"Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № А-5/202 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № А-4/142 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 12 мамырда № 4789 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № А-5/202 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тіркеу тізілімiнде № 4225 болып тіркелген, "Акмолинская правда" және "Арқа ажары" газеттерінде 2014 жылы 14 маусымда жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже (бұдан әрі - Ереже), осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде Ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді камтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.Ж. Нұркеновке жүктелсін.
4. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі С.Кулагин
Акмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 6 сәуірдегі № А-4/142
қаулысына қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 27 мамырдағы № А-5/202
қаулысымен бекітілді
"Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі Ақмола облысының аумағындағы балалардың білім және құқықтарын және заңды мүдделерін қорғау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің осы ережесінің қосымшасында көрсетілген ведомстволық бағыныстағы ұйымдары бар.

О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 20 мая 2014 года № А-5/202 "Об утверждении положения государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 6 апреля 2015 года № А-4/142. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 12 мая 2015 года № 4789. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении положения государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области" от 20 мая 2014 года № А-5/202 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4225, опубликовано 14 июня 2014 года в газетах "Акмолинская правда" и "Арқа ажары") следующее изменение:
положение о государственном учреждении "Управление образования Акмолинской области" (далее - Положение), утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление образования Акмолинской области" обеспечить государственную регистрацию Положения в органах юстиции в порядке и сроки, установленные действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркенова Н.Ж.
4. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области С.Кулагин
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 6 апреля 2015 года № А-4/142
Утверждено постановлением
акимата Акмолинской области
от 20 мая 2014 года № А-5/202
Положение
о государственном учреждении "Управление образования Акмолинской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере образования и защиты прав и законных интересов детей на территории Акмолинской области.
2. Государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" имеет подведомственные организации, указанные в приложении к настоящему положению.

3. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мекенжайы: индексі 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Сәтбаев көшесі, 1.
10. Мемлекеттік органның толық атауы: "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшылық құжаты болып табылады.
12. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті (облыстық) бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

3. Государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области".
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области": индекс 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Сатпаева, 1
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области" осуществляется из местного (областного) бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление образования Акмолинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области"
Если государственному учреждению "Управление образования Акмолинской области" законодательными актами предоставлено право, осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттемелері
14. Миссиясы: Ақмола облысының аумағындағы білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады.
15. Негізгі міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адами құндылықтарының, ғылым мен тәжірибе жетістіктерінің негізінде тұлғаның қалыптасуына, дамуына және кәсіби қалыптасуына бағытталған сапалы білім алуға қажетті жағдай жасау;
2) оқушылардың кәсіби уәждемесін қамтамасыз ету;
3) мектепке дейінгі тәрбие, оқыту және мектепте білім беруде сапалы қызмет көрсетуді арттыру;
4) педагогикалық кадрлардың кәсіби шеберліктерін және мұғалім мамандығының беделін арттыру;
5) оқушылардың салауатты өмір салтын қалыптастыруда және шығармашылық қабілеттерін дамытуға қолдау көрсету;
6) техникалық және кәсіби білім берудің қолжетімділігін қамтамасыз ету;
7) даму мүмкіндіктері шектеулі балалардың білім алу кезеңінде білім беру қызметтеріне қолжетімдік жағдайларын жақсарту;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балалардың барлық санаттарының құқықтарын жүзеге асыруға байланысты кешенді шараларды іске асыруда ведомство аралық серіктестікті жергілікті деңгейде үйлестіру;
9) әлеуметтік жетімдіктің, балаларға қатысты зорлық-зомбылық көрсету және еңбегін қанаудың алдын алу және ескерту, өмірде қиын жағдайға тап болған балаларға көмек көрсету, балалардың өмір сүру сапасын жақсарту үшін жағдай жасауға жәрдемдесу, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемелерде тәрбиеленушілерді отбасылық орналастыруға итермелеу;
10) балалардың құқықтары туралы тұжырымдаманың ережелерін, адамгершілік-рухани тәрбие бағдарламаларды іске асыру мониторингі, балалардың әлеуметтік әл-ауқатын және рухани өсуін талдау және болжау, аймақтағы балалардың тұрмыс жағдайын жақсарту туралы ұсыныстарды әзірлеу.
16. Функциялары:
1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беруді қамтамасыз етеді;
2) балаларды арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқытуды қамтамасыз етеді;
3) дарынды балаларды мамандандырылған білім беру ұйымдарында оқытуды қамтамасыз етеді;
4) білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беру және негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын, солармен қамтамасыз етуді ұйымдастыру және олардың пайдаланылуына бақылауды жүзеге асырады;
5) Қазақстан Республикасының белгіленген заңнамасына сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын, арнайы және мамандандырылған жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын облыстағы білім беретін мемлекеттік ұйымдарды уәкілетті органмен құру, қайта құру және тарату туралы ұсыныс енгізеді;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия: реализация на территории Акмолинской области государственной политики в области образования.
15. Основные задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
3) повышение качества услуг в дошкольном воспитании, обучении и школьном образовании;
4) повышение профессионализма педагогических кадров и престижа профессии учителя;
5) содействие здоровому образу жизни и развитию творческих способностей учащихся;
6) обеспечение доступности технического и профессионального образования;
7) улучшение условий доступа к образовательным услугам детям с ограниченными возможностями в развитии;
8) координация на местном уровне межведомственного сотрудничества по осуществлению комплекса мер, связанных с реализацией прав всех категорий детского населения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) профилактика и предупреждение социального сиротства, аутодеструктивного поведения, насилия и жестокого обращения в отношении детей, наихудших форм детского труда, оказание помощи детям, находящимся в трудной жизненной ситуации, содействие в создании условий для улучшения качества жизни детей, продвижение семейного устройства воспитанников учреждений для детей-сирот или детей, оставшихся без попечения родителей;
10) мониторинг реализации положений Конвенции о правах ребенка, программ нравственно-духовного воспитания, анализ и прогноз социального благополучия и духовного роста детей, выработка рекомендаций по улучшению качества жизни детей в регионе.
16. Функции:
1) обеспечивает предоставление технического и профессионального, послесреднего образования;
2) обеспечивает обучение детей по специальным общеобразовательным учебным программам;
3) обеспечивает обучение одаренных детей в специализированных организациях образования;
4) организует заказ и обеспечение организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования и профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, бланками документов государственного образца об образовании и осуществляет контроль за их использованием;
5) вносит предложение о создании, реорганизации и ликвидации в установленном законодательством Республики Казахстан порядке по согласованию с уполномоченным органом в области образования государственные организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы;

6) Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының ұсыныстарын ескере отырып, техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады және ұйымдастырады;
7) оқушылардың ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысуын ұйымдастырады;
8) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын, сондай-ақ арнайы және мамандандырылған жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
9) мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және білім беру ұйымының алқалы басқару органы айқындайтын өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге жалпы білім беретін мектептерді ағымдағы ұстауға бөлінетін бюджет қаражатының кемінде бір пайызы мөлшерінде қаржылай және материалдық көмек көрсетуге қаражат жұмсайды;
10) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын, сондай-ақ арнайы және мамандандырылған жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары үшін қағаз және электронды түрде оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерін сатып алуды және жеткізуді қамтамасыз етеді;
11) облыс ауқымында жалпы білім беретін пәндер бойынша мектеп олимпиадаларын және ғылыми жобалар конкурстарын, орындаушылар конкурстары мен кәсіби шеберлік конкурстарын ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етеді;
12) балаларға облыстық деңгейде жүзеге асырылатын қосымша білім беруді қамтамасыз етеді;
13) бюджет қаражатының есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік білім беру ұйымдарының кадрларын қайта даярлауды және қызметкерлердің біліктілігін арттыруды ұйымдастырады;
14) дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалтуды және әлеуметтік бейімдеуді қамтамасыз етеді;
15) жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды мемлекеттік қамтамасыз етудің белгіленген тәртібінде жүзеге асырады;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртіпте оқушылардың жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұйымдастырады;

6) организует и размещает государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием с учетом предложений Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан;
7) организует участие обучающихся в едином национальном тестировании;
8) осуществляет материально-техническое обеспечение государственных организаций образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, а также специальные и специализированные общеобразовательные учебные программы (за исключением организаций образования в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы);
9) направляет средства на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования, в размере не менее одного процента от бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ;
10) обеспечивает приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов на бумажных и электронных носителях для организаций образования, реализующих на основе государственного заказа профессиональные образовательные учебные программы технического и профессионального образования, а также специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы;
11) обеспечивает организацию и проведение школьных олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей и конкурсов профессионального мастерства областного масштаба;
12) обеспечивает дополнительное образование детей, осуществляемое на областном уровне;
13) организует переподготовку кадров и повышение квалификации работников государственных организаций образования, финансируемых за счет бюджетных средств;
14) обеспечивает реабилитацию и социальную адаптацию детей и подростков с проблемами в развитии;
15) осуществляет в установленном порядке государственное обеспечение детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей.
16) организует бесплатное и льготное питание отдельных категорий обучающихся в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;

17) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын мемлекеттік білім беру тапсырысының негізінде бітірген адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етеді;
18) жыл сайын 15 сәуірге дейін облыстық білім беру және денсаулық сақтау уәкілетті органдарына ауылдық жерде кадрларды ұсынылған өтінімге сәйкес одан әрі жұмысқа тұрғызу қажеттілігі туралы өтінімдерді ұсынады;
19) білім беру мониторингін жүзеге асырады;
20) кәмелетке толмаған балаларды бейімдеу орталығының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді және кәмелетке толмаған балаларды бейімдеу орталығында тұратын тұлғаларға жағдай жасауды қамтамасыз етеді;
21) қорғаншылық кеңестерге көмек көрсетеді;
22) мамандырылған және арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат береді;
23) орта білім беру ұйымдарында психологиялық қызметтің ережесін әзірлеуді ұйымдастырады;
24) білім беру ұйымдарында ішкі тәртіптің үлгілік ережесін әзірлейді;
25) Ақмола облысының әкімдігімен кәмелетке толмағандардың істері мен олардың құқықтарын қорғау және оның жұмысын ұйымдастыру жөніндегі ведомствоаралық комиссияның жеке құрамын облыстық мәслихаттың бекітуіне ұсыну үшін ұсыныстарды дайындауды жүзеге асырады;
26) қиын өмірлік жағдайға тап болған кәмелетке толмағандардың және берекесіз отбасылардың өңірлік есебін жүргізеді.
17. Құқықтары және міндеттемелері:
1) "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзіретіне енетін жеке тұлғалардың мәселелері бойынша мемлекеттік органдардан, ұйымдардан қажетті ақпараттарды және құжаттарды сұратады және алады;
2) ведомстволық бағыныстағы ұйымдарды құру, қайта құру және тарату туралы ұсыныстарды енгізеді;
3) өзінің қызметін жүзеге асыру үшін қажетті өзге де құқықтар.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Ақмола облысы әкімінің өкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
20. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқарма қызметкерлерін және ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшыларын лауазымға тағайындайды және қызметтен босатады;

17) содействует трудоустройству лиц, окончивших на основе государственного образовательного заказа организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования;
18) ежегодно до 15 апреля представляет в уполномоченные органы в области образования и здравоохранения заявки о потребности в кадрах в сельской местности с последующим трудоустройством, согласно представленным заявкам;
19) осуществляет образовательный мониторинг;
20) обеспечивает функционирование Центров адаптации несовершеннолетних и обеспечивает условия лицам, содержащимся в Центрах адаптации несовершеннолетних;
21) оказывает содействие попечительским советам;
22) выдает разрешение на обучение в форме экстерната в организациях образования, реализующих специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы;
23) организует разработку правил деятельности психологической службы в организациях среднего образования;
24) разрабатывает типовые правила внутреннего распорядка организации образования;
25) осуществляет подготовку предложений для представления акиматом Акмолинской области на утверждение в областной маслихат персонального состава областной межведомственной комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав и организует ее работу;
26) ведет региональный учет несовершеннолетних, находящихся в трудной жизненной ситуации, и неблагополучных семей.
17. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую информацию и документы от государственных органов, организаций, физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области";
2) вносить предложения по созданию, реорганизации и ликвидации подведомственных организаций;
3) иные права, необходимые для осуществления своей деятельности.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Управление образования Акмолинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области" назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима Акмолинской области.
20. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области":
1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области", руководителей подведомственных организаций;

2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік ұйымдарда "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесін ұсынады;
3) "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтық актілеріне қол қояды;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшыларын көтермелеу, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
5) "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметшілерінің, сондай-ақ ведомстволық бағыныстағы ұйымдар басшыларының лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
6) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша шаралар қолданады және оған жеке жауап береді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге өкілеттіктерді жүзеге асырады.
21. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны ауыстыратын тұлға атқарады.
22. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
Басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен көзделген жайдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық мүлікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз еркімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату

2) представляет государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" в государственных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) подписывает правовые акты государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области";
4) в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарного взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области" и руководителей подведомственных организаций;
5) утверждает должностные инструкции работников государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области", а также руководителей подведомственных организаций;
6) принимает меры по борьбе с коррупцией и несет за это персональную ответственность;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Руководитель государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление образования Акмолинской области" относится к областному коммунальному имуществу.
25. Государственное учреждение "Управление образования Акмолинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа

26. "Ақмола облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Ақмола облысының білім басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы
ережеге қосымша
Ақмола облысы білім басқармасының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің
тізбесі
1. Ақмола облысы білім басқармасының "Ақкөл қаласы, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған № 1 балалар үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2. Ақмола облысы білім басқармасының "Есіл қаласы, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған № 2 балалар үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3. Ақмола облысы білім басқармасының "Сандықтау ауылы, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған № 3 балалар үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4. Ақмола облысы білім басқармасының "Степногорск қаласы, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған № 4 балалар үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5. Ақмола облысы білім басқармасының "Аққөл ауданы, Урюпинка ауылы жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған № 1 құрамдастырылған балалар үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6. Ақмола облысы білім басқармасының "Щучинск қаласы, балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу облыстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7. Ақмола облысы білім басқармасының "Көкшетау қаласы ақыл-ой бұзушылықтары мен психикалық дамуы кеш балаларға арналған № 1 облыстық арнайы түзету мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8. Ақмола облысы білім басқармасының "Атбасар қаласы ақыл-ой бұзушылықтары мен психикалық дамуы кеш балаларға арналған № 2 облыстық арнайы түзету мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9. Ақмола облысы білім басқармасының "Степногорск қаласы ақыл-ой бұзушылықтарымен психикалық дамуы кеш балаларға арналған № 3 облыстық арнайы түзету мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10. Ақмола облысы білім басқармасының "Көкшетау қаласы, есту және тіл кемістігі бар балаларға арналған № 4 облыстық арнайы түзету мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11. Ақмола облысы білім басқармасының "Көкшетау қаласы дарынды балаларға арналған № 1 облыстық мамандандырылған "Қазақ-түрік лицейі" мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление образования Акмолинской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение к Положению
о государственном учреждении
"Управление образования
Акмолинской области"
Перечень государственных учреждении, находящихся в ведении управления
образования Акмолинской области
1. Коммунальное государственное учреждение "Детский дом № 1 для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, город Акколь" управления образования Акмолинской области;
2. Коммунальное государственное учреждение "Детский дом № 2 для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, город Есиль" управления образования Акмолинской области;
3. Коммунальное государственное учреждение "Детский дом № 3 для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, село Сандыктау" управления образования Акмолинской области;
4. Коммунальное государственное учреждение "Детский дом № 4 для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, город Степногорск" управления образования Акмолинской области;
5. Коммунальное государственное учреждение "Комбинированный детский дом для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей № 1, село Урюпинка Аккольского района" управления образования Акмолинской области;
6. Коммунальное государственное учреждение "Областной центр реабилитации и социальной адаптации детей и подростков, город Щучинск" управления образования Акмолинской области;
7. Коммунальное государственное учреждение "Областная специальная коррекционная школа-интернат № 1 для детей с задержкой психического развития и интеллектуальными нарушениями, город Кокшетау" управления образования Акмолинской области;
8. Коммунальное государственное учреждение "Областная специальная коррекционная школа-интернат № 2 для детей с задержкой психического развития и интеллектуальными нарушениями, город Атбасар" управления образования Акмолинской области;
9. Коммунальное государственное учреждение "Областная специальная коррекционная школа-интернат № 3 для детей с задержкой психического развития и интеллектуальными нарушениями, город Степногорск" управления образования Акмолинской области;
10. Коммунальное государственное учреждение "Областная специальная коррекционная школа-интернат № 4 для детей с нарушениями слуха и речи, город Кокшетау" управления образования Акмолинской области;
11. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная школа-интернат № 1 для одаренных детей "Казахско-турецкий лицей", город Кокшетау" управления образования Акмолинской области;

12. Ақмола облысы білім басқармасының "Астана қаласы дарынды балаларға арналған № 2 облыстық мамандандырылған мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
13. Ақмола облысы білім басқармасының "Көкшетау қаласы (қазақ тілінде оқытылатын) дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14. Ақмола облысы білім басқармасының "Cтепногорск қаласы дарынды балаларға арналған № 4 "Болашақ" облыстық мамандандырылған мектеп–интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15. Ақмола облысы білім басқармасының "Облыстық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
16. "Атбасар қаласы, № 1 ауданаралық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
17. Ақмола облысы білім басқармасының "Степногорск қаласы, № 2 ауданаралық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18. Ақмола облысы білім басқармасының "Көкшетау қаласы, ауданаралық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
19. Ақмола облысы білім басқармасының "Көкшетау қаласы, № 1 сервистік-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
20. Ақмола облысы білім басқармасының "Степногорск қаласы, № 2 индустриалдық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
21. Ақмола облысы білім басқармасының "Көкшетау қаласы, Красный Яр селосы № 3 агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
22. Ақмола облысы білім басқармасының "Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, туризм және сервис индустриясы колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
23. Ақмола облысы білім басқармасының "Есіл ауданы, Есіл қаласы № 7 агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
24. Ақмола облысы білім басқармасының "Атбасар ауданы, Атбасар қаласы № 1 индустриалдық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
25. Ақмола облысы білім басқармасының "Ақкөл ауданы, Ақкөл селосы № 10 агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
26. Ақмола облысы білім басқармасының "Көкшетау қаласы, № 1 құрылыс-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
27. Ақмола облысы білім басқармасының "Сандықтау ауданы, Каменка селосы № 2 агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

12. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная школа-интернат № 2 для одаренных детей, город Астана" управления образования Акмолинской области;
13. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная школа-интернат № 3 для одаренных детей (с казахским языком обучения), город Кокшетау" управления образования Акмолинской области;
14. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная школа-интернат № 4 для одаренных детей "Болашак", город Степногорск" управления образования Акмолинской области;
15. Коммунальное государственное учреждение "Областная психолого-медико-педагогическая консультация" управления образования Акмолинской области;
16. Коммунальное государственное учреждение "Межрайонная психолого-медико-педагогическая консультация № 1, город Атбасар" управления образования Акмолинской области
17. Коммунальное государственное учреждение "Межрайонная психолого-медико-педагогическая консультация № 2, город Степногорск" управления образования Акмолинской области;
18. Коммунальное государственное учреждение "Межрайонная психолого-медико-педагогическая консультация, город Кокшетау" управления образования Акмолинской области;
19. Коммунальное государственное учреждение "Сервисно-технический колледж № 1, город Кокшетау" управления образования Акмолинской области;
20. Коммунальное государственное учреждение "Индустриально-технический колледж № 2, город Степногорск" управления образования Акмолинской области;
21. Коммунальное государственное учреждение "Агротехнический колледж № 3, село Красный Яр, город Кокшетау" управления образования Акмолинской области;
22. Коммунальное государственное учреждение "Колледж индустрии туризма и сервиса, город Щучинск, Бурабайский район" управления образования Акмолинской области;
23. Коммунальное государственное учреждение "Агротехнический колледж № 7, город Есиль, Есильский район" управления образования Акмолинской области;
24. Коммунальное государственное учреждение "Индустриально-технический колледж № 1, город Атбасар, Атбасарский район" управления образования Акмолинской области;
25. Коммунальное государственное учреждение "Агротехнический колледж № 10, город Акколь, Аккольский район" управления образования Акмолинской области;
26. Коммунальное государственное учреждение "Строительно-технический колледж № 1, город Кокшетау" управления образования Акмолинской области;
27. Коммунальное государственное учреждение "Агротехнический колледж № 2, село Каменка, Сандыктауский район" управления образования Акмолинской области;

28. Ақмола облысы білім басқармасының "Степногорск қаласы, № 2 құрылыс-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
29. Ақмола облысы білім басқармасының "Аршалы ауданы, Аршалы ауылы № 4 агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
30. Ақмола облысы білім басқармасының "Шортанды ауданы, Бозайғыр ауылы № 5 агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
31. Ақмола облысы білім басқармасының "Астрахан ауданы, Астраханка селосы № 6 агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
32. Ақмола облысы білім басқармасының "Атбасар ауданы, Атбасар қаласы № 11 агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
33. Ақмола облысы білім басқармасының "Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы № 8 агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
34. Ақмола облысы білім басқармасының "Целиноград ауданы, Новоишимка селосы, № 9 агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
35. Ақмола облысы білім басқармасының "Жұлдыз" санаторлық типтегі облыстық орта мектеп интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
36. Ақмола облысы білім басқармасының "Кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
37. Ақмола облысы білім басқармасының "Ақмола аймақтық білім берудегі жаңа технологиялар орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
38. Ақмола облысы білім басқармасының "Облыстық оқу-әдістемелік кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
39. Ақмола облысы білім басқармасының "Степногорск қаласы, облыстық "Жастар" жасөспірімдер үйі (әлеуметтік бейімделу орталығы)" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Ақмола облысы білім басқармасының қарамағындағы мемлекеттік кәсіпорындардың
тізбесі
1. Ақмола облысы білім басқармасының жанындағы "Зеренді ауданы, Шағалалы ауылындағы, Агробизнес колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
2. Ақмола облысы білім басқармасының жанындағы "Көкшетау қаласы, Ақан сері атындағы мәдениет колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
3. Ақмола облысы білім басқармасының жанындағы "Көкшетау қаласы, (қазақ тілінде оқытылатын) Ж.Мусин атындағы педагогикалық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
4. Ақмола облысы білім басқармасының жанындағы "Бурабай ауданы, Қатаркөл ауылы, ауыл шаруашылық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;

28. Коммунальное государственное учреждение "Строительно-технический колледж № 2, город Степногорск" управления образования Акмолинской области;
29. Коммунальное государственное учреждение "Агротехнический колледж № 4, поселок Аршалы, Аршалынский район" управления образования Акмолинской области;
30. Коммунальное государственное учреждение "Агротехнический колледж № 5, аул Бозайгыр, Шортандинский район" управления образования Акмолинской области;
31. Коммунальное государственное учреждение "Агротехнический колледж № 6, село Астраханка, Астраханский район" управления образования Акмолинской области;
32. Коммунальное государственное учреждение "Агротехнический колледж № 11, город Атбасар, Атбасарский район" управления образования Акмолинской области;
33. Коммунальное государственное учреждение "Агротехнический колледж № 8, город Ерейментау, Ерейментауский район" управления образования Акмолинской области;
34. Коммунальное государственное учреждение "Агротехнический колледж № 9, село Новоишимка, Целиноградский район" управления образования Акмолинской области;
35. Коммунальное государственное учреждение "Областная средняя школа-интернат санаторного типа "Жулдыз"" управления образования Акмолинской области;
36. Коммунальное государственное учреждение "Центр адаптации несовершеннолетних" управления образования Акмолинской области";
37. Коммунальное государственное учреждение "Акмолинский региональный центр новых технологий в образовании" управления образования Акмолинской области";
38. Коммунальное государственное учреждение "Областной учебно-методический кабинет" управления образования Акмолинской области;
39. Коммунальное государственное учреждение "Областной дом юношества "Жастар" (центр социальной адаптации), город Степногорск" управления образования Акмолинской области.
Перечень государственных предприятий, находящихся в ведении управления образования Акмолинской области
1. Государственное коммунальное казенное предприятие "Колледж Агробизнеса, село Чаглинка, Зерендинского района" при управлении образования Акмолинской области;
2. Государственное коммунальное казенное предприятие "Колледж культуры имени Акана серэ, город Кокшетау" при управлении образования Акмолинской области;
3. Государственное коммунальное казенное предприятие "Педагогический колледж имени Ж.Мусина (с казахским языком обучения), город Кокшетау" при управлении образования Акмолинской области;
4. Государственное коммунальное казенное предприятие "Сельскохозяйственный колледж, село Катарколь, Бурабайского района" при управлении образования Акмолинской области;

5. Ақмола облысы білім басқармасының жанындағы "Щучье қаласы, экология және орман шаруашылығы колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
6. Ақмола облысы білім басқармасының жанындағы "Көкшетау қаласы, Біржан сал атындағы музыкалық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
7. Ақмола облысы әкімдігінің жанындағы "Щучье қаласы, жоғары техникалық мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
8. Ақмола облысы әкімдігінің жанындағы "Көкшетау қаласы, жоғары техникалық мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
9. Ақмола облысы әкімдігінің жанындағы "Степногорск қаласы тау-кен техникалық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
10. Ақмола облысы білім басқармасының жанындағы "Щучье қаласы, педагогикалық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
11. Ақмола облысы білім басқармасының жанындағы "Облыстық дене тәрбиесі, спорт және алғашқы әскери дайындық оқу-әдістемелік орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
12. Ақмола облысы білім басқармасының жанындағы "Облыстық балалар мен жасөспірімдер туризмі, өлкетану және экология орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
13. Ақмола облысы білім басқармасының жанындағы "Өнерпаз дарынды балалармен жұмыс жүргізу жөніндегі облыстық оқу-әдістемелік орталығы".

5. Государственное коммунальное казенное предприятие "Колледж экологии и лесного хозяйства, город Щучинск" при управлении образования Акмолинской области;
6. Государственное коммунальное казенное предприятие "Музыкальный колледж имени Биржан сала, город Кокшетау" при управлении образования Акмолинской области;
7. Государственное коммунальное казенное предприятие "Высшая техническая школа, город Щучинск" при акимате Акмолинской области;
8. Государственное коммунальное казенное предприятие "Высшая техническая школа, город Кокшетау" при акимате Акмолинской области;
9. Государственное коммунальное казенное предприятие "Горнотехнический колледж, город Степногорск" при управлении образования Акмолинской области;
10. Государственное коммунальное казенное предприятие "Педагогический колледж, город Щучинск" при управлении образования Акмолинской области;
11. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной учебно-методический центр физической культуры, спорта и начальной военной подготовки" при управлении образования Акмолинской области;
12. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной центр детско-юношеского туризма, краеведения и экологии" при управлении образования Акмолинской области;
13. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной учебно-методический центр по работе с творчески одаренными детьми" при управлении образования Акмолинской области.