Астана қаласының жекелеген көшелеріне атау беру және кейбір көшелері мен орамдарды қайта атау туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 18 ақпандағы № 110-235 қаулысы және мәслихатының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 326/47-IV шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылы 31 наурызда № 892 болып тіркелді
«Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы» Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңы 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Астана қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, қалалық ономастика комиссиясының 2014 жылғы 17 маусымдағы № 28 шешімінің, Қазақстан Республикасын Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2014 жылғы 26 маусымдағы қорытындысы негізінде, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төмендегі көшелерге:
Астана қаласы «Алматы» ауданы бойынша:
жобалық атауы № 142 көше – Өзбекәлі Жәнібек көшесі деп;
Астана қаласы «Есіл» ауданы бойынша:
жобалық атауы № 199 көше – Шыңғыс Айтматов көшесі деп;
жобалық атауы № Е-352 көше – Будапешт көшесі деп;
жобалық атауы № 209 көше – Ұзақ батыр көшесі деп;
жобалық атауы № 203 көше – Жәмеңке абыз көшесі деп;
жобалық атауы № 59 көше – Жантай батыр көшесі деп;
жобалық атауы № Е-487 көше – Зейін Шашкин көшесі деп;
жобалық атауы № Е-107 көше – Әмина Өмірзақова көшесі деп;
жобалық атауы № 200 көшеІлияс Омаров көшесі деп;
Астана қаласы «Сарыарқа» ауданы бойынша:
жобалық атауы № 188 көше – Шәймерден Қосшығұлұлы көшесі депатау берілсін.
2. Төмендегі көшелерге:
Астана қаласы «Алматы» ауданы бойынша:
Левон Мирзоян көшесі – Қаныш Сәтбаев көшесі деп;
Дарабоз бен Асқар Тоқпанов көшелері біріктіріліп – Асқар Тоқпанов көшесі деп;
Астана қаласы «Сарыарқа» ауданы бойынша:
Тұрар Рысқұлов көшесі Бұқарбай батыр көшесі деп;
Нұрғиса Тілендиев орамы – Аспандияр Кенжин көшесі деп;
Жерұйық көшесі (3-4 пикет)Рақымжан Дүйсенбаев көшесі деп қайта атау берілсін.
3. Астана қаласы «Алматы», «Есіл», «Сарыарқа» аудандарының әкімдері, «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі осы қаулы мен шешімді іске асыру жөнінде қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және Астана қаласы мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
______________________                     Ә. Жақсыбеков
Астана қаласымәслихаты
сессиясының төрағасы
_____________________                      Т. Оразақов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
_____________________                      С. Есілов

О присвоении наименований отдельным улицам и переименовании некоторых улиц и переулков города Астаны
Постановление акимата от 18 февраля 2015 года № 110-235 и решение маслихата города Астаны от 24 февраля 2015 года № 326/47-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 31 марта 2015 года № 892.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года «Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан», учитывая мнение населения города Астаны, на основании решения городской ономастической комиссии от 17 июня 2014 года № 28, заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 26 июня 2014 года акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1.Присвоить следующие наименования:
по району «Алматы» города Астаны:
улице с проектным наименованием № 142 – улица Өзбекәлі Жәнібек;
по району «Есиль» города Астаны:
улице с проектным наименованием № 199 – улица Чингиз Айтматов;
улице с проектным наименованием № Е-352 – улица Будапешт;
улице с проектным наименованием № 209 – улица Ұзақ батыр;
улице с проектным наименованием № 203 – улица Жәмеңке абыз;
улице с проектным наименованием № 59 – улица Жантай батыр;
улице с проектным наименованием № Е-487 – улица Зейін Шашкин;
улице с проектным наименованием № Е-107 – улица Әмина Өмірзақова;
улице с проектным наименованием № 200 – улица Ілияс Омаров;
по району «Сарыарка» города Астаны:
улице с проектным наименованием № 188 – улица Шәймерден Қосшығұлұлы.
2. Переименовать:
по району «Алматы» города Астаны:
улицу Левон Мирзоян – в улицу Қаныш Сәтбаев;
улицы Дарабоз и Асқар Тоқпанов объединить в улицу Асқар Тоқпанов;
по району «Сарыарка» города Астаны:
улицу Тұрар Рысқұлов – в улицу Бұқарбай батыр;
переулок Нұрғиса Тілендиев – в улицу Аспандияр Кенжин;
улицу Жерұйық (3-4 пикет) – в улицу Рақымжан Дүйсенбаев.
3. Акимам районов «Алматы», «Есиль», «Сарыарка» города Астаны, Государственному учреждению «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» принять необходимые меры по реализации настоящего постановления и решения.
4. Настоящее постановление акимата города Астаны и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
__________________
А. Джаксыбеков
Председатель сессии
маслихата города Астаны
_____________ Т.Уразаков
Секретарь маслихата
города Астаны
________________ С. Есилов