Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 102-2252 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылы 15 қаңтарда № 992 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 2 наурыздағы № 102-406 қаулысы
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 02.03.2017 № 102-406 қаулысы (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз!
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3) тармақшасына, "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің № 4-3/421 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлімiнде № 11766 болып тiркелген) сәйкес, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1–қосымшаға сәйкес;
2) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша жүргізетін адамдарды тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 2–қосымшаға сәйкес;
3) "Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмiрлiк белгi беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 3–қосымшаға сәйкес;
4) "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 4–қосымшаға сәйкес;

Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции
Постановление акимата города Астаны от 8 декабря 2015 года № 102-2252. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 15 января 2016 года № 992. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 2 марта 2017 года № 102-406 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата г. Астаны от 02.03.2017 № 102-406 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра сельского хозяйства от 6 мая 2015 года № 4-3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11766), акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" согласно приложению 1;
2) Регламент государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности" согласно приложению 2;
3) Регламент государственной услуги "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 3;
4) Регламент государственной услуги "Государственная регистрация залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 4;

5) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 5–қосымшаға сәйкес;
6) "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 6–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 5 тамыздағы № 102-1258 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 5 қыркүйекте № 835 болып тіркелген, 2014 жылғы 13 қыркүйектегі № 102 (3178) "Вечерняя Астана" 2014 жылғы 13 қыркүйектегі № 103 (3160) "Астана ақшамы", газеттерінде жарияланған) күшi жойылды деп танылсын.
3. "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Құрманғалиев Әсет Қабиұлына осы қаулыны, әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Н.Р. Әлиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
Ә. Жақсыбеков
Астана қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 102-2252 қаулысына
1-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін
шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

5) Регламент государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 5;
6) Регламент государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 6.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 5 августа 2014 года № 102-1258 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 5 сентября 2014 года за № 835 и опубликовано в газете "Вечерняя Астана" № 102 (3178) от 13 сентября 2014 года, газета "Астана Ақшамы" № 103 (3160) от 13 сентября 2014 года).
3. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление сельского хозяйства города Астаны" Курмангалиева Асета Кабиевича опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Алиева Н.Р.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
А. Джаксыбеков
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 8 декабря 2015 года
№ 102-2252
Регламент государственной услуги " Выдача удостоверений на
право управления тракторами и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами, самоходными
сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными машинами
повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәлікті (бұдан әрі – тракторшы-машинист куәлігі), куәліктің телнұсқасын беру, ескі үлгідегі куәлікті жаңа куәлікке ауыстырған (айырбастаған) кезде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімінің (әрекеттің) басталуына көрсетілетін қызметті алушының Стандартқа қосымшаға сәйкес нысаны бойынша өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізімін (бұдан әрі – құжаттар) қабылдау негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1-рәсім: өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне немесе портал арқылы беріледі, тіркеу нөмірімен күнін беріп тіркеледі, бұдан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
2-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік техникалық инспекция бөлімінің басшысына (бұдан әрі – бөлім басшысы) құжаттарды тапсырады, ол олардың толықтығы мен Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін тексереді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
3-рәсім: бөлім басшысы құжаттарды бөлімнің жауапты маманына тапсырады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
4-рәсім: бөлімнің жауапты маманы тракторшы-машинист куәлігін жазып береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күні ішінде, көрсетілетін қызметті алушының жүгінген орыны бойынша куәлік беру туралы мәліметтің болмауы жағдайында телнұсқасын алу үшін – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – удостоверение, дубликат удостоверения, при замене (обмене) удостоверения старого образца, на новое удостоверение на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости (далее – удостоверение тракториста-машиниста).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием заявления услугополучателя по форме согласно приложению к Стандарту и перечня документов (далее – документы), указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
процедура 1: заявление подается в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируется с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 2: руководитель услугодателя отписывает документы руководителю отдела государственной технической инспекции (далее – руководитель отдела), который проверяет их на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 3: руководитель отдела передает документы ответственному специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 4: ответственный специалист отдела выписывает удостоверение тракториста-машиниста. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – в течение 2 (двух) рабочих дней, в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя для получения дубликата – в течение 15 рабочих дней.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып құрылымдық-функионалдық бірліктер арасындағы рәсімнің (әрекеттің) реттілік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процессінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімнің (әрекеттің) реттілік сипаттамасының блок-сызбасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, кейін құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (орынбасарына) тапсырады – 30 (отыз) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары) құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына тапсырады– 30 (отыз) минут ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы құжаттарды тексеріп болған соң, көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына орындауға береді – 30 (отыз) минут ішінде;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы тракторшы-машинист куәлігін 2 (екі) жұмыс күні ішінде жазып береді, көрсетілетін қызметті алушының өтініш берген жері бойынша куәлік беру туралы мәліметтің болмаған жағдайында телнұсқасын алу үшін – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппаттау
8. Халыққа Қызмет Көрсету Орталығы арқылы қызмет көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтінімі мен рәсімінің (әрекетінің) реттілігін сипаттау.
Көрсетілетін қызметті берушінің рәсімі (әрекеті) реттілігінің сипаттамасы:
1-рәсім: мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен логині мен паролін енгізу (авторизациялау процессі);
1-шарт: логин және пароль арқылы көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тіркелгені туралы мәліметтің түпнұсқалылығын "Е-лицензиялау" МДБАЖ арқылы тексеру;
2-рәсім: мемлекеттік қызметті беруші қызметкерінің енгізген мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да авторизациялаудан бас тарту туралы ақпаратты қалыптастыру;
3-рәсім: мемлекеттік қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін енгізуі;
4-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік дерек базасындағы (бұдан әрі – ЖТМДҚ/ЗТ МДҚ) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы сұраным жолдау;
2-шарт: ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызмет алушының мәліметтерінің болуын тексеру;
5-рәсім: ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының болмауына байланысты мәліметті алудың мүмкін еместігі туралы хабарды қалыптастыру;
6-рәсім: құжаттардың қағаз түрінде болуы туралы белгі соғу бөлігінде сұраным нысанын толтыру;
7-рәсім: "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да сауалды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да мемлекеттік қызметті өңдеу;
8-рәсім: "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
9-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптасқан мемлекеттік қызметтердің (рұқсат етілген құжаттардың дайындығы туралы хабарлама) нәтижесін алуы.
Көрсетілетін қызмет алушымен өтініш беру тәртібінің және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
Көрсетілетін қызметті алушы компьютеріндегі интернет-браузерде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркелген куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-рәсім: ЭЦҚ тіркеу куәлігін көрсетілетін қызметті алушының компьютеріндегі интернет-браузерге тіркеу, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталдағы парольді енгізу рәсімі (авторизациялау процессі);
1-шарт: тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтің түпнұсқалығын порталда логин, жекеленген сәйкестендіру нөмірі, бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/СТН) және паролі арқылы тексеру;
2-рәсім: порталмен көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының электрондық түрдегі қажетті құжаттарын, оның құрылымы және форматтық талаптарын ескерумен, сұранымның нысанына тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының толтыруы (мәліметтерді енгізуі);
4-рәсім: ЭҮТШ арқылы мемлекеттік қызметті төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға келіп түседі;
2-шарт: мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлем фактісін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да тексеру;
5-рәсім: "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлемнің жоқтығына байланысты сұралған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім: сұрату (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркелген куәлігін көрсетілетін қызметті алушының таңдауы;
3-шарт: порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сұранымда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы деректердің сәйкестігін тексеру;
7-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасы расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы көрсетілетін қызметті алуға арналған сұраудың (енгізілген деректердің) толтырылған нысанын растауы (қол қоюы);
9-рәсім: "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) тіркеу және өтінішті "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да өңдеу;
10-рәсім: мемлекеттік қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ мәліметінде бұзушылықтар болуына байланысты сұралған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының порталмен қалыптастырған мемлекеттік қызмет қорытындысын алуы (рұқсат ету құжатының дайын болуы туралы хабарлама). Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.

6. Описание последовательности процедур (действий) между структурно- функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия) при оказании государственной услуги приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный специалист отдела услугодателя.
8. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) канцелярия услугодателя регистрирует заявление услугополучателя, затем передает документы руководителю (заместителю) услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель (заместитель) услугодателя отписывает документы руководителю отдела услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
3) после проверки документов руководитель отдела услугодателя передает документы на исполнение ответственному специалисту отдела услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
4) ответственный специалист отдела услугодателя выписывает удостоверение тракториста-машиниста – в течение 2 рабочих дней, в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя для получения дубликата – в течение 15 рабочих дней.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Данная государственная услуга посредством Центром Обслуживания Населения не осуществляется.
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
Описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1: ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") для оказания государственной услуги;
условие 1: проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2: формирование в ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных, введенных сотрудником услугодателя;
процедура 3: выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процедура 4: направление запроса через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) в Государственную базу данных физических и юридических лиц (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
условие 2: проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ;
процедура 5: формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 6: заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме;
процедура 7: регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 8: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 9: получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (уведомление о готовности разрешительного документа), сформированного в ИС ГБД "Е-лицензирование".
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя при оказании государственной услуги:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процедура 1: прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процедура ввода услугополучателем пароля (процедура авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1: проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин, индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
процедура 2: формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3: выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, с прикреплением к форме запроса необходимых документов услугополучателя в электронном виде;
процедура 4: оплата государственной услуги через ПШЭП, а затем информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 2: проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственной услуги;
процедура 5: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 6: выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 3: проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП услугополучателя;
процедура 7: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процедура 8: удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услуго-получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
процедура 9: регистрация электронного документа (запроса услуго-получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 10: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 11: получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (уведомление о готовности разрешительного документа), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем задействованных при оказании государственной услуги через услугодателя, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.

10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдері мен әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандартқа сәйкес жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі әкімшілік рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігі арасындағы байланысты көрсететін сызба және әр құрылымдық-функционалдық бірліктің әкімшілік рәсімдер (әрекеттер) іс-әрекеттерін және реттілігіне және мәтіндік кестелік сипаттау мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесс анықтамасында осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес келтірілген.
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилермен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жүргізу
құқығына куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген
құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы рәсімнің
(әрекеттің) жүйелілік сипаттамасы
Іс-әрекет №
1
2
3
4
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары)
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы
Рәсімнің (әрекет) атауы
Өтінішті қабылдау және тіркеу
Өтінішті қарастыру
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығы және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін тексеру
Тракторшы-машинист куәлігін жазып беру
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына берумен бұрыштамасы
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына құжаттарды орындауға тапсыру
Тракторшы-машинист куәлігі
Орындау мерзімі
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
2 (екі) жұмыс күні. Көрсетілетін қызметті алушының өтінім жолдаған жері бойынша куәлік беру туралы мәлімет болмаған жағдайда телнұсқасын алу – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилермен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жүргізу
құқығына куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде қызметті көрсетуші
құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімнің
(әрекеттің) реттілік сипаттамасының блок-сызбасы
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилермен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жүргізу
құқығына куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
1-диаграмма. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік
қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара әрекеті
2-диаграмма. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік
қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара әрекет етуі
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилермен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жүргізу
құқығына куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің

10. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги осуществляется согласно Стандарту.
11. Схема, отражающая взаимосвязь между последовательностью административных процедур (действий) в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных процедур (действий) каждой структурно-функциональной единицы приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления
тракторами и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными
машинами повышенной проходимости"
Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия)
№ действия
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела услугодателя
Ответственный специалист отдела услугодателя
Наименование процедуры (действия)
Прием и регистрация заявления
Рассмотрение заявления
Проверка представленных услугополучателем документов на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан
Выписка удостоверения тракториста-машиниста
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция с последующей передачей документов руководителю отдела услугодателя
Передача документов на исполнение ответственному специалисту отдела услугодателя
Удостоверение тракториста-машиниста
Сроки исполнения
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
2 (два) рабочих дня. Для получения дубликата, в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя в течение – 15 (пятнадцати) рабочих дней
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления
тракторами и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными
машинами повышенной проходимости"
Диаграмма 1. Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугодателя
Диаграмма 2. Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугополучателя
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления
тракторами и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными
машинами повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны

2015 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 102-2252 қаулысына
2-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен механизмдерді, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды сенiмхат бойынша жүргізетін адамдарды тiркеу"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
қызметті берушіге жүгінген кезде – көлік басқаруға арналған сенімхатқа мөртабан қою;
порталға жүгінген кезде – сенімхат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық құжат нысанында берушінің "жеке кабинетке" жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық немесе қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (әрекеттің) басталуына көрсетілетін қызметті алушының Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізімін (бұдан әрі – құжаттар) қабылдау негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процессінде құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтінішін, келіп түскен күні қабылдайды, тіркеу нөмірі мен күнін беріп, тіркеуді жүзеге асырады, бұдан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
2-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары келіп түскен күні қарар салады және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;

от 8 декабря 2015 года
№ 102-2252
Регламент государственной услуги
"Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их
базе самоходными шасси и механизмами, самоходными
сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными машинами
повышенной проходимости по доверенности"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
при обращении к услугодателю – проставление штампа в доверенности на управление транспортом;
при обращении на портал доверенность направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием заявления услугополучателя по форме согласно приложению 1 к Стандарту и перечня документов (далее – документы), указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем, осуществляет их прием и регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передает руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 2: руководитель услугодателя либо его заместитель в день поступления документов налагает резолюцию и передает руководителю отдела услугодателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;

3-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы келіп түскен күні қарар салады және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына тапсырады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
6. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) арасындағы рәсімнің (әрекеттің) реттілік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процессінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс- қимыл тәртібін сипаттамасының реттілігі осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес блок-сызбада келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті қабылдайды және тіркейді, кейін құжаттарды басқарма басшысына (орынбасарына) тапсырады – 30 (отыз) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары құжаттарға бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына тапсырады – 30 (отыз)минут ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы құжаттарға бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына орындауға береді;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы құжаттардың толықтығын тексереді, көлікті басқару сенімхатына мөртаңба қояды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппаттау
9. Халыққа Қызмет Көрсету Орталығы арқылы қызмет көрсетілмейді.
10. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтінімі мен рәсімінің (әрекетінің) реттілігін сипаттау.
Көрсетілетін қызметті берушінің рәсімі (әрекеті) реттілігінің сипаттамасы:
1-рәсім: мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен логині мен паролін енгізуі (авторизациялау процессі);
1-шарт: логин және пароль арқылы көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тіркелгені туралы мәліметтің түпнұсқалылығын "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы тексеру;
2-рәсім: мемлекеттік қызметті беруші қызметкерінің енгізген мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім: мемлекеттік қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін енгізуі;
4-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік дерек базасындағы (бұдан әрі – ЖТМДҚ/ЗТ МДҚ) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы сұраным жолдау;
2-шарт: ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің болуын тексеру;
5-рәсім: ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының болмауына байланысты мәліметті алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім: құжаттардың қағаз түрінде болуы туралы белгі соғу бөлігінде сұраным нысанын толтыру;
7-рәсім:"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да сауалды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да мемлекеттік қызметті өңдеу;
8-рәсім:"Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптасқан мемлекеттік қызметтердің (рұқсат етілген құжаттардың дайындығы туралы хабарлама) нәтижесін алуы.
Көрсетілетін қызметті алушымен өтініш беру тәртібінің және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушы компьютеріндегі интернет-браузерде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркелген куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-рәсім: ЭЦҚ тіркеу куәлігін көрсетілетін қызметті алушының компьютеріндегі интернет-браузерге тіркеу, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталдағы парольді енгізу рәсімі (авторизациялау үдерісі);
1-шарт: тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтің түпнұсқалығын порталда логин, жекеленген сәйкестендіру нөмірі, бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/СТН) және пароль арқылы тексеру;
2-рәсім: порталмен көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту бойынша хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының электрондық түрдегі қажетті құжаттарын, оның құрылымы және форматтық талаптарын ескерумен, сұранымның нысанына тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының толтыруы (мәліметтерді енгізуі);
4-рәсім: ЭҮТШ арқылы мемлекеттік қызметті төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға келіп түседі;
2-шарт: мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлем фактісін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да тексеру;
5-рәсім: "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлемнің жоқтығына байланысты сұралған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім: сұрату (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркелген куәлігін көрсетілетін қызметті алушының таңдауы;
3-шарт: порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сұранымда көрсетілген ЖСН/СТН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/СТН арасындағы деректердің сәйкестігін тексеру;
7-рәсім: көрсетілген қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасы растамауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8-рәсім: көрсетілген қызмет алушының ЭЦҚ арқылы көрсетілетін қызметті алуға арналған сұраудың (енгізілген деректердің) толтырылған нысанын растауы (қол қоюы);
9-рәсім: "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілген қызметті алушының сұранымы) тіркеу және өтінішті "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да өңдеу;
10-рәсім: мемлекеттік қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ мәліметінде бұзушылықтар болуына байланысты сұралған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11-рәсім: көрсетілген қызметті алушының порталмен қалыптастырған мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы (рұқсат ету құжатының дайындығы туралы хабарлама). Электрондық құжат көрсетілген қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдері мен әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандартқа сәйкес жүзеге асырылады.

процедура 3: руководитель отдела услугодателя в день поступления документов налагает резолюцию и передает ответственному специалисту отдела услугодателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 4: ответственный специалист отдела услугодателя проверяет полноту документов и проставляет штамп в доверенности на управление транспортом. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) рабочий день.
6. Описание последовательности процедур (действий) между структурно- функциональными единицами (далее – СФЕ) с указанием длительности каждой процедуры (действия) при оказании государственной услуги приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный специалист отдела услугодателя.
8. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает и регистрирует заявление услугополучателя и передает документы руководителю (заместителю) услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию и передает документы руководителю отдела услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
3) руководитель отдела услугодателя налагает резолюцию и передает документы на исполнение ответственному специалисту отдела услугодателя;
4) ответственный специалист отдела услугодателя проверяет полноту документов, проставляет штамп в доверенности на управление транспортом – в течение 1 (одного) рабочего дня.
4 Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Данная государственная услуга посредством Центром Обслуживания Населения не осуществляется.
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
Описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1: ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") для оказания государственной услуги;
условие 1: проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2: формирование в ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных, введенных сотрудником услугодателя;
процедура 3: выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процедура 4: направление запроса через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) в Государственную базу данных физических и юридических лиц (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
условие 2: проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ;
процедура 5: формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 6: заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме;
процедура 7: регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 8: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 9: получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (уведомление о готовности разрешительного документа), сформированного в ИС ГБД "Е-лицензирование".
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процедура 1: прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процедура ввода услугополучателем пароля (процедура авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1: проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин, индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
процедура 2: формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3: выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, с прикреплением к форме запроса необходимых документов услугополучателя в электронном виде;
процедура 4: оплата государственной услуги через ПШЭП, а затем информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 2: проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственной услуги;
процедура 5: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 6: выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 3: проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП услугополучателя;
процедура 7: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процедура 8: удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
процедура 9: регистрация электронного документа (запроса услуго-получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 10: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 11: получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (уведомление о готовности разрешительного документа), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги осуществляется согласно Стандарту.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі әкімшілік рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігі арасындағы байланысты көрсететін сызба және әр құрылымдық-функционалдық бірліктің әкімшілік рәсімдер (әрекеттер) іс-әрекеттерін және реттілігіне және мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесс анықтамасында келтірілген.
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдерді, өздiгiнен жүретiн
ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды
сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды
тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып
құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы рәсімдер
(әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы
Іс-әрекет №
1
2
3
4
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметтіберушінің басшысы (орынбасары)
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы
Рәсімнің (әрекеттің) атауы
Өтінішті қабылдау және тіркеу
Өтінішті қарастыру
Құжаттардың толықтығын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін тексеру
Көлікті басқару сенімхатына мөртаңба қою
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына берумен бұрыштамасы
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына құжаттарды орындауға тапсыру
Көлікті басқару сенімхатына мөртаңба
Орындау мерзімі
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
1 (бір) жұмыс күні
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдерді, өздiгiнен жүретiн
ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды
сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды
тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттамасының блок-сызбасы
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдерді, өздiгiнен жүретiн
ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды
сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды
тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесс анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің

11. Схема, отражающая взаимосвязь между последовательностью административных процедур (действий) в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных процедур (действий) каждой структурно-функциональной единицы приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация лиц, управляющих тракторами
и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также
специальными машинами повышенной
проходимости по доверенности"
Описание последовательности процедур (действий) между
структурно-функциональными единицами с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
№ действия
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела услугодателя
Ответственный специалист отдела услугодателя
Наименование процедуры (действия)
Прием и регистрация заявления
Рассмотрение заявления
Проверка документов на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан
Проставление штампа в доверенности на управление транспортом
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция с последующей передачей документов руководителю отдела услугодателя
Передача документов на исполнение ответственному специалисту отдела услугодателя
Штамп в доверенности на управление транспортом
Сроки исполнения
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
1 (один) рабочий день
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация лиц, управляющих тракторами
и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также
специальными машинами повышенной
проходимости по доверенности"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация лиц, управляющих тракторами
и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также
специальными машинами повышенной
проходимости по доверенности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 3
к постановлению акимата
города Астаны

2015 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 102-2252 қаулысына
3-қосымша
"Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін
шассилер мен механизмдер, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер,
сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу
құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторлар және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдер, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмерлік белгі беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметінің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті беруші берілген рұқсаттар туралы мәліметтерді "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесіне енгізеді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (әрекеттің) басталуына көрсетілетін қызметті алушының Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізімін (бұдан әрі – құжаттар) қабылдау негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесстің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтінішін келіп түскен күні қабылдайды, тіркеу нөмірі мен күнін беріп, тіркеуді жүзеге асырады, бұдан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 минут (мемлекеттік қызметтерді қабылдау талоны);

от 8 декабря 2015 года
№ 102-2252
Регламент государственной услуги "Выдача регистрационного
документа (дубликата) и государственного номерного знака для
тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин, а также специальных машин
повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Сведения о выданных разрешениях услугодателем вносятся в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
3. Результат оказания государственной услуги – выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости.
Форма оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием заявления услугополучателя по форме согласно приложению 1 к Стандарту и перечня документов (далее – документы), указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем, осуществляет их прием и регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передает руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;

2-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары келіп түскен күні қарар салады және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
3-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы келіп түскен күні қарар салады және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына тапсырады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
4-рәсім: көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
5-рәсім: көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы зауыттық нөмірдің, нөмірлі агрегаттардың және нөмірлі белгілердің машинаның құжаттарында көрсетілген мәліметтерге сәйкестігін салыстыру үшін техниканы тексеруге шығады. Осы рәсімді орындау үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 1-2 (бір-екі) сағат;
6-рәсім: көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы техникалық паспортты жазып және мемлекеттік нөмірлі белгіні береді. Осы рәсімді орындау үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) күнтізбелік күн.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) арасындағы рәсімнің (әрекеттің) реттілік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сиппаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процессінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процессінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімнің (әрекеттің) сипаттамасының реттілігі осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес блок-сызбада келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, кейін құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (орынбасарына) тапсырады – 30 (отыз) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары) құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына тапсырады – 30 (отыз) минут ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы құжаттарды тексеріп болған соң, көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына орындауға береді – 30 (отыз) минут ішінде;

процедура 2: руководитель услугодателя либо его заместитель в день поступления документов выдает копию заявления с отметкой о принятии необходимых документов и передает руководителю отдела услугодателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 3: руководитель отдела услугодателя в день поступления документов налагает резолюцию и передает ответственному специалисту отдела услугодателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 4: ответственный специалист отдела услугодателя проверяет полноту представленных документов;
процедура 5: ответственный специалист отдела услугодателя выезжает на осмотр техники для сверки соответствия заводских номеров, номерных агрегатов и номерных знаков данным, указанным в документах на машину. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1-2 (один-два) час;
процедура 6: ответственный специалист отдела услугодателя выписывает технический паспорт и выдает государственный номерной знак. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) календарных дней.
6. Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами (далее – СФЕ) с указанием длительности каждой процедуры (действия) при оказании государственной услуги приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный специалист отдела услугодателя.
8. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) канцелярия услугодателя регистрирует заявление, затем передает документы руководителю (заместителю) услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя отписывает документы руководителю отдела услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
3) после проверки документов руководитель отдела услугодателя передает документы на исполнение ответственному специалисту отдела услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;

10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдері мен әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандартқа сәйкес жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі әкімшілік рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігі арасындағы байланысты көрсететін сызба және әр құрылымдық-функционалдық бірліктің әкімшілік рәсімдер (әрекеттер) іс-әрекеттерін және реттілігіне және мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесс анықтамасында келтірілген.
"Тракторлар және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилермен
механизмдер, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдер,
сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы
машиналар үшін тіркеу құжатын
(телнұсқасын) және мемлекеттік нөмерлік
белгі беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген
құрылымдық функционалдық бірліктер арасындағы рәсімнің
(әрекеттің) жүйелілік сипаттамасы
Іс-әрекет №
1
2
3
4
5
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары)
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы
Рәсімнің (әрекет) атауы
Өтінішті қабылдау және тіркеу
Өтінішті қарастыру
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығы және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін тексеру
Техниканың нөмірлі агрегаттарын тексеруге шығу
Техникалық паспортты және нөмірлі белгіні беру
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына берумен бұрыштамасы
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына құжаттарды орындауға тапсыру
Тіркеу кезіндегі техникалық бақылау акті
Мемлекеттік нөмірлі белгі және техникалық паспорт
Орындау мерзімі
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
1-2 (бір-екі) сағат
15 (он бес) күнтізбелік күн
"Тракторлар және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилермен
механизмдер, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдер,
сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы
машиналар үшін тіркеу құжатын
(телнұсқасын) және мемлекеттік нөмерлік
белгі беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде қызметті көрсетуші
құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімнің
(әрекеттің) реттілік сипаттамасының блок-сызбасы
"Тракторлар және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилермен
механизмдер, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдер,
сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы
машиналар үшін тіркеу құжатын
(телнұсқасын) және мемлекеттік нөмерлік
белгі беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
1-диаграмма. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік
қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара әрекеті
2-диаграмма. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік
қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара әрекет етуі
"Тракторлар және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилермен
механизмдер, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдер,
сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы
машиналар үшін тіркеу құжатын
(телнұсқасын) және мемлекеттік нөмерлік
белгі беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесс анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің

10. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги осуществляется согласно Стандарту.
11. Схема, отражающая взаимосвязь между последовательностью административных процедур (действий) в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных процедур (действий) каждой структурно-функциональной единицы приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача регистрационного документа (дубликата)
и государственного номерного знака для тракторов
и изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин,
а также специальных машин повышенной проходимости"
Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действий)
№ действия
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела услугодателя
Ответственный специалист отдела услугодателя
Наименование процедуры (действия)
Прием и регистрация заявления
Рассмотрение заявления
Проверка представленных услугополучателем документов на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан
Выезд на осмотр номерных агрегатов техники
Выписка технического паспорта и выдача номерного знака
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция руководителя (заместителя) услугодателя с последующей передачей документов руководителю отдела
Передача документов на исполнение ответственному специалисту отдела услугодателя
Акт технического осмотра техники при регистрации
Технический паспорт и государственный номерной знак
Сроки исполнения
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
1-2 (один - два) часа
15 (пятнадцать) календарных дней
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача регистрационного документа (дубликата)
и государственного номерного знака для тракторов
и изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин,
а также специальных машин повышенной проходимости"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача регистрационного документа (дубликата)
и государственного номерного знака для тракторов
и изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин,
а также специальных машин повышенной проходимости"
Диаграмма 1. Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугодателя
Диаграмма 2. Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугополучателя
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Выдача регистрационного документа (дубликата)
и государственного номерного знака для тракторов
и изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин,
а также специальных машин повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 4
к постановлению акимата
города Астаны

2015 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 102-2252 қаулысына
4-қосымша
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiнің,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелері
1. "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті(бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-3/421 қаулысымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтініш қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті түп нұсқасын беру болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппаттау

от 8 декабря 2015 года
№ 102-2252
Регламент государственной услуги
"Государственная регистрация залога тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием,
самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога (дубликата) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости.
Форма предоставление результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Государственная услуга оказывается на платной основе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімінің (әрекеттің) басталуына көрсетілетін қызметті алушының Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша өтінішін және Стандарттың 9-тармағындакөрсетілген құжаттар тізімін (бұдан әрі – құжаттар) қабылдау негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтінішін, келіп түскен күні қабылдайды, тіркеу нөмірі мен күнін беріп, тіркеуді жүзеге асырады, бұдан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
2-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен күні қарар салады және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
3-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы келіп түскен күні қарар салады және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына тапсырады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
4-рәсім: көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы құжаттардың толықтығын тексеріп, тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналар кепіліне (көшірмесі) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік жазып береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы рәсімнің (әрекеттің) реттілік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппатта
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процессінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процессінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімнің (әрекеттің) реттілік сипаттамасының блок-сызбасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие заявления услугополучателя по форме согласно приложению 1 к Стандарту и перечня документов (далее – документы), указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем, осуществляет их прием и регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передает руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 2: руководитель (заместитель) услугодателя в день поступления документов налагает резолюцию и передает руководителю отдела услугодателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 3: руководитель отдела услугодателя в день поступления документов налагает резолюцию и передает ответственному специалисту отдела услугодателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 30 (тридцать) минут;
процедура 4: ответственный специалист отдела услугодателя проверяет полноту документов и выписывает свидетельство о государственной регистрации залога (дубликата) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня.
6. Описание последовательности процедур (действий) между структурно- функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия) при оказании государственной услуги приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный специалист отдела услугодателя.
8. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, кейін құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (орынбасарына) тапсырады – 30 (отыз) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары) құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына тапсырады – 30 (отыз) минут ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы құжаттарды тексеріп болған соң, көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына орындауға береді– 30 (отыз) минут ішінде;
4) көрсетілетін кызметті беруші бөлімінің жауапты маманы кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді (телнұсқасы) – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
4. Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процессінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Халыққа Қызмет Көрсету Орталығы арқылы қызмет көрсетілмейді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдері мен әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандартқа сәйкес жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігі арасындағы байланысты көрсететін сызба және әр құрылымдық-функционалдық бірліктің әкімшілік рәсімдер (әрекеттер) іс-әрекеттерін және реттілігіне және мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесс анықтамасында келтірілген.
"Тракторлардың және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерінің,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген
құрылымдық функционалдық бірліктер арасындағы рәсімнің
(әрекеттің) жүйелілік сипаттамасы
Іс-әрекет №
1
2
3
4
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары)
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы
Рәсімнің (әрекет) атауы
Өтінішті қабылдау және тіркеу
Өтінішті қарастыру
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығы және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін тексеру
Кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік жазып беру
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушы-лық-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына берумен бұрыштамасы
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына құжаттарды орындауға тапсыру
Кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру
Орындау мерзімі
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
2 (екі) жұмыс күні
"Тракторлардың және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерінің,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде қызметті көрсетуші
құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімнің
(әрекеттің) реттілік сипаттамасының блок-сызбасы
"Тракторлардың және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерінің,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесс анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің

1) канцелярия услугодателя регистрирует заявление услугополучателя, затем передает документы руководителю (заместителю) услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя отписывает документы руководителю отдела услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
3) после проверки документов руководитель отдела услугодателя передает документы на исполнение ответственному специалисту отдела услугодателя – в течение 30 (тридцати) минут;
4) ответственный специалист отдела услугодателя выписывает свидетельство о государственной регистрации залога (дубликата) – в течение 2 (двух) рабочих дней.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Данная государственная услуга посредством Центром Обслуживания Населения не осуществляется.
10. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги осуществляется согласно Стандарту.
11. Схема, отражающая взаимосвязь между последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных процедур (действий) каждой структурно-функциональной единицы приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Государственная регистрация залога
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов ,
а также специальных машин
повышенной проходимости"
Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия)
№ действия
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела услугодателя
Ответственный специалист отдела услугодателя
Наименование процедуры (действия)
Прием и регистрация заявления
Рассмотрение заявления
Проверка документов услугополучателя на полноту и соответствие законодательству
Республики Казахстан
Выписка свидетельства о государственной регистрации залога
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция руководителя (заместителя) услугодателя с последующей передачей документов руководителю отдела услугодателя
Передача документов на исполнение ответственному специалисту отдела услугодателя
Свидетельство о государственной регистрации залога
Сроки исполнения
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
2 (два) рабочих дня
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Государственная регистрация залога
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов ,
а также специальных машин
повышенной проходимости"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Государственная регистрация залога
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов ,
а также специальных машин
повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 5
к постановлению акимата
города Астаны

2015 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 102-2252 қаулысына
5-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы
машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық
байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – инженер-инспектордың қолымен және көрсетілетін қызметті берушінің мөртаңбаны куәландырылған тіркеу құжатында (техникалық паспортта) "Ақаусыз" немесе "Ақаулы" деген жазба беру;
2) порталда құжаттарды қарауға қабылдау туралы хабарлама, құжаттар пакетін қабылдау күні мен уакытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар пакетін алғанын растайтын құжаттын атауы қажет.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (әрекеттің) басталуына көрсетілетін қызметті алушының Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізімін (бұдан әрі – құжаттар) қабылдау негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесс құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды, оларды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді – 30 (отыз) минут ішінде;
2-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жібереді;
3-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы машинаға техникалық бақылау жүргізеді, инженер-инспектордың қолы және көрсетілетін қызмет берушінің мөртаңбасымен куәландырылған тіркеу құжатына (техникалық паспортта) "Ақаулы" немесе "Ақаусыз" деген жазулар енгізеді – 15 жұмыс күн ішінде;

от 8 декабря 2015 года
№ 102-2252
Регламент государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного технического осмотра
тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а
также специальных машин повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машини механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны– Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2.Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3.Результат оказания государственнойуслуги:
1) при обращении к услугодателю внесение записи "Исправлен" либо "Неисправлен" в регистрационном документе (техническом паспорте), заверенная подписью инженера- инспектора и штампом услугодателя;
2) на портале- уведомление о принятии услугодателем пакета документов от услугодателя, с указанием даты и времени приема пакетов, в случае необходимости заполнения специальных форм документов, необходимых для получения государственной услуги.
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
Форма оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием заявления услугополучателя по форме согласно приложению 1 к Стандарту и перечня документов (далее – документы), указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта, регистрирует их и направляет руководителю услугодателя– в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами услугополучателя и отправляет их ответственному специалисту услугодателя.
3) ответственный специалист услугодателя проводит технический осмотр машины, заносит запись "Исправен" либо "Неисправен" в регистрационном документе (техническом паспорте), заверенной подписью инженера-инспектора и штампом услугодателя – в течение15 (пятнадцати) рабочих дней;

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінде әкімшілік рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігі арасындағы байланысты көрсететін сызба және әр құрылымдық-функционалдық бірліктің әкімшілік рәсімдер (әрекеттер) іс-әрекеттерін және реттілігіне және мәтіндік кестелік сипаттау мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесс анықтамасында осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес келтірілген.
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тіркемелерді
қоса алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылысы
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жыл
сайынғы мемлекеттік техникалық
байқаудан өткізу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген
құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы рәсімнің
(әрекеттің) реттілік сипаттамасы
іс-әрекет №
1
2
3
4
5
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары)
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы
Рәсімнің (әрекет) атауы
Өтінішті қабылдау және тіркеу
Өтінішті қарастыру
Ұсынылған құжаттардың толықтығы және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін тексеру
Техникаға техникалық бақылау жүргізу
Мемлекеттік техникалық бақылаудан өткен туралы талонды немесе талонның телнұсқасын толтыру
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына берумен бұрыштамасы
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына құжаттарды орындауға тапсыру
Машиналардың мемлекеттік техникалық бақылау актісі
Мемлекеттік техникалық бақылау жүргізу туралы талон немесе талонның телнұсқасы
Орындау мерзімі
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
15 (он бес) жұмыс күні
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тіркемелерді
қоса алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылысы
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жыл
сайынғы мемлекеттік техникалық
байқаудан өткізу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі қызметті
көрсетуші құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы
рәсімнің (әрекеттің) реттілік сипаттамасының блок-сызбасы
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тіркемелерді
қоса алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылысы
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жыл
сайынғы мемлекеттік техникалық
байқаудан өткізу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
1-диаграмма. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік
қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара әрекеті
2-диаграмма. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік
қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара әрекет етуі
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тіркемелерді
қоса алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылысы
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жыл
сайынғы мемлекеттік техникалық
байқаудан өткізу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесс анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің

11. Схема, отражающая взаимосвязь между последовательностью административных процедур(действий) в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательностии взаимодействия административных процедур (действий) каждой структурно-функциональной единицы приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услугив приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного
технического осмотратракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-
строительных машин и механизмов, а также
специальных машин повышенной проходимости"
Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия)
№ действия
1
2
3
4
5
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела услугодателя
Ответственный специалист отдела услугодателя
Наименование процедуры (действия)
Прием и регистрация заявления
Рассмотрение заявления
Проверка представленных документов на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан
Проведение технического осмотра техники
Заполнение талона или дубликата талона о прохождении государственного технического осмотра
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция с последующей передачей документов руководителю отдела услугодателя
Передача документов на исполнение ответственному специалисту отделауслугодателя
Актгосударственного технического осмотра машин
Талон или дубликат талона о прохождении государственного технического осмотра
Сроки исполнения
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
15 (пятнадцати) рабочих дней
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного
технического осмотратракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-
строительных машин и механизмов, а также
специальных машин повышенной проходимости"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками)услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного
технического осмотратракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-
строительных машин и механизмов, а также
специальных машин повышенной проходимости"
Диаграмма 1. Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугодателя
Диаграмма 2. Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугополучателя
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного
технического осмотратракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-
строительных машин и механизмов, а также
специальных машин повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 6
к постановлению акимата
города Астаны

2015 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 102-2252 қаулысына
6-қосымша
"Тракторларға және олардың базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiне, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi
жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі
туралы ақпарат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министірлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО);
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (толықтай автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері:
1) ХҚКО-да – жылжымалы мүлік кепілді тіркеу тізілімінен үзінді-көшірме;
2) порталда – уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жылжымалы мүлік кепілді тіркеу тізілімінен үзінді-көшірме болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастауға:
1) ХҚКО-ға жүгінген кезде – Стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші;
2) порталға жүгінген кезде – Стандартқа қосымшаға сәйкес электронды құжат нысанындағы көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесс құрамына кіретін рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) ХҚКО маманы Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды, оларды тіркейді және порталға сұраным жібереді– 30 (отыз) минут ішінде;

от 8 декабря 2015 года
№ 102-2252
Регламент государственной услуги
"Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений
тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а
также специальных машин повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее–государственная услуга)оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны"(далее –услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz(далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) или бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является:
1) в ЦОНе – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества;
2) на портале – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) при обращении в ЦОН – заявление услугополучателя по форме согласно приложению к Стандарту;
2) при обращении на портал – заявление услугополучателя в форме электронного документа согласно приложению к Стандарту.
5.Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) специалист ЦОН осуществляет прием документов услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта, регистрирует их и направляет запрос на портал – в течение 30 (тридцати) минут;

2) ХҚКО маманы жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен үзінді-көшірмені қағаз түрінде 1 жұмыс күні ішінде береді.
6. Келесі процессті орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету процесінің нәтижесі:
1) ХҚКО маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды, тіркейді және порталға сұраным жібереді;
2) ХҚКО маманы жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен қағаз түрінде үзінді-көшірме береді.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы рәсімнің (әрекеттің) реттілік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметшілері):
ХҚО маманы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процессінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімнің (әрекеттің) реттілік сипаттамасы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес блок-сызбада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сиппаттау
10. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтінімі мен рәсімінің (әрекетінің) реттілігін сипаттау.
Көрсетілетін қызметті берушінің рәсімі (әрекеті) реттілігінің сипаттамасы:
1-рәсім: мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен логині мен паролін енгізу (авторизациялау процессі );
1-шарт: логин және пароль арқылы көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тіркелгені туралы мәліметтің түпнұсқалылығын "Е-лицензиялау" МДҚАЖ арқылы тексеру;
2-рәсім: мемлекеттік қызметті беруші қызметкерінің енгізген мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім: мемлекеттік қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және электрондық нысанда қажетті құжаттарды сұратуды есепке ала отырып мәліметтерді енгізуі;
4-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасындағы (бұдан әрі – ЖТМДҚ/ЗТ МДҚ) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы сұраным жолдау;
2-шарт: ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызмет алушының мәліметтерінің болуын тексеру;
5-рәсім: ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының болмауына байланысты мәліметті алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім: құжаттардың қағаз түрінде болуы туралы белгі соғу бөлігінде сұраным нысанын толтыру;
7-рәсім: "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да сауалды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да мемлекеттік қызметті өңдеу;
8-рәсім: "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бастарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптасқан мемлекеттік қызметтің (рұқсат етілген құжаттардың дайындығы туралы хабарлама) нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ пайдалана отырып құрастырылады.
Көрсетілетін қызмет алушымен өтініш беру тәртібінің және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушы компьютеріндегі интернет-браузерде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркелген куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-рәсім: ЭЦҚ тіркеу куәлігін көрсетілетін қызметті алушының компьютеріндегі интернет-браузерге тіркеу, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталдағы парольді енгізу рәсімі (авторизациялау процессі);
1-шарт: тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтің түпнұсқалығын порталда логин, жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/СТН) және паролі арқылы тексеру;
2-рәсім: порталмен көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының электрондық түрдегі қажетті құжаттарын, оның құрылымы және форматтық талаптарын ескерумен, сұранымның нысанына тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының толтыруы (мәліметтерді енгізуі);
4-рәсім: ЭҮТШ арқылы мемлекеттік қызметті төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға келіп түседі;
2-шарт: мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлем фактісін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да тексеру;
5-рәсім: "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлемнің жоқтығына байланысты сұралған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім: сұрату (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркелген куәлігін көрсетілетін қызметті алушының таңдауы;
3-шарт: порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сұранымда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы деректердің сәйкестігін тексеру;
7-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасы расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы көрсетілетін қызметті алуға арналған сұраудың (енгізілген деректердің) толтырылған нысанын растауы (қол қоюы);
9-рәсім: "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) тіркеу және өтінішті "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да өңдеу;
10-рәсім: мемлекеттік қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ мәліметінде бұзушылықтар болуына байланысты сұралған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының порталмен қалыптастырған мемлекеттік қызмет қорытындысын алуы (рұқсат ету құжатының дайын болуы туралы хабарлама). Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдері мен әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандартқа сәйкес жүзеге асырылады.

2) специалист ЦОН выдает выписку из реестра регистрации залога движимого имущества в бумажной форме– в течение 1(одного) рабочего дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) специалист ЦОН осуществляет прием документов услугополучателя, регистрирует и подает запрос на портал;
2) специалист ЦОН выдает выписку из реестра регистрации залога движимого имущества в бумажной форме.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия) при оказании государственной услуги приведенов приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Структурное подразделение (работников) услугодателя, участвующее в процессе оказания государственной услуги: специалист ЦОН.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) указано в блок-схемесогласно приложению 2 к Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
Описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1: ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") для оказания государственной услуги;
условие 1: проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2: формирование в ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3: выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод данных с учетом запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4: направление запроса через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) в Государственную базу данных физических и юридических лиц (далее–ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
условие 2: проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 5: формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 6: заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме;
процедура 7: регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 8: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 9: получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (уведомление о готовности разрешительного документа), сформированного в ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процедура 1:прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процедура ввода услугополучателем пароля (процедура авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1: проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин, индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
процедура 2: формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3: выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, с прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4: оплата государственной услуги через ПШЭП, а затем информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 2: проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственнойуслуги;
процедура 5: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 6: выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 3: проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП услугополучателя;
процедура 7: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процедура 8: удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услуго- получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
процедура 9: регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 10: формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 11: получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (выписка из регистрации залога движимого имущества), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугодателя приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі әкімшілік рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігі арасындағы байланысты көрсететін сызба және әр құрылымдық-функционалдық бірліктің әкімшілік рәсімдер (әрекеттер) іс-әрекеттерін жәнереттілігіне және мәтіндік кестелік сипаттау мемлекеттік қызметті көрсету осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес бизнес-процесс анықтамасында келтірілген.
"Тракторларға және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдерге, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса
алғанда, олардың тiркемелерiне,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналарымен механизмдерге, сондай-ақ
жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген
құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы рәсімнің
(әрекеттің) реттілік сипаттамасы
Іс-әрекет №
1
2
3
4
Құрылымдық бөлімшенің атауы
ХҚКО
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары)
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы
ХҚКО маманы
Рәсімнің (әрекеттің) атауы
Өтінішті қабылдау және тіркеу
Өтінішті қарастыру
Құжаттардың толықтығы және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін тексеру
Техникаға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпараттағы жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді-көшірме
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі және күні
Кейіннен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысынаберумен бұрыштамасы
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманына құжаттарды орындауға тапсыру
Техникаға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат
Орындау мерзімі
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
30 (отыз) минут
1 (бір) жұмыс күні
"Тракторларға және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдерге, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса
алғанда, олардың тiркемелерiне,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналарымен механизмдерге, сондай-ақ
жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процессінде қызметті көрсетуші
құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімнің
(әрекеттің) реттілік сипаттамасының блок-сызбасы
"Тракторларға және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдерге, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса
алғанда, олардың тiркемелерiне,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналарымен механизмдерге, сондай-ақ
жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
1-диаграмма. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік
қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара әрекеті
2-диаграмма. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік
қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара әрекет етуі
"Тракторларға және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдерге, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса
алғанда, олардың тiркемелерiне,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналарымен механизмдерге, сондай-ақ
жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесс анықтамалығы

11. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги осуществляется согласно Стандарту.
12. Схема, отражающая взаимосвязь между последовательностью административных процедур (действий) в процессе оказания государственной услуги и текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных процедур (действий) каждой структурно-функциональной единицы приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление информации об отсутствии
(наличии) обременений тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированнымспециальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных
машин и механизмов,а также специальных машин
повышенной проходимости"
Описание последовательности процедур (действий) между структурно-функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия) при оказании государственной услуги
№ действия
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
ЦОН
Руководитель (заместитель) услугодателя
Руководитель отдела услугодателя
Специалист ЦОНа
Наименование
процедуры (действия)
Прием и регистрация заявления
Рассмотрение заявления
Проверка документов на полноту и соответствие законодательству Республики Казахстан
Выписка из реестра регистрации залога движимого имущества информации об отсутствии (наличии) обременения на технику
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция руководителя (заместителя) услугодателя с последующей передачей документов руководителю отдела услугодателя
Передача документов на исполнение ответственному специалисту отделауслугодателя
Информация об отсутствии (наличии) обременения на технику
Сроки исполнения
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
30 (тридцать) минут
1 (один) рабочий день
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление информации об отсутствии
(наличии) обременений тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированнымспециальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных
машин и механизмов,а также специальных машин
повышенной проходимости"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками)услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление информации об отсутствии
(наличии) обременений тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированнымспециальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных
машин и механизмов,а также специальных машин
повышенной проходимости"
Диаграмма 1. Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугодателя
Диаграмма 2. Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугополучателя
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление информации об отсутствии
(наличии) обременений тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированнымспециальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных
машин и механизмов,а также специальных машин
повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги