"Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 12 маусымдағы № А-6/267 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 20 шілдеде № 4886 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже (бұдан әрі – Ереже) бекітілсін.
2. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде Ережені әділет органдарында тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Д.Н. Нұрмолдинға жүктелсін.
4. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 12 маусымдағы
№ А-6/267
қаулысымен бекітілді
"Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі Ақмола облысында жолаушылар көлігі мен автомобиль жолдары саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы және мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Қазынашылық органдарында шоттары бар.

Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 12 июня 2015 года № А-6/267. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 июля 2015 года № 4886. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение о государственном учреждении "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" (далее – Положение).
2. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" обеспечить государственную регистрацию Положения в органах юстиции в порядке и сроки, установленные действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нурмулдина Д.Н.
4. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Утверждено постановлением
акимата Акмолинской области
от 12 июня 2015 года
№ А-6/267
Положение о государственном учреждении "Управление пассажирского транспорта
и автомобильных дорог Акмолинской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" является государственным учреждением Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области.
2. Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства Министерства финансов Республике Казахстан.

4. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттігі болған жағдайда, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен өз құзыретінің мәселелері бойынша басқарма басшысының бұйрықтарымен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 89.
9. Мемлекеттік мекеменің толық атауы: "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылады.
12. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесін кәсіпкерлік субъектілерімен "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары
мен міндеттемелері
13. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
автомобиль жолдары, жол қызметінің және автомобиль көлігінің саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
14. Міндеттері:
1) жолаушылар көлігі мен облыстық маңызы бар жалпыға ортақ автомобиль жолдарының саласында мемлекеттік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету;
2) жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары мен жолаушылар көлігі саласындағы мониторингі пен заңнамалық актілері және басқада нормативтік құқықтық актілерінің орындалуына талдауды қамтамасыз ету.

4. Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" вступает в гражданско – правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" по вопросам своей компетенции, в установленном законодательством порядке, принимает решения, оформляемые приказами руководителя.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" утверждается в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Абая, 89.
9. Полное наименование государственного учреждения: государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" осуществляется за счет средств местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области":
реализация государственной политики в сфере автомобильных дорог и дорожной деятельности, автомобильного транспорта.
14. Задачи:
1) обеспечение государственной политики в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог общего пользования областного значения;
2) обеспечение мониторинга и анализа исполнения законодательных и иных нормативных правовых актов в сферах пассажирского транспорта и автомобильных дорог.

15. Функциялары:
1) тұрақты қалааралық, облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысаралық) жолаушыларды және жүкті тасымалды ұйымдастыру, оған қызмет көрсету құқығына конкурс өткізу;
2) жолаушыларда және жүкті тұрақты ауданаралық (қалааралық облысішілік) автомобиль тасымалдарының қозғалыс кестелері мен бағыттарын бекіту;
3) облыстағы автовокзалдар мен автостанциялардың және қызмет көрсету бекеттерінің тізілімін жүргізу;
4) жолаушыларды және жүкті тұрақты ауданаралық (қалааралық облысішілік) автомобиль тасымалдары бағыттарының тізілімін жүргізу;
5) жолаушылар көлігін дамытудың кешендік сызбасын және жол қозғалысын ұйымдастыру жобаларын әзірлеу;
6) әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қалааралық, облысішілік) жолаушылар тасымалын жүзеге асыру барысында тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялауды жүзеге асыру;
7) рұқсаттар және хабарламалар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лицензиялауды жүзеге асыру;
8) облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының құрылысы мен реконструкциялау, жөндеу және күтіп ұстау жөніндегі жұмыстарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес ұйымдастыру;
9) облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының желісін басқару;
10) облыстық маңызы бар автомобиль жолдарының құрылысы мен реконструкциялау, жөндеу және күтіп ұстау жөніндегі жұмыстарды жүргізгенде мемлекеттік бақылады жүзеге асыру;
11) Ақмола облысы әкімдігінің жанындағы көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі облыстық комиссиясы жұмыс органының функцияларын орындау;
12) ондай шешімді тасымалдаушы қабылдаған жағдайларды қоспағанда, ауданаралық (қалааралық облысішілік) қатынастарда және қаламаңы темір жолында жолаушылар тасымалын ұйымдастыру жөніндегі шешімдер қабылдауды дайындау;
13) қызмет көрсету өңірінің шегінде механикалық көлік құралдары мен оның тіркеуіштерін міндетті техникалық тексеруден өткізу кестесін келісу;
14) облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының жол жолағында сервис объектілерін орналастыруға құжаттарды беру;
15) жолаушыларды және жүкті тұрақты қалааралық облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысішілік) автомобильмен тасымалдауын ұйымдастыру шарттарын жасасу;
16) жолаушыларды мен багажды тұрақты қалааралық, облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысішiлiк) автомобильмен тасымалдауға қызмет көрсету құқығына куәлік беру, сондай-ақ белгіленген тәртіпте тұрақты жолаушылар тасымалдауын жүзеге асыру құқығының әрекетін тоқтата тұру және рұқсат беру құжаттарын (куәліктерді) кері қайтару;

15. Функции:
1) организация регулярных междугородных межобластных, межрайонных (междугородные внутриобластные) перевозок пассажиров и багажа, а также проведение конкурса на право их обслуживания;
2) утверждение маршрутов и расписания движения регулярных межрайонных (междугородных внутриобластных) перевозок пассажиров и багажа;
3) ведение реестра автовокзалов и автостанций области и пунктов обслуживания пассажиров;
4) ведение реестра маршрутов регулярных межрайонных (междугородных внутриобластных) автомобильных перевозок пассажиров и багажа;
5) разработка комплексной схемы развития пассажирского транспорта и проекты организации дорожного движения;
6) осуществление субсидирования убытков перевозчиков при осуществлении социально значимых перевозок пассажиров на межрайонных (междугородных внутриобластных) сообщениях;
7) осуществление лицензирования в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
8) организация работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог общего пользования областного значения в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
9) управление сетью автомобильных дорог областного значения общего пользования;
10) осуществление государственного контроля при производстве работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог областного значения;
11) выполнение функций рабочего органа областной комиссии по обеспечению безопасности на транспорте при акимате Акмолинской области;
12) подготовка принятие решений об организации перевозок пассажиров в межрайонных (междугородных внутриобластных) и пригородных железнодорожных сообщениях, за исключением случаев, когда такое решение принимает перевозчик;
13) согласование графика проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним в пределах региона деятельности;
14) выдача документов на размещение объекта рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения;
15) заключение договоров организации регулярных междугородных межобластных, межрайонных (междугородных внутриобластных) автомобильных перевозок пассажиров и багажа;
16) выдача свидетельств на право обслуживания регулярных междугородных межобластных, межрайонных (междугородных внутриобластных) автомобильных перевозок пассажиров и багажа, а также в установленном порядке, приостановление действия и отзыв разрешительных документов (свидетельств) на право осуществления регулярных пассажирских перевозок;

17) мемлекеттік қызмет көрсету;
18) қалааралық, облысаралық ауданаралық (қалааралық облысішiлiк) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты жолаушыларды тұрақты емес тасымалдау, бойынша қызметпен айналасу, сондай-ақ халықаралық қатынастарда шағын автобустармен, автобустармен жолаушыларды тұрақты тасымалдау үшін лицензия берілгенге дейін рұқсат беру бақылауын жүзеге асыру;
19) Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған басқа да функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) облыстағы әлеуметтік-экономикалық дамыту жоспарларын әзірлеуге және келісуге, соның ішінде көліктегі жолаушыларға қызмет көрсету сапасын жақсарту мен жол саласын дамытуға қатысу;
2) өз құзыретінің аясында нормалар және стандарттар талаптарын сақтауда, кәсіпорындармен жүзеге асырылатын жолаушылар тасымалдары мәселелері және жол саласын ұйымдастыру бойынша келісімдердің және шарттардың орындалуына бақылау жүргізу;
3) жолаушылар тасымалын жүзеге асыру мәселелерінде жергілікті атқарушы органдармен өзара әрекет ету, көліктік және жол кешенін, автомобиль жолдарын жөндеу мен күтіп ұстауды басқару, жергілікті маңызы бар жолдардың жағдайын бақылау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі басқару функцияларды жүзеге асыру үшін қажетті, меншік нысанынан тәуелсіз, көліктік кәсіпорындарынан және жол саласы ұйымынан қажет болған жағдайда ақпарат сұратып алу.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшылық ету жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшылығы жүзеге асырады.
18. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемеcінің басшысы облыс әкімінің өкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Басшының өкілеттігі:
"Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бөлімдері басшыларының және өзінің орынбасарларының міндеттерін мен өкілеттіктерін белгілейді;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лаузымда тағайындайды және лаузымнаң босатады;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыру, материалдық көмек көрсету, мемлекеттік мекеменің лауазымдық тұлғаларын тәртіптік жазалау мәселелерін шешіп қолданады;
"Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын, штат санын шектеу аясында штат кестесін, басқарма қызметкерлерін лауазымдық нұсқауларын бекітеді;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын сәйкес "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесін барлық мемлекеттік органдарда және басқа мекемелерде ұсынады;
сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет ету бойынша жұмыстар жүргізуге міндетті және ол үшін жеке жауап береді;
"Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді және оны қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдарда және басқа да мекемелерде ұсынады;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте басқа да құзырындағы міндеттерін атқарады.
Басқарманың басшысы болмаған кезде қолданыстағы заңнамаға сәйкес, "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының міндетін оны алмастыратын тұлға атқарады.

17) оказание государственных услуг;
18) осуществление разрешительного контроля до выдачи лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении;
19) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) участвовать в разработке и согласовании планов социально- экономического развития области в части развития дорожной отрасли, улучшения качества обслуживания пассажиров на транспорте;
2) в пределах своей компетенции, вести контроль за соблюдением требований норм и стандартов, исполнение договоров и соглашений по организации дорожной отрасли и вопросам пассажирских перевозок, осуществляемых предприятиями;
3) взаимодействовать с местными исполнительными органами в вопросах осуществления пассажирских перевозок, управления содержания и ремонта автомобильных дорог, транспортного и дорожного комплекса, контроля за состоянием дорог местного значения;
4) запрашивать при необходимости от организаций дорожной отрасли и транспортных предприятий, независимо от форм собственности, информацию, необходимую для осуществления функций государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Руководитель государственного учреждения "Управления пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима области.
19. Полномочия руководителя:
определяет обязанности и полномочия своего заместителя, руководителей отделов и работников государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области";
в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области";
в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарного взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области";
утверждает структуру, штатное расписание в пределах лимита штатной численности, должностные инструкции работников государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области";
представляет государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных Акмолинской области" во всех государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
принимает меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность;
без доверенностей действует от имени государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" и представляет его в государственных органах, иных организациях, в соответствии с действующим законодательством;
осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

20. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысы тағайындалып босатылатын өзінің орынбасарының өкілеттін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасын сәйкес анықтайды.
Басшы өзінің орынбасарының өкілеттігін қолданыстағы заңнамаға сәйкес анықтайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамада қарастырылған жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүліктен, сондай-ақ (ақшалай кірістер көздерін қоса) өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүліктен және Қазақстан Республикасының заңнамасында тиым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық мүлікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

20. Руководитель государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" относится к областному коммунальному имуществу.
23. Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иными способами распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.