"Астана қаласының Балалар құқықтарын қорғау жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесін "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен қайта құру туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 107-610 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 26 қазандағы № 107-1903 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылы 27 қарашада № 973 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 16 наурыздағы № 107-900 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 16.03.2021 № 107-900 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 02.06.2017 № 107-1110 қаулысымен.
1. "Астана қаласының Балалар құқықтарын қорғау жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесін "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесіне біріктіру жолымен қайта құру туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 107-610 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 23 мамырда № 814 болып тіркелген, 2014 жылғы 29 мамырдағы № 58 (3115) "Астана ақшамы" және 2014 жылғы 29 мамырдағы № 57 (3133) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереженің 16-тармағы мынадай мазмұндағы 45), 46), 47), 48), 49) тармақшалармен толықтырылсын:
"45) негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруін және қамтамасыз етілуін ұйымдастырады және олардың пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады;
46) білім беру мониторингін жүзеге асырады;
47) қамқоршылық кеңестерге жәрдем көрсетеді;
48) білім беру ұйымдарындағы психологиялық қызметтің әдістемелік басшылығын қамтамасыз етеді;
49) негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында, сондай-ақ мамандандырылған және арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат береді.".

О внесении дополнений в постановление акимата города Астаны от 17 апреля 2014 года № 107-610 "О реорганизации Государственного учреждения "Управление по защите прав детей города Астаны" путем присоединения к Государственному учреждению "Управление образования города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 26 октября 2015 года № 107-1903. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 27 ноября 2015 года № 973. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 16 марта 2021 года № 107-900.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 16.03.2021 № 107-900 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года «О правовых актах», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 27 июля 2007 года «Об образовании», акимат города Aстаны ПОСТAНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным постановлением акимата города Aстаны от 02.06.2017 № 107-1110.
1. Внести в постановление акимата города Aстаны от 17 апреля 2014 года № 107-610 «О реорганизации Государственного учреждения «Управление по защите прав детей города Aстаны» путем присоединения к Государственному учреждению «Управление образования города Aстаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 23 мая 2014 года № 814, опубликовано в газетах «Aстана ақшамы» от 29 мая 2014 года № 58 (3115) и «Вечерняя Aстана» от 29 мая 2014 года № 57 (3133) следующие дополнения:
пункт 16 Положения о Государственном учреждении «Управление образования города Aстаны», утвержденного указанным постановлением, дополнить подпунктами 45), 46), 47), 48), 49) следующего содержания:
«45) организует заказ и обеспечение организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования и профессиональные программы технического и профессионального, послесреднего образования, бланками документов государственного образца об образовании и осуществляет контроль за их использованием;
46) осуществляет образовательный мониторинг;
47) оказывает содействие попечительским советам;
48) обеспечивает методическое руководство психологической службой в организациях образования;
49) выдает разрешение на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования, а также в организациях образования, реализующих специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы.».

2. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Э.А. Суханбердиеваға осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
Ә. Жақсыбеков

2. Возложить на руководителя Государственного учреждения «Управление образования города Aстаны» Суханбердиеву Э.A. опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Aстаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Aстаны Aманшаева Е.A.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Aким города Aстаны
A. Джаксыбеков