"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 24 шілдедегі № 113-1260 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылы 3 қыркүйекте № 939 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 28 ақпандағы № 206-401 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 28.02.2018 № 206-401 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі заңдарына, "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 бұйрығына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының Қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы осы қаулыны, кейіннен ресми және мерзiмдi баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілеген интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялаумен әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді жүргізсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.И. Лукинге жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкімінің міндетін атқарушы
С. Хорошун
Астана қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 24 шілдедегі
№ 113-1260 қаулысына
қосымша
"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға
тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және
жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының
қабылдауы" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес Астана қаласы әкімдігінің Астана қаласының коммуналдық мүлкіне ие болуға, оны пайдалануға және иелік етуге уәкілетті органы – "Астана қаласының Коммуналдық мүлік және мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.

Об утверждении Регламента государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения, определяемом Правительством Республики Казахстан"
Постановление акимата города Астаны от 24 июля 2015 года № 113-1260. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны от 3 сентября 2015 года № 939. Утратил силу постановлением акимата города Астаны от 28 февраля 2018 года № 206-401.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28.02.2018 № 206-401 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Регламент государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения, определяемом Правительством Республики Казахстан" согласно приложению.
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление финансов города Астаны" произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим его опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Лукина А.И.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. акима
С. Хорошун
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 24 июля 2015 года
№ 113-1260
Регламент государственной услуги
"Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения, определяемом Правительством Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения, определяемом Правительством Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление коммунального имущества и государственных закупок города Астаны" (далее – услугодатель), осуществляющим владение, пользование и распоряжение коммунальным имуществом города Астаны, в соответствии со стандартом государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения, определяемом Правительством Республики Казахстан" (далее – Стандарт), утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 29.03.2016 № 10-602 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Стандартқа қосымшаға сәйкес қағаз тасымалдағышта сыйға тарту шарты және мүлікті қабылдау-тапсыру актісі (тапсыру актісі).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттің) басталуына негіз:
стандарттың 9-тармағында көрсетілген, құжаттарды ұсына отырып, сыйға беру шарты бойынша мүлікке құқығын мемлекетке беру туралы меншік иесінің ұсынысы болып табылады.
Инженерлік желілерді Астана қаласының коммуналдық меншігіне беру кезінде көрсетілетін қызметті алушы берілетін мүлікті бекіту болжанып отырған тиісті қабылдаушы (пайдаланушы) ұйымның жазбаша келісімін ұсынуы қажет.
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы.
1) көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) Астана қаласының әкімдігіне (бұдан әрі – әкімдік) Астана қаласы әкімінің атына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсына отырып сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқығын мемлекетке беру туралы ұсыныспен өтініш жасайды;
2) әкімдік көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар қоса ұсынылған өтінішті қабылдайды және өтініштерді тіркеу журналына тіркейді – 15 (он бес) минут ішінде;
Нәтиже - өтінішті қабылдау туралы талон беру;
3) әкімдік көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тіркеу және тексеруді жүзеге асыру үшін көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қоса ұсына отырып өтініш жолдайды – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
4) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші тиісті жергілікті атқарушы органдарды (мемлекеттік органдарды) сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын беру жөнінде қолда бар ұсыныс туралы хабардар етеді – күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде;
5) 2-үдеріс – мемлекеттік органдар сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқықтарына ие болуының қажеттілігі (қажетінің жоқтығы) туралы қорытындылар әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;
6) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші мүлікті мемлекеттік меншікке сыйға тарту шарты бойынша қабылдау туралы әкімдіктің тиісті қаулы жобасын, сыйға тарту шартын әзірлейді – күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде;

Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата города Астаны от 29.03.2016 № 10-602 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – договор дарения и акт приема-передачи имущества (передаточный акт) на бумажном носителе согласно приложению к Стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
предложение собственником имущества о передаче государству прав на имущество по договору дарения с предоставлением документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
При передаче инженерных сетей в коммунальную собственность города Астаны, услугополучателю необходимо предоставлять письменное согласие соответствующей принимающей (эксплуатирующей) организации, за которой предполагается закрепление передаваемого имущества.
Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения.
1) услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) обращается в акимат города Астаны (далее – акимат) на имя акима города Астаны с предложением о передаче государству прав на имущество по договору дарения с предоставлением документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
2) акимат принимает от услугополучателя обращение с приложением необходимых документов указанных в пункте 9 Стандарта и регистрирует в журнале регистрации заявления – в течении 15 (пятнадцати) минут;
Результат – выдача талона о приеме заявления;
3) акимат направляет услугодателю обращение с документами услугополучателя для осуществления регистрации и проверки документов – в течении 3 (трех) рабочих дней;
4) процесс 1 – услугодатель уведомляет об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения соответствующие местные исполнительные органы (государственные органы) – в течение 7 (семи) календарных дней;
5) процесс 2 – государственные органы готовят заключение о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляют услугодателю – в течение 30 (тридцати) календарных дней;
6) процесс 3 – услугодателем разрабатывается соответствующий проект постановления акимата о принятии имущества в государственную собственность по договору дарения, разрабатывается договор дарения – в течение 15 (пятнадцати) календарных дней;

7) 4-үдеріс – әкімдік қаулысының негізінде қызмет беруші сыйға тарту шартына қол қояды және мүлікті коммуналдық меншікке қабылдау туралы көрсетілетін қызметті берушінің тиісті бұйрығын шығарады, көрсетілетін қызметті алушы мен қабылдайтын (пайдаланатын) тараптардың қолы қойылған мүлікті қабылдау-тапсыру актісін бекітеді – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
Әр рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып әр іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы және рәсімнің (іс-қимылдың) кезектілігін сипаттау осы Регламентке "Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" (бұдан әрі - Регламент) 1-қосымшада келтірілді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушілердің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) әкімдік кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы.
6. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасында рәсімдер (әрекеттер) кезектілігін әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып сипаттау:
1) әкімдік кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеуге қабылдауды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы орындаушыны анықтайды – 15 (он бес) минут ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарастырады, жергілікті атқарушы органдарға (мемлекеттік органдар) сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын беру жөнінде қолда бар ұсыныс туралы хабарлама әзірлейді – 7 күнтізбелік (жеті) күн ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекетке мүлік құқықтарын беру жөнінде қолда бар ұсыныс туралы хабарламаға қол қояды – 15 (он бес) минут ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарға (көрсетілетін қызметті беруші) сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын беру жөнінде қолда бар ұсыныс туралы хабарламаны жолдайды – 15 (он бес) минут ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік органдардан сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын қабылдау қажеттілігі (қажетінің жоқтығы) туралы қорытындыны қабылдайды және мемлекеттік қызметті берушінің лауазымды тұлғасына жолдайды – 15 (он бес) минут ішінде;

7) процесс 4 – услугодателем на основании постановления акимата подписывается договор дарения и издается соответствующий приказ услугодателя о принятии имущества в коммунальную собственность, утверждается акт приема–передачи имущества, подписанный услугополучателем и принимающей (эксплуатирующей) стороной – в течение 5 (пяти) календарных дней;
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры и описание последовательности процедур (действий) приведена в приложении 1 к Регламенту "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения, определяемом Правительством Республики Казахстан" (далее – Регламент).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии акимата;
2) сотрудник канцелярии услугодателя;
3) руководитель услугодателя;
4) должностное лицо услугодателя.
6. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии акимата осуществляет прием регистрацию документов услугополучателя и направляет руководителю услугодателя – в течение 3 (трех) рабочих дней;
2) руководитель услугодателя определяет исполнителя – в течение 15 (пятнадцать) минут;
3) должностное лицо услугодателя рассматривает документы услугополучателя, готовит уведомление об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения в местные исполнительные органы (государственные органы) – в течение 7 (семи) календарных дней;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество – в течение 15 (пятнадцати) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя направляет уведомление об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения в исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета (услугодателя) – в течение 15 (пятнадцати) минут;
6) сотрудник канцелярии услугодателя принимает от государственных органов заключение о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляет должностному лицу услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;

7) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы құжаттарды қарастырады, сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын беру туралы әкімдіктің қаулы жобасын әзірлейді – 15 күнтізбелік (он бес) күн ішінде;
8) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын беру туралы әкімдіктің қаулы жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мен әкім аппаратының тиісті бөлімшелерімен келіседі және әкімдіктің қаулысын әкімге қол қоюға жібереді – 15 (он бес) минут ішінде;
9) көрсетілетін қызмет берушінің лауазымды тұлғасы әкімдіктің қаулысының негізінде бұйрық, сыйға тарту шартын және мүлікті жеке меншіктен коммуналдық меншікке қабылдау-тапсыру актісін әзірлейді және көрсетілетін қызметті алушыға қабылдайтын тараптың қолын қойдырту үшін береді - 15 (он бес) минут ішінде;
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрық шығарады, сыйға тарту шартына қол қояды және қызмет беруші және қабылдаушы тараптар қол қойған мүлікті жеке меншіктен коммуналдық меншікке қабылдау-тапсыру актісін бекітеді – күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерістерінің кезектілігін толық сипаттау осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі
айқындайтын тәртіппен сыйға тарту
шарты бойынша мемлекеттік емес заңды
тұлғалардың және жеке тұлғалардың
мүлік құқықтарын Қазақстан
Республикасының қабылдауы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әр рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып әр іс-қимылдың
(рәсімнің) өту блок-схемасы және рәсімнің (іс-қимылдың)
кезектілігін сипаттау
"Қазақстан Республикасының Үкіметі
айқындайтын тәртіппен сыйға тарту
шарты бойынша мемлекеттік емес заңды
тұлғалардың және жеке тұлғалардың
мүлік құқықтарын Қазақстан
Республикасының қабылдауы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы

7) должностное лицо услугодателя рассматривает документы, готовит проект постановления акимата о передаче государству прав на имущество по договору дарения – в течение 15 (пятнадцати) минут;
8) должностное лицо услугодателя согласовывает проект постановления акимата о передаче государству прав на имущество по договору дарения с руководителем услугодателя и соответствующими подразделениями аппарата акима и направляет постановление акимата на подпись акиму – в течение 15 (пятнадцати) календарных дней;
9) должностное лицо услугодателя на основании постановления акимата готовит приказ, договор дарения и акт приема-передачи имущества из частной собственности в коммунальную собственность и передает акт приема-передачи услугополучателю для подписания с принимающей стороной – в течение 15 (пятнадцати) минут;
10) руководитель услугодателя издает приказ, подписывает договор дарения и утверждает акт приема – передачи имущества из частной собственности в государственную собственность, подписанный передающей и принимающей сторонами – в течение 15 (пятнадцати) календарных дней.
7. Подробное описание последовательности процессов оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес – процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Принятие Республикой
Казахстан прав на имущество
негосударственных
юридических лиц и физических
лиц по договору дарения,
определяемом Правительством
Республики Казахстан"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры и описание последовательности процедур (действий)
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Принятие Республикой
Казахстан прав на имущество
негосударственных
юридических лиц и физических
лиц по договору дарения,
определяемом Правительством
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения: