2016-2018 жылдарға арналған Жақсы ауданының бюджеті туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 5С-45-3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 5203 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2016 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) түсімдер – 2811133,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 598413 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2882 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8590 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2201248,9 мың теңге;
2) шығындар – 2829968,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11353,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22271 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10917,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 30188,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30188,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 23.12.2016 № 6С-9-2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде әлеуметтік салықты бөлу нормативі қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 1416817 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2015 жылға арналған аудан бюджеті түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Жақсы ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
5. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Жақсы ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде бюджеттік несиелерді өтеуге 7720 мың теңге сома қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 12100 мың теңге сомасында бекітілсін.

О бюджете Жаксынского района на 2016-2018 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2015 года № 5С-45-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 января 2016 года № 5203
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2811133,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 598413 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2882 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8590 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2201248,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2829968,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11353,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22271 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10917,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 30188,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30188,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2016 № 6С-9-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Учесть норматив распределения социального налога в районный бюджет в размере 100 процентов.
3. Учесть, что в бюджете района на 2016 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 1416817 тысячи тенге.
4. Учесть в составе поступлений бюджета района на 2016 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Жаксынского района.
5. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Жаксынского района.
6. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в сумме 7720 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 12100 тысяч тенге.

8. Лауазымдық жалақысын және тарифтік ставкасына кемінде жиырма бес пайызға көтеруге құқылы ауылдық жерлерде жұмыс істейтін және азаматтық қызметшілер болып табылатын білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет, ветеринария саласы мамандары, қалалық жағдайларда осындай жұмыс түрлерімен айналысатын мамандарына аудандық мәслихатпен келісілген тізіміне сәйкес белгіленсін.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Аудандық бюджетінде әр ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
10-1. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер қарастырылғаны 8 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 28.04.2016 № 6ВС-3-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының
кезекті сессиясының төрайымы
Т.Дивак
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Жанәділов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Жақсы ауданының әкімі Қ.Сүйіндіков

8. Установить специалистам образования, социального обеспечения и культуры, ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованному с районным маслихатом.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2016 год, согласно приложению 6.
10. Учесть, что в бюджете района предусмотрены бюджетные программы каждого села, сельского округа, согласно приложению 7.
10-1. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления согласно приложения 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2016 № 6ВС-3-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель очередной
сессии Жаксынского районного маслихата
Т.Дивак
Секретарь Жаксынского
районного маслихата
Б.Джанадилов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Жаксынского района К.Суюндиков

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
119835
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
119588
022
Мемлекеттік органдардың күрделі шығындары
247
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9035
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9035
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20742
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20014
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
728
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
02
Қорғаныс
6601
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6601
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2636
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3822
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
143
04
Білім беру
1329103
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1329103
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10607
003
Жалпы білім беру
1166213
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
17911
006
Балаларға қосымша білім беру
37664
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
49757
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
16806
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
12675
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
160
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
119835
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
119588
022
Капитальные расходы государственного органа
247
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9035
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9035
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20742
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
20014
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
728
015
Капитальные расходы государственного органа
0
02
Оборона
6601
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6601
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2636
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3822
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
143
04
Образование
1329103
464
Отдел образования района (города областного значения)
1329103
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10607
003
Общеобразовательное обучение
1166213
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
17911
006
Дополнительное образование для детей
37664
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
49757
012
Капитальные расходы государственного органа
0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16806
018
Организация профессионального обучения
12675
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
160
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

1540
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге
8541
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге
1150
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
397,5
Агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұстауға
4860
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
483499
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
54878,9
Экономиқалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге
3125
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға берілетін ағымдағы
9920
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
39142
Ақмола облысы Жақсы ауданының Белагаш а. сумен жабдықтау жүйесін және су тартқыш құрылғысын қайта құруға
39142
Бюджеттік кредиттер
22271
Оның ішінде
Мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер
22271
Жақсы аудандық
мәслихатының 2015 жылғы
25 желтоқсандағы
№ 5С-45-3 шешіміне
5 қосымша
2016 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 23.12.2016 № 6С-9-2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
123781,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
97918,5
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі электрондық оқулықпен жарақтандыруға

1540
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
8541
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
1150
На размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
397,5
На содержание штатной численности местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
4860
На новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
483499
На повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
54878,9
На обеспечение экономической стабильности
3125
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
9920
Целевые трансферты на развитие
39142
На реконструкцию водозаборных сооружений и системы водоснабжения села Белагаш Жаксынского района Акмолинской области
39142
Бюджетные кредиты
22271
в том числе
Бюджетные вредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
22271
Приложение 5
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 25 декабря 2015 года
№ 5С-45-3
Целевые трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2016 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2016 № 6С-9-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
НАИМЕНОВАНИЕ
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
123781,5
Целевые текущие трансферты
97918,5
На оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования

750
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырауға
15105
Автомобиль жолдарын жөндеуге
20000
Эпизиоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
33576
Облыстық бюджеттен Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігінің 25-жылдығына орай бір жолғы төлемдер үшін
28138
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 71-жылдығына арналған бір жолғы материалдық көмекке төлеуге
349,5
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
25863
Ақмола облысы Жақсы ауданының Белагаш а. сумен жабдықтау жүйесін және су тартқыш құрылғысын қайта құруға
25863
Жақсы аудандық
мәслихатының 2015 жылғы
25 желтоқсандағы
№ 5С-45-3 шешіміне
6 қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджетін атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
II. ШЫҒЫНДАР
Білім беру
Аудан (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
Жалпы білім беру
Жақсы аудандық
мәслихатының 2015 жылғы
25 желтоқсандағы
№ 5С-45-3 шешіміне
7 қосымша
2016 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі

750
На содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15105
На ремонт автомобильных дорог
20000
На проведение противоэпизоотических мероприятий
33576
Для единовременной выплаты к 25-летию Дня Независимости Республики Казахстан
28138
На выплату единовременной материальной помощи к 71-годовщине Победы в Великой Отечественной войне
349,5
Целевые трансферты на развитие
25863
На реконструкцию водозаборных сооружений и системы водоснабжения села Белагаш Жаксынского района Акмолинской области
25863
Приложение 6
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 25 декабря 2015 года
№ 5С-45-3
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2016 год
II. Затраты
Образование
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Приложение 7
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 25 декабря 2015года
№ 5С-45-3
Перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов на 2016 год