________________________________________________________________
1) полное наименование организации, осуществляющей верификацию, БИН;
2) дата, серия, номер свидетельства об аккредитации;
3) юридический адрес организации;
4) телефон, факс;
5) электронная почта;
6) Ф.И.О. руководителя;
7) Ф.И.О. лица, ответственного за верификацию;
8) подтверждаются ли выбросы парниковых газов в следующем объеме:
_________ тонн эквивалента двуокиси углерода;
9) подпись руководителя организации (Ф.И.О.), печать.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача и переоформление
сертификатов на выбросы
парниковых газов»
Заявление на изменение объема квоты на выбросы парниковых газов
Отчетный период:
Индекс: форма № 1-ПГ
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: Природопользователи, которые входят в
национальный план распределения квот на выбросы парниковых газов
Куда представляется: Комитет экологического регулирования, контроля и
государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства
энергетики Республики Казахстан
Срок представления: до 1 октября
1. Наименование оператора установки
2. Общие сведения:
2.1. Юридический адрес
2.2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН), бизнес-идентификационный номер (БИН)
2.3. Контактные телефоны, факс, электронная почта
3. Вид экономической деятельности, согласно Общего классификатора видов экономической деятельности, к которому относится установка, подпадающая под требования по квотированию выбросов парниковых газов (код и название)

4. Қайта ресімделуге жататын парниктік газдар шығарындыларына сертификаттың сериясы мен нөмірі
5. Қайта ресімделуге жататын сертификатқа сәйкес бекітілген квота көлемі
6. Қосымша (өзгертілетін) квота көлемі
7. Жалпы квота көлемі (қайта ресімделуге жататын сертификатқа сәйкес квота көлемінің соммасы және қосымша квота көлемі)
8. Квота өзгертуге өтініштің себебі (қажеттерін белгілеу):
8.1. қондырғылардың сипатында немесе қызмет етуінде жоспарланып отырған өзгерістер
8.2. парниктік газдар шығарындыларының жаңа көздерін іске қосу
9. Парниктік газдар шығарындыларына квоталар арналған уақыт кезеңі
20__жылға
10. Өтінішке мына құжаттар қоса беріледі:
Квотаның өзгеруін негіздейтін есептеулер;
Қондырғы паспорты (мониторинг жоспарымен қоса)
Ақпараттық жүйелерде қамтыған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш беруші мәліметтердің дұрыстығына толық жауапты болады.
Басшы
____________________________
(Т.А.Ә., қолы)
______________________________
«Парниктік газдар шығарындыларына
сертификат беру және қайта ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық
реттеу, бақылау және мемлекеттік
инспекция комитетіне
___________________________________
(қондырғы операторының толық атауы)
қондырғы операторының БСН __________________________
Сертификатты қайта ресімдеу
үшін өтініш
____________________________________________________________
(қайта ресімдеу себебін көрсету)
себебі бойынша парниктік газдар шығарындыларына сертификатты
қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтыған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы « »
Басшы: ____________________________________________________
(қолы)                  (Т.А.Ә.)
(мөр орны)

4. номер сертификата на выбросы парниковых газов, который подлежит переоформлению:
5. Объем квот, установленный согласно сертификату, который подлежит переоформлению:
6. Дополнительный (изменяемый) объем квот:
7. Общий объем квот (сумма объема квот согласно сертификату, который подлежит переоформлению и дополнительного объема квот):
8. Причина запроса изменения объема квот (отметить необходимое):
8.1. Изменения, планируемые в характере или функционировании установок
8.2. Ввод новых источников выбросов парниковых газов
9. Период времени, на который предназначается объем квоты на выбросы парниковых газов
На 20 ____ год
10. К заявлению прилагаются следующие документы:
Расчеты, обосновывающие изменение квоты;
Паспорт установки (с план мониторинга).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Заявитель несет полную ответственность за достоверность сведений.
Руководитель                       (Ф.И.О., подпись)
______________                      _________________
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги «Выдача и переоформление
сертификатов на выбросы
парниковых газов»
В Комитет экологического регулирования,
контроля и государственной инспекции
в нефтегазовом комплексе
Министерства энергетики Республики Казахстан
от ______________________________________
(полное наименование оператора установки)
БИН оператора установки ________________
Заявление
для переоформления сертификата
Прошу переоформить сертификат на выбросы парниковых газов, по
причине
_____________________________________________________________.
(указать причину переоформления)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
« »       20__ г.
Руководитель    _______________________________________________
(подпись)                      (Ф.И.О.)
(место печати)