9. «Кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарының қауіпті өндірістік объектілерді иеленетін және (немесе) пайдаланатын ұйымдарға қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 347 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10252 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 ақпанда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2015 жылғы 18 маусымда № 113 (28591) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған):
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
««Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-2-бабының 13) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:».
10. «Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу бойынша жұмыстарды жүргізетін қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 348 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10258 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 ақпанда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 1 тамызда № 145 (28623) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған):
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
««Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-2-бабының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:»;
бұйрықтың кiрiспе бөлiміндегі 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу бойынша жұмыстарды жүргізетін қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидасында:
1-бөлім 1-параграф атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«1-параграф. Өнеркәсіптік қауіпсіздіктің жалпы талаптары»;
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«26. Жабдықты жөндеу уақытында ірі ауысымдық тораптар мен бөлшектерді тасымалдау үшін арналған өту жолдарының ең төменгі ені әрбір жаққа 0,6 м қоса отырып тораптар мен бөлшектердің ең жоғары көлденең мөлшерімен анықталады.».
11. «Қауіпті өндірістік объектілердің қалдықты және шөгінді шаруашылықтары үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 349 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10253 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 сәуірде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2015 жылғы 23 шілдеде № 138 (28616) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған):
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
««Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-2-бабының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:»
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қауіпті өндірістік объектілердің қалдықты және шөгінді шаруашылықтары үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидасында:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Қалдық қойманың ғимараттары мен құрылыстары өртке қарсы қорғанышпен қамтамасыз етіледі.»;
132-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«132. Су қабылдау ойықтарын сорғылармен жабу және сорғыш арасындағы кеңістікті бетондау атқарушы сызбаның, сорғылар мен бетон паспорттарының қосымшасы бар жасырын жұмысты аяқтау актісімен ресімделеді.»;
192-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«192. Көзбен шолу қадағалауларымен мыналар бақыланады:
1) қалдық қойманың негізі мен қалпын дайындау, пайдаланушы персоналының күшімен орындалатын дамбалар мен бөгеттерді салу жөніндегі жұмыстың жобалау құжаттамасына сәйкестігі;
2) дамба (бөгет) баурайының, бермалар мен жоталардың және олардың жағадағы қабысу нүктелерінің (тұнбалардың, сызаттардың, жылжулардың, шөгіндердің, қалқымалардың, тау жынысын еріту және теріс құбылыстардың болуы) жай-күйі;
3) дренаж құрылғылардың жай-күйі (қысымның, лайланудың, тұнбалар мен дренаж трассасы бойынша топырақ ойылуының және судың шығуының болуы, батпақтану, құдық астауларының бұзылуы, құрғатқыш немесе дренаж шығарғыштардың қатуы);
4) су қабылдау және су бұру құрылыстарының жай-күйі (құрылыс қабырғаларында сызаттар мен қуыс қаяулардың болуы, құрылыс қабырғаларының жапсарларының ағуы, металл құрылымдарының тоттануы, тасқын суларын түсіруге құрылыстың дайындығы, су шығарғыштардың, қайта іске-қосқыштардың, құбыржолдардың жай-күйі);
5) еңіс бекіткіштерінің, бермалар мен арна қаптамаларының жай-күйі (қаптамалардың бүлінуі, олардың астынан шайындының болуы, жіктердің ажырауы, бітелуі және лайлануы);
6) тексеру үшін бақылау-өлшеу аспаптары қолжетімді бөліктерінің жай-күйі – қақпақтардың, нөмірленудің, бастиектердің майысуының болуы;
7) қалдық қоймадағы су мен қалдық деңгейі;
8) аумақтың санитариялық жай-күйі.».
12. «Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10273 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 ақпанда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2015 жылғы 1 тамызда № 145 (28623) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған):
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
««Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-2-бабының 17) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:».

9. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 347 «Об утверждении Правил обслуживания организаций, владеющих и (или) эксплуатирующих опасные производственные объекты, профессиональными аварийно-спасательными службами и формированиями» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10252, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 27 февраля 2015 года и в газете «Казахстанская правда» 18 июня 2015 года № 113 (27989)):
в вступительной части (преамбула) приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
10. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 348 «Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов, ведущих работы по переработке твердых полезных ископаемых» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10258, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 27 февраля 2015 года и в газете «Казахстанская правда» 1 августа 2015 года № 145 (28021)):
в вступительной части (преамбула) приказа вносится изменение на казахском языке, вступительная часть (преамбула) приказа на русском языке не меняется;
в пункт 4 постановляющей части приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов, ведущих работы по переработке твердых полезных ископаемых, утвержденных указанным приказом:
в заголовок параграфа 1 раздела 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 26 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
11. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 349 «Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности для хвостовых и шламовых хозяйств опасных производственных объектов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10253, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 27 апреля 2015 года и в газете «Казахстанская правда» 23 июля 2015 года № 138 (28014)):
в вступительной части (преамбула) приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах обеспечения промышленной безопасности для хвостовых и шламовых хозяйств опасных производственных объектов, утвержденных указанным приказом:
в пункт 16 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 132 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 192 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
12. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 «Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10273, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 27 февраля 2015 года и в газете «Казахстанская правда» 1 августа 2015 года № 145 (28021)):
в вступительной части (преамбула) приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.

13. «Көмір шахталарының қауіпті өндірістік объектілері үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 351 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10255 болып тіркелген, 2015 жылғы 21 сәуірде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған және 2015 жылғы 31 қазанда № 209 (28687) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған):
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
««Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-2-бабының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:».
14. «Тау-кен және геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 352  бұйрығына(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10247 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 сәуірде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
««Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-2-бабының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:».
15. «Қауіпті өндірістік объектілерді сәйкестендіру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 353 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10310 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 сәуірде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2015 жылғы 8 тамызда № 150 (28628) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған):
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
««Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-2-бабының 18) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қауіпті өндірістік объектілерді сәйкестендіру қағидасында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Сәйкестендірілген қауіпті өндірістік объектілерде ұйым қызметі өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.».
16. «Магистральдық құбырларды пайдалану кезіндегі өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 354 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10240 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 сәуірде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2015 жылғы 8 тамызда № 150 (28628) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Магистральдық құбырларды пайдалану кезіндегі өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидасында:

13. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 351 «Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов угольных шахт» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10255, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 21 апреля 2015 года и в газете «Казахстанская правда» 31 октября 2015 года № 209 (28085)):
в вступительной части (преамбула) приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
14. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 352 «Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов, ведущих горные и геологоразведочные работы» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10247, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 22 апреля 2015 года):
в вступительной части (преамбула) приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
15. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 353 «Об утверждении Правил идентификации опасных производственных объектов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10310, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 22 апреля 2015 года и в газете «Казахстанская правда» 8 августа 2015 года № 150 (28026)):
в вступительной части (преамбула) приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах идентификации опасных производственных объектов, утвержденных указанным приказом:
в пункт 8 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
16. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 354 «Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации магистральных трубопроводов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10240, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 9 апреля 2015 года и в газете «Казахстанская правда» 8 августа 2015 года № 150 (28026)):

қағидалар 2-қосымшасының 7-тармағына орыс тілінде өзгеріс енгізілген, қазақ тілінде өзгеріссіз.
19. «Кемелерді лоцмандық алып өтуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 69 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10417 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 шілдеде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2015 жылғы 19 қыркүйекте № 180 (28056) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемелерді лоцмандық алып өтуді жүзеге асыру қағидасында:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Лоцмандық алып өту қауiпсiздігінде көрiнiс табатын жағдайлар (көрiнудiң нашарлауы, тұман, кеме жолы тереңдiгінің азаюы) туындаған кезде кеме капитаны лоцманның талабы бойынша лоцман көрсеткен тәртiпте кеме электр радионавигациялық жабдығының құралдарын (эхолот, радиолокатор, радиопеленгатор) пайдаланады. Алып өту ауданында жағалаулық радиолокациялық станция болған кезде лоцман бұл жағдайларда аталған станцияның қызметін пайдалана алады.».

пункт 7 приложении 2 изложить в следующей редакции:
«7. Заключение
Элементы трубопровода: ________________________________________
_____________________________________________________________________
наименование элементов, их количество, испытаны и признаны годными к работе при расчетных параметрах.».
19. В приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 69 «Об утверждении Правил осуществления лоцманской проводки судов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10417, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 9 июля 2015 года и в газете «Казахстанская правда» 19 сентября 2015 года № 180 (28056)):
в Правилах осуществления лоцманской проводки судов, утвержденных указанным приказом:
в пункт 16 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.