Бұланды аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-34/1 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 11 қарашадағы № 5С-42/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 қарашада № 5089 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 17 ақпандағы № 5С-45/6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 17.02.2016 № 5С-45/6 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағына сәйкес Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-34/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4568 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтарда "Бұланды таңы" газетінде және 2015 жылғы 16 қаңтарда "Вести Бұланды жаршысы" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерге:
1) кірістер – 3632735,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 548503,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3219,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23279,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3057732,9 мың теңге;
2) шығындар – 3663750,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7215,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 8906,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1691,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -38230,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 38230,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8906,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1691,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 31015,2 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Аудандық бюджеттің кірісін келесі кіріс көздердің есебімен бекітілсін:
1) Салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
басқа да салықтар;
мемлекеттік баж;

О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 5С-34/1 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11 ноября 2015 года № 5С-42/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 27 ноября 2015 года № 5089. Утратило силу решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 17 февраля 2016 года № 5С-45/6
Сноска. Утратило силу решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 17.02.2016 № 5С-45/6 (вступает в силу и вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2015-2017 годы" от 24 декабря 2014 года № 5С-34/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4568, опубликовано 16 января 2015 года в газете "Бұланды Таңы" и 16 января 2015 года в газете "Вести Бұланды жаршысы") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3632735,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 548503,4 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3219,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23279,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3057732,9 тысячи тенге;
2) затраты – 3663750,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7215,1 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 8906,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1691,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -38230,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 38230,2 тысяч тенге:
поступления займов – 8906,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1691,0 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 31015,2 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
прочие налоги;
государственная пошлина;

2) Салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату.";
4 тармақтағы бірінші азат жолы "1485459,3" деген сандар "1483651,9" деген сандармен ауыстырылсын;
4 тармақтың 3 тармақшасында "4456,0" деген сандар "12804,0" деген сандармен ауыстырылсын;
4 тармақтағы 4 тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) облыстық бюджеттен бөлінген 206804,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
73742,1 мың теңге автомобиль жолдарына жөндеу жұмыстарын жүргізуге;
33565,0 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
2532,0 мың теңге бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50% дейін) өтеуге;
9748,0 мың теңге балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге;
4095,0 мың теңге патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) әлеуметтiк қамсыздандыруға;
5625,0 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
1687,5 мың теңге мектептерге арнап электрондық оқулықтар сатып алуға;
15810,1 мың теңге аудандық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу;
60000,0 мың теңге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға.";
5 тармақтың бірінші азат жолы "8919,0" деген сандар "8906,0" деген санмен ауыстырылсын;
Жоғарда аталған шешімнің 1, 2, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс 42-сессияның
төрағасы Г.Желтов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы Ш.Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бұланды ауданының әкімі Қ.Испергенов
11 қараша 2015 жыл
Бұланды аудандық мәслихатының
2015 жылғы 11 қарашадағы

2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли;
продажа нематериальных активов.";
в первом абзаце пункта 4 цифры "1485459,3" заменить на цифры "1483651,9";
в подпункте 3) пункта 4 цифры "4456,0" заменить на цифры "12804,0";
подпункт 4) пункта 4 изложить в новой редакции:
"4) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 206804,7 тысячи тенге, в том числе:
73742,1 тысячи тенге на ремонт автомобильных дорог;
33565,0 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2532,0 тысячи тенге на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом;
9748,0 тысяч тенге на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
4095,0 тысяч тенге на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
5625,0 тысяч тенге на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
1687,5 тысяч тенге на приобретение электронных учебников для школ;
15810,1 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для районных государственных учреждений образования;
60000,0 тысяч тенге на развитие жилищно-коммунального хозяйства.";
в первом абзаце пункта 5 цифры "8919,0" заменить на цифры "8906,0";
приложения 1, 2, 5 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель 42 внеочередной
сессии Г.Желтов
Секретарь районного маслихата Ш.Кусаинов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Буландынского района К.Испергенов
11 ноября 2015 года
Приложение 1
к решению Буландынского
районного маслихата
от 11 ноября 2015 года